ההפסד לצ'לסי

צריך יותר כלים ממה שיש לליברפול היום כדי לפרוץ בונקר איכותי כמו שמוריניו יודע להציב

In כללי

Chelsea v Liverpool - UEFA Champions League Semi Final

אין לי הרבה מה להוסיף על מה שהיה היום. אין לי גם, מן הסתם, יותר מדי חשק לכתוב על זה.

היתה לי תקווה שעד שאני אחזור הביתה אני אגלה שהסיטי אולי הפסידו נקודות לקריסטל פאלאס, אבל גם התקווה הזאת נכזבה. עכשיו צריך לסמוך על אברטון שיעזרו לנו, אלוהים ישמור, והכי גרוע – זה אפילו לא הפסד של אובדן אליפות חד וחלק אלא כזה שמשאיר לך סוג של תקווה לעתיד רק שעכשיו צריך להמתין עוד שבוע שלם בשביל התקווה שתתחדש (או תיגדע).

בקיצור, אלו הולכים להיות שבועיים קשים במיוחד.

ומה שמרגיז זה שאין באמת את מי להאשים.

אתה מסתכל על הספסל של ליברפול ואתה לא רואה שם אף אחד שהיה יכול לשנות את המשחק ולא נכנס.

אתה מסתכל על מה שצ'לסי עשו היום – ועם כמה שזה שנוא על מרבית האנשים – הם עשו את מה שהם רצו ביעילות מירבית.

היכולת של מוריניו לבנות בונקר בנוי לתלפיות היא משהו שמעט מאוד, אם בכלל, יודעים לעשות. כן, הבזבוזי זמן האלו (שהם אלו שבסופו של דבר עלו לנו בהפסד, כשחושבים על זה – הגול הגיע בתוספת זמן הארוכה של החצי הראשון) מאוסים, אבל ידענו שהם יבואו. איך אמר לי אדון רד סוקס במשחק – יש לזה פתרון אחד פשוט. להבקיע שער.

ואת זה לא הצלחנו לעשות היום.

למה?

קודם כל, כי צ'לסי ידעה לאן היא באה ויש לה שחקני הגנה מצוינים. לחשוב שליברפול שיחקה רע בלי להתיחס ליריבה זה לעשות לצ'לסי ולליברפול עוול. רק לפני חמישה ימים ראינו את צ'לסי עושה בדיוק את אותו הדבר לקבוצה הכי טובה בספרד, ובהצלחה רבה.

בנוסף, חוסר הכלים שלנו בבעיטה מחוץ לרחבה, למעט סטיבי (שלא עשה את זה כל העונה ועל כן נראה גם חלוד) והחסרון מרבית המשחק של חלוץ נוסף ליד סווארז, פשוט לא השאירו לנו יותר מדי מצבים. במחצית הראשונה, עד הגול, זה לא היה בונקר במלוא מובן המילה ואולי אז סטארידג' ליד סווארז היה מביא תוצאות, בחצי השני זה כבר היה חסר תוחלת כי הרחבה היתה פקוקה לגמרי.

המחשבה של רוג'רס על לא לסכן את סטארידג' ולהכניס אותו רק אם יש צורך היתה נכונה, מה לעשות שזה לא עבד.

אין מה לבכות כרגע על חלב שנשפך. זה מה יש. זה מוריניו וזה אנחנו.

אני מסרב להכנס למרה השחורה או לדבר על הדמות הטראגית שהיא סטיבי כרגע. יש לנו עוד שני משחקים ולסיטי עוד שלושה, כולל אחד לא קל בכלל באברטון (שלצערי נמצאת בכושר רע מאוד כרגע), שום דבר עוד לא גמור.

זאת רק הוכחה עד כמה זה קשה לקחת אליפות בליגה הזאת ושאף אחד לא הולך לתת לך אותה במתנה.

ואם היא תגיע בכל זאת, היא תהיה פי שתיים יותר מתוקה.

41 Comments

דני 27 באפריל 2014

אנשים שלא ספרו את המשחק נגד צ'לסקי.
מורניו מגעיל. אבל אליפות לוקחים בנשיכות ושריטות ואת זה לא עשו היום.

אבל לא אבדה תקוותנו. יש לסיטי 3 משחקים וכל מה שצריך זה שהיא תמעד באחד קטן.

ניינר 27 באפריל 2014

שיחקתם עם משקולות יל הרגליים כולל כמה איבודי כדור מביכים במאני טיים. חבל, לראות את מוריניו חוגג זה תמיד מבאס

יואב בורוביץ' 27 באפריל 2014

באמת אין את מי להאשים. ובאמת היה חסר עוד חלוץ (בעיקר כאשר הקבוצה הזו משחקת עם שני חלוצים בכל רגע נתון במשך כל העונה). אם בכל זאת להאשים קצת (ובאמת קצת), אז אולי את סווארס ואת סטרלינג שלא כבשו ולא היו ממש קרובים לכיבוש. זה מה שמצופה מהם (בעיקר מסווארס, מסטרלינג מצופה יותר לבשל וליצור מצבי התקפה- דבר שכמעט לא עשה היום).
אבל זו באמת קצת התקטננות. כי לא שיחקנו רע. פשוט לא עשינו את הפעולות האישיות (לעבור שחקנים, לתת מסירה מדויקת ברחבה וכו') שמייצרות שערים. אני עדיין רוצה להאמין שסיטי תאבד נק' (כנראה באברטון בחוץ) ושאנחנו נזכה באליפות. אבל גם אם זה לא יקרה, יהיה קשה מאוד להאשים מישהו בזה.

rbi 27 באפריל 2014

חכה. יש עוד ערב ארוך היום. עכשיו זה המנה העיקרית…

אבי גלברט 27 באפריל 2014

אמת שאין חשק לניתוחים . כתבתי פה לא מזמן ,שבסיבוב הראשון בהפסד לסיטי שלטתנו והגיע לנו לנצח . בגשר לא הופענו . היום שלטנו ב88 דקות מהמשחק בצורה טוטאלית אבל ההינו לחוצים ולא עשינו את הפעולות הנכונות . בונרריניו בצורת המשחק שלו פשוט סירס אותנו .אתה מתחיל באותו הרכב עם לוקס ואלן (למרות שהיה טוב ) אתה מראש יודע שויתרת בהתקפה על שני שחקני קישור . חבל על סטיבי וזה כבר קרה לו פעם או פעמיים בקרירה .זה לא נגמר עד שזה נגמר אבל כידוע זה כבר לא תלוי בנו . הרבה משפחות בעיר ליברפול יהיו חצויות מאד השבוע ..וואו להיות תלויים כל כך ביריבה העירונית ….ד כ א ו ן

Rami Portland 27 באפריל 2014

אין את מי להאשים??? יש גיבור טרגי אחד שככ רצה אליפות עד שהחליק על הדשא ונתן לצלסי גול . ובכלל את זה שהם לא הבינו שתיקו הייתה תוצאה מצוינת לפני המשחק .

יואב בורוביץ' 27 באפריל 2014

אין דבר כזה "לשחק על תוצאה". יתר על כן, זה לא הסגנון של ליברפול. ליברפול בסך הכל שיחקה טוב, אבל אולי הבעיה הייתה שעלתה עם שני קשרים הגנתיים (לא כולל ג'רארד, שמשחק העונה גם כהגנתי) ובעיקר עם חלוץ אחד בלבד. אם כבר ניתן לטעון שאולי רוג'רס כן שיחק הרבה יותר קונסרבטיבי מתמיד- וזה בוודאי לא עזר (למרות שזו כנראה לא הסיבה להפסד).

יואב בורוביץ' 27 באפריל 2014

ולהאשים את ג'רארד- זה דבר שאני לא מוכן לעשות. ברור שהוא ביצע טעות. מנגד, הוא ג'רארד. הוא תרם לנו כל כך הרבה (ובמיוחד העונה) שלהאשים אותו זו נבזות (וטפשות)- אני כמובן מדבר ברמה האבסטרקטית ולא מכוון חלילה לאף אחד מהמגיבים.

יואב החושב! 27 באפריל 2014

מעניין אותי מה חושב אברמוביץ' שרואה קבוצה של חצי מיליארד דולר עושה בונקר בשני משחקים.
כששחקני צ'לסי רצים לקרן כבר בדקה ה-30 כדי לבזבז זמן- אני אתבייש אם זאת תהיה האלופה האנגלית.

עמרי 27 באפריל 2014

ברנדן רוג'רס היה צריך לעשות מוריניו היום .
לא יאומן שהוא שיחק לו לידיים הייתי מוחא כפיים (קל להגיד בדיעבד)אם היינו עולים עם בונקר .

ברנדן רוגרס ידע שצלסי תעלה עם הרכב כזה והוא היה צריך ללכת על בטוח .
כן , ליברפול לא יודעת לעשות הגנה . אבל עם בונקר הם לא היו כובשים לנו ועם בונקר הם היו יוצאים אלינו והיינו עוקצים אותם והיינו מבזבזים זמן .
אבל סטיבי החליק ואני מנסה לא להאשים אותו למרות שהוא אשם

אריאל גרייזס 27 באפריל 2014

מה זה היה צריך לעשות מוריניו? צ'לסי לא הגיעו למצב מסוכן אחד היום, היתה שם טעות אחת שעלתה במשחק שלא קשורה למערך שאיתו עלינו. אני לא רואה שום דרך שבה הוא היה יכול לעלות אחרת.

D! 27 באפריל 2014

אני חוזר ואומר שלא ראיתי את המשחק,
ואני חוזר ואומר שBR יודע יותר טוב ממני

ואני עדיין לא בטוח שאני מבין את הציוות של לוקאס.
וכמו שאמרת, לשמור את דניאל לא היה רעיון רע מלכתחילה אם כי אולי היה שווה לעלות בכל הכח שכן יש.

זה הכל בדיעבד.

אריאל גרייזס 27 באפריל 2014

עזוב, עשו מה שצריך חוץ מלנצח. סתם באד לאק ומזל רע. מוריניו לא בא לנצח, הוא בא להוציא תיקו והגול הזה לא היה בתוכניות של אף אחד.
האיש שם זין על כל העולם ואשתו. חבל שככה זה קרה, אין פה את מי להאשים, כשמוריניו שם בונקר גם הקבוצות הכי טובות בעולם כושלות

D! 27 באפריל 2014

עזבתי.
קורה

ק. 27 באפריל 2014

גרייזס כל מילה בתגובה האחרונה. תמצתת הכל

גור אילני 27 באפריל 2014

אריאל, דווקא לצ׳לסי היו יותר הזדמנויות, כולל פנדל שלא נשרק. אני לא חושב שרודג׳רס יכל פתאום לעבור לבונקר היום ולשחק על 0:0, ודווקא ההרכב של מוריניו יכל להתמודד גם עם מצב כזה ולשלוט יותר במשחק. ושלא יהיו לך אשליות – מוריניו כיוון, בדרכו, לנצחון ולא לתיקו.

אריאל גרייזס 27 באפריל 2014

עזוב, לא היה שם פנדל. אנשים לא מבינים בכלל מה מוביל לפנדל – נגיעת היד צריכה להיות מכוונת.
ומוריניו לא כיוון לנצח. הוא כיוון לבונקר עם תיקו, ואם יצליח אז יביא גול במקרה, שזה בדיוק מה שקרה.
היה בונקר מושלם, והיתה קבוצה שלא מספיק מנוסה כדי לפצח אותו ושמשקל של 24 שנים ישב לה על הכתפיים בחצי השני. אם אתלטיקו בבית לא הצליחה לפצח, ליברפול לא יכולה להיות יותר מדי קשה עם עצמה. חבל רק שהיא ספגה כזה גול דבילי.

אריק 27 באפריל 2014

נגד אתלטיקו הוא חיפש תיקו, היום לא. הוא ידע שליברפול עושה טעויות בהגנה (חוץ מנגד אברטון ב' במגרש של יונייטד) ושאם הוא יחכה הוא ייתן לעצמו צאנס. צלסי היתה טובה היום מליברפול בעיניי וניצחה בצדק.

LS7 28 באפריל 2014

אם לא ההחלקה של סטיבי צ׳לסי לא כובשים עד סוף המשחק.
הם לא הגיעו למצב אחד טוב עד הגול, אנחנו דווקא כן, הגענו לכמה מצבים טובים שהעיקרי שעולה לי בראש היה הוולה של קוטיניו.
מוריניו ניסה להימנע מהפסד וקיווה לנס, הנס הגיע.

אריאל גרייזס 28 באפריל 2014

ליברפול לא עשתה טעויות בהגנה, היא שיחקה הגנה מצוינת. הגול הגיע לא כתוצאה מטעות בהגנה – טעות בהגנה זה סגירה לא טובה, כיסוי לא טוב, הרחקות לא מדויקות, עבירות ליד הרחבה וכו'. כל זה לא היה אתמול. היתה מסירה שברחה מתחת לרגל, זה לא טעות בהגנה.
קשה לי מאוד להגיד שצ'לסי היתה טובה מליברפול – היא עשתה את המטרה שלה (להגן) בצורה יותר טובה ממה שליברפול עשתה את המטרה שלה (לתקוף) – זה לא הופך אותה לטובה יותר לטעמי

עזי 28 באפריל 2014

אריאל, תבדיל בין החוק להיגיון. זה פנדל של 100 אחוז ואין בכלל ויכוח על זה באנגליה או במקום אחר

אריאל גרייזס 28 באפריל 2014

לא פנדל ולא בטיח. לכו תקראו את החוק ותבינו שזה לא פנדל. אנשים מדברים בכזה בטחון כשהם לא מכירים את החוק. החוק אומר במפורש שיהיה פנדל אם:
•handles the ball deliberately (except for the goalkeeper within his own penalty area)
הדגש פה הוא על מכוון. לא היתה פה שום כוונה מצד השחקן, היד שלו היתה פשוט שם. המחשבה ששחקן מסוגל בחלקיק שניה מהבעיטה לזהות שהכדור בדרך ליד שלו ולהזיז אותה היא מגוחכת.
שום פנדל

D! 27 באפריל 2014

דיכאון!
נכנסתי למבחן במינוס אחד ועד שיצאתי כבר היה מינוס שתיים.
אבל אולי זה עדיף על להיות לבד בבית מול הטלויזיה או בבאר עם כולם והלחץ שרק הולך וגדל.

דרור 27 באפריל 2014

שטויות. אני לא חושב שזה מטיל אפילו צל קל על סיכויי האליפות של ליברפול, ועד כמה שזה קשה לי לומר זאת, כאוהד יוניטד, על האליפות המוצדקת הזו של ליברפול.
אני לא רואה מצב שליברפול תאבד עוד נקודות בשני המשחקים שנותרו לה. שתי קבוצות שאיבדו כל עניין בליגה, ואין להן (למרות הפייר פליי המפורסם) שום מוטיבציה לנצח. לעומת זאת הסיטי (היחידה שיכולה עדיין תיאורטית "לגנוב" את האליפות) נאלצת לשחק מול אברטון, אשר עדיין יכולה להגיע לאלופות, ומול הווילה ו-ווסטהאם שזקוקות נואשות לנקודות על מנת להבטיח הישארות.
הסיטי לא יציבים, והם הראו את זה בשבועות האחרונים. אני לא רואה אותם לוקחים תשע נקודות כאן. אז למרות כל השמחה לאיד סביב הניצחון היום של צ'לסי, זה לא באמת אמור להפריע לליברפול לקחת את התואר.

אייל 27 באפריל 2014

אני לא אוהב את הביקורת על מוריניו
האם מישהו היה רוצה שהקבוצה שלו תשחק "כדורגל אטרקטיבי" או "כדורגל חיובי" (ובאמת שאולי אחד המומחים כאן יסביר לי מה זה אומר.) אך תפסיד ותפסיד, אני יודע שאני לא.
במחזה "כולם היו בניי" יש שורה בא אומר הדמות הראשית לאישתו "רצית כסף, אז עשיתי לך כסף אל מה אני צריך להיצטער?" רוצה לאמר שהאוהדים רוצים תארים ומוריניו מביא תארים, אין לו על מה להתנצל.

ואגב אני יודע שזה לשחוט פרה קדושה אבל הטיקי טאקה (בעיקר של נבחרת ספרד) זה סגנון משחק משעמם…

אריאל גרייזס 27 באפריל 2014

איפה ראית ביקורת?

אייל 27 באפריל 2014

זה לא אישית נגדך, זה יותר בכללי

אריאל גרייזס 27 באפריל 2014

הכל אישי..
תשמע, אני בטוח שיש אוהדי צ'לסי שלא אוהבים את מה שמוריניו עושה. יש הרבה שמשחק אטרקטיבי מעניין אותם לא פחות מאשר תארים. בדרך כלל אלו יהיו אוהדים שכבר נהנו מתארים.

אייל 27 באפריל 2014

לא קשור לאייל מקודם (למרות שהוא לא טועה) אבל חשוב לי לציין שאריאל אתה כותב בחסד עליון, כיף לקרוא אותך גם אם אתה למטה או למעלה אז יישר כוח ומבחינתי (בתור אוהד ארסנל) אתה יכול כבר לעבור לפוטבול כי נמאס כבר לחכות

אריאל גרייזס 27 באפריל 2014

תודה, כיף לשמוע, במיוחד ביום מדכא כזה.

סימנטוב 28 באפריל 2014

מצטרף באמת כותב בחסד עליון

היסטוריון של ספורט 27 באפריל 2014

לא יותר אם תאהבו לשמוע זאת .
אך אני כמובן התבאס מאד מאבדן האליפות …אבל אני אתנחם בכך שסיטי ובמיוחד פלגריני ייקחו אותם .
ואם הם יקחו את האליפות זה כי הם היחידים שהשתוו לליברפול בגישה ההתקפית.
אשר למוריניו תחושתי שהתחזקה היום היא שסימונה שציניקן לא פחות ממנו (למרות ההתלהבות והחדווה הרבה)
יעשה לו מוריניו בריבוע בלונדון ויקח ממנו את הכרטיס לגמר.
ומוריניו ישאר עם המקום השלישי בליגה ובצ'מפיון .

רועי 28 באפריל 2014

גרייזיס
מסכים איתך. כך אני מרגיש. אין אף אחד אשם בהפסד. מצד שני כל הקבוצה אשמה. לא הצלחנו לפתח את המשחק שלנו.
שאלו מה אומר אברמוביץ? הוא מבסוט. הוא במאבק אליפות הוא קרוב לכמר האלופות.
לא מבין את ההתקפות על סגנון המשחק שלו היום.
לא היה לו מה להפסיד היום.
הפסד היה לו תירוץ מחסור בשחקנים. תיקו היה בהחלט סביר אבל לצערנו השיג את המקסימום.

גלעד בלום 28 באפריל 2014

האמת לא מבין מה רוצים ממוריניו, אני דווקא נהנה לראות את צ׳לסי משחקים (ואני אוהד טוטנהאם!), קבוצה עם אופי חזק (הלוואי עלינו), הגנה מעולה (הלוואי עלינו), לכל קבוצה הסגנון שלה וטוב שכך, ברמות הללו בונקר טקטי זה מאד מקובל במשחק חוץ, כל הדיבורים על אטרקטיבי או לא הם פטפוטים, ראיתי את צ׳לסי העונה וכשהם רוצים הם משחקים מאד אטרקטיבי אבל בחוץ מול אתלטיקו או ליברפול אי אפשר לשחק כמו מול האל.

אני ראיתי קבוצה שעמדה מצויין מול המכונה ההתקפית של ליברפול וניטרלה אותה, גנבה גול לפני ההפסקה וניסתה להרוג את המשחק, אלפי קבוצות עושות את זה מידי שבוע ברחבי הגלובוס, מוריניו לא המציא כלום, הוא פשוט עושה את זה מעולה. אגב ראיתי את צ׳לסי מגיעים להזדמנויות וגם הגיע להם פנדל ברור (הפועל קיבלה פנדל על אותו מקרה בדיוק בדרבי של שבת ולא ראיתי את שחקני מכבי מוחים).

בקיצור אי אפשר להגיע ל78 נקודות ולחצי גמר אלופות בלי לשחק קצת כדורגל ולהבקיע הרבה שערים שערים ואת זה צ׳לסי עושה מעולה, למעשה בקרב הפנימי בין ארבע הגדולות היא במקום הראשון, אפשר לבוא ולטעון שהנתון הזה מוכיח את עליונותו של מוריניו כי 5 הגדולות מתקיימות פחות או יותר מאותו תקציב (ולפני שקופצים עליי אני מדגיש-פחות או יותר אותו תקציב).

כאוהד נייטרלי חבל לי על ליברפול אבל מצד שני יש סיומת אדירה, מתנצל בפני האוהדים המעורבים רגשית שעוברים התקף לב אבל אני נהנה כמו ילד קטן מהדרמה שמתפתחת

D! 28 באפריל 2014

לצערי אני מסכים איתך גלעד

המנחוס 28 באפריל 2014

מי שאשם בהפסד זה הג'ינג'י שלא לחץ יד להסכם החדש שיבטל את הנאחס. עדיין יש לו אפשרות שתקחו אליפות אבל הוא כנראה מעדיף את "הכבוד"..

עידו אלון 28 באפריל 2014

תכנית המשחק של מוריניו הייתה להפוך את ההתקפה של ליברפול לסטוארט דאונינג:

* 7 שחקני צ'לסי ברחבה
* שליברפול תגביה את עצמה לדעת

זה עבד. אין פה אשמים, רק ביצוע מושלם של צ'לסי

רובי פאולר 28 באפריל 2014

הגבהות לסטרלינג מול איבנוביץ' ודריבלים של גלן ג'ונסון לשומקום זו שיטה נפלאה לפרוץ בונקר, לא?…

אריאל גרייזס 28 באפריל 2014

בתכ'לס, איך שצ'לסי שיחקו אתמול בונקר, אני לא רואה איך אתה פורץ אותו, למעט טעות של ההגנה או איזה מתפרצת מקרית. העניין הוא שראיתי שגם כשצ'לסי עלתה להתקפה, היא השאירה שישה ושבעה שחקנים מאחורה. גם אתלטיקו וגם אנחנו, שתיים מהקבוצות ההתקפיות ביותר על הפלנטה השנה, לא הצליחו לפרוץ את הבונקר הזה. מה לעשות, עשו את העבודה מושלם.
חבל רק שספגנו, כי באמת לא היה אכפת לי לצאת עם תיקו מהמשחק

רובי פאולר 28 באפריל 2014

נכון מאוד, זה היה מאוד מתסכל, וצדק ג'רארד שניסה לטווח מרחוק בכל הזדמנות. היינו חייבים פנדל מקרי או מצב נייח כדי להבקיע, וזה היה מאוד מאוד צפוי כך שלעלות עם לוקאס ואלן ביחד בהרכב זה לא היה המענה המתבקש…אבל כולנו חכמים בדיעבד…

אסף כלשהו 28 באפריל 2014

אלטיקו ממש לא אחת מהקבוצות ההתקפיות ביותר על הפלנטה. אם כבר היא מזכירה יותר את צ'לסי בפרגמטיזם שלה. ולה מה שקרה לסטיבי לא היה קורה כי סימאונה אמנם תקף את צ'לסי אבל דאג שבכל שלב יהיו שלושה שחקנים מאחורי הכדור. זה כמובן בא על חשבון המחץ אבל סימאונה עשה את החשבון שלו ש- 0-0 היא תוצאה טובה יותר מ- 1-1, ולמען האמת 0-0 היא גם תוצאה טובה יותר עבורו מאשר עבור צ'לסי. בגומלין הוא יבוא להתבצר, צ'לסי תיאלץ להתקיף, ואולי הוא יבקיע במתפרצת כי יש לו כלים מעוים למתפרצות. לדעתי אתלטי עולה.

בקשר אלינו- אנחנו לא יכולים לשחק על תיקו, כאן כוחנו וכאן גם חולשתנו…

Comments closed