יומן אליפות של הפטס (6) – הניצחון על בפאלו

זמן לנצח בשיניים

ובכן, זה היה משחק שהחזיר אותנו לבסיס.

מצד אחד, הפטס מצליחים לנצח למרות מיליון פציעות ובזכות איזה מספר 12 בכחול-לבן-אדום שנראה שוב כמו הבריידי שאנחנו מכירים. מצד שני, בפאלו. ובכן, בפאלו.

נתחיל מהחלק הבאמת רע – הפציעות הרגו אותנו. לא כל כך למשחק הזה (בכל זאת, בפאלו) אלא למשחקים הבאים. אם ג'ראד מאיו ורידלי באמת גמרו את העונה, אז המצב שלנו לא קל. בראנינג בק אפשר למצוא פתרונות אבל בליינבקר אנחנו קצרים גם ככה וזה ממש לא טוב.

ועכשיו לחדשות הטובות. ובכן, בריידי. למרות שהיכו אותו מכל הכיוונים והיה לו מעט זמן למסור (וגם איזה פציעה שאני אשמח אם מישהו יגיד אם הוא ראה סימן אליה) ולמרות שמשחק הריצה לא השיג כלום, הוא עדיין היה נפלא, בעיקר בחצי השני.

כל פעם שהיה צריך להשיג פירסט דאון, הוא השיג אותו. פיזר את הכדור בין כל הרסיברים שלו. ואפילו הצליח להשלים אחת מאוד ארוכה לט"ד לסימס, שזה בכלל חשוב מאוד להיות מסוגלים למתוח את המגרש (והיתה עוד מסירה אחת עם סיכוי גבוה להתפס, אם הקורנר של באפלו לא היה עושה את הפאס אינטרפרנס הכי ברור בהיסטוריה של המשחק).

בכלל, ההתקפה של הפטס הולכת ומקבלת צורה. זה עוד לא מושלם, רחוק מזה, אבל נראה שהקבוצה מצאה את צורת המשחק שמתאימה לה ובריידי מצא את אוסף הרסיברים שהוא סומך עליהם (מישהו ראה את אמנדולה, דרך אגב?). לא בטוח שזה יספיק מול הגנות טובות יותר אבל אנחנו רואים שיפור משבוע לשבוע וזה חשוב.

בהגנה, קצת קשה להעריך את מה שראינו. סך הכל, מדובר על קייל אורטון והבילס.

אני זוכר שבוע שעבר שמישהו כתב אצל גיל שלי על זה שאורטון הוא אנדרייטד ולא רציתי להגיד כלום כדי שחס וחלילה אני לא אצטרך לבלוע את המילים שלי אחרי שהוא יקרע אותנו השבוע, אבל באמת שלא מדובר בק"ב ראוי לליגה. היה עדיף לבפאלו להמשיך לפתוח עם מנואל ולראות אם הוא שווה משהו – ואם לא, לקחת ק"ב בדראפט הקרוב. אני לא רואה אותם מגיעים לשום מקום עם אורטון.

טוב, זאת היתה הערת אגב על אורטון. אבל מהצד שלנו, עשינו (כמעט) הכל נכון.

למרות החוסרים הרבים בהגנה, ראינו עצירה מוחלטת כמעט של משחק הריצה של הבילס, השגנו את איבודי הכדור שדיברתי עליהם וריבאס הוכיח שהוא מסוגל להיות שאט-דאון קורנר כמו שחלמנו עליו.

כמו שאמרתי, לא הכל מושלם שם. חוץ מהעובדה שזה אורטון, עדיין יש לנו חוסר רציני ביכולת לסגור את הרסיבר השני, שלא לדבר על הטייט אנד שחגג עלינו היום. כמובן, זה היה המחיר של התמקדות במשחק הריצה והרבה מאוד בליצים, ובטח כשיש חוסרים רציניים בכל מיני עמדות. עדיין, מול קבוצות עם ק"ב יותר טוב, זה כנראה לא יספיק.

כרגע, לפחות, נסתפק בזה. 4-2 ומפגשים ביתיים עם הג'טס (כבר ביום חמישי) ושיקגו בשבועיים הקרובים שיכולים לתת לנו עמדת זכיה בבית כבר בשלב מוקדם.

בייבי סטפס.

 

bills

אני יוצא מהבית מוקדם וכנראה לא אגיע לפני תחילת המשחק אז נעלה את הפוסט עכשיו ותרגישו חופשי להתפרע.

אז בפאלו. הקרב על ראשות הבית. נגיד. ההרגשה שלי היא שזה יהיה שניים רבים ובסוף מיאמי תיקח.

בינתיים יש לנו את בפאלו שמגיעה עם הרבה מוטיבציה אחרי שאושרה המכירה של הקבוצה סופית לבעלים של הסייברס מה-NHL, מה שאומר שהקבוצה תישאר בעיר, וגם אחרי ניצחון בקאמבק אדיר ומאוד לא טיפוסי נגד דטרויט שבוע שעבר.

היא גם מגיעה, לצערי, עם קייל אורטון, שבניגוד לאיי ג'יי מנואל, הוא סוג הק"בים שתמיד חוגגים על הפטריוטס בשנים האחרונות. מנהל משחק אמיתי שבדרך כלל לא עושה טעויות ויתן להגנה שלו לנצח את המשחק.

וזה אכן מה שאני חושש שיקרה.

הפטס מגיעים הרבה יותר מדי חבולים למשחק הזה.

לבריידי יש פציעת קרסול, שבפעם האחרונה שהיתה לו כזאת הוא הפסיד סופרבול (כן, אני עדיין משוכנע שאת הסופרבול של 2007 הפטס היו לוקחים אם בריידי היה בריא ולא מוגבל בפוקט) ונוסף על כך האופנסיב ליין החבול שלו גם ככה יחסר את הסנטר הרוקי שנתן שבוע טוב שבוע שעבר.

גם בהגנה המצב לא מעודד במיוחד, כשהייטוואר עדיין פצוע, איסלי שהיה טוב מאוד שבוע שעבר לא ישחק וגם בראונר שהיה אמור לעשות את הספתח שלו השבוע נפצע ולא ישחק. בקיצור, הרבה מאוד לחץ על בריידי מצד אחד וחוסר יכולת לעצור את התקפת הריצה המצוינת של באפלו מצד שני.

ובניגוד לשבוע שעבר, שבריידי והשאר הגיעו עם צ'יפ על הכתף אחרי התבוסה מול קיי סי, השבוע הם מגיעים נינוחים, נינוחים מדי.

וכמובן, זה משחק חוץ, משהו שהפטס לא מצטיינים בו במיוחד בשנים האחרונות.

ואחרי כל זה, זאת בפאלו. הביץ' שלנו, בכל מובן בערך, בתקופה של בריידי בקבוצה. שני הפסדים על טווח זמן של 13 שנים (בכל שנה שני מפגשים, כזכור). אם את המשחק הזה אנחנו לא לוקחים, באמת שאין לנו מה לחפש בקרב על הפלייאוף.

אז איך מנצחים? אותו פטנט של שבוע שעבר. להיות מחויבים לריצה, להוסיף אקסטרה ליינמנים כדי לשמור על בריידי (במיוחד עם הפציעה שלו), לנסות להשיג טרנאובר מאורטון ולנצח בשיניים.

בשיניים, אתם שומעים!

29 Comments

7even 12 באוקטובר 2014

זה ב METV, איכס.

אריאל גרייזס 12 באוקטובר 2014

METV זה תמיד דילמה, אם לראות את המשחק בגיים פאס או את המשחק בMETV ולהשאיר את המחשב על הרד זון. בפעמים קודמות המשחקים של הפטס היו כל כך משעממים שאי אפשר היה לראות אותם לבד בלי לזפזפ למקומות אחרים תוך כדי

יוסי מהאבטיחים 12 באוקטובר 2014

אהבתי את המגמה המסתמנת של הנמכת ציפיות טוטאלית העונה.
בואו לא נשלה את עצמנו. בבית הפח שהוא ה AFC east כל תוצאה מלבד זכיה של הפאטס היא הפתעת העונה. כן, גם עם בריידי נכה ורסיברים משוק הכרמל.

ובכל מקרה, גם השנה מהבילס לא תצמח הישועה. עושה רושם שאנחנו לא מסוגלים לעשות שני דברים מוצלחים בו זמנית. רצים טוב, מעפנים באויר. משחק אויר טוב, קיובי מחורבן. מחליפים אותו,אין יארדים שמגיעים מהקרקע.
רק קארפנטר יציב וטוב.
וקבוצה שיציבה כמו הקיקר שלה זה לא מקום טוב להיות בו.
מצד שני, כל מקום טוב יותר מלהיות בבפאלו…

urlacher 12 באוקטובר 2014

אני לא ממש מבין איך הבילס מנצחים משחקים. להזכירכם הם ניצחו שניים גם עם מנואל מאחורי הסנטר…
אורטון ימסור לידיים שלכם לפי דעתי והשאלה היא האם משחק הריצה שלכם יהיה אפקטיבי כמו שבוע שעבר כי אם כן אני לא רואה מצב שתפסידו. זה ירווח לבריידי את המגרש וחוץ מקו ההגנה שלהם, לבילס יש הגנה טובה אבל לא משהו שהפאטס לא יכולים להתמודד איתו.

עמית 12 באוקטובר 2014

אני לא מתייחס לבריידי כפצוע – סתם משחק של ביליצ'ק, הומור כזה.
בשנה האחרונה מיאמי הפכו לביץ' של באפ-לא ואני לא רואה אותם מאמללים שתי קבוצות.
אני חושב פאטס ביותר מ-7.
מציע שתשים הימור עם ליין ברור בסוף כל טור. שגם אתה אולי תטעה לפעמים.

oded 12 באוקטובר 2014

אתה מתכוון יותר טעות משבוע שעבר?

שחר ד. 12 באוקטובר 2014

יש לי הרגשה שבשנתיים האחרונות בריידי משחק בלי חשק, זה לא מתבסס על משהו מסוים, אבל זאת פשוט ההרגשה שאני מקבל כשאני צופה במשחקים של הפטס.
בשנה שעברה ייחסתי את זה לצוות הרסיברים שלו, אבל זה לא באמת בגלל זה. אני חושב שרק בגלל הסיבה שהוא 'לא רוצה לבייש את השם' אנחנו ממשיכים לקבל ממנו משחקים גדולים פה ושם. אני באמת מרגיש שהראש שלו כבר לא במשחק ורק בגלל זה יתר הקבוצות בבית מצליחות להרים את הראש.

ובעניין אחר לגמרי, מה אתם אומרים על הפלייאוף בבייסבול?
אומנם את קאמבקים אדירים א-לה בוסטון בשנה שעברה, אבל המשחקים פשוט מצוינים (אם כל משחקי הבייסבול היו ככה אף אחד לא היה מדבר על משחק משעמם).

גיל 12 באוקטובר 2014

הפלייאוף מדהים ובמיוחד הAL שם כל משחק דרמטי ומלא תהפוכות. הרויאלס פשוט לא מהעולם הזה ובדרך לוורלד סירייס.

גיל 12 באוקטובר 2014

הפכת את אורטון למינימום מאנינג. זה סתם ק"ב גרוע שכל משחק זורק אינטרספשן אחד לפחות. בפאלו ניצחו בינתיים נמושות ואם הם מנצחים את הפטריוטס אז זה באמת רע מאוד לפטס. עבור הפטס זה משחק מבחן כדי להראות שמה שהיה שבוע שעבר לא מקרי. לחבר שני ניצחונות רצופים זה משמעותי עבורם כי זה סוג של מומנטום. לדעתי יהיה צמוד והפטס ינצחו.

צחי 12 באוקטובר 2014

הבעיה תהיה שהפטס יתקשו מאוד לרוץ על הבילס (הגנת הריצה הטובה בליגה) גם בגלל הקו הקידמי של הבילס וגם בגלל ברנדון ספייקס. אין ריצה – אין הארי אפ וכל הקטע של הטייטאנדס מגמגם. כדאי שהרסיברים של הפטס יתעוררו היום.

סקסי רקסי 12 באוקטובר 2014

ניו אינגלנד לא ברורים ולא צפויים. מעניין אם נקבל את הקבוצה שהתבזתה בקנזס סיטי, או את הקבוצה ששחטה את הבנגאלס בפוקסבורו.
הבילס במשחק הבית הראשון שלהם תחת ההנהלה החדשה – צפוי להיות רועש במיוחד

Eyal 12 באוקטובר 2014

הכל טמון במשחק הריצה של הבילס, אם ספילר בא לחגוג אז הסיפור יהיה קשה אבל למרות כל מה שאומרים על השנה של הפטריוטס יש להם שני דברים מעניינים, הראשון זאת העובדה שהם שניים בליגה בלקיחתכדורים בהגנה שזה נתון חשוב והדבר השני זאת התקפת שלושת הטייט אנדס שעבדה מצויין שבוע שעבר ועכשיו מקבלת עוד הזדמנות להשתפשף. למרות כל זה אני חושב שאת המשחק הם הולכים להפסיד אבל את הבית הם יקחו בסוף ואני עדיין חושב שזאת קבוצה בתנועה שהולכת לעשות שנה גדולה

גיל 12 באוקטובר 2014

פלאקו בדרך לשבור את שיא הט"ד למשחק. יש לו 5 ובקושי התחיל הרבע השני. לא יאמן.

Amir A 13 באוקטובר 2014

תגיד, בא לך לפתוח עסק בתור נאחס?

גיל 13 באוקטובר 2014

מרגיז שלא נתנו לו לזרוק יותר, אבל זה מראה שהשיא הוא די מלאכותי בסך הכל.

סקסי רקסי 12 באוקטובר 2014

והנה ג'רוד מאיו סיים לדעתי את העונה עם קרע ברצועה (MCL/ACL). אולי המשחק האחרון שלו עבור הפטריוטס. הקבוצה הזאת לא יכולה להימנע מפציעות שזה מדהים. חוליית הליינבקרים הייתה חלשה מאוד אחרי הטופ 3, עכשיו אין מאיו והייטאוור פצוע. חבל מאוד. לדעתי הפציעה הזאת גם הולכת לרסק את ההגנה במשחק הזה. לא רואה איך הדרייב הנוכחי לא מסתיים בט"ד

סקסי רקסי 12 באוקטובר 2014

נייט סולדר נותן עונה מחפירה

גיא 12 באוקטובר 2014

מזל שיש את רוג'רס.

בליקי 12 באוקטובר 2014

אין אין אין דבר כזה כמו ה-AFC מזרח.
זה לא בית ב-NFL, זה פשוט חתיכת פח.
אז נכון שאפשר לקרוא העונה לבריידי לא-יוצלח.
אבל הנה הפטס שמים עוד תואר אלופת בית בגנזך

—-ותודה לרודג'רס….—-

צחי 13 באוקטובר 2014

לא הבנתי. הדולפינס נתנו פייט לפאקרס עד השנייה האחרונה, הג'טס הארורים כמעט אתגרו את פייטון. לא כזה נורא לבית פח.

צחי 13 באוקטובר 2014

לגבי ה'פציעה' של בריידי – זה כן היה נראה כאילו הם מנסים להגן עליו במחצית הראשונה. אבל אנלא יודע

גיל 13 באוקטובר 2014

בקיצור, כמו כל שנה ינצחו בקלות את הבית הגרוע ויעופו סיבוב ראשון או שני כשישחקו נגד סן דייגו/דנבר/אינדי.

צחי 13 באוקטובר 2014

כן, כי זה מה שקרה כל שנה.
זה לא שהפטס היו עכשיו בשלושה משחקי אליפות ה-AFC ברציפות או משהו כזה…

גיל 13 באוקטובר 2014

והפסידו בשני האחרונים בצורה משכנעת. כשיש לך את אחד משני המאזנים הכי טובים אז המשחק השני הוא גמר הAFC אחרי שמשחק ראשון נוח בבית שם יש להם יתרון. השנה לדעתי הם לא יסיימו באחד משני המקומות הראשונים ולכן יצטרכו לשחק בביי. הירידה גדלה משנה לשנה וקבוצות טובות ינצחו אותם בסיכוי גבוה.

7even 13 באוקטובר 2014

אוי הבית של הפאטס מעליב…

עידו ג. 13 באוקטובר 2014

פעם ראשונה שאני רואה את הפאטס העונה ונהנה מהמשחק.
קצת הרחבה על הסיבות לאופטימיות שציינת:

1. עד אתמול ברייידי במסירות למעל ל-20 יארד 1 מ-17. בחצי הראשון אותו סיפור (למעט הפאס-אינטרפירנס הברור בהיסטוריה). בחצי השני 4 מסירות מושלמות לעומק לשלושה תופסים שונים כולל 2 TD.

2. נראה שמישהו החזיר את הולקראן לכפפות של גרנקובסקי. תופס של 70% ממה שנזרק לכיוונו ב-3 העונות הראשונות תפס בינתיים רק 50% מהמסירות שבריידי שלח אליו העונה(לא רק אבל גם באשמתו). אתמול 7 מ-9 כשחלק מהם היו בכיסוי צמוד מאד.

אהה ולמרות הכל קייל אורטון הוא ק"ב לגטימי ב-NFL.
עם החיבור בין בריידי לגרונקובסקי יחזור למה שהוא היה לפני שנתיים כל שאר ההתקפה של ניו אינגלנד תתישר.
טוב כל זה נכון כמובן עד הפציעה שתגמור את העונה של הגרונק.

Amir A 13 באוקטובר 2014

למרות שההגנה של הבילס ממוקמת במקום הראשון כנגד הריצה, כנגד המסירה הם מקום 26. לא הייתי ממהר להסיק מהמשחק אתמול לגבי מה קורה אצל הפטס. בואו נחכה למחזור 12 מול דטרויט או מחזור 14 נגד הצ'ארג'רס כדי לדעת האם נעוף מהפלייאוף בסיבוב הראשון או השני.

austaldo 13 באוקטובר 2014

מעניין מתי תתחילו לראות מישחקים במקום לשנן את מנטרות ה"קבוצות פח".
הדיפנסיב ליין של בפאלו הוא הכי טוב בליגה. מרסל דריוס וקייל וויליאמס הם זוג מיפלצות ויוז השנה פשוט מדהים. הדיפנסיב ליין השני אחריהם אגב, הוא זה של הג'טס. קבוצות עם כזה קו הגנה גם אם יש להם ק"ב חרא (ויש להם ק"ב חרא) לא יכולות להיות קבוצות פח – לכו תישאלו כל ק"ב ששיחק נגדם.
אותה אוקלנד מסריחה עם ק"ב רוקי הוציאה את הנשמה עם כפית מפלסטיק לסן-דייגו שכולם קפצו על העגלה שלהם לאחרונה, ואם לא שטות מפגרת של ק"ב רוקי בדקה האחרונה מי יודע איך זה היה ניגמר. אותה יוסטון "ביזיונית" דפקה קאמבק על הקולטס האלופה הבאה לדעת רבים.
בקיצור, צאו מהקלישאות האלו. יש קבוצות עם ק"ב גרוע ובליגה של היום שנוטה בצורה קיצונית למסירה והתקפה של הרבה יארדים זה חיסרון גדול. יש קבוצות לא מאומנות טוב עם סף שבירה נמוך שמתפרקות בקלות – טמפה או מינסוטה למשל. אין קבוצות פח ואין מישחקים קלים ב NFL.

גיל 13 באוקטובר 2014

ראית את היגוארים? אבל בעיקרון אתה צודק. אין קבוצות פח וביום נתון הכל יכול לקרות. תראה איך שחטו את דאלאס אחרי המשחק הראשון ולכולם היה ברור שהם בדרך לעוד עונת זבל והיום מדברים עליהם על מועמדים לסופרבול. מה שקורה זה שלוקח היום יותר זמן מבעבר לקבוצות להתחבר כי יש לשחקנים מעט זמן להתאמן אחרי ההסכם החדש. די מפגר כל העסק הזה האמת.

Comments closed