הביקור של סטודמייאר

כמה מחשבות רנדומליות לחלוטין בעקבות הביקור, הדי הזוי יש לומר, של אמארה סטודמאייר בארץ:

  • אולי כדאי לו לשקול מחדש את כל הסיפור של החתימה ב"מכה של הכדורסל", לא?
  • בטח תוך יומיים נשמע שקוראים לו "שחקן הכדורסל היהודי הטוב בעולם", כאילו לא נפלנו כבר עם תמיר גודמן הזה (ג'ורדן היהודי, עלאק). מה, חייבים לקחת כל יהודון שפעם זרק לסל וישר להפוך אותו לטוב מכולם?
  • מה שמזכיר לי – זוכרים בשנות השמונים את "הכדורגלן היהודי הטוב בעולם", דניאל בריילובסקי? כזה גדול שהוא ישר חתם במכבי חיפה. תכניס את הכדור מול קולומביה כבר!
  • חכו, חכו לספטמבר ותראו איך אמארה נותן ראיון ל-ESPN ובו הוא מספר שהוא מוותר על להגיש בוורלד סירייס כי זה נופל על יום כיפור
  • בנבחרת הכדורסל הוא כבר לא יכול לשחק, כי הוא שיחק בזו האמריקאית, אבל אין שום חוק על אתלטיקה, נכון? הרי אם הוא רוצה הוא שובר את השיא הישראלי בקפיצה לרוחק ולגובה באותו יום
  • האם זה אומר שעכשיו נראה גל של שחקני NBA מתגיירים, בדומה למה שקרה עם קארים בזמנו? כי אם כן, זה מעלה את השאלה את מי הייתם הכי רוצים לראות מתגייר. אני אומר רון ארטסט – שילוב שלו ושל פניני בנבחרת הוא משהו שבאמת הייתי רוצה לראות
  • אבל למה עם חולצה של היאנקיז, יא אמארה, למה?
  • ואי אפשר לסיים בלי האמירה של סמי דיוויס ג'וניור – מילא אני כושי, מילא אני עיוור, אבל יהודי?
רגרסיה
כדורגל בלוז (חיים שדמי)

No Comments

austaldo 3 באוגוסט 2010

לפחות דניאל בריילובסקי היה שחקן די טוב בסך הכל… אתה יודע מי קיבל את הכינוי "הכדורגלן היהודי הטוב בעולם" לפניו? שמעת על בארי סילקמן?

Amir A 3 באוגוסט 2010

בארי סילקמן? גם אתה עקבת אחרי מכבי ת"א בשנות ה-80? פעם היה פה כדורגל.

רחביה ברמן 5 באוגוסט 2010

דניאל בריילובסקי היה שחקן ע-נ-ק. בארץ לא הבינו אותו. אשכרה לא הבינו אותו. היה נותן מסירות עקב להעמיד שחקן מול שוער והשחקן לא היה מוכן לזה.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2010

רחביה, הוא היה שחקן מעולה, אבל הכדורגלן היהודי הטוב בעולם? עד כמה שאני זוכר, בתקופה שהוא שיחק במכבי חיפה היה לנו את רוני רוזנטל ששיחק באלופת אנגליה ואת אלי אוחנה ששיחק באלופת אירופה למחזיקות גביע, איפה הוא ואיפה הם?

רחביה ברמן 5 באוגוסט 2010

דניאל בריילובסקי היה שחקן כדורגל בערך פי אלף מיומן ומתוחכם מרוקט רוני, עם כל הכבוד לו. לגבי אוחנה – כשבריילובסקי הגיע זה היה לפני שאוחנה הגיע לשיא בעונה הקסומה באירופה, ועדיין בריילובסקי היה שחקן יותר טוב. אולי אוחנה היה יותר ווינר, אין לי מושג במה בריילובסקי זכה בארחנטינה, אבל הוא היה רמה אחרת. האם אוחנה היה שחקן כדורגל טוב יותר מאייל ברקוביץ' משום מהוא זכה בתואר אירופי ואליפות מדינתו ואייל לא? כמובן שלא. אייל היה אידיוט לזלזל בהישגים של אוחנה, אבל איכויותיו של החרא ככדורגלן היו גדולות וייחודיות מאלה של הדוגמן – שהיה שחקן נפלא בפני עצמו.

לאף שחקן ישראלי לא היה את הטאץ', התזמון, קריאת המשחק של בריילובסקי. אני זוכר את עצמי משתנק למראה מאמציו המבוזבזים.

אריאל גרייזס 6 באוגוסט 2010

רחביה, יש לי בעיה עם הגדרה של שחקן כטוב יותר רק על סמך יכולות טכניות. אני חושב שחלק נכבד ממה שלוקחים בחשבון צריך להיות לאיזה הישגים השחקן הגיע ובאיזה קבוצות הוא הגיע לשחק. עם כל הכבוד לבריילובסקי, שבאמת היה שחקן מוכשר, אם הוא היה עד כדי כך טוב אז איך המקסימום שהוא הגיע אליו זה מכבי חיפה בתקופה הטרום-אירופאית שלה? והוא עוד הגיע מדרום אמריקה, עם קרדיט של נבחרות לאומיות דרום אמריקאיות, לא כמו אוחנה או רוזנטל שבאו מהלבנט ואף אחד לא הכיר אותם.

בשורה התחתונה, מה שאני בא להגיד זה שאני לא אוהב את הנטיה הזאת לתפוס יהודי בגלות ואוטומטית להכתיר אותו לטוב בתחומו. ראינו את זה כמובן בקיצוניות מוגזמת עם הסיפור של תמיר גודמן שנופח לממדי ענק רק כי הוא שיחק כדורסל בארה"ב. ברגע שהוא הגיע לארץ ראינו מה הוא באמת שווה. אותו דבר קרהה עם ג'ון שייר לא מזמן.

ולגבי ההשוואה בין אוחנה לברקוביץ' – ובכן, כל מי שראה את שנייהם משחקים יודע שלאייל היו יכולות טכניות עדיפות. אבל זה רק נתון אחד במכלול. יכולות מנטליות זה נתון אחר, מנהיגות זה משהו נוסף, הצלחה בנבחרת, הצלחה באירופה – כל הדברים האלו צריכים להלקח בחשבון.

Comments closed