הניצחון על סוונסי

לא יודע אם קלופ הביא את השינוי שגרם לזה שהצלחנו לנצח גם משחק מהסוג הזה, אבל חשוב שזה מה שהשחקנים יחשבו

טוב, נסכם מהר כי יש פוטבול ועוד לילה ארוך וקפוא בדנבר.

סך הכל, מסוג המשחקים שהיו לנו לא מעט בתקופה של רוג'רס וגם אחריו עם קלופ. קבוצה שמגיעה לאיצטדיון ביתי ומסתגרת בצורה אופטימלית. לא מתפתה לעלות למעלה, סוגרת מצוין נתיבי מסירה ולא ממש נותנת לשחק. בדיוק ההיפך מסיטי של שבוע שעבר.

זה מסוג המשחקים שבדרך כלל ליברפול היתה מפסידה בהם 1-0 ממתפרצת דקה 80, או אם היא מבקיעה גול, אז חוטפת שיוויון מקרן בדקה 92 (דרך אגב, אם לא ראיתם את הסוף של המשחק של אברטון אתמול, לכו תראו עכשיו. מטורף).

הייתי רוצה לחשוב או להאמין שהתוצאה היום מוכיחה שינוי במנטליות. גם מצליחים להשיג פנדל (מסוג הפנדלים שאני מתעב, דרך אגב. למגן לא היתה שום יכולת למנוע את זה) וגם מצליחים לשמור על היתרון. הייתי רוצה להגיד שלא נלחצנו אחרי היתרון והצלחנו לשמור עליו באמצעות יכולת אחזקת כדור. כנראה שזה לא יהיה נכון, אבל האמת שזה לא מה שחשוב. חשוב מה השחקנים מרגישים. ואם הם מרגישים שעם קלופ הם יכולים לנצח משחקים מהסוג הזה – זה מה שחשוב.

כמובן, אני בטוח שקלופ מבין שהוא חייב למצוא דרך לנצח את המשחקים האלו לא בעזרת השופט או המזל (וכן, החסרון של קוטיניו קריטי), זה משהו שהוא יצטרך למצוא לו פתרון בהמשך.

בינתיים, שלוש נקודות בשבוע שבו רוב הגדולות מפסידות נקודות, מקום שישי, 4 נקודות ממקום רביעי וכן, למה לא לחלום עם איך שהליגה נראית – 6 נקודות ממקום ראשון.

ולא פחות חשוב – הנדרסון חזר (וגם סטארידג', אבל זה יחזיק מעמד לעוד יומיים בערך).

We're on our way to glory. או לפחות לקרוע את הליגה 1-0 קטן.

Liverpool-v-Swansea-Jordan-Henderson-celeb_3089123

מאמן העונה עד כה - סטיב קר
סטיב בלומר צופה מהצד - אסף מונד

47 Comments

אסף the kop 29 בנובמבר 2015

1. לא היה פנדל.
2. גם פנדל מומצא צריך להכניס.

טוב שליברפול ניצחו. חייבים להמשיך ולחבר ניצחונות. אם איך שהליגה הזאת נראית האליפות מונחת על הרצפה ורק מחכה לקבוצה שתבוא ותרים אותה.

רועי 29 בנובמבר 2015

משחק שד הרגיס אותי, לא נהנתי מהמשחק.
יש עוד הרבה מה לשפר, אולי בינואר יגיע רוייס?
התלות בקוטיניו גדולה.מידי, זה לא בריא לקהוצה,
אבל הקבוצה עוד לא בהרכבה החזק.
אמונה זה דבר חשוב מאוד.

cookie-monster 29 בנובמבר 2015

משחק משמים.
נראה לי גם קלופ חשב ככה עם החיוך הזה אחרי הגול.
וסטארידג היה רחוק איזה חצי מטר /חצי שניה בגלישה מגול

אבי גלברט 29 בנובמבר 2015

פירמיניו בלי קוטיניו זה כמו לנון בלי מקרטני . ליברפול ללא קוטיניו זה כמו עדר ללא רועה …..בדיוק מסוג המשחקים שבסוף ההינו חוטפים מקרן דקה 92 ואכן היו יותר מידי קרנות בדקות האחרונות ופחות מידי נשימות סדירות אצלי ….מה אגיד ? כבר בדקה ה3.34 אמרתי לבן שלי שאנחנו מפסידים 0-0 ….נשבע לכם . משהו היה לא נכון באנרגיות בהתחלה שגרם לסוונסי זמן להתארגן לבונקר שעלה לנו בריאות והרבה מזל לפצח …זה היה לי כל כך ברור שכל התוצאות (למעט סיטי) הלכו בשבילנו כדי שנסגור פערים ובסוף נבעט בדלי . טוב ,אז בסוף נצחנו זה סבבה ,הפערים מצטמקים ,כריסמס מתקרב ואחריו באמת תשארנה הקבוצות שילכו עד הסוף . למי שלא הבין ,הכול השנה פתוח ,כולם פגיעות ורק מי שתשמור על יציבות(כרגע רק טוטנהאם ….) ,תמנע מפציעות קריטיות (ארסנל) תלך עד הסוף . אנחנו כרגע במצב לא רע שהפצועים חוזרים ,ההגנה מתייצבת (מורנו וקטן נהדרים ) הרוטציה תתרחב ,השיטה של קלופ מתחילה לתפוס ובואו נאמר שכרגע זה נראה שהכול כולל הכול עדין פתוח …

איאן ראש 29 בנובמבר 2015

אריאל, אל תקח אותנו לענייני אליפות. אנחנו עוד לא שם( עם כמה שכולם גרועים השנה).
אני נשאר עם שאיפה לעבור את מחזורי חג המולד העמוסים בשלום (תוצאות טובות וללא פציעות), לקבל חיזוק אחד או שניים ברמה בינואר והגעה לאלופות כדי שנהיה יעד אטרקטיבי בקיץ.

אריאל גרייזס 29 בנובמבר 2015

האמת שזה נורא משעשע – יונייטד מרחק נקודה מהפסגה והאוהדים שלה מקוננים כאילו הם בדרך לרדת ליגה, אנחנו מנצחים 1-0 מסריח מפנדל בחוואה ומפנטזים על אליפות..

D! פה ועכשיו 29 בנובמבר 2015

אנחנו בעיקר מפנזטים. על אליפות מדברים במרץ.

העיקר שניצחנו (והאמת גם שלא ספגנו, מאד חשוב). יש לנו עכשיו רצף של משחקים שקבוצות יסגרו ויסתגרו בהם וצריך לנצח אותם. להמשיך לייצר יציבות ונצחונות.

Matipool 29 בנובמבר 2015

סיכום מדויק וממצה . צריך לדעת לנצח גם משחקים כאלו ( בדיוק כמו שהסר של ההם ידע לנצח אותם ) .
כמו שכתב אבי – תלות גדולה מדי בקוטיניו ופירמינו בלי קוטיניו הוא בזבוז של שחקן ( שעות לפני המשחק חיפשתי מידע בנוגע לכשירות של קוטיניו ולא הצלחתי למצוא חוץ מזה שהוא יעבור מבחן כשירות ) .
אני חושב שהיום זו הייתה הפעם הראשונה שתפסתי את הראש ונבהלתי כשהבנתי שלוקאס מושעה ( שכחתי מזה ) . עד כדי כך הוא הפך לחשוב בעיני בתקופה האחרונה .

אריאל גרייזס 29 בנובמבר 2015

צריך להגיד שצאן היה מצוין היום במקומו

גורביץ' 29 בנובמבר 2015

לא חושב שצ'אן היה מצוין, הוא לוקה מאד באינטליגציית משחק, ז"א יש לו בסיס מצוין – פיזיות, טכניקה סבירה פלוס, ראיית משחק לא רעה, אבל הוא פשוט לא מבין את המשמעות של התפקיד של העמדה שהוא משחק בה (אולי זה קשור לזה שהוא זז בין מגן לבלם לקשר אחורי בשנה האחרונה).
הוא לא מחזיק את הקישור האחורי הגנתית מספיק טוב כמו לוקאס, והוא ממש לא פותח את המשחק התקפית כמו הנדו, לעומת מילנר אולי הוא נראה טוב.
ברבע שעה האחרונה הוא היה חייב להחזיק כדור ולנווט את המשחק / ללחוץ על הקישור של סוונזי שיאבדו כדורים, במקום זה הוא רק איבד כדורים

אריאל גרייזס 29 בנובמבר 2015

לא יודע, אני ראיתי צ'אן שמחסל התקפות מהר ולא נכנס לצרות (כולל בלי העבירות על סף ההתקפה, הספשיליטה של לוקאס) בתפקיד שהוא לא שיחק עד עכשיו. בשביל פעם ראשונה זאת היתה הופעה יפה מאוד.

משה 29 בנובמבר 2015

אני מסכים עם אריאל והיה לי את אותו ויכוח עם חבר במהלך המשחק. המשחק שלו היום היה פחות מלחיץ ממשחק ממוצע של לוקאס בתפקיד.

ערן (המקורי) 29 בנובמבר 2015

לגמרי

ניק 29 בנובמבר 2015

הקשבתי לך והלכתי לראות את התקציר של אברטון-בורנמופ – אכן מטורף!! כל ה10 דק' האחרונות

fred the red 1 בדצמבר 2015

כנ"ל :)

משה 29 בנובמבר 2015

היה חשוב מאוד לנצח, הדרך פחות חשובה במקרה הזה. לפני שבוע חשבת שאירופה רחוקה בגלל כל הקבוצות בינינו לצמרת והנה הסתדר מחזור שעקפנו בו את חלקן הגדול.

ran 30 בנובמבר 2015

משחק שהיה חתום עליו תיקו אחרי גול מעצבן שנחטוף מהתקפה בודדת של הברבורים.
מזל גדול שגומיס לא פתח, בתשעים דקות הוא היה מוצא את ההזדמנות להבקיע.
היו אתמול על המגרש יותר מדי שחקנים שבעוד שנתיים יהיו שחקנים מצוינים (בשאיפה…) ופחות מדי שחקנים שמסוגלים לנצח משחקים. ועדיין, יש סיכוי סביר בהחלט, שאחרי מחזורי חג המולד העונה הזו תראה אחרת לגמרי.
אם אחרי משחק מדכא כמו אתמול האופטימיות קיימת,
אולי נחגוג גם עם לאלנה בהרכב מקום באלופות בסוף השנה.

אבי גלברט 30 בנובמבר 2015

לאלנה ופירמיניו היו צריכים לתת את המוח במקום קוטיניו .בפועל פירמינו היה נוכח נפקד ולאלאה הסתובב סביב עצמו והסתובב במקום והלך אחורה והצידה הכול חוץ מלכיוון השער . היה בונקר שצריך היה לפרוץ או בדאבל פס קטן וחכם או בדריבל זריז של שחקן בודד . היחידים שיכולים לעשות את זה לא היו . אגב לדעתי שקרטאל הגיע גם כבר ל5 צהובים או 10 או 15 בעצם ….אין מנוחה יום רביעי עוד משחק שכלכלית לפחות כדאי לנצח …

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

בסך הכל מסכים – זה לא היה אסתטי, זה היה מאומץ, עדיין אין לנו פתרונות לפרוץ בונקרים (בנטקה לא קיבל מספיק הגבהות והנסיון לשחק איתו מהר הוא…ובכן…בעייתי משהו?), אף אחד לא בועט מרחוק, הרבע שעה האחרונה לא הייתה נעימה לחולי לב ונשים בהריון, אבל העיקר שנגמר ככה.
פנדל בחאווה או לא – המגן שלהם קפץ עם 2 ידיים – אחת יעני הגנה על הגוף והשניה הייתה פשוטה באוויר ושתיהן נגעו בכדור. מה לעשות, היה לו מזל רע, אבל פנדל היה גם היה (והוא אפילו לא התווכח).
השיטה של קלופ – זה הכל טוב ויפה אבל אי אפשר לשחק ככה 3 משחקים מאומצים בשבוע. קליין ומורנו ללא תחליף, וגם הם יתעייפו מתישהו.
חוצמזה אין טענות…
ציונים:
מיניולה – 6. לבד על הגג שבתות וחגים.
קליין – 6. פשוט מגן סולידי וטוב בשני צידי המגרש.
סקרטל – 6. בסה"כ היה בסדר גמור.
לוברן – 6. אפילו הוא משתפר מאוד, ידע להיות במקומות הנכונים ופחות שוקיסט
מורנו – 6. השתפר מאוד הגנתית העונה, אין מה להגיד.
צ'אן – 7. משחק מצוין. הוא אמנם לא גאון כדורגל ולא מספק מדויק אבל הרס 80 דקות את כל הנסיונות של סוואנסי וחילץ מלא כדורים באמצע. צריך לזכור שצ'אבי אלונסו יש רק אחד והתפקיד של צ'אן הוא לא לבנות התקפות או לתת כדור לגול.
מילנר – 6. פועל שחור וחרוץ, לזכותו ייאמר שלא מנסה לעשות דברים שהוא לא יודע…
לאלאנה – 5. כרגיל השתבלל סביב עצמו ולא עשה שומדבר תכליתי. גם כשהיה צריך לשחק בנגיעה הוא מכדרר את עצמו לדעת.
פירמינו – 4. גבר הולך לאיבוד בצד השמאלי של המרפסת. לא יודע אם זה קשור רק לקוטיניו, אבל בצדדים הוא פשוט לא טוב.
אייב – 6. השתדל מאוד, אבל עדיין לא מספיק מדויק ולא מספיק מלוטש. עוזר הרבה גם בהגנה.
בנטקה – 5. עדיין לא חודר-הבונקרים שרצינו לראות.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

אני שם לב למגמה חיובית בציונים גם אחרי משחקים לא טובים. הרופא שלנו מתרכך?

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

שמע, אני שורק מה שאני רואה…
לא יודע למה התחושה של משחק לא טוב – בגלל הסוף הלחוץ? בגלל שלא היינו מספיק תכליתיים מול השער? נכון, אבל גם היו כ – 70 דקות של לחץ בלתי פוסק, אחזקת כדור ונסיונות מכל מקום לפרוץ בונקר לא פשוט. לא היה ספק מי הדומיננטי, ובאותה מידה המשחק יכול היה להיפתח לגמרי עם הקורה בדקה ה 6 הייתה נכנסת…
בסוף החבר'ה כבר היו עייפים ולחוצים מנטלית בגלל מה שכולנו הרגשנו שהולך לקרות… זה לא צריך לקלקל את הרושם מהופעה טובה ודומיננטית בסה"כ.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

לא יודע, זה יותר מדי הזכיר לי משחקים בתקופה של רוג'רס, של שליטה מלאה אבל מעט הזדמנויות יחסית. מסוג המשחקים שאתה מרגיש שגם שנה תשחק לא תבקיע גול, וכל דקה שעוברת התסכול גדל.

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

כי הסגנון של שניהם לא כ"כ שונה – פשוט רודג'רס הפסיק עם משחק הלחץ בשנה וחצי האחרונות משום מה, והתוצאות היו בהתאם. תמיד קשה לשחק מול בונקר, קל וחומר בעונה שבינתיים התקפית היא לא מהמשובחות, ובפרט שמנסים להיכנס כל הזמן לתוך תיבת החמש ואף צדיק לא טורח לבעוט מרחוק. נקווה שכל זה ידוע לקלופ ושדברים יתחילו להסתדר.

ריצ'י מקאו 30 בנובמבר 2015

מסכים עם שניכם אם זה אפשרי. מצד אחד, באמת הרגיש לי כמו משחק שראינו אלף פעם עם רודג'רס. יותר מזה, אם ברנדן היה אתמול על הקוים, רבים מאיתנו היו חותכים אותו ללא רחם. מצד שני, שמעתי את סיכום המשחק של קלופ והוא צודק. ניצחנו בצדק. היינו הקבוצה הטובה יותר ושלטנו ללא עוררין. למיניולה לא היתה עבודה בכלל. אז האם הכל רק עניין של איך מציגים את הדברים ועד כמה קונים את הסיפור שאתה מספר? במידה רבה כן. כרגע כולם קונים את הסיפור של קלופ. שלטנו וניצחנו בצדק. אם היינו סופגים בדקה האחרונה זה אולי היה נסדק קצת. בפועל הסיפור רק התחזק בעוד ניצחון.

משה 30 בנובמבר 2015

בהערה על הכדור לגול של צ׳אן שכחת את העקב לקוטיניו נגד סיטי ואת המסירה מעל ההגנה שהעמידה את בנטקה מול השוער (והוא עצר את הכדור גרוע ). הוא יודע לעשות גם את זה. מעבר לכך גם אייב היה הכי טוב בהתקפה, הקרדיט לקלופ על השיפור הדרמטי אצלו.

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

לא שכחתי – זה בדיוק העניין: הוא בהחלט יודע לתת פה ושם כדורי עומק טובים אבל אין מה להתעצבן עליו אם הוא לא, כי מבחינתנו זה בונוס…

cookie-monster 30 בנובמבר 2015

המסירה ההיא היתה פצצה

matipool 30 בנובמבר 2015

רובי – אתה בזון בנושא הציונים והניתוח של המשחקים האחרונים . אחלה סיכום .
לגבי מורנו וקליין – כמו תאונה שעומדת לקרות ואין לך מה לעשות . כל משחק אני מקטר על זה לבן שלי אבל אין מי שיחליף אותם . געגועיי לפלאנגן .

גורביץ' 30 בנובמבר 2015

איפה הוא באמת ?

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

עדיין פצוע :-( אמור לחזור לרוץ מתישהו סביב הכריסמס עד כמה שאני זוכר… או אולי בתור שק"מיסט באנפילד….

איאן ראש 30 בנובמבר 2015

לגבי צאן, לדעתי הוא ישתפר עם הזמן ויהיה גם יותר אחראי. הוא ( ואף גרועים ממנו) עדיפים על לוקאס.
רק קלופ לבדו לא יביא אותנו לארץ המובטחת. עדיין חייבים שיפור בסגל.
לגבי שחיקת השחקנים, אני הייתי עושה רוטציה אבל מקבל את מה שקלופ מחליט כי מי אני בכלל. מה גם שיתכן שבגלל המצב הוא מוריד עומסים באימונים.

יריב ס. 30 בנובמבר 2015

כשהמחליף של מורנו זה חוזה אנריקה, אתה בטוח שהיית עושה רוטציה? כשהוא שמע שרוצים לשתף אותו בגביע הליגה לפני מספר שבועות הוא ישר נפצע מדאגה שיצטרך אשכרה לשחק בשביל הכסף שהוא מקבל

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

אנריקה זה באמת אחד הגדולים. האיש מזכיר לי מישהו שהולך ללשכת האבטלה פעם בשבוע ושאר הזמן עושה חיים. אז אנריקה מדי פעם מגיע לרופא כדי שיתן לו גימלים לעוד חודשיים ובשאר הזמן מטייל בכל מיני מקומות.
הפציעה של גומז די דפקה אותנו, הוא היה צריך להיות המחליף באגפים. כרגע פשוט אין לנו מחליפים שם. זאת בעיה.

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

זה כנראה לא השעות שלכם, אבל יש בערוץ בייבי בשעה 05:45 בבוקר תוכנית בשם "אנריקה הולך לאכול" על חתול שמן שכל פעם מגיע למסעדה ומזמין משהו שאין, ואז הולך להשיג (וככה לומדים מאיפה בא הלחם וכו')… את האנלוגיה אתם כבר מבינים.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

יש משהו על פלאנגן הולך לרופא?

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

זה לא מצחיק באותה מידה…. גם לא השימוש בפועל "הולך"….

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

מדדה? זוחל?

רובי פאולר 30 בנובמבר 2015

מהדס :-)

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

פלאנגן חזר לאימונים היום!!

ריצ'י מקאו 30 בנובמבר 2015

חחח ענק! תן איזה לינק.

ריצ'י מקאו 30 בנובמבר 2015

אפילו דומה

אבי גלברט 30 בנובמבר 2015

ממקור ראשון ,אנריקה נהג מחליף באוטובוס של הקבוצה !

Gil - Zimbabwe 30 בנובמבר 2015

למרות שרציתי שלא ישרוק, לדעתי שריקה מוצדקת לפנדל.
עד היום יש כל כך הרבה פירושים ליד ברחבה, עלי תמיד היה מקובל ההסבר של קולינה. הוא אמר שברגע שהיד יוצאת מהצילינדר של הגוף צריכה לבוא שריקה.

אסף THE KOP 30 בנובמבר 2015

מה עם סאקו ?

אבי גלברט 30 בנובמבר 2015

כחודש וחצי

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2015

הוא מדבר על ארבעה עד שישה שבועות בחוץ

Comments closed