יאללה הפועל

לפני פתיחת העונה - סקירה קצרה על הניסנובים ומערכת ההפעלה שלהם.

בשקט בשקט הניסנובים פותחים את עונתם הרביעית במועדון.

בחצי שנה הראשון שלהם הם ירדו ליגה, בשנה השנייה עלו, בשנה השלישית עשו פלייאוף תחתון, הציפיה הלינארית היא אם כך לפלייאוף עליון.

במהלך השנתיים וחצי ניתן לקבוע מספר קביעות:

  1. הם מצליחים לנהל את משבר "החובות לאופ"א" בצורה מבוקרת ועד היום לא רק שעדיין לא שילמו שקל אלא שהצליחו להוריד את היקף התביעות בצורה ניכרת – ביום שתהיה הכרעה בנושא זה נדע לאן פניה של הפועל, אם לקטסטרופה (קביעה שאחריות המועדון היא מלאה) או הסדר ברור שיוריד את העננה מעל המועדון ויאשר בחינה של כנסית שחקנים חדשים.
  2. הם גרועים בכל מה שקשור לקבלת החלטות מקצועיות נכונות – למעשה יקפידו לבחור רע בכל צומת.
  3. הם מנהלים שוטף סביר – הקבוצה משלמת את התחייבויותיה, מסתדרת בבתי הדין ומתנהלת בשכונתיות אך בתוך מסגרת סבירה – במובן הזה מדובר על שמיים וארץ מהבעלות הקודמת וזו הקודמת קודמת וזו הקודמת קודמת לקודמת.

מבחינה עסקית כך פורסם בעיתונות ויש לראות זאת בצורה מוגבלת – היקף הלוואות הבעלים שרשמו שלושת הקבוצות (ניסנוב, תושב, גרינברג) בשנתיים וחצי עומד על כ10-12 מיליון ₪.

לא מעט, אך הבעלים הכניסו כסף ושילמו התחייבויות וזו כאמור בשורה טובה סופו של דבר.

חלק גדול מהגרעון הוא עליהם לגמרי – הם הצליחו להחתים מספר חוזים שבעלים מנוסים בכדורגל הישראלי לא היו נותנים ונכנסו לכמה בוררויות מטופשות ועשו טעויות.

*

צא ולמד.

רוכש שירצה לקנות את הפועל היום יצטרך לא רק להסתכל על פוטנציאל הקבוצה שהוא גדול היום עם בלומפילד משופץ, נקייה מהרבה מאוד חובות "הראל החזקות" ומשלמת וחיה באחת הערים המלהיבות בעולם, אלא שיצטרך להכיר ב3 גורמים מעכבים:

  1. להחזיר להם את הלוואות הבעלים.
  2. לקחת על עצמו את כל ההתחייבויות שהם כבר לא מעטות.
  3. לקחת על עצמו את הסיכון שמגלמים "החובות לאופ"א".

 

בקיצור על הנייר זה מישהו שצריך לשים המון כסף או להיות מוכן לאפשרות שיצטרך לשים המון כסף.

נדמה שהם אפילו לא מחפשים משום שהם מבינים שכרגע זו משימה מורכבת.

*

התכנית שלהם שונה – הם רוצים למכור להפוך את הפועל למועדון שיודע להכניס כסף מ-2 מקורות :

 

  1. מכירת שחקנים – והקיץ עשו מכירה יפה במונחים שלהם עם הכנסות שמתקרבות למיליון יורו.
  2. למצות את פוטנציאל בלומפילד המשופץ בדגש על משחקי סולד אאוט גדולים המבוססים על היריבות ההיסטורית (ולא הספורטיבית) – בית"ר, חיפה, ב"ש וכמובן הדרבי שווים בעונה של פלייאוף עליון המון כסף חדש לניסנובים, על זה הם ייאבקו.

לצד זה הסכם כלפון/ משרד האוצר בנוגע להוצאות האבטחה והשיטור מוריד מהם הרבה מאוד הוצאות וזה חלק מהאופטימיות הפיננסית סביב המועדון.

*

צא ולמד 2.

בואטנג, קיירמה, אולהה (בינואר), רז שלמה, אושר דווידה, יהונתן לוי (מושאל השנה לחדרה), שי אליאס ואולי עוד שחקן או שניים נותנים להם תחושה שיחד עם בלומפילד המשופץ הם יכולים להסתכל על העתודה שלהם בשנתיים הקרובות ולמכור שחקנים בסכומים נאים.

יחד עם בלומפילד המשופץ ואולי התקדמות בגזרה המשפטית ויש להם התחלה של תכנית עסקית להקטין את הלוואות הבעלים, להסיר את העננה ולהביא את הקבוצה למצב שמשקיעים חזקים ורציניים יסכימו לשלם סכום כסף נכבד בגין הנכס.

ועד אז הם לא נראים לי סובלים במיוחד מהצעצוע שדומה שפיננסית למדו להפעיל אותו.

זה היה יכול להיות פוסט פתיחת עונה אחר לגמרי – הקבוצה שסיימה את הליגה בשנה שעברה הציגה הגנת ברזל והתקפה חסרת מחץ אך הייתה מלאה באנרגיות ופוטנציאל (בעיקר ספורי) – היו בה 3 עמדות זרים פנויות וצעירים בגזרת המושאלים והנוער שיכלו לעבות את הסגל ולבנות קבוצה בהחלט טובה, יחד עם ההתרגשות מהאצטדיון החדש היינו צריכים לבוא לעונה הזו אחרת לגמרי.

אבל אנחנו משלמים את המחיר על שנים של הפקרות והניסנובים למעשה הם סוג של עונש.

*

הימורים – עד ינואר זה יהיה די זוועה, אביטן לא ישרוד ומאמן חדש יגיע, כנראה רפואה חלק 3, מינואר ואילך יש מצב להבטחת ההישארות ואפילו בעלות חדשה.

כל השאר יהיה בונוס.לא לרדת ליגה יהיה התקרה.

יאללה הפועל, נתראה ביפו.

נ.ב

חפשו "בצבע אדום" בספוטיפיי ובאפליקציה של רדיו ת"א- תשובה נחושה, מצחיקה ומפוקחת על הפועל מול כל הצהוב במרשתת.

 

בתמונה – כישרון אדום לוהט שהניסנובים לא יכולים למכור.

מתחילים עונה
עולים לרשת -סקירת הגרלת הגברים באליפות ארה''ב

34 Comments

עדי אבני 23 באוגוסט 2019

כבר רשמתי לך את זה בפרטי אבל אני חוזר: הבעיה העיקרית איתם היא חוסר הבנה טוטלית בבניה של קבוצת כדורגל ובאינסטרומנטליות לגבי שחקנים כאילו אלה אובייקטים שמנותקים מהקבוצה כמכלול ומהשפעות של הקהל.

כשאתה מתחיל עונה במנג'ר, אתה מנסה להבין מה אפשר לשמר ומה אפשר לשפר משנה שעברה, כשמילת המפתח היא "אפשר".
להפועל היו שוער נחמד, הגנה חזקה ורק ספורי בחלק הקדמי.
כנראה שלא היה ניתן להשאיר את ספורי וגוטליב, ולא היה ניתן להיפטר מאעבד וזיקרי.

אז זה הנתון. מפה צריך להתחיל לבנות:
מחליפים לספורי וגוטליב שככל האפשר לא יפלו ממה שהיה.
חלוץ ואולי שניים. מעט כשרון בחלק ההתקפי.
ואז מסתכלים מי פנוי בשוק לשפר את מה שיש.

במקום זה הם נפטרו משום מה מלבקוביץ, נכנסו לסחרור עם דגני ודמארי, ניסו ללא הצלחה להיפטר מעאבד מזיקרי ומינקו, כשבמקביל הביאו לא פחות מחמישה שחקנים לקישור ההתקפי, ללא בלם, ללא קשר "גרזן" וללא חלוץ

עכשיו הם מציגים סגל עם שבעה קשרים התקפיים, ארבעה קשרי 50:50 וללא חלוץ ובלם פותחים או כסף עבורם. הפתרון שלהם? לנסות להיפטר מהשחקן שאחראי על המהפך החיובי שהקבוצה עשתה בינואר, שכולם מעידים על ההשפעה החיובית שלו בחדר ההלבשה ושרץ הכי הרבה במגרש.

במנג'ר היו מפטרים אום מזמן.

אליכ 23 באוגוסט 2019

אני מוצא שיניב כותב תמיד על הפועל ועל בעיותיו כמועדון בעיקר מההיבט הפיננסי שכן נדמה לו (ואולי בצדק) שזה הדבר החשוב, אתה לעומת זאת מדבר על בעיות של ניהול הסגל. ואני חושב שהאחד בא על חשבון השני. העניין הוא שבמצב דברים זה הפועל מסתובבת באיזור הסכנה (ירידת ליגה) יותר מידי זמן ובסוף אפשר להחליק שלא במתכוון. ואת זה אף אחד לא רוצה, גם לא הניסנובים. הם צריכים לקחת מרחב ביטחון יותר גדול כדי לא להצטער בסוף.

אורי 23 באוגוסט 2019

למה להגיד "אף אחד לא רוצה"?
דווקא הרבה רוצים

אליכ 23 באוגוסט 2019

חמוד,אין לכם מספיק משלכם ? עזוב.

jhkj 23 באוגוסט 2019

מסכים על הבלמים והחלוץ ושמה שהולך עם דגני ביזיון, אבל אני דווקא חושב שמה שהיה עם דמארי היה מצוין כי הוא באמת עלה להפועל המון כסף שהוא לא שווה. גם חשוב לציין שגם קלאודימיר וגם לקס גרזן, ואליאס לא יודע מה הוא.

תבורי 23 באוגוסט 2019

אני רק מקווה שמינואר, כשיבוא מאמן חדש, ניסו אביטן יישאר מובטל לזמן רב ככל האפשר.

סזאר 23 באוגוסט 2019

פאבלישר במלוא מובן המילה

איציק 23 באוגוסט 2019

מעניין שהתמונה דווקא של ים…
אז אם כבר ים, מה אתה אומר על התנהלות קבוצת הכדורסל שלכם.
קבוצת הנשמה די מוציאה את הנשמה, ראה לימונד, מנקו.
מה יהיה אתכם. יש הסבורים שאתם קבוצה חשובה לליגה.

jhkj 23 באוגוסט 2019

מה נשמה במנקו? שני השחקנים היו חושך בהפועל בעונתם האחרונה בקבוצה, וללימוד כבר לא מגיע כסף של שחקן נבחרת ישראל כי הוא כבר לא ברמה הזאת, אם לימונד היה מוכן לפיחות בתפקידו ובמשכורת היה על מה לדבר

איציק 23 באוגוסט 2019

עזוב רמה, אפשר להסכים או לא. עזוב ששחררו, אפשר לדבר האם מוצדק או לא. הנקודה היא שכל מה שההנהלה עם הבחור כהן נוגע מסריח עד השמיים. יש דרך לשחרר שחקנים, להיפרד משחקנם. איכשהו אצלם זה תמיד נופל עם החמאה למטה.

jhkj 23 באוגוסט 2019

קודם כל זה לא עניין לויכוח, הם לא סיפקו את התפוקה, זה חד משמעית. בנוגע לדרך, מה הדרך? אני לא תמיד אוהב את הדרך שכהן מתנהל וגם ההבטחות שהוא נתן ללימוד היה טפשיות, אבל סך הכל צעד מוצדקים.
דרך אגב הפועל חשובה לליגה גם בגלל שהיא אלופת העולם ביצור יריבות ויריבות זה עניין, וגם וזה מהקבוצות הבודדות שיש להן קהל מובטח.

איציק 23 באוגוסט 2019

זו בדיוק הנקודה, לא אהבתי את מתן נאור אבל כאב לי שלא נפרדו ממנו יפה (הוא היה הכי סמל של הקבוצה). לימונד נתן עונה לא משהו וחתכו אותו בצורה מגעילה אחרי שהוא ויתר על הרבה כסף בגלל ההבטחות שנתנו לו. הרי ברור שבסוף הקריירה יש ירידה, אז אם לא אכפת לך מסמל, אל תבטיחו. הוא כמובן טמבל שהאמין, הוא הרי יודע שבמקצוע הזה אם אין חוזה אתה לא שווה. לגבי מנקו, גם לא נתנו לא צ'אנס, אבל האופן שיבשו אותו וביזו אותו למרות שפרנקו כן היה מעוניין בו, ממש מגעיל, כמו המנודים בכדורגל. מותר לא לרצות אבל יש דרך להיפרד. יש להפועל קהל מובטח, אבל אחד הקהלים שהיתי מאד שמח לוותר עליהם, קהל אכול שינאה בחלקיו הגדולים. יריבות זה אחלה, הם הרבה מעבר. והדבר העצוב הוא שרמי כהן מגבה את ההתנהגות הבזויה ואולי אף מעודד אותה ואעז לומר שאולי אף מלבה אותה ונהנה ממנה.

פרנקו 24 באוגוסט 2019

בקיצור אתה שונא את הפועל והשקעת כמה תגובות ארוכות כדי לנסות למצוא טיעון חביב.
בסדר, גם אני כואב את היחס לפארגו השנה, ראית איך הוא כואב באינסטוש.

jhkj 24 באוגוסט 2019

א. מסכים לגבי לימונד שהיחס לא היה מדהים, אבל אם הוא לא היה פותח בתקשורת היו כנראה עושים לו טקס מאוד יפה במשחק הראשון מולו. מנקו לא היה כלום, היו לו אחוזים לא טובים מהשלוש וכמישהו שתפקידו בסגל היה להיות הקלעי משלוש אין לו שום לגיטמציה. אני גם חושב שלהנהלה יש מקום לצמוח אבל בוא לא נשכח, שההנהלה של הפועל יושבת על חבית נפץ של אוהדים שמן הסתם נותנים לה את המנדט, החוקים, וארגון שכולו תומך ביריבה המושבעת ששולטת פה בליגה.
ב. לא חושב שצריך לקלל ובמשחקים יש לי קווים אדומים ברורים למה אני שר, אבל מה הפועל עושים שקבוצות אחרות בליגה לא עושות? הקהל המכובד של מכבי שר שירים על אורי שלף, וקורא לאנוס את הבנות של אוהדי הפועל, הקהל של חולון מבוסס לה פמיליה ומראה את זה באלימות, הקהל של חיפה גם קורא למכבי גרמנים וכו. כשזה הפועל ערוץ הספורץ הספורט של רקאנטי יצעק וכשזה מכבי לא יגידו כלום. מה שהכי עצוב זה שאפילו גור שלף דיבר רק על השירים נגד מוני ורגב ולא השירים אורי אח שלו.
ג. ולמה הקהל כל כך אנטי? אתה זוכר את למשל את הדרבי שבו הסתירו עם הדגל עם המצלמה? זה היה מחאה נגד זה שמכבי השתמשו בזה שהבעלים מחזיק בערוץ הספורט כדי לכופף את ידה של מנהלת הליגה להפר את ההסכמים שנעשו מול הפועל? מכבי היא הממסד, הפועל היא האנטי ממסד, המועדון נלחם בבית המשפט ואני הכי מעריך אותו על זה, ולפעמים הקהל לוקח לידיים את הקרבות שהמועדון לא מנצח, ובמקרה של הדגלים בדרבי אני גם חושב שזה היה בצדק. הפועל היא מוסיקת הראפ של הליגה.

איציק 24 באוגוסט 2019

פרנקו, איזה ייחס לפרנקו, זה שהוא לא נבחר להיות מבין הזרים שמשחקים? כן זה לא נעים אבל הוא לא מודר, לא אסרו עליו להתאמן, לא חתכו לו את השכר או העיפו אותו בלי לשלם. כן, המצב שלו היה לא נעים ואולי מבאס, אבל אין מה להשוות. הוא כשהגיע גם ידע שכל משחק יהיה מי שיישאר בחוץ מבין הזרים וזה יכל להיות הוא כמו כל אחד אחר. יש למכבי מספיק שלדים בארון, אבל דווקא זה?

איציק 24 באוגוסט 2019

jhkj, עזוב את המשחקים של מכבי. הפועל זו הקבוצה שמגיעה הכי הרבה לועדת המשמעת בגלל הקהל, השירים שלה וההתנהגות שלה. זה לא רק נגד מכבי. הדבר הכי חמור שרמי כהן לא מוכן לבקר התנהגות כזו וההרגשה היא שהוא אפילו תומך. שאר המנהלים לפחות למראית עיין (כולל שמעון ודויד) לפעמים לוקחים מיקרופון ומבקשים מהקהל להפסיק, לפעמים מספרים שלא ראו או לא שמעו (לא מאמין להם אבל לפחות לא מסבירים למה לקהל מותר, יש קצת בושה).
ולגבי לימונד, מה זאת אומרת שאם לא היה יוצא היו עושים לו טקס יפה. חרבנו עליו ועכשיו נמרח אותו בטקס. מנקו שוב, לא דן אם היה טוב או לא. כעובדה פרנקו רצה אותו. כעובדה לא שחררו אותו אלה גלגלו אותו בנוצות וזפת לפני ששחררו. לפחות כמו שהפועל-באר שבע כדורגל (לא רק, אבל אני מציין אותם כי אני אוהד אותה) עשתה למנודים שלה. בושה וחרפה לדעתי. אסור להתנהג ככה לשחקן הקבוצה. מותר לשחרר, לא צריך להשפיל.

jhkj 24 באוגוסט 2019

א. לא הפתעה גדולה שהקבוצה האנטי ממסדית נכנסת הכי הרבה לתאקל עם הממסד ולחלופין לא הפתעה גדולה שמכבי לא נשפטת על כל שירי אורי שלף והאונס.
ב. ברור שזה לא רק נגד מכבי, חולון הם אוהדי בית"ר, והיעדר השיטור במשחקים כאלה בגלל חוסר המודעות לזה הוביל לכך שאלה המשחקים האלימים בליגה. הפועל ירושלים היא גם הממסד, ולכל השאר אין כל כך עימותים איתם כי לאף אחד לא אכפת מהקהל של ראשון, אילת או אשדוד. גם במשחקים האלה מה ששופטים את הפועל זה על מה אומרים על מכבי.
ג. כן לדעתי רמי כהן צריך להסגיר גורמים אלימים בקהל, גם אם רק מהפועל דורשים את זה. והוא לא עשה
ד. נו באמת מזרחי הגן על ביינום הדורס, שחורציאנטיס הרומס, פניני שיותר גרוע מאחרון אוהדי הפועל בשפה שהוא מדבר, קיין שתוקף את הקהל ועוד. רוב הקהל של מכבי חושב שהוא בבימה ולא מעודד ולא מפריע ואתה לא שומע, אבל כשערוץ הספורט של רקאנטי מדווח בכל זאת על משהו, שמעון מזרחי פשוט האשים את הפועל בתגובה. אז לא קונה את זה שמזרחי כן בסדר.
ה. מנקו צריך להגיד תודה, הלך לו לא טוב בהפועל ונהדר לו באילת, המועדון רצה לשחרר אותו כי הבעלים הרגיש שהוא לא שווה את הערך, גם אם פרנקו חשב אחרת. אז מה אתה רוצה שיעשו, יש למו לו כסף שהוא לא שווה? גם אם לימונד, המחלוקת הייתה שלי ונד היה בטוח שהוא סגור במועדון לתמיד, אבל הוא הידרדר ברמה מאוד מהר, והמועדון אמר לא שמע אתה יכול להישאר אבל צמצם בכסף, לימונד גם לא צמצם וגם אמר שהמועדון לא קיים את ההבטחה שהוא יפרוש בהפועל
ו. איך השפילו אותו ואת לימונד? הם התחילו ללכלך בציבור, המועדון הכריז רק על שחרורם והודה להם על מה שעשו. השפלה במעוטה נעשית כלפי חוץ וזה לא היה.

איציק 24 באוגוסט 2019

עזוב, כל העולם אשם, רק הפועל צדיקים.
אני לא בא להצדיק את מזרחי או מישהו אחר. יש להם מספיק שרצים. אני אוהד את מכבי כדורסל הרבה פחות מאשר היה בעבר בגלל מה שהם. אני מבקר אותם רבות ומכבי כבר שנים קבוצה לא מרגשת ומגיע לה. כאוהד באר-שבע בכדורגל אני לא מנסה להסתיר את מורת רוחי מהתנהגות עם המנודים, ובאר-שבע עוד נחשבת יחסית לקבוצה מסודרת בארץ. אז אפשר לאהוד ולבקר (ראה את גלעד בלום), זה לא מוריד ממך בכלום.
מנקו לא צריך להודות בכלום על הזובור שעשו לו ועל הכסף שהוא צריך להלחם עליו. החוק הוא פשוט, אתה לוקח שחקן ששווה 5 נק', 2 ריבאונד ואסיסט והוא נותן עונה של 15 נק', 4 ריבאונדים ו-7 אסיסטים. אתה לא משלם לו פי 5, אתה הרווחת ומנסה לתת לו הצעה טובה יותר כדי שיישאר. אותו דבר כשזה הפוך והשחקן לא מספק תמורה, התחייבת, קיים ואל תחדש חוזה או נסה בהסכמה הדדית לפתוח חוזה, להעביר קבוצה אך בצורה מכובדת. זה לא מה שהיה עם מנקו ואתה יודע את זה. פארגו גם לא שיחק, ואפילו מרגיש פגוע, האם שמעת שהוא התאמן לבד בצד כדי להפטר ממנו, או שלא שילמו לו? היה לא נעים אבל מה לעשות כולם רוצים לשחק ויש מי שמחליט מי משחק.

jhkj 24 באוגוסט 2019

הפועל אשמה ולא צדיקה, כמו שאמרתי מגנה את המילים והמעשים ולא לוקח בהם חלק, רובם לפחות. אבל אף אחד אחר לא צדיק גם כן והתפיסה שהפועל היא רעה חולה בליגה שרק בה או שהיא הרבה יותר אלימה ושרה שירי נאצה, זו תפיסה מנותקת מהמציאות. כל הקבוצות שממלאות איצטדיון כמו הדרייב אין לפחות, יש בתוכם גרעין איום ונורא.
מנקו פוטר מהעבודה, לא חושב שזה היה נהדר, אבל מותר לפטר אנשים מעבודתם, ובשורה התחתונה זה אולי הציל לו את הקריירה. אתה טוען שהבעיה היא לא הפיטורים אלא איך שהם נעשו אבל אתה חוזר לפרט על זה שלא מפטרים שחקן.אם זו לא הבעיה אז מה בדיוק ההנהלה עשתה לא בסדר?
אולי פארגו קיבל יחס הולם ואולי לא, אם גור שלף לא מדווח שהקהל של מכבי קילל את אח שלו, אז ממי אני אשמע.את האמת? זה לא שנתנו לפארגו אפשרות לפתוח הכל בתקשורת עד כה.

איציק 24 באוגוסט 2019

הטענה שלי לגבי מנקו זה לפני שהוא מצא קבוצה, שלא נתנו לו להתאמן ולא שילמו לו שכר. היה לו חוזה והיה צריך לשלם לו עד הפסיק האחרון. גם לא לתת להתאמן עם הקבוצה יש האומרים שזה נוגד את חוקי העבודה, אבל גם אם לא נוגד חוקים, זה מגעיל. יותר חמור, להבדיל מהמנודים בכדורגל, אותו לא אימנו בכלל אפילו אם עוזר מאמן או מאמן כושר (הוא התאמן לבד מיוזמתו ואם עם מאמן אז הוא מימן אותו). מה היה קורה אם הוא היה נפצע באימון, האם הוא היה מבוטח על-ידי הקבוצה? אתה רוצה לפטר אותו, שלם לו את כל החוב עד סוף העונה ואז נראה מה קורה.
שמעתי לפני כמה ימים ראיון עם יו"ר המנהלת של הכדורגל (או משהו כזה) ושאלו אותו על המנודים. אז הוא אמר שיש דיונים עם איגוד השחקנים על נושאים שונים לגבי העונה הבאה (לא זו שנפתחה היום). חלק מזה גם עניין המנודים והוא הודיע שמשנה הבאה לא תהייה תופעה כזו. לא יודע למה צריך הסכם אם שחקנים בשביל זה. זה צריך להיות ברור שלא מנדים.
אז אני מקווה שהבהרתי את עצמי מה במיוחד הפריע לי, זה הנידוי, הרפש שיצא על מנקו וחוסר תשלום בתקופת הנידוי. הרצון עצמו להיפרד לדעתי זו זכותה של הקבוצה ועל עצם הרצון אין לי תלונה ללא קשר באם מוצדק או לא.
לגבי הנושא השני, נשאר חלוקים. אני חושב שזה פחות קשור לאוהדים (שאני מאד לא מחבב) אלה יותר להתנהלות של רמי כהן, ואולי גם שאר ההנהלה אבל אותם אני לא שומע. חוסר הגינוי והאמירה שהוא לא יכול לומר להם איך להתנהג במסגרת חופש הביטוי הוא מגעיל מבחינתי יותר מהשיר עצמו כי הוא בעל תפקיד.

אחד 24 באוגוסט 2019

איציק אתה מפספס בעובדות. מנקו קיבל שכר בכל שלב ששיחק בהפועל וגם השלמת לשכר שהיה לו בחוזה גם לאחר שעבר לאילת. זה עלה בתקשורת והופרך מהר מאוד.
מנקו עבר שימוע כ3 שבועות לפני הפסקת עבודתו (כמו כל עובד במשק) בו נאמר לו ולסוכנו שהפועל לא מרוצים ממנו ושהוא מוזמן לחפש לו קבוצה. מנקו בחר לנסות להילחם על מקומו כנראה בעצת מאמנו (הדי מתועב אם תשאל אותי) ואז זה התפוצץ כשנגמר לו הזמן.

jhkj 24 באוגוסט 2019

מסכים עם מה שאתה אומר על רמי כהן, פשוט לא מסכים איתךשזו תופעה מיוחדת להפועל, פירטתי כבר לא מעט מקרים ששמעון מזרחי טמן ראשו בחול במקרה הטוב או הגן וזרק האשמות אקטיבית במקרה הרע.
בנוגע למנקו, אחד אמר די יפה. בניגוד למנודים דרך אגב אין מישהו שמגיע לעבודה שלו אחרי שהוא מפוטר, המנודים זה חברה שהקבוצה נחושה לעשות עליהם כסף או לבטל את הסעיף סיום חוזה שלהם ולכן לא משחררת אותם כמו הפועל, אלא משכנעת אותם לעזוב בעצמם. אף פעם בתופעת הנידוי הקבוצה לא משחררת מהסגל.

איציק 24 באוגוסט 2019

לגבי מזרחי, אני מודה וכתבתי לך מה קרה לי בגלל זה. לדעתי היום הוא הרבה פחות כזה. אולי בגלל זה גם מכבי נראית פחות טוב אבל זה הרבה פחות חשוב.
לגבי מנקו הוא לא פוטר. כשמפטרים משלמים את מה שמגיע לשחקן עד הגרוש האחרון לפי ההסכם. הוא סולק ובויש. זה משהו אחר לחלוטין. אני גם לא מכיר במוסג כזה של פוטר בספורט, זה מקרה ייחודי שאתה מתאר. שחקן כדורסל (כדורגל, כדורמים) שומר על כושר במסגרת קבוצתית. זה אחד התנאים הבסיסים שמקבל השחקן במסגרת החוזה. פיטורין זו מניעה לשמור על כושר. מה אם הוא לא מוצא קבוצה אחרת שמעניינת אותו? לתחזק כושר חלקי מצריך מאמנים אישיים, מי אמור לממן זאת. הרי השחקנים ממנים זאת בקייץ, אבל במשך העונה זה על חשבון הקבוצה. מי יפצה אותו על הוצאות הללו בגין פיטורין. ב-NBA יש דברים כאלו אבל שם זה מהוגן בהסכמים מול השחקנים ומאד מסודר. הלוואי עלינו.

jhkj 24 באוגוסט 2019

מי אמר שפה זה לא מעוגן בחוזה או שלא היה הסדר פיצויים כלל? דרך אגב הוא מצא קבוצה מה שבדרך כלל מבטל את התשלומים.

איציק 24 באוגוסט 2019

עד כמה שאני זוכר, מנקו הגיש תביעה או בוררות נגד הפועל (ואולי זה היה לפני שמצא קבוצה). אני גם לא בטוח שמה שאתה כותב זה נכון שמציאת קבוצה מבטלת את התשלומים. אם הפועל חייבים לא 50 אלף, והוא חתם עם אילת על 30 אלף, מי אמור לפצות אותו על אובדן 20 אלף?
הרי זו המלחמה של אלונה כל הזמן, לא לשלם את ההפרש למנודים שמוצאים קבוצה. לפעמים מצליח לפעמים מגיעים להסדר. אני לא מבין את הגישה הזו.

yaron 23 באוגוסט 2019

אחד הדברים שהניסנובים הוכיחו לגמרי זה שבכדורגל הם לא מבינים. ההרגשה היא שהנושא הכספי (והוא כבד ורציני) משמש כתירוץ לחוסר ההבנה.
חדשות רעות מאופ"א (סביר) והכל מתפרק.

סער 23 באוגוסט 2019

עצוב כמה שהכל בהפועל חובבני. רק מכבי ת"א, באר שבע ואולי מכבי חיפה מתנהלות במקצועיות. אבל זה עדיין לא מספיק להן לא להתרחק מאירופה. לצערי ההבדלים בין הכדורגל הישראלי לאירופה רק גדלים ולראיה שוב לא תהיה קבוצה במפעלים האירופאים.

דני 23 באוגוסט 2019

הוייב היחיד שכרגע מתקבל מאיזור וולפסון זה של הפועל פ"ת 2. זה כבר כמעט שם. אנשים שפשוט לא מבינים כלום בניהול מועדון כדורגל, וגרוע מכך – לא מבינים שהם לא מבינים.
עוד שנתים שלוש כאלו וגם לקהל שעדיין לא נשבר יתחיל להימאס, ואז יתמוטט מגדל הקלפים

עדי אבני 23 באוגוסט 2019

ואחרי הכל- חובה להזכיר שהניסנובים צוציקים בכדורגל.
אחרי שנתיים וחצי של גולדהארט עוד היה עם מוטי איווניר, ואלונה אחרי הזמן הזה עוד היתה במאבקי ירידה, ואצלם זה עם הרבה כסף מהבית ולא אחרי פירוק, או עם חובות עלומים מעל הראש .

יואב 23 באוגוסט 2019

הבעיתיות בניסנובים היא הדברים הבסיסים שהם מביאים מהבית(אינטילגנציה רגשית ולא רגשית נמוכה, יכולת לא טובה ולא מוכחת של ניהול והון גבולי מאד כדי לתמוך בטעויות הצפויות שלהם). וזה לא ישתפר דרמטית. זה אולי יכול עוד להסתבך יותר.

אליכ 23 באוגוסט 2019

אבל זו עיסקת חבילה, ללא הרגשי הם לא היו מגיעים. אבל הם כן חושב שהם לומדים מטעויות. אתה צודק בעניין ההליכה על פי תהום אם כי עונת המלפפונים עדיין לא הסתיימה.

צור שפי 24 באוגוסט 2019

לצערי אני מוצא את עצמי מסכים עם רוב דברי הביקורת של המגיבים לפני. ובהמשך לתגובה של בני – זה כבר לא עניין של הבנה/חוסר הבנה, זה עניין של אתיקה והגינות. לא אהבתי את הפרצופים החמוצים של רפואה אבל הוא סיפק את הסחורה ואם לזרוק אותו אז רק כדי להביא מאמן מוכח קליבר ולא אביאל שגם היה תחת חוזה וגם עוד לא הראה בכלל שיש לו את זה (מזכיר שחדרה עשתה פחות נקודות מהפועל בעונה שעברה). בקיצור, העתיד מעולם לא הראה עגום יותר. היתרון – מול רמת הציפיות אפשר רק להיות מופתעים לטובה.

גלעד בלום 24 באוגוסט 2019

טכנית , פיזית ורגשית אני עדיין אוהד הפועל, אי אפשר לשנות את זה, אבל-
אני מובך בשנים האחרונות להיות אוהד הפועל, גם בכדורסל וגם בכדורגל, הרמה בכדורגל פשוט מחרידה בשנים האחרונות, בעיקר בכדורגל, פשוט בלתי ניתנים לצפיה, גם בשנות השבעים היינו קבוצת תחתית אבל עם שחקני בית כמו חזום, פרימו, פייגנבוים, טורק ולנדאו, היה אופי והיתה זהות, זה נעלם לחלוטין , כל שנה צריך ללמוד שמות חדשים כבר מעל עשור, אין המשכיות במיל.

כבר ירדנו ליגה ב89( אחרי אליפות) וכבר התפרקנו כלכלית בעבר( מעללי השולחנות בבית ברנר) אבל הפעם זה היה אבדן זהות טוטאלי, אין כמעט קשר בין הפועל היום לזו שלפני הפירוק( חוץ מהקהל).

נקודת האור היחידה היא הקהל בכדורגל שהולך לכל מגרש, מעודד כמו גדול גם כשהקבוצה זבל( והיא מה זה זבל ), והקטע הזה עם רפואה פסיכי, עכשיו אומרים שניסו יילך בקרוב ויביאו את רפואה שוב! מה הוא היחידי בארץ שפנוי?

הציפיות מאד נמוכות לעונה הקרובה, ביום שני נהיה יותר חכמים.

לגבי הכדורסל- הפרויקט של האוהדים כמובן מבורך וראוי להערכה, טכנית הוא הצליח, אנחנו קיימים בליגת העל, אפילו לפלייאוף הגענו וגם נצחונות בדרבי פה ושם, קבוצה לגיטימית, אבל האוהדים שלנו כל כך מגעילים אותי שאני מודה שקשה לי לשמוח איתם, אני בעד הקבוצה כמובן , זה שבשאר הקבוצות יש גם את האידיוטים זה לא מנחם אותי, ורמי כהן המנהל בכלל לא נקי, לצערי הבקורת נגדו מוצדקת, אין ממש נסיון אמיתי למגר את הנגע הזה של קריאות שואה, רגב, מוני, שימון תתאבד וכל מיני טענות אידיאולוגיות שאין הבדל בין הקהל של הפועל לשאר הקהלים, אני מתנער מהקהל הזה ואם זה יימשך כך( סבירות גבוהה ) אז עם השנים האהדה שלי להפועל סל תדעך בדומה למה שקרה לדורפן עם ביתר, תחושת הייחוד של האוהדים שלנו היתה יפה לחמש דקות בגיל 13 וזהו, לגבי הרמה בכדורסל- אחרי איפה שהיינו עם שאול אייזנברג אנחנו בגן עדן, יש קבוצה, יש אולם, יש תקציב, אבל האוהדים מה זה מגעילים אותי אני חייב להודות

קורדל סטיוארט 24 באוגוסט 2019

גם בעבר הרחוק והקרוב יותר לא ידענו להיפרד משחקני הקבוצה והדבר צרם לי כאוהד אבל היום זה ממש בזיון .אין תרבות והניהול הוא תמונת ראי של הלך הרוח במדינה.השיח אלים,בוטה ומזלזל.פשוט להתבייש.
אבל יש אצטדיון חדש והדור החדש שנמצא במגרשים ומעודד לא מדברים באותה שפה שאני מדבר וזה עצוב כי אני כן רוצה ללכת וללוות למרות שהרמה לא משהו.
הילדים שלי לא מבינים למה לא לוקח אותם

Comments closed