נו האדל – סיכום צ'מפיונשיפ סאנדיי (וכן, גם סופו של יומן האליפות)

ההיבריס של בליצ'ק, הקריסה של בריידי, השמחה של קאם ניוטון. היום שאחרי

brady.manning

תסלחו לי על האיחור בהעלאת הפוסט, זה לא רק הצורך להתאושש מהאכזבה המרה, זה גם שויתרתי על המשחק השני (בדיעבד, עשיתי בשכל) והשלמתי אותו רק הבוקר.

מה נאמר, מה נגיד – היית חושב שאחרי שנה שעברה ההפסד אתמול יהיה קצת פחות כואב. ובכן, הוא לא. במיוחד בדרך הזאת. כל כך קרוב אבל האמת שגם כל כך רחוק. אפשר להסתכל על ההפסד הזה כעל הפסד על קוצו של יוד. אם רק גוסטובסקי לא היה מחמיץ את האקסטרה פוינט ההוא. או אם היו ממירים את השתי נקודות. או סתם אם היו בועטים את הפילד גולס במקום ללכת על דאון רביעי פעמיים (עוד על זה עוד שניה).

אבל האמת היא שזה היה רחוק מאוד. הפטס הגיעו למצב של להיות או לחדול בשתי הדקות האחרונות משהו כמו ארבע פעמים – הדאון השלישי של דנבר, דאון רביעי ו-10 ואז המסירה לגרונק. דאון רביעי וגול, ואז ה-2 פוינט קונברשן. כשאתה חי על הקצה כל כך הרבה, הסיכויים שלך להמיר את הכל הם פשוט קלושים.

ואת המשחק הזה הם הפסידו הרבה קודם.

בשביל קבוצה שתמיד מדגישה את החשיבות של אקסקיושן, של לעשות את הדברים הנכונים עד הסוף, של Do Your Job, הרי שהפטס נכשלו בדיוק בלעשות את הדברים האלו פעם אחר פעם במשחק. החטאת אקסטרה פוינט לא אופינית, אופנסיב ליין שבא לא מוכן וקורס פעם אחר פעם. בריידי שנותן לפאס ראש להגיע אליו לראש ומוסר שני אינטרספשנס איומים. מסירות שמופלות על ידי הרסיברים, משחק ריצה מזעזע וגם צוות אימון שפשוט לא מצליח למצוא פתרונות להגנה המצוינת של דנבר.

זה מתסכל להפסיד ככה משחק פלייאוף כשאתה כל כך קרוב, אבל האמת היא שמגיע לפטריוטס להפסיד. הם חשבו שהם יגיעו לדנבר וישחקו את המשחק שלהם כאילו בצד השני אין קבוצה, אבל זה פשוט לא עבד. ושום תוכנית ב' לא היתה. זה מגיע להם כי הם חשבו שאפשר להתעלם ממה שקרה בעונה הסדירה כאילו זה לא היה, אבל כשאתה לא מריץ את הכדור כל העונה, אין סיבה שפתאום בפלייאוף זה יעבוד לך. כשהאופנסיב ליין שלך נראה רע חצי עונה, אין סיבה שהוא לא יראה רע בפלייאוף. היה המון היבריס בעונה הזאת של הפטס. לבוא ולקחת שחקן גמור כמו סטיבן ג'קסון ולתת לו את הכדור ישר, אחרי שהוא לא שיחק שנה פלוס (וגם כששיחק היה סוס מת) ולחשוב שפתאום זה יעבוד, זה היבריס בליצ'ק קלאסי. וההיבריס הכי גדול שיש זה מה שקרה בשבוע האחרון במיאמי. לא יודע מה בליצ'ק חשב לעצמו שם, אבל זאת היתה בבירור אחת ההחלטות הגרועות בקריירה שלו. ניצחון שם ודנבר מגיעים לפוקסבורו (שלא לדבר על השלג שם עכשיו) ואני לא רואה איך הם יוצאים מזה בשלום.

אז בליצ'ק הכניס את עצמו לבור הזה ואנחנו האוהדים אכלנו את הדייסה שהוא בישל. אין דבר יותר גרוע בתור אוהד מאשר לראות אסון קורה ואין לך שום יכולת לעשות משהו כדי לעצור אותו.

*

בכוונה לא דיברתי בקטע של ההיבריס על ההחלטה ללכת לדאון רביעי פעמיים. אני יודע שזה נראה ככה, ואולי זה אכן מה שזה – אבל אני חושב שבהתחשב במצב אלו כנראה היו החלטות נכונות של בליצ'ק. או לפחות, לא החלטות מוטעות.

המצב היה שההתקפה של הפטס לא הצליחה להגיע קרוב לאנדזון של דנבר כל המשחק. ואתה בפיגור של ט"ד. אתה חייב לשים ט"ד בסופו של דבר (אף אחד לא היה מדמיין שהפטס יקבלו בסוף שלושה פוזשנס) ועל כן בליצ'ק רואה מצב שהוא קרוב לאנדזון, עם דאון רביעי ואחד ובמצב אחר – ממש קרוב לאנדזון, עם מעט מאוד זמן על השעון ודאון רביעי וחמש – והוא אומר לעצמו, מה הסיכויים שאני אגיע לעוד מצבים כאלו בהמשך עם איך שההתקפה שלי נראית?

נכון, ההגנה שלו נראתה מצוין והיה סיכוי טוב שהיא תעצור את פייטון כמו שהיא עשתה קודם ותיתן לך עוד הזדמנות. אבל עדיין – אתה צריך ט"ד. מאיפה יש לך יותר סיכוי, מה-20 שלך או מהשלושים של היריב כשיש יארד אחד לעבור? נכון שבדיעבד לפטריוטס היו שלוש הזדמנויות, אבל קשה להאמין שהם היו מקבלים את הכדור בעמדה נוחה, כמו שהם קיבלו בדרייב האחרון, אם הם היו בועטים פילד גול – אם היו מקבלים בכלל.

העובדה שהאקסקיושן (כן, שוב האקסקיושן) היה גרוע ושדנבר נתנה הגנה מעולה בדאונים האלו (עם קצת משיכות בחולצה של גרונק, אבל זה בסדר מבחינתי, זה פוטבול בפלייאוף וזאת בדיוק המשמעות של ביתיות) זה כבר משהו אחר.

כמו שאמר לי חבר הבוקר – כשיש לך את אחד הק"בים הגדולים בהיסטוריה, אתה שם את הכדור בידיים שלו ונותן לו לנצח את המשחק. מה שרק מדגיש את השטות של מהלכי הריצה פעם אחר פעם דרך האמצע, שפשוט לא נתנו כלום חוץ מאאוט אוטומטי (סליחה, בייסבול רפרנס)

והעובדה היא שבריידי – האיש שאתה סומך עליו במצבים האלו – נכשל. אין דרך לעקוף את זה.

אוי, אני שוב פעם מתחיל להתעצבן ולחשוב מה היה אילו.

*

לגבי דנבר, אין לי אלא לומר כל הכבוד. הכנה אדירה, בעיקר בצד ההגנתי. ביל ברנוול כתב השבוע שהשיטה לעצור את הפטס וההתקפה של בריידי היא להפעיל עליו לחץ באמצעות שלושה וארבעה שחקנים בלבד (כלומר, בלי בליץ), כך שעדיין יש לך שחקנים לכסות את הרסיברים שלו. וזה בדיוק מה שדנבר עשו, ברמה אדירה של הצלחה. מאוד דומה לסופרבולים נגד הג'איינטס או למשחקים הגרועים של הפטס מול בולטימור והג'טס. הם לא רק הצליחו ללחוץ את בריידי, הם גם גרמו לו להכנס למוד המפוחד הזה שלו, שגורם לו לפספס רסיברים פתוחים ולשחרר מסירות לא טובות, וזה לגמרי לזכותם.

היופי בעבודה של דנבר זה לא רק שהם הצליחו להגיע לבריידי מהר זה גם שהקורנרים שלהם, באמצעות דאבל טים ולחץ על הליין הצליחו לשבש את הראוטים המהירים של הרסיברים של הפטס – במיוחד אדלמן – מה שהכריח את בריידי לעוד שניה-שתיים בפוקט ואז כבר המגינים היו עליו, מכריחים אותו לזריקה גרועה. במקרים כאלו, קבוצה טובה תריץ את הכדור ותרווח את המשחק, אבל מה לפטס ולמשחק ריצה? באמת, עבודה אדירה של פיליפס ושות', שהוכיחו שאולי העולם בכל זאת שייך עדיין לזקנים.

מה שמרגיז, אם אתה אוהד פטס, זה שסך הכל ההגנה של הפטריוטס עשתה עבודה מצוינת, אחרי הרבע הראשון. הם באו במטרה לעצור את הריצה ולהכריח את פייטון למסור – ועשו בדיוק את זה. קשה לי להגיד שההתקפה של דנבר היתה טובה בהרבה מזו של הפטס. בחצי השני היא עשתה שלוש נקודות בלבד. אבל, היא כמעט לא איבדה את הכדור (וגם האיבוד ההוא היה בעיקר טעות של רסיבר לא חכם) ויש לומר – במשחק שבו פילד פוזישן כל כך מכריע, היה לה את הספיישל טימס היותר טוב בהרבה. הפאנטר של הפטס, שהיה בינוני כל השנה, נתן לדנבר את הכדור פעם אחר פעם באיזור ה-30-40 יארד, בעוד הפטס נאלצו להתחיל את מרבית הפוזשנים שלהם בתוך ה-10-20 שלהם.

ככה זה פוטבול, משחק של אינצ'ים. ולדנבר היו קצת יותר מאלו.

*

כמובן, עם כל הפרגון לפייטון על הסופרבול הרביעי שלו, זה בהחלט אחד מהסיפורים האמריקאיים הקיטשיים המוצלחים ביותר שיש, כמו שהם אוהבים (וכמו שהם יטחנו לנו עכשיו במשך שבועיים) הרי שמשהו מיוחד צריך לקרות כדי שזה לא יגמר כמו בפעם האחרונה שפייטון שיחק בסופרבול.

זה פוטבול והכל יכול לקרות אבל מה שראינו אתמול מקרולינה היה, ובכן – וואו.

כשראיתי את המשחק הבוקר ופטריק פיטרסון פימבל בהחזרת פאנט ברבע השני, דווקא אחרי שאריזונה צמצמו לעשר, ההתקפה שלהם התחילה לתקתק והם עמדו לקבל את הכדור בעמדה טובה, אמרתי לעצמי – וואלה, תרשום את הנקודה הזאת כנקודת what if הכי גדולה של המשחק.

אבל אחרי שראיתי את ההמשך אין אלא להגיד שאין פה שום נקודה במשחק שבה אם משהו אחר היה קורה, בניגוד למשחק הראשון, אז לאריזונה היה סיכוי. זה פשוט היה לא כוחות.

הדבר הכי מעניין לדעתי לגבי קרולינה, ומה שאולי נותן להם את האדג', זה שמרגישים שהם פשוט קבוצה שמחה. הם שמחים לשחק ביחד. הם נהנים מהמשחק. כמובן, כשמצליחים תמיד שמחים ולאריזונה לא היו הרבה סיבות להיות שמחים אתמול, אבל עדיין – מרגישים אנרגיות מיוחדות לגבי הקבוצה הזאת, אנרגיות שהרגשנו כל השנה. ואם שבוע שעבר הם נתנו לסיאטל לחזור, הרי שהפעם הם לא התכוונו להוריד את הרגל מהדוושה בשום שלב.

הנקודה השניה שמעניינת לטעמי זה שאתמול ראינו שלוש התקפות – שתיים במשחק הראשון וזו של אריזונה – שהן מה שקוראים "התקפות מסורתיות". ק"ב נייח למדי שעומד בפוקט ומוסר. ההתקפה השלישית היתה התקפת קולג'ים קלאסית – דומה מאוד למעשה למה שקאם ניוטון הריץ באובורן (ואולי לא מפתיע שהראנינג בק המצליח שלו זה ג'ונתן סטיוארט, שהריץ סוג התקפה דומה באורגון תחת צ'יפ קלי) – שבה הק"ב רץ, המון מהלכי אופשן שמבלבלים את ההגנה. לא שקאם ניוטון הוא לא מוסר מצוין, אבל ההתקפה שלו היא הכל חוץ מהתקפה קלאסית.

הרבה מאוד שנים מדברים על זה שהפוטבול משתנה והק"ב המובילי, וואט אבר דאט מינז, יכבוש את הליגה. אני לא רוצה להניח יותר מדי על סמך ההצלחה של קרולינה השנה (ובמידה, ההצלחה של סיאטל בשלוש שנים האחרונות, כשגם היא מריצה התקפה לא "קלאסית") אבל יכול להיות שמה שאנחנו רואים עכשיו זה סופה של תקופה. פייטון, בריידי, פאלמר – כולם לקראת סופה של הקריירה, מי יותר ומי פחות – ואני ממש לא בטוח שנראה "Pure passers" כמוהם נכנסים לליגה בשנים הקרובות. העובדה ששלושת הק"בים למעשה נעצרו אתמול על ידי הגנות טובות אולי מוכיחה שסופה של ההתקפה המסורתית והק"ב הנייח קרוב מתמיד.

*

אין לי יותר מדי מה להוסיף על אריזונה. אישית, חבל לי. אני מאוד מחבב את הקארדינלס מאז שגרתי בפיניקס ומאוד רציתי שפיצג'רלד יפרוש עם טבעת וגם שקארסון פאלמר יצליח לשחק פעם אחת בסופרבול, אבל ככה זה בספורט – אין מגיע, אתה צריך לקחת את מה שאתה רוצה. ואריזונה פשוט לא היו מספיק טובים. אם בריידי שיחק משחק מחורבן, אז מה שהיה לפאלמר היתה קריסה טוטאלית. קשה להאשים אותו שהוא ניסה להחזיר את אריזונה בכח למשחק, אבל צריך לומר את האמת – הוא בכלל לא הגיע לפלייאוף הזה. שבוע שעבר ההגנה שלו ולארי פיצג'רלד הצילו אותו, השבוע מול קבוצה טובה באמת זה פשוט לא מספיק.

כשמסתכלים לעוד שבועיים קדימה, ויהיה לנו הרבה זמן לדבר על זה, הרי אמנם ההגנה של דנבר מצוינת ואמורה להיות מסוגלת לעצור קצת יותר את ניוטון (אם כי זה שונה לחלוטין מלעצור את בריידי) אבל מהצד השני של הכדור, דנבר יצטרכו לבוא עם משהו מאוד מיוחד כדי להמנע ממה שקרה לפאלמר. ראינו במשחק אתמול שמשחק הריצה של דנבר ניתן לעצירה, ובלעדיו הם די חסרי אונים. גם קו ההתקפה של דנבר, אחרי שהצליח בחצי הראשון לבלום את הפטס, נכנע ללא תנאי לבליצים בחצי השני וכשיש לך שחקנים כמו נורמן או קיקלי או בעצם כל מי שמשחק בהגנה האדירה של קרולינה, אתה פשוט לא יכול לזרוק סתם את הכדור ולקוות לטוב.

*

ומשהו אחרון לסיום – אפשר להפסיק להתלהב מזה שקאם ניוטון נותן את הכדורים לילדים? זה מעניין עוד פחות מאשר התקלה שהיתה לטאבלטים של מייקרוסופט.

 

יומן האליפות של הפטס (18) - בין בירד לבריידי. לפני דנבר
37 נקודות ב-28 דקות

157 Comments

גלזר 25 בינואר 2016

אמנם אובורן במדינת אלבאמה אבל אם היו קוראים שם את הטקסט שלך- היה הולך עלייך.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

אופס תוקן.

יובל 25 בינואר 2016

הכל נחתם מראש כשכתבת "מאנינג גמור, הלאה" לגיל ועוד השווית אותו לאלכס סמית'. יש אנשים שלעולם לא ילמדו…
ברצינות, אין ספק שהאשם העיקרי בהפסד וגם באיך שהעונה התפתחה הוא בליצ'ק. מי שנתן את ההוראה לפתוח רגליים נגד הג'טס ובמיוחד נגד מיאמי הוא אדם יהיר שלא למד מטעות דומה שעשה לפני שנתיים ( גם אז זה היה הפסד למיאמי שעלה להם בבייתיות ). בפרט אתמול, ווייד פיליפס עשה לו ולבובת מאמן ההתקפה שלידו בית ספר כמו שמזמן לא ראיתי.
מוקדם עוד לדבר על השנה הבאה, אבל מה שפגע יותר מכל בנ"א היה החד-מימדיות שלהם. דיון לואיס אם יחזור בפורמה של שנה הבאה יענה על הצורך הזה ואני מאמין שנראה אותם גם בשנה הבאה מדורגים גבוה מאוד.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

מאנינג גמור באמת – אני לא רואה איפה הטעות פה. אם אוסווילר היה משחק אתמול המשחק כנראה היה נגמר במחצית. זה שמאנינג נראה כמו אלכס סמית זה ברור – זה שבריידי החליט להתחפש לראיין טינהייל זאת בעיה אחרת

יובל 25 בינואר 2016

לא טעות, מלבד העובדה שהוא ירשום עוד הופעה בסופרבול ועוד נצחון על בריידי ברזומה. גם קיבל על הדרך עוד 2 מיליון דולר. לא רע ליום עבודה שבו מחצית שלמה הוא עבד לפי הפלייבוק של קוביאק/שוטנהיימר – ראן,ראן,פאס-פאנט.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

כל הכבוד לו, אני באמת מפרגן לו. הלוואי וגם ינצח בסופרבול, מגיע לו לפרוש עם עוד טבעת, אם כי אני מתקשה לראות את זה קורה. אני כבר מזמן גמרתי עם היריבות המטופשת הזאת על מי יותר גדול. מה שמצחיק זה שאתמול היה אמור להיות פייטון-בריידי ה-17 ובסוף אף אחד מהם לא באמת הגיע למשחק

גיל 25 בינואר 2016

מאנינג הגיע לחצי משחק וזה הספיק. הפטריוטס היו צריכים לרדוף אחרי דנבר כל המשחק וזה היה להם קשה. בחצי השני מאנינג הרדים את כולם בהתקפה שהייתה סופר שמרנית, אבל לפחות לא גרמה נזק וגם זה חשוב.

גיל 25 בינואר 2016

די נו, די כבר עם השטות הזו שאוסווילר היה גומר את המשחק במחצית. יש סיבה שנתנו לפייטון לפתוח. הוא קורא הגנות טוב יותר וגם אם הוא רחוק בשיאו הוא עדיין יודע לשים מספיק נקודות כשצריך בעוד ההתקפה עם אוסוויילר נתקעה הרבה פעמים. קוביאק עד עכשיו מנהל את הקבוצה בצורה גאונית, לא פחות ומצליח לו.

יובל 25 בינואר 2016

ברור שאוסוויילר היה גומר את זה במחצית. הוא היה מקבל 5 סאקים מג'יימי קולינס כמו ה-5 שקיבל ממאק מאוקלנד וגומר את הברונקוס עוד לפני המחצית.
מצחיק אותי שמדברים בצורה כזו על מי שעשה 7 נקודות שלמות על ס"ד פעמיים (עם משחק של חמישה איבודים ) ו-12 על אוקלנד במשחק שלם. זו סתם הייטריות לשמה.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

ברור, השלוש נקודות בחצי השני זה הכל היה מתוכנן להרדים את הפטס. די, נו, הוא פספס רסיברים פתוחים שם על ימין ועל שמאל. לא יודע מה היה קורה אם אוסווילר היה במשחק – מין הסתם תוכנית ההגנה של הפטס היתה שונה לגמרי והם היו הרבה פחות מתמקדים בריצה, אבל כשפייטון על המגרש ההגנה יודעת שהיא לא צריכה להתאמץ יותר מדי מול הרסיברים. בוא נזכור שאחרי כל ההפלות כדורים שבוע שעבר, הרסיברים של פייטון נתנו חתיכת פיצוי השבוע כשתפסו כדורים מהשמיים. פייטון היה גרוע אתמול. אחרי הרבע הראשון הוא היה חסר משמעות כמעט. לא גרוע כמו בריידי, שיהיה ברור, אבל ההשפעה שלו על המשחק היתה די מינימלית

גיל 25 בינואר 2016

הוא לא פספס על ימין ועל שמאל. היו פעמיים שהוא פספס לט"ד כשלא ברור אם האשמה שלו או על הראוט שהשחקן לא רץ. הוא לא התכוון להרדים את המשחק אבל כשאתה מוביל ועם הגנה כזו אין סיבה להתפרע.

פייטון לא היה גרוע אלא בינוני פלוס. יעיל כשצריך ואחרי זה לא אפקטיבי. גרוע זה מה שפאלמר היה. קשה לומר על ק"ב שזרק ל2 ט"ד בלי אינטרספשן ולא הזיק לקבוצה שהיה גרוע.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

בוא נגיד ככה – אין אוהד דנבר שאני מכיר, והם בעיניי היחידים שאוביקטייבים כי אותם מעניינת רק הצלחת הקבוצה – שלא חושב שעדיף היה לקבוצה לפתוח עם אוסווילר. תעשה עם זה מה אתה רוצה.
אולי פייטון לא היה גרוע, אבל הוא לא היה דומה בכלל לפייטון שהכרנו פעם. זה כבר ברור לחלוטין שזה לא עניין של פציעה זו או אחרת. הוא איבד את זה. אולי הוא יודע לנהל משחק, אבל מול קרולינה הוא יצטרך הרבה יותר וכרגע הוא בעיקר נשען על ההגנה שלו

גיל 25 בינואר 2016

נראה לי שזה בעיקר מעיד על האנשים שאתה מכיר כי ממה שאני קורא אצל אוהדי דנבר ואחרים יש אינספור דיונים בנושא. יותר מזה, תקרא מה השחקנים אומרים ואפשר לראות איך הם מגיבים למאנינג במשחק.

אני חושב שבמשחק כמו אתמול יש סבירות גבוהה שאוסווילר היה מתרסק. להכניס ק"ב שלא שיחק מעולם בפוסט סיזן לגמר החטיבה נגד הפטס זה מתכון לאסון, בטח כשהוא יודע שאם יטעה מאנינג יכנס. אוסווילר יכול להיות ק"ב טוב ואפילו מעולה בליגה הזו כשיקבל את המפתחות וידע שהג'וב שלו לתמיד, וכשישתפשף קצת. הוא בסך הכל רוקי בליגה הזו.

ונכון, פייטון לא דומה למה שהיה פעם אז מה? יש לו ירידה חדה ביכולת אבל גם במצבו הוא עדיין מספיק טוב כדי לנצח. ואני חושב שזה בהחלט קשור גם לפציעה ואני לא אתפלא אם הוא מרגיש בריא לגמרי הוא יחזור שנה הבאה.

מיקיג' 25 בינואר 2016

פייטון לא הרס, זה יפה מאד מול הרולר קוסטר של השנה האחרונה, אבל זה עצוב לדבר על פייטון במונחים של לא הרס. אתה זה שתמיד מדבר על הקבוצה, ושמאנינג לא אשם בהפסדים, אז במקרה הזה על אחת כמה וכמה שהניצחון לא על מאנינג. שים שם את פיצ'פטריק עם אותם מספרים וכל הדיון בתקשורת היום זה רק על הההגנה של דנבר וסחתין שפיצפטריק לא הרס כלום.

גיל 25 בינואר 2016

זו בדיוק הנקודה שלי. פתאום אתה רואה את כל שונאי מאנינגכ מדברים על זה שהוא לא תרם כלום ולמרות שהוא שיחק הם זכו בעוד כל אלו שניצחו בעבר הניצחון רשום רק על שמם. אז שיזכרו את זה פעם הבאה כשמביאים את המאזן שלו בפלייאוף כאיזה מדד אולטימטיבי ליכולת שלו.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

קודם כל, אף אחד לא שונא מאנינג. תצא כבר מהמוד הזה.
דבר שני, מאנינג מקבל קרדיט על הניצחון אתמול כי הוא חלק מהקבוצה, בדיוק כמו שהוא קיבל קרדיט על הפסדים כשהקבוצה שלו לא תפקדה. אף אחד פתאום לא יוריד את הניצחון מהמאזן. אבל אתה לא יכול להאשים את הקבוצה כשפייטון מפסיד ואז כשהקבוצה מנצחת להגיד שפייטון אחראי לניצחון.

גיל 25 בינואר 2016

אבל שוב, זו בדיוק הנקודה. פתאום כשמאנינג מנצח אז זו הקבוצה שסחבה אותו, וכשהוא מפסיד זה רק אשמתו. אם בריידי זה בדיוק ההפך. הוא לא קיבל רבע מהביקורות על מאנינג כשבפועל הביצועים שלהם בפלייאוף די דומים.

Yavor 25 בינואר 2016

עוד לא קראתי הכל אבל אני מסכים בדבר אחד מאוד ברור: היה צריך ללכת על הדאון הרביעי בכל המקרים בהם זה נעשה, מהסיבות המדויקות שציינת, וכי השיקול רווח מול הפסד היה נו בריינר – גם אם אין המרה (כמו בפעמיים הראשונות), דנבר עמוק בשטח שלה ויהיה להם קשה להפוך את המשחק ל 2-פוזשן גיים – מה שאכן קרה.
בכלל – אני חושב שמבחינת ניהול משחק ביליצ'ק הוא נהדר, ויעידו על כך הטיימאאוטים שהוא "שרף" לפני אזהרת השתי דקות, שנראה שהפתיעו את דנבר שחשבו שישמור אותם לאחר כך, ואולי קצת הוציאו אותם מהפוקוס. אותי הם לחלוטין הפתיעו, ולמעשה, לא היה לו כלל צורך (מבחינת ניהול שעון) בטיימאאוט השלישי, מה שמראה שהוא התנהל למופת מהבחינה הזו בסוף המשחק.
מאותה בחינה – דנבר – כמו כל קבוצות הליגה מלבד הפאטס, צפויים לחריד עם ההרצות על הקרקע שלא מובילות אותך לדאון ראשון. עוד יותר צפוי היה הניסיון "להפתיע" ולמסור בדאון שלישי. אם את באמת רוצה להפתיע – נסה את זה בדאון הראשון, ואולי בשניים הראשונים – הרווח הוא עצום – אתה הורג את המשחק ולא נותן לקאמבק קיד הזדמנות נוספת להרוג אותך

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

אני לא חושב שהטיים אאוטס האלו היו הפתעה – אותי לפחות הם לא הפתיעו. הם מאפשרים לך יותר זמן על השעון בסופו של דבר – למה לחכות איתם?

ניינר / ווריור 25 בינואר 2016

הפאטס הפסידו את המשחק בהפסד לפילי/דנבר/מיאמי. ניצחון אחד בשלושת המשחקים הללו והם עכשו מתמרקים לקראת הסופרבול.
אז פעם בכמה שנים מגיע סופרבול שאין לי בו כל עניין (פעם אחרונה 2006). אני משוכנע שהפנתרס יפרקו את דנבר ואת ההוא שהתחפש אתמול לטרנט דילפר

יותם 25 בינואר 2016

+1

ren 25 בינואר 2016

for niner/warrior

גלזר 25 בינואר 2016

מסכים עם התיזה על ק"ב. אני חושב שלאק, פלאקאקו סטפורד ושאר חזקי הזרוע והפוקט ב'מוכרים בלבד'. מדהים שצ'יפ קלי זנח את זה בפרו ומשם הדרך לאבדון היתה קצרה (כן, עוד סיבות לא חסרו) . לא רואה אבל בדרפט הקרוב מישהו עם פוטנציאל מובילי משמעותי (הכי אולי קרדל גונס אבל זה לא קרוב לשנה שעברה). השאלה היא אם הקק"ב המובילי שלו יבין פתאום עניין.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

כן, קפרניק תחת קלי נשמע כמו פוטנציאל רציני. למעשה, זה מזכיר לי משהו שרציתי לכתוב ושכחתי – החוכמה הגדולה של קרולינה לדעתי זה שהם לא כפו סוג התקפה מסוים על ניוטון אלא הלכו עם הסוג שהוא רגיל ומכיר. קפרניק היה מצוין בסוג התקפה שהוא מכיר ואז כשניסו להפוך אותו לפוקט פאסר הוא נראה רע. גם ווילסון פורח כי נותנים לו לעשות מה שהוא מכיר.
זה לקח ללא מעט מאמנים לדעתי

יובל 25 בינואר 2016

תמיד טוב לשמוע שלאק הוא "פוקט פאסר". כנראה שזה אומר שפפ המילטון עשה עבודה טובה בלהרוס ללאק את המוניטין…

גלזר 25 בינואר 2016

אני בספק אם לאק יחזור למוביליות אחרי הפציעה ובכל מקרה הוא מעולם לא היה מהק"ב שמגרדים את ה 100 ריצות בשנה. לא רואה את זה משתנה עכשיו, גם עם מערך אימון וקו התקפי משופר.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

לאק הוא ק"ב מובילי, אבל ההתקפה שלו מבוססת על יכולת המסירה שלו, אין לו כמעט מהלכים שהם design run והם לא מריצים אופשן כמעט בכלל. הוא אולי לא פוקט פאסר קלאסי אבל הוא לא שונה בהרבה מרוג'רס, למשל (בצורת המשחק, לא באיכות). כשמסתכלים על ניוטון או קפרניק בזמנו בניינרס או אפילו ווילסון בסיאטל, מדובר בהתקפה שהיא שונה מהתקפת מסירה קלאסית, ולזה הכוונה. אני גם לא חושב שצריך להפוך את לאק לשחקן שמריץ אופשן כמו ווילסון, יש לו יכולות מסירה מצוינות והוא לא עמיד כמו ניוטון (האיש חוטף מכות וקם כמו כלום. הוא יותר גדול וחזק מכולם במגרש), צריך לפתח את זה אצלו.

מוריניו ג'וניור 25 בינואר 2016

יחס מסירה ריצה אומר הכל בתמצות. כשהיחס 1:10 אז אין שום משמעות מעשית למושג דואל טרט

מוריניו ג'וניור 25 בינואר 2016

לגבי לאק.

יובל 25 בינואר 2016

ההתקפה של הקולטס כבר ארבע שנים מבוססת כמעט לחלוטין על יכולת האלתור שלו, במיוחד על היכולת להתחמק מהתאקלים, לצאת מהפוקט ולהאריך מהלכים. הוא אולי לא "ראנינג קוורטרבק" כמו מייקל ויק ושיכפוליו, אבל הוא בטח לא פוקט פאסר ולא נעליים.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

אתה מפספס לגמרי את העניין. ק"ב שמאלתר זאת לא התקפה האופשן שמבוססת על מוביליות של ק"ב, על הטעיות של ההגנה וכו'. הוא לא פוקט פאסר טהור אבל ההתקפה של הקולטס לא דומה בגרוש להתקפה של קרולינה או אפילו סיאטל. למעשה, קרולינה היא הקבוצה שרצה הכי הרבה בליגה (עם 32 נסיונות למשחק ומקום שני ביארדים), הקולטס לעומת זאת, בתקופה של לאק היא אחת הקבוצות שרצות הכי פחות, כך שהריצות של לאק הן חסרות משמעות בתמונה הכללית.

יובל 25 בינואר 2016

בשבילי פוקט פאסר זה בדיוק פייטון מאנינג או טום בריידי. אחד שכשיבוא אליו שחקן יריב יזרוק את הכדור החוצה (או במקרה של מאנינג אתמול – יילך עוד עשר יארדס אחורה ויקבל שם סאק ) , בטח לא ינסה להתחמק ולהאריך מהלכים מחוץ לפוקט.
אנדרו לאק מאוד שונה מהם בסגנון המשחק. פשוט אי אפשר לשים אותו באותה קטגוריה איתם, אופשן או לא אופשן. כנראה שרוג'רס באמת הכי דומה לו בקונטקסט הזה (לצערי עדיין לא בנושא קבלת ההחלטות ויכולת המסירה ).

גלזר 25 בינואר 2016

יתכן שהק' שנןספה בהדפסה לפלאקו וק"ב משמעה קקהמייקה?

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

פלאקאקו נשמע ברזילאי..

נתי 25 בינואר 2016

כמובן שאצפה, אבל מעבר לסיפור העסיסי על פייטון, מה צפוי לנו בסופר בול?
לכאורה או משחק חד צדדי (סבירות גבוהה) ואם לא אז זה יהיה דרך הגנה מצויינת אומנם אבל נטול התקפה לחלוטין.
באופן עקרוני אין לי בעיה עם הגנות, אבל כשיש כל כך מעט להציע בהתקפה, אז המשמעות היא משחק משעמם.
וכהדיוט וחדש יחסית במשחק, מדהים אותי בדיוק הדברים שציינת: רואים שהריצה לא נותנת כלום אז למה לקרוא לזה שוב?
רואים שוויט לא תופס מסירות ארוכות אבל בקצרות זה מביא ריווח ותוצאות סבירות, אז למה לדבוק במשהו שלא עובד?
ואני חוזר למה שכתבת לפני בולטימור שנה שעברה: לאחר ההפסד לדנבר בשנה לפני הייתה הרגשה שההתקפה צפויה ולא יצירתית. ביקשת יצירתיות. שנה שעברה קיבלנו. במהלך העונה היו כמה נסיונות לדברים נחמדים, רובם הצליחו.
אתמול, גם כשהאקדח היה לרקה לא ראינו כלום.
אני מאד אשמח בשביל פייטון. המבט לאחר התפיסה הגדולה של גרונק מול החיוך בסוף היו שווים הכל. אבל מתקשה לראות את זה קורה.

גיל 25 בינואר 2016

צריך להתעקש על ריצה כי היא גורמת ליריב לחשוב קצת וגם כי ההגנה מתעייפת. ראינו את זה בריצה אחת של 34 יארד לקראת הסוף. הם מאוד לא עקביים איתה אבל אם תהיה קצת ריצה בסופרבול יהיה להם סיכוי.

7even 25 בינואר 2016

זה היה גרונק ובריידי נגד כל אנשי קולורדו.
כנראה שהיה צריך עוד מישהו כדי לנצח ו 2 זה לא מספיק.

מאור 25 בינואר 2016

הכל נכון, אבל מאוד קשה לבוא בטענות לבילצ'יק או למישהו בפאטס על משחק ריצה מזעזע, כששני הרצים המובילים שלך נפצעו אחד אחרי השני.
העובדה שניסו להחתים רצים אחרים שימלאו את החסר היא לגיטימית והגיונית בנסיבות. וגם הניסיון להשתמש בהם כדי שהמשחק לא יהיה חד מימדי לחלוטין.
קיצר, כל מה שנשאר זה לדמיין "מה היה אילו לואיס או בלאונט היו כשירים", ולהוריד את הכובע בפני ההגנה של דנבר שעשו בית ספר לבריידי ולתופסים שלו (בעיקר לאדלמן שהם פשוט רצחו אותו ולא נתנו לו את הראוטים הקצרים שהוא אוהב).
ובסופרבול – לראשונה בחיי, אני אהיה בעד מאנינג. למרות שהפערים גדולים מדי.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

היה להם מספיק זמן מאז הפציעות להתכונן לזה. ההחתמה של ג'קסון לדעתי היתה טפשית, הוא סוס מת כבר חמש שנים, היה עדיף לקחת איזה אנדרפטד עם רגליים צעירות עליו (כמו ההוא שהחתימו במשך העונה). הם לא היו צריכים רץ שיעשה 5 יארד לקארי, צריכים להיות מסוגלים להשיג שני יארד כשצריך, כמו בדאון הרביעי ההוא. ולא היתה להם שום תוכנית לזה, לא רצים ולא חוסמים שעובדים בשביל זה. החד מימדיות הזאת הרגה אותם. וכולם ראו את זה, אני זוכר שהתרעתי על זה לפני שבוע ולפני שבועיים ושלושה.

מיקיג' 25 בינואר 2016

צריך לפרגן שיש מקום, אז אני רק אומר שאת זה אתה פחות או יותר אמרת כבר ב-2005 על הקולטס של מאנינג ודאנג'י.

מיקיג' 25 בינואר 2016

ש=כש

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

הא?

מיקיג' 25 בינואר 2016

חד מימדיות, קבוצה אין לה משחק ריצה, שלא משקיעה במשחק ריצה, שמסתמכת על הק"ב שלה, שזה לעולם לא יביא אותה מעבר למשחק פלייאוף או שניים. את כל זה כתבת בשעתו על אינדי של מאנינג.

דור 25 בינואר 2016

לא סופו של הק"ב המוסר ולא כלום.
ניוטון גדול על הליגה ומה שהוא עשה השנה בקרולינה (עם קצת עזרה מחברים בהגנה) לא פחות ממדהים אבל זה לא ישנה הרבה את החשיבות וההצלחה של הפוקט פאסרס הטובים
טוב זה לא יצא בדיוק כמו שהתכוונתי כי גם קאם פוקט פאסר מעולה אבל אני מקווה שזה יובן
מחכות לנו כמה שנים יפות באנאפסי

הפועל 25 בינואר 2016

אחח, אם לא היו מתבזים נגד פילי או מיאמי, המשחק היה בפוקסבורו

49ers 25 בינואר 2016

לא שאני מסמפט את בליצ'יק.. אבל מה עם קצת קרדיט על כל הפעמים שהוא כן הביא אותך לכדי סיפוק :)?
אני לא בטוח כמה אליפויות היו לכם בלעדיו.. אני טועה?

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

לא טועה, וכשמגיע לו קרדיט הוא מקבל אותו. לא מבין איך זה קשור למשחק אתמול. לא קראתי לפיטורים שלו (הפעם, לפחות), אני פשוט חושב שהיה אפשר לעשות עבודה הרבה יותר טובה בהכנה למשחק ובהתאמות להגנה של דנבר (על ניהול המשחק אפשר להתווכח). כשמגיע קרדיט נותנים אותו, כשעושים טעויות – מקבלים ביקורת.
גם בריידי סיפק אותו עשרות פעמים (טוב, זה נשמע רע), זה לא אומר שלא מגיעה לו ביקורת על אתמול

49ers 25 בינואר 2016

צודק, אבל אם הכל היה מושלם, היו לכם היום עשר הופעות לפחות בריקוד הגדול.
כנראה שכשאתה מגיע כ"כ הרבה פעמים קרוב לצלחת, גם אתה משתעמם (לא בדיוק, אך מצאתי מילה מתאימה יותר) ומנסה לקחת סיכונים ו\או החלטות שיגרמו לך לקפוץ מדרגה (ולו מבחינת ההרגשה).
אני לא מסמפט את השניים (והסיבות ברורות :)) אבל היה נוגע ללב לראות את מסיבת העתונאים שלאחר המשחק.
גם לא בטוח כמה פעמים בריידי עוד יזכה להגיע כ"כ קרוב.

49ers 25 בינואר 2016

*אך לא מצאתי

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

זה נכון, חשבתי על זה בדרך הארוכה הביתה אתמול. שצריך הפסדים כאלו כדי להעריך את הניצחונות. 10 השנים של כשלונות ושני ההפסדים בסופרבול הפכו את הניצחון שנה שעברה למתוק במיוחד. ובכל זאת, כמה אוהדים יכולים להגיד שהקבוצה שלהם כל שנה, year in and year out מתמודדת על הסופרבול? אתה לא יכול, בתור אוהד, לבקש הרבה יותר מזה

49ers 25 בינואר 2016

…..I rest my case
לך תנוח, תהנה, היתה לכם עונה נהדרת, ובמרסיסייד עוד יש עניין להמשך העונה.
אני מקווה שבשנה הבאה תאלץ לכתוב קצת יותר על הניינרס, בשאיפה שיתרחש שם שינוי כלשהו.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

אני חושב שקלי הוא החתמה מצוינת. הוא מאמן פוטבול מצוין, הוא מתאים לקפרניק כמו כפפה ליד ובעיקר – הוא יוציא את הכח מהידיים של הבעלים. לא יודע אם זה יספיק, כי יש להם עוד שתיים וחצי קבוצות מצוינות בבית, אבל זאת שיפור אדיר לעומת השנה האחרונה.

גיל 25 בינואר 2016

מי בדיוק יסכן אותם בAFC בשנתיים הקרובות עם מאנינג פורש? אלא אם אוסווילר יהיה מצוין זה של הפטס להפסיד.

יובל 25 בינואר 2016

בליצ'ק, טוב ככל שיהיה (והוא מעולה ), הרס לנ"א את העונה. זה לא מקרה שבכל הפסד, בלי יוצא מן הכלל, שהיה להם העונה, היתה יד גם לבליצ'ק.
הפלייקולינג במשחק בדנבר, ההחלטה המטופשת על האונסייד קוק (או מה שזה לא היה ) נגד פילדלפיה (והביזיון של הספיישל יוניטס לאחר מכן ), הבחירה לבעוט את הכדור בהארכה מול הג'טס ופתיחת הרגליים הקולוסאלית נגד מיאמי. אני באמת מתחבט בשאלה מי הפסיד יותר משחקים לקבוצה שלו – הוא או פגאנו.

עמי ג 25 בינואר 2016

יובל אתה ממש צודק.
אין מה לומר. מאמן דפוק לגמרי.
רשימת ההישגים שלו (שמרמה כמובן) מראה את זה מייד.
אולי באמת כדאי לזרוק אותו (כמו שהניינרס עשו עם הרבו ונתנו עונה בלתי נשכחת)
פחח

גיל 25 בינואר 2016

מה הקשר להישגים שלו? זה שהוא היה מצליח בעבר אומר שהוא חסין מלטעות? זו הייתה טעות גדולה מאוד מצידו לוותר ככה על הביתיות.

גיל 25 בינואר 2016

המשחק בין הפטס לדנבר היה הכי טוב השנה. משחק של חתול ועכבר ומותח עד השנייה האחרונה. ביליצ'ק די איכזב כאן. אני חושב שהוא יכל לדעת בסבירות די גבוהה שהם יקבלו את הכדור לפחות עוד פעם אחת כי אין סיכוי שפייטון יזרוק.

פאלמר פשוט אכזבה עצומה וקרולינה היחידים שכרגע הם קבוצה מושלמת משני צידי הכדור. כדי שהם יפסידו פייטון צריך לשחק משחק שלם כמו החצי הראשון, או שההגנה תכפה כמה איבודי כדור או שניוטון ישחק רע. לא סביר שזה יקרה אבל מי יודע? לפחות נראה קבוצה שעושה 18-1 כמו שצריך.

יריב 25 בינואר 2016

הוא בוודאי לא היה יכול לדעת שאין סיכוי שפייטון יזרוק, וזה די ברור לאור העובדה שפייטון זרק.

גיל 25 בינואר 2016

יזרוק וגם הרסיבר יתפוס.

יריב 25 בינואר 2016

הוא היה צריך לדעת שאין סיכוי שזה יקרה?

גיל 25 בינואר 2016

הוא היה יכול לצפות שהוא לא ישלים מסירה ל10 יארד ובסבירות גבוהה 3 ואאוט. עובדה שזה קרה לא פעם אחת אלא פעמיים.

Riverman 25 בינואר 2016

משחק נהדר בין בריידי למנינג.
אבל נראה שזה מה שזה, קרב אישי ביניהם.
אם לאחת הקבוצות היה משחק ריצה אז המשחק לא היה צמוד בכלל.
סהכ זה רווח של הצופים הנייטראלים שנהנו מדו קרב של זריקות.

טרנטה 25 בינואר 2016

רוצה שפייטון ייקח ולו רק בשביל שלא יוכלו להגיד שלאיליי יש יותר טבעות. לצערי זה לא יקרה.

7even 25 בינואר 2016

כולם כבר הכתירו את הפתאנרס אחרי שאתמול כולם כבר אמרו שהפטס בסופרבול.
זמן חוסר הלמידה הפך מעניין של כמה ימים לעניין של כמה שעות. הזוי.

זה משחק אחד. הכל יכול להיות.
אני בטוח שכמו שפיליפס עשה התאמות לפטס הוא לא חגג אתמול ועבר ללמוד את קאם ושות'

גיל 25 בינואר 2016

ככה זה. אחרי שדנבר ינצחו תראה שכולם יגידו שזה היה צפוי. לאנשים יש זיכרון חלש וזה למרות שקרולינה באמת פייבוריטים אבל משחק פוטבול הוא כל כך נזיל.

אחד 25 בינואר 2016

זה יותר עניין של wishful thinking . הפנתרס קבוצה כל כך טובה שקשה לרצות בכשלונם.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

לא קשור לווישפול ת'ינקינג, אני חושב שרוב אמריקה בעד פייטון. אבל אחרי שראינו מה הם עשו לק"ב כמו פאלמר, כזה שלא נמצא בדיקליין כמו פייטון, שיש לו התקפה שפירקה את הליגה העונה, קשה לראות איך דנבר מצליחים להתמודד מולם. נכון שזה פוטבול והכל יכול לקרות, אבל כרגע זה נראה מאוד חד צדדי

גיל 25 בינואר 2016

כמו שזה נראה חד צדדי נגד הפטריוטס? כולם כמעט הימרו עליהם. אני לא אומר שהפטס היו כאלו פייבוריטים כמו קרולינה אבל לדנבר יש הגנה אדירה ולפייטון יש עכשיו שבועיים לנוחץ

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

לא, הרבה יותר חד צדדי. במקרה של הפטריוטס אמרתי מראש שלבריידי יש בעיה בדנבר ושלדנבר הגנה מצוינת שיכולה לעצור אותו. למעשה, כל מה שאמרנו על ההתקפה של דנבר התגשם, זה פשוט שההתקפה של הפטס לא תיפקדה בכלל (בעיקר בזכות ההגנה של דנבר). פייטון יכול לנוח עוד שנתיים, זה לא יהפוך אותו לפחות גמור. אמרתי – בפוטבול הכל יכול לקרות, אבל דנבר יצטרכו להראות משהו מאוד מיוחד כדי לנצח את זה

גיל 25 בינואר 2016

פייטון לא גמור לגמרי כמו ששני המשחקים האחרונים הראו. ודברים מיוחדים מתרחשים כל הזמן במשחק, זה היופי שבו לא? לקרולינה לא יהיה יתרון בייתיות וקשה לדעת איך זה ישפיע כמו כל הפסטיבל שהם נחשפים אליו בפעם הראשונה.

49ers 25 בינואר 2016

אמרת דווקא שהפטס, למרות הכל, פייבוריטים ברורים.
מזכיר לי קצת את יוני הללי הבלתי נשכח, מימי מעריב ז"ל.
"שחקנים במכבי חיפה על הכוונת של ראשי המועדון וקיים סיכוי שיעיפו אותם"
כמובן שהיה גם סיכוי שלא יעיפו אותם.
טוב.. אתה לא הללי כמובן.
אותך אנחנו אוהבים לקרוא, להגיב לך ומעת לעת גם לרדת עליך.
כמה חבל שהצמד ברייציק קצת מקשה עלינו לעשות זאת עם כל הסופרבולים שבאמתחתם.
בשמחות :)

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

הם באמת היו פייבוריטים ברורים, אני לא מתכחש לזה. אמרתי שזה על הפטס להפסיד את זה – הם הפסידו את זה. ועדיין, בעיניי זאת תהיה הפתעה ענקית אם דנבר ינצחו את הסופרבול

49ers 25 בינואר 2016

אמת, אני לא יודע במי לבחור בסופרבול.
זכיה של מאנינג עלולה לסכן עוד קצת את המורשת של מונטנה.
מצד שני, לראות את השמש זורחת שוב מהתחת של ניוטון…
סתם… סתם… מונטנה כבודו במקומו.
מגיע למאנינג, אם יש בכלל דבר כזה.

stav_g 25 בינואר 2016

מי זה מונטנה…?

גיל 25 בינואר 2016

הסיבה היחיד שאני רוצה בכשלונם מעבר לזה שאני רוצה שמאנינג ינצח זה היהירות של ניוטון. כל המניירות שלו די מעצבנות אותי.

פה איתמר 25 בינואר 2016

+1

אח שלו 25 בינואר 2016

אפשר לדבר הרבה על היבריס של בליצ'יק וכולי. אבל יש נתון אחד פשוט שעומד מעל כל היתר: בריידי חטף יותר מכות במשחק הזה מאשר כל ק"ב בכל משחק אחר מאז 2006. (וזה לפי הגרסא השמרנית של 20 ק"ב היטס. לאתרים אחרים יש גרסאות יותר חמורות, של 23 או 25 היטס).
עוד נתון: לראנינג בקס של הפאטס היה 0.5 יארד לפני מגע. 0.5 יארד.

אז מה שזה אומר שהפאטס נקברו בגלל קו ההתקפה הגרוע שלהם. ובגלל שאין להם ראנינג בקס שמסוגלים לנצח בלי קו התקפה טוב. קו ההתקפה במתכונתו הנוכחית היה גרוע כל השנה. כשבריידי זורק 50 פעמים למשחק תוך שנייה, ואין משחק ריצה, אתה לא רואה עד כמה הקו גרוע. כשעומדת מולך הגנה מצוינת, אתה רואה.
הפציעות הכי משמעותיות של הפאטס השנה היו, לכן, סולדר (התאקל השמאלי הפותח) וונדל (הגארד השמאלי הפותח) שגמרו את העונה מאוד מאוד מוקדם. ודיון לואיס, שהיה יכול להשתחרר מהר למסירה ולהשיג יארדים אחרי מגע בראנינג בק.

ושוב – מגיע לדנבר. הימרתי עליהם כאלופי ה-AFC בהתחלת העונה בפוסט של גרייזס, בדיוק בגלל מה שראינו פה, וזו הגנה מצוינת שפתאום משתחררת מג'ק דל ריו הדביל ומקבלת מתאם הגנה אשכרה טוב. ומגיע לפייטון לקבל עוד צ'אנס לסופרבול. אני בכלל לא בטוח שזה של קרוליינה. קרוליינה קבוצה יותר טובה על הנייר אבל היא לא קבוצת על, ופוטבול זה משחק של מאץ' אפים.

אחד 25 בינואר 2016

קרולינה לא קבוצת על כמו שברצלונה לא קבוצת על, וכמו שגולדן סטייט לא קבוצת על.

גיל 25 בינואר 2016

הגזמת. קרולינה עוד לא זכתה בכלום. היא אולי תהיה קבוצת על אבל חובת ההוכחה עליה.

גיל 25 בינואר 2016

נכון, כשמרביצים לו קצת אז בריידי עושה שטויות.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

אני חושב שפספסת את הנקודה. זה לא שהרביצו לבריידי קצת. הרביצו לו יותר מאשר לכל ק"ב בעשר שנים האחרונות. כל ק"ב יעשה שטויות אם ירביצו לו כל כך הרבה (וזה בלי להוריד אחריות מבריידי, שלא ידע להתמודד עם זה טוב)

49ers 25 בינואר 2016

אכן, חטף כהוגן. וייאמר לזכותו, קיבל את זה מבלי להתבכיין.
אני לא מספיק מבין כדי לדעת איך התמודד עם זה, אבל מהכורסה בסלון הוא בהחלט יודע לספוג.

גיל 25 בינואר 2016

הוא שיחק רע כמעט מההתחלה. ברור שפאס ראש משפיע.

Kirma Der Faux 25 בינואר 2016

אחד הדברים המרשימים בדרייב האחרון של בריידי זה שפעם אחרי פעם הוא כבר בידיים של מגן ומצליח להפוך את הסאק לאינקומלישן. זה מה שהשאיר אותם עם סיכוי עד לשנייה האחרונה.
כשפייטון ראה מולו שחקנים הוא רץ כמה יארדים אחורה וקיבל את הסאק, העיקר לא להחטף (בצדק).

Eyal 25 בינואר 2016

למרות כל מה שנאמר מעל אני עדיין חושב שהמשחק הזה היה בסוף בידיים של בריידי ולא של בילצ'ק. אני באמת חושב שהפטס בכוונה הפסידו את המקום הראשון כדי שיוכלו לשחק בדנבר שם המשחק של הפטריוטס אמור להיות יעיל יותר לעומת בוסטון שם יורד שלג וזה מכריח את הקבוצות להריץ את הכדור יותר (ופה לדנבר היה כמובן את היתרון).
על כמה שבריידי טוב הוא הפסיד את המשחק ברגע שהוא איבד את העשתונות והתחיל לשחק מפוחד וחבל כי ההגנה באמת שיחקה מרשים.
המזל של הפאטס שיש להם עוד שנה אחת בדיוק לקחת טבעת בקלות יחסית כי חוץ מהמתאמים שנשארים שנה הבאה היא שנת חוזה ל: הייטאוור, ג'ונס, קולינס, באטלר, וולמר ובטח לעוד כמה ככה שהכול הולך להיות שונה אחרי השנה הזאת

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

הסיפור שקל יותר לרוץ בשלג זאת אגדה. בריידי פירק קבוצות עם מסירה בשלג, גם נגד טנסי לפני כמה שנים (59-0) וגם נגד שיקגו בסולדר פילד. דווקא לרוץ יותר קשה בשלג כי הרגליים מחליקות. בכל מקרה, אני לא רואה שום מצב שהפטס העדיפו לנסוע לדנבר, מקום שבו בריידי עם מאזן 2-7 על לשחק בבית, שם הם כמעט לא מפסידים. אין לי מושג מה קרה מול מיאמי, אבל הם לא ניסו להפסיד בכוונה.

Kirma Der Faux 25 בינואר 2016

לדעתי בליצ'ק רצה רוסטר מלא והעדיף לא לפגוש שוב את הג'טס, בגלל זה הוא עשה מכבי במיאמי.

בני תבורי 25 בינואר 2016

When Brady lose, America wins
(Z. Shmilovits)

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

תרשה לי לא להביע את דעתי על הגברת, בלי קשר לאמירה הדבילית הזאת

Amir A 25 בינואר 2016

על מי מדובר?

גיל 25 בינואר 2016

ציפי שמילוביץ, כתבת מאוד חכמה בלי קשר לאמירה הזו שלה שאני חושב שהיא בגדול נכונה.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

תסביר לי את הנכונות. איך אמריקה מנצחת כשבריידי מפסיד? מה אמריקה בדיוק הרוויחה?
את לא אוהבת את בריידי? סבבה. מה הקשר אמריקה?

גיל 25 בינואר 2016

נו, לא צריך לפרש את זה מילולית. היא אומרת שרוב האוהדים הנייטרלים שמחים כשהפטס מפסידים ואני חושב שזה נכון.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

נראה אותם שמחים עוד שבועיים כשעוד פעם יקבלו סופרבול מחורבן במקום המותחן האדיר של שנה שעברה.. (בשביל הרקורד, אני חושב שגם הפטס היו חוטפים מקרולינה).
קראתי את הסיקור שלה בנושא דיפלייטגייט כדי להבין שהיא לא ממש אוביקטיבית בנושא ושיש פה יותר מאשר מה שכתבת

גיל 25 בינואר 2016

לא קשור מה יהיה בסופרבול, הנקודה היא שהפטס לא שם ולא יכולים לזכות. סביר שיהיה פחות עניין אם כי הרייטינג לא יפגע מזה הרבה.

לא קראתי מה היא כתבה על דיפלייטגייט כך שאני לא יכול להגיב על זה.

בני תבורי 25 בינואר 2016

לא מכיר את הגברת, מעולם לא פגשתי אותה, כותבת מחוננת וחברת פייסבוק. אוהב מאוד את המשפט שלה.

גיל שלי 25 בינואר 2016

צריך להיות when brady loses

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

גם אני לא פגשתי אבל אני מאוד חולק על הכתבת מחוננת. לקחת חלקי קטעים מהעיתונות האמריקאית ולתרגם אותם לא נקרא אצלי לכתוב

בני תבורי 25 בינואר 2016

התחלתי לקרוא אותה בערך באותו זמן שהתחלתי לקרוא אותך וגם לך נתתי קרדיט למרות שכתבת מאריזונה.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

אני לא עיתונאי, אני בלוגר. זה הבדל תהומי בעיניי. מעולם לא מצאתי אצל הגברת שמילוביץ תובנה שמעבר (כמו שיש אצל דורפן, בתור דוגמא, שגם אם אני לא מסכים איתו הרבה פעמים, לפחות יש לו ניסיון לראות את הדברים שמעבר. גם אצל אברהמי). אצל ציפי הכתבות הן כמו לקרוא תרגום מ-espn, ואפילו לא טוב במיוחד. זאת דעתי הבלתי משוחדת, זה לא קשור ללתת קרדיט. קראתי אותה מספיק כדי לא להתרשם יותר מדי. שוב, בלי קשר לאמירה הזאת שאני באמת לא מבין מה המשמעות שלה.

the bird 25 בינואר 2016

ככה זה כשמערבבים ספורט עם פוליטיקה

גיל שלי 25 בינואר 2016

המשחק הזה גרם לי להעריך את איליי עוד יותר. בגמר הNFC מול הניינרס הוא חטף כמעט כמו שבריידי חטף מול דנבר. למרות הנטייה של איליי בעונה הרגילה, הוא לא מסר שום אינטרספשן, לא איבד שום כדור, וכשהיו לו הזדמנויות הוא מימש אותן. המחיש לי את מה שידעתי כל הזמן. יש קווטרבקים טובים מאיליי, יותר מחמישה, אין אף אחד שהיה מגיע לג'איינטס במקומו ולוקח את הסופרבולים שאיליי לקח.
מבחינתי עכשיו פייטון חייב לקחת את הלומברדי, זה ידליק קצת אש בתחת של איליי לקחת את הטבעת השלישית. אגב, דנבר בסופרבול הזה יהיו אנדר דוג, אך לא אנדר דוג כמו שהג'איינטס היו בסופרבול מול ה18:0 של הפאטס.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

האינטרספשן השני היה קלאסי איליי. מסירה תחת לחץ מהבק-פוט. זה היה מאוד עצוב כי בריידי בדרך כלל לא עושה שגיאות כאלו, אבל באיזה שהוא שלב הוא כבר התייאש ומסר דספריישן שאטס.

גיל שלי 25 בינואר 2016

בדיוק, ואיליי לא מוסר מסירות קלאסי איליי בפלייאוף, אפילו לא במשחק מול הניינרס

Kirma Der Faux 25 בינואר 2016

אם שבוע שעבר המחצית השנייה של קרוליינה השאירה סימני שאלה, אני חושב שעכשיו בלי קשר לתוצאה בעוד שבועיים אפשר לקבוע שהקבוצה הזאת היא על אמת. נתנה עונה דומיננטית כמו סיאטל של לפני שנתיים. המחציות הראשונות שלהם מזכירות את ליברפול בריצה הגדולה שלה שהיתה שמה שלושה והולכת לישון. ניוטון מדגים את מה שאמרו על ראסל ווילסון "אנחנו מתייחסים אליו כראנינג בק עם זרוע חזקה מאוד". הוא לא מתגנב לדאון ראשון, הוא שובר תאקלים וקופץ מעל מגינים. שחצן או לא, האיש הוא פריק.

אסור לשפוט בפוטבול לפי המשחק הקודם, אבל כמו שזה נראה כרגע אם אף אחד לא יבוא ויסביר לפנתרס שהם צעירים ולא היו עוד במעמד הזה, וכל הציפיות והלחץ בעצם עליהם, ומהלך כמו לעשות רברס ואז להפוך אותו חזרה זה לא מהלך לפלייאוף, וזה פוגע ברייטינג איך שהם סוגרים משחקים בשלושה דרייבים, והתקפה דומיננטית חייבת לבוא על חשבון ההגנה, וזה לא יפה להרביץ לזקנים – זה עלול להיות חד צדדי וכואב ביותר.

גיל 25 בינואר 2016

למה בלי קשר לתוצאה? אם הם מפסידים זה לא יהיה משהו לרעתם?

Kirma der faux 25 בינואר 2016

יעשה בהחלט. אבל לא ימחק את הדומיננטיות של עונה שלמה.

גיל שלי 25 בינואר 2016

ההגנה של קרולינה חזקה, אבל הם ממש לא קרובים לסיאטל של לפני שנתיים. מספיק לראות איך איליי שם עליהם 31 נקודות ברבע וקצת. בכל מקרה, הפטס יכולים לספר לך על איך קבוצה שמקבלת 14 נקודות בליין על המשחק, מפסידה אותו בסופרבול

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

גם להיפך, הפאטס גם ניצחו משחק שבו הם היו אנדרדוג 14

Kirma der faux 25 בינואר 2016

ברור שבמשחק אחד הכל יכול לקרות, ומסכים גם לגבי ההגנה של סיאטל. הדומיננטיות והיכולת לבוא לפלייאוף ולפרק את הטוב ביותר שיש לליגה להציע מזכיר לי את האליפות של סיאטל.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

אתה שוכח שאף אחד לא חשב שההגנה של סיאטל באמת היסטורית לפני אותו סופרבול. ונכון שההגנה של קרולינה לא ברמה של סיאטל אבל גם פייטון של היום הוא לא זה של לפני שנתיים.

גיל 25 בינואר 2016

מבין השתיים ההגנה של דנבר קרובה יותר לזו של סיאטל.

NoONE 25 בינואר 2016

הבעיה העיקרית של הפאטס לאורך כל המשחק הייתה שדנבר ידעו בדיוק את הסיילנט סנאפ קאונט שלהם ולכן ראו מגינים של דנבר בבק פילד עוד לפני שה OL זז לסטנס שלו
זה מאמנים
היו צריכים לשנות את הסנאפ קאונט במחצית כדי לתת לבריידי סיכוי

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

צילמו את האימון המסכם של הפטס?
זה נראה לי פשטני מדי. המגנים של דנבר פשוט העיפו את שחקני הקו של הפטס כאילו כלום

NoONE 25 בינואר 2016

זה לא , וזה קשור מאד ליתרון ביתיות
עם הרעש של הקהל בריידי היה חייב לעשות סיילנט סנאפ קאונט ולא יכל לנסות לתפוס אותם אופסייד , ברגע שבדנבר הבינו שהם עלו על הסנאפ קאונט והוא לא חייב לתפוס אותם הפאטס היו חיייבם לשנות

Kirma der faux 25 בינואר 2016

דרך אגב גרונקובסקי אתמול הזכיר לי סצינה מסרט של רודריגז משנות התשעים שחייזרים משתלטים על הגוף של קבוצת הפוטבול ובגלל שהם יצורים מימיים הם מחסלים כמויות של בקבוקי מים.

Amir A 25 בינואר 2016

השאלה שאני שואל את עצמי היא היכן התיסכול היה גדול יותר, בהפסד אתמול או בהפסד שהיה מגיע עוד שבועיים מול קרוליינה. ואם להיות הוגן עם עצמי, מזל שהפטס לא הגיעו לסופרבול. השפלה מול הפנת'רס כמו שהברונקוס חוו נגד סיאטל לא היתה עושה טוב לצרבת שלי.

עמי ג 25 בינואר 2016

לא מסכים.
הרבה יותר טוב להפסיד בסופרבול מאשר לא להגיע אליו בכלל.
הפטס מספיק טובים ומנוסים כדי לתת הופעה מכובדת בסופרבול נגד כל קבוצה. הם לא היו מובסים ותמיד יש צ'אנס לנצח.
זה שהעונה התקצרה בשבועיים עושה לי די עצוב ומתסכל.

ראיתי עכשיו צילום שמראה כמה הגרונק היה פנוי בהמרה ל-2 נקודות. בריידי העייף והחבול פשוט לא ראה אותו ושלח את הכדור בקרוס אחורי לאדלמן.
הפטס שיחקו לא טוב ועשו הרבה טעויות. גם בריידי. אבל היו לו כמה מסירות שנתפסו כשהן מילימטרים משחקן ההגנה. היה ערב קשה, ולא משמח לאוהדי הפטס אבל הפוטבול – בעיקר בהגנות- היה ברמה גבוהה. עם קצת יותר מזל היום היינו מדברים על הקאמבק המופלא בדרייב האחרון ולא על החטאת נקודת הבונוס של גוסטקובסקי.
ככה זה. אלו החיים. הם נגמרים קצת בסוף ינואר (או תחילת פברואר) ומתחילים מחדש שוב בספטמבר.

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

בריידי היה תחת לחץ היסטרי, לא היה לו סיכוי לראות את גרונק פנוי.
מה שאני אוהב אצל בריידי זה שהוא תמיד לוקח אחריות. האיש ספג יותר מכות מכל קב אחר השנה ולא אמר היום במסיבת עיתונאים מילה רעה על אף אחד מהקו או מהשחקנים שלו. לקח את מלוא האחריות.

פה איתמר 25 בינואר 2016

הוא כן אבל היתה עונה שגיז'ל יצאה על הבחורים, הלא כן?

אריאל גרייזס 25 בינואר 2016

יצאה על ווס וולקר, כן. בתכלס צדקה, היה תופס את הכדור ההוא והיינו מנצחים את הג'איינטס.
מדהים איך כמעט כל ההפסדים של הפטס בפלייאוף הם על חודו של כדור לפה או לשם. בעצם, גם הניצחונות..

יובל 26 בינואר 2016

אולי בריידי לוקח אחריות בדיבורים אבל נ"א בתור ארגון, לפחות השנה, מטילים אחריות מאוד מהר ולא על בריידי אלא על הש"ג.
אחרי המשחק הקודם מול דנבר הם פיטרו את הבחור הזה מהספיישל טים שהשמיט את בעיטת ההרחקה,
ואחרי המשחק הזה הם מפטרים את מאמן האופנסיב ליין.
שלא יהיו אי הבנות, האופנסיב ליין של נ"א אתמול היה מחורבן לגמריי וברור שזו אשמתו של מאמן האופנסיב ליין, אבל לפטר אותו על סמך משחק אחד זה מהלך פחדני ופופוליסטי שנועד לספק את "האשם" הקל. דהגוגליימו קיבל המון מחמאות כל העונה ובמיוחד אחרי המשחק האחרון נגד הצ'יפס על איך שהוא הצליח להעמיד קו הגנה נורמאלי עם כל הפצועים שהיו לכם. משחק אחד גרוע ופתאום הוא מפוטר.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

אתה צודק, עדיף היה להחתים אותו לעוד ארבע שנים

יובל 26 בינואר 2016

העיקר שבריידי "לקח אחריות".

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

אוי, תנוח. הקו התקפה של הפטס היה נורא כל החצי השני של העונה. פיטרו את זה שאחראי ואתה מוצא סיבות לנגח את בריידי. אפשר לחשוב בריידי זה שפיטר את הבן אדם.
אני בטוח שעדיף להחזיק מישהו שעשה עבודה גרועה כמו שעושים אצלך בקבוצה.

Maldini 26 בינואר 2016

זה לא אותו אחד שהיה אחראי על השיפור הדראסטי ב-OL אחרי המשחק בקנזס וזה שעמד מול DL מפלצתי כמו של סיאטל והספיק לסופרבול? ככה חשבתי

הליינמנים הכי פחות גרועים ביום ראשון היו מייסון הרוקי וסטורק, אלה שנאנסו יותר מכולם היו וולמר וקאנון שמשחקים כבר שנים ואפילו טעמו את יכולות האימון של סקארנצ'יה. ה-OL של הפאטס לא הסריח בחצי השני של העונה בגלל אימון גרוע אלא בגלל פציעות ו-Underpermoence של שחקנים מסויימים.

אני בכלל חושב שאנשים לא קולטים שמה שניצח לדנבר את המשחק ביום ראשון זה הקאברג' ולא הפאס ראש, גם לקנזס ולג'טס יש פאס ראש, מה שלא היה ל-DL's האלו זה את הקורנרים והסייפטיז' שהפריעו לאדלמן, גרונק ואמנדולה בראוטס עם PRESS פיזי והרוויחו עבורם את השנייה-שתיים נוספות כדי להגיע לבריידי.

יובל 26 בינואר 2016

צודק, כשמול פאס ראש כמו של קנזס סיטי בריידי מסיים משחק עם היט אחד (גם הוא לייט היט שקיבל פלאג ) אז זה הכל בריידי. וכשקורה מה שקורה מול דנבר זה הכל האופנסיב ליין קואץ'. שוב, מזל שבריידי לקח אחריות.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

מלדיני, כתבתי בדיוק את זה למעלה – "היופי בעבודה של דנבר זה לא רק שהם הצליחו להגיע לבריידי מהר זה גם שהקורנרים שלהם, באמצעות דאבל טים ולחץ על הליין הצליחו לשבש את הראוטים המהירים של הרסיברים של הפטס – במיוחד אדלמן – מה שהכריח את בריידי לעוד שניה-שתיים בפוקט ואז כבר המגינים היו עליו, מכריחים אותו לזריקה גרועה"

Maldini 26 בינואר 2016

ברח לי מהעין בעת הקריאה המרופרפת והמהירה, עמך הסליחה, אם כי ברור לי שאתה בדרך כלל מבין מה אתה רואה, התכוונתי יותר לדעה הרווחת ביומיים האחרונים ולשבחים שמופנים כמעט רק ל-DL ולפאס ראשרים בלי להזכיר שחקנים כמו כריס האריס שבלעדיו דנבר היו נאנסים

בכל מקרה גם אני לא מבין את הצעד הנחפז של פיטורי מאמן OL כי העבודה שלו בעונה שעברה הייתה מצויינת (וראו שהייתה שם עבודה כי לקח לפאטס להתגבש על יחידה מסודרת במשך 4 שבועות כואבים ואז הם לא ראו בעיניים כל הדרך ללומבארדי) והעונה באמת שהיו נסיבות מקלות, לפתוח עם 3 רוקיז רוב העונה ולאבד את ה-LT הפותח באמצע זה לא בדיוק פיקניק, במיוחד לא בליגה של היום ועדיין הצליחו להסתיר את זה יפה ולהפוך את זה ל-NON ISSUE רוב חלקי העונה.

אני זוכר שדיברנו פה באחד הפוסטים על איכות ה-OL's הירודה בליגה העונה. אחת הסיבות שציינתי הייתה אימון גרוע ואתה לא הסכמת איתי כשהדוגמה שנתת הייתה… הפאטס. (ובצדק אגב, רק שהפאטס>רוב הליגה ברוב האספקטים ובמיוחד באימון אז לא התווכחתי. אבל בכל מקרה הנקודה היא שמאמן ה-OL שלכם לא עשה עבודה גרועה העונה והוא כן סוג של סקייפגוט)

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

תשמע, הפטריוטס הוא לא ארגון שמחפש אשמים. לא מעניין אותם מה חושבים בחוץ, הם בטוחים מספיק בעצמם כדי שהם לא יצטרכו שעיר לעזאזל. אני מניח שאם הוא עשה משהו זה כי הוא יודע מה הוא עושה. יכול להיות ששנה שעברה הליין היה עדיין תחת העבודה של מאמן ה-OL הקודם (שאימן במשך 25 שנה) והשנה זה כבר היה יותר תחת אחריותו של החדש ולכן הם שמו עליו את האחריות. אני לא יודע, אבל אני סומך על בליצ'ק שהוא יודע מה הוא עושה.
זכרתי את הדיון הזה דווקא ואני חושב שהוא היה בשלב מוקדם של העונה, כשההתקפה של הפטס תיקתקה. יכול להיות שזה היה פיקציה כי כל השחקנים היו בריאים ואז היה קל לבריידי, אולי שיחקנו נגד קבוצות עם הגנה לא מספיק טובה.
בסופו של דבר, אני חושב שהבעיה העיקרית של הפטס השנה – וזה היה נכון למרבית השנים הקודמות, עם האקספשן של שנה שעברה, זה שהם הגיעו לשיא מוקדם מדי. הם המשיכו בצורה חלקה מהסופרבול, כולם היו בריאים והם נראו מצוין במשך עשרה שבועות. אז הגיעו הפציעות והם נכנסו למצב שבו הם לא זורמים. אני מניח שאם הפצועים היו חוזרים שבוע-שבועיים קודם והיה מתאפשר להם לתרגל כולם ביחד עוד שבועיים, אולי הם היו חוזרים לשיא.
מצד שני, זה הפסד במקום שבו בריידי תמיד מפסיד ואם היו מנצחים את מיאמי כנראה שהיינו מדברים אחרת עכשיו. אי אפשר להגיע לסופרבול כל שנה.

רוני 25 בינואר 2016

הסופרבול יהיה צמוד.
אריזונה שיחקו ממש גרוע ועשו הרבה טעויות לא מחויבות. הפנתרס שיחקו טוב אבל אפשר לגמרי לראות איך דנבר ינצחו אותם. הפאס ראש שלהם יכריח את ניוטון לשחרר מהר, אתמול היה לו כמה זמן שרק רצה. אריזונה נתנו כמה מהלכים גדולים במסירה בגלל טעויות בסקונדרי וכי היה לו המון זמן. שני הדברים האלה יקרו פחות מול דנבר. ודבר נוסף זה שהריצה של אריזונה עבדה לא רע, דנבר יוכלו לרוץ עליהם גם ולדנבר זה חשוב כי פייטון משחק בינוני. ופאלמר עשה כל כך הרבה טעויות גדולות. מאוד מאכזב אחרי עונה מדהימה שלו.
הפנתרס ניצחו כי הם קבוצה טובה יותר אבל הם לא כאלה פייבוריטים בעיניי.
לפחות בריידי אכל דשא, קשה יותר לרמות כשלא משחקים בבית.

ירוק 25 בינואר 2016

ואנשים אמרו שקרוליינה זה לא הדבר האמיתי והם נהנו מלו"ז קל…
הרבה אנשים (גם אני) היו ספקנים, אבל בשורה התחתונה הם נתנו עונה גדולה, והדומיננטיות שהם הפגינו בפוסט-סיזן מול שתי קבוצות חזקות היא לא פחות ממדהימה.
מקווה שזה יעצר מול דנבר, אבל לא נראה לי.

Kirma der faux 25 בינואר 2016

שותף להתפעלות מהתצוגות של קרוליינה.
מה שיפה אצל הברונקוס השנה זה שכמעט בלי להבריק הם מוצאים פעם אחר פעם את האינצ'ים שיפרידו אותם מהיריבה, וזה הרגל מאוד שימושי. כשממול עמדו הסטילרס מנוטרלים מכל הכלים ההתקפייים שלהם האינצ'ים האלה לא נראו משהו, אבל הפאטס היו סיפור אחר.
עדיין קרוליינה נראים כרגע ברמה אחרת.

אח שלו 26 בינואר 2016

ועכשיו התפתחות שמאוששת את הטענה שהסיפור הגדול פה הוא קו ההתקפה: הפאטס פיטרו את מאמן הקו. בפעם הראשונה שהם מפטרים מאמן מאז שאני זוכר. שעות אחרי המשחק. קו ההתקפה היה זוועתי כל העונה (ושוב, אף לא שחקן אחד היה כשיר לאורך כל העונה, אבל עדיין). ועכשיו הספירות של כמות המכות שבריידי חטף אתמול עולה ל-25 אצל אלו שראו שוב את המשחק וניתחו אותו. זה פסיכי, אלו לא מספרים שאמורים להיות אפשריים.

אח שלו 26 בינואר 2016

ואגב, אני מסכים עם NO ONE – גם הסיפור עם לשנות את הסנאפ קאונט חשוב. היו צריכים לעשות משהו, כי מילר ו-וור היו עם חצי רגל בבק-פילד בשנייה של הסנאפ.

גיל 26 בינואר 2016

מצאו את הש"ג. אותו מאמן שקיבל תשבוחות אחרי המשחק נגד קנזס סיטי פתאום לא שווה בגלל שפגש פאס ראש הכי טוב בליגה.

נתי 26 בינואר 2016

וואו, מדהים אותי כל פעם מה שניו אינגלנד מוציאה מאנשים.
הם מפטרים את מאמן האופנסיב ליין. איך זה מעניין חובב פוטבול שאינו אוהד הקבוצה (אני אוהד אותם, ואותי זה בקושי מעניין)? ולא רק שזה מעניין אלא "הנה לא יודעים לקחת אחריות, זורקים על הש"ג".
הם מפטרים רסיבר שזה עתה צורף מהפרקטיס סקווד בזמן של מצבת פציעות בעייתית אחרי פאשלה עצומה (כריס הארפר נדמה לי)? בריידי לוקח אחריות בדיבורים בלבד.
נו באמת.
אין לכם עניינים בקבוצות/כוכבים שלכם להתעסק איתם?
כנראה שהם עובדים טוב אחרי הכל…

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

על זה נאמר – Haters gonna hate.

יובל 26 בינואר 2016

זה בא בתגובה לאיזה מישהו אלמוני שכתב:
"מה שאני אוהב אצל בריידי זה שהוא תמיד לוקח אחריות. האיש ספג יותר מכות מכל קב אחר השנה ולא אמר היום במסיבת עיתונאים מילה רעה על אף אחד מהקו או מהשחקנים שלו. לקח את מלוא האחריות".
אז אולי במסיבת העיתונאים הוא "לקח אחריות" אבל ברור שבתוך הארגון זה היה אחרת. תקרא קצת אתרים, לפחות שלושה פרשנים שקראתי כותבים שבריידי אחראי לפיטורים שלו וכינו את זה "לברון סטייל" אז מספיק עם הצביעות.
אגב אישית אין לי שום בעיה עם זה שמפטרים אנשים שלא עשו את העבודה שלהם כמו שצריך. הייתי מקווה שיישמו את זה גם אצלנו.

נתי 26 בינואר 2016

מי זה אצלנו (סליחה על הבורות)?

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

לא הבנתי את הקשר בין מה שבריידי אמר לבין הפעולות של ההנהלה של הקבוצה. אתה חושב שבריידי פיטר אותו? כל השנים של מעקב צמוד שלך אחרי הפטס לימדו אותך שבריידי הוא לברון שמקבל החלטות ניהוליות?
או להזכיר לך מי אמר we had some protection issues today?
יאללה, בריידי הפסיד, תהנה מזה שהקבוצה שקפצת על העגלה שלה ניצחה. תעזוב את הפטס בשקט לאיזה יום. אני מניח שגם אתה יודע ששנה הבאה הם יחזרו שוב לשלוט בליגה. נודניק

נתי 26 בינואר 2016

אגב אריאל, איך אתה מסביר את זה? הרי באמת הוא היה צריך להתמודד עם פציעות מטורפות (והפרישה של קונלי)?

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

מסביר מה?

נתי 26 בינואר 2016

את עצם ההחלטה על הפיטורים (ללא קשר לבריידי וכו'). קונלי פרש, סולדר שבאמת טוב, נפצע מוקדם, וולמר היה פצוע הרבה סטורק היה פצוע הרבה, את וונדל כבר מי זוכר… איך אפשר לעבוד כשכל שבוע הוא היה אמור להרכיב טלאי על טלאי?

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

בניגוד לאנשים מסוימים, אני לא טוען לידע פנימי על מה שקורה באימונים של הפטס. אני מניח שהצוות המקצועי שם ראה דברים שלא מוצאים חן בעיניו. פציעות אף פעם לא היו תירוץ אצל הפטס. גם כל הדברים שמדברים עליהם – הסנאפ קאונט, הפציעות, העובדה שהרסיברים היו סגורים – כל זה לא מסביר בסופו של את העובדה שבריידי חטף כל כך הרבה. קח את הדאונים הרביעים בתור דוגמא, כמו גם את ההמרה לשתי נקודות – בכל המקרים האלו היו עליו מגנים תוך שניה בערך. לא היה לו זמן לכלום. היו מקרים שאתה מסתכל על מהלך בהילוך החוזר ורואה שחקני הגנה של דנבר מנפנפים שחקני אופנסיב ליין של הפאטס כאילו כלום. כאילו השחקנים האלו אפילו לא מנסים לעצור אותם. אם יש משהו שאני זוכר מהימים שהייתי קורא את TMQ זה שהוא תמיד היה נותן את האופנסיב ליין של הפטס בתור דוגמא חיובית לזה שלא חייבים שחקני סיבוב ראשון בשביל אופנסיב ליין טוב – כל מה שצריך זה ששחקנים לא יעמדו סתם. תמיד ינסו לחסום מישהו. זה הרגיש פה כאילו לא ניסו בכלל. כאילו לקחו שחקנים מהרחוב לשחק שם. וזה די מדהים, כי שבוע לפני, נגד הצ'יפס, בריידי קיבל בדיוק היט אחד (לעומת 25 במשחק השבוע). אז כנראה שיש דברים בגו ואני סומך על הצוות המקצועי שהוא יודע מה הוא עושה.

יובל 26 בינואר 2016

אתה בזמנו תקפת את מאנינג על האמירה הזו והוצאת אותה מכל פרופורציה אז עכשיו אתה לא יכול לבוא בטענות. לפחות מאנינג לא יצא צבוע כמו בריידי, אומר דבר אחד במסיבת העיתונאים ובפועל מלכלך עליו בשיחות פנימיות.
אתה רשאי להאמין שבליצ'ק לקח את ההחלטה לבד ולבריידי, המגה-סטאר של הקבוצה, לא היה שום סיי בנושא שנוגע ישירות אליו בצד ההתקפי. זה אמין בדיוק כמו הסיפור של לברון ובלאט. אבל אם זה מה שעושה לך טוב אז לבריאות. העיקר שמצאתם את האשם בהפסד.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

חחח, עכשיו יש לך מקורות פנימיים בפטס שאומרים לך מה בריידי אמר בשיחות פרטיות. מה עוד הוא מספר, איזה תחתונים ג'יזל לובשת בלילה?

יובל 26 בינואר 2016

לא, ג'יזל היא העוזרת שלו כשצריך ללכלך, לא בשמו, על הרסיברים אחרי הפסד בסופרבול ולנקות את עצמו.

דור 26 בינואר 2016

אני לא יודע אם בריידי הלך אחרי המשחק וגרם לפיטורים של המאמן אבל דבר אחד ברור, החוליה החלשה ביותר בהתקפה של ניו אינגלנד ובכלל בניו אינגלנד הייתה קו ההתקפה בין אם בגלל המצ'אפ או המאמן.
כל ילד שרואה פוטבול משלשום יודע את זה.
כשבריידי עומד על הדוכן ובניגוד לפייטון שדיבר על זה ביושר אומר שכל האשמה עליו זה עוד יותר מדגיש את "האשמה" של הקו, לדעתי לפחות…
ואולי גם כי זה נהיה הנושא המדובר ביותר אחרי המשחק הזה…

יובל 26 בינואר 2016

אם אתה מדבר על המשחק אתמול אני מסכים. אני חושב שנקודת החולשה של נ"א באופן כללי היה הויתור המוחלט על משחק הריצה. לפי הכתבה המצוינת של ESPN, דנבר שמו חמישה שחקנים בקופסה 30 פעם במהלך המשחק כי הם ידעו שנ"א לא ירוצו ואפילו אם ירוצו יעצרו אותם בקלות.
נגד כל קבוצה אחרת הם עשו את זה בקושי 10 פעמים בממוצע למשחק, וגם זה רק במצבי מסירה ברורים.
הרבה מאוד יהיה תלוי בדיון לואיס ואיך הוא יחזור בשנה הבאה.

NoOne 27 בינואר 2016

LOL
אנשים פה חושבים שבריידי מפטר עוזרי מאמנים? LOL
הוא אפילו לא עוזר מאמן , הוא העוזר מאמן של העוזר מאמן
העובדה שפיטרו אותו למחרת רק מראה שההחלטה לפטר אותו הגיעה כבר מזמן , פשוט ב NFL אי אפשר לפטר מאמנים או עוזרי מאמנים באמצע העונה כי זה לא כדורסל או כדורגל , יש פה שיטת משחק,סכימות התקפיות והגנתיות
ב NFL לא מפטרים מאמנים על בסיס משחק זה או אחר , אפילו לא הספיקו לראות את הוידאו של המשחק ןמה בדיוק קרה וכבר פיטרו אותו , הייתה החלטה לפטר אותו לפני הרבה זמן , בדיוק כמו שמפטרים מאמנים מייד למחרת סיום העונה , זה קורה בכל קבוצה.

נראה לי בריידי הוא גם זה שהחליט בשביל ה NFL לפתוח בחקירה נגד פייטון מאנינג על הסמים שהוא לקח , אם זה יהיה כמו שאר "החקירות" של ה NFL עדיף לפייטון מאנינג לפרוש עכשיו

יובל 27 בינואר 2016

LOL אלק אי אפשר לפטר מאמנים באמצע העונה, מפטרים מאמנים על ימין ועל שמאל. הקולטס למשל פיטרו את פפ המילטון (ימ"ש) .
בתור אחד שמנשק את הטבעות של הצ'יטס כל יום אתה יודע טוב מאוד שהם לא פיטרו מאמנים כבר שנים על גבי שנים.
לפטר מאמן, שעות אחרי משחק, זה חריג מאוד בקנה מידה שלהם ולמען האמת גם בקנה מידה של כל קבוצה שמגיעה לגמר אזורי.
זה לא קבוצה כמו קליבלנד או מיאמי שעוברות עונות כושלות ומעיפים את כולם מיד אחרי הסנאפ האחרון.
גם אם הוא עשה עבודה מחורבנת, וזה בהחלט אפשרי, יש דרך לעשות את הדברים האלה מבלי שהדבר ייראה כהטלת אחריות ישירה.
הרי רק בשבוע שעבר כולם היו מלאי תשבוחות לאופנסיב ליין שלהם ופתאום הם זורקים אותו מתחת לאוטובוס. אם זה לא "למצוא שעיר לעזאזל" אז אני לא יודע שעיר לעזאזל מהו.

גיל 27 בינואר 2016

מה זה לא עוזר מאמן של עוזר מאמן? הוא מאמן האופנסיב ליין, זה לא משהו זוטר. אולי בעצם הם עשו לו טובה כדי שיוכל למצוא עבודה במהירות במקום אחר.

urlacher 27 בינואר 2016

שאלה פשוטה – למה ומי בדיוק בפאטס צריך "שעיר לעזאזל"?
יש איזשהו ספק במעמדו של בליצ'ק? של בריידי? מישהו חושב שהם לא יהיו שם גם שנה הבאה(ולצערי גם זו שאחריה כנראה)?

איזה טוב זה עושה להם שהם מפטרים מישהו? אני פשוט לא מצליח להבין.
לא הסתדר איתו משהו ופיטרו אותו.

גיל 27 בינואר 2016

למה? כי הרבה יותר קל להסיט את הדיון על קבלת ההחלטות של המאמן שבכל מסיבת עיתונאים אומר שההחלטות שלו הן הכי מתאימות ולזרוק את האשמה על מישהו אחר. זהו בדיוק, שלאף אחד אין ספק במעמד של ביליצ'ק ואם מישהו מעז לערער בקצת על הצורה שהוא מקבל החלטות אז זה נחשב כחילול הקודש כי הוא גאון ואנחנו לא מבינים כלום. אני אגב ממש לא חושב שזה קשור לבריידי כי לא רואה איך יש לו קשר לקבלת החלטות כאלו.

אח שלו 27 בינואר 2016

ULRACHER, NO ONE:

אל תנסו לבלבל אותו עם לוגיקה או עובדות. יש פה "זעם קדוש" ומזויף שצריך להפנות כלפי הפאטס – בליצ'יק חיפש ש"ג! בריידי התבכיין! – אז היתר פחות חשוב.
וברצינות: לחשוב שבליצ'יק מקבל הוראות מבריידי על את מי לפטר, או שלבליצ'יק איכפת שאשמה תוסט ממנו אל ש"ג, זה לא להבין איך הליגה עובדת ובעיקר לא איך בליצ'יק עובד.

הסיפור של גוג' (מאמן קו ההתקפה) הוא לא "של המשחק האחרון". אני אישית כותב פה על קו ההתקפה הזוועתי של הפאטס כל העונה, כולל כשהפאטס דרסו כל מה שזז. שימו לב שקו התקפה זה לא רק משחק מסירה. כשבריידי משחרר מסירות בפחות משנייה אז אין לך יכולת לדעת איך קו ההתקפה באמת.
קו ההתקפה זה גם משחק ריצה. והנתון הכי חשוב למדידת קו ההתקפה זה כמה יארדים משיג הרץ לפני מגע ראשון. הפאטס היו זוועתיים בתחום הזה כל העונה. הדרך היחידה שלהם לרוץ הייתה עם דיון לואיס, שהשתחרר מ-17 תאקלים כל פעם כדי להשיג 5 יארד.

כן, היו הרבה מאוד פציעות (אף אחד מכל שחקני קו ההתקפה לא נשאר בריא העונה), אבל אני מניח שהפאטס ראו שאין מגמת שיפור ורצו מאמן אחר שיקדם את כל הרוקיז שיש להם בשנים הבאות.

Comments closed