בשבחי הסבלנות

כמה הערות קצרות על ההעפלה של מכבי לליגת האלופות

670665_I

לא היה בכוונתי לכתוב משהו על המשחק היום, התכוונתי להסתפק בתגובות פה ושם ולהשאיר את החגיגות לצהובים אבל בכל זאת דברים הצטברו לי כמה דברים להגיד, אז ככה:

1. מפרגן לגיל שלי, חיים שדמי ושאר ידידיי המערכת אוהדי מכבי תל אביב (אח שלי בינהם). אני מסוגל להזדהות עם מה שעבר עליהם בשבוע האחרון ועם השמחה שלהם היום גם אם אני לא אוהד הקבוצה. מגיע להם לחגוג (כאילו הם לא חגגו מספיק בשלוש השנים האחרונות).

2. אם יש משהו שההצלחה של מכבי תל אביב, שעלתה כזכור עם שמונה ותשעה ישראלים בהרכב בשני המשחקים האחרונים, יכולה ללמד אותנו היא שהגיע הזמן להפסיק לדבר על מנטליות של שחקן ישראלי. מנטליות היא לא יותר מאשר תירוץ גרוע לחוסר מקצועיות. כששחקנים מגיעים למשחקים כאלו עם כושר גופני ראוי – אלמנט חשוב פי כמה ממנטליות בדקות האחרונות של המשחק – עם הנחיות טקטיות נכונות, עם הבנה של התפקיד שלהם וביצוע של הנחיות המאמן – אין צורך במנטליות מפוקפקת. מכבי תל אביב, מעל הכל, שיחקה כדורגל נכון, הן במשחק החוץ בבאזל והן היום. לא מנטליות של כדורגלן ישראלי ולא בטיח – הגול של זהבי בדקה ה-96 הוא גול של כדורגלן מצוין שגם היה בכושר הגופני הראוי להצליח לרוץ את המגרש גם אחרי 95 דקות מאומצות. מנטליות היא ללוזרים.

3. הדבר השני שהמשחק הזה צריך ללמד אותנו זה את שבחי הסבלנות. זה נכון שמכבי החליפה ארבעה מאמנים בשלוש פלוס השנים האחרונות אבל הדרך לא השתנתה כהוא זה. אישית אני מצדד בגרסת אלפסי שהכסף הוא כנראה הגורם המשפיע ביותר בהשתלטות של מכבי על הכדורגל המקומי, אבל גם עם כסף צריך לדעת מה לעשות. ומכבי, למרות שנכשלה פעמיים בניסיון ההעפלה לליגת האלופות, לא שינתה את דרכה. לא השקיעה ברכש מטורף, לא הביאה מאמן ישראלי או פיטרה את המאמן שנכשל בהעפלה ובעיקר – שמרה על שקט, בכשלונות ובהצלחות.

אני שומע אנשים שאומרים היום שצריך מאמן זר לנבחרת. או לייבא את המערכת של מכבי לנבחרת. לדעתי, מה שצריך זה בעיקר לשנות את הגישה. במקום לצלוב מאמן אחרי כל הפסד (ולהפוך את השחקנים לאלילים אחרי ניצחון) צריך להסתכל על הדרך. לתת למאמן את הזמן שלו. לבנות מלמטה. להשקיע בשלד שירוץ לאורך זמן. ולהבין שכשלון הוא שלב הכרחי בדרך להצלחה (איך היתה הכותרת שראיתי לא מזמן? "הצלחה היא כשלון שפוספס"). אני לא בא לסנגר פה על גוטמן או על כל מאמן אחר שהיה פה, אלוהים יודע שהם עשו את מנת הטעויות שלהם, אבל האמת היא שבדרך ההתנהלות הנוכחית אין לאף מאמן כנראה סיכוי להצליח פה. רק הדרך של מכבי – שקט תעשייתי ומתן בטחון אמיתי למאמן בדרך שלו – יכולה להוביל, בסופה של הדרך, להצלחה.

4. יש פתגם באמריקאית שאומר – act like you have been here before. אמרתי כבר שאני לגמרי מפרגן לאוהדי מכבי, אבל קצת צורמות לי הכותרות על "היסטוריה בצהוב". מצטער, לא היסטוריה. לא רק שזו לא הפעם הראשונה שקבוצה ישראלית מגיעה לליגת האלופות, זאת אפילו לא הפעם הראשונה שהמועדון מכבי תל אביב מגיע לליגת האלופות. וכמו שהביקור השני של מכבי חיפה שם הוכיח – הגעה לליגת האלופות בפני עצמה היא לא ערובה להצלחה. אוהדי מכבי תל אביב כבר היו בליגת האלופות ואפילו זכו שם בניצחון נאה על קבוצה מצוינת כמו אייאקס (אני יודע, הייתי שם) ולא היה מזיק קצת פרופורציות בערב כזה. הישג יפה ומוערך ביותר כן. היסטורי? לא ממש.

Act like you have been there before

אושר
אבנים יקרות

64 Comments

edgecator 26 באוגוסט 2015

כאן זה הלא מפרגנים?

חותם על הכל, גם על הפרגון, חוץ מאשר על הנקודה השנייה. לא לעניין המנטליות של הכדורגלן הישראלי עצמו, אלא על החשיבות של המנטליות לעומת הכושר הגופני. לא ברור לי איך אפשר לייחס את הגול של זהבי בעיקר לכושר גופני ולא לעוצמה המנטלית של מי שהוכיח את עצמו כווינר על (מעבר להיותו שחקן מצוין, כפי שהגדרת אותו). לי גם נראה סביר מאוד להניח שלגול הזה הייתה תרומה לקשיחות המנטלית של הקבוצה כולה לקראת המשחק הערב, בטח לעומת המצב המנטלי שהפסד בדקה ה-90 היה גורר. חלילה לא להוריד מערכו של הכושר הגופני – אבל זה לא either/or ובכל מקרה אין באמת אפשרות ממשית לכמת את זה.

אריאל גרייזס 26 באוגוסט 2015

אני חושב שערן זהבי הוא פשוט שחקן אדיר. ושחקן אדיר מבקיע בדקה ה-20 כמו היום ובדקה ה-96 כמו לפני שבוע. בדיוק כמו ששחקנים טובים שומרים על רמה גבוהה בפלייאוף. העובדה שהוא -וכל מכבי – בכושר גבוה מאפשרת להם לנצח משחקים בדקות מאוחרות. ראינו את זה המון בליגה הישראלית בשנים האחרונות, עוד מאז האליפות הראשונה והגול ההוא נגד רמת השרון, אני חושב.
בכל מקרה, איפה ראית שלא פרגנתי? להיפך, מפרגן מאוד.

edgecator 26 באוגוסט 2015

טוב, זה לא נאמר כמובן ברצינות. חתמתי גם על הפרגון.

אתה אמרת שראינו את מה שאתה ראית, אני אומר שראינו את מה שאני ראיתי. אני מסכים שהכושר הגופני של שחקני מכבי משחק תפקיד משמעותי בהצלחה שלהם, הערב ובכל השנים האחרונות. עד כמה משמעותי? אין לדעת. רגעים כמו הגול של לוגסי, הדרבי עם הריצה של סוזה והגול בשבוע שעבר (ולבטח השמטתי כמה רגעים מכוננים) משקפים משהו שהוא מעבר ליכולות מקצועיות וכושר גופני.

אופיר 26 באוגוסט 2015

אולי הדבר שמתאר הכי טוב את מה שגרייזס אומר זה מה שזהבי אמר בשבוע שעבר – "נראה שככל שאני מתאמן חזק יותר יש לי יותר מזל"….

הרושם שלי (שלא היה ככה תמיד) הוא שזהבי הוא פריק של עבודה ואימונים (גם מנטליים). הוא מזכיר לי בעניין הזה את ייני וטב"ח1 שעשו על זה קריירה

יואב 26 באוגוסט 2015

וכמה הוא מודע,
״כדי להגיע לליגת האלופות צריך לסבול״. משפט שלו לאחר משחק החוץ בבאזל.

ירוק 26 באוגוסט 2015

יואב, לא רוצה להרוס את החגיגה שלך, אבל עם הציטוטים האלו אתה עוד מעט תהפוך את זהבי לבואי… :) בוא נרגע, הוא לא איש הגות. מה שכן, הוא שחקן פשוט אדיר (במומנטום פסיכי) ונראה שהוא גם אחלה בן אדם ומנהיג. זכיתם.

מברוק. שיחקתם אותה.

(נותר לקוות להצגה בשלב הבתים והצעה מארסנל.. יודע מה, בשבילך אני מוכן גם מנצ'סטר)

יואב 26 באוגוסט 2015

ירוק,
תודה.
דייויד בואי שינה את חיי. ערן מקל עליהם.
מוכר הכל כדי שאהובתי תחזור אלי):

matipool 26 באוגוסט 2015

זה אחד הדברים שאני אוהב בדה באזר . מערן זהבי מגיעים לדיוויד בואי .
יואב – באיזה גיל בואי נכנס לחיים שלך ? עד היום יש לו השפעה עליך ?
אצלי זה קרה בגיל 15 בערך ( 83' ) . התאהבות קשה למשך כמה שנים ומאז נוסטלגיה בעיקר .

funfun 26 באוגוסט 2015

ההופעה היחידה שאני מצטער שהחמצתי בגלל גילי הצעיר. בואי המלללללך

ירוק 26 באוגוסט 2015

מתי – לא מטורף על בואי, אבל בהחלט מעדיף אותו על זהבי :)

יואב – די נו, הסיום של ההודעה שלך היה מדכא מידי..

יואב 27 באוגוסט 2015

נכנס לחיי בגיל 15 ושינה אותם לגמרי. אובססיה גדולה גם היום.
יש לי את כל הקטלוג והייתי בשלוש הופעות.

גיל 26 באוגוסט 2015

אני חושב שזו הפעם הראשונה שקבוצה עוברת שלושה סיבובים כשבשניים מהם היא לא פייבוריטית. בעבר נדמה לי היו שני סיבובים או שני סיבובים קלים יחסית ואז הגרלה קשה שבמפגש כפול אפשר לעבור לפעמים.

ניתאי 2 26 באוגוסט 2015

אין ספק שהמסלול לאלופות הזה עושה חיים קלים לאלופות הישראליות מאז הקמתו.

צור שפי 26 באוגוסט 2015

כן ולא ניתאי 2: כן במובן שהאלופה הישראלית לא מסתכנת יותר בקבלת מפלצת מסדר הגודל של מנצ׳סטר יונייטד בדרך לשלב הבתים. לא כי השנה מכבי קיבלה את ההגרלה הכי קשה בשני הסיבובים האחרונים מול קבוצות לא רק עם יותר איכות אלא גם עם יותר ניסיון במעמדים האלה.

אביאל 26 באוגוסט 2015

צור – בית״ר בשנתיים, קיבלה את קופנהגן ואם היתה עוברת את בנפיקה ושנה אחרי את ויסלה קראקוב ואז את ברצלונה, לחיפה, הפועל או מכבי לא היה שום סיכוי בשנתיים האלה להגיע לליגת האלופות.

שגיא 26 באוגוסט 2015

המסלול החדש בדרך כלל עושה חיים קלים, העונה לא בדיוק.
מכבי פגשה 2 קבוצות שעל הנייר טובות ומנוסות ממנה בליגת האלופות.
אני לא חושב שכל ארבעת הקבוצות הישראליות שהיו בליגת האלופות עד היום היו צריכות לעבור משוכה כמו באזל – קבוצת שמינית גמר לגיטימית בליגת האלופות – כדי להגיע לליגת האלופות.

אריאל גרייזס 26 באוגוסט 2015

זה נכון – ועדיין. יש משוכות בלתי עבירות, שהיו מגיעות רק במסלול הרגיל. משוכות כמו מנצ'סטר יוניטד, לאציו וכו'. ההגרלה של מכבי היתה הקשה מכולן – אבל לא בלתי עבירה

משה 26 באוגוסט 2015

בגלל הדירוג של מכבי היא קיבלה את פלזן והתחילה בסיבוב המוקדם. בשדה הבאה ההיא אמורה לקבל מסלול קל יותר.

משה 26 באוגוסט 2015

הישג מרשים ביותר, אני מוריד את הכובע (ואוכל אותו ). בנוגע למנטליות, אני לא יודע מה הביצה ומה התרנגולת אבל כשאתה חי בתחושה שלא משנה איך תשחק יש מי שיסדר את העניינים (זהבי ) אתה גם מתחיל להאמין בעצמך.

יריב ס. 26 באוגוסט 2015

ואני אומר: אתה בפאקינג אירלנד ובוחר להתעסק במכבי ת"א? אני הייתי כבר מפורק מבירה אמיתית…

אריאל גרייזס 26 באוגוסט 2015

אני פה לחודשיים וחצי, יש גבול למספר הערבים שבהם אתה יכול להתפרק מבירה, בטח בגילי ועם שלושה ילדים

אחד 26 באוגוסט 2015

איפה הוא ימצא בירה אמיתית באירלנד?

מיכה 26 באוגוסט 2015

למה פרופורציות? למי זה מפריע שאוהדים מאבדים את הרסן בערב כזה?

אריאל גרייזס 26 באוגוסט 2015

העניין הוא לא האוהדים, אני בטח לא אגיד להם איך לחגוג, העניין הוא התקשורת שקצת מגזימה ובעיקר הקבוצה עצמה. אם מכבי תל אביב רוצה למצב את עצמה כרמה מעל השאר, היא לא צריכה להסתפק בעליה לליגת האלופות ולחשוב שמדובר באיזה הישג יוצא מן הכלל אלא לשים לעצמה מטרות שקבוצות ישראליות עוד לא עשו בעבר. מעבר לשלב הבא (שתלוי מאוד בהגרלה, אין ספק) וכמובן, הדבר שאף קבוצה ישראלית שעלתה לליגת האלופות לא עשתה – זכיה באליפות באותה שנה.

גיסנו 26 באוגוסט 2015

אני בטוח שבמכבי חושבים על כל הדברים האלה ושיש כבר תכניות מגירה איך להתמודד עם האתגר. מצד שני אתה לא מצפה שבערב של העפלה לצ'מפיונס מישהו יתעסק בדברים האלה, גם ככה עד ההגרלה מחר אין לדעת למה אפשר לצפות. יש הבדל ענק בין בית עם פ.ס.וו ופורטו בדרגים הגבוהים, לבין באיירן וריאל או בארסה וסיטי.

בלייק 26 באוגוסט 2015

אם אני ג'ורדי (ואני לא וכל זה…), מחר בבוקר אני מגיש הצעה של 2 מיליון יורו על מאור בוזגלו + חוזה של חצי מיליון יורו. מגיש אותה לאלונה דקה אחרי שאני מגיש אותה ליעקב.
וזהו, לא משנה מה יקרה מכאן – האליפות המקומית הובטחה.

אורי 26 באוגוסט 2015

גאוני

D! פה ועכשיו 26 באוגוסט 2015

אין סיכוי שיתנו לאבא שלו להתקרב לקריית שלום.
אפילו לא עם רחפן.

בלייק 26 באוגוסט 2015

אפשר גם עם שליח

היסטוריון של ספורט 26 באוגוסט 2015

אריאל תשמח ….מעבר להצלחה הישראלית
הרי שנקמת ליברפול מאשתקד הושגה..

איציק 26 באוגוסט 2015

1. מסכים
2. כושר ויכולת כמובן אין בלעדיהם אבל פסיכולוגיה היא חלק מסל היכולות המיקצועיות, שאל את אספה פאוול ווילאני, הם יגידו שפשוט לא הלך להם, במציאות אף פעם לא הולך להם בתחרויות גדולות גם כשהם ממש בכושר. אם זה לא פסיכולוגיה אז זה בטח כישוף. אני מאמין שהמערכת עובדת איתם על כל הצדדים כולל המנטאליים. כמובן שקל יותר לעבוד עליו כשכל שאר החלקים במצב טוב, אך אי אפשר לזלז בו. השחקן הישראלי לקה בפן המנטאלי בידיוק כמו שהכושר היה לקוי והטכניקה לא מספיק טובה.
3. לא ניתן להשוות בין נבחרת לבין קבוצה ש-א', משחקת בייחד ומתאמנת בייחד באופן רציף; ב', תלכיד אחד ולא אוסף של שחקנים ממקומות שונים. לכן, אם שחקן בא ממכבי תל-אביב בכושר גופני ומנטאלי טוב ואחר מקבוצה שבה יש בעייה עם זה, אז אתה לא יכול להשלים הכל בכמה אימונים. תצרף לכך את המערכת מסביב שמלאה פוליטיקות ואינטריגות (כולל המאמן) ותקבל את מה שרואים בנבחרת. לא ניתן להעתיק את אופן העבודה במכבי לנבחרת כי אז תחילה צריך להפטר מהלוזונים והעיינים וזה לא יקרה, לפחות לא בימי חיינו.
4. היסטוריה זה משהו מתמשך ויכול לחזור על עצמו. מבחינת רוב השחקנים והרבה מהאוהדים זה פעם ראשונה, אבל גם לאלו שלא, זו היבסטוריה. בספרי הכדורגל הישראלי זה יהיה עוד פרק וכנראה שאחד היותר מוצלחים.

D! פה ועכשיו 26 באוגוסט 2015

3. אם אתמול מכבי פתחו עם שמונה ישראלים אז אפשר לפתוח עם אותם שמונה בנבחרת ולחסוך את כל הבעיות.

אופיר 26 באוגוסט 2015

חשבתי על זה גם. לא פוליטיקלי קורקט. לא יקרה… (וחבל)

cookie-monster 26 באוגוסט 2015

וספרד לא היתה פותחת עם 8 שחקנים מברצלונה בהרכב? זה לא כזה הזוי כמו שזה נשמע.

D! פה ועכשיו 26 באוגוסט 2015

מאד פוליטקלי קורקט. בתור אוהד מכבי אני מקווה שזה לא יקרה לעולם.

איציק 26 באוגוסט 2015

אתה מתעלם מהמשפט "תצרף לכך את המערכת מסביב שמלאה פוליטיקות ואינטריגות …" ולכן עונה את אשר עונה. עכשיו נסח מחדש את התשובה תוך התחשבות במשפט זה ;)

אזי 26 באוגוסט 2015

אני דווקא חושב שהיה במשחק של אתמול יותר אופי מכושר גופני, וגם בשביל אופי צריך להיות מקצוען.

ערן זהבי שפך לאגר כבר בדקה ה35.
בסוף המשחק, החל מהדקה ה75 בערך, כששחקני ההגנה התחילו להעיף כדורים למעלה, לא זהבי, לא טב"ח ולא מיטרוביץ הצליחו לגרום לעצמם לרוץ ולרדוף אחרי הכדורים האלה.

נכון שהנגיחה של זהבי בדקה ה96 היתה מדהימה באופן פיזי, אבל אתמול השחקנים היו גמורים.
ועדיין עשו את כל מה שהם צריכים לעשות.

שגיא 26 באוגוסט 2015

לא בטוח שאתה צודק.
ערן זהבי אמנם הפסיק לרדוף בטירוף אחרי בלמי היריבה בערך מדקה 35, אבל הוא לא הפסיק בתנועה ובניסיונות לקבל כדורים לעומק.
גם שאר השחקנים לא הפסיקו לרוץ וחילצו המון כדורים לאורך כל המשחק.
פרט לטעות של פאבלו ביציאה מחוץ לרחבה, אני לא זוכר אפילו הזדמנות אחת של באזל כל המשחק. אבל יש מצב שאני בהיי וכמה דברים נמחקו מהזכרון.
בראש שלי אני רואה את טב"ח 1 תוקף כל כדור ארוך שהגיע לכיוון החלוצים ומעיף אותו עוד לפני שהוא מגיע לשער. אני רואה את עמב"ה וריקן סוגרים הרמטית את האגף השמאלי. את טב"ח 2 משחק כחצי מגן ימני רוב המשחק. כשאני חושב על זה עכשיו, אני לא זוכר אפילו פעם אחת שבאזל נגעו בכדור :)

אזי 26 באוגוסט 2015

לא אמרתי שהפסדנו 4-0 :)
אמרתי שהשחקנים הפסיקו לרדוף אחרי כדורים כי הם היו עייפים והחוסן המנטאלי הוא זה שהחזיק אותנו במשחק.
לא כתבת שום דבר שסותר את זה.

D! פה ועכשיו 26 באוגוסט 2015

לחמצן בריאות יש הרבה משמעות ביכולת להמשיך למלא אחר הוראות ולקבל החלטות נכונות.
אני חושב שגם הנסיון שיחק פה תפקיד גדול. ולכן אני שמח כי נראה שיש העונה שילוב שיוכל להעביר את המושכות בצורה יפה ומתמשכת.

הדבר הכי מדהים, יותר מכושר ואופי זה מה שיוקנוביץ עושה מהטב"ח, ואני מתנצל שאני כותב את זה בכל פוסט. אני מקווה שזה יהיה דוגמא ומופת לכל אחד מה"כשרונות" שגדלים פה.

גיל שלי 26 באוגוסט 2015

אזי, ערן שמר כוחות למשחק מול באר שבע, מה לא ברור

איציק 26 באוגוסט 2015

להערכתי הוא יפתח על הספסל או לא יהיה בכלל בסגל. ברק יצחקי יחליף אותו בהרכב. זה יהייה גם יותר הוגן. אנחנו נותנים לכם פור של ברדה לא בהרכב, אתם תחזירו לנו עם זהבי לא בהרכב.

אסף המושבניק 26 באוגוסט 2015

נא להימנע מהשוואות בין שחקני כדורגל לערן זהבי.

איציק 26 באוגוסט 2015

תמיד טענתי שערן זהבי לא שחקן ;)

D! פה ועכשיו 26 באוגוסט 2015

איציק,
אני בא ללמוד אצלך!

איציק 26 באוגוסט 2015

זה יעלה לך!!!

D! פה ועכשיו 27 באוגוסט 2015

חוץ מהנסיעות לב"ש
זה כנראה יעלה לי בציונים ממש גרועים. לא יכול לחשוב על שום תחום שאהיה בו גרוע יותר.

אני רק מסיים את שני הלימודים האחרים שלי ובוחן את האפשרויות ;)

איציק 27 באוגוסט 2015

אני כבר מזמן לא מלמד בבאר-שבע. מקווה שהוקל לך ;)

D! פה ועכשיו 27 באוגוסט 2015

רבות D:

אריאל גרייזס 26 באוגוסט 2015

כולכם מתייחסים לעניין הכושר הגופני ומתעלמים מעוד היבטים שדיברתי עליהם של מקצוענות. וכל אלו שמדברים על חוסן מנטלי שיש למכבי – איפה החוסן המנטלי הזה היה בשנים קודמות כשהם לא הצליחו? מה בדיוק השתנה השנה, הם הביאו איזה פסיכולוג מיוחד שיעזור להם?
כשמדברים איתי על מנטליות של שחקן ישראלי אני מסתכל יותר על מה שהוא עושה מחוץ למגרש מאשר על מה שקורה לו במגרש. מנטליות של שחקן ישראלי בעיניי זה להתאמן פעם אחת ביום. זה לחפף באימון הכושר כשהמאמן לא מסתכל. זה להריץ דאחקות עם חבר כשהמאמן מעביר תדרוך. זה לחשוב שטקטיקה-שמטיקה. כל הדברים האלו מכבי תל אביב הוכיחה שהם בכלל לא קשורים לשחקן הישראלי אלא לכדורגל הישראלי שאלו היו הנורמות שלו. כשהמועדון בא ואמר לשחקנים שלו – אנחנו דורשים שתתנהגו כמו מקצוענים ובתמורה ניתן לכם את השכר הכי גבוה בכדורגל הישראלי, פתאום נעלמה המנטליות הישראלית. כשהצמידו אלקטרודות לשחקנים ומדדו להם את הדופק בכל שלב במשחק, כשהביאו מאמן זר שלא מוכן לשטיקים, כשהעיפו מהקבוצה כל מי שהיווה גורם מפריע בחדר ההלבשה, כשסגרו את חדר ההלבשה לתקשורת – כל אלו שינו את "המנטליות" של השחקן הישראלי והפכו אותו למקצוען.
אז כן, אני לא מאמין לפסיכולוגיה בגרוש. אני מאמין בעבודה קשה ומקצוענות. ברגע שזה קיים, שחקן יאמין ביכולות שלו לנצח גם בדקה ה-96.

גיל שלי 26 באוגוסט 2015

כל מילה אריאל

גיל שלי 26 באוגוסט 2015

רק תוספת קטנה, זה לא רק נשלם לכם את המשכורת הכי טובה, זה גם נתייחס אליכם בכבוד

wazza 26 באוגוסט 2015

(לתשומת לב הקורא י.שחר)

בלייק 26 באוגוסט 2015

זהו ג'ורדי של יום חדש!

איציק 26 באוגוסט 2015

כל מה שאתה אומר זה חלק מהמנטאליות של השחקן הישראלי, כיוון שהמערכת מאפשרת לו את זה. זה לא אומר שזה לא בר שינוי, זה אומר שצריך לטפל בזה כמו שמטפלים בשאר הדברים. למה להקפיד על אימון כושר גופני או על תזונה נראה לך כדבר טיבעי שצריך לשפר ושיפור האחריות לא? שחקן ישראלי רגיל לחפף גם כשהוא יכול (כלומר הטכניקה והכושר מאפשרים), נגלוש ואולי נוריד רגל מאשר נעבוד כמו שצריך. המודעות של אין לחפף, של לקחת אחריות בכול מהלך על ביצוע נכון, ושמירה על ריכוז בכל שלב, זה לא משהו שבא טבעי אצל השחקן הישראלי. עובדה שעבודה מסודרת במשך 3 שנים הביאה את השינוי הזה ביחד עם השינוים האחרים. בגלל זה הסיכוי של מכבי לזכות באליפות במגביל לליגת האלופות גבוהה בהרבה מכל קבוצה אחרת לפניה.

אריאל גרייזס 26 באוגוסט 2015

אני חושב שזאת מנטליות של כל בן אדם, לא משנה הלאום שלו. יתנו לו לחפף אז הוא יחפף. בכדורגל הישראלי זאת פשוט היתה הנורמה. לכן אני מסתייג ממנטליות של כדורגלן ישראלי. בעיני זאת פשוט חוסר המקצוענות של הכדורגל הישראלי

איציק 26 באוגוסט 2015

אני מסכים, אך כיוון שהדיון לגבי הכדורגלן הישראלי אז זה נכון לגביו. זה לא נכון לגבי שחקן גרמני כי הרגילו אותו אחרת מהציצי והוא לא יודע להתנהג ככה (אולי המהגרים ילמדו אותם). וחוסר מקצוענות מתבטאת בהכל, כולל בהכנה המנטאלית.

אזי 26 באוגוסט 2015

לחלוטין.

יש גם בעיה שאתה לא יכול לקחת שחקן שמחפף כל השנה ואז בנבחרת הוא יתנהג כמו מקצוען בגלל שיש סגל שדורש ממנו יותר.
מצד שני, אתה כן יכול לקחת שחקן מקצוען שיחפף בנבחרת כי הסגל לא רציני.

הייתי אומר שהנבחרת צריכה להתבסס על מכבי תל אביב + ליגיונירים,
אבל מאז מכבי תל אביב, אין יותר ליגיונרים

איציק 26 באוגוסט 2015

אם ללכת לפי ההגדרה הפורמאלית שמדינת ישראל נימצאת בין חדרה לגדרה, אז בהחלט יש כמה ליגיונרים כמו בוזגלו ועטר.

D! פה ועכשיו 26 באוגוסט 2015

לא מתאימים.

רועי ויינברג 26 באוגוסט 2015

אני מסכים איתך בהכל, ואם היו נותנים לפרננדז לעבוד במשך זמן המצב של הנבחרת היה שונה היום

סימנטוב 26 באוגוסט 2015

אני כל מסכים עם נק' 4 חסרה לנו בביצה פרספקטיבה והפקת לקחים מהעבר. ועל זה אומרים פעם ראשונה שטות פעם שניה טעות פעם שלישית טמטום

סימנטוב 26 באוגוסט 2015

כל כך מסכים…

Eyal 26 באוגוסט 2015

מסכים עם כל מילה, הדבר הגדול ביותר לגבי מקצוענות מתחיל עם גולדאר לפני ארבע שנים והסיפור של נימני, שם כולם שאלו אותו מה הוא הולך לעשות ,מה הוא חושב אחרי שהוא הוציא כ"כ הרבה כסף ואם הוא הולך להישאר במכבי. גולדאר ענה בשקט ואמר לכולם שהוא הגיע לטווח הארוך וכמו בעסקים הוא יבחן את המצב אחרי חמש שנים, מאז שלוש אליפויות והעפלה לליגת אלופות. כאן מתחילה כל המקצוענות האמיתית שזה הדבר (שלפי דעתי) הכי חסר לנבחרת ולקבוצות, ההבנה שאין פתרונות קסם ושתהליכים לוקחים זמן

Comments closed