נו האדל – סיכום מחזור רביעי

האם הגיע הזמן לשנות גישה כלפי ק"בים ומה עובר על הבועטים והשופטים בליגה?

חשבתי לעצמי – נו, שבוע שהפטריוטס בביי, אחרי שבועיים שהם שיחקו בשעה המוקדמת, אני סוף סוף אוכל לראות עוד קבוצות ולמצוא תובנות מעניינות לגביהן. אלא שדקה אחרי שהתחיל המחזור רוג'רס פוטר מליברפול ומצאתי את עצמי נשאב לזה ולא מרוכז בכלל. באיזה שהוא שלב היה פתוח לי הטאבלט על הרד-זון, במחשב עדכנתי את הפוסט על רוג'רס ובפלאפון התכתבי עם חברים על רוג'רס ובכלל (גם היה היום האחרון של הבייסבול אתמול – אבל על זה מחר) ופתאום גיליתי שאין לי מושג מה קורה במחזור. אז אם הסיכום הזה נראה לכם לא ממצה ולא מקיף. ובכן, זה אשמת רוג'רס, לא אשמתי. האיש גם ככה ספג כל כך הרבה ביממה האחרונה, תסכול של 25 שנה בלי אליפות, הוא יספוג גם את זה.

הא, ואשתי אמרה לי שזה לא תקין להגיד "סיכום מחזור שלוש", אז מהיום בעברית נכונה. הנה מה שהיה לנו במחזור הרביעי:

– אני רוצה להתנצל בפני רוג'ר גודל ולקחת בחזרה את כל מה שאמרתי עליו. האיש גאון. גאון. שימו לב לזה – הוא גם הצליח למכור את המשחק הנורא הזה של הג'טס-דולפינס לאנגלים הפראיירים, למלא איצטדיון בזמן שבאותו זמן בלונדון משחקות ארסנל ויונייטד וגם שם אותו בשעה שהאמריקאים לא מתעוררים אפילו, כך שהם לא יבינו איזה סחורה נחותה הוא מוכר. גאון!

– וברצינות, זה היה משחק פשוט נורא לצפיה. כל שנה מספרים לנו שטום בריידי הוא מה שמונע מהקבוצות האחרות בבית לקחת את ה-AFC מזרח, אבל אל תקשיבו לזה. מדובר פשוט בקבוצות גרועות בצורה מערכתית. מיאמי מחתימים לי את סו במיליונים ולא מסוגלים להתקרב בכלל לראיין פיצפטריק. והג'טס? 14 עבירות ל-163 יארד. בהחלט, הפכו להיות קבוצה ממושמעת עם העזיבה של רקס ראיין.

– למרות זאת, אין ספק בכלל שנעשית עבודה יפה בג'טס. לא שאני חושש שהם יאתגרו את הפטס בקרוב, אבל הם עובדים נכון. לחץ מעולה על הק"ב, קורנרים טובים מאוד. וגם התקפית, האופנסיב ליין שלהם מאומן מאוד ועוזר להשיג הרבה יארדים בריצה ולשמור יפה על פיצפטריק. הבעיה של הג'טס, כמו תמיד, היא הציפיות. העונה הזאת התחילה בלי ציפיות בכלל (אם אני זוכר נכון, הימרתי על תשעה ניצחונות אצלם השנה, כך שלי כן היו ציפיות, בטח אחרי שג'ינו סמית נפצע) אבל אחרי מאזן 3-1 יתחיל הלחץ, למרות שזאת קבוצה שעדיין לא בנויה לריצה ארוכה. נראה אם המאמן שלהם יוכל להתמודד עם זה יותר טוב ממה שהמאמן הקודם התמודד.

– הא, כן, רקס ראיין. יום עסל יום באסל. מפציץ יום אחד, חוטף בראש מאיליי ביום אחר. אין דבר שאני שונא יותר מחוסר יציבות מהסוג הזה. מאמן שלא מסוגל לייצר אצל השחקנים שלו את המתח הבריא שבוע אחרי שבוע (כן, אני יודע, הדוגמא של ביל בליצ'ק שחוקה, אבל אצלו אין כזה דבר ליפול מול קבוצות חלשות) בסוף יהיה כשלון.

– דרך אגב, טום קופלין היה בדיוק כזה בתקופה שלו בג'איינטס, וזאת היתה הטענה העיקרית שלי אליו. כשהקבוצה שלו מגיעה לפלייאוף, הלחץ הופך אצלם לחיובי ואין להם כמעט נפילות. לעומת זאת בעונה הרגילה פשוט אין לו את היכולת לייצר מתח חיובי לאורך כל העונה ואפילו ביותר משני משחקים רצוף. נראה אם השנה זה יהיה שונה (וגם אם לא – זה לא שהיריבות שלו לבית ממש מנסות לתת פייט).

– כמובן, המשחק של הג'טס-דולפינס לא היה המשחק הרע היחיד. למעשה, אפילו אם המשחקים היו צמודים, שזה כיף לצפיה, הרי שחלק גדול מהם היו פשוט גרועים מאוד מבחינת הפוטבול ששוחק בהם.

– זה מתחיל במשחק של חמישי בלילה שבו שתי הקבוצות ממש ניסו להפסיד את זה. הרייבנס עם הדאון הרביעי המוזר הזה ופיטסבורג, אללה יסתור. ברור שהבועט שלהם (לשעבר, יש לומר) אשם בהחטאות שלו שהיו יכולות לגמור את המשחק, אבל הוא שעיר לעזאזל מאוד נוח בקבוצה שלא תפקדה בשום מערך. המאמן שלה שלוקח החלטות מוזרות כמו למסור את הכדור בדאון רביעי ויארד כשיש לו את לבאון בל האדיר בקבוצה (וגם את דאנג'לו וויליאמס שמצוין לטווחים קצרים), דרך הק"ב שלה – אם אפשר לקרוא ככה למייקל ויק – שאיכשהו תמיד יודע לייצר את המהלך הכי פחות נכון, כמו לחטוף סאק בדאון שלישי ולצאת מפילד גול ריינג', ודרך שאר הקבוצה שפשוט ראו עליה שהיא יודעת שהיא הולכת להפסיד את זה. עלוב.

– וזה ממשיך בחלק נכבד מהמשחקים שראינו אתמול. נדמה היה שלמעט המשחק בין סט לואיס לאריזונה, שהתעלה לרמה גבוהה יחסית, שאר המשחקים פשוט היו גרועים. ואני חושב שזה די ברור למה. כן, זאת הנקודה בשנה שבה אני מקטר על זה שאין ק"בים טובים בליגה.

– עזבו שניה את הק"בים הסבירים שהם לא עילית, סטייל ריברס, סטאפורד, קאטלר, איליי וכו'. הם יפסידו לך משחקים כמובן, אבל תקיף אותם בשחקנים טובים והם יובילו אותך לפלייאוף ואולי קצת יותר. אני מדבר על העובדה שלחצי מהליגה בערך אין ק"ב נורמלי. ומה שעצוב זה שנראה שהמצב רק הולך ומתדרדר.

– תסתכלו את טמפה. הם עשו הכל נכון. דרדרו את הקבוצה ככה שתבחר ראשונה בדראפט ואז עשו את הדבר הנכון ולקחו את התפקיד היחיד של שחקן שמסוגל לשנות עתיד של קבוצה לחלוטין. אז הבחירה הראשונה בדראפט של שנה שעברה עומדת על 49 חטיפות, 16 פיק סיקס ועשרה פאמבלים. טוב, אני די בטוח שהמספרים האלו לא נכונים, אבל זה בהחלט נראה ככה. אני יודע שאני הולך לקחת פה הימור גדול מאוד, אבל אני מוכן להתערב שג'אמיס ווינסטון לא הולך להכנס להול אוף פיים של הפוטבול. כן, אני יודע שפייטון מאנינג גם מסר הרבה אינטרספשנס בעונה הראשונה שלו, אבל אצלו ראית ניצוצות. אצל ווינסטון? יוק.

6356327626936268371428533043_jaboo

– עכשיו, אולי מאריוטה כן יהפוך להול אוף פיים או לפחות לק"ב נורמלי בליגה הזאת (גם יש לו מאמן הרבה יותר טוב, שזה עוזר) אבל אי אפשר להתחמק מהמגמה שבה ק"בים שמגיעים מהמכללות פשוט לא מספיק טובים למקצוענים. וכאילו כדי לעצבן אותנו – לא רק שהם לא מוכנים, הרי שהיום הם פותחים הרבה יותר מוקדם מאשר פעם! אם מקרים כמו פייטון, שפתח החל מהמשחק הראשון שלו, היו בזמנו מאוד נדירים, הרי שהיום זאת הציפייה מכל ק"ב שנבחר בסיבוב הראשון. פעם מראש היו לוקחים שחקן ונותנים לו זמן להתבשל על הספסל, להתרגל לקצב של הגדולים – איליי מאנינג ישב בצד בזמן שקורט וורנר חטף מכות, פיליפ ריברס חיכה בסבלנות שדרו בריס יפנה את המקום שלו (במקרה שלו, ציפו שזה יהיה תוך כמה שבועות, אף אחד לא חשב שבריס פתאום יהפוך לתותח), אהרון רוג'רס המתין בסבלנות לתורו וכו' וכו', הרי שהיום זה פשוט לא קורה. לפעמים יש לך מאט ראיין כזה או אנדרו לאק שבאמת תותח מהיום הראשון אבל ברוב המקרים זה פשוט לא עובד. אפילו קאם ניוטון, שהוא בהחלט ק"ב ראוי בליגה הזאת, היה יכול להתפתח לאחד טוב בהרבה אם היה לומד קצת.

– אז מה הפתרון? לדעתי, הגיע הזמן שהמאמנים בליגה ישנו קצת את הגישה. נכון שלבחור ק"ב בסיבוב הראשון זאת עדיין ההחלטה הכי משתלמת שיש, כי אם פגעת בול אז שינית עתיד של קבוצה. ראה ערך אנדרו לאק. אבל הגיע הזמן שהמאמנים יפנימו שהמכללות כבר פשוט לא מכינות שחקנים למקצוענים. שיטת הספרד-אופנס, המהירות הנחותה שבה משחקים במכללות והעובדה שיש היום לחץ עצום על מאמנים שם לנצח עכשיו ולא לפתח שחקנים, הופכת את הק"בים שיוצאים משם במקרה הטוב לחצי-אפויים. טמפה, ראיתם פוטנציאל בווינסטון? סבבה. אולי באמת יש לו את זה. אבל יש לו כל כך הרבה יסודות לקויים שפשוט אין טעם לפתוח איתו עכשיו ולשרוף אותו. מאמנים בליגה צריכים לעשות היום את מה שהמאמנים במכללות לא עושים, וללמד יסודות לשחקנים. אני יודע שהם לא אוהבים את זה, אבל נראה לי שכבר אין ברירה.

– זוכרים שנה שעברה שאנשים דיברו על ג'יי ג'יי וואט כ-MVP ואני טענתי כל הזמן שלשחקן הגנה, הכי טוב שיש, אין יכולת להשפיע על קבוצה כמו ק"ב ולכן אין ספק בכלל שמגיע לרוג'רס? אז קבלו את העונה הנוכחית של יוסטון. האם וואט לא אפקטיבי כמו עונה קודמת? בהחלט יכול להיות. אבל כשקבוצה כל כך גרועה התקפית וכשקבוצות יודעות לעצור שחקן הגנה בודד, טוב ככל שיהיה, לשחקן הגנה בודד פשוט אין אימפקט כזה גדול על המשחק. למעשה, אנחנו רואים עכשיו שכמה שוואט היה גדול שנה שעברה, לראיין פיצפטריק היה יותר אימפקט על ההצלחה של יוסטון מאשר לו.

– ובכלל, כשאתה משקיע הון עתק בשחקן הגנה אחד, היכולת שלך למלא את השורות מסביבו בשחקנים טובים נוספים יורדת משמעותית ואז הרבה יותר קל לעצור אותו. שמעתם, מיאמי?

– עוד שתי תופעות שבולטות, השבוע ובכלל השנה. הראשונה היא הדגלים. הם בכל מקום. כשאתה רואה רק את הרד זון אתה לא כל כך נחשף לזה אבל כשרואים משחק שלם, זה הופך אותו פשוט לבלתי ניתן לצפייה. השבוע ראיתי שניים כאלו, הג'טס-דולפינס עליו דיברתי קודם ואת המשחק של הלילה בין ניו אורלינס לדאלאס. בשניהם המשחק היה פשוט בלתי נסבל מרוב צהוב על המגרש. אני לא יודע את הסטטיסטיקה להשבוע, אבל אני כן יודע שבשלושת השבועות הראשונים של העונה היו יותר דגלים מאי פעם בליגה. משהו ממש לא טוב עובר על הליגה והגיע הזמן שמישהו ייתן על זה את תשומת הלב. המשחק של ניו אורלינס נגד דאלאס היה הדגמה טובה מאוד למה – כמעט כל מהלך מסירה שני נזרק דגל לשימוש בלתי חוקי בידיים. כמעט בכל המקרים היה מדובר במגע קל בלבד של המגן ברסיבר, אבל מכיוון שהליגה נותנת על זה עכשיו דגש גדול (כמו שנה שעברה, אבל אני מניח שתהליך הסקת המסקנות שלהם עבד בקיץ ואז השופטים שהיו פחות מחמירים בנושא סולקו או קיבלו נזיפות) זה הופך את עבודת ההגנה לפשוט בלתי אפשרית ואת הצפייה שלנו במשחק לקשה מאוד. הבעיה במקרים כאלו, שמזכירים לי תמיד את ההלכה היהודית, זה שקשה מאוד ללכת בהם אחורה. כמו בהלכה, כל פעם שאיזה חכם פוסק תקנה, אי אפשר לסגת ממנה, גם פה – אין מצב שהליגה פתאום תגיד – זה בסדר לגעת ברסיבר. לא רק שזאת הודאה בטעות (כן, אנחנו יודעים כמה הליגה אוהבת את זה), זה פשוט משדר מסר בעייתי. מה זה אומר? או שההגנות יתרגלו או שאנחנו נמשיך לסבול.

– תופעה שניה – בועטים. מה לעזאזל קורה פה?? אני בכלל לא בטוח שאם פיטסבורג לא היו משחקים ביום חמישי בפריים טיים אלא יחד עם כולם ביום ראשון, אם באמת סקובי היה הולך הביתה. כי כמעט כל הבועטים בליגה נראו פשוט נורא השבוע. הבועט של ג'קסונוויל (זה שהחליף את סקובי, כזכור) החטיא שתי בעיטות ניצחון מול הקולטס, הבועט של הסיינטס פספס ניצחון בשניה האחרונה מטווח מאוד נוח ואני לא חושב שראיתי מחזור עם כל כך הרבה החטאות. מה קרה פה, האם הבועטים באמת נהיו גרועים? כמה קשה זה כבר יכול להיות?

ובכן, תיאוריה. מופרכת כמו מרבית התיאוריות – השינוי שהליגה הכניסה השנה באקסטרה-פוינט, שלקח את הבעיטה 15 יארד אחורה, הפך את הבעיטה הזאת ללא-אוטומטית ועל כן פוגע בבטחון של הבועטים, שזה אולי הנכס הכי חשוב שלהם. שוב, תיאוריה.

– הא, כן, והיה הבועט של קנזס. 6 מ-6 לכל 18 הנקודות של הקבוצה שלו. אח, איזה כיף זה קבוצה של אלכס סמית. וויד רסיבר תופס ט"ד לראשונה אחרי שנה פלוס, אפס הצלחה ברד זון ועשרות בעיטות לשער שלא מביאות אותך לשום מקום. למקרה שאתם תוהים, הנה הדרך לעצור את קנזס ברד זון:

1. עזבו את הרסיברים חופשיים.

2. לחצו את אלכס סמית

3. כסו את הראנינג בק/טייט אנד שהוא הצ'ק דאון אופשן.

Enter field goal unit

– סינסי על 4-0, כולם מדברים על כך שהשנה זאת השנה. נשמע לי נורא מוכר מאיפשהו.

– דאלאס אחרי הפציעה של רומו על 0-2 ולא נראה שזה הולך לשום מקום. אני דווקא האמנתי שהם יוכלו להתאושש מזה, בטח מול קבוצות חלשות, בזכות ההגנה הטובה שלהם והקו הקדמי המצוין, כשכל מה שהם צריכים זה להריץ את הכדור. אבל מסתבר שכשיש לך ק"ב שהוא פשוט לא איום עומק, אין בעיה לקבוצות היריבות לשים שמונה שחקנים בבוקס ולסגור לך את הריצה.

– האם קולין קפרניק הוא הק"ב היחיד בהיסטוריה שמסוגל לתקל את עצמו ועדיין להכשל גם בפעולה הזאת? לפעמים זה נדמה שאנחנו רואים את מייקל ויק רק בפאסט פורוורד.

– קליבלנד, כמו קליבלנד. אפילו כשהם עושים תפיסה אדירה, כדי להשוות את המשחק, הם מצליחים לעשות עבירה מטופשת של אופסייד בבעיטה של סן דייגו שמחקה החטאה (עוד החטאה).

– סט לואיס – בפאלו לעניים (או ההיפך?).

– שבוע הבא אני פותח עם מאריוטה בפנטזי על חשבון פייטון מאנינג. כן, עד כדי כך הוא גרוע. אבל היי, לפחות יש שיפור – השבוע לפחות אף אחת מהחטיפות שלו לא הוחזרה לט"ד! ואיכשהו, דנבר על 4-0. מדהים.

– ברכות לפיליפ ריברס שאתמול הצליח לסיים משחק בלי אף חטיפה ולקטוע רצף של עשרה משחקים עם אחת לפחות כזו. כמובן, מהצד השני, איליי היה לראשונה עם שלושה משחקים בפתיחת עונה בלי אף חטיפה, אז אתמול מסר את הראשונה שלו.

יומן האליפות של הג'איינטס (4) - עבודתו של קופלין
נדרש מקבל החלטות

79 Comments

כוכבית 5 באוקטובר 2015

לא יפה לקחת לבועט של קנזס 3 נק'.
7 – 7 בעיטות שדה מוצלחות. קנזס הראשונה בתולדות ה-NFL להבקיע 7 שערי שדה במשחק בודד, ולהפסיד.
ובמקרה של אתמול, לא אלכס סמית' אשם. קו ההתקפה של קנזס הגיעו בתחפושת אחידה של מסננת, וסמית' סיים את המשחק, נראה כמו אטריית פסטה דבוקה לתקרה…

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

וואלה, שבע. לא זכרתי שהם שמו עוד אחד.
האמת שנמאס לי מההאשמות של אופנסיב ליין. אלכס סמית מאשים את האופנסיב ליין שלו כל החיים שלו. כשאין לך וויד רסיבר שתופס טד במשך עונה שלמה – זאת לא בעיה של ליין, זה של קב שלא מרים את הראש. וגם של מאמן כמובן. בפיגור 15 אתמול הוא פעמיים בועט במקום ללכת על דאון רביעי.

כוכבית 5 באוקטובר 2015

דווקא במשחק אתמול אלכס סמית' חיפש את מקלין, וגם מצא אותו (11 – 13, 148 יארד),
וזה אחרי נס ה-TD לרסיבר בשבוע שעבר.
5 סאקס, 10 QB היטס, זה קו התקפה.

עכשיו לגבי העגבניה (או אולי אנגרי בירד?) שמשום מה מאמנת קבוצת NFL, לגביו אני לא יכול להסכים יותר.

austaldo 5 באוקטובר 2015

טוב זה אנדי ריד, מה אתה מצפה שיעשה? שילך על דאון רביעי?
וזה לא פלא שהבועט של קנזס כל כך טוב, הוא ברזילאי. אולי עדיף שילך לעזור לניימאר בניבחרת ברזיל :)

ניינר / ווריור 5 באוקטובר 2015

אלכס סמית לא היה ק'ב ולא יהיה ק'ב בחיים.

מאור 5 באוקטובר 2015

לא יודע איך להסביר את זה, אבל מתחילת העונה אני מרגיש שקבוצות פשוט לא משחקות טוב.
אולי זה כי הפלייאוף של השנה שעברה הותיר בי חותם עמוק במיוחד, אולי זה בגלל שהתמימות של העונות הראשונות שאני צופה בהן כאוהד חלפה, אבל כמו שאריאל כתב, המשחקים הם ברמה נמוכה ומשום מה הם פשוט לא מהנים לצפייה. אתמול ישבתי מול ה-red zone ואשכרה השתעממתי! האם זה רק אני? האם זה מקרה חד פעמי? האם זה יעבור? נקווה. בינתיים זו התחושה.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

יש לא מעט פציעות שפגעו בקבוצות טובות – קולטס, סיינטס, דאלאס, בולטימור. דנבר לא טובה כי פייטון לא טוב. הניינרס נפגעו. נשארנו בסוף עם מעט מדי קבוצות טובות בליגה כרגע.

כוכבית 5 באוקטובר 2015

אני דווקא נהנתי מאוד לראות את ההגנה של דנבר סוחבת על הגב את מאנינג.
מה שמעלה את הנקודה של יוסטון ו-JJ וואט:
יכול להיות שההבדל הגדול הוא מאמן הגנה יוצא מהכלל?
דנבר חנקו את משחק הריצה של הויקינגס, ואז בדאון שלישי ארוך, הפעילו לחץ אדיר על ברידג'טאוור.
משחקם של וור ומילר הוא תענוג צרוף.
כאוהד הברונקוס כבר כמה עשורים, אני חייב לציין שלי, הרבה יותר כיף לראות אותם השנה מאשר ב-2013.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

צריך לזכור שההגנה הזאת שיחקה עד עכשיו נגד קבוצות התקפיות חלשות למדי. אתמול לא היה שונה. ועדיין הם הגיעו למצב של דרייב אחרון לניצחון של הקבוצה השניה. והם גם נתנו ריצה חופשית לגמרי לפיטרסון בדאון רביעי קצר.
בקיצור, כיף לראות את ההגנה הזאת אבל כל עוד הם לא ישחקו מול קבוצה טובה, אני מסרב להתרשם (ושלא יגידו שאני אנטי מאנינג – זה גם נכון לגבי הפטס וההגנה שלהם).
הנקודה הבהירה לגבי דנבר אתמול – משחק הריצה עבד להם יותר אתמול וזה אלמנט מאוד חשוב. מצד שני, אם פייטון ימשיך לזרוק שני אינטרספשנס כל משחק, שום הגנה או משחק ריצה לא יציך אותם

ayalon 5 באוקטובר 2015

הקו הקדמי של ההגנה של דנבר זו חתיכת מפלצת, אם הם ימשיכו ככה (בכל זאת, קצת זקנים שם…). מצד שני, הקורנרים שלהם זה סיוט אחד גדול. אתמול מייק וואלאס חרך אותם והצליח להשתחרר יותר מדי פעמים עם טריקים די פשוטים. קבוצה עם יותר מאיום אחד במסירה תופרת אותם אתמול בלי להתאמץ

שלמה 5 באוקטובר 2015

המחזור האחרון באמת היה מזעזע, אבל אני חושב שמעבר לזה כמו שאריאל ציין הנקודה המרכזית היא שבאמת יש ירידה משמעותית ברמה של הקוטרבקים.
מאנינג, בריס (אולי המשחק אתמול יחזיר אותו), רומו, לאק, סטאפורד- כל אלו קווטרבקים שעוד לא הגיעו השנה (חלקם יכולת חלשה, חלקם נפצעו).

ניצן נ. 5 באוקטובר 2015

כמה שהמשחק של הצ'רג'רס מול הבראונס היה נוראי. כמה שהצ'רג'רנס משחקים נורא. אולי בהמשך אצליח להגיב על שאר הדברים שהיו במחזור.

austaldo 5 באוקטובר 2015

מה שמדהים אצל מיאמי זה שבשנה שעברה הדיפנסיב ליין שלהם היה מצויין והיה להם פאס ראש מאוד אפקטיבי. הם החליפו שחקן טוב (ג'רד אודריק) בסופרסטאר (סו) וקיבלו כינים …

סתם 5 באוקטובר 2015

איך, איך הקולטס ניצחו את זה?? שלושה שערי שדה מנצחים הבועט של ג'קסונוויל החטיא! שבוע שעבר גנבו ניצחון מזליקי בטנסי, השבוע נגד היגוארים. מזלם שה- AFC דרום כזה גרוע.
פייטון גרוע ממש, מזלו שיש לו את דמריוס ואת עמנואל סנדרס ובעיקר את ההגנה הכי טובה בליגה. עדיין מתלבט מי קבוצת 0-4 גרועה יותר, דנבר או קרוליינה.
קליבלנד נשארו קליבלנד – עד שהבועט של סן דייגו מחטיא והמשחק אמור ללכת להארכה, הם עושים עבירה בבעיטה ובפעם השנייה הבועט כבר לא החטיא.
דאלאס, לא זוכר ככ הרבה פציעות, בטח לא מיד בתחילת העונה: דז, רומו, שון לי, דאנבר, אורלנדו סקנדריק (ודווקא מקפאדן נשאר בריא..). מצד שני מקבלים השבוע בחזרה את גרג הארדי ואת רולנדו מקליין המושעים. עדיין יקבלו בראש מניו אינגלנד.
שום דבר לא ימנע מהפאקרס לפחות גמר NFC (לדעתי נגד סיאטל). כנ"ל דנבר ב- AFC (ולא כי הם טובים, פשוט החטיבה כ"כ גרועה).

עידו ג. 5 באוקטובר 2015

אם הק"בים כל כך חלשים איך זה שהרייטינג הממוצע שובר שיאים (89.4 – יותר מ2 נקודת מעל השיא של העונה שעברה שבעצמו היה 3 נקודות מעל כל עונה אחרת) ? ארון רוג'רס לבדו לא מספיק. זה לא שמוסרים מעמיסים מספרם בגארבג'-טיים. נכון לעכשיו ל-24 מתוך 32 הק"ב יש ציון QBR של מעל ל-50 שאמור להיות ק"ב ממוצע. נכון יש הרבה ק"ב שמשחקים הרבה מתחת לרגיל שלהם (מאנינג, פלאקו, לאק,טנהיל,בריס .. ) אבל בכללי לא נראה לי שהיכולת של הק"ב היא הסיבה למה שאנחנו רואים. זה יותר חוסר איזון בין ריצה למסירה וסביר שזה עוד יתאזן במידה מסויימת ככל שהעונה תתקדם.

לגבי הבועטים – אוקיי היה שבוע מזעזע מבחינתם כקבוצה אבל עד לשבוע שעבר הם פגעו ב-85% מהבעיטות שזה העונה השניה בהיסטוריה מבחינת דיוק. גם כרגע זה עומד על 83.5% שזה עדיין בטופ5 של העונות בהיסטוריה (כולן בעשור האחרון). אנחנו זוכרים כשהם מפספסים אבל בכללי רמת הבועטים בליגה היא כבר כמה שנים בשיא.

בקיצור נראה לי ששבוע ארבע הוא עדיין מוקדם כדי להכריז על מגמות ותופעות כלליות.

פאקו 5 באוקטובר 2015

וראה הסיפור על הסטטיסטיקאי שטבע בבריכה שעמקה הממוצע 60 ס"מ וגו'.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

צריך לבחון אם הרייטינג הזה לא נותן העדפה לקב שמוסר הרבה, שלדעתי זה מה שקורה. גם בוא נזכור שבתחילת העונה מזג האוויר הרבה יותר נוח והמספרים האלו יירדו.
יש מגמה אחת שאי אפשר להתכחש אליה וזה הדגלים

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

דרך אגב, אחוז דיוק של קיקרים בפני עצמו הוא בעיניי קצת חסר משמעות. הוא צריך לבוא בחלוקה למרחקי בעיטה

עידו ג. 5 באוקטובר 2015

אז ככה – הדיוק העונה עומד ממש טיפה מעל אחוז הדיוק הממוצע של 5 העונות האחרונות. גם בחלוקה למרחק לא רואים הבדל משמעותי. מתחת ל-40 יארד העונה יש דיוק טיפה טוב יותר בכ-1% ומעל 40 נמוך ב-3 עשיריות האחוז אבל זה חסר משמעות כמעט. מעל 40 כרגע יש ירידה של 4% בין 40 ל-49 אבל עלייה של כמעט 5% מעל 50. בקיצור אלו מספרים של תחילת עונה שיתיישרו עם הממוצע בקרוב.

Zak 6 באוקטובר 2015

בגרנטלנד יש ניתוח מעניין של נושא הקיקרים (בשליש התחתון של הכתבה)

http://grantland.com/the-triangle/week-4-wrap-the-haves-vs-the-have-nots/

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2015

מעניין (אם כי לעבור כתבה בגרנטלנד זה כמו לצלוח מרתון. למה הם לא מסוגלים לכתוב מאמר של פחות מ-10 אלף מילים?). גם הם משתמשים בהרחקה של האקסטרה פוינט בתור הסבר – אבל הסבר שונה.

יריב 6 באוקטובר 2015

הסבר שונה – אתה מסביר את התופעה שאתה חושב שאתה רואה (ירידה בביצועי הבועטים), הם מסבירים למה אתה חושב שאתה רואה אותה למרות שהיא לא קיימת. זה לא סתם הסבר שונה, זה מסביר תופעה שונה.

עידו ג. 6 באוקטובר 2015

הוא מציין נקודה חשובה – הבועטים שאיבדו את המקום שלהם באמת היו גרועים. סקובי נראה גמור כבר בשנה שעברה והעונה קיבל הזדמנות רק בגלל הפציעה של סווישאם ואז גם הארטלי שהביאו במקום נפצע. הבועט של טמפה ביי הוא רק רוקי ויש לו טווח גדול (הכניס כבר מ-55 ו-58) אבל הוא פספס גם הרבה מטווחים קצרים כולל שתי בעיטות אקסטרה-פויינט.
ניפוי "טבעי" כזה מתרחש בדרך כלל כל עונה קצת טיפה מאוחר יותר.

עידו ג. 5 באוקטובר 2015

הרייטינג הולך לפי יארדים/TD/INT לנסיון מסירה לכן אין משמעות כאן להעמסת מספרים. אם תרצה – אחוז החטיפות כרגע הוא הנמוך בהיסטוריה אחוז ה-TD בטופ ואחוז השלמות המסירה בשיא גם הוא. חוץ מזה ה-QBR משלים את התמונה די יפה אין ספק שעם מזג האויר המספרים יתיישרו אבל מה שאנחנו רואים עכשיו דומה למה שהיה בעונה שעברה בתקופה הזו והיא גם נגמרה במספרי שיא.
לגבי העבירות אני לגמרי מסכים איתך (אפילו ציינתי את זה לפני שבועיים), אם יהיה לי זמן אנסה לבדוק מה גורם לעלייה הזו. לי אישית מרגיש שיש יותר מדי עבירות הולדינג וגם יותר עבירות של התנהגות לא ספורטיבית אבל צריך לבדוק.

Yavor 6 באוקטובר 2015

אבל כל מיני מסירות שנחטפות או שתם לא מושלמות פתאום יורדות מהחישוב כי יש (עוד פעם) דגל צהוב. זה בהחלט יכול להסביר עלייה בביצועים של QB

NoONE 5 באוקטובר 2015

אתה קצת מגזים בביקורת על הג'טס , אני חושב שראו הבדל משמעותי בין השבוע שעבר לשבוע הזה והסיבה היא שאייורי ודקר שיחקו , קשה לנצח כש-שניים מתוך שלושת שחקני ההתקפה הכי טובים שלך פצועים.
מעבר לזה יש עבודת אימון מצוינת במיוחד בשינויים שעושים במחצית , הג'טס משתקים קבוצות בחצי השני, ב 4 משחקים הג'טס ספגו 14 בלבד בחצי השני.
ההחתמה של באסטר סקרין היא שוס רציני ,הוא הרבה הרבה יותר טוב ממש שחשבתי
צריך לזכור שאחרי הביי וויק השחקן ההגנה מספר 2 של הג'טס שלדון ריצרד'סון חוזר לשחק וזה רק יעשה אותם יותר טובים
פיצ הוא מה שהוא לטוב ולרע, כל עוד הוא יתן משחקים של 2 ט"ד וחטיפה אחת אני בסדר איתו
מה שאין איתו זה את הפיק 6 גומר משחק שראינו כל כך הרבה פעמים מסאנצ'ז וג'ינו
לדעתי הג'טס הבינו שי מהר שמיאמי לא מסוגלים ושיחקו די בהילוך ראשון כל החצי השני ועשו כמו ניסויי כלים בהתקפה_נסיון להכניס למשחק בכח את דווין סמית שהיה פצוע במשך כל מחנה האימונים)
לגבי הדגלים, אני מאשים את השופטים , היה שיפוט איום ונורא , החטיפה של פיצ שבה המגן פשוט דוחף את הרסיבר כשהפוטבול באוויר ואין PI היה הנונ קול הכי גרוע שראיתי בחיים שלי וראיתי הרבה. לעומת זאת ה PI של 50 יארד שנתנו כמה פעמים לג'טס היו טיקי טאק ובחלק מהם המסירה הייתה אנק'צבל
לסיכום אני מאד מרוצה מפתיחת העונה וגם אני מעריך שהקבוצה הזאת תנצח בין 8-10 משחקים ועם אין שה AFC נראה זה יספיק לפלייאוף

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

למה מחמיר עם הג'טס? דווקא החמאתי להם. פשוט היה משחק מכוער, זה הכל

NoONE 5 באוקטובר 2015

כשיש שני ק"ב בינונים מינוס(ואני נדיב איתם) בשני הצדדים תמיד יהיה משחק מכוער , שים לב לדקר , אי אפשר לעצור אותו כשהוא בסלוט , הוא כל הזמן פתוח ואיכשהוא פיצ מעיף את הכדור לעננים

עידו ג. 5 באוקטובר 2015

אני גם חושב שמשהו טוב קורה בג'טס (וזה לא כי אני משוחד בגלל טוד בוואלס. טוב, מודה אני כן). לגבי פיצפטריק – זה ממש עצוב לראות מ הו הוא עושה עם כמות הזמן שהוא מקבל.

7even 5 באוקטובר 2015

חוץ מבריידי ורודגרס כל שאר הקווטרבקים מספקים לי רגעים גדולים של צחוק:)
בכ"כ הרבה מסירות השבוע לא היה להם מושג לאיפה הכדור יילך.

אבו צ'יצ'ריטה 5 באוקטובר 2015

עידו – חלק משמעותי מהרייטינג המשופר הוא ריבוי הדגלים במהלכי מסירה. הרבה מהלכי הגנה שבשנים קודמות היו מובילים לאינקומפליט פס חוזרים חזרה.. ואז הק"ב רייטינג לא יורד

עידו ג. 5 באוקטובר 2015

כמה מהלכים כאלו אתה חושב שיש בממוצע יותר למשחק (עם דגש על היותר)? זה לגמרי זניח מבחינה סטטיסטית. זה כן מקבל משמעות באגרסיביות של המגינים ושם בהחלט יש לזה השפעה אבל זה כבר לפחות 5 עונות ככה ועדיין רואים עלייה. זה לא היה קורה עם ק"ב כל כך גרועים. נכון שרובם רחוקים מלהיות מועמדים עתידיים להיכל התהילה אבל לא כל אחד הוא בליין גאברט.

NoONE 5 באוקטובר 2015

אתמול טננהיל פשוט זרק את הפוטבול גבוה ורחוק וקיווה שאיכשהוא יהיה דגל , זאת הייתה ההתקפה של מיאמי

עידו ג. 5 באוקטובר 2015

אוקיי זה קצת פחות זניח ממה שחשבתי אבל עדיין לא משמעותי. כרגע יש העונה 0.5 עבירות של הגנה מסירת יותר למשחק. כלומר זה רבע אינקומפלישן נוסף לכל ק"ב. בהשפעה על המרכיב הנ"ל ברייטינג זה שווה לירידה של 0.4 נקודות רייטינג = לא משמעותי.

גיל 5 באוקטובר 2015

כבר חמש שנים לפחות כולם מתלוננים על הרמה הנמוכה, האובר שיפוט, החוקים לטובת ההתקפה וזה שהמשחק בלתי נסבל לצפייה ועדיין ממשיכים לצפות בו כמו כלום.

ניינר / ווריור 5 באוקטובר 2015

אבל עכברי הפוטבול הותיקים יודעים שזה נכון. המשחק נהיה קצת מבאס ועדיין הוא המשחק הטוב מכולם

גיל 5 באוקטובר 2015

ברור, אני רק אומר שכולם מתלוננים ועדיין צופים.

אלון 5 באוקטובר 2015

שאלה.
הרבה כותבים פה אוהבים לדבר על מטוטלת.
אתה חושב שעניין אורך המשחק גם יהיה ככה?
שאני התחלתי ב2005 לעקוב אחרי םוטבול המשחקים של 8 היו נגמרים ב11. היו כאלה שנמרחים ל11 ורבע. היום משחק שנגמר לפני 11 וחצי הוא נדיר, כמות הריוויוז ההפסקות והפלאגס והדיונים היא בלתי נתפסת.. השאלה אם גם זה מתקרב לאיזשהו קצה ויחזור אחורה… אותי אישית הדגלים שוברים.. הגנת מסירה נעשתה משימה כמעט לא אפשרית ואחרי כל מהלך גדול אתה קודם כל מוודא שאין פנלטי 10 שניות ורק אז חוגג.

עידן. 5 באוקטובר 2015

-בדיוק אמרתי לחבר שבכלל לא משנה אם מדובר בגבר כמו וואט או אפס כמו סו, אין שום סיבה לתת חוזה ענק לשחקן הגנה בודד שההשפעה שלו על המשחק קטנה יחסית. הרבה יותר חכם לחלק את הכסף בין שלושה שחקני הגנה טובים מאשר אחד מעולה.

– לא יעזור לדורפן כלום, קולין קפרניק זה פשוט לא זה. הבחור לא מסוגל לראות יותר מאופציה אחת בהתקפה לפני שהוא מתחיל לרוץ כמו תרנגולת שחוטה. אין לו גם שום יכולת לעשות את הסקראמבל תוך כדי מחשבה על המסירה. הוא כבר עונה חמישית בליגה ואם יכולת קבלת ההחלטות שלו לא השתפרה עד עכשיו זה כבר לא יקרה. חבל, כי נראה היה שיש שם פוטנציאל. ליאור אליהו של הNFL.

– הג'טס נראים מעולה לדעתי, אם היה להם ק"ב סביר + (פאלמר סטייל) הם היו מועמדים ללכת כל הדרך.

– אלכס סמית זה חתיכת תופעה. עד הרד-זון מדובר על ק"ב מצוין (ברמה שמתחת לעלית). ברגע שהוא מגיע ל- 20 יארד הוא מאבד כל יכולת לעשות משהו מועיל. כאילו הרד זון זה הקריפטוניט שלו.

– לדנבר יש הגנה מדהימה. רק לחשוב איזה קבוצה זו הייתה יכולה להיות אם היה להם ק"ב…

רן 5 באוקטובר 2015

אף מילה על ההצגה של ארון רוג'רס אתמול?
תמשיכו כך

מתי 5 באוקטובר 2015

דווקא אחרי אתמול לכתוב את זה? 17 נקודות על סן פרנסיסקו זה לא מרשים.

רן 5 באוקטובר 2015

נכון ממש לא מרשים. אבל לעתים קרובות נראה שהוא לבד על המגרש עושה כמעט הכל בהתקפה.
פשוט יום רע של גרין ביי מול קבוצה עם התקפה מחרידה והגנה לא רעה בכלל. ואז הופיע קב ששיך לגדולים באמת

ניינר / ווריור 5 באוקטובר 2015

לדעתי יש גם מחסור חמור במאמנים איכותיים. אם גלמים כמו פוקס, ראיין ודל ריו מקבלים עוד צ'אנסים אז משהו כאן דפוק. הם מקסימום יכולים להיות מתאמים, שלא לדבר על אפסים מוחלטים כמו פילבין או פגאנו שלא ברור איך קיבלו את הג'וב בכלל. ואם קבוצה כמו הניינרס ממנה עגל כמו טומסולה אז כנראה שבאמת הרף מאד מאד נמוך

אלון 5 באוקטובר 2015

אני חושב שאתה מגזים עם פאגנו. הניהול משחק שלו לא מבריק אבל הוא מכין את הקבוצה טוב למשחקים.
סהכ מי שדופק אותו זה הgm שלנו שמתעקש לאסוף עוד ועוד רסיברים ולא משקיע בקו התקפה נורמלי או פאס ראש נורמלי, העובדה שמאתיס(המלך) הוא הפאס ראשר הטוב ביותר של הקולטס בגיל 36 זה ביזיון.
שוב הוא לא עילית.. אבל הוא לא אפס.

ניינר / ווריור 5 באוקטובר 2015

תשווה את העונות של פאגאנו לעונה עם אריאנס ותראה שאולי אני צודק

אלון 5 באוקטובר 2015

יופי בזה אין ויכוח… ארינס אחד המאמנים הטובין בליגה. ברור שפאגנו פחות טוב.
אבל ביחס לשאר הליגה פאגנו במקום טוב באמצע לדעתי. וגם אם קצת פחות הוא בטח לא אפס מאופס.

Asaf 5 באוקטובר 2015

התייחסת לזה בקטנה אריאל ולא מספיק לטעמי אבל כמויות הדגלים שנזרקות למגרש נהיו מוגזמות קצת נוצרה תחושה שההנחיות שניתנו לשופטים גורמות להם לסרס את המשחק יותר מדי

עידו ג. 5 באוקטובר 2015

לגבי המגבות הצהובות: כרגע יש 15.3 כאלו למשחק שזה ה-מ-ו-ן ומהווה עלייה של 2 עבירות למשחק מהעונה שעברה (שבעצמה הייתה עלייה של עבירה אחת מהעונות לפניה). הנקודה הבעייתית ביותר היא עבירות הולדינג התקפיות עם עלייה של 0.7 למשחק. מעבר לכך יש עלייה של 0.5 עבירה למשחק בכל עבירות הגנת המסירה (בעיקר הולדינג) וקצת פחות מ-0.5 עבירות למשחק של מה שנקרא "משמעת" על מגע מיותר. זה דברים שבקלות ניתן לייחס לפתיחת העונה (למרות שגם בהשוואה לפתיחת העונות הקודמות יש כאן עלייה משמעותית) ואפשר לשער (בעיקר לקוות) שנראה ירידה משמעותית כבר בשבועות הקרובים.

יואב דובינסקי 5 באוקטובר 2015

אחרי שלושה שבועות רצופים בהם הלכתי לראות פוטבול, הסופ"ש נשארתי בבית לראות בטלויזיה ולא הלכתי למשחק הביתי מול ארקנסו. לשם שינוי, הפעם טנסי הפנימו את הלקחים ובמקום לאבד יתרון דו ספרתי בחמש הדקות האחרונות, הם איבדו יתרון של שני טאצ'דאונים במחצית הראשונה. וכמובן הפסידו. בסופ"ש הקרוב אלך לראות את המשחק מול ג'ורג'יה. כנראה שהעונה גמורה.

יואב דובינסקי 5 באוקטובר 2015

כמו כן, פייטון מנינג הפך משחקן שלא סבלתי לשחקן האהוב עליי בליגה. דווקא כי הוא זקן ומוסר לקבוצה הלא נכונה. גם את פדרר לא אהבתי עד שהתחיל להפסיד לנדאל.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

איך משינה אמרו – האויב כבר לא מפחיד, הוא רק זקוק לרחמים. גם אני ממש בעדו העונה

סתם 5 באוקטובר 2015

תגיד את זה אחרי שהוא יזכה השנה בסופרבול. נראה כמה תאהב אותו אז

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2015

אם לא הפטס, אני לגמרי בעדו

אלון 5 באוקטובר 2015

שאלה בתור אוהד קולטס.
מעבר ליריבות הספורטיבית המובנת בין הקולטס לפטס הייתה סיבה לשנוא את מאנינג(בשביל יואב). נכון שהוא יצא כמה פעמים לוזר בפלייאוף אבל סהכ הבן אדם אובייקטיבית היה חוויה לצפייה.

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2015

אני אף פעם לא שנאתי את פייטון ותמיד נהניתי לראות אותו אובייקטיבית. היו שני דברים שגרמו לי לרצות שהוא יפסיד – אחד, היריבות עם הפטס. שניים, האוהדים שלו..
עכשיו, כשהמקום של בריידי בתור הכי גדול אי פעם מובטח, אין לי שום בעיה שפייטון ייקח עוד פעם :-)

גיל 6 באוקטובר 2015

זה די ברור. יריבות ספורטיבית זה מוטיב חזק וגם הניסיון לגמד אותו כי חס וחלילה להכיר בזה שהוא גדול מבריידי.

אלון 6 באוקטובר 2015

דיי נו. אני חולה על מאנינג והוא הסיבה שהתאהבתי בפייסבוק ואני שונא את הפאטס ואפילו אני נאלץ להודות שבריידי גדול ממנו.
אני אישית חושב שמקצועית נטו מאנינג טוב יותר. אבל בסופו של דבר במשחק פלייאוף אתה תרצה את בריידי…
מה שכן אני חושב שהוא בהחלט בטופ 5 אי פעם ואולי אפילו 3 מאחורי בריידי ומונטנה. היו לו כמה החנקויות אבל הוא שנים סבל ממאמנים טיפשים והגנות חלשות.

גיל 6 באוקטובר 2015

למה שתרצה בריידי בפלייאוף אם הן מתפקדים אותו הדבר? שוב, אתה נותן למאזינים של הקבוצות לבלבל אותך ומשלים מזה על היכולות דל כל אחד. כמו שאמרת, המאמנים לא היו הכי טובים וגם הקבוצות. בלי ההגנה האדירה שלהם שהובילה לשלוש אליפויות הראשונות הדיון הזה לא היה קיים בכלל. וזה עוד בלי לדבר על הרמאויות שלהם שהופכות את הדיון הזה לנון סטרטר.

יובל 7 באוקטובר 2015

+100

יואב דובינסקי 7 באוקטובר 2015

שנאה זו מילה קשה מידי, אני לא מספיק מעורב רגשית בפוטבול בשביל באמת לשנוא. פשוט לא סבלתי את פייטון כי הוא תמיד עשה עליי רושם יבש ומתנשא משהו לעומת אילי שתמיד חיבבתי יותר. היות ופייטון בוגר אוניברסיטת טנסי וכאן הוא חצי אלוהים (אם לא יותר) אז יש המון פרסומות של פייטון ודווקא היבשושיות שלו מאוד מצחיקה אותי. עכשיו כשהוא מוסר לקבוצה היריבה והוא גם זקן יותר וקיבל בראש בסופרבול האחרון שהיה בו, הוא עושה עליי רושם שהוא מעריך כל רגע על המגרש.

דווקא הקבוצה היחידה שיש לי אנטי לגביה זו ניו אינגלנד וטום בריידי. ושוב, בלי סיבה אמיתית. סתם כי הוא מוצלח מידי. לא אגיד שאני אוהד, אבל יש לי חיבה לגרין ביי ולניו יורקיות והשנה לדנבר.

the man 5 באוקטובר 2015

הבעיה של הג'טס היא שאנחנו הג'טס. ופיצי ירצח אותנו בהמשך. לא היה לנו קווטרבק סביר כבר שנים. מוכן להתפשר אפילו על טרייד על בריז. שיבוא אלינו לגמור את הקריירה. עזבו אותי דיוני הרמה ירודה. אין ולא יהיה כלום שמתקרב לאן אפ אל. ומי רואה בכלל משחקים שלמים. רק רדזון. ופישר בדרך לעוד עונת 8:8 הירואית.

D! פה ועכשיו 5 באוקטובר 2015

אני זוכר גם בתחילת העונה שעברה תלונות על דגלים, וזה באמת היה נורא. אח"כ בתלונות קצת ירדו אז או שמתרגלים או שהם פוחתים ככל שהעונה מתקדמת.

עמי ג 6 באוקטובר 2015

לא מתרגלים ולא כלום. השימוש האינפלציוני בדגלים הורס את ההנאה מהמשחק.
זו בעיה של ממש. היופי של המשחק נפגם והתחושה היא שלשופטים יש יותר מדי השפעה על התוצאה.
רואים גם שהם נזהרים מזה, ולקראת סוף המשחק, במיוחד אם הוא צמוד, כמות הדגלים פוחתת.

לא בטוח שרק השופטים אשמים. החוקים מה מותר ומה אסור מסובכים ומורכבים מדי.
אני מניח שבכל סנאפ יש לפחות עבירה אחת שלא נשרקת.

מתי 6 באוקטובר 2015

דטרויט ליונס זה משהו מיוחד.

Maldini 6 באוקטובר 2015

גם השופטים בליגה

עובר אורח 6 באוקטובר 2015

רק לי נראה שלאחרונה כל עונת nfl מתחילה בתלונות על הדגלים ובאמירות שהפעם זו השנה של סינסי?

אייל הצפון 6 באוקטובר 2015

נראה שיש מתאם שלילי בין יכולות אתלטיות לאינטליגנציית משחק, וייתכן שחומרים שמשפרים יכולות אתלטיות פוגעות ביכולות אחריות. נראה שבשנים האחרונות המגמה הכללית היא לתת יותר חשיבות ליכולות האתלטיות (והספרס הם באמת יוצא הדופן).
אבל באמת נראה שמצד אחד לק"ב יש פחות זמן לקבל החלטה, ומצד שני אצל יותר ק"ב מבעבר ככל שיש להם יותר זמן כן גדל הסיכוי שיקבלו את ההחלטה הלא נכונה.
אם אני מתאם ההתקפה של הניינרז אני אומר לקייפרניק להחליט בשניה האחרונה לפני הסנאפ מה הוא הולך לעשות, ואז לעשות את ההיפך.

כח הגברה 6 באוקטובר 2015

הייתי מודאג מהבעיטות של הסטילרס מתחילת העונה.
סיפור קצת מוזר.

גיל 6 באוקטובר 2015

בנוגע לבעיטות אגב, אני גם חושב שהרחקת הPAT היא בעלת אפקט פסיכולוגי חזק שמערער את הבועטים. אני חושב גם שהידיעה שכמה פיספוסים והם בחוץ מוסיפה ללחץ. יש גם הרבה בועטים רוקיס כי קבוצות חושבות שקל למצוא בועט טוב. אני חושב שיצטרכו לשנות גישה ולהשקיע יותר בבועטים וגם לתת להם זמן וחבל ארוך יותר כדי לבנות את הביטחון שלהם. אחרת נראה קרוסלה של בועטים. שילמדו מאוקלנד בעניין.

עמי ג 6 באוקטובר 2015

בעיני זה טוב מאוד שהרחיקו את בעיטת הבונוס.
עכשיו יש יותר סיכוי שינסו לעשות 2 נקודות אחרי ט"ד. זה הופך את המשחק לפחות צפוי ויותר מורכב מבחינה טקטית.

בליקי 6 באוקטובר 2015

חבר'ה, אנחנו מחזור רביעי ואפילו הרדסקינס ב-2:2…

אולי אפשר איזה פוסט על פלייאוף הבייסבול?

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2015

דווקא יש. משום מה הוא לא מופיע בעמוד הראשי וזה בטיפול הגורמים המוסמכים. עד אז:
http://debuzzer.com/greisas/60580/

רחביה ברמן 6 באוקטובר 2015

זה מה שקורה כשרואים משחק אחד מארבעה של קבוצה.
1) בשלושת המשחקים הקודמים הג'טס היו בסדר גמור מבחינת פנאלטיס. קורה שיש משחק אחד גרוע מהבחינה הזו. אם נותנים ציון לרבע אין ספק שיש שיפור על פני הברדק של רקס, מהבחינה הזו כמו גם אחרות.
2) בהיפוך, זה היה המשחק הראשון שלנו שבו הריצה עבדה כמו שצריך, ואני חושד שזה בגלל שמיאמי איומים ונוראים נגד הריצה. בשלושת המשחקים הקודמים, כולל שני ניצחונות, החסימה לריצה היתה און דה פייס.

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2015

למה אתה חושב שזה המשחק היחיד שלכם שראיתי? קו ההתקפה שלכם עושה עבודה אדירה השנה. ביום ראשון זה היה הריצה אבל באופן כללי פיצפטריק מקבל המון זמן כדי לזרוק. הוא חטף רק שני סאקים השנה שזה נתון מדהים.
ולגבי עבירות – ההגנה של הג'טס משחקת כל הזמן על הגבול. היא עושה בחוכמה לדעתי. גם אם השופטים זורקים דגלים, יש גבול לכמה הם יכולים לזרוק ולא כל שבוע הם יקבלו צוות קפדן כמו השבוע.
בכל מקרה, המשחק ביום ראשון היה מכוער. רק עליו דיברתי.

NoONE 6 באוקטובר 2015

זה די משעשע לראות את פיצפטריק עומד שעה וחצי בפוקט , מסתכל ימינה,מסתכל שמאלה , רואה שלושה רסיברים פתוחים ומוסר את הפוטבול 10 מטר מעל הראש של אחד מהם

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2015

עכשיו תחשוב מה היה קורה אם לא היה לו את ברנדן מרשל שאשכרה תופס את הכדורים האלו

יואב דובינסקי 7 באוקטובר 2015

אריאל, תגובתך לפרשת השיפוט האחרונה במשחק של דטרויט-סיאטל. זה לא יורד מהכותרות כאן מאז יום שני בערב. אייטם פותח באראונד דה הורן ובPTI. ומה שהדהים אותי זה שבשידור עצמו, חצי מהשדרים והפרשנים לא ידעו את החוקים.

גיל 7 באוקטובר 2015

זו שערורייה גדולה שנובע במידה רבה שהשופטים עצמם בלחץ, ושרבים מפחדים לדעתי לתת שריקה במהלך קריטי כזה שיהרוס אותו. המשחק באופן כללי בלתי ניתן לשיפוט. כל מהלך אפשר למצוא פנלטי רק שלא תמיד שורקים לו.

אלעד כץ 7 באוקטובר 2015

במקרה הנוכחי זה היה פאול ברור מאוד לחוק לא כל כך איזוטרי. ידוע שאסור להדוף פאמבל אלא רק לנסות לתפוס את הכדור, והיה ברור מאוד (לי לפחות, כבר בצפיה ראשונה) שזה מה שהיה.

Comments closed