נו האדל – סיכום שבוע 15 (וגם יומן אליפות)

למה הריב של בקהאם ונורמן הוא לא ביג דיל כמו שעושים ממנו, מה קרה לשאט דאון קורנר וגם - יומן אליפות מאוחר!

היתרון בילדים חולים – אתה יושב איתם על הידיים ויכול לצפות במשחק אחר משחק בפלאפון שלך. החסרון? אין לך דקה לגשת למחשב ולנסות לכתוב משהו.

וככה יצא שלא היה יומן אליפות וגם סיכום השבוע מתעכב משהו. ננסה לאחד את שניהם לאותו טקסט, נקווה שלא ייצא ארוך מדי. בכל מקרה, הגענו לשבוע בשנה שבו אני מרגיש שכל מה שאני כותב כבר כתבתי פעם. אז אם זה נשמע לכם שכבר קראתם את זה, ובכן – אתם צודקים.

אז מה היה לנו השבוע?

– טוב, כולם מדברים על אודל בקהאם אז גם אני חייב לתת את הזווית שלי בנושא, וכמו הרבה פעמים – היא שונה מכל השאר. אולי זה בגלל שאני עוד זוכר את הקרבות בכדורסל בשנות השמונים, אבל האמת, אני פשוט לא מבין את ההתרגשות הגדולה. כן, ההתנהגות של בקהאם היתה מוגזמת לחלוטין, אבל גם התגובה של הצופים לדעתי. המכה בראש שהוא נתן לנורמן? שחקנים חוטפים הרבה יותר קשה מזה בכל משחק (רק תראו את ההלמט טו הלמט שברנדון לה פל חטף מול טנסי, למשל). הלך מכות עם שחקן? כן, לא בסדר. אבל כל הסיפורים על פרימדונה וכו' נראים לי מוקצנים לגמרי. עשו לו פרובוקציה, הוא נגרר והאשמים האמיתיים פה הם השופטים שנתנו לזה להימשך בלי שום תגובה. בעיניי, הרבה יותר מביך השופט הזה שנמצא מטר ממנו ומנורמן, רואה בדיוק מה שקורה שם, ורץ להפריד בלי לזרוק שום דגל. פעם אחר פעם. דגל אחד בהתחלה על עבירה בלתי ספורטיבית – וכל העסק נגמר הרבה יותר מוקדם. גם קופלין – האיש שעשה לעצמו קריירה כ"רסר משמעת" – צריך להרגיש רע מאוד מהדרך שבה הוא טיפל בזה.

בסוף, אחרי הכל, בחצי השני בקהאם היה בין האחראיים העיקריים לחזרה של הג'איינטס למשחק, כולל ט"ד משווה אדיר בדאון רביעי, כך שלקרוא לו פרימדונה, שזה בעיניי שחקן שחושב רק על עצמו ולא על הקבוצה – זה מוגזם לחלוטין. בקהאם הושעה למשחק אחד (יהיה מעניין לראות מה איליי באמת שווה העונה בלעדיו), שזה העונש המתאים, ולא צריך להפוך את זה ליותר ממה שזה. כותרות ראשיות בכל מקום והתעסקות בלתי פוסקת באירוע שבעיניי הוא כמעט שולי. לפעמים הרצון לייצר חדשות גובר על הערך של חדשות אמיתיות. באותו יום היו איזה שלוש כותרות ראשיות ב-ESPN על בקהאם וכלום על הקאמבק העצום של הג'איינטס או העובדה שקרולינה על 14-0.

AP PANTHERS GIANTS FOOTBALL S FBN USA NJ

– בואו נדבר על רסיבר אחר. נגיד, אנטוניו בראון. טוב, האמת שכל מה שאני אגיד עליו יהיה תוספת לא רצויה. אליל המונים.

– ובהקשר הזה, אני חושב שהגיע הזמן לדבר על מותו של ה"שאט דאון קורנר". שבוע שעבר מישהו פה בתגובות (לא רוצה להצביע, אבל בואו נגיד שלא מדובר באוהד פטריוטס מושבע) צחק על אוהדי הפטס שהופכים את מלקולם באטלר ליותר ממה שהוא, ושהוא רחוק מלהיות "שאט דאון קורנר". ובכן, בואו נתחיל מזה שמלקולם באטלר הוא אליל המונים וגם אם הוא היה נותן השנה הופעות של שילוב בין קייל ארינגטון וברנדון בראונר בניו אורלינס (אלוהים, איך האיש הזה היה הקורנר סטון של ההגנה שלקחה אליפות שנה שעברה??), הוא עדיין היה אליל בזכות החטיפה בסופרבול.

אבל אם נשאיר את זה שניה בצד, הרי שהתואר "שאט דאון קורנר" הוא הגזמה שפשוט לא קיימת היום. היא לא קיימת כי כמעט (עם דגש על כמעט) אין קורנרים שמסוגלים לעצור את מה שיש היום ברסיברים. כי הרסיברים היום הם מהירים, גדולים, חזקים ועם ידיים מדהימות (ואני מאמין שגם הטכנולוגיה שיש בכפפות לא מפריעה) והחוקים היום כל כך נוטים לטובתם שפשוט כמעט בלתי אפשרי לשתק אותם. תראו את האריס, הקורנר של דנבר, שרסיבר עליו שמר לא תפס ט"ד מאז 2013 – ואיך הוא "הושפל" על ידי אנטוניו בראון. תראו איך נורמן – הקורנר כנראה הטוב בליגה השנה – לא הצליח לעצור את בקהאם בחצי השני (ובל נשכח שבקהאם היה צריך לתפוס עליו ט"ד של איזה 60 יארד כבר ברבע הראשון, רק הפיל את הכדור). אז ברור שיש קורנרים טובים יותר ופחות, אבל הסיכוי של קורנר לכסות בצורה הרמטית רסיברים מהרמה הגבוהה ביותר הוא כמעט אפסי. ואלו שמצליחים לעשות זאת, כמו נורמן (וגם באטלר, בחלק גדול של המשחקים השנה) עושים זאת בעיקר בעזרת פאס ראש שמצליח לגרום לק"ב לשחרר כדור מהר ופחות מדויק מהרגיל. שאט דאון קורנר? שים קורנר טוב פלוס סייפטי שיכסה מאחורה על הרסיבר הטוב של היריב ותתפלל לטוב.

– כמה העונה של דאלאס עגומה? ברנדון ווידן שיחק אצלם ארבע פעמים העונה והפסיד בכל ארבע הפעמים. הוא משחק חצי משחק ביוסטון – ומנצח אותו.

– כמה העונה של הקולטס עגומה? הם מפסידים לפאקינג ברנדון ווידן.

– עוד משהו על הקולטס – ראיתי נתון בשידור של המשחק של יוסטון עם אינדי (לא, לא ראיתי את המשחק, זפזפתי מדי פעם מהמשחק של הפטס. אני לא מזוכיסט) שלקולטס לא היה רץ של 100 יארד במשחק מאז – שימו לב – 2012. אם תרצו, זה מקפל את המצב של הקבוצה הזאת בנתון אחד. זה מראה על הקו הקדמי הבעייתי שלהם, זה מראה על המחויבות הטוטאלית שלהם למשחק המסירה אבל ויתור על כל דבר אחר (כולל משחק ההגנה) ועל חוסר היכולת של ההנהלה לבנות קבוצה מאוזנת. הפציעה של אנדרו לאק, בהנחה שהוא יצליח לחזור ממנה בלי אפקטים (והעובדה שלוקח לו כל כך הרבה זמן לחזור מעידה על אחד משני דברים – או שההחלמה ממנה קשה או שהקולטס עושים בשכל ולא מסכנים אותו בעונה שגם ככה אבודה ומעדיפים לשפר עמדות לדראפט) עשויה להיות נקודת מפנה בקבוצה – אולי סוף סוף יפסיקו לבנות רק על לאק ויבינו שצריך שם שידוד מערכות כולל. זה שפגאנו יילך הביתה זה ברור, השאלה אם גם ה-GM שלהם ומה תהיה האסטרטגיה מעכשיו. רק היה חסר להם להגיע לפלייאוף בטעות.

– אני שומע אנשים מדברים על זה שקרולינה צריכים לתת לפותחים שלהם לנוח, אם לא השבוע (בצורה די מוזרה, הפנתרס עוד לא הבטיחו את יתרון הביתיות עד סוף הפלייאוף, אריזונה יכולה לעבור אותם במקרה של שני ניצחונות ושני הפסדים של קרולינה) אז שבוע הבא – אפילו במחיר של ויתור על עונה מושלמת. מי שאומר את זה צריך להפסיק לראות פוטבול וגמרנו.

– מדור ה"אוי שיקגו" יצא להפסקה ויחודש בשנה הבאה.

– 39 ניסיונות מסירה לרוג'רס, לעומת 27 ניסיונות ריצה של הפאקרס ליותר מ-100 יארד. אין ספק שמדובר בשיפור משמעותי באיזון של הקבוצה, כזה שעשוי לעזור להם לסחוב יותר רחוק בפלייאוף. שתי שאלות צריכות להישאל בהקשר הזה:

1. האם הקבוצה הזאת מסוגלת לנצח בפלייאוף כשרוג'רס נותן מספרים בינוניים כמו 200 יארד, ט"ד ואינטרספשן (כמו ביום ראשון מול אוקלנד)?

2. האם המאמן יצליח להתאפק ולא להשתמש בק"ב שלו בתכיפות גבוהה גם בפלייאוף. זמן יגיד.

– אני לא הולך להרחיב יותר מדי על המצב בדנבר מבחינת ק"ב, הדילמה של קוביאק שם לא קלה – אחרי החצי הראשון מול פיטסבורג נראה היה שרק בולדוזר יוכל לקחת את משרת הפותח מאוסווילר, שנראה פשוט נהדר והוביל את הקבוצה ליתרון 28-10, אלא שאז הגיע החצי השני ואוסווילר נראה חלש (אולי גם כתוצאה מפציעת כתף לפני סוף המחצית) ומה שהכי גרוע מבחינתו – דנבר הפסידה בסוף. אבל אני כן אגיד את זה – זה לא משנה מי יהיה מאחורי הסנטר בדנבר, כל עוד קו ההתקפה שלהם לא ישתפר – זה לא ממש ישנה. זה נכון שאוסווילר חטף רק שני סאקים, אבל הוא היה בלחץ כל המשחק וגם משחק הריצה, במיוחד בחצי השני, לא הרשים יותר מדי. כמו שראינו מול פיטסבורג, ההגנה של דנבר טובה – אבל היא לא עילית. זאת לא קבוצה כמו סיאטל של לפני שנתיים, שיכולה לקחת אליפות על הגב של ההגנה שלה. מול התקפות איכותיות באמת (שאני מודה – אין יותר מדי כאלו בצד של ה-AFC בפלייאוף) ההגנה הזאת לא מספיק טובה. שבוע הבא מול סינסינטי קרב גדול על כרטיס הביי השני ב-AFC, ההזדמנות של אוסווילר להוכיח שזאת העמדה שלו, כשכנראה פייטון על הספסל מחכה למעידה. יהיה מעניין, זה בטוח.

– גם לגבי פיטסבורג, כמו שכבר ציינתי בשבוע שעבר, ההגנה זה לא הברקה גדולה. מדובר בקבוצה שתלויה לחלוטין במשחק ההתקפה שלה, עם דגש על המסירה (רק 14 ניסיונות ריצה מול דנבר, ל-30 יארד מסכנים). אמרתי כבר כמה גדול בראון, וגם בראיינט מעולה וביג בן הוא ביג בן, אבל זאת פשוט קבוצה חד מימדית להחריד.

– הג'טס עשויים להגיע למאזן של 11-5 ועדיין לא להעפיל לפלייאוף. את מי זה מזכיר לכם? כן, גם לי את הפטס של מאט קאסל ב-2008. צחוק הגורל.

– צ'רלס וודסון החליט לפרוש בסוף העונה הקרובה. אני כמעט מרחם על כל החבר'ה הצעירים שהתחילו לעקוב אחרי ה-NFL רק בשנים האחרונות ולא הכירו את הגדולה של השחקן הזה. זוכה הייזמן בקולג'ים למרות שלא שיחק בק"ב או ראנינג בק (האחרון לעשות זאת, כשהוא שיחק גם הגנה וגם התקפה), אחד הסייפטיז הגדולים בהיסטוריה, 8 פעמים פרו בול, זכה באליפות עם גרין ביי, והאיש קטן ממני בשנה (כלומר, בן פאקינג 39) ועדיין פותח בליגה. איזה שחקן עצום.

– דרך אגב, יש עוד שני שחקנים בליגה שנבחרו באותו דראפט של וודסון, אחד זה האסלבק שאיכשהו שרד והשני הוא כמובן פייטון מאנינג (שסיים שני לוודסון בקרב על ההייזמן ב-97). מעניין האם נראה מי מהם בליגה שנה הבאה.

– עוד משהו מעניין – מכל המהלכים הגדולים של וודסון, יש מצב שדווקא מהלך שבו הוא הפסיד הוא זה שכולם יזכרו ממנו, וזה כמובן הסטריפ-סאק על בריידי (שהיה איתו באותה קבוצה במישיגן) בטאק גיים המפורסם.

– אם יש מאנדיי נייט שאף אחד לא צופה בו, האם הסטטיסטיקות שלו נספרות?

– ואם מדברים על שחקנים עצומים, ראיתם כבר את המרשון לינץ' החדש, דיוויד ג'ונסון של אריזונה (מצטער על האיכות, ה-NFL לא מרשים לשתף סרטונים שלהם)?

– הימור שנתתי לדורפן השבוע אבל אני אעשה אותו פומבי גם פה – הסופרבול של השנה לא יהיה פטריוטס מול פנתרס. אין לי מושג למה. תרשמו.

*

טוב, נעשה יומן אליפות קצר.

הסיבה שהוא קצר זה שאין יותר מדי מה להגיד. אני לא יודע מה היה הליין בוגאס על המשחק הזה אבל אני בספק אם הייתם מצליחים למצוא מישהו שיהמר על טנסי לנצח אותו. כן, הפטס הפסידו בבית לפני שבועיים לפילי, אבל פילי קבוצה טובה בהרבה מטנסי וגם היה לה עדיין בשביל מה לשחק. וכמובן, כשגרונקובסקי משחק, ההתקפה של הפטס זורמת הרבה יותר.

אז מה כן אפשר לקחת מהמשחק הזה? טוב, עוד שלושה פצועים למצבה ויש לי הרגשה שהיטוואר יהיה נו-פקטור השנה בהמשך, כי רק השבוע הוא חזר וכבר נפצע שוב. מה שחשוב יותר זה שאמנדולה יחזור לפלייאוף ושפטריק צ'אנג – אולי השחקן שהראה את קפיצת המדרגה הכי גדולה בשנים האחרונות בפטס – יהיה בריא.

בצד הטוב, אפשר לציין את וויט, שמשחק שלישי רצוף נכנס יפה לנעליים של דיון לואיס והראה שאין מה לדאוג בגזרה הזאת של הראנינג בק התופס. גם ההחתמה החדשה, האיש עם השם הגאוני יוספה, נראה נחמד מאוד – הוא לא ישיג לך ריצות גדולות, אין מה לבנות עליו לסוויפים סוערים, אבל הוא יודע לרוץ ישר עם כוח ויהווה תחליף סביר לבלאונט ביארדים קצרים. אתמול התבשרנו על ההחתמה של סטיבן ג'קסון, שאישית אני לא אוהב – לדעתי הוא סוס מת לגמרי – אבל זה בליצ'ק, אז לך תתווכח איתו. בכל זאת, האיש לא שיחק כל השנה, אז הוא אמור להיות רענן לפלייאוף. אם הקולטס היו בפלייאוף, הוא היה ההימור שלי לזה שירוץ עליהם ל-200 יארד. (נתון מעניין – בהנחה שישרוד את השבועיים הקרובים, זה אמור להיות הפלייאוף הראשון של ג'קסון אחרי יותר מ-12 שנה בליגה).

בצד ההגנתי, ג'ימי קולינס בריא שוב וזה חדשות מעולות. בנוסף, האקים היקס שהגיע בטרייד מניו אורלינס מראה סימני חיים, עם סאק שבוע שני רצוף והפעם גם ט"ד (מעבודה אדירה של צ'נדלר ג'ונס – הבמאי עדיין מחפש את הכדור) ונראה שהחסרון של איזלי לא הולך להיות משמעותי יותר מדי. בכלל, הרבה מאוד פעמים נוטים לשבח את ההתקפה של הפטס על זה שאף אחד בה הוא לא בחירת סיבוב ראשון ועדיין היא נותנת תוצאות מצוינות, אבל נוטים לשכוח את העובדה שבליצ'ק פשוט משקיע את כל הבחירות שלו בהגנה. תראו מי יש שם – צ'נדלר ג'ונס, הייטוואר, מאיו, קולינס, בראון, דווין מקורתי, איזלי – כולם בחירות סיבוב ראשון. וכולם נבחרו בחמש השנים האחרונות. נכון שבליצ'ק עדיין יודע למצוא מציאות כמו באטלר, היקס או שירד ולהתאים אותם למה שהוא צריך, אבל מעניין לראות איך אחרי תקופה שבה הפטס רצו על הקטע ההתקפי, בשנים האחרונות יש שיפט ברור לצד ההגנתי – שמשתלם בגדול.

אני חושב שאת השיפט הזה רואים גם במה שקורה עם ההתקפה של הפטס ועם בריידי בשבועות האחרונים. גם אחרי החזרה של גרונקובסקי ושל אמנדולה, המספרים של בריידי לא הפכו למפלצתיים, כמו שהם היו בתחילת השנה ונדמה שכל הקבוצה נמצאת במצב מאוד מאוזן כרגע. אם בפעם שעברה שהקבוצות נפגשו בפוקסבורו הפטס שמו 59 נקודות על טנסי, נראה שהשנה אין להם צורך להפציץ. 267 יארד ושני ט"ד, זאת התפוקה של בריידי, סולידית לגמרי אבל בטח לא כזאת שתריץ אותו ל-MVP. כן, הוא מוביל את הליגה ביארדים ובט"ד – אבל זה בעיקר נובע מהחלק הראשון של העונה, שם בריידי בא במוד של פאק יו. כרגע הפטס נמצאים במצב של שמירת כוחות לפלייאוף וניסיון להישאר מתחת לראדאר. מעניין איך זה יעבוד בפלייאוף, האם הם יצליחו להעלות את הרמה בחזרה כשצריך. בינתיים, ההגנה לגמרי מנצחת להם משחקים (והשבוע, ט"ד הגנתי ראשון העונה, פלוס החזרה ארוכה מאוד של אינטרספשן של קולינס), וגם זה לטובה.

שבוע הבא – הג'טס, שחייבים את הניצחון. אלוהים, שכולם רק יצאו בריאים מהמדולנדס, לא אכפת לי מהתוצאה.

עוד משחק חלש בדצמבר
ההתעוררות בכוח, נו הרגשתם?

66 Comments

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

אז למה אתה לא כתבת קצת על המשחק? את הדרייב האחרון נגד הניינרס איליי ניהל בלי אודל וחכה לערעור לפני שתקבע שהוא לא ישחק במינסוטה

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

אין שווה דרייב אחד למשחק שלם. גם בריידי הצליח להשוות מול דנבר בלי גרונקובסקי ואז ראינו שבוע אחרי זה כמה הוא מתקשה בלעדיו.
לגבי המשחק עצמו – זה משחק שצריך לראות, לא לכתוב עליו. משחק אדיר. יש מצב שאני מתחיל לחבב את איליי (כל עוד הוא מפסיד, זה סבבה, אתה יודע). אין לי יותר מדי מה להוסיף עליו חוץ מזה שההגנה האחורית של הג'איינטס זה דבר מביך. אבל זה לא משהו שאי אפשר לתקן די בקלות, לדעתי. מוסיפים קורנר טוב ועוד פאס ראשר או שניים והם קבוצה טובה. בטח בבית החלש שלהם.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

צריך סייפטי, פאס ראשר ואז נסתדר. אגב, גם נגד קרולינה איליי שיחק בלי אודל רוב המשחק

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

בדיוק, היה 35-7 כשזה היה. ואז אודל חזר לשחק.

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

הוא חזר ב 35:28

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

כן, רק שאתה שוכח שאיליי הספיק לזרוק אינטרספשן ברד זון בלעדיו ושהחזרה למספר הזה היתה בגלל פילד גול שנחסם והוחזר כמעט עד האנדזון. ושוב, אין דין חלק משחק למשחק שלם. בוא נראה איך יהיה ונדבר

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

אהבתי את האינטרספשן שלו באנדזון, זה איליי, לא מעניין אותו הסטטיסטיקה, הוא יקח את הסיכון כי חשוב גם הזמן, והוא לא יכל לדעת שהאקים ניקס יחליק. ברור שבלי אודל הוא יהיה פחות טוב, אבל יש לו עונה גדולה בכל מקרה.

מישהו 22 בדצמבר 2015

אני די בטוח שהג'י מן שיחקו נגד הפנתרס

גיל שלי 22 בדצמבר 2015

כן, אבל בתגובה עם הניינרס נתתי דוגמה לדרייב בו איליי הסתדר בלי אודל על המגרש

אודי 22 בדצמבר 2015

גרייזס, תתחילו להשתמש בStreamable במקום youtube… איכות מעולה ובינתיים הNFL עוד לא התלבש עליהם. בreddit יש את כל המהלכים פחות או יותר מכל המשחקים (https://www.reddit.com/r/nfl/comments/3xrstt/picturegifvideo_highlights_thread_week_15_monday/) ורובם בפורמט שציינתי, שניתן להטמעה.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

אני כזה טכנופוב שבאמת אין לי מושג על מה אתה מדבר. אבל אני אבדוק

רודג'רס אהרון 22 בדצמבר 2015

צ'רלס וודסון. הסייפטי הכי גדול בהיסטוריה. בלי תחרות.

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

אני מניח שלרוני לוט ואד ריד יהיה לא מעט להגיד בנידון. חוץ מזנ וודסון שיחק חלק לא מבוטל מהקריירה כקורנר.

Maldini 23 בדצמבר 2015

יכול אולי למכור חרובים בשוק ליד אד ריד

תומר 23 בדצמבר 2015

אני חושב שזו אחת העמדות שאין עליהן הרבה מחלוקת.
לפחות בדירוגים שאני ראיתי, רוני לוט מצויין כסייפטי הטוב בהיסטוריה

גיל 22 בדצמבר 2015

צודק כל כך לגבי בקהאם. הפכו אותו לאיזה נבל כשהוא בקושי ליטף את נורמן הפרובוקטור. כמו תמיד מתרכזים במי שמגיב ולא בפרובוקציה שמן הסתם קשה לשמוע אותה.

ולא מסכים שאין שאט דאון קורנר. נורמן עד המשחק הזה היה כזה וגם פה לא קטל קנים. זה לא אומר שכל משחק הוא חייב לשתק את הרסיבר הכי טוב של היריב כי לא תמיד זה מצליח, אבל כמו שק"ב עלית לא שם 400 יארדים ו5 ט"ד כל משחק ככה גם יש שאט דאון קורנרים (שהם באמת נדירים).

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

הוא לא בקושי ליטף, הוא הרביץ לא מעט, אבל אני לא רואה בזה חטא כזה גדול. בדיוק בשביל זה יש שופטים.
ולגבי נורמן – אחלה קורנר באמת. כנראה הטוב בליגה. ועדיין, גם הוא לבד יתקשה לעצור רסיבר באמת טוב. היתרון שיש לרסיברים מבחינת החוקים פשוט לא מאפשרים את זה

גיל 22 בדצמבר 2015

היו הרבה דחיפות והמכה הרצינית הייתה עם הקסדה אבל גם היא בקושי פגעה בנורמן. אכן השופטים פישלו.

לגבי נורמן, תקרא את MMQB של השבוע. ב15 משחקים השנה הוא נתן 357 יארדים ורק שני ט"ד. 25 יארד למשחק, אין כמעט יותר שאט דאון מזה.

גיל 22 בדצמבר 2015

וטיראן מאת'יו גמר את העונה עם ACL קרוע. זה פוגם קשות בסיכויים של אריזונה להגיע לסופרבול.

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

אוף זה ממש מבאס. במיוחד לאור העובדה שזה קרה כשהמשחק היה גמור. העונה שהוא נתן עד עכשיו איכשהוא עברה מתחת לראדאר עד ככה.

גיל 22 בדצמבר 2015

וזו אולי התשובה למה לא ללכת על עונה מושלמת למרות שאני חושב שהם כן ילכו על זה. גם הישג של 16-0 בלי זכייה בסופרבול זה משהו שיזכרו. בהתחשב בזה שיש להם מסלול קשה מאוד בדרך לסופרבול זו מטרה ראויה בעיניי.

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

פציעות יכולות לקרות תמיד. קצת קשה לעשות לשחקנים סוויץ' בראש שפתאום משחקים יותר בעדינות ואז כשמגיע הפלייאןף שוב צריך להיכנס להלך רוח של 100%.

גיל 22 בדצמבר 2015

אז בגלל זה לא משחקים את אותם שחקנים. ברור שמי שעל המגרש יתן הכל אבל אתה מוציא את הפותחים.

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

זה יהיה נכון רק לשבוע האחרון. כרגע הם עוד חייבם לנצח כדי לשמור על הביתיות. מה שכן הם באמת יהרגו את עצמם עם שחקן כמו קיקלי או ניוטון יפצע במשחק האחרון בניסיון להגיע לעונה מושלמת.

גיל 22 בדצמבר 2015

נכון, זה יהיה רלוונטי רק לשבוע אחד. לדעתי ילכו על זה או לפחות יתנו לפותחים לשחק מחצית תוך תקווה שיובילו במספיק כדי לנצח.

בליקי 22 בדצמבר 2015

פיטסבורג – סיאטל בסופרבול. כדי לא לנחס אף אחד.

בליקי 22 בדצמבר 2015

שאלה, בהנחה שהפטס מפסידים לג'טס ומנצחים בשבוע האחרון, וסינסי מנצחת פעמיים – ושתיהן מסיימות עם 3:13. מי ראשונה?

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

הפטריוטס יהיו ראשונים בזכות מאזן טוב יותר במשחקים מול יריבים משותפים

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

סטיבן ג'קסון היה בפלייאוף בעונת הרוקי עם הראמס.
ואם יוספה יכול להיות הרץ האחורי שלכם אז כנראה שגם בארי סנדרס יכול לחזור לעמוד מאחורי בריידי היום.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

בטוח? אני מצטט את אדם שפטר פה.

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

די בטוח. הוא היה אז הבק-אפ של מארשל פולק בדמדומי הקריירה. יכול להיות ששפטר התכוון שמאז הוא לא היה בפלייאוף

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

אתה צודק, ב-2004 הוא היה בפלייאוף ואפילו יש לו 19 נשיאות בשני משחקים בו.

גיל 22 בדצמבר 2015

ואגב, אני כן חושב שההגנה של דנבר היא עלית בדומה לסיאטל של לפני שנה ושנתיים. המספרים די דומים אבל ההבדל הוא שההתקפה לא איבדה כל כך הרבה כדורים כמו שדנבר עושים השנה מה שמעמיד את ההגנה במצבים מאוד לא נוחים. כבר שלושה משחקים רצופים ההתקפה לא שמים ט"ד בחצי השני ועל זה שום הגנה לא יכולה לחפות.

חדש 23 בדצמבר 2015

לגבי ההגנה של דנבר.
שהייתה מעולה בחצי הראשון ובחצי השני פחות.
עדיין הם שיחקו עם הסייפטייז המחליפים ואם אחרים שהוחתמו לפני שבועיים במקרה הטוב.
למרות שהם נתנו לדנבר נקודת התחלה מצויינת לאחר החטיפה של מרשל ההתקפה עוד פעם נתקעה.
גם הטאצ הראשון וגם האחרון של פיטסבורג היו עקב איבודי כדור עמוק בשטח של דנבר

Eyal 22 בדצמבר 2015

זה קטע שהשנה הזאת התחילה עם המון אנשים שאומרים שהליגה סגורה, שאין איזון בין הקבוצות החזקות והחלשות אבל בתכלס השנה לי אישית אין מושג מי ייקח עד הסוף.
שום קבוצה לא מראה סימנים של בריחה לשאר הקבוצות ויש הרגשה שגם אם אוקלנד, ג'קסונוויל או הג'איינטס עולים לפלייאוף הם יוכלו לנצח במשחק נתון כל קבוצה.
בתחילת השנה אני שמתי את אריזונה מול הפטריוטס אבל באמת שיש תחושה שמגיע פלייאוף השנה

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

הליגה עדיין די סגורה, אני לא רואה יותר מחמש-שש קבוצות שמועמדות לסופרבול. לא רואה איך אפשר לחשוב שהקבוצות שמנית (למעט אולי הג'איינטס, שהם סוג של קבוצה משוגעת) יכולות לנצח כל קבוצה.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

מה שכן, בnfc הולך להיות חתיכת קרב, יש שם שלוש וחצי קבוצות (גרין ביי היא החצי) שכל אחת מהן שווה סופרבול. חצאי הגמר של הליגה הזאת צפויים להיות אדירים.

אח שלו 22 בדצמבר 2015

סיאטל מפוצצים את הצורה למי שלוקח את ה-NFC מזרח, ואז באים לקרוליינה ומנצחים שם והפנתרס וואן אנד דאן. גריין ביי מנצחים את הווייקינגס ואז מקבלים בראש באריזונה. סיאטל באריזונה בגמר. יכול ללכת לכל כיוון.

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

קארמה היא חד כיוונית

Eyal 23 בדצמבר 2015

הקטע הוא שברוב הקבוצות הלא טובות שיש תחושה שהן לא טובות בגלל "כישוף" ולא בגלל כלים.
ניו אורלינס ואטלנטה הן קבוצות עם ק"ב נהדרים, צוות ריסברים טוב, אחלה רצים עם הגנה בינונית (על הנייר כמובן).
שיקגו היא שיקגו לא טובה יותר או טובה פחות שזה אומר שאם הם היו מגיעים לפלייאוף עם הסגל הנוכחי זה לא הייתה הפתעה.
דטרויט איבדו את סו אבל הבעיה שלהם לא הייתה בכלל בהגנה אלא בהתקפה ששם הם טכנית התחזקו.
ואצל הראמס הייתה בתחילת שנה הרגשה של הנה, הסגל המשוגע שלהם עושה את הקפיצה והם עדיין פח.
אינדי הם עדיין קבוצת פלייאוף ואם הם היו מסיימים את השנה עם אותו הסגל ו12 ניצחונות אף אחד לא היה מדבר (כי זה היה הגיוני).
הבילס הם קבוצה עמוסה בכוכבים שדווקא נקודת הכוח הכי גדולה שלהם (שרק התחזקה עם אחלה דראפט) היא זאת שעושה את הבעיות.
מיאמי היא קבוצה פח שבתחילת השנה היו המון הימורים שהיא הולכת לעקוף את הפטריוטס אחרי המון קניות רציניות.
בולטימור היא עוד קבוצה שאף אחד לא ציפה שהיא תסיים איפה שהיא מסיימת ובשלב הזה.
וסן דייגו זה גם ברור מאליו.

מה שאני בא להגיד זה שהקבוצות שבתחילת שנה היה סממן חזק על ההצלחה שלהם והם קבוצות עם ק"ב מוכחים בשלבים כאלה ואחרים עם סגלים שבתכל'ס יכולים לקחת אותם לפלייאוף ואף אחד לא היה מרים גבה הפכו להיות הנמושות של הליגה בצורה גורפת. תוסיף לזה את קרוליינה שאף אחד לא ציפה לכזאת עונה (במיוחד אחרי שהסגל שלהם רק נחלש) וזאת יצאה עונה ממש מוזרה מבחינתי

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

עוד שתי נקודות:
1. אתה בא בתלונות לאיזון בהתקפה של גרין בוי ולחד ממדיות של זו של פיטסבורג כשמדובר דווקא בשתיים מהקבוצות שמחויבות למשחק הריצה באופן די עקבי. זה גם קצת מצחיק כשזה מגיע מאוהד של קבוצה שנסמכת כמעט אבסולוטית על משחק המסירה (בודאי לא הייתי קורא להתקפה שלכם חד ממדית).
2. בלי קשר לנקודות שהעלית- אפשר כבר לסגור את הדיון על הכדאיות של החוזה של ראסל ווילסון?

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

החד מימדיות בהקשר של פיטסבורג היתה יותר בהקשר של משחק ההגנה. בהקשר הזה, הפטס הרבה פחות חד מימדיים. וכן, אין ספק שהפטס מאוד חד מימדיים בהתקפה, אם כי נראה שהם מודעים לזה ומנסים יותר בשבועות האחרונים (אם כי אין להם יותר מדי עם מי לעבוד).
לגבי ווילסון, נראה לי סגרנו מזמן, לא?

עידו ג. 22 בדצמבר 2015

אני במחנה שלך לגבי ווילסון. פשוט הרבה אנשים תמיד אמרו שכשההגנה לא תהיה כל כך חזקה וכשלא יהיה לא את לינץ' או קו ההתקפה נראה מה הוא שווה.אני חושב שאנחנו רואים.

Bruschi #54 22 בדצמבר 2015

ההיילט המשחק של הפטריוטס, הרבה מזל: https://pbs.twimg.com/media/CWsxic9UEAE2tyh.jpg
גרייזס, מה אתה אומר על הנתון הבא, בריידי "מוביל" משמעותית את הליגה ביארדים שחזרו בגלל עבירות: http://www.sportingcharts.com/nfl/stats/passing-yards-lost-to-penalties/2015/
נגד טנסי מסירה של 70 יארד חזרה בגלל שריקה גרועה במיוחד ל OPI נגד קישון מרטין. לכמות היארדים שבריידי איבד השנה אין תקדים בהיסטוריה. היא חריגה משמעותית (פי 2.5 מהממוצע) ביחס לכלל הק"ב בשנים האחרונות ובמיוחד עבור בריידי. זה מתחבר לשערורייה בדנבר, לריבוי העבירות נגד גרונק ולזה שכל פאנט שני שורקים נגד ניו אינגלנד עבירה על חסימה בגב, לרוב בצדק (געגועי למאמן סקוט אובריין, קשה בלעדיו). הפטריוטס היסטורית הם קבוצה שממעטים לשרוק נגדה דגלים, מה קרה השנה?
משהו מהזיכרון, ב-2007 ניו אינגלנד שיחקו על עונה מושלמת בחוץ נגד הג'איינטס וניצחו 35-38. ב-2011 הפאקרס עמדו על 0-11 ושיחקו בחוץ נגד הג'איינטס. גם הם ניצחו 35-38, משער שדה בשנייה האחרונה, בדרך למאזן 0-12 ו1-15 עונתי. ושלשום קרוליינה, 35-38 משער שדה בשנייה האחרונה. לא ניו אינגלנד ולא הפאקרס זכו בסופרבול, הג'איינטס כן. מי מהמר על קרוליינה? (ומי על הג'איינטס?)
וגרייזס, למקרה שפספסת, ממתק רק בשבילך: https://fat.gfycat.com/SpanishIndelibleFlounder.mp4
לא צחקתי ככה מאז שברנדון ווידן נתקע מתחת לדגל לפני המשחק הראשון שלו בליגה.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

כן, קטע גדול, נהניתי לראות אותו בלייב.
לגבי הנתון שלך, אני מסרב להאמין לתיאוריות קונספירציה למינהן. ברוב המקרים השריקות נגד הפאטס היו נכונות. שופטים טועים הרבה בליגה היום. בוא נקווה שזה יתאזן בפלייאוף

אח שלו 22 בדצמבר 2015

לגבי האבחנות שלך על הפאטס:
בריידי נתן תפוקה מטורפת בחצי הראשון של העונה לא בגלל שהוא בא במוד מסוים או לחץ על כפתור ובא לו לתת תפוקה. הוא נתן תפוקה כי היו לו 3 שחקנים שקשה לשמור עליהם באחד על אחד – לואיס, אדלמן, וגרונק. כשלבריידי יש יותר משחקן אחד שאי אפשר לכסות אותו באחד על אחד בריידי נותן תפוקות פסיכיות (עיין ערך מוס וולקר, או גרונק והרננדז). מאז הפציעות הוא משחק עם שחקן אחד כזה, לפרקים. אז הוא נותן סתם תפוקות טובות מאוד ולא תפוקות פסיכיות. .

וכשאתה אומר שהייטאואר לא יהיה פקטור אבל יותר חשוב שאמנדולה וצ'אנג יחזרו – אתה חוטא ומחטיא! הייטאואר הוא אולי שחקן ההגנה הכי חשוב לסיכויי סופרבול שלך. נתחיל מזה שהוא שחקן אדיר. נמשיך בזה שהוא משנה את כל הגנת הריצה שלך. הייטאואר עם כתף אחת הוא הסיבה שיש לך טבעת רביעית. בלי התאקל העל-טבעי שלו על לינץ' אין לך את סיפור באטלר והחטיפה.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

לא לא, לא התכוונתי שהיטוואר לא חשוב, התכוונתי שנראה לי שהוא יהיה פצוע עד סוף העונה. אין ספק שהוא חשוב, אם כי נראה לי אתה מגזים בהערכה שלו. צריך לזכור ששנה שעברה לא היה את מאיו ועכשיו נראה שהוא חזר לכושר.
לגבי בריידי – ברור שיותר קשה לו עכשיו בלי אדלמן אבל אני כן חושב שהמספרים המפלצתיים של תחילת השנה היו גם ובעיקר בגלל הרצון שלו להוכיח, משהו שנחלש מעט כרגע. אני חושב שהוא מאוד רצה לעשות עונה מושלמת (לכן הוא גם כל כך התעצבן על ההפסד בדנבר) וברגע שזה נגמר הוא בעיקר רוצה לקחת טבעת ונכנס למוד שיוט. אתה רואה את הפטריוטס הרבה יותר מאוזנים התקפית בשבועות האחרונים

אח שלו 22 בדצמבר 2015

עם כל הכבוד למאיו, הייטאואר הוא רמה אחת מעל – בכל הנוגע ל"פליימייקר" הגנתי.

על בריידי וה"מוד": שוב, אני חושב שאתה מייחס יותר מדי חשיבות לפסיכולוגיה של "בוא נראה להם ככה או בוא נראה להם אחרת". ההתקפה היום במוד אחר לגמרי מסיבות מקצועיות פרופר. חייבים לשטח ולרדד את ההתקפה כי אתה משחק עם יצורים שונים ומשונים שהחתמת מהרחוב, ועם קו התקפה גרוע (אני חוזר – גרוע! שליש תחתון של הליגה). זו לא שאלה של איזון – לבליצ'יק לא איכפת מאיזון. זו שאלה של למזער את הסיכון לטעויות.

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

דווקא הקו בתחילת העונה היה חלש הרבה יותר, אם אתה זוכר שיחקנו עם שישה שחקנים בסך הכל וכל הזמן היתה רוטציה שם עם מלא פצועים.
לגבי היטוואר – אין ספק שהוא יותר טוב ממאיו. אני מאוד אוהב אותו. אבל לא עליו תקום ותיפול ההגנה. מהבחינה הזאת, צ'אנג לטעמי קריטי בהרבה

Bruschi #54 22 בדצמבר 2015

"אח שלו", מת עליך, אתה מלא בתבונות ומסכים עם כל מה שכתבת, אבל בפעם האחרונה שדיברת על משהו בהקשר של היותו פקטור בקבוצה או לא זה נגמר ככה (פוסט מתחילת העונה שעברה): http://debuzzer.com/greisas/3263/
ראה המשפט הלפני אחרון בתגובה שלך לתגובה 9 ו-10 שלי (משום מה מופיע אחרי תגובה מספר 10).
הכל ברוח טובה כמובן :-)

אח שלו 22 בדצמבר 2015

עזוב – כבר היו לי נפילות מפוארות הרבה יותר בעבר (טמפה ביי לפלייאוף בתחילת העונה שעברה). זה סתם בקטנה. למעשה, זה אפילו יצא נכון – בראונר מילא תפקיד הרבה יותר משמעותי מבאטלר לאורך כל העונה…

NoONE 22 בדצמבר 2015

הליין של הפאטס נגד טנסי היה 14 ,הימרתי על הפאטס והם כיסו את הליין למרות ששיחקו בחצי הילוך
אם הג'טס מנצחים את שני המשחקים שנותרו להם(ההית עם הפאטס ,בחוץ עם באפלו) הם צריכים שאחת משלוש קבוצות(דנבר,קנזס,ופיטסבורג) יפסידו ואז הם בפליאוף , כן אם דנבר מפסידים לבנגלס והג'טס מנצחים עד הסוף דנבר יהיו בחוץ , הג'טס במינוס שוברי שיוויון מול קנזס ופיטסבורג אבל בפלוס מול דנבר)

אמרתי על גבי בלוג זה לפני תחילת העונה שרק העובדה שרקס ראיין עבר מהג'טס לבאפלו תוסיף לג'טס 3-4 נצחונות ותוריד לבאפלו 3-4 נצחונות
כצפוי זה קרה כי לרקס אין מושג מה הוא עושה על המגרש ,מחוץ למגרש וגם בחלומות שלו

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

כן, ההוצאה של רקס ראיין עשתה לכם טוב אבל בוא לא נשכח את התוספת של פיצפטריק, מארשל וריוואס – נראה לי היה לזה יותר השפעה על ההצלחה של הג'טס – שגם נהנו מלוז יחסית חלש העונה (ולראיה המאזן שלהם שעשוי לא להספיק לפלייאוף) מאשר הפיטורים של ראיין.

NoONE 23 בדצמבר 2015

הרבה קבוצות עושות טריידים ומחתימות שחקנים , לא לכולן זה מצליח(מישהו אמר מיאמי)
הלוז של הפאטס הוא אותו דבר בדיוק כמו של הג'טס מינוס 2 משחקים , למעשה הג'טס ניצחו קבוצה אחת עם מאזן חיובי והפאטס גם ניצחו קבוצה אחת עם מאזן חיובי(במקרה הקבוצה הזאת היא הג'טס)
חוץ מלשחק את לוח המשחקים שיש לך אין שום דבר לעשות, לא הג'טס קבעו נגד מי הם משחקים

אריאל גרייזס 23 בדצמבר 2015

ברור שגם הלוז של הפטס מאוד קל. לא רק שהם לא פגשו את סינסי, הם גם לא פגשו אפילו אחת מהמועמדות ב-nfc. הלוז הוא מה שיש אבל מה שאני אומר זה שהשיפור נובע מעוד דברים חוץ מהמאמן.

עמי ג 23 בדצמבר 2015

הלוז אכן קל. אבל הפטס ניצחו גם את פיטסבורג שלה מאזן חיובי.
במשחק נגד טנסי השחקנים נחו כל החצי השני והסתפקו בשלושה שערי שדה. (ולמרות זאת המשיכו להיפצע).
טנסי לא נראתה לרגע כאילו שהיא מסוגלת לאיים על משהו.
המצחיק הוא שעם כל זה שהעונה קצרה וכל משחק חשוב – המשחק הבאמת חשוב הבא של הפטס הוא רק בעוד חודש.

בוב השקט 22 בדצמבר 2015

נראה לי שדנבר – סינסי הוא לא רק קרב על הביי. מבחינת דנבר הוא הרבה יותר – אם היא לא מנצחת היא תאבד כנראה גם את המקום הראשון בבית ואפילו לא תארח את משחק הווילד קארד (ואם היא מפסידה גם את האחרון לסן דיאגו, אפילו לא עולה לפלייאוף).
או שאני טועה בחישוב?

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2015

לא רק שאתה לא טועה, מסתבר שיש מצב שבו אם הם מפסידים לסינסי, אפילו אם הם מנצחים בשבוע האחרון – הם נשארים בחוץ. וזה יקרה אם הגטס, פיטסבורג וקנזס מנצחים את שני המשחקים שנשארים להם. שזה לא בשמיים – היחידים שיש להם משחקים קשים זה הג'טס שצריכים לעבור גם את ניו אינגלנד וגם את בפאלו.

יריב 22 בדצמבר 2015

לא טועה בחישוב, לדנבר אין את שובר השיוויון מול אף אחד (טוב, אם הם ינצחו את הבנגלס יהיה להם את שובר השיוויון מולם). במקרה (הלא סביר במיוחד) שהג'טס, הסטילרס והצ'יפס ינצחו את כל משחקיהן הנותרים, הברונקוס חייבים שני נצחונות כדי להגיע בכלל לפלייאוף.

פאקו 22 בדצמבר 2015

המקרה הזה לא לגמרי לא סביר. הקושי היחיד בו הוא נצחון של הג'טס על הפטס – לא בשמיים לפי האיכות של הג'טס השנה, מצבת הפציעות בפטס וההיסטוריה של המפגשים ביניהן. בשאר המשחקים מדובר בנצחונות צפויים על קבוצות נחותות בהרבה. דנבר במצב מאד מסוכן.

יריב 22 בדצמבר 2015

מה שעושה אותו לא ממש סביר הוא שהוא דורש תוצאה ספציפית בששה משחקים שונים.הציפס פייבוריטים בשני המשחקים שלהם, וגם הסטילרס, ואפילו הג'טס מול הבילס, אבל גם לקבוצה החלשה יש סיכוי, אז לקבל את התוצאה הדרושה בשישה משחקים… לא סביר.

עמי ג 23 בדצמבר 2015

מה זאת אומרת לא סביר? גם הסתברות של 20% היא משהו "סביר".
זה סביר. תוחלת ההסתברויות לא מאוד גבוהה אך בהחלט לא אפסית.
אני מאמין שדנבר תגיע לפלייאוף אבל לאור המשחקים שנותרו לה וליריבותיה – לא אופתע אם זה לא יקרה.

יריב 23 בדצמבר 2015

אין הגדרה מספרית ברורה לגבול בין "סביר" ל"לא סביר". בהגדרות שלי, לא סביר שהצ'יפס יפסידו לקליבלנד, והסיכוי שכל 6 המשחקים יסתיימו בתוצאה הבעייתית לדנבר עוד קצת יותר נמוך (ושניהם נמוכים מ20%, להערכתי).

ניינר / ווריור 22 בדצמבר 2015

סומך על בליצ'יק שיוציא מג'קסון את מה שהוא צריך. שלוש, ארבע ריצות טובות במשחק, תפיסה חשובה פה ושם וכמה דאונים ראשונים.
ובשקט בשקט אריזונה עושה את מה שצריך למרות שהפציעה של מת'יו היא ואחאד מכה.

AdamB 23 בדצמבר 2015

אחרי המחזור האחרון אני מוכן כבר להמר שקרוליינה לא מנצחים את האנאפסי אם הם צריכים לעבור את סיאטל ואז את אריזונה.
כל הread-option שעבדו מול הג'איינטס לא יצליחו בפלייאוף מול הגנות חזקות בהרבה.

YG 23 בדצמבר 2015

אני לא מסכים לגבי החד מימדיות של פיטס. בחצי השני, כאשר היה ברור להם שהעונה תיגמר אם הם לא יעלו הילוך, ההגנה שלהם הייתה בלתי חדירה.

לי הייתה הרגשה שהם היו כל כך מחוייבים, כל כך אגרסיביים וכל כך מאמינים, שזה בכלל לא משנה איזו קבוצה הייתה מולם, או איזה רץ או קיו בי. שום דבר לא היה יכול לעבור את ההגנה הזאת.

אם הם ממשיכים לשחק ככה, ומצד שני ביג בן, בראון (הרסיבר הכי טוב בליגה בשנתיים האחרונות) ו-ויליאמס נשארים בריאים- יש מצב גדול שהם הסוס השחור של הפלייאוף.

וחוץ מזה- אמן דנבר נשארת מחוץ לפלייאוף, כל כך מגיע לג'טס, קיי סי ופיטס לעלות, וזה יתן אחלה סיומת ודרמה לעונה הסדירה, שהתחילה לא משהו, ונגמרת כרגיל, מעולה ודרמתי

Comments closed