התיקו בנתניה

העברנו את ההכרעה למושבה

מהרגע הראשון שקובי רפואה הגיע להפועל ת"א ישב לו המשחק הזה בראש.

והסיבה בעיני מוצדקת ונכונה – הפועל ת"א היא מועדון גדול מהסיבות הלא נכונות – בגלל המורשת ההיסטורית שלה, החיבור האליטיסטי (עלק) והרעש הקבוע שהיא מייצרת.

אבל היא המועדון הגדול הכי פחות גדול בגודל הקהל, יש לה בעיה פיננסית קבועה ולצערה היריבה הכי גדולה שלה אינה מכבי חיפה.

כל הדברים האלה הופכים את הדרבי למשחק נפיץ וקדנציה בהפועל ת"א היא בבחינת חבית נפץ.

רוב המאמנים נכשלים בהפועל ת"א מהסיבות הברורות של מערכת כאוטית היושבת על מערך ציפיות לא ריאלי ולכן והדברים כבר נכתבו פה בעבר – רק האנשים הקשים שורדים.

ייאמר לזכותו של קובי רפואה – שהוא מסתמן כאדם קשה.

*

ולכן מהרגע שנכנסה הקבוצה לסכנת העלייה המובטת הפך רפואה לאדם נרגן, כזה שמאיים כי יישאר רק אם יובטח לו תקציב ראוי, התפטר כבר פעם אחת וחזר ובאופן כללי, עשה רושם של אדם לחוץ במיוחד.

גם רשימת הרכש שלו נשענה על "שמות" – ראדי, ז'אורזיניו, גאדיר, כאלה, שחקנים "מוכחים".

לצערו או למזלו, ימים יגידו, יש לו כבוסים את האחים ניסנוב, שהם גם הם, אנשים קשים.

הניסנובים בניגוד לרפואה לא מתחברים במיוחד לשחקנים מוכחים, הם יותר בקטע של השבחות.

עלי קמאדה ברעננה או דיע סבע והאסלבנק הם מודלים שעושים להם נעים – המחשבה שניתן לפתור את המועקה הנדרשת מאחזקת קבוצת כדורגל דרך השבחת שחקנים שרוכשים בכסף קטן מוציאה אותם משיווי משקל.

*

וכך הלכו קובי והניסנובים והבינו שהכי טוב להם ביחד ומצאו פתרון – קבוצה שיש לה 5-6 שחקנים "מוכחים" – גם כי קובי התעקש, גם כי זה נכון, גם כי תושב גם אמר משהו וגם כי אוהדים שמשלמים את המנויים היקרים בליגה צריכים את זה.

אבל לצד ה"מוכחים" אירגנו נבחרת "השבחות" – גנדה, ברשצקי, זיקרי, אולריש מלקה, עמנואל בואטנג והילדים המוכשרים בני ה18 וה19 שבאופן הזוי – שרדו את השנים הקשות האחרונות.

וקובי רוצה "רכש" והניסנובים רוצים אקזיטים.

*

והדרבי הזה ישב לרפואה עמוק על הראש, פוטנציאל של תבוסה וכדור שלג וכל זה.

אבל מתוך הכאוס, הופיעה אתמול קבוצה, מוגבלת כמובן, אבל לוחמת ומאמינה וכזו שלאחר שנים הוציאה ממני רגש שכבר שכחתי איך זה מרגיש. קוראים לרגש הזה "חיבה אדומה לחבורת גברים בחולצה שאותה אני אוהב".

ורפואה אולי מצא הרכב, עם השוער מהפועל פ"ת והילד שי אליאס ועידן כהן וספורי ולצידם אוראל "לב עמוק" דגני, זיקרי השפן של הסוללות ואחרים.

4 שחקני בית בהרכב, עוד 3 על הספסל, 2 שחקנים שהם כבר מזמן סמלים ועוד כמה שהמקום הכי נכון שלהם עכשיו בקריירה זו הפועל שלנו. זה מה יש ועם זה נוציא תיקו מול המיליונרים שמותגו כה יפה.

אני לא יודע אם הניסנובים יעשו בכלל אקזיט משחקן של הפועל, בטח לא אקזיט משמעותי.

אני כן יודע שהדרך היחידה של המועדון כרגע זה סוג המשחק שראינו אתמול – מלחמה ונחישות ואמונה ושילוב ילדים. זה מה שיש ו-וואלה, זה המון. כרגע בשיבלי זה המון.

אם הניסנובים הובילו את רפואה לשם בגלל חלומם הגדול להיות איזי שירצקי או שרפואה הבין בעצמו – זה לא משנה.

אתמול על הדשא בנתניה, התגלתה לרפואה האפשרות היחידה להצליח בתפקיד הנוכחי עם הבוסים הנוכחיים.

*

לא חגגתי אתמול תיקו.

חגגתי התגלות.

מכביבול 142: גרסת החנייה לאחר התיקו המאופס בדרבי
תיקו מאכזב בדרבי

17 Comments

יואב 2 באוקטובר 2018

לתחושתי, לא יהיה אקזיט גדול מהשחקנים ששיחקו אתמול. הם לא רק לא "ממותגים" , הם לא מספיק טובים. רפואה והניסנובים יודעים את זה. אבוי להם אם לא.

גיא זהר 2 באוקטובר 2018

יואב, במידה שההצעה של יאנג בויז למיכה היתה רצינית, מה דעתך על ההחלטה שלו להישאר במכבי?

יואב 2 באוקטובר 2018

קיבל חוזה יפה וארוך וטוב לו (חברתית, מעמד, תרומה משמעותית והרבה דקות) היכן שהוא נמצא. זה מאד תלוי מבנה אישיות. לא כולם אפ טו איט ואני לא שופט אותם. אני כמובן גם לא מאוכזב מזה(:
אבל אני מקווה לראות את פרץ נמכר ושנה שנתיים אחרי, גם את גלזר. גלזר בוודאות יחפש את ההתקדמות ליבשת.

יואב 2 באוקטובר 2018

נ.ב
אגב פרנקו, הכעס של הניסנובים לאי הזימון של גוטליב ודגני לנבחרת אכן חושף קצת את תחושתך. מה אומר לך? קצת מדהים.

קפיטולניק 2 באוקטובר 2018

לא יוצא לי לראות יותר מדי הפועל – אבל ספורי ממש הרשים אותי עד דקה 75 בערך שנגמר לו (ולכולם בעצם) האויר. אם ימשיך לשחק בצורה הזאת באופן קבוע (!) אז אולי בכל זאת יהיה איזה אקזיט קטן. (רק שהפועל יזכרו לחדש לו חוזה לפני שאלונה תתנפל בינואר)

yaron 2 באוקטובר 2018

משחק טוב וחכם של הפועל. רפואה התעקש על בונקר קרוב יותר למרכז השדה מאשר לרחבה ואתמול זה עבד.

Gil - Zimbabwe 2 באוקטובר 2018

ניצלתם בנס, שכטר לא רצה להבקיע וייני לא רצה לכבוש שער ניצחון בכדי לא לאכזב את האבא אוהד הפועל…..סתם.
חוץ מזה, הפועל מאד איכזבו אותי. זו הקבוצה הכי גרועה של הפועל לדורותיה, ניראה לי שמכבי חשבו שמה שלא יהיה הם יבקיעו גול. מה שכן השחקנים של מכבי היו אתמול מאד מפוזרים ואיטיים וושיחקו לידי הפועל.
אל תתבלבל מעמרי אפק ("נוקאאוט של רפואה לאיביץ'ׂ") שום דבר לא היה תלוי ברפואה אתמול. ההתלהבות שלו כל פעם שהפועל עברו את החצי היתה מגוכחת, מה הוא חשב שקבוצה בליגת העל לא תעבור את החצי נגד מכבי?

yaron 2 באוקטובר 2018

אתה מודע לזה שזה פוסט של פרנקו, כן?

Gil - Zimbabwe 2 באוקטובר 2018

פרנקו יודע שאני מחזיק בן ערובה ששייך להפועל….

yaron 3 באוקטובר 2018

לא נראה לי שהוא מוטרד מההתעקשות של מכבי לשחק עם שכטר 90 דקות בשלושה משחקים בעשרה ימים ומהגילוי המאכזב שייני כחלוץ פחות טוב מייני כבלם/מגן/קשר/שוער….
בשביל הפועל זה היה תיקו שכולוד ניצחון והם לדעתי קיבלו ממנו יותר מאשר נקודה. כמו שדרבי טוב צריך להיות.

צור שפי 2 באוקטובר 2018

היה גם לא מעט מזל אבל גם למכבי היה קצת. בסך הכל הופתעתי לטובה מהלחימה והמשמעת הטקטית. הבעיה העיקרית ממשיכה להיות הקהות הנוראית בהתקפה שבאה לידי ביטוי גם במשחקים הקודמים. מה שגורם לי לחשוש הוא שעד עכשיו לא זיהיתי שתי קבוצות שהן בבירור חלשות מאיתנו כי אנחנו צריכים להסתכל למטה ולא למעלה.

אליכ 3 באוקטובר 2018

הקבוצה הזו נמצאת כרגע בצומת. יש צורך להחליט איך הם רוצים להיראות בהמשך הדרך, כמו נגד מכבי או כמו בשאר המשחקים. הרושם שלי שגם הניסנובים וגם המאמן עושים את הסטאז שלהם בהפועל. מבחינתו, רפואה לומד מה שלא יכול היה בשום מקום אחר. בכל מקום אחר (בקבוצה גדולה) הוא פשוט לא היה שורד. הניסנובים עוד יגלו שמה ששירצקי עושה בק"ש (אשמח אם מישהו יסביר לי אחת ולתמיד מה הוא בעצם עושה שם) אי אפשר לעשות בהפועל ת"א לאורך זמן. זו בפירוש פצצה.
מה שנשאר זה בינתיים ונכון לעכשיו זה לא נורא. אני חושב, צור, שנשרוד את השנה וניוותר עם סגל שעבר חישול ועם רעב גדול. בשנה הבאה יהיה יותר מעניין.
אהה נזכרתי: את הדרבי הבא אצלנו כנראה ניקח.

קרקו 2 באוקטובר 2018

הפועל נלחמו יפה, תוך שימוש בכלים מוגבלים, וכמו שאמר רפואה, "הבחורים עשו עבודה טקטית מדהימה" – שבעברית תקנית זה אומר: "עשיתי בית ספר לאיביץ".
ביציאה מהמשחק, "קומץ" גדול מאד של אוהדי הפועל שר "שתהיה שואה למכבי". פעם ראשונה שאני נתקל בזה ממרחק של מטר. מגעיל.

טרנטה 2 באוקטובר 2018

אין לי כמובן טענות להפועל. כל אחד משחק עם הכלים שלו והכלים של הפועל (השנה) זה כיסוחים ובזבוזי זמן מגעילים. שמתם לב כמה פעמים סידר השוער את הגרביים? ישרות כמו פלס!
כן יש לי טענות לאלון יפת. למה לא להוציא צהוב בפאול הברוטלי הראשון (נדמה לי שזה היה דמארי). למה לא להוציא צהוב לספורי בפעם הראשונה שהוא מחזיק את הכדור אחרי השריקה ואז מעיף אותו כמו ילד חרא בשביל הפרובוקציה?
למה לא להוציא צהוב לשוער כבר בדקה ה 30?
למה לעצור את המשחק כל פעם ששחקן נשכב ואז לחכות להחלמתו הפלאית?
למה להוסיף חמש דק ולא עשר?
יש לי טענות לשרן שלא הכניס בסוף את הנגיחה כדי להעניק לכם את התוצאה האהובה עליכם.
ובעיקר יש לי טענות לאיביץ' שבא לשחק 'התקפי' ובפועל שיחק לידי הפועל עם קישור לא טוב מספיק. המתבקש היה לעלות עם דור פרץ במקום מיכה / אצילי וללחוץ גבוה. המצב הטוב ביותר של מכבי הגיע אחרי לחץ טוב של אצילי.
בסך הכל לא התאבלתי על התוצאה. חבל אבל לא נורא. מקווה שנלמד מזה.

אדם 2 באוקטובר 2018

על כל השאלות שלך יש תשובה פשוטה בכדורגל העולמי – בכל משחק, בכל ליגה, בכל רמה, כל שופט היה יוצא מאוד מרוצה מאיך שהמשחק התנהל. רוב השופטים בעולם היו שופטים באופן דומה ואפילו האדום שהוא "חסך" מאליאס היה במקום ולא היה בו צורך.

Ollie Williams 3 באוקטובר 2018

אני לא בטוח שבכל ליגה היה מתקבל בשלווה משחק עם כ"כ מעט דקות כדורגל נטו.
וזה לא רק כי השחקנים שלנו פחות טובים.

רון 2 באוקטובר 2018

להפועל העולה החדשה יש מבחינתי 2 מטרות –
1. להישאר בליגה ולהבטיח את ההישארות כמה שיותר מוקדם.
2. להפסיד כמה שפחות דרבים.

אז אתמול השיגו עוד נקודה בדרך להישארות ולפחות דרבי אחד לא הסתיים בהפסד.

בונוס – כל 0-0 בדרבי לעד יזכיר את הדרבי שהם שמחו בתיקו 0-0, מחזור אחד אחרי שהם פתחו רגליים לחיפה ומחזור אחד לפני שהפועל לקחו דאבל בטדי.

Comments closed