דאגות אדומות

ימים מבאסים

טוב, אז שוב התברר שאין לי מושג.

אבל באמת חשבתי שיש קבוצה טובה יותר ששווה יותר מ-6 שערים ומקום אחרון והאמת אני חושב ככה גם היום, אבל כדור שלג וכל זה.

מבאס אבל צריך לזכור שאנחנו תחת בעלי בית שונים מהפנטזיונרים הקודמים – הם אמרו כל הזמן שהם מוגבלים כספית, הם עומדים בהתחייבויות שלהם והם משתפים המון שחקני בית וצעירים וזה כייף.

מה הבעיה? הם גרועים ממש בקטע הזה של בחירות מקצועיות.

יאללה, נקווה לטוב, מכסימום נחזור לימי שישי, לא כזה נורא אחרי שמתרגלים.

*

אני אופטימיסט, מאמין תמיד שבסוף הכל יסתדר ושעוד נחגוג שערים, נצחונות ותארים, אבל כשזה יקרה, מי ישיר לנו ככה ומי יכתוב לנו כמו פעם?

כששמעתי על יגאל בשן חזרתי לשיר האליפות ההוא ,שיר מושלם לקבוצה מושלמת, עלי מוהר כותב, קלפטר מלחין, חנן יובל נותן גיבוי ויגאל בשן הוא הקפטן.

הולך מאיתנו הדור הנפלא ההוא, שכתב לנו ושר לנו ועשה אותנו מאושרים וכי תמיד היו לנו מנהלים גרועים ואנשי תרבות נפלאים.

חשש כבד שנישאר רק עם החלק של המנהלים הגרועים ובלי הבשנים והאיינשטיים והמוהרים – מה אנחנו מלבד היסטוריה מפוארת, הווה עגום ועתיד בעייתי?

קור ברווזים
הו אליסון

40 Comments

אדם 11 בדצמבר 2018

בנוגע לשאלה האחרונה שלך – אנחנו בית"ר.

בנוגע לפן המקצועי, לך תבנה מדינה מסביב לספורי.

צור שפי 11 בדצמבר 2018

חגגתי לא מזמן 61, אמש היה אחד מאותם רגעים בו הגיל הביולוגי מתייצב בכל עוצמתו. הקור חודר יותר, ההתעקשות על צפיה בעמידה מתישה, אבל קשה יותר ההבנה שהחומר האנושי שנמצא על המגרש פשוט איננו טוב מספיק. חיכיתי לראות אם ומה תכתוב וטוב שלא ברחת. בניגוד אליך אינני אופטימי אם כי אחרי שנה בשביל ישראל הרעיון לחזור לשם הוא פחות בלתי נסבל מבעבר. אין לי מושג מי מבין השניים, רפואה וחיים, מתאים יותר מקצועית ואישיותית אבל זה לא רלבנטי כי כאמור, הבעיה היא חוסר בשחקנים שמתאימים לליגת העל. בבית"ר יש שחקנים לגיטימיים ומעלה ואצלנו כמעט אין. אחרי שנגד נתניה ופ"ת "הגיע" לנו לנצח אתמול, גם במחצית הראשונה, כמעט ולא הגענו לסיכון השער. דקות לפני השני שגמר את המשחק אמרתי לחבר שזה מריח הרבה יותר 0-2 מאשר 1-1, זיקרי ועבד, שחקני התקפה על הנייר, לא יקבלו החלטה נכונה גם אם חייהם יהיו תלויים בכך. זה היה מכוער, מחפיר וקשה לצפיה.
שיר האליפות עם יגאל בשן היה מהיפים. אובדן מצער של זמר ויוצר שגם אם לא היה מהפייבוריטים שלי תרם כמה שירים משמעותיים לזמר העברי.

אליכ 12 בדצמבר 2018

אז זהו צור, גם אני הייתי במשחק ויצאתי בהרגשה מחורבנת, לא כל כך בגלל ההפסד כי זה לא ממש הפתיע. בעיקר טרף אותי חוסר האונים שקיים בקבוצה הזו. מצאתי את עצמי צורח ומקלל כמו שבחיים לא עשיתי במשחקים של הפועל בעבר ואני לאור יום ההולדת שלך (מ"ט) קצת יותר ותיק. הדבר הזה עולה לי בבריאות. זה מזכיר לי כשלפעמים בחו"ל אתה קונה מקדונלד, אוכל (כי אתה רעב) ואחר כך שונא את עצמך. כך אני מרגיש עם המנוי להפועל, מילא שילמת אז גם לאכול ?.
אז בקונסטלציה הנוכחית – לא עוד. אני לא יודע אם הניסנובים מבינים מה הם לא מבינים, אבל קודם כל הם צריכים להביא מישהו שמבין את התחום המקצועי של מועדון כדורגל. הנטייה הזו לשבח אותם על ההתנהלות הפיננסית מוזרה בעיני. כי אם לחברים הנכבדים חשוב הכסף שלהם שיביאו מישהו שיבזבז אותו בחוכמה (מקצועית). זה לא מקרה שרוני לוי סירב להפועל ת"א. וזו גם הסיבה שנגזר גורלנו למאמנים לא בכירים (שלא לומר בינוניים ומטה). אף מאמן שמכבד את עצמו לא ירצה לבוא. שים לב שאחרי שטביב פיטר את דרור קשטן על כלום, הוא חווה רק מאמנים בינוניים או כאלו שלא היה להם מה להפסיד. עם כל הכוונות הטובות שלהם הם שופכים את התינוק עם המים.
בניגוד למה שיניב חושב, אם הקבוצה הזו תרד פעם נוספת אני לא בטוח שיעלו כל כך מהר. כי אחרי שתי ירידות רצופות "הפועל ת"א " יהיה שם נרדף לקבוצה קטנה. מי שחושב שנהיה סטייל נתניה ואין לי כלום נגדם טועה, נהיה לא כלום.

נ.ב
אני אשמח אם מישהו יסביר לי מדוע לא מגיע רוכש. זה אנומלי בעיני.

צור שפי 12 בדצמבר 2018

מקבל כל מה שכתבת. ביחס לרוכש, זה דורש חיפוש אקטיבי עם נטוורקינג רציני.

אליכ 12 בדצמבר 2018

מקובל לחשוב שרוכש יחפש בקבוצה את הפרמטרים הבאים : פוטנציאל מסחרי, לא להיכנס לצרות מיותרות, אהדה לקבוצה. נניח בסדר הזה. אני יכול להבין מדוע רוכשים אובייקטיביים (לא אוהדים) ירכשו את חיפה, ירושלים, באר שבע ומכבי לפנינו. אבל אנשים מעדיפים לרכוש את נתניה, רעננה או ק"ש לפנינו וזה ממש לא ברור שלא לומר הזוי. והקבוצה כל הזמן על המדף.
איך יכול להיות שבחור כמו חוגג נכנס לביתר והוא משקיע על ההתחלה 60/70 מליון שקל עם כל הרקורד של ביתר בעבר והוא אפילו לא אוהד ואלינו אף אחד לא מגיע.
זה חייב להיות משהו אחר כמו למשל מישהו/הם שמטרפדים כל מהלך לקנות את הפועל ת"א. לא ברור.

אוריה 11 בדצמבר 2018

יפה פרנקו,
זה באמת נראה לא טוב, ממש לא ברמה.
העסקנים עכשיו לא גרועים, הם סתם לא קופצים מעל הפופיק, כרגע זה מה שיש.
יש תחושה שאתם מועמדים חזק לירידה, מה שלא היה לפני 3-4 מחזורים.

צבי 11 בדצמבר 2018

תשמע, זה עצוב מה שקורה לאדומים אבל גם מאוד משמח.
הרבה יותר שמח. אושר גדול.
יסכימו איתי כל אוהדי מכבי כאן, שאליפות + ירידת ליגה של הפועל תהפוך את העונה למושלמת.
כזו שתיזכר ותיחקק עמוק בלב האוהדים למשך שנים.
שמחה מזוקקת לאיד ואופוריה. מה אוהד צריך יותר מזה?

יניר 11 בדצמבר 2018

האמת שאני מעדיף שהפועל תישאר, גם בגלל שכבר חווינו ירידה שלהם לא מזמן וגם בגלל הדרבים בשנה הבאה שיהיו בבלומפילד המחודש (אולי).
השנה זה תור בית'ר לרדת.

ערן (המקורי) 12 בדצמבר 2018

מסכים עם יניר. שיישארו. חסרים לי דרבים. רוצה גם את ביתר וחיפה בליגה. וחזקות. שיהיה כיף לנצח אותן, לא כסמרטוטים. באר שבע לא באמת מעניינת

Ollie Williams 13 בדצמבר 2018

הדרבים כבר לא מה שהיו.
זה לא רק פערי התקציב והרמות
מרגיש לי שבהפועל עברה כזו רכבת מטורפת של שחקנים שאני לא מצליח לשנוא שם אף אחד כמו שצריך.
"צל של עצמו" זה מחמאה לדמארי, שום דבר שדומה לחלוץ המאיים שעשה לנו פיו פיו מול שער 11. מי נשאר? דגני והמסירה המרושלת שנוקיר לו לעד? רמזי ספורי?
אז לא מפריע לי שהם ירדו. ובלי כוכביות כמו פירוק והורדת נקודות. הירידה הקודמת הייתה 'כרטיס אדום' יותר פיננסי-ניהולי מאשר מקצועי, הרי ללא הורדת נקודות הפועל שורדת. אולי ירידה אמיתית על הדשא בלבד תתן שם בעיטה בראש למי שצריך

טרנטה 12 בדצמבר 2018

קודם כל בית"ר

השמן 11 בדצמבר 2018

אתה סלחן מידי כלפי הניסנובים.
אין ספק שלזכותם עומדת השפיות הכלכלית. אבל ההתנהלות המקצועית שלהם מזעזעת.
היה ברור מלכתחילה שזה סגל חלש מאוד ושהישארות בליגה תהיה הישג. ובכל זאת, אפילו השבוע, הזמירות שיצאו מהמועדון הם של איזו שהיא קבוצה איכותית ששווה פלייאוף עליון ואוטוטו מתחילה להתפוצץ.
היה להם מאמן טוב ביד, שאם רק הייתם נותנים לו להוביל את הנראטיב של קבוצה לא איכותית, אך בעלת לב ונשמה (שהקהל היה מתחבר אליו באהבה) הייתם היום כמה מקומות למעלה.
במקום זה הלחיצו את המערכת והחליפו את רפואה בחיים ההזוי שמאמין שבאמצעות פסיכולוגיה חיובית שקופה כל כך הוא יגרום להם לרקוד על המגרש.
"דברו איתי עוד שלושה שבועות" עאלכ. עוד שלושה שבועות ידברו איתו על הפיצויים שלו. מאחל לכם (באמת מכל הלב) שגיא לוזון לא יחליף אותו.

יואב 11 בדצמבר 2018

פרנקו,
מבחינתי, אתה עלית על זה לפני כולם וזה קרדיט ענק. אני מתכוון לרצון של הניסנובים להיות שירצקי או טביב הבא. פגעת בול ממש. זה באמת מוציא שם רע לחלטורה(כמאמר העיתונאי) כשהאדונים מתיימרים לשחק בפוטבול מנג'ר רק בחיים האמיתיים. אחד מהם ירד אתמול במחצית לחדר ההלבשה משל הוא פרגי. זה פשוט מחזה רע וחסר כל טוב טעם. להשביח צעירים ותגליות זה מקצוע. מה להם ולזה בכלל? צריך מעבר לתוכנת סקאוטינג בלפטופ בשביל לנהל קבוצת כדורגל.
אני מכיר את אופיר דרך מכרים משותפים. איש מאד נחמד. אני משער שהוא כבר שלושה שבועות לא ישן. ליבי קצת איתו…

יניב פרנקו 11 בדצמבר 2018

לטביב ושירצקי יש פזם של 20 שנה מעליהם – לא באותו אזור חיוג.
שחקן כמו אחמדי ששירצקי מביא מתחת לראדאר הם לא יביאו בשנים הבאות.

יואב 11 בדצמבר 2018

ברור. גם היומרה המגלומנית והחצופה הזאת, כלל לא מסתדרת עם המועדון שהם מנהלים. אפילו איזי, במקום שאדיש לכדורגל ובלי לחץ, לא היה מעז להביא 2 ב10(שכבר לא שם, סופרייז, סופרייז). חוסר מודעות שלהם לסיטואציה היא מאד לא חיננית.

אדם 11 בדצמבר 2018

כולם כאן מדברים על סגל חלש וכו' אבל בואו נודה על האמת, הסגל הזה לא באמת יותר חלש מעוד חצי ליגה. בכל העמדות למעט שתיים להפועל יש שחקנים באמת סבירים ומספיקים, וכדאי לזכור שזה עם זר אחד בהרכב. קשר אמצע סביר ושחקן אגף סביר ואני חושב שההתלהבות והקהל מספיקים לחלוטין בשביל הישארות (המשחק מול אשדוד כמשל).
הסיפור עם רפואה והבעלים מביך, אבל הוא מביך לכל הצדדים. לנו נשאר רק לסבול בשקט.

יניב פרנקו 11 בדצמבר 2018

יש איכות מסוימת אבל אחרי סיבוב אפשר להגיד שבמקומות שנפלנו, נפלנו חזק יותר משאר הליגה.
דמארי בעיקר וסגל בלי זרים.

yaron 11 בדצמבר 2018

היי יניב, כיף לראות אותך שוב (בדיוק השבוע שאלתי את עצמי אם פרשת),
אני מסכים שיש איכות מסויימת, הבעיה היא שהלבישו עליה ציפיות לא הגיוניות. אם הניסנובים היו אומרים "זה מה יש וזה יספיק כדי להישאר אם כולם יילחמו כמו חיות" היה אפשר לקחת אותם ברצינות. להעמיד את הסגל הזה ולדבר על פלייאוף עליון זאת בדיחה.

ארז 11 בדצמבר 2018

אדם,
הליגה אכן מחרידה.
מה שרק מעצים את ההישג שלנו ביחס לאחות הצהובה.
הרבה יותר קשה להיות אחרונה מאשר ראשונה בליגה כזאת עלובה. כמו כדור נוח מול שער ריק מ5 מטר. יותר קל לכבוש מאשר להחמיץ.

חן הצהוב 11 בדצמבר 2018

העונה, ראינו שגם להחמיץ מ-5 מטר מול שער ריק זה דבר שבא בקלות (לפחות 3-4 פעמים רק במחזורים האחרונים)

Ollie Williams 11 בדצמבר 2018

לגמרי
מדהים שכל מחזור מחדש זוכים לראות את "החמצת העונה"

אדם 12 בדצמבר 2018

מסכים איתך לגמרי

Srtest - ארטסט 11 בדצמבר 2018

מה שארז אמר ובכלל כולכם התבלבלתם יש מרוץ אליפות מרגש בין הפועל לבית"ר כשהנסיכה האשדודית מזנבת מאחור.

אריק האחר 11 בדצמבר 2018

יניב ברוך השב .
הסגל של הפועל גרוע חלש וכבוי.
הפועל נראית העונה כקבוצת תחתית ולא לחינם היא במקום האחרון .
מה שעובר על דמארי הוא ראי אמיתי למצב הקבוצה חוסר ביטחון חדות וחדוות משחק.
האם יש תכנון אמיתי של הבעלים להבאת שחקנים בכסף אמיתי ?
האם אתה רואה סיכוי אמיתי להפועל העונה לא לרדת ?

שחר התל אביבי 11 בדצמבר 2018

מוהר איינשטיין ובשן ז"ל שייכים לתקופה שבה גם הכדורגל והליגה פה היו במצב אחר.
עכשיו זה רק תהילת העבר, אם הליגה היתה מתחילה השנה, לא היו לה קהלים. אולי טביב צודק, זו סתם פלטפורמה לעשיית מכה כלכלית, חבל….

אביאל 11 בדצמבר 2018

שאני אבין, אין קהל אבל זו פלטפורה לעשיית מכה כלכלית, מעניין.

לגבי המספרים, אם אני לא טועה האיצטדיון היה מלא אתמול לא? אני מניח שזה הם המשחק בטדי, 30 אלף כרטיסים היו נמכרים בקלות, קהל בהחלט בא למגרשים בארץ, אמנם קצת פחות בקטנות-בינוניות, אבל מכבי, בית״ר, הפועל, חיפה וב״ש מביאות קהל.

שחר התל אביבי 11 בדצמבר 2018

תקרא, אמרתי שאין קהל?
אמרתי שאם היה מתחיל היום אז לא היה קהל
הליגה היא במצב כמעט של גוויה, אבל באים לראות, כי זה מה שיש, קצת כמו בכדורסל.
היום צעירים מעדיפים להיות אוהדים של מנצ'סטר סיטי גם אם אין להם שום תכניות לבקר אי פעם במנצ'סטר. כמה אנשים בנתניה נוסעים למשחקי חוץ של מכבי נתניה, שהיא דווקא מועדון עם עבר מפואר? או פ"ת או ראשון. הגדולות מביאות קהל ויש אווירה אבל אין כדורגל סביר ואין התנהלות וזה די על ריק, לצערי

אסף the kop 12 בדצמבר 2018

מחכים לכם בכיף פרנקו.

גיא זהר 12 בדצמבר 2018

התובנות שלי כמישהו מהצד (יש לי סמפטיה להפועל): 1. אם התקציב 35 מלש"ח, החמישי בגודלו, זו הזייה שנבנתה קבוצת לאומית מחוזקת בכסף הזה. גוטליב היה צריך לעוף עוד בשנה שעברה, אפילו בחינם, סרטן ונזק. להביא אגדת מועדון (דמארי) לקדנציה שנייה כמעט תמיד נועד לכשלון. רפואה (שהוא מאמן טוב בעיניי) היה צריך לעזוב עוד בסוף העונה שעברה. אם כבר להביא מכביסט, עדיף ע. תורג'מן. איציק ניסנוב מנהל מקצועי? הזייה.

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2018

אחד המשימות שלי בחיים זה להוריד את קשקוש גודל התקציב.
מה עשו בהפועל – תחת ה35 מיליון ספרו את מחלקת הנוער והוצאות אבטחה גבוהות וכל מיני ירקות.
זו קבוצה עם שכר שחקנים של 14-15 מיליון – ממוצע לגמרי – אבל כזה שאם נפלת על 2-3 בחירות לא טובות אתה במקום שאנחנו נמצאים.

yaron 12 בדצמבר 2018

זה ששרפו 35 לא אומר שאין הבדל.
ב"ש וחיפה שורפות השנה 70…

יואב 12 בדצמבר 2018

אני חושב שבתקציב הכולל(לא רק תקציב שחקנים), בש וחיפה נושקות ל100.

עומר 12 בדצמבר 2018

אתה לא מעודכן:
מכבי נושק ל-200 (כנראה מלמעלה)
חיפה אזור ה-70 וב"ש זה 50 והמון נשמה ומשפחתיות

miranda veracruz de la jolla cardinal 12 בדצמבר 2018

הוכחות?

עומר 13 בדצמבר 2018

מה הוכחות לך תקרא בפייסבוק
:)

yaron 12 בדצמבר 2018

יכול להיות, הנקודה היא שיש הבדל עצום בין 20 ל-35.
אתה יכול לשרוף 35 ולרדת ליגה, אתה יכול להעמיד 70-100 ולסיים בפלייאוף תחתון, תקציב לא מבטיח כלום אבל להעמיד תקציב של 20 ולהגיד "מינימום פלייאוף עליון" זה לא רציני.

גיא זהר 13 בדצמבר 2018

למיטב ידעתי ב"ש השנה סדר גןדל של 85-90 מלש"ח. חיפה להשערתי לא עוברים את ה-80. יניב צודק שמה שאפקטיבי באמת הוא שכר השחקנים. מעריך שבמכבי וב"ש דומה – נע סביב 45 מלש"ח. בחיפה הרבה פחות – אולי 35.

איתמר 12 בדצמבר 2018

אם הניסנובים קראו את עירד צפריר בהארץ מתחזה לרפאל נאה ומשרת את צמד העסקנים רמי כהן וידידיה רפפורט, יש סיכוי שגם הם יעשו בו שימוש כדי להסיר מעצמם אחריות לכישלון קבוצת הכדורגל ולהעברת האשמה במלואה לקובי רפואה.
בשעות האחרונות התברר שלרמי כהן וידידיה רפפורט זה הצליח עם הצגת פרנקו כנבל ועוכר הפועל.

ישי 13 בדצמבר 2018

מה אתה אומר על העברת תופעת השחקנים המנודים לכדורסל?
לא בדיוק תעודת כבוד לקבוצה שמנוהלת על ידי האוהדים.

אחד 14 בדצמבר 2018

לא יודע על מה אתה מדבר. אני רואה שחקן שבחר בלהיות מנודה במקום לעבור לאחת הקבוצות שהציעו לו כבר לפני חודש ללא פגיעה בשכר.
ולגבי המאמר של עירד צפריר, הוא צודק בכל מילה. אני מחכה ליום שדני פרנקו ימצא את עצמו מחוץ להפועל כי כרגע זה מוציא את החשק מלראות כדורסל.
לגבי הכדורגל אני כבר אדיש למצב…

Comments closed