פירורי דראפט / אריאל חזן

עוד כמה תובנות מדראפט הפוטבול שנערך בסוף השבוע האחרון

אריאל, שמוכר לקוראים פה בתור המגיב ברוסקי, מוסיף עוד כמה תובנות לדראפט האחרון. כן, הוא אוהד פטריוטס, וכן – זה יהיה מוטה לכיוון הקבוצה האהובה עליו (עלינו). תתמודדו.

*

דראפט ה- NFL לשנת 2014 מאחורינו וגם הפעם קיבלנו דרמות בשפע, טריידים, בחירות מפתיעות ושחקנים שנדחקו מטה בעוד שאחרים נלקחו מוקדם מהצפוי. איני חושב שנכון לחלק ציונים לקבוצות על הבחירות שעשו, דראפט צריך להיבחן בפרספקטיבה של שנתיים-שלוש לפחות, אחרי שלשחקנים ניתנה אפשרות להוכיח את עצמם. אז אמנם ציונים לא ניתן לתת, אבל הנה 10 דברים שבלטו אחרי שלושה ימים של פוטבול:

1. כמעט כצפוי, הטקסנס בחרו בבחירה מס' 1 את ג'דייביון קלאוני, הדיפנסיב אנד המפלצתי של דרום קרוליינה.

clowenny

שחקנים כמו קלאוני מגיעים לעיתים נדירות, ולכן לא הפתיע שהטקסנס בחרו בו ולא באחד מהקוורטרבקים שהיו על הלוח. קלאוני יצטרך להוכיח שהירידה בתפוקה שלו בעונה האחרונה בקולג' לא נבעה מחוסר מאמץ, האשמות שנרמזו גם על-ידי מאמנו בקולג' ומצופה ממנו להיות בורג חשוב בהגנה של הטקסנס כבר מהיום הראשון.

יהיה מרתק לראות את קלאוני חובר לג'יי ג'יי וואט, בריאן קושינג, ברוקס ריד ו-ויטני מרסולס שביחד ירכיבו את אחד מהפרונט 7 הטובים בליגה. יוסטון בחרה בדראפט הנוכחי כמה שחקנים טובים מאוד, אך השאלה הגדולה שעולה סביב הקבוצה היא מי יפתח בעמדת הקוורטרבק? האם ביל אובריין ייתן לריאן פיצפטריק להוביל את הקבוצה או שמא ייתן את המושכות לרוקי טום סאבג'? ואולי נראה טרייד על קוורטרבק עם קבוצה אחרת (הפטריוטס למשל)? כרגע נראה שזוהי העמדה הפחות טובה בסגל הנוצץ של הטקסנס.

2. הקוורטרבק הראשון שירד מהלוח הוא בלייק בורטלס, שהלך לג'קסונוויל בבחירה מס' 3.

לא היה בדראפט הנוכחי קוורטרבק שהפריד את עצמו מהשאר, כפי שראינו עם אנדרו לאק לפני שנתיים. ג'קסונוויל העדיפו את בורטלס על-פני קוורטרבקים אחרים כמו ג'וני מאנזיל, טדי ברידג'ווטר ודרק קאר, ובינתיים עולים מהקבוצה קולות לפיהם בורטלס כלל לא יפתח בעונה הבאה, אלא ישתפשף מאחורי צ'אד הני.

אמנם זה מקובל לתת לרוקיז לצבור ניסיון כמחליפים, אבל משחקן שנבחר בבחירה מס' 3 אני מצפה שיפתח כבר מהיום הראשון. לג'קסונוויל יש כל-כך הרבה חורים בסגל שבהחלט יתכן שהיה נכון יותר לקחת שחקנים שיכולים לשדרג את הקבוצה עכשיו, דוגמת הליינבקר קליל מאק, או הרסיבר סמי ווטקינס, שאמור להיות מסוג הרסיברים שמשדרגים קוורטרבקים, בדומה למה שמגטרון עושה למתיו סטאפורד בדטרויט.

3. אפרופו ווטקינס, הבילס לקחו אותו בבחירה מס' 4 אחרי שעשו טרייד עם קליבלנד, וכדי לקפוץ מבחירה 9 לבחירה 4 הם נתנו לקליבלנד את בחירת הסיבוב הראשון והרביעי שלהם בשנה הבאה.

כבר ראינו בעבר קבוצות שנותנות לא מעט בשביל לקפוץ כמה מקומות למעלה: לפעמים זה עובד טוב כמו במקרה של חוליו ג'ונס באטלנטה ולפעמים הרבה פחות כמו במקרה של הסיינטס שנתנו את כל בחירות הדראפט שלהם לרדסקינס כדי לקחת את ריקי וויליאמס. כל הכבוד לבאפלו על התעוזה, אבל הם נתנו לא מעט, והם צריכים את בחירות הדראפט הגבוהות כדי לסגור את הפער מניו-אינגלנד.

4. השם החם של הדראפט והקוורטרבק הכי טוב בו לדעתי, ג'וני מאנזיל, הלך בסופו של דבר לקליבלנד בבחירה מס' 22, מה שהצית תקוות חדשות לעתיד ורוד באוהיו.

JOHNNY-MANZIEl

יציל את הבראונס? ג'וני פוטבול

אלא שהשמחה הייתה קצרה, כי מאז שהוא נבחר ג'וש גורדון, התופס המוביל בליגה בעונה שעברה, נכשל בבדיקת סמים וכנראה שיושעה לשנה ואילו הרסיבר המוביל השני, נייט בורלסון, סובל מנקע חוזר ביד אותה שבר בעונה שעברה (כאשר ניסה להציל מגש פיצה). אלוהים לא אוהב את הבראונס.

נקודת רתיחה בהקשר של מאנזיל הגיעה בבחירה מס' 16, שם המתינו הדאלאס קאובויס. רבים באמריקה קיוו לראות את מאנזיל הולך לקאובויס –  חיבור מושלם בין הקרקס של ג'וני פוטבול והלה-לה-לנד של ג'רי ג'ונס.

לדעתי מאנזיל היה יכול לשדרג את הקאובויס משמעותית, אבל בסופו של דבר ג'רי ג'ונס אכל את מה שבישל לעצמו בכך שנתן בעונה שעברה 108 מיליון דולר לטוני רומו, כולל 55 מיליון (!) בכסף מובטח. בדאלאס יצטרכו לראות את רומו מאכזב אותם גם בעונה הבאה. לגבי מאנזיל, בפניו אתגר לא פשוט בקבוצה שלא ראתה פלייאוף מאז עונת 2002.

5. ה- NFL הופך יותר ויותר לליגה מכוונת מסירה, ובסוף השבוע ניתן היה לראות לכך דוגמה נוספת כאשר הרץ הראשון שנלקח, בישופ סנקי, היה צריך לחכות לבחירה מס' 54 לפני שקיבל טלפון מטנסי.

אמנם זאת לא הייתה כיתת דראפט איכותית במיוחד של רצים, אבל בעבר גם נציגים ברמה של הכיתה הנוכחית היו נבחרים לפני סוף הסיבוב השני. את השחיקה במעמד הרצים ניתן לראות גם בירידה בסכומי החוזים אותם הרצים בליגה מקבלים.

6. ניו-אינגלנד פטריוטס בחרו את הקוורטרבק ג'ימי גראפולו בבחירה 62. הבחירה הזאת ממחישה היטב את הדילמה האם נכון ל"בזבז" בחירת דראפט גבוהה על שחקן שיתכן שלא ישחק כלל בשנים הקרובות.

טום בריידי אמנם יהיה בעונה הבאה בן 37, אבל הוא עדיין אחד מהקוורטרבקים הטובים בליגה. האם לא נכון לבחור בבחירת סיבוב שני שחקן שיכול לעזור לקבוצה לנצח כאן ועכשיו?

מנגד, ראינו עד כמה קוורטרבק מחליף הוא חיוני כאשר הקוורטרבק הפותח נפצע – בעונה שעברה גרין ביי סבלו קשות מחסרונו של ארון רוג'רס, ואילו הקולטס התפרקו לחלוטין ב- 2011 ללא מאנינג. בהחלט יתכן שגראפולו לא ישחק כלל במשך חוזה הרוקי שלו (הפטריוטס ישמחו אם זה יקרה), אך כל קבוצה חייבת שיהיה לה קוורטרבק מחליף איכותי על הספסל.

7. ובהקשר של ניו-אינגלנד, בסיבוב הראשון הם בחרו בדומיניק איסלי, תאקל הגנתי מפלורידה שבילה את שתי העונות האחרונות שלו עם קרע ברצועות הצולבות.

איסלי אמנם שחקן כישרוני, אך מדובר בסוג של הימור מצד הפטריוטס על שחקן פצוע, הימור שהרבה קבוצות מעדיפות לא לקחת כאשר מדובר בבחירת סיבוב ראשון. מנגד, לקבוצות כמו ניו-אינגלנד, שבאופן כמעט קבוע בוחרת לקראת סוף הסיבוב הראשון, יש פחות סיכוי להשיג שחקנים באיכות של איסלי, שלרוב יורדים מהלוח קודם לכן, ולכן הסיכוי היחיד להשיג שחקנים מסוג זה הוא טרייד אפ או במידה והשחקן נפצע.

רק ימים יגידו אם ההימור של הפטריוטס השתלם, אבל אני כלל לא בטוח שבחירת סיבוב ראשון היא המקום לעסוק בהימורים (הערת בעל הבלוג – בקיצור, אין אוהד פטס שלא חושב שהקבוצה עשתה חרא דראפט).

8. מייקל סאם, ההומוסקסואל המוצהר הראשון שנרשם לדראפט ה- NFL, נבחר בסוף הסיבוב השביעי על-ידי סנט לואיס ראמס.

כל מי שכתב שהראמס הצילו את הליגה משאלות על הומופוביה מתעלם מהנתון שמייקל סאם הוא שחקן עם כישרון של סיבוב שישי-שביעי במקרה הטוב. שחקנים טובים ממנו בעמדה שלו לא נבחרו.

מעניין מה יקרה אם הראמס, שמחזיקים בקו הגנה מצוין, יחליטו בשלב מסוים לחתוך את סאם, לא תסריט דמיוני בליגה בה נאלצות הקבוצות להשאיר בסגל 53 שחקנים בלבד. האם גם אז יצוצו שאלות על הומופוביה?

9. מה משותף לקורט וורנר, ג'ף סאטרדיי, ג'יימס הריסון, ווס וולקר, אנטוניו גייטס ואריאן פוסטר?

כולם שחקנים ש- 32 קבוצות חשבו שהם לא מספיק טובים כדי להיבחר בדראפט. בהיכל התהילה של הליגה יש 14 שחקנים כאלה. כעת מתחילות הקבוצות במרוץ להחתים את השחקנים שלא נבחרו בדראפט הנוכחי, ואין לזלזל בתהליך זה, לפעמים ניתן למצוא בו יופי של שחקנים.

10. הדראפט השנה שבר שיאי רייטינג, אבל המחשבה של הקומישינר לפרוס אותו על ארבעה ימים או יותר היא מיותרת.

אם כבר בוחנים שינויים, הגיע הזמן שכמו הסופרבול, גם הדראפט ינדוד לערים נוספות ולא יערך כל שנה מחדש בניו-יורק, הרי לא רק לאוהדי הג'טס מותר לשרוק בוז לקומישינר.

נוסף על כך צריך לחשוב מה לעשות עם היום האחרון של הדראפט, שבו פרט לעכברי מכללות, האוהד הממוצע לא מכיר את רוב השחקנים שנבחרים. הסרטון הבא ממחיש זאת היטב (באמת תהיתי לאן נעלם האח של קלווין ג'ונסון):

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ההבדל הדק בין בארקלי ופרימו
איש הג'אז

33 Comments

גיל שלי 14 במאי 2014

גם ויקטור קרוז שלנו לא נבחר בדראפט, והוא רסיבר לא רע בכלל, קיבל חוזה מעולה, לעומתו ניקס בחירת סיבוב ראשון כבר לא איתנו

שחר ד. 14 במאי 2014

אחלה סיכום, אתייחס עפ"י הנק' שהעלית:

2. הנתון שפורסם ע"י ESPN אחרי היום הראשון היה שכל הקבוצות שהתכוונו לבחור ק"ב דירגו את בורטלס ראשון (בניגוד להרבה "מומחי" דראפט). מה שאומר שכנראה הבחירה לא הייתה "ריץ'" או מפתיעה כמו שחשבו בהתחלה.

4. נראה לי שהנהלת ה-NFL מקללת את היום שהם קבעו חוקים לאיזו קבוצה יכולה להשתתף ב-Hard Knocks. מכיוון שקליבלנד לא עונה על כל התנאים (החליפו מאמן ראשי) נמנעה מאיתנו עונה שהייתה שוברת כל שיאי רייטינג. נשאר רק לקוות שההנהלה שלהם תרצה להתנדב לזה…

5. שכר הרצים לא יורד (העשרה הראשונים מקבלים סכומים משמעותיים ואפילו יותר מ-LT), אלא יש התמקדות בעמדות שמשפיעות על משחק המסירה (ק"ב ותופסים בהתקפה, קורנרים ופס ראשרים בהגנה). זה תהליך לגיטימי והגיוני, בטח לאור החוקים בליגה שנותנות יתרון למשחק המסירה.

6. ביל פוליאן, בעבר ה-GM של הקולס ופרשן ESPN בהווה, הודה פעם שבשנה שפייטון נפצע השחקן הטוב ביותר על הלוח שלהם לקראת הדראפט היה קאפרניק. הוא אמר שאם היה בוחר אותו כנראה עדיין היה מחזיק בתפקידו בקולטס…
(ד"א, לגרין ביי היה אומץ להחליט הפוך עם רוג'רס)

8. מייקל סאם קיבל את ההזדמנות הכי טובה להגיע ל-NFL, אם הוא לא יצליח כנראה הוא לא היה אמור להגיע לשם. כולם בארה"ב יודעים את זה וזה לא ישנה את המחשבה החיובית לגבי הליגה אחרי הבחירה שלו. לגבי סאם עצמו, אם הוא ירצה, ה-CFL יחכו לו בזרועות פתוחות. שם למגרעות שלו לא תהיה השפעה…

Bruschi #54 14 במאי 2014

בורטלס ק"ב טוב, אבל השאלה היא האם נכון לקבוצה כמו ג'קסונוויל שמסיימת כל שנה במרתף של הליגה ולא מצליחה למכור כרטיסים לקחת אותו בבחירה 3. אני מבין את אלה שבניגוד אלי מדרגים אותו כק"ב מס' 1 בדראפט, אבל ההבדל בינו לבין הק"ב האחרים זניח מול ההבדל שבין סמי ווטקינס לבין רסיברים אחרים או בין קליל מאק ללינבקרים אחרים. אם ג'קסונוויל הייתה בוחרת אחד מהם מי שכנראה היה נשאר לה על הלוח בתחילת הסיבוב השני הוא טדי ברידג'ווטר (אם מינסוטה הייתה הולכת על בורטלס במקומו). נראה לי שאלה שתי בחירות שהיו יכולות לשדרג את היגוארס יותר.

אריאל גרייזס 14 במאי 2014

בתכ'לס, זה מה שהבראונס עשו – לקחו בחירת איכות בבחירה הראשונה שלהם ואז בשניה לקחו ק"ב טוב שנשאר על הלוח

גיל 14 במאי 2014

טדי בריג'ווסטר אני מהמר יהיה באסט. אם הם חושבים שבורטלס עולה על כולם ופרנצ'ייז פלייר אז יש הגיון רב בבחירה שלהם.

מיקיג' 14 במאי 2014

טור שמתאים אולי למי שלא מבין כלום. גם זה משהו. לשאר אין כאן שום זווית חדשה. לא נורא.

מה שכן נורא, קשה לי לקחת ברצינות מישהו שכותב שבבחירות המאוחרות קשה להשיג שחקנים באיכות גבוהה (יעני, באיכות של איסלי לא פצוע). יש כל כך הרבה דוגמאות לאול סטאר מסיבובים 24-32.

לגבי אלה שלא נבחרו: הנתון המשמעותי יותר הוא לא זה שיצאו מהם פה ושם אול סטאר, אלא זה ש-30% משחקני הרוסטר של עונה שעברה היו שחקנים שלא נבחרו בדראפט.

ולגיל, לא סתם אוהדי פאטס שוכחים את קרוז.

אריאל גרייזס 14 במאי 2014

אני לא חושב שהבנת נכון את הכוונה שלו. ברור שאפשר להשיג שחקנים ברמה גבוהה בסוף סיבוב ראשון – הכוונה היא (לדעתי) שבשלב הזה היכולת שלך להשיג משהו שהוא דבר בטוח שיהיה גיים צ'יינג'ר היא הרבה יותר נמוכה מאשר בבחירות "לוטרי".
לכן, יש לך כמה אופציות פה – לבחור שחקן שיהיה לו טיפה פחות אימפקט או מה שהפטס עשו – לקחת שחקן עם פוטנציאל בשמיים אבל עם חשש כבד של פציעות.
כמו שאתה מבין, מרבית אוהדי הפטס לא משתגעים על הבחירה הזאת, כי בסיבוב ראשון אתה אמור לקחת מישהו שבוודאות יתן לך אימפקט. אם אתה לוקח שחקן שגומר את הקריירה אחרי שבועיים, ביזבזת את אחד הקומודוטיז הכי חשובים שלך – בחירת סיבוב ראשון

Bruschi #54 14 במאי 2014

ויקטור קרוז היה השם הראשון שכתבתי ברשימה, אבל נראה לי שבנתיים לשחקנים שכן ציינתי הייתה/יש קריירה מרשימה משלו. קרוז ללא ספק רסיבר מצוין, אחד מהטובים בליגה בכדורים עמוקים, נראה אם הסט בק בעונה האחרונה הייתה נפילה שלו או יותר של איליי (ההימור שלי, איליי).
ולגבי הנקודה הראשונה, נראה לי שגרייזס הסביר אותה היטב.

urlacher 15 במאי 2014

דווקא בגלל שאני לא מסכים עם כל מה שאריאל (חזן) כתב אני לא מסכים איתך מיקיג'.
הדראפט זה הדבר אולי הכי סובייקטיבי ב NFL ולכן גם הניתוחים של לפני ואחרי
בדיוק כמו שאריאל כתב אפשר לדעת האם בחירה הצליחה או לא רק אחרי 3 שנים בערך ובינתיים כל אדם שני כמעט חושב וכותב משהו אחר
חוצמזה שיש לא מעט אנשים שרק מתחילים להתעניין באספקט הזה של פוטבול(דראפט הכוונה) ולהם אני בטוח שפוסט כזה עוזר מאוד

גיל 14 במאי 2014

שכחת את Mr. Irrelevant לוני בלנטיין. זו כבר מסורת שהבחירה האחרונה נקראת ככה ולמעשה זה מעולה עבור הנבחר. יש לו שבוע כיף בדרום קליפורניה. אפשר לראות את הוידאו פה: http://www.nfl.com/news/story/0ap2000000349375/article/lonnie-ballentine-is-2014-nfl-drafts-mr-irrelevant

D! 14 במאי 2014

כן מה באמת קרה בסוף עם באסטר היימס
אני זוכר את הדיבורים פה סביבו בתחילת העונה שעברה. הוא הצליח לבעוט את הכדור ההוא?

יואב 14 במאי 2014

ובפינת האנדרסטייטמנט של השנה, קבלו את: "אלוהים לא אוהב את הבראונס".

ליאו 14 במאי 2014

אז מי הQB הפותח ביוסטון, קינן או פיצ'פטריק? הקבוצה הזאת בדיחה. השקיעו כל כך בלהשתלט על הליין אוף סקימדז' רק כדי שלא יהיה מי שיניע את הקבוצה קדימה בדיוק ההפך ממקרה קאר שם היה להם QB אבל את הקו הקדמי אולי הגרוע בהיסטוריה. מה הם מעשנים שמה???

מיקיג' 14 במאי 2014

אתה טועה וצודק.
טועה, כי בגדול זו גישה מאד מקובלת בקבוצות עם מאמנים חדשים וג'נרל מנג'רס חדשים – משקיעים דראפט אחד או שניים בחיזוק הקווים (יעני, בוחרים כל מיני, אבל סיבוב ראשון שני קווים), עוברים לרסיברים/קורנרים ורק אז מביאים ק"ב בסיבוב גבוה, בתקווה שיהפוך לפרנצ'ייז. לא כולם עושים את זה, אבל הרבה חושבים שזו דרך מאד נכונה לבנות קבוצה. זו עונה ראשונה של מאמן ביוסטון, הוא לא צריך להוכיח כלום השנה, ושנה הבאה להפציץ עם ק"ב.
ולמה אתה צודק? כי הטקסנס הם לגמרי לא במקום של קבוצה בבנייה. רוב העמדות שלה במצב לא רע בכלל, וק"ב בסיבוב שני יכול היה ללמוד שנה על הדשא ושנה הבאה להכניס אותה לפלייאוף בלי בעיה.

ליאו 15 במאי 2014

אם הם היו מביאים בפרי אייג'נסי את מייקל ויק הם היו בעמדה טובה לפלייאוף ולא צריכים QB מהדאפט. עכשיו העונה שלהם נראית כמו 5-7 נצחונות במקרה הטוב.

אריאל גרייזס 15 במאי 2014

מייקל ויק זה לא פתרון לכלום. אם מאט שאוב לא עזר להם, למה שמייקל ויק כן?

ליאו 15 במאי 2014

למה לא? וטרן עם גישה שונה מאשר היה צעיר יותר ושבא לתרום למערכת. שאוב שנה שעברה זה פשוט סיפור עצוב when it rains it pours…

Bruschi #54 15 במאי 2014

גם אני לא סבור שויק היה יכול להיות הפתרון עבור הטקסנס. חוץ מהבעיה שיש לי כלפיו לאור העבר הפלילי שלו (מדהים איך כ"כ מהר שכחו לו את זה), בסופו של דבר מדובר בק"ב בן 34, וכאשר היתרון המשמעותי שלו זאת המהירות, הגיל כבר מתחיל לעשות את שלו. בג'טס הוא ישחק מחליף של ג'ינו.
לגבי הטקסנס, תקראו לי משוגע, אבל אם הוא ישאר אני חושב שפיצפטריק דווקא יכול לעשות דברים יפים. יש שם סגל כ"כ טוב, שגם ק"ב סולידי יכול להוביל את הקבוצה עמוק לתוך הפלייאוף. הייתי לוקח אותו ע"ח ויק. ולגבי טרייד על מאלט – הוא לא הראה בפטריוטס שום סימני התקדמות, לפחות לפי מה שראינו במשחקי קדם עונה, לא רואה את הטקסנס נותנים יותר מדי עבורו, ואני גם לא חושב שהוא טוב יותר מפיטצפטריק. זה אולי לקח לפטריוטס לתת קצת מנוחה לבריידי כשהם מובילים בהפרש גדול והמשחק גמור ולתת לק"ב המחליף קצת זמן משחק. זה מוריד את הסיכוי לפציעה מיותרת(גרונק למשל נפצע ביתרון 30 על הקולטס ברבע האחרון) ונותן לק"ב המחליף זמן משחק שיכול לשפר את היכולת שלו וככה הקבוצה תרוויח פעמיים: פעם ראשונה אם תצטרך את שירותיו ופעם שניה בכך שתוכל לקבל עליו יותר אם טרייד אכן יצא לפועל.

ליאו 15 במאי 2014

הדבר הכי מרשים שאני זוכר שאמרו על פיצ'פטריק זה ההתייחסות לאוניברסיטה ממנה בא אבל מניח שהוא יכול להיות סטרטר שם.

נקודה מעניינת היא לנסות למזער סיכויי פציעה, בניו אינגלנד הם ספגו פציעה קשה כשהמשחק כבר הוכרע ובסיאטל חלק גדול מההרכב הראשון משחק בספיישל טימס ובכך למעשה מגדיל את הסיכוי לפציעה.
קשה להתווכח עם התחרותיות שיצר קארול בקבוצה שלו.

Bruschi #54 15 במאי 2014

שים לב לסטטיסיקות של פיצפטריק:
http://www.nfl.com/player/ryanfitzpatrick/2506581/profile
לא רע בכלל בהתחשב בקבוצות החלשות בהן הוא שיחק. מעבר לרסיברים כמו אנדרה ג'ונסון ודאנדרה הופקינס במקום סטיבי ג'ונסון שהיה משמיט חצי מהכדורים יכול לשדרג אותו עוד יותר.

Aman 14 במאי 2014

אז מה הסיפור עם מייקל סאם?
הוא נבחר נמוך ממה שהוא שווה?
הטענה המרכזית היא "איך זה השחקן השנה בהגנה ב-SEC נבחר כל כך נמוך".

ליאו 14 במאי 2014

17 בנץ' פרס בקומביין. בגדול הוא עשוי ממרשמלו

Bruschi #54 14 במאי 2014

מייקל סאם היה בעונה שעברה שחקן ההגנה של ה- sec, אולי הקונפרנס החזק ביותר במכללות. אלה שזכו בתואר בשנים קודמות היו שחקנים מצויינים ונבחרו גבוה מאוד בדראפט – תחשבו מוריס קלייבורן, פטריק פיטרסון, אריק ברי ופטריק וויליס. בנוסף הוא נבחר פה אחד להיות אול אמריקן ובסה"כ עשה קריירת קולג' מצויינת במיזורי.
מנגד מה שגרם לא ליפול בדראפט זה העובדה שעבור ה- NFL הוא יחסית קטן כדי לשחקן בתור דפינסיב אנד (1.88 על 115 ק"ג) ואיטי מדי כדי לשחק OLB. תוסיף לזה קומביין לא מרשים (4.91 ל- 40 יארד) ומשחק סניור בול חלש (שם הוא נוסה בתור OLB ללא הצלחה). יש כאלה שחושבים גם שהעובדה שקו ההתקפה של היריב התמקד במשחקים של מיזורי יותר בלעצור את ה- DE השני והיותר מוכשר של הקבוצה, קוני אילי (סופר גניבה של קרוליינה בסוף הסיבוב השני), וזה מאוד הקל על מייקל סאם.
ואז באה היציאה מהארון, ובהחלט יתכן שזה הפחיד קבוצות. לא מהבחינה של שחקן הומוסקסואל מוצהר בקבוצה, אלא מכך שזה עלול ליצור קרקס תקשורתי מיותר סביב הקבוצה, ואת זה רוב הקבוצות לא רוצות. השילוב של כל אלה מסביר איך הוא נבחר כ"כ נמוך.

ליאו 14 במאי 2014

מסכים. הSEC זה המקום של שחקני הגנה ו OL אבל האם השחקן ההגנתי הכי טוב באותה שנה מתאים למקצוענים ככלל? אלבמה נחשבת אולי המקום עם תכנית הפוטבל הכי מקצועית ועדיין זה לא מבטיח כלום.

מה שמפריע לי איתו זה שאין לו תפקיד מוגדר.
זה לא אומר שהוא לא יכול להתאים לתכניות מסויימות כמו בליץ או קורנר נוסף בניקלבק או אופציות אחרות אבל באמת? איפה אתה שם אותו?

הקומביין העלה יותר סימני שאלה עבורו מאשר לפני שנכנס אליו.
אף אחד לא אמר משהו על האופי שלו ולא מאמין שלרוב הבעליםGMים אם לא כולם הייתה איזשהי בעיה עם הנטיה המינית שלו, בטח אם היו רואים אותו בתור פרו בולר עתידי. הם לא ראו אותו ככזה.

אין לו תפקיד מוגדר, סיבוב 6-7 והוא יצטרך הרבה מזל ועבודה קשה למצוא את עצמו בתוך איזשהו מערכת.

urlacher 15 במאי 2014

אני דווקא זוכר דיבור עליו בתור סיבוב 3-4
אני חושב שהיציאה מהארון ביחד עם הקומביין החלש הורידו אותו למיקום הזה
GM'S בליגה כנראה חשבו לעצמם – אם היציאה מהארון הפריעה לו להראות יכולת טובה בקומביין כנראה שזה יפריע לו הרבה יותר במשחק אמיתי
אם הראמס יחתכו אותו אני חושב שהם יחטפו הרבה ביקורת

ליאו 15 במאי 2014

כל הדיבורים האלה באים מהתקשורת שהיא לא כזו שונה מהתקשורת בארץ במובנים מסויימים, חייבים לייצר זווית למשוך אנשים לכן דברו כל כך הרבה על ג'וני מנזל שאני רואה אותו ככשרון סיבוב שני שהבעלים כפה את ההחלטה על הGM ולא על גרג רובינסון השחקן הכי מוכן לרמה הבאה ועם הפוטנציאל אולי הגדול ביותר להשפיע על המשחק כבר מיום 1 אבל בלי אפיל שיווקי

ניינר 14 במאי 2014

הקאובוייז חששו שבחירה במנזיל תיצור קרקס תקשורתי והייפ מטורף סביבו, דבר שלא יועיל לאיש ולכן החליטו לוותר עליו. מצד שני, איזה סיכוי יש לו במועדון הכי לוזרי בליגה שמשחק בבית קשוח רצח?

אח שלו 14 במאי 2014

1. מייקל סאם – עוד לפני היציאה הפומבית מהארון סאם נחשב בעקבות הקומביין לבחירת סיבןב 6-7 בלבד. יש דוגמה ברורה שתמחיש למה הטיעון של "איך זה יכול להיות ששחקן ההגנה במכללות נבחר מאוחר" לא מחזיק מים: ביחד עם סאם נבחר בבחירת העיתונאים עוד DE אחר כמצטיין – ג'קסון ג'פקוט. הבחור בכלל לא נבחר בדרפט, והוחתם כפרי אייג'נט ע"י סיאטל.

2. דומיניק איסלי והפאטס: אני חוזר על מה שאמרתי בערב הדראפט. בלי קשר לשיפוט בדיעבד, בעיני זו בחירה מצוינת. זו ה-עמדה, וה-שחקן, בהא הידיעה, לקחת סיכון כמו שהפאטס לקחו. ברוסקי – אתה בעצמך אמרת שיש לפאטס מספיק שחקנים סולידיים ואין להם GAME CHANGERS. איסלי הוא GAME CHANGER, בעמדה בו הקבוצה הכי צריכה שדרוג. שים אותו במערך של הפאטס ליד וילפורק מצד אחד וצ'נדלר ג'ונס מצד שני, ותתרווח בכסא. כמובן שהכל על הנייר, אבל לדעתי זה אחלה נייר.

Bruschi #54 14 במאי 2014

אני אתרווח בכיסא כל עוד הוא לא יפצע..
השאלה היא האם לקבוצה שנמצאת בטופ של הליגה יש יותר או פחות פריבילגיה לקחת הימור על שחקן מסוים מאשר קבוצה בינונית ומטה. מצד אחד קבוצה חזקה יכולה להיכשל עם ההימור ועדיין להיות בטופ, כמו שכתבת, יש להם מספיק שחקנים סולידיים, מצד שני לפעמים זה בדיוק ההבדל בין הפסד בפלייאוף לבין לומברדי. מקווה מאוד שאתה צודק.

אח שלו 14 במאי 2014

אבל זאת בדיוק הנקודה שאתה בעצמך העלית באחד הפוסטים הקודמים: ההבדל בין הפסד בפלייאוף לבין לומברדי לא ייפתר על-ידי החתמת עוד שחקן סולידי, אלא על-ידי החתמת שחקן עם סיכוי (וסיכון) לאימפקט חריג.

שלא תבין אותי לא נכון, באופן כללי אני בעד האסטרטגיה של ללכת על בטוח בסיבוב הראשון. אבל במקרה הספציפי הזה, בו לקבוצה יש נקודת תורפה שהורגת אותה פעם אחרי פעם (חוסר פאס ראש מהאמצע), וניסית לסגור את החור הזה בפרי אייג'נסי שנה אחרי שנה ולא הצלחת, ויש לך שחקן עם פוטנציאל להיות מהטובים בליגה בתחום, ויש לך את הלוקסוס של סגל יחסית שלם גם בלי הרוקיז', ויש לך את סיאטל מחכים לקחת את איסלי ולא מאפשרים לך לחכות עם הבחירה שלו עד לסיבוב השני – כל הגורמים האלה ביחד עושים את הבחירה למצוינת בעיניי.

No One 15 במאי 2014

אף מילה על הדראפט המצוין של הג'טס ועל תכנית "סיאטל" של ה GM ג'ון אידזיק (שהגיע מסיאטל) שקורמת עור וגידים בצורה מרשימה.

שנה שעברה ג'ינו איום ונורא עם ג'רמי קרלי וכריס איוורי כשחקני ההתקפה הכי טובים שלו הגיע ל 8 נצחונות

נראה מה יהיה השנה עם אריק דקר,כריס ג'ונסון,ג'ייס אמרו והספידסטר מאוקלהומה בתוספת OL משופר

אוה ועוד משהו ג'וליאן אדלמן תבוא בבקשה לתפוס מסירה באמצע…קלווין פריור מחכה לך…יהיה דיסקו

אח שלו 15 במאי 2014

ביקשת מילה? קיבלת: ג'ון אידזיק אחלה. באמת. יודע לעבוד ויודע מה הוא עושה. וכמובן שרקס יודע מה הוא עושה בכל הנוגע להגנה.

עכשיו השאלה היחידה היא אותה שאלה שניצבת בפני בפאלו(גם סגל כשרוני מאוד!) ומיאמי – האם הקוורטרבק שלכם מסוגל ללכת ראש בראש מול בריידי. זה לא נראה ככה כרגע. אלא אם ויק פתאום עושה שני דברים שהוא לא בדיוק רגיל לעשות: נשאר בריא כל העונה ומשפר את הדיוק.

אלעד אחד 15 במאי 2014

אתה חושב שויק יהיה הפותח מהתחלה?
לדעתי ילכו עם ג'ינו ורק אם הוא יהיה איום ונורא (לא בלתי סביר) יעברו לויק.

Comments closed