התיקו עם סנדרלנד

אם לא כובשים, לפחות לא סופגים. גם זה משהו. פוסט לא אופטימי

liverpool-vs-sunderland

אני יודע, זה באיחור משמעותי, אבל היו מחויבויות קודמות וכאלו. וזה לא שיש ממש מה לכתוב עליו הביתה.

אני בכל זאת רוצה להסתכל במשחק הזה על רבע הכוס המלאה מבחינתי – בשלושת המשחקים האחרונים ספגנו גול אחד בדיוק. נכון, לא הבקענו אבל אני רוצה להאמין שרוג'רס הבין שלקבוצה הזאת כרגע יש בעיות הבקעה קשות ולכן אם לא כובשים, עדיף לפחות לנסות מלהמנע מלחטוף.

זה לא שההגנה היא איזה מבצר, אבל כן אפשר לראות קצת מגמות.

הרבה פחות שטויות בהגנה. אין משחקים מיותרים עם הכדור ליד הרחבה. כל מי שהכדור עובר לידו מרחיק את הכדור קיבינימאט. המצבים הנייחים הפכו להיות הרבה פחות מסוכנים. מיניולה סופג פחות וצובר קצת ביטחון. טורה הוא אולי לא בלם העתיד שלנו אבל הניסיון שלו חשוב מאוד כרגע כדי ליצב את ההגנה. זה די עצוב שאחרי הכסף העצום שהושקע בלוברן (20 מיליון פאונד על בלם זה לא בדיחה) בסוף אנחנו פותחים עם קולו טורה, אבל זה מה שיש כרגע. או שלוברן ישתפר או שישב על הספסל ויחכה להזדמנות שלו.

אני חושב שגם ההכנסה של לוקאס לרוטציה הבכירה תורמת ליצוב הזה. כן, אני עדיין לא משתגע על לוקאס. הבעיה העיקרית שלי איתו היא לאו דווקא ההגנה כמו העובדה שהוא חסר כל ערך התקפי. אם היתה לו בעיטה נורמלית, הוא היה עושה לפחות גול אחד מהמצבים שהוא הגיע אליהם בשבוע האחרון ובכלל – הוא אף פעם לא משחק לעומק. מהבחינה הזאת, ההבדל בינו לבין ג'רארד של שנה שעברה, ששיחק באותו תפקיד אבל תמיד חיפש את המסירה העמוקה לשחקן פנוי, הוא תהומי.

אבל כמו שאמרתי, כרגע אנחנו מחפשים יציבות הגנתית, ואת זה לוקאס נותן לנו. הוא לא יכנס להרפתקאות, לא ימסור כדורים מסוכנים ותמיד יחפה על השטח שלו. טכניקת התיקול שלו (ובכלל, ראיית המשחק שלו) היא לא מהמשובחות ולכן אין כמעט משחק שהוא לא יצא עם כרטיס צהוב וגם איזה עבירה או שתיים על סף הרחבה (או בתוך הרחבה, כמו אתמול, כשהשופט ויתר לנו) אבל כרגע הוא הכי טוב שיש לנו בתפקיד הזה. כלומר, יש לנו את ג'אן על הספסל, שאמור להיות יותר טוב אבל אם רוג'רס חושב שעדיף לוקאס – אז זה מה שיש.

*

תראו, אין לי אשליות. ההתקפה שלנו אימפוטנטית באופן מחריד. אפילו כשעלינו עם הרכב יחסית התקפי וראינו שילוב טוב מאוד של קוטיניו וסטרלינג בצד שמאל, עדיין קיבלנו די הרבה בעיטות לא מדויקות מחוץ לרחבה – וזהו. זאת קבוצה שמשחקת למעשה בלי הדבר שהכי חשוב לסוג המשחק שלה – חלוץ מהיר שיעשה חיתוכים לעומק. פעם אחר פעם אתה רואה התקפה מהירה יוצאת קדימה, את סטרלינג פורץ משמאל או קוטיניו רץ באמצע, מחפשים למי למסור – ואין שם כלום. אבל, כמו שאמרתי – זאת בעיה פתירה.

בכלל, יש משהו שממש לא ברור לי וזה איך מקבוצה שכובשת בצרורות ממצבים נייחים, אני חושב שאולי היו לנו שני גולים כאלו העונה (פנדל ובעיטה חופשית של ג'רארד). נכון, אין לנו את סווארז שמושך פנדלים כמו זבובים לדבש ונכון שהגולים של סקרטל שלא מגיעים מתקזזים עם הגולים העצמיים שלו, אבל החוסר הזה לדעתי משפיע רבות. לא מעט משחקים שלנו שנה שעברה הוכרעו בצורה מוקדמת עם גול ממצב נייח (נניח, הדרבי הביתי) והחוסר שלהם השנה הוא משמעותי מאוד.

הסתכלות בטבלה היתה יכולה לייצר איזה שהיא אשליה. אם נתעלם מכל הקבוצות שלא אמורות להתמודד על ליגת האלופות (מעניין באיזה שלב נפסיק להתעלם מהן), הרי שארסנל, אברטון וטוטנהאם, שהן כביכול היריבות שלנו על המקום הרביעי, נמצאות באותו פח זבל כמונו. מישהו קצת יותר מעמיק ממנו היה צריך לעשות בדיקה איך זה שהליגה האנגלית היא הקונה הכי גדולה של שחקנים בעולם, רק הקיץ הליגה הזאת הוציאה נטו משהו כמו מיליארד דולר – ועדיין היא נראית כמו פח. ואל תגידו לי שזה בגלל שהקטנות התחזקו אז הן מצליחות לרוץ בצמרת. זה הקבוצות הגדולות שנראות מזעזע, למרות רכש מסיבי, וסאות'האמפטון, למשל, שאיבדה חצי קבוצה, רצה בצמרת הגבוהה. משהו רקוב לחלוטין בליגה הזאת, רק שאין לי תשובה בדיוק מה זה.

בכל מקרה, הראשונה מבין הגדולות שתצליח למצוא את הפורמה שלה, היא גם זאת שתצליח לברוח לצמרת. כרגע אין לי ציפיות שזאת תהיה אנחנו. אולי אולי, כשסטארידג' יחזור ואולי אם נקנה איזה חלוץ מהיר וטוב – ינואר רק מרחק שלושה שבועות! – אז נוכל להיחלץ מהמצב הקשה שלנו.

אבל כרגע? כרגע אני רק רוצה לצאת מאולד טראפורד בלי תבוסה.

 

סייעו לנו לקיים את דה באזר

המליונר המהוגן
הניצחון על הקדושים במגרשם

25 Comments

משה 7 בדצמבר 2014

אני לא חושב שצריך לחשוש מהמשחק נגד יונייטד, הם לא הוכיחו שהם שווים את זה. הדברים שכתבת זה בדיוק מה שעבר לי בראש במשחק, אם בסוף מי שמייצב אותנו זה טורה ולוקאס, שני השחקנים הכי חלשים והכי בינוניים בסגל ה"בכיר" שלנו (כן, יותר מג׳ונסון) זה מראה כמה הכשלון ברכש גדול.

אריאל גרייזס 7 בדצמבר 2014

צריך מאוד לחשוש. אתה רואה את ההגנה שלנו עוצרת את רוני, ואן פרסי ופאלקו? אני חושש שהתוצאות האחרונות אולי גרמו לנו לחשוב שיש לנו הגנה ומפחד מאוד שזה יתפוצץ לנו בפנים ביום ראשון הבא

משה 7 בדצמבר 2014

אני פחות פסימי, רוני בכושר אבל משני האחרים נשארה כרגע בעיקר חולצה עם הדפסה. ומצד שני יש גם את סמולינג ושאר הליצנים בהגנה, זה לא בדיוק מעורר אימה.

אריאל גרייזס 7 בדצמבר 2014

יש להם הרבה ליצנים בהגנה, השאלה מי יש לנו שיהיה מסוגל לנצל את זה? התקווה העיקרית שלי היא סטרלינג, היה להם קשה מאוד להתמודד עם המהירות שלו בפעם האחרונה שנפגשנו (בקיץ, בארה"ב).

גורביץ' 7 בדצמבר 2014

וואו אריאל איזה פסימיות, לא מתאים לך..
בתור פסימיסט וחשדניסט ידוע דווקא יצאתי מעודד מהמחזור הזה. ארסנל פח אשפה, טוטנהאם ואברטון לא באמת יגיעו לצ'מפיונס, ואם להגיד את האמת ליברפול לפחות שיחקו כדורגל אתמול, שזה משהו שאי אפשר להגיד על רוב העונה הזאת עד עכשיו. צריך לחבר איזה רצף של ניצחונות, אבל בשביל זה צריך חלוץ, כי הקישור מתחיל להראות סימנים של איכות, אבל.. כולנו יודעים מה יש לנו מקדימה. ד"א איפה באלוטלי ?

אודי 7 בדצמבר 2014

בסדנא למודעות יהודית

D! פה 7 בדצמבר 2014

:)

אודי 7 בדצמבר 2014

לגבי התופעה של השקעת כספים ותוצאה בזיונית על המגרש, לא רק של ליברפול אלא של הרבה מועדונים: סקאוטינג ברמה נמוכה מאוד. במקום באמת לחפש שחקנים טובים, הולכים על שמות יקרים כי יש את הכסף לזרוק. הרמת אימון כנראה גם די נמוכה חוץ מכמה יוצאי דופן.

בני תבורי 7 בדצמבר 2014

אני חושב שניתן לתמצת את זה באופן הבא: ליברפול הפנימה את מעמדה כקבוצת תחתית וזה כבר המשחק השלישי שהיא משחקת ככזו, ומכאן כל מה שתיארת: אין יותר שטויות, אין החזרות כדורים מסוכנות ולא אחראיות למיניולה, לחץ חזק. התקפה אין לנו. לגבי לוקאס, תחזיק חזק כי זה הולך להיות קשה מה שאכתוב עכשיו: הוא היה השחקן הטוב שלנו אתמול. אחראי, ממוקד, חרוץ ואפילו הגיע למצב איום ממשי על שער היריב (לשם שינוי). כל האמור לעיל לא נוגד את מחשבתי שאין לו מקום אצלנו.

אריאל גרייזס 7 בדצמבר 2014

בשביל קבוצת מרכז טבלה (לא תחתית, אני מתקן) ללוקאס יש לגמרי מקום אצלנו. זאת בדיוק הבעיה.

בני תבורי 7 בדצמבר 2014

לא, בשביל קבוצה שלא רוצה להגיע לשום מקום יש לו מקום אצלנו.

burro 7 בדצמבר 2014

כל עוד זו קבוצה מקצוענית ולא קבוצה למקומות עבודה אין לו מקום

רפאל 7 בדצמבר 2014

מה פתאום לצאת מאולד טראפורד ללא תבוסה?
לבוא לנצח, אם לא אז לפחות תיקו.
על מה עוד יש לשחק חוץ מהמשחקים נגד יריבות ותיקות?
גם כך העונה נגמרה, לפחות נגד הגדולות שיתנו הופעות ראויות.

אבי גלברט 7 בדצמבר 2014

מה רציתם להגיד במילים אחרות לגבי לוקאס ? שמקצוע הנגרות נלמד גם בבתי ספר בברזיל ? לא יעזור כלום רבותי אין לנו כרגע התקפה . שבלוני ,איטי ,אפרורי ,חסר מעוף ויוזמה . ריחמתי על סטרלינג וקוטיניו (יענו על המשבצת של השחקנים היצירתים ) שפשוט היו חסרי אונים כל פעם מול ההגנה המסודרת . זה חוזר על עצמו כבר חודש . שלא נטעה מהגול של גונסון שבוע שעבר . אנחנו לא מגיעים ליותר מידי מצבים אמיתים ליד השער . כמידי שבוע נמשיך לחכות לסטארידג'. היה מביך אתמול שבוריני שכיכב שנה שעברה בסנדרלנד והיא התחננה להשאיל אותו לא היה לבוש בכלל אתמול ….והמשפט שחוזר אצלי כל שבוע – למשהו עדין יש ספק בקשר לחיוניותו של סטיבי ? עוד עובדה עצובה -טורה ,אי של יציבות . הנגר הברזילאי ,משחק סביר ביותר . ועוד אחת -גונסון בדרך הזאת יקבל חוזה חדש . בקיצור רבותי לצערנו העונה אנחנו בדרך לשום מקום …

רובי פאולר 7 בדצמבר 2014

הלו? ברנדן? אהלן מה המצב? כן, עדיין לא משהו. שמע, ההרכב אתמול היה אדיר, ובכלל הקבוצה נראית נהדר בדיוק כמו שאמרת. כן. לא, זה היה שיחוק אמיתי לשלוח את לוקאס להרים קרן כי עד שיש לנו כבר מצב נייח אז עדיף הוא אין ספק, מי אצלנו יש לו טאץ׳ יותר טוב מהברזילאי??? ולשים חלוץ נמרץ ואקטיבי כמו לאמברט במקום הבוריני הזה היה נהדר, הוא כל הזמן לחץ והגיע למצבים. אה, לא מסרו לו לראש אלא לרגליים? כן, אבל היו הגבהות! כן לשומקום אבל

רובי פאולר 7 בדצמבר 2014

העיקר שהגביהו. חבל רק שאלן עם הטכניקה והיצירתיות שלו לא שיחק מקדימה. בקיצור הכל סבבה באמת, אני בטוח שנזיין את באזל בקלות, ואם גם שם לא נכבוש אז אל תשכח בשוםמפנים ואופן לא לשנות מערך ולהעז אה? יאללה גבר ביי.
ציונים:
מיניולה 6. סופסוף משחק יציב למרות שאשתי עדיין מלאת טענות על הסגול הזה
גלן 5 קרציה
סקרטל 5 לא מועיל לא מזיק
טורה 6 יעיל מי היה מאמין
מורנו 5 זה לא זה בינתיים בשני צידי המגרש

רובי פאולר 7 בדצמבר 2014

לוקאס 6 יציב מי היה מאמין
הנדו 5 אנמי
שבלולאנה 4 רץ לשומקום כרגיל ועד שכבר יש לו מצב מעדיף להסתבך עם הרגליים של עצמו
קוטיניו 5 עליות ומורדות
סטרלינג 6 כרגיל לא יכול לבד
לאמברט 5 כרגיל מוגבל
דווקא מרקוביץ עשה קולות של כדורגל

D! פה 7 בדצמבר 2014

זהו, שזה הדבר היחיד שרציתי לכתוב – שהדבר החיובי היחיד שאני לוקח מאתמול זה שמרקוביץ נראה פעם ראשונה כמו אחד שבא בשביל לגעת בכדור הזה עם הרגליים ולא סתם לשוטט בדשא כמו פרה (רזה) באחו.

רובי פאולר 8 בדצמבר 2014

הרגת אותי עם הפרה הרזה :-)

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2014

שיחזירו את אדם מורגן מההשאלה שלו.
הוא לפחות נראה כמו חלוץ.

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2014

או שיעלה את בוריני.
מה יש להפסיד ?

רובי פאולר 8 בדצמבר 2014

שיעלה כבר את איאן ראש הוא גם ככה נמצא שם

אבי גלברט 8 בדצמבר 2014

לא מושאל ,נמכר….

סימנטוב 8 בדצמבר 2014

לא מכיר כל כך את הסגל שלכם, מהצד נראה לאחר שלא הצליחו להביא גיים צ'אנג'ר החליטו שהרכש יהיה לבניית סגל לשנים הבאות (?)

D! פה 8 בדצמבר 2014

אני חושב ש(לפחות במוצהר) החליטו מראש לבנות את הסגל לשנים הבאות. שזה די נכון כי הסגל שלנו היה די מדולדל.

שתי בעיות: 1. אני בכלל לא בטוח ש-BR מסוגל לנהל סגל כזה. שום דבר בשנים שלו אצלנו לא מראה שהוא יודע להשתמש ביותר מחמש עשרה ששעשרה שחקנים.
2. היה עדיף להרחיב אותו קצת פחות ולהביא גיים צ'אנג'ר, כמו שאתה קורא לזה. מישהו שייקח את הקבוצה קדימה בכל מקרה, כי העקביות, אם זה בהתמודדות על האליפות ואפילו בלהגיע במשך שנתיים שלוש לליגת האלופות חשובה מאד גם בנושא של משיכת שחקנים נוספים.

Comments closed