פותחים עונה (1) – תיאום ציפיות

ליברפול לא אמורה לרוץ לאליפות העונה אבל אין שום סיבה שלא תהיה בצמרת. זה מה שצריך לקרות בשביל זה

זאת היתה פגרה ארוכה באופן יוצא מגדר הרגיל. לא היה מונדיאל באמצע, אבל זה היה רק חלק מהעניין. החלק השני היה הסיום הנורא של שנה קודמת שהשאיר תחושה כזאת חמוצה שבאמת לא ידעת אם אתה רק רוצה לא לראות את הקבוצה הזאת יותר או שרק תתחיל העונה החדשה שאפשר יהיה למחוק את הדבר הנורא הזה מהפרוטוקול.

טוב, על מי אני עובד. ברור שכל מה שרציתי זה שתתחיל העונה החדשה. אתם לא תאמינו מה עשיתי באוף סיזן הזה מרוב רעב לכדורגל. ראיתי משחקים של סטיבי בל.א. גלקסי. ראיתי בשידור אינטרנטי מטושטש משחקי ידידות מול כל מיני מלזים עלומי שם. וכמובן, קראתי שלוש-ארבע פעמים ביום את המדור הכי מופרך ביקום "חלון בשגעון".

עכשיו זה נגמר ואפשר להסתכל קדימה בתקווה.

אז היום תקבלו פוסט ראשון שיסקור את מה אני רוצה לראות בליברפול של השנה ומאוחר יותר השבוע, בשאיפה, סקירה קצרה של המצב בפריימרליג כמו שאני רואה אותו עם ההימורים שלי.

PROP140330-034-Liverpool_Tottenham

לפני שמתחילים – תיאום ציפיות.

אמרתי אלפי פעמים (טוב, לא אלפי, אבל די הרבה) שאני שונא בחינה של ביצועים של קבוצה לפי מבחן התוצאה. למשל, לפני שלוש שנים ליברפול סיימה את העונה במקום השביעי ואילו שנה שעברה סיימה שישית (והיתה רחוקה ממש מעט ממקום חמישי) אבל אין שום ספק מה מבינהן היתה העונה היותר טובה. ולכן, אסור לשפוט עונה על סמך המיקום הסופי בלבד.

גם בעונה הזאת, מבחן התוצאה (שעוד שניה אגיע אליו) הוא לא הדבר היחיד. אחרי העונה שעברה, השאיפה העיקרית שלי היא לראות קבוצת כדורגל שאתה מחכה למשחקים שלה. שכיף לך לראות אותם. ראינו שברנדן רוג'רס מסוגל לזה וזה מה שאני מצפה ממנו קודם כל.

אבל, וזה אבל גדול, השנה היא גם השנה שבה מבחן התוצאה באמת הופך למרכזי. הוא מרכזי כי הבעלים של הקבוצה הציבו לרוג'רס אולטימטום ברור – טופ 4 או הביתה, והוא הופך מרכזי כי עוד סיום מחוץ לטופ 4 יהפוך את העונה של לפני שנתיים לפלא חד עונתי וימתג סופית (כן, אני יודע, אוהדי יונייטד, אני יודע מה אתם הולכים להגיד שכבר מותגנו ככה. אני לא מסכים) את ליברפול כקבוצת מקומות 5-8. סוג של טוטנהאם, אם תרצו.

על כן, הנה הציפיות שלי – אני לא מצפה לאליפות. לא שאני לא רוצה אחת כזו, כמובן. ולמעשה, אני חושב שבצירוף מקרים מסוים (בדומה ללפני שנתיים) ליברפול גם מסוגלת להתחרות על האליפות, אם הכל יסתדר כמו שצריך. אבל אני לא נותן לזה סיכוי גבוה במיוחד.

מה שאני כן מצפה, בדיוק כמו הבעלים של הקבוצה, זה מהקבוצה לסיים בין ארבע הראשונות. לא להתמודד על ארבע הראשונות – לסיים שם. אני חושב שמבחינת כשרון יש שם את מה שצריך ושהפריימרליג הוכיח בשנים האחרונות שהוא לא כזה חזק שאי אפשר לעבור איזה שהיא קבוצה בו. לכולן יש נקודות תורפה ואם רוג'רס הוא יותר מאשר וואן היט וונדר – הוא חייב להוכיח את זה השנה.

*

אז הנה חמישה דברים שליברפול חייבת לעשות השנה על מנת שזה יקרה:

1. היררכיה ושיטה ברורה

אם יש משהו שאי אפשר להגיד על ליברפול של השנה זה שאין לה עומק. היתה המון ביקורת שנה שעברה על הרכש של ליברפול אחרי המכירה של סווארז, חלק נכבד ממנה בצדק, אבל דבר אחד אי אפשר להתעלם ממנו – הרכש הזה יצר מצב שבכל עמדה על המגרש יש לליברפול לפחות שני פותחים ראויים.

אני שומע כל שנה אוהדי ארסנל ויונייטד ובעצם מי לא מדברים על בעיית פציעות בקבוצה שלהם שאם רק לא היתה הם היו יכולים לרוץ גבוה. העניין הוא שהעומס של הליגות הבכירות בעולם גורם לכך שפציעות הן פשוט גורם נתון. ברור שיש קבוצות שיסבלו מכך יותר מאשר קבוצות אחרות וברור שיש שחקנים מועדים לכך (הממ, סטארידג', הממ) מאשר אחרים, אבל לחשוב שאפשר לצלוח עונה שלמה בלי הרבה פציעות משמעותיות זה מופרך. ועל כן, העומק של ליברפול אמור לסייע לה מאוד לעבור את העונה בקלות יחסית. נניח, כבר עכשיו ג'ו אלן נפצע והולך להיעדר למשך חודשיים פלוס-מינוס ועדיין זה לא מזיז ליותר מדי אנשים (ונשאיר בצד את העובדה שזה אומר שעוד פעם נצטרך לראות את לוקאס הרבה יותר מדי).

אבל עומק הוא גם בעיה. כי זה נותן הרבה מאוד שחקנים שרוצים זמן משחק, כשהם לא פצועים, ולא כולם יכולים לקבל.

לכן, רוג'רס יהיה חייב להחליט על שיטה (או על שתיים, עוד שניה ניגע בזה לעומק) ועל השחקנים שמתאימים לשיטה – ולדבוק בה כל עוד הוא יכול.

עוד מוקדם לדעת מה השיטה הזאת הולכת להיות אבל קרוב לודאי שנראה רק ארבעה מגנים ולא שלושה בלמים (וטוב שכך) ואת בנטקה בתור חלוץ חוד. אני מניח שהנדרסון ומילנר הם שניים שהמקום שלהם בהרכב די מובטח, יחד עם קוטיניו, מה שיאפשר לרוג'רס לנוע בין שתי שיטות – 4-5-1, עם קשר אחורי (לוקאס או צ'אן), הנדרסון ומילנר לפניו ומעליהם קוטיניו ועוד מישהו (פירמינו, לאלנה, אייב). אופציה שניה היא סוג של 4-3-3, כשהנדרסון ומילנר מאחור וקוטיניו באמצע עם שני שחקני כנף – אייב ולאלנה או מרקוביץ' או אפילו אינגס.

מה יקרה כשסטארידג' יחזור זאת כבר שאלה שלמה. על מי אתה מוותר בהרכב כזה והאם הוא ובנטקה ביחד בחוד זה שילוב טוב וזאת שאלה שרוג'רס יהיה חייב להסתדר איתה.

2. גמישות מחשבתית

כביכול, הסעיף הזה עומד בניגוד לזה הקודם. אם אתה עובד עם שיטה ברורה והיררכיה קבועה, איך אתה יכול להיות גמיש?

ובכן, זה אפשרי.

אם יש בעיה אחת שמעיבה על הקריירה של רוג'רס עד עכשיו בליברפול זה חוסר היכולת שלו לבצע התאמות בזמן אמת. בעוד שמאמן כמו ואן חאל, עם כל הקשיחות המחשבתית שלו, מסוגל לבוא לשחק מול ליברפול בשיטה אחרת שמנטרלת לגמרי את הקבוצה, רוג'רס לא הוכיח עדיין שהוא מסוגל לעשות את זה.

למעשה, בכל השנים של רוג'רס אין לו ניצחון חוץ אחד על קבוצה גדולה (יונייטד לפני שנתיים לא ממש נחשבת) וכמעט תמיד הוא מפסיד – ארסנל, צ'לסי, סיטי, יונייטד – פשוט כי הוא לא מסוגל לייצר גמישות מספקת על מנת להתאים את עצמו לקבוצה שממול. אם מוריניו מסוגל להגיע לאנפילד ולייצר בונקר מפואר, אין סיבה שגם רוג'רס לא יהיה מסוגל לבוא למשחקי חוץ קשים ולייצר קבוצה שלא רק מנסה לשחק את המשחק שלה אלא גם מצליחה לנטרל את הקבוצה השניה. וכדי לעשות את זה הוא יהיה חייב להיות גמיש. לעשות חילופים מוקדמים כשדברים לא עובדים, להציב הרכבים יותר שמרניים, לדעת לתת הנחיות טקטיות יותר שמרניים וכל מה שמאמן צמרת אמור לעשות אם הוא רוצה להיחשב כזה.

3. גולים

כן, אני יודע, נשמע טפשי. ברור שצריך גולים. אבל אחרי שנה שעברה זה לא כל כך טריוויאלי.

ובכן, שימו לב לגול פה למטה. כן, פרה-סיזן והכל, ועדיין – מכל זווית זה עדיין יותר גול ממה שכל ה"חלוצים" שלנו עשו שנה שעברה. עם התוספת של פירמינו ובנטקה, הציפיה היא לקבוצה שמבקיעה גולים, גם אם לא בצרורות של תקופת סווארז.

4. שיפור הגנתי ניכר

גם זה נשמע טרוויאלי (ואכן כך הוא) אבל אם בנושא של הגולים לפחות רוג'רס הראה בעבר שהוא מסוגל לייצר שיטה שבה ההתקפה פורחת, בהגנה הוא הרבה יותר טעון שיפור ולמעשה בכל השנים שלו לא ראינו הגנה אמיתית מתפקדת.

מבחינת כוח אדם, כנראה שאנחנו מתייצבים על הכי טוב שהיה לנו בשנים האחרונות. זה לא קשה כמובן, זה שג'ונסון כבר לא במועדון זה שיפור אדיר וקליין שמגיע במקומו נראה כמו שדרוג רציני (אני יודע, גם סבתא שלי ז"ל היתה שדרוג רציני לגלן ג'ונסון. פוסט מורטם). בצד שמאל, מורנו יצטרך להוכיח את עצמו ובינתיים נראה שג'ו גומז הצעיר, שנתן מסע הופעות מצוין בפרי-סיזן, עשוי לקבל את חולצת ההרכב במשחק מול סטוק – וזה טוב מאוד כי הגיע הזמן שמורנו ידע שהמקום שלו לא בטוח ויתחיל לעבוד בשבילו. בכל מקרה, יחד עם סקרטל ולוברן או סאקו בבלם, לליברפול יש רביעיה הגנתית סבירה, שממש צריכה עזרה מהמאמן כדי להשתפר.

מה שאין לליברפול, כמו כל השנים האחרונות, זה קשר אחורי באמת טוב שיעצור חלק גדול מההתקפות בשלב מוקדם (לא, לוקאס, לעשות פאול 18 מטר מהשער זה לא לעצור התקפה). החסרון הזה הוא בעוכריה למעשה מאז העזיבה של מסצ'ארנו והוא לטעמי ההבדל הכי גדול בינה לבין לבין קבוצות הצמרת הרציניות. כמובן, לפני שנתיים הצלחנו להסתדר בלי אחד כזה, כשסטיבי מילא את התפקיד, אבל באותה עונה פשוט הבקענו בצרורות, מה שאני לא צופה שיקרה השנה, ולכן הצלחנו להתחמק (יחסית, כמובן, בסוף זה בא לנגוס לנו באחוריים) מטיפול בנושא.

איך רוג'רס מתכוון לפתור את הבעיה אני לא יודע. אני מניח שהלחץ הניכר שיופעל על ידי כל חוליית הקישור אמור למנוע חלק מההתקפות, אבל מצד שני כשמתחמקים מהלחץ החלק האחורי חשוף יותר, כמו שראינו לפני שנתיים.

בהצלחה עם זה רוג'רס.

5. פתיחת עונה סבירה.

תראו, אני יודע שהלו"ז שלנו קשה. יונייטד, ארסנל, צ'לסי, סיטי, טוטנהאם ואברטון – כולם משחקי חוץ בחצי הראשון של השנה.

אבל בסופו של דבר, כולם משחקים נגד כולם פעמיים. לאף אחד אין לוז יותר קשה מלקבוצה אחרת. מה שצריך זה פשוט לעבור את החלק הראשון של העונה בצורה טובה על מנת שיהיה אפשר לייצר ריצה טובה בחלק השני שלה. לפני שנתיים (כן, אני שוב חוזר לעונה הזאת) פתחנו עם משחקי חוץ אצל כל הקבוצות האלו, למעט יונייטד, ועדיין רצנו לאליפות. ויש לזכור, למעט טוטנהאם, את אף אחת מהן לא ניצחנו בחוץ ולמעשה הפסדנו לשלושת הקבוצות הבכירות. ועדיין, זה לא גמר לנו את העונה.

אז מה צריך? צריך לאסוף את הנקודות מול "הקטנות" ולהוציא תוצאה מול הגדולות. אין צורך לנצח את צ'לסי או סיטי בחוץ, גם תיקו מאופס יהיה תוצאה מצוינת. אם נצליח לעשות את זה – יש מצב שתהיה לנו עונה קצת יותר טובה מזו הקודמת.

איפה מתחילים? בסטוק כמובן. אותו מקום שבו סיימנו בצורה כל כך איומה את עונה קודמת.

זמן טוב לקצת redemption, לא?

בייבי, נולדנו לרוץ
70:14 שעות

77 Comments

ריצ'י מקאו 5 באוגוסט 2015

מסכים ובעיקר לנושא פתיחת העונה. חייבים פתיחה טובה וסולידית בה ממקסמים נקודות מול הקטנות ושורדים (כן, גם עם 0:0 מכוער) את שרשרת משחקי החוץ המטורפת שיש לנו בשליש הראשון של העונה. אם נצליח בזה, אז הבטחון יהיה גבוה והקרקע תהיה מוכנה להסתערות על הליגה בהמשך. אם הפתיחה תהיה חלשה, אז רודג'רס עלול למצוא את עצמו מגולגל בתוך כדור שלג שבסיומו הרבה כסף ישכנע את קלופ לקצר את שנת השבתון שלו בינואר.

גלן 5 באוגוסט 2015

רוג'רס הוא ואן גנדי של פליאוף 99 מול אינדיאנה. הוא פולמר של טנסי ב98. למעשה הוא אפילו ביתרון עליהם ביחס נזק תועלת. לכן נראה לי שתעשו חייל עד כניסה לארבע.

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

אני מאלו שסוף העונה הקודמת הכניס לדיכאון שהקיץ עד עשכיו לא הצליח לשנות אפילו עם הרכישה של פירמינו אז אני בונה על ראשון לעשות לי את מה שההצלה של מיניולה עשתה לפני שנתיים.
אני איתך מבחינת המטרות אבל חושב שזה עדיין לשפוט לפי התוצאות כי בסוף לא משחקים לבד. ומה עם תהיה קבוצה נהדרת, שכיף לראות, שרצה טוב שבמחזור האחרון תכשל מלסיים רביעית בגלל פנדל הזוי במשחק אחר? מה שכן, אני לא חושב שיש ל-BR עונה שלמה. יש לו עד ינואר להראות קבוצה חזקה שרצה מאד גבוה, שלא יבנה שוב על חצי עונה שניה טובה יותר, שזו ההתמחות שלו בינתיים.

1. עוד לפני היררכיה אני רוצה לראות אותו משתלט על הסגל הזה שיש לו עכשיו. עד היום הוא סיים כל עונה עם גג 16 שחקנים ברוטציה שלו.
אני גם לא רואה מצב שפירמינו לא באנקר בהרכב, אלא אם הוא נראה כמ בלוטלי.

2. אני מקווה שתבוא ישועה לעניין הזה מהחלקים החדשים בצוות המקצועי, אף על פי שאין לי איתם היכרות. אבל החידוש הזה עשוי לעשות לנו דברים טובים. גם בהקשר של סעיף 4.

3. הגול המהיר שמשנה את כל המשחק אפיין אותנו לפני שנתיים. לפני שנה לא כבשנו בכלל אלא אם זה כלל צירים של 80 דקות לפני זה. מקווה לראות 15+ של בנטקה, ועשר פלוס של כל השלושה – קוטי/פירימינו/הנדו. זה יהיה בסיס סביר יחד עם מילנר ושחקני האגף, בשאיפה שגם מרקוביץ' יעלה רמה בעניין. גם שערי הקרנות של סקרטל היו כמדומני בירידה בעונה שעברה, ואולי עכשיו, כשתהיה מטרה גדולה באמצע, גם הוא יחזור.

4. קשה. קשה. קשה.

5. אנחנו צריכים פתיחה מעולה, לא טובה. זה לא אומר לנצח את כל משחקי החוץ אבל זה לקחת את כל הנקודות מול הקטנות יותר. לבנות מומנטום ולהוריד לחץ. גם מרודג'רס.

יריב ס. 5 באוגוסט 2015

ההגרלה ממש לא שפויה ומתברר שההנהלה ביקשה לא לארח משחקים גדולים בסיבוב הראשון בגלל העבודות במגרש. העובדה שכל היריבות הקשות בכל משחקי החוץ הראשונים של העונה מחייבת חיבור מיידי ומומנטום סביר.
אם מסיימים את הסיבוב הראשון במרחק של 4-6 נקודות מהטופ 4 כאשר מארחים את כל הגדולות בסיבוב השני (ארסנל ויונייטד באות שתייהן לאנפילד בהפרש של 4 ימים באמצע ינואר) זה יהיה מבחינתי סיבוב טוב.

תורג׳י 5 באוגוסט 2015

אתה יכול לפרט או להפנות למקום בו יש מעקב אחרי העבודה? ואיך העבודה תפגע במשחקי הבית?

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

liverpoolfc.com/news/latest-news/161747-lfc-reveal-stadium-expansion-vision

liverpoolecho.co.uk/news/liverpool-news/anfield-redevelopment-live-650-tonne-9719575

liverpoolecho.co.uk/sport/fsgs-mike-gordon-hails-main-9726596#ICID=sharebar_twitter

סימנטוב 5 באוגוסט 2015

בעקבות הלינק נכנסתי לגוגל מפות לראות את הסביבה של האצטדיון, מקסים ומטורף שהוא בלב שכונת מגרים

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

חוויה נהדרת להסתובב בחוץ לפני משחק.

לא בטוח כמה זה מגניב לגור שם :)

סימנטוב 5 באוגוסט 2015

אולי אני לא צריך להתלונן על הקריוקי של השכנים…

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

עדיף שבע פעמים לשמוע את אנפילד מאשר קריוקי.
הבעיה היא נראה לי אלפי השיכורים והרועשים לפני ואחרי.

סימנטוב 5 באוגוסט 2015

:-)

matipool 5 באוגוסט 2015

הרבה אצטדיונים באנגליה נבנו בלב או בצמוד לשכונות מגורים .

יריב ס. 5 באוגוסט 2015

לא לשכוח שהאיצטדיון הוקם עוד לפני הקבוצה, מתישהו במאה ה 19

יותם 5 באוגוסט 2015

האמת, עם כל הסבל שמחכה לנו, איזה כיף! Here we go again

ran 5 באוגוסט 2015

פוסט מדויק שסיכם יפה את מצב הדברים,
הייתי מזכיר גם שזו עונה שנייה ברציפות שאנחנו בונים קבוצה
ובהתאם, לפי סטטיסטיקה אישית שלא נסמכת על דבר, חצי מהנרכשים החדשים יאכזבו…
נגעת בבעיה המרכזית והיא החוסר בקשר אחורי איכותי ואיך שלא נשחק באינפלציית הקשרים בסגל, בסוף לוקאס יהיה רוב השנה בהרכב.
במידה ומורנו יעשה את השדרוג הנדרש (אני משתעשע בראש שגם מרסלו היה חור הגנתי שהגיע לריאל ובשני משחקים שהייתי בהם במגרש בעונה החולפת היה מפלצת, אז אולי יקרה גם עם מורנו…) ומשחק לחץ יעיל ע"י החלק הקדמי,
אולי נזכה לעונה מאד מעניינת. הללויה.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

אולי סוף סוף נזכה לראות את צ'אן בעמדה האמיתית שלו ונגלה מה הוא באמת שווה. חצי מהרכש ייכשל זה שדרוג רציני לעומת שנה שעברה. פירמינו הכי מפחיד אותי, רשום עליו באסט

Asaf 6 באוגוסט 2015

אריאל מסכים איתך לגבי פירמינו וממש מקווה שנטעה יחד כלפיו, נק׳ מכריעה לגבי העונה היא הכשירות של סטאריג׳ שגם את העונה מתחיל פצוע, לפני שנתיים הוא היה פרט לסוארז השחקן הכי משמעותי באותה עונה ומאז במקום להמשיך את הפריצה בעיקר מתמודד עם פציעות לרוב

צור שפי 5 באוגוסט 2015

רק הערה אחת – מוריניו עושה בונקר מפואר במשחקי חוץ מול יריבות קשות זו לא דוגמה לגמישות מחשבתית וביצוע התאמות. אצל מוריניו זה כמעט default.

בליקי 5 באוגוסט 2015

אין איזה ניחוש מסורתי לפני תחילת העונה? מה קורה?

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

יהיה בפוסט הבא

matipool 5 באוגוסט 2015

יש בי אופטימיות לקראת העונה הקרובה . לא יודע מאיפה היא מגיעה אבל היא קיימת .
אני חושב שמילנר הולך להיות מצוין ושחקן מאד משמעותי עבורנו .
העונה יש באמת הרבה מאד אפשרויות להרכבים ומערכים שונים . מקווה שרודג'רס ימצא מהר את המערך וההרכב הכי טוב שלנו .
נ.ב. – מישהו יודע מה קורה עם פלאנגן ? אהבתי והערכתי אותו מאד בעונת סוארז .
נ.ב. 2 – מתי סטארידג' אמור להיות כשיר ?

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

סטארידג' היום פרסם שהוא מתכנן לחזור לשחק בתחילת ספטמבר למשחק מול יונייטד. על פלאנגן לא הייתי בונה בעונה הקרובה (או בכלל)

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

לא הייתי בונה גם על דניאל, זה קנה רצוץ. נהדר כשכשיר אבל מסוכן מדי לבנות עליו.

ג'וש 5 באוגוסט 2015

חמוד, אם פירמינו לא פותח -לא רוג'רס ולא אתה מבינים משהו בכדורגל. הוא הטוב בקאדר. (קוטיניו צריך לשפר את סך השערים-בישולים שלו)
שנית, צ'אן לא הוכיח יכולת כבלם ובטח לא מגן. רק ק.אחורי . שכחת את המגן קליין (הגיע מסאות'האמפטון ב-16 מיליון יורו !).
סטאריג', בנטקה, אוריגי,איגס- רק אחד מהם (או מקס שניים) יפתח. בשביל מה צריך את בוריני ובלוטלי?
איבה, מרקוביץ , לאלנה-רק אחד מהם יפתח.
על איזה עומס אתה מדבר? הקבוצה לא באירופה.
ההגנה עדיין מאוד בינונית. כנל השוער.
אליפות? תתפלא, יש בהחלט סיכוי .

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

וואו, לא הגבת לשום דבר שאמרתי פה, זה חתיכת דבר מרשים. העיקר שקראת לי חמוד

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

אריאל מאז שעמית לא כותב פה אין מי שיקרא לאף אחד חמוד. תהנה מהמצב.

ג'וש 7 באוגוסט 2015

למה שכתבתי קוראים ביקורת ענינית, למה שאתה ענית בתגובה קוראים אינפנטיליות. התייחסת ל"חמוד" , ולא לשאר. ומה אתה כבר כתבת??

matipool 5 באוגוסט 2015

הליגה האירופית היא גם באירופה .. מבאס הסיפור עם המשחקים בימי חמישי שדוחים משחקי ליגה משבת לראשון .
מיניולה היה בגרף של שיפור עצום בעונה שעברה ( בטח לעומת העונה שלפני ) . מקווה שימשיך .
ברור שמנסים להיפטר מבוריני ובאלטולי .
אייב ולאלנה יפתחו כנראה ביחד במחזורים הראשונים עד להשתלבות של פירמינו שיתפוס את המקום של אחד מהם .

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

זה מבאס בעיקר לרובי. השנה אני לומד בימי ראשון ככה שכנראה אעבוד בהם, נראה איך כל זה יסתדר.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

למה מבאס לרובי, כל משחק שהוא לא על שבת זה יתרון בשבילו, לא?

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

כן. החום. התכוונתי הפוך הכל. הוא עדיין חייב לנו הזמנה למשחק כשיש על מה.
לאן נעלמת יא רובי?

רובי פאולר 5 באוגוסט 2015

אני פה אני פה
יאללה ימי ראשון ברעל :-))))

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

הו. מעולה. אפשר להפצע בשקט!

רובי פאולר 6 באוגוסט 2015

אם כבר להיפצע אז באיזור הלב, בשאר האיזורים אני לא מבין :-)

D! פה ועכשיו 6 באוגוסט 2015

D:

אריק האחר 5 באוגוסט 2015

אריאל
הסיכוי שליברפול תיקח אליפות שואף לאפס
האם יש קבוצה בעשור האחרון שסימה מקוםשישי שעשתה קפיצת מדרגה כל כך חזקה ולקחה אליפות בלי להיות ברביעיה הראשונה ?
מילנר הולך להיות שחקן מפתח בליברפול
עושה הכול על המגרש ותמיד נותן את הכל.
ליברפול תאבק על המקום הרביעי.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

לפני שנתיים ליברפול קפצה מהמקום השביעי לשני והיתה במרחק כלום מאליפות.
לא מכיר את המושג "אין סיכוי"

זה משנה 5 באוגוסט 2015

מחרה מחזיק את אריאל.

אריק האחר 5 באוגוסט 2015

ניסים קורים מעת לעת בשביל זה אנחנו אוהדי הספורט חיים מעונה לעונה
ריאלית ליברפול צריכה לשאוף לרביעיה הראשונה להיות אלופה זה פנטזיה
באותה עונה שכמעט לקחתם אליפות היה לכם שחקו שובר שיויון היום הוא בברצלונה.
מקום שני וכמעט לא נותנים תשובה לאיזה קבוצה עשתה קפיצת מדרגה ממקום שישי לאליפות.
ליברפול מול הגדולות עדין לא בשלה לאליפות.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

אבל זה לא מה שכתבתי?

קורא אדוק 5 באוגוסט 2015

הדרישה למקום רביעי לא ריאלית ולא הוגנת . לא רואה את ליברפול עוברת בטבלה את צ'לסי יונייטד ארסנל וסיטי אלא אם אחת מהן תכשל בגדול.
עם סגל השחקנים הזה מקומות 5-8 ריאליים לחלוטין, כשצריך לקחת בחשבון שגם קבוצות כמו סאותהמפטון וטוטנהאם עם מאמנים ושחקנים יותר טובים או באותה רמה.
כל דבר מעבר לכך בעיניי תהיה הפתעה והישג עצום.

עוד מתן אחד 5 באוגוסט 2015

לדעתי שוב תישארו מחוץ ל-4 הראשונות..
צ'לסי היא צ'לסי היונייטד בנויים טוב (אין להם עומק בעמדת החלוץ אבל זה ניראה לא רע כרגע) ארסנל טובה יותר בלי ספק והיחידה שאני עדיין לא בטוח לגבי היכולות שלה העונה היא הסיטי ואם היא תפתיע לטובה (כי אין להם הגנה וגם הקישור המרכזי ניראה עייף מאוד אבל ההתקפה והקישור הקידמי עדיין שם) אז אין לכם מקום לדעתי.
יהיה לכם קשה מאוד…

אבי גלברט 5 באוגוסט 2015

טוף ,ניתוח יפיפה וכנראה גם מדויק ונכון .נתחיל בזה שאליפות לא ניקח נקודה .עומק יש אבל אין מספיק איכות . נקודת חולשה בלמים ושם גם חסר לי עומק . קשר אחורי גרזן רציני גם אין ואם כל הכבוד לצ'אן שיוכיח אחרת ….בהתקפה יש אכן עומק /עומס(אייב פוריני לאלנה מרקוביץ סטארידג אינגס בנטאקה ) וזה גם מתוך הנחה שבוריני ובאלוטאלי הולכים ולגבי האחרון יפה שעתיים קודם …כמובן שאפשר לנתח עמדה עמדה לעומק אבל על פניו למרות הרכש הגדול זה עדיין לא רכש שייתן לנו את העונה החלומית של לפני שנתיים .מה שמעודד זה שסיטי נראים פגיעים כרגע ואולי גם הוורודים וזה עשוי להביא אותנו למקומות 3-5 .חסר לי משחק שתיים כדי לראות איך הקבוצה נראית ואז לבסס את הציפיות שלי לעונה .בלי זה אז זאת סתם פסימיות טבעית ואופיינית ..ארסנל נראים על פניו כבשלים לאליפות וצ'לסי יהיו יעילים להחריד כרגיל ולצערנו .מה שבטוח שכישלון הפרויקט גם השנה יביא לפרוק החבילה וכנראה הפרדות מקטוניו וכו …מה אגיד נקווה לפחות כאמור לכדורגל כייפי ,שמח ויצירתי .יש לנו 3 ברזילאים בסגל ! …..טוב לוקאס לא ….

Stern 5 באוגוסט 2015

לדעתי הבעיה הגדולה של רודג'רס זה שהוא לא יודע לאמן הגנה. יש שחקנים סבירים פלוס בחלק האחורי אבל הארגון של משחק ההגנה, התיאום ביניהם, עמידה נכונה על המגרש, היו גרועים מאד שנה שעברה וזה הוביל גם לחוסר שקט בולט בחוליה הזאת, בנוסף ללא מעט גולים שטותיים. לראות את צ'אן משחק מגן היה די נורא והוא עשה את זה הרבה יותר מדי פעמים. בתור קשר אחורי אני דווקא חושב שהוא יכול להיות שחקן גדול.
הגנה היא הבסיס, עד שהיא לא תתיצב ושאר החלקים יהיו יותר רגועים שיש מאחורה מישהו שיודע לעשות את העבודה, גם חוסר היציבות הגדול יימשך.

זה משנה 5 באוגוסט 2015

רודג'רס יודע לאמן כל חלק בקבוצה כולל הגנה כפי שהראתה הריצה של ליברפול בחורף האחרון. מה שכן, הוא לא בהכרח תמיד הכי טוב בזה, בדיוק כמו שחקנים שיוצאים מכושר משחק, כך גם הוא. אם כברב, המסקנה שלך צריכה להיות אחרי העונה האחרונה שהוא לא יודע לאמן התקפה, וזה יהיה טיעון תקף באותה המידה.

משה 5 באוגוסט 2015

א. אני ממש לא חושב שאנחנו מועמדים לאליפות אבל המושג "אין סיכוי" מגוחך בעיני. צ'לסי לא הייתה אלופה חזקה במיוחד, סיטי לא השתפרה למרות סטרלינג, להכתיר את ארסנל רק בגלל צ'ך זו בדיחה ולא השתכנעתי שיונייטד התחזקה מאוד בהתקפה או בהגנה (ואיבדה את השחקן הכי טוב שלה בעונה שעברה).
ב. הקשר האחורי שלנו לשנים הקרובות צריך להיות צ'אן. אני מאוד התרשמתי ממנו בכל פעם שהוא יצא מעמדת הבלם שהעיקה עליו.
ג. החשש המרכזי שלי זו ההגנה, מעולם לא הייתי מחובבי סקרטל, סאקו משחק אחד כן ושניים לא ולוברן היה פלופ רציני בעונה שעברה.
ד. להגיד שרוג'רס הולך בינואר זה לא רציני, באילו נסיבות ? מה היעד שלו לחצי עונה ? סתם אמירה של פרימו.
ה. הרכש הכי טוב שלנו הגיע כנראה בחינם וזה הישג יפה. אם פירמיניו ובנטקה יפגעו זו יכולה להיות התקפה קטלנית.
ו. גם לפני שתי עונות פתחנו מול סטוק…
ז. יאללה שיתחיל כבר.

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

לגבי ינואר זה אני אמרתי. לא זוכר שאריאל אמר.
ואני עדיין חושב שאם הוא לא יראה דברים טובים יותר מהעונה שעברה עד לינואר ואם קלופ עדיין יהיה זמין זה בהחלט יעלה על הפרק. הוא קיבל הקיץ רכש הרבה יותר טוב ויותר מוקדם ועושה רושם שהוא גם היה יותר מעורב בבחירות.

משה 5 באוגוסט 2015

לא התכוונתי להעליב אותך אישית, אתה בטח לא פרימו…
זה נכון שזו קבוצה שלו הפעם, עם זאת אלא אם יהיה כישלון קולוסאלי אין סיבה שאחרי פחות מסיבוב עם קבוצה חדשה והגרלה קשה הם צ ידונו בזה.

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

לא נעלבתי. הגבתי לגבי עניין החצי עונה.

אני חושב שהנה האחרונה הייתה כלכך גרועה שמעמדו בהחלט עמד על הפרק, אף שגם לועדת קישוט הסגל היה חלק בזה. מאחר ומאמנים בכירים (כי לא שווה להחליף אותו בשביל עוד מאמן זוטר מהליגה וגיא לוזון תפוס) קשה למצוא נראה לי שאם יהיה מאמן כמו קלופ על המדף וחצי העונה לא תתורגם ליכולת גבוההף שתראה שהוא מצליח להוציא משהו מהקבוצה אז הוא עשוי לשלם על זה.

רובי פאולר 5 באוגוסט 2015

ולופא קדוש נפטר…

אריק 5 באוגוסט 2015

בכנות אריאל למה הסיכוי גדול יותר – אליפות או קלופ?

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

זה לא חוכמה, גם ביום טוב הסיכוי לאליפות הוא לא יותר מעשרה אחוזים. לאור התחרות, הסיכוי לסיים מחוץ לטופ 4 הוא מן הסתם גבוה הרבה יותר (הייתי שם אותו על איזור ה-ארבעים-חמישים)

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

דרך אגב, זה נכון גם לסיכויים של יונייטד. הייתי נותן להם לא יותר מ-15-20 אחוז לזכיה באליפות ובאיזור ה-30 אחוז לסיים מחוץ לטופ 4

אריק 5 באוגוסט 2015

גם לקלופ ואליפות האמת.
אני חושב באמת,ונדמה לי שקשה להאשים אותי באופטימיות יתרה, שהפער בין הקבוצות גדל.
אבל זה הכל פנטזי. לשתי הקבוצות חסרונות משמעותיים ופציעה לכאן או לכאן יכולה לשנות את התמונה.

אריק י. 5 באוגוסט 2015

יסיימו מקום 5-6

באבא ימים 5 באוגוסט 2015

אליפות לגמרי לא בספרים. יש ככל הנראה ארבע קבוצות מוכשרות יותר, עמוקות יותר ומחוברות יותר. לעקוף אחת מהן יהיה הישג וגם זה די בספק בגלל האוברול שליברפול עשתה בסגל שלה. צורפו בקיץ ארבעה אולי חמישה שחקנים שאמורים להיות שחקני הרכב ראשון (קליין, פירמינו, בנטקה, מילנר ואולי אוריגי) ולדברים כאלה לוקח זמן להתחבר.

זה נקטה לא רע לקראת העתיד אם יתנו לזה זמן. אני אוהב את הקישור. צ׳אן, מילנר, הנדרסון, פירמינו וקוטיניו נשמע כמו שילוב די בריא של ברק וקשיחות. קוטיניו (וממה שראינו ביוטיוב על כל ההסתיגויות הכרוכות בכך) וגם פירמינו גם מוסיפים מימד של איום בבעיטות מרחוק שהיה די חסר בעבר ואייב, בנטקה ואוריגי יוצרים התקפה מהירה ופיזית מאוד כך שגם בהתקפה יש למה לקוות. לא השנה לדעתי.

זה משנה 5 באוגוסט 2015

לא מבין איך אתה רואה את יונייטד כקבוצה יותר מחוברת. וזה לא בגליל שאני מזלזל בהם אלא מכיוון שעוד לא ראינו שזה התחבר. מרכז שדה חדש. הגנה שהסתמכה על שוער שעוד שנייה עוזב, וטרם הביאו את החלוץ שדיברו עליו.
יונייטד במצב דומה לשלנו ועם ליגת האלופות על הראש והקריזות של ואן לאל.

באבא ימים 6 באוגוסט 2015

כי ראיתי אותם נגדנו. מה שכן- אתה רוצה לפרק אותה, תנטרל את קאריק.

זה משנה 6 באוגוסט 2015

אני לא צריך לעשות לקאריק כלום. הגוף שלו לבדו מנטרל אותו.
אגב, מי שלא קרא את הפוסט של דורפן לפני כמה שבועות על יונייטד החדשה לא קרא ניתוח טקטי כ"כ מוצלח מעולם.
http://debuzzer.com/dorfan/57817/

טל 12 5 באוגוסט 2015

רכש טוב יש,עכשיו השחקנים "רק" צריכים להתחבר. אני חושב שיש בסיס טוב ונספו כוחות חדשים וחשובים,בעיקר בחלק הקדימי והשאלה היא איך פותחים את הליגה, כי לפעמים לוקח זמן עד שמתחילים להבין אחד את השני וכל אחד צריך למצוא את המקום שלו על המגרש… לא תמיד זה קורה ואם כן,לא כל כך מהר. אני מקווה לראות את זה קורה וכמה שיותר מהר לפני שהליגה בורחת לנו.

אופיר 5 באוגוסט 2015

אין לי מושג למה לצפות מכם – אולי אתם מדהימים ואולי איומים – איך אפשר לדעת משהו עם רכבת השחקנים אצלכם?

שי 5 באוגוסט 2015

רק רוצה להגיד שלפני שנתיים הכרחתי את עצמי להפסיק לקרוא את חלון בשגעון אלא אם יש לו כותרת שמבשרת על העברה קונקרטית שאני לא יודע מה היא. ככה הוא לא מחדש לי כלום בשיעור נסבל של 70% מהזמן.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

מה אני אגיד לך, אתה הרבה יותר חזק ממני

אריק 5 באוגוסט 2015

אריאל, אתה באמת קורא על העברות בעברית? העידן האינטרנטי ייתר לגמרי את העניין. תמצא שני עיתונאים שמחוברים מספיק להנהלה וזה מספיק.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

אבל אז איך אני אוכל לפנטז על מרקו רויס מגיע לליברפול?

אריק 5 באוגוסט 2015

הכי חזק היה קרוס. המירור כתבו שהוא "קרוב לליברפול" ממש לאחרונה. שזה הגיוני בסך הכל כי להיות שחקן הרכב בריאל זה סתם מבאס וגם חם מדי במדריד.. אין על גשם צפוני.

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

כן, כי קרוס ליונייטד היה הגיוני

אריק 5 באוגוסט 2015

מהשחקנים שקושרו ליונייטד אפשר להקים 4 ליגות אירופאיות בכירות.

D! פה ועכשיו 5 באוגוסט 2015

D:

אריאל גרייזס 5 באוגוסט 2015

שכולן עדיפות על הפריימרליג. תכלס, זה סיפק לי שעשוע אין קץ

רובי פאולר 6 באוגוסט 2015

רק בן רייכרט לא קושר אלינו…

אסף שלום 5 באוגוסט 2015

גם בשנה שעברה שהייתה איומה הייתה לנו תקופה ששיחקנו טוב. למרות שרוב השחקנים שנקנו שנה שעברה הם עם כישרון בינוני ולא שווים את הכסף. ושיחקנו בלי דניאל וכמובן איבדנו את סוארז.
אני חושב שהפערים בכדורגל האנגלי הם קטנים ממה שחושבים. שנה שעברה צ'לסי לקחה את האליפות לא בגלל שהיא טובה אלה שהיא הייתה טובה בלהכריע את הקטנות בתחילת העונה וליצור מומנטום. למעשה היא הייתה הכי פחות גרועה.

החדשות הטובות הן שמכל קבוצות הצמרת אנחנו ויונייטד היחידות שהתחזקו (על הנייר כמובן) צ'לסי נשארה אותו דבר וסיטי הביאה את סטרלינג שמעבר לזה שהוא אידיוט שהוא עזב את ליברפול הוא שחקן מצוין אבל לא שחקן שיכול לקחת קבוצה על הכתפיים שלו. הם גם איבדו את מילנר…

לכן הסיכוי לאליפות ישנו. הפער שלנו הוא מנטלי. לפני שנתיים ללא ספק היינו הקבוצה הכי טובה באי אבל מנטלית קרסנו. פתיחה טובה עם 10 נקודות עד סוף אוגוסט ויצירת אווירה של FEEL GOOD מסביב לקבוצה ואנחנו מגיעים ליונייטד. ניצחון שם והשמיים הם הגבול.

אני לא חושב שבנטקה הולך להיות סוארז חדש, אפילו לא טורס. אבל הוא בהחלט הולך להיות האיש החשוב שלנו העונה

איאן ראש 5 באוגוסט 2015

מסכים שחסר חיזוק למרכז. מקווה שצאן ישתלט על העסק. לא יודע מה ההרגשה שלי לגבי רודגרס, יש לי סימפטיה ואני אוהב לתת צאנס וזמן אבל לוקאס עדיין בקבוצה! לטעמי גם לוברן היה צריך להיות משוחרר וחובה בכל מקרה לחזק את ההגנה. ההתקפה היא סימן שאלה. מעניין לראות איזה סגנון רודגרס להקנות לקבוצה השנה.
צלסי שמרה על כוחה. ארסנל התחזקה מעט אם כי לא חושב שלא תישבר( תרתי משמע) לקראת ינואר-פברואר. סיטי תלויה מאוד בברומטר שלה שהוא טורה. בכל מקרה היא עדיפה עלינו. גם יונייטד עדיפה עלינו כי עם כל הבעיות שהיו לה שנה שעברה היא סיימה מעלינו בפער והשנה רק תשתפר(לא לאיום על האליפות).
למרות כל זאת, כאוהד ליברפול טיפוסי, מאמין כי מאמין כי ניתן שנה יפה ונתברג בטופ 4.

צביקה 6 באוגוסט 2015

נהנה מאוד לקרוא אותך ומסכים עם הרוב.
אני נוטה להניח שנושא הגולים לא נפתר, והסנריו הסביר ביותר הוא שאינגס יתגלה כסוג של דייוייד אנגוג, בנטקה יתגלה כאמיל הסקי (ואני לא מזלזל – זה יביא 8-9 גולים – אבל לא 20+) וסטארידג׳ יתגלה במרפאה של המועדון ולא יצא משם.
והלוואי שאתבדה.
YNWA

יהושע פרוע 7 באוגוסט 2015

אני אגיד לך מה יקרה שסטארידג' יחזור! הוא יפצע שוב. אני בכלל לא מחשיב אותו ברוטציה

cookie-monster 9 באוגוסט 2015

כשאואן עזב שנה אחרי זכינו במשהו

אז אולי השנה נזכה במשהו גם

מה

יש סיכוי לא?

ב1/28 אולי אפילו שווה לשים על זה קצת כסף

D! פה ועכשיו 9 באוגוסט 2015

תרשמי אותי קוקי.

אחרי המשחק הזה יש סיכוי שהיחס אפילו "ישתפר"

Comments closed