בין שני עולמות – התיקו עם סאות'המפטון

הבלוג לא ממש אופטימי לגבי העונה הזאת של ליברפול

 

 

 

 

 

 

ס-ב-ל-נ-ו-ת

liverpool-vs-southampton

וזה מה שכתבתי לפני:

יום ראשון קשה היום. בשל הזזת השעון האירופאית אבל לא זו האמריקאית, הפוטבול מתחיל שעה קודם וכך יוצא שהפטס-ג'טס נופל על ליברפול-סאות'המפטון. נצטרך לפתח פיצול אישיות כלשהו.

כלומר, בנוסף על הפיצול אישיות שאוהדי ליברפול גם ככה חיים בו. כי החיים כאוהד ליברפול, במיוחד בשבועות האחרונים, נעים תמיד בין שני עולמות.

יש עולם אחד. בעולם הזה, אם רק מנצחים היום אנחנו עולים למקום השישי ועם תוצאה רצויה בדרבי של מנצ'סטר, רק שלוש נקודות מהמקום הרביעי. ויש לנו את קלופ, והפצועים יחזרו וכל המשחקים הקשים בסיבוב השני יהיו אצלנו בבית. והיי, מישהו צריך לתפוס את המקום של צ'לסי, לא?

ויש את עולם המציאות. אני לא רוצה לשבור את האשליות של בני ואחרים אבל איך נגיד את זה בעדינות? אם רוג'רס עדיין היה מאמן את ליברפול במשחקים מול טוטנהאם וקאזאן אז הוא היה כבר מפוטר. ואוי, מה היו עושים לו.

לא, זה לא בא להגיד שהפיטורים בזמנו לא היו מוצדקים או שאני כבר שופט את קלופ אבל אני חושב שהמציאות היום היא שיהיה צורך ביותר מאשר מאמן, מבריק ככל שיהיה, כדי להפוך את הקבוצה הזאת. מאוד נוח לנו בתור אוהדים לחשוב שאם רק ישתמשו במערך נכון כלשהו אז פתאום כל הבעיות ייפתרו או אם השחקנים ירוצו יותר וילחצו יותר אז נראה ניצחונות. אבל הבעיות של ליברפול כרגע נראות עמוקות מזה.

על פניו, הרכש שנעשה העונה, גם אם לא היה ספקטקולרי, היה אמור להיות נכון. מגן ימני טוב יותר הגיע. ג'רארד הלך אבל מילנר בא במקום (ואנחנו רואים שעד כמה שסטיבי היה חלש בעונה שעברה, הוא עדיין היה יותר מאשר עוד שחקן על המגרש. הוא ממש חסר). סטרלינג הלך אבל פירמינו בא במקומו. וכמובן, הוספנו שני חלוצים טובים למקום שהיתה הבעיה העיקרית שלנו בשנה שעברה.

אבל הנה העובדות – פירמינו עוד לא השתלב ורוב הזמן היה פצוע. בנטקה חלוץ מצוין אבל גם הפסיד הרבה משחקים וגם אין לו יותר מדי עם מי לשחק. קוטיניו פתח טוב ומאז נחלש. מילנר עושה הרבה קילומטרז' אבל עכשיו תקוע באגף ובאופן כללי לא מאיים יותר מדי על השער. אינגס גמר את העונה (האם יש סמל יותר גדול לעונה של ליברפול מאשר זה שהשחקן המצטיין שלה לספטמבר מקבל את הפרס על קביים?) והחסרון של הנדרסון באמת שאי אפשר להסביר כמה הוא גדול. אוקיי, בואו נגיד ככה – לדעתי אם הנדרסון לא נפצע, רוג'רס עדיין המאמן. עד כדי כך גדול.

בקיצור, ליברפול לא מהווה איום בכלל על השער. צ'אן אמנם יצא סוף סוף מעמדת הבלם אבל גם מעמדת הקשר הוא לא בדיוק איום משמעותי (למרות הגול מול קאזאן) ויחד עם לוקאס או אלן אנחנו מקבלים אפס תרומה מהקישור האחורי בהתקפה. בחלק הקדמי, המצב לא טוב יותר. אוריגי הוא אחלה שחקן שיכול להתפתח לשחקן פריימרליג ראוי אבל הוא לא חלוץ חוד טבעי, בטח לא לבד. קוטיניו חלש ולא מאופס. לאלנה תכליתי כמו מקל סלפי במאה ה-17. מילנר זה הרבה פול גז בניוטרל. אוברול, הדבר הכי מדהים במשחקים שראיתי העונה שאתה אף פעם לא רואה את סימן ההיכר מהעונה ההיא לפני שנתיים, זה שבו שחקנים חותכים לכיוון הרחבה ומקבלים פס ששם אותם מול שוער. פשוט אין. ואז אתה תלוי בעיקר בהברקות של קוטיניו או בטעויות של ההגנה.

כמובן, לא ציפיתי לשינוי דרמטי תוך שבועיים. אם היה שינוי כזה הוא יהיה רק במוטיבציה של השחקנים, לא הרבה יותר. העובדות הן שמבחינת חומר שחקנים, כרגע לליברפול אין יכולת להתמודד ברמות הגבוהות. וייקח עוד קצת זמן עד שקלופ יוכל לתקן את זה.

מצד שני, אם מנצחים היום את סאות'המפטון, צוברים טיפה מומנטום, צ'לסי תגיע בלי מאטיץ' ואולי מוריניו שבוע הבא, אז אולי? כן, נראה לי שאנחנו הולכים על ליגת האלופות. לא?

ההפסד לווסט האם
דרבי נורא

47 Comments

בני תבורי 25 באוקטובר 2015

להזכירך, אשליה היא עיוות בתפיסה חושית וגם קריאה נוספת של הטקסט שלי לא העלתה כל ממצאים בנדון. זה נחמד שאתה לא רוצה לשבור לי את האשליות ואחר כך חוזר על דברי בשינויים מזעריים. רוג'רס הרוויח את "זכותו" להיות מפוטר כבר בתום העונה שעברה ומי שחושב שזה רק ווסטהאם והדרבי של העונה פלאס ניצחון אחד דחוק בסיעתא שה שופטה, טועה. רוג'רס הגיע לנקודת אל חזור ביחסיו עם השחקנים שאיבדו בו אמון ועם ההנהלה. זה לא אומר שהוא לא מאמן טוב, זה אומר שהוא לא האיש הנכון לליברפול בעת הזאת.
ליברפול בהחלט לא נמצאת כיום במקום בו תוכל להתמודד על משהו משמעותי, אבל כבר לאחר שבועיים של קלופ רואים שיפור משמעותי בגישה ובנחישות ואני סבור שעם הנדרסון, בנטקה וסטארידג בריאים, עם פירמינו שמבין את המשמעות של הפרמייר ליג והתבצרות בעמדה נכונה על פי כישוריו וקוטיניו שחוזר לעצמו, מקום 4 לא מילה גסה.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

לא, לא, לא הבנת אותי נכון בכלל. לא דיברתי בכלל על הפיטורים של רוג'רס אלא על האופטימיות הזהירה בטור האחרון. אני לא רואה אופטימיות כרגע. אולי זה לא היה מנוסח נכון

בני תבורי 25 באוקטובר 2015

תראה, אם אתה שואל אותי אם אני אופטימי בנוגע לאליפות? ממש לא. בקשר לאחד משלושת המקומות הראשונים? ממש לא. מקום רביעי + גביע או משהו דומה? בהחלט כן.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

ובכן, אני לא. כלומר, תלוי איזה גרייזס אתה שואל. זה שמסתכל על הטבלה או זה שרואה את הכדורגל..

ריצ'י מקאו 25 באוקטובר 2015

בני, כמו שהגבתי לך בפוסט שלך. אני מסכים עם אריאל ובהקשר זה הבנתי את דבריו. אתה רואה סימני נפט (אשליות או לא, אנחנו לא יודעים רק מעריכים) איפה שאני עדיין לא רואה. אולי היום.

ג'וני 25 באוקטובר 2015

"עם סטארידג' בריא"… פה חשדתי..
מסתמן שזה כמו לראות חד קרן

עצמות עצלות 25 באוקטובר 2015

מעולה הטור. קורא אצל דורפן כבר כמה שנים טובות, אבל לא אצלך. הרווחת עוקב נוסף היום.

בני תבורי 25 באוקטובר 2015

לייזי בונס היקר, לאן נעלמת?

עצמות עצלות 25 באוקטובר 2015

ילד שנולד ולימודי דוקטורט לא משאירים לך הרבה זמן פנוי!

אסף THE KOP 25 באוקטובר 2015

תרגע.
ליברפול מנצחת היום ועולה למקום השישי עם תוצאה רצויה בדרבי של מנצ'סטר שרק שלוש נקודות מפרידות מהמקום הרביעי (מישהו צריך לתפוס את המקום של צ'לסי, לא?).
יש לנו את קלופ, הפצועים יחזרו וכל המשחקים הקשים בסיבוב השני יהיו אצלנו בבית.

נראה לי שאנחנו הולכים על ליגת האלופות. לא?

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

בלי ספק

יהושע פרוע 25 באוקטובר 2015

אופטימיות אף פעם לא הייתה הבעיה שלכם…

מזל שיש בעיות אחרות :)

אבי גלברט 25 באוקטובר 2015

סבלנות רבותי סבלנות …..הכול נכון וכולכם צודקים אבל …..רומא לא נבנתה ביום ,קלופ נפל בהתחלה על סדרת משחקים לא פשוטה (כולל היום ) אז בואו ניתן לעצמנו עוד חודש בסבלנות כדי לראות כיוון ושינוי . הליגה מאד צמודה ושהדברים התחברו (אם וכאשר …) יהיה ניתן לסגור פערים . נגד קאזן לא שיחקנו כזה גרוע אבל ההינו בלי שיניים . יחס בעיטות לשער של 29-5 להזכירכם …..כרגע כל משחק לגופו ואין להשיג מסקנות נחרצות לדעתי בינתיים . אני חושב שאחד הדברים שקלופ יעשה זה להוריד את התלות והלחץ מקוטיניו כי כרגע (ודי הרבה זמן ) כל היצירתיות וה"מוח" שלנו בהתקפה תלוי בו . לאלנה אמור לעזור לו אבל הוא עסוק בחוג ריקודי עם לחובבים כרגע ולא בתכליתיות ….רואים התלהבות ,רואים ניסיון ללחץ גבוה על היריב אם כי כרגע בלי יעילות ,רואים משחק הגנה טיפ טיפה יותר מאוזן בקיצור לאט לאט ….היתרון הגדול בחזרת הנדרסון זה סיפסולו של לוקאס אם כי אם נאמר את האמת יש שיפור מה במשחקו כולל מסירות קדימה ….בערך ….

בני תבורי 25 באוקטובר 2015

אבי,
אני מתעקש להדגיש שוב את הנקודה שלי: ליברפול לא קבוצה יותר טובה כי לא רק שלא חל שינוי בסגל אלא שמצבה בכל הנוגע לשחקנים, הורע מאוד. מישהו עוד יצטרך פעם לחקור את העניין הפסיכי הזה של הפציעות. אבל יש שינוי ניכר בגישה וזה לא עניין של מה בכך.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

לי יש הרבה סבלנות. אבל צריך לזכור שאותן פציעות היו גם לרוג'רס ואיתו לאף אחד לא היתה סבלנות. צריך להכיר בעובדה שהסגל שלנו כרגע בעייתי מאוד

בני תבורי 25 באוקטובר 2015

איך לא הייתה סבלנות רבאכ, הבנאדם עלה בבית נגד ווסטהאם עם חלוץ אחד כשהיו לו בנטקה, אינגס ואוריגי כולם בריאים ובכושר, בחייך גרייזס, בוא לא נתחרה מי אוהב את רוג'רס יותר, הוא הרוויח ביושר את הפיטורין שהגיעו מאוחר מידי.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

שוב, הנקודה פה היא לא רוג'רס. הנקודה היא שהסגל של ליברפול מוגבל וזה יותר מבעיה של מאמן.

יובל 25 באוקטובר 2015

לא אופטימי? כמה מפתיע…. רק לפני כמה חודש וחצי בערך חגגתם בונקר מפואר ותיקו נגד ארסנל ( שהושג בעיקר בזכות השופט ) ואמרתם שזה סימן לבגרות של הקבוצה. איך שהדברים משתנים….

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

מאז נפצעו הנדרסון, פירמינו, בנטקה, סטארידג', וג'ו גומס ודני אינגס סיימו את העונה. אבל בקטנה.

בני תבורי 25 באוקטובר 2015

יובל היקר,
באותו משחק שאתה מתייחס אליו חגגנו מחצית מופתית בה לא ממש נגעתם בכדור ואמרנו כי זו הייתה הכנה טקטית מופתית של רוג'רס שניצל את החולשות שלכם וסגר מצוין את החוזקות שלכם. מה חבל שבחר לעלות עם אותו הרכב שבוע לאחור מכן בבית נגד ווסטהאם.

משה 25 באוקטובר 2015

אני זוכר מחצית ראשונה שבה יכלנו לרדת ב 3:0 ורק צ׳ך הציל את ארסנל. עיוות מציאות יכול להיות הדדי.

אבי גלברט 25 באוקטובר 2015

בני
אנחנו מתכוונים בסופו של דבר לאותו דבר …..כתבתי כבר בפוסט הקודם שלך שיש התלהבות שבסופו של דבר תביא שינוי .התיאומים בלחץ או התאום בהתקפה יבואו אם הזמן …..המשחקים הקשים + הפציעות יגרמו לזה לקחת יותר זמן לצערנו . אני בהחלט מבין את החוסר סבלנות של כולנו כי אכלנו מספיק חרא הרבה שנים ורוצים כבר קצת נחת ….

7even 25 באוקטובר 2015

כמה קלופ הולך בכלל להרוויח בליברפול?
פספסתי את הנתון הזה מבין אלפי המילים על הנושא.

יריב ס. 25 באוקטובר 2015

קלופ ירוויח קצת יותר משבע מליון פאונד.
ומאטיץ ישחק נגדנו. הוא יעדר מגביע הליגה באמצע השבוע

גור אילני 25 באוקטובר 2015

תירגעו, אין לכם מה לחשוש ממנו כרגע.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

אני מוכרח לקבל את לופטוס ציק על המגרש מולנו, איזה שם גאוני

משה 25 באוקטובר 2015

מכת הפציעות של ליברפול מדליקה נורות אדומות באשר ל(אי) כושרם הגופני של השחקנים – משהו שהיה צריך להיבנות בקדם-העונה. יהיה קשה בלו"ז הצפוף שבאנגליה למצוא זמן לאימוני לבניית כושר/שמירתו וגם לאימונים טקטיים קריטיים והכנות למשחקים. האם מישהו פישל שם בקיץ? נראה שכן, ולאו דווקא רוג'רס (אם כי הוא היה צריך ללכת מתי שהוא) . צריך שם שידוד מערכות במערך האימון/רפואת הספורט כולו.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

לא יודע, כשפורטים את זה לעומק אז יש את סטארידג' ששום דבר לא יעזור לו, את הנדרסון שאף פעם לא נפצע ופשוט נשברה לו עצם בכף רגל וזה לא קשור לכלום, את אינגס וגומז שקרעו את ה-ACL, שזאת פציעה שאף מומחה בעולם לא יודע מאיפה היא מגיעה והפכה למגפה בספורט העולמי בכלל. נשארנו עם בנטקה ופירמינו שאני מניח שזה חלק מפציעות שנובעות מעומס (פירמינו שיחק בקופה אמריקה בקיץ, למשל).
באופן כללי יש המון פציעות בספורט היום ובכדורגל בפרט. תשאל את אוהדי ארסנל. חלק מההצלחה של צ'לסי שנה שעברה היתה העובדה שלא נפצע להם אף שחקן משמעותי (אל תשאל אותי מה הסיבה לכשלון שלהם השנה, אין להם אף פציעה רצינית). ליברפול חסרת מזל, נקווה שזה יתאזן

אבי גלברט 25 באוקטובר 2015

רוב הפציעות קרו בנבחרת .לא קשור בשום צורה לצוות הרפואי של הקבוצה . בלי שום קשר העומס בליגה האנגלית הוא גבוה מאד הרבה בגלל סגנון המשחק ,המהירות והאגרסיביות . בN/B/A לדוגמא משחקים יותר ,הרבה יותר ולא נפצעים ככה . הליגה האנגלית מאד תחרותית ואגרסיבית ולכן הפציעות . מי שנתן לרוסיטר לשחק 270 דקות בחמישה ימים בנבחרת הוא פושע . בנושא סטארידג' וגאררד בזמנו בגלל הרגישות היה תאום מלא בין BR לבין מאמן הנבחרת .פציעות הם חלק מהספורט אין מה לעשות .

היילה גברה סלאסי השלישי 25 באוקטובר 2015

"רלוונטי כמו מקל סלפי במאה ה17" 10000+

איאן ראש 25 באוקטובר 2015

"אם רודג'רס היה מאמן במשחקים מול טוטנהאם וקאזאן הוא היה מפוטר…"
הקבוצה היא עדיין הקבוצה של רודג'רס. לקלופ לא היתה אפשרות להביא שחקנים, לא לעשות הכנה, לא לתרגל… וכו'.
אז כן, המשפט נכון במאה אחוז.
לדעתי בגלל המצב הזה בדיוק הוא היה צריך להיות מפוטר בסיום העונה שעברה. ייתכן שקלופ לא היה בשל עדיין להגיע אז, במקרה כזה הסבל שעברנו בתחילת העונה מקובל עלי. הרי מה זה עוד סבל של כמה מחזורים בשביל לקבל תקווה עם קלופ?

ירושלמי 25 באוקטובר 2015

אתה מזכיר לי את עצמי אחרי שיצאתי מניתוח בעקבות שבר במרפק.
– "דוקטור אני אחזור לשחק כדורסל?"
– "כנראה שכן, אבל הייתי נותן לזה שבוע שבועיים…"

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

לא, אני כמו הדוקטור. מנסה להרגיע את המחשבה שקלופ יכול לתקן תקלות מובנות תוך שבועיים.

TD 25 באוקטובר 2015

האלמנט המשמעותי ביותר בהגעת קלופ הוא השינוי בגישת הבעלים לגבי הכיוון של המועדון. היה ניסיון להביא מאמן צעיר עם פוטנציאל שיסכים לאמן שחקנים צעירים עם פוטנציאל ויביא את המועדון להישגים יחסיים. זה עבד במידה מסוימת לתקופה מסוימת אבל זה לא היה מספיק טוב (אולי זה היה מספיק טוב לבעלים אבל לא לקהל).
הבאת קלופ, מאמן מהמובילים באירופה, היתה החלטה מודעת של הבעלים שהולכים 'עד הסוף' (או 'all in') – מצד אחד, הגיע מאמן שירצה ויוכל להביא שחקנים מהטופ (כאלה שלא רצו לבוא לשחק תחת רודג'רס) והם יצטרכו לשלם, ומצד שני, אם קלופ לא יהיה מרוצה מהתנהלות המועדון ויעזוב, זו תהיה מכה תדמיתית אנושה ל-FSG (שתביא למכירת המועדון אני מאמין) בניגוד לפיטורים של מאמן ברמתו של רודג'רס.
בשורה התחתונה, התמונה הכללית היא חיובית וקלופ יצטרך תהליך של שנה-שנתיים להביא שחקנים שיכולים לבצע את התוכניות שלו (ולהיפטר מהשחקנים הנחמדים/נאמנים/משתדלים/שבאמת-היינו-רוצים-שיצא-מהם-משהו אבל לא מספיק טובים).

אריק 25 באוקטובר 2015

אני לא חושב שהתוצאה בדרבי של מנצ'סטר צריכה לעניין אתכם יותר מדי.
צ'לסי לא בעניין של ליגת אלופות ומישהו חייב לנצל את זה.

אסף THE KOP 25 באוקטובר 2015

הפסדים של יונייטד תמיד יעניינו אותנו

אריק 25 באוקטובר 2015

ונצחונות?

אסף the kop 25 באוקטובר 2015

נפתח סוכת אבלים

ריצ'י מקאו 25 באוקטובר 2015

אתה חושב שלך יש בעיות? לי יש חצי גמר אליפות העולם בראגבי בשש. ליברפול בשש ורבע לדעתי. בעיה גדולה.
דרך אגב, שים שני מסכים, במהלך משחק פוטבול אפשר להכניס צפיה בספורט אחר בצורה לא רעה.

משה 25 באוקטובר 2015

בטור האופטימיות אפשר להוסיף שעוד שבועיים אנחנו מסיימים את ששת המשחקים הכי קשים שיש במהלך העונה.

אריאל גרייזס 25 באוקטובר 2015

סיטי ו-? בורנמות או קאזאן?

אבי גלברט 25 באוקטובר 2015

טוב ,לפי ההרכב הבשורה החדשה תחכה . שוב אותו השיר ,שוב אותו הלוקאס ….משהו יודע מה קרה עם סטאריד'ג הפעם ?

ערן (המקורי) 25 באוקטובר 2015

בקשה כללית, מכל האופטימיים: להפסיק לכלול בפוסטים שלהם את צירוף המלים ״כשסטארידג׳ יהיה לגמרי בריא״. מבחינתי ההסתברות לכך זהה לביאת המשיח. ואולי אפילו פחות.

אמוץ כהן-פז 25 באוקטובר 2015

היי, יש לכם טיפוס על הקו שמחייך ומתרגש מהשירה… זה כבר משהו חיובי עבורכם.

רועי 25 באוקטובר 2015

אתה צודק, דרוש יותר.מהחלפת מאמן, אבל זהו צד ראשון
אנחנו כמו מכבי חיפה פחות או יותר?

רון 25 באוקטובר 2015

סבלנות
לדעתי המועדון והאוהדים של ליברפול פשוט צריכים להיות סבלניים, כרגע אין את הכלים אבל עוד יהיה (כמו שאמרת הרכש באמת במקום, לפחות אמור להיות). קלופ מאמן גדול ואם יתנו לו 3 שנים הוא יחזיר את ליברפול לרמה גבוהה, האוהדים צריכים להפסיק לעלות כל עונה ציפיות לשמיים, סבלנות מצד האוהדים וההנהלה לקלופ ויהיה תוצאות. ואני לא אוהד ליברפול, פשוט יש לי חיבה לקבוצה.

Comments closed