הניצחון על סוונסי

האם ראינו את ליברפול של עידן פוסט-ג'רארד היום?

liverpool-vs-swansea

חשבתי על זה בהפסקה, עוד לפני ההתפוצצות של המחצית הכי טובה שלנו זה כמה חודשים, שעם כל הצרות שנפלו עלינו העונה, זה בדיוק מה שיהפוך את ברנדון רוג'רס למאמן טוב יותר.

עד עכשיו לרוג'רס היו חיים די נוחים. הוא אמנם שיחק פה ושם עם ההרכבים אבל הוא ידע מי הקפטן שלו במרכז המגרש, ידע שיש לו את החלוץ הטוב בעולם והוא צריך לבנות את המשחק סביבו. זה לקח לו אז חצי עונה ולהביא שני שחקנים שישלימו את זה (סטארידג' וקוטיניו) ופשוט לתת לזה לרוץ.

העונה, לא רק שאין לו את הלוקסוס של סווארז, הוא גם חייב ללמוד לשלב שחקנים חדשים בהרכב. להבין בדיוק את היכולות שלהם, במה הם טובים ובמה לא, והכי חשוב – להתמודד עם תקופות קשות ועם ציפיות מלחיצות.

יש מאמנים שלא יוצאים מתקופות כאלו. רוברטו מרטינז באברטון, למשל, נראה כרגע במצב הזה. זה לא פשוט, למצוא את כל הפתרונות לבעיות שלך תוך כדי תנועה.

רוג'רס עוד לא מצא את הפתרונות שלו. לא את כולם, לפחות. שיטת ההגנה כרגע עדיין מאוד בעייתית. אני לא בטוח שאני סגור על שיטת שלושת הבלמים הזאת, שאמנם נותנת חופש פעולה יפה מאוד לשחקני הכנף (וראינו את זה היום נהדר עם מורנו) אבל משאירה אותך מאוד חשוף באותו מקום. על השימוש בג'אן בתור בלם אני בכלל לא סגור.

אבל זה היופי בתקופה הזאת, שרוג'רס לומד ממנה כל יום משהו חדש. בפעם הבאה שהוא יצטרך להתמודד עם שינוי, עם תקופה קשה, הוא כבר ידע איך זה מרגיש וגם יהיו לו פתרונות מסוימים בידיים שהוא יודע שעובדים.

בסוף, נקבל מאמן טוב יותר – וזה לא מעט.

***

היה גם משחק, כמובן.

אני חושב שלמדנו ממנו כמה דברים חשובים.

הראשון הוא שקוטיניו ולאלנה כרגע צריכים להיות באנקר בהרכב. השילוב שלהם מתחיל לתפוס תאוצה והיכולת שלהם לייצר מצבים לעצמם ואחד לשני הופך אותם למסוכנים בכל שניה שהם על המגרש.

הדבר השני הוא שרוג'רס יצטרך להתמודד בקרוב מאוד עם דילמת ג'רארד. יכול להיות שזה סתם מקרה שדווקא כשג'רארד נח אז הקבוצה נתנה את המשחק הכי טוב שלה, אבל אני די משוכנע שלא. גם שנה שעברה, כשסטיבי היה פצוע, הנדרסון פרח, וראינו את זה גם היום.

אני חושב שאת ההבדל הגדול ראינו בהתקפה שדווקא לא הסתיימה בגול אלא במשקוף של סטרלינג. פתאום ראינו את ליברפול של שנה שעברה, שיוצאת להתקפה מתפרצת מהירה שלא משאירה זמן להגנה להתארגן. המפתח לאותה התקפה היתה מסירת עומק נהדרת של הנדרסון. ראינו מסירה דומה של הנדרסון גם בגול הראשון למורנו. בניגוד לסטיבי, הנדרסון היום מסוגל להריץ התקפות במהירות, וכשסטיבי על המגרש כמעט כל כדור עובר דרכו, מה שמאיט את ההתקפה מאוד. ועל החסרונות של ג'רארד בתור קשר אחורי כבר דיברנו מספיק.

אני לא יודע איך רוג'רס יתמודד עם זה. זאת בהחלט דילמה קשה. הגישה שלי היא שג'רארד צריך לשחק בערך 50% מהמשחקים, במקרים שבהם נדרשת יותר החזקת כדור ופחות מהירות. אני לא בטוח שסטיבי יסכים לגישה הזאת (ובטח להמשיך אותה בעונה הבאה) ויהיה מעניין לראות מה רוג'רס יעשה. הנה עוד דבר שהוא יצטרך להתמודד איתו וללמוד ממנו.

חוץ מזה, הביטחון של מיניולה בכדורי גובה ממשיך להיות בקאנטים, והוא לא מצליח להשרות רוגע על ההגנה. אני מאוד אוהב את מיניולה, אבל אם הוא לא יצליח להשתפר בקרוב בנושא הזה, יצטרכו גם פה לקבל החלטות. בכל מקרה, החזרה של סאקו מבורכת מאוד.

הדבר האחרון שחשוב הוא  לא להתרגש יותר מדי מהניצחון הזה. הייתי מחכה קצת לפני שהייתי מכריז שליברפול סוף סוף הגיע לעונה. תבינו, כמו שאמרתי בהתחלה שייקח זמן לקבוצה הזאת להתחבר (אני מודה, לקח קצת יותר זמן ממה שחשבתי) גם עכשיו אני חושב שצריך זהירות וסובלנות. עוד יהיו הרבה עליות וירידות העונה, כי רוג'רס עדיין בשלב הניסויים ואני גם חושב שהסגל שנראה בסוף ינואר יהיה שונה ממה שאנחנו רואים עכשיו. אבל תחשבו איך הקבוצה הזאת היתה נראית אם היה לה גם גולר אמיתי בחוד?

בינתיים, אפשר להנות סוף סוף מערב שקט ולהסתכל למעלה בתקווה קטנה. עכשיו, כמה בלוגים יחזרו פה לכתוב על ליברפול, אתם חושבים?

התיקו בסאות׳המפטון
תיקו (גרוע) בסטוק

66 Comments

אודי 30 בדצמבר 2014

משחק שהכי נהניתי ממנו מאז הניצחון על טוטנהאם. ובכל זאת, שני גולים במזל וגם מזל שלא חטפנו אחד בצד השני לפחות פעם אחת. אבל רק הפסד אחד בשבעה משחקים וסוף סוף רודג'רס שכח מה-4-5-1 הנוראי של תחילת העונה. סאקו איבד ביטחון קצת אחרי השער המצמק, אבל הוא בבירור הבלם הכי טוב שלנו.

משה 30 בדצמבר 2014

נכון, אסור להסתנוור, אבל…
יש לנו רצף של 4 משחקים טובים, למרות שהוצאנו מהם רק 7 נקודות. סופסוף יש שטף, תנועה והנאה במשחק. רוג׳רס מצא הרכב שרץ, גם אם יש לו לא מעט בעיות (3 בלמים, לוקאס ) והצליח לצאת מהמשבר וגם להגדיר מהם החוסרים הברורים כדי להיות באמת טובים (חלוץ, בלם אחד לפחות, קשר אחורי ). צ׳אן היה לא רע דווקא בתור בלם, המשחקים של סאקו בהגנה משגעים אותי. עכשיו גם רואים כמה גדול האסון שבאלוטלי גורם להתקפה שלנו.
לגבי ג׳רארד, המועדון גדול מכל סמל, אם זה מה שנדרש שישב על הספסל. אני מקווה לפרישה בסוף העונה ולתפקיד במועדון, כל אפשרות אחרת צריכה להיות מחוץ למועדון (לצערי ).

ליאור 30 בדצמבר 2014

רוג'רס בהחלט יצא מהתקופה הזאת מאמן טוב יותר
אבל לא כמאמן ליברפול

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

על סמך מה אתה אומר את זה בדיוק? רוג'רס הרוויח את החוזה שלו לכמה שנים קדימה.

ריצ'י מקאו 30 בדצמבר 2014

מסכים עם אריאל. על סמך מה אתה אומר את זה? אני רואה בו מנג'ר שלנו להרבה שנים. להיפטר ממנו תהיה בכיה לדורות.

קאז 30 בדצמבר 2014

תפור על סטיבי שתי עונות בנתניה . כמו עטר וזהר כל אחד בזמנם
ועד שלא יהיה שוער שההגנה תרגיש איכשהו שאף לסמוך עליו, ההתנהגות בשליש האחרון תמשיך להיות היסטרית.

אריק 30 בדצמבר 2014

זה הכי מפחיד.
שגם אנגליה וגם ליברפול יגלו את הבעיה ויפתרו אותה.
מזל שליברפול כבר לא יכולה לשחק עם אלונסו ומסצ'ארנו ולאנגליה כבר לאמפארד וסקולס, אחרת הם עוד היו מצליחות.

אבי גלברט 30 בדצמבר 2014

בוקר טוב ! נשבע לכם שכבר במחצית שהיה אחד חשבתי שאני פותח את ולמעט לאלנה) יודע את מקומו במגרש ,איך המשחק מהיר שוטף ,איך הלחץ מצוין כמו פעם ובכלל נראים טוב . ואז בא לאלנה והרס לי …..כל מה שאריאל כתב הוא נכון וגם סוגית סטיבי היא בלתי נמנעת למרות שאני טוען פה כל פעם שהתלול בו גדולה והוא משמעותי . BR יידרש לסוגיה כבר בשבועיים הקרובים .. עדןי סאקו לפעמים מביך עם הכדור ,לוקאס לא תמיד מדויק אבל נשבע לכם שהיה אתמול בסדר גמור . רק העלייה המביכה של בלוטאלי בסוף הרסה את החגיגה . הבן אדם קם מהספסל ללא חימום ,מנומנם ועשה פרצופים . גועל נפש . יש עכשיו רצף משחקים + חזרתו של סטארידג ' שיכולים להחזיר אותנו למאבק על המקום הרביעי . כבר למדנו השנה שזה אומר הפסד ללסטר בבית ביום חמישי …הפוסט במילים ,יופי ,יופי ,יופי ….רציתי להגיד איך כל תקן (כולל לוקאס

אבי גלברט 30 בדצמבר 2014

נמחקה לי שורה ! צ"ל בשורה הראשונה אחרי "את" ככה – הפוסט במילים יופי ,יופי ,יופי משחק שוטף מהיר ,לחץ טוב ואיך כל אחד כולל לוקאס ולמעט לאלנה יודע את מקומו במגרש . זהו עכשיו זה משלים את הפוסט למעלה .

D! פה 30 בדצמבר 2014

העבודה דפקה לי את המשחק אז ראיתי רק דקות ספורות ובכל זאת כמה הערות ושאלות

* איך היה צ'אן בתור בלם שלישי? נשמע מוזר ביותר
* יש פה באמת מישהו שמופתע שהנדרסון נראה יותר טוב כשהוא לא תקוע באגף?

* מודה ש-BR כבר תקופה נראה לי עובד עצות ואבוד ו(עדיין) לא בטוח שיכול לצאת מזה. זה היו בעיקר ההרכבים המקובעים והגרועים שהוא עלה איתם. לפחות זה השתנה וגם
* העובדה שהוא מוכן לספסל את סטיבי. לפחות בינתיים זה יכול לעבוד מולו או עד שימצא לו תפקיד אחר במערך או עד שתהיה פרידה. לא נעים וחבל מאד אם הוא לא יסיים את הקריירה בבית אבל אם הוא ישים עצמו מעל המועדון אז לא תהיה ברירה. כרגע עדיף שהוא בחוץ, בתור גיבוי על הספסל.
* אני לא מחסידי לוקאס אבל עושה רושם שהוא נותן המון יציבות במרכז. אי אפשר לקחת את זה ממנו.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

צ'אן היה סבבה לגמרי. הוא אמנם פיספס כדור בראש במה שהוביל לגול של סוונסי אבל גם הציל אחד בטוח עם גלישה מדהימה. הוא שחקן מאוד ורסטילי ולקראת סוף המשחק הוא עלה למעלה ועשה עבודה יפה. הייתי מאוד שמח לראות אותו ליד הנדרסון, אני די משוכנע שזה היה יכול להיות ציוות מעולה.
אני לא חשוב שרוג'רס "ספסל" את ג'רארד. הוא פשוט נתן לו מנוחה כדי לא להעמיס עליו יותר מדי. אבל עכשיו זה בטוח נתן לו חומר למחשבה. אני משוכנע שנראה שוב את סטיבי מול לסטר ביום חמישי.
לוקאס נותן יציבות, אני מסכים – אבל הוא פשוט מסוג השחקנים שאתה יודע מה תקבל איתם – אבל אף פעם לא יותר. שחקן שמתאים לקבוצה בלי שאיפות.

D! פה 30 בדצמבר 2014

כרגע הוא מתאים לשאיפות שלנו – יציבות. אני גם הייתי רוצה לראות שם את צ'אן אבל אני חושש שהנסיון העדיף של לוקאס שווה לנו שם משהו בינתיים.

עכשיו ראיתי תקציר יפה וזה נראה טוב, כמעט כמו היילייטס משנה שעברה.
מתי פעם אחרונה הנדו היה קפטן פותח? בהחלט יכול להיות לנו כאן קפטן העתיד שמסוגל לתת את כל האקסטרות שסטיבי כבר לא יכול לתת 90 דקות. אוי אם הוא יילמד לכבוש.
וסוף כל וסף ללאלנה מראה לנו למה BR כלכך רצה אותו, קוטיניו מספק רגעים קסומים.

הציוות המשולש הזה מאחורה ידרוש מאיתנו עוד שני בלמים איכותיים לפחות. לסאקו אין רגל של כדורגלן. זה פחד אימים לראות אותו מכדרר.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

כן, סאקו מפחיד, במיוחד שהוא חושב שהוא כן כדורגלן ודופק עקבים. עדיין, הוא אחלה בלם. שים לפניו קשר אחורי אמיתי ומאחוריו שוער עם בטחון בכדורי גובה ותקבל הגנה מעולה.
זה מה שאנחנו צריכים כרגע – חלוץ סקורר, קשר אחורי אמיתי ושוער עם בטחון. לא יודע אם זה יספיק לקחת אליפות בקצב שבו צ'לסי והסיטי מבזבזות אבל זה כן אמור להספיק כדי לרוץ בצמרת הגבוהה באופן קבוע. צריך לזכור, כמעט כל השחקנים המובילים שלנו אמורים להיות פה עוד הרבה זמן. סטרלינג, קוטיניו, סטארידג', ג'אן, הנדרסון, לאלנה, מורנו, קוטיניו – כולם צעירים או צעירים מאוד (לאלנה הכי מבוגר בחבורה – בן 26). זה קבוצה לתקופה ארוכה מאוד. רק חסרים לה כמה חלקים לפאזל, זה הכל

זה משנה 30 בדצמבר 2014

מסכים מאוד עם ההערות של אריאל. יחד עם זאת, מצפה לשילוב במרכז של הנדרסון עם צ'אן.

D! פה 30 בדצמבר 2014

גם אני מסכים,
אם כי אני חושב שקשר אחורי אמיתי (ואיכותי באמת) + בלם מהשורה הראשונה באולם יחפו גם על השוער (ישדרגו גם את השוער). לא הייתי ממהר להחליף את מה שיש לנו בסתם עוד שוער מקסיקני. אם צ'ך יגיע אשנה את דעתי.

לגבי גיל הקבוצה – זה נכון, זה טוב וזה בבירור ההנחיה של הבעלים. אני כן חושב שצריך לצידם שחקנים עם נסיון. תחשוב מה צ'אבי אלונסו יכול היה לעשות להם. אני מקווה שסטיבי יסכים לתרום גם מעמדה פחות חשובה על המגרש.

TD 30 בדצמבר 2014

משחק מהנה והזכיר מעט נשכחות משנה שעברה. חייבים לומר שסוונסי היתה רכה להחריד אבל עדיין, עבור ליברפול הנוכחית, גם לקחת כשנותנים זה לא קל.
הנדרסון היה אדיר – מסר, רץ, מסר וניהל את המשחק. היה לו בטחון לעשות דברים כשידע שלוקאס תמיד minded להגנה.
קוטיניו – מדי פעם בורח לו משחק כזה שבו הוא עושה הכל (ונכון) ואני מתכוון בעיקר ללחץ מתמיד, התלהבות וריכוז לאורך כל המשחק. כשרון ברור שיש לו ומטרות למסירה ברור שאין לו.
סטרלינג – ריבוי השחקנים בקדמת המגרש (בשל הלחץ של כל הקבוצה קדימה) עוזר לו כי הוא מרגיש שלא כל ההתקפה עליו. משחק טוב.
צ'אן – אני עדיין לא יודע להגדיר את זה אבל הוא מקרין המון בטחון. גם אני בעד לנסותו ליד הנדרסון.
לוקאס – נשבע לכם שראיתי אותו מוסר קדימה פעם אחת.
הגנה – אין הרבה מה להתלונן אבל סוונסי לא באמת התאמצה לאתגר. מנקיו ומורנו עשו עבודה טובה על הקווים. כמה שרודג'רס היה רוצה הגנה יציבה יותר כדי שיוכל להשתמש יותר בחופשיות במורנו…
רודג'רס – נראה שמצא סגנון שקצת התחבר לקבוצה אבל אין לי מושג מה יעשה עם סטיבי ואיך סטארידג' משתלב בהרכב הזה (כלומר את מי מוציאים). ולמה לא להוציא את סטרלינג וקוטיניו העייפים מיד אחרי הגול הרביעי? (יש משחק ביום חמישי!)

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

חזרה של סטרידג' (יאללה, שיקרה כבר!) תעשה אחד מן השניים, לדעתי (תלוי מול איזה יריבה) – ויתור על אחד מהשניים של לאלנה וקוטיניו או ויתור על אחד משלושת הבלמים. כמובן, כל זה בהנחה שכשסטיבי משחק הוא לא מחליף את לאלנה או קוטיניו אלא את לוקאס

אבי גלברט 30 בדצמבר 2014

לגמרי . ולגבי סאקו ,מאה אחוז נכות ….חזק כן כל השאר פחד אלוהים . חוזר עוד פעם ,רק אחרי שנשחק ככה רצוף כמו שנה שעברה כמה חודשים נוכל לדבר על סוף עידן סטיבי .עד אז זה טוב נגד נאיביות כמו סוונסי . חוץ מברנלי יש רצף של 4 משחקים ששיחקנו טוב ,מהר ,לחץ כמו שנה שעברה והרבה התלבהות . בהחלט נקווה שזה השינוי המבורך שאנחנו מחכים לו כבר חצי עונה . אין ספק שסטארידג'שיחזור יוסיף מימיד שאין לנו היום וזה גם גולר וגם חלוץ חזק ומהיר . היום יש לנו חצי חלוץ מהיר ועייף ….הנדרסון בקצב הזה יוכל למלא את מקומו של סטיבי בבוא היום לפחות בקטע של המנהיגות וההתלהבות .כל דקה שלו בכנף זה בזבוז . קוטיניו כבר אמרנו ? מלך ,תענוג .

ערן (המקורי) 30 בדצמבר 2014

1) אי אפשר כמובן להשוות עם שנה שעברה, אך בכל זאת מחשבה, למי שרוצה להיות אופטימי: בשנה שעברה היינו טובים לפני מחזורי הכריסמס, ורבים חשבו ששם זה ייגמר. אבל זה לא קרה (כמובן ארסנל איבדה אז מומנטום). היינו אז טובים לפני הכריסמס, אך הפכנו למפלצתיים, לטובה, לאחר מכן (עם רצף נצחונות מטורף, ועוד). בכלל, טוב לסיים את 2014, שהתחילה כל כך נהדר, עם הנצחון המתוק אתמול.
2) אני רוצה לקוות שההרכב יתייצב ומעכשיו נפגין רמה דומה ועקבית, במיוחד כאשר סטארידג' יחזור. אני יודע שרובנו מקווים לרכש בחלון ינואר, אבל לאור הניסיון אני בספק אם נוכל למצוא א. תותחים (ופחות מתותחים, אין מה לקנות) ו- ב. אותם תותחים ישתלבו במהירות ויתרמו כבר עכשיו. ראינו כמה קשה לשלב רכש, ולא רק אצלנו.
3) מקווה שבאלוטלי לא יקבל דקות יותר, ולו בגלל שהוא כל כך תוקע ומשנה את הסגנון שלנו (כפי שראינו בתחילת העונה)

D! פה 30 בדצמבר 2014

מסכים לגבי התותחים ולא שום דבר פחות מזה.

אני בטוח שלצוות יש מספיק שמות ברשימה כי היה מלא זמן להתכונן לזה. מצד שני אני בטוח שנראה לפחות רכשית הימור אחת איפשהו. עוד איזה ילד עם תג מחיר שאומר שאולי פעם או יהיה שווה משהו.

ran 30 בדצמבר 2014

להוציא את המשחק נגד ברנלי שלא צפיתי בו,
שני משחקים רצופים ליברפול מנטרלת יריבה איכותית.
הקבוצה מרשימה, מה שנותן המון קרדיט לעבודה של רודג'רס בידיעה שיש לו בהרכב יותר מדי שחקנים בינוניים (כולל לאלנה למרות המשחק אתמול).
החשש האמיתי הוא מה יקרה עם סטרלינג יפצע כי אין לו תחליף והקבוצה בנויה עליו.
נצחון על לסטר בחמישי וחזרה קרובה של סטארידג' ואולי העונה הזו תסתיים הרבה יותר טוב ממה שציפינו
וניתן יהיה להדחף למאבק על מקום 3,4, הצלחה שבראייתי תתעלה על שנה שעברה.

גורביץ' 30 בדצמבר 2014

גם בתסריט הכי אופטימי, צריך שארסנל יתחילו לנגר כמו שנה שעברה אחרי הכריטמס, כי יונייטד כבר באנקר בטופ 4

ערן (המקורי) 30 בדצמבר 2014

אם יש משהו שאני סמוך ובטוח לגביו, הרי זה שארסנל יפגינו בקרוב את הרכות שלהם משנה שעברה

רובי פאולר 30 בדצמבר 2014

מסכים בגדול עם הכל. מדהים חוסר הביטחון בחלק האחורי, שהיה בסה"כ בסדר גמור אתמול (גם אני לא מבין מה צ'אן עושה שם אבל היי – אם הוא עושה את זה זה טוב…). שימו לב שאחרי ה – 2-0 הנדו פישל בגדול והגול עליו – זה התחיל עם נסיון למסירה זחוחה בחזה שהפכה למתפרצת של סוואנסי, ואח"כ הוא גם זייף בשמירה על סיגורדסון. השילוב של זחיחות שהופכת להיסטריה עלתה לנו בלא מעט נקודות העונה, ולא היה רחוק מ – 2-2 נוראי תוך דקה נוספת.
גם אני חושב שסטיבי סופסל לטובת צבירת כוחות להמשך בשבוע אינטנסיבי, אין לי ספק שהוא יפתח ביום חמישי. אסור לתת להנדו לחזור לאגף! אני חושב שה 5-3-1-1 הזה שהופך ל 3-5-1-1 הוא מערך לא רע, ונעים לראות את רודג'רס יוצא (באיחור של חודשיים אבל יוצא) מהקיבעונות ומנסה לסגל לקבוצה של השנה דברים טובים משנה שעברה. גרייזס – חייבים לתרגם את הבלוג לאנגלית, היינו חוסכים איזה 20 נקודות!
חוצמזה סיכמתם היטב אז נעבור לציונים:
מיניולה – 6. היו לו כמה הצלות יפות אבל העונה הוא משחק כאילו יש לו טיטול עם קקי… מבוהל כל כך…
מאנקיו – 6. עלה וירד יפה.
סקרטל – 6. בסה"כ היה בסדר, גם בהתקפה, היה מדויק בניגוד להרגלו.
צ'אן – 6. לא ברור מה הוא עושה שם מאחרוה, אבל הוא עשה את זה לא רע.
סאקו – 6. היה בסה"כ בסדר כל עוד לא נדרשת ממנו אינטראקציית כדור -רגל, שזה קצת בעייתי בענף הנ"ל.
מורנו – 7. סופסוף משחק אחראי וטוב שלו, עוזר מאוד שיש "עוד בלם" מאחוריו שסוגר על העליות שלו, סופסוף גם לא טעה.
לוקאס – 6. סולידי.
הנדו – 7. היה מקבל 8 אם לא הגול שעליו. פשוט שחקן אחר באמצע.
לאלאנה – 8. א-מחיה, סופסוף משחק נמרץ מדויק של צפון – דרום ובעיטות מרחוק ולא מזמוזים וכדרורים לשומקום. רק שימשיך ככה.
קוטיניו – 7. קם על צד ימין.
סטרלינג – 6. בחצי הראשון היה בודד ומסכן, בחצי השני גילה כמה נחמד כשחברים באים לעזור

רובי פאולר 30 בדצמבר 2014

אריאל – יש טור רשמי מתוכנן לסיכום החצי הראשון של העונה?

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

זה נשמע לי כאילו אתה מתנדב לכתוב אחד..

רובי פאולר 30 בדצמבר 2014

חחח… קודם כל לתרום למערכת! האמת שאין לי בעיה, בשמחה רבה (כלומר במפח נפש לאור העונה הזו)

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

מעולה. ariel.greisas בג'ימייל. זה יכול להיות מצוין כהקדמה למשחק ביום חמישי, אם תספיק לכתוב עד אז

רובי פאולר 30 בדצמבר 2014

אשתדל מאוד

משה 30 בדצמבר 2014

בדרך גם הלבשת לו באלגנטיות דד-ליין…

D! פה 30 בדצמבר 2014

+1

קדימה רובי. מחכה.
בעיקר כשבמקרה הכי טוב אצליח לצפות רק במחצית אחת (ותודה למי שקבע חתונה על המחזור הזה)

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

חביבי, למדתי מהטובים ביותר..

זה משנה 30 בדצמבר 2014

+1

ריצ'י מקאו 30 בדצמבר 2014

+1

matipool 30 בדצמבר 2014

סוף סוף משחק כייפי ומהנה עם תוצאה מצוינת . כמה זמן חיכינו לזה .
רובי – רצוי להשתמש גם בחצאי מספרים ואז הציונים משקפים יותר .
תוריד ללאלנה חצי ציון , תוסיף חצי ציון לקוטיניו , צ'אן ואפילו ללוקאס ( כן כן ) ומיניולה ואני איתך .

רובי פאולר 30 בדצמבר 2014

הצעתך נידונה בכובד ראש בדירקטוריון שלי, ולאחר דיון ממושך והצבעה דמוקרטית הוחלט לאמץ אותה עקרונית :-)

ליאור 30 בדצמבר 2014

במידה וקלופ היה על המדף
עדיין הייתם הולכים אם רוג'רס ?
אני די בטוח שךיברפול תלך על מהלך כזה בקיץ בכל הכוח

משה 30 בדצמבר 2014

לא תלך, בטח אם מגמת השיפור תימשך. קלופ מתרסק מתחילת העונה עם דורטמונד, זה הופך אותו למנג'ר לא טוב ?

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

גם חושב שהיא לא תלך. המקום של רוג'רס בטוח לשנה הקרובה, אלא אם תהיה איזה קטסטרופה. אם הייתי אומר לי לפני שנתיים להביא את קלופ, הייתי רץ על זה. אבל כרגע לרוג'רס מגיעה ההזדמנות שלו

D! פה 31 בדצמבר 2014

גם לא בטוח שקלופ הולך כלכך מהר.

ליאור 30 בדצמבר 2014

אין לא מצליח להיזכר במנג׳ר שהגיע להצלחה עם קבוצה כלשהי ועונה אחרי זה התרסק
והצליח להביא את אותה הקבוצה להצלחה שוב
זה סיטואציה שתמיד נגמרת בחילופי מאמן!

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2014

התרסקות זה מה שקורה לדורטמונד השנה. אני מסרב לקרוא למה שקורה פה התרסקות (עדיין), אלא בניה מחדש אחרי עזיבה של השחקן הטוב בקבוצה והתגבשות של קבוצה.

ליאור 30 בדצמבר 2014

וצאו רגע מהדוגמה של פרגסון
זה לא הסיפור פה

באבא ימים 31 בדצמבר 2014

למה הדוגמה של פרגוסון לא רלוונטית? אחרי עונה בה הוא סיים במקום השני הוא סיים במקום ה – 11 ועונה אח"כ במקום ה – 13.

ליאור 31 בדצמבר 2014

כי לא היה בהיסטוריה
מאמן שהוא בעצם מועדון

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2014

פרגוסון היה מועדון בשלוש שנים הראשונות שלו ביונייטד? ברור שלא. אף אחד לא יודע לאן דברים התפתחו. הסיכויים שרוג'רס יתפתח להיות פרגוסון הם די קלושים. אבל לא הייתי מסיק לא מפרגוסון ולא מאף מאמן אחר לגבי המצב היום בליברפול. אף אחד לא יודע כלום

יואב 31 בדצמבר 2014

מרגש להתעלם משלוש אליפויות ושלושה גביעים וגביע מחזיקות אחד(על באיירן וריאל). וכל זאת בליגה שכוללת שתי מכבי סל.
זה מרגש. הרקורד שלהם ממש זהה. גם קאריירה האימון שלהם תיהיה זהה.
זה מרגש.

יריב ס. 31 בדצמבר 2014

אף אחד לא משווה בין רודג'רס לפרגוסון (ליאור העלה את ההשוואה אבל אם אני מבין נכון הוא לא אוהד ליברפול).
מרבית אוהדי ליברפול רואים ברודג'רס מאמן לשנים רבות וברור להם שיהיה לו גרף למידה אבל מאמינים ביכולת שלו ללמוד.ההשוואה היחידה אולי לפרגוסון היא שגם לו לקח מספר שנים עד שהצליח עם יונייטד ואני אשמח עם רודג'רס יזכה באליפות ראשונה בליברפול בעונתו השישית

ליאור 31 בדצמבר 2014

ביקשתי לא לעשות השוואה בינהם
ההשואה הנכונה בין רוג'רס לבין רדנאפ ב2012 בטוטנהאם והאמת אני מאמין שגורלם של שני המאמנים דומה

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2014

אה, טוב, אם ביקשת, אין לנו ברירה אלא לעשות השוואה לרדנאפ.

ליאור 31 בדצמבר 2014

אריאל
לא צריך לכעוס ולהיעלב
אבל רוג'רס זה תואם הארי רדנאפ וגורלם דומה
מישהו בליברפול היה כבר צריך להבין שבשביל לשחזר את הצלחות העבר אין מקום למנג׳ר בריטי
מישהו אמר רפא בניטס

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2014

תן לי בדיוק את הקשר בין הארי רנדאפ, שנולד לפני שהוקמה מדינת ישראל, לברנדון רוג'רס שלא מזמן חגג 40? תן לי את הקשר בין התקציבים וגודל המועדון של טוטנהאם לבין גודל המועדון והתקציבים של ליברפול? תן לי את הקשר בין רדנאפ שהמקסימום שהוא עשה בטוטנהאם זה להגיע למקום רביעי עם 70 נקודות, לבין רוג'רס שהיה מרחק החלקה אחת מאליפות עם 86 נקודות?
ההשוואה לרדנאפ, שאותה שלפת מהשרוול, פשוט מופרכת מהיסוד. לא פחות מופרכת, בוא נגיד, מלהשוות את רוג'רס לפרגוסון.
והכי מצחיק – לא אנחנו העלנו את הדוגמא של פרגוסון, אלא אתה! ביקשת מאיתנו דוגמא ומרוב פחד שאולי נשווה לפרגוסון יקר הערך שלך, ישר צעקת – אל תשוו לפרגוסון!
ובכן, אני לא משווה לפרגוסון. אבל ההשוואה לרדנאפ היא לא קשורה לכלום. אתה רוצה דוגמא קצת יותר קשורה? קח את בניטז, שבשנה הראשונה שלו במועדון לקח את גביע אירופה. ואז באה נפילה אחר כך. האם הוא פוטר? לא, נתנו לו זמן והוא היה קרוב מאוד לקחת אליפות ארבע שנים אחר כך, כשהוא גם מגיע לעוד גמר גביע אירופה.
בקיצור, כל מאמן יש לו את הדינמיקה משלו. אף אחד לא יודע לחזות מה יהיה עם רוג'רס, אבל לקפוץ ככה ולחרוץ דין על מאמן שרק לפני חצי שנה כמעט לקח אליפות היסטורית בליברפול? לא יודע, לי זה נראה מוגזם להחריד

D! פה 31 בדצמבר 2014

טרול

ליאור 31 בדצמבר 2014

יהיה לי קצת קשה להגיב למגילה פה כי כישרון הכתיבה שלי קצת פחות טוב משלך
אבל אני רק אגיד לך שלא כמו שאתה חושב אני לא אוהד יוניטד
אני חוזר ואומר אני דוגמא למאמן שהצליח במועדון כלשהו ועונה אחרי זה כישלון חרוץ ושוב פעם הביא את הקבוצה להצלחה
ובשל כך רוג׳רס יסיים את העונה ותו לא
והאמת אני גם חושב שזה הדבר הכי טוב שיכל לקרות ליברפול

D! פה 31 בדצמבר 2014

יואב, אתה לא צריך לקפוץ.
הראשונים לכבד את מה שפרגוסון השיג הם אוהדי ליברפול. לפחות באתר הזה.

מה יש להשוות בין מאמן שתחילת הקריירה שלו לפני שלושים שנה לאחד שהתחיל אותה לפני שלוש שנים? מה יש להשוות את התחרות של לפני עשרים שנה עם זו של ימינו. תחרות אחרת, דרישות אחרות.

יואב 31 בדצמבר 2014

אני יודע שמכבדים כאן את פרגי. בכלל, אוהדי יריב ספורטיבי לעיתים רואה את התמונה נכון יותר מהאוהדים של הקבוצה עצמה.
ואני תמיד בעד סבלנות. גם במקרה רוג׳רס(לא בציניות).

באבא ימים 31 בדצמבר 2014

יואב אולי די עם הפאבלוביות?

אף אחד לא אומר שרוג׳רס הוא פרגוסון. השאלה היתה האם יש מקום לתת גיבוי למאמן שעשה עונה גרועה אחת אחרי עונה טובה. הדוגמה של פרגוסון לגמרי רלוונטית גם אם אין לרוג׳רס שתי אליפויות וגביע מחזיקות. אחרי הכל – פרגוסון קיבל גיבוי אחרי שתי עונות ממש גרועות (מקומות 11 ו – 13) ועונה אחת בינונית (מקום 6). הקהל של יונייטד שתה לו את הדם עד כדי כך שהוא עצמו הודה שהוא היה מוכן להכניס את ראשו לתנור והיו לא מעט אנשים שהיו מוכנים להפעיל את הגז. אז נכון – אין לרוג׳רס שתי אליפויות וגביע. מנגד – אנחנו לא מדברים על להעיף אותו אחרי שלוש עונות רעות, רק אחת. עונה אחד שבה על הדרך הוא גם הפך את ליברפול לאחת הקבוצות הצעירות בליגה.

באבא ימים 31 בדצמבר 2014

סליחה – שלוש אליפויות ושלושה גביעים.

יואב 31 בדצמבר 2014

גובה הקרדיט נובע מגודל הרזומה.
ואין שום קשר בין פרגי לרוג׳רס בעניין הזה.
סבלנות? סבבה. בטח יש דוגמאות רלוונטיות יותר שמתאימות למעמדו של רוג׳רס. לא כל קרדיט אמור לעלות פאבלובית את השם של פרגי.

באבא ימים 1 בינואר 2015

אוקי – אז אנא חלוק איתי את הדוגמאות הרלוונטיות. תן לי דוגמא למאמנים שסיימו בעונה הראשונה שלהם מקום שביעי, בעונה השניה שלהם מקום שני ובעונה השלישית שלהם מקום (נניח) שמיני ומטה.

מי לידיעתך נכלל בקטיגוריה הזו? פשוט שנדע מה מאגר המאמנים הרלוונטי להשוואה.

יואב 1 בינואר 2015

לא כזה משנה. הפרטים יכולים להשתנות(מיקומים וכאלה) אבל רוג׳רס בצעדיו הראשונים כמאמן ראשי וזה העניין. פרגי כבר הצליח בצורה סנסציונית לפני יונייטד(והספיק אף לאמן במונדיאל).

באבא ימים 1 בינואר 2015

זה הכי משנה!

אם אני מחפש מאמן שהביא את הקבוצה שלו למקום שני ואז עשה עונת נפל והיחידי שעולה לי בראש הוא פרגוסון אז זה מי שאני משווה אליו, מה מסובך כאן?

אז נכון – יש דברים שונים, פרגוסון להבדיל מרוג׳רס הצליח מאוד בליגה אחרת. מנגד:
א. רוג׳רס לא אימן בליגה אחרת (למעט בליגת המשנה שם יש לו רקורד של להעלות את סוונסי ליגה) אז קשה להשוות.
ב. אנחנו הרי מסכימים שכעומק הרזומה עומק הגיבוי אבל איש איננו מבקש לתת לרוג׳רס שש שנים, כל מה שמתבקש זה שנה אחת.

והעניין הוא שאתה מתקומם (באמת מתקומם – תסתכל על השימוש במילה ״מרגש״ בתגובה שלך כמדד למידת הסרקאזם שבה) על עצם הכנסת פרגוסון לדיון. אם היה עולה לי בשלוף מאמן אחר הייתי מכניס אותו.

שנה טובה לך (באופן אישי – שלא יתפרש חלילה כאילו אני מאחל שנה טובה ליונייטד – אני בעד יונייטד רק כשהם משחקים נגד גרמנים).

יואב 1 בינואר 2015

שנה טובה באבא.
ומסכים חלקית.
ובטח מסכים עם הגיבוי. אני מאמין ביציבות ובמתן אשראי. רוג׳רס הרוויח את זה ביושר אחרי העונה שעברה.

ליאור 31 בדצמבר 2014

ליברפול מסיימת את הליגה מקום 10
רוג׳רס ממשיך?
אני חושב שלא
סטיבי ישאר הרבה אחרי רוג'רס ליברפול
תצטרך מאמן בעל אישיות מיוחדת שידע להגיד לסטיב שלום
משהו בסגנון מורניו וראול

יריב ס. 31 בדצמבר 2014

אני לא רואה את סטיבי נשאר בכח. לדעתי הסיבה שהוא לא חותם על חוזה היא לא מסיבות כספיות אלא שהוא רוצה לראות לאן הקבוצה הולכת. ראינו במשחקים האחרונים שבהם הקבוצה משחקת עם לחץ מהיר והרבה תנועה כמה הוא לא מתאים לסגנון ואני בטוח שגם הוא ראה את זה.
הקבוצה נבנית למשחק מהיר עם סילונים זריזים והקפטן ממש לא רץ כמו פעם…

אריאל גרייזס 31 בדצמבר 2014

ליברפול לא תסיים מקום 10, אני מוכן להתערב על זה. ואני חושב שסטיבי יידע להגיד שלום ברגע שהוא ירגיש שהוא עוצר את הקבוצה או לא רלוונטי. אני חושב שזאת הסיבה שהוא עוד לא חתם על חוזה חדש – הוא מחכה לראות איך זה מתקדם

Comments closed