ההפסד ליונייטד

ליברפול של השנה נראית נורא אבל היא לפחות לא חוטפת תבוסות. הגיע הזמן לצאת מהפחד המשתק הזה ולהתחיל לשחק כדורגל.

united

ובכן, מסתבר שגם לרוג'רס היתה את אותה דילמה שדיברתי עליה לפני המשחק. האם להמר וללכת עם שחקנים התקפיים ולנסות לייצר משהו או ללכת על הבונקר ולנסות להוציא הפסד מינימלי.

רוג'רס החליט להמר. על כל הקופה. שינה את המערך לחלוטין. וזה עבד. כלומר, בכל מובן שהוא חוץ מהחלק החשוב ביותר.

אין לי שום תלונה לרוג'רס. הוא סוף סוף ויתר על הפרדיגמות ושם שחקנים שיכולים לייצר משהו. כן, מערך שלושת הבלמים זה לא גליק גדול ובעיקר הוא אפשר למשחק האגפים של יונייטד – שמשם הגיעו שני הגולים – להתפתח. אבל הוא נתן למורנו את האופציה לעלות למעלה ולנצל את ההגנה הרעועה של היונייטד.

באמת שאני לא יודע מה רוג'רס יכול היה לעשות יותר, חוץ מאשר לשים רגל לדה חאה ביציאה מחדר ההלבשה או לתת לסטרלינג בומבה בראש שתגרום לו להפוך לסקורר.

ככה זה ליברפול של היום. נותנת את המשחק הכי טוב שלה בחודשיים האחרונים וחוטפת שלישיה.

ככה זה ליברפול של היום. שחקן אחד עושה את כל ההבדל. זה גם נכון לגבי יונייטד, כרגע, רק שאצלם זה השוער.

אותה קבוצה שנה שעברה, עם תוספת של סטארידג' וסווארז – אחד שמבקיע צמד ממצב אחד של סטרלינג כמו שאמר לי רד סוקס היום – פירקה את היונייטד שנה שעברה והיתה עושה אותו דבר היום. וזה לא שהיונייטד היום היו שונים בהרבה מאלו של שנה שעברה.

לצערי, ליונייטד חזר הסוואגר. לצערי, אנחנו איבדנו אותו.

מה שחשוב כרגע זה להשתמש בזה.

אסור ללכת עכשיו אחורה. ראינו שהקבוצה הזאת מסוגלת. היא הניעה כדור טוב. היא לחצה על יונייטד בשטח שלה. מה שהכי חשוב – היא שיחקה לעומק. כל הזמן ניסו למסור כדורים פנימה, וגם הצליחו לא מעט.

אם רוג'רס חכם, הוא ממשיך לשחק ככה ומנסה לצרף חלוץ אמיתי ברגע שאפשר. מה שאסור זה להסתגר בפנים ולחשוב שההפסד הזה הוא סוף העולם.

הוא לא, גם אם זה מרגיש ככה.

***

וזה מה שכתבתי לפני.

בכל התקופה האיומה האחרונה של ליברפול יש משהו שלדעתי לא שמים אליו לב מספיק ואני חושב שכן צריך לשים עליו דגש.

תסתכלו על טוטנהאם של שנה שעברה. הרבה מאוד משווים אותם אלינו, בגלל האיבוד של כוכב הקבוצה ורכישת אוסף גדול מאוד של שחקנים שלא הצליחו להשתלב כמו שצריך. והדמיון לא מועט.

אבל, אם נסתכל לעומק, נראה שטוטנהאם של שנה שעברה לא רק שהיתה גרועה וחלק נכבד מהשחקנים שרכשה נראים כמו פלופ גדול מאוד (סולדאדו, למשל, הוא פלופ פי שתיים גדול מכל שחקן שליברפול קנתה השנה) אלא היא גם חטפה תבוסות. החמישיה בבית שהיא חטפה מאיתנו, למשל, היו הטריגר לפיטורים של וילאש בואש – אותו מאמן בדיוק ששנה קודם הצליח להצעיד את טוטנהאם לאחת העונות הטובות בתולדותיה בפריימר ליג. ושלושה חודשים אחר כך היא הגיעה אלינו וחטפה הפעם רביעיה קלילה.

אז עם כל הצרות שיש לנו השנה, את זה אפשר להגיד, לפחות בינתיים, לא קרה לנו. בשום שלב לא הובסנו. הפסדנו לצ'לסי, הפסדנו לסיטי, הפסדנו בערך לחצי מקבוצות התחתית. אבל בשום שלב לא קיבלנו יותר משלושה גולים ולא הפסדנו בהפרש שעולה על שניים. אני יודע, זאת נחמת עניים מסוימת, אבל אני חושב שזה כן משהו שצריך לזקוף לזכות ברנדן רוג'רס (אלוהים יודע שהוא צריך כל נקודה חיובית לזכותו) – הוא לא נתן לקבוצה הזאת להתפרק, למרות שהיתה לה בערך כל סיבה לעשות זאת.

אני גם חושב שההרכבים האחרונים הם בדיוק הדבר הזה. נסיון למנוע התפרקות.

הבעיה היא שרוג'רס קצת התמכר לזה, והפחד כרגע קצת משתק אותו. ואז הוא עולה למשחק מכריע שאתה חייב לנצח בו עם שחקן וחצי שמסוגלים להכניע שוער, וגם זה ביום טוב.

אני לא מצפה למשהו אחר היום מרוג'רס. האמת, שאני לא בטוח מה אני רוצה. גם אותי הפחד קצת משתק. לחטוף תבוסה באולד טראפורד היום יהיה מכת מוות לעונה הזאת. לא שיונייטד כל כך טובים, אבל הבית שלהם חזר להיות מבצר, הם עם הרבה ביטחון ואנחנו כרגע קבוצה שבירה מאוד. מצד שני, כמה עוד אפשר להרוג את המשחק, לחטוף גול או שניים מכדור טועה ברחבה (משהו שיונייטד של השנה מתמחים בו) ולרדת מתוסכלים?

האם עדיף לבוא היום עם הרכב הרפתקני משהו, שיוכל לנצל את החולשות של יונייטד בחלק האחורי – למשל, קוטיניו, סטרלינג ומרקוביץ' מקדימה כשלפניהם חלוץ יחסית מהיר כמו בוריני (כן, אני יודע, הסיכוי שרוג'רס עולה עם כזה דבר שווה לסיכוי שמוריניו לא יבכה על השופט) – ולהסתכן בזה שנחטוף בראש? האם בתור אוהד אני מעדיף משחק שוטף עם איומים על השער, אפילו שאני יודע שהסיכוי שנשלם עליו הוא גדול?

אין לי כל כך תשובות כרגע, כי אני לחוץ מדי. אבל רוג'רס הוא לא אוהד, הוא מאמן. הגיע הזמן שהוא ייצא מהשיתוק של הפחד שלו ויתחיל לעשות את זה. אין מקום כמו אולד טראפורד להתחיל דרך חדשה.

חכו עם הסכינים - תמי אלון
כמעט והצליח

33 Comments

אופיר 14 בדצמבר 2014

סולדאדו. בהצלחה לכם היום.

אריאל גרייזס 14 בדצמבר 2014

כמובן..

רועי ויינברג 14 בדצמבר 2014

אני בעד ליברפול, אבל זה לא כוחות. 3-1 להם

אסף THE KOP 14 בדצמבר 2014

שנה שעברה לא פחדתי מהמשחקים נגדם. פערי הכוחות זעקו לשמיים וכל תוצאה מלבד ניצחון של ליברפול היתה נחשבת להפתעה.
השנה, לצערי, ליברפול תופסת אותם שהם במומנטום וליברפול לא מוצאת כיוון וביכולת ירודה.
כל נקודה שתושג היום באולד-טראפורד תהיה תוצאה אדירה בשביל ליברפול.

נקווה לטוב.
YNWA

https://www.youtube.com/watch?v=NuLV_LHY7mk

ניק 14 בדצמבר 2014

נו תראה לי בבקשה מה בנתיים בלוטלי עשה יותר מסולדדו

משה 14 בדצמבר 2014

הוא עלה הרבה פחות ממנו.

ניינר 14 בדצמבר 2014

יש רק רכישה אחת יותר איומה מזו של סולדאדו-באלוטלי!

carra 14 בדצמבר 2014

חוץ מהעובדה שהיא עלתה חצי, כמובן

אריאל גרייזס 14 בדצמבר 2014

בדיוק מה שרציתי להגיד

ניק 14 בדצמבר 2014

כן אבל גם התפוקה שלו היא חצי..
בלוטלי עם 2 גולים ב14 משחקים, שזה 0.14 גולים למשחק..
סולדדו סה"כ עם 13 גולים ב52 משחקים, שזה 0.25..
בדיוק חצי.. כמו המחיר..

אריאל גרייזס 14 בדצמבר 2014

כמה מהגולים של סולדאדו הם לא בפנדלים?

ניק 14 בדצמבר 2014

אתה רוצה שוב אולי לחשוב על הנושא?

גל ד 14 בדצמבר 2014

לא בדקתי איך זה משפיע על ההשוואה, אבל נראה לי שאם כבר מתעסקים עם מאני-בול צריך להתייחס למשכורת השחקן ביחס לתקציב המשכורות הכולל, ולא כעומדת בפני עצמה. זר של חצי מליון דולר שנחתך באמצע העונה הוא כישלון הרבה יותר גדול בבני השרון מאשר במכבי, לדוגמה.

גל ד 14 בדצמבר 2014

צ"ל מחיר ביחס לתקציב הרכש, בכדורגל המשכורות פחות מעניינות.

יניב ג״מ 14 בדצמבר 2014

אפילו מהשביעייה של אשתקד יש לפחות רכש אחד הרבה יותר גרוע (פאוליניו) ועוד כמה שנותנים לו פייט.

אבי גלברט 14 בדצמבר 2014

אין סיכוי בעולם שיעלה בהרכב התקפי ..לצערי יעלו כל הלוקאסים האפשריים . BR מפחד קשות מהפחד . תבוסה לחלאות והעונה גמורה מתה מוראלית סופית אם כי לא מתמטית כמובן . אם כמו שאמרת נגד באזל עלה איתם ואם אנריקה (יש לו איזה יכולות הגנתיות שלא ידענו ? )…אז היום לא יהיו הפתעות . אולי מרקוביץ במקום לאלנה בגלל המהירות והתקווה שהוא נתן ברגעים המעאים ששיחק בשבועיים האחרונים . יש גם סיכוי לסאקו לצד שקרטל לדעתי ….בואו נחכה ל14.30 ונראה . כולי תקווה שאוכל להסתכל לאחי (כן,כן אותה אמא אבל ממש ממש לא אותה קבוצה …) בעיינים בסוף המשחק אם חיוך סטייל דוסאנה מה4-1 האגדי ההוא …

אבי גלברט 14 בדצמבר 2014

המעאים = מעטים

Yair 14 בדצמבר 2014

גרייזס, יונייטד ממש לא רצתה, חלק מהשחקנים ניסו באופן אקטיבי אפילו לסדר משחק צמוד. אבל אחרי הפוסט הזה לפני המשחק – תגיד תודה שלא נגמר 5

באבא ימים 14 בדצמבר 2014

אתה מתכוון 5-5 אני מניח.

יוסי מזרחי 14 בדצמבר 2014

אתה רק מניח…..

באבא ימים 14 בדצמבר 2014

בוודאי שאני רק מניח אבל אני חושב שלליברפול היה כזה מספר של הזדמנויות. בוא נסכים שעל אף התוצאה לא ראינו כאן מופע דומיננטיות של יונייטד. מה שהיה כאן זה נצחון 3-0 כאשר השער שבאמת קבע את תוצאת המשחק הובקע מנבדל ושהשחקן המצטיין של הקבוצה המנצח היה השוער שלה. שלוש נקודות הן שלוש נקודות ואפס נקודות הן אפס נקודו אבל אני חושב שליברפול יכולה להיות מעודדת מהאופן בו היא שיחקה.

יוסי מזרחי 14 בדצמבר 2014

אני מסכים.
אבל אל תשכח ששם המשחק הוא להפוך הזדמנויות לביצוע בפועל ואם תחזור למשחקים בין הקבוצות נניח בארבע השנים האחרונות תראה שהתאור שלך של היום התאים לכמה נצחונות שלכם שבהם לכם זה הצליח ולנו לא.
ודה חאה?? הוא חלק מהפאזל,

אריק האדום 14 בדצמבר 2014

אתה יכול לכתוב פוסט על זה שביבי לא יפסיד??

טל 12 14 בדצמבר 2014

אני חושב שהתנועה ללא כדור היתה טובה היום – הצטרפות שחקנים לרחבה במהלך התקפות – כי היו לא מעט שחקנים ברחבה של יונייטד במהלך לא מעט התקפות של ליברפול. אולי היה צריך עוד חלוץ אבל מצד שני סטרלינג יכל למסור יותר או לכבוש בעצמו.

בגדול נראה לי רעיון טוב לעלות עם 3-5-2 למשחקים הבאים בליגה. בקישור אפשר לשחק עם שלושה קשרים חזקים באמצע ,אבל את ג'רארד צריך להעביר לאגף,לדעתי. ככה מקבלים שלושה קשרים המבצעים לחץ כמו שצריך ובנוסף מקבלים את ג'רארד באגף עם המסירות האלכסוניות האיכותיות שלו.

LS7 14 בדצמבר 2014

2 גולים שהם אשמתו הישירה של לוברן, 2 גולים מכלום שהוציאו לנו את כל הרוח.
לא ייאמן ששילמנו עליו 20 מיליון, פשוט רכש איום.
בגול השני של יונייטד סקרטל צועק לו לשמור על מאטה! הוא מעיף מבט למאטה וחוזר להסתכל על סקרטל כשבינתיים מאטה מתגנב וכובש.
השער השלישי אחרי הרחקה גרועה שלו והוא היה שווה עוד גול אבל יונייטד לא ניצלה את הטעות שלו לקראת הסוף.

ג׳ו אלן כ״כ חלש, השחקן הכי חלש היום אחרי לוברן, לא ברור לי למה צ׳אן שבכל פעם ששיחק נראה היה השחקן הכי טוב שלנו מיובש על הספסל, למה?!

מתסכל להפסיד ככה מול יונייטד שהיא באמת כ״כ חלשה ושקרית.

D! פה 14 בדצמבר 2014

ראיתי מחצית אחת
כמו שזה נגמר וכמו שזה נראה אני חושב שזה מספיק.

זה בהחלט היה אחד המשחקים הטובים שלנו לאחרונה ויחד עם זאת הציג יפה את כל הבעיות שלנו.
אין מי שיתן גול – בושה. לא מבין למה סטרלינג לא מסוגל לתת גול.
יש חור עצום בהגנה. אני לא חובב גדול מדי של סאקו אבל אלוהים! שיחזור כבר ויפטור אותנו ממה שקורה שם.

זה בהחלט גם המשחק הכי מעודד מבחינת BR שסוף כל סוף הראה גמישות מחשבתית. אם היה עולה ככה מול באזל, ואם מישהו היה מוצא את הרשת אולי זה גם היה נגמר אחרת. במקום מריו הייתי מוסיף במחצית את מרקו(ביץ') כי דווקא המהירות והזריזות עזרו לנו היום יותר.

ran 14 בדצמבר 2014

למרות משחק לא גדול
ליברפול היתה שווה 3 שעריו
ואם הרבה כבוד לאדון דה-חאה, הוא אולי יצא גדול אבל החטאות של סטריליג גובלות בליצנות של ילדים טרום ג.
לוברן הוא הלצה גרועה על חשבונו של רוגדרס ומורנו,חביבם של רבים,אולי בעתיד יהיה שחקן אבל היום הוא לכל היותר יכול להיות חלק מהסגל הרחב של הקבוצה בטח לא שחקן הרכב.
והבשורה היחידה מהיום שמרקוביץ שחקן.

ran 14 בדצמבר 2014

שעריו=שערים
ואם = ועם

רובי פאולר 14 בדצמבר 2014

זה היה המשחק השמי הכי טוב שלנו העונה אחרי טוטנהאם. אפילו באלוטלי היה יותר נייד. היה שינוי, היה לחץ, הייתה תכליתיות ובסופו של דבר, כרגיל, היה הווארד ווב או אטקינסון או וואטאבר…
עם סטארידג׳ במקום סטרלינג זה נגמר 4-1 לנו
עוד כמה דברים:
ג׳ונסון נפצע יששששששששש
זאת יונייטד הכי גרועה ומביכה שאי פעם הפסדנו לה.
מורנו עולה לנו יותר מדיי שכר לימוד השנה
לוברן צריך לעוף. נקודה. העיקר שזלצר אומר שכל הרכש כושל חוץ מלוברן שעושה את העבודה שלו. הוא מקבל כסף בשביל זה, זלצר?!
אשתי יזרה הביתה ומצאה תמונה של שני ילדים בני שבעה חודשים בחולצות ליברפול יושבים מכורכמים ושקטים באורח פלא בדקות האחרונות…
ציונים:
ג׳ונס 5 לא אשם
טורה 5 היה בסדר
סקרטל 5 לא מריח לא מסריח
לוברן 3 מזעזע
מורנו 4 כמאמר רבנו ר. הויברגר – יש לך הרבה מה ללמוד, נמרוד
ג׳רארד 5 נעלם לגמרי כשהיה צריך מנהיגות
אלן 5 הוא היה שם?
הנדו 5 התבזבז באגף
לאלאנה 4 חוץ מלתת מופע ליצנות באיך לא מחפים על חבר באגף לא עשה כלום

רובי פאולר 14 בדצמבר 2014

סטרלינג 5 אוי אוי אוי דוידוביץ
קוטיניו 6 היה אחלה בסהכ

Dorigil 14 בדצמבר 2014

חורבן לא היה תותח על שנה שעברה בסוטון? מישהו יכול להבין למה הוא כזה פלופ?

Dorigil 14 בדצמבר 2014

חורבן=לוברן. התיקון האוטומטי מבין עניין.

D! פה 17 בדצמבר 2014

עושה רושם שמרקו ביץ' הגיע לעונה הזו. קצת באיחור אבל בשבועות האחרונים הוא מתחיל להראות את השחקן שעליו שילמנו 20 מיליון. היום זה הגיע גם עם שער נהדר בנגיעה מחוץ לרחבה.

Comments closed