ארסנל, אחרי: סוג של צדק (בני תבורי)

טוב לראות שרוג'רס מנסה אבל כל עוד נמשיך עם הקישור האחורי הנוכחי, שום שיטת משחק לא תפטור את הבעיות שיש לנו בהגנה

liverpool-vs-arsenal

קיבלתי את ברכת בעל הבלוג להעלות את רשמי מעוד משחק מאתגר לב-ריאה.

מצד אחד, משחק ליגה שני ברציפות שליברפול טובה יותר. מצד שני, רק נקודה אחת משש, שזה רע. רע מאוד. אומר זאת בברור: אני בעד הארכת חוזה לרוג'רס לעוד עונה לפחות. הסיבות הן עניין לדיון נפרד, רק אציין כאן שאני מסרב להיכנע להיסטריה חד-עונתית. רוג'רס ראוי לאשראי נוסף למרות עונה איומה ומי שחושב שהעונה הקודמת הייתה רק סוארז, אוהד יונייטד.

לאחר שאמרתי זאת, אילו יכולתי לומר רק דבר אחד לרוג'רס, הייתי מתלבט בין שני דברים: הספסול של מיניולה והלוקאס. שתי טעויות קשות ובלתי מחויבות. יש על מיניולה את הטעויות שהביאו לספיגה כמעט בכל משחק, אבל את המצבים שהביאו לשערים שג'ונס קיבל מיונייטד והיום מארסנל, מיניולה מסכל באופן די קבוע. ולוקאס? מה עוד אפשר לומר על שחקן כל כך מיותר, כל כך לא נחוץ וכל כך לא יעיל. תיקו אתו מרגיז אותי יותר מהפסד בלעדיו.

נקודות אור:

מרקוביץ': כשיגדל יהיה טוב.

לאלאנה: יופי. מכניס חיים למשחק.

סקרטל: סבא אחד שלו בטח רדף יהודים והשני החביא אותם.

קוטיניו: ברוך הבא מתוק שלי, עשית אותי שמח. מגיע לך הגול הזה.

סאקו: גם תהיה בריא וגם תקשיב לצרחות של סקארטל. הגול של ז'ירו עליך יא אח.

וכל מה שגרייזס כתב.

***

ואת זה כתב המארח לפני:

 

את המשחק היום אני כנראה לא אראה בלייב ובספק אם אראה בכלל. תוצאה של תכנון לקוי של הדלקת נרות משפחתית. שמתי הקלטה אבל אני לא מאמין בלראות משחקים בדיליי תוך ניסיון לא לדעת את התוצאה (זה אף פעם לא עובד. וזה גם מרגיש אידיוטי קצת לשמוח על גול שקרה כבר לפני שעתיים), מה עוד שהפטריוטס משחקים בשמונה בערב. אולי אני אראה את המשחק המוקלט אם אדע שניצחנו.

בכל מקרה, אין לי תקווה גדולות למשחק היום. בניגוד לכל האוהדים שהתלהבו מהניצחון הנחמד בגביע הליגה ביום רביעי, אני בעיקר ראיתי את החסרונות של מה שהיה שם.

זה נכון שההתקפה היתה יותר אטרקטיבית. ועדיין, לא ראינו בה את המתפרצות הקטלניות של שנה שעברה אלא יותר את הפוזשן הקלאסי של לפני שנתיים. כשהוא עובד, אז הוא לא רע – בעיקר בלמנוע מהקבוצה השניה את הכדור, אבל קשה להגיד שהוא מייצר הרבה הזדמנויות מול הגנה צפופה.

אבל הבעיה העיקרית היא בלי ספק בחלק ההגנתי. זה נחמד מאוד לשחק עם הנדרסון ומרקוביץ' בכנפיים, אבל זה מתכון קלאסי לשחקני כנף יריבים לעשות לך שם בית ספר. ראינו את זה מול היונייטד, כשהיה לנו שם את מורנו אז כשמשחק שם מרקוביץ' עם עזרה של קוטיניו, זה בכלל מתכון לאסון.

ככל שעובר הזמן, אני הולך ומשתכנע שהבעיה העיקרית של ליברפול של רוג'רס היא שאין לה בקישור האחורי שום דבר שניתן לתאר אותו כקשר אחורי קלאסי.  מישהו חכם שיודע לחסל התקפות מוקדם פשוט על ידי קריאת משחק נכונה. לדוגמא, אחד כזה היה מסוגל לסגור את רוני בשער הראשון של יונייטד ולמנוע את הגול. כל עוד אין לנו אחד כזה, ואנחנו סומכים על ג'רארד או כל מיני שחקנים בינוניים כמו אלן או לוקאס, ההגנה שלנו נידונה להיות בינונית עד גרועה. בשנה שעברה ההתקפה המדהימה שלנו חיפתה על היכולת החלשה, אבל השנה אי אפשר יותר. ואז אתה חוטף שלושה גולים מול יונייטד בינונית להחריד במשחק שבו אתה שולט במשחק.

לא ברור לי מה מפריע לרוג'רס להבין את הדבר הזה ולנסות להביא את השחקן הזה שישדרג את הקבוצה עוד יותר מחלוץ, או לפחות לתת הזדמנות לג'אן בעמדה הזאת, אבל עד אז אנחנו נידונים לראות את ההגנה שלנו חוטפת שערים בצרורות מהזדמנויות מועטות. אני זוכר במונדיאל בקיץ ראיתי את סאקו משחק כבלם בנבחרת צרפת ועושה שם עבודה נהדרת. אני זוכר את לוברן משחק מצוין בקרואטיה. סקרטל ניטרל יפה מאוד את הספרדים במפגש האחרון בינהם לפני כמה חודשים. זה לא שהבלמים שלנו כל כך גרועים כמו שהם פשוט צריכים לעלות הרבה יותר מדי קדימה כדי לחפות על החוסר בקישור אחורי שלנו.

בכל מקרה, מול ארסנל, לעלות באותה שיטה ועם אותם שחקנים תהיה הפקרות לא קטנה. מצד שני, טוב לראות את רוג'רס מנסה ולא מקובע לשיטה אחת. בכל מקרה מהעונה הזאת לא ייצא הרבה, אז עדיף לעשות את הניסיונות עכשיו.

להסתכל על ה-5-1 משנה שעברה ולהיאנח כמו פולני טוב, זה מה שנשאר לנו (בערבית זה תמיד נשמע טוב יותר)

 

התיקו בוילה
הניצחון המוחץ על ניוקאסל ביום האיגרוף

40 Comments

matipool 21 בדצמבר 2014

אחח … עונה שעברה נראית כאילו הייתה כל כך מזמן .
איזה משחק זה היה ( חסר לי בסרטון את הבעיטה של סוארז ממרחק של עשרים ומשהו מ' שפגעה בקורה כמה דקות אחרי ה-4:0 ) וכמה יפה לשמוע אותו עם שדר מתלהב בערבית .
חוץ מזה – כמעט כל מה שכתבת נכון .

גורביץ' 21 בדצמבר 2014

אאוץ'.. כואב לראות את התקציר ולחשוב על איזה כיף היה לראות משחקים שלהם שנה שעברה. חחח איזה שדרן משיחי מקריין שם, נשמע כאילו הוא חזה את העלייה והנפילה של ליברפול בסרטון של 4 דקות. אלללללה רחחחים

ran 21 בדצמבר 2014

האמת מפחידה… אם עולים עם ההרכב שהופיע בגביע, אנחנו נהיה בצד המפסיד של ה 5-1.
עניין הקשר האחורי גם כן מדויק ולכן היתה לי ציפייה אדירה מההגעה של צ'אן, הבעיה שהוא קצת יותר הנדרסון באופיו מאשר מקאללה.

שמועות רצות בנוגע לשוער נוסף ומרדף אחרי דיאבלה של פאלרמו, שבהחלט יכול להיות רכש מאד מעניין- צעיר מאד אבל עם תכונות שמזכירות שני חלוצים שהרטיטו לבבות שנה שעברה.

יונתן 21 בדצמבר 2014

קשר אחורי זאת הבעיה המרכזית מאז שמאסצ'ראנו עזב. זה זעק גם בעונה שעברה וכמו שציינת גם השנה. עד שלא תיפתר הבעיה נמשיך לראות את הבלמים חסרי אונים פעם אחר פעם.

ניק 21 בדצמבר 2014

אם ההרכב ההזוי שרוגרס מעלה רוב הסיכויים שארסנל תשיג נקמה יפה היום

יאיר 21 בדצמבר 2014

קשר אחורי טוב זה בהחלט נכס עבור כל קבוצה. מאטיץ' הוא אחת הרכישות היותר משדרגות שצ'לסי עשתה בשנים האחרונות ועצם זה שגוסטבו רק בוולפסבורג לדוגמא זה עלבון למחלקות רכש של קבוצות גדולות רבות.
ובכל זאת יש קבוצות עם הגנה טובה גם בלי קשר אחורי איכותי אמתי. לפעמים דווקא קשר כזה גורם לאחרים להסתמך עליו ולזייף בהגנה. דרכים לחפות על היעדר אחד כזה יש לא מעט, אחת מהן היא למשל אחזקת כדור מה שמשאיר ליריבה פחות זמן לסכן אותך. דרכים אחרות שליברפול עצמה עשתה בעבר הן לדוגמא לחץ גבוה שמחייב את ההגנה או לשחרר כדור ארוך (מה שמייתר את הקישור ומעביר את מרכז הכובד ישר להגנה ושם כפי שציינת ליברפול חזקה יותר) או לאבד אותו, אפשרות נוספת היא הצטרפות של יותר שחקנים לאמצע אם זה מהאגפים או אחד החלוצים מה שיוצר יותר צפיפות ומקשה על הכדורים לעבור.

לכן לא הייתי אומר שהבעיה העיקרית של ליברפול זה העידר קשר אחורי. הבעיה שלה שהיא אינה מתמודדת עם הכלים שיש לה בחסרון. ואם כבר בעיות אז ככה במאמר מוסגר אני חושב שהבעיה המרכזית של ליברפול השנה היא שהמעבר המהיר מהגנה להתקפה וחכמת המשחק של סוארז לא קיימים ופתאום היא מוצאת את עצמה מקבוצה שלא הפסיקה להבקיע לקבוצה שלא מגיעה למספקים מצבים. בנתיים היא פשוט לא מצליחה להתמודד עם זה.

D! פה 21 בדצמבר 2014

טוב, כמו כולם אני גם קצת חושש שאנחנו נמשיך להאנח על העונה שעברה עוד שנים ארוכות.

אני מסכים לגבי הבלמים והקשר האחורי. אבל לראות את דניאל מסיים התקפה ולהזכר בסטרלינג מול יונייטד ואתה מבין בדיוק איזו מכה נוראית זה מבחינתנו לשחק חצי עונה בלי חלוץ מהיר. או בלי חלוץ בכלל.

מסכים לגבי משחק הגביע. אם קבוצה כזו פירקה לנו את ההגנה כלכך הרבה פעמים לא רוצה לחושב מה קבוצה קצת יותר טובה עלולה לעשות. מצד שני – זו ארסנל.

בני תבורי 21 בדצמבר 2014

ראיתי את ההרכב ואני רץ לדאוג לתכנון לקוי של הדלקת הנרות. לא ברור לי מקומו של לוקאס בהרכב ועוד יותר מדוע קולו טורה זוכה לקרדיט. את מיניולה הושיבו על טעויות וטורה שסידר ליונייטד שער שלישי בדקות הכי טובות שלנו במשחק ההוא, מקבל אשראי. מילא.

D! פה 21 בדצמבר 2014

מה ההרכב, בני?

אני מוותר על אירוע בשביל המשחק – לא מצפה לראות שידור חוזר של שנה שעברה אבל כן משחק טוב.

טורה הפך לחביבו של BR, אני הייתי משחרר אותו בקיץ על מה שעשה בעונה שעברה (שדווקא פתח אותה מצויין)
ולוקאס כך חושבים לא מעט נותן יותר ממה שנדמה לנו. אני עדיין בדיעה שהוא לא תורם אבל כל מיני סטטסטיקאים אוהדי הקבוצה חושבים אחרת. יצא לי להתווכח על כך לאחרונה באיזה מקום.

Dorigil 21 בדצמבר 2014

שמחה גדולה הוידאו שצירפת בסוף.

ניק 21 בדצמבר 2014

תגידו, בטוח שמארקוביץ הוא לא האח הצעיר של פלקאו?!

D! פה 21 בדצמבר 2014

שמישהו יעזור להנדרסון להבין מה הוא עושה שם באגף. יש לו פלאשבקים קשים מקני

D! פה 21 בדצמבר 2014

איזו קבוצה, איזו עונה. לדפוק את הראש בעמוד

שולטים כל המחצית, מוצאים את הרשת בדקה האחרונה ואז חוטפים גול רך ומעפן מכלום.
אל אלוהימוש!
תעיפו את הכדור המז##ין לכל הרוחות

גורביץ' 21 בדצמבר 2014

המשחק הכי טוב שלהם השנה ביי פאר, סופסוף רודג'רס הבין שאם אין חלוצים אז עדיף לשחק בלי חלוץ. לפחות הם לא הפסידו

D! פה 21 בדצמבר 2014

יכול מאד להיות (לא ראיתי את המשחק נגד טוטנהאם). זה הרגיש ככה בחצי הראשון – אבל זה בדיוק מדגים את עומק הבעיה.

Dorigil 21 בדצמבר 2014

אוי לוקאס.

אריק 21 בדצמבר 2014

רציתי לכתוב שאתם משתפרים מהפסד להפסד… אבל אז באו ארסנל

D! פה 21 בדצמבר 2014

וגם יכולת לשמוח שונגר לקח ממך את וולבק

אריק 21 בדצמבר 2014

דני "הסקי" וולבק.

בני תבורי 21 בדצמבר 2014

אריק,
אם יש מישהו שאני לא מקנא בו עכשיו זה בך…

אריק 22 בדצמבר 2014

בני. מבחינתי ליברפול צריכה להפסיד. תמיד. ככה אני יותר אוהב את זה. אבל לא מאוד חשוב כרגע אם ההפרש 10 או 11 יותר חשוב שארסנל איבדו שתי נקודות ככה שקצת רציתי שתשוו… היה מבלבל.

D! פה 21 בדצמבר 2014

בני

מסכים ביותר לגבי מיניולה.
לוקאס היה טוב היום וכמו שאמרתי ממקודם, הסטטיסטיקות טוענות שאיתו אנחנו עושים יותר נקודות מאשר בלעדיו. לאורך הרבה זמן. לא יודע מה לומר על זה.

אני מאשים את סקרטל בשני השערים. טוב שהחזיר אחד.
קוטיניו כל הזמן נראה כמו מישהו שעומד להבקיע או לבשל וכל הזמן מצליח איכשהו לפשל במהלך האחרון. טוב שכבש. כשיצליח לכבוש יותר הוא יהיה ענק.
לאלאנה נחלש משמעותית בחצי השני אבל יודע להרים קרן מעל המגן הראשון. מרקוביץ היה צריך להשאר. משמח מאד לראות שהוא מתחיל להראות חלק ממה שראינו ממנו ביוטיוב כשהגיע.

אבי גלברט 21 בדצמבר 2014

מצד אחד נקודה משש זה נכון ,מצד שני יש שינוי ולא יעזור כלום ! תמצא שחקן שיכניס את הדבר העגול הזה לרשת והכול נראה אחרת . מצד אחד אופציית הלוקאסים להלן הנגרים (לוקאס ,אלן ,הנדרסון ,)ומצד שני להלן הקוסמים הקטנים הקוטיניואים (קוטיניו ,מרקוביץ ,לאלנאה,סטרלינג )…..יש הנעת כדור ,יש לחץ ,יש שמחת חיים ויש הרבה מצבים כמו שנה שעברה . מה אין ? גולים ,רוע ,שיניים .הגולים שקיבלנו כאלו נאיביים שזה מתסכל פשוט . מרקוביץ יהיה שחקן שחקן וכרגע הוא פזיז ,נאיבי אבל מהיר ובעל ראית משחק כמעט כמו קוטיניו . תוסיפו לטונה כשרון ויצירתיות חלוץ מהיר שנכנס לעומק (רמז -הוא עכשיו פצוע ) ויש לנו תענוג של משחק . לא נפלתי היום מלאלנה אבל קוטיניו חיפה על כולם . סטיבי כל משחק מוכיח כמה הוא חיוני חבל על הזמן . לוקאס ? אלוהים אפשר הרדמה לפני הצינטור ? כל פאול שלו זה הכנה לצינטור ….נקודות ,נקודות ראבק הליגה בורחת ….

יריב ס. 22 בדצמבר 2014

היום הפאול היה על ג'רארד. כל כך טפשי ומיותר, נתן לארסנל שער מכלום במחצית שהם לא היו קיימיםץ

D! פה 21 בדצמבר 2014

אבי.. גם לי היו בעיות להעלות את התגובה…D:

משה 21 בדצמבר 2014

אבי,
נראה לי שהמסר עבר…

בני תבורי 21 בדצמבר 2014

גדול :)

D! פה 22 בדצמבר 2014

אבל אם כבר באותו נושא בני, זו לא הפעם הראשונה מאז השינוי שיש קצת בעיות הטענה לאתר.

בני תבורי 22 בדצמבר 2014

D,
הבעיה ידועה, הסיבה טרם…עובדים על זה.

שמעון 22 בדצמבר 2014

בני, אני לא מאמין שכתבת "רק אציין כאן שאני מסרב להיכנע להיסטריה חד-עונתית." זה ממש בניגוד למה שהלך פה באתר שנה שעברה!!
בהמשך השורה היה אפשר גם לכתוב "לכן צריך לפטר את רוג'רס שבנה קבוצה שלא מסוגלת להבקיע 45 שערים בעונה…"

שמעון 22 בדצמבר 2014

לא בני, אריאל! סליחה

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2014

את החלק הזה דווקא בני כתב..

בני תבורי 22 בדצמבר 2014

אכן כך כתבתי ואסביר: העונה המחורבנת הזאת לא מחייבת פיטורין של רוג'רס כפי שהעונה הקודמת לא העמידה אותו בשורה אחת עם שאנקלי, פייזלי ודלגליש. הוא בחור מאוד נבון שמנהל היטב את הקבוצה למרות סגל מחורבן ותוצאות עגומות, וראוי לפחות לעונה נוספת. אני לא אוהב את כל ההחלטות שלו אבל כאבי הבטן שלי או של כל אוהד אחר, אינם גורם במשחק.

משה 22 בדצמבר 2014

ייאמר לזכות רודג׳רס שבשני המשחקים האחרונים הוא יצא מההלם והחליט לעשות מעשה. אני לא מת על ה 3-4-3 הזה בכלל, יש לנו שלושה בלמים שגם אם הם ישבו על המבחן יחד הם לא יגרדו 300 בפסיכומטרי, הנדרסון מבוזבז באגף, אין חלוץ אבל לפחות יש תנועה ושטף וזה מבליט את מה שכן יש בקבוצה (קוטיניו, סטרלינג וניצוצות של לאלנה ומרקוביץ׳). צריך לחשוב טוב מה כדאי לעשות בינואר (רמז : באלוטלי לפרוג׳יה או ברשיה) כדי לתפס למעלה.
ולגבי התוצאה, לקבל שני שערים מקבוצה כל כך בינונית של ארסנל זה ממש מתסכל. לקבל אותם גם במשחק שבו היינו כל כך הרבה יותר טובים זה מטריף את דעתי.

D! פה 22 בדצמבר 2014

מסכים מאד משה – חבל שלקחה לו חצי עונה כדי להבין שהוא חייב לשנות משהו. אבל ניחא…. זה גם גרף למידה..

רובי פאולר 22 בדצמבר 2014

בני אחלה טור. אין ספק שיש שינוי באינטנסביות, במהירות ובכמות המצבים. מסכן בוריני עד שכבר קיבל צ׳אנס מרוב רצון והשתדלות הגזים…

D! פה 23 בדצמבר 2014

רובי, ככה…?

בלי שמות, בלי ציונים, בלי ביקורות? שברו אותך

רובי פאולר 23 בדצמבר 2014

לא, לא, בחיים לא ישברו אותי. ראיתי את המשחק בחלקים מקוטעים בלילה ואתמול הייתי תורן כך שכל מה שהספקתי לכתוב זה את זה, אבל נראה לי שבני סיכם יפה וכבר אבד המומנטום לציונים וכו'… במשחק הבא אשוב בגדול!

D! פה 23 בדצמבר 2014

שמח לשמוע… יאללה שישי הגדול (זה נופל על בית הכנסת חביבי)

רובי פאולר 24 בדצמבר 2014

נקליט / נוותר הפעם מה נעשה?…

Comments closed