ההפסד בגשר (גביע הליגה)

הכדורגל של ליברפול השתפר בהרבה, אבל המקובעות המחשבתית של רוג'רס מטרידה

נעשה הפסקה מתודית קצרה מיומן הסופרבול לסיכום של המשחק אתמול. הוא נגמר בשעה כל כך מאוחרת שהתרסקתי על המיטה ולא הספקתי לכתוב כלום, אבל אני כן מרגיש צורך מסוים, גם יום אחרי.

אחרי משחק הפוטבול של סיאטל-גרין ביי לפני שבוע וחצי חשבתי לעצמי – מה הטעם בכלל לצפות בסוג ספורט אחר שהוא לא פוטבול? איך משהו יכול להשתוות לזה?

והנה בא המשחק אתמול והראה לי בדיוק למה.

בלי להעליב את הקוראים הצמחוניים או הטבעונים שלי, הרי שלטעמי כדורגל הוא כמו סטייק. אם אתה הולך לסתם מסעדה ומזמין סטייק, הסיכוי שתקבל משהו טוב הוא קלוש. במקרה הטוב זה יהיה אכיל, כמעט תמיד זה לא יהיה במידה שאתה באמת אוהב. אבל כשאתה מקבל סטייק באמת טוב – אז אין דבר יותר טוב מזה. מושלם.

המשחק אתמול היה סטייק משובח. כדורגל כמו שכדורגל אמור להיות. שתי קבוצות שמגיעות לשים גולים, מוותרות על גינוני נימוסים ברצלונאיים של שליטה במרכז המגרש ופשוט מניעות את הכדור קדימה כמה שיותר מהר. העובדה שהמשחק אתמול נגמר עם שער אחד בלבד, גם הוא בהארכה, היא סוג של פלא בעיניי. זה היה משחק שהיה יכול להיגמר בקלות עם חמישה-שישה שערים. תוסיפו לזה שחקנים קשוחים (ואחד, דייגו קוסטה, שהוא סתם מטונף) שנלחמים על כל כדור ומחזיקים בלא מעט טינה הדדית וקיבלתם באמת חוויה אמיתית שאי אפשר היה להוריד את העיניים ממנה אפילו לשניה.

Chelsea's Diego Costa, left, and Jordan Henderson of Liverpool

גם ליברפול משתבחת עם הזמן.

אני זוכר שבתחילת העונה הדבר שהכי ביעס אותי בקבוצה לא היו התוצאות אלא העובדה שקיבלנו שוב את הקבוצה המשעממת שהכרנו בימים שלפני רוג'רס. אחרי שנהנינו שנה שעברה מכדורגל נפלא שפשוט הפך את האהדה לקבוצה לתענוג, הרי שמה שראינו עד לפני חודש היה פשוט דכאון טוטאלי. אם נמשיך את המטפורה עד הסוף, הרי שליברפול הרגישה כמו סטייק מכובס של בר מצווה בשישי בצהריים.

הכדורגל שליברפול משחקת בחודש-חודשיים האחרונים הוא בהחלט מעודד.

ההגנה התייצבה וכולי תקווה שהפציעה של סאקו לא רצינית כי לטעמי הוא הגורם המייצב העיקרי (למרות שתי טעויות קשות אתמול). הדבר החשוב מהתקופה האחרונה זה שמיניולה החזיר את הביטחון שלו, הוא מציל שערים בטוחים וגם קיבל יותר בטחון בכדורי הגובה. אחרי 90 הדקות הרגילות רציתי להגיד שאיזה כיף – אנחנו כבר לא חוטפים מכדורי גובה אבל כנראה שכשאתה משתמש בג'ונסון בתור בלם וכשבאלוטלי אמור לעזור לך בהגנה – יש גבול לכמה אפשר להגן.

ופה אני רוצה להגיע לנקודה הבעייתית העיקרית שלי עם התקופה האחרונה.

אין ספק שרוג'רס עשה שינוי מחשבתי בזמן האחרון והצליח להרים את הקבוצה מהמקום הנמוך שבו היא היתה כדי לשחק כדורגל הרבה יותר חיובי. הוא גם הצליח לעצור את הדימום בהגנה, שהיה חשוב מאוד. אבל הוא עדיין לוקה מאוד בדבר אחד – וזה מקובעות מחשבתית. ברגע שהוא מתקבע על משהו, קשה מאוד להזיז אותו מזה.

בתחילת העונה זה היה החלוץ הבודד עם באלוטלי בחוד (על הנייר לפחות) שפשוט לא עבד ולקח לו שבועות ארוכים כדי להבין את זה. גם אתמול ראינו את המקובעות הזאת. קודם כל, הוא מקובע על זה שלוברן לא ישחק. נכון, לוברן פתח את העונה רע מאוד, אבל אין שום הגיון בלהכניס את גלן ג'ונסון בתור בלם שלישי ולא מישהו שמראש הוא בלם. בינינו, אין שום הגיון בלהכניס את ג'ונסון נקודה ופה המקובעות השניה – עכשיו שאני שומע שג'ונסון יחתום כנראה על הארכת חוזה. למה, לעזאזל, למה? גם הקיבעון על ג'רארד אתמול, שהיה בבירור השחקן החלש במגרש ולמעט מסירה גדולה למורנו לא עשה כמעט כלום, לא ברור. היה הרבה יותר הגיוני להכניס את לאלנה במקומו. ואם אתה כבר מכניס את ג'ונסון, למה לא לעבור למערך של שני בלמים, עם ג'ונסון ומורנו בתור מגנים ולשחרר את מרקוביץ' קדימה לאיים יותר על השער?

המקובעות הזאת מטרידה אותי מאוד כי עוד מעט, טפו טפו טפו, סטארידג' אמור לחזור. אני חושב שכל מי שראה את ליברפול של השנה מבין שאין שחקן נדרש יותר בהרכב שלה. סטרלינג, קוטיניו, ג'רארד, אפילו לאלנה הם לא איומים מספקים על השער. חלוץ גולר אמיתי הוא באמת מה שחסר לקבוצה הזאת. אבל נשאלת השאלה – במקום מי הוא יבוא במערך הזה?

אם ג'רארד הוא באנקר, זה אומר שקוטיניו או סטרלינג צריכים לפנות את המקום שלהם וזה פשוט לא הגיוני. אופציה נוספת היא מה שראינו בסוף המשחק, כשהנדרסון עבר לקו וסטארידג' יחליף את מרקוביץ', שזאת אופציה גרועה עוד יותר, לאור העובדה שהנדרסון לא שחקן כנף טוב ואתה מאבד את כל היתרונות שלו כשהוא לא במרכז המגרש (לחץ על הכדור, יצירת מצבים).

הדבר הנכון, ברגע שסטארידג' יחזור היא חזרה למערך של היהלום, עם שני בלמים מאחור (סקרטל וסאקו, צ'אן היה נחמד מאוד בתפקיד וכל הכבוד לו, אבל הוא פשוט מתבזבז שם), שני מגנים (אם אפשר שאף אחד מהם לא יהיה ג'ונסון), סטארידג' מקדימה כשמהצדדים שלו יש שניים מתוך השלישיה של לאלנה, מרקוביץ' וסטרלינג, עם קוטיניו מאחוריהם. מאחורי אלו נמצא את שניים מתוך הנדרסון, לוקאס (בכושר הטוב בקריירה שלו) וג'רארד. אופציה נוספת, אם מתעקשים על סטיבי, הנדרסון ולוקאס ביחד היא להסיט את קוטיניו שמאלה, כשהנדרסון יהיה קודקוד היהלום, עם ג'רארד ולוקאס מאחוריו – כמו שראינו שנה שעברה. זה אמנם אומר לוותר על המהירות של מרקוביץ' או לאלנה באגף וגם מקום שבו קוטיניו פחות התקפי, אבל זה עדיין עדיף על המערך הנוכחי, שפשוט לא מסתדר.

אני רק מקווה שגם רוג'רס מבין את זה.

בינתיים, אפשר להתנחם בעוד משחק מצוין. אמנם אני לא שמח אחרי אף הפסד אבל האמת היא שלא ממש אכפת לי מגביע הליגה. מה שכן, הגיע הזמן כבר שרוג'רס ינצח את המנטור שלו. ליברפול של רוג'רס – וזה חידוש לעומת השניים שקדמו לו – לא מתבטלת מול אף קבוצה אבל הגיע הזמן להתחיל לתרגם את זה להצלחות.

אחרי משחק העונה (גומלין)
לריב עם קלאטנברג (אחרי משחק העונה)

34 Comments

אבי גלברט 28 בינואר 2015

פוסט מושלם אריאל ! תענוג של ניתוח !.אישתי שאלה אותי הבוקר כמה נגמר (כי לא צרחתי בגולים שהבית יושן ) ואמרתי לה הפסדנו חצי – אפס .זה מוריניו . עושה בדיוק אבל בדיוק את המינימום …אבל מוריניו לא הסיפור כי ליברפול שיחקה את המשחק שלה ,שלטה והגיעה ללא מעט מצבים והסתכלה לאחת הקבוצות החזקות (והדוחות.. ) בלבן של העיינים מבלי למצמץ …חשבתי להתחיל את הפוסט בבקשה מהפורום לתת ללוקאס חודש מנוחה מהירידות כי הוא פשוט משחק טוב אבל אז הגיע הפאול הכל כך מיותר שגמר את המשחק . שלא יהיה ספק לוקאס היה מצויין אתמול ,לא פחות ומנע שני גולים בטוחים אבל במשחק כזה שנגמר על חצאי הזדמנויות אסור לטעות . לצלסי יש שוער שעושה את ההבדל (!) ולנו יש שוער מצוין אבל לא עושה את ההבדל עדין . ברגע שג'ונסון נכנס היו עשר דקות של כאוס בהגנה שלמזלנו לא נגמרו ברע .עד כדי כך BR מחק את לוברן ? לא יאמן . בסוף המשחק השחקנים נפלו מהרגלים וזה לפני חודש קשה של שני משחקים בשבוע ונגד קבוצות קשות . הרוטציה חייבת לגדול .קוטיניו כבר אמרנו או שהתרגלנו ? מלך ! תענוג .אפשר להגיד בוודאות היום שהמשחק של שנה שעברה חזר ,לא יעזור כלום כל הסיממנים קיימים חסר רק אחד גולר שאת המצבים של קוטיניו ,מורנו,סטרלינג ישים בפנים .אגב אריאל לדעתי שסטארידג'יחזור השינוי יהיה סטארידג' במקום מרקוביץ וסטרלינג לאגף .בכל העמדות האחרות יהיה רוטציה של לאלנה ,מרקוביץ ,אלן ,איב,בלוטאלי(?),למברט ,וטורה לקראת פיניש הסיום של הליגה ושאר המפעלים .

ריצ'י מקאו 28 בינואר 2015

לזכותו של לוקאס יש לומר שהעברה נעשתה לאחר מסירה נוראית שקיבל מבאלו במקום מאוד בעייתי.

D! פה 28 בינואר 2015

מסכים עם אבי. סיכום מצויין.

לגמרי שכחתי שאתה חוגג לך שם בשלג. כיף.

בהחלט היו צמד משחקים נהדרים. וסיכמת אותם נכון – כולל הקיבעון וג'ונסון והבעיות לעתיד.

אני חושב שלוקאס בכושר שמזכיר את הימים (הקצרים) ההם ועדיין הוא ממשיך עם העבירות המיותרות על סף הרחבה. מלחיץ ביותר.
אני דווקא לא חושב שסטיבי באנקר. עצם העובדה שהוא פותח למעלה כדי שהנדו יהיה ליד לוקאס מראה את זה. אני חושב שאתמול BR ראה צורך בנסיון שלו לעומת מרקוביץ, שאמנם לא תרם הרבה בתקפה אבל המשיך לשרוף את הקו וביחד עם צ'אן מייצר שם קו טוב מאד. הייתי מבקש מצ'אן יותר פריצות קדימה. זה מה שהוא לא עושה מספיק מהעמדה שלו.

ואם כבר אפשרויות לעתיד, גם צ'אן נראה לי יכול להיות שם בתוך היהלום הזה. הוא היחיד שמסכן את השער מרחוק (לפחות מנסה), יש לו כח עצום בפריצה והוא גם עושה הגנה.

מריו הראה אתמול בדקות שלו את כל הסיפור שלו. יכולות מבריקות בשליטה עדינה בכדור, שחרור מצויין שלו לשחקן קרוב או בצד השני של המגרש וחוסר הבנה מוחלט של מה כדי לעשות מתי.

גם הסיכום של אילני, בעמוד השכן, ממצה את העניין: "עם חלוץ אתם קבוצת צמרת, עם סופרסטאר אתם שוב מועמדים לאליפות." – אני מקווה שגם BR קורא את זה.

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

אני לא בשלג, עדיין בארץ. רק מחר ממריא

זה משנה 28 בינואר 2015

נסיעה טובה.

D! פה 28 בינואר 2015

אה אה. הוכשלתי בתוך הרחבה.

נסיעה מהנה

matipool 28 בינואר 2015

סורי .. ( אני מניח שאני המכשיל ) .
זה מה שהבנתי מהטור אתמול של אריאל .

D! פה 28 בינואר 2015

יותר סיכוי שזה היה לוקאס

יריב ס. 28 בינואר 2015

מעריץ את רעייתך שנשארת עם שני אנדיאנים וזעטוט קטן.
אל תשכח מתנה מפנקת מהשלג.

TD 28 בינואר 2015

וכצפוי 1-0 קטן…
כמה מחשבות מפוזרות:
רודג'רס מצליח להוציא קבוצה אמיתית מהסגל הצעיר שיש לו (כמובן שבלי שחקנים מהטופ לא יהיה אפשר להגיע באמת רחוק). סטרלינג חצוף – מסרב לחתום על חוזה עתק אבל רחוק (כרגע) מלהיות שווה את הסכום שמציעים לו. צ'אן מאוד מוצא חן בעיני – שחקן חכם עם יסודות, רואים שלמד כדורגל במקום רציני. באלוטלי סיים מבחינתי אתמול הופעותיו במדי ליברפול. אני מוכן שלוקאס ישאר שחקן מחליף בקבוצה. גם סקרטל – משחק אדיר אתמול. מישהו עובד עם הנדרסון וקוטיניו על בעיטות לשער? מישהו מוכן למצוא לג'רארד תפקיד בו הוא יכול לתרום משהו?

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

סטרלינג שווה כל אגורה שהוא דורש. השחקן הצעיר הטוב באירופה וכזה שכל קבוצה תעוט להחתים אותו בפי שתיים ממה שליברפול רוצה לשלם. זה לא אשמתו שהוא מתופקד בתפקיד שלא מתאים לו. שים אותו באגף עם חלוץ אמיתי באמצע והוא מבשל 10 שערים ומבקיע עוד 10 בעונה. שחקן אדיר. אתמול כל ההגנה של צ'לסי התרכזה לעצור אותו ונכשלה לא פעם.

זה משנה 28 בינואר 2015

סטרלינג אדיר אבל עדיין רחוק ממימוש הפוטנציאל שלו. דוקא האתגור בעמדה הנוכחית הכריח אותו לעבוד קשה יותר. הוא יכול לגדול להיות שחקן ענק, רק שהוא מוכרח להתאמן קשה כדי להשתפר משמעותית.

TD 28 בינואר 2015

לדעתי סטרלינג לא היה טוב אתמול ולמגינים של צ'לסי היה קל מאוד להתמודד איתו. התרכזו בו כי הוא מהיר והיחיד שהיה קרוב פיזית לשער. חסרים לו הרבה אלמנטים ולא רק בגרות. הסיבה היחידה לשלם לו היא שאולי עוד 3-4 שנים הוא יהיה טוב ואז יהיה אפשר למכור אותו בהרבה כסף כשירצה לעזוב. אני מסכים שליד חלוץ רציני, שימשוך אליו מגינים, הוא יהיה טוב יותר אבל כרגע הוא לא שווה את ה-100K לשבוע שמציעים לו (והוא מסרב! זה בעצם מה שמעצבן אותי).

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

הוא לא היה טוב כי בתור חלוץ חוד הוא פשוט לא יכול להסתדר מול בלמים חזקים וגבוהים. הוא לא חלוץ חוד. ועדיין הוא היה פעיל מאוד וסיכן את השער וגם יצר מצבים מצוינים (כולל הנגיחה של הנדו שהיתה חייבת ללכת פנימה).
אני חושב שמי שאומר שהוא לא שווה את ה-100 אלף פשוט לא מבין איך השוק היום עובד. זאת מחלה של הרבה אוהדים. אלו המחירים היום ואתה משלם על הפוטנציאל של שחקן. אתה לא חושב שיש לו עוד חוזה לשנתיים כי אם לא תחתים אותו עכשיו על חוזה חדש, אז הוא יבקש לעזוב ואז נדפקת (לא שזה לא יקרה בכל מקרה, כמו עם סווארז)

TD 28 בינואר 2015

לצערי אני מבין איך השוק עובד… אז מה נשאר לי לעשות? להתעצבן.
כמו שכתבת, השתלשלות העניינים ידועה מראש, כמו עם סוארז. אני מנחש שהסיבה שהוא עוד לא חתם היא שהוא לא מרוצה מסעיף השחרור או משהו כזה (השלכות סיפור סוארז).

משה 28 בינואר 2015

סטרלינג הוא עוגן לעתיד של המועדון ולמען האמת, לא אכפת לי אם הנרי ושות׳ יפסידו עוד 30k בשבוע, שזה הפער להבנתי, כדי שיישאר.
מעבר לכך, הוא כל כך טוב שמוריניו התאים את ההרכב שלו אליו, הכניסה של זומה על חשבון קייהיל הייתה רק בגלל סטרלינג (והשער במשחק הקודם ).

זה משנה 28 בינואר 2015

מסכים עם משה ואריאל.

D! פה 28 בינואר 2015

כמה הציעו לו והוא סירב?
אם אני זוכר נכון יש לו בכל מקרה עוד שנתיים לחוזה, אז הוא לא הולך לעזוב בסוף העונה. בטח לא בחינם.

כשריאל יגיעו עם ההצעה אני מציע להפנות אותו ללואיס בברצלונה, או לפחות שיגש לראות את התקצירים של לואיס שם העונה. ושיחשוב טוב מה הוא מעדיף. אני לא חושב שהמועדון ישבור עבורו את התיקרה. ובצדק.

שמעון 28 בינואר 2015

בתור אוהד ליברפול, עצוב לי כפליים לראות את כל האוהדים האדומים מחכים לחזרתו של סטארידג' שוב ושוב – הרי יומיים אחרי שיחזור יפצע שוב אז מה הטעם? ואיפה מוצאים חלוץ לעזאזל איפה?!?!

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

יש בזה משהו. אולי עדיף היה לנו שהוא יפצע שוב כבר עכשיו והקבוצה תשקיע בחלוץ נוסף. אח, אם רק היה לנו את בנזמה או משהו כזה עכשיו

אבי גלברט 28 בינואר 2015

לבאצי על הפרק וגם בנזמה .למה יש לי תחושה שבסוף נגמור עם לא באלו טלי ובוריני וכמובן סטארידג' נפצע כבר נגד בולטון עוד שבוע ….

צביקה 28 בינואר 2015

לא נכון.
כשסטארידג׳ חוזר צריך לשים אותו בחוד, להעביר את סטרלינג לעמדת ה-2 ההתקפיים אבל להשאר עם ה 3-4-2-1. מי שיוצא הוא כנראהג

צביקה 28 בינואר 2015

משלים – מי שיוצא הוא כנראה ג׳רארד

אריאל גרייזס 28 בינואר 2015

כמו שכתבתי – בהנחה שג'רארד הוא באנקר..

אודי 28 בינואר 2015

אני עדיין מתקשה להבין איך קוסטה עוד לא הורחק פעם אחת העונה. השתי דריכות של אתמול זה לא פעם ראשונה. הוא לא סתם שחקן מלוכלך ואובר-אגרסיבי כמו דרוגבה בשעתו. הוא אשכרה מנסה לפצוע שחקנים כל שני משחקים. לפני חודש היה לו גם יום מוצלח עם בעיטה בסגנון WWE לג'ון אושיי ועוד מרפק או אגרוף (אני כבר לא זוכר) לתוך הפרצוף של ווס בראון שהם שיחקו נגד סנדרלנד.

אוהד 28 בינואר 2015

לא ברור.
הוא צריך להיות מורחק בכל משחק על שני כרטיסים צהובים, וכל משחק שני על אדום ישיר.
אבל כמו שמוריניו אומר, הם מקבלים יחס מיוחד מהשופטים.

באבא ימים 28 בינואר 2015

צריל להודות באמת – על אף התפוקה שלו. ליברפול פחות טובה עם ג׳רארד. הוא יכול להיות שחקן משלים נהדר שיעלה ויתן מנוחה להנדרסון או ללאנה אבל ההתעסקות בו לא עושה טוב לקבוצה.

אודי 28 בינואר 2015

לדעתי הוא היה מצויין במחצית הראשונה אתמול. שיחרר פקקים והנוכחות שלו קרוב לסטרלינג (יחסית) מחביאה את הפגמים שלו. כל השינויי מערך במחצית השנייה שהתחילה בפציעה של סאקו גם פגעו בתפקוד של ג'רארד, שקשה לו אחרי הדקה ה-60. הוא צריך לעלות מהספסל, אין ספק, אבל יש לו עדיין תועלת בהרכב בסיטואציה הנכונה.

D! פה 28 בינואר 2015

ואני פונה מכאן שוב\ לתמי או לא כל מי שפעיל ויודע

מה קורה עם האתר של החוג?

יריב ס. 28 בינואר 2015

שאלתי וזאת התשובה: "משדרגים שרתים בעקבות מתקפת ספאם. בתקווה מחר יחזור לפעול"

D! פה 28 בינואר 2015

תודה יריב

נדמה שזו אותה התשובה משבוע שעבר

נקווה שזה אכן יקרה.

יריב ס. 28 בינואר 2015

מהכרותי עם תמי וערן הם עושים הכל על מנת להתגבר על התקלה ולסיים בהקדם את השדרוג.
אין מה לעשות, ניהול החוג הוא התנדבותי ומדובר באנשים העובדים במשרה מלאה ++

D! פה 29 בינואר 2015

אני מתנצל אם זה נשמע כמו ביקורת. לא הכוונה.

פשוט חסר.

כסיפוביץ 29 בינואר 2015

נהנתי מאוד!
ולגבי ענין הסטייקים [מעולה!] אני מאוד מסכים.
בנוסף אני לא מכיר עוד משחק כדור שיכול להיות הכי סטנדרטי במשך 89 דקות ואז בארבע דקות אתה מקבל 3 כוכבי מישלן

Comments closed