כדורגל. עדיין בועט

ערבים כמו אתמול מזכירים לנו שלא משנה השיטה, הבעיות, השופטים הגרועים - כדורגל הוא עדיין הדבר הכי מרגש שיש

הייתי צריך לעמוד בפיתוי ולא לשים את הכותרת המאוד צפויה, עם הציטוט מאלכס פרגוסון (כן, האיש עשה דברים טובים מדי פעם), אבל המשחק אתמול – והאמת היא שגם המשחק יום לפניו בין ריאל לשאלקה, אלו בדיוק המשחקים שמזכירים לנו למה אנחנו בעסק הזה מלכתחילה.

אחד הדברים שאני הכי אוהב בספורט זה שאיכשהו תמיד הוא מוצא דרכים לרגש אותך מחדש. אתה חושב שכבר ראית את הכל. הרי אני זוכר אחרי גמר ה-NFC השנה (גרין ביי-סיאטל) אנשים כבר אמרו שאי אפשר לקבל יותר ריגוש מזה. והנה, שבועיים אחר כך הגיע הסופרבול ואוהדי פוטבול שוב פעם נפלו מהכסאות.

כי ככה זה ספורט. לכל משחק יש את הדינימיקה שלו, את הפלוט-ליינס שלו, את הגיבורים – המנצחים או הטרגיים – שלו. ולכל משחק יש את הפוטנציאל לרגש אותך, להפתיע אותך, לגרום לך לצרוח בקול מלא ולהעיר את האשה והילד.

מדהים עד כמה שני המשחקים בשני הערבים האחרונים היו שונים אחד מן השני. בראשון ראינו שתי קבוצות חסרות הגנה לחלוטין שפשוט תוקפות בלי הרף וכל פעם שחשבת שהמשחק נגמר, קיבלת עוד גול. הדבר היחיד שהיה חסר זה איזה גול של שאלקה בדקה התשעים כדי להפוך את הערב הזה למונומנטלי במיוחד.

והנה, המשחק של אתמול נתן לנו בדיוק את זה.

זה היה משחק כדורגל מכוער להפליא. מדהים לראות איך שתי קבוצות שמציגות סגלים שכל אחד מהם שווה איזה מיליארד דולר מצליחות להפגין כדורגל כל כך, איך נגיד, חסר השראה.

היו שם הגנות מצוינות, אין ספק. אבל זה היה יותר מזה. מצד אחד קבוצה שלא יכולה, כי היא בעשרה שחקנים ובלי השחקן הכי טוב שלה ומהצד השני קבוצה שלא רוצה, למרות שהיא בבית, ביתרון שחקן, אבל מעדיפה לקחת את הגישה התועלתנית שכל כך מאפיינת את המאמן שלה.

וזה לפני שאני מדבר על השילוב של בושידו (למה תמיד אומרים בושידו בהקשר של קרבות על מגרש כדורגל? אני לא חושב שראיתי קרב בושידו אחד בחיים שלי. אתם ראיתם?) ו-WWE, לאור ההצגות היפות של כל השחקנים. החל מעשרה שחקני צ'לסי שרצים ליבב לשופט אחרי העבירה של זלאטן וכלה בדוד לואיז שרץ להתנגש בחזה של דייגו קוסטה ומפיל את עצמו במטרה לגרום לאדום לצד השני. זה היה כל כך מגוחך, שזה היה פשוט מעולה.

ועדיין, למרות כל הכדורגל הגרוע, והמכות וההצגות והשחקנים שנופלים כאילו ירו בהם – זה היה ערב לפנתיאון. אני אגיד כזה דבר – אני לוקח משחק כזה כל יום על המשחק שהיה ערב קודם.

מה לא היה לנו פה? שוער אדיר שקצרה ידו. שופט שמצליח להפגין משחק נורא ומעולה בעת ובעונה אחת. גיבור טראגי (תיאגו סילבה האליל שלי) שמצליח להציל את עצמו אחרי טעות נוראית וכל כך לא אופיינית. שני גולים של פאריס סן ז'רמן (או כמו שאוחנה קורא להם – פאריס), כל אחד יותר דרמטי מהשני. שחקן שמבקיע מול קבוצתו לשעבר. ומפסיד אחד שכל העולם (לא אני, דרך אגב) היה מאושר בהפסדו. אי אפשר לכתוב דברים כאלו.

Chelsea v Paris St Germain - UEFA Champions League Second Round Second Leg

*

תשמעו, אני יודע שיש נטיה לאנשים לחפש לשפר דברים. מי יותר ומי פחות.

וברור שכולנו רוצים יותר. יותר צדק. יותר מתח. יותר שיוויון.

אבל מה שקרה אתמול מוכיח שלפעמים צריך להירגע. כן, יכול להיות שהפורמט של ליגת האלופות בעייתי. כן, יכול להיות שבעיית השיוויון בכדורגל העולמי הורסת אותו מהיסוד. יכול להיות שאם היה אינסטנט ריוויו היה יותר צדק

אבל הכדורגל עצמו? הוא מתעלה מעל כל אלו. מוכיח לנו שלא משנה מה תעשו איתו, הוא תמיד יצליח לרגש, להפתיע, לחדש.

האם הוא יכול להיות טוב יותר? אולי. אבל האמת שכבר די נמאס לי ממשפרים תמידיים. אנשים שכל הזמן לא מרוצים ומחפשים איפה לשפר ואפילו אם יישמו את השיטה שלהם הם ימצאו בה פגמים ויציעו שיטה אחרת יותר טובה. כאילו אי שם נמצאת איזה שיטה מושלמת, צדק מוחלט שצריך לחתור אליו. זה לא קיים. אין שיטה מושלמת. לכל שיטה יש פגמים. אפילו הטעויות של השופט, אלו שעצבנו כל כך הרבה אנשים והיו יכולות כביכול להימנע אם רק היה לנו אינסטנט ריפליי, הן גם אלו שאחראיות במידה רבה לדרמה שראינו על המגרש.

אני קוטר לא קטן בעצמי, אבל האמת צריכה להאמר – כדורגל ימשיך לספק לנו רגעים של כיף והתרגשות, לא משנה באיזה שיטה תשים אותו. אז למה לא להתרווח אחורה ופשוט להנות במקום לקטר כל היום?

תנו לילדים לשחק!

טובים יותר ברוגבי
הפרידה של רול מהג'איינטס לעומת הפרידה של ורמוט מהפועל

73 Comments

רני 12 במרץ 2015

כי המסקנה שלך שמוטב לקבל את המשחק כמות שהוא נובעת מתחושת הקתרזיס שבתורה נובעת מכך שבמקרה הזה, במשחק הזה, תחושת הצדק סופקה וה״טובים״ ניצחו או שהרע המיוחד הפסיד. מה לעשות שהסטטיסטיקה הפוכה ובמרבית המקרים זה נגמר בבכי ספורטיבי או גרוע מזה.

רני 12 במרץ 2015

לא שאני מצדיק קיטורים כל היום אלא רק את הרצון המובן לשפר

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

אני לא מבין מה זה בכי ספורטיבי. תמיד יש צד מנצח וצד מנוצח. כשיורד גשם כולם נרטבים. פעם מוריניו הרוויח מזה כמו אתמול ופעם הוא עף הביתה כמו מול בארסה והפאקינג דיסגרייס של דרוגבה. לי, כאוהד כדורגל, היה תענוג בכל מקרה

rami 12 במרץ 2015

בסופו של דבר גם אני נהניתי, אבל רק בגלל השער של סילבה. אחרי האדום היתה לי תחושת מיאוס ומיצוי וממש בכח המשכתי לצפות במשחק. לא היה אדום (גם לא היה פנדל), זה בקושי היה צהוב. ונניח שמישהו עושה עבירה שדינה אדום בדקה 30 – למה אי אפשר להרחיק אותו ל15 דק' ולהחזיר לחצי השני? עד מתי נהיה תקועים בשיטה מעוותת ומפלה? זה ככ מייאש.

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

יש שני דברים שאני חושב שחייבים לשנות בכדורגל ואין סיכוי שיקרו – הפנדל והכרטיס האדום.
שניהם עונשים לא פרופורציונלים שגורמים לשינוי משמעותי במשחק. כבר כתבתי על שנייהם בעבר. הפנדל כמעט תמיד ניתן במצב שלא היה בו שער בטוח (המקרה של אתמול הוא קלאסי. כמה היה הסיכוי לגול במצב ההוא, אפילו אם סילבה נגע? 5%?) ונותן יתרון עצום לקבוצה שזוכה בו. כרטיס אדום הוא אולי פרופורציונלי לחומרת העבירה אבל ההשפעה שלו על המשחק פשוט קשה מדי. הבעיה היא שאין עונש מקביל לו בחריפות כדי למנוע פעולות כאלו.

rami 12 במרץ 2015

כרטיס אדום – מסכים לגבי ההשפעה שלו על המשחק, ולכן הוא לא יכול להשפיע באופן הנוכחי שלו על הקבוצות. צריך לקבוע כמות דק' שהשחקן יורחק ממנה ואז יחזור. או לחלופין לקבוע שאם האדום הוא במחצית הראשונה אז השחקן מורחק וחוזר בחצי השני, ואם האדום בחצי השני אז השחקן יחזור להארכה (בהנחה ומדובר בנוק אאוט). במקרים "גבוליים" (אתמול לא היה גבולי אבל לטובת הדיון..) צריך להיעזר במצלמות – ברגע שהשופט מקבל החלטה שמגיע לשחקן אדום המשחק נעצר בכל מקרה, ותוך 20 שניות אפשר להחליט עי השופט ה4 האם מדובר באדום או לא – המשחק לא נפגע ונעצר לשעות, והעולם לא יגיע לקיצו במקרה הספציפי הזה.

פנדל – שוב, אני מסכים. הבעיה היא שאי אפשר לחזות מה היה קורה לאחר "נגיעת היד" של סילבה, ייתכן והיה נכבש שער ואולי גם לא. זה בעייתי מאוד לשרוק לפנדל רק במצב וודאי לכיבוש שער. אולי צריך להקטין את הרחבה (לקו ה11 מטר) או לייצר עוד תיבת 11 שבוכה יהיה פנדל ובטווח בין ה11 ל16 זו תהיה בעיטה חופשית רגילה. זה מקרה יותר מורכב.

פנדל ואדום – זה חייב להיעלם בוודאות. פרט למקרה שבו שחקן עוצר שער עם היד אני לא חושב שיש מקום לעונש כפול. אתמול למשל שחטאר נענשה בעונש הכפול (אפילו לא היה מוצדק) והמשחק הפך מסתם לא כוחות להשפלה.

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

אני באמת לא בטוח שיש לי פתרונות יותר טובים, אבל מה שיש היום זה מאוד בעייתי.
מצד שני, זה חלק מהקסם של כדורגל, לדעתי. הוא כל כך רנדומלי לפעמים.

אדם בן דוד 12 במרץ 2015

במידה וההרחקה היא עד למחצית השניה-
יש לך ספק שיהיו עבירות מטורפות החל מהדקה ה40?

rami 12 במרץ 2015

ok. שוב, במקרה הזה, ניתן להיעזר במצלמות. במיוחד שמדובר במחצית ויש הרבה מאוד זמן. שופט יכול לשרוק לאדום והשחקן יחזור אוטומטית לחצי השני, לרדת למחצית ולצפות שוב באירוע, ולהודיע לקבוצה שמדובר בעבירה שממנה לא חוזרים. זה משהו שהוא מאוד פתיר ואפשר לקבוע קריטריונים ברורים מאוד למצב שבו מורחקים ולא חוזרים ולמצב שכן.

הרעיון הכללי הוא למנוע מצבים כמו אתמול, ששופט שוגה והמשחק נפגע. או שנניח שחקן אחרון לפני השוער מונע מצב כיבוש וודאי ומורחק – אני לא מוצא שום סיבה שאם העבירה הזו בוצעה בדקה 12 שהקבוצה תשחק 78 דק' ב10 שחקנים.

אורן29 12 במרץ 2015

לעניין הכרטיס האדום- הייתי הופך אותו לא ל"כרטיס הרחקה", אלא ל"כרטיס החלפה". כלומר: שחקן שמקבל אדום- יוחלף באותו הרגע. זה עונש פרופורציונלי לגופו של שחקן, ולא לגופה של קבוצה.

ועוד משהו: הבעיה של עונש קשה ולא פרופורציונלי הוא, שהשופט (במודע או שלא במודע) חושש להשתמש בו בגלל האימפקט הגדול שלו. עונש מידתי יופעל ביתר קלות. כמובן שהחל מהאדום הרביעי כבר אין יותר החלפות, אבל אדום רביעי (או שלישי) משמעו- שהקבוצה המואדמת הגיעה, כקבוצה, כדי להפוך את המשחק לאלים, ואז בהחלט ראוי להרחיק ללא החלפה.

כמובן שהחלפה עקב אדום לא מוסיפה לכמות החילופים המותרת, אלא באה במסגרתה. שחקן קיבל אדום אחרי שקבוצתו החליפה שלושה שחקנים? tough luck.

(ההגיון של הקלת העונש למטרת אפקיטיבות תקף גם במקרים הבאים: צהוב על בזבוז זמן שצריך להיות מומר בהעברת הכדור לקבוצה היריבה, ועונשי מאסר לאוהדים מתפרעים בבית משפט שצריכים להיות מומרים בענישה על תנאי)

גיל 12 במרץ 2015

זה לא יעבוד כי קבוצות יפתחו עם שחקנים מחליפים שיכנסו בכוכב של היריבה. מה שצריך לעשות זה להשתמש בטלביזיה זה הכל. זה יותר מהיר מכל הויכוחים שהיו אתמול.

אורן29 12 במרץ 2015

ואללה, לא חשבתי על זה. מודה.

אבל: לכל סנקציה יש את תרחיש הקיצון שלה (ע"ע שאקיל אוניל וטקטיקת ה Hack-a-Shaq). עדיין, השאלה היא אם הנזק רב מהתועלת או שלא.

קבוצה שתעלה עם מחליף/ים מסתכנת בספיגה עקב נחיתות ההרכב עד שתבוצע העבירה המטונפת המיוחלת. בנוסף, אפשר להכניס פרוצדורה שבה ניתן לשפוט קבוצה שחשודה בשימוש מכוון בטקטיקת עבירות גסות, ולהעניש קבוצה כזאת בהפחתת נקודות אפקטיבית- 5 נקודות נניח.

אדם 12 במרץ 2015

בדיוק אורן, אם מישהו משתמש בטקטיקה של לפגוע שיסתכן בהורדת נקודות רטרואקטיבית, זו ממש לא בעיה.
אין טעם באדום אבל סתם החלפה מגדילה את היתרון של קבוצות עמוקות. אולי הקבוצה השנייה בוחרת מי ייכנס מהספסל (למעט השוער)? ככה קבוצות יצטרכו להתאים את עצמן, זה יכול להיות מעניין. וגם יכולות להיווצר טקטיקות במצב כזה, את מי להכניס כדי לקבל יתרון. ויתרה מכך, הקבוצה השנייה לא יכולה לעשות חילופים (למעט פציעה, כן כן מקום לרמאויות, לא נורא) במשך נניח רבע שעה. נשמע לי מעניין.

אורן29 13 במרץ 2015

כדורגל הוא משחק מאד לא נשלט. למאמן של קבוצה יש ארבע נקודות עצירה בלבד על פני 90 דקות ארוכות: מחצית+ שלושה חילופים. אין לו פריבילגיה לעבור ל "הרכב הגנתי" או להכניס "רול פלייר". הכי קרוב לזה זה "החילוף הטקטי" הנוראי בסוף משחק (שגם אותו צריך להכחיד אגב). מאמן כדורגל מתפלל שההכנה למשחק תעבוד, ושהטמבל המועד לפורענות התורן לא יפשל (שוב) באגף שלו וידפוק את כל תכנית המשחק.

חילוף כפוי כמו שאני מציע מייצר בלבול, מאלץ יציאה מהתבנית, וזה בעצם העונש הקבוצתי האמיתי. זה כבר טוב. קבוצות עמוקות? אין מה לעשות. לא נוכל לייצר שוויון מוחלט בין כל שתי קבוצות. קבוצה עם יותר כסף תחזיק, מן הסתם, יותר שחקנים איכותיים. ועדיין, על המגרש יש כל פעם רק 11 שחקנים.

לענין 15 דקות ההשעיה של חילוף- גם טוב. נראה לי כמו חבילת סנקציות לא רעה: הוצאה של שחקן הרכב+מניעת חילוף ל 15 דקות+ אפשרות להורדת נקודות מאוחרת. עכשיו נראה מי יתקל חזק מי :-)

גיל 12 במרץ 2015

איך בדיוק ישפטו כוונות של הצד השני? הרי היום אפילו על התחזויות פשוטות לא מענישים. מה שאני מציע זה לקחת את ההחלטה על הרחקת שחקן מהשופט במגרש ולתת אותה לשופט שיושב ביציע ככה שאף אחד מהכדורגלנים לא ישפיעו עליו ולא נראה את כל ההתגודדויות סביבו.

אורן29 13 במרץ 2015

העברת החלטה לשופט מרוחק היא עניין עקרוני שלא מוגבל רק להרחקה. כשאני חושב על זה טיפה יותר, החלטה של שופט נתפסת לא פעם ככזו שהשפיעה או אפילו הכריעה משחק. זה נובע מהאופי של משחק הכדורגל, שבו פעולה אחת חריגה יכולה להכריע את כל המשחק.

יכול להיות שהדבר הנכון הוא להעביר את כל (או רוב) ההכרעות לשופט מרוחק שיעזר באמצעים טכנולוגיים. צריך רק לקחת בחשבון שבליגות נמוכות הטכנולוגיה לא קיימת, ואין אפשרות מעשית להעזר בטלוויזה על מנת להכריע.

גיל 13 במרץ 2015

נכון, גם על פנדלים ונבדלים יכולים להחליט מרחוק.

ואף פעם לא הבנתי את הטיעון של הליגות הנמוכות. מי קבע שצריך לשחק שם בדיוק באותם אמצעים? יש הרי כל כך הרבה הבדלים בין הליגות השונות שעוד הבדל זה לא קריטי. אפשר לקבוע שבכל מדינה 2-3 ליגות יהיו ככה, זה לא נראה מסובך מדי לביצוע או עולה יותר מדי כסף.

משה 12 במרץ 2015

מסכים לחלוטין, רוב ההצעות לשיפור הכדורגל מעצבנות אותי. רוצים ספורט שאפשר לעצור ולבחון כל מהלך תראו פוטבול (שגם אותו אני אוהב ), כדורגל זה ספורט של קצב וזרימה (בתור אוהד כדורגל אנגלי ).
אני שמח בנפילתה של צ'לסי תמיד (הבן שלי בן הארבע מציב בפני דילמה בלתי אפשרית בזמן האחרון, אם יש יונייטד נגד צ׳לסי, את מי אתה מעודד ? הוא לא מקבל את התשובה שלי שאת השופט שיוציא כמה שיותר אדומים…). אם המיוחד בעיני עצמו אומר שהבעיה היתה שהם נסחפו ותקפו יותר מדי הוא מחזק את התיעוב שלי כלפיו.
היה משחק מרתק למרות שהוא היה לעיתים "רע לתפארת". אני נהניתי מאוד.

משה 12 במרץ 2015

ולגבי בושידו, באמצע שנות התשעים זה היה להיט היסטרי בארץ. אני זוכר שהייתי חוזר בשבתות מהצבא ויושב עם חברים לעודד את טקאדה וימאזקי נגד אולברייט האיום וחבריו (ואחר כך היינו רואים פלטפוס…).

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

נשמע כמו סוג של WWF..

אדם בן דוד 12 במרץ 2015

כן! זה באמת ככה! זה שווק בארץ ובעולם כ"קרב אמת" (מה שהUFC\MMA עושה היום) ואחרי כמה שנים התגלה שהיה גם בעצמו זיוף.
אם כבר צריך להגיד- "קרב MMA" אבל בושידו זה יותר כיף לגלגל על הלשון.

רטקסס 12 במרץ 2015

ומנגינת הפתיחה האגדית של Frankie goes to hollywood

משה 12 במרץ 2015

זה עשה רושם מאוד אמין בזמנו ואני סולד מכל הצגות ההאבקות למיניהן.

פאקו 12 במרץ 2015

זה היה חצי מזוייף. חלק מהקרבות (בעיקר בהתחלה) היה אמיתי, אבל אחר כך התחילו לזייף.

אדם 12 במרץ 2015

חוץ מזה שהמתאבקים שם היו באמת לוחמים מוכשרים. טקאדה אחר כך היה אחד האלופים הגדולים בפרייד.

אודי 12 במרץ 2015

הכרוז היפני עשה את זה בשבילי. השאגה האלמותית "דןןןן… סווורן!!!" עדיין מהדהדת באוזניי

יעקב נקש 12 במרץ 2015

לא לא לא, טעות בידיכם, אמיתי ואכזרי, אם כבר בסוף התחילה תופעה של מכירת קרבות עקב הפרסום הגדול והכסף שנכנס ואז קיבלנו קרבות מוזרים שנראים מבויימים. לא חושב שזה היה זיוף, בטוח לא בתחילת דרכו…

Dan-Dan 12 במרץ 2015

IT was 100% fake, only done at a style that made it seem much more real than the WWE/WWF

Here is the Wikipedia Link that explains it (you can see the roster if you scroll down to see the familiar names)

http://en.wikipedia.org/wiki/UWF_International

Ivan Pedroso 12 במרץ 2015

אחד האלופים הגדולים בפרייד?
נו באמת…
מאזן של 3 נצחונות, 6 הפסדים, 2 תיקו.

גיל 12 במרץ 2015

זה אכן היה מזויף אבל נעשה ברמה גבוהה ביותר ובלי כל השטוית שהיו סביב הואן אריקים בזמנו (כבודם במקומם מונח).

ניינר 12 במרץ 2015

רק לא מבין איך קוסטה, השחקן המגעיל והמטונף ביקום, לא סיים את המשחק עם אדום. לא סובל את שתי הקבוצות אבל הערב הייתי בעד פסז ולו רק בגלל שקוסטה יפסיד. השופט היה נוראי, הכדורגל מחריד אבל בסופו של דבר נעשה צדק. גם מבחינת התוצאה וגם מבחינת סילבה. יאללה, עכשיו שיעופו בשלב הבא

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

קוסטה הוא גאון. אני מכיר את הסוג מלהיות שופט בספורט אחר. שחקנים ששמים את הרף במקום כל כך גבוה, שפעולות שאחרים היו מקבלים עליהן אדום, אצלו עוברות בלי אפילו צהוב. הוא גם יודע איך לעשות פעולות מלוכלכות מאחורי הגב של השופט.
דרך אגב, הרכש של פברגאס וקוסטה, שעובד כל כך טוב בליגה האנגלית השנה, פשוט לא היה פקטור בכלל בליגת האלופות. פברגאס נראה כמו כלום אתמול. אני בטוח שתוהה יידע להגיד לנו שזה מעיד על חולשת הליגה האנגלית (וכנראה שיהיה צודק)

ניינר 12 במרץ 2015

גאון? מגעיל! לא הייתי רוצה אותו בקבוצה שלי. תפור על מוריניו, ביחד הם יוצרים את הצמד הכי מתועב בעולם הכדורגל.

ק. 12 במרץ 2015

לגמרי נועדו זה לזה.
בעיני מה שפסז עשו אתמול בעשרה שחקנים הוא ההיפך המוחלט מאנטי כדורגל – לחצו וניסו לחטוף בכל מקום במגרש, ניסו לצאת במהירות ובמשחק נגיעה (או דריבל של פסטורה) קדימה, המגינים מקסוול ומרקיניוס מצאו עצמם הרבה למעלה.

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

אני חושב שאוהדי ספורט צריכים את "דמות הנבל", מישהו שאפשר לתעב. מוריניו מבין את זה מצוין ולקח לעצמו בכיף את הנישה הזאת. היא מאפשרת לו למשוך את תשומת הלב במקום שהיא תופנה לשחקנים שלו. אני חושב שכל ערב הוא יושב וצוחק על כל אלו ששונאים אותו. קוסטה הוא כמובן הנבל האולטימטיבי – הוא לא רק מלוכלכך ומתגרה, הוא גם לא טיפוס יפה במיוחד (אני עדין פה). נורא קל לשנוא אותו. לא שאני אומר שהוא לא מצדיק את זה, כמובן. אבל צריך קצת להסתכל על זה מלמעלה.
וכן, פסז עשו סך הכל עבודה יפה מאוד, אם כי מרבית הזמן זה כשלא היתה להם ברירה. הרי עד הגול שלהם הם היו חייבים להבקיע וגם בהארכה ברגע שהם ספגו אז הם היו חייבים לתקוף.

ק. 12 במרץ 2015

צ'לסי ממש יזמו בערך בין דקות 90 ל-95.
לגבי האין ברירה – הרבה מאמנים היו מחכים ב-30-40 מ' ולהזדמנות עקיצה במתפרצות, ולא מהמרים על חטיפות ולחץ גבוה יותר, יציאה עם יחסית הרבה שחקנים, ואני לא מדבר רק על עשר דק אחרונות שאתה זורק כל מה שיש לך (ובלאן עשה זאת וויתר על וראטי ומאתודי שהחזיקו לו את האמצע), אלא כטקטיקה/אסטרטגיה מדקה 30

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

איפה כתבתי שצלסי יזמו?

תומאס נוימן 12 במרץ 2015

אריאל, אחלה כותרת, אבל באנגלית זה נשמע עוד יותר טוב…
אני חולק עליך לגבי איכות המשחק אתמול. אתה טוען שהוא היה רע ומרגש, ואני חושב שגם הכדורגל היה נפלא (למרות שבקושי היא הזדמנויות או מהלכים מכריעים). שחקנים טכניים מאוד, חזקים, מהירים, בשני הצדדים. אדן, וראטי … וואו האיטלקי הקטן הזה שחקן מרגש. ודוד לואיז – הוא לא בלם, הוא דמות קומיקס, מביך ונפלא באותה מידה. והיה גם את הנבל הקלאסי – דייגו קוסטה, שלאט לאט מתגלה כשחקן המלוכלך ביותר בעולם כיום

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

ראית את וראטי מנסה להילחם בג'ון טרי? זה היה כל כך מגוחך ומצחיק, כמו הגמד הזה בהיה היה מול הג'ינג'י הגדול.
תשמע, הזדמנויות, משחק צירופים, בעיטות לשער – זה מה שהופך כדורגל ליפה. אני לא ראיתי הרבה טכניות במה שהיה אתמול. אני חושב שלא היו יותר מ-5 מסירות רצופות לאף קבוצה.
ועדיין, היה תענוג. דוד לואיז הוא אכן דמות קומיקס אדירה (ונראה בול כמו סייד שואו בוב מהסימפסונס)

כסיפוביץ 12 במרץ 2015

מגוחך ומצחיק ?
הילד הזה יהיה אחד הגדולים. שחקן הירואי ומרגש.

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

אני לא מדבר על המלחמה על המגרש אלא שהוא התחיל לנסות לגרור אותו למכות, זה היה מתישהו בהארכה
זה היה עצום

אוהד 12 במרץ 2015

וראטי הוחלף בדקה 82, אז זה לא היה בהארכה.

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

צודק

שי פרנסיסקו 13 במרץ 2015

הצורה שבה וראטי השתחרר משלושה שחקנים במרכז המגרש והעמיד את קבאני מול קורטואה הזכירה לי את זידאן בימים הגדולים, מקווה שהוא יעזוב את פריז בקרוב שאשכרה נוכל לראות אותו משחק יותר מפעמיים בשנה…

גל ד 12 במרץ 2015

בעניין הבושידו, אלימות על מגרש כדורגל זה בערך הדבר הכי רחוק מבושידו במובן ההיסטורי שלו (הגרסה היפנית לקוד האבירות, פחות או יותר) שניתן לדמיין.

גל ד 12 במרץ 2015

אולי חוץ מההיאבקות הזו שקראנו לה בושידו בשנות ה 90.

כסיפוביץ 12 במרץ 2015

ככה זה
כדורגל זה משחק שאין שני לו בעולם
לפני 16 שנה אחד המשחקים הגרועים שראיתי ברמת גמר, הפך להיות אחד הגדולים שראיתי בחיי בגלל 2 דקות תמימות מתוך 92.

thomas 12 במרץ 2015

16 שנים עברו כבר?????

כסיפוביץ 12 במרץ 2015

יאומן

גיל 12 במרץ 2015

המשחק הכי גרוע היה בין מילאן ליובנטוס באולד טראפורד.

כסיפוביץ 12 במרץ 2015

צמרמורת

גיל 12 במרץ 2015

אתה לא במתכוון מצביע על הבעייה הגדולה של ליגת האלופות והיא שצריך לחכות לאמצע מרץ כדי שיהיה משחק כדורגל משמעותי ודרמה גדולים כשיכלו לעשות את זה כל השנה.

ואגב בושידו, לא ראית את הקרבות שהיו בשנות ה90 עם טקדה וג'ון אולברייט? בוא נגיד שאין קשר בין זה לכדורגל.

פאקו 12 במרץ 2015

גארי אולברייט

גיל 12 במרץ 2015

נכון, זצ"ל.

משה 12 במרץ 2015

את האלגנטיות של טקאדה יש למעט מאוד שחקני כדורגל

אופיר 12 במרץ 2015

אריאל, זה קצת משחק של שוטרים וגנבים: כל מועדון בכל רגע נתון מנסה למצוא פרצות ולהשיג יתרון כלכלי\טקטי בכל אמצעי, ולפעמים צריך לרענן את החוקים או הרגולציות כדי לשמור על המשחק.

בדיוק כפי שאיסור החזרת הכדור לשוער היה תיקון קטן אבל גאוני לחוקת המשחק אחרי מונדיאל מייבש, כעת המשחק משוחק בקצב מהיר מדי לשיפוט וטכנולוגיה מודרנית זמינה. אוליגרכים נכנסו לכדורגל ונדרשים שינויים כדי לשמור על התחרותיות וכו'. צריך לדעת להנות מהמשחק, ולמרות זאת להמשיך לשפר, ואלוהים יודע שהכדורגל קופא על השמרים כבר הרבה יותר מדי שנים ביחס לשינויים בחוץ.

אופיר 12 במרץ 2015

סליחה, תגובה במקום הלא נכון.

Oded 12 במרץ 2015

אז אתה טוען שלא צריך לשנות משהו שעובד טוב, טענה סבירה והגיונית שאני יכול לקבל
מה היית אומר אם היית יודע ששילמו לשופט x כסף בשביל להטות את תוצאת המשחק, זה היה משנה את דעתך?

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

לא, הטיעון שלי הוא לא לשנות משהו שעובד. הטיעון שלי הוא שכדורגל הוא כל כך טוב שהוא מצליח להתגבר על כשלים מובנים ושאני לא אוהב לא מרוצים מקצועיים. אוריאל דסקל, שאני מאוד מעריך, למשל, לא יכול לכתוב טור על כדורגל בלי לרצות לשנות משהו. השיטה לא טובה, יש יותר מדי קבוצות, פחות מדי קבוצות, השופטים מסכנים, צריך ריפליי, צריך מצלמות, צריך עזרים.
אני אומר – לפעמים פשוט צריך להתרווח אחורה ולהנות

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

ולשאלה עצמה – הטיית משחקים היא בעיה אבל היא לא קשורה לשיטה. מה אתה מציע, לוותר על שופטים לגמרי? ומה עם הטיה על ידי שחקנים? ניסיונות להטיה תמיד יהיו, הם לא קשורים להאם השיטה טובה או לא

Oded 13 במרץ 2015

מסכים בגדול לגבי הלהנות ואני חושב שהדברים הקטנים כמו חוקים כאלה ואחרים הם לא מהותיים והכדורגל גדול מכל זה
עם זאת, בדברים הגדולים של טוהר המשחק הרי שבהחלט יש הרבה מקום לשנות. וספציפית – בודאי שהטיית משחקים קשורה לשיטה
כששופט יכול להשפיע בצורה כל כך משמעותית על המשחק בהחלטות שהם בגדר שיקול דעת כשאף אחד לא יכול להפוך את ההחלטה הרי שיהיו אנשים שינצלו את זה
אני בכלל לא בטוח שהאדום אתמול לא היה תוצאה של הימור כזה או אחר
זה גם מתקשר לשחיתות הכללית בארגוני הכדורגל שהרבה פעמים מוציאה את החשק לראות משחק. זה קורה גם בספורט האמריקאי (סקרמנטו – לייקרס?) אבל לפחות לתחושתי הרבה פחות בגלל מערכת הרבה יותר טובה של בקרות ואיזונים

גיל 12 במרץ 2015

אבל זה לא ממש עובד אם אתה מתרגש ככה ממשחק בליגה חצי שנה אחרי שהיא התחילה. זה צריך להיות להיות הרבה יותר נפוץ והשיטה מסרסת כאן הכל.

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

אם היו לנו מפגשים כאלו כל שבוע, סף הריגוש היה עולה והם לא היו מעניינים אותנו. לכל שיטה יש את החסרונות שלה

גיל 12 במרץ 2015

נכון, כל שבוע זה יותר מדי אבל למה צריך לחכות עד חודש וחצי לפני תום העונה? בשיטה שהכל נוקאאוט יהיו לך משחקים כאלו בתדירות גבוהה הרבה יותר וגם עם יותר הפתעות שזה כל היופי במפעל.

אריאל גרייזס 13 במרץ 2015

אם הכל נוק אאוט, אתה עשוי לקבל הרבה יותר מדי משחקים של קבוצות לא מעניינות כי במפגש אחד או שניים הכל יכול לקרות וזה גם מאוד תלוי הגרלה.
בכלל, אני שומע המון ערגה לגביע אירופה הישן אבל אנשים שוכחים שלחזור למצב של רק אלופות יגרום להרבה קבוצות טובות ומעניינות לא לשחק שם כי הן סיימו מקום שני באנגליה ועל חשבונן נקבל כל מיני אלופות קפריסין.
נניח, ריאל סיימה שלישית שנה שעברה בליגה, מישהו יכול לדמיין את ליגת האלופות בלעדיה?
בקיצור, לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה.

גיל 13 במרץ 2015

אני לא אומר לחזור רק לאלופות אבל שתי קבוצות מכל מדינה נראה לי די והותר. וכן, אין לי בעייה שריאל לא תהיה בליגת האלופות. מהי מכבי תל אביב בכדורסל? הנה, השנה יונייטד לא באלופות והשמיים לא נפלו. ליגת האלופות צריכה להיות פרס ויוקרתית להשתתף בה ולא משהו שהוא מובן מאליו לגדולות. ונכון שיהיו כמה משחקים משעממים אבל גם יהיו משחקים בין שתי קבוצות שלא מהטופ שיכולים להיות מעניינים ופוטנציאל להרבה הפתעות.

אחד 12 במרץ 2015

רק אוהדי הפטריוטס התרגשו בסופרבול האחרון.

אריאל גרייזס 12 במרץ 2015

אתה חי בסרט

גיל שלי 12 במרץ 2015

אני רחוק מאוד מלאהוד את הפטריוטס, והאנרגיות שהמשחק המושלם בסופרבול הזריקו בי, היו חזקות בצורה יוצאת דופן

יעקב נקש 12 במרץ 2015

מילא אני שלא אוהב ממש פוטבול אבל עוד קצת מתעניין/מבין/צופה… חברה שלי הייתה דבוקה לספה עד שש בבוקר והיא שונאת ספורט!!! התרגשה ברמות שהיא לא האמינה

D! פה ועכשיו 12 במרץ 2015

רק לגבי האדום, כי בזמן האחרון, אולי בגלל דיונים פה, זה מתחיל להיות מעצבן.

הרחקה לעשר/חמש עשרה דקות שלאחריה השחקן מוחלף. (יומיים) אחרי כן החלטה של ועדה הליגה לפי וידאו אם בנוסף תהיה הרחקה ממשחק אחד אוטמטית על עבירה שעדיין בגבול הסביר או יותר.

Rondi 12 במרץ 2015

זה לא חוכמה להתרווח אחורה כשאתה אדיש לתוצאה. לא היית נהנה מטעויות שיפוט כשמדובר בליברפול או בפטס…
העובדה שיש פער כל כך עצום בין היכולת של השופט להחליט במקום לבין היכולת של כל צופה לבחון כל מקרה מהזוית האופטימלית כמעט בזמן אמת גורמת לתחושת שרירותיות שפוגעת אנושות באיכות המוצר.
אי אפשר לקבל את זה בשום צורה.

Comments closed