מילה על אלכסיס

ההחלפה שבארסה עשתה היא סוג של שפל חדש בשוק שגם ככה הופך מגעיל משנה לשנה

תרשו לי שניה לחרוג מפוסטים לא פופולאריים על מונדיאל כדי לדבר שניה על המעבר של אלכסיס סאנצ'ז לארסנל.

אני מודה, לקחתי את זה מאוד קשה. לא רק המעבר שלו לארסנל אלא העובדה שהוא העדיף אותם על ליברפול. אני יכול להבין שחקן שירצה לעבור למועדון כמו צ'לסי או הסיטי או אפילו יונייטד על חשבון ליברפול שלא זכתה בתואר כבר שנים, אבל לבחור בארסנל שלא התמודדה על אליפות כבר עשר שנים – זה די מרגיז.

אבל, לכל אחד יש את השיקולים שלו ואני מניח שלסאנצ'ז יש את שלו. אני רק יכול לאחל לו שיצטער על ההחלטה שלו בעתיד.

אני לפחות יכול להתנחם בעזיבה הצפויה של לוקאס. מה שנקרא – נחמת שוטים.

DYNASTY-Alexis-in-Season-9

לא סאנצ'ז, עדיין אלכסיס

*

אבל לא על המעבר שלו לארסנל רציתי לדבר, אלא על המעבר שלו מברצלונה.

יותר נכון, על הטרייד אין שברצלונה עשתה, סווארז בפנים, אלקסיס בחוץ.

תראו, אני מבין איך עובד הכדורגל העולמי. ליברפול קנתה מאייאקס את סווארז כי היא יכלה ועכשיו ברצלונה קונה את סווארז מליברפול כי היא יכולה.

אני לא חושב שיש אלמנט של מוסר בשוק ההעברות – יש חוקים שצריך לציית אליהם (מה שבארסה היתה אמורה להענש עליהם, אבל נניח את זה שניה בצד) וזהו. או שאתה בתוך החוקים או שלא.

למרות שאני אוהד ליברפול, אני לא חושב שליברפול יותר טובה בהקשר הזה מכל מועדון אחר. או שמועדונים אחרים גרועים יותר.

לא מהבחינה הזאת, בכל מקרה.

מה שמרגיז אותי בהעברה של סאנצ'ז – וכן, כתבתי על זה כבר בעבר – זה הדרך שבה שחקני כדורגל הפכו לצעצועים ולא יותר.

תראו את סאנצ'ז – כולנו ראינו אותו במונדיאל הזה. ראינו אותו שם כמעט 20 גולים ו-10 בישולים העונה בשביל בארסה השנה – בהחלט אחד השחקנים היותר טובים שלה העונה ושחקן שאם נותנים לו את המפתחות יכול להנהיג קבוצה.

אבל לברצלונה זה לא מספיק.

אחרי שהביאו את ניימאר שנה שעברה, הם צריכים צעצוע חדש השנה. ולא סתם צעצוע, אלא אחד כמו סווארז, שמגיע עם חתיכת מטען על הגב.

שוב, לא מעניין אותי הניסיון של ברצלונה לתאר את עצמה כמועדון מוסרי או טוב יותר מאשר אחרים, כמו שהם ניסו לעשות עם סיפור הספונסר או שחקני הבית. הספינה הזאת הפליגה מזמן. אפילו האוהדים הכי שרופים שלהם יתקשו להגן בלב שלם על המוטו המפוקפק הזה.

כמו שאמרתי – בארסה היא מועדון ככל המועדונים, לא מוסרי יותר ופחות.

אבל גם בשביל מועדון בלי יומרות מוסריות – ללכת ולזרוק את אחד השחקנים הכי טובים שלך אחרי שנתיים של שירות למועדון, כאילו הוא היה חתיכת כלום, רק כדי להביא שחקן עם בעיות קשות וגם השעיה של ארבעה חודשים (במחיר יותר מכפול, בל נשכח) – זה סוג של גועל נפש מסוג חדש.

טוב, לא לגמרי חדש. ריאל מדריד הרי עשתה את זה רק שנה שעברה, כשהחליפה את אוזיל במודל משופר יותר בדמות בייל.

ועדיין, זה מרגיז אותי עד כדי כך שטרחתי לשבת ולכתוב פוסט בנושא.

מין תאוות בצע מגעילה כזאת של אנשים שאוהבים לשחק עם שחקנים כאילו הם ילדים קטנים בארגז החול, בלי באמת מחשבה על הצורך של הקבוצה (אני אתן את זה לריאל, שעם ההגעה של בייל נראה שהיה מאחורה מחשבה אמיתית על צורת משחק שראינו מתממשת העונה. במקרה של בארסה אני פשוט לא רואה את זה, בטח בהתחשב בבעיות ההגנה שלהם) או על המרקם הקבוצתי.

אני מת על כדורגל. כדורגל נבחרות, כדורגל מועדונים – מה שיש. אבל יש דברים בכדורגל היום שפשוט גורמים לי להקיא.

איכסה.

 

מסי עובד על הפוסט אפ גיים שלו
כולנו ראדי

82 Comments

אופיר 11 ביולי 2014

אריאל, שני דברים:

ראשית, מאכזב קצת שאחרי שרבים מאיתנו (אוהדי הקבוצות האחרות בפרמיירליג) פירגנו לכם על בסיס שבועי על עונה פנטסטית, שבה להזכירך יכולתם להתרכז בליגה, ובאה אחרי עונות אבסורדיות בעליבותן, אתה וחבריך (אני כותב זאת כי קראתי כבר מספר תגובות דומות) מרשים לעצמכם להביע זלזול בארסנל, שנכון להיום מחזיקה ביתרון על ליברפול בכל פרמטר שאינו קשור בהיסטוריה (למרות שגם כאן אין לנו במה להתבייש, אם כי ברור שזה לא בסדר הגודל של ליברפול).
אז כן, אלבסיס מעדיף את ונגר על רוג'רס, את לונדון על ליברפול (איזה בן אדם נורמלי לא?) ולשחק לפני אוזיל ורמזי מאשר לפני קוטיניו והנדרסון, וכל שאר השחקנים הנחמדים שלכם, שנראו טובים בהרבה מכפי שהם באמת לצד סוארז.

שנית, לא מן הנמנע שסאנצ'ז עצמו, שהמהירות והסגנון הישיר שלו ממש תפורים על הפרמיירליג, הוא זה שביקש לעזוב את בארסה. אחרי הכל הוא מספיק טוב כדי לעמוד ברשות עצמו ולא להיות הסאנשו פאנשו של מסי.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

האכזבה פה היא בהקשר של ליברפול – לא של ארסנל. אולי זה לא ברור מהטקסט אבל אחרי שליברפול התמודדה על אליפות השנה בעוד ארסנל לא התמודדה על אליפות כבר כמה שנים טובות יש פה אכזבה שזה עדיין לא מספק שחקנים.
אפשר לחשוב מי זה רמזי ואוזיל – הוא יכול לשחק עם סטיבי למשל. שלא לדבר על הרכישות החדשות שליברפול עשו. אני מבין שיש עוד שיקולים כמו לונדון – זה רק מאכזב אותי כאוהד ליברפול כי ציפיתי שהעונה האחרונה תהיה מספיק אטרקטיבית כדי למשוך שחקנים בפרופיל גבוה כמוהו

אופיר 11 ביולי 2014

"סטיבי" נראה היום הכי רחוק שיש מהאטרקציה הגדולה שתמשוך שחקנים. אוזיל הוא בדיוק אותו פליימייקר מדהים שהוא היה בריאל, מינוס החלוץ ברמה הראויה לשחק איתו, ואיזה קטע – עכשיו יש לו אחד. להגיד "אפשר לחשוב מי זה אוזיל" ואז לפמפם את "סטיבי" מראה כמה אתה מסוגל לראות את המציאות נכוחה.

יואב 11 ביולי 2014

״סטיבי״ המחליק או ״סטיבי״ המבשל בראש לשחקן יריב?

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

הוא לפחות משחק, כמה משחקים ראמזי רואה בשנה, עשרה? ואוזיל היה העונה, אחרי פתיחה מצוינת, כשלון לא קטן. הוא בטח לא היה שווה את ה-50 מיליון ששילמו עליו

RAMI 11 ביולי 2014

זה אמיתי מה שאני קורא פה?! ראמזי שיחק 10 משחקים השנה? הבנתי. אתה בכח מצייר תמונה שאתה רוצה לצייר. זה אולי טוב ויפה כשאתה יושב עם חברים על בירה, אבל כשאתה מעלה את זה כאן זה גובל בבדיחה.
ראמזי לא שיחק 4 חודשים. מה שאומר שהוא כן שיחק 5 וחצי. ב5 וחצי האלו הוא היה טוב יותר מ"סטיבי" שלך, ושלישי רק ליאיא טורה ולנשכן שלך.
לגבי אוזיל. אוזיל הוא שחקן שצריך שחקנים לידו. ברגע שיש לידו שחקנים טובים הוא יהפוך קבוצה למעולה. שחקנים בינוניים יהיו סתם טובים לידו. כשאוזיל מוסר כדור לג'ירו אז ארסנל תתפורר לה במרץ כמו תמיד, כשאוזיל מוסר לאלכסיס אז ארסנל תראה אחרת.
הא. וטוב לשמוע שאתה יודע לתמחר שחקנים. אוזיל לא שווה 50, אז כן הוא שווה? 33? 38? 22? לפי מה ועל מה? אוזיל שיחק עונה אחת בארסנל והפלא ופלא הגיע לו גביע אחרי אינסוף שנות בצורת, וכל עוד אוזיל לא נפצע ארסנל היתה בצמרת. אז רגע? הוא שווה 50? או אולי 12? בעצם עזוב.

גורביץ' 11 ביולי 2014

רמי, כשראמזי יסיים עונה שלמה כשחקן הרכב נדבר, עד אז של נעליך כשאתה מדבר על סטיבי, שבגיל 34 היה השחקן האנגלי הכי משפיע וחשוב בפריימר ליג בעונה האחרונה.
וגם עם אלכסיס בחוד ארסנל תתרסק במרץ, כי במאני טיים כשצריך לקבל החלטות ולפתוח את הארנק לפעמים, או לפעמים לקחת נקודות במשחקים נגד הקבוצות הגדולות, זה בדיוק הזמן שארסן אוהב להיזכר שהדרך חשובה יותר מהתוצאה וזה נגמר כמו תמיד בוונגר קאפ.

RAMI 11 ביולי 2014

מזל שראמזי הוא וולשי ככה שהוא לא מתחרה בסטיבי האנגלי הנערץ. ייתכן שארסנל תתרסק במרץ וייתכן שלא, ייתכן שהיא בכלל לא תהיה רלוונטית בפברואר. זה לא הנק'. הנק' היא הזלזול הבלתי מתקבל על הדעת בראמזי על שהוא "שיחק 10 משחקים", וכמובן ההערה ההזויה ש"אוזיל" לא שווה 50 מיליון שנשענת על כלום ושום דבר ולא מגובה בשום טיעון.

גורביץ' 11 ביולי 2014

הוא לא היה שווה את ה-50 מיליון בטווח הקצר, אבל בטווח הארוך זה כבר נראה יותר טוב- הוא גם גורם משיכה לשחקנים כמו אלכסיס, וגם הוא חוזר לקבוצה אחרי מונדיאל טוב והרבה ביטחון.
גם בגלל זה ליברפול צריכה לעשות הכל כדי להחתים וורלד קלאס לפחות בלבל של אוזיל, גם אם זה יהיה במחיר מופקע (די מאריה anyone ?), אחרת זה ייגמר עם רכישות כמו אוריגי והשם החם החדש בבורסת שמות, ווילפרד ה"איום" בוני

RAMI 11 ביולי 2014

אז הוא כן שווה. כי גם בטווח הקצר ההשפעה שלו על הקבוצה היתה מיידית: פתיחת עונה שנראתה בדרך לאסון מיידית הפכה לסבירה. בהמשך העונה עד הפציעה שלו ארסנל היתה בצמרת עד שקרסה בגלל פציעות (גם שלו – וזו תהיה הנק' הכי חשובה גם בעונה הקרובה ולכן צריך להגיע חיזוק נוסף – חלקו לא רק לעומק אלא גם לרוחב) ובסיומה כאשר הוא חזר מהפציעה ארסנל זכתה בגביע.
בנוסף, בדיוק כמו שציינת אוזיל הוא שם שמושך אליו שחקנים טובים. כי הוא בעצמו שחקן גדול. מעבר לעובדה שכמו שאני אמרתי, וכל עולם הכדורגל מבין את זה, אוזיל הוא שחקן שכאשר יש לידו שחקנים יהפוך קבוצה טובה למעולה. אלכסיס כנראה גם מבין שעדיף אוזיל על סטיבי (ואני מאוד אוהב את גרארד, פשוט מיותר לבצע בניהם השוואה בנק' זמן הזו בקריירה של שניהם). אז עושה רושם שהוא כן שווה 50.

משה 11 ביולי 2014

הסטטיסטיקה הכי משמעותית היא ארסנל במקום הרביעי וגם זה בתחרות צמודה עם אברטון וטוטנהאם העלובה. אוזיל הוא לא שחקן שמשפיע על קבוצה, לצורך העניין הוא הכי ארסנל שיש, יכולת בשמים, הרבה כשרון ואנמיות עד אין קץ. עד לעונה האחרונה ראמזי היה שחקן שאוהדי ארסנל חשבו שלא ייתן תפוקה לעולם. הוא נתן חצי עונה מצויינת וחצי עונה בטיפולים. אני מעדיף סטטיסטיקות על פרק זמן ארוך יותר.

Matipool 11 ביולי 2014

אריאל – ראמזי היה השחקן הכי טוב בליגה עד שנפצע ( נכון שאז ליברפול וסוארז עדיין לא היו במומנטום האדיר ) . הוא שחקן נפלא ואם יהיה כשיר העונה , אני צופה לארסנל מאבק על האליפות ( כמובן גם בזכות הצירוף של סאנצ׳ז ) . ואזיל התחיל מצוין והפך לאכזבה גדולה . מקווה שימשיך לאכזב .
זה מרגיש קצת עלבון שהוא אפילו לא היה מוכן לדבר איתנו . כנראה שיש דברים שאנחנו לא יודעים .

Matipool 11 ביולי 2014

ואזיל = אוזיל כמובן ( לעזאזל עם הכיתוב האוטומטי ) .

אנדר 11 ביולי 2014

א״אפשר לחשוב מי אלה רמזי ואוזיל, יש לו את סטיבי״ ?
הרשה לי לרגע להיות ילדה בת 14……..פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחלללחחחחחחחחחחחחח

לא יותר מהמשך ראוי לפוסט שכולו מוסר כפול וקינאה (גם בארסנל וגם בברסה)

משה 11 ביולי 2014

אופיר,
אני כאוהד ליברפול ממש ללא מרגיש שאני יכול לזלזל בארסנל, להפך, ארסנל מצליחה כבר למעלה כמעט עשרים שנה לשמור על מקומה בין ארבע הגדולות ועל הגעה עקבית להצלבה בצ׳מפיונס.
עם זאת, אני מתקשה מאוד להבחין בדרך שונגר מנסה להתוות לקבוצה. בעיני, עם כל הכבוד לגביע בשנה שעברה, הוא בעיקר מחפש לשרוד בתפקיד תוך אובדן של הערכים שהינחו אותו. הרכישה של אוזיל היתה הסממן המרכזי של רכש לצורכי שירה על התפקיד, שחקן מצוין שלא מסוגל להביא תארים ובלי ספק החוליה הכי פחות טובה עד כדי חסרת השפעה על המשחק של גרמניה.
אני בניגוד לאריאל לא מצפה משחקנים לניתוח הגיוני ולא כלכלי של מהלכים, ע"ע מונאקו, הם סתם פיונים של הסוכנים שלהם.

D! 11 ביולי 2014

אופיר,
לא הייתי ממליץ כשיטה לחיים לעשות דברים כדי שגם אחרים יעשו עבורך אותו הדבר.

דבר שני ולעניינו,
בתור אוהד לבירפול אני מרגיש קצת מבואס ששחקן בוחר אפילו שלא לדבר איתנו כדי ללכת לקבוצה אחרת.
יחד עם זאת אני חושב שיש פה שני אוהדי ליברפול באתר (אולי ארבע) שחושבים ברצינות שהסגל שלנו, שחקן פר שחקן, עולה על זה של ארסנל.

אני גם יכול להבין את השיקול שלו, בארסנל יש קבוצה שרצה עשרות שנים. הוא חושב שהוא יכול להטות את הכף. הפרוייקט בליברפול עדיין קצר מועד ואמנם ההגאי עדיין שם אבל כרגע המפרס שלנו עף ברוח – אי אפשר לדעת אם הספינה הזו מסוגלת לשוט או לא.

אריק 11 ביולי 2014

למה שתרצו שחקן שלא רוצה לבוא אליכם? להצמיד לו תמונה של גואן קולינס כאילו הוא דיוה זה כל כך עלוב!
הגישה הנכונה היא לא רוצה? הפסד שלו.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

וואו, איזה כוונות נסתרות יחסת לי, קצת הגזמנו, לא? כשלי אומרים אלכסיס, הדבר הראשון שעולה לי בראש זה שושלת. אז גיוונתי קצת. נסחפת לגמרי

D! 11 ביולי 2014

אני מניח שזו תגובה לאריאל.

בילבו באגינס 11 ביולי 2014

אני חושב שזה לא נכון לחשוב שסאנצ'ז עשה השוואה בין המועדונים ובחר במועדון שנראה לו יותר גדול.
מה שכנראה קרה זה פער בתנאים שהוצעו לו בין הקבוצות.
תמימות לחשוב אחרת.
דבר שני אני לא בטוח שאין בבורסה מחשבה מאחורי ההעסקה של סוארז, כבר כתבתי שייתכן שברסה החליטה לזנוח את הטיקי טקה וללכת על סגנון מהיר יותר שכולל מתפרצות. דבר שיתאים מאוד לסוארז.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

ממה שאני יודע, הוא לא הסכים בכלל לדבר עם ליברפול על תנאים. ולגבי מתפרצות – ראינו במונדיאל עד כמה הסגנון הזה מתאים גם לסאנצ'ז

שדון אדום 11 ביולי 2014

אתה יודע נכון
ועכשיו תסיק את המסקנות

עובד 11 ביולי 2014

מסכים אתך לגבי הרוח הכללית של הדברים, המסחרה הזו בסופו של דבר פוגעת בעיקר בשחקנים. עם זאת במציאות שנוצרה, קבוצות העלית חייבות לשמר את הסטטוס קוו מה שאומר שהן חייבות להיות עם הסגל החזק ביותר שמתאפשר להם.

לגבי סאנצ'ז נכון המספרים הם פנטסטים, אבל מספרים יכולים להטעות. היו לו יותר מדי ירידות ועליות בכושר המשחקהבקעהובכללי באיך שהוא נראה על המגרש בתקופתו בבארסה. יתרה מכך ובניתוק מהרכישה של סוארז, לדעתי, הוא פחות מתאים להתקפה שכוללת את מסי ונמייאר שכן הם שלושתם שחקנים שנעים לאורך ורוחב ההתקפה וכיום מתאים שם חלוץ שחי את הרחבה ויתקע את הכדור ברשת.

umad? 11 ביולי 2014

הניתוח שלך הוא בעייתי מאחר ואתה מתיחס לכל מערכת ברצלונה כמקשה אחת. ממה שנרמז סוארז זו מטרה מחלון העברות של הקיץ הקודם (חבר של סוארז אמר זאת). המעבר הזה נבנה הרבה זמן על ידי סוארז עצמו שהסכים להפחתת 4 מיליון יורו משכרו (משפחת אשתו שאמצה אותו בצעירותו גרה בברצלונה והם מבלים שם את כל החופשות שלהם).
באותה נקודת זמן סאנצ'ז לא הרשים ועונה שעברה הייתה חלשה מאוד עבורו (6 שערים ב36 משחקים!!!). ובנוסף האישור ניתן על ידי לואיס הנריקה שקיבל את המושכות (באופן מרשים כמו שגווארדיולה הטירון העיף את רונאלדיניו דקו וכמעט את אטו).
ההנהלה של ברצלונה שלא פופולארית בלשון המעטה בקרב האוהדים
היא מאוד מסוכסכת ומפולגת. היא תשתמש ברכישה הזו להרגיע את הרוחות.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

לא יודע מאיפה הבאת את המספרים שלך – כמו שכתבתי לסאנצ'ז היו השנה 19 שערי ליה ועוד 10 בישולים. כשמסי היה פצוע הוא היה השחקן הכי טוב שלהם

umad? 11 ביולי 2014

הכוונה הייתה ל36 משחקים האחרונים שלו עונה לפני זו שהסתיימה עתה. באותה נקודת זמן שהוחלט להסתער על סוארז אלכסיס עוד לא נחשב הצלחה.
ודרך אגב מלבד האטרקטיביות של לונדון, המשכורת שהוצעה לאלכסיס בארסנל גבוהה בהרבה ממה שהוצע לו בליברפול וביובנטוס.

Matipool 11 ביולי 2014

איזו משכורת הוצעה לו בליברפול ? הוא אפילו לא היה מוכן לדבר על התנאים .
אני כמעט בטוח שבליברפול הייתה מוכנה לשלם לו יותר מארסנל גם כי התפנה לה הרבה כסף בסעיף השכר והרכש וגם כי וונגר וארסנל ידועים במדיניות אי הפזרנות בנושא משכורות .

דוד 11 ביולי 2014

בלי להזכיר טענות אתיות, ההחלטה הזו נראית לי הזויה מבחינה מקצועית. לזרוק את הווינר של בארסה (שערים מדהימים בקלאסיקו ובמשחק האליפות) בשביל הנשכן שלא כבש שער אחד מול 4 הגדולות בפרמייר ליג? הנהלת בארסה אולי התחלפה, אבל האגו והטמטום לא התחלפו

שי 11 ביולי 2014

עד העונה הוא היה הלוזר הגדול של הקבוצה…

עמית 11 ביולי 2014

מסכים עם החלק השני. ועדיין אוהד בארסה.

יואב 11 ביולי 2014

״או אפילו יונייטד״. זה כבר משעשע.
מיותר אפילו למנות את הסיבות. אתה יודע אותן טוב כמוני.

יואב 11 ביולי 2014

נ.ב
מסכים אגב עם רוח הפוסט. המסחרה והכיסאות המוזיקליים בין כמה מועדוני עילית, כבר לא מעניינים. הקלפים נטרפים כל קיץ מחדש, מה יש בזה??? כמו מונופול עם נייר במקום כסף(ללא שום בקרה אמיתית).
לכן לא מעט מאוהדי יונייטד כאן(ואני בתוכם) לא רצנו עם הסכין לגרון של מוייסי. כי רצינו לשמר איזשהיא ייחודיות, המשכיות, לעבוד ולחשוב קצת שונה מהקרוסלה הזאת של מוריניו-צלסי-אינטר-ריאל(דוגמה רנדומלית, יש המון).
כאוהד שקיבל הכל! מהקבוצה שלו בעשורים האחרונים, אני יכול לחיות עם תוצאות רעות ולו בשביל התקווה שביונייטד זה יכול לעבוד אחרת. על זה דיברנו(רונן בעיקר) עונה שלמה וספגנו בוז שמקדש את הרגע.
אולי עכשיו אתה מבין יותר…

אופיר 11 ביולי 2014

אז קניתם שחקן בן 18 ב-30 מיליון פאונד ונתתם לו משכורת של אינייסטה. אין ספק שאתם במקום אחר מבחינה אתית-מוסרית.

wazza 11 ביולי 2014

זה היה רק כדי שהקבוצה של גרייזס לא תקנה את כל סאות'האמפטון

יואב 11 ביולי 2014

אופיר,
אף אחד לא הזכיר את המילה מוסר.
לא חייבים בכח, אתה יודע, למרות רגשי הנחיתות העזים שפרצו ממך בעקבות הפוסט.
אז תפנה אותן למקום הנכון. תודה!

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

הדגשתי מראש בפוסט שכל טענה על מוסר בהקשר של קניית שחקנים היא לא רלוונטית. הקניה של שואו היתה צורך אמיתי של יונייטד, הטענה שלי לגבי סווארז שאין פה צורך, סתם חזירות נטו

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

חוש הומור לצערי אף פעם לא היתה תכונה חזקה של אוהדי יונייטד

יואב 11 ביולי 2014

וואלה, איך פיספסתי.
יהיה משעשע לבחון את חוש ההומור שלך העונה.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

אתה מוזמן לדבר עם לווינטל שיספר לך איך צחקנו ביחד על ההחלקה של ג׳רארד – טראומה אמיתית לכל אוהד ליברפול – רק לפני כמה ימים. כשהקבוצה שלך נראית כמו שהיא נראית במשך כל כך הרבה זמן, אתה חייב לפתח הומור כדי להתמודד עם זה. לי אין בעיה שצוחקים על הקבוצה שלי, קח כמה שנים, גם אתה תתרגל

יואב 11 ביולי 2014

אתה יודע מה אומרים, טרגדיה+זמן=קומדיה.
בפוסטים שלך לא היה שום הומור בזמן אמת.

גיל 11 ביולי 2014

נראה שברצלונה וריאל אוהבות לרכוש שחקנים רק כי הן יכולות ולהראות לכולם את זה. אני די בטוח שאם שתיהן היו משחקות בליגות נפרדות זה לא היה קורה. מצד שני, איפה השחקנים בכל העניין הזה? למה ניימר בחר דווקא בברצלונה למרות שהיא לא מתאימה לו ולא הלך לקבוצה שנבנתה סביבו?

no propaganda 11 ביולי 2014

אתה צודק לגמרי בחלק הראשון.
לגבי ניימאר, זה די ברור, בכל גדולה באמת יש שחקנים טובים ממנו ואף אחת מהן לא הייתה בונה סביבו. בחלק מהן הוא הוא בכלל היה יושב על הספסל. והיונייטד נראה לי לא התעניינו :)

אדום לא ותיק 11 ביולי 2014

העברה חשובה מאוד למועדון, אני חייב לומר מילה טובה לוונגר לאחר שהביא לי הרבה רגעי תסכול ורגעים שלא הבנתי איך לא החתמנו מספר שחקנים שהיו לארסנל בידיים אך הוא ראה הזדמנות לקחת את סאנצז ולפני זה את אוזיל והוא לקח אותה בשתי ידיים.
ועדיין … חסר מגן ימני (דבושי בדרך) וקשר אחורי (הלוואי חדירה) .
מבחינה טקטית אני מאוד מקווה שסאנצז ישחק לצד וולקוט ולא במקומו …
ההרכב מבחינתי לעונה הבאה:
צסני,דבושי,קוסיילני,מרטסאקר,גיבס,ראמזי,חדירה,אלקסיס,אוזיל,קסורלה,וולקוט

Rocky1 11 ביולי 2014

לא יזיק גם שוער חדש.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

יש לארסנל הרכב שחבל על הזמן – אולי חסר חלוץ מחליף באמת טוב ל'ירו. כמו תמיד – זה יקום ויפול על נושא הפציעות

Rocky1 11 ביולי 2014

כרגע חסר גם קשר אחורי ושני מגינים.

Matipool 11 ביולי 2014

חסר בהרכב שלך חלוץ . מספר 9 כזה . גולר .
סאנצ׳ז לא כזה . גם לא וולקוט וכמובן שגם לא אוזיל וקאסורלה .
חוץ מזה – למה שריאל תוותר על חדירה שנראה מעולה כרגע ובכושר הכי טוב שלו מזה הרבה זמן ?

אדום לא ותיק 11 ביולי 2014

חדירה בדיוק סירב להארכת חוזה לשנתיים נוספות בריאל…
הבעיה היא שהוא דורש מארסנל 8 מיליון יורו לעונה מה שיהפוך אותו למשתכר הגבוהה בקבוצה ואני חושב גם שבפער די גדול… ואם המדיניות משכורות של וונגר קשה לי לראות את זה קורה…

מיקיג' 11 ביולי 2014

הנתונים על ברצלונה הם הכי פשוטים שיש: החוליה הכי חלשה ביי פאר – הגנה. הבעיה מס' 2? הקישור הפנומנלי מתחיל את השלש הסופי של הקריירה. ומה הם קונים? מוכרי חולצות.
תראו איזה חכמה השפה העברית, הבינה כבר לפני ים זמן את הקשר הזה בין חלוצים לחולצות, והמציאה מילים עם אותן אותיות.

עכו"ם 11 ביולי 2014

אגב אריאל יש מעט מאוד מועדונים עם יומרות מוסריות מדומיינות כמו ברצלונה.
אין ספק שיש שם דיסוננס גדול (כמו בכל קבוצה שמנסה להצטייר כמוסרית).
השאלה שלי היא האם לדעתך לסוארז בברצלונה יש ערך מוסף גדול מסאנצ'ז, אני מתכוון לא מבחינה מסחרית גרידא אלא מקצועית.

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

אני לא חושב שיש מישהו שקונה יותר את היומרות המוסריות של ברצלונה. זה מת ונקבר. לכן אני לא כל כך מתייחס לזה.
לגבי הערך המוסף – יש פה המון שאלות פתוחות. האם אנחנו מדברים רק על שנה אחת או על לטווח ארוך (שם אני חושב שסאנצ'ז הצעיר עדיף על סווארז שכבר לא ילד). מהי שיטת המשחק שתשוחק והאם המשולש של צ'אבי-מסי-איינייסטה ימשיך להיות מרכז הענינים? האם לא עדיף לבארסה להשקיע בשחקני הגנה? האם סווארז מסוגל להמנע מהרחקות נוספות וכו וכו'

ברסלוניסטה 11 ביולי 2014

לידיעתם: הסיסמה "יותר ממועדון" נועדה לבטא את מחוייבותה של בארסה לתרבות הקטאלונית, לא לאי אלו ערכים הומניים. לכן אין מקום לייחס לבארסה צביעות.

ניק 11 ביולי 2014

ברצלונה- לדעתי ההבדל בין סוארז של ליברפול לזה של ברצלונה יהיה בערך כמו ההבדל בין ניימר של ברזיל לזה של ברצלונה,
רוצה לומר שסוארז יהיה פלופ כי :א- הוא לא מתאים לשיטה של ברסה וב- יש רק כדור אחד ומסי מאוד אוהב אותו ויהיה קשה מאוד לחלק מקצועית ואגואית את הזמן כדור הנותר בין ניימר לסוארז שגם צריכים לקבל קצת זמן כדור.

סאנצס- לדעתי הוא קצת אוברייטד. גם חלוץ ישראלי יכבוש בברצלונה ובליגה הספרדתית 10 שערים בעונה, זאת לא חוכמה. יכול להיות שהוא יצליח בסופו של דבר אבל במקום ארסנל לא הייתי שם כזה סכום על שחקן שהם לא כזה צריכים (הוא לא באמת חלוץ הרי, הוא שחקן אגף ושם כבר יש את וולקט וצמברלין)

ליברפול- "אפילו יונייטד" הא . סאנצס לא טיפש, הוא מבין שהעונה הזאת הייתה חד פעמית שהכל התחבר בצורה מושלמת וזה לא יקרה שוב, בטח שבלי סוארז.

אסף THE KOP 11 ביולי 2014

שנה הבאה יהיה שידור חוזר, רק טוב יותר.

no propaganda 11 ביולי 2014

מסכים מאוד עם הנקודה השנייה.

אסף THE KOP 11 ביולי 2014

למי אכפת מאלכסיס או מארסנל ?

המטרות והיעדים של ליברפול לא נגזרים מרכישות של היריבות שלה.

אריק 11 ביולי 2014

יפה מאוד!!

Matipool 11 ביולי 2014

אסף – לא בטוח .
אני לפחות ( ויודע גם על עוד רבים ) מסתכל בזוית העין על מה שעושות קבוצות הצמרת הנוספות . אני בטוח שגם ברנדון והצוות שלו .

אסף THE KOP 11 ביולי 2014

כמו בנישואין – להסתכל מותר.

ניינר 11 ביולי 2014

אני אוהד בארסה והמהלך הזה מגעיל גם אותי. אני בכלל הייתי מעדיף שסנצ'ז יישאר ושסוארז יילך למקום אחר וכל ההעברה הזו מיותרת בעיני. אבל זה הכדורגל היום וכדאי שנתרגל ובארסה היא עוד מועדון מטונף ואינטרסנטי כמו כל מועדוני העל ביבשת.
מה שלא מובן לי זה איך מישהו יכול לבוא בטענות לשחקן שמעדיף את לונדון על ליברפול וזאת עוד לפני שדיברנו על הקבוצות עצמן.

ק. 12 ביולי 2014

בדיוק (גם אני אוהד בארסה).
אם כבר הייתי משחרר את פדרו, שעם כל התכונות הטובות והעובדה שהוא שחקן בית – הוא לא מספיק טוב ומספיק טכני לרמה שרוצים שם בחלק הקדמי (ואלכסיס בהחלט כן)- והוא קיבל הרבה קרדיט על משחק הלחץ והמוטיבציה, אבל את זה יש גם לאלכסיס.

אוהד 11 ביולי 2014

אני חשוב שלא נותנים מספיק ערך לעיר שבה נמצאת הקבוצה.
שימו לב איפה נמצאים הכוכבים הגדולים: מדריד, ברצלונה, לונדון, מינכן ופאריז.
יוצא מן הכלל: מנצ'סטר, וכל זאת בגלל ההיסטוריה של יונייטד (תראו ש 3-4 מחוץ לצ'מפיונס והיא תהיה הרבה הרבה פחות אטרקטיבית), וסיטי, שבזכות הכסף הגדול הצליחה למשוך את הכוכבים ועכשיו אחרי 4 שנים רצופות בצ'מפיונס היא יכולה למשוך כוכבים כמו יונייטד בשעתה.

לגבי ליברפול, כל עוד היא היתה חברה קבועה בצ'מפיונס אז יכלו למשוך כוכבים (וגם לא כאלה גדולים), עדיין עומדת לזכותה ההיסטוריה (שגם היא כבר מתחילה להשכח) ולכן מצליחים שם למשוך בעיקר שחקנים אנגלים שהשם ליברפול עדיין עושה להם משהו.
על מנת שליברפול תוכל לחזור ולהיות אטרקטיבית לכוכבים הגדולים באמת היא חייבת להוכיח במשך 3-4 שהיא חזרה לטופ. עד אז צריך או לשלם אקסטרה, ולא נראה לי שזאת הכוונה של הנרי, או להביא שחקנים בעייתים, ראה סוארז) או לגלות כוכבים קטנים ולהמר עליהם, כמו שקירי ואוריגי.

קצת מזכיר את דורטמונד בגרמניה.

ניק 11 ביולי 2014

סליחה אבל זה קצת שטות…
מה לעשות שיצא שביירן מינכן משחקת במינכן, ריאל מדריד במדריד וברצלונה בברצלונה. אלה הקבוצות הטובות בעולם ובגלל זה שחקנים משחקים בערים הנל.
אף אחד לא התקרב לפריז עד שקנו את הקבוצה והם התחילו לשפוך כסף.. זה בדיוק כמו הסיטי..
גם אמסטרדם עיר מדהימה אבל לא תראה שם כוכבים גדולים…

אוהד 11 ביולי 2014

סלחתי…

אבל אולי מה שאתה אומר זה התוצאה? אולי ריאל נהייתה מה שהיא בגלל שהיא במדריד? וכמובן כל השאר גם?

אני לא טוען שזה תנאי יחיד, אבל זה נמצא בשיקול גבוהה של השחקנים, בייחוד כאלה עם משפחה.

לגבי אמסטרדם, יחסית לליגה ההולנדית נמצאים שם הכוכבים הגדולים.
ובנוסף, אני צריך להזכיר לך איפה שיחק סוארז לפני ליברפול?

no propaganda 11 ביולי 2014

1. סנצ'ז הוא לא שחקן ברמה של ברצלונה, הגיוני מאוד שהם ירצו להשתפר בתפקיד לו ועוד במחיר כל כך לא סביר שארסנל משלמת עליו.

2. ארסנל כבר שנה שנייה ברציפות נותנת אויר לנשימה לגדולות של ספרד. אני פשוט לא מבין את זה. זה לא הגיוני שקבוצות כמו ברצלונה וריאל ימכרו שחקנים שהן לא צריכות במחירים של שחקנים שהן קונות ממועדונים קטנים יותר. 40 מילין על אלכסיס זאת בדיחה, זה פשוט הרבה מעבר למחיר שלו. אני מבין שלפעמיפ צריך לשלפ מעל המחיר כשקונים מקבוצה קטנה יותר שלא רוצה למכור אבל זה לא המצב כאן. ברצלונה מעוניינת בעסקה יותר מארסנל. שנה שעברה כשקנו את אוזיל ב50 חשבתי שזה בא מייאוש שסוף סוף שחקן טוב ומוכח מסכים להגיע אבל עכשיו אני רואה שיש שם ניהול רכש גרוע שמשלמים מעל המחיר בלי לחשוב פעמים. האמת זה משהו שקורה הרבה בקבוצות אנגליות אבל שום כשקונים מקטנות שלא רוצות למכור.

RAMI 11 ביולי 2014

ההגדרה שלך לשחקנים שהם לא צריכים היא מעוותת ולא נכונה. ריאל מדריד מכרו את אוזיל לא כי הם לא צריכים אותו אלא כי יש להם נשיא מגלומן שהיה חייב להביא את בייל. ברצלונה מכרו את אלכסיס כי הם חייבים להביא את הנשכן. על הדרך הם מכרו את ססק אחרי שצאבי נראה כמו מהרן ראדי. השיקולים הם הדבר הכי רחוק ממקצועי שיש בקבוצות האלו.
לגבי המחיר. תופתע לשמוע שיש דר כזה שנקרא מומ. כדי להוציא שחקן מריאל/ברצלונה – בטח ובטח אלכסיס שנתן עונה טוב מאוד – צריך לשלם. קטע מדהים, אני יודע. אבל זו המציאות.
מדהים עוד יותר שאתה חושב שיש השפעה לכסף שנכנס לברצלונה/ריאל מהעברות על רכישות עתידיות שלהן כשכבר שנים על גבי שנים הם לא זקוקות למכירה של אף אחד בשביל להביא שחקנים ב50-60 מיליון וצפונה.

no propaganda 11 ביולי 2014

1. כשאני אומר לא צריכים אני מתכוון שהם רוצים למכור אותם.
2. תתפלא אבל גם לברצלונה וריאל יש תקציב שצריך לאזן אותו אחרת הן היו קונות את כל השחקנים בעולם וזהו. כן זה תקציב מאוד גבוהה אבל לא אינסופי וכן 50 מיון לישט זה לא משהן שריאל מזלזלת בו. וברצלונה אף יותר מוגבלת מריאל במובן הזה.
3.ברור שיש משא ומתן, מה שאני טוען שארסנל מנהלת אותו בצורה מזוויעה ומשלמת רבה מעל המחיר וזאת למרות שהצד השני מעוניין בעסקה לא פחות ממנה.

משה 11 ביולי 2014

אני מסכים עם הניתוח לגבי ריאל ובארסה אבל במקרה של אוזיל ובייל הצעד הצדיק את עצמו מעל ומעבר. אוזיל לא נתן או מסוגל לתת קמצוץ ממה שנתן בייל ולראיה השערים המשמעותיים שלו בשני גמרים.

מאשקה 11 ביולי 2014

חתם בארסנל, הצטרף לחיל התותחנים, אולי יקבל צו 8 לקראת הכניסה לעזה

אריק 11 ביולי 2014

אוי אוי אוי. שחקן לא רצה לבוא לליברפול והעדיף ללכת לקבוצה יותר טובה שנמצאת בעיר יותר טובה. והוא לא רצה לשחק הם סטיבי שלנו… שעכשיו נשאר לשחק בארגז חול לבד…בוא נזרוק את הצעצועים מהלול… איכסה כדורגל…
אותך לאסף!!! Man up

אריאל גרייזס 11 ביולי 2014

אוהדי יונייטד, מה שעונה אחת גרועה עושה להם. בכלל קראת את הפוסט או ישר קפצת לתגובות?

אריק 11 ביולי 2014

אתה טועה, זה מה שעונה אחת טובה עושה לכם…

משה 11 ביולי 2014

אתה בטוח שהגבת לפוסט הזה כי זה נראה שבאת עם השריקה הזו מהבית. אני מבין שאחרי כל גילוי האהדה המזויפים של שנה שעברה זה מה שמחכה לנו השנה.

סימנטוב 11 ביולי 2014

הסבר אהדה מזוייפת (…בבקשה)

משה 11 ביולי 2014

האמפטיה המיותרת כלפי אוהדי ליברפול ו"סיבלם ארוך השנים". גם בזמן אמת זה היה לי מיותר לחלוטין.

סימנטוב 11 ביולי 2014

(תודה) למרות זאת אני מתוודה רק אריאל מוציא ממני את הרוע כלפי 'הקבוצה ההיא'

גלעד בלום 11 ביולי 2014

אני לא ממש מבין מה הטענות לבארסה מבחינה מוסרית, אני לא אוהד בארסה אבל נהנה לראות אותם כבר שנים, מישהו יכול להסביר לי איך הם גרועים משאר הקבוצות בעולם?

אני לא שמעתי שהם טוענים שהם יותר מוסריים. אני לא מבין מה בדיוק הבעיה המוסרית בלרכוש את סוארס, אם אני אוהד בארסה אז אני כבר סופר את הימים לקראת העונה (מסי, ניימאר ולואיס בהרכב ביחד). אני גם לא בדיוק מבין למה אנשים חושבים שמנהלי ברצלונה לא מודעים לכך שהם צריכים גם שחקני הגנה (שוער?), האם אתם יושבים שלואיס אנריקה לא ראה את ברצלונה משחקת בעונה שעברה?

האם אי אפשר לקנות 2-3 מגינים/שוער שישדרגו את ההגנה במחיר סביר?

הרי יש את אלבס, בוסקטס ומסצ׳רנו כבסיס לא רע, אפשר להביא עוד מגן שמאלי או בלם גרזן למרכז ההגנה שיחליף את המשבצת של פויול, אולי יש להם איזה ילד מהנוער שלא שמענו עליו שיתווסף לסגל.

ברצלונה גם בימיה הגדולים היתה סופגת גולים שטותיים פה ושם ותמיד הסתמכה על התקפה פורייה (ולחץ אדיר כשהכדור אצל היריבה), עם השלישיה ההתקפית המטורפת נראה שיהו הרבה גולים במשחקים שלה ויכול להיות שלואיס ינטוש קצת את הטיקי טקה וישחק עם 3 חלוצים קלאסיים (במקרה הזה הם יצטרכו מגינים יותר אחראיים מאלבס).

אבל גם אם היא תמשיך בטיקי טקה אני לא רואה שום בעיה עבור סוארס להשתלב בכל שיטה, לפי מה בדיוק קבעו אנשים באופן נחרץ שהוא לא בנוי לטיקי טקה? הוא נלחם כשהכדור לא אצל קבוצתו ומפעיל לחץ אינסופי על ההגנות, אני לא רואה איך זה רע אם הוא וניימאר ישחקו בחוד כשמסי חלוץ נסוג שבא מהמרכז ומפעיל את שני הסילונים. בספרד גם יקבלו ביותר הבנה את הצלילות שלו כי שם כולם עושים את זה.

ברצלונה עברה עונה טראומתית ללא תואר, פויול פרש, הכוכבים בקישור כבר לא בשיאם, אלמנט ההרתעה שהיה להם כבר לא שם, באירופה כבר פחות מפחדים מהטיקי טקה וריאל מדריד מפחידה עם בייל ורונאלדו בשיאם ועם כתר אירופאי. אם כל אלה לא סיבה טובה לקנות את החלוץ הטוב בעולם ( חלוץ טהור אני מתכוון, רונאלדו ומסי כדורגלני על ויותר טובים אבל לא חלוצים במובן הקלאסי כי הם יכולים לשחק יותר בקישור, סוארס אך ורק בחוד).

לגהי סאנצ׳ס- שחקן גדול כמובן וסביר שיצליח בארסנל אבל יש כמובן סיכוי שנגלה שלהיות בורג במכונה משומנת זה שונה מאשר להיות שחקן מוביל שמוציא לפועל מידי שבוע, בתור אחד שבא מברסה הגדולה יצפו ממנו להרים וגבעות.

הערה-גם זלאטאן ברמה של סוארס לדעתי.

ערן 11 ביולי 2014

+1

סוארז וסאנצ'ז זו לא אותה ליגה, עם כל הכבוד לאלכסיס.

ועדיין, בתור אוהד בארסה, גם אני לא אוהב את הדחף לרכוש כל קיץ כוכב-על. אין מה לפחד מעונת בנייה מחדש, ולטפח צעירים כדי לבנות הצלחה ארוכת טווח.

עמרי 11 ביולי 2014

אם אני אוהד ברסה (אני לא) אני אספור הרבה ימים לפני שמסי ניימאר וסוארס ישחקו ביחד משו כמו 4 חודשים.
לגבי אלכסיס : יש לו שיקולים משלו ואוהדי ליברפול לא צריכים להבין אותם.

כאוהד ליברפול אני מקווה שניתן לארסנל בראש ושאלכסיס יצטער זה הכל .
יאללה מרקוביץ'

אנדר 11 ביולי 2014

סתם ככה, לא בדיוק.

העונה מתחילה באוגוסט תאריך החזרה הוא ב25.10

ובנוסף העירעור שהוגש לא היה בפני הערכאה הכי גבוהה. נכון שזה ציני אבל זו המציאות כרגע.

סוס ים 12 ביולי 2014

גועל נפש מה שהולך בשוק הזה. אני אוהד בארסה וזה גועל נפש.
יש שני דברים שלדעתי מהווים "נסיבות מקלות" לכזה דבר:
– כדאי לשחרר את סאנצ'ס כל עוד יש לו מחיר גבוה מאוד, לפני שהחוזה נגמר. לגיטימי.
– אם מסיבה כלשהי הוא רצה לעזוב. את זה אני לא יודע.
בכל מקרה לקנות במחיר כל כך גבוה עוד כוכב התקפי, "צעצוע" כמו שאמרת, כאשר הקבוצה צריכה בעיקר עמוד שדרה הגנתי וקשרים שעובדים – גועל נפש. וזה בכלל לא קשור להתנהגות שלו. גם אם היה מלאך – זה מגעיל.

Comments closed