יומן האליפות של הפטס (4) – הניצחון על דאלאס

לא המשחק הכי גדול, אבל כזה שהראה אופי מסוים של קבוצה

12074843_10153703955592372_1916273007915710391_n

אין יותר מדי מה לקחת מהמשחק הזה. דאלאס קבוצה שבורה למדי כרגע. היא לא מסוגלת לעשות כלום מבחינה התקפית ואפילו ההגנה הטובה ביותר (ולדאלאס יש אחלה הגנה) תתייאש בסוף אחרי שההתקפה לא תעשה כלום עם העבודה הטובה שלה.

דיברתי על זה בשבוע שעבר והשבוע זה היה ממש ברור. בליצ'ק ממש הזמין את ווידן לזרוק לעומק, שם את הקורנרים שלו אחד על אחד עם הרסיברים ושם שמונה ותשעה בתוך הקופסא. ומה שעצוב (אם אתה אוהד דאלאס), זה שהם אפילו לא ניסו להמנע מזה. דאון ראשון אחרי דאון ראשון הם מנסים ריצה ליארד אחד-שניים ופשוט חסרי אונים בעומק המגרש. תוסיפו לזה עבודת ספיישל טימס אדירה, כמעט כרגיל (וכמעט כרגיל, אנדרייטד) שתקעה את דאלאס עמוק עמוק בשטח שלה פעם אחר פעם ותקבלו קבוצה שפשוט לא מסוגלת לאתגר הגנה כמו של ניו אינגלנד, שפשוט בנויה למשחקים כאלו.

אם בכל זאת אני מנסה להוציא משהו מהמשחק הזה, אז זה שני דברים:

1. אם בעבר סוג ההגנה שהפטס משחקים השנה – הבנד באט נוט ברייק שנותנת הרבה יארדים אבל מעט נקודות – היתה מאפשרת לק"ב חלשים לחגוג עליה, הרי שזה לא המקרה השנה. ההבדל משנים קודמות הוא שהשנה, למרות שההגנה האחורית לא מדהימה, בטח לא כמו שנה שעברה (אבל עם איך שבאטלר מתפתח, כנראה יותר טוב משנים קודמות), הרי שהפאס ראש הרבה יותר אפקטיבי. מגיעים לק"ב הרבה יותר מהר ובכלל, סוגרים את אופציות המסירה הקצרות, שעליה ק"בים חלשים חגגו, בצורה מאוד מאוד יעילה. הבניה של בליצ'ק באמצע, עם קולינס והייטוואר וג'ונס וכל שאר החבר'ה שהגיעו בשלוש השנים האחרונות, הופכת את הפרונט 7 לאתלטי, מהיר ומאיים מאוד. טיפה מזכיר את הפרונט 7 של ימי האליפות הגדולים בתחילת העשור הקודם.

2. אם בעבר לחץ כמו שנעשה על בריידי בתחילת המשחק היה מוציא אותו משיווי משקל – מעולם בעבר הוא לא חטף חמישה סאקים במחצית אחת (ועכשיו די ברור למה דאלאס התעקשה על גרג הארדי, למרות כל ההשעיות) – הרי שהפעם זה לא שינה לו יותר מדי. עשו עדכונים בתוכנית המשחק, עברו ליותר מהלכי ריצה, מסירות קצרות, מהלכי פיק וסקרינים ללואיס (אי אפשר להגיד את זה מספיק – איזה הרמה של בליצ'ק. על כל בחירת דראפט גבוהה הזויה הוא מפצה בהרמת וויברס מדהימה) וזה פשוט שבר את ההגנה של דאלאס. נחמד היה לראות את בריידי pumped-up אחרי הט"ד שלו, כשבשנים קודמות היינו רואים אותו מסתובב עם הראש ברצפה. זה ק"ב אחר ממה שהכרנו בעבר והוא ממשיך להתפתח.

בסופו של דבר, הליגה מסתמנת כרגע כארבע-חמש, אולי שש קבוצות טובות מאוד, כשכל הבלתי מנוצחות נשארו כאלו גם אחרי המחזור, והרבה מאוד בררה. ההבדל בין הקבוצות בסופו של דבר בדירוג הסופי עשוי להיות תלוי בהפסד בודד פה ושם. אסור לאבד משחקים מול קבוצות בינוניות. אינדי שבוע הבא היא בדיוק אחת כזאת כרגע, אבל היא גם נמר פצוע שכואב את שני ההפסדים שנה שעברה.

 

חידון מספר 470. מדברים בייסבול
נו האדל - סיכום מחזור חמישי

27 Comments

Maldini 12 באוקטובר 2015

ניו אינגלנד ועוד 15

מעיין אוהד מכבי 12 באוקטובר 2015

מה עם הפאקרס? וההגנה של הברונקוס?

בוב השקט 12 באוקטובר 2015

אכן. אם פייטון יתעורר בשעה טובה דנבר תהיה מפחידה.
5-0 עם התקפה כל כך גרועה זה בהחלט הישג.
וגם הפאקרס מרשימים.

אודי 12 באוקטובר 2015

לא נראה זה עניין של להתעורר. זה מה שהוא יכול לתת עכשיו, ולא נראה לי זה יהיה יותר טוב. הגיל והגוף עושים את שלהם

אחד 12 באוקטובר 2015

זה ״מלדיני״, האמונה שלו בקבוצה שלו שואפת לאפס, גם אם יובילו במאה הפרש דקה לסיום.

austaldo 12 באוקטובר 2015

אל תגזים. זה ניו-אינגלנד וגרין ביי כשאחריהם אריזונה, סינסי (אחרי מה שהם עשו אתמול, יש מצב שסוף סוף יש להם את האופי שהיה חסר להם), דנוור ואטלנטה.

Maldini 12 באוקטובר 2015

פעם אחרונה שבדקתי ב-AFC שיחקו 16 קבוצות וזאת הייתה הכוונה שלי

אני באמת לא חושב שיש קבוצה שמסוגלת לצאת לפוקסבורו בינואר ולהוציא ניצחון, לא פיטסבורג (הגנה חלשה מאוד), לא אינדיאנפוליס (חח), ולא סינסי (דלטון)

לדנבר הייתי נותן סיכוי אם הייתי רואה איזשהו שיפור ב-OL ובמשחק הריצה אבל אין שום דבר כזה ואפילו להפך, זה נראה כאילו קוביאק וויתר לפייטון במיני קרב ביניהם ונותן לו להריץ את ההתקפה שלו 100% מהזמן כשבמצבו הפיזי אפילו אותה הוא לא מצליח לתקתק בצורה שמתקרבת לזו של שלוש השנים האחרונות. הוא וויתר לחלוטין על ה-ZBS עם כל הסטרצ' ראנס והפליי אקשנ'ס, לא רואים את זה, מה שכן רואים זה ברווז אחרי ברווז עם 0 VELOCITY שסייפטי בן 40 מצליח לסגור עליהם עם ה-closing speed הרעועה שלו או שחוזרים בפיק 6

אני מסכים שב-NFC יש כמה קבוצות שיכולות לתת פייט, גרין ביי, אריזונה וגם את סיאטל לא הייתי מספיד, אבל ה-AFC כרגע הוא דאמפסטר פייר

אריאל גרייזס 12 באוקטובר 2015

כרגע אני מסכים עם מאלדיני. לא רואה תחרות ב-AFC

עידו ג. 12 באוקטובר 2015

ב-NFL הכל נכון עד כדי ACL.

ק. 12 באוקטובר 2015

פטריוטס, גרין ביי ועוד 30

יואב דובינסקי 12 באוקטובר 2015

בשבת הלכתי למשחק מול ג'ורג'יה. פתחנו לא רע, ההגנה עצרה אותם, ההתקפה התקדמה כמו צבים, אבל יארד פה, יארד שם ואנחנו עם הכדור על קו היארד אחד שלהם. ואז קרה מהלך שלא ראיתי עדיין – פאמבל שלנו על קו היארד אחד שלהם שמוביל לטאצ'דאון שלהם בקצה השני של המגרש. מפה לשם הקטסטרופה הגיעה ל24:3 ואז גמלה בליבי ההחלטה שאעזוב במחצית, אחרי הופעת המחווה של תזמורת אוניברסיטת טנסי "להקת גאוות הדרום" לילידת מזרח טנסי דולי פרטון. בדקה שלפני המחצית הצלחנו לצמק ל24-17, מה שלא שינה לי את התכניות. בדרך לרכב שמעתי מטח זיקוקים של עוד טאצ'דאון וכשהגעתי הביתה, בפתיחת הרבע הרביעי, בשוויון 31:31, ראיתי בטלויזיה את טנסי עושה את המהפך של העונה. שמחתי בשביל הסטודנטים שלי (אחד משחק בנבחרת ויש עוד מעודדת ולא מעט היו בקהל ונוסעים למשחקי חוץ), אבל גם התבאסתי שפספסתי את זה. די מגיע לי האמת.

אריאל גרייזס 12 באוקטובר 2015

בהחלט מגיע לך

Amir A 12 באוקטובר 2015

נו באמת. לא ברור לך שאם היית נשאר באיצטדיון המהפך הזה לא היה קורה?

יואב דובינסקי 12 באוקטובר 2015

ברור לי לחלוטין.

אודי 12 באוקטובר 2015

הפרונט 7 של דאלאס די טובים. הסקנדורי כרגיל חלשים, ואתמול היו מביכים בנסיונות תיקול שלהם. על ההתקפה עצוב לדבר. עוד יותר עצוב להסתכל

7even 12 באוקטובר 2015

הפסד כ"כ מרגיז של הניינרס.
לא היה משהו יותר צפוי מדרייב הניצחון של איליי

רוג`רס אהרון 12 באוקטובר 2015

גרין ביי אול דה וואי
נתראה בסופרבול.

ניינר / ווריור 12 באוקטובר 2015

לגמרי מתבקש סופרבול פאטס-פקרס

גיל שלי 12 באוקטובר 2015

כן, כי הסופרבול המתבקש הוא תמיד הסופרבול שמתקיים בסוף כל עונה

BlindTree 12 באוקטובר 2015

אם הסופרבול הולך כמו GB-NE, ומגעגע כמו GB-NE, אז ברור שהג'איינטס לוקחים.

ניינר / ווריור 12 באוקטובר 2015

גדול! :)

רוג`רס אהרון 12 באוקטובר 2015

ואליפות של פיורנטינה גם.

אורס 12 באוקטובר 2015

"בינתיים, אני רק אגיד את זה: זה ברור שבריידי גמר את הסוס. הוא כבר זקן וכל הבלאגן של דיפלייטגייט מנע ממנו להתרכז, שלא לדבר על הסיפורים של גירושים מג'יזל. גם בליצ'ק, למרות האליפות, הוא כבר זקן ועייף ומיצה את עצמו והשטיקים האלו של לפתוח עם כל מיני קורנרים מוזרים ועם חבורת רסיברים גמדים כבר לא עובדים יותר. הגיע הזמן שהוא יתפטר וייתן את הקבוצה למישהו אחר."

אריאל גרייזס 12 באוקטובר 2015

אתה רואה, שנה שעברה נתתי את הנאום הזה במחזור הרביעי ורק אז הפטס התחילו בריצה שלהם לסופרבול. טוב שהשנה התחלנו ישר בשבוע הראשון

אורן השני 12 באוקטובר 2015

נראה לי שזה הנאום בצחוק שלך מתחילת השנה שצחק על הנאום ההוא (אם דיפלייטגייט מופיע שם..)

אריאל גרייזס 12 באוקטובר 2015

ברור שזה זה

NoOne 13 באוקטובר 2015

מי השחקן החדש הזה ג'ינו מאנינג?

Comments closed