יומן אליפות פטס (8) – הניצחון על הברס

יומני האליפות של הברס והפטס מתאחדים באופן חד פעמי

Patriots_Trailer_042114--nfl_mezz_1280_1024

אני אגיד לכם מתי ידעתי שאנחנו הולכים לנצח את המשחק הזה. זה היה כבר בדרייב הראשון. מאט פורטה הצליח להשיג פירסט דאון אחרי שלוש ריצות של 4-5 יארד ולמי שמסתכל מבחוץ היית יכול לחשוב שהנה אנחנו רואים שוב את מה שהיה במשחק מול הג'טס. עוד פעם טוחנים לנו את ההגנה על הקרקע.

אבל הפעם זה היה שונה. כל ריצה של פורטה ראית איזה חמישה-שישה מגינים של הפטריוטס קופצים עליו לגאנג-טאקל. שונה לגמרי ממה שראינו במשחקים קודמים. וזה כבר נתן את הטון לכל השאר.

אין שום ספק, הגיעה לכאן קבוצה אחת מוכנה ואחת שלא.

נתחיל בהגנה. אני לא חושב שראינו דווקא בהתחלה לחץ גדול על קאטלר אבל כן ראינו למה ההגעה של בראונר היתה כל כך חשובה. אין שום ספק שהשופטים נתנו לו להנות מהרבה יותר מגע ממה שמותר בדרך כלל היום אבל היכולת שלו, ביחד עם ריוואס שמשתפר משבוע לשבוע נותנים תקווה שסוף סוף השנה יש לנו הגנה אחורית ראויה.

וברגע שהצלחנו לתסכל את קאטלר ולגרום לו לחפש ולחפש, גם הפאס ראש הגיע אליו בסוף. ואיזה גדול נינקביץ' הבלתי נגמר הזה.

אבל האמת היא שמעל כל המשחק הזה עומד אחד, טום בריידי.

היום, כשליברפול נראית כמו שהיא נראית, אני נזכר בערגה בימים שאחד השחקנים הגדולים בעולם שיחק אצלה, רק שנה שעברה. את התענוג שהיה בכך. לשמחתי, אצל הפטריוטס יש לי עדיין עוד קצת זמן להנות מזה.

כמעט שכחתי כבר כמה זה כיף לראות את בריידי כשהוא בזון. כשזה קורה, אתה יודע שכל כדור יגיע למטרה שלו. יש את המהלך הזה שהוא עושה פליי אקשן ומסתובב למסור דאון פילד ואין לך שום ספק, פשוט שום ספק שהכדור הזה ימצא רסיבר פנוי.

והשיפור בכל המערכים בהתקפה של הפטס נראה בהחלט לעין.

האופנסיב ליין היה מדהים, כבר משחק שלישי רצוף. משחק הריצה מתקתק. גרונקוסבקי חזר בגדול. ברנדון לה-פל משחק כאילו הוא עם בריידי כבר עשר שנים. ובריידי? הוא בריידי.

אני לא רוצה להסחף עם ההתלהבות מהמשחק היום. סך הכל, ג'יי קאטלר (כמו שתמיד טענתי, דרך אגב) הוא די דרעק ומוותר על המשחק מהר מאוד (הפאמבל שלו זה דוגמא אחת, הדרך שהוא זרק את הכדור על הרצפה בדאון שלישי ארוך כשלא מצא רסיבר פנוי, אפילו שאף שחקן הגנה לא היה קרוב אליו זה עוד דוגמא) ובהגנה של הברס באמת חסרים מיליון שחקנים.

אבל יש שתי דרכים שבהן קבוצות מגיבות להפסדים קשים. יש את הדרך שבה הברס הגיבו להפסד מול מיאמי שבוע שעבר ויש את הדרך של בליצ'ק להפסד מול קנזס סיטי. בלי לחץ, רק עבודה קשה ואמונה בקבוצה שלך.

שבוע הבא דנבר באים ונגלה באמת מה אנחנו שווים.

***

וזה מה שאלון ברק ואנוכי כתבנו לפני:

אז הפטריוטס והברס נפגשים הערב (כבר בשבע! איזה כיף. אם אין לך ילדים, כמובן) בשחזור של מה שהיה אולי הסופרבול הכי חד צדדי בהיסטוריה, וזאת הזדמנות מצוינת לשלב כוחות עם אלון ברק שכותב את יומן האליפות של הברס (או יומן הפלייאוף, לשיטתו) ולנתח ביחד מה כל אחת הקבוצות צריכה לעשות כדי לנצח.

נתחיל באלון ואחר כך נעבור אליי. כרגיל, אתם מוזמנים להגיב לכל אירועי הערב בפוסט. למי שלא שם לב, יש היום משחק גם ב-15:30 בלונדון בין אטלנטה לדטרויט.

יומן פלייאוף של הברס:

למרות שככל שאני מתעסק במשחק מול הפטריוטס אני חושב בעיקר על יתרון הביתיות שלהם, הניסיון הרב של בליצ'ק ובריידי, הגנת המסירה מספר אחת ב-NFL והפציעות הרבות שלנו (אוי לא… נפצעו לכם שלושה שחקנים פותחים? בו הו, לנו נפצעים כבר המחליפים של המחליפים) אני עדיין אנסה להתמקד בברס ולמצוא את הסיבות מדוע נצא מפוקסבורו עם ניצחון חוץ רביעי העונה:

  1. מארשל! Smash! – אני נורא נהניתי לשמוע על התקף הזעם של ברנדון מארשל בחדר ההלבשה ואת איך שהוא דיבר לתקשורת אחרי ההפסד הביתי למיאמי. הוא אמר בצורה מאוד ברורה מה שכל אוהד של שיקגו מרגיש. אני מקווה שהוא סופסוף הבין שטילמן פצוע מדי, בריגס כבר רגיל להיות "הסגן של בר כוכבא" ומישהו צריך להרים את מגבת המנהיג שבריאן אורלאכר השאיר על הרצפה כשפרש. יכול להיות שזה מה שהיה חסר לנו?
  2. התקפה מנצחת – דרל ריבס חזר להיות הקורנר הטוב בליגה (הוא לא), דווין מקארתי מצא את מקומו בעמדת הסייפטי, ביל בליצ'ק שוב חזר למקורות ההגנתיים שלו ועוד ועוד. מסירה מדויקת של קאטלר לנקודה שרק מארשל או ג'פרי יכולים להגיע אליה אף אחד לא יכול לעצור. כל עוד הביצוע ההתקפי יהיה נטול טעויות ומדויק, הכלים ההתקפיים שלנו נותנים לנו סיכוי לגיטימי מול כל קבוצה. תשאלו את הניינרס.
  3. 0 בטור האיבודים – מה שהופך את הגנת המסירה של הפאטס לכזו טובה היא העובדה שהם לא רק טובים בלחטוף את הכדור(אינטרספשן) אלא גם בלהוציא אותו מידי היריב ולהשתלט עליו(פאמבל). לחילופין, בכל ההפסדים שלנו השנה טור האיבודים בלט לרעה. כדי לנצח חייבים להפחית את הטעויות לאפס.
  4. אין לחץ – כל פעם שמצפים משחקני הברס לנצח הם מפסידים. כל פעם שמצפים מהם להפסיד הם איכשהו מנצחים. לא סתם קבוצה מגיעה למאזן של אפס ניצחונות בית ושלושה ניצחונות חוץ. יש שיגידו שההפסד בקרוליינה פוגע בתיאוריה הזאת אבל לפני אותו משחק אנחנו נחשבנו הפייבוריטים. כרגע היחידים שחושבים שנוכל לנצח את ניו אינגלנד הגדולה בבית שלה, ועוד ביכולת שטום בריידי מציג בשבועות האחרונים, הם האוהדים בכחול-אדום שמסתבר מאמינים בנאחס כמו שטים טיבו מאמין בישו.

אני לא מאמין בישו, לא מאמין בטיבו, לא מאמין בביטלס ולא מאמין בנאחס. הקבוצה שתבצע יותר טוב (execute) תנצח.

יומן אליפות של הפטס:

אני חושב שיש משהו מאוד משקר במספרים של הפטס נגד המסירה השנה. הם כביכול מדורגים ראשונים נגד המסירה, אבל הקבוצות שהם שיחקו נגדן עד עכשיו הן לא בדיוק אריות מסירה (קייל אורטון, ג'ינו סמית, מאט קאסל, דרק קאר, אלכס סמית – ממש אוסף נהדר של ק"בים) ויותר מכך – הגנת הריצה שלהם כל כך גרועה שלמעט משחקים בודדים (בילס, בנגלס), לקבוצה היריבה לא היתה ממש סיבה לזרוק את הכדור.

השבועות הבאים הם אלו שנדע האם באמת יש לפטס עם מה לעבוד איתו בהגנה – הברס, דנבר, קולטס, גרין ביי זה בהחלט רשימה מכובדת של קבוצות עם התקפת אוויר קטלנית.

מה שבאמת מפחיד בקבוצות האלו (למעט אולי גרין ביי), והברס לא שונים פה, שיש להן שילוב של התקפת אוויר איכותית מאוד אבל גם יכולת גבוהה לרוץ. הדרך של בליצ'ק לנטרל התקפות יריבות היא בדרך כלל להגיד – אני לא אתן לקבוצה השניה לנצח אותי בצורה איקס, שהיא החוזקה של אותה קבוצה, ולהקריב את החלק השני. זה עבד לא רע נגד הבילס, למשל, אבל התפוצץ בפנים מול קנזס סיטי.

במקרה של הקבוצות הללו, יהיה קשה מאוד לבליצ'ק לעשות את זה. אם הוא מתמקד במשחק המסירה של שיקגו אז מאט פורטה יתפור אותו בריצה. יותר בעייתי מכך, גם הדרך הכי טובה לעצור את קאטלר היא ללחוץ אותו ולנסות לגרום לו לטעות. אבל לפטריוטס, בטח אחרי הפציעה של צ'נדלר ג'ונס שייעדר חודש, אין שום דרך ללחוץ את קאטלר, ועם כמה שריוואס טוב (והוא לא כזה טוב, כמו שנאמר) הוא רק אחד ולקאטלר יש פשוט אוסף מטרות בלתי נגמר (במאמר מוסגר, הלוואי על בריידי חצי ממה שיש לקאטלר). בינינו, אני באמת לא מבין איך שיקגו עם מאזן שלילי העונה עם כל כך הרבה כלים, וזה כנראה קשור לאימון ולפציעות.

אז איך מנצחים את המשחק הזה?

קודם כל, ההתקפה חייבת להיות הרבה על המגרש. לפתח את משחק הריצה, אפילו שאין רידלי, לשחוק את ההגנה של הברס, והרבה מסירות קצרות ומוצלחות לבריידי. אם יש חלק בעייתי אצל שיקגו זה ההגנה שלה והפטריוטס חייבים לשים הרבה נקודות על הלוח.

בהגנה, חייבים להתרכז דווקא במשחק הריצה. אי אפשר לתת לקבוצה השניה לרוץ כמו שהג'טס עשו שבוע שעבר. קאטלר ישלים את המסירות שלו, אבל חייבים להמנע מהביג-פלייז, כי אלו יהרגו אותנו.

יחד עם יתרון הביתיות, אולי אולי זה יספיק (למרות שהברס השנה הרבה יותר טובים בחוץ).

בכל מקרה, אולי אחרי המשחק הזה נדע קצת יותר איזה מין קבוצה יש לנו השנה.

להמשיך עם באלו
השתגעתם?

106 Comments

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

הופה, קונגלומרט הא?

ג'רמייקל רוג'רס 26 באוקטובר 2014

שתי הקבוצות הכי אוברייטד בליגה.
איזה כיף שעון חורף!

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

עם מאזן 3-4 קצת קשה להגיד על הברס שהם אוברייטד. לגבי הפטס זה כנראה נכון.
דרך אגב, אצל נייט סילבר שבדרך כלל הניתוחים הסטטיסטיים שלו הם ספוט-און, הפטריוטס ממוקמים מספר 2 (אחרי דנבר) עם סיכויים לאליפות.

urlacher 26 באוקטובר 2014

אוברייטד אומר שמעריכים אותן. הפאטס תמיד מוערכים אבל מצד שני כמעט תמיד גם מספקים את התמורה ומי מעריך את הברס?!
זה כמו להגיד שהניינרס והצ'יפס אוברייטד.

אורן השני 26 באוקטובר 2014

לפי מה קובעים את הדירוגים של הגנת מסירה או הגנת ריצה "מספר 1"? יארדים למשחק? אני מסכים שתכלס זה לא אומר יותר מדי (זה תלוי בכמה זמן ההגנה שלך נמצאת על המגרש – כלומר בכמה גרועה ההתקפה שלך, עד כמה גרועה ההגנה המקבילה ועוד).

אין סטטיסטיקה יותר טובה לקבוע דירוג הגנות שמתחשב בדברים האלה? (למשל יארדים לחלק למספר מהלכים)

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

כן, יארדים למשחק זה בדרך כלל הקריטריון, ואני מסכים שזה לא אומר הרבה. היו שנים שהפטס היו מקום עשירי בליגה ביארדים למשחק אבל מקום ראשון בנקודות שהם ספגו למשחק כי היתה להם הגנה מאוד bend but not break.
אני בטוח שלא צריכה להיות בעיה לעשות קריטריון הרבה יותר מוצלח מזה. לא רק ביחס לכמה מהלכים אלא גם בנרמול לק"ב שנמצא מולך ועוד כל מיני קריטריונים. איכשהו, סוג הסטטיסטיקות המורכבות האלו לא חדרו לפוטבול כמו שהם חדרו לבייסבול. אפילו כש-ESPN ניסו להכניס סטטיסטיקה מורכבת באמת כמו QBR זה לא ממש תפס, אבל אולי זה כי מדובר בסטטיסטיקה מורכבת מדי עם יותר מדי פרמטרים

עידו ג. 26 באוקטובר 2014

ל- football outsiders יש מדד מוצלח שמדרג את ההגנות/התקפות בהתחשב באיכות הקבוצות שממולן:

http://www.footballoutsiders.com/stats/teamdef

הגנת המסירה של הפאטס במקום ה-12 כרגע, טיפה מעל הממוצע. ממליץ לשים לב לדירוג של ההגנה של דנבר ובהתחשב גם בהתקפה:

http://www.footballoutsiders.com/stats/teamoff

נראה לי שכדאי לכל מי שאינו נמנה עם אוהדי הברונקוס להיכנס לפאניקה.

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

כן, יש להם הגנה שחבל על הזמן

urlacher 26 באוקטובר 2014

זה רק אני או שההגנה של הברס במקום ה-12 בליגה לפי המדד הזה? מעניין. כנראה זה בגלל הלו"ז הקשה

גיל 26 באוקטובר 2014

צריך לקחת בספקנות את הדירוגים הללו כי הם על סמך מדגמים קטנים ונגד קבוצות שונות. דווקא המקרה של דנבר לא מייצג כי הן בפרוש שיחקו נגד קבוצות חזקות מאוד וכרגע הכי חזקים בליגה. אני מקווה שהם לא מגיעים לשיא מוקדם מדי ושלא יהיו להם פציעות רציניות.

ג'רמייקל רוג'רס 26 באוקטובר 2014

נייט סילבר הוא האנליסט הכי אובריטד. סמיילי

רענן 26 באוקטובר 2014

הסטורית ושמרנית דרוגי ההגנה נקבעים לפי היארדים , כמה ההתקפה משיגה וגמה ההגנה מרשה , אבל , כמי למי שגדל על כדורגל יודע שאין חצי שער ( כמו שאין חצי הריון ) אז אני מעדיף לבדוק כנה נקודות ההתקפה השיגה ( פר משחק וכמובן תלוי יריבות )וההגנה כמה נקודות סופגת וכמה טאצים מרשה ,בכל אתר nfl , espn תמצא את זה בסטטיסטיקות /scor
http://www.nfl.com/stats/team

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

אפשר לבדוק כל אחד מהדברים האלו בנפרד, אבל זה עדיין לא נותן תמונה מלאה.

אורן 26 באוקטובר 2014

זה לא מדויק, לפי זה גם פיק סיקס נחשב בנקודות נגד ההגנה למשל

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

:-)

גיל 26 באוקטובר 2014

הוא לא אוברייטד בפוליטיקה אבל בספורט יש מרכיב אי וודאות גדול יותר. יש הבדל בין לנבא למה אנשים מצביעים כי זה משהו שקיים רק שאין בהכרח גישה לכולם, לבין לנבא תוצאה ספורטיבית ששם לא יודעים איך משחקים יתנהלו. אני מניח שהסיכויים של הפטס מבוססים על זה שם יגיעו כמעט בוודאות לפלייאוף והAFC יותר חלש (אם כי פחות השנה).

שחר ד. 26 באוקטובר 2014

תיקון אריאל, הבעיות של הברס הם (בסדר הזה): קאטלר והאיבודים שלו, מאמנים ופציעות.

לגבי צוות האימון, כבר ציינתי לא אחת בפוסטים של אלון שאני נחרד בכל פעם שאני חושב מי מאמן את ההגנה והספיישל טימס, אבל היום אני אדבר על המאמן הראשי.
מתחילת העונה טרסמן מנסה להיות "חמוד" ולוקח החלטות מפתיעות במקום שלא צריך. כן, לפעמים זה מצליח (כמו הט"ד של פורטה בריצה לפני שבועיים) אבל ברוב המקרים זה מוביל לאיבודי כדור/ פוזשן. אני יודע שעם צוות התקפי כמו שיש לו, לפעמים נחמד לאמן כאילו אתה משחק בגרסה האחרונה של מאדן, אבל מאמן בשנתו השנייה (ועשרות כעוזר) בליגה כבר צריך לדעת את המינון הנכון.

urlacher 26 באוקטובר 2014

אני חושב שהבעיה של טרסטמן היא שהוא דווקא נחמד ולא חמוד.
מה שמארשל עשה הוא היה צריך לעשות אחרי ההפסד לפאקרס ולנער לשחקנים את הצורה.

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

האיבודים של קאטלר זה גיבן. ופה בדיוק אני מצפה מצוות אימון להכנס. תראה איך עשו עבודה עם איליי ושינו את השיטה ככה שהוא יאבד פחות כדורים. כולנו מכירים את הבעיות של קאטלר, שום דבר חדש פה.

גיל 26 באוקטובר 2014

אני חושב שיש הבדל בין קאטלר לאיליי. קאטלר הוא טיפוס שחצן שחושב שיודע טוב מכולם מה לעשות. איליי מוכן הרבה יותר לשמוע ביקורת ולתקן ומודע לחולשות שלו. זו הסיבה שהוא יכול לשנות את סגנון המשחק שלו.

urlacher 26 באוקטובר 2014

וואו גיל אני מבין שאתה ממש בקשר יומיומי איתם אההה?
ממה שאני מכיר בתור אוהד ברס קאטלר הוא כבר לא אותו ילד שחצן והכאפות שהוא ספג עד כה בקריירה מיתנו אותו והפכו אותו לבן אדם הרבה יותר פרטי שמבין שהוא לא יודע טוב מכולם.
מה נעשה שקבלת ההחלטות שלו יכולה להשתנות בצורה קיצונית לרעה? לא קשור לשחצנות. הוא פשוט קוורטרבק לא מספיק טוב כדי לסחוב קבוצה.

גיל 26 באוקטובר 2014

לא, אבל אני רואה אותם משחקים. קאטלר לא השתנה הרבה בעיניי מאז ימין בדנבר והוא משחק אותו הדבר. אפילו חברים שלו לקבוצה מתלוננים עליו. אני חושב שכל אחד יכול להשתנות וזה שהוא לא, מדבר בגנותו.

urlacher 26 באוקטובר 2014

סלח לי אבל בולשיט. הטעויות של קאטלר לא נובעות משחצנות אלא מלחץ ויכולת תגובה איטית יחסית למה שנדרש מקוורטרבק טוב.
אם ומישהו מתלונן עליו בברס זה לא כי הוא שחצן אלא להיפך. הוא לא מספיק ווקלי ומנהיג באישיות שלו.
הוא השתנה אבל לכיוון ההפוך. הוא לא מנהיג.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

הטעויות של קאטלר נובעות מזה שהוא קב בינוני וזהו. תמיד היה ותמיד יהיה

ירון 26 באוקטובר 2014

ההגנה שלנו, (הפטס, למי שלא מכיר) לא טובה נקודה. לא ריצה ולא מסירה. בליציק מודע לעניין ומרכז מאמץ כנגד החוזקות של היריבות, אבל קבוצות שיש להם גם ריצה וגם מסירה הם צאלאנג בלתי אפשרי עבורנו. זה לא אומר שנפסיד, כי כמו תמיד הכל תלוי בהתקפה שלנו, שהיא עבורי עדיין אנגימה. כל פעם אחרת. השאלה העיקרית היא כמה זמן היא תהיה על המגרש. בעיני הדרך הנכונה היא לאו דווקא להתעקש על הריצה ללא רידלי, אלא המסירות הקצרות, שבהם עדיין אין לטומי בוי מתחרים… ולשיקגו אין באמת את הכלים לבלום.

עידו ג. 26 באוקטובר 2014

אריאל עשיו כשיש דיווחים שלינץ' בדרך החוצה מסיאטל יש מצב שהפאטס קופצים על העגלה? כלומר אני לא יודע מה הסיטואציה שלכם מבחינת תקרת השכר אחרי העסקה על מאנקינס.

הוא בהחלט שחקן עם אופי בעייתי אבל רק האופציה למסיבת עיתונאים משותפת של בליצ'ק ולינץ' שווה את הניסוי הזה. זה מה שנקרא שתיקה רועמת.

גיל 26 באוקטובר 2014

רייס תפור עליהם לדעתי.

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

גיל, אני מקווה שאתה נהנה לראות את האימפריה דועכת

גיל 27 באוקטובר 2014

היום באמת שיחקו טוב, אבל עכשיו מגיע סוף סוף החלק המשמעותי של העונה ואז נראה מה אתם שווים.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

על מי אתה עובד? כולנו יודעים שגם אם ננצח את דנבר אתה לא תפרגן, בדיוק כמו שהיה שנה שעברה

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

לא יעשו עליו טרייד השנה, פשוט לא יאריכו לו חוזה שנה הבאה. לא רואה אותו בפטס

משה 26 באוקטובר 2014

איבדתם אותי ב"לא מאמין בביטלס".

urlacher 26 באוקטובר 2014

זו קריצה לשיר של ג'ון לנון. לא משהו אישי

גיל 26 באוקטובר 2014

אגב, אף מילה על המשחק המוקדם בלונדון? הליגה גאונים. הוסיפו עוד משחק בשבת, משחק שהיה חסר משמעות פתאום כולם יצפו בו (טוב, לא אלו בחוף המערבי). והיה משחק אדיר.

גלן 26 באוקטובר 2014

אט דה באזר. מט פרטר שולט בלונדון! תודה למחלק הסמים ולברונקוס

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

הזוי מה שקרה שם. אטלנטה מכרו את המשחק, דטרויט לא ממש רצו לקחת, אטלנטה נתנו עוד קצת ובסוף דטרויט עשתה טעות שהצילה אותה

גלן 26 באוקטובר 2014

וזאת קבוצת 6 שתיים. והפוך

D! פה 26 באוקטובר 2014

זה רק בפוטבול, כן? קבוצה שעושה עבירה ומנצחת בזכות זה את המשחק

אריאל גרייזס 26 באוקטובר 2014

זה לא בדיוק. העבירה היתה לפני המהלך ולכן בעצם המהלך לא נחשב ואין לו משמעות. זה כמו שחקן שבועט לשער אחרי שהורם הדגל לנבדל

D! פה 27 באוקטובר 2014

הבעיטה החוזרת הייתה בגלל עבירה (ראיתי רק את התקציר)?

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

כן, אבל זה לא בדיוק בעיטה חוזרת. השופטים זורקים דגל ושורקים, רק שהקיקר המשיך עם הבעיטה. כמו שאמרתי, זה כמו להמשיך לבעוט לשער אחרי שהשופט שרק לנבדל (רק שלא מקבלים כרטיס צהוב..)

D! פה 27 באוקטובר 2014

מקבל. אניעדיין לומד אם כי חייב לומר שאחרי נבדל הקבוצה עוברת לקבוצה השנייה ואין לך עוד הזדמנות.

מהתקציר באתר של ה-NFL הבנתי שהבעיטה החוזרת היא בגלל שהקבוצה הבועטת גרמה ל"עיכוב במשחק". הם ספגו חמישה יארד עונש ואז בעטו שוב.
אני טועש?

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

לא טועה.
אבל אם אתה רוצה, זה כמו מקרה שבו עשו על קבוצה בכדורגל פאול, היא התחילה לשחק והבקיעה גול רק שהשופט שרק והחזיר את הכדור אחורה. אני חושב שלליברפול זה קרה שנה שעברה, אולי במשחק האחרון מול ניוקאסל

D! פה 27 באוקטובר 2014

תודה על הסבלנות אריאל.

מודה שזה עדיין נשמע לי מוזר. חיפשתי שעה דוגמא מכדורגל שתתאין לפורמט של הכדור אצלי אני עושה עבירה ולכן למרות שפספסתי את ההזדמנות שלי להבקיע אני מקבל עוד הזדמנות. לא יודע. אני אמשיך לחשוב על זה עד סוף העונה.

Yavor 27 באוקטובר 2014

This is easy. You get a pendel, run and kick it outside, but you did it before the ref whistled so it doesn't count. Now you can try again and score

D! פה 27 באוקטובר 2014

בדיוק. תודה.
באמת היית מקבל פנדל נוסף? (אני יוצא פה איציק זוהר)

Amir A 26 באוקטובר 2014

איזה תענוג של אחה"צ יום ראשון

עובר אורח 26 באוקטובר 2014

וואו. הק"ב של שיקגו לא משהו…

Amir A 26 באוקטובר 2014

איזה סוס הגרונק הזה. כלום לא עוצר אותו.

שלמה 26 באוקטובר 2014

מה שאני לא מצליח להבין-
אם יש עוד פחות מדקה למשחק, אתה בדאון רביעי ב-10 יארד בשטח שלך וההפרש 4.
למה לעזאזל לא ללכת על סייפטי ולקבל את הכדור לעוד 5 נסיונות (סביר להניח ממקום אפילו יותר טוב)?

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

אחרי סייפטי אתה צריך להרחיק את הכדור. אתה לא מקבל אותו חזרה

שלמה 27 באוקטובר 2014

זו סיבה מצוינת :)
תודה.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

דרך אגב, זאת כן טקטיקה שאפשר לנקוט בה לפעמים. מתישהו ב2003 הפטריוטס שיחקו בדנבר והיום בפיגור נקודה ועם הכדור צמוד לאנדזון שלהם ודאון רביעי. במקום להרחיק אותו משם ו לתת לדבר עמדה טובה הם לקחו את הסייפטי, בעטו את הכדור רחוק, עצרו את ההתקפה של דנבר וקיבלו את הכדור בחזרה כדי לשים טד מנצח. זה שם חותמת סופית בעיני הרבה אנשים על הגאונות של בליצ'ק.
ועכשיו נראה מי זוכר מי היה הקורנר ששמר על השחקן שתפס את הטד המנצח?

אלון 27 באוקטובר 2014

סתם הימור, צ'אמפ ביילי?

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

לא, ביילי שחקן טוב. אני גם לא בטוח שהוא היה אז בדנבר.
רמז – שיחק גם בפטריוטס

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

בינגו!

עומרי 27 באוקטובר 2014

אני חושב שבייחוד העונה, קוים עושים את ההבדל. התקפה והגנה. ואלו של הפאטס נראו טוב מאוד היום. קו ההתקפה סיים את הניסוי וטעיה ונשארנו עם חבורה ורסטילית שהצליחה ליצור היום מצבי ריצה טובים לצד הגנה מספקת על בריידי.
העבודה עם רוקיז וצעירים כמו סטורק, קאנון, קליין ועוד מאוד מרשימה.

בהגנה נינקוביץ' והייטאוור העבירו הילוך מול חבורה מאוד בעייתית של מתקיפים.

לה פאל היה יעיל וטוב כבר בקרולינה. השילוב של שחקן אינטלגנטי כמוהו בהתקפה האינטלגנטית בליגה היה חייב לפרוץ מתישהו.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

מה שהיה מרשים היום זה שאדלמן לא היה מעורב בהתקפה בכלל. בריידי זיהה מאצ'אפ שמתאים לו ועבד עליו פעם אחר פעם. זאת יכולת של ק"בים גדולים.
אני עוד לא סגור על קו ההגנה הזה.קאטלר תמיד היה ידוע בזה שהוא מחזיק את הכדור יותר מדי. נראה אותם שבוע הבא מפעילים לחץ על קב אמיתי

עומרי 27 באוקטובר 2014

ברור, אבל הפציעה של ג'ונס הייתה אנורה להיות טראומה. הוא בעונה מעולה. ולבסוף היא לא ממש הורגשה.

urlacher 27 באוקטובר 2014

בריידי או בליצ'ק עשו את התחקיר שלהם ושמו לב שקייל פולר(הרוקי שהפך לקורנר פוחת) שיחק פצוע ולא ממש מצליח לעצור אף אחד, גם לא את לה-פל. עזר לכם שהוא לא הצליח להמשיך והחליף אותו רוקי קורנר שלא ראה מגרש השנה…

urlacher 27 באוקטובר 2014

פוחת=פותח

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

כן, אבל עומרי מדבר על ההגנה, שהפסידה את השחקן הכי חשוב שלה ועדיין נתנה הופעה ענקית (עם קצת עזרה של השופטים וקאטלר) בחצי הראשון.

urlacher 27 באוקטובר 2014

אני התייחסתי למה שכתבת בקשר ליכולת של בריידי.
חוצמזה קו ההתקפה וההגנה שלכם היו באמת מדהימים. מאוד יכול להיות שזה כי הם התמודדו מול קבוצה חצי מרוסקת(עכשיו כבר לגמרי מרוסקת) אבל עדיין מדובר בקבוצת NFL לגיטימיץ. אי אפשר להתעלם מהיכולת הטובה שהצגתם משני צידי המגרש.

בליקי 27 באוקטובר 2014

ניצחון תענוג, אבל לוח המשחקים של הפטס קטלני, עם דנבר, אינדי, דטרויט, גרין ביי וסן דייגו ברצף.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

שלושה ניצחונות יהיה נהדר להוציא מזה. למרות שהיום גם סן דייגו וגם אינדי נראים הרבה פחות בלתי מנוצחים. אבל הטס קבוצה שונה לגמרי בחוץ.

גיל 27 באוקטובר 2014

אגב, שאלת על ק"ב שמאלי אז הנה יש לך היום. וביג בן, וואו, 6 ט"ד ו522 יארד.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

ביג בן לא שמאלי

גיל 27 באוקטובר 2014

התכוונתי לויק שחזר לשחק.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

"לשחק"

כח הגברה 27 באוקטובר 2014

שאלה תרבותית: בדרייב האחרון של פיטסבורג, שהחל שתיים ומשהו דקות לסיום (או שלוש ומשהו? כבר הייתי די עייף), לביג בן היתה אפשרות סבירה לנסות לשבור את שיא היארדים במסירה למשחק. חסרו לו 30 וקצת יארד, אם אני זוכר נכון. הוא אפילו לא ניסה. אפילו ב- 4th & 2 פחות מדקה לסיום (ביתרון 17, כזכור).
השאלה היא למה? לא לפגוע ביריבה? להראות שהנצחון הקבוצתי הוא מעל שיאים אישיים? השיא לא באמת מעניין אף אחד?

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

גם אני תהיתי. שילוב של הדברים האלו, אני מניח. המשחק היה גמור ולהמשיך לזרוק היה מראה חוסר כבוד. יש קבוצות שהיו ממשיכות לזרוק, אני מניח

גיל 27 באוקטובר 2014

כי השיאים האלו חסרי משמעות. התקשורת מפמפמת אותם בלי סוף אבל שחקנים לרוב לא מודעים לכל הסטטיסטיקות וזה גם לא מעניין אותם. יש גם סיכון כפול פה: כל מהלך יכול להוביל לפציעה של שחקן, וגם אם קבוצה חשה שמריצים עליה תוצאה היא יכולה להיות אלימה יותר מהרגיל. לפני כמה שבועות פלאקו יכל לשבור את שיא הט"ד אם היה רוצה אבל זה לא כזה חשוב. כבר עכשיו מדברים על מאנינג שישבור את השיא של בריז של ט"ד רצופים למשחק שזה השיא הכי אידיוטי שיש.

כח הגברה 27 באוקטובר 2014

אני מקבל את ההסבר, אבל כשהוא ניסה לרוץ ב 4th & 2, הסיכוי לפציעה משמעותית היה כנראה גדול יותר.

גיל 27 באוקטובר 2014

לא ראיתי את המהלך אבל זה באמת טעות אם הוא ניסה לרוץ. מילא לנסות להשיג פירסט דאון כדי לגמור את המשחק אבל נראה שזה בכלל לא הכרחי. למה לא עשו פאנט?

כח הגברה 27 באוקטובר 2014

טעיתי. הוא רץ ב 3rd & 2 (הפסיד יארד). אחר כך עשו פאנט. אותה תהייה…

Yavor 27 באוקטובר 2014

אגב השוואת חוזק החטיבות: לאחת מהן יש 12 קבוצות (מתוך 16) עם 50% ומעלה (רק אחת עם בדיוק 50, השאר מעל). לחטיבה השנייה יש 7 קבוצות כאלו. מישהו רוצה לנחש מי זו מי, ומי תמיד נחשבת לטובה יותר בשנים האחרונות?

גיל 27 באוקטובר 2014

מה שנראה כרגע זה שלAFC יש את הקבוצות הכי חזקות, אבל הפער בינן לאחרות גדול. בNFC אין קבוצה בולטת אחת (עם כל הכבוד לדאלאס) אבל הרבה קבוצות טובות שרבות מתמודדות על הפלייאוף וגם על הסופרבול.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

דאלאס ואריזונה לא נופלות כרגע מהקבוצות החזקות של ה-AFC, למעט דנבר שרמה אחת מעל כולן

גיל 27 באוקטובר 2014

אני לא בטוח לגבי דאלאס. הם שיחקו בעיקר נגד יריבות עם מאזן שלילי. גם את אריזונה שאני מאוד אוהב ומשחקת מצוין קשה לי לראות אותם באמת מצליחים בפלייאוף אבל אולי נופתע.

Yavor 27 באוקטובר 2014

גיל
לא מקבל את את מה שכתבת קודם ("מה שנראה כרגע זה של AFC יש את הקבוצות הכי חזקות, אבל הפער בינן לאחרות גדול").
יותר נראה לי שיש 4 נמושות, והשאר לגיטימיות ברמות שונות.

Yavor 27 באוקטובר 2014

אגב, בדיקת מאזנים פשוטה מגלה של-AFC יש 17 נצחונות ול-NFC יש 16. אני חוזר בי.

גיל 27 באוקטובר 2014

אבל שלוש מהנמושות הללו בAFC. אני פשוט לא רואה כרגע איזו קבוצה ממש חזקה בNFC אבל זה יכול כמובן להשתנות.

shohat 27 באוקטובר 2014

אריאל, מה דעתך על סדרת הופעות הקוורטרבקס האלה? שורות סטטיסטיות שקשה לתפוס.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

אתמול היה באמת ערב יוצא דופן, חשבת שבריידי נותן הופעה אדירה ואז מגיע ביג בן וצוחק על כולם. וזה בלי לשכוח את מאנינג ביום חמישי (ובכלל).
קצת קשה להגיד שזה לא היה צפוי. ההקפדה של הליגה על החוקים נגד הפרעה לרסיברים תפסה בסופו של דבר וק"ב יכול פחות או יותר לעשות מה שהוא רוצה אם הוא מדויק. זה חבל שזה הכיוון שאליו הליגה הלכה לדעתי.
ודרך אגב, ההופעה הגדולה באמריקה אתמול בכלל לא היתה בפוטבול. עם כל הכבוד לביג בן ולבריידי, מה שמדיסון באמגרנר עשה אתמול היה אגדי.

גיא 27 באוקטובר 2014

אני רק מקווה שהוא יהיה זמין למשחק 7 (אם וכאשר).

גיא 27 באוקטובר 2014

באמגרנר מגיש השנה בפוסטסיזן ברמה שלא נראתה מאז שילינג ב-2001 במדי אריזונה.

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

בקט ב-2003? אבל כן, הוא מטורף

תום 28 באוקטובר 2014

אתה מתכוון לרנדי ג'ונסון?

אריאל גרייזס 27 באוקטובר 2014

אני רק מקווה שיהיה משחק שבע. מגיע לנו

שחר ד. 27 באוקטובר 2014

וואו, איזו סדרה.
למרות שאני רוצה שהענקים ינצחו, אני ממש מקווה שיהיה משחק 7.

גיל 27 באוקטובר 2014

גם דרו בריז נתן הופעה מעולה והיו הרבה תוצאות גבוהות. יכול להיות שההגנות תפסו יום חדש או שההתקפות סוף סוף התאפסו על עצמן אחרי פתיחה חלשה.

גיל 27 באוקטובר 2014

בייסבול באמת מדהים. אני מופתע שדורפן לא כתב עליו עדיין. הוא יהיה הMVP אם הם ינצחו אבל הוא לא יעלה למשחק שביעי לדעתי (מקסימום ברליף). אני גם מקווה שיהיה משחק שביעי ואני עדיין בעד הרויאלס. אם הם מנצחים את הסדרה היא תהיה היסטורית עוד יותר מהשושלת של הג'יאנטס.

asaf 27 באוקטובר 2014

מעבר להגנה שבאמת עשתה את שלה אתמול נראה שבפן ההתקפי בריידי מצא את הקצב הנכון ויתרה מכך הוא מנצל את הכלים ההתקפיים שלו ולא מסתמך בעיקר על הגרוק (השם שלו ארוך מדי לכתיבה מלאה בלי שאעשה איזו שגיאת כתיב).
אגב אריאל בתור עוקב יחסית חדש של פוטבול (בערך 3 עונות אחרונות) אשמח לאיזה התייחסות מקצועית קצת יותר עשירה ומבינה משלי
לעונה המפתיעה של אריזונה עד כה…

אוסטרובסקי 28 באוקטובר 2014

קולט מקוי זה השם הכי טוב בהיסטוריה.

אתה חייב להיות קווטרבאק עם שם כזה. והיא גם נראה כזה. ועוד טקסני.

לרגעים חשבתי שזה פרודיה אמריקאית.

מאנדיי נייט בטעם של פעם. הקווטרבאק, שמקבל הזדמנות נוספת ואולי בלתי חוזרת, מנצח בעירו.

לרגעים חשבתי שזה פרודיה אמריקאית.

ורומו נפצע. עכשיו נראה אם זה לא תהיה תחילתה של ידידות של שחקני ההרכב עם מחלקת הארטופדיה גרסאת 2015. זה מה שחיסל אותם בשנים האחרונות. הNFC פתוח לגמרי.

גיא 28 באוקטובר 2014

חוסר היכולת להתמודד עם הבליץ' הפתיע לרעה, ואין מצב שדמרקו מארי מסיים את העונה נקי מפציעות (על אריזת כל RB כתוב שאין אחריות על תקלות הנובעות מעודף שימוש).יומן 8-8 קאובויס.

שי פרנסיסקו 28 באוקטובר 2014

יש לי שאלה שעלתה לי מיד עכשיו שוושינגטון הבקיעו שער שדה בהארכה…

מה החוקים לגבי ONSIDE במצב כזה? אם וושינגטון משתלטת נגמר? או שחייב להיות ט"ד שלהם? מה אם הם שמים עוד שער שדה? אז דאלאס חייבים ט"ד? או שזהו?

סתם תהייה בעודי רואה את דאלאס מפסידה…

גיא 28 באוקטובר 2014

אם וושינגטון הייתה מנסה ONSIDE ומשתלטת על הכדור אז נגמר המשחק. בחוקת ה-NFL קובעת:

A kickoff is the opportunity to possess for the receiving team. If the kicking
team legally recovers the kick, the receiving team is considered to have had its
opportunity

שי פרנסיסקו 28 באוקטובר 2014

מעניין מי יהיה המאמן הראשון שיהיה לו ביצים לעשות מהלך כזה

גיל 28 באוקטובר 2014

בעיניי זה דפוק. החוק צריך להיות ששתי הקבוצות מקבלות את הכדור בהארכה ולא חשוב הסקור או המצב במגרש. לא ברור למה ט"ד מסיים את המשחק ושער שדה לא, סתם החלטה שרירותית. אני חושב שמה שעושים במכללות הוא טוב אם כי במקצוענים אפשר פשוט להתחיל על קו ה20 יארד שלך ולא 25 של היריב.

חדש 28 באוקטובר 2014

כי שער שדה אפשר לעשות ממרחק רב ורצו למנוע מצב שקבוצה מקבלת את הכדור מגיעה ל30 יארד בועטת שער שדה ונגמר.
אין הצדקה צריך להיות שכל קבוצה מקבלת הזדמנות

שי פרנסיסקו 28 באוקטובר 2014

וחוץ מזה, לנסות ONSIDE במצב כזה, זה מהלך של HIGH RISK – HIGH REWORD, אם לא הצלחת, היריבה תתחיל בערך באמצע המגרש, עם סיכוי גבוה להשוות.

המתח בהארכה שנים היה יותר על מי יקבל את הכדור ראשון, והדגש היה על לעשות מינמום כדי להשיג את השער המנצח.

עכשיו אם אתה קיבלת את הכדור ומאנינג בצד השני, לא תקח יותר סיכונים כדי לנסות לסיים את המשחק שהוא לא מקבל חזרה את הכדור?

גיל 28 באוקטובר 2014

זה לא עניין של מתח אלא של צדק ספורטיבי. אם כבר יש הארכה אז שתי הקבוצות צריכות לקבל הזדמנות לשחק משני צידי הכדור. לערוך הפרדה מלאכותית בין שער שדה לט"ד לא הגיוני בעבר. במשחק מול סיאטל, אחרי הדרייב המופתי של מאנינג שהביא את ההארכה, לא היית רוצה לראות אותו שוב משחק והאם היה מצליח לחתוך את ההגנה שלהם שוב? נשאר טעם חמוץ מהמשחק הזה. אני גם לא בטוח שלא שווה פשוט לתת להם לשחק עוד 15 דקות או אולי רק 10 דקות ולהמשיך לשחק עד שהזמן נגמר בלי קשר לתוצאה.

גיל 29 באוקטובר 2014

מה אם איזה יומן אליפות של הרויאלס או פריוויו למשחק 7? מזמן לא נהניתי ככה מקבוצה שאני לא אוהד. הסטטיסטיקות אגב לטובתה, 9 הקבוצות האחרונות ששיחקו משחק 7 בבית ניצחו.

אריאל גרייזס 30 באוקטובר 2014

וזה בדיוק מה שסטטיסטיקות שוות..

גיא 30 באוקטובר 2014

BIGBOOM מכתיב מחדש את כל הסטטיסטיקות, היה משחק מדהים!

Comments closed