הניצחון על לסטר – כשהכדור פוגש ברשת

כדורגל הוא תרגיל בדחיית סיפוקים

כדורגל הוא משחק של ציפיה. זה לא כדורסל או אפילו פוטבול, שהסיפוקים הם מיידים. אין לך סל כל דקה או ט"ד כל 10 דקות.

אתה מחכה. ומחכה. לפעמים אתה מחכה 90 דקות שלמות ואחריהן עוד 90 דקות. ועוד 90.

כדורגל הוא תרגיל בדחיית סיפוקים. כשאני רואה כדורגל, אני חייב לעשות עוד דברים. אלוהים יודע איך ראיתי כדורגל לפני המצאת הסמארטפון. אני הולך למטבח ומכין לי קפה. בודק מה קורה במגרשים האחרים. אוכל משהו. ועוד משהו. וצ'רלטון מעבירים למגרש אחר, מסתבר שמישהו סיפר להם על ערוץ ה"רד זון" של ה-NFL אז הם חושבים שזה יהיה מגניב להראות החמצות מהמשחק של סוונזי או של הסיטי. אז אתה מחכה.

ובסוף זה קורה. שבועיים כבר אתה מחכה לזה. הכדור פוגש ברשת.

כמו אסיר שיצא מהכלא אחרי 10 שנים וזוכה סוף סוף לסקס. כמו שיריונר שיוצא לחופשה אחרי שסגר 21. כמו ילד שמסיים את שיעורי הבית שלו.

אם אתם רוצים ללמד את הילדים שלכם איך להיות צנועים, מסופקים ומסוגלים לעמוד בפני פיתויים, תחנכו אותם להיות אוהדי כדורגל.

אם אתם רוצים שהם באמת ידעו איך להיות נזירי זן בודהיסטים שיודעים להתמודד עם כל פיתוי שיבוא בפניהם – תנו להם להיות אוהדי ליברפול.

ואפילו כשהגול סוף סוף מגיע, אנחנו לא ממש מרוצים.

ועכשיו צריך להמתין בסבלנות עד ליום רביעי למשחק הבא. תרגיל בדחיית סיפוקים, אני אומר לכם.

Liverpool v Leicester City - Barclays Premier League

בואו נדבר על המשחק.

בניגוד לחבר תבורי, אני דוקוא מרוצה. בוקר שבו אני קם עם חיוך על הפנים הוא בוקר מוצלח מבחינתי. ברור שזאת לא הקבוצה של לפני שנתיים. אבל לנצח את מוליכת הטבלה, שעשתה בית ספר לקבוצות גדולות אחרות, ולא סתם – אלא לעשות את זה בצורה מאוד משכנעת, גם אם התוצאה הסופית לא מעידה על כך – זה מספיק טוב מבחינתי.

עוד לפני ההחמצה המזעזעת של בנטקה היתה שקופית על המסך שהראתה שסך האיומים עמד על משהו כמו 23-5 לליברפול. וזה לא רק שליברפול איימה הרבה על השער, גם אם בחוסר אפקטיביות מסוים, הדבר הבאמת מוצלח זה הדרך שבה היא חיסלה את לסטר. קבוצות לא פחות טובות מליברפול (אם אפשר לדעת מי טובה ומי לא בליגה האנגלית השנה) לא הצליחו לעצור את המתפרצות הקטלניות של לסטר, אבל הקבוצה של קלופ הצליחה בצורה מצוינת לעשות את זה. צמד הבלמים, במיוחד לוברן שפשוט נראה נהדר, סגרו מהר מאוד בהגנה (אם כי כדורים חופשיים נשארו – וכנראה תמיד ישארו כל עוד מיניולה בשער – התקף לב) וצ'אן את הנדרסון עשו את שלהם במניעת המתפרצות, כשלמעשה זאת היתה עבודה קבוצתית מושלמת שבה כולם לוחצים מהר על הכדור ברגע שהוא הולך לאיבוד.

במיוחד אני אוהב את החזרה של הנדרסון לעניינים. כשהוא בריא ובמיטבו, הוא הדלק והמנוע של הקבוצה. ושוב אני אומר – תנו לקבוצה הזאת חלוץ מהיר וטוב (אוי, סטארידג') והיא מבקיעה בצרורות. בינתיים, אני חושב שבנטקה צריך לקבל כמה משחקים כדי להוריד קצת חלודה. אין לנו את הלוקסוס להשאיר חלוץ חזק כמוהו על הספסל, עם כל הכבוד לאוריגי או פירמינו (שחוץ מהבישול לגול, שוב נראה איטי, בעיקר במחשבה – אבל לפחות הוא מייצר הרבה מאוד לחץ טוב על הכדור). בינתיים, לפחות ראינו קבוצה שלא מנסה להגביה אליו כל הזמן, וגם זה שיפור. אם קוטיניו והנדרסון יהיו במיטבם, כמו אתמול – בסוף יהיה בסדר.

לא צריך להתלהב יותר מדי, כמובן. רק ניצחון אחד והבעיה העיקרית היא הדלילות שיש לקלופ לשחק איתה בחלק הקדמי. אתה רואה את לאלנה משתבלל עם עצמו ואז מסתכל על הספסל ורואה שאין שם שום דבר ראוי להחליף אותו. חבל שהיינו צריכים להגיע דווקא לתקופה הכי עמוסה בשנה בלי שום רזרבות אבל זה המצב כרגע. אני רק רוצה לקוות שלא הפכנו למין קבוצה כזאת שמסתכלת על עצמה כאנדרדוג שמתכונן טוב מול הקבוצות החזקות (וכרגע, לסטר היא בהחלט מאלו) ודווקא מול הקטנות מזניח את ההכנה הראויה.

בינתיים, אפשר להנות קצת.

שיאים נקודתיים
זה היה השבוע שהיה. וחבל

40 Comments

ran 27 בדצמבר 2015

אחזור על מה שציינתי אצל בני תבורי,
ניצחון חשוב ולא רק בגלל שלסטר מובילה, אלא בעיקר שלסטר משחקת בסגנון שעד כה ליברפול לא הצליחה להתמודד איתו.
לסטר היא הרבה יותר קריסטל פאלאס, ניוקאסל ווטפורד מאשר שתי המנצ'סטריות וארסנל.
החלק האחורי היה מדהים, אפילו מורנו ולוברן הפלגמטים, הרבה בעיקר עזרה חכמה של צ'אן והנדרסון.
הסיפור הגדול הוא אי היכולת של הקבוצה להכניס את הכדור לרשת, כל עוד קוטיניו לא חוזר לעצמו, נותרו רק עם בנטקה וגם הוא לא בכושר של תחילת העונה.
ניצחון על סנדרלנד ולא להפסיד לווסטהאם, יביא אותנו להתמודדות מול ארסנל במקום טוב, בבטחון של אוהד אף אומר – במקום טוב מאד.

אסף כלשהו 27 בדצמבר 2015

זה נכון ולא נכון. לסטר אמנם לא קבוצת החזקת כדור קלאסית אבל היא לא קבוצה שממהרת להסתגר סביב בלוק בהגנה ולשלוח מתפרצות עם הרבה כוח קדימה ו/או לבנות על מצבים נייחים. בטח ובטח אחרי המטאמורפוזה שהיא עברה השנה לקבוצת צמרת גבוהה, היא לא באה להסתגר, היא אוהבת מאוד את המשחק הפתוח שבו היא פורחת מבחינה התקפית (מאחרז ו-וארדי ובכלל החלק הקדמי של לסטר משחקים כמעט אך ורק על הקרקע) ולראייה גם ההגנה הלא-מאוד מרשימה שלה שסופגת כמעט בכל משחק.
מה שכן, וזה גם המשך של דבריי- מאוד מסכים איתך לגבי הקרדיט לחלק האחורי.

D! פה ועכשיו 27 בדצמבר 2015

היה משחק טוב שלנו וחשוב לחזור ולנצח ובעיקר בבית.

אין ספק שיש לנו בעיה קשה בתרגיל של לשים את הכדור ברשת. מאמין שזה מה שנראה בינואר.

הנדו היה מצויין, לא רק בהגנה אלא ביכולת להעביר את הכדור (רחוק) קדימה ולשחרר את כל המשחק. במובן הזה היה לו משחק קפטני טיפוסי כמעט. אבל חייב לחזור ולאיים על השער. הוא צריך לשדרג את עצמו לשחקן של עשרה שערים בעונה ממוצעת.

אני לא חושב שמיניולה הוא כל הבעיה בכדורים חופשיים. נכון זה החלק החלש שלו אבל יש לנו חולשה כללית בעמידה ובמשחק הראש. כבר שנים. בגדול אני חושב שמיניולה יכול השאר היכן שהוא נמצא עוד חצי עשור לפחות אלא אם אנחנו יכולים באמת להגריל שוער כמו דה-חיאה או קורטואה

ברוך השב לוברן, מעניין אם הוא יכול להמשיך ביכולת הזו.

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

אני אוהב את מיניולה ושנה שעברה בחצי השני הוא הראה שהוא יכול לקחת את הכדורים החופשיים האלו כשהוא רוצה. יש פה עניין לדעתי של חוסר בטחון (בטח אחרי הגול לפני שבועיים) יחד עם תחלופה של בלמים שלא נותנת הרגשה שיש על מי לסמוך.
בלי קשר – ואולי אם – אני לא חושב שיש לנו שער אחד השנה בנגיחה מקרן או בעיטה חופשית. לפני שנתיים רק לסקרטל לבד היו איזה שישה גולים (הגול של סקרטל השנה הוא לא מנגיחה אלא מכדור שהסתובב ברחבה). וזה לא שאין לנו שחקנים גבוהים שאמורים להיות מסוגלים לשים את הכדור ברשת. בטח בנטקה שהוא נוגח אדיר. כך שאולי יש קשר בין הדברים.

D! פה ועכשיו 27 בדצמבר 2015

לפני שנתיים הכל קרה. זו רק חצי דוגמא. אבל אני מסכים שיש קשר, גם לחוסר הביטחון בהגנה (ובהקשר של שערי נגיחה) וגם לחוסר היכולת לכבוש.

רובי פאולר 30 בדצמבר 2015

כבר שנים, עוד מימי בניטס וההגנה האיזורית הארורה שלו, כל כדור חופשי זה חצי התקף לב, בלי קשר לאיכות השוערים / ההגנה ולמנג'רים השונים שהתחלפו. אפשר להשתגע מזה.
ואגב D קלעת בומבה כי מיניולה עומד להאריך חוזה בחמש שנים.

funfun 27 בדצמבר 2015

"כמו אסיר שיצא מהכלא אחרי 10 שנים וזוכה סוף סוף לסקס. כמו שיריונר שיוצא לחופשה אחרי שסגר 21. כמו ילד שמסיים את שיעורי הבית שלו.

אם אתם רוצים ללמד את הילדים שלכם איך להיות צנועים, מסופקים ומסוגלים לעמוד בפני פיתויים, תחנכו אותם להיות אוהדי כדורגל.

אם אתם רוצים שהם באמת ידעו איך להיות נזירי זן בודהיסטים שיודעים להתמודד עם כל פיתוי שיבוא בפניהם – תנו להם להיות אוהדי ליברפול."

מסאטרפיס
אני עכשיו מסמס את זה לאשתי :)

צור שפי 27 בדצמבר 2015

נו, אחרי המטפורה הבאמת מוצלחת הזו, צריך משהו סופר-יצירתי כדי לצייר משוואה שתתאר מה זה להיות אוהד הפועל תל-אביב. הדברים נכתבים אחרי נוכחות פיזית אמש בנתניה. אני מודה שמציאת מטפורה כנ״ל היא למעלה מכוחותי.

בני תבורי 28 בדצמבר 2015

אתה מודע למרחק הקצר בין נתניה למענית אני מקווה… :)

red sox 27 בדצמבר 2015

פירמינו עשה עבודה הגנתית פנטסטית אתמול. יש לו חלק גדול בעובדה שהתקפות הנגד של לסטר נעלמו לגמרי מהמשחק.

החדשות הרעות: שלושת המשחקים הקרובים הם מול קבוצות אמצע/תחתית קשוחות.

D! פה ועכשיו 27 בדצמבר 2015

זה חדשות טובות – זה יאמר לנו לאן פנינו מועדות
וזה יאמר לקלופ ולהנהלה איפה צריך להשקיע כדי שאכן נסיים את השנה בין ארבע הראשונות.

זה הזמן לייצר רצף של תוצאות טובות.

נדב 27 בדצמבר 2015

"קבוצות לא פחות טובות מליברפול (אם אפשר לדעת מי טובה ומי לא בליגה האנגלית השנה) לא הצליחו לעצור את המתפרצות הקטלניות של ליברפול, אבל הקבוצה של קלופ הצליחה בצורה מצוינת לעשות את זה."
המתפרצות הקטלניות של לסטר, כמובן.
מה שאני אוהב בליגה האנגלית השנה, היא שהיא כמו הNFC east – אף אחת לא רוצה לקחת את המקום הראשון (רק שאני מקווה שכאן ארסנל שלי תתאפס, לא כמו הג'איינטס שנתנו לסקינס לשלוט על עצמם ובסוף לנצח)

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

כן, ברור – לסטר. נתקן

YG 27 בדצמבר 2015

תגיד- יותר חשוב, מה הסיפור של פייטון מאנינג וה-PED?

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

זה לא PED, זה HGH – הורמון גדילה. חומר שאמור לזרז החלמה מפציעות. בערך כל מי שסבל מפציעה חמורה כמו קריעה של רצועה קושר לחומר הזה. לא יודע כמה הוכחות יש שהוא באמת עובד.
בכל מקרה, אני בטוח שנשמע בקרוב כמה פייטון רמאי וצריך לשים כוכבית על ההישגים שלו כתוצאה מזה מכל אלו ששמו כוכביות על בריידי

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

ודרך אגב, בעיני HGH זה מקרה קלאסי שבו הרשויות הן מפגרות לחלוטין. החומר הזה לא משפר ביצועים, הוא עוזר לך להחלים – למה צריך לאסור אותו? האם ספורטאי שיש לו דלקת ריאות, מישהו יאסור עליו לקחת אנטיביוטיקה רק בגלל שהוא יחלים ממנה יותר מהר?

רובי פאולר 30 בדצמבר 2015

השאלה מה זה עוד גורם – הרי ההורמון לא נכנס לגוף ואומר "סליחה אני רק לברכיים"….

אורן השני 27 בדצמבר 2015

תענוג לקרוא אותך אריאל, בעיר בזכות תובנות כמו בפסקה הראשונה (גם כשאתה כותב על כדורגל, כדורגל אנגלי וליברפול ששלושתם לא מעניינים אותי במיוחד)

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

תודה :-)

אורן השני 27 בדצמבר 2015

מה תודה, איפה הנו האדל לשבוע??? ;)

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

שניה, כבר עולה..
אני חושב שזאת השנה הראשונה שאני מצליח (בהנחה שהשבוע לא יהיו בעיות) להעלות סיכום כל שבוע מהעונה. כמובן, זה שהשנה לא נולד לי שום ילד באמצע די עוזר..

אורן השני 27 בדצמבר 2015

בהחלט, וגם הקדמת הסיכום ביום מבורכת (אם אני זוכר נכון)
לדעתי ברוב העונה הסיכומים היו יותר מעניינים מהמשחקים.. וגם יומני האליפות הצטמצמו, כלומר העם תלוי בך יותר

בני תבורי 27 בדצמבר 2015

אני באמת שמח שאתה מרוצה, זה מראה על פלורליזם בריא בקרב אוהדי ליברפול. מצד שני, עם כל החיסולים, והעצירות, וה 25:3 בהתקפות ואחוזי אחזקת הכדור המשוגעים, עד הדקה 95 כולל היית בסכנת תיקו. כשהיה לנו סוארז, החמצות כאלה, כשהיו, עשו לנו חיוך על הפרצוף במיוחד כי ידענו שהנה מגיע הגול. כיום, כשליברפול היא שם נרדף לאחזקת כדור, התקפות, ניסיונות וכלום, אין לנו את הלוקסוס של להחמיץ מצב כזה ועל זה בלבד בנטקה אצלי מצחצח לכל הסגל כולל אקדמיה וסדרנים את הנעליים שנה שלמה. גם הנדרסון דרך אגב על מחזה אימה דומה עשרים דקות לפני כן.

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

ואנשים אומרים לי שאני פולני..

רובי פאולר 30 בדצמבר 2015

ענק! הרגת אותי

ריצ'י מקאו 27 בדצמבר 2015

האמת שכל המשחק הייתי די רגוע. לסטר לא נראתה כמו קבוצה שמסוגלת להבקיע וזה לזכותה של ליברפול. אחרי ההחמצה של בנטקה, הייתי בטוח שנספוג…

ColoColo 27 בדצמבר 2015

ועל אותו משקל מהפוסט האחר…צריך להוציא מהחוק תגובות של אוהדי ליברפול שמזכירות את לואיסיטו….הוא לא עומד בדלת כדי להכנס כל רגע וליברפול כבר לא תחזור להיות ליברפול של לואיסיטו.

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

:-( זה נכון

red sox 27 בדצמבר 2015

אני מזהה פה דפוס מבורך של רפרנסים לריק פיטינו בפוסטים של אריאל. כן ירבו.

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

ביקשתי את תגובתו של פיטינו, זה מה שהוא מסר:
https://www.youtube.com/watch?v=RMRGd-uvl9c

red sox 27 בדצמבר 2015

הפסד מעצבן ותגובה הולמת.
עונה קצת מוזרה כששני השחקנים הטובים בקבוצה הם רד-שירט סיניורס שהגיעו לשנה אחת. לא הכי כיף, אבל כנראה שזו הדרך של פיטינו להתמודד עם שאיבת הפרוספקטים של המתחרות. לפחות זה חוקי.

אדום-כחול 27 בדצמבר 2015

"כשאני רואה כדורגל, אני חייב לעשות עוד דברים" – כשאני רואה את ליברפול אני ב- mode של "שקט בבית" האלמותי מלול, כל השאר ניסחת אחד לאחד.
לא חושב שלאלנה משתבלל, הוא אחת הבחירות הראשונות ששל קלופ לכל משחק כי הוא מוביל את החוליה הקדמית בלחץ הגבוה ולדעתי עושה קילומטראז' מהגבוהים בקבוצה, נגד קבוצות טובות זה עובד, נגד קטנות שמחכות לנו זה נראה כמו השתבללות.
חוצמזה, לוברן וסאקו פתחו ביחד 6 משחקים, ב- 4 שמרנו על שער נקי, שיישארו בריאים ואולי עלינו על משהו.

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

שני הדברים לא סותרים אחד את השני. אני יושב מתוח מול הטלוויזיה ואז אני חייב להעסיק את עצמי מרוב מתח ואם הילד מדבר איתי אז אני בכלל לא שומע אותו.
דרך אגב, אתמול ראיתי את המשחק לבד, אחרי שבמשחקים הקודמים שבהם הפסדנו ראיתי את המשחק עם הילדים, אז אולי עלינו על משהו :-)

רובי פאולר 30 בדצמבר 2015

במשחק מול ווטפורד שלחתי לאשתי תמונה עצובה של הילדים בורחים מהטלוויזיה ואני נשאר שם בדד מול האנטי-כדורגל הזה…

אריק 27 בדצמבר 2015

דחיית סיפוקים זה גם לרפרש כל חצי שעה וחראות עם המאמן פוטר, להבין שגם השבוע לא. לא לראות כדורגל בשבת ולחזור לרפרש ביום ראשון?

אסף the kop 27 בדצמבר 2015

רפרש
רפרש
מה שמדהים זה שאתם עדיין לפנינו

יוסי מהאבטיחים 27 בדצמבר 2015

זה כי אתם תקועים על 18 כבר 23 שנה.

אה, התכוונת ספציפית השנה….

אריק 27 בדצמבר 2015

התחרות הזאת לא עושה לי את זה. דירוג העולב השבועי. חושב שיש לכם יותר סיבות לאופטימיות. לפחות יכולים לחכות לראות מה יעשה הגרמני עם הרכש ועם קבוצה היא יותר "שלו". אצלנו זה כבר אחרי רימונט ונראה יותר גרוע בהרבה מלפני השיפוץ. שיפוץ גרוע זה באסה עמוקה.

אריאל גרייזס 27 בדצמבר 2015

תמיד יש עוד רימונט, אתה יודע. ועוד אחד – עד שזה עובד. ככה זה היום.
בכל מקרה, אין ספק שזה דירוג עולב שכמעט כל הקבוצות לוקחות בו חלק. תראה את ארסנל אתמול

Comments closed