הסיפור הכואב על דאגת אוהד מכבי לסמלים של הפועל

על כאבים מדומים

"זו בדיוק הנקודה, לא אהבתי את מתן נאור אבל כאב לי שלא נפרדו ממנו יפה (הוא היה הכי סמל של הקבוצה). לימונד נתן עונה לא משהו וחתכו אותו בצורה מגעילה אחרי שהוא ויתר על הרבה כסף בגלל ההבטחות שנתנו לו. הרי ברור שבסוף הקריירה יש ירידה, אז אם לא אכפת לך מסמל, אל תבטיחו. הוא כמובן טמבל שהאמין, הוא הרי יודע שבמקצוע הזה אם אין חוזה אתה לא שווה. לגבי מנקו, גם לא נתנו לא צ'אנס, אבל האופן שיבשו אותו וביזו אותו למרות שפרנקו כן היה מעוניין בו, ממש מגעיל, כמו המנודים בכדורגל. מותר לא לרצות אבל יש דרך להיפרד. יש להפועל קהל מובטח, אבל אחד הקהלים שהיתי מאד שמח לוותר עליהם, קהל אכול שינאה בחלקיו הגדולים. יריבות זה אחלה, הם הרבה מעבר. והדבר העצוב הוא שרמי כהן מגבה את ההתנהגות הבזויה ואולי אף מעודד אותה ואעז לומר שאולי אף מלבה אותה ונהנה ממנה".

את התגובה הזו כתב לי איציק בפוסט הקודם (על הפועל רגל אבל לא נורא) ואיציק למיטב זכרוני הוא אוהד מכבי.

*

אני מרגיש שצריך להתייחס קצת למנקו ולימונד שקיבלו במה מאוד גדולה בערוץ הספורט ופתחו את כל אשר ליבם על המועדון, לגיטימי וטוב שעשו את מה שהם חושבים, אבל צריך לזכור שבסוף וזה בעיקר ללימונד, אני לא חושב שהם עשו בחוכמה והרוויחו מזה.

הנושא הזה לא חדש, מי שעוזב את הפועל מקבל במה יפה לשטוח את טענותיו, רק השבוע ראיתי את פארגו באינסטגרם מעלה פוסט די מגעיל על קבוצתו לשעבר, האם יקבל ראיון של חצי שעה? נשמע שהוא מלא בתואנות? אני מאמין שלא.

בכל מקרה – לפני כמה שנים החליטה הנהלת הרשע של הפועל ת"א *שלא להאריך חוזה* לארז אדלשטיין, אני לא אומר לפטר, או להיפרד, אני מדגיש, לא להאריך חוזה.

בתגובה היא חטפה אש מטורפת בתקשורת, אפשר לזהות את המקורבים שהדליקו את האש הזו, היא הואשמה בטענות מאוד קשות, העובדות שמאז אדלשטיין לא עובד בענף למעט אפיזודה קצרה בנבחרת ובמכבי.

אז הפועל אשמה שסיימה איתו שלוש שנים שהיו טובות לה וגם לו, ארז אדלשטיין לפני אותם שלוש שנים לא עבד כמאמן ראשי בקבוצת כדורסל 8 שנים.

פרופורציה.

*

אחרי אדלשטיין היה מתן נאור, מהאהובים בקהל, אבל מתן הגיע לשלב בקריירה שהוא כבר לא רלבנטי בקבוצה כמו הפועל ת"א, נגמר לו החוזה, ופה זה נגמר, זה ברור שזה היה קשה למועדון אבל בסוף בקבוצה עם משאבים מוגבלים זה היה הכרחי.

מתן נאור לא שיחק אחרי הפועל ת"א בקבוצה בליגת על.

היום דרך אגב משמש מתן נאור כתזונאי של מחלקת הנוער בהפועל ת"א, כן, חלק מהמערכת ובדיוק במקצוע שאותו למד ושכיוון את עצמו לשם.

פרופורציה.

*

נעבור למנקו.

רפי מנקו הוחלף בריצרד האוול – אפשר להגיד הרבה דברים, מקצועית, זו הייתה החלטה טובה, הפועל משחקת עם 4 זרים, חלק מהמדיה הציעו שתרד ל3 ותשאיר את שניהם, זה מתכון לרדת ליגה.

מנקו לא לבד בליגה הזו שחלון ההעברות בה נמשך עד סוף אפריל. בערך.

שחקנים זרים וגם ישראלים נחתכים מקבוצות.

זה לא יפה, אבל זו הליגה והוא לא השחקן הראשון.

היה לו חוזה והוא היה די מוגן מבחינת זכויות ובסופו של דבר גם מקצועית השתדרג.

אבל! למנקו הייתה ביקורת על ההנהלה – הוא קרא לה הנהלה של מועדון קטן בראיון מול מצלמה והוסיף עוד הגיגים רבים.

ועכשיו נזכיר רפי מנקו הלך לשחק בהפועל אילת, שחיה על כספי עירייה, בלי באמתש יש מאחוריה קהל או קהילה והלינה את שכרם של שחקניה חלקים משמעותיים של העונה – אז אם ההנהלה של הפועל גרועה והפועל מועדון קטן, מה דעתו על המעסיק הנוכחי? נעזוב את זה.

בכלל הפועל אילת לתחושתי קיבלה הרבה פחות ביקורת על התנהלותה הפיננסית מהנהלת הפועל בסיפור מנקו.

פרופורציה.

*

נסיים בלימונד.

ללימונד לפני הפועל ת"א היו 9 קבוצות ב10 שנים – הוא שיחק בהפועל 6 עונות – הקבוצה הכי משמעותית בקריירה שלו.

ואוי כמה שהוא היה אהוב. ואוי כמה שהראיון שלו פגע.

אז כן, במקרה שלו, זה סיפור שכואב לכולם וברור שאפשר לעשות דברים אחרת.

אבל מקצועית, לימונד כרכז ראשון, בקבוצה שרוצה להריץ כישרון כמו ים מדר, שיש לה סגל מוגבל וכבר יש לה ישראלים בכירים, שיקול מקצועי ברור.

עכשיו בואו נחזור לטענה שוויתר על הרבה כסף להפועל – החוזה של לימונד בנס ציונה קטן משמעותית ממה שהיה לו בהפועל *אחרי הקיצוץ* – פשוט כי לימונד ידע זה מה שהוא שווה בשוק והתביעה נגד הפעול היא על *ההפרש*.

אני מניח שהדברים יתבהרו בבית משפט, אבל די ברור שהשוק מתערך את לימונד בשווי שונה לגמרי ממה שהוא רוצה בשלב הזה בקריירה.

פרופורציה.

*

קבוצות הכדורגל (גם הפועל) מנדות המון שחקנים, אייל סגל יקיר התקשורת זרק את ערן לוי די לכלבים, קבוצות הסל חותכות עשרות שחקנים בעונה ורק להפועל ת"א אסור לסיים התקשורת בלי לחטוף מסע בתקשורת.

ולא – איציק, לסיים התקשרות זה ממש לא כמו לנדות שחקן ולשלוח אותו למקומות שחן דלמוני תיאר לפני כמה שבועות, פשוט לא.

ולא – איציק, השחקן הוא לא טמבל מסכן שעבדו עליו, שחקנים כאלה באים עם מעטפת, ורך דין וסוכן והם חותמים על חוזים ברורים ל2 הצדדים בלי הרבה נאיביות וכשיש בעיות, הולכים לערכאות משפטיות.

בקיצור נגיד לסיום לאיציק שהדאגה שלו לסמלים של הפועל כואבת אבל שלפעמים, גם בהטרלה צריך להשקיע ושאני מבין שהוא כאוהד מכבי היה מוותר על הפועל, וואלה, אם שואלים כל אחד אז גם לי יש רשימה.

 

 

 

עונה חדשה, זמירות ישנות
לוקינג גוד

65 Comments

jhkj 24 באוגוסט 2019

אמרת יפה מאוד על העניין. כן חושב שאתה קצת אגרסיבי מדי לאיציק, זה לא מתוך איזשהו מסע שטנה, בכל זאת הוא לא שמעון מזרחי ;). כמו שאמרנו זה האינפורמציה שערוץ הספורט נותן, זה מה שהאתרים רושמים אז לכאורה זו המציאות, אבל לא כל מה שכתב אומר נכון, בטח כשהוא עובד עבור מנהלי מכבי.

איציק 24 באוגוסט 2019

מאיפה אתה יודע שאני לא דון שמעון תחת שם עט "איציק"?

jhkj 24 באוגוסט 2019

כי כשדיברנו על שמעון לא אמרת שהילד של אדלשטיין עשה פרובקציות לשחורציאנטיס, פניני העביר שיעור בהיסטוריה של מלחמת העולם השנייה לשודלרבראנד, קיין רצה לתת את הכדור במתנה לקהל של הפועל והבחור רק בדק לביינום מתחת למנוע.

איציק 24 באוגוסט 2019

זה כל הקונץ, לא לגלות את הכל כשלא צריך ;)
וקצת יותר ברצינות – מכל מה שכתבת, הכי חמור זה מקרה פניני. זה לא עניין חוקי אלה מוסרי ברמה הכי גרועה שיכולה להיות

jhkj 24 באוגוסט 2019

כנראה שביינום יותר חמור, אבל כן פניני היה מקרה חמור מאוד שדוגמ המצוינת גם למערכת המחבקת כשפניני קיבל את סרט הקפטן לאחר מכן.

jhkj 24 באוגוסט 2019

*בנבחרת

ניב 25 באוגוסט 2019

כי אתה אוהד ב"ש רגל , הדון כמו אלונה אוהד מכבי.

איציק 25 באוגוסט 2019

סיפור כיסוי…

yaron 25 באוגוסט 2019

נו באמת, דון שמעון אפילו חיוך לא מסוגל לזייף, בטח שלא חוש הומור וציניות.
מה שכן, אני לא יכול לפסול בוודאות שהוא שכר אותך כסופר צללים ;-)

איציק 24 באוגוסט 2019

פרנקו, אני מודה לך שאתה קורא את מה שאני כותב.
ממש לא הטרלה, כפי שכתבתי גם בתגובות, אני הרבה פחות אוהד את מכבי, ואתה מוזמן להגיע לפוסטים של גיל שלי כשהוא עוד כתב על קבוצת הכדורסל. בדיוק ההתנהלות המאד לא טובה של ההנהלה הפריעה לי וכתבתי גם עליה, כך שאני בא בידיים נקיות. אני לא עוצם עיניים על מה שנעשה במכבי, או בבאר-שבע כדורגל. אני לא עכבר מעקב כמו שיש פה אבל מה שאני קורא/רואה עובר ביקורת.
להבדיל ממך, אני לא יכול להעלות פוסט להגיב אז סליחה אם אאריך:
1. פארגו – את התגובה שלו פרסמו באתר ערוץ הספורט ומשם אני נודעתי לכך. כך שזה לא מדויק שאין לו במה. אני גם לא יודע למה אין ראיון איתו, כי הערוץ לא רוצה או כי פארגו לא מעוניין. אם יש לך מידע, אסמוך עליו. אבל מה שכן ניתן לומר, שפארגו חזר מפציעה כשהקבוצה רצה, והוא התאמן איתה וקיבל את כל התנאים והשכר. הוא פשוט לא נבחר בין הזרים שישחקו כי לא היה מספיק טוב והקבוצה רצה. אם היה מעבר לזה ייחס מפלה ולא הוגן כלפיו, אני לא יודע, ייתכן.
2. אדלשטיין – אין לי מוסג האם היו בעיות אישיות, או אגו עם ההנהלה; האם היו בעיות על שכר או תנאים, לא נכנס לכל זה. אני יודע שלהנהלה היה את הזכות המלאה לא לחדש לו חוזה. כמביט מבחוץ, היה נראה שהוא מאד מחובר לשחקנים והשחקנים אליו ושהוא מתאים למערכת. מותר לציין זאת, זה לא חטא גם אם אני לא אוהד הפועל.
3. מתן נאור – היתה לו ירידה מאד גדולה והוא אכן לא התאים לאמות ליגת על. זה לא היה נכון להשאיר אותו עוד עונה. אבל השחקן נתן המון לקבוצה וסיים מריר ועוד בגלוי. היה צריך להשאיר אותו במערכת לדעתי אבל גם אם לא, למצוא דרך לסיים יפה. אני זוכר איך במכבי סיימו עם טל ברודי, ולעומת זאת עם נדב זה נגמר עם טעם חמוץ, ובסוף גם עם שארפ. חבל, לא ככה צריך לסיים עם סמלים, לא במכבי ולא בהפועל, ובהפועל זה היה בפרהסיה. ובמאמר מוסגר, באתר הספורט של ערוץ 5 נתנו לשארפ לשטוח את כל הכאב שלו בראיון מאד ארוך, כך ששוב אתה לא לגמרי מדייק לגבי זה שרק לשקחני הפועל מנסים לסדר הוצאת לכלוך.
4. מנקו – זה לא עצם הרצון הפרד, כי אם הלכלוך שיצא עליו ברגע שהחליטו על פרידה. אני לא מכמס לקטע המקצועי או הפיננסי של הפועל. מקצועית כנראה המאמן ידע טוב משנינו ולפי הפרסומים, הוא רצה את מנקו. הנקודה היא, שכשמפטרים צריך לשלם את כל ההסכם ככתבו. לשחקן שמפוטר יש עוד הוצאות שצריך לשפות אותו לדעתי, אבל זה משהו אחר. אז הוא מצא קבוצה, ואם לא היה מוצא באמצע העונה. חלק מהדיל זה ששחקן יש לו קבוצה שזה כולל אימונים, פיזיותרפיה ועוד. זה לא רק פעם או פעמיים בשבוע לשחק. מנקו איבד את כל זה. וגם הוציאו עליו אמון לכלוך בתקשורת, כולל של ערוץ 5.
5. לימונד – התלונן שבגלל ההבטחה שניתנה לו הוא איבד כסף רב בעבר ולא על החוזה הנוכחי. שאם היה יודע שכך זה יגמר היה דורש כסף גדול יותר ברמות הקודמות. לדעתי גם לימונד משחק אותה תמים במידת מה אך בטח מרגיש פגוע.
ולסיכום פרנקו – אני אוהד ספורט ועוד יותר, אוהד ספורט ישראלי שכולל שחייה, אתלטיקה, ג'ודו ועוד. מאד מפריע לי מה שקורה בהמון מקומות ואני מביע את דעתי (לא רק בספורט). ההתייחסות להפועל כדורסל באה לא ממקום תלוש אלה מהתמונה ששמת על פוסט של כדורגל, אחרת לא היה עולה. אני מתנצל אם נפגעת ואשתדל לרכך את הביקורת בפעם הבאה.
נ.ב.: אשמח לתת גם תגובות חיוביות על התנהלות של הפועל כשיגיע הרגע הזה. ואחרי כל זאת, אני מעדיף את רמי כהן על שאול איזנברג.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

גם לימונד ומתן נאור קיבלו את כל השכר – עדיין זה ״מגעיל״ בעיניך אבל כנראה שכאוהד מכבי רמת הסלחנות שלך באמת שונה.
בכל מקרה רמי כהן הנבל לא לקח את מנקו לבדיקת סמים כדי לחתוך אותו כמו סוני ווימס.
הסטנדרטים המוסריים שלך או שצריכים בדיקה או שאולי אתה פשוט אוהד שכותב כמו אוהד.

איציק 25 באוגוסט 2019

כנראה שבכול זאת אתה קורא מאד סלקטיבי.
נסיים בזה את הדיון. חבל לי שכה נפגעת, אשתדל להימנע מכך בעתיד.

אליכ 25 באוגוסט 2019

כמה נקודות:

1. לא נראה לי שפרנקו נפגע. התרגז אולי.
2. לקח לי שנים להפנים שיש אנשים שבאים למגרש רק כדי ללכת מכות. אני תוהה אם כדורגל מעניין אותך או שאתה פה בעניין שנאה במסווה של אתיקה ומוסר.
3. אני מניח שאינך מכיר את רמי כהן לכן המשפט האחרון בתגובה שלך: "והדבר העצוב הוא שרמי כהן מגבה את ההתנהגות הבזויה ואולי אף מעודד אותה ואעז לומר שאולי אף מלבה אותה ונהנה ממנה", נורא בעיני.

איציק 25 באוגוסט 2019

אני לא מכיר את רמי כהן אישית,וממה ששומע מהראיונות איתו, מאד לא היתי רוצה להכיר אותו אישית. זה מה שאני רואה ושומע ממה שהוא אומר. מקווה שאתה צודק בעיניין, אבל הדיבור שלו לא מגבה זאת.

איתמר 25 באוגוסט 2019

בכל הזדמנות שנקרתה לרמי כהן לעמוד כנגד האלימות המילולית והפיזית של אוהדי הפועל (והיו הזדמנויות רבות מאוד מאז שהפועל חזרה לליגת העל) הוא בחר להימנע מאמירה ערכית ברורה, העדיף לשלם קנסות ולקבל עונשי רדיוס וחשף בכך את פרצופו האמיתי ואת חוסר רצונו להתעמת עם אותם גורמים אלימים בקהל שהם בסיס הכוח שלו בעת שמתקיימות הבחירות בעמותה.
פעם הייתי מגדולי תומכיו עד שהתפכחתי.

אדם 25 באוגוסט 2019

רמי כהן וידידיה רפפורט נכשלו כשלון חרוץ בשנתיים האחרונות והם צריכים לפנות את כסאם לדם חדש כי הגענו למצב של סטגנציה לא בריאה, במיוחד בגזרת הקהל.

אליכ 25 באוגוסט 2019

גזרת הקהל בהפועל היא כישלון גדול. ממשהו שהיה נכס ושימש דוגמה לכל הקבוצות זה הפך לנטל בעיקר משום שאף אחד, לא בכדורגל ולא בכדורסל, מוכן להתמודד איתו. לפעמים אני חושש שהקהל יטביע את הפועל ת"א. יש לי גם השערה שהקושי במציאת רוכש קשור גם בזה.

jhkj 25 באוגוסט 2019

הקהל ביציעים שהם לא יציע 1 מדהימים, אבל אני לא בטוח שזה היה קורה אם היו יוצאים. למלחמה טוטאלית ביציע אחד. אפילו העידוד באנגליה מאז המלחמה באולטראס לא משהו ברוב הקבוצות, וראיתי את חבורת נפולטינים קטנה עושה יותר רעש מאיצטדיון אנגלי שלם. אז אתה לא יכול לקחת משהו קטן בתוך קהל ובגללו לשאוף את כל הקהל, זה אותו קהל ששחקני nba אמרו שהם לא ראו קהל כזה מרשים והקהל ששר עד הרגע האחרוןבנוסף לדברים הרעים שחלקים ממנו עושים.

אדם 25 באוגוסט 2019

לרגע לא אמרתי להוקיע אותם – בסופו של דבר זו חבורת ילדים בני 14 שמובלת ע"י קומץ מבוגרים "אנרכיסטיים". אותם ילדים בני 14 גדלים ונהיים האוהדים הטובים שבשרק היציעים (לרוב).
מה שצריך לעשות זה להסביר להם מה מקבלים ומה לא בעזרת הרחקות קצרות והליכים אישיים כאשר איפה הגבול עובר צריך להיות שפוי, משמע, שואה ורגב פנאן ולא שמעון מזרחי וקללות אחרות (לפחות כל עוד אין מהלך בכל הליגה לשינוי המציאות).
אז יכול להיות ש"איכות" העידוד תרד קצת אבל זה בטוח עדיף מלשבת באולם ולחטוף גז מדמיע בגלל מאבטח טיפש וארבעה ילדים שבטוחים שמותר להם לעשות מה שהם רוצים מול המשטרה.

jhkj 25 באוגוסט 2019

שנינו מסכימים שצירוך איזון בין הדברים, אני אישית חושב שגם לא סוף העולם אם יקללו את מזרחי או השופטים, לקלל זה בריא. כן חושב שיש דברים שנאמרים שאין להם מקום בין אם זה שירי השואה, הלעג לרגב עצמו על מות אביו ואלו אפילו לא הדברים הכי חמורים שהולכים בקהל של הפועל. מסכים איתך לגבי האכיפה, ושהרחקות אישיות הן אמצעי טיפול מצוין. השאלה תפקידו של מי לאכוף את זה, ואיך מעבירים את הגבול ככה שהוא יהיה אחיד ויאכף אחיד.

אבי 25 באוגוסט 2019

איציק,
לא מכיר אותך ולא את פרנקו. אישית, אני אפילו שונא מכבי בדם. ובכל זאת, מרגיש צורך לומר שאין לך על מה להתנצל – הדברים שלך מנומקים ובחלקם הגדול נראים לי גם די הגיוניים ומשכנעים, ודאי לגיטימיים וענייניים.

jhkj 24 באוגוסט 2019

1. לא יודעים, לטוב ולרע מכבי ארגון הרבה פחות שקוף. אבל אני כן יכול להגיד לך שאם הייתי עיתונאי, פארגו זה שחקן שתמיד הייתי מחפש איתו ראיון, בטח אחרי שנחתך.
3. העובדה שהוא בהפועל עכשיו לא מתיישרת עם היחס הרע לכאורה שמתן נאור קיבל
4.אתה מניח דברים בחוזה של מנקו שאין להם שום וודאות, לא פתחתי את החוזה של מנקו וקראתי, אבל בטח אחרי המעבר לאילת הוא לא זכאי ליותר מדי ובשורה התחתונה הוא מקבל את כל מה שמגיע לו כעת.
5. הסכמתי איתך שההבטחות לא צריכות להיעשות, וזה היה מאוד לא מקצועי להבטיח הבטחה כזאת, אבל היא נבעה יותר מתמימות ההנהלה מאשר מניפולציה של מו"מ או רוע כזה או אחר.
סיכום- כמו שאמרתי קודם, אמרת את דעתך הלגיטימית גם אם לא נכונה לדעתי, מקווה שלא תעצור או תמתן את עצמךבאמת בגלל התגובה התקיפה של פרנקו.

איציק 24 באוגוסט 2019

4. הרבה פחות מעניין מה היה אחרי החתימה באילת מבחינתי.
לגבי התגובה של פרנקו. לא יודע, אחשוב בעתיד האם להגיב לפוסטים שלו או לא. אם הוא לוקח את זה אישית, למה לי לפגוע בבן-אדם שלא עשה לי שום דבר רע ונפגע מהביקורת שלי. יש מספיק כותבים באתר (זה האתר היחיד בו אני מגיב) שלא מתייחסים לתגובות שלי ככה. כן, אני לפעמים מטריל, אבל את זה אני יודע לעשות טוב. לא הייתי עושה את זה בצורה רשלנית כמו שפרנקו האשים אותי. אם יש משהו פוגע באמת בפוסט של פרנקו זה הזלזול שלו ביכולות ההטרלה שלי.

משה 24 באוגוסט 2019

כשהיומרה של הפועל לעשות את הדברים אחרת בועטת בהם באחוריים יוצא ה״למה לא מדברים על מכבי״. עובדתית שחקנים עזבו את הפועל בתחושה מגעילה ואובייקטיבית כנראה שיש דברים בגו.
רמי כהן מתגלה פעם אחר פעם כאיש קטן וזה כנראה לא נעים לשמוע את זה.
ואל תנסה להתייחס אליי כאוהד מכבי כי איני כזה ואין לי שום חיבה למזרחי ושות׳.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

״עובדתית שחקנים עזבו את הפועל בצורה מגעילה״ – אוקי – תן לי מועדון כלשהו שבעשור האחרון סיים מושלם עם כל השחקנים (ושוב העובדתית שלך זה 3 שחקנים של2 מהם לא האריכו חוזה).

צור שפי 25 באוגוסט 2019

כאוהד הפועל (בפועל יותר בכדורגל, עקרונית – בכל הענפים) יש אמת במה שמשה כתב – בהפועל יש יומרה לעשות דברים אחרת. אני בעד היומרה הזו אבל כשהיא לא עולה בקנה אחד עם המציאות יש בעיה.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

אני לא חושב שיש בעיה ושיש התיימרות ושלכל מלכודת צריך להיכנס.
הפועל סל בסהכ לא חידשה חוזה – לא לארז, לא לימונד ולא לנאור – לא שלחה אותם לבדיקת סמים, לא שלחה אותם להתאמן בשבע בבוקר, אפילו לא אמרה מילה אחת בתקשורת (כמו שאמר אייל סגל על ערן לוי).
היו הכי בסדר בעולם וגם זה לא בסדר.

משה 25 באוגוסט 2019

אתה אוהד קבוצה מעניינת בכדורסל הישראלי, אחת מהשלוש היחידות (ואולי גם חולון לפרקים) לטוב ולרע. אם עץ נופל באילת זה לא מעניין אף אחד. המשך ההשוואות למכבי לא הופכות אותך לצודק. שחקנים שראו בהפועל בית נפגעו ממנה (ואני מסכים איתך שבטח לחלקם יש אינטרס כלכלי בצעד הזה). תתמודד עם זה במקום להיכנס למתקפה, אני לא ראיתי את ההנהלה מכחישה אמירות שצוטטו על ידי לימונד שהיו לא יפות בכל קנה מידה.
והאמירה שהיו ״הכי בסדר בעולם״ היא לא רצינית בטח שבחרת להוציא את מנקו כי הוא לא הסתדר לך במשפט.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

ההנהלה לא הגיבה (אבל אני יודע שהם מאוד מאוד נפגעו) – למה? כי בסוף אוהבים אותו ויודעים גם להפריד ומקווים שבדיוק כמו במקרים אחרים בהמשך יירגעו הרוחות.
יש הליך משפטי ושם כמובן שיילחמו כמו אריות.
זה שלא הגיבו לא אומר שהם במגגנה.
להיפך.

יואב 25 באוגוסט 2019

משה,
חולון לגמרי מעניינת לדעתי. מועדון כדורסל אמיתי. היא, מכבי וים.

משה 25 באוגוסט 2019

חולון מועדון מעניין ולעיתים אף מלהיב אבל מדובר במועדון עם פחות מ 5000 אוהדים כשלשלושת האחרים יש יותר מ 10000.

יואב 25 באוגוסט 2019

משה, זה נכון לגביי מכבי וים. אני לא בטוח שהפועל עולה על חולון באספקט הקהל. נראה לי אותן סדרי גודל.

איתמר 25 באוגוסט 2019

ללימונד היה חוזה לעונה נוספת.
לא ברור למה אתה חוזר על השקר של אי חידוש חוזה.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

בדיוק ראיתי שרפפורט תובע אותו על הדברים שאמר – אז אולי הגרסאות יהיו נהירות יותר אחרי.

אדם 25 באוגוסט 2019

התביעה של רפפורט היא ביזיון למועדון שלנו וביזיון עוד יותר גדול לאיש הקטן הזה

דני 25 באוגוסט 2019

אין שום מחלוקת בנושא פרנקו. היה ללימונד חוזה לעוד שנה. אף אחד בהפועל לא טוען אחרת.
יש מחלוקות כמה פיצוי צריך לצאת, ומדוע הוחלט לא לקיים את החוזה בהפועל. לא על עצם קיומו

שמעון פנדלוביץ 25 באוגוסט 2019

אז איציק אוהד מכבי או לא?
ואם כן – איזה מכבי?
ואם לא – האם כל הטור הזה הוא הטרלה-לה-לה-לה?

אלעדכ 25 באוגוסט 2019

ואוסיף:
– מנקו סמל של הפועל? כל ישראלי שמשחק בקבוצה שנה וחצי הופך לסמל שלה?
– בקיץ שלימונד הצטרף להפועל, הוא היה בסגל הנבחרת, ואני זוכר טור בעיתון (או ברשת) שבו נכתב "אף אחד לא מבין מה אדלשטיין רואה בלימונד". עד כדי כך מעמדו היה בשפל. הזיווג עם הפועל הואיל רבות לשתי הקבוצות, לא בטוח שהקריירה שלו בשנים האחרונות הייתה באותו מקום אם לא היה מגיע לחבורה המוטרפת בזמנו של אדלשטיין.
– אנשים שמצפים ש"הפועל יעשו אחרת", הם אותם אנשים שילגלגו וגידו שאנחנו נאיביים כשנרד ליגה. לפעמים צריך לקבל החלטות קשות ולא אמוציונליות.
– אחלה נקודה לגבי הבמה המורחבת שמקבלים בערוץ הספורט פורשי הפועל. לא חשבתי על זה

איציק 25 באוגוסט 2019

נושא סוני וימס עולה כבר מספר פעמים כדי לתקוף את מכבי. אני מודה, אין לי בעיה עם המקרה. יש פה המון צביעות. כשמכבי הגנה על אולסי פרי (כן, לקח סמים הרבה יותר קשים) תקפו את מכבי שהיא מסתירה. תפסו את וימס, מאשימים אותה שהיא משתמשת בבדיקות סמים כדי לסלק שחקנים שהיא לא אוהבת. זו צביעות, כי כמה שחקנים עפו ממכבי על בדיקת סמים? רק וימס וטוב מאד שכך. הבעיה עם מקרה וימס היא אחרת וחמורה בהרבה מזה שעשו לו בדיקה, תפסו אותו והעיפו אותו.
נתחיל מהעבר הרחוק כשהייתי במעבר מיסודי לתיכון, וקרה מקרה אולסי פרי, הייתי תמים, והייתי בטוח שזה לכלוך ואולסי פרי היה באמת חולה וסתם רוצים לפגוע במכבי. אחר כך גדלתי קצת והבנתי שזה היה טיוח של מכבי ותירצתי את זה בכך שטוב להיות במכבי כי מכבי מגוננת על שחקניה בכול מצב (דבר מאד ראוי בפני עצמו, אך גם לזה יש גבולות ונחצו הגבולות). אז אני מאד בעד כך שבדקו את סוני וימס, תפסו אותו והעיפו אותו. מה עדיף, שייתפס על-ידי ועדה לבדיקת סמים ותעשה מה שעשו לריצ'י האוול שהשתמש כשהודיעו על הפסקת הליגה ולא בזמן העונה ואז פתאום יש עונה, בו תיבדק ויאללה תיענש (היה עוד אחד שנפגע כמו ריצ'י, לא זוכר את שמו). או סצנריו שהועדה בודקת את וימס ומתחילות שמועות שהוא נתפס אבל מכבי עם הכח שלה מונעת ומטייחת את הפרסום. שני המקרים הללו יותר חמורים ממה שקרה במקרה וימס. הבעיה פה זו המוסר הכפול, שנבדק רק מי שידעו שהשתמש בדיוק כשרצו להיפטר ממנו (כן, בדקו עוד אחד שידעו שהוא נקי כדי לעשות מראית עיין). אם מכבי היו עושים בדיקות פתע של שימוש בסמים, ומפרסמת מי נבדק, מי יצא שלילי ואם יש כזה, אז מי נמצא חיובי, הכל היה בסדר גמור. הבעיה היא שלא ידוע על שום בדיקות יזומות לפני ואחרי. גם אם יש, הכל בשקט ולא ידוע מה התוצאות, אין שקיפות. זו הבעיה ועל זה צריך לדבר, ולא על זה שוימס נתפס. נתפס שילך, הבעיה היא למה נתפס. הבעיה היא של מוסר כפול, אולסי חשוב ואהוב, מגוננים גם כשהסמים קשים (וכן, אני יודע, עברו עשרות שנים); וימס לא מספק את השכורה וחומר נפץ בחדר ההלבשה, ננצל את העובדה שהוא משתמש. לא ניתן לאחוז במקל בשני הצדדים, יש רק צד אחד, וזה צריך להיעשות שקוף ומסודר. מכבי נכשלה בזה ולא בעצם שילוח וימס הביתה על סמים.
נ.ב.: הדיון האם על מריחואנה צריך להעיף או לא זה דיון אחר לגמרי כי כרגע במצב החוקי הנוכחי השחקן אמור להיענש על שימוש במריחואנה וכל השחקנים יודעים זאת. כשישנו את החוק, נשחק לפי החוקים החדשים.

yaron 25 באוגוסט 2019

הייתי בטוח שזה הולך להיות פוסט על פטיש ומגל.
פרנקו, אתה רגיש מדי…

דני 25 באוגוסט 2019

אין ספק שיש פה הרבה רצון לחפש את הפועל במקומות שלא היו חושבים בכלל על קבוצות אחרות. שני סנטים שלי:
1. מתן נאור – שוכחים שהוא היה בירידה משמעותית. בעונה הלפני אחרונה שלו היה מחורבן כמעט כל העונה. הדבר הנכון היה להיפרד ממנו כבר אז. אבל אז הוא נתן פלייאוף לא רע. ורגע אחרי שהפלייאוף הסתיים, מילולית רגע אחרי, בראיון ברדיו אחרי שהפועל הודחה ברגע האחרון מול הפועל ירושלים, הוא התחיל לקטר איך לא מאריכים לו חוזה. זאת התנהגות מכובדת של סמל? זה מה שחשוב עכשיו להתעסק בו? זה יצר לחץ מהאוהדים, והוא קיבל חוזה גדול ומיותר שהכביד על הקבוצה כל העונה שבה המשיך להידרדר.
2. רביב – העזיבה היחידה שבאמת היתה טעות מא' עד ת'. לא התנהלו איתו נכון, לא שיווקו נכון לאוהדים את העזיבה. הפועל הולכת לשלם הרבה כסף על הסיפור הזה.

jhkj 25 באוגוסט 2019

אני חושב שבגלל הקשר חשבו שלימונד יסכים להיות סמל עם תפקיד ושכר מופחת אבל זה לא קרה והתגובה הייתה פיצוץ.

איתמר 25 באוגוסט 2019

רמי כהן אמר שמתן נאור ישחק בהפועל כל זמן שהוא ירצה.
רמי כהן אמר שרביב לימונד יסיים את הקריירה בהפועל.
רמי כהן אמר שהפועל לא תשחק עם חמישה זרים.
רמי כהן אמר שהפועל לא תשחק עם שני מתאזרחים.
רמי כהן הוא שקרן סדרתי ומעורר געגועים לשאול איזנברג (אפרופו התקווה של חלק מאוהדי הפועל לשובו של טביב).
תהכישלון המקצועי המתמשך של הפועל שרשום על שמם של רמי כהן וידידיה רפפורט הוא זניח לעומת הכישלון הערכי של המועדון שפעם עוד התיימר להיות משהו אחר וכיום הוא בסך הכל עוד מועדון בינוני וסתמי בכדורסל הישראלי.
לא פלא שחלה ירידה גדולה במספר חברי העמותה ובמספר בעלי המנויים.

אגב, הטענה שלהפועל יש משאבים מוגבלים היא טענה מופרכת.
הפועל מצויה בגירעון גדול בגלל ההתנהלות הכושלת של רמי כהן וידידיה רפפורט.
קבוצות עם תקציבים נמוכים יותר הגיעו בשנים האחרונות להישגים שהפועל יכולה רק לחלום עליהם.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

איזו קבוצה בתקציבים נמוכים עשתה חמש שנים טובות יותר מהחמש של הפועל סל?

זינק 25 באוגוסט 2019

ראשל״צ, אילת…
לא חוכמה גדולה כי הפועל לא עשתה שום דבר יוצא דופן בחמש השנים האחרונות.

לטעמי, אפשר להבין ביקורת כזאת על הפועל.
יש פער גדול בין איך שהנהלת הפועל מציגה את עצמה והערכים עליהם הם מדברים, לבין ההתנהלות שם שלהם בפועל.
אני לא חושב ש מקצועית ודרך הניהול שלהם שונה מרוב הקבוצות (ואם זה אין בעיה), אבל ברמת האמירה הם יצרו ציפיה למשהו אחר.
אם לדוגמא היו נוהגים כמו אוחיון בגליל, שבא עם אג׳נדה ברורה ומיישם אותה עונה אחרי עונה, אז היה כיסוי לאמירות שלהם.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

לשתיהן יש מימון עירוני נדיב וראשון העמידה תקציבים גבוהים יותר משמעותית מהפועל.

זינק 25 באוגוסט 2019

נו בחיאת, שאלת על גובה התקציב.
מקור התקציב לא משנה כלום לנושא זה.
ואגב, אם תחריג תקצוב עירוני אז פסלת להשוואה את כל מי שהן לא מכבי או ים…

ואגב, התקציב של ראשלצ ממש לא גבוה מזה של הפועל. התקציב שלה נע סביב ה 9 מיליון ₪. כמדומני הפועל חוצים את ה 10 (תזכור שתקציב המינימום הוא 6.5 מיליון).
הבעיה של הפועל בשנים האחרונות לא הייתה בעיית תקציב…

פרנקו 25 באוגוסט 2019

ראשלצ עוברת את ה10 לדעתי.
ובוודאי שלשיקול עירוני יש משמעות -זה דבר אחר לגמרי לבנות תקציב על הכנסות לא בטוחות כמו מנויים וכרטיסים מול עיריה.
אבל זו המציאות – חצי ליגה חיה על הכנסות עירוניות ועל רכבות זרים והפועל צריכה להתמודד מול זה.

אלון 25 באוגוסט 2019

אם הבעיה לא היתה תקציב אז רמי מנהל מעולה, שכן גיוס כסף זה הדבר העיקרי שאמור להעסיק אותו

דני 25 באוגוסט 2019

לראשל"צ היה תקציב יותר גבוה בשנים האחרונות, הודות לעיריה וגיוסי אוליגרך.

רועי 25 באוגוסט 2019

לא מעניין אותי מה נכון מה לא נכון, מי צודק, מי דובר אמת, מי משקר.
אין לי טיפת אמפטיה לשחקנים שהגנו שוב ושוב על קהל הטינופות וההתבטאויות שלו. כל אחד מקבל את מה שמגיע לו.

אדם 25 באוגוסט 2019

אז מעניין מה מגיע לשחקני מכבי שלא אומרים מילה על שירי האונס והגזענות. יש לך רעיון?

רועי 25 באוגוסט 2019

לא זכור לי שמישהו מהם אמר: "אני נפגש ומדבר איתם, ואני לא יודע מה להגיד להם, הם באמת חבר'ה טובים"

רועי 25 באוגוסט 2019

אני גם לא מבין איך אפשר להשוות מועדון שנלחם באוהדים שלו כדי שלא יהיו שירים גזענים, לבין מועדון שמרמת ההנהלה ועד השחקנים רק מגן, מטפח ומלקק לחוברת נבלות.

אדם 25 באוגוסט 2019

השוואתי מועדונים? אתה התייחסת לשחקנים ולזה גם אני התייחסתי. ואם אתה חושב ששחקני מכבי לא נפגשים עם המקללים והגזענים אז אתה מאוד תמים. אז שוב, מה לדעתך העונש שמגיע לשחקנים האלו?

אריאל 25 באוגוסט 2019

בעיניי ההתנהלות הייתה בסדר גמור. אולי הם הבטיחו חוזה אולי יכלו לעשות את זה יותר יפה, בסופו של דבר בהתחיבות החוזית הכתובה הם עמדו ככל הנראה. וזה לגיטימי לגמרי לשנות כיוון. בכל זאת כמה נקודות קטנות:
א. מכבי ת"א הדורסנית – מראש לא מצפים ממנה. זו מכבי והיא גאה בזה. את הפועל על דבר כזה ישפטו אחרת (הערכים של הפועל יותר בית משפחה ופחות הישגיות או ככה לפחות היא נתפסת). זה אולי לא מוצדק אבל זה יותר מובן.
ב. רביב קיבל ראיון באותו ערוץ גם כשהיו לו טענות על מכבי תל אביב
ג. ההודעה של הפועל לאחר הראיון הייתה מכובדת. אוהבים את רביב אבל חולקים וכו'. פתאום בא רפפורט והוציא שוב את ההפועל שחייבת להגיד את המילה האחרונה ולא יודעת מה זה איפוק

בלייק 25 באוגוסט 2019

אתה יודע הרי שכלב נשך אדם זה לא סיפור.
כשמכבי מפספסת אליפות בגלל סל בשניה האחרונה זה כישלון אדיר ופותחים מהדורות ספורט ושערי עיתונים עם זה.
כשהפועל מפספסת פלייאוף זאת עוד עונה מפוהקת מיותרת.
לכל אחד יותר כיף להכניס איפה שכואב לו.
הפועל אומרת שהיא בעד הכדורסלן הישראלי (מה זה אומרת? חורטת על דגלה!), אז כש-4 שחקנים מקומיים עוזבים ככה, זה חושף את הפרצוף האמיתי. כששנה או שנתיים אחרי הצהרת בהפועל לא ישחקו מתאזרחים, זורקים שחקן ישראלי "בכיר" (יחסית) בשביל מתאזרח מס' 3, זה חושף את הפרצוף האמיתי.
זה האישיו האמיתי. יש דיסוננס עצום בין ההצהרות ותפיסת העצמי של רוב העוסקים במלאכה כולל אוהדים, לבין המציאות. במקומות שאפשר לחשוף אותו – יחשפו כי זה מעניין.

פרנקו 25 באוגוסט 2019

לא 4 אלא 3 ומאמן וזה על כמה עונות.
בכל מקרה לא חרטו על דגלם את הנאמנות לימונד – את לימונד ומנקו מחליפים השנה ים מדר ושוכמן ובריסקר.
אין פה סיפור חוץ מרעש תקשורתי והייטריות שמבוצעת בחלקה טוב וחלקה שבלוני.

בלייק 25 באוגוסט 2019

אני לא בטוח שהשמות שציינת באמת יחליפו את לימונד ומנקו. הלוואי. אבל בסוף זה יימדד בדקות משחק ותרומה על המגרש. יכול להיות שפירורי דקות יגיעו אליהם ואחרים "יזכו" ברוב הדקות שהתפנו.
התגובה שלי כללית. ברור שכשמסתכלים על כל סיפור עם זכוכית מגדלת אז יש עוד סיבות למה זה מעניין. בטח במקרה של לימונד כמו שכתבת, לאור השנים, המעמד והתרומה המקצועית.
אני גם מסכים שיש מספיק הייטרים. לא יודע אם דווקא כמו שחלק מאוהדי הפועל חשובים על עיתונאים עם קרניים שנשלחו על ידי מזרחי ושות, אבל עיתונאים עצלים שעובדים מפוזיציות ומשרתים דימויים "מקובלים" בלי להשקיע מחשבה מעבר ל"מה יביא יותר קליקים".
גם למכבי יש הייטרים. בשנים שיש הצלחה מקצועית ההייטרים נחים (בתקשורת בעיקר, קהלים זה משהו אחר), כשיש כישלון ההייטרים שמחים לצעוק תחת כל מיקרופון רענן. ככה זה, כשהמוזות שותקות ההיטרים יורים.
זה דומה גם בהפועל, רק תחליף את ערך ההישגיות בערכי שכונה/קהילה.

עוד מתן אחד 26 באוגוסט 2019

וואלה פרנקו הפתעת אותי, איציק מבקר את כל הקבוצות (בטח שאת באר שבע ומכבי).
גם אם הוא רואה רק צד אחד של המשוואה לדעתך הפוסט מאוד מוזר, כל מה שכתבת פה יכולת להגיב שם וזה לא שלא כתבת דברי טעם (שעם חלקם אני מסכים).

ביקורת היא דבר בריא גם אם היא לא מדוייקת לגמרי, לא צריך להשתיק אותה.

מאשקה 26 באוגוסט 2019

גילוי נאות. אני אוהדת כדורסל ( הפועל ירושלים ) כ – 50 שנה ויותר.
זוכרת את הפועל ת"א בגדולתה, לפני ימי אייזנברג העליזים.
יש לי כבוד לעבר של הפועל תל אביב עוד מהימים של ארז לוסטיג, לובושיץ, לובצקי, עמי שלף וכו'.
מבורך היה להקים קבוצת כדורסל בת"א, בניהול אוהדים על חורבות הפועל ת"א איינברג. והתוצאה, שהגיעו לליגת העל.
כמו תמיד, עוד מימי ההסתדרות בהפועל ת"א הבעיה היא הניהול.
ידידיה רפפורט יש לו "עבר" מדהים בחיסול אליצור אשקלון.
רמי כהן, כל פעם מוסיף עוד "קיסם למדורה" ביחס לאלימות של אוהדי הפועל ת"א בכדורסל, ומעולם הם לא אשמים, רק המשטרה ומכבי ת"א אשמים.
בניהול גרוע של הנהלת הפועל ת"א, הם שיחררו את ריצ'י האוול, באמצע להפועל לירושלים, שלקחה איתו באותה את צלחת האליפות השנייה שליה, במעלה כביש מס' 1 לעיר הבירה. איפה היה השכל וניהול נכון של רמי כהן אז ? שפיטרו את עודד קטש ממשרת האימון באמצע העונה, השאירו במקומו את עוזרו שרון אברהמי, נו, באמת. רפי מנקו לא שחקן ענק שמוביל קבוצה, אבל הוא שחקן שנתן הכול על הפרקט לסמל של הפועל ת"א. במקרה, שוחחתי אתו אחרי זה בארנה, שבא לביקור במשחק. ראיתי את בפניו ושמעתי את העלבון שלו, זה כאב לי. שאלישי כדיר היה קפטן הפועל ירושלים בימי מלחה, והגיעו לקבוצה יותם הלפרין ואחריו ליאור אליהו. הנהלת הפועל ירושלים סידרה לו לעבור להפועל אילת, אחרי מתן כל ההחזרים הכספים + משאית קטנה עם הציוד שלו לאילת.
הניהול של הפועל ת"א מעט בעיתי, אפשר שצריך להחליף מנהלים, שלא יזרקו שחקן ישראלי ( מנקו ) באמצע העונה תמורת אותם כסף שהתפנה, להחתים שני שחקנים זרים, שלא הביאו באותה עונה גביע או צלחת אליפות.
יש דרך ארוכה לחנך מחדש את הקהל של הפועל ת"א, שלא כל פעם יצית מדורה חדשה של אלימות מול שחקני הקבוצה היריבה ומנהליה. רמי כהן לא מתאים לזה.

היסטוריון של ספורט 26 באוגוסט 2019

תגובתי עוד טרם קראתי שום תגובה אחרת וייתכן שמישהו כתב זאת.
אני אישית מתעב את הפועל תל אביב בעיקר בגלל זה או יותר נכון לומר עוד טרם תיעבתי את המועדון בגלל הקהל ההזוי שלה תיעבתי אותה בעבר בגלל היחס לסמלים וזו הייתה בתקופה שסימפטתי אותה כו זה קרה בעבר.
נכון אני מערבב בין הכדורגל לכדורסל ולא נשאר בסל אבל מכיוון שהאוהדים הם בכללם אותם אוהדים והדי אן איי דומה אני מרשה לעצמי .
נכון גם בקבוצות אחרות קרו המקרים אבל בהפועל תל אביב הם קורים יותר מכולם ובסמלים הכי גדולים.
כמה דוגמאות מהכדורגל לאורך השנים
שביט אלימלך (שהתבטא בעדינות מרובה נגד ההנהלה כקפטן שזה תפקידו נזרק לכלבים אחרי קריירה אדירה).
יוסי אבוקסיס .
גילי לנדאו (שהביא כזכור דאבל במרמה אבל לקבוצה ואז נכון נכשל כמאמן אבל הם לא רק פיטרו אותו אלא השמיצו אותו ולמעשה גמרו לו את הקריירה)
סלים טועמה (שהטיסו אותו מבלי לשאול אותו והוא סירב..מכבי פ"ת )
אביחי ידין
עכשיו הסיפור של דגני
ויש עוד וזה ממש בקצה המזלג כשמצרפים לכך את מנקו וכמובן את רביב ועוד רבים וטובים (למשל פיטורי שרון אברהמי) מקבלים תחושת צחנה של השתמש וזרוק בצורה מסחרית שגם אם קיימת בקבוצות אחרות הרי שלא באותה המידה ואותו האופן .

jhkj 27 באוגוסט 2019

חשוב להפריד, השמות של השחקנים האלה עדיין נשמעים ביציעים, המועדון בעיקר בכדורגל תמיד חטף אש מהאוהדים על ההתנהלות, גם טביב הוברח, פשוט מאז אוהדי הפועל למדו מה קורה כשהבעלים עוזב.

דרך אגב מנקו, שרון אברהמי ואפילו ידין ממש לא שייכים לרשימה הזו, ושרון אברהמי אכן פוטר לאחר תוצאות נהדרות, אבל עם נייט רובינסון אפשר לקחת אליפות, ויכולת האימון של שרון אברהמי לא עזרה.

אליכ 27 באוגוסט 2019

האמת שלא הבנתי באיזה נסיבות אתה לא מתעב את הפועל, אם יש כאלו בכלל. אבל אתה דואג לשחקני העבר שלה וליחס אליהם. אם לא היינו בפוסט הזה הייתי מפנה אותך אליו.

Steve 1 בספטמבר 2019

כל אוהד מקבל במה פה? פוסט שבקושי מחזיק כטוקבק.
תמשיכו לקשקש עד מחר, מועדון שמושתת על שנאה אין לו תקומה,תחיו ותסבלו.
לנצח בצילנו

Comments closed