קלופ בקופ – עשר מחשבות

10 הערות על עידן קלופ שנפתח היום

12118895_608532402621465_1135391531097586552_n

1. אז ליברפול החליטו להגשים לי את חלום יום ההולדת ולהחתים את קלופ. האמת שזה היה צפוי לחלוטין, למרות החששות שהיו פה ושם, היה לי די ברור שאין פה צירופי מקרים. לא מפטרים מאמן שעה אחרי משחק שבו הוא השיג תוצאה סבירה אם זה לא היה מתוכנן עוד קודם. ולא מתכננים לפטר מאמן אם אין לך מחליף סגור ביד. תוסיפו לזה את הפרסום באותו בוקר שחזה בדיוק את ההולך להתרחש ותקבלו ודאות של 95% שקלופ אכן מגיע לקופ. טוב, אני אפסיק עם המשחק מילים הזה עכשיו.

2. בימים האחרונים יצא לי להריח מה שנראה כזיעה קלה שעולה על פניהם של יריבינו הותיקים. כמובן, אולי זאת רק פרשנות שלי, אבל לא אכחיש – נחמד להיות בצד הזה. אני גם מבין את פשר החשש. לראשונה בתקופה של ההנריז מגיע לליברפול מאמן "גדול". גדול, לא במובן שיש לו ערימת הישגים אדירה במקום אחר, סטייל נניח מוריניו או אנג'לוטי, אלא גדול במובן שהוא לא מגיע מקבוצה קטנה. אני אוהב את הרעיון דווקא של לקחת מאמן עם פילוסופיה סדורה שהצליח בקבוצה קטנה ולתת לו את ההזדמנות לגדול לתוך קבוצה גדולה. למעשה, אני חושב שזאת הדרך הנכונה. ואם לליברפול היתה סבלנות – מה שאין היום לאף מועדון גדול (רבאק, צ'לסי מדברים על לפטר את מוריניו שמונה שבועות לתוך עונה אחרי שהוא לקח אליפות), אני חושב שבסוף זה היה משתלם לה.

3. אבל במצב היום אין סבלנות. וזה הדבר שהיה הכי בעוכרו של רוג'רס. אנשים מדברים, ובצדק, על כך שרוג'רס פוטר כי לא היתה לו דרך. שהוא קפץ בין שיטות שונות כל הזמן. האמת היא שלרוג'רס היתה דרך. מדברים על זה שהוא בא לראיון העבודה שלו עם ספר שלם שבו הוא פירט פחות או יותר כל אחד מהאספקטים שהוא הולך לטפל בהם. אבל מה לעשות שלפעמים באים החיים עצמם. סווארז נמכר, סטארידג' נפצע והדרך פשוט לא התאימה יותר. בעולם אידאלי, יש הבנה לבעיה, מחכים שיגיע חלוץ נורמלי ודבקים בדרך. אבל בעולם של היום, במועדון עם לחץ כמו של ליברפול, אין לך ברירה אלא למצוא פתרונות. ואז, עם סטרלינג בתור הדבר הכי קרוב שהיה לו לחלוץ, לא נשארה לו ברירה אלא לסטות מהדרך.

4. אנשים שוכחים את זה היום, אבל שיטת שלושת הבלמים של רוג'רס דווקא עבדה בכלל לא רע בהתחלה. בטווח של שבועיים ניצחנו בבית גם את טוטנהאם וגם את הסיטי. היה לנו את הרצף הכי ארוך בלי הפסדים בתחילת 2015. היתה הרגשה שהקבוצה חוזרת לדרך הנכונה – עד שהגיע המשחק מול יונייטד והוציא את האוויר מהמפרשים. הבעיה עם סטיה מהדרך, שברגע שעשית אותה פעם אחת, קל לעשות אותה פעם שניה. בטח כשמופעל עליך לחץ עצום לנצח ולנצח עכשיו. אתה שוכח את הכדורגל היפה, שוכח את האסטטיקה, בעיקר שוכח את הדרך שלך. רוג'רס שכח את הדרך שלו ולכן הוא כבר לא מאמן ליברפול יותר.

5. בכלל, בימים האחרונים אחרי הפיטורים של רוג'רס אני שומע שהוא היה אחראי לבערך כל דבר חוץ מרצח ארלוזרוב. אז בואו נבהיר את זה:

– רוג'רס לא אחראי לאובדן האליפות מול צ'לסי. הקבוצה שיחקה נכון וקרתה טעות הגנתית שלאחריה הקבוצה התקשתה להתאושש מול בונקר מפואר. אני רוצה להזכיר שברצלונה הגדולה לא הצליחה להבקיע גול מול קבוצה של עשרה שחקנים של מוריניו, אז בהרכב מלא? זה קטן עליו.

– רוג'רס לא אחראי למכירה של סווארז, לפציעה של סטארידג', למכירה של סטרלינג, להגעה של באלוטלי וללא מעט רכשים בעייתים שהגיעו בתקופתו. הוא נאלץ לעבוד תחת מגבלות מסוימות תוך שהוא מאבד חלק ניכר מהשחקנים הטובים ביותר שלו. הוא לא הצליח לעשות את זה, ופה היה הכשלון שלו. זה לא הופך אותו לקטסטרופה.

– רוג'רס לא אחראי לזה שג'רארד הזדקן. ההחלטה להוריד את סטיבי לספסל, שבסופו של דבר גרמה לעזיבה שלו, היתה עם כל הצער שבדבר – נכונה. אני דרך אגב בכלל לא פוסל את זה שההודעה על העזיבה של סטיבי באמצע העונה היא זאת שגרמה לכך שהוא איבד את חדר ההלבשה. הקריסה השניה, חודש וחצי לסוף העונה, הגיעה עם החזרה של ג'רארד מהפציעה (ואז ההרחקה מול יונייטד). כשיש לך שחקן כל כך חזק בחדר ההלבשה, פגיעה בו בהחלט יכולה לסמן למאמן את הדרך החוצה. במידה מסוימת, רוג'רס פה נפל על החרב שלו בשביל המועדון.

6. עכשיו רוג'רס הלך ובא קלופ. אני עדיין עצוב על רוג'רס אבל כמובן שמח שהגיע הדבר כנראה הכי טוב שיכול להגיע אלינו. קלופ מגיע במצב מאוד עדין. מצד אחד, הציפיות ממנו לעונה הזאת הן לא בשמיים. אם יצליח ייקרא גאון, אם לא – יגידו שזה לא באשמתו, זה הקבוצה שהוא קיבל. יותר מכך, הוא קיבל קבוצה שלא במצב נוראי בכלל וליגה אנגלית שנמצאת בכאוס לא קטן. גם כל משחקי הבית מול הגדולות עדיין מחכים לו. זה לא אומר שיש סיכוי לרוץ לאליפות, אבל בהחלט אפשר לנסות עדיין להתמודד על ליגת האלופות. ואם זה לא יגיע, אז לא קרה כלום – המבחן האמיתי יהיה בעונה הבאה.

7. מצד שני, מטען הציפיות על הראש של קלופ הוא עצום. לא רק מועדון שלא ראה אליפות 25 שנה, אלא כזה שאיבד את הנכס הכי גדול שלו אולי – ההרתעה. אנפילד היה פעם מקום שקבוצות חששו לבוא אליו. ליברפול היה מועדון גדול. היום הוא עדיין מועדון גדול אבל כבר לא מפחיד אף אחד (בהערת אגב, אני קורא בימים האחרונים כל מיני טורים שמדברים על החשש שליברפול תהפוך להיות סוג של טוטנהאם. אז תסלחו לי – זה קשקוש מוחלט. מדובר בקבוצה עם מאות מיליוני אוהדים בכל העולם שהגודל שלה יישמר גם אם תסיים מקום עשירי בליגה. הלאה). ועם הנטל הזה קלופ ייצטרך להתמודד. הוא מגיע כמו המשיח על סוס לבן וזה לא קל. אין בכלל מה להשוות בין זה לבין נטל הציפיות במקום כמו דורטמונד, שם האליפות של באיירן נתונה מראש וכל התמודדות מולה היא בונוס.

8. שמחתי לשמוע שקלופ כבר אמר לראשי הקבוצה (לפי דיווחים בתקשורת הזרה, כמובן) שהוא לא מתכנן לעשות שינויים גדולים בסגל בקרוב וחושב שהוא יכול להסתדר עם מה שיש. הקבוצה ביצעה רכישות עצומות בשנתיים האחרונות ולפרק את הכל עכשיו ולהרכיב מחדש ייקח זמן שלא בטוח שלמישהו יש. אתם חושבים ששתי עונות גרועות של קלופ לא יצמידו לו גיליוטינה לצוואר? ברור שכן. עדיף לנסות לרוץ עם מה שיש ולנסות לתקן תוך כדי תנועה.

9. הדבר העיקרי שעומד לטובתו של קלופ זה היכולת שלו להתחבר למועדון. ראינו את זה בדורטמונד והקהל בליברפול הוא כזה שרק מחכה למישהו שהוא יוכל להתחבר אליו. זה נראה כאילו מדובר בשידוך משמיים. אם יש משהו שקלופ הביא איתו לליברפול זה את המצרך החשוב ביותר – תקווה. תקווה לעתיד טוב יותר. אלוהים יודע שזה היה חסר בשנה האחרונה.

10. עכשיו צריך רק לשחק כדורגל נכון. התקפי, שובה עין. הרבה גולים. והכי חשוב – אל תאבד את הדרך שלך.

טוטנהאם עוד שבוע. לא יכול לחכות.

כמו שיר לאיש על הגבעה
עכשיו אני

51 Comments

פורד פרפקט 9 באוקטובר 2015

שכנעת אותי. קלופ הוא הבנאדם המתאים להחליף את ונגר בארסנל

אלכס 9 באוקטובר 2015

+1
הלוואי…

דונטה פישטה קונטרה ונטה 10 באוקטובר 2015

בשביל זה יש את תיירי הנרי.

אודי 9 באוקטובר 2015

אובדן דרך = חוסר יכולת להבחין מה נכון, מה עובד. איזו שיטה טובה, איזו שיטה מתאימה למה שיש. היה לו את זה למעט מדי תקופות בעונות שלו עם ליברפול, ואני מאמין גדול שיותר מהכול זה סוארז עשה אותו "גאון" ולא רודג'רס עשה את הקבוצה ההיא.

אלכס 9 באוקטובר 2015

לקלופ יש אספקט אחד שמאוד הערכתי בדורטמונד – כל שנה היו מוכרים את הכוכבים שלו וכל שנה מישהו אחר היה מתעלה ומגיע לרמת כוכב.
אחרכך גם ראינו איזה התפרקות באה וכמה הבלמים ששיחק איתם נפלו באיכות (למרות שלך תדע…).
נראה לי שזה בדיוק מה שהבעלים מחפש, את האפשרות למכור את הכוכבים ועדיין להתחרות ולרוץ בצמרת.

מעניין אותי:
1. האם התרבות בחדר הלבשה בליברפול תתן לקלופ את הכבוד לתת הוראות לוותיקים וללמד אותם דברים חדשים?
2. כפי שצויין בפוסט – בניה יסודית לוקחת זמן. כמה זמן יש לו?
3. איך קלופ ה"מובטל" פיתח את השיטה שלו כשהיה לו זמן? (נראה לי שהוא ימשיך עם מה שכבר למדו בדרמניה עם התאמות מינוריות)

אני מקווה שנראה דורטמונד על סטרואידים (למרות שהמקורית כבר הייתה ככה), אני התאהבתי בקבוצה ההיא…

יריב ס. 9 באוקטובר 2015

אני מנסה לחשוב על ותיקים בליברפול ויש מקסימום שניים: סקרטל ולוקאס שהם השחקנים נוחים לכל מאמן. לא צפויה בעיה בגזרה הזאת

no propaganda 9 באוקטובר 2015

כבר קיימת דורטמונד על סטרואידים קוראים לה לברקוזן. הבעיה שלמרות שיש שם לא מעט שחקנים טובים הם עדיין לא קרובים באיכות לאלה של דורטמונד והמצב בליברפול די דומה ואף פחות טוב.

אלעד 9 באוקטובר 2015

בהחלט יכול להיות שזה המאמן הנכון שיוציא אתכם משנות המדבר. על פניו נראה שיש פה חיבור טוב לסגנון ורעב הדדי.
אניח מקווה אבל לתסריט אחר. התפוצצות אנרגיה בהתחלה ותוך שלוש שנים גט מכוער (ארז אדלשטיין סטייל)

גיא זהר 9 באוקטובר 2015

קלופ רחוק מלהיות אדלשטיין באופי. והוא סיים מצוין בדורטמונד.

the man 9 באוקטובר 2015

הבעיה של היום היא האגו הכל כך מנופח והסכומים האגדיים. ליברפול היתה פעם יעד של הטופ. היום אנחנו מאחורי כולם וברשימה של כולם יש את ריאל בארסה סיטי יונייטד באיירן וצ'לסי לפנינו (לאו דוקא בסדר הזה) ואז אנחנו ממשיכים להיות כינור משני. ואז המאמן חייב להיות באמת משהו מיוחד כדי להביא סגל נחות להישגים. נקווה שקלופ המאמן הזה

שלמה 9 באוקטובר 2015

אתה אופטימי, אתם כבר ממש לא כינור שני אלא כינור רביעי לכל היותר.
עזוב קבוצות כמו פאריס סן ז׳רמן ומנצ׳סטר יונייטד שאותן לא הזכרת, אפילו קבוצות כמו ארסנל ואתלטיקו מדריד באות לפניכם.

Ko 9 באוקטובר 2015

"אפילו" אתלטי?? לאתלטי יש יוצר היסטוריה ואוהדים טובים וחמים יותר מרוב קבוצות "העילית" האנגליות. השיטי, צ'ילסקי ואחרות אלה קבוצות דמיקולו.

אדם 9 באוקטובר 2015

אתם מזלזלים בכח המשיכה של מאמן. תראו איזו במה הוא נתן לשחקנים בדורטמונד ולאן הם הגיעו בזכות זה. עכשיו, תכפילו את האפשרויות והכסף בליברפול ולדעתי היא בטח תהיה היום אחד הכוחות הגדולים בשוק למשיכת שחקנים צעירים כשרוניים.

אופיר 9 באוקטובר 2015

כתבת יפה, ואין כמו הגעה של פרסונה כזו כדי להזכיר שאתם עדיין מועדון גדול.

שני דברים שתהיה לכם גישה אליהם לראשונה מאז בניטז:
– שחקני על מוכחים (סוארז היה הימור).
– כשרונות צעירים מתוך פס ייצור איכותי במיוחד (אז זה היה הספרדי, עכשיו הגרמני).

מקנא בכם במידת מה.

יואב דובינסקי 9 באוקטובר 2015

הציפייה שלי מהעונה: שינחיל את שיטת המשחק שלו והתמודדות על זכיה בליגה האירופית. לדעתי הפרמייר ליג אבודה, אז לפחות התמודדות על מקום רביעי. מתי וממי מהרופסים להיפרד ואת מי להביא, אני משאיר לקואוץ'.

ran 9 באוקטובר 2015

יש!!!!!!!

הייתי חייב להוציא את זה מהמערכת….:)

אין לי מילה רעה אחת על רוג'רס עד ה 6-1, אני מאמין שיש לו זכויות מלאות בעונה השנייה הנפלאה וקשה לא להתרשם מהיכולת שלו לייצב את הקבוצה בעונה השלישית.
אבל ההתפרקות ב 6-1 ובעונה הזו קבל יד חופשית ומלבד המשחק המהנה מול ארסנל, ליברפול שחקו כדורגל נורא. כשהמצלמה היתה על השחקנים במנהרה בתחילת המשחק מול אברטון המחשבה שעברה בי – אנחנו גרסה אדומה של ווסט ברומיץ'…

הגעה של קלופ שקולה להנחתת שחקן מהדרג הראשון בשיא כושרו, אני באמת מאמין שעם תוספת של לכל היותר 3 שחקנים יכולה להיות קבוצה נהדרת.
יש התרגשות נעימה לקראת הבאות.

אריק 9 באוקטובר 2015

מאמן אוברייטד שאת השגיו יש לזקוף לרוברט לבנדבובסקי וראינו מה קרה כשהאחרון הלך… קלופ זה הפלופ של הקופ… סתם.

כוסאוחתוק.

יש לכם כבר יתרון אחר גדול. יש לכם מאמן מרגש ומתרגש כזה שגם הקבוצות שלו מרגשות וולא צנון עם מחברת. אם זה יגמר באליפות או לא לדעתי זה לא משנה.

וגם מגיעה מילה טובה למאמן שבמקום לחכות שפפ יילך אשכרה העדיף אתגר. שאפו

משה 9 באוקטובר 2015

אני מסכים לגמרי בנושא האתגר. בעולם בו פפ מסיים לאמן בבארסה וממתין לאתגר הבא שמגיע בדמות קבוצת על כמו באיירן (ועכשיו גם שמועות על סיטי ) זה מעורר כבוד.
מאמן שמוכן להגיע לבית הקברות למאמנים שהפכנו להיות ומאמין ביכולת שלו לשנות זה האיש בשבילי.

איאן ראש 10 באוקטובר 2015

+1

בא בלילות 10 באוקטובר 2015

+1, לשם שינוי :-)

סימנטוב 9 באוקטובר 2015

הה! העולם נע סביבך אריאל…
הוא כנראה קרא את הפוסט של דורפן לגבי המאמנים בעולם המודרני.
השחקנים מתים עליו הקהל מאוהב בו, אתם הולכים להיכנס לטירוף. כמה סימבולי שהמשחק הראשון שלו יהיה נגד טוטנהאם שהיא כנראה המפסידה הרשית.
ברכות לכם זה נהדר לליגה, לשמחתי עברתי את הגיל שאני מסתכל במראה

משה 9 באוקטובר 2015

קלופ גורם לי להתאהב מהרגע הראשון. תחשבו כמה ביטחון זה נותן לשחקנים כשהמאמן הנכנס כאקט פתיחה מצהיר שהם מספיק איכותיים בשבילו. אני יכול לתת אינספור דוגמאות של מאמנים (חלקם אצלנו ) שכל הזמן סיפרו כמה אין להם שחקנים מספיק טובים. זו מנהיגות בעיניי.

עמית הלבבי 9 באוקטובר 2015

+1
א.ב. של ניהול. קודם תיצר אווירה חיובית עם מה שיש לך (כי לא יהיה משהו אחר בטווח הקצר). תבדוק (מהר ככל האפשר) מה מתאים לשיטה שלך ומה לא. ואז תחליף/תוסיף במכה אחת (כי מקיאוולי כבר ידע שגזרות רעות משיתים באבחה מהירה).
בקיצור – לא להתרגש מההצהרות על כך שהשחקנים מספיקים – צפו להתרחשות בחלון ההעברות בחורף.

D! פה ועכשיו 9 באוקטובר 2015

מה שאריק אמר,
כרגע מה שחשוב הזו ההתלהבות וההתרגשות ואני חושב שלא חשוב מה יקרה את אלו אנחנו נראה והרבה בעונות הקרובות.

אני מסרב עם עצמי להיות אופטימי מדי לגבי העונה הזו. חסרונות, כמו קשר אחורי מסיבי, עדיין קיימים אבל אני אופטימי שנראה כדורגל חיובי.

אריאל, הזכרת את ה"ריצה" שלנו בעונה שעברה עם שלושת הבלמים ואת הנפילה של דורטמונד בעונה שעברה. דורטמונד התחילו רע מאד מאד ובסיום כמעט וחזרו לליגת האלופות, נשארה תשתית לקבוצה שפתחה את העונה מצויין בליגה. לשלושת הבלמים הייתה תוחלת קצרת מועד במיוחד שהוליכה להתפרקות קשה ולקבוצה הססנית ומסתגרת שלא הצליחה לפתוח את העונה.

פעם אחרונה, אני מקווה, לגבי BR. הוא היה משב רוח מרענן. הוא הגיע עם תוכנית עבודה. הוא גילה שהיא לא מתאימה, הגיב למד שינה וניהל קבוצה שכמעט זכתה באליפות כנגד כל הסיכויים. כמו אתלטיקו רק התקפי מפואר ומלא בעשרים מכל הכיוונים. אח"כ הוא לא הצליח להתאים את התוכנית לשחקנים או את השחקנים לתוכנית והלך מדחי אל דחי.

אני חושב שקלופ ירשים את אישתו של הנרי קצת יותר.

עובר אורח 9 באוקטובר 2015

ברצלונה דווקא כן הכניסה גול מול אותם 10 שחקנים של מוריניו, אבל בקטנה.
כיף לשמוע שקלופ מגיע

גיל 9 באוקטובר 2015

כל מאמן חדש אומר שהוא לא חושב שצריך מהפיכה ואז בא עם רשימת דרישות לשחקנים חדשים. תראה מה יהיה בקיץ הבא.

red sox 9 באוקטובר 2015

טוב, רשמתאת כל הדברים שמובנים לכל אוהד, אבל מישהו היה צריך לכתוב אותם.
מסכים מאוד עם עניין התקווה. זו החתמה שאומרת "אנחנו עדיין בביזנס. עדיין חושבים בגדול". בדיוק מה שלא עשו אחרי מכירת סוארס.

לגבי הטיימינג, תוסיף גם פגרת נבחרות למשוואה.

Kirma Der Faux 9 באוקטובר 2015

פסטיבל קלופ בשיאו וצריך להזהר מהנטייה להרים אנשים לדרגת המשיח ואחר כך לקבור אותם עם הכשלון הראשון.

עניינית אני מקווה שהוא יכניס שיטת משחק מסודרת וברורה שהשחקנים ישתלבו בתוכה, עם וריאציות בהתאם לכישורים הקיימים. קצת עמום ולא ברור איך עושים את זה, אבל בשביל זה הוא המאמן.
כמאמן של שחקנים, רוב מה שמצופה ממנו כרגע זה להוציא את המקסימום מהסגל הקיים. השחקנים שהכי בולט לי שיכולים לעשות צעד קדימה השנה הם:
קוטיניו שצריך ללמוד להכנס ביעילות בלי כדור לרחבה ולהוסיף גולים "פשוטים" לארסנל ההתקפי שלו שכולל בעיקר גולים ובישולים ספקטקולרים. אני חושב שמה שיעזור לו הכי הרבה זה שחרור מהתחושה שהכל תלוי בו ושהוא צריך להציל את המולדת. קוטי הוא תכשיט שצריך לנצוץ ולא מנהיג.
הנדרסון שצריך להנהיג ולארגן את הגנת הלחץ ולנווט את הנעת הכדור. בשביל זה הוא צריך להתקבע בעמדה המיטבית שלו בקישור, שבגלל הגיוון שלו והצורך לסתום איתו חורים עדיין לא ברור מה היא. תחושתי היא שלמרות שמתבקש להציב אותו באמצע, דווקא מצד ימין הוא יכול לעשות עבודה טובה יותר, ועדיין להנהיג ולנווט.
צד שמאל של ההגנה שזה כנראה סאקו שבעיקר צריך להתרכז במשך תשעים דקות ולא להרדם, ומורנו שצריך ללמוד לבחור את העליות קדימה טוב יותר, ולכסות בהגנה ולהשאר על הרגליים הרבה יותר בלי להתפתות ליותר מדי גליצ'ים.
אמרה ג'אן שברור שיש לו הר של כישרון, אבל גם נטייה קשה לשטויות והרבה נסיון לצבור. כרגע הוא נראה לי כמו ג'ונג'ו שלבי משופר. קודם כל צריך למצוא את העמדה שמתאימה לו. לב מציב אותו כמגן ימני, שבליברפול לפחות זה היה אסון. שנה שעברה והשנה הוא שיחק בעיקר כבלם ימני בשלישיה (עמדה שאני מקווה שתבוטל), והראה לפרקים ברק ולרגעים טעויות תמהוניות. רוב הזמן חשבתי שהוא צריך להיות קשר אחורי, אבל כשהוא הוצב שם הוא לא הצליח להשאר קרוב לכדור בהתקפות היריבה (מה שלוקאס עם כל הבוז שרוחשים לו פה עושה מצוין), ואיבד כדורים בהתקפות שלנו שזה הדבר הכי גרוע בעמדה הזאת. נקווה שלקלופ יש חזון ויכולת ללמד אותו, כי יש לו פוטנציאל באמת אדיר.

לגבי ההערה על טוטנהאם (שהגיעה מקראגר במקור נדמה לי), לדעתי מבחינות רבות אנחנו כבר שנים בדיוק באותו מקום כמוהם, ולא במקום של ארסנל צ'לסי והמנצ'סטריות. אנחנו קונים שחקנים מאותו הסוג, והרבה פעמים מסמנים את אותם שחקנים בדיוק בשוק ההעברות, אנחנו משלמים את אותן משכורות ומסיימים באותם מקומות בטבלה. אני גם לא רואה בזה פחיתות כבוד כלשהי (גם כי חברי הטוב אוהד טוטנהאם ופיתחתי חיבה לקבוצה, וגם כי יש להם אחלה קבוצה בפוטנציה בדיוק כמו לנו, ואריקסון טוב אפילו יותר מקוטיניו כרגע). זאת המציאות ולא רע לי עם זה. דוקא כקבוצה בסדר גודל הזה כל תואר או הישג שנשיג יהיה מתוק וירגיש כ100% הצלחה ולא תערובת של הקלה, מובן מאליו והצלחה.

העיקר, סוף סוף אני לא יכול לחכות למשחק הבא. מי זה? טוטנהאם בחוץ? פחחח שמים להם חמישיה בלי למצמץ, מי אלה בכלל? הרי אצלנו קלופ פותח

צפריר 9 באוקטובר 2015

בשביל קבוצה כמו ליברפול להצליח,חובה על שחקנייה
(שאף אחד מהם הוא לא מהטובים בעולם בתפקידו,אולי קוטיניו)לירוק דם על המגרש וזה משהו שרוג'רס
לא הצליח לייצר כי הוא פשוט לא כזה,הכריזמה היא ממנו והלאה ולא חשוב כול השיטות והפילוסופיות .
למעט עונתו השנייה שהיא היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל,הקבוצה הייתה נירפית וחסרת אופי
וזה המצרך הבסיסי ביותר שצריך להחזיר לקבוצה,ונראה לי שקלופ יכול לעשות זאת.

משה 9 באוקטובר 2015

אני אוהב מאוד את קוטיניו אבל הוא בטח לא הכי טוב בעולם בתפקידו.

D! פה ועכשיו 9 באוקטובר 2015

טוב, הוא אמר "מהטובים בעולם", שזה מספיק רחב כדי שאפשר יהיה להתווכח.

משה 9 באוקטובר 2015

אתה צודק, פירוש לא נכון שלי…

אבי גלברט 9 באוקטובר 2015

אני כבר אוהב אותו ! כמה רעיונות קצרים מראים על גישה נכונה .לא הצהרות בומבסטיות אלא קודם כל שמחה .תגידו דמגוגיה אני אומר גישה נכונה .
קלופ יודע בדיוק לאן הגיע …..יודע בדיוק את ה DNA של המועדון .דיבר על האוהדים והשחקנים באותה נשימה בהקשר של שמחה .
יהיו לו כמה משימות מידיות כמובן לשיפור הקבוצה לדעתי והם –
א. הבנה מה שיותר מהירה את הבעיות בקבוצה ולדעתי עשה כבר שעורי בית לפחות חודש …
ב. הבנה מידית של הסיפור בליגה האנגלית ללא דקת הסתגלות מיותרת .אתה מתכונן לצ'לסי ויונייטד ובסוף חוטף מסטוק ולסטר ….
ג. השארת הסגל הקיים ברובו ובראש וראשונה קוטיניו כמובן .כמובן שלהיפתר ממי שצריך …
ד. ייצוב ההגנה וקביעת רוטציה ברורה בהגנה .
ה. ניצול מקסימאלי ושיפור הסגל הקיים עד ינואר ואז חיזוק או שניים בעיקר בלם טוב אם יש .
ו. יישום שיטת משחק ברורה בהסתמך על הסגל הקיים .
ז. לקבוע ארכיה ברורה בין החלוצים .אינגס בהחלט אתגר אותו בנושא אבל אין מה לדאוג תמיד יש אחד פצוע ….
ח. לקבוע סדר עדיפויות מבחינת ארבעת החזיתות .עדיפות לסיום בליגה בין 4 הראשונות .
ט. החזרת ג'אררד לתפקיד לימודי במועדון אם כי לא באופן מיידי .
י. לשחזר את המשפט האלמותי על שנקלי ."הוא עשה אותנו מאושרים " .
זהו חוץ מזה יאלה עבודה גרמנית יעילה …

no propaganda 9 באוקטובר 2015

1. מזל טוב! לקבל מאמן כל כך טוב עבור קבוצה במצב של ליברפול זה ממש לא משהו מובן מאליו.
2. רוג'רס כמובן לא אשם באובדן האליפות לפני שנתיים אבל הוא (יחד עם הנדרסון) כן אשם בהפסד לצ'לסי. וברצלונה כן כבשה מול הבונקר של מוריניו ב10 שחקנים.
3.יחסית למאמנים בימינו רוג'רס קיבל לא מעט זמן וקשה לאמר שהפיטורים שלו הם תוצאה של תרבות היד הקלה על ההדק שיש בימינו. ואחרי שאמרתי את זה, רוג'רס לא פוטר כי לקבוצה לא הייתה סבלנות אלא כי הייתה לה הזדמנות להביא מישהו משמעותית יותר טוב ועוד הזדמנות יחסית חד פעמית, זאת החלטה מצויינת של ההנהלה בלי קשר בכלל למה שרוג'רס עשה בליברפול.
4.קראתי בתגובות על השחקנים שהולכים להצליח יותר או פחות אצל קלופ. לטעמי הנדרסון הולך לככב, הוא מתאים לקלום כמו כפפה ליד. אני מאמין שגם מורנו יהיה הצלחה. דווקא לקאוטיניו יהיה קצת יותר קשה כי הוא לא רגיל לתת רגליים, דבר שעומד בבסיס הפילוסופיה של קלופ.
5. אני כל כך שמח שקלופ חזר לאמן, רק דברים טובים לכדורגל יכולים לקרות מזה.

אחד 9 באוקטובר 2015

5. נכון, בעיקר כשהוא עכשיו מאמן בליגה שבה הוא באמת יכול להתמודד על תארים.

no propaganda 9 באוקטובר 2015

בצורה אירונית, אתה צודק אבל הסיכוי שלו לשחזר את התארים בדורטמונד באותה כמות שנים לא כל כך גבוהה.

D! פה ועכשיו 9 באוקטובר 2015

http://www.molfc.com/jurgen-klopp-first-interview-as-a-liverpool-manager/

טוב, עזבו אתכם שטויות – לא חושב שיש הרבה אוהדי כדורגל בעולם שיראו את הראיון הזה ולא ירצו את האיש הזה על הקווים.

כבר בפתיחה הוא מכריז: I love football!!!

פשוט. ואז הוא מבטיח שכדאי לשחקנים להקשיב להצעות שלו, ללכת איתו כי הוא יהיה חבר שלהם וכדאי להם כי הוא חבר נאמן.

כמה שונה מראיונות אחרים.

אריק 9 באוקטובר 2015

נהדר.

משה 9 באוקטובר 2015

נכון.
שלא לטובתו ייאמר שהוא משתמש במילה cool יותר מהבת שלי.

D! פה ועכשיו 9 באוקטובר 2015

תמיד בעיה כשמדברים בשפה שהיא לא שלך.

זה תרגום סביר מגרמנית להרבה מילים שונות. לדעתי.

Matipool 9 באוקטובר 2015

אי אפשר שלא להתאהב או לפחות לחבב אותו מיד . לא מכיר כמעט מאמנים שהיו מתבטאים כמוהו .
סחטיין גם על האנגלית . חששתי שתהיה לו בעיה עם השפה ונראה שגם כאן אנחנו מסודרים .
חבל שאין לו את הנדרסון כשיר ( ״משחקים כדורגל מהבטן ולא מהראש״ ) .

סימנטוב 9 באוקטובר 2015

מגעיל! סתם סתם הוא מקסים כמובן

אבי גלברט 9 באוקטובר 2015

ועוד משהו ,קלופ מגיע עם מטען ציפיות בלי אנושי וזה מראה רק את הריק שהיה ואליו נשאב ….זה לא ש BR היה קטסרופה אבל הוא מיצה את עצמו . היו תקופות טובות איתו אבל שיש לך מאמן כזה על המדף שמוכן לבוא ,אין בכלל שאלה בנידון . לא יודע כמה מאמנים היו מוכנים לבוא ואם יש מאמן על שמוכן ומתאים למועדון (ואוהד ליברפול ) יש בכלל שאלה ? נקווה כולנו שלא נתאכזב …

cookie-monster 10 באוקטובר 2015

נראה לי שהוא לא היה סתם "מוכן לבוא" כי נמאס לו לשבת בבית.
הוא אמר שליברפול היא העדפה שלו באנגליה, אם היה מגיע לאנגליה. ושוב – לאוהד הציני הפסימי והלאה והמציאותי זה נשמע כמו משהו שאומרים כדי להתחבב על האוהדים ונכון להגיד.
אבל מעבר לזה שעושה רושם שהוא לא צריך להגיד יותר מדי כדי להתחבב על אף אחד – זה בא בטבעי להרבה גם ככה – אני מאמינה לו.
זה כמעט נשמע כאילו הוא ישב בבית וחשב מה הלאה. ועשה לעצמו רשימת עדיפויות. מדינות/מועדונים. אחרי הכל במעמד שלו זה לא משמיים. מציאותי לגמרי.

Matipool 10 באוקטובר 2015

זה לא מפליא שליברפול היא ההעדפה שלו .
הוא בן גילי ואני מניח שכמו אצל הרבה מאד בני ארבעים פלוס , ליברפול ההיסטורית והמיתולוגית התפתחה בשנים שמשפיעות של האהדה שלנו ובחירת הקבוצה . סביר שהיא היתה הקבוצה שלו באנגליה .
ליברפול לא נעלמה מאז כמו קבוצות אחרות ומדי פעם גם זוכה בתארים . לקבוצה יש עשרות מיליוני אוהדים בעולם והמועדון עדיין גדול ועשיר .
בנוסף , הוא מגיע בסיטואציה של win win .

נמרוד איתן 9 באוקטובר 2015

שאלה שלא בדיוק קשורה לפוסט אבל אני מאמין שהרבה פה יידעו לענות לי עליה.
באמצע ינואר ליברפול משחק בשלישי נגד ארסנל ובשבת נגד יונייטד (או ההיפך), אני וחבר חושבים לנסוע ורציתי לדעת איך כדאי לקנות כרטיסים למשחקים האלה…

רן 10 באוקטובר 2015

עזוב המחיר לרגע,קשה מאוד למצוא ובשום פנים אל תקנה ממקום לא מוכר. יש המון אתריי דמה שמוכרים "כרטיסים" שלא שווים כלום

ריצ'י מקאו 10 באוקטובר 2015

יפה אריאל. מסכים עם הכל.

רובי פאולר 10 באוקטובר 2015

מה סבא של קלופ עשה לפני 80 שנה, אגב?…

אבי גלברט 10 באוקטובר 2015

מיותר רובי ….

Comments closed