מסיבת פרידה/מסיבת פתיחה

סטרלינג וגלן ג'ונסון עוזבים. בנטקה מגיע

"הלו, הנרי!"

"כן, שייח?"

"אז כמה אתה רוצה בשביל הילדון האפריקאי שלך?

"הוא ג'אמייקני, לא אפריקאי. 50 מיליון, בשבילך"

"יקר לי 50 מיליון, אולי 30?"

"50 ולא אגורה פחות"

"נו, לא שמעת שמחירי הנפט צונחים? תעשה מערוף, תן ב-40"

"אמרתי 50 ותגיד תודה שאני לא מעלה את המחיר עוד. אתה לא חושב שאנחנו יודעים שבגללכם הוא מסרב לנסוע איתנו למזרח?"

"עזוב, אחי. מה יש לו לחפש בתאילנד? הוא אוהב לעשות ילדים, כולם שם ליידי בויז"

"אז אתה נותן 50?"

"מה אתה אומר על 49?"

"יאללה, 49. כולו שלך"

"סגרנו! מותק, בואי, דפקנו את ליברפול, הם רצו 50, נתתי להם רק 49!"

Raheem-Sterling-Man-City

אז סטרלינג בסיטי. להגיד את האמת, במשך כל הקיץ זה היה לי ברור ולכן כשנודע לי שנסגר המעבר סופית לא רק שזה לא הפתיע אותי, זה גם לא הזיז לי במיוחד.

אבל אתמול נפלתי על מהדורת "חדשות הספורט" (גילוי נאות – כבר שנים שאני לא רואה חדשות הספורט. במקרה אתמול יצא לי בזפזופ ליפול בדיוק על זה) ושמו שם כתבה בדיוק על המעבר של סטרלינג. והנה האמת – צבט לי לראות אותו בתכלת.

זה לא היה אותו דבר כמו כשטורס עבר לצ'לסי, לא קרוב אפילו. בטח לא כשסווארז עבר לבארסה (אם כי שם היה את כל סיפור הנשיכה שהקהה קצת את התחושות), אבל זה עדיין צבט. הנה שחקן שאמנם לא גדל אצלך במועדון אבל ראית אותו הופך מצעיר שמכדרר יותר מדי לשחקן מרכזי שנותן לך סוג של גאווה. היה משהו מאוד ממזרי בסטרלינג שקשה היה שלא לאהוב. ועכשיו הוא בסיטי. אולי לא ממש יריבה מושבעת שלנו אבל עדיין – זה לא מעבר לבארסה, שם הוא רחוק מהעין, רחוק מהלב. אנחנו הולכים לפגוש אותו עכשיו פעמיים בשנה (והייתי משלם הרבה מאוד כסף כדי להיות באנפילד כשהסיטי יבואו לבקר)

אני גם לא חושב, כמו הרבה אוהדי ליברפול, שסטרלינג יצטער על המעבר. סך הכל הוא יושב מצוין על הסיטי. הוא מצעיר את המועדון, שעמוס בשחקנים ותיקים. יתן להם הרבה מאוד אנרגיה. ובחוד שכולל את אגווארו, טורה וסילבה הוא יוכל לפרוח. הוא בחיים לא יהיה סקורר – וזאת הסיבה שהוא כנראה לא שווה את הסכום הזה – אבל היי, כסף של אבא של אוהדי הסיטי? גם אם הוא יתן לסיטי עשרה שערים ועוד עשרה בישולים בשנה למשך תקופה של חמש-שש שנים, הרי שמדובר ברכישה טובה מאוד מבחינתם.

*

אבל, לא בסיטי עסקינן, אלא בדברים קצת יותר משמחים.

נניח, החתימה של גלן ג'ונסון בסטוק סיטי.

כן, כן, אני יודע שהיו הרבה החתמות לליברפול ועוד שניה נדבר עליהם, אבל מרוב סבל של סוף העונה האחרונה לא יצא לנו לחגוג כמו שצריך את עזיבתו הסופית והמוחלטת של מר ג'ונסון את אנפילד. למעשה, חלק מהסיבה שלא חגגתי היא שהיה מדובר בשחקן חופשי ותמיד היתה האופציה שחס וחלילה איכשהו יחליטו באנפילד להחתים אותו על חוזה חדש.

אני יודע מה תגידו עכשיו – מה פתאום, הרי הם נתנו לו ללכת. ובכן, אנחנו מדברים על אותם אנשים שהשאירו אותו מגן פותח במשך אלוהים יודע כמה שנים, לא משנה מה קרה באנפילד. אז עכשיו, כשהוא סופית חתם בקבוצה אחרת (ותנחומיי לאוהדי סטוק על כל הגולים שהם הולכים לחטוף מאגף ימין) אפשר להוציא את השמפניות ולחגוג באמת.

זהו. תם לו עידן גלן ג'ונסון. עידן רע לתפארת.

בסופו של דבר, מגן – ימני או שמאלי (לזכותו של ג'ונסון יאמר שהוא היה גרוע בשני הצדדים באותה מידה) אלא אם מדובר בעילוי גדול סטייל רוברטו קארלוס, דני אלבס או מאלדיני – הוא לא השחקן שיביא לך אליפויות. שדרת האמצע של הקבוצה – שוער-בלם-קשר אחורי-חלוץ מטרה – הם בדרך כלל אלו שיקבעו את גורל הקבוצה.

אז מגן אולי לא יביא לך אליפויות וכנראה גם לא יפסיד לך אותן, אבל רבאק – הוא מסוגל לעלות לך בבריאות. ואוי, בכמה בריאות גלן ג'ונסון עלה לאוהדי ליברפול. ישנם מגינים שעושים חורים בהגנה, שאתה יכול לחיות עם זה לאור היכולת ההתקפית שלהם. דני אלבז, נניח (שכמובן, גם בהגנה הוא שתי דרגות מעל ג'ונסון). אבל אצל ג'ונסון, זה לא רק הסגירות האלכסוניות הגרועות שלו, העובדה ששחקני כנף היו עוברים אותו חופשי, זה שגם בהתקפה, המקום שבו היה היתרון שלו כביכול, הוא היה מטריף אותך. כדרורים בלתי פוסקים. איבודי כדור מטופשים. בעיטות מקיבינימאט שפעם בעשור היו מגיעות למסגרת. אוף, אני נזכר בזה מחדש והדם עולה לי לראש.

בקיצור, היה שלום גלן ג'ונסון, ותודה על הלקרדה!

johnson

"הלו?"

"מה עניינים, זה הנרי"

"הנרי, אתה יודע מה השעה פה? זה אמצע הלילה"

"הא, הפרשי השעות, אתה יודע. סליחה גבר"

"לא, אין בעיה. אני בדיוק קורא על הסטרלינג הזה שלכם. אחי, אל תיתן לסיטי לקחת אותו בשקל פחות מ-50"

"בטח, בטח. תגיד, מה עם הבנטקה הזה שלכם. אתה נותן לי אותו ב-20?"

"מה 20, 32.5 מיליון זה הסכום שחרור שלו"

"נו, באמת, גבר. עשו אותי באצבע? אין מצב שאני משלם עליו את כל הסכום"

"טוב, לא רוצה, לא צריך"

"תשמע, 25 אני נותן לך בשבילו. אתה יודע כמה שחקנים של סאות'האמפטון אפשר לקנות בסכום הזה?"

"אחד?"

"הא, כן, צודק. בכל מקרה, 25 לוקח?"

"32.5, רוצה, תיקח"

"אין מצב אני משלם לך את זה"

"אז אין בנטקה"

"טוב, טוב, הכסף של הסיטי עושה לי חור בכיס. רוצה 30 מיליון?"

"ניפגש באמצע, 32 וחצי?"

"מלך אתה! סוזי, בואי, השגתי את בנטקה במחיר מציאה!"

christian-benteke_3259175b

ובכן, בדיוק כמו שליברפול עשו בית ספר לסיטי עם סטרלינג, ככה אסטון וילה עשתה לנו עם בנטקה.

הנה האמת הפשוטה, וזה נכון לגבי כל אחת מהקבוצות "הגדולות" (ליברפול עדיין בינהן, פשוט כי היא מרוויחה הרבה כסף עדיין) – ברגע שהן שמות הצעה על שחקן, הקבוצה שמוכרת מבינה שהן מחויבות לאותו שחקן ויתנו את מה שצריך בשביל להביא אותו.

בנטקה היה המטרה של ליברפול מתחילת הקיץ, בדיוק כמו שסטרלינג היה המטרה של הסיטי ובכל אחד מהמקרים הקבוצה המוכרת ידעה את זה והוציאה את המקסימום.

האם בנטקה שווה את הכסף?

ובכן, זאת לא השאלה הנכונה. השאלה הבאמת נכונה היא – האם זה כסף של אבא שלי (או בקיצור אזכשא"ש)?

כי בכל פעם שהקבוצה שלכם מוציאה סכום מופקע על שחקן, הנה השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם. אזכשאש? ובכל פעם, אני מבטיח לכם, התשובה תהיה שלילית.

ועל כן, לא אכפת לי בכלל אם ליברפול הוציאו עליו 25 מיליון או 32 מיליון. זה לא יוצא מהכיס שלי ולא יורד מהירושה שלי ולכן זה לא מעניין אותי. נניח היו מצליחים לחסוך עליו שבע מיליון פאונד, זה היה משפר לי את הסבבים במילואים?

אנדי קארול בזמנו היה רכישה גרועה, לא משנה כמה הוציאו עליו. גם ב-15 מיליון הוא היה קניה גרועה. הוא לא התאים לסגנון המשחק של ליברפול, הוא היה צעיר מדי, לא מנוסה והכי גרוע – אנגלי. זה נכון באותה מידה גם על דאונינג.

אז אני מנסה לבחון את הרכישה של בנטקה, ובכלל את הרכישות האחרונות של ליברפול דרך משקפת אחת בלבד – זאת המקצועית.

*

אז בואו נבחן את הרכישות לעומק.

קודם כל, הדבר הכי חיובי השנה זה שסגרו את העסק מוקדם. אבל ממש מוקדם. בניגוד למכירה של סווארז שנגררה ונגררה ובניגוד למכירה של טורס שבכלל הגיעה באמצע השנה, השנה הכל קרה בשבועיים הראשונים של חלון ההעברות (למעשה, מרבית הרכישות נסגרו הרבה לפני שהוא נפתח). שלושה שבועות לפני שהליגה נפתחת, ולרוג'רס יש פחות או יותר את השחקנים שיהיו לו במשך השנה. יש עוד כמה מכירות של שחקנים שצריך לעשות (באלוטלי, בוריני, לאמברט, אנריקה, הלוואי ולוקאס אבל כנראה שלא) ואולי יגיע עוד שחקן – אבל באופן כללי, מה שאנחנו רואים זה מה שיש.

דבר שני, חלק מהרכישות השנה הן לא ממש רכישות אלא החתמות של שחקנים חופשיים. מילנר ואינגס בעיקר. זה אומר שלמרות שהוצאנו 30 מיליון על פירמינו ועוד 32 על בנטקה, עדיין כנראה שנוציא פחות כסף משנה שעברה.

עכשיו לקניות עצמן. שוער מחליף שהיינו צריכים להביא, הבאנו. לא ציפיתי שנחליף את מיניולה, כך שהכל בסדר בגזרה הזאת.

גם בהגנה, הרכישה המשמעותית באמת היא ההחתמה של סקרטל על חוזה חדש. סקרטל הוא לא בלם על, הוא עושה פה ושם טעויות אבל היתרון שלו הוא שהוא עמיד מאוד וגם אם תיתן לו בראש עם פטיש חמש הוא יתפור את זה בשלוש דקות ויחזור למגרש. ההנחה השנה היא ששילוב שלו יחד עם סאקו שיצליח להישאר בריא ועם לוברן שישתפר, ייתן מרכז הגנה יציב. האם ההנחה הזאת תעמוד במבחן המציאות? קשה מאוד לדעת. הן לגבי הבריאות של סאקו, שכשהוא בריא הוא כן בלם וורלד קלאס והן לגבי השיפור של לוברן. עדיין, לשניים האלו מגיעה הזדמנות נוספת ואין טעם להוציא הרבה כסף על שחקנים חדשים כשאלו שקנית רק לפני שנה או שנתיים עוד לא מיצו את היכולת שלהם. אם זה לא יעבוד, אני מניח שנראה רכישה באיזור בשנה הבאה.

אל מרכז ההגנה יצטרפו המגן בן דת משה נתנאל קליין בצד ימין ומורנו בצד שמאל. האמת, אני לא יודע למה לצפות מהם. מורנו אכזב אותי מאוד בעונת הבכורה – היכולת ההגנתית שלו היתה בעייתית מאוד ובהתקפה הוא לא היווה איום אמיתי (או בקיצור, זה היה כמו לראות גלן ג'ונסון ספרדי). גם ממה שראיתי בוידאו מקליין אין לי ציפיות יותר מדי. זה נראה שהוא יודע לעשות דברים יפים בהתקפה אבל אתם יודעים – גם לגלן ג'ונסון היה אפשר לנפק וידאו התקפי לעילא – ובסופו של דבר השאלה החשובה היא איך הוא ישתלב בהגנה.

אם נסתכל על הקישור, אז אני מניח שנראה השנה הרכבים שיכללו בעיקר את אלן/לוקאס/ג'אן מאחור, עם הנדרסון ומילנר באמצע וקוטיניו יחד עם פירמינו מקדימה. זה כמובן יכול להשתנות, עם הכנסה של אייב ומרקוביץ', אם רוצים יותר לחץ מהאגף או כשסטארידג' יחזור מעבר להתקפה של שני חלוצים על חשבון אחד הקשרים האחוריים יותר. אינגס ואוריגי הם שני חלוצים צעירים ומוכשרים שיזכו לעלות מהספסל ולצבור דקות בגביעים השונים.

החוזקה הגדולה באמת של ההרכב הזה לדעתי היא שמדובר על מרכז מגרש שחוזר למה שראינו לפני שנתיים – לחץ בלתי פוסק על היריבה. מילנר והנדרסון הם צמד ריאות שלא מפסיקות להציק וגם פירמינו הוא נודניק לא קטן. תוסיפו את בנטקה שיודע להפעיל לחץ על היריב ותקבלו קבוצה שלוחצת ולוחצת ולוחצת. וזה בניגוד למה שראינו בשנה שעברה, אז ג'רארד היא איטי מכדי ללחוץ, סטרלינג וקוטיניו לא מספיק חזקים בשביל ללחוץ ובאלוטלי, טוב הוא באלוטלי.

עכשיו נשארה רק שאלת הבקעת הגולים.

כשמסתכלים על המספרים של בנטקה בשנה שעברה זה לא נראה מרשים – 13 גולים ב-29 משחקים. אבל צריך לזכור שאחרי החלפת המאמן הוא הבקיע 12 שערים ב-12 המשחקים האחרונים ושבשנים שלו בוילה הוא הבקיע 49 גולים ב-100 משחקים, שזאת תפוקה מכובדת מאוד לחלוץ. זה לא סטארידג' או סווארז, אבל גם אסטון וילה היא לא בדיוק ליברפול.

האם בנטקה מתאים לסוג ההתקפה של רוג'רס?

זאת שאלת המפתח פה. כלומר, הוא יודע ללחוץ על הכדור מצוין ויודע להיות המרכז של ההתקפה. הוא חזק. הוא גדול. יש לו חוש לגולים. במידה מסוימת, הוא יכול לעשות דברים דומים למה שסווארז עשה לפני שנתיים. מצד שני, אין לו את המהירות של סווארז וגם לך תדע אם הוא יוכל להסתדר לבד בחוד עד וכאשר סטארידג' יחזור.

אם בנטקה לא ישתלב ופירמינו לא יצליח לבוא לידי ביטוי, הרי שהעונה הקרובה תהיה מאוד דומה לקודמתה. אם בנטקה ופירמינו יכנסו מהר לקצב וסטארידג' יצליח לחזור מהפציעה – ובכן, השמיים הם הגבול.

איזה כיף זה האוף סיזן, הא? כל אחד הוא אלוף על הנייר.

עונת המלפפונים - בית"ר שרלואה - רוי חי
הבעיה היא לא הקומץ

81 Comments

D! פה ועכשיו 16 ביולי 2015

קודם כל תודה, חיכיתי לפוסט הזה.

מודה שהשנה לא כיף לי בכלל.
הסיומת העגומה של העונה הקודמת הכניסה אותי לכזה דיכאון שאולי קלופ היה מצליח לשנות משהו. יודע מה? גם רויס + בלם איכותי + קשר אחורי עם נסיון והמון יכולת.

זה לא הרכב שיכול לכפר על ספיגה של שני שערים במשחק, כמו לפני שנתיים, שזה מה שאנחנו עלולים לקבל אם ננסה ללחוץ. הלוואי ואתבדה.

אני מאד מבסוט מהמכירה של סטרלינג. עוד לא יודע לגבי בנטקה כרגע אני חושב על אותה עיסקה בדיוק שהאמריקאים עם הסטטיסטיקה עשו בפעם שעברה על טורס. מצד שני אז קיבלנו ליד זה את סוארז אז השאלה היא האם תהיה עוד רכישה או פירימינו זו ההבלחה הגדולה.

והמשמעות של כמה הוציאו על שחקן מסויים חשובה מאד לא כי היא באה מהכיס שלי (הלוואי והייתי יכול לממן אפילו את לוקאס) אלא כי בוודאות היא באה מתוך תקציב מסויים שעומד לרשות המועדון. לא היית מעדיף לראות את מנז בשתיים עשרה שהיו משאירים עוד 20 לפחות לנסות להביא איזשהו שחקן הרכב מוכח?

אריאל גרייזס 16 ביולי 2015

בסופו של דבר, אפשר לעלות רק 11 שחקנים בהרכב. אין לנו צורך בעוד עומק. יש לנו את כל שחקני ההרכב שאנחנו צריכים, חוץ מחלוץ תותח. האם בנטקה הוא החלוץ הזה? שאלה טובה. נצטרך לסמוך על רוג'רס בעניין הזה

D! פה ועכשיו 17 ביולי 2015

לא אמרתי עוד עומק
אלא עוד הרכב.

יש יותר מדי סימני שאלה בהרכב הזה. אם זו הייתה קבוצה חזקה שרצה ביחד הרבה זמן הייתי אומר למה לא, אפשר וצריך וכדאי וכיף לשים בפנים סימני שאלה.
כמו שההגנה נראית כרגע היא תהיה די חדשה ובתוכה לא מעט סימני שאלה, למעשה כולה חוץ מסקרטל ומיניולה. הקישור גם הוא יהיה חדש וכמה שאני מעריך את הפרוספקט של צ'אן אני לא בטוח שאפשר לבנות עליו את כל הקישור האחורי.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

אני לא רואה שחקן הרכב שהיה יכול להחליף מישהו פה ב20 מיליון

D! פה ועכשיו 17 ביולי 2015

בוודאי שלא. אמרתי "עוד 20".

עזוב, זה הדיכאון שעדיין מדבר ממני. לא זוכר מתי הייתי כלכך מאוכזב ולא אופטימי בעונת המלפפונים.

העונה שעברה הייתה קשה מאד.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

העונה שעברה היתה קשה אבל אני מאוד אופטימי. הביאו שחקנים בדיוק במקומות שהיה צריך וגם הראו שכשיש שחקן שהם רוצים אז אין להם בעיה לשבור את הקופה בשבילו. בכל מקרה, לרוגרס אין תירוצים השנה

no propaganda 17 ביולי 2015

השילוב של זה עם חלון ההעברות של באיירן יכול להזיק לך לבריאות. תחזיק חזק :)

D! פה ועכשיו 17 ביולי 2015

לגמרי.
אני נוסע הביתה עוד חודש לרחרח מקרוב.

אריק 16 ביולי 2015

פירמניו ובנטקה ב60 מיליון. זה לא מאני בול – זה וגאס.
וחוץ מזה כשאתה מדבר עם החברה בבוסטון. תגדי להם שאני מוכר את האוטו ווודורד בא ביום שבת לסגור את העסקה. 200,000 הוא שלכם.

אריאל גרייזס 16 ביולי 2015

אזכשא"ש?
חוץ מזה, תזכיר לי מה שלום די מאריה?

אריק 17 ביולי 2015

גרייזס. מה אתה בצבא? מי אמור להבין את הקיצורים האלה?

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

כנראה שלא קראת בכלל מה שכתבתי, אחרת היית יודע

אריק 17 ביולי 2015

זה היה ארוך וזה הי על על ליברפול…

באבא ימים 17 ביולי 2015

וודוורד גם שילם 29 מיליון על אנדר הררה, 28 מיליון על פלאיני (אם כבר מדברים על בלגים שעולים יותר מדי כסף), ו – 37 מיליון על חואן מאטה.

נשמח אם תביא את וודוורד.

אריק 17 ביולי 2015

עם הררה אין לי בעיה.
שואו, די מריה, פלקאו, מאטה ופלאייני זה טמטום.
אבל ון חאל יותר רציני מזה, בלי קשר לחוסר חיבתי אליו, הוא מראה הקיץ הזה שיקול דעת.
הבדיחה עם וודוורד קשורה לאופן שבו גרמו לליברפול להכניס את היד לכיס.
אגב לא היה מדובר על עקיצה אלא על תובנה.
המאני בול עף לפח. זה לא יעבוד בכדורגל אירופי. אין רגולציה ותקרות שכר.
וגאס זה כי בשני המקרים מדובר בהימור.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

זה נכון, אין שום יכולת להצליח בכדורגל אירופאי באמצעות ניסיון להרוויח כסף. הכי קרוב שהגיעו זה ארסנל וזה כי יש להם מאמן שמסוגל למצוא מציאות יחסית במחיר נמוך.
ליברפול כבר שנים לא מתעסקים במאני בול. הוא עף לפח אחרי הכשלון עם קארול ודאונינג שהסטטיסטיקות אמרו שהם שחקנים ששווים הרבה כסף (למעשה, גם אז זה לא היה מאניבול. מאניבול אומר למצוא כשלים של השוק כדי להביא שחקנים טובים במעט כסף. כשאתה משלם 35 מיליון על קארול, מאניבול זה לא).
מה שכן, ליברפול שינתה באוף סיזן הזה, לדעתי, את הקונספציה שלי, בפעם השניה בקדנציה של הנרי כבעלים. הם שינו אותה פעם אחת אחרי הכשלון עם קארול והחליטו אז שהם בונים על צעירים ורכישות של שחקנים צעירים במחירים נמוכים. אני חושב שאחרי השנה הם הבינו שאין ברירה אלא לשים כסף גדול על שחקנים משני משחק. הייתי מעדיף שהם ישימו כבר קצת יותר ויביאו שחקנים כמו לאקזט או רויס על פני בנטקה אבל אני חושב שבאוף סיזן הזה הם אמרו לרוג'רס – מה שאתה רוצה, אנחנו זורמים איתך. עכשיו, תוכיח את עצמך.
וגאס? כל הכדורגל העולמי זה וגאס. אין כזה דבר שחקן בטוח. היה דבר יותר בטוח מדי מאריה בקיץ האחרון?

יואב 17 ביולי 2015

יש רק הבדל אחד. יונייטד מתחילה מנקודה כלכלית הרבה יותר גבוהה. טווח הטעות גדול יותר. זה שהכל הוא וגאס, אין ויכוח. פרגי מיזער נזקים כי הוא גאון כדורגל.
אבל בגדול אין ויכוח-קבוצה צריכה להשקיע אם היא חפצת צמרת גבוהה.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

ברור. ושיהיה גם ברור – הנקודה הזאת של יונייטד היא עדיין נמוכה יותר מאשר זו של צ'לסי או הסיטי ובטח נמוכה יותר מאשר זו של בארסה או ריאל. הקבוצות האלו יכולות להרשות לעצמן טעויות של 50-60 מיליון פאונד, יונייטד הרבה פחות (וליברפול גם טעויות של 30 מיליון הן בעייתיות)

יואב 17 ביולי 2015

שילוב הקסם של הכסף הרב ויוקרת השם(יונייטד) מאפשרת לה להתנהל בשוק כמעט כמו כולם. מה שכן, במקומות אחרים אין משמעות להפסדים. יונייטד נותנת להם קרב יפה עם התחשבות בשורה התחתונה של המספרים. וזאת עוצמתה. למעשה היא המועדון הכי מצליח בעולם כלכלית שלא זקוק לשוגר דדי או למדינה מאחוריו.
אני אוהב את זה מאד. אני לא רוצה שניהיה כוכבי הקיץ ברכישות.

יואב 17 ביולי 2015

ונעשו טעויות של שישים מיליון פאונד ביונייטד. פלוס משכנתא וריבית מטורפת שיש על הקבוצה. ואתה לא מרגיש את זה בכלל בשוק.
הכל בסדר.

גל 16 ביולי 2015

ממש חיכיתי לראות פוסט של הקיץ מפי אוהד ליברפול והופתעתי לטובה מאוד.

אין שטויות, הכל לעניין ונכון. כמה שצחקתי על ליברפול שקנו/יקנו/קונים את בנטקה ב32.5 מיליון פאונד, וואלה שכנעת אותי שזה לא צריך להדאיג אותך האוהד. ברור שאפשר לטעון שהחסכון בכסף פה ושם יכל להוביל לרכש נוסף, אבל כן, אני מבין למה זה לא צריך להדאיג אותך יותר מידי.

סטרלינג אני שמח שאתה מבין שזה קנייה טובה, 50 מיליון פאונד שני הצדדים מרוצים ורק סיטי יצאו פראיירים. כשרון מעולה אבל לא שחקן של 200 אלף פאונד בשבוע בגיל הזה. עדיין לא מסי(שגם לא הרוויח את הסכומים האלה בגילו לדעתי).

גלן ג'ונסון, איזה איש. הגיע הזמן שנפטרתם ממנו, בושה לנבחרת אנגליה ובושה לקבוצה בסדר גודל של ליברפול(או לפחות לסדר גודל שהיא שואפת להיות). העסקה הכי טובה של הקיץ.

פירמינו החתמה מצוינת, וההרכב שכתבת הוא מאוד אופטימי ונחמד אבל עדיין לא מספיק כדי להתברג בטופ 4 לדעתי, ארסנל יונייטד וצ'לסי מתחזקות וסיטי.. כנראה תהיה שם גם עם ההתקפה שלה.

מעניין אותי, בחישוב שלך של ההוצאות: "דבר שני, חלק מהרכישות השנה הן לא ממש רכישות אלא החתמות של שחקנים חופשיים. מילנר ואינגס בעיקר. זה אומר שלמרות שהוצאנו 30 מיליון על פירמינו ועוד 32 על בנטקה, עדיין כנראה שנוציא פחות כסף משנה שעברה", לא כללת את הכסף ששולם על קליין, זה קצת משנה את התמונה של הרכש השנה, שכחת מזה? או שהייתה סיבה שלא כללת?

שורה תחתונה, אחלה של פוסט, נהניתי מאוד.

יריב ס. 16 ביולי 2015

ועדיין:
בנטקה 32 + פירמינו 29 + קליין 12 + גומז 3.5 + אינגס 6 (דמי השבחה משוערים) = 83 הוצאות
סטרלינג 49 + אספס 5 + קואטס 4 = 58 הכנסות.
הוצאות נטו 25 מיליון

משה 16 ביולי 2015

ויהיו עוד כמו בוריני, לאמברט, באלוטלי, אנריקה וכד'.

גל 16 ביולי 2015

כן כן לא התכוונתי לעשות חשבון פה של האם הקיץ מוצלח או לא, סתם לא הבנתי למה לא הייתה התייחסות לקליין בקניות. עכשיו מבין אחרי שאריאל ענה.

אריאל גרייזס 16 ביולי 2015

רק מניתי את את העובדה שקנינו השנה שני שחקנים ב30 מיליון פלוס לעומת שנה שעברה שלא עברנו את ה25 מיליון פר שחקן אבל עדיין הוצאנו פחות משנה קודמת.
האם זה מספיק טוב להתמודד על הטופ 4? סיטי בעיניי לא ממש התחזקה. נכון שהיא קנתה את סטרלינג אבל חלק נכבד מהשחקנים שלה נמצאים בצד הלא נכון של הקריירה שלהם. ארסנל התחזקה אבל לא בהמון. יונייטד? סימן שאלה גדול בעיניי. אם הם יביאו חלוץ רציני זה עניין אחד אבל כרגע ההתקפה שלהם בסימן שאלה.
בכל מקרה, הנבואה ניתנה לשוטים. כמו שאמרתי, באוף סיזן כולם אלופים.

גל 16 ביולי 2015

מקובל עליי עניין הכספים, רק רציתי להבין למה לא הוזכר.

אתה צודק בכל מה שאתה אומר, סיטי התחזקה מעט עם סטרלינג, אבל מספיק שאגוארו ישאר כשיר כל העונה ויאיא/סילבה לא פתאום יאבדו לגמרי את היכולת שלהם וזה מספיק טוב לטופ 4. ארסנל התחזקה בשכל בעיקר, ועוד תתחזק לדעתי. יונייטד, טוב תשמע אני לא אובייקטיבי אבל למעט בעיית כיבוש השערים(שׁאני ממש לא סומך על רוני, הקפטן הבזוי שלנו, שיספק אותם), אני חושב שהקניות היו מצוינות עד כה והעתיד נראה ורוד מפה. צ'לסי מן הסתם ישארו בטופ 4 לא משנה מה.
אבל העניין הוא כזה, נכון שלא התחזקו שאר הקבוצות בהרבה, אבל גם ההתחזקות של ליברפול היא לא גדולה, מקווה שכל חייך תשאר אופטימי ותהנה מזה, זה פשוט לא מרגיש לי כאילו ליברפול עשו איזה שינוי גדול לטובה בסגל שיחזיר אותם להתמודד. סטארידג' עלול לשחק גורם מכריע פה, אם יצליח להשאר כשיר.

בכל זאת, אני אגיד שוב, נהניתי מאוד לקרוא.

D! פה ועכשיו 17 ביולי 2015

מה זה, סיטי איבדו את מילנר לטובתנו, זה החלשות, לא?

ניק 17 ביולי 2015

אם סיטי רוצה להיות קבוצה רצינית היא חייבת בלם ומגן שמאלי ורצוי 2 מכל אחד מהם.
אבל גם בלעדיהם הם מספיק חזקים להחזיק בליגה כנראה.

מה שכן, לפי הקיץ הנוכחי, במידה וליברפול תמצה את רוב היכולת שלה עומד להיות פער מאוד רציני לדעתי בין המקום ה5 ומעטה

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

מצחיק איך הם הוציאו 40 מיליון על מנגלה ואף אחד לא אומר מילה אבל לוברן ב20 מיליון זה כשלון עצום של ליברפול.
דרך אגב, אם הקבוצות האנגליות ימשיכו בביצועים הגרועים שלהם באירופה, הטופ 4 יהפוך לטופ 3 עוד לא הרבה זמן

rami 17 ביולי 2015

ההבדל הוא שסיטי נשחטים במחיר כי הם סיטי וקבוצה X שהיתה קונה את מנגלה היתה משלמת +- את הסכום ששולם על לוברן. מעבר לזה שמנגנלה הגיע מפורטו לאנגליה ולוברן הגיע מתוך הליגה אחרי שהתבשל גם בליון. רשמת בפוסט שלסאקו-לוברן מגיע צאנס נוסף -מנגלה אפילו לא הגיע לצאנס הראשון, ואם הייתי חייב להמר אז הייתי מהמר על כך שהוא יהיה שחקן טוב יותר מה2 הראשונים.

עדי אבני 17 ביולי 2015

אחלה עבודה מצא מצא מנגלה אחרי שהחלטורה של ניסויים בתאומים מיצתה את עצמה…

צור שפי 16 ביולי 2015

תיקון קל מעולם גוף האדם: למיטב ידיעתי מילנר והנדרסון זה לא צמד אלא ארבע ריאות. מזכיר לי בדיחה על שחקן ברזילאי שהתלונן פעם שהמאמן מריץ אותם כאילו היו לכל אחד שתי ריאות.

אריאל גרייזס 16 ביולי 2015

יותר כמו שמונה ריאות, האמת

ק. 17 ביולי 2015

אם אתה נכנס לפרטים – לכל אחד יש 3 אונות בריאה ימין ושתיים בשמאל, אז זה עשר או ארבע, אבל אז זה הורס את הביטוי צמד ריאות…

איאן ראש 16 ביולי 2015

העזיבה של ג'ונסון שקולה לחיזוק של שחקן בשווי 25 מליון. סופסופ זה קרה. מה עם לוקאס?
האמת שרציתי חיזוק למרכז כמו חדירה. אני חושב שצריך גם בלם כי לוברן זה לא זה וגם כדי לשחרר את ג'אן לאמצע. עם כל הכבוד לחלוצים שהגיעו ואולי יפתיעו (לטעמי בנטקה לא השחקן שיקח אותנו קדימה) קוויתי למישהו מוכח.
הלוואי שגם רויס יגיע (אם ג'ונסון עזב אז הכל אפשרי).

אדם 16 ביולי 2015

אז מה הפיח באוהדי ליברפול יותר תקווה – הפרישה של פרגי או השחרור של ג׳ונסון?

נועם 17 ביולי 2015

ג'ונסון, ללא ספק ;-)

ג'ו 3 באוגוסט 2015

ג'ונסון ללא ספק

פורד פרפקט 16 ביולי 2015

מאחל לליברפול את כל הטוב. שנפטרה מהעשבים השוטים והביאה את השחקנים שישפרו אותה ביכולת ובמוטיבציה.
עדיין מתקשה להאמין שקראת לדני אלכס עילוי… חור בהגנה, לא יודע להרים כדורים או לחלופין להכניס כדורים חדים וחזקים למרכז הרחבה. הדבר היחיד שעושה אותו עילוי ומקשה על שחקנים להתמודד איתו שהוא חזק ובעיקר….לא מפסיק לרוץ! כושר פסיכי.

גל 16 ביולי 2015

טוב אני לא מהמעריצים הגדולים של אלבס אבל העובדה שבמשך שנים היה המבשל הגדול בקבוצה(לפני אינייסטה וצ'אבי לדעתי), קצת סותרת את האמירה שהוא לא יודע להרים כדורים או להכניס כדורים חדים למרכז. זה בדיוק מה שהוא כן יודע לעשות.

ק. 17 ביולי 2015

אלבס היה מעולה בסביליה ובבארסה עד מהלך 2012 -2011 ומתחילת 2015.
אמנם בישל יותר מצ'אבי ואינייסטה אבל המבשל המוביל בקבוצה כל השנים האלה הוא גם מלך השערים שלה

ערן 17 ביולי 2015

מעבר להכל אלבס היה פלאן בי של בארסה.
כשכלום לא עבד נתנו לו לכפות משחק שונה של הגבהות. אני גם לא מהחסידים שלו, אבל ערך גבוה יש לו

בני 17 ביולי 2015

דני אלבס מגביה בינוני ובאמת אין לו כדורים טובים למרכז, שזה לא משנה כי בארסה לא משחקת ככה. מה שכן יש לו זה דינמיקה נדירה עם מסי. הוא מגן מצויין ומה שהוא עשה בקריירה בבארסה ובסביליה מקנה לו את בהחלט את השם עילוי. לא ראוי להיזכר ביחד עם רוברטו קרלוס ומלדיני, אבל בשורה אחריהם בהחלט כן

ColoColo 17 ביולי 2015

ראיתם משחק של נבחרת ברזיל?! ברור שיש הרמות שלא מגיעות ליעד אבל הבן אדם הוריד לניימר וחלוצים אחרים של הנבחרת כדורים של מילון דולר. אתם באמת חיים על פאקינג פיפא או מנג'ר…אין דבר כזה שחקנים שלא עושים טעויות או שמוסרים ב 100% אחוזי הצלחה. הבן אדם חושב התקפה, מניע את ההתקפה,מוריד כדורים ישר לפדחת…ברור שעילוי, כבר הרבה מאוד שנים מניע התקפה, מאז סיבילה הוא דמות מאוד מרכזית בהתקפה ובהגנה הוא לפחות טוב+.

ran 17 ביולי 2015

שנה שנייה ברציפות שבונים קבוצה
והמכירה של סטרלינג ספקה את האוויר שאפשר זאת ולכן נכונה לקבוצה.
למרות שלהבנתי חסר שחקן באמצע, כי את לוקאס הייתי מעביר בחינם לסטוק רק על הנחמדות שלהם לגלן, יש מקבץ מעניין בסגל.
שני סימני שאלה גדולים- איך יוצרים מהחבורה הזו קבוצה ולא מאבדים מישהו חשוב (בכל משחקי הצבת השחקנים בראשי או סטארידג או קוטיניו נפגעים) ומה יצא מפירמינו, כי אם אופציית רוייס אכן על השולחן זו רכישה בעייתית.

אופיר 17 ביולי 2015

כרגיל, בניגוד לכל הגיון אני מוצא בי הרבה סימפטיה לליברפול, אך ורק בגלל קאדר האוהדים החביב שלהם בדה באזר.

עשיתם רכש שנראה על פניו טוב וההרכב שלכם נראה. (לכאורה) מאוזן. אתם בנקודה בהיסטוריה שלכם שבה קשה לכם למשוך כוכבים מוכחים ולכן אתם חייבים להמר על פוטנציאל (פירמיניו) ולפגוע בינגו (ע"ע סוארז). מאחל לכם שנזכה באליפות השנה ושתדיחו את אחת המנצ'סטריות (עדיף את יונייטד) מהטופ 4.

אריק 17 ביולי 2015

אופיר? אתה? מדבר על אליפות?

אופיר 17 ביולי 2015

אריק, הקבוצה מגובשת והסגל לא נופל מזה של אף אחת (באנגליה כמובן), לכל הפחות צריך לשאוף לשחק כדורגל טוב ולהיות תחרותיים עד הסוף.

חייב לציין שאני נבוך עבורכם מכל מה שקורה עם ואן חאל. מילא שהכדורגל שלו וה-man management שלו לא מתקרבים לקרסוליים של פרגוסון (מי כן?). מילא שפיכת הכספים בלי שום כיוון או דרך, שנוגדת את כל מה שנהגתם לייצג. מה ששבר אותי זה חוסר הקלאס עם ואלדס – כי אין יעיל מלהסיח את הדעת מהכשלון הקולוסאלי שלך באמצעות הלבנת פניו של השוער הכי מעוטר בעולם.

אריק 17 ביולי 2015

אני לא מתווכח איתך על ארסנל. פשוט בשלב הזה של הקיץ בדרך כלל אני אומר שיש לכם סיכוי ואתה אומר שלא.
אבל חסר לכם עדיין חלוץ ולא בטוח שקוקלין מספיק לקישור האחורי.
לגבי יונייטד. אני לא יודע אם עקבת, אבל הקיץ יש יופי של ערך לכסף וגם כיוון ברור. ון חאל בחור רציני. כשיגמור לריב עם כולם, ישאיר ליורשו קבוצה מצויינת.

אופיר 17 ביולי 2015

תן לי שנתיים צ'ק פתוח ואני משאיר לך קבוצה מצויינת. תן לפרגוסון שליש ממה שון חאל קיבל והוא מעמיד לך משהו בספירות של ברצלונה.

משה 17 ביולי 2015

1+
לא יכולתי להגיד את זה מדויק יותר. יש סיכוי שדובינסקי עוד יבוא ויספר לנו על גדולתו אחרי שהבנאדם מתקרב (או חצה ) לקו החצי מיליארד והצליח להפגין את הערך חוסר קלאס בדרכים שונות ומשונות.

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

מה שאני לא מבין זה את הצהלות של אוהדי יונייטד. אולי הרכש שמגיע הוא טוב ובמחיר סביר (דרך אגב, עם כל מה שצוחקים על ליברפול שקונה שחקני סאותהמפטון, אז יונייטד קנתה שניים כאלו ב30 מיליון כל אחד ולא ראיתי שהראשון היה כזה הצלחה גדולה) אבל כל שנה שעברה היו יללות על צורת המשחק המשעממת וכל הרכש הזה, למעט דפאיי, נראה כמו המשך ישיר לכדורגל הפוזשן המשעמם של ואן חאל. שוב, למעט דפאיי אין טיפת מהירות בחלק הקדמי. אז מה השמחה הגדולה?

no propaganda 17 ביולי 2015

זה די פשוט קנו את שוויני. כשהוא על המגרש יונייטד תראה הרבה יותר טוב( עדיין תשחק פוזשן). פתאום תראה את בורוביץ כותב טור על כמה רוני הוא טופ 10 בעולם. ואולי דורפן יכתוב על ההצלחה הגדולה של דפאי ואיך ואן חאל הביא אותו על סמך הקשר הטוב ביניהם מהנבחרת.

אריק 17 ביולי 2015

אולי שמת לב השנה שעברה שאני רחוק שנות אור מלהיות תומך של ון חאל. אבל רק השנה הרכישות הן באמת שלו והן מאוד הגיוניות.

משה 17 ביולי 2015

אריק,
אני מסכים לחלוטין, הייתי מאוד שמח לראות את שוויני, דפאי ושניידרלין אצלנו, את המגן אני לא מכיר. אני חושב שהרכש בשנה שעברה היה בחלקו היסטרי וחסר מחשבה.

ניק 17 ביולי 2015

איזה מהרכש היה בדיוק היסטרי בשנה שעברה?!
נעזוב רגע מי הצליח ומי לא הצליח.
בלם היה צריך? הביאו את רוחו.
מגן שמאלי היה צריך? שואו
קשר לאמצע היה צריך? הררה
שחקן התקפה? הביאו שחקן שנתן עונה אדירה באלופת אירופה.
בלינד? שחקן כלבו שכל קבוצה הייתה מתה לאחד כזה (והוא גם זה שהצליח הכי הרבה).
את פלקאו רק השאילו אז זה לא נחשב.

בסופו של יום זה שהקבוצה לא הצליחה במיוחד גורם לאנשים לחשוב שהרכש היה מיותר ולא במקום. כל מה שקנו היה נחוץ ברגע הרכישה! וגם השנה כל מה שקנו הוא נחוץ

משה 17 ביולי 2015

להתייחס לפלקאו כהשאלה עם המשכורת המטורפת שקיבל זה לא לעניין, שילמו לו המון כסף על אפס יכולת וגם סכום ההשאלה היה גבוה מאוד.
רוחו לא ברמה של הכסף ששולם עליו, רחוק מכך.
די מריה שחקן מצויין מאלופת אירופה אבל ההתאמה שלו ליונייטד ולסגנון המשחק של ואן חאל הייתה מוטלת בספק מהרגע הראשון (מבחינתי לפחות).
בלינד והררה הם רכש מצויין ושואו הוא השקעה שלא מודדים בעונה אחת (למרות שלדעתי הוא יהיה גלן ג'ונסון שמאלי ומשופר, תרומה יפה להתקפה וחור הגנתי).
היסטרי מבחינתי זה לשלם הרבה מאוד כסף על שחקנים ובסוף לקבל קבוצה מאוד לא מאוזנת וזה מה שיונייטד הייתה בשנה שעברה.

אריק 17 ביולי 2015

היה גם היה היסטרי ולא שנה אחת . שנתיים.

edgecator 17 ביולי 2015

רוחו הוא שחקן הגנה מאוד יציב שמשחק טוב באותה מידה בשתי עמדות. שולמו עליו 20 מיליון יורו, כך שבסטנדרטים של היום זו יותר גניבה מאשר מחיר מופרז (בפועל זה לא זה ולא זה, כמובן).

בכל מקרה, הקבוצה הייתה חייבת ריענון רציני. הסגל שנבנה העונה מאוזן יותר ללא קשר לתוצאות העתידיות, כך שבפרפסקטיבה של שנתיים, הרכישה היחידה שיהיה ניתן לטעון כנגדה היא זו של די מריה (אולי גם שואו, אבל זה כפי שאמרת יתברר בעתיד המעט רחוק יותר).

משה 17 ביולי 2015

אריק,
לגבי השנה לפניה אני יודע מה קורה כשמזכירים לך את מי שהיה אחראי שם אז אני נמנע :)

ניק 17 ביולי 2015

משה,
ברור שבדיעבד לא כל הרכש הצליח, כמו כל הקבוצה.
אבל זאת לא הנקודה, כי כשאומרים רכש היסטרי הכוונה שקונים כל דבר שזז גם כשלא צריך.
ועובדה שהיה צורך בכל שחקן שקנו ברגע הקנייה שלו.
אין רכש שמצליח ב100% בכל מקרה וחוץ מדי מאריה אף אחד לא היה שם כשלון טוטלי גם ככה.

D! פה ועכשיו 17 ביולי 2015

אני לא חסיד של קניות ב-200 מליון אבל זה לא בר השוואה בכלל. מנג'ר של עשר וחמש עשרה ועשרים שנה במועדון שבנוי מבפנים החוצה ובחזרה כמו שהמנג'ר רוצה לעומת מנג'ר של שנתיים.

בני תבורי 17 ביולי 2015

גרייזס,
סטרלינג הולך להיות מהדורה מחודשת של טבז. שחקן מצוין, עשיר, לא אהוד, לא אוהד ובלי מחויבות לאף מועדון ושאף אחד לא יספר לי על בוקה. הוא כשרון ענק שיכול גם להתגלות כפלופ.

אריק,
שמע, שוויני הוא שחקן מצוין בן 31 שהתבקש לפנות את מקומו בבאיירן מינכן. זה לבד צריך לרמוז לך להיות אופטימי אך צנוע בקשר אליו. הוא אלוף בליגה של שתי קבוצות ואין לדעת איך יתמודד באינטנס של הליגה האנגלית.
שניידרליין לעומתו, זו קנייה נהדרת של שחקן בן 26 שמכיר היטב את הליגה ולכל אורך ארבע שנותיו בה, אם אינני טועה, יש לו קבלות. עם זאת, לוברן הגיע לליברפול אחרי עונה בה היה הטוב בליגה בתפקידו, מה שכמובן לא בא לידי ביטוי בליברפול. מה אני רוצה לומר? תהיה אופטימי אך צנוע גם בקשר אליו.
לגבי בנטקה, אתה יודע מה דעתי. הוא רכש טוב בן 24 עם עבר מוכח בליגה ׁ(42 שערים בשלוש עונות) עם מחיר קצת מוגזם לטעמי אבל לך תדע, גם סטארידג' גרם לנו לשפשף את העיניים. אני אופטימי אך צנוע.

משה 17 ביולי 2015

במשחקים של נבחרת בלגיה שאני ראיתי בנטקה מועדף לרוב על פני לוקאקו (במונדיאל בנטקה היה פצוע ואוריגי הועדף לעיתים על פני לוקאקו). באנגליה ממוצע הכיבוש שלו גבוה משמעותית. הוא צעיר מבנטקה בשנתיים ואברטון שילמו עליו 28 מיליון בעונה שעברה. מאחר ואני לא זוכר דיון האם המחיר של לוקאקו היה מוצדק, האם לאחר הנתונים האלה המחיר של בנטקה באמת מופרז ?

אריאל גרייזס 17 ביולי 2015

ג'קסון מרטינז נמכר הקיץ ב37 מיליון יורו והוא בן 29 ומגיע מהליגה הפורטוגלית. אלו המחירים היום

בני תבורי 17 ביולי 2015

משה,
סטרלינג ב 49 מוגזם? לא יודע, אולי גם בנטקה יגרום לי לאכול כובע.

משה 17 ביולי 2015

מכיוון שהכל יחסי, אני חושב שבמחירים של היום ובתעריפי אנגליה סטרלינג ב 49 זה לא מחיר מופרז. אם שחקן הגנה בגילו, עם פחות הופעות בנבחרת, פחות קבלות בליגה ופחות הופעות ליגה עלה בעונה שעברה 31 מיליון המחיר שלו לא חסר פרופורציה.
באופן כללי המחיר של שחקנים אנגלים מוגזם אבל אם אני מנתח את הרכב נבחרת אנגליה הוא אמור להיות האנגלי היקר ביותר בנמצא (בשקלול הפרמטרים של הגיל והפוטנציאל ).
בהתחשב בכך שהוא עלה כמעט כמו כלל המכירות של החברה שאני עובד בה בשנה שעברה ואני יודע כמה קרענו את התחת כדי שזה יקרה המחיר שלו מוגזם ביותר.

ניק 17 ביולי 2015

נראה לי שסטרלינג יחתום כבר היום להגיע לחצי ממה שטבס הגיע בקריירה שלו.
טבס זכה בתארים בכל קבוצה שבה היה (כשלהשאיר את שפילד בליגה זה שווה ערך לאליפות) ויש לו מעל 15 תארים.
הוא אולי אדם קטן אבל הוא שחקן מדהים ולוחם מטורף על המגרש, מסוג השחקנים שתמיד תעדיף שיהיו אצלך מאשר אצל היריבה.

לגבי שוויני – לא יודע כמה צריך לקחת ברצינות את זה שהוא נזרק מביירן. יש להם מאמן פסיכופט שעושה מה שבראש שלו (אפילו שזה מצליח הרבה פעמים). אל תתפלא אם גם את מולר הוא יזרוק בקרוב.

D! פה ועכשיו 17 ביולי 2015

מסכים לגבי סטרלינג, חצי מטבס והוא יהיה על הגג. ובצדק. הלוואי והיה קורע את התחת כמו טבס. חוצפן קטן.

בעצם אני מסכים גם בקשר לשווינשטייגר אז אני מסכים עם הכל.

אריק 18 ביולי 2015

הבעיה עם בנטקה שהוא נע בין דרוגבה להסקי. חמישה משחקים ככה שבעה משחקים ככה.
אם רוגרס יוציא ממנו עקביות הוא יתן 20+

יואב מקטמון 17 ביולי 2015

טוב, אני לא אוהד ליברפול, אבל מעדיף אותה כיריבה בהרבה על פני צ'לסי או סיטי כמובן.
חפשו את הסרטון הנחמד מאד בו רובי פאולר מציג את התלבושת החדשה של ליברפול לעונה הקרובה.
חייב לומר שאהבתי אותו מאד, את פאולר.
אני מצאתי את הסרטון הזה בוואן, גולשים אניני טעם יוכלו, מן הסתם, למצוא אותו במקומות אחרים.

יריב ס. 17 ביולי 2015

פאולר מלך, אין עוד שחקנים כאלה.
https://www.youtube.com/watch?v=obR4_Sa-l40&feature=youtu.be

Matipool 17 ביולי 2015

ראיתי אותו אתמול בוואלה . לא צריך לקחת סיכונים מיותרים ולהיכנס לוואן ..

טל 12 17 ביולי 2015

לא יודע לגבי בנטקה ובכלל,אבל מסע הרכש המוקדם (כמו שצריך)נראה לי נכון. בעיקר בגלל בכמות השחקנים לחלק הקדמי וגם בגלל שהשחקנים מתאימים לליברפול,כך נדמה לי,אבל זו השאלה הגדולה,כמובן. פירמינו למשל,יכול לשחק גם קצת מאחור בקישור או ממש קדימה וזה יתרון די משמעותי,אני חושב. יש כמה אפשרויות בהתקפה,אז לרוג'רס יש בעיות טובות בחלק הזה.

השאלה מי ישחק קשר אחורי/אמצע (בעיקר לגבי 4-4-2 יהלום) ומה לגבי חוליית ההגנה?

לגבי סטרלינג,גם אני… ממש כבר רציתי לשמוע על העסקה אבל אז שראיתי אותו עם המדים החדשים,בתכלת,קצת צבט לי.

Asaf 17 ביולי 2015

בעיקר חסר לנו עומק בעמדות המגינים כרגע כמו שציינת אריאל,
מקווה שבנטקה אכן יהיה ספק גולים יציב כי בעונה שחלפה בלט החוסר באחד יציב כזה ושסטאריג׳ יצליח להשאר בריא

רומן 17 ביולי 2015

פירמינו שחקן מעולה. טכני, נייד וגולר קליני.

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2015

דרך אגב, מכל סיפור בנטקה הזה אני לא רואה בסופו של דבר איך ואיפה הוא חתם. אמנם כתוב בכל מקום שמכבד את עצמו שהסכמנו לשלם את הסכום הרשום בסעיף השחרור שלו, אבל אנחנו בעצמנו הראינו שהסעיף הזה שווה משהו רק בהנחה שהקבוצה מוכנה לשחרר את השחקן.
ב. ייתכן כי עוד קבוצות הסכימו לסכום….

בקיצור, אני עדיין מחכה לחתימה רשמית

אריאל גרייזס 18 ביולי 2015

גם אני. זה מזכיר לי שלפני שנתיים כתבתי פוסט פרידה מסווארז אחרי שהוא סיכם את התנאים שלו בריאל..
אבל תחשוב על החדשות הטובות – גלן ג'ונסון עדיין חתום בסטוק!

Matipool 18 ביולי 2015

הבן שלי ראה לפני כמה שעות באיזה מקום שיש לו מדיקל אצלנו ביום שני .

D! פה ועכשיו 18 ביולי 2015

אריאל – ישבתי לפני כמה שעות לראות משחק אימון של סטוק רק כדי לוודא. הוא לא שיחק. אני עדיין לא מאמין ;)

מתי – ראיתי. גם ג'ורדן סיכם בדאלאס. לא יודע. כשזה יהיה חתום ומוצג רשמית אז…

יונתן 21 באוגוסט 2015

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה

Comments closed