יומן דבלין (3) – ההפסד לווסטהאם

מתנצל על האיחור האופנתי בהעלאת הפוסט, מאז כבר קרו דבר או שניים בליגה האנגלית – אבל ככה זה כשאתה לוקח מעבורת מדבלין לצפון וולש (מקום שבו העיירות נשמעות כמו מה שקורה כשאתם יושבים על המקלדת), משם אוטובוס של כמה שעות לאנפילד – ואז את כל הדרך הזאת בחזרה, כשנוסף על הכל המעבורת מתקלקלת ובמקום להגיע הביתה בחצות אתה מבלה את הלילה בתחנת עצירה לנהגי משאיות ומגיע בסוף הביתה רק בשש בבוקר – רק כדי לתפוס שלוש שעות שינה ולנסוע לטייל עם הילדים. כמו שאתם יכולים להבין, ההפסד לווסטהאם היה החלק הטוב ביום שלי.

וככה, הגעתי, יותר מ-24 שעות אחרי המשחק, סוף סוף לכתוב עליו.

כשעלינו לאוטובוס, כחצי שעה אחרי שהמשחק הסתיים, עלה אחרינו בחור אירי לא צעיר וכולו אמר אכזבה. כולנו היינו מאוכזבים כמובן, אבל הוא היה נראה כאילו עוד שניה הוא תולה את עצמו מאיזה חבל. אין לי מושג אם זה היה הביקור הראשון שלו באיצטדיון או מה בדיוק בקריירה שלו כאוהד ליברפול לא הכין אותו לאכזבה הזאת (אני מראש הודעתי לידידה שלי שאיתה נסעתי למשחק שאחרי ארסנל שבוע שעבר הם יבואו עם האנגאובר ויחטפו בראש) אבל באמת שהוא היה נראה מסכן.

אחד האירים האחרים, שישב לידו, ניסה לנחם אותו. "הנה, תראה, כבר מחר יש את החצי גמר של הכדורגל הגאלי שדאבלין משתתפת בו. תתעודד".

זה כמובן לא עזר לתחושות של אותו בחור, אבל דווקא לי זה נתן פרספקטיבה.

לפני המשחק נסענו באוטובוס ברחבי ליברפול בדרך לאיצטדיון והסתכלתי על כל בני המקום שנוהרים לכיוון אנפילד וחשבתי לעצמי – מבחינתם, זה בסך הכל עוד בילוי של אחר הצהריים של יום ראשון. לי זה אירוע גדול (למרות שכבר הייתי באנפילד לפני שנתיים), אבל להם – זה חלק מהשגרה. בירה-שתיים (תשע-עשר) בפאב בדרך למשחק, כדורגל וחזרה הביתה. הרוטינה הזאת של הכדורגל ושל הספורט בכלל – נכון, הפסדנו, אבל עוד שבוע יש עוד משחק, זה לדעתי מסוג הדברים שמחזיקים את אוהד הספורט בחיים. וכמובן, גם אם לא הולך השנה, תמיד יש את שנה הבאה.

האוהדים האלו, שנוהרים למשחקים, הם סופגים את האומללות הזאת שבוע אחרי שבוע, שנה אחרי שנה, ועדיין הם ממשיכים לבוא למשחקים. יותר מזה, זה חלק אינטגרלי בחיים שלהם, בדיוק כמו שאני אמשיך לפתוח את הטלוויזיה בימי שבת או ראשון לראות את הקבוצה שלי, לא משנה כמה גרועה היא תהיה. כדורגל, טוב או רע, הוא בסך הכל עוד ריטואל בחיים שלנו. ריטואל שמאמלל אותנו כמעט תמיד (נזכרתי בזה השבוע כשקראתי את הפוסט של דור בלוך על עליית מכבי לצ'מפיונס, שבו הוא מספר כמה אומלל הוא היה כל המשחק, והזדהיתי. בתור אוהד, אתה 95% מהזמן סובל, לא משנה כמה אתה מנצח) אבל השגרה הזאת היא משהו מנצח, משהו שאנחנו שמחים לחזור עליו כל שבוע וכל שנה.

יש בזה משהו מנחם.

***

הדבר המנחם השני הוא שלא משנה כמה גרוע המשחק, חווית הצפיה באיצטדיון היא משהו שקשה מאוד להרוס אותו. ואלוהים יודע שליברפול עשו את הכל בשבת בשביל להרוס לי. ועדיין, למרות ההפסד, ממש ממש נהניתי.

נהניתי משירת ה-YNWA בהתחלה, השלב שבו הדף עדיין חלק והכל עוד אפשרי. נהניתי מהשירים באיצטדיון, מהצעקות של האוהדים לשחקנים היריבים, לסימונים המצחיקים והמגונים שהם עושים. מקהל החוץ הנהדר של ווסטהאם. מה"קליק-קליק-קליק" של הכסאות הישנים שמתקפלים בכל פעם שהשורה נעמדת לראות אירוע בשער הקרוב אלינו. מהצפיפות ביציע, שלא הפריעה בכלל. מהשמש החמימה שפתאום עטפה אותנו במחצית השניה, אפילו שהיא סינוורה לא מעט. ממחיאות הכפיים האירוניות לשופט אחרי שהוא שרק לטובתנו. מתיקול מוצלח של מורנו. ומעוד מיליון דברים קטנים. פשוט מלהיות באנפילד.

כי ככה זה ספורט בלייב, הוא שונה מכל דבר שאתה מכיר. כל פעם שאני חושב על המשחק אני נזכר בשיר "Take me to church" שהיה להיט לפני מספר חודשים, כי ככה זה מגרש כדורגל, סוג של כנסיה, או במקרה של אנפילד – בית מקדש, שעולים אליו לרגל. הוא מתפורר, הוא ישן, הוא כל כך, אבל כל כך צפוף.

איך אמרה ידידה שלי – מתי חוזרים?

DSC_0261

כן, היה גם משחק. נגיד.

אני חושב שבני ניתח אותו מצוין אתמול ואין לי הרבה תוספות. המשחק הזה חשף את כל הדברים שחששנו מהם. מה יקרה כשקבוצות יבואו לסגור חזק באמצע וינטרלו את קוטיניו. האם לוברן באמת חזר לעצמו. האם אפשר להסתדר עם מגן שמאלי בלי רגל שמאל. האם לרוג'רס יהיו פתרונות כשדברים לא הולכים בהתקפה. האם אפשר להסתדר בלי הנדרסון. האם לוקאס ימסור אי פעם את הכדור קדימה ולא הצידה. האם יהיה מישהו עם שיער נורמלי כשלאלנה לא במגרש.

וכל סימני השאלה האלו הפכו לסימני קריאה. וגם יום אחרי קשה מאוד להישאר אופטימי.

אבל הנה מה שחשבתי בזמן שעבר:

במעבורת חזרה שידרו את מרתון הנשים מאליפות העולם באתלטיקה, אז למרות השעה המאוחרת נשארתי לראות את הסיום ויצא לי להקשיב לחבורת אוהדים שישבה לידי, טחנה ארוחת בוקר אירית מוקדמת (בייקון, ביצים, נקניקיות, שעועית. בשלוש בלילה, כן?) ודנה באירועי המשחק. ומה שהכי תפס אותי זה מה שאמר הזקן שבחבורה, אחד שנראה שראה כמה משחקים בחיים שלו וציין את כמות השחקנים החדשים שהיו לליברפול במשחק. חמישה, אם ספרתי נכון ועל זה נוסיף את צ'אן שפתח בתפקיד שלא ראה כמעט בשנה שעברה. זה פלוס מינוס 50% מהקבוצה. אם הייתי צריך לנסות להצביע על הסיבה לבעיה של ליברפול היא התחלופה הבלתי פוסקת של שחקנים. העונה הטובה היחידה תחת רוג'רס היתה העונה שבה לא הבאנו כמעט אף שחקן באוף סיזן, בעוד שמאז שסווארז עזב אנחנו מביאים עוד ועוד שחקנים.

חוסר היציבות הזה, לדעתי, הוא משהו שפשוט הורג אותנו. אתה פשוט לא יכול להחליף חצי קבוצה כל שנה. זה נכון שהיה צריך לבוא תחליף לסטרלינג. והיינו צריכים חלוץ חדש ובטח שהיינו צריכים מחליף לג'ונסון. מצד שני, האם באמת היינו צריכים את גומז בתור מגן שמאלי פתאום? האם באמת היה צורך במילנר (השחקן היחיד שבאמת ניסה, יש לומר) כשיש לך כבר כל כך הרבה שחקנים על העמדה שלו?

הגיע הזמן לשדר יציבות. אני יודע שיש הרבה שכועסים על רוג'רס שפתח עם חמישיית קשרים, מתוכם שלושה אחוריים, אבל זה ההרכב שעבד לו מול ארסנל אז אני בסדר עם חוסר הרצון לשנות. ולא ההרכב הזה היה הסיבה לשני הגולים שספגנו, שהיו פשוט טפשיים.

מה שאני בא להגיד זה שגם אם רוג'רס שמרן ודוגמטי, כמו שבני אומר (וצודק), בעיקר בחילופים שלו שלא היו ברורים, הרי שאם נסתכל על הליגה האנגלית, בטח אחרי ההפסד של יונייטד היום, נגלה שכל הגדולות, למעט הסיטי, מתקשות לייצר יציבות. הקבוצה שתצליח לייצר יציבות – ואפשר לומר שדווקא הסיטי הצליחו לעשות את זה, כשכל החלק הקדמי שלהם נשאר זהה, למעט התוספת המצוינת של סטרלינג (נראה איך דה ברויינה ישתלב שם) – היא גם זו שתצליח לרוץ בצמרת.

אתמול היה פשוט יום אחד מאותם ימים שכלום לא הולך. לא בהגנה ולא בהתקפה. זאת לא סיבה לשבור את הכלים ולשנות את הכל שוב מחדש אלא פשוט לנסות להבין מה לא עובד ולתקן את זה. פגרת הנבחרות הגיעה בזמן מושלם מהבחינה הזאת, חבל רק שכשנחזור ממנה זה יהיה ישר לגוב האריות באולד טראפורד. ואולי טוב שכך, שנדע בדיוק לאן אנחנו הולכים.

אין שחורים, אין שערים
מה יש להן שאין לנו..?

39 Comments

יניר 30 באוגוסט 2015

אתה באירלנד, לך לסיור בארים ( pubs crawl) ותשכח את המשחק. ואם אתם רעבים לכו ל elephant&castle בטמפל באר ונסו את מנת הכנפיים האלוהית. תהיה חייב לי כל חייך…

red sox 30 באוגוסט 2015

למה אתה עושה לנו את זה? לפני הרבה שנים מישהו הפגיש אותו עם מנת כנפיים אגדית. מאז אנחנו קוראים עליה כל פברואר.

Amir A 31 באוגוסט 2015

אני דורש את הכבוד המגיע לי. והכנפיים המדוברות הן הכנפים של ארצ'י מור שלהן מספר סניפים במחוז ניו הייבן, קונטיקט עם הסניף הראשי בעיר ניו-הייבן עצמה. ואין כנפיים כאלו בעולם כולו.

Amir A 31 באוגוסט 2015

והנה הטקסט המלא:
כנפיים – עם בירה טובה וסלרי עם גבינה כחולה. אבל העיקר אלו הכנפיים. מטוגנות בדיוק במידה שהעור בחוץ פריך והבשר בפנים רך ונימוח. הטיגון נעשה עם הרוטב, כך שבכל ביס אתה מרגיש אותו. אחרי שגומרים לטגן שופכים למעלה עוד רוטב שעושה את הכנפיים עוד יותר עסיסיות. כל כך עסיסיות שהטעם שלהן נשאר בקצוות השפתיים גם יומיים אחרי. והריח, או הריח. אתה מקרב את הכנף לפה וכבר יכול להריח את הרוטב החריף, ועקצוץ מתחיל בגרון. ואז אתה נותן את הביס הראשון והטעם ממלא לך את כל חלל הפה. והכיף שבלאכול בידיים ולהתלכלך. והשילוב שבין הטעם של הכנפיים ובין הקרירות המרירה של הבירה. אם אתם לא רעבים עכשיו, אתם לא בני אדם

סימנטוב 31 באוגוסט 2015

נהדר, שירה . אריאל הנפלא

טל 31 באוגוסט 2015

אני קורא ותיק של דה באזר (ודיי פאסיבי) וזוכר את תיאורי הכנפיים האלה עוד מימיו של אריאל בוואלה, אז מאד נחמד ששלושה שבועות אחרי שעברתי לגור בניו הייבן אני מגלה שאפשר למצוא אותן פה. אני גר רחוב ליד ארצ'י מור, וחשבתי שזה סתם בר מקומי, וכולי נרעש לגלות שזה המקום של הכנפיים המפורסמות. אבקר בקרוב, תודה על ההמלצה!

Amir A 31 באוגוסט 2015

תדאג לבקש יפה שהכנפיים יהיו CRISPY. שחס וחלילה לא יביאו לך כנפיים רכות כאלו. תבקש מהמלצרית בעדינות. והשולחן המומלץ הוא בחדר הפנימי מצד ימין – השולחן העגול.

אלון 31 באוגוסט 2015

עושה חשק להגיע לניו הייבן. יש להם במקרה איזה סניף באיזור בוסטון?

Amir A 31 באוגוסט 2015

לצערך לא. יש להם 5 סניפים, כולם בטווח של 20 דקות נסיעה מניו הייבן. מה שכן, אפשר לקנות את הרוטב שלהם בחנויות כאן. אני לא יודע אם הם משווקים לאיזור בוסטון.
ולטל – האמת היא שבשנים האחרונות ניכרת שם ירידה קלה באיכות יחד עם עליה כבדה במחירים. פעם (לפני המשבר של 2008) בשעת הצהריים השמחה הכנפיים היו בחינם והם חיו על הבירות שאנשים היו מזמינים. היום הם כבר גובים את מחירי הכנפיים בזהב (תכין את הארנק ואם אתה סטודנט/סגל זוטר בייל אז לך תתרום כליה קודם) וזו הטרגדיה האמיתית של משבר הסאב פריים. ועדיין, הכנפיים שלהם שוות גם היום.

אלון 31 באוגוסט 2015

מוכרים משהו ב shoprite.com. אתה יכול לבדוק אם זה זה? 3.99 נשמע זול.

Amir A 31 באוגוסט 2015

צירפתי כאן למטה תמונה ברגע שאריאל יאשר. זה המחיר פחות או יותר. בקבוק אחד יספיק לארוחה אחת ותקנה את הבקבוק האדום, לא הירוק.

אלון 31 באוגוסט 2015

יש להם רק את הירוק. האדום נמכר באמזון ב 43….

Amir A 31 באוגוסט 2015

יש את זה גם ב- Stop and Shop

טל 31 באוגוסט 2015

התסכלתי עכשיו בתפריט באתר שלהם… אכן יקר (יותר מדולר לכנף). בשילוב העובדה שאני סטודנט, טיפים למכירת כליות?

Amir A 31 באוגוסט 2015

תזמין 14 כנפיים – סלרי וגבינה כחולה מגיע עם זה ולא צריך חוץ מזה כלום (צ'יפס או שאר ירקות). ליד תיקח בקבוק של גינס או במקרה הגרוע סם אדאמס. בשום פנים ואופן לא באד לייט / קורס לייט / מילר לייט או כל זבל אחר שבטעות מכנים אותו כאן בירה. תצא עם נזק של $25 פחות או יותר אבל גם בתור סטודנט מותר לך מידי פעם להנות.

בני תבורי 31 באוגוסט 2015

אם המעבורת הביאה אותך להוליהד זה באמת פאקינג חור…

Kirma der faux 31 באוגוסט 2015

בגלל שהנסיון של אריאל לעשות סיכום אופטימי נגמר עם ההפסד המוחץ הראשון, אני אנסה לחפור בזבל כמה נקודות אור:
1. אהבתי מה שראיתי מדני אינגס בזמן הקצר שניתן לו. הייתי רוצה לראות אותו ב11 נגד קבוצות צפופות כאלה, נדמה לי שהוא יכול להשלים טוב את בנטקה.

2. המערך שהיה לגמרי מוטעה לווסטהאם בבית, דווקא לא רע ליונייטד בחוץ, עם שינויים נדרשים בכח אדם. בתקוה שהנדרסון חוזר (הוא לא בסגל של אנגליה למזלנו) שלישייה שלו עם ג'אן ומילנר יכולה להיות מאוד אפקטיבית, בעיקר אם מצדדיה יהיו שחקנים מהירים ומחוייבים (אייב ופירמינו למשל). בתסריט הסופר אופטימי גם סטארידג' עולה באיזשהו שלב, ואפשר לתרגל את היהלום.

3. גם צ'לסי, ארסנל, טוטנהאם ויונייטד נראים רע בינתיים. בכלל אוגוסט מרגיש קצת כמו קדם עונה.

4. יש סיכוי שרודג'רס כן יילמד. ממה שאני קולט ממנו נדמה לי שהכשלון של שנה שעברה, ובעיקר הסיום המזעזע נתנו לו פטיש בראש, והוא משתדל למצוא את הטעויות שהוא עשה ולשנות. בינתיים זה מוביל להגנתיות מוגזמת וקצת פחדנית שעובדת לא רע בחוץ, ונורא ואיום בשני משחקי הבית. הנקודה היא שכן יש מוכנות לשינוי ולמידה. המשחק מול יונייטד יהיה מבחן חשוב, אבל משחק הבית שאחריו חשוב לא פחות בהקשר הזה, וגם בצד של המוטיבציה וההכנה המנטלית. מאוד חשוב לראות שהקבוצה מגיבה כמו שצריך להפסד משפיל כזה.

5. לוקאס עשה את העבודה שלו כמו שצריך וחיפה על אינספור חורים, אני ממש לא מבין מה רוצים ממנו. אותו דבר לגבי סקרטל.

6. אסור לפתח תלות מוגזמת בקוטיניו. אין ספק שמדובר בשחקן הכי יצירתי שלנו ושחקן נפלא, אבל הוא לא מנהיג ולא צריך את העול הזה עליו. לשבץ אותו בין כמה איומים התקפיים גורם לו לפרוח. כשהוא הכלי ההתקפי המרכזי הוא לא אפקטיבי.
מהבחינה הזו ההרחקה ממשחק כל כך חשוב יכולה לעשות לו טוב.
אני מודה שבנקודה הזו אני כבר ממש מנסה למצוא שביב אופטימיות בכוח.

בני תבורי 31 באוגוסט 2015

קירמה יקר,
לסעיף 1, מסכים לגמרי. הלוואי ויקבל הזדמנות. שחקן נהדר,
לסעיף 2, ההרכב שהיה טוב בחוץ נגד ארסנל, יכול להיות טוב במשחק חוץ קשה מאוד אצל האיחוד, אבל וודאי לא בבית נגד ווסטהאם.
לסעיף 4, אני ממש מקווה, המשחק האחרון לא הותציר אותי אופטימי מדי.
לסעיף 5, לא מספיק לעשות עבודה כמו שצריך. קבוצה עם שאיפות כמו ליברפול צריכה בכל עמדה וכל מחליף מישהו שיכול לעשות יותר מכמו שצריך. כל עוד לוקאס אצלנו הוא ברירת מחדל וזה לא טוב.
לסעיף 6, תן לו עוד חלוץ ליד בנטקה ותוציא ממנו את המקסימום.

זה משנה 31 באוגוסט 2015

בני, אתה הרי יודע שאני מעריך את דעתך עד מאוד, אבל הפיקסציה שלך ללוקאס מעוותת לתחושתי את שיקול הדעת שלך. לוקאס שחקן טוב ויעיל. זה לא שחקן לבנות סביבו קבוצה, אבל זה בחלט שחקן רוטציה סביר פלוס. לתלות בו את האשם זה להבנתי פספוס של התמונה הרחבה יותר. בשביל שחקן 18-20 ברוטציה וחמישי בסדר החשיבות (אחרי, הנדרסון, מילנר, צ'אן ואלן בתור קשרים מרכזיים – כי הרי ידוע שרודג'רס לרוב לא משחק עם קשר הגנתי), מה גם שבמשחקים מסויימים רק שניים מתוך החמישה צפויים לפתוח, אזי לוקאס הוא בסדר גמור. לא מדהים, לא עצום, לא מנהיג, לא כדורגן על, אבל בסדר גמור.

Kirma der faux 31 באוגוסט 2015

זה משנה, מסכים בהערכה ללוקאס, ואוסיף גם לוחם ואכפתי. הוא בהחלט לא שחקן הרכב קבוע, ולא צריך להיות, אבל עשה עבודה טובה.

מסכים כמובן שהמערך היה מוטעה ועקר מול קבוצה כמו ווסטהאם.

לגבי רודג'רס, קראתי בהערת אגב באיזו כתבה בסוף שבוע שהוא התגרש מאשתו ושני הוריו מתו בשנים האחרונות. לא יודע מה ההשפעה של זה על יכולת ההנהגה, קבלת ההחלטות והלמידה שלו, אבל טילטול רציני זה בטח עושה.
גם את כל העוזרים שלו הוא החליף השנה, אז נכונות לשנות יש אצלו. אני לא דטרמניסט, כל עוד הוא עומד בראש אני רוצה להאמין שהוא עוד ישתפר ויביא לנו את הערך המוסף. כרגע בהחלט חובת ההוכחה עליו.

זה משנה 31 באוגוסט 2015

הוא כרגע במאבק גירושים מאוד מלוכלך. אבל נפרד מאשתו דווקא תוך כדי עונת השיא, וזה לא הפריע לתפקוד שלו אז.

בני תבורי 31 באוגוסט 2015

זה משנה,
שמע, אפשר לפעמים לפתור בעיה על ידי הגדרת מי שמצביע עליה, אבל לשמחתי לוקאס מספק מספיק סיבות טובות כדי שאפשר יהיה לא לחשוד בי.
לעצם הענין: לוקאס שחקן בינוני ומטה, וודאי לרמות שליברפול שואפת להגיע. הימצאותו בסגל הופכת אותו לברירת מחדל עבור רוג'רס, מה שמשחרר את רוג'רס מהצורך לחשוב יצירתי. הנדו פצוע? יאללה לוקאס תתלבש. אלן פצוע? יאללה לוקאס, הבמה שלך. ומה אנחנו מקבלים? שחקן שמסר קדימה בפעם האחרונה בילדים ג', בעל אוריינטציה הגנתית מובהקת אבל ללא האינטליגנציה הנדרשת וודאי בחוסר מובהק של יכולות. כמאמר השעון המקולקל הצודק פעמיים ביום, גם לוקאס נותן מדי פעם משחק טוב (ואני במצב רוח מאוד מאוד נדיב היום) אבל שום ערך מוסף מעבר לכך. אם ליברפול שואפת להימנות על אלה שנמצאות במקומות בו היא הייתה פעם, אסור ששחקן כמו לוקאס יהיה אופציה, ובמילים אחרות מחוץ לקבוצה.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2015

אני עם בני פה. איכשהו, לא משנה אם הוא השחקן ה-18 או ה-22 בסגל, בסוף הוא מוצא את עצמו בהרכב. זה טוב למשחק כמו ארסנל אבל לא יכול להיות ברירת המחדל. מתישהו יבינו שחייבים לשלם בשביל להביא קשר אחורי אמיתי בקבוצה הזאת, זה ישנה את כל הקבוצה.
ומה שהכי עצוב זה שמול סוונסי, האמצע היה פרוץ לגמרי. אפילו את התפקיד שהוא כביכול אמור לעשות, הוא לא עשה

זה משנה 31 באוגוסט 2015

אין לי בעיה שהוא יוחלף בשחקן טוב יותר – אבל בשחקן טוב יותר להרכב. כלומר, אם שאר העמדות הבעייתיות כבר נפתרו (למשל חלוץ, מגן ימני, קשר אמצע), אז אפשר לחפש בהחלט קשר אחורי מצוין. זרקו בפייסבוק בצדק את שמו של מוסה סיסוקו והייתי שמח לראות אותו. אבל להיפטר מלוקאס בלי שיש תקציב ונכונות להביא תחליף ראוי זה חוסר אחריות.

איאן ראש 31 באוגוסט 2015

צריך לשחרר אותו ולקבוע עובדה שצריך קשר אחורי. לא יכול להיות שזו תהיה הרמה שלנו במרכז כאשר לאחרים יש טורה, מאטיץ וכו.

זה משנה 31 באוגוסט 2015

אז אתה אומר שעדיף להיות בלי קשר אחורי בכלל, כשלאחרים יש טורה, מאטיץ' וכו'?

בני תבורי 31 באוגוסט 2015

זה די טריקי העניין הזה, לא למכור עד שיש מחליף ראוי שעולה המון כסף, ומנגד לא צריך מחליף כי יש לוקאס. אללי…

איאן ראש 31 באוגוסט 2015

זו פחות או יותר הכוונה שלי. אני מבין שיום וחצי לסגירה זה אולי לא לעניין (למרות שאישית אני חושב שאפשר למשוך עד ינואר בלעדיו כי כל התרומה שלו היא בריצה ולחימה). המחדל של רודגרס זה שהוא כבר שנים בתפקיד ועוד לא מצא לו מחליף אפילו נראה לי שלא חיפש (צאן זה נוסף). 3 שנים לקח לו להעיף את ג'ונסון וגם זה בקושי.

זה משנה 1 בספטמבר 2015

ברור שזה טריקי כי זו סיטואציה שעלולה להציב אותך בפני שוקת שבורה. אני חושב שזה הימור מאוד גדול שיכול לעלות ביוקר, אבל אני לחלוטין מכבד את זה שאתם סבורים שצריך לקחת אותו.

אבי גלברט 31 באוגוסט 2015

לא מבין ,כל הדיון הזה היה על כנפי עוף ? פאקן כנפי עוף ?????נגמר האנטריקוט בעולם ? כבד אווז ?שרימפס ,פרות ים ? נגמרו הדברים הטובים בעולם ? חבל שאני לא יכול לעלות תמונה של צלעות בקר קילו שמונה מאות שאכלנו שנה שעברה בדרום איטליה בחבל מוליזיה ….זאת שירה צרופה ! או הביסטקה פיורנטינה שפורק ליד העיירה האגדית גרב'ה אין קיאנטי בטוסקנה ….לגבי המשחק הכול כבר נאמר אצל בני .הנחמה היחידה באמת זה ההפסדים של צלסקי והוורודים …

פאקו 31 באוגוסט 2015

הזכרת לי את כלנדודנו, וזו עיירת נופש שאפילו לא נחשבת חור. מעניין איך קוראים לחורים האמיתיים בוויילס.
האם כל התמרורים שם עדיין בשתי שפות? בעיקר המילה ARAF מתחת למילה Slow בסימוני הכביש.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2015

כן, הכל בשתי שפות, מה שנכון גם לגבי אירלנד, שבשנים האחרונות יש פריחה לא קטנה, מסתבר, של השפה האירית

רובי פאולר 31 באוגוסט 2015

הרגת אותי עם היושבים על המקלדת, זה החיוך הראשון מאז מוצש..
סיכמתי אתל בני, חיכיתי לך עם הציונים:
מיניולה 5 הופקר בצריח
קליין 5 לא מריח לא מסריח
סקרטל 5 היה טולי בילבולי כמו כולם
לוברן 3 שיתבייש
גומז 4 השער הראשון עליו
לוקאס 5 כרגיל
צ׳אן 4 נראה מבולבל כאילו חטף שבץ

רובי פאולר 31 באוגוסט 2015

מילנר 6 היחיד שהשקיע וניסה
קוטיניו 5 אחד מאותם ימים שהיה אבוד
פירמינו 4 לא הבנתי מה הוא
בנטקה 4 לא סוג משחק בשבילו לבד שם

רועי מ 31 באוגוסט 2015

את העונה ההיא כדאי להוציא מהמשוואה.
סוארז עשה את כל ההבדל. אם סוארז לא היה מגיע.
לא היינו בכלל נאבקים על מקום 4.

הבעיה לדעתי היא בעמדת המאמן קודם כל, לא רואה את ברנדן משתפר ברמת ניהול המשחק ,. זה לא קרה עדין. תמיד אותםם חילופים קבועים בדקות קבועות.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2015

סווארז היה גם בשתי העונות הקודמות ועדיין עונה קודם סיימנו מקום שביעי. היציבות היא שנתנה את הערך המוסף באותה עונה

אסף the kop 31 באוגוסט 2015

כנםיים ?! אתם מתעלפים לי מכנפיים ?!
האם יש ביקום מנת בשר פיות בזויה מהנתח המעליב הזה ?
סליחה, טי-בון, סינטה, אנטריקוט, תבשילי בשר…. זאת אומנות !
מי שבסביבה אני ממליץ לו לאכול אצל קקטוס ג'ק שבלקוניה, ניו-המפשייר.
אני מרייר תוך כדי כתיבה.

אסף the kop 31 באוגוסט 2015

כנםים =כנפיים
פיות = פחות

Comments closed