יומן בלש אמיתי (2/4) – למטה נרד

האני הטוב ביותר שלך הוא גם הרע ביותר

אז אמרו שהעונה הזאת איטית מדי (כאילו הקודמת היתה מהירה). אמרו שהיא לא מעניינת. אמרו שהתעלומה לא מספיק טובה, עד כדי כך שאפילו השוטרים לא מתעניינים בה.

ובכן, אחרי סצינת הסיום של הפרק הרביעי (שלא במקרה, לדעתי, מזכירה לנו את סצינת הסיום של הפרק הרביעי או החמישי בעונה הראשונה, אף היא סצינת אקשן מדממת שבה אתה יושב על קצה הכיסא) אני חושב שברור שכל מה שידענו משתנה. עיירה מנומנמת? רצח לא ממש חשוב? הצחקתם את היוצרים. פה מוטלות גופותינו.

אני מתחיל מהסוף בכוונה כי לטעמי הוא מגדיר את הפרק הזה, פרק שלא היה מהיר מקודמיו דווקא, אבל הסוף שלו. וואו. קצת פיקסיז כזה – "שקט-רועש-שקט"

true_detective1

קודם כל, מדובר בסצינה ריאליסטית להחריד. אם הפרק הקודם היה דיוויד לינצ'י, הרי שהסצינה הזאת היתה לגמרי מהזן הטראנטינואי. שוטרים לא מקבלים כדור ונופלים – הם משפריצים דם לכל עבר. עוברי אורח נפגעים וההרוגים נערמים. ונכון שכמו בסצינות אקשן מהסרטים, גם פה הגיבורים שלנו הם היחידים שנשארים על הרגליים, אבל אין פה שום דבר הירואי. להיפך. שוט הסיום של הפרק הראה לנו בדיוק את זה.

במקום לחתוך לכתוביות איך שהאקדחים נדמו, אנחנו מקבלים עוד דקה או שתיים של הגיבורים שלנו מסתכלים לכל עבר. הכל שקט. אין סירנות של משטרה בהתחלה. אין אפילו פצוע צועק אחד. במידה מסוימת, הדקה הזאת היא לא ריאליסטית בדיוק כמו ששאר הסצינה כן היתה כזאת. כי לא צריך פה צרחות או רעש, מספיק להסתכל על הפרצופים של הבלשים שלנו, הם אומרים הכל. הם לא מאמינים למה שהולך שם. הם לא שמחים על זה שהם שרדו אלא מבינים לאן הם הגיעו.

הגיהנום? זה כאן.

*

"לא ארצה עונש של מישהו אחר" פרנק לאשתו

קשה להגיד שסופו של הפרק הפתיע אותי, במובן שהיתה הרגשה לכל אורכו שמשהו רע הולך לקרות. זה כמובן לא מפתיע בסדרה הזאת שכל האווירה שלה היא קודרת, אבל היה משהו בפרק הזה שבו אמרתי לעצמי כבר בצפיה הראשונה – זה לא הולך להיגמר טוב.

בדרך כלל אני נוהג לרשום לעצמי הערות קטנות לאורך הפרק ובפרק הזה, עוד לפני שהגעתי לסצינת הסיום, כבר רשמתי לעצמי בפנקס הוירטואלי שבדיוק כמו שמתחת לשדות הכל מזוהם בארסן וכספית, כך גם בוינצ'י הכל מזוהם ברשע. רשע שאותו קיבלנו בנגיעות קטנות בלבד עד עכשיו אבל בסוף לא תהיה לו ברירה אלא להתפרץ החוצה.

אם אני יכול להתנבא עכשיו, כשהגענו למחצית הדרך של העונה הזאת, הרי שבניגוד לעונה הקודמת, הפעם לא הייתי מצפה לסוף טוב לגיבורים שלנו.

ואם יש גיבור שנראה שאצה לו הדרך להגיע לגיהנום האמיתי, הרי זה פרנק.

אחרי שהוא מספר לאישתו שהוא לא מוכן לאמץ ילד כי הוא לא מוכן לשלם על החטאים של מישהו אחר, הוא עושה בדיוק את זה לכל מי שהכיר אותו. אחד אחד הוא עובר ומשעבד אנשים ששילמו את חובם שישלמו גם על החטאים שלו. פרנק כל כך מוטרד וכל כך עסוק בכסף שהוא איבד שהוא לא רואה שום דבר. הוא לא רואה את אשתו שנאבקת עליו ושואלת אותו, בפנינה אמיתית על נישואים – "אתה רוצה להיות מהזוגות האלו, שרבים כל הזמן?". הוא לא רואה את העיוות המוסרי בכך שהוא טעה ואחרים צריכים לשלם על כך.  ולא רק שפרנק לא מבין, נדמה שהוא מתחיל להנות מזה. זה המקום שבו הוא מרגיש הכי בנוח.

"לפעמים, האני הכי נורא שלך הוא גם האני הכי טוב שלך" הוא אומר לריי במשפט המפתח של הפרק הזה (שמלא במשפטים עמוקים, כמו שבלש אמיתי הרגילה אותנו בעונה הראשונה שלה) ובעצם משקף לנו את המאבק המתמיד הזה בין הגרסא "האמיתית" שלך לבין זאת שאתה חייב לעטות על עצמך על מנת שתוכל להתנהל בחברה. האיד מול הסופר אגו, אם תרצו. המסיכות שכולנו לובשים. פרנק לובש כבר שנים מסיכה, אבל פרנק האמיתי הוא פרנק הרע. זה שבמיטבו כשהוא צריך ללחוץ על אנשים. במידה רבה המצב הזה שהוא התדרדר אליו משמח אותו. אין לו כבר סיבה להישאר הפרנק המהוגן, הוא יכול לחזור להיות הפרנק של פעם, הרע. שהוא גם האני הכי טוב שלו.

*

"אתה שורד" ריי אומר לוודרו, אבל בעצם מדבר על עצמו, "כל השאר זה חול בעיניים".

לריי אף פעם אין את המאבק הזה. הוא יודע בדיוק מי הוא. הוא כבר מזמן ויתר על הגרסא הנקיה לציבור. הוא שורד. פול, לעומת זאת, לא יכול שלא להילחם. ברגע של חולשה הוא נכנע לדחפים שלו וחזר לאני האמיתי שלו. כשהוא מתעורר בבוקר הוא לא מסוגל לחיות עם האני הזה. כל כך הרבה שנים הוא הדחיק אותו שהוא פשוט לא מסוגל שלא להלחם בו. וכשהשניים האלו נפגשים, וודרו על סף קריסה.

אלא שאז הוא מזהה את הפתח החוצה. האקסית שלו אומרת לו שהיא בהריון, במין הפוך על הפוך על פרנק – שממש רוצה ולא מצליח, והנה פול מקבל ילד למרות שהוא ממש לא רצה אחד כזה.

"זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות" הוא אומר לחברה שלו. לא בגלל שהוא כל כך רצה ילד אלא בגלל שיש לו עכשיו מוצא. האני האמיתי שלו, שנשלף לפני השטח בגלל החקירה הזאת – יש לו עכשיו תירוץ מעולה לקבור אותו בחזרה. זה כמובן לא הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות. הדבר הכי טוב היה שפול יפסיק להלחם באני האמיתי שלו. אבל הוא עדיין לא מסוגל לזה.

למזלו, יש דבר אחד שיכול לשחרר את פול האמיתי לפני השטח. מלחמה כמובן. תראו את ההבדל בין פול בסצינה האחרונה לבין שני החברים האחרים בצוות שלו. כשהקרב נגמר, ריי צונח על ברכיו. הידיים שלו רועדות. בזרידס לא מפסיקה להגיד "חרא" ולא מאמינה. כל ההרג הזה זר לה. פול? הוא עומד זקוף. הוא ראה את הראש של השוטר שלידו מתפוצץ וזה לא הזיז לו. ביד יציבה הוא חיסל את הפושעים אחד אחד. אם רק הוא היה יכול לחיות במלחמה כל הזמן, הוא לא היה צריך להתעסק עם כל שאר הדברים שמסביב.

*

"תהיה מי שאתה, זה לא רע" החבר של פול מנסה לשכנע אותו

לבזרידס, בניגוד לפול, אין בעיה להיות היא. פיה ולבה שווים. היא תדפוק שוטר במחלקה אפילו שהיא יודעת שזה אסור. היא תמשיך לרדוף את ראש העיר למרות שריי מזהיר אותה שהיא תידפק מזה.

היא נשמה זקנה, תמיד היא היתה, כמו שאבא שלה – ההיפך המוחלט ממנה – מזכיר לה. והיא, היא פה כדי לפתור רצח. והיא גם תפתור אותו, אפילו אם זה יעלה לה במשרה שלה או בחיים שלה. אני מבינה שהיא אקספנדבל, כמו שריי מספר לה וכמו השוטרים האלו שנפלו כמו זבובים במערכה האחרונה. אבל כמו ריי היא גם שורדת. נגמרו לה הכדורים במחסנית, היא תחפש אקדח של שוטר אחר וכשזה לא יעבוד היא תעבור לסכין (הסכין של האמא שהוזכרה במערכה הראשונה, תישלף במערכה השלישית).

אל תסתכלו עליה ככה, היא לא טפשה כמו שהיא עושה את עצמה. כשהם בשדה, עם מומחה איכות הסביבה, היא מבינה מצוין שכל השדות המזוהמים כביכול הם מסביב למסילת הרכבת שאמורה להיבנות. כשהיא מדברת עם הבת של ראש העיר, היא תוהה לגבי האם הקשר של קספר היה בכלל עם טוני – אמרגן המסיבות – ולא עם אביו. והיא הכי מבינה שכל זה קשור למשהו שהיה פעם.

כמו בפרק הקודם, גם בזה אי אפשר לשכוח את העבר. יותר נכון, העבר לא שוכח אותך. הקשר של אביה עם הפסיכולוג המוזר וראש העיר. ההתאבדות של אשתו של ראש העיר.

"את לא זוכרת אותם, הם זוכרים אותך", היא מסבירה לאחותה לגבי זכרונות מהעבר שצרובים בהן (אני חושב שכבר אמרתי שהפרק הזה מלא פנינים, נכון?). העבר לא שוכח.

*

בטח שמתם לב ש:

– בפעם הראשונה העונה הבלשים שלנו הקדימו את פרנק בדרך לחשוד פוטנציאלי.

– שמה שהיה נראה כמו עימות שבדרך בין וודרו לבין הבלש הזקן, הפך פתאום לקו עלילה עם דד אנד, אחרי שהאחרון חטף כדור בראש. או שלא?

– שכמו כפות הרגליים אצל טרנטינו ב"ספרות זולה" שהפכו מוטיב חוזר, אז בסדרה הזאת יש לנו שיניים? אחרי שפרנק עקר את אלו לגנגסטר שלו בפרק הקודם, הפעם אנחנו מקבלים דיון על חורים בשיניים ועל כך שפרנק מעולם לא איבד שן עם גנגסטר אחר וגם אשתו מזכירה לו את זה בהקשר של חבר העבר שלה.

– "אני מעדיף להיות טועה וראשון מאשר צודק ושני" אומר ריי לפול כשהוא מדבר על עיתונאות אבל אולי בעצם מדבר על עצמו?

– שהעוזרים של פרנק הם חבורת קריפים מפחידים

– ושדי ברור שמשהו קורה שם עם העוזר הראשי שלו, שלמרות שאשתו מזהירה אותו מפניו, פרנק גם את זה לא רואה.

שניידרלין והחוף המערבי
מי כאן המלך - איתי ליבוביץ'

32 Comments

יואב 13 ביולי 2015

יודע שלא צריך להשוות לעונה הראשונה אבל מצד שני, ללא העונה הראשונה, אני לא בטוח שהייתי ממשיך בעונה השניה. כן, היא קצת גדלה עלי לאט לאט, אבל ההוק המרכזי שלי זה עדיין התקווה לשיפור והתקדמות. בעונה הראשונה לא נזקקתי לזה בכלל. כל סצנה וסצנה שאבה אותי.
נקווה לטוב.

No ONE 13 ביולי 2015

הייתי בדיינר הזה שבו וודרו מציע נישואין כמה פעמים,הוא על דרך תעשייתית ב DTLA שבעיקר יש שם מקסיקנים,נהגי משאיות ואנשים כמוני שעוברים באיזור פעם פעמיים בשבוע ויש להם 20 דקות ל-לאנצ'
הסצינה צולמה בלילה ואם אני לא טועה המקום הזה סגור בלילה, אני חושב שהם עושים רק ברקפסט ולאנצ' כי זה מקום שאף אחד לא גר בו

זה ממש חוסר מקצועי בבחינת משטרה לבוא למקום כזה בלי SWAT והרבה כח אדם , בלוס אנג'לס לכל משהו שיש אפילו חשש קטן שיש שם חמושים שולחים 20 ניידות עם צלפים על הגגות מסביב ולא שולחים סתם שוטרים באמצע הרחוב חשופים למה שקרה שם והם גם חוסמים את כל היציאות מהבניין ואת כל הרחובות הצדדיים שרכב בחיים לא היה מצליח ככה לברוח לרחוב הומה אדם , אבל כנראה שזה ההבדל בין תכנית טלוויזיה שצריכה דם והרוגים

בני תבורי 14 ביולי 2015

נו, מה אתה מצפה מהשריף…

Eyal 14 ביולי 2015

אני מת על הסדרה הזאת וזאת עונה מעולה אבל בכלס כיף (כמעט) באותה מידה לקרוא אותך כותב על זה. רק תוציא ספר ואני רץ לקנות

ארז (דא יונג) 14 ביולי 2015

גם אני הייתי בציפייה לפוסט של אחרי הפרק :) כמה הערות משלי:

עם כל הפיקחות והחכמה של בזרידס לא ממש ברור איך היא לא ממשיכה לתשאל את אחותה על מה היא יודעת על המסיבות בצפון קאלי (הייתי אומר שהיא מעדיפה לא לערב אותה, אבל הרי ממש בתחילת הסדרה היא ניסתה לעשות סיבוב דאווין על המקום בו אחותה עובדת. אולי זה חלק מהשינוי שהיא עוברת ביחס למשפחה שלה? היא אפילו הצליחה לא לקלל את אבא שלה בפרק הזה).

הבלשים הקדימו את פרנק כי אחד מהבריונים שלו מת והשני עסוק בלהשגיח על קזינו, בזמן שהוא בעצמו נראה כאילו זה שהוא איבד 5 מליון דולר היה בדיוק התירוץ שהוא היה צריך כדי לחזור לעשות מה שהוא הכי אוהב (וזה כולל גם הזנחה של המשפחה ושוטים של וויסקי על הבוקר – וזה ממי שהעיר לריי בפרק הראשון שאת הבלו לייבל צריך ללגום ולא להוריד).
ה"לוקס אינפינטום" – האור האינסופי – נראה כמו מקום בו יצאו ויצאו לאור אמיתות לגבי דמויות בסדרה.

סתם תהייה: היו באמת עיתונאים? אין שום אזכור לכך בהמשך הפרק (לא תכנית חדשות, עיתון או כלום), אין שום סיבה נראית לעין שהעיתונאים פתאום ירדפו אותו על מה שקרה בעיראק, למיטב הבנתי (בניגוד לבזרידס, צ'סאני לא איים שיחסל את הקריירה של וודרו). אולי החשיפה הייתה רק בראש שלו?

יחסית למישהו שהיה צריך למשכן שעון בשביל כסף נראה (לפי הפיצוץ בבניין שם) שראש הכנופייה המקסיקאי שם הוביל אופריישן די רציני של סמים. ד"א, יחסית לעובדה שהסדרה מתרחשת במדינה בה הספרדית נפוצה כמו אנגלית, שומעים די מעט ממנה בסדרה.

הזמרת ההתאבדותית בבאר (של פרנק?) היא גרסא מאד מודרנית מאד מוצלחת למקהלה בטרגדיות יווניות (דווקא אנטיגונה עוד לא שמעה אותה).

אמא של ד'אנג'לו ברקסדייל לא ממש טובה בלהפיל שוטרים מושחתים אם היא עדיין לא קישרה בין ריי לבין התלונה על התקיפה של האבא של הילד שהציק לבן שלו.

אריאל גרייזס 14 ביולי 2015

המקהלה זה רעיון אדיר. בכלל, גם אנטיגונה המקורית היתה מורדת שלא שמה שיט על מה שהעולם חושב וגם לה יש אחות. האם זה רמז לסיום הטרגי שמצפה לנו?
אני חושב שאני לא פספסה את הרמז של אחותה. כמו בפרק הקודם שנדמה לנו שהיא פספסה אבל בעצם לא.
דרך אגב, מישהו הבין מה גרם לפיצוץ של מעבדת הסמים? השוטרים בכלל לא כיוונו לשם

ארז (דא יונג) 14 ביולי 2015

הייתי מהמר שזה היה מכוון ומבפנים, לאור זה שלא היה נראה שהוא גרם לנפגעים בנפש בקרב המכסיקאים. אולי כדי להעלים ראיות.

אריאל גרייזס 14 ביולי 2015

כן, זה גם היה ההימור שלי

ארז (דא יונג) 14 ביולי 2015

או שאנחנו טועים ופרנק כן הגיע ראשון והוא זה שאחראי לפיצוץ. הוא לא נראה מאד מופתע ממנו כשהוא מתרחש.

כוכבית 14 ביולי 2015

+1 לארז על התובנה אודות הטרגדיה היוונית.
הסדרה מלאה ציטטות מהתאטרון. בפרק 1 פרנק מצטט את שייקספיר, בפרק הזה בזרידס בזרידס מצטטת את ג'ון סטיוארט (לא הקומיקאי, המחזאי הסקוטי מהמאה ה-16) ובכלל מבנה העונה השנייה מזכיר מאוד תיאטרון. לכן אני חושב שהמשחק ה"פומפוזי" של הדמויות הולם את הסדרה ומעצים אותה.

+ המון לאריאל. מהרגע שאני מסיים לצפות בפרק חדש, אני כבר מחכה בקוצר רוח לפוסט חדש.

אני דווקא ממש נהנה מהעונה השנייה, וחושב שהיא לא נופלת מעונה 1. בעונה הזו התסריטאים מחביאים כמות אדירה של פנינים בצורת ציטוטים מעולם הקולנוע, הספרות והתאטרון, שמעשירים את חוויית הצפייה. (בעיקר אם אתה משוגע על טריווייה כמוני…)

אוקו 17 ביולי 2015

הייתי מוסיף לרפרנסים שזיהית
גם ובעיקר את לייבניץ(הפילוסוף הגרמני) את החזרה בפרק שגרייזס הזכיר
של האני הטוב ביותר שהופיע בשלל וריאיציות(+השיר מהפרק הראשון- על החיים הפחות מועדפים..)
שזה אזכור של המושג 'העולם הטוב ביותר האפשרי' ששימש את וולטר בצורה פארודית ב'קאנדיד'
קיצר – מישהו פה מכוון לגדולות.

ג. 14 ביולי 2015

לטעמי העונה הזאת טובה יותר מקודמתה
נהנה מאוד לקרוא את כל הגיגיכם
2 הסנט שלי למדוע הבלשים הגיעו לפני פרנק, נראה כמו מארב מתוכנן כלומר מישהו מהעירייה/משטרה קשור לחבורה המקסיקנית ז"ל
ולכן גם לא שלחו/ישלחו ימ"מ כי תיכננו לשלוח אותם למרחץ דמים (על הדרך גם לפזר הפגנה… הפגנה בעד אוטובוסים שבה נרצחים נהג אוטובוס וכמה נוסעים) אני מרגיש שה-3.75 פרקים ראשונים היו מעין קדימון לעונה שנכיר בעיקר את הדמויות לעומק ומעכשיו תהיה צלילה חופשית לחקירה שאולי תתגלה כיותר מעניינת ומורכבת

ארז (דא יונג) 14 ביולי 2015

נראה כמו תרחיש אפשרי אבל בסצינה לפני היציאה למבצע , בתחנה, שואלים את בזרידס אם היא באמת צריכה כ"כ הרבה כח אדם. מזה משתמע לדעתי שהיא דרשה וקיבלה בדיוק את מה שהיא רצתה מבחינת כוחות .

אזי 14 ביולי 2015

אני מתלבט אם לקרוא את הפוסט הזה או לא.
עוד לא ראיתי את פרק 4.
אחרי פרק 2 אמרתי לעצמי שאין טעם להמשיך לראות את הסדרה. כמה ימים אחרי השתעממתי והתחלתי לראות את פרק 3.
באמצע הפרק נמאס לי וסגרתי אותו.
ואתה ממשיך לכתוב כאן פוסטים פרק אחרי פרק.
אני כמעט מרחם עליך שאתה צריך להמשיך לראות את הסדרה הזאת רק כדי להמשיך לכתוב עליה.

אבל אז קראתי את הפסקה הראשונה של הפוסט הזה, ככה בריפרוף, כדי שאוכל לנסות להתעלם מספוילרים, להבין רק הלך רוח.
אתה מספר על משהו גדול שקורה, משהו מלהיב. אבל זה קורה רק בסוף הפרק הרביעי.
אני מבין מזה שאני צריך לשרוד עוד חצי מהפרק השלישי ועוד את רוב הפרק הרביעי בשביל להגיע לקצת עניין.

אני תוהה אם לא מציתי כבר בעונה 5 של משחקי הכס את הרעיון של להשתעמם עונה שלמה של כלום בשביל להנות מכמה רגעים מעולים בסוף…

אריאל גרייזס 14 ביולי 2015

אני באמת נהנה מהסדרה אז אין צורך לרחם עליי. אם להמשיך ולסבול? לא, לא הייתי עושה את זה. אם משהו ישתנה בהמשך, אני אדאג שתדע..

פאקו 14 ביולי 2015

לא שזה היה בלתי צפוי, אבל כריס פרום ריסק לחלוטין את הטור דה פראנס היום, וזה בקטע ההררי הראשון של הטור.

אריאל גרייזס 14 ביולי 2015

דומיננטיות מטורפת. גם שלו וגם של הקבוצה שלו.

פאקו 14 ביולי 2015

לגמרי. כולל פורט שכייס לקינטאנה את הבונוס, וגראן תומס שעבר חבר'ה שנחשבים הרבה יותר רציניים ממנו (הפתיע אותי לגמרי).

ארז (דא יונג) 14 ביולי 2015

צפיתי שוב בסצינה. היה צוות סוואט שאמור היה להגיע יותר מאוחר ודיקסון אמר לבזרידיס שהיעד נמצא בבניין, ואפשר פשוט לחכות שהוא יצא. התגובה (השקרית) שלה היא שהבוסים אמרו שצריך לתפוס אותו.
seems like it's on her

ran 14 ביולי 2015

התחושה שמשהו רע ממתין בסוף הפרק,ליווה גם אותי מתחילתו.
ומבחינת דיאלוגים, מה שהרגיש לי לא פעם לא מספיק אפוי בפרקים קודמים, הפעם כל משפט היה מעולה.
פרנק וריי, ריי ווודרו, הפיקו דיאלוגים טובים לא פחות מהעונה הראשונה.
קולין פארל תמיד נראה לי כבחירה שגויה לתפקיד בכל סרט שצפיתי בו עד כה
אבל הפעם הוא מעולה, כל סצנה, משפט או חצי מבט והבחור גורם לי להתענג.

ran 15 ביולי 2015

ליווה=ליוותה …

טיה ק. 15 ביולי 2015

פארל מעולה ב2 הסרטים של מרטין מקדונה.

In Bruges 2008

Seven Psychopaths 2012

טיה ק. 15 ביולי 2015

ומצחיק מאוד ב"להרוג את הבוס" הראשון.

ארז (דא יונג) 14 ביולי 2015

ואחרון (לא בטוח אם זה עלה בתגובות או לא). החקלאים שזורעים בשדות המזוהמים לא מצליחים לגדל כלום , היחידים שמקבלים משהו מזה זה היזמים המושחתים.

מטאפורה לא עדינה לנסיונות של פרנק וריי להכניס את נשותיהן להריון . שתיהן כן היו בהריון , אבל רק מאונס או לא מרצון ולא מתוך אהבה או כוונות טובות. כנל גם לגבי ההריון הלא רצוי של וודרו.

ערן 14 ביולי 2015

יש לסדרה 2 קטעים שהבליטו אותה
1. עלילה מאוד קודרת שבאה להעצים את הנפשות האפלות של הגיבורים- עבד בראשונה בגדול ופה מתפתח משהו מעניין גם כן.
2. ליהוקים מפתיעים ומעניינים- בעונה הראשונה פגעו בוננזה. בזאת הליהוקים בינוניים במקרה הטוב. ווהן משחק נורא ואשתו לא ניתנת לצפייה. בקשה לעונה הבאה: חואקין פיניקס וג'ון טורטורו. גם דל טורו יתקבל בשמחה, רק בשביל האובייס

עידוקוליס ליפשיץ 15 ביולי 2015

פוסט יפה. לעניין.

אבל, לעומתך, קיבלתי רושם שונה לגמרי לגבי סצנת הסיום. גם תוך כדי שראיתי אותה, בעיקר ברגעים הראשונים, היא נראתה לי ילדותית ולא מציאותית בעליל.
איזה מקסיקני מרסס בלי הכרה, בלי להחליף מחסניות, בלי להסתתר…
בשוטר לא רלוונטי נכנס צרור יפה של כדורים, והשוטרים הרלוונטיים רק רואים כדורים ששורקים בדיוק 3 סנטימטרים מהם.
שלא לדבר על כמות הכדורים שהשוטרים יורים עם אקדח, בלי שרואים מחסנית אחת שמוחלפת, בלי שלאף אחד יש מעצור או נגמר הכדורים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 15 ביולי 2015

או שהם רלוונטים כי הם היחידים שניצלו באירוע…
והשוטרים החליפו כמהמחסניות.

צחי 15 ביולי 2015

בטח שמתם לב ש:
א. פרנק מפיץ את השמועה לגבי המבוקש ערב לפני הבלגן וכמו שמישהו כבר אמר פה – הוא לא מופתע כשמגיע הפיצוץ.
ב. שהבת של צ'סאני מסתכלת על ריי כשהיא מחליטה שבעצם היא לא הייתה צריכה לדבר. הוא עדיין מייצג את העירייה בעיני כל השאר.
ג. שבזמן שראש המשטרה חושב שלא צריך כל כך הרבה אנשים ראש העיר שם, והוא אומר שכדאי להיזהר. ראש העיר כזכור אמר מראש שהוא רוצה סרסור שיאשם ברצח הזה. זה בדיוק מי שנאשם.
ד. שכמו בעונה הקודמת באמצע הסדרה נהרג חשוד מובן מאליו, מתבקש. כאילו בשביל לסגור את הסיפור, שברור לחלק מהבלשים שהוא נשאר פתוח.
ה. שבניגוד לסדרה הקודמת אף אחד מהגיבורים הוא לא איזה עילוי. אנטיגונה בזרידס חכמה, אבל אין לה את החושים הבלשיים של ראסט קול, אין לה את היכולת לזהות מבפנים את הפסיכיות של הרוצח, להריח אותו.
ו. שפרנק בעצמו סובל מהאדמות החולות אותן הוא מנסה לנצל. זה מין סוג של פרדוקס שמוצג לנו: פרנק רוצה לברוח מחיים 'חולים' של גנגסטר לחיים 'בריאים'. אלא שהוא עושה את זה באותו אופן נכלולי שהוא רק לכאורה שונה (עאלק 'אנחנו לא גנגסטרים', רוצים להמרב. שהכסף נמצא בקטליסט?), אבל בעצם מנצל שחיתות שלטונית ופרצות בחוק כדי להרוס חיים של בריאים (החקלאים) ולהתעשר על חשבונם. לא פלא שיוצרי הסדרה החליטו להראות לו שאי אפשר גם להיות מושחתים וגם לחיות את החיים ה'בריאים', בלי שהם יתנגשו אחד בשני.
ז. שהמיניות מכשילה פה את כולם, לכל כיוון. הכוח המיני מוצג ככוח פראי שאי אפשר להשתלט עליו או לכוון אותו. הוא מתפרץ על אשתו לשעבר של ריי, הוא נכשל דווקא כשצריך אותו אצל פרנק, מונע מבזרידס לבנות חיים 'מהוגנים' שכל כך חשובים לה כדי למצב את עצמה כשונה מאביה ואחותה, ודווקא כשלא צריך אותו הוא מפרה, כמו שכבר אמרו כאן, את הזוג הכי 'לא נכון' בסדרה.
ח. שהמסקנה של סוף הפרק היא ששום דבר לא מתכוון ללכת כמו שצריך, הזמן רק יעמיק את הקטסטרופה ולא ירפא אותה. זה אולי מה שהופך את הסצנה המסיימת ל'ריאליסטית'. היא הולכת לעזאזל ככל האפשר. אפילו בן הארובה לא ניצל. סתם יורים לו בראש.

עידו 16 ביולי 2015

סוף סוף קרה משהו.
אני חושב שהעונה הזו נופלת מהקודמת בהרבה. העונה הראשונה תפסה אותי משיר הפתיחה של הפרק הראשון.
היו פחות דמויות להתעסק בהן והרקע היה יותר פשוט. לא נדרשו שלושה וחצי פרקים כדי לבסס מי המגיע מאיפה ולמה לתיק הזה.
החקירה של הבלשים שם גם הוסיפה מימד שנזנח פה.
אני חושב שהשחקנים בסדר, בעיקר אנטיגונה, אבל מתיו מקונוהיי נתן הופעה אדירה בעונה הקודמת. אף אחד פה לא מתקרב לזה.

אד הורטון 19 ביולי 2015

מצטרף קצת באיחור ואחרי כמה חודשים שלא נכנסתי לאתר. חיפשתי עוד מישהו שלא הצטרף למקהלת המבקרים האוטומטיים שלי היתה תחושה שכתבו ביקורות עוד לפני הצפייה (מצחיק שחלקם לא אהבו את העונה הראשונה אבל תלו את הביקורת על השנייה בהיעדרם של אותם דברים שעליהם ירדו בראשונה). אני בכל אופן, כסחי גאה, הולך עם האהבות שלי ובינתיים רואה הרבה רעיונות מרתקים, רובם ככולם מתכתבים עם מה שפיצולאטו הביא בעונה הראשונה.
כך או כך, אנסה להצטרף בהמשך עם כמה תובנות שאני רואה, אבל בהתחשב בשעה ובילד המיילל רק אציין שסצינת הסיום לדעתי אמורה לחבר את השלישייה לגורל אחד. לכולם אינטרסים שונים ובוסים שונים שלוחצים אותם אבל שדה הקטל הזה ושוט הסיום שלו במיוחד, אמור להפוך אותם לגוף אחד שיעבוד יחד, ומן הסתם גם יפול יחד.
אני מנחש שפריצת הדרך העלילתית הבאה תבוא מכיוון האבא/גורו. התמונה שברקע פניו בפתיח נראית כשייכת לקומונה שלו עם נשים/ילדות בתוך בריכת מים והיו גם רמיזות לילדות הקשה של בנותיו שם.

בליקי 21 ביולי 2015

וואו. אני בכזה מיעוט פה.

עוד מישהו מרגיש שהוא רואה עדיין את הסדרה הזו רק בגלל העונה הראשונה?

ארבעה פרקים בפנים, הכל פה כמו דיון על שום דבר.

southport 30 ביולי 2015

רק בפרק עכשיו, אבל אני היחיד שחושב שהמלצרית המצולקת היא סוג של חפרפרת?

Comments closed