NFC צפון (ואף מילה על פארב)

הסיקור של אור שר עלה היום, הנה מה שיש לי לתרום בנושא:

  • ג'יי קאטלר עוד לא הצליח להוביל קבוצה לפלייאוף בקריירה שלו וההרגשה שלי היא שגם השנה זה לא יקרה. לא עם צוות רסיברים עלוב כמו שהוא צריך להתמודד איתו – כשהרסיבר המוביל שלך הוא בכלל קורנר בהכשרתו (דווין הסטר), אתה יודע שמצבך רע. ההרגשה שלי היא שקאטלר הוא עדיין ילד קטן שחושב שהוא ביג שאט ולכן הוא יזרוק את הכדור לאן שבא לו ואם הרסיבר לא תופס – או ששחקן הגנה תופס במקום – זאת לא בעיה שלו.
  • השילוב של בראיין אורלכר וג'וליוס פפרס ביחד אמור להיות קטלני, אבל באמת – מה הסיכויים ששנייהם יצליחו להיות בריאים ביחד על אותו מגרש?
  • בשקט בשקט הליונס עושים צעדים לחזור ללגיטימיות. חסרות להם עדיין מספר אבני בניין חשובות, אבל עכשיו הם קיבלו את ג'וואיד בסט שאמור לתת אופציית ריצה סוף סוף ובהגנה את סו שנראה כמו מפלצת אמיתית – משהו מהסוג שפפרס מהסעיף הקודם היה בקרולינה. זה עוד יהיה רחוק מלהספיק לפלייאוף או אפילו מאזן חיובי (בכל זאת, מדובר בבית קשה מאוד) אבל הם יצליחו לגרד את השישה ניצחונות – שזה פי שלוש יותר ממה שהיה להם שנה שעברה.
  • כמובן, זה יהיה תלוי רבות בהתפתחות של מתיו סטאפורד, שאני אישית אף פעם לא החזקתי ממנו (ותכף אני אשמע על זה מגורדו) אבל בעונה השניה שלו, ועם רסיבר על כמו קלווין ג'ונסון, הציפיות ממנו הן להפוך סוף סוף לק"ב משמעותי בליגה
  • עם כל הדיבורים על ההוא שאין לדבר עליו שנה שעברה, מעט מאוד שמו לב שהק"ב הטוב בליגה (במונחי פנטזי) היה זה שהחליף אותו בגרין ביי. 30 ט"ד, 7 חטיפות בלבד, ק"ב רייטינג של 103 ומעל 4,400 יארד? אלו לא סתם מספרים, אלו מספרים של פייטון מאנינג. אם הוא ימשיך ככה – ואין סיבה שהוא לא – תהיה אליפות בגרין ביי תוך חמש שנים.
  • אה, כן, איזה כיף לאוהדי ניינרס שמישהו שם החליט לקחת את אלכס סמית' במקומו, הא?
  • את מה שיש לי להגיד על פיטרסון כבר כתבתי פה – אני בהחלט רואה ירידה דרסטית בביצועים שלו משנה לשנה ויחד עם החזרה של פארב והפמבליטיס שלו, יש מצב שזה ייגמר בבכי.
  • מה שבטוח לא ייגמר בטוב זה הסיפור עם פרסי הארווין – האיש סובל ממיגרנות כבר כמה שנים טובות ולאחרונה הוא כבר פונה לבית חולים באמצע אימון. אישית, אני חושב ששחקן כזה צריך לשבת בצד עד שהבעיה נפתרת, אבל אם הוא מחליט שלא – אז הליגה צריכה להחליט את זה בשבילו. אחרת כל העבודה שגודל עושה כביכול על זעזועי המוח לא שווה כלום.
  • ההימור שלי – גרין ביי לוקחת את הבית, מינסוטה ווילד קארד. שיקגו יגרדו שמונה ניצחונות, הליונס חמישה-שישה.
אלה אלה ישראלה
מארק בלינדר: חמישה הימורים אלטרנטיביים לאנ.בי.איי 2010

No Comments

איתי נ. 24 באוגוסט 2010

ואחרי שהם יטפלו בפגיעות הראש הם גם ידאגו שלא יהיו סמים בליגה

או שלא

אלון 24 באוגוסט 2010

מנסיון, מיגרנות זה בד"כ בעיה שלא נפתרת. אין קשר בין פוטבול ופגיעות ראש למיגרנות.
סקוטי פיפן העביר קריירה לא רעה עם מיגרנות.
לפי דעתי זאת לא תהיההפתעה גדולה אם הבית הזה שולח 3 קבוצות לפלייאוף וסאטפורד הופך לקוורטרבק מצוין.

אריאל גרייזס 24 באוגוסט 2010

לא בטוח שיש קשר בין השניים, זה נכון, אבל בניגוד לכדורסל – בפוטבול חוטפים מכות בראש וזה בטח לא עוזר למיגרנות. זה לאו דווקא קשור לזעזועי מוח, אבל אם שחקן היה צריך להתאשפז בגלל זה, אז ליגה שדואגת לבריאות של השחקנים שלה צריכה לוודא שהסיבות לאותן מיגרנות ברורות ואכן לא קשורות למכות שהוא חוטף ושאותן מכות לא יחמירו את המצב הבריאותי שלו

אלון 24 באוגוסט 2010

אני לא המומחה הכי גדול אבל מיגרנות זה יותר הרגלים ופסיכולוגיה מאשר מכות. המחשבה האם פארב חוזר או לא יכולה לגרום למיגרנה הרבה יותר ממכה בראש.

בני תבורי 24 באוגוסט 2010

אריאל,
איבדת אותי במשפט המתייחס לניינרס…אפשר הסבר בבקשה?

אריאל גרייזס 24 באוגוסט 2010

בני, בדראפט של 2005 הפורטי ניינרס בחרו ראשונים והיה ברור שהם צריכים ק"ב כשהיו להם שתי אופציות – אלכס סמית' ואהרון רוג'רס. הניינרס הלכו על סמית' וגרין ביי נהנו מההפקר כשבחרו ברוג'רס בתור היורש של ברט פארב בבחירה נמוכה בהרבה (אני חושב 16, אבל אני לא בטוח). מאז, סמית' נראה כמו באסט מארץ הבאסטים, אם כי משום מה בניינרס עוד נותנים לו קרדיט והוא אמור להיות הפותח השנה. רוג'רס, לעומת זאת, הופך לאחד הק"בים הטובים בליגה.

גיל 24 באוגוסט 2010

קאטלר הוא זבל שלא יוביל אף קבוצה לשום מקום. ילד מפונק שלא מסוגל לגמור עונה במאזן חיובי. אפילו מייק מארץ' לא יציל אותו. אני חוזה שגרין ביי יהפכו למפלצת השנה ומינסוטה יחלשו. יש גבול עד כמה הגוף של פארב יכול לסחוב ונראה את היכולת שלו מלפני 3-4 שנים ולא זו של שנה שעברה.

בני תבורי 24 באוגוסט 2010

אריאל,
תודה. נדמה לי שסינגלטרי כבר הבין, כך לפחות על פי העונה הקודמת.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2010

הלוואי והייתי אופטימי כמוך, בני. אם אחרי עונה שעברה הוא עדיין לא לקח אף מחליף פוטנציאלי בדראפט (כשהיו כמה על הלוח בסיבובים מאוחרים, כמו מקוי וקלאוסן) ולא החתים אפילו וטארן שייתן לו בקאפ, אז כנראה שהוא עוד לא הבין שמסמית' כבר לא ייצא כלום

גיל 24 באוגוסט 2010

מיגרנות זה לא משהו שיהרוג אותך וזה לא קשור ישירות לפגיעות ראש שהם עוברים, אבל זה גם לא משהו שצריך להתעלם ממנו, במיוחד כשזה חמור כמו פה שמוביל לאישפוז. אם הוא לא יכול להיות זמין לחלק מהמשחקים או אם התסכלות בשמיים בהירים גורמת להתקף (אור בהיר הוא טריגר ידוע) זו בעייה כי גם ככה לא משחקים יותר מדי משחקים.

אריאל גרייזס 25 באוגוסט 2010

בדיוק. אם הליגה מתיימרת לדאוג לבריאות של השחקנים, ולשחקן יש מיגרנות כל כך חמורות שצריך לאשפז אותו, אז הליגה היתה צריכה לדאוג שאותו שחקן לא ישחק עד שהבעיה תפתר או לפחות תאובחן.
זה קצת מזכיר את מה שקרה עם טרנס של מכבי, גם הוא ידוע היה שיש לו בעיות בלב ועדיין – נתנו לו להמשיך לעלות על מגרש ולהתאמן.

Comments closed