חריגי הגיל

על חריגי הגיל וקצת על אלוף אירופה תוצרת אוסישקין

סביב קונספט "חריגי הגיל" יש באזז שלילי ובצדק.

קבוצות מסוימות הפעילו את הרעיון הזה לרעה, אין היגיון בלהשאיר שחקן בן 19 במסגרת הנוער בלבד שם הוא משחק נגד שנתונים נמוכים ומרגיש כמו גוליבר בארץ גמדים, הקונספט סייע לשחקנים מסוימים ברגל ובסל לבנות תדמית של סופרסטאר בהתהוות, תדמית שהתרסקה במעבר הקשה לבוגרים.

*

עקבתי השנה אחרי שי אליאס ורז שלמה בבוגרים של הפועל וים מדר ואבדיה בסל.

והמסקנה שלי פשוטה.

הקונספט הזה כשהוא מבוצע נכון, הוא דבר מצוין.

מצד אחד שיתוף במסגרת הבוגרת, משחקים, אימונים, חדר הלבשה, לחץ של תקשורת – טעימה מדורגת אבל חשובה.

מצד שני שיתוף במסגרת הנוער להשלמות חשובות ובחלק מהזמן עבר חלק מהשחקנים גם התמודדות במשחקי "מאני טיים".

רז שלמה ושי אליאס הביאו גביע בנוער ושיחקו בכמה משחקי דרבי (דרבי נוער שווה ללחץ של משחק בוגרים ברעננה) ועל אבדיה ומדר לא צריך להרחיב – אבל כן ארחיב ואציין שסדרות הפלייאוף בנוער היו חשובות במימד הזה.

*

זה לא מתאים לכל קבוצה ולא לכל שחקן.

אבל אם משתמשים בקונספט הזה – או ברעיון דומה "הכרטיס הכפול" בסל זה דבר מאוד חיובי.

מקווה שבמחלקות האדומות ימשיכו למנף.יש עם מה.

בצד הנכון של הלב
למרות הלחץ

5 Comments

יואב 22 ביולי 2019

להבנתי, גמר הנוער, היה ממש קרב פרטי בין אבדיה למדר. ובכלל, הם שיקחו איזה שבעה דרבים בחודש(נוער ובוגרים). זה בהחלט מחשל.

גיא זהר 22 ביולי 2019

כל מקרה לגופו. אבדיה היה צריך לוותר על הנוער כבר בעונת 17/18 לטעמי. מדר אחלה. חבל שהשנה הביאו לו את בריסקר על הראש. אבל בכל מקרה לדעתי בכדורסל אין אופציה לחריגים.

יוניק 25 ביולי 2019

המטרה של אבדיה ואביו כרגע, היא לא התקדמות מקצועית, אלא הייפ חיובי גדול ככל האפשר. ככל שההייפ יהיה חזק יותר, המיקום בדארפט יהיה גבוה יותר.
בשביל זה, טורנירי נוער יורוליג ואליפויות גילאים זה מעולה. זו הסיבה שהוא מסתובב בנוער ובאפילו בתיכונים.
השנה זה כבר יהיה יותר קשה, אבל אל תתפלא אם זה ימשך.

קפטן קוקי 23 ביולי 2019

יש לי שתי בעיות עם זה:
הראשונה (והעיקרית) היא שכל עוד הכלי הזה קיים, יש מי שיעשה בו שימוש לרעה. זה נכון שנוער זו מסגרת שיש בה גם חשיבות להישגים ולא רק להתפתחות, ועדיין, לצרף שחקן רק למשחקים "גדולים" כחיזוק לקבוצה חוטא למטרה ופוגע בשחקן ובחבריו.
שנית, גם ברגל וגם בסל, חשוב לייצר מסגרת ביניים. כאשר משתמשים בחריגי גיל ככלי לעלות לכותרות זה מחליש את התמריץ ליצור מסגרת קדם-בוגרים (מילואים, קבוצה בת, לאומית-מקומית וכו') ולייצר פתרון לאחרים שהם עוד לא כוכבים, או לא יהיו כוכבים אבל יכולים להפוך לשחקנים לגיטימיים.

יואב בורוביץ' 24 ביולי 2019

אני חושב שאנחנו צריכים לשאוף לעשות מה שעושים באנגליה, שמעבר לליגת המילואים (אני לא תומך גדול) בעיקר משאילים המוני שחקנים בני 18-20 (ואף מעבר) לקבוצות פחות חזקות, כולל בליגות הנמוכות, כדי לבנות ולחשל את השחקנים שאינם עילויים קיצוניים (אלה נשארים כמעט תמיד במועדון האם בסגל הקבוצה הבוגרת). במסגרת ההשאלות הללו אינספור שחקנים איכותיים ביותר פשוט יורדים רמה או שתיים כדי לבנות עצמם ככדורגלנים בוגרים. חבל מאוד שבארץ באופן יחסי ממעטים לעשות זאת. היחידה שבשנים האחרונות עושה זאת בצורה מוסדרת וחכמה יותר זו מכבי תל אביב בכדורגל.

Comments closed