יומן האליפות של הפטס (15) – הניצחון על מיאמי

אליפות בית נוספת שבאה בדיוק בדרך שבליצ'ק אוהב להשיג - עם הרבה התאמות במחצית, ועם הגנה מוחצת

אין דבר שמפחיד אותי יותר מאשר רצפים. רצפים נועדו להישבר. כשאתה שומע על רצף ניצחונות הבית של הפטס על קבוצות מה-AFC או על רצף הניצחונות המדהים שלהם כשהם מובילים במחצית (משהו כמו 70 פלוס משחקים) – זה די ברור לך שבדיוק עכשיו הרצף הולך להשבר.

וכשירדנו למחצית אחרי מה שנראה כמו המחצית הכי גרועה שלנו מאז המשחק בקנזס סיטי, ההרגשה היתה שאם יש משחק שבו זה יקרה – זה יהיה היום. כלום לא עבד. כמו ברבע השלישי שבוע שעבר, בריידי לא הצליח לייצר כלום. משחק הריצה לא היה קיים. ובהגנה, כל מיני ניסויים לא ברורים של בליצ'ק נתנו למייק וואלאס להיות חופשי לשתי תפיסות ארוכות, במקום שישמור עליו אחד הקורנרים הטובים שלנו. אלמלא החזרת בעיטה לט"ד ועוד חטיפה שהגיעה כמעט עד האנדזון, היינו יכולים לרדת מושפלים לחצי.

השיא הגיע בדקה האחרונה, כשבליצ'ק החליט לרוץ שלוש פעמים והמאמן של מיאמי לא זרם עם זה, לקח שלושה פסקי זמן ובסוף גם הימר על מסירה ארוכה לאנדזון שהשתלמה לו בגדול. זה היה החטא ועונשו הקלאסי. בשלב הזה, בהחלט הגיע לנו להפסיד.

ואז עלתה קבוצה אחרת לגמרי לחצי השני.

קשה בדיוק לשים אצבע על איפה היה השינוי. אבל אם תרצו, זה היה במהלך הראשון של החצי – מסירה ארוכה לגרונקובסקי שאמרה – אנחנו לא מוותרים עליו. ואז, המהלך השני – הכדור לג'ונאס גריי, שסופסל קשות מאז המשחק המדהים שלו מול הקולטס – והוא נלחם בשביל עוד יארד ועוד אחד – ואז ידעת שאנחנו בדרך הנכונה.

כמו תמיד כמעט, היכולת של בליצ'ק לעשות את ההתאמות הנדרשות במחצית עשתה את העבודה. פתאום טיינהיל לא מצליח למצוא רסיברים חופשיים. פתאום גרונקובסקי חוזר להיות מעורב במשחק ההתקפה אחרי ששותק לגמרי בחצי הראשון.

ואז בריידי רץ 17 יארד לדאון ראשון. שח-מט.

אליפות בית 12 מתוך 14 שנים בעידן בריידי. לא רע. לא קרוב אפילו למטרה.

10525354_10152928420052372_8800606546454721287_n

סיכום שבוע 14 (ודירוג עוצמה)
סוף יומן האליפות של הניינרס. עכשיו האנשים בחליפות

22 Comments

אלון 15 בדצמבר 2014

החגיגה של וואלס בחצי הראשון גמרה לקבוצת פנטזי שלי את העונה.

אריאל גרייזס 15 בדצמבר 2014

זה בסדר, החגיגה של אודל בקהאם גמרה לקבוצה שלי את העונה..

אלון 15 בדצמבר 2014

מסיבה לא ברורה עדיין ניצחתי בנקודה, שבוע הבא הגמר

דוד 15 בדצמבר 2014

די כבר, בכיין הגנות שכמוך…
איך ניצחת את זה עדיין לא ברור לי.

עידו ג. 15 בדצמבר 2014

טוב ראיתי רק את הרבע השלישי שנראה לי היה הרלבנטי וזה נראה קודם כל כמו ניצחון של ההגנה.
חוץ מזה יש לכם סיבות נוספות לאופטימיות:
אם לא יקרה משהו באמת בלתי צפוי פייטון או כל אחד אחר יצטרך לעבור דרך פוקסבורו כדי להגיע לפיניקס.
אני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שבריידי רץ מעל 10 יארד בלי אוטומטית לגלוש אחר כך (בליצ'ק בטח יספסל אותו במשחק הבא בתור עונש).
יחד עם ה-פאק פאק פאק בהפסד לגרין-ביי נראה שיש לכם ק"ב מאד מאד רעב.
איך אמרנו – לא מתעסקים עם בריידי בדצמבר?
ואף מילה על הבריאות של גרונקובסקי (שיט, לא הצלחתי להתאפק)

ירח אדום 15 בדצמבר 2014

בצער רב אני אומר שהשנה מי שירצה את הסופרבול יצטרך לנצח את הפאטס

אריאל גרייזס 15 בדצמבר 2014

תקן אותי אם אני טועה, אבל זה לא ככה כמעט כל שנה בשנים האחרונות? כדי להגיע לסופרבול מה-AFC, צריך לעבור את הפטריוטס. דנבר לפני שנה, בולטימור לפני שנתיים וכו'

אלון 15 בדצמבר 2014

אני חושב שהוא התכוון השנה צריך לעבור בפוקסבורו בינואר, לא חוויה כיפית בשביל אף אחד. נקווה שההגנה של דנבר תשמור על היכולת שלה מה3 שבועות האחרונים כי אם לא אז אין מישהי בAFC שתוכל לעשות את זה.

אלון 15 בדצמבר 2014

שאני אומר נקווה זה מאוד סובייקטיבי כמובן :)

אריאל גרייזס 15 בדצמבר 2014

ההרגשה שלי היא שלא נראה גמר AFC בין הפטס לברונקוז. אין לי שום דבר אמיתי לבסס את זה עליו, אבל זאת ההרגשה שלי כרגע

אלון 15 בדצמבר 2014

מבין מה שאתה אומר.. אבל כל עוד דנבר והפטס משחקות בבית קשה לי לראות את הקולטס או פיטסבורג או סן דייגו או כל אחת אחרת מנצחת אותן

אריאל גרייזס 15 בדצמבר 2014

מישהו ראה את בולטימור מנצחת גם את דנבר וגם את הפטס בבית שלהם לפני שנתיים? את הג'טס מנצחים את הפטס בבית לפני שנתיים? זה העניין בפלייאוף, שהוא מנותק לחלוטין מהעונה הרגילה. יש סיבה שבריידי ופייטון, למרות שהם הטובים ביותר בתחומם, נפגשו בסך הכל 4 פעמים בפלייאוף בכל 14 השנים המשותפות שלהם בליגה ורק פעם אחת מאז 2006.

חדש 16 בדצמבר 2014

לדנבר יהיה קשה
איבדו 3 LB חשובים (מרשל, טרוויטאן וארווניג) בלי 2 הרצים הפותחים (בול והילמן) תמיד TE אחד פצוע לפחות (כרגע טאמיי, לא הפסד גדול אבל עדיין), מצבו של הקו לא ברור (כרגע קליידי פצוע), כרגע המצב של הבועטים טוב (למרות שקונור אין לו עוצמת בעיטה וצריך להחזיק שלושה בסגל). נקווה שהבילס יצליחו לנצח ואז אולי צריך לעבור דרך המייל היי בשביל אריזונה

עידן. 15 בדצמבר 2014

ההגנה נראית מעולה בשבועות האחרונים. די מדהים לראות איך במשחק כמו פיזי כמו פוטבול יש חשיבות עצומה לאמונה עצמית ומנטליות של קבוצה. שנאמר- הכל בראש.

עם כל זה, בריידי נראה פחות חד בשבועות האחרונים ומאבד יותר מידי. אם הפאטס יגיעו למשחר שבו הם יצטרכו לרדוף אחרי הקבוצה השנייה, לא בטוח שיש להם את הכלים לעשות את זה.

עמי ג 16 בדצמבר 2014

נגד סן דייגו היו צריכים לרדוף אחרי 14:3 והצליחו לא רע.
נגד גרין ביי היו צריכים לרדוף והגיעו לדרייב אחרון שיכול היה לנצח את המשחק.
בקיצור – יש להם מספיק כלים לרדוף.

רענן 15 בדצמבר 2014

הדברים הטובים ביותר שקרו לפטס העונה הם ההפסדים שלה , בהקבלה לגרף של מניה בעליה הוא לא עולה כקוו ישר בצורה אלכסונית אלה מדי פעם עוצרת ויורדת לקחת אוויר (תיקון בלשון עושי השוק ) הגרף של הפטס נראה חיובי מאוד ובריא ,כל הפסד במועדו ובסיבתו ,כאילו הוזמנו מראש וליריבים שאין בהפסד להם נזק של ממש (מתנצל בפני אוהדי הדולפינס גם אתם לא ניספרים) אז לפני סידורים אחרונים בדנוור מסכים ומסכם "כל הדרכים מובילות לפוקסבורו" אבל…(בכלל כל מה שלפני האבל לא נחשב) בפוקסבורו ביום פקודה צריך גם לנצח !!

ט-היל (שם זמני) 15 בדצמבר 2014

חצי משחק ראיתי דרך הסמארפון באיזה ארוע נוכחות חובה של העבודה. רבע שלישי באוטו בנהיגה, ואת הרבע האחרון כבר בבית, מקלל מול הטלויזיה. כיף גדול זה לא היה. שוב מצאנו דרכים יצירתיות להפסיד (בעיטת שער שדה שנחסמה והפכה לט.ד. בצד השני, ריצה של בריידי ל-17 יארד, לא פחות) . שוב נגד הפאטס. שוב בדצמבר. שוב.
פילבין צריך ללכת, זה ברור. איש מקסים שהצליח פעם אחר פעם לגרום לשלם להיות שווה פחות מסכום חלקיו. שנה הבאה יהיה יותר טוב זה בטוח. וגם בריידי לא ישחק לנצח. אז יש תקוה.
גו דולפינס!

אריאל גרייזס 16 בדצמבר 2014

בריידי מדבר על זה שהוא רוצה לשחק עד גיל 45 (הוא בן 37) כך שלא הייתי בונה על זה במקומך.
אני דווקא חושב שפילביין עשה עבודה טובה, בעיקר בקטע ההגנתי. החלפת מאמן עובדת לעיתים רחוקות במקרים כאלו

ט-היל (שם זמני) 16 בדצמבר 2014

פילבין עשה לדעתי עבודה טובה עד יוצאת מן הכלל בבחירת השחקנים – יחד עם איירלנד והיקי – והעמיד קבוצה שעל הנייר יכולה להגיע רחוק עם עוצמות ועומק כמעט בכל עמדה.
פילבין עשה עבודה גרועה עד מחפירה בכל הנוגע לניהול משחק בזמן אמת, הובלה והנהגה של השחקנים, מוטיבציה ושליטה בקבוצה (הדוגמה הבולטת היא שערוריית אינקוגניטו-מרטין בעונה הקודמת).
התוצאה היא קבוצה בינונית שלא מממשת את הפוטנציאל שלה. זה לא ישתנה כי הוא לא ישתנה. לכן ניראה שדוקא שינוי פרסונאלי בעמדת המאמן יכול להביא לשינוי – אולי עוד בימיו של בריידי (מי יתן ויזכה לאריכות ימים ופרשנים).

פורד פרפקט 16 בדצמבר 2014

צריך ליצור משברים מכוונים כדי ללמוד על היכולת שלך לצאת מהם, אחרת זה עלול לקרות בסופרבול……לא מתאים

עמי ג 16 בדצמבר 2014

אפרופו שח-מט – פוטבול זה בעצם שח-מט אבל עם הרבה שרירים. כישרון ואתלטיות לבד לא מספיקים. צריך גם הרבה חכמה, טקטיקה, אסטרטגיה, ביטחון עצמי. לקבוצות הגדולות באמת יש את זה ובגלל זה – למרות תקרת השכר והדראפטים – אלו שנמצאות למעלה נשארות שם הרבה זמן.

מאוד שמחתי לראות את ג'ונאס גריי חוזר. יש לו יכולת יותר טובה משל בלאונט ווארין לייצר יארדים על הקרקע. זו אחת הסיבות שההתקפה תקתקה הרבה יותר טוב ברבע השלישי.
לפטס יש השנה מזל גדול עם פציעות. כל קבוצת ההתקפה בריאה ובהגנה חסר בעצם רק מאיו (לא שמרגישית בזה כל כך).
ואולי זה לא רק מזל. הרבה קווטרבקים נפצעו השנה בקבוצות אחרות (אריזונה, דאלאס, קרוליינה, וושינגטון, פילדלפיה) ובריידי קשישא שחוטף לא מעט עומד יפה על הרגליים (ואפילו רץ קצת).
מלבד ההגנה שמאוד השתפרה השנה – גם הספיישל טים מייצרת השנה הרבה מהלכים גדולים.
לפטס יש קבוצה מאוד מאוזנת, והרבה דרכים לנצח משחק, או להפוך משחק צמוד למשחק קל עם רבע אחרון לפרוטוקול. גם זה עוזר לצמצם פציעות.
בשנה שעברה כמעט כל ניצחון הושג בשיניים, עם הרבה דפיקות לב, ולפעמים רק בדרייב אחרון, או אחרי שהיה צורך לבצע מהפך גדול במשחק. השנה היא דורסת.
אני לא אובייקטיבי כמובן, אבל נכון לעכשיו זו הקבוצה שנראית הכי חזקה וממוקדת. לפי איך שהקבוצה הזו נראית בשבועות האחרונים כל הישג שהוא פחות מזכייה בסופרבול יהיה בעיני אכזבה.

גיל 16 בדצמבר 2014

לא ראיתי אף אחד מהמשחקים בחי בגלל טיסה (מי המשוגע שטס ביום ראשון?) אבל לדעתי העונה הזו היא עונת הרטרו. הפטס משחקים כמו לפני עשור, סיאטל משחקים כמו הבירס ב85, ושאנאהן, סליחה פוקס, מוציא מכל מטאטא ראנינג בק. אפילו רמבו שוב באופנה. עוד דבר מעניין השנה זה שבניגוד למה שמדברים עליו כל הזמן עד כמה להגנה קשה לשחק נראה שיש יותר הגנות מעולות מאשר התקפות מעולות. הפטס, דנבר אבל גם סיינט לואיס, אריזונה, קנזס סיטי ועכשיו בפאלו ההגנה הלוהטת שבשני המשחקים האחרונים גרמה ל4 אינטרספשנס למאנינג ורוג'רס בלי שום ט"ד עם 50% השלמה ו41 רייטינג ממוצע.

Comments closed