יומן פירוק

דו"ח המפרק

במהלך תהליך הפירוק פירסמתי מספר פוסטים בנושא, בכולם קיבלתי מבול של תגובות שאת רובם אפשר לתמצת לטענה כי השילוב בין כוחה המיתולוגי של הפועל ת"א (אורנשטיין הוא שליח האולטראס לדוגמא) לבין תהליך הענישה "המצחיק" (9 נקודות בשביל 100 מיליון שקל חובות) היה מוביל, זו טענה שמתבססת בעיקר על בורות ועל הדרך של תקשורת הספורט שגם בענייני ספורט מתקשה לסיקור מוביל להתמודד עם הליך מורכב שכזה שרובו מגיע מעולמות הכלכלה.

הפועל ת"א כמועדון היא היום מועדון מוחלש לאחר הפירוק, תדמיתה בשפל, היא נגררה לירידת ליגה ואולי תרד עוד אחת, בעליה החדשים הם בבחינת ברירת מחדל לאחר שהמפרק הציג בבית המשפט מצג קשה ויכולתה להגיע לגיוסי הכספים הישנים מתורמים, היקף קהל, עיריה (מעולם לא היה) נמוכים מאוד.

הפועל ת"א תעבור עוד מספר שנים קשות עד שתשתקם. אם תשתקם.

למעמדה ערב מכירתה מטביב לרמון, הקבוצה הבכירה של העיר ת"א, הקבוצה הבכירה של ישראל במפעלים האירופאיים ואחת מ2 הקבוצות החזקות בליגה לא תחזור.

*

פשיטת רגל בישראל אינה הליך קל, אינה הליך שאני ממליץ למי מקוראיי דה באזר ששוקל לרכוש קבוצת כדורגל, לנסות להחזיקה בלי יכולות כספיות ואז במקרה של חוסר ברירה פשוט ללכת להליך של הקפאת הליכים ולהשליך את הכל על הציבור.

הפועל קרסה ב100 מיליון שקל, המפרק ספר 78 מיליון לקופת הנושים, הפער בין היתר הוא בסכומים הכבירים שמשולמים כערבויות אישיות של חלק מהאנשים שנתבעים היום על קופת הנושים המלאה.

קראתי את דו"ח המפרק, אינו קל, איני מסכים עם חלקו, יש לזכור שלמפרק אין מעמד של חוקר אובייקטיבי, יש לו משימה ברורה, לייצר עבור קופת הנושים כמה שיותר תקבולים ומזה הוא גם מתפרנס (כ20% מכל סכום שייגבה) – אבל זה חלק מהתהליך, מי שפושט רגל מוצא את עצמו מול כונסי נכסים חזקים שתפקידם ולחמם הוא לחייב אותו לקחת כמה שיותר אחריות.

דעתי כאוהד אינה קלה על אף אחד מהמעורבים, אבל הם הולכים לשנים של סיוט, עבור חלקם, מדובר באיום קיומי על אורח החיים הנוכחי, הסכומים שמדובר בהם וההליכים שאליו הם צועדים אינם קלים.

*

כמו הרבה אוהדי הפועל גם אני חש כי רגולציה סבירה הייתה מונעת חלק מההליך ושיש בעיה עם הבקרה, אבל וצריך להיות פה אבל גדול, אם תהיה פה רגולציה אמיתית, לא תהיה פה אשליה של כדורגל סמי מקצועי כפי שיש כרגע, בישראל להערכתי יש היום 8-10 קבוצות שיכולות להתמודד עם ניהול תקין מצד אחד ותקציב סביר מצד שני (אני תומך בהעלאת תקציב המינימום).

אני לא חושב שהפתרון הוא בהחלפת משרד המבקר (שחייבים להחליפו) אלא הייתי מציע 2 רמות של פיקוח.

האחת רישיון A – תשלום של כמה מיליוני שקלים נכבדים בגין הרישיון ופטור מנושאי הבקרה – אין מה לחפש אצל גולדהאר ואלונה ושחר ואין מה לנהל את ההצגה של פיקוח עליהם.

השנייה רישיון B – ערבות בטוחה בסכום סביר ומערך פיקוח בדומה למה שמנסים לנהל היום עם פרסונות שונות.

לצד זה הייתי מעלה את תקציב המינימום ומניח שאם עבור קבוצה בליגת העל המקבלת כ7-8 מיליוני שקלים מהטוטו והטלוויזיה אין יכולת להעמיד תקציב של 20 מיליון שקל ואין יכולת של בעלי הבית להעמיד ערבות סבירה בגין הרישיון (ומעבר לזה לתקציב במערך פיקוח הדוק) אז מקומה לא בליגת העל/מקום הבעלים שלה אינו בליגת העל.

אבל צריך לזכור – בכללים האלה – הרבה קבוצות לא יעמדו.

*

מילה לגביי טביב – לא קיבלתי תשובה איך מועדון שמגיע לליגת האלופות ומוכר שחקנים בסכומים אדירים כפי שמכרה הפועל רק שנתיים לפני המכירה מגיע למצב של "גרעון סביר" כפי שהשתקף בדו"ח המפרק.

כן קיבלתי תשובה לגביי אופי הניהול של המועדון תחתיו כאשר מצויין בפירוש בדו"ח המפרק על התנהלות של שימוש בכספי מועדון לצרכים אישיים.

לא טביב פירק את הפועל, טביב לא מביא קבוצות לפירוק, אבל הטיפול התקשורתי הרך לו הוא זוכה (גם מעבר לאתר ההוא) הוא מוגזם.

*

בעוד כשלושה שבועות אצל אורנשטיין הולכת להיות מלחמת עולם בין אותם נתבעים למפרק.

זו רק התחלה.

עוד ייקח שנים רבות עד שנבין בדיוק מה קרה בהפועל.

אבל בסוף נבין ובסוף נדע ובסוף מי שצריך לשלם יישלם, טחנות הצדק טוחנות לאט אבל טוחנות.

בייסליין -64 דורפן וגילור - מי צריך להיות MVP ?
התחילה העונה

76 Comments

S&M 3 בינואר 2019

ההצעה שלך לרשיון "A" שגויה. גם טביב יהיה זכאי לרשיון כזה. גם עמוס לוזון. הסרת הפיקוח על שניים כאלה זה חלום עבורם.
היה ראוי שתציין בפוסט הזה את הצל"ש שקיבל סמי סגול. ממש לא ברור מאליו. הכניס המון כסף, עשה את זה מסודר, ויצא אלוף. אחריו התחיל בלאגן.
ההאשמה נגד טביב, לדעתי האישית, מעידה על שטחיות הבדיקות. אני לא מאמין שטביב צדיק. מה שהמפרק מצא נגדו זה כסף קטן, על גבול המגוחך. הוא שילם מקופת הפועל לעו"ד שטיפל בתיק שלו נגד האוהד שהוא היכה; הוא שילם משכורת לבת שלו; והיה עוד משהו, וסה"כ זה מסתכם לכל היותר לכל היותר במליון שקל. אני לא מאמין שזה הכל, לא יכול להיות, אבל לך תדע. בסוף טביב ייצא צדיק.
מה שקרה אחרי טביב, זו פארסה. חיים רמון התנהל שם כמו שמתנהלים עם כסף ציבורי בממשלה – פיזר לכל הרוחות. ואח"כ הגיע הכבירי הזה, בדיחה מהלכת של התנהלות. פראייר שיפסיד את המכנסיים שלו בפירוק הזה.
מסקנה – הביקורת בהתאחדות היא בדיחה. ולא צריך להתפלא, אם ההתאחדות מושחתת כבר הרבה שנים, לפחות מהקדנציה של לוזון והלאה. אם ממנים ביקורת על סמך קשרים, מה מצפים? הבקרה של ההתאחדות זה נושא לחקירה ולפתיחת הליכים פליליים וחיוב אישי. דעתי, סתם כך מתחושות וממה שעולה מדוח מפרק הפועל ת"א.

גיא זהר 3 בינואר 2019

מתפלא עליך לגבי טביב. דבר ראשון המפרק דורש ממנו 12 מליון שקל. דבר שני, המפרק כפי שפרנקו טען במקומות אחרים (וגם כאן כמדומני) לא יכול להתייחס ללב הטענות כלפי טביב: איך קבוצה שהרוויחה 70 מלש"ח מהצ'מפיונס ליג הגיעה למצב של חובות (לא מעטים) כלפי מס הכנסה ולא היתה אפילו באיזון תפעולי. לאיפה נעלם הכסף שאסור לו להעלם?

S&M 3 בינואר 2019

תראה, אני לא אוהד הפועל תל אביב. יכול להיות שאתה כן, ואולי לכן אתה מתקשה לקבל את העובדה שלא טביב הרס את הפועל תל אביב. אני סולד מטביב, שלא יהיה ספק. אבל הוא דפק את הפועל כפר סבא (וגם זה בספק, לא בדקתי), והשביח את הפועל תל אביב. הוא הביא תארים, שחקנים וכסף. אוהדי הפועל תל אביב סתם מתבכיינים. כן, הוא שכונה. כן, הוא מגעיל. כן, הוא מהסוג של אופירה אסייג, אייל ברקוביץ, חיים רביבו, איציק זוהר ועוד – אף אחד מהם אני לא סובל. אבל לא, הוא "א" לא גרם לקריסת הפועל; "ב" לא הוכח שגנב כסף.

ראשית, תקרא ותפנים את הפסקה הבאה שאני מצטט מכתבה בעיתון הארץ:
"תחילת הידרדרות הפועל תל אביב, סבור קוטלר, החלה עם העברת הקבוצה לידי חיים רמון – שקיבל את הקבוצה ביולי 2012, כשהיא ללא גירעון. משום כך, טוען קוטלר, בעליה הקודמים של הקבוצה, אלי טביב ומוני הראל, "אינם קשורים בקשר סיבתי לקריסת החברה ולפירוקה". לצורך קבלת הקבוצה, טען אז רמון בפני הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות כי מאחוריו קבוצת רכישה, אך לא הציג לכך כל הבטחות. בפני המפרק העיד כי "אוהדים עשירים" הבטיחו לו שיתרמו ולא עמדו בהבטחותיהם. קוטלר מבקר את עצם אישורו של רמון בוועדה לזכויות ניהול כאדם פרטי שאינו תאגיד משפטי וללא בדיקה של מצבו הכלכלי. אורליצקי מצדו העיד בפני המפרקים כי רמון אכן אמר שיש לו את היכולת: "אני יודע להתרים, אני ידוע להביא, הייתי שר גדול, יש אנשים איתי שיתמכו בהפועל תל אביב". לא זו בלבד: הדוח קובע כי לרמון ניתנו הקלות פיננסיות כשהבקרה ויתרה בקיץ 2012 על הפקדת ערבות בנקאית, כנדרש מכל רוכש, והסכימה לראות בסך של 1.37 מיליון שקל שהיה מופקד בבקרה ככספי מועדון, כחלופה לערבות הנדרשת."

שנית, בוא ננתח *מבחינה משפטית* את הפסקה הבאה מאותה כתבה:
"למרות שטביב לא מוגדר כאחראי למשבר, דוח המבקר ביקש מבית המשפט לחייב את טביב להעביר סכום של כ-13 מיליון שקלים לקופת הפורק. בין היתר, נמנים בדוח תשלומים ששולמו מהפועל תל אביב לספק "ספיר טביב אירועים" בבעלותו של טביב, תשלומים בגובה מאות אלפי שקלים שהועברו לבתו ליהי ולמקורבו והמנכ"ל לשעבר גבי קצרה, שעבדו בחברה – תקופה ארוכה אחרי שהפסיקו לעבוד בה, תשלומים נוספים שהועברו מכספי התאגיד לצרכים אישיים של טביב, וכן חובות בגובה 8.7 מיליון שקלים לשחקנים הברזילאים גבריאל דוס סנטוס ואבדג'י, ששיחקו במועדון תחת בעלותו של הראל."

במקומות אחרים היה כתוב 12 מליון, לכן אתה נוקב במספר הזה כנראה. לא יודע מה המספר. כשאני אמרתי מיליון או פחות ממליון, התכוונתי למה שאמרתי, ואסביר לך למה:
– תשלומים ששולמו לספק ספיר טביב אירועים בבעלות אלי טביב – אז מה אם שולמו? יש איסור לחברות של אלי טביב לספק שירות להפועל תל אביב? להפך, אני די בטוח שזה אפילו כתוב בהסכם הרכישה או שותפות עם מוני הראל. זה מקובל לטייב את הבעלים ולהעדיף אותו כנותן שירות. יצאו חשבוניות לשירות הזה? אני מניח שכן, אחרת מי היה יודע עליו בכלל. כדי לחייב את טביב בסעיף הזה צריך *להוכיח* שזה פיקטיבי, שלא ניתן שום שירות שמצדיק את התשלום. שזה בולשיט. לא יהיה. לאור אופי השירות "אירועים", אומר לך שלא יהיה. זה אומר כיסאות, שולחנות, מפות, צלחות, רמקולים, מיקרופונים, העמסה, הובלה. ניראה לך שאפשר להפריך כזה שירות? כן, היה לנו "יום הפועל" במחלקת הנוער, חברת ההפקות הביאה ציוד. היה לנו יום העמה ודוניא, חברת ההפקות הביאה כיבוד. הנה החשבונית.
– תשלומים בגובה מאות אלפי שקלים שהועברו לבתו ליהי ולמקורבו והמנכ"ל לשעבר גבי קצרה, שעבדו בחברה – תקופה ארוכה אחרי שהפסיקו לעבוד בה – שים לב מה העבירה – לא זה ששולמו כספים, כי שניהם הרי עבדו בהפועל וזה ידוע. מדובר בכספים שהועברו אליהם *אחרי* שהפסיקו לעבוד בהפועל. את זה גם אני ציינתי שזה משהו שראוי לבדיקה. אם אכן הועברו כספים, צריך להחזיר. אבל אולי זה פיצויים? אולי זה הפרשים? אולי יש לזה הצדקה? ואולי לא. אני מסכים, זה משהו שצריך להיבדק. אבל זה כסף קטן, אני זוכר שהיה מדובר בעשרות אלפי שקלים, עד 150 אלף אם אני זוכר נכון כשקראתי את זה איפשהו.
– תשלומים נוספים שהועברו מכספי התאגיד לצרכים אישיים של טביב – זה, לדעתי, הכסף ששולם לעורך הדין ציון אמיר בגלל התביעה הפלילית נגד טביב על המכות לילד שהציק לו. היה מדובר בכמה עשרות אלפי שקלים. דעתי האישית שזה כסף שהוצא מהפועל שלא כדין. לא הפועל עמדה לדין. תביעה מוצדקת ויש לה מקום. קראתי כאן בדף איפשהו שמישהו אומר שאולי זה קשור להפועל. זה לא. זה היה אישום אישי נגד טביב, והוא צריך לשלם אותו. אין פה ביטוח דירקטורים, ואני לא חושב שהפועל היו צריכים לשלם את זה. שיחזיר. אבל יכול להיות שיגידו שלא צריך להחזיר. לדעתי כן צריך.
– חובות בגובה 8.7 מיליון שקלים לשחקנים הברזילאים גבריאל דוס סנטוס ואבדג'י, ששיחקו במועדון תחת בעלותו של הראל – אני מצטער, אבל אלף, זו פעם ראשונה שאני שומע על החוב הזה שמיוחס לטביב; בית – מה פתאום חוב של מוני הראל מיוחס לטביב?! הוא לקח אותו על עצמו? הוא התחייב לשלם אותו? הוא ומוני הראל רבו שנים וגמרו בהסכם. ניראה לכם שמישהו השאיר את זה פתוח? מישהו מבקש לבטל את ההסכם? סתם המצאה. זה נסיון שווא של המפרק להיתלות בטביב כי מוני הראל, תכלס, פושט רגל. המפרק יודע שממוני הראל הוא לא יוציא שקל, אז הוא מנפח לטביב את החוב סתם בלי סיבה ל-13 מיליון, כדי להוציא ממנו מיליון, וגם זה בדוחק.

אבל הכי חשוב, ואני מבין שזה מכאיב לאוהדי הפועל – טביב אדם דוחה, אבל לא הוא הרס את הפועל. הוא שיפר את הפועל שהייתה גרוטאה לפניו, ולקחה איתו תארים. דווקא אוהדי הפועל, חיים רמון, אמיר כבירי – ריסקו ורוקנו אותה. אתם צריכים לבקש מאלי טביב סליחה.

אדם 3 בינואר 2019

זה שבאו אחר כך והרסו יותר ממש לא גורם לכך שצריך לבקש ממנו סליחה.

S&M 3 בינואר 2019

למה לא, כי יש טענה מגוחכת מסוג "לא ברור איך נעלמו כל הכספים שנכנסו למועדון"?!
הספרים גלויים, הכל הוגש לבקרה התקציבית, הכל פומבי וציבורי ועומד לעיון של כולם.
אם המפרק היה מוצא משהו מתקופת טביב, הוא לא היה עוזב וממשיך הלאה. בתיקי פירוק יש סמכות לבטל הענקות מרמה עד 10 שנים אחורה. ואם היו דברים אפילו יותר מוקדמים, היו מוצאים והיו סוחטים את טביב, כי אולי יש בהם גם אישום פלילי.
אבל אין כלום, לא מצאו כלום. וזה לא כלום כמו אצל ביבי. זה באמת כלום.
ואתה יודע למה הטענה הזו מגוחכת באמת?
כי לא רק מפרק בדק אותה – גם מוני הראל בדק אותה, גם חיים רמון בדק אותה, כולם בדקו אותה. ולא מצאו כלום.
אתם כנראה חושבים ששחקני כדורגל בישראל לא מקבלים שכר. נדמה לכם שאם הפועל קיבלה 40 מיליון ממישהו, צריכים להיות בקופה 40 מיליון. לא נשמע לכם הגיוני שכל הכסף כף על שחקנים, על חובות עבר, על תפעול המועדון. לא יכול להיות, כי צריכים להיות 40 מיליון, ושהוא יביא עוד כסף מהבית.
מצחיקים.

אדם 4 בינואר 2019

זה נשמע שאתה יודע בדיוק מה כל המספרים וכל האחרים לא. גם נשמע שאתה יודע מה הייתה ההשקעה של המועדון בתקופת טביב במתקנים ובמחלקת הנוער לעומת שנים קודמות ככה שאולי לשם הלך הכסף (הוא לא). או שאולי טביב רכש שחקנים בהרבה כסף (גם לא). ושילם משכורות יפות (גם לא). אם כל ההתנהלות של המועדון הייתה ברמה נמוכה יותר מבעבר ועדיין נכנס המון כסף זה טיפה הגיוני לחשוב שמשהו כאן לא כשר.
אני שמחתי להיפטר מטביב בגלל ההתנהלות שלו כלפי עובדים ובגלל ההתנהלות הבזיוינית שלו במועדון והפסקת ההשקעה בנוער כמעט באופן מוחלט, במיוחד עם הכנסות כאלו. הכסף החסר זה רק תוספת, לא המהות.

גיא זהר 4 בינואר 2019

מליגת האלופות מקבלים קרוב ל70, לא 40. מי אמר שהראל וטביב לא פעלו בתיאום (הצגות תקשורתיות זה נחמד). הראל נחקר על ידי המפרק? התקציב של הפועל בשנים 10/11 ו11/12 גלוי לציבור?

S&M 6 בינואר 2019

אדם,
אני יודע את המספרים, כי קראתי את החלקים הרלבנטיים שך חוות הדעת של רואה החשבון של המפרק. הפועל ת"א בכלל, ואלי טביב בפרט, מעניינים לי את התחת. לא סובל את אלי טביב. איש מגעיל. אז מה? הוא הזיק להפועל? לא. עשה להפועל רק טוב. אוהדי הפועל כפוי טובה. אני די משוכנע שהם דחו אותו בגלל גזענות. וזה בסדר, גם אני לא סובל אותו, כי הוא עארס, נובוריש, בנאדם מגעיל. ואני מזרחי בעצמי. אבל נתק הכל, תתייחס לעניינים מהותיים.
אתה מציין נגדו כמה דברים.
זה מתחיל מזה ש"נכנס המון כסף", אז בטוח משהו לא כשר. תראה שמשהו לא כשר! תראה לאן נעלם הכסף. סתם בלבולי ביצים שלא מזיקים מים. אף אחד לא הראה, למרות שכל ספרי החשבונות גלויים ומופקדים בבקרה התקציבית. תראה שיש חוזים פיקטיביים, שהפקידו בבקרה חוזה בשני מיליון דולר, ושילמו לשחקן רק אחד. אין, חארטה, הכל מעשיות.
המקרה היחיד *שאני* חושב שיש משהו מסריח, גם הוא לא הוכח. הייתה עסקה עם עמוס לוזון, נדמה לי על דמארי. שם לדעתי שני הצדדים הכניסו כסף לכיס. אבל על זה אף אחד לא מדבר משום מה. לא יודע למה.
אבל חוץ מזה אין כלום, אז כל הסיפור של "נכנס המון כסף" ולא יודעים איפה הוא – זו אגדה. סיפורי מעשיות.
עכשיו אתה מדבר עוד על התנהלות בזיונית כלפי עובדים. יכול להיות, אין לי מושג. יודע מה, אפילו הגיוני, למה שחרא של בנאדם יתנהג יפה לעובדים. יכול להיות. אבל שכר שולם? מקום עבודה היה? הקבוצה תפקדה ולא הגיעה לפירוק? אז מי מעסיק יותר טוב, טביב או רמון/כבירי? גם נגדם הפגנת ככה?
הפסקת השקעה בנוער – בהנחה שאתה צודק, כי אין לי מושג – מעשה חכם. אין הצדקה להשקיע בנוער. מחלקות נוער בכל מקום (בישראל) מכניסות כסף לבעלים ולא להפך. בשביל מה להשקיע בנוער, אם החוק מאפשר לו להעביר שחקנים בחינם? בשביל קבוצה מקצוענית בישראל, מחלקת נוער זה כלי לגניבת שחקנים ממחלקות נוער פריפריאליות שאין להן קבוצת בוגרים בליגת העל. ומי שמכיר ליגות נוער בכדורגל וכדורסל, יודע שזה בדיוק כך. תבדוק איפה גדלו השחקנים שמשחקים בקבוצות ליגת העל הגדולות, ותגלה שכמעט אף אחד מהם לא התחיל את צעדיו במחלקת הנוער של הקבוצה הבכירה. הוא עבר לשם בגיל צעיר.

תבקשו סליחה מטביב.

גיא זוהר,
תקרא את חוות הדעת של רואה החשבון. יש שם את המספרים המדויקים. היו כמה עונות, לא אחת. הייתה עונה של ליגת אלופות, הייתה עונה של ליגה אירופית (גביע אופ"א). לכל עונה יש המספרים שלה.
הבעיה שלי עם המספרים האלה היא אחת – אתם מתייחסים להכנסות כאילו זה "רווח". זה לא רווח. אתה יודע כמה עולה להטיס קבוצה של 40 איש לשלושה ימים במילאנו, לשכור מתקן אימונים, להזין ולכלכל את כולם?
חבר'ה, ליגת האלופות/אופ"א זה לא רווחים. זה החזר הוצאות. קמפיין כזה עולה הרבה כסף, עוד לפני שדיברנו בכלל על שחקני החיזוק והשכר שאתה משלם כדי לשחק שם.

Harvey 6 בינואר 2019

טביב קנה מהראל חברה "AS-IS" במסגרת ה bmby

yaron 3 בינואר 2019

לפחות עכשיו אנחנו יודעים מה טביב עשה ומה הוא לא עשה בצורה יחסית מדוייקת.
שימוש בכספים – כן.
יש וויכוח מה מוצדק ומה לא. האם תשלום לעו"ד במסגרת הליך משפטי שקשור לקבוצה (תקיפת אוהד שמפגין מול ביתו) זה בסדר? לדעתי כן.
משכורת לבת ולמקורבים ללא הצדקה? ברור שלא תקין.
אבל, אם היה גונב מיליונים מהאלופות ומכירת שחקנים המפרקים היו עולים על זה.

מתן גילור 3 בינואר 2019

המפרק כותב ברחל בתך הקטנה שטביב משך כסף מהקופה לכיסו וכן שילם הוצאות פרטיות מכספי המועדון (שבתכלס, זה די אותו הדבר).
זאת ועוד, המפרק מציין באופן שקשה להבין אותו אחרת (למרות שזה לא נכתב במפורש, אלא "רק" נרמז בצורה מאד ברורה) שטביב היחיד ששומר על זכות השתיקה.
בוודאי שזכות השתיקה היא זכות חשובה ולא מעידה על אשמה, אבל אני שואל את עצמי למה נעשה בה שימוש כה נחשב בהליך אזרחי (בהליך פלילי לא הייתי שואל דבר כזה).

yaron 3 בינואר 2019

מתן,
השאלה היא אם יש מצב שמיליוני דולרים שנכנסו מאירופה ומכירות יכולים להיעלם בלי שהמפרקים שערכו בדיקה דקדקנית יעלו על זה?
לדעתי לא.

מתן גילור 3 בינואר 2019

השאלה מה אתה מגדיר כ"להיעלם".
לכיסו הפרטי של טביב או עבור הוצאותיו הפרטיות עבורו, לכל הפחות, כמה מאות אלפי ש"ח ועוד כמה מאות אלפי ש"ח למקורבים. עוד מיליונים עבור לצדדים קשורים כחלק ממהלך העסקים הרגיל.
בנוסף, הוא ניהל חברה הפסדית. אמנם בעת עזיבתו הון החברה היה חיובי, אבל לית מאן דפליג שהכנסות גדולות במהלך העונות בהן היה בעל השליטה בחברה שימשו את החברה בפעילותה (ובוא לרגע נניח שלמטרותיה ולטובתה בלבד).
המפרקים אכן מנקים את טביב מאשמה בפירוק, אבל הוא בטח לא העביר חברה במצב איתן (מאיזה היבט שלא תבחן זאת – פיננסי, ממשל תאגידי וכיו"ב).

yaron 3 בינואר 2019

תודה מתן,
אני לא מבין את הטענה על כך שהכספים שימשו לפעילות החברה, למה ישמשו?
כמו שכתבתי, כמה מאות אלפים פה ושם ברור שיצאו והשאלה היא אם זה מוצדק או לא תתברר בבית המשפט.
הכסף ששולם לעורכי הדין למשל, דווח בצורה מלאה. אפשר להתווכח אם זה תקין או לא.
טענתי היא שלא נעלמו מיליוני דולרים לכיסו כפי שרבים טוענים.
הדו"ח לא רואה בו אחראי ותובע ממנו 15% ממה שהוא תובע מאחרים.
שוב, הדו"ח לא הופך את טביב לצדיק אבל הוא לא מוצא אותו כאחראי לפירוק הקבוצה ולא מוצא גניבת כספים.

מתן גילור 3 בינואר 2019

אפשר כמובן לא להשתמש בהם. זה כבר שיקול ניהולי. אני רק אומר שהכספים הללו נוצלו עוד בתקופת טביב.
המפרק מוצא בהחלט משיכות אסורות על פי חוק ועל פי תקנון ההתאחדות לכדורגל.
האם זה מספיק כדי להרשיע פלילי מעבר לכל ספק סביר? לא יודע וזה גם לא בסמכותו של המפרק להבנתי. אבל חוץ משימוש בשורש ג.נ.ב. המפרק בהחלט אומר שטביב גנב כספים מהחברה.

אדם 3 בינואר 2019

אם טביב העביר קבוצה במצב סביר זה בהחלט מספיק בשביל לטעון שהוא לא אחראי לפירוק אבל ממש לא מתייחס לאיך הקבוצה הייתה רק במצב סביר ולא במצב טוב. לא מכיר אוהד הפועל שחושב שטביב אחראי ישיר לפירוק ואני גם לא מכיר אחד שלא תוהה לאן נעלו כל הכספים שנכנסו לקופת המועדון בתקופתו. אלו שהקשר ביניהן לא ישיר, למרות שהימצאות הכספים כמובן שהייתה מונעת או מעכבת את הפירוק.

Lord Anthony 4 בינואר 2019

תעשה חישוב פשוט. התקציב של הפועל תל אביב כיום הוא כ 35 מליון ש"ח לפי פרסומים זרים, כבירי הצהיר על תקציבים של קצת יותר מ 40 מליון, ככה שאפשר להניח שגם עם האינפלציה במחירי השחקנים והמשכורות התקציב של הפועל כשהיא שיחקה באירופה היה לכל הפחות 40 מליון בשנה.
בהנחה שטביב (ובטח גם מוני הראל לפניו) לא הזרים כספים משמעותיים, וגם אלו שכן, הוזרמו כהלוואת בעלים, ובהנחה שתזרים המזומנים החיצוני כפי שעולה מדו"ח הפירוק עומד על באזור ה 12-13 מליון, כל הכספים מאירופה נבלעים בקלות בתקציב השוטף, בטח כשיש עוד חובות עבר לשלם.

גיא זהר 3 בינואר 2019

ירון, להבנתי אתה טועה. המפרק בכלל לא מתיחס לתקופתו של טביב (וגם הראל – הוא גם היה בעלים אז) בעונת 10/11, אלא רק כבעלים יחיד בעונת 11/12. אני לא משפטן אבל בעיניי כנגדו (וכנגד הראל) וכנגד אלו שבאו אחריהם צריכה להפתח חקירה פלילית על שורת עבירות. ואורליצקי מכיוון שלהבנתי, בניגוד לאחרים (לא יודע מה בנוגע לרמון), הוא לא ערב לכלום, אם הייתי אוהד הפועל בעל אמצעים וזמן, הייתי תובע אותו אזרחית על רשלנות פושעת, מגיע ליצור הזה שיתחיל להסתובב בבתי משפט על ההתנהלות שלו.

yaron 3 בינואר 2019

גיא, הדו"ח קובע מפורשות שהבלאגן התחיל בתקופת רמון ושהאחראים הראשיים הם רמון, כבירי, הבקרה והוועדה להעברת זכויות.
האם זה הופך את טביב לצדיק? לא!

מתן גילור 3 בינואר 2019

המפרק מקדיש לטביב פרק בעל מספר סעיפים תלת ספרתי.

ניינר / ווריור 3 בינואר 2019

זה הולך להיות מטונף ומסריח. מכין את הפופקורן

משה 3 בינואר 2019

האם הדו"ח פורסם לציבור? היכן ניתן לעיין בו?

יואב 3 בינואר 2019

ההתמקדות הפרטנית בטביב, בפוסט ובתגובות, לא מובנת לי. לו הייתי אוהד הפועל, הייתי רותח מזעם על הבגידה של אנשים שלכאורה הם בשר מבשרי. פריטת צקים בשוק אפור, חוזים כפולים,, אי תשלום משכורות, גניבה לכיס הפרטי, אחיזת עיניים ונוכלות מכוונת- היש עבירה שאוהדי הפועל האלה לא ביצעו? ממש נוכלות מוסדית. לא מקרית. אבל בואו נעסוק בטביב…

S&M 3 בינואר 2019

אני התעסקתי בטביב, כי מעצבן אותי שאוהדי הפועל תל אביב מאשימים אותו ולא את עצמם.
ועצמם, זה בדיוק מה שאמרת – "בשר מבשרם".
את הפועל ת"א כדורסל (שאול אייזנברג), ואת הפועל ת"א כדורגל, מוטטו אוהדי הפועל תל אביב בעצמם!
הם לא מדברים באותה אינטונציה נגד אוהדים שירדו מהיציע כדי לנהל את המועדון: חיים רמון, אמיר כבירי ואחרים.
קל להם לתקוף את טביב – השחור, העארס, הנחש, האאוסיידר שבכלל גדל בעליה כפר סבא ולא בהפועל ת"א. למה שהוא יבוא להפועל תל אביב? כדי לשדוד אותה. אחרת מה יש לאוהד עליה כפ"ס לחפש בהפועל? זה עסק, והוא בוזז אותו.
ככה זה אוהדי הפועל. לא מתלהב מהם, וזו לשון המעטה.
למה לא מתלהב מהם? כי להאשים את ביב שהוא הסית לרצח רבין, את זה הם (ואני!) יגידו בפה מלא. אבל להאשים את עצמם שהם הסיתו לתקיפת טביב (והילד ביצע), את זה הם לא יעשו.

אסף the kop 3 בינואר 2019

מי הסית לרצוח את רבין ?

אוהד 3 בינואר 2019

עזוב אותם.
אותם אלה שמאשימים את ביבי מסיתים עכשיו נגד מנדלבליט ואז מאשימים את ביבי שהוא מסיט נגדו.

יואב 3 בינואר 2019

אוהד,
שנתיים היו הפגנות נגד מנדבליט. המקסימום היה לחכות לו מחוץ לבית כנסת. מה קרה מאז שהעניין הפך למוחשי? חילול קבר אביו ושמירה צמודה. צא ולמד.

אוהד 3 בינואר 2019

ראית את השלטים שהונפו בהפגנות?
מנדלבליט בוגד!
מנדלבליט ושי ניצן פרקליטיו של השטן! כן, גם הסתה נגד ביבי אבל את זה כנראה מותר.
ניסיון הפיכה
מנדלבליט תציל את עצמך, תהפוך לעד מדינה (כלומר תודה שאתה עבריין)
מנדלבליט משת"פ
הוא שכח מה זה להיות יועמ"ש
מנדלבליט = הפרת אמונים

ואם אתה לא מאמין תעשה חיפוש פשוט בגוגל

יואב 3 בינואר 2019

אוהד,
ואתה לא מזהה אסקלציה לסיטואציה הזאת כשהחום גבר? שלטים יש. חלקם מרושעים. אבל מה קורה כרגע בפועל? הוא בשמירה צמודה מפני מצביעי ימין. תקן אותי אם אני טועה.

אוהד 3 בינואר 2019

אני לא מבין, מפגיני השמאל מסיתים נגד היועמש ואז כאשר מנפצים את הקבר של אבא שלו אז הם טוענים שזה בגלל הסתה של ביבי?
דרך אגב הקבר נופץ 10 ימים לפני שזה יצא לתקשורת, אתה יודע למה? כי חיכו שביבי יגיד משהו נגדו ואז זה ישתמע כאילו ביבי יצא נגדו ואז תומכיו ניפצו את הקבר.
אבל אולי הנפץ ראה את השלטים נגדו ואז החליט לעשות מעשה?

אוהד 3 בינואר 2019

משום מה לשמאל יש בעיה להבין שהוא מסית לא פחות ואפילו יותר מהימין.
למשל היום ניצן הורוביץ ברדיו קרא לכל מי שבונה ביהודה ושומרון באזור בבעלות:"פלשטינית" טרוריסט.
כאשר המגיש השני שאל אותו אם הוא יודע מה ההגדרה של טרור הוא עדיין לא הסכים לחזור בו ומלמל נוער הגבעות… בלה בלה בלה.
כאשר המגיש השני שאל אותו למה הוא לא קורא לבדואים טרוריסטים אז הוא פשוט אמר דיברנו על זה מספיק בו נעבור נושא.

יואב 3 בינואר 2019

אוהד,
אם אתה לא רואה בעיה, אז אין. סמולנים כנראה השחיתו את המצבה. רק תגבר שמירה עליו כי הם מזה מסוכנים רוצחים פוליטים שכמותם.

אוהד 3 בינואר 2019

שוב, המצבה הושחתה לפני מה שביבי אמר, זה רק פורסם אחרי על מנת שאתה תחשוב שזאת הסיבה.
יפה שעל סמך רוצח פוליטי אחד אתה רומז שכל הימין הם פוטנציאל לרצח פוליטי וכל השמאל לא.

אוהד 3 בינואר 2019

לפי דבריך:
שלטים של ימניים = הסתה
שלטים של שמאלנים = שלטים יש, חלקם מרושעים. אז זה לא הסתה? ותגובה קודם זאת היתה רק הפגנה.

והיועץ לא בשמירה צמודה בפני הימין אלא בפני אלה שרוצים לפגוע בו.

Srtest - ארטסט 3 בינואר 2019

כן החמושים שנשכרו להגן על היועץ המשפטי הם שם בגלל בני ה-50 פלוס שהגיעו לפ"ת להפגין אם הם כבר לא גרו שם קודם… עזוב אותך משלטים בחייך וההמלצה המשטרתית יותר חמורה ממה שכנראה ייצא ממנו ועדיין הוא מזוהה כחוליה חלשה שקל יותר לפגוע בה וכנראה שיש מקום שממנו יוצאים אנשים שמסוגלים לכך.

אסף the kop 4 בינואר 2019

אוהד
השמאל זאת גוויה פוליטית.
חבל לבזבז על הצדקנות שלהם אנרגיה.
על אפם וחמתם ביבי ינצח שוב והם מוזמנים לשתות מהמים של עזה עם האחוק שלהם אבו-מאזן.

צור שפי 3 בינואר 2019

גורמים בימין הקיצוני, בעיקר הדתי.

יואב 3 בינואר 2019

s&m
כל מילה.

גיא זהר 3 בינואר 2019

יואב, שים לב שכל התגובות כאן הם לא של אוהדי הפועל (סמיילי). באשר לטביב, הוא לא אחראי לפירוק הפועל והשאיר את הקבוצה הבוגרת לרמון במצב סביר יחסית. אוהדי הפועל (לפחות החלק הנורמלי) הפגין נגדו לא בגלל שהוא "שחור", לא בגלל שהוא ערס, אלא בגלל שהוא עשה שימוש ציני בקבוצה ובגלל שבימיו (ובימי הראל) נעלמו ההכנסות מהצ'מפיונס ליג. כל מי שאומר שהמפרק מנקה אותו מהעניין הזה כנראה מוטעה. המפרק לא מתייחס לעניין הזה בכלל. לגבי "הבעלים" שאחריו, הכל נכון. מקווה שיועמדו לדין פלילי. ושוב, שכנגד אורליצקי תוגש תביעה אזרחית לא רק על ידי אוהדי הפועל, גם אוהדי נתניה וגם אוהדי פת.

מתן גילור 3 בינואר 2019

למה אתה עדין עם אורליצקי? למה רק אזרחי? האם אינך חושב שמעשיו (ומחדליו לא פחות) שווים חקירת אשמה ברשלנות ברמה פלילית?

גיא זהר 3 בינואר 2019

מתן, עדינות היא שמי השני (סמיילי). וברצינות, יש מצב שאתה צודק, אני לא משפטן.

ישי 4 בינואר 2019

רשלנות פלילית במה?

יואב 3 בינואר 2019

גיא,
חלילה לא מנקה את טביב והצדקתי את המחאה(פחות את הדרך שלה). לא הייתי רוצה שהוא יהיה בעל הקבוצה שאני אוהד. אבל בפורפורציות המספרים המדוברים, איפה הוא ואיפה כבירי(שגם העביר כספים מפה לשם, בדיוק כמו טביב). יש שלב שזה כבר לא משנה אם אתה מטומטם או רשע(בהקצנה כמובן). השלב הזה אצלו, נחצה כבר מזמן.

גיא זהר 3 בינואר 2019

יואב, בשנים 10/11 (בעיקר) ו11/12 ההכנסות של הפועל היו אדירות מהשתתפות בצ'מפיונס וממכירת שחקנים. גם אם נניח שטביב העביר את הקבוצה לרמון במצב מאוזן (מה שלא בדיוק קרה), ובהנחה שהתקציב בשנתיים האלו לא היה תלת ספרתי, נעלמו מחשבון הקבוצה עשרות מליוני שקלים. זה קרה במשמרת של טביב (וגם הראל). אסור לשכוח את זה.

יואב 3 בינואר 2019

גיא,
נכון אבל אנחנו לא בדיוק יודעים מה היה המצב הפיננסי לפני שהגיעו ההכנסות המדוברות. כמו שאתה יודע, הראל הכניס את טביב בגלל מצוקה תזרימית וכלכלית. הפועל לא היתה במצב בריא וטוב לפני כניסתו של טביב. וברור שנעשו מעשים וטביב לא תמים.
אני רק חושב שפורפוציונלית, מחריבי הפועל האחרים, משקלם גדול הרבה יותר. אנחנו מדברים על חוזים כפולים. אנחנו מדברים על חתימת חוזים(שחקנים וספקים) כאשר מראש אתה יודע שלא תוכל לעמוד בהם. זאת מרמה. אנחנו מדברים על מגלומניה. גם של רמון וגם של כבירי שנכנס לבור ואז העמיק אותו בשיגעון עם חוזים מופרכים לרומנים למשל.
האבסורד הוא שהם תמיד חוזרים. הראל פעם שניה, רמון כמה פעמים, אפילו שאול חזר בסל כמה פעמים.
אני לא מבין את זה. זה כל הזמן אותם אנשים. חונטה סגורה ולא כל כך מוצלחת בניהול ספורט.
ועוד לא דיברנו על תאומים ,אורנשטיין ומפעלות. תמוה באנדרסטייטמנט. כאילו תאומים מעולם לא הלך. קצת הזיה, תסכים איתי.

גיא זהר 3 בינואר 2019

מסכים עם כל מילה ואף מעלה ומוסיף שהיחס הסלחני של אוהדי הפועל לרמון וכבירי מעורר תמיהה. לצערנו הרב הגיעו לכדורגל הישראלי טיפוסים מפוקפקים ומתוך עשרה קבין, הפועל נטלה תשעה. הזכרת טביב היא כי יש קמפיין להוציא אותו זך ותמים ולהשכיח שבימיו נעלמו (בליי מרכאות, פשוטו כמשמעו), עשרות מליוני שקלים. על זה הוא צריך להזכר לדראון עולם כמו (להבדיל) לוני ואלי להב.

יואב 3 בינואר 2019

לוני היה מנהל גרוע אבל אזכור לו את אקורד הסיום- בדומה להראל הוא היה במצוקה תזרימית קשה והכניס את מאנה. ולאחר חודשיים הבין שזה לא טוב למכבי וחזר בו. לאחר שמאנה הכניס כסף. הוא היה איש הגשם, אין ספק.
טסתי עם מכבי לפראג לפני שנה. הוא היה על הטיסה, כאחד האוהדים. צנוע ואוהד. כוונת זדון לא היתה לו וזה יאמר לזכותו(וסבלתי כל כך בקדנציה שלו).
אין פה רגולציה רצינית כדי למנוע מטביב לבצע את זממו שוב. פרצה קוראת ל….

D! פה ועכשיו 3 בינואר 2019

אני נתקלתי בו ברכבת עם צעיף – אחרון וראשון האוהדים

Srtest - ארטסט 3 בינואר 2019

מעניין מי זה מני ויצמן ועוד כל מיני גורמים בחשניים שלא הכרתי כי הם כנראה אחדים מכנופיית "אוהדי הפועל מעורבים" ולא איזה סמי-נוכל שגרתי של הכדורגל הישראלי מתוחזק ב"ח" ו"ע" שבעיתיים עבור אוהדי הפועל כשמדובר בבוס. לא סתם גם טורק לא שם ובאדיר לא ממש החזיק.

אסף the kop 3 בינואר 2019

מבאס שלא יהיה דרבי שלנו נגדכם בעונה הבאה…

אליכ 3 בינואר 2019

כמו יניב גם אני חושב שהעתיד של המועדון הזה לא ברור. כרגע כולם נמצאים בעמדת המתנה ליכולת יותר טובה, לרוכש יותר גדול ולחזרה למעמד שהיה. בעשרים שנים האחרונות הפועל ת"א נמצאה תמיד באחד משני הקצוות – גדולה מצד אחד או שפל מצד שני. אז או שיקרוס או שיטפס. האוהדים (לא אלו המתקראים אולטרס, מאלו חובה להיפטר) לא יקבלו בינוניות כדבר קבוע.
האמת, אין לי שום רצון לבלות עם הסאגה הזו של משפט הפירוק את השנים הבאות כי אני יודע שבין היתר, גם אם לא כספית, זה ישליך באופן שוטף על הקבוצה ועל הדרך בה יתייחסו אליה. זה בוודאי יגיע לכל אוהד ספורט דרך הדלת ואם לא אז דרך החלון , זו ההצגה הכי טובה בעיר ויש מספיק ערוצי תקשורת.
מה שאני למד מדו"ח המפרק שהייתה חבורה של אנשים שרצו לעשות טוב ועשו רע, מאוד אפילו. אני לא מרוגז עליהם כי ,כמו שיניב אומר ,הצרות שלהם רק מתחילות. אבל יש הבדל תהומי בינם לבין אלי טביב. הוא לא בא לעשות טוב ובאמת עשה רע. הוא רוצה להיות מנג'ר והוא גם לא רוצה שזה יעלה לו כסף, כלומר ללכת עם ולהרגיש בלי וזה הצליח לו. הוא אפילו מודה שהרוויח כסף בהפועל ת"א. בנוסף לכול הוא גם לא איש ישר במיוחד. זה לא כל כך מסובך לתפוס אותו על העלמת כסף בהפועל ת"א. אני לא בטוח למי יש עניין בזה. המפרק רוצה כסף לא אשמים.
דבר אחרון. אחרי כל מה שמתפרסם אפשר להבין קצת יותר את הניסנובים ואת הקנאות בה הם מנהלים את המועדון מבחינה כספית.

קורדל סטיוארט 3 בינואר 2019

אני עדיין לא מבין אחרי שנתיים של בדיקה וחקירה למה המפרק לא מצא לנכון להתייחס לאותם עשרות מיליונים שנעלמו בתקופת טביב.
זה רלוונטי כי כבר אז החלו המחלוקות בינו לבין מוני ומשם נאלצו להיפרד ולזרוק את הפועל לעזעזל.
מצידי כל מי שטמן ידו ,בין אם אוהד הפועל או טרמפיסט מעליה כפס חייב לתת את הדין ולא להרפות מלרדוף אותו עד יומו האחרון.

יואב 3 בינואר 2019

אז תרדוף. איך אתם אוהבים. בדיעבד כמובן. מרגשים אתם.

איציק 3 בינואר 2019

מועדון הפועל תל-אביב הוא מועדון מיותר כמו עוד כמה מועדונים (וכן, גם באר-שבע הייתה מיותרת שנים רבות). זה שמאפשרים למועדונים שמתנהלים כמו שמתנהלים לתפקד, זו בעיה גדולה אבל לא בעיה של טביב או רמון. הם המיץ של ה… שמנצלים את הסיטואציה כל אחד בדרכו וכל אחד לצרכיו. הבעיה היא במי שמאפשר להם לנהל את הפועל, או איך שזינו ואחרים ניהלו את באר-שבע בזמנו. לדעתי כל הסיפורים על רישיון A או רישיון B לא מעניינים, בטח לא כרגע (לדעתי זו תחבושת על נמק. נמק צריך לחתוך). כל התקציב של כל חוזה חתום מול שחקן, מאמן, מוכר טושים אמור להיות מופקד בבקרה (על כל תקופת החוזה) בחשבון מובטח כדי שאף אחד לא יסבול מהניצול הציני והכושל (אוותר, 80% מהתקציב, ונסמוך על עוד 20% הכנסות). לא יכולים, שלא יחזיקו בבעלות הקבוצה. יספרו לנו שלא יהיו הפועל תל-אביב, הפועל באר-שבע, או בית"ר, שלא יהיו. עדיף על המצב של ליקוק פצעים של מליון גורמים. אם זה יהפוך את הכדורגל לחובבני, שכך יהיה, גם כך הרמה לא משהו. אני לא חושב שכך יהיה. אני חושב שתהיה ליגה של 6-8 קבוצות ועם הזמן יכנסו משקיעים ואפשר יהיה להגדיל את הליגה. אם יהיו אנשים רציניים אפשר יהיה להקל במה שכתבתי, במצב שנוצר אין לדעתי בררה אחרת. מי שחושב שהבעיה היא רק הפועל לדעתי טועה בגדול ויש עוד כמה קבוצות בניהול בעייתי. מי שלא יחתוך היום, יחתוך בעוד כמה שנים ויישאר עם 3 קבוצות ולא 8, או שנמשיך באותה דרך כמו עכשיו וכל כמה זמן נשמע על עוד סיפור דמוי הפועל. ועוד דבר, אני מעדיף קבוצה של 18 מיליון ש"ח (כולל 10 מיליון שמקבלת מזכויות שידור ועוד) שמתנהלת בקטן אבל נכון, על כבודות של 50 מיליון שמשאירות חובות והרס. אני בעד גבול תחתון, אבל במצב הנוכחי צריך לוותר עליו לטובת ניהול תקין.

יואב 3 בינואר 2019

אהלן איציק

איציק 3 בינואר 2019

היי

מתן גילור 3 בינואר 2019

איציק, מיליונים רבים הופקדו בבקרה. כולל כשהיה ברור מעבר לכל ספק סביר שלא מתקיימת הנחת העסק החי.
אפילו לא שקל בודד נפרע. כל ההמחאות הוחזרו אחר כבוד לבעליהן לעתים אף לפני שהתבררה עמידה מלאה בהתחייבות בגינה הופקדו אותן המחאות וכמעט תמיד כשהתנאי לפרעון הבטוחה מתקיים.
וזה רק חלק (ואפילו לא בהכרח החלק הארי) ממעשיה ומחדליה של הבקרה במקרה הפועל ת"א.
אסור לסמוך על הגוף הזה. הוא בלתי רלוונטי בעליל.

איציק 3 בינואר 2019

מתן, זו בדיוק הנקודה, זה הכשל. אני חושב שצריך להפקיע מהקבוצות אפשרות תשלום, הכל דרך הבקרה. כל תאריך שצריך לשלם לשחקן או ספק, רק הבקרה רשאית לשלם, ולקבוצות אסור, פרט לקופה קטנה לארוחות והוצאות קטנות.
מה שקורה עכשיו עם הבקרה זו לא בקרה. בדיוק בגלל זה הפועל תל-אביב זה לא האישיו, זו התוצאה של בקרה לא מתפקדת, ואנשים שמנצלים זאת. יש לי חשש שלא רק בהפועל יש אנשים כאלה.

מתן גילור 3 בינואר 2019

אין בקרה. רד מזה. זה גוף לא מתפקד. הדבר האחרון שצריך זה לשים שם עוד סמכויות ולתת להם עוד אחריות. אם היום אלונה משלמת כמו שצריך הדבר האחרון שאתה רוצה זה שהיא תעביר דרך אורליצקי. זה רק יכול לגרום נזק.

איציק 3 בינואר 2019

אתה נשמע כמעט משכנע, אבל כשאלונה תעזוב, כששחר יעזוב, מי יגן אז?
נכון, אורליצקי לא, אבל צריך שמישהו כן.

מתן גילור 4 בינואר 2019

הציבור. אך ורק הציבור. הדבר היחיד שיקטין משמעותית את הסיכוי למקרים כאלה בעתיד זה שקיפות. פרסום דוחות כספיים, פרסום דוחות מילוליים, נציג של ארגון אוהדים יציג בדירקטוריון, מבקר פנימי שיבחר על ידי ארגון האוהדים היציג.

איציק 4 בינואר 2019

זה נראה לי בעל סיכוי נמוך ממה שאני מציע.
אתה צריך שזה יתקיים בכול קבוצה (כולל כל חדשה שעולה ליגה) בכול קבוצה משפחתית כמו של לוזונים או של עשרות אלפי אוהדים כמו מכבי תל-אביב ומכבי חיפה, בכול קבוצה שמנוהלת על ידי לה פמילייה. ואוו, חתיכת רף הצבת.

מתן גילור 4 בינואר 2019

בהחלט. הרף למניעת מקרים דומים גבוה. .רק המטפסים על ההרים הגבוהים ביותר וגו'.

דובינסקי 3 בינואר 2019

עדיין מעריך שתהיה איזה קומבינה והפועל לא תרד.

ישי 3 בינואר 2019

איפה מוצאים את הדוח המלא?

אוהד 3 בינואר 2019

יש קישור בכתבה
https://sports.walla.co.il/item/3210692

ישי 4 בינואר 2019

תודה

מעיין אוהד מכבי 3 בינואר 2019

ואף מילה על עבירות פליליות (לכאורה) כמו הברחת נכסים והעלמת מס ועל עבירות על התקנון (חוזים כפולים, עבירות על תקנון הבקרה) ושאר הקלות הזויות שניתנו בחסות אורליצקי. לא ייאמן.

יואב 3 בינואר 2019

כשהשבט גונב מהשבט זה לא נחשב זה בתוך המשפחה. גנבו מדינה פעם אז מה זה קבוצת כדורגל של 2 אליפיוות בשני עשורים? זה מתרסק יחד ברעש גדול. אבל לגנוב זה מקצוע. .

סער 3 בינואר 2019

גנבו מדינה או הקימו? פייק היסטוריון.

יואב 3 בינואר 2019

היו פה עוד אנשים מלבדם. לא פנקס אדום, לא הועדה המייעצת. לא סדר לי ואסדר לך מאותו כפר פולני דלוח וחשוך. בוא נודה, הם לא היו פאר היצירה והם מאבדים רלוונטיות בכל יום שעובר. הם ומפעל הספורט השוקע שלהם. הם היו כל כך הם, שהם הצמיחו התנגדות כל כך אלימה כלפיהם. בלוף לא יכול לחיות לנצח, אה…

יואב 3 בינואר 2019

פייק סהר. אתה בטח בצבע הנכון…

שלו 3 בינואר 2019

איך כבירי שם כערבות פסלים שלא שווים את החומר ממנו יוצרו ואף אחד לא נכנס לכלא?
מי הדביל שחשב שזה הגיוני?
למה כבירי חשב שזה רעיון טוב ?
איך זה לא ברור שיש פה רמאות ברמה פלילית?
בסוף היחידים שמקבלים את הכסף שלהם הם אלו שדרשו ערבות אישית ומישהו חשב שיש סיכוי שיחתימו את מנדיונדו.

דן 6 בינואר 2019

ואני, אוהד מכבי שכמותי.
אני רק חושב על אבא שלי, בן למעלה מ- 70, שבימי ילדותו התפלח למשחקים של הפועל (יחד עם חבר מבית הספר, חנן קריסטל…).
ואני חושב: איזה מזל שאבא שלי כבר לא מתעניין בכדורגל.לפני 20 שנה הלב שלו היה נשבר.
כל השאר חרטא.

S&M 6 בינואר 2019

ניראה לי שהלב נשבר לו הרבה לפני כן, כשהפכת לאוהד מכבי. לא? ;-)

דן 6 בינואר 2019

זאת היתה תחילתה, שיאה וסופה של תקופת המרד שלי. בגיל 5…. שיחקנו 1X1 על הדשא והוא תמיד היה הפועל.
הקטע היותר קשה היה להיות בקבוצת הילדים (בקיבוץ) שכולם שם בני גרעין נח"ל מכפר סבא.
הייתי היחיד שלא אוהד הפועל כפר סבא בקבוצה של 30 ילדים. אני מדבר על כפר סבא הגדולה כמובן.
טרור.

Comments closed