סיכום עונה אדומה-שחורה

זאת היתה עונה שהתחילה רע ונגמרה נורא. מה הלאה?

אני כותב את הפוסט במחצית של המשחק בסטוק. למעשה, סגרתי את השידור כבר בדקה השלושים, במצב של 3-0. אם השחקנים לא מתכוונים לשחק, אין שום סיבה שאני אשקיע בלצפות בשידור קטוע.

אמרתי כבר הרבה פעמים העונה שלא משנה מה התוצאה הסופית תהיה, אני מאמין שרוג'רס צריך להישאר גם לשנה הבאה. שהוא עשה מספיק כדי להרוויח עוד עונה בתפקיד. שאף מאמן לא היה שורד את איבוד 50+ השערים של סווארז וסטארידג'. שחילופי מאמנים תכופים הם פשוט לא בריאים למועדון כי כל מאמן מביא איתו את השחקנים "שלו", מה שמכניס את המועדון כל פעם למצב של בניה מחדש.

אבל אני חושש שבחודש האחרון בכלל ובמשחק האחרון בפרט, הוא איבד את הזכות הזאת. אני לא אומר שצריך לפטר אותו, אבל עם קלופ מחכה בפינה, אני כבר לא אצטער אם הוא יילך. למעשה, ליברפול השנה לא סיימה במקום יותר גרוע, למעט העונה הקודמת, מאשר בכל העונות מאז 2009. אבל ההבדל מהעונה הראשונה של רוג'רס במועדון הוא עצום. אז סיימנו את העונה חזק והיינו הקבוצה הכי התקפית בחצי השני של העונה. השנה, החלק האחרון של העונה היה – ובאמת אני עדין פה – ביזיוני להחריד. ואם השחקנים מצביעים ברגליים ולמעשה מסמנים שהם לא מוכנים ללכת למלחמה עם המאמן הזה, כנראה שאין ברירה אלא להחליף.

לצערי, את השחקנים אי אפשר לפטר – עוד סיבה שגורמת להם להיות כל כך גרועים, הם יודעים שלא משנה מה יקרה, הם לא יילכו הביתה, ולכן המאמן כנראה ישלם את המחיר. חבל, הייתי זורק חצי מהם הביתה עכשיו.

רק שלא יביאו לי את בניטז במקום.

בכל מקרה, יישאר רוג'רס או לא יישאר, אפשר להתחיל לסכם ולהסתכל קדימה.

Brendan Rodgers

*

את העונה הזאת הייתי מחלק לשלושה חלקים.

בחלק ראשון, היה השוק הראשוני מהגעת מלא שחקנים חדשים והאיבוד של סווארז. הוא לא הפתיע אותי, השוק הזה, דווקא צפיתי אותו ודרשתי סבלנות, אבל הוא כן הפתיע אותי באורך ובעוצמה שלו. למעשה, כבר בשלב הזה של העונה ליברפול איבדה את הסיכוי להגיע לליגת האלופות. ורק חולשת היריבות גרמה לכך שעדיין היינו במירוץ בשלבים מאוחרים של העונה.

סטארידג' נפצע מהר מאוד, בלאטולי הפתיע בחוסר היכולת שלו ומהווה עד עכשיו אחד הרכשים הכי גרועים בתולדות ליברפול (למזלנו, לא שילמנו עליו כמו על אנדי קארול, אבל עדיין) וחוסר המחץ ההתקפי יחד עם הקשיים של ההגנה להתמודד עם השחקנים החדשים שהגיעו (לוברן, מורנו), הקשיים של מיניולה וחוסר היכולת במרכז המגרש, כאשר סטיבי לא מצליח לבצע את התפקיד שהוא עשה בעונה שעברה, הביאו לתוצאות רעות מאוד.

החלק השני של העונה הגיע עם המעבר לשלושה בלמים והבנה של רוג'רס שבאלוטלי לא יספק את התשובה. בדיעבד, זה היה שינוי סמנטי בלבד שקבוצות לא ידעו עדיין איך להתמודד איתו. ההגנה סיפקה כמה הצגות ראויות, מיניולה השתפר וסטרלינג וקוטיניו היו טובים מספיק מקדימה כדי לייצר גולים מכריעים. בשלב הזה גם ניצחנו את טוטנהאם והסיטי בבית, מה שנתן הרבה תקווה לעתיד. אבל בשלב הזה גם נזרעו הזרעים לכשלון של החלק הבא של העונה – ההצלחה בו נתנה לקברניטים את המחשבה שהקבוצה לא צריכה חיזוק והנה – אוטוטו סטארידג' חוזר והכל יהיה בסדר. וכך העברנו עוד ינואר בלי שום חיזוק והתקווה שנולדה בחלק השני נגדעה לה בחלק השלישי

מערך שלושת הבלמים נלמד והובן. החוסר בחלוץ חוד היה קריטי ונראה היה שרוג'רס מאלתר פעם אחר פעם – צ'אן מגן ימני, ג'ונסון לשמאל, פתאום לאמברט בהרכב ועוד ועוד דברים לא ממש ברורים שמראים על חוסר דרך. החודש האחרון היה רק סימן הקריאה על חוסר ההצלחה הזה. אם פעם האמנתי שרוג'רס השתפר במהלך השנה ולמד תוך כדי תנועה, הרי שההרכבים בשבועיים האחרונים מלמדים שהקבעון עדיין שם ואין ממש שיפור. (ובמאמר מוסגר, אני לא מבין איך ג'ונסון, שידוע שעוזב בסוף העונה הזאת, לא מקבל אפילו פתיחה אחת בהרכב בשני המשחקים האחרונים או דקה במשחק הבית האחרון. עם כל חוסר אהבתי לשחקן הזה, הוא הרוויח פרידה מהקהל).

*

אני חושב שהבעיות הן די ברורות.

בחלק ההתקפי, חסר חלוץ אמיתי. למעשה, עם המשך הפציעות של סטארידג', חסרים שניים כאלו. הפתרון פה הוא ברור – באלוטלי ולאמברט צריכים להגיד שלום יפה וצריכים להשקיע את מירב הכסף בחלוצים ראויים. הסיכוי שנביא עוד סווארז כזה הוא די קלוש, ולכן אי אפשר לסמוך על שחקן אחד שיעשה את ההבדל. צריך להביא שניים, שכל אחד מהם יספק 20 שערים בעונה. כן, אני יודע שאני דורש די הרבה, אבל עם השיפור ביכולת של קוטיניו, ההתקדמות המתמדת של הנדרסון שיודע לייצר מצבים והשיתוף של אייב יותר ויותר – אני מאמין שלליברפול יש את הכלים לחזור ולהיות כח התקפי דומיננטי.

כמובן, יש את שאלת הרכש של שנה שעברה. גם לאלנה וגם מרקוביץ', שהיו אמורים להוסיף מחץ התקפי היו רחוקים מלספק את התמורה. אני עדיין חושב שקשה מאוד לבחון את היעילות של שחקנים כאלו כאשר אין אף חלוץ חוד בקבוצה שיוכל לנצל את היתרונות שלהם ועל כן הייתי נותן להם עוד שנת חסד, כאשר הם אמורים להוות כח מהספסל או תוספת במקרה שמשחקים עם חלוץ בודד ושני ווינגרים (מרקוביץ' בצד אחד ואייב בצד שני, בהנחה הדי ודאית שסטרלינג הולך).

הבעיה השניה היא ההגנה. הדבר העיקרי הטוב שאפשר להגיד עליה זה שהיא לא היתה גרועה כמו ההתקפה. אבל פה, הצרות של הרכש החדש היו הרבה יותר ברורות. לוברן היה רע מאוד בתחילת העונה וכשחזר אחרי הספסול היה קצת טוב יותר אבל עדיין לא מעורר אמון שהוא מסוגל להיות בלם ברמות הגבוהות. אבל האכזבה הכי גדולה שלי היא המגנים – מאנקיו קיבל הרבה קרדיט בתחילת העונה אבל הועלם לגמרי אחרי מספר שבועות ומורנו שאמור היה להיות מגן שמאלי העתיד שלנו להרבה שנים לא נתן שום תקווה שהוא יותר טוב, נניח, מגלן ג'ונסון. הגנתית הוא עושה המון טעויות בסגירה של שחקנים והתקפית הוא פשוט לא יעיל כשכל כדור אצלו ברגל נגמר בהגבהה בלי כתובת. מעולם לא ראינו אצלו יכולת חיתוך לאמצע ודאבל פאס שאתה מצפה משחקנים ברמות האלו. שלא לדבר על בעיטה מרחוק.

נקודת האור היחידה בהגנה היתה סקרטל, שהתייצב מאוד השנה, הוריד את כמות הטעויות, ההפלות ברחבה והשערים העצמיים והיה באנקר בהרכב, גם בגלל היכולת שלו להישאר בריא לא משנה מה. אם סאקו היה מוכיח את אותה יכולת היינו יכולים לסמוך על צמד הבלמים האלו גם לשנים הבאות אבל כרגע אנחנו בבעיה קשה בתחום.

מה עושים? את מיניולה לא הייתי מחליף כי אני כן חושב שיש לו מספיק איכויות ושהוא שיפר מאוד את משחק הגובה בחלק השני של העונה. כן צריך להביא מישהו שיאתגר אותו ושישאיר אותו "על הבהונות", מה שאולי יימנע את כל הטעויות האלו שהן ממש לא מחויבות המציאות ושניתן לשפר אותן עם קצת עבודה (כמו למשל עמידה בכדורים חופשיים).

מעבר אליו, אין שום ספק שצריך להביא מגן ממש טוב, כזה שיוכל לעזור באגף ימין בהתקפות ולחסל התקפות כמו שצריך. בדרך כלל אני נגד תשלום גבוה על מגנים, אבל במקרה הזה זה ממש הכרחי. ואם פלאנגן יכול להיות בריא אז מצוין אבל בהנחה ולא, עוד מגן לגיבוי גם חשוב.

בבלמים, אני באמת לא יודע. באמת הייתי רוצה לחשוב ששילוב של סאקו עם סקרטל יכול לרוץ קדימה, הבעיה היא שהראשון פשוט לא מצליח להישאר בריא לאורך זמן ולוברן הוא לא תחליף ראוי. כך שבלם נוסף, ולו לגיבוי, הוא כנראה חשוב.

אבל הנה הבעיה המרכזית בהגנה – והיא בכלל לא הגנתית. הנה השחקנים ששיחקו בשנים האחרונות קשר אחורי בליברפול – ג'רארד, ג'ו אלן, לוקאס. וקצת הנדרסון (פשוט בזבוז שלו) וצ'אן (קשה מאוד לדעת). זה פשוט לא טוב מספיק. אם יש עמדה, חוץ מחלוץ, שבה חסר לליברפול באמת שחקן איכות – זה העמדה הזאת. ההבדל העצום בין ליברפול של השנים האחרונות לליברפול עם צ'אבי אלונסו ובעיקר מסצ'רנו מאחור הוא ברור. אין לי מושג מי יש בשוק שיכול להיכנס לעמדה הזאת. מה שברור לי זה שמה שיש לנו עכשיו פשוט לא מספיק. אולי צ'אן יכול למלא את החסר, אבל אני מתקשה להאמין.

או בקיצור – חלוץ על, קשר אחורי מעולה, מגן ימני ושוער מחליף. תנו למי שלא יהיה המאמן אותם – ואנחנו חוזרים להתחרות בצמרת. ואם אפשר לקחת את המשכורות של השחקנים בחודש האחרון, אז בכלל טוב.

*

ונוסף על כל זה, צריך להעביר את כל הקיץ בידיעה ששנה הבאה אין סטיבי. הרבה זמן לא שנאתי שחקנים של הקבוצה שלי כל כך.

אחרי משחק ההכתרה
סיכום העונה: גליון ציונים

96 Comments

יואב 24 במאי 2015

כמה נזיל הכדורגל. עד לפני שבועיים שלושה זה היה -״רוג׳רס הוא מאמן פנטסטי לשנים קדימה״

אודי 24 במאי 2015

לא צריך להעיף אותו באובר ריאקשן לתבוסה היום, כבדה והיסטורית ככל שהיא תהיה. אבל כמו שרשמת, הסיום עונה מצביע על יותר מדי בעיות שיכול להיות שצריך מנג'ר אחר בשביל לטפל בהן. רבאק, 8 נקודות בתשעה משחקים זה הרבה יותר מסתם אס"ק.

אריק 24 במאי 2015

מה שאני קורא מהתגובה של רוגרס זה שהוא הולך.
והאמת שיהיה קשה להאשים את הבעלים אם יחליטו שהוא הולך. השחקנים לא איתו. אני חושב שסטרלינג טיפש אבל נדמה לי שהסיבה שהוא עוזב אינה (רק) כסף.
לא להאמין איזה הבדל שנהאחת עושה. כל הרכש לא שייך למקום 2 בליגה, מתאים יותר למקום 5-7 וזאת התוצאה. זה היה ממש צפוי בסוף אוגוסט, ןמישהו צריך לשאול את עצמו איך זה קרה.

ערן (המקורי) 24 במאי 2015

להיפרד מברנדן לאלתר.
בניטז? חס ושלום
קלופ? חלום רטוב

ערן 25 במאי 2015

מה לגבי האמצע? רוברטו מרטינז?

יריב ס. 25 במאי 2015

אם רודג'רס נכשל אז מה מרטינז? עם אותו סגל ואף תוספת רכש ירד ממקום חמישי ל 11 לאחר שרוב העונה היה בתחתית

cookie-monster 24 במאי 2015

100% מוסכם

Matipool 24 במאי 2015

אכן .

יואב דובינסקי 24 במאי 2015

אני נגד לפטר את רודג'רס לשם הפיטורים ולמנות את קראגר/ הופייה/ אלרדייס. רק מאמן שזכה בתארים, בנה קבוצות ולא מתרגש מאוויר פסגות. קלופ עונה על הדרישות מבחינתי ואברך על המינוי אם וכאשר. אני גם מצטרף להסתייגות לגבי בניטז. אני דווקא חושב שהוא יכול לעשות עבודה טובה מאוד בריאל מדריד ולהיות סוג של דל בוסקה אפור לצד הכוכבים, אבל לדעתי עם ליברפול היה מיצוי ואין טעם לחזור לשם. לגבי אנצ'לוטי אני מהסס. גם לגבי פרנק דה בור, שעדיין לא הוכיח לי שהוא יכול להתחרות באירופה עם תקציב נמוך.

כמו כן, למרות התבוסה היום אני בטוח שכל עוד רודג'רס יהיה המאמן, ליברפול לא תרד.

ניק 25 במאי 2015

דווקא לריאל בניטז הוא הכי לא מתאים, עם הכדורגל האפור שלו.
אם מוריניו, שריאל שלו הבקיעה יותר שערי ליגה בקנדציה שלו מברצלונה בתקופה הזאת, שיחק לא מספיק אטרקטיבי בשבילהם,
אז בטח שבניטז לא מתאים.
לעומת זאת אותכם הוא מכיר וגם את הליגה (שלא כמו קלופ, ואפשר לראות עם ואן חל כמה קשה יכול להיות למאמן להסתגל לליגה הזאת).

יוסי מזרחי 24 במאי 2015

מבקש הבהרה על הפיסקה האחרונה.

אריאל גרייזס 24 במאי 2015

איזה הבהרה צריך? מה לא ברור פה. חטפו שישיה במשחק האחרון של סטיבי ועם התחושה הזאת אנחנו תקועים קיץ שלם. סיבה די טובה לשנוא את השחקנים של הקבוצה שלך, לא?

Matipool 24 במאי 2015

גם במשחק הפרידה שלו באנפילד הם לא היו מי יודע מה ..

יוסי מזרחי 24 במאי 2015

אני מבין את ההרגשה, כשקיבלנו ששיה מהסיטי בבית, רציתי לירות בכמה מהשחקנים אבל זה עובר. תאמין לי.

Gil - Zimbabwe 25 במאי 2015

יוסי ידיד, אל תתבלבל. תזכר באותו משחק (גם רונן כתב על זה) הוא התפתח לשש תוך כדי חזרה של יוניטד למשחק. השש נגד הסיטי היה משקר מאד.
כאן האמת שום דבר לא היה ברור בלשון המעטה.

איתן 24 במאי 2015

קראתי את הכתבה וראיתי את התקציר, אם זה לא אס"ק זה על גבול משחק השרוכים…ממש חוסר מחוייבות למועדון….

ואם בהעברות וספקולציות עסקינן, אז חייבים לציין שעזיבת סטרלינג היא מכה קשה עבור ליברפול, מלבד קוטיניו אם ככה אין יותר מידי שחקנים בקישור שיכולים לייצר "קסמים".

כולם מדברים על קלופ, אבל מה עם מנג'ר העונה- רונלד קומאן שלקח את ס,המפטון הקטנה לאירופה.
לגבי ליברפול הם צריכים לחשוב איך אפשר להוריד עודף שומנים- באלוטלי,למבארט,לוקאס,גונסון פאביו בוריני

שחקנים בהשאלה: יאגו אספס(לא שיחק בסביליה ) דיבוק אוריגי(רק 8 שערים העונה) סבסטיאן קואטס

ולחשוב על שחקנים כמו
מגן ימני-קליין
שוער- אדריאן של ווסטהאם מאוד הרשים אותי
קשר- לירוי פר של ק.פ.ר לא ירצה לשחק בליגה שנייה, ופרוספקט מעולה
חלוץ- סיידו ברהינו- דווקא חלוץ זריז ויצירתי שיכול להיות מציאה(14 שערים בליגה)

למרות שאיך שהוא אני רואה את ליברפול מחתימה את דני אינגס מברנלי-כמה ליברפולי מצידם

אריאל גרייזס 24 במאי 2015

אני אגיד כזה דבר לגבי המחליף של רוג'רס. אם יש משהו שהבנתי בשנה האחרונה זה שמה שחשוב בהגעה של שחקנים חדשים וטובים זה לאו דווקא ההצלחה של הקבוצה אלא הקשרים של המאמן שלה. ואן חאל נהנה מההיכרות שלו עם השוק ההולנדי, בניטז בזמנו נהנה מההיכרות שלו עם השוק הספרדי וכו. לרוג'רס אין פשוט את הלקשרי הזה. היכולת שלו להביא רכש איכותי באמת היא מוגבלת. איתו נישאר תמיד עם השאריות. אני לא יודע כמה יתרון יש פה לקומאן, לקלופ בהחלט יש יתרון גדול מאוד.

יואב דובינסקי 24 במאי 2015

קומאן הביא איתו את פלה מפיינורד שנתן פתיחת עונה מצוינת אבל נרגע אח"כ. באיאקס קומאן עשה עבודה רצינית בשילוב הנוער וטיפח שחקני נוער כמו סניידר וואן דר וארט, שילב את סטיבן פינאר מהאקדמיה בקייפ טאון וכמובן טיפח צעירים מוכשרים כמו זלטן. זה לא רק הוא, אבל היה לו חלק מרכזי בזה. יחד עם זאת, הוא גם יצר המון אנטי באיאקס ובעשור שאח"כ לא הצליח להביא את הקבוצות שאימן לאיים על הטופ האירופי. יש לו הצלחות ותארים, אבל בעיקר בפורטוגל ובהולנד או גביע ספרדי עם ולנסיה. אין לי איזה אינדיקציה שהוא יכול להפוך את ליברפול לקבוצה תחרותית. למרות שאין לי ספק שהוא מאמן עדיף, לא בשבילו הייתי מתעסק בכל טרראם הפיצויים לרודג'רס.

ניק 25 במאי 2015

לא חושב שלאף מאמן בעולם יש קשרים באנגליה, כלומר כל מאמן בריטי לא באמת רלוונטי מבחינת ההשוואה הזאת…

wazza 24 במאי 2015

גם אני אהבתי לשחק מנג'ר פעם

איתן 24 במאי 2015

היו ימים… מנג'ר, אהבת נעוריי :)

טל 12 24 במאי 2015

לדעתי לא כדאי להחליף את רוג'רס.

לגבי רכש אני חושב שקודם ולפני הכל חייבים חלוצים ואני מאמין שבעמדה הזו אפשר למצוא רכש מתאים לקבוצה. צריך לפחות שניים ברמה ולפגוע עם הרכש הפעם – אני מקווה לפחות עם אחד מהם (מקווה – כמו שהיה עם סטארידג' ). ובנוסף,עוד חלוץ – הייתי שמח לראות את מואנס דאבור בליברפול.

אני מעריך שאייב ומרקוביץ' יהיו יותר טובים מסטרלינג ועם חלוץ 9 ברמה יכולה להיות לנו עונה טובה מאד גם אם לא מצליחים למצוא רכש טוב בעמדות האחרות שציינת.

משה 24 במאי 2015

זה נחמד בשביל דאבור, מה עוזר לנו האוהדים שחקן ישראלי, שלא משחק אפילו בנבחרת וכבש כמות בינונית של שערים בליגה בינונית מינוס ?

טל 12 24 במאי 2015

אני מאמין בו. הוא רק בן 23..

Matipool 24 במאי 2015

משה – שידורים קבועים של ליברפול בישראל .
טל – מרקוביץ׳ יהיה יותר טוב מסטרלינג אולי בגלגול הבא .

אריאל גרייזס 24 במאי 2015

מרקוביץ כנראה שלא, אבל לדעתי התקרה של אייב יותר גבוהה. הוא יותר חזק עם עוצמת בעיטה יותר חזקה. הוא עדיין צריך להשתפר בנושא שחרור הכדור וקבלת החלטות – אותן מחלות שהיו לסטרלינג בעונה הראשונה שלו. בכל מקרה, סטרלינג לדעתי הוא לא אבידה עצומה. מה שראינו השנה זה פחות או יותר התקרה שלו לדעתי. הוא לא סקורר וגם לא יהיה. הוא מהיר ולא טיפש ויכולת יצירת מצבים יפה אבל זה פחות או יותר. הוא מגיע עם תג מחיר אנגלי שמוסיף לו המון, אבל ממפיס דפאיי שעלה 25 מיליון פאונד הוא ווינגר טוב פי כמה מאשר סטרלינג ששמו עליו תג מחיר של 50 מיליון (עוד נראה אם יקבלו את זה, סך הכל כולם יודעים עכשיו שליברפול חייבת למכור, מה שעשוי להיות בעייתי. מצד שני, לא חסרים קופצים). אם יקבלו את הסכום הזה, יהיה ניתן לשדרג את ההתקפה יפה מאוד

משה 24 במאי 2015

יש מספיק שידורים ויש אינטרנט. שחקנים ברמה אירופאית בינונית יש לנו מספיק.

משה 24 במאי 2015

איזה סיום מחורבן לעונה.
אני מסכים שאם יש מאמן רציני בשוק (כמו קלופ ) צריך לשים עליו יד. בין בניטז ורוג׳רס אני מעדיף את האחרון, אני ממש לא מתגעגע למאמן שאני לא אוהב ברמה האישית.
שחקנים חסרי כבוד, אני מתבייש בהם.

אוהד 25 במאי 2015

אתה לא אוהב אותו ברמה האישית? כמה פעמים נפגשתם וניהלתם שיחה?

מה שאתה מגדיר כ"רמה אישית" זה בעצם מערכת היחסים שלו עם העיתונות האנגלית.
לפני שהוא הגיע לליברפול הוא היה גאון כדורגל, אבל הוא לא שיתף מספיק פעולה עם העיתונאים האנגלים ולכן הם היו "נכנסים" בו בכל הזדמנות.
ומאז פתאום יש לכולם בעיה "ברמה האישית" איתו.

משה 25 במאי 2015

לא, אני לא אוהב אותו ברמה האישית בגלל הבחירה שלו להתנגח בפרגוסון כשהקבוצה שלו במצב לאיים על האליפות וליפול לידיים שלו, בגלל הבכי המתמיד בנושא השיפוט, בגלל שהאשים באופן קבוע ולא לויאלי את הבעלים האמריקאיים כשהיה לו נוח והם גם ככה לא היו פופולאריים בליברפול, בגלל שהוא בחיים לא לקח אחריות על הפסד, בגלל שבגלל ההיבריס שלו הוא גירש את אלונסו (תוך כדי הנחה מגוחכת שלוקאס ימלא את החלל ), ואת בניון בשיאו, ומכר מגן פותח של נבחרת ספרד תמורת 3 מיליון יורו, בגלל שאיכשהו גם החבר הכי טוב שלו לא מדבר איתו היום והוא אפילו לא מתקשר לברך אותו. רוצה עוד ?

אוהד 25 במאי 2015

אפשר לחשוב, התנגח בפרגוסון… תבדוק את העובדות ותראה שליברפול לקחה יותר נקודות למשחק מאז ההתנגחות מאשר לפני.
אבל באותו שלב למנצ'סטר היו 2 (או 3) משחקים פחות, הם פשוט ניצחו אותן לקחו אליפות, ולא בכלל ההתנגחות.

בכי מתמיד בנושא השיפוט – לא שונה ממוריניו, פרגוסון המנוגח וונגר המתנגח התמידי.

הבעלים האמריקאיים אכן היו אשמים והביאו את הקבוצה על סף פשיטת רגל.

לגבי כל השחקנים שציינת – תאשים את בניטז, יופי. הוא בטח גם אשם שסוארז עזב, שסטרלינג רוצה לעזוב, שסאנצ'ז לא רצה להגיע (וגם סאלח, ווילן, ועוד ועוד). כמה שאני אוהב את ליברפול היא לא כזאת אטרקטיבית לשחקנים מהשורה הראשונה.

בניון בשיאו – תזכיר לי מה הוא עשה מאז שהוא הועזב? כנראה שבניטז ידע בידיוק מתי לזרוק אותו, אבל קשה לך לקבל את זה.

משה 25 במאי 2015

אתה משחק בין הצמדות לעובדות לבין התעלמות מהן כשנוח לך.
אני לא סובל את פרגוסון ומוריניו, תקרא לי תמים, אני אוהב את המאמנים שלי עם קצת יותר קלאס.
אלונסו ובניון עזבו בגללו וגם הצהירו על זה. העזיבה של אלונסו היתה מכה שעדיין הקבוצה לא התאוששה ממנה. מי ששיחרר אותו אידיוט ואסור להחזיר אותו לקבוצה.

באבא ימים 25 במאי 2015

ההתנגחות עם פרגוסון אכן היתה טעות. הוא הגיב לפרובוקציה של פרגוסון.

החלטה לחפש מחליף לאלונסו הגיעה אחרי עונת 2008 בה היה נוראי והיתה הגיונית לגמרי. העסקה לא יצאה לפועל ואלונסו היה מצוין ב – 2009. בשלב הזה הוא כבר רצה לעזוב בגלל המשקעים שנותרו בו מ – 2008 ובגלל שמה לעשות מי שקרא לו זו ריאל מדריד. העובדה שזו היתה ריאל מדריד היתה גם הסיבה לעזיבה של ארבלואה. ליברול לא היתה יכול להתחרות בכך (כמו גם בברצלונה שרצתה את מסצראנו) אם להפסיד בתחרות על שחקן לריאל מדריד זה עילה לפיטורין אין מאמן – לרבות פרגוסון – שראוי להחזיק במקום העבודה שלו.

אותו בניון שבניטס ויתר עליו – בניון בשיאו לפי הגדרתך – שיחק בארסנל ובצ׳לסי ותרם פחות או יותר שום דבר.

אני מודה שאני די המום מזה שמישהוא על פני כדור הארץ שאינו שיך למשפחות היקס וג׳ילט עדיין לוקח את הצד של צמד הנוכלים הללו בכל מה שנוגע לויכוח בינם לבין בניטס.

לגבי טענת הקבוצה המרוסקת. בקבוצה המרוסקת הזו היו אותם שחקנים שזכו במקום שני ב – 2009 למעט אלונסו, מסצ׳ארנו וארבלואה. מה שריסק את הקבוצה הזו היה רוי הודג׳סון.

ולגבי בניטס האדם – אני מניח שאתה מכיר את הוידיאו בו מרגרט אספינל מודה לו בדמעות על התמיכה שלו (שלחתי תגובה עם קישור לוידיאו והיא לא עלתה).

בניטס בוודאי לא חף מטעויות כמאמן – לא טעויות בסדר גודל של אנדי קארול אבל עדיין טעויות – אבל אני לא ראיתי מאמן שהדעות עליו בקרב אוהדי ליברפול כל כך חלוקות. חלק נשבעים בשמו עד היום וחלק רואים בו את הרוע בהתגלמותו.

אוהד 25 במאי 2015

תודה.
מסתבר שאני לא לבד.
אבל עדיין אני לא חושב שהוא צריך לבוא במקום רוג'רס.

משה 25 במאי 2015

היינו ליברפול לפניו ונשארו אחריו. האיש לא הצליח להיות פונקציה בליגה במשך 5 מתוך 6 עונות וגם בשישית הוא לא היה באמת קרוב. אירופה (בטוח לפני עידן ריאל-בארסה-באיירן) זה גביע, רצף של 10 משחקים עם הכנה טקטית נקודתית ובזה הוא טוב. רובנו יגידו לך שהם מצפים ממאמן להיות קודם כל תחרותי בליגה אבל אותו עניין לעשות תארים בעיקר ביבשת.

משה 25 במאי 2015

אני לא רואה בו את הרוע בהתגלמותו, לא צריך להגזים, סתם מאמן אוברייטד. עם כל הכבוד לגברת הנכבדת, אני מכיר את הקישור, יכול להיות שהוא אדם טוב אבל אותי לימדו שבחור טוב זה לא מקצוע.
א. אני לא לוקח את הצד של האמריקאים אבל אני פשוט לא יכול לסבול את הבכי שלו שהם הרסו לו הכל. עונה שלמה הוא לא הפסיק לטנף עליהם (האנשים שהמשיכו לשלם לו משכורת כזכור ) בעוד הוא מתרסק עם קבוצה שכוללת שחקנים מצויינים. אותי זה עיצבן שבמקום לקחת אחריות הוא האשים אותם בכל דבר. הם לא שילמו משכורות ? לא שילמו להסעות למשחקי חוץ ? לא קנו תלבושות ? איך ההתנהלות המגעילה שלהם מסבירה כישלון עם קבוצה שכוללת את סטיבי בשיאו, טורס, היפייה, ריינה, מאסצ׳, קרא ועוד ?
ב. ההסבר שלך על אלונסו לא מנקה אותו, להיפך, הוא שרף גשר עם השחקן ואנחנו רואים אותו מאז בטופ האירופי ואוכלים את הלב. גם אחרי עונה אחת ראה זה היה מגוחך לנסות להיפטר ממנו בשבילך בארי.
ג. כל ההתנהלות שלו היתה של קוזאק נגזל, לא יכול לסבול את זה אצל המאמן שלי.

באבא ימים 25 במאי 2015

ההתנגחות עם פרגוסון אכן היתה טעות. הוא הגיב לפרובוקציה של פרגוסון.

החלטה לחפש מחליף לאלונסו הגיעה אחרי עונת 2008 בה היה נוראי והיתה הגיונית לגמרי. העסקה לא יצאה לפועל ואלונסו היה מצוין ב – 2009. בשלב הזה הוא כבר רצה לעזוב הגלל המשקעים שנותרו בו מ – 2008 ובגלל שמה לעשות מי שקרא לו זו ריאל מדריד. אם להפסיד בתחרות על שחקן לריאל מדריד זה עילה לפיטורין אין מאמן – לרבות פרגוסון – שראוי להחזיק במקום העבודה שלו.

אותו בניון שבניטס ויתר עליו – בניון בשיאו לפי הגדרתך – שיחק בארסנל ובצ׳לסי ותרם פחות או יותר שום דבר.

אני מודה שאני די המום מזה שמישהוא על פני כדור הארץ שאינו שיך למשפחות היקס וג׳ילט עדיין לוקח את הצד של צמד הנוכלים הללו בכל מה שנוגע לויכוח בינם לבין בניטס.

ואחרון חביב לגבי בניטס האדם:

https://www.youtube.com/watch?v=WRllRTMU51s

משה 25 במאי 2015

ובגלל שהשאיר אחריו קבוצה מרוסקת (מה שאי אפשר להגיד על הוייה או על קני ) וכל זה עם מאזן ליגה די עלוב.

אסף כלשהו 27 במאי 2015

אני לא תומך בבניטס ולא חושב שהוא צריך לחזור, אבל בתקופה שלו היינו קבוצת צ'מפיונס לגיטימית במשך 5-6 שנים ברצף. זה לא קרה לנו לא לפניו ולא אחריו. אתה מקונן על זה שלא היינו רלוונטיים כי לא רצנו לאליפות? כי ריצה לאליפות קרתה בדיוק 3 פעמים בעשרים וכמה שנים האחרונות. בניטס לאורך זמן הביא אותנו להישגים וגביעים שאף מאמן אחר, לרבות רודג'רס שאני חושב שכרגע הוא צריך להישאר, לא הגיע אליהם.

אריאל גרייזס 24 במאי 2015

עוד נקודה שחשוב להגיד בהקשר של רוג'רס – כל עוד הבעלים דבקים בשיטה שלהם – קניה רק של שחקנים צעירים, לא משקיעים בשחקנים מוכחים, ועדה שמאשרת קניה ו שימוש בסטטיסטיקות – אני לא יודע אם יש מאמן למעט רוג'רס שמתאים לקבוצה. מאמנים עם שם גדול כמו קלופ או בניטז לא יגיעו לקבוצה שלא נותנת להם יד חופשית ברכש.

איתן 24 במאי 2015

צודק מאוד ,אוליי גם בגלל זה סטרלינג רוצה לעזוב.המועדון במקום ללכת קדימה הולך 2 צעדים אחורה,לכן ליברפול תהיה רק תפאורה למנצ'סטריות ארסנל וצ'לסי.
ותהפוך להיות טוטנהאם שפשוט לא יציבה ורק לעיתים נדירות מרשימה…

דווקא אני מצדד בהבאת בניטז, פשוט טקטיקן וורלד קלאס, אני עד עכשיו לא מבין איך הוא הצליח עם הרכב הנגרים של ליברפול לקחת את ליגת האלופות.

אריאל גרייזס 24 במאי 2015

טקטיקן זה טוב לגביע, לא לליגה. וזה מייבש את הקהל. מקווה מאוד שזה לא יהיה בניטז

יואב 24 במאי 2015

אריאל,
אתה מאד נחרץ בעניין מאמנים(טקטיקנים או לא) לבין הזיגזג הזה של ״מאמן לשנים״ ובתוך שבועיים שלושה ל-״לא אצטער אם ילך״

אריאל גרייזס 24 במאי 2015

אני חושב שרוג'רס הוא מאמן טוב. אני חושב שהוא יכול להשתפר ואני חושב שאם היו נותנים לו את הכלים המתאימים הוא היה מאמן לשנים. אבל:
1. נראה שהשחקנים לא מאמינים בו. אני לא רואה איך אחרי הצגה כמו היום, במשחק האחרון של ג'רארד, שחקנים נותנים משחק כזה וממשיכים להסתכל עליו ישר בעיניים. יש פה משבר מאוד חמור.
2. לרוג'רס אין את הקשרים הבינלאומיים להביא שחקנים גדולים שישדרגו את המועדון. הבנתי את זה בחודש האחרון, בעיקר אחרי שואן חאל הביא את דפאיי.
3. רוג'רס הוא מאמן "קטן" יחסית, מה שמאפשר לבעלים להכתיב את הרכש לפי רצונם. רק מאמן עם שם מספיק גדול יכריח אותם להוציא כסף על שחקנים מוכחים, כי מאמן כזה פשוט לא יהיה מוכן לעבוד במועדון.
4. אני עצבני בטירוף על מה שקרה היום.
קלופ הוא מאמן מעולה שאם יגיע אני מאמין שיצליח. האם רוג'רס יכול להצליח במועדון? אני חושב שכן, אבל אני הרבה פחות בטוח מאשר בעבר. רק טיפש לא משנה את דעתו

יואב 24 במאי 2015

טנקס על התגובה.

בני תבורי 25 במאי 2015

יואב,
חצי יממה אחרי הביזיון הנורא ואני אומר כך: רוג'רס מאמן טוב שיכול להתפתח למצוין. הוא יודע כדורגל וניתן היה לראות את זה כבר בסוונזי. אני חושב שלא הוגן לתת את כל הקרדיט לעונה הנהדרת הקודמת לסוארז וסטארידג' בשיאם והלפיל את כל האחריות לעונה הלא טובה הנוכחית, על רוג'רס. את הטעויות של רוג'רס אפשר לנתח על סמך מה שנראה על הדשא, אבל לא נכון לחשוב שהטעויות היחידות בליברפול העונה הן אלה.
האמת צריכה להיאמר: רוג'רס לא אחראי בלעדי לרכש בליברפול, מי שאחראים אלו חברי ועדת הרכש. יותר מזה, לרוג'רס לא הייתה המילה האחרונה ואפילו לא הסמכות לנהל מו"מ עם שחקנים על שכר. הקנייה של באלוטלי נעשתה בניגוד גמור לדעתו. תקן אותי אם אני טועה, אבל אני לא חושב שיש מצב דומה באיזשהו מועדון אחר באנגליה.
עם זאת, אסור לנקות לחלוטין את רוג'רס מאחריות. הוא עשה טעויות קשות בהצבת הרכבים וניהול משחק – דוגמא שעולה לי כרגע בראש היא ההפסד לארסנל באמירויות שם בחר רוג'רס לעלות עם שלושה בלמים (שאחד מהם טורה והשני בכלל קשר שהוסב לבלם) נגד ההתקפה הכי קטלנית בליגה ונגד הגנת ארסנל הלא ממש מצוינת, בחר לעלות בלי חלוץ. אלה טעויות שמאמן צריך ללמוד מהן ואני מאמין ברוג'רס ויכולת הלמידה שלו. דווקא כאן אני מקדש את המודל של פרגוסון, הגם שהכדורגל אז היה אחר.
היתרון החד משמעי של קלופ על רוג'רס הוא באפיל וביכולת שלו למשוך שחקנים. יש לו יתרונות אחרים, אבל אף אחד מהם לא מבטל את רוג'רס.
כאוהד ליברפול אני אומר כך: אם בעלי ליברפול מבינים את חלקם בבעיה (אני לא אומר כישלון על מקום 6 וליגה אירופית) ויעמידו תקציב ראוי (כולל רכש של לפחות שני שחקנים מוכחים בעמדות חלוץ וקשר אחורי) ויאצילו סמכויות, אין סיבה לפטר את רוג'רס. אם ימשיכו בשיטה הקיימת, אין סיבה לקלופ או לכל אחד אחר, להגיע.

זה משנה 25 במאי 2015

בני, סחטיין על התגובה השקולה והעניינית ביותר שקראתי אחרי האירוע המביש אתמול. תומך בכל מילה מדבריך.

D! פה ועכשיו 24 במאי 2015

+1

משה 24 במאי 2015

בניטז לא הוכיח את עצמו בליברפול. לצד גביע וחצאי גמר המאזן שלו בליגה לא עולה על זה של רוג׳רס והוא ביזבז לנו 6 עונות…

ערן (המקורי) 24 במאי 2015

+1.
ובנוסף: כדורגל מבאס; אדם יהיר.

אוהד 25 במאי 2015

אתה אכן לא אוהב אותו ברמה האישית, אבל לפחות תדייק בעובדות.
וכנראה שכחת את הצ'מפיונס ליג ועוד גמר צ'פמיונס.

רוג'רס:
2012/3 – 7
2013/4 – 2
2014/5 – 6

בניטז:
2004/5 – 5 (וצ'מפיונס!)
2005/6 – 3
2006/7 – 3
2007/8 – 4
2008/9 – 2
2009/10 – 7 (כשהבעלים מביא את הקבוצה על סף פשיטת רגל)

לא נראה לא כזה גרוע.

לגבי הכדרוגל המבאס: תקרא כותרות בעיתון במקום את העובדות ותראה שליברפול בתקופתו כבשה המון שערים. אמנם לא שברה את השיא (לא היה סוארז) אבל עדיין כבשה יותר ממה שאהבו לכתוב עליו בעיתונות הבריטית.

משה 25 במאי 2015

א. אם אתה רוצה לנהל דיון תתן לי קרדיט על דעה עצמאית. אני רואה 50+ משחקים בעונה כבר מספיק שנים כדי להחליט מתי הכדורגל מבאס אותי ומתי לא. אני לא קורא עיתונות אנגלית, אין לי זמן לזה. בניטז לא השכיל ב 6 עונות לנצח את הברנליז וההאלז של הליגה, בעיקר בגלל שהוא לא יודע לאמן כדורגל יוזם. זו גם הסיבה שהוא הצליח נגד אריות אירופה.
ב. בניטז לא התמודד עם סיטי או עם ארסנל וטוטנהאם שמוציאות כסף. הוא התמודד עם יונייטד, צ׳לסי וארסנל, מקום שלישי הוא לא מעל הציפיות בסיטואציה שהיתה לו.
ג. הקבוצה שהיתה על סף פשיטת רגל לדבריך ביזבזה 40 מיליון פאונד באותה עונה על גלן ג׳ונסון ואקווילאני. תספור כמה רכש כושל הוא הביא אתה לא תגיע למספרים יותר טובים משל רוג׳רס.

ניק 25 במאי 2015

אוהדי ליברפול, אתם מדהימים אותי בחוסר הבושה שלכם… המאמן היחיד שהביא לכם תואר גדול ב20 שנה האחרונות ואין לכם טיפת כבוד אליו?
בזבז לכם 6 שנים?! איפה הייתם לפניו ואחריו?

אריאל גרייזס 25 במאי 2015

יש לנו הרבה כבוד. הוא פשוט לא מה שאנחנו צריכים. רק להזכיר – בעונה שבה הוא לקח ליגת אליפות, ליברפול סיימה חמישית את הליגה. ובנאפולי כרגע הוא כישלון די חרוץ.

ניק 25 במאי 2015

נו אז? חוץ מהעונה שעברה זה המיקום שיא שלכם בהרבה שנים האחרונות.
ואני מסכים שאין טעם להחליף את רוגרס בו כרגע (עדיף להשאיר את רוגרס פשוט), אבל עדיין, להגיד שהוא בזבז לכם 6 שנים?

אוהד 25 במאי 2015

ניק,
זה לא כולם.

באבא ימים 25 במאי 2015

הוא בוודאי לא בזבז לנו שש שנים.

לגבי המיקום ורמת הציפיות שווה לבדוק איפה היינו מול ארסנל בתקופת בניטס ואיפה היינו בשנים שלאחר מכן.

מתוך שש העונות של בניטס סיימנו שלוש פעמים מעל ארסנל.

בחמש השנים שלאחר מכן סיימנו פעם אחת מעל ארסנל.

בשש השנים של בניטס זכינו בצמפיונס פעם אחח, ועשינו עוד גמר, חצי גמר ורבע גמר.

בחמש השנים לאחר מכן העפלנו פעם אחת ועפנו בשלב הבתים.

לגבי הוצאות – בשש השנים של בניטס הוצאות הרכש (ברוטו) היו כ – 250 מליון פאונד. בחמש השנים שלאחר מכן ליברפול הוציאה 350 מיליון. הוצאות הנטו בשש השנים של בניטס היו 107 מיליון פאונד. בחמש השנים לאחר מכן – 130 מיליון.

משה 25 במאי 2015

באבא, חלק מהנתונים שאתה מציג מנותקים מקונטקסט וזה מוטה לחלוטין. מה היה מחיר ממוצע לשחקן ב 2005 ומה המחיר ב 2015 ? איזה נכסים קיבל בניטז (היפייה, דודק, קרא, הנשוז, פינן, סטיבי, בארוש, סיסה, ריסה, המאן, שמיצר, טראורה, קיואל ) ומה השאיר אחריו ? ומעבר לכך, הוא לא שיפר משמעותית את ממוצע המיקום שהשיג המאמן לפניו. ובכלל, לפי רוב ההגדרות שלך ושל שאר תומכי בניטז אני לא מבין למה לא להחזיר גם את הוייה, מספר עונות בליגת האלופות, גביע אירופי, הגיע למקום שני, מחובר לקהילה, ההבדל היחיד ביניהם זו 2005.

באבא ימים 25 במאי 2015

לא אמרתי שצריך להחזיר את בניטס. הראיתי שההוצאות שהוציא הן לא בלתי סבירות בהתחשב בהישגים שלו. הטענה שלך לגבי הנכסים היתה יכולה להיות נכונה אם לא הייתי מביא את ההוצאות נטו. ההוצאות נטו לוקחות בחשבון את מה שהפקת ממכירת הנכסים שלך. רק כדוגמה. הוצאות הנטו של התקופה שלאחר בניטס כוללות רווח נקי של 24 מיליון פאונד מהמכירה של טורס. שחקן שבניטס הביא. אלמלא המכירה של טורס פער הנטו היה 80 מיליון ולא 30. בכלל הנכסים שהותיר בניטס ליורשיו כללו את טורס, ג'רארד, ריינה, מסצראנו, קויט וסטיבי. ראינו כמה אפשר היה להוציא על ה״נכסים״ (בארוש, שמיצר, האמן, סיסה, פינאן) שנשארו לבניון. השוק היה מאוד ברור בקטע הזה.
אם הוא לא שיפר את ממוצע המיקום של ליברפול אז בהגדרה הוא שיפר אותו כי בתקופת הויה צ'לסי לא היתה המפלצת שהיא היום. אגב – בדקנו את זה פעם ליברפול של בניטס השיגה בממוצע 7 נקודות יותר לעונה מזו של הויה. אני לא בדקתי אבל אני מוכן להתערב שהפער מול תקופת דלגליש ורוגרס גדול יותר. בהתחשב בעובדה שהבעלים הנוכחיים הרבה יותר טובים מן הבעלים הקודמים לא הייתי ממהר לזלזל בזה.
אני לא חושב שבניטס צריך לחזור. יותר מדי מים עברו מתחת לגשר הזה. אני חושב שלא היה צריך לפטר אותו. אני גם לא חושב שצריך לפטר את רוג'רס

באבא ימים 25 במאי 2015

בניון = בניטס

D! פה ועכשיו 26 במאי 2015

אישית, מאד לא אהבתי את הכדורגל של בניטז בליגה.

אני לא חושב שהוא נכשל אבל לצד זה גם ההצלחה שלו היא בינונית למועדון שלנו ופה ברור ש-BR נופל ממנו. הנקודה השניה היא שההצלחה היחסית שלו, כמו שבאבא מציג אותה, הרימה את רף הציפיות למקום שבו הייתה בסוף העונה שעברה – שנהיה תחרותיים באמת בליגה, גם אם יכול להיות שכלכלית זה מעל לראש שלנו. פה הוא נכשל. גם כדורגל משעמם לרוב וגם ללא הצלחה.

אני לא רואה סתירה אמיתית ועמוקה בין לא להצליח ללא להכשל. כמו לרובינו היו לו הצלחות יפות והיו לו כשלונות קטנים בסך הכל הייתה, לי לפחות, תחושה של שקיעה לתוך בינוניות, מהסוג שונגר מוציא כבר עשור מארסנל רק בלי הכדורגל האטרקטיבי. אני דווקא, בניגוד להרבה אחרים, לא נגד בינוניות, נהפוך הוא, רק שבספורט בינוניות זה גרוע.

משה 26 במאי 2015

אני לא מבטל את ההישגים של בניטז, בעיקר באירופה והשאלה האם היה צריך להחליף אותו היא שאלה טובה, אני חושב שכן ואני מקבל שיש כאלה שחושבים שלא. אני מתוסכל מהאוהדים שמחפשים להחזיר אותו (בעיקר כאלה שמפגינים לטובתו במשחקים ) כאילו בתקופתו דרסנו את הליגה. בעיני זו בעיקר נוסטלגיה ואני זוכר את הכדורגל המתסכל יותר מכל דבר אחר ואני לא מסתפק בבינוניות הזו. אם קלופ על השולחן אפשר לדון בכך, אם האופציה היא בניטז אז אני מתנגד נחרצות.

משה 25 במאי 2015

היינו ליברפול לפניו ונשארו אחריו. האיש לא הצליח להיות פונקציה בליגה במשך 5 מתוך 6 עונות וגם בשישית הוא לא היה באמת קרוב. אירופה (בטוח לפני עידן ריאל-בארסה-באיירן) זה גביע, רצף של 10 משחקים עם הכנה טקטית נקודתית ובזה הוא טוב. רובנו יגידו לך שהם מצפים ממאמן להיות קודם כל תחרותי בליגה אבל אותו עניין לעשות תארים בעיקר ביבשת.

שי 25 במאי 2015

ממש לא נכון לדעתי.
בניטז אחד הגדולים שאימן במועדון, בלי יותר מדי נפילות ברכש ועושה רושם שמה שסיים את הקדנציה היה זוג אמריקאים תמהוניים שלקח את המועדון אחורה.
עם בניטז ליברפול מעולם לא התבזתה ומעולם לא התביישתי בה. אמנם קבוצה לוחמנית ופחות מלהיבה מהסוארסית של שנה קודמת, אבל אל תשכח שלא היה סוארס והכי חשוב ליברפול היתה אימת אירופה. ובליגה סוס שחור.

משה 25 במאי 2015

אני לא מסכים איתך באופן כללי אבל אני אתמקד בנוגע לכישלון ברכש. בניטז הצליח עם אלונסו, מאסצ׳רנו, טורס, ריינה וסיסוקו, כולם שמות מוכחים בליגה הספרדית או האנגלית (והקרדיט הוא שלו שהצליח להביא אותם ). למעט ארבלואה בניטז לא הפגין עין לשחקנים לא מוכרים שהוא איתר והביא, להיפך הוא נכשל לחלוטין בתחום הזה : קין, אקווילאני, ריירה, חוסמי, קרסון, גונזאלס (אפשר להתווכח לגבי ההגדרה של ג'ונסון ולוקאס ).
ולהיות סוס שחור זה טוב לווסטהאם, לא לליברפול.

איתן 25 במאי 2015

1.קודם כל אני לא חושב שריירה היה רכש כושל,עשה את שלו מס' עונות אח"כ הייתה ירידה בכושר כאשר הזדקן.
2.אם בניטז כלכך מאמן גרוע מדוע בריאל מביאים אותו מאוד בחשבון לאימון הקבוצה.ששם ההבדל בין הצלחה וכשלון מאוד דק, האופציות הכספיות הן לא מטרד.ויודעים גם לפטר מאמן גם אם הוא זוכה בצמפיונס(היינקס ב98 כדוגמא)
3.רוג'רס עשה גם מלא טעויות ברכש לא סתם מסתובבים לך המון שחקנים בהשאלה: טיאגו לורי,קואטס,יאגו אספס,בוריני
4. לא ברור לי איך הנחיתו על רוג'רס את באלוטלי. אין מנהל מקצועי בליברפול שקובע רכש מעל רוג'רס, לכן הוא לא היה צריך להיות כוסית ולהגיד כמו שוונגר אמר בזמנו שהיה בקורת על מדיניות הרכש" כרגע יש לנו כסף אבל לא מצאנו שחקנים פנויים שמתאימים"

זה משנה 26 במאי 2015

משה, לבניטז הייתה עין לבלמים. ידע להביא את אגר וסקרטל והפך את קראגר לבלם מצוין. יש לו הרבה חסרונות, אבל את זה אל תיקח ממנו.

אסף THE KOP 24 במאי 2015

אני מאמין שרודג'רס יישאר.
אותי מעצבן שלא הצלחנו לגמור במקום השביעי ונצטרך לשחק בחמישי באירופה.
מההתפרקות היום אי אפשר ללמוד כלום.
קורה.

למזלנו זה לא היה בדרבי…

אריאל גרייזס 24 במאי 2015

גם היינו מסיימים שביעי, אז ארסנל היתה מנצחת את הוילה והיינו משחקים באירופה עם המזל שלנו. למעשה, אם אני זוכר נכון, כנראה שהיינו שם בכל מקרה, כי אנחנו הקבוצה הכי הוגנת באנגליה, שמקבלת כרטיס חופשי לליגה האירופאית. הבאסה עם איפה שסיימנו זה שעכשיו צריך לשחק גם במוקדמות, מה שדופק את הקיץ.
נקודה לתקווה – אולי נוגרל נגד אחת הקבוצות הישראלית..

אסף THE KOP 24 במאי 2015

אז היינו צריכים גם להפסיד וגם לכסח ללא הכרה.
נכשלנו.

רובי פאולר 24 במאי 2015

גם אני חשבתי על קונספירציה מאורגנת כזו…

רובי פאולר 24 במאי 2015

חוצמזה שאם אנחנו ככ הוגנים ורוצים לתת לנו פרס אז ההיגיון אומר לתת לנו לצאת מהליגה האירופית המטופשת הזו ולא להיכנס….

זה משנה 25 במאי 2015

דופק את הקיץ? טוב מאוד. מגיע לשחקנים הללו אחרי סיום העונה הנוכחי בו התחילו את הקיץ מוקדם מהצפוי לשחק כבר ביולי משחק רשמי.

יריב ס. 25 במאי 2015

המשחק הראשון בליגה הארופאית יהיה ב 30.7 והגומלין כעבור שבוע כך ונפתח את הליגה ב 9.8, כלומר העונה מוקדמת בעשרה ימים.
אני לא רואה רע בכך שיהיו לנו 2 משחקים רשמיים לפני תחילת העונה, גם אם זה נגד קבוצות יחסית חלשות במקום עוד שני משחקי אימון

אריאל גרייזס 25 במאי 2015

עוד שני משחקים שבהם סטארידג' יכול להיפצע..

יריב ס. 25 במאי 2015

אין סיכוי שיפצע בהם, הוא חוזר להתאמן רק בספטמבר… :(

זה משנה 25 במאי 2015

יריב, לאור הקשר הרוחני החזק שיש לסטארידג' עם אלוהיו, לא הייתי ממהר לפסול סיכוי כלשהו על הסף.

אסף THE KOP 25 במאי 2015

יש גם מסע משחקים באוסטרליה ומלזיה.
תענוג.

רובי פאולר 26 במאי 2015

הביש-גדא הזה יכול להיפצע גם מלדפוק גרעפס ביציע

יואב דובינסקי 24 במאי 2015

למרות שאני מאוד אוהב אותו וחושב שהוא מאמן רציני שעשה עבודה גדולה העונה וגם היה שותף לעונות גדולות באנפילד, לדעתי ליברפול עדיין גדולה על פאקו.

סימנטוב 24 במאי 2015

טעות שלא הבאתם שחקן או שניים 'בעלי שם' לפני שנתיים (או עונה וחצי) כשסוארז וג'ררד שיחקו. ההנהלה אולי רוצה לשמור על מאזן אבל באינפלציית המחירים והלחץ בלהביא שחק מוביל המחיר רק יעלה עבורכם, מה גם שיש המון קבוצות שהולכות להשקיע הקיץ

Zak 25 במאי 2015

הם רצו להביא את מחיטריאן ואלכסיס. הם העדיפו את דורטמונד וארסנל

D! פה ועכשיו 24 במאי 2015

אריאל, תודה

אני נטשתי היום במחצית והחודש האחרון הוציא לי את כל האוויר. כל הכבוד שהיה לך כח לסכם.

מסכים שהבעיה הכי בולטת של BR זה שהוא לא יכול למשוך אף שחקן לבוא. את סטרלינג הייתי שולח בכל מקרה. אני עדיין חושב שהוא היה צריך עוזר דומיננטי לצידו, מישהו שיחטיף לו מדי פעם, איזה אחיתופל כזה שכל מנג'ר צריך.

אני כלכך חסר תקוה שאני חושש שאפילו אם הייתי מקבל בעצמי חולצת הרכב היום הייתי עושה שביתה איטלקית. לא זוכר מתי לא חיכיתי בכלל לעונת הקיץ.

cookie-monster 25 במאי 2015

+1

משה 25 במאי 2015

אחרי פאקו ודאבור אני מחכה שיקום אוהד מכבי שיציע לנו את זהבי כפתרון לעזיבה של ג׳רארד ואז אני אדע שהם איבדו סופית את האחיזה במציאות.1

יואב 25 במאי 2015

משה,
מה אתה רוצה מאוהדי מכבי? עברנו הכל וחזרנו.
אחיזה במציאות זה לא התחום שלכם אה?
אל תקחו את פאקו או את דאבור.
זה לא מטריד אותי. מטריד אותי זה שפרש.

משה 25 במאי 2015

יואב,
א. לא צריך לקחת כל אמירה בכובד ראש.
ב. היו כאן שתי הצעות שאולי הן טובות לפאקו ודאבור, הן בטח לא יכולות להיות רציניות בהקשר של ליברפול.

ירוק 25 במאי 2015

פריצה עוזב אותם נראה לי

ירוק 25 במאי 2015

תגובה למשה

רובי פאולר 25 במאי 2015

סיכום מדויק ולצערי לא ככ אופטימי.
כשמסתכלים אחורה על העונה אז היה פשוט כדורגל גרוע ואנמי. מאוד מבאס שככה אנחנו מציינים את יום השנה העשירי לאיסטנבול…

אריק 25 במאי 2015

קלופ לדעתי כבר לומד ספרדית…

רועי מ 26 במאי 2015

חלוץ טופ עולמי לא יגיע.
גם הדרישה לשניים שךל 20 היא מוגזמת
תן לי שני חלוצים שיבקיעו בליגה 15 שערים כל אחד ויבשלו 12 זה גם יהעה טוב.

D! פה ועכשיו 26 במאי 2015

במצב שלנו 10 +5 * 2 נשמע לא רק כמו משוואה מתמטית אלא גם כמו ה ר ב ה יותר ממה שיש לנו.

רובי פאולר 26 במאי 2015

הקוקיות של סטוק כבשו ברבע שעה יותר ממה שכבשו כל החלוצים שלנו כל העונה ביחד

אבי גלברט 27 במאי 2015

בזמן שצלסי ויוניטד מחתימות כל תותח אפשרי אצלנו החתימו את טורה וויזדום וחולמים על אינגס ……….במשפט אחד סיכום העונה הזאת והעונה הבאה …….ליותר מזה אין לי כוח וחשק אחרי שבת ….

Comments closed