כריס בורלנד פורש – גיים צ'יינג'ר?

הפרישה של כריס בורלנד מפוטבול בגלל חשש מפגיעות ראש אמורה לסמן את קו פרשת המים של הספורט הזה. דגש על אמורה

110914-Borland-TB

התעוררתי הבוקר לחדשות שכריס בורלנד, הרוקי ליינבקר של סן פרנסיסקו פורטי ניינרס, השחקן שהיה אמור להחליף את פטריק וויליס שפרש השנה – החליט לפרוש מהמשחק עקב חשש לבריאות שלו עקב פגיעות ראש.

זה לא שבורלנד כבר חטף כמות גדולה של זעזועי מוח והחליט לפרוש, הוא פשוט דיבר עם חוקרים ועם בני משפחה והחליט שכל העסק הזה פשוט לא שווה לו.

קשה להפריז בחשיבות העניין. שחקן בפריים שלו, אחד הרוקיז ההגנתיים הטובים בליגה שנה שעברה, ואחד שהיה אמור לעשות לא מעט כסף מהעניין, החליט לוותר על כל זה, על מה שהיה החיים שלו למעשה במשך תקופה ארוכה פשוט כי הוא הבין שהחיים שלו ואיכות החיים שלו חשובים יותר.

הנושא של פגיעות ראש מסתובב בליגה כבר תקופה די ארוכה. נעשים מחקרים, שחקנים ותיקים תובעים את הליגה ולא מעט מהם אומרים שאם היו יודעים שזאת היתה התוצאה, הם היו מוותרים על המשחק מלכתחילה.

אבל זה הרבה יותר קל להגיד דברים כאלו בדיעבד. כשאתה צעיר ובריא אתה מרגיש בלתי מנוצח ואתה אוהב את המשחק ויש כמובן את אלמנט הכסף, ובכלל – מי יכול לוותר על ההזדמנות לשחק לפני 70 אלף צופים כל שבוע?

ובכן, כריס בורלנד יכול.

וכרגע זה נראה שהגענו לפרשת דרכים אמיתית. זהו, אי אפשר להתחמק מהעניין. שחקן, ושחקן טוב, החליט שהוא מוותר על כל זה.

למעשה, הוא הכריז בצורה ברורה בעצם הפרישה שלו, את מה שאנחנו יודעים כבר די מזמן – שחקני פוטבול הם לא יותר מגלאדיוטורים מודרניים שמשחקים להנאתנו, אפילו שזה כרוך בפגיעה בבריאות שלהם ובסיכון המשך החיים שלהם.

מעכשיו כל אחד מאיתנו יודע את זה – כל פעם ששחקן חוטף תיקול חזק, אי אפשר יותר להתעלם מהעובדה שהוא הולך לשלם על זה באיזה שהוא שלב בהמשך.

*

והנה עוד נקודה קטנה שאני בטוח שלא ידברו עליה יותר מדי. כריס בורלנד לבן.

האם זה מקרי? יכול להיות. אבל אני לא בטוח.

כי לא כל השחקנים נבראו שווים. יש את אלו שחייבים לשחק כדי לפרנס את המשפחות שלהם ויש את אלו שלא. ומרבית הסיכויים שלחלק הראשון שייכים יותר שחקנים בני מיעוטים ולחלק השני שחקנים לבנים.

והנה אנחנו מקבלים עוד שלב בדרך שבו הספורט הזה יהפוך באמת לקולוסיאום מודרני. כי הרי מי התחרה בקרבות גלאדיטורים אם לא העבדים ופשוטי עם שלא היתה להם ברירה?

וכך, יותר ויותר לבנים ואנשים ממעמד גבוה יוותרו על לשלוח את הילדים שלהם לשחק פוטבול (לברון, למשל, כבר אמר את זה) בעוד הספורט יהפוך להיות נחלתם של השכבות החלשות, שלהם לא תהיה ברירה, בלבד.

לפי כל הסימנים, הפרישה הזאת היא גיים צ'יינג'ר אמיתי. כביכול, אי אפשר להתעלם יותר מהשפעות הספורט הזה.

אבל הנה ההימור שלי – כולם ידברו על זה איזה תקופה. אולי יכניסו עוד שינוי סמנטי זה או אחר.

ותוך כמה חודשים כולם ישכחו, עד הפעם הבאה.

ככה זה כשיש כסף, והרבה. בטח באמריקה.

 

כוונת המחוקק בתבונתו
תחושה כל כך מוכרת

50 Comments

רועי 17 במרץ 2015

מה קורה ברוגבי?
האם שם אין סיפורים דומים?

אריאל גרייזס 17 במרץ 2015

לא יודע, אני מניח שהרבה פחות כי אין להם קסדות אז הם לא מתקלים עם הראש או לתוך הראש כמו בפוטבול

גל ד 18 במרץ 2015

לפי מה שמצאתי באינטרנט לא מזמן (רציתי לבדוק את זה בעקבות משהו שזרקו לי על הקסדות), ברוגבי יש יותר פגיעות בצואר ועמוד השידרה, ופחות פגיעות ראש. אבל עוד לא נעשו על זה מחקרים רציניים.

רביב פייג 17 במרץ 2015

תודה אריאל, אלו התחושות שלי בדיוק. ולמען האמת אלו תחושות קשות שגורמות לי להתרחק מהמשחק ופוגמות בהנאה שאני חש ממנו.
ממצב של הערצה טוטאלית לכל דבר פוטבול, של מעורבות בספורט כמעט בכל אחד משלביו, צפייה אובססיבית, הערצה קבוצה, בתור שחקן חובב כמה שנים ומאמן קבוצה חובבנית כמה שנים, התקופה האחרונה ובעיקר ההתייחסות של הליגה ובראשה החרא רוג'ר גודל, ממחישה עוד יותר את הניצול והדריסה של מכונת הכסף הזו. של בניית מערך שטיפת מוח מגיל אפס שנועד לשרת איילי הון ותקשורת ולשעשע את ההמונים.
פוטבול הוא לא דבר רע, מגלם בתוכו הישיגים אתלטיים עילאיים והרבה יותר חשוב מזה, סט ערכים נכון ומחשל. אבל השנים האחרונות גורמים לי לחשוב שהרבה מזה מנוצל בצורה צינית.

נ.ב.: פסקה שלישית התכוונת ל"קשה לא להפריז" כנראה (השמטת את ה"לא").

גלן 17 במרץ 2015

טעות. שבועות וישכחו.
הערך של פוטבול עולה עשרות מונים על הנזק שלו. נמאס לי כבר להסביר. אין סטטיסטיקה אחת רצינות או מחקר עשוי כמקובל שמראה שפוטבול דופק את אריכות או איכות החיים למשחקים בו ממסגרת הילדים ועד ל nfl. כנל לגבי סיקוולה נוירולוגית. אבל תפחיד את הבורגנות הלבנה ואכן זה מה שיישאר.

או איך אמר מישהו לפני שנה, כל חברי הדולפינס מעונת ה 14:0 עוד חיים וחיים טוב.

תטפל בעצמך, אל תקח סטרואידים, אל תקנה נשק , אל תתחתן עם בימבו שתגנוב לך את הכסף וסכוי נמוך שתהיה בדכאון.

שלמה 17 במרץ 2015

עזוב מחקרים, היית שמח אם הילד שלך היה שחקן פוטבול מקצועי?

גלן 17 במרץ 2015

נשאלתי ואענה. מעבר לקלישאות של יעשה מה שירצה אז
הייתי גאה בו אם במדי מישיגן היה רץ 10 יארד לתוך האנדזון של אוהיו סטייט לסיים הארכה.
הייתי גאה אם היה חותך את ההגנה של הברס ב mnf כליונס גאה.
וברצינות, לא הייתי כנראה רוצה שיקנה אופנוע או שיעשה מילואים בדרום לבנון. פוטבול ברמה הכי טובה לא מזיז לי כל כך
. יש בו המון יתרונות עוד לפני המקצוענות שלא הייתי מסיר דקת שינה.

גילוי נאות, יש לי רק בנות.

יריב ס. 17 במרץ 2015

פרט שולי..

אבו צ'יצ'ריטה 17 במרץ 2015

גלן, זה לא חוכמה. אתה מתעלם מהסיכון שבו הוא היה משחק באוהיו סטייט נגד מישיגן!! עזוב פגיעות ראש לשחקן, איזה נזק בריאותי דבר כזה היה גורם לך??

גלן 17 במרץ 2015

הבריאות שלי אכן תעמוד למבחן

גיל 17 במרץ 2015

גלן, גם אם יש הגזמה בתאור הנזקים שהפוטבול גורם זה לא ממש משנה. אי אפשר לומר שהוא בריא במיוחד ומה שחשוב יותר זה שכיום התפיסה היא שהוא מזיק ולכן פחות אנשים נכנסים אליו. בסקאלה של 10-20 שנה זה ישפיע ועוד איך.

Eyal 17 במרץ 2015

ממה שאני מכיר דווקא כדורגל הוא הספורט שמשאיר הכי הרבה ״צלקות״ על הספורטאים שלו אחרי שהם פורשים, שהרבה מהם נכנסים לדיכאון, ממשיכים בלי סחוס בבירכיים וכל מיני דברים כאלה (כמו בטיסטוטה). כמעט כל ספורט מקצועני יהרוס לך בשלב כזה או אחר את הגוף

גלן 17 במרץ 2015

ברור. ו"מחקרים" על כמות הנזק שנגרמת מנגיחות מחייבת שדוד לביא, סטלמך וקומפני יהיו עם אנצפלופטיה בגיל 45.
אסכם שמבחינתי אם יש סכון ממשי בכל אלו, הוא כל כך קטן שנצטרך אלפי שחקני פוטבול או כדורגל לראות אחד עם נזק מול כל האלפים שהספורט יעשה להם טוב בריאותית, חברתית וכלכלית .

גיל 17 במרץ 2015

צריך להפריד בין בעיות נפשיות שנגרמות בגלל שאין יותר את הריגוש במשחק לבין נזקים במשחק עצמו. יש גם הבדל משמעותי בין בעיות ברכיים לבין פגיעות מוח שמשפיעות הרבה יותר.

No ONE 17 במרץ 2015

האם פוטבול הוא המקצוע היחיד בעולם שמהווה סיכון גבוה?
יש שכירי חרב שמרוויחים הרבה מאד כסף ומבצעים פעילות אבטחה בעירק,אפגניסטן ואפריקה , זה נראה לי קצת יותר מסוכן.
כל אחד עושה מה שטוב לו

ראיתי פה שוב בתגובות שאת הליגה :מנהיג רוג'ר גודל החרא" – מתי כבר יפסיקו עם הדמוניזציה שעושים לבן אדם אחד?
את הליגה מנהיגים ג'רי ג'ונס,רוברט קראפט,סטן קרונקי,וודי ג'ונסון,מארה ,רוני ועוד הרבה
גודל הוא בובה של בעלי הקבוצות שעושה את עבודתו נאמנה וזה לסחוט כמה שיותר כסף עבור הבוסים שלו וליפול על הרימון כשצריך
בעלי הקבוצות הם חארות שלא איכפת להם מהשחקנים,לא איכפת להם מהקהל , הדבר היחיד שאיכפת להם זה כמה כסף הם מרוויחים

אריאל גרייזס 17 במרץ 2015

יש הבדל בין מקצועות לבין ספורט, שמיועד לספק בידור

גלן 17 במרץ 2015

ברור.

גלן 17 במרץ 2015

ברור מה ש noone כתב

גיל 17 במרץ 2015

אצל שכירי חרב ברור להם הסיכון שהם לוקחים ויש מעטים יחסית שמוכנים לקחת אותו. לפוטבול עד לאחרונה, כולם שיחקו בשמחה עם מעט מאוד מודעות לפציעות.

ניינר 17 במרץ 2015

מבאס מאד כל הסיפור הזה

shohat 17 במרץ 2015

וואו. זה עדיין קשה להאמין. להגיע להצלחה חלומית, ברמה הגבוהה ביותר, בספורט שאתה אוהב, החוזה הגדול לפניך – זו החלטה באמת מדהימה.

ניסיתי לבדוק בעזרת גוגל את הרקע המשפחתי שלו ובינתיים גיליתי שככה על הדרך הוא הדף כדור ברזל ל – 18.62מ'. זה רחוק מה- 21-22 שהוא יצטרך, אבל אולי לא מאוחר מדי לפתח את זה.

אודי 17 במרץ 2015

הוא כבר הודיע שהוא כנראה יחזור ללמוד (יש לו תואר בהיסטוריה) ושואף להשתלב בספורטס מנג'מנט… יעאני סוכן או משהו כזה.

אוהד מטס 17 במרץ 2015

פעם, לפני הרבה מאד שנים, הספורט השני בפופולאריות שלו בארה"ב היה אגרוף. אז נכון שהיו הרבה סיבות לירידה באהדה לאגרוף אבל אי אפשר להתעלם מזה שאנשים פחות ופחות מתלהבים מהסיכוי לגמור את החיים שלהם כמו מוחמד עלי. כל מקרה ששחקן כמו בורלנד מעדיף לפרוש, כמו קורט וורנר שאומר שלא ייתן לילד שלו לשחק פוטבול כמו ג'וניור סאו שהתאבד בגלל נזק מוחי מוסיף לרושם המצטבר בציבור.
גלן כתב שבסה"כ מדובר בהפחדה של הבורגנות הלבנה בארה"ב. אולי זה נכון אבל הבעיה של הNFL היא לא פחות שחקנים לבנים, אלא פחות אוהדים לבנים ופחות כסף.
אם מחברים את הפחד הזה עם הרתיעה מדרך בה הליגה מתנהלת היום, יכול להיות שהפוטבול יהיה בבעיה בעוד כמה שנים.

גלן 17 במרץ 2015

יש בעית קהל בנפל? יש בעית קהל וכסף במייותר-פאקיו עוד חודשים? לא שמעתי על זה. אגרוף נפל בעיקר ממיליון סבות אחרות כמו ארגון חולני וmma.

austaldo 17 במרץ 2015

עם הגידול ברווחים של ה NFL כל שנה, כל ליגה בעולם היתה רוצה כזו "בעיית קהל"

אוהד מטס 17 במרץ 2015

גלן באמת מייותר -פאקיו זו ההוכחה שלך לפופלאריות של האיגרוף היום? טוב שלא הזכרת שיאיר לפיד אוהד איגרוף :)
אם תקרא שוב את הפוסט הקודם תראה שהשתמשתי בזמן עתיד לגבי הבעיות של הNFL וגם את זה סייגתי. יחד עם זאת, מי שחושב שהמצב הנוכחי יימשך לעד לא למד כלום מההיסטוריה. אני בטוח שאפילו בשנות השבעים והשמונים לא חששו אוהדי האגרוף שהספורט ידרדר למצבו הנוכחי.
יש בחברה המערבית תהליך ארוך מאד של דלגיטימציה לשימוש באלימות. אני לא אומר שמחר בבוקר הNFL תפשוט רגל ומיליוני אמריקאים יחלו לשחק פנטזי שח. אבל תראו מה קורה בכדורגל היום לעומת מה שהיה לפני שלושים שנה. אין שחקן אחד היום שמתקרב למה שמראדונה עבר. ב NBA יש תלונות שלא משחקים יותר הגנה כמו הניקס בימי יואינג או הבד בויז של דטרויט. אפילו בהוקי קרח לפי מה שאני מבין יש ניסיון להוריד את רמת האלימות.
אם אין בעיה בNFL למה כל המאמצים של הליגה להגן על הק"ב והרסיברים? למה יש המון תלונות שהספורט הוא כבר לא מה שהיה פעם (שזה אומר כבר לא נותנים לכסח חופשי)? ברור שחלק מהשינויים נועד לספק לקהל מה שהוא רוצה: יותר התקפה. אבל החמרת הטיפול במקרי זעזוע מוח לא קשור ליותר התקפה. אין ספק שהליגה מנסה להתמודד עם בעיה של עודף באלימות. יש היום תביעה משפטית של שחקני עבר נגד הליגה בטענה הקבוצות העלימו מהשחקנים את הנזק הבריאותי שבמשחק. לי זה קצת מזכיר את התביעה נגד חברות הטבק.

גיל 17 במרץ 2015

אנשים שוכחים איך הבייסבול היה בשיא הפופולאריות שלו רק לפני 15 שנה. לוקח זמן לדברים לחלחל אבל הם מחלחלים.

D! פה ועכשיו 17 במרץ 2015

פנטזי שח – נשמע מדהים. איפה מצטרפים?

גיל 17 במרץ 2015

גלן, אין בעיית קהל היום אבל מגמות משתנות. גם לבייסבול לא הייתה בעיית קהל ואילו היום הוא הרבה פחות פופולארי. כשיש מאסה קריטית של אירועים זה בסוף משפיע.

גלן 17 במרץ 2015

מה המגמות? מבייסבול עדין ורך לפוטבול אלים. מאגרוף עברו לסוג אחר של קרב. אם אתם צודקים אז הואקום יתמלא בספורט אחר באמריקה. כי אין אמריקה בלי ספורט. דיי פשוט.

יש לכם ניחוש כי לי לא ממש? כדורגל אני בספק. השאר לא.
לגבי ההגנה על שחקנים, אין לי בעיה למנוע פציעות ותמיג מה יש לשפר אבל כמובן שחלק נובע מההיסטוריה שהמדייה וגם אתם קצת צלבים.

גיל 17 במרץ 2015

אין לי מושג מה יעניין אנשים עוד עשור או שניים, נחכה ונראה. לגבי היסטריה, אני חושב שיש מספיק עדויות ומחקרים כדי להעלות חששות מפגיעות ראש ואחרות. אני מסכים איתך שיש הגזמה ולא כולם נפגעים אבל זה עדיין ספורט מסוכן.

tjs 17 במרץ 2015

להסיק מהמקרה של בורלנד על יחס שחורים-לבנים באמריקה זה מדגם לא כ"כ מייצג וקצת ריצ' בוא נאמר…
ויש גם לבנים עניים, בדקת את המצב הכלכלי של בורלנד ומשפחתו?

אריאל גרייזס 17 במרץ 2015

אמרתי שאולי זה מקרי. הנקודה שלי לא קשורה לזהות הספציפית של בורלנד.

austaldo 17 במרץ 2015

הוא ג'יים צ'יינג'ר כמו שפאט טילמן היה גיים צ'יינג'ר.
כל עוד יתנו מילגות ספורט באמריקה, וכל עוד ספורט המיכללות יהיה כל כך פופולרי וכל עוד המעמד של כוכב ספורט בליגה המיקצוענית שתופס\מוסר\רץ את הטאצ'דאון המנצח בסופרבול ימשיך להיות חלום אמריקאי ישתנה מעט מאוד.
החטיפה של מלקולם בטלר בסופרבול תשפיע הרבה יותר ולצד השני. כמה נערים שמשחקים פוטבול יגידו עכשיו לעצמם "אם רוקי פרי אייג'נט יכול לנצח את הסופרבול אולי גם אני יכול"?

אריאל גרייזס 17 במרץ 2015

מה הקשר טילמן? טילמן הלך לצבא בגלל ספטמבר 11, אין שום קשר לפגיעות ראש

austaldo 17 במרץ 2015

לא, אין קשר.
exactly my point

Stern 17 במרץ 2015

The football gods are furious at the niners. Everything is falling apart

Amir A 17 במרץ 2015

נכנסתי לאתר של וואלה כדי להגיע לעמוד של ספורט אמריקאי. אחרי הכל יש להם שם כיסוי לא רע וחשבתי שאולי תהיה שם כתבה בנושא. עיון קצר בעמוד הראשי של וואלה העלה שתחת הסעיף "תרבות" מופיעים הקישורים הבאים:
"סלינה שכבה עם ג'סטין (ביבר) כי מקסיקנים עושים הכל".
"אין גבול? מתמודדת בריאלטי מגינה על איבר מינה מיתושים".
"לא פשוט. הבחירה הקשה של סקס והעיר הגדולה".

אני מניח שהעורכים של וואלה לא אנשים טיפשים. הייתי מת לשבת איתם לשיחה על כוס קפה ולשמוע מה יש להם לומר. האם באמת הם חושבים שזה תרבות? או שפשוט כל מה שמעניין אותם זה למכור קליקים וכל השאר לא חשוב, ושאם אפשר הם היו שמים ציצים גם תחת הכותרת הראשית.

אלון 17 במרץ 2015

זה יותר מסוכן לראש שלך מלחטוף תאקל מכריס בורלנד.

austaldo 17 במרץ 2015

לוואלה אין שום בעייה. הבעייה היא רק בציפיות שלך …

Amir A 17 במרץ 2015

ציפיות כבר מזמן אין לי. האמת היא שאין לי טענה גם לעורכים של וואלה. אחרי הכל, גם הם רוצים להבטיח שתהיה להם עבודה מחר, ועבודה תהיה להם רק אם הם ימשיכו להביא רייטינג. ואם בשביל זה צריך להעניק לוידאו שבו מתמודדת בריאלטי מגינה על איבר מינה מיתושים את התואר "תרבות", אז שיהיה. האשמה לא בהם. האשמה היא בציבור.

גיל 17 במרץ 2015

רציתי לכתוב על זה לאור גל הפרישות האחרות שהיה בשבוע שעבר שלדעתי נובע מחלקו מהנושא של פציעות (לא רק ראש). שחקנים פורשים היום יותר בקלות ואני מניח שזה קשור לפציעות. אני לא יודע אם זה גיים צ'יינג'ר אלא יותר המשך של מגמה. יש ירידה של 5%-10% בהשתתפות של ילדים בפוטבול ותוך עשור אם המגמה תמשך זו תהיה ירידה של 50%. כבר דיברנו על זה בעבר אבל קשה לראות איך לספורט הזה יש תקומה בעוד עשור או שניים איך שמשחקים אותו היום.

רונן דורפן 17 במרץ 2015

כל מילה נכונה.

אסף 17 במרץ 2015

בקיצור, המענה לשאלה שבכותרת – גיים ציינגר? לא.
שחקן אחד בחר לפרוש, ובמקביל מאות בוחרים להמשיך. טוב? רע? תלוי איך מסתכלים על זה, אבל בשורה התחתונה לדעת רוב האנשים אין שום בעיה (שחקנים, אוהדים, צוותים מקצועיים ובוודאי בעלים) ומה שהיה הוא שיהיחה לפחות בעתיד הנראה לעין.
ולגבי המשמעות של המעמד החברתי, ספורט מקצועני ופופולרי בכלל הוא ענף שמושך מעמדות נמוכים ונותן למתי מעט אפשרות למוביליות חברתית (או לפחות כלכלית). גם אם ה-NFL תהפוך יותר לליגה של שחקנים ממעמד נמוך ומיעוטים (כאילו זה לא כבר ככה…), האם האלטרנטיבות שיש לאנשים האלה הן בהכרח טובות יותר?

גיל 17 במרץ 2015

אתה עדיין לא יכול לקבוע אם זה גיים צ'יינגר או לא. רק העתיד יקבע.

אסף 17 במרץ 2015

נכון, אבל אני יכול להעריך, ובמקרה הזה במידה גבוהה של וודאות

גיל 17 במרץ 2015

על סמך מה אתה אומר את זה בדיוק? על סמך זה שהסיפור שלו נמצא בכותרות הראשיות, לא של אתרי ותוכניות הספורט אלא של אתרים כמו CNN? כמו שכתבתי, הוא חלק מהמגמה. שחקנים כנו פטריק ויליס היו בעבר מנסים לחזור לשחק אבל כבר לא נלחמים הפציעות כי הם מבינים את ההשלכות לטווח הרחוק. שחקני עבר אומרים שלא יתנו לילדים שלהם לשחק את המשחק. יש ירידה בהשתתפות של ילדים בספורט. עם עוד מחקרים שמצביעים על הפגיעות מהמשחק המגמה רק תתגבר. האם זה אומר הפוטבול יעלם? לא, אבל הוא יצטרך להשתנות בצורה דרסטית הפוטבול שאנחנו מכירים לא יראה אותו הדבר (זה כבר קורה בפועל) .

אסף 17 במרץ 2015

ב10/15 שנים שאני רואה ועוקב אחרי פוטבול מקצועני אני לא רואה ירידה באגרסיביות ובפיזיות. אם כבר, יש יותר פציעות ושחיקה וקריירות יותר קצרות (וויליס למשל בן 30 וזה גיל ששחקנים מתחילים לפרוש בו גם בלי פציעות רציניות). מנגד, אני לא רואה ירידה בפופולריות או בהכנסות בגלל האינטנסיביות וההשלכות הפיזיות של המשחק. שינויי החוקים בשנים האחרונות על פי הבנתי נועדו בעיקר לספק משחק אטרקטיבי ולא למנוע פציעות (גם אם מישהו מצהיר אחרת). הפוטבול, כמו כל ספורט, משתנה כל הזמן, אבל לדעתי נושא הפציעות לא מניע את השינויים וגם לא מאוד מושפע מהם (בטח שלא לחיוב).
קשה לנבא ובעיקר את העתיד, אבל אני לא רואה איך יבוא שינוי קיצוני בשנים הקרובות ובטח שהכותרות באתרי האינטרנט שצריכים לספק סנסציות על בסיס שעתי הן לא מדד לשום דבר מבחינתי.

גיל 17 במרץ 2015

אוהו, יש ירידה גדולה באגרסיביות. אולי זה לא כל כך בולט לך כי השינויים איטיים אבל אם תשווה מה מותר היה להגנה לפני 15 שנה והיום תראה הבדלים גדולים שלא לדבר על השוואות מלפני 30 שנה. פוטבול כרגע בשיאו זה נכון, אבל הרבה שינויים קטנים כן מצטברים למשהו גדול בסופו של דבר. כבר היום לא מעט מתלוננים שקשה לשחק הגנה וששיאי ההתקפה מנופחים. העניין הקריטי היא ירידה בהשתתפות של ילדים. בקצב הזה תוך עשור תהיה ירידה של 50% ואז יהיה בהכרח פחות כישרון לבחור מתוכו והאיכות תפגע עוד יותר.

יואב בורוביץ׳ 18 במרץ 2015

אני חושב שהפרישה של בורלנד משמעותית. לדעתי זה חסר תקדים שחקן צעיר ומוכשר שפורש בשלב כל כך מוקדם, ובוודאי שבגלל הסיבה הזאת. יהיו לכך השלכות. ידברו על זה במדיה המון, גם בהמשך הדרך (למרות שאולי פחות..). זו פעולה עם השלכות- קצרות ובעיקר ארוכות טווח. מעניין איך הליגה תגיב.

Comments closed