קיצור תולדות האומללות

המשוכה של בלאט בגמר ה-NBA הולכת להיות קשה ביותר. לא היריבה שלהם, חלילה. הוא קודם צריך להתגבר על קללת קליבלנד, עיר הספורט המסכנה באמריקה.

ברכות לדיוויד בלאט על העליה לגמר ה-NBA כבר בעונתו הראשונה. גם אם זאת היתה הציפייה של מרבית האנשים מקליבלנד של השנה, הרי שאנחנו יודעים שלעמוד בציפיות זה לא דבר קל.

בכל מקרה, עכשיו שהחלק הקל מאחוריו, נשאר לבלאט עוד שלב אחד קטן לטפס. העניין הוא שמדובר בשלב קשה מאוד. למעשה, בלתי אפשרי. ואני לא מדבר על הניסיון לנצח את גולדן סטייט, זה דווקא יש לקאבס לא מעט כלים לעשות. לא, אני מדבר על הניסיון של להביא אליפות לקליבלנד.

בטח כבר שמעתם כמה זה קשה העסק הזה, אבל אני לא בטוח שאתם מבינים באמת עד כמה. בואו נגיד ככה, קליבלנד היא, ואני חושב שזה באמת אנדרסטיימנט, הסאנסה סטארק של הספורט האמריקאי. למעשה, היא כנראה שילוב של כל הסטארקים ביחד. עיר ספורט כל כך מסכנה, שהיא גורמת לבפאלו – עיר שהצליחה להפסיד ארבעה סופרבולים רצוף ולא הגיעה לפלייאוף ה-NFL במיליניום הזה – להיראות מוצלחת.

אם דיוויד בלאט יצליח להביא תואר לקליבלנד, הוא – ושאר השחקנים בקבוצה שלו – יהפכו לחומר מהאגדות. כי קליבלנד? קליבלנד זה באמת דבר מיוחד.

*

נתחיל, אלא מה, מהכדורסל.

הקליבלנד קאבלירס נוסדה ב-1970 ואין כמובן טעם לציין שב-45 שנותיה היא מעולם לא זכתה באליפות. מדובר בקבוצה לא נחשבת יותר מדי בתולדות ה-NBA, שהצליחה להציג קבוצה טובה באמצע שנות השבעים שהגיעה עד לגמר המזרח (שם הפסידה לסלטיקס, בעיקר בגלל פציעות) וזכתה לשתי תקופות זוהר עיקריות.

את השניה אנחנו מכירים היטב, היא נגמרה רק לפני מספר שנים. כולנו מכירים את הסיפור – קבוצה גרועה במשך שנים, בוחרת ראשונה בדראפט וזוכה בפרס הגדול מכולם, רק כדי להגיע איתו לגמר ה-NBA, לחטוף סוויפ ולראות אותו הולך לקבוצה אחרת, שם הוא זוכה בשתי טבעות.

תזכרו את הקטע הזה של שחקן שמצליח בקבוצה אחרת. זה סוג של קטע חוזר בקליבלנד.

אבל עוד לפני לברון, היתה קבוצה גדולה אחרת של הקאבס. מאמצע שנות השמונים עד אמצע התשעים, היתה לקליבלנד קבוצה מצוינת שכללה שמות כמו בראד דורותי ומארק פרייס – סנטר ורכז מעולים שהיו אנדרייטד למדי פשוט כי בליגה שיחקו אז כשרונות על. יחד איתם גם היו לארי נאנס, רון הארפר וקרייג איילו שבנו קבוצה שהגיעה לפלייאוף תשע פעמים ברציפות. איך זה נגמר? רק בתמונה השניה הכי מפורסמת של מייקל ג'ורדן (וכמה שנים אחר כך – להפסיד לו שוב בגמר המזרח)

jordan15theshot.jpg

*

טוב, בכדורסל לא הולך, ננסה בייסבול, לא?

הקליבלנד אינדיאנס קיימים מאז 1915 ובניגוד לקאבס דווקא לקחו אליפות. אפילו שתיים. אלא שהאחרונה שבהן היתה ב-1948 (רואים? כבר אז היה לעיר הזאת קשר מיסטי לישראל!) ומאז הקבוצה נראתה רע מאוד במשך כמעט 40 שנה. למעשה, קליבלנד היתה קבוצה כל כך גרועה, שכשהוחלט לעשות סרט שצוחק על בייסבול, כמובן שהאינדיאנס הם אלו שנבחרו, וב"מייג'ור ליג" המשעשע למדי (מומלץ, אם יוצא לכם) מככב צ'רלי שין בתור "ווילד ת'ינג" – פיצ'ר חצי עיוור שזורק חזק מאוד אבל לעתים נדירות מצליח לפגוע במטרה, יחד עם עוד אוסף שחקנים גרועים שהבעלים כביכול בחרו כדי להפסיד כמה שיותר משחקים. כמו שקורה בדרך כלל בסרטים מהסוג הזה, החבורה המוזרה מצליחה להתגבר על הכל ולהגיע עד לוורלד סירייס, ובמפתיע זה אכן מה שקרה לקליבלנד באמצע שנות התשעים.

charlie_sheen_major_league

האינדיאנס הצליחו לאסוף, אחרי שנים קשות, לא מעט שחקנים טובים כמו מני רמירז, ג'ים ת'ומה וריצ'י סקסון כדי להגיע לוורלד סירייס ב-1995, לראשונה מאז האליפות האחרונה שלהם. הם שיחקו אז נגד אטלנטה ברייבס המצוינת – קבוצה שזכתה בבית שלה ברצף במשך יותר מ-15 אבל הצליחה לאסוף אליפות אחת בלבד באותה תקופה – כמובן, מול קליבלנד המסכנה שלנו. לא רק זאת, הסדרה, שהסתיימה בשישה משחקים, ראתה חמישה מתוך אותם משחקים מסתיימים בהפרש של ריצה אחת בלבד, כשהמשחק האחרון נגמר בתוצאה 1-0, וקליבלנד מצליחים לחבוט פעם אחת בלבד בכדור כל המשחק.

קשה? לא כמו מה שקרה שנתיים אחר כך. ב-97 הצליחו האינדיאנס לחזור לוורלד סירייס, כשהם מעיפים בדרך את הניו יורק יאנקיז (הפעם היחידה בין 96 ל-2000 שהיאנקיז לא לקחו אליפות), שם הם פגשו את הפלורידה מארלינס. הנה הדבר שצריך לדעת על המארלינס – מדובר (יחד עם אריזונה) בקבוצה החדשה בליגה, שנוסדה בדיוק שלוש שנים לפני כן. לא רק זה, הבעלים שלהם – ג'פרי לוריא – נחשב לאחד הקמצנים שנראו אי פעם (תחשבו דיוויד סטרלינג) שקיבל את הקבוצה למעשה חינם והשקיע בה רק את המינימום הנדרש, תוך שהוא נהנה מרווחים של הקבוצות הגדולות כתוצאה של שיטת חלוקת הרווחים בליגה.

ואכן, הקבוצה הזאת, שלוש שנים בליגה, קמצנית להחריד, ניצחה את קליבלנד שלנו. ומכיוון שזאת קליבלנד, זה חייב להיות בדרך הכי כואבת שאפשר. שבעה משחקים? יש. הקבוצה מובילה באינינג התשיעי 2-1? יש ויש. חוזה מסה (או כמו שהחבר'ה קוראים לו – חוזה מס-אפ) עולה למאונד, נותן את הראן המשווה ובאינינג ה-11 פלורידה מנצחים. כי אם אפשר לשבור את הלב של האוהדים, אז למה לא?

מאז, פלורידה הצליחו לקחת עוד אליפות (ב-2003, מול היאנקיז), גם אריזונה שנוסדה כמה שנים קודם הצליחה לקחת אליפות (ב-2001, גם נגד היאנקיז), מני רמירז עבר לרד סוקס ועזר להם ב-2004 לסיים את קללת הבייב, והאינדיאנס? הם עוד הגיעו לפלייאוף כמה פעמים (הפעם האחרונה לפני שנתיים, כדי לעוף כבר בשלב הראשון), לוורלד סירייס הם לא חזרו.

*

טוב, תגידו, לפחות בפוטבול היתה להם הצלחה, לא?

ובכן, כן ולא.

הקליבלנד בראונס (יודעים איך הם קיבלו את הכינוי שלהם? ובכן, לבעלים שלהם קראו בראון. נשבע) היא אחת מקבוצות הפאר של ה-NFL. היא הצטרפה לליגה ב-1950 ומיידית הפכה להצלחה אדירה, תוך שהיא לוקחת אליפויות כבר בשנתה הראשונה כמו גם ב-54, 55 ו-64, כשב-1957 היא בוחרת בדראפט את השחקן שנחשב על ידי רבים עד היום לרץ הגדול בהיסטוריה ואולי בכלל לשחקן הפוטבול הגדול בהיסטוריה – ג'ים בראון. בראון היה רץ אדיר שהכניס מימד שאף אחד לא הכיר לפני כן (כן, הוא היה שחור  בליגה של לבנים וזה עזר) והוא הפך את קליבלנד לפאוור האוס גדול, עד לפרישתו ב-1965. האליפות שבראון הביא ב-64 היא היסטורית למדי – מדובר באליפות האחרונה שהגיעה לעיר קליבלנד. בכל ספורט.

ופה מתחיל העינוי.

אם בכדורסל ובבייסבול הקבוצות מהעיר יכולות לפחות להתנחם שהן הופיעו על הבמה הגדולה מכולן של גמר ה-NBA והוורלד סירייס, הרי שלבראונס יש בדיוק אפס סופרבולים. ולא שהם לא ניסו. אוי, כמה שהם ניסו.

שנות השמונים היו התקופה שבה קליבלנד הצליחה לחזור לגדולתה. טוב, בערך. ב-1980, הם הגיעו לפלייאוף בצורה מרשימה רק כדי להפסיד עם אינטרספשן בשניות האחרונות באנדזון של אוקלנד – שכמובן המשיכה כל הדרך לזכיה בסופרבול. החל מ-1985 הבראונס הגיעו לפלייאוף כל שנה, תחת הדרכתו של מרטי שוטונהיימר ועם ברני קוזאר מאחורי הסנטר ואפילו הגיעו לגמר ה-AFC שלוש פעמים, וכל פעם זה נגמר בצורה כואבת. ב-86, ג'ון אלווי הצליח לעבור 98 יארד בדקות האחרונות, במה שעד היום נודע בשם "הדרייב" כדי להשוות את המשחק ולשלוח אותו להארכה, שבה הבראונס כמובן הפסידו. ואם חשבתם שזה כואב, הרי ששנה אחר כך הצליחו הבראונס להתעלות על עצמם ומול אותם דנבר ברונקוז הצליחו לפמבל כדור על סף האנדזון במה שהיה אמור להיות ט"ד משווה בדקה האחרונה ועד היום נודע בשם "הפאמבל". כן, יש הרבה דברים שבהם הבראונס נודעים בהם, אף אחד מהם לא טוב. הבראונס עוד פגשו את קליבלנד שלוש שנים אחר כך באותו מעמד, אבל הפעם לא היה להם סיכוי והם הודחו בקלות.

ואם חשבתם שבזה נגמרו הצרות של אוהדי קליבלנד, אתם טועים.

בשנת 95 החליט ארט מודל, הבעלים של הקבוצה, שנמאס לו מהעיר ופשוט לקח אותה ועבר לבולטימור (שאיבדה בעצמה את הקבוצה שלה – הקולטס – לאינדיאנפוליס). הזעם של האוהדים היה עצום והליגה החליטה שהקבוצה שעברה לבולטימור תקבל שם חדש ובקליבלנד יוקם מועדון חדש שיקבל איתו את כל ההיסטוריה של הקבוצה הקודמת. הכל טוב ויפה, רק שהבולטימור רייבנס – הם הם הבראונס הישנים – כבר הספיקו מאז לקחת שתי אליפויות בעוד בקליבלנד הגיעו מאז בדיוק פעם אחת לפלייאוף וגם אז הודחו מהר מאוד. הא, כן, המאמן של הבראונס בקבוצה שעברה לבולטימור? אולי שמעתם עליו, אחד ביל בליצ'ק, שמסתובב עם ארבע טבעות סופרבול על האצבעות.

ונוסף לכל הצרות, יש להם גם את זה עכשיו:

nfl_a_johnny-manziel_mb_600x400

*

לא נסיים בלי החדשות הבאמת טובות לאוהדי קליבלנד:

אין להם קבוצת הוקי.

שיהיה לך בהצלחה בלאט. באמת. You will need it.

"אסטרטגיות ויזואליזציה" / מייק פלאט
סיכום ביניים

103 Comments

מישהו 27 במאי 2015

יופי של סקירה!
אריאל, אם אני מבין נכון, זה כאילו הפועל ירוחם לוקחת אליפות?

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

לא ממש. יותר כאילו הפועל תל אביב כדורסל לוקחת אליפות. קליבלנד עיר גדולה ואמנם לא ממש נחשבת אבל יש לה קבוצות שהגיעו להישגים יפים – רק שמצליחות להיכשל פעם אחר פעם בסוף. זה לא מקום נידח כמו ירוחם (בלי לפגוע בירוחם).

MOBY 27 במאי 2015

התכוונת הפועל ירושלים, לא?

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

זה משנה?

Tal 27 במאי 2015

מעולה

אמיתי 27 במאי 2015

דווקא יש קבוצת הוקי, משחקת בQ יחד עם הקאבס, אבל בAHL ולא בNHL, עם השם המגניב Lake Erie Monsters.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

ידוע, אבל מה שהוא לא בארבע ליגות הגדולות לא נחשב.
והזכרת לי עכשיו משהו ששכחתי – שהאיצטדיון הקודם של קליבלנד נקרא במשך שנים "הטעות על האגם" (באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב – The mistake on the lake)

עידו ג. 27 במאי 2015

הכינוי הזה כבר דבק בכל מה שקשור לעיר האומללה הזו אחרי שהיא פחות או יותר פשטה רגל בשנות ה-70.

זהבי לך לטוטנהאם 27 במאי 2015

השאלה זה אם זה חוסר מזל מדהים או משהו באמת קורה בעיר הזאת?
וגם, השחקנים ששיחקו באותן קבוצות היו ידועים בתור לוזרים או שהעיר הפכה אותם ללוזרים?

גיל 27 במאי 2015

עניין של מזל. הרי בסופו של דבר רק קבוצה אחת זוכה באליפות כל שנה.

רועי 27 במאי 2015

לדעתי המשימה הכי קשה של בלאט (ולמעשה בלתי אפשרית) היא שמישהו בארה"ב יתן לו קרדיט אם הוא יזכה.

ד"ר רזי הופמן 27 במאי 2015

סוף סוף הוא מתחיל לקבל קרדיט אבל זה כמובן בא בדרך הקשה!
השאלה הגדולה היא האם זו פתיחת דלת למאמנים אירופים לליגה הטובה בעולם?
האם מסינה ושות ירכבו על גל ההצלחה של בלאט?

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

לא

ד"ר רזי הופמן 27 במאי 2015

חשבתי שמישהו יתן תשובה כזו.
האמריקאים חשדניים ולא נותנים אמון בקלות.
אני חושב שמסינה כן מתאים ואולי אפילו מוכן להיות מאמן ראשי ב אן בי איי

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

קודם כל, אני ממש לא בטוח שמסינה מתאים. אבל שאלת ההתאמה פחות חשובה, יותר עניין של האם מישהו יתן לו הזדמנות. בוא נזכור – האמריקאים לא רואים בבלאט אירופאי. הם רואים בו אמריקאי שאימן באירופה, כמו מייק ד'אנתוני.

היסטוריון של ספורט 27 במאי 2015

לדעתי רוב האמריקאים ראו בבלאט אירופאי זר.
אבל ברגע שהוא יביא אליפות הם יראו אותו פתאום כאחד משלהם ויפקפקו במאמן הבא שיבוא מאירופה ( אם יבוא ).

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

זאת לא היתה ההרגשה שלי. כשבלאט נבחר למאמן קליבלנד היו עליו מלא כתבות ובכולן דיברו על המורשת שלו מפרינסטון, על זה שהוא אוהד סלטיקס מילדות וכו'. גם מכיוון שהאנגלית שלו מושלמת, אף אחד לא יחשוב עליו שהוא זר. יש הבדל גדול בין זה לבין לתת למאמן עם מבטא איטלקי כבד לקבל קבוצה.

omer 27 במאי 2015

אף אחד בארה"ב לא רואה בבלאט כישראלי/אירופי. רואים בו כמאמן אמריקאי שעבד באירופה. בדיוק כמו דאנטוני

אוהד מטס 27 במאי 2015

לפי מה ששמעתי אצל mike & mike יש מצב שמפטרים את בלאט גם אם קליבלנד זוכים באליפות. הטעות עם הטיים אאוט שלא היה לא עזרה לחזק את מעמדו.

YG 27 במאי 2015

גדול!

לא יכול שלא להיזכר בסיפור של ארני דיוויס.

בגדול- האפרו אמריקאי הראשון שלקח את ההייזמן, בחירה ראשונה כללית בדראפט של 1962, נלקח בדראפט על ידי הרדסקינס (הם ידעו משהו?), ומיד הועבר בטרייד לקליבלנד בראונס.

אמאמא- לא שיחק שם יום בחייו כי אובחן עם לוקימיה, ומת בגיל 23

YG 27 במאי 2015

ועכשיו אני נזכר שזו הקבוצה שגם לקחה את טים קאוץ' בבחירה הראשונה הכללית ב-1999

נו שויין, איפה שמים כסף על גולדן סטייט?

אוהד 27 במאי 2015

נראה לי שעדיף לא לזכות באליפות מאשר לרמות את הדרך ל-4 אליפויות, כמו בליצ'ק האמור…

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

או, ידעתי שיבוא האובר חוכם שיקפוץ

אוהד 27 במאי 2015

יש כאלה שרמאות כפי הנראה לא מפריעה להם, כי הם אוהדי אליפויות והצלחות ויש כאלה שאצלם זה אחרת.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

ברור, אוהד הצלחות, זה אני. אתה מוכן לספר את זה לליברפול ולהפועל כפר סבא?

אוהד 27 במאי 2015

אין שום סיבה אחרת להמשיך ולאהוד קבוצה שזכתה באליפויות שלה ברמאות, כאוהד ספורט זה (הרבה ) מעליי, בכל מקרה שיבוסם לך.

Amir A 27 במאי 2015

תודה שהראת לנו את האור.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

אין שום משמעות ללהיות אוהד אם אתה לא ממשיך לאהוד את הקבוצה שלך גם כשאתה מגלה שהיא לא היתה בסדר. אני די משוכנע שכל אחד בקליבלנד היה לוקח את האליפויות עם הרמאות any given sunday

ד"ר רזי הופמן 27 במאי 2015

אז אתה מחובבי אל פצינו גרייס? :)

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

פריק של סרטי ספורט באופן כללי

אוהד 27 במאי 2015

לאהוד קבוצה פירושו גם להזדהות עם מה שהיא עושה. אני לא הייתי יכול להזדהות עם קבוצה שמנצחת וממשיכה לנצח בעזרת רמאות. אני מייחל לכך שננצח את גולדן סטייט בצורה טהורה והוגנת ( כן, אני מודע לכך שהסיכויים לא לטובתנו ).

פה איתמר 27 במאי 2015

אריאל, אתה בטח לא התחלת לאהוד את שני המועדונים בשנים השחונות שלהם…

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

היו להפועל כפר סבא שנים לא שחונות?
כמו שכבר הגדרתי את זה פעם – אני אוהד הצלחות בלי הצלחות..

פה איתמר 27 במאי 2015

אני לא מפקפק בך,
אבל אתה יליד שנות השבעים,
משער שהתחלת להתעניין בספורט בתחילת שנות השמונים.
שנים לא רעות לכ"ס, ליברפול ובוסטון סלטיקס. פיפסתי משהו?
וחוץ מזה טור מהנה. תודה.

עידו ג. 27 במאי 2015

ויש כאלה שלא משנה מה נושא הדיון ינסו לפרוק את התיסכול שלהם.

אוהד 27 במאי 2015

אני עונה בדיוק לנושא הדיון שהוא חוסר ההצלחה של הקבוצות אותן אני אוהד ( קאבאלירס, אינדיאנס , בראונס ) ומסביר מהי עמדתי בנושא. אם נניח האינדיאנס היו זוכים באליפויות ברמאות כמו שעשו הפטריוטס בפוטבול הייתי עובר לאהוד את סינסנטי רדס. אני מבין שלא נעים לכם לשמוע את זה בתור הנהנים העיקריים מהרמאות אבל זו האמת.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

או שהיית מבין שהרמאויות האלו הם דברים מזעריים שגם אם הם לא בסדר, ההשפעה שלהן על האליפויות היתה אפסית

אוהד 27 במאי 2015

אין דבר כזה "רמאות מזערית". יש רמאות, נקודה.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

אתה רוצה רשימה של רמאויות שקבוצות NFL עשו? אין כמעט אליפות שלא תשים עליה כוכבית. זרוק לפח את האליפויות של הניינרס עם ג'רי רייס. את אלו של דנבר עם ג'ון אלווי. את זאת של ניו אורלינס.
טוב, היינו כבר בדיון הזה. הבנו. הלאה

אודי 27 במאי 2015

איך ניו אורלינס רימו בדיוק?

No ONE 27 במאי 2015

מתי כבר הג'טס יתחילו לרמות? כמו שאני מכיר את הג'טס הם בטח כבר מרמים שנים ואף אחד לא שם לב כי הם כל כך אידיוטים שאפילו לרמות הם לא יודעים

southport 27 במאי 2015

הג'טס מרמים את כולם שנים, תכנס לNFL.COM ןתראה שהם רשומים בתור קבוצה מיקצועית בNFL

גיל 27 במאי 2015

די נו, מה זה קשור לפה?

גל ד 27 במאי 2015

"This just in, Beverly hills 90210 – Cleveland Browns 3". – קולין מוקרי.

דודי קופל 27 במאי 2015

מה הסיפור של התמונה בסוף? אני היחיד שלא הבנתי?

אורז ירוק 27 במאי 2015

Dudi,
You are obviously not a golfer, ha?

red sox 27 במאי 2015

ענק.

גל ד 27 במאי 2015

ג'וני מנזיאל. בחירת הסיבוב הראשון של הבראונס משנה שעברה שנמצא כרגע (או אולי יצא לא מזמן) ממכון גמילה.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

זה ג'וני מאנזייל, או בכינויו ג'וני פוטבול. שחקן פוטבול מכללות מאוד מצליח (ק"ב) שנבחר שנה שעברה בדראפט על ידי הקליבלנד בראונס, ראה מעט מאוד מגרש, הסריח את השועלים ומאז כבר יצא לרי-הב מאלכוהול. בכלל, יש לו מלא בעיות מחוץ למגרש וכל ההצלחה הזאת עלתה לו לראש. לא הבחירה הכי מוצלחת של הבראונס, בלשון המעטה.
התנועה שהוא עושה עם הידיים זה של תראו לי את הכסף או משהו בסגנון והפכה הטרייד מארק שלו. חבל שב-NFL הוא בעיקר ראה אותה כששחקן יריב עשה עליו סאק וצחק עליו כשהוא מחקה אותו

Amir A 27 במאי 2015

ג'וני מנזיאל. שמוק שהם בחרו בדראפט להיות הק"ב שיוביל את הקבוצה. היו יכולים באותה מידה לבחור אותי. היה עולה להם פחות ונותן את אותן תוצאות. עסוק כל היום רק במסיבות ושטויות, נכנס לכל בור שרק אפשר ואם אין בור בנמצא אז הוא חופר אחד. טמבל שחושב שהוא ההתגלות הבאה של הק"ב (אחרי הכל הכינוי שלו זה ג'וני פוטבול), רק שבמעט ההזדמנויות שניתנו לו במהלך השנה הראשונה הוא הצליח להיכשל שוב ושוב. וכרגע נמצא במכון גמילה. במדינות מתוקנות היו לוקחים את מי שבחר בו בדראפט, פושטים את עורו, מחזירים לו את העור בחזרה ואז פושטים אותו שוב. עם סכין מצופה במלח.

גיל 27 במאי 2015

התנועה של הכסף היא בגלל ההאשמות שלו שקיבל כסף על חתימות שנתן כששיחק בקולג', מה שאסור לפי החוק.

עמית 27 במאי 2015

אני חושב שהתנועה באה בגלל שהוא קרא לעצמו שחקן של MONEY-TIME.
בכל מקרה הכתבה באמת גורמת לי לשים משהו על GS.

Yavor 27 במאי 2015

בראד דוהארטי, לא דורותי.
תודה על הפוסט, אולי באמת הגיע הזמן לשנות שם את הגורל.
היתה איזו עיר עם קללה של שדרן רדיו או משהו דומה, אני זוכר רק במעומעם. זו קליבלנד? אולי שיקגו או מילווקי?

ד"ר רזי הופמן 27 במאי 2015

חחח גם אני חשבתי על זה. סמוך על גרייזס שזו טעות בהקל-ח-ה זה קורה לכולנו על המקלדת…

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

כשהייתי משחק במשחק NBA שנות השמונים קראתי לו דורותי וככה זה נשאר

אבי גלברט 27 במאי 2015

והיה גם "הוט רוד "ויליאמס התותח . זאת היתה שישיה של תותחי על שהדבר היחידי שעמד בינה לבין אליפות זה אחד "אלוהים " כפי ששר רודנר …… פה המקום לספר ולצאת מהארון ,אני אוהד קליבלנד משנת 85 בערך שהכוכב היה וורלד בי פרי .על תשאלו אותי למה . את הסל של ג'ורדן ראיתי בשידור פיראטי בבית אגרון בירושלים עם עוד 50 מכורים עלומי בירה שכבר אז הבינו שראינו את תחילתה של שושלת גורדן …שבא לברון ואחכ בלאט באמת שקוויתי שנראה את האור בקצה המנהרה .עיין ערך סוארס . אני עדיין באמת מקווה שהשנה זאת השנה כי לתפיסתי הגנה טובה תמיד תנצח התקפה טובה ובמקרה הזה קליבלנד 4-2 …..

udi 27 במאי 2015

"בואו נגיד ככה, קליבלנד היא, ואני חושב שזה באמת אנדרסטיימנט, הסאנסה סטארק של הספורט האמריקאי."
ענק!!!

ד"ר רזי הופמן 27 במאי 2015

זו באמת הקבלה יפה אחרי שקיבלה את ג'פרי 2 בתח….

ניינר 27 במאי 2015

דווקא בסרט דראפט דיי הבראונס יוצאים טוב. אה, זה סרט

Zak 27 במאי 2015

הכל נכון כמובן. מצד שני, הבחורצ'יק הבא התחיל את הקריירה בקליבלנד, מה שבמובן מסויים מחפה על הכל:

https://www.youtube.com/watch?v=yc2BbY8_-98

אלעד 27 במאי 2015

כמובן שב"מייגור ליג" ההישג של קליבלנד היה השתחלות לפלייאוף ברגע האחרון, לא לוורלד סירייס. פיקשן פיקשן אבל יש גבול. (בסרט ההמשך הגרוע גם נודע שהם הפסידו בסדרת הסיבוב הראשון)

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

בטוח? זכרתי שהם מנצחים את היאנקיז בקרב על הפאננט, אבל לא ראיתי את זה הרבה זמן. לא ידעתי אפילו שיש לזה סרט המשך (וטוב שכך)

אדם 27 במאי 2015

היה סרט המשך?!

אלעד 27 במאי 2015

סרט המשך גרוע. לא לרוץ לצפות. הסרט הראשון אחד הטובים

פאקו 27 במאי 2015

נכון. בהחלט גרוע. הדבר היחיד שהיה נחמד שם זה רנדי קווייד בתור האוהד העצבני.
הקטע שלא היה ברור במה הם זכו בראשון, לכן ההצדקה לשני הייתה כביכול שהם הולכים על האליפות.

נחשון שוחט 27 במאי 2015

כיף של פוסט.

Amir A 27 במאי 2015

לפחות הם הוציאו את המופע של דרו קרי.

משה 27 במאי 2015

Cleveland rocks

ד"ר פיל 27 במאי 2015

במובן מסויים יש דמיון בין גולדן סטייט והקאבס – שניהם ביחד זכו באליפות אחת אי שם ב-1975 (גולדן סטייט), ולשניהם יש סגלים צעירים וחסרי נסיון יחסית. ההבדל (והיתרון) הוא שלקאבס יש כוכב על שכבר היה 5 פעמים בגמר (ואין לי ספק שהפעם הראשונה שנגמרה בסוויפ עדין יושבת לו חזק בראש), והם מתודלקים ע"י נואשות לתואר שרק עיר כמו קליבלנד יכולה לספק.
אלה שני דברים שאני לא בטוח שלגולדן סטייט תהיה תשובה אליהם.

מצד שני, סטף קארי.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

לשניהם גם מאמנים רוקיז

היסטוריון של ספורט 27 במאי 2015

אבל יש רוקיז ויש רוקיז.
ולכן למרות הניסיון הרב של קאר השחקן …הרי שבלאט עבר מספיק מעמדים מלחיצים והוא מהווה עוד יתרון גדול לקליבלנד שיכול אולי לחפות על הפערים

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

וקאר לא שיחק בגמר ה-NBA? לדעתי זה ניסיון לא פחות גדול. מצטער, אני לא קונה את זה שלבלאט יש יתרון בתור מאמן.

היסטוריון של ספורט 27 במאי 2015

לכל אחד זכות לקנות מה שהוא עושה.
אבל בלאט התמודד עם כמה מאמנים וככל שהסדרה התארחה קבוצתו השתלטה על הסדרה לחלוטין (משחק 6 שיקגו ומשחק 4 הלילה).
נראה לי שאתה מזלזל קצת בניסיון של בלאט כמאמן.
לקאר יש כמובן ניסיון במעמד וכתבתי זאת.
אבל יש הבדל בין להיות שחקן לבין להיות מאמן.
בלאט היה מאמן ,אמנם במקומות פחות נחשבים ובכל זאת הוא עמד בלחצים גדולים מאד לא פחות מסדרות הנ.ב.א .
הוא עבר משחקי הכרעה שהוכרעו אגב על כדור בודד (שני התארים הכי חשובים שלו …עד כה).
בקיצור בתור מאמן עם ניסיון במשחקי הכרעה היתרון שלו לדעתי לפחחות ברור ביותר .

אלעד 27 במאי 2015

האמת, שהייתי בטוח שג"ס לוקחת, כי היא באמת יותר טובה. אבל הסיטואציה מאוד מזכירה את הגמר של מיאמי מול אוקלהומה (עם ג"ס בתפקיד אוקלהןמה כמובן). אי אפשר לדעת איך הם יתפקדו בגמר. משחק עצבני עם סקור נמוך ישחק לידיים של קליבלנד.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

לי זה מזכיר את הסיטואציה של הלייקרס נגד הסלטיקס ב-2008. הלייקרס היו פייבוריטים ברורים, אבל מאוד התקשו מול ההגנה של הסלטיקס. ההרגשה שלי היא שהאין הגנה של יוסטון גורמת לכך שגולדן סטייט נראים טוב ממה שהם באמת. אני מתקשה לראות את הקלעים של הוורירס מקבלים כל כך הרבה פרי-לוקס מול ההגנה של קליבלנד.

גל ד 27 במאי 2015

וגם הזקנים (pun not intended) של יוסטון בעמדת הרכז די מאפשרים לקרי לנוח בהגנה. קליבלנד יציבו מולו שחקן אחד שיתיש אותו בהגנה, ואחרים שיציקו לו בהתקפה.

ד"ר פיל 27 במאי 2015

ההגנה של קליבלנד היא גם תוצר של תחושת הנואשות שנוצרה שם. אגב, זה משהו שבהחלט אפשר לייחס לבלאט שידע לתעל את הרעש התקשורתי שהיה סביב הקבוצה כדי להיכנס לראש של השחקנים.
צריך גם לזכור שאם לברון מפסיד הוא יורד למאזן של 2 מ-6 בגמרים, עוד דלק ל- sense of ergency שיש בקליבלנד (כי אין כמו חשש לפגיעה במורשת כדי לייצא מוטיבציה).

נועם 27 במאי 2015

*urgency

פה איתמר 27 במאי 2015

הלייקרס ממש לא היו פייבוריטים.
בוסטון סיימו עונת מהפך היסטורית
(65 נצחונות?) בעוד הלייקרס היו עם חמישים ומשהו והתחברו לקראת הסוף.
מה שכן בשני הסיבובים הראשונים הפלייאוף בוסטון גמגמו.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

אבל זה במזרח החלש!!

גיל 27 במאי 2015

הם כן היו פייבוריטים, תסתכל באתרי ההימורים לפני הסדרה.

Amir A 27 במאי 2015

אף אחד לא כותב על רעידת האדמה בפיפ"א?

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

איזה רעידת אדמה, יבוא מושחת אחר

Amir A 27 במאי 2015

ברגע שהאמריקאים יכניסו לכלא להרבה שנים כמה מהמושחתים הקודמים לא בטוח שמושחתים חדשים ירוצו להחליף אותם. הסיכון הפך להיות ממשי. רק משעשע אותי שצריך את האמריקאים שיבואו ויעשו סדר בכדורגל העולמי.

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

ברגע שיש מספיק כסף, אנשים ימשיכו להיות מושחתים. הפיתוי גדול מדי

גיל 27 במאי 2015

לי זה נראה שונה הפעם. כשמעורבים מעצרים והסגרות יש סיכוי ממשי לשינוי. עם האמריקאים לא מתעסקים.

Amir A 27 במאי 2015

הקטע הגדול זה ששבעה בכירים, כולל סגן הנשיא, עצורים בחשד לשחיתות ולבלאטר עדיין עומד לבחירה וייבחר שוב לנשיא פיפא בעוד יומיים.
ענק הדבר הזה. הכדורגל העולמי הופך להיות משהו כמו ההיאבקות של שנות ה-80. קרקס במסווה תחרות ספורט.

רובי ג 27 במאי 2015

וואו. חתיכת קללה על העיר!
לא הכרתי את כל זה. ידעתי על קללת הקאבס, אבל לא ידעתי שזה חל על כל העיר.

בדקתי קצת בויקיפדיה – מסתבר שחולון היא עיר אחות של קליבלנד ואפילו הם זכו באליפות בכדורסל בארץ!
אחלה עבודה, נהנתי ממש לקרוא ולהשכיל!

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

קללת הקאבס זה של שיקגו – שיקגו קאבס, קבוצת הבייסבול. גם זה לא משהו לזלזל בו..

רובי ג 27 במאי 2015

well, התכוונתי לקאבאלירס, שהקיצור שלהם זה הקאבס.
אבל גם לקאבס של שיקגו לא חסר קללות.

shohat 28 במאי 2015

על סטיב בארטמן וקללת העז – http://debuzzer.com/shohat/39/

גיל 27 במאי 2015

מעולה. אין יותר עיר מקוללת מאשר קליבלנד. ממליץ לראות את האוהד הבא:

https://www.youtube.com/watch?v=tRBDMMVctu8

אגב, נראה לי שהתכוונת לדונלד סטרלינג לא דיוויד.

D! פה ועכשיו 27 במאי 2015

אם זה קללות אז אוליהתכוון לראחים

red sox 27 במאי 2015

לא רבים זוכרים, אבל בקבוצת האייטיז המופלאה ההיא של קליבלנד שבזכותה נהייתי אוהד הקאבס (עבר לי מאז. תודה לברון), לצד פרייס, דוהרתי, נאנס, איילו, הוט-רוד ודני פרי, שיחק גם פוינט גארד מחליף בלונדיני עם יד קטלנית משלוש.
סטיב קר קראו לו.

ואם אתם ממש בקטע של קישורים ביזאריים – בקולג' סטיב קר כיכב באוניברסיטת אריזונה וביחד עם שון אליוט לקח אותה לפיינל פור. איתם בקבוצה שיחק אחד בשם קני לופטון.
עשור מאוחר יותר לופטון יהיה מכוכבי אותה עונת כמעט-אליפות שוברת לב של קליבלנד. בבייסבול!!

עידו ג. 27 במאי 2015

אל תדאג ההיסטוריה הזו לא תעזור לקר במקרה והווריורס יעלו לגמר מול קליבלנד. אני בטוח שבארץ ידאגו לסווג אותו כלבנוני עוכר ישראל שכל מטרתו היא לדכא את העם בציון.
וכן – איזו יד הייתה לו.

גיל שלי 27 במאי 2015

אבא של קר נהרג על ידי החיזבאללה, זה לא נותן לו מעמד של קדוש באופן אוטומטי?

עידו ג. 27 במאי 2015

למה לתת לעובדות לבלבל את הציבור?

red sox 27 במאי 2015

ת'כלס לבנון נגד ישראל. אני כבר מחכה לראות מי הראשון שילך על הקטע הזה בכותרת הראשית.
50 על אופירה.

קורא אדוק 27 במאי 2015

אני אובד עצות בעד מי להיות!
מצד אחד גולדן סטייט מדהימים,קארי הוא מתנה משמיים, לא אוהב את לברון ואני תמיד בעד קבוצה מהמערב , מצד שני פשוט כואב הלב על תושבי קליבלנד.עוד כאב לב? לא מגיע להם משהו ???? haven't the Cleveland people suffered enough???

Amir A 27 במאי 2015

מי שבוחר לחיות בקליבלנד אז מגיע לו. ומי שחי שם מחוסר בחירה, הוא כבר דפוק במילא אז זה לא משנה שהוא ידפק קצת יותר.

בני 27 במאי 2015

פול בראון (הבעלים והמאמן של הבראונז שעל שמו קרויה הקבוצה) אחד מאבות המשחק המודרני. הוא שינה את מערך הT המסורתי למערך שמאוד דומה למשחק כיום. הוא אימן את אוטו גרהאם שהיה הק"ב המודרני הראשון. הוא ייסד COACHING TREE הזוי באיכותו. ביל וולש, דון שולה, וויב יובנק וצ'אק נול ביחד אחראים ל11 טבעות ס"ב ,כולם היו עוזרים שלו ולמדו לאמן אצלו. הם גם אימנו את ג'וני יונייטס וג'ו מונטנה שביחד עם גראהם הן קבוצת הק"ב המשמעותיים ביותר להתפתחות משחק המסירה המודרני.ברמה הניהולית הוא הקים שני פרנצ'ייזים (הבראונז והבנגאלז) ואחראי עם ההצלחות שלו בבראונז במידה רבה ללגיטימיות של הליגה שהתחרה בNFL ושאחריו אוחדה. הוא גם היה אדם קשה, נקמן ומגלומן שהצליח לריב עם חצי מהאנשים איתם עבד. סתם אם כבר הזכירו אותו. בן אדם מעניין

אריאל גרייזס 27 במאי 2015

מעולה!

the bird 27 במאי 2015

תודה אריאל על הסקירה !
הדיסונס בין אי האהדה ללברון לעומת האהדה לבלאט היא קשה מאוד (:

Comments closed