קלופומניה (1) – התיקו בדורטמונד

קלופ לא התרגש מקבלת הפנים בדורטמונד ויחד עם חוליה אחורית שנתנה את משחקה הטוב העונה הראה שהוא גם טקטיקן בחסד

לומר את האמת, הייתי מוטרד מאוד לפני המשחק הזה. זה לא רק העובדה שעלינו בחוץ מול אחת הקבוצות הטובות באירופה (כן, בהחלט), בעלת התקפה מפחידה שכוללת את רויס, אובמיאנג, מחטריאן (האיש שגרם לאוהדי ליברפול ללמוד ארמנית לפני שנתיים) ועוד, אלא גם כל פסטיבל קלופ הזה שהיה לי חשש שיאפיל קצת על המשחק ולא יתן לקבוצה שקט.

זה לא שחששתי שנעוף מול הגרמנים – כמו שאמרתי, זאת קבוצה אדירה ולכן זאת התוצאה הסבירה (אם כי, כמובן, לאור התוצאה אתמול, אם בסוף לא נעבור שלב אני אהיה מאוד מאוכזב) אלא יותר שנושפל. שיווכח שאנחנו לא ראויים לרמות האלו. בטח בהרכב שעלינו אתמול, שהוא מאוד אפור וחסר ברק. פחדתי מתבוסה. יותר מזה, פחדתי שמכל הפסטיבל הגדול הזה נקבל רק קבוצה אחת על המגרש.

והאמת היא שבחצי הראשון של המשחק, עד הגול, זה באמת נראה ככה. דורטמונד עשו עבודה מצוינת בלתת לנו את הכדור בחצי שלנו אבל לא להצליח לקדם אותו הלאה, והיכולת המאוד בינונית של החלק האחורי בניהול משחק מסירות ראוי, גרמה להרבה מאוד איבודי כדור ומצבים מסוכנים לגרמנים. היתה הרגשה של שחקנים מליגה נמוכה שלא ממש יודעים איך להתמודד בליגה של הגדולים ושהשער(ים) הם רק עניין של זמן.

ואז הגיע הגול, ופתאום הכל השתנה. זה לא שליברפול הפכה למכונה התקפית משומנת – למרות כמה וכמה מצבים מסוכנים – אלא שפתאום היא קיבלה ביטחון שהיא כן ראויה לרמות האלו.

ופה נכנס הדבר שאני הכי מרוצה ממנו – קלופ הראה אתמול במחצית שלא מדובר רק במוח כדורגל משומן אלא גם בטקטיקן מעולה. אני חושב שבניטז היה יכול להיות גאה לגמרי בדרך שבה ליברפול שיחקה בחצי השני. במקום לנסות להחזיק בכדור ולהניע אותו עד למציאת הפרצה, קלופ ויתר על החלק הזה לגמרי בחצי השני והעמיד את הקבוצה על המגרש כך שהמצב היחיד באמת שדורטמונד הגיעה עליו היה השער – גם הוא במצב נייח ועם מיסמאץ' ממש גרוע (מה לאלנה עשה על האמלס אלוהים יודע). מין בונקר אבל לא כזה שאתה מרגיש שממש צרים לך על השער (נניח, אתלטיקו מול בארסה לפני כמה ימים) אלא בצורה רגועה פשוט מונעים מדורטמונד לפתח את המשחק הרגיל שלה.

ופה מגיעה המילה הטובה השניה, וזה לחולייה האחורית שלנו. בעוד החלק הקדמי לא ממש הבריק אתמול, למעט אוריגי שעשה בדיוק את מה שרצינו ממנו (כמו שאמרתי לא פעם, הוא לא סקורר אבל היכולת שלו להוות מרכז ההתקפה, להחזיק כדור ולאיים בגודל והמהירות שלו על הבלמים היא מצוינת), הרי שההגנה היתה פשוט מצוינת.

זה מתחיל במיניולה, שאולי לא נזקק להצלות גדולות אבל כמו בשבועות האחרונים היה יציב מאוד בלי טעויות, ממשיך בלוברן (גרף השיפור הכי תלול בתקופה של קלופ אצלנו. האיש אשכרה נראה כמו בלם. אם הוא רק היה יודע לנגוח לשער) וסאקו והרגליים הארוכות שהצילו גול בטוח, קליין שהיה מעולה בשני הצדדים של הכדור וגם הקישור האחורי שלא הפסיק ללחוץ ולהפריע לדורטמונד לפתח את ההתקפה הרגילה שלה. מילה של כבוד מגיעה לג'ו אלן, שנאלץ להחליף את הנדרסון בחצי השני (מדברים על זה שאולי הוא סיים את העונה, שזאת אבידה גדולה מאוד) והיה לטעמי הטוב במגרש בחצי הזה.

כמובן, לא צריך להתלהב יותר מדי. זה דבר אחד לנהל בונקר (או משחק טקטי, כמו שאוהבים המומחים לקרוא לזה) במגרש החוץ הכי קשה בליגה וזה דבר אחר לגמרי לעשות את זה בבית. ההתקפה של דורטמונד היא עדיין אחת הטובות באירופה ולדעתי שווה לפחות שער אחד אצלנו. אם זה המצב, הרי שהחלק ההתקפי יצטרך לתת הרבה יותר ממה שראינו אתמול.

בינתיים, אפשר להיות רגועים. אולי אנחנו עוד לא ברמה האירופית הכי גבוהה, אבל יש לנו את מה שצריך כדי להתקרב לשם.

*

וחוץ מזה, היה נורא מרגש.

klopp

קונטה
בדרך לדרך חדשה

45 Comments

ran 8 באפריל 2016

קלופ הכין את הקבוצה מצוין ולא דרש כמו בדר"כ
להתחיל את הלחץ כבר על הבלמים אלא באמצע המגרש,
בכך ניטרל את המהירות האדירה של התקפת דורטמונד.
עם שחקני התקפה יותר מוכשרים מלאלנה ומילנר היינו מנצחים אתמול,
הגנת דורטמונד בעייתית ואוריגי שלא פעם מתקשה בליגה האנגלית נראה עוצמתי ביחס לגרמנים.
השוער שלהם היה פנטסטי ועצירת הבעיטה של קוטיניו היתה וירטואוזית.
דורטמונד קבוצה טובה יותר ולמזלנו רויס שיחק על קליין ואם יוסט לצד של מורנו בתוספת גונדוגאן,
יהיה קשה מאד בגומלין.

ran 8 באפריל 2016

ואני מחזק את הדברים על הפתעה הכי גדולה בעיני – לוברן,
שמשחק נהדר.

מאיר (חדש בשכונה) 8 באפריל 2016

"עם שחקני התקפה יותר מוכשרים מלאלנה ומילנר היינו מנצחים אתמול…."
שני אלה אינם שחקני התקפה, הם רול פליירים שלא מפסיקים לנוע. אם היו שמים במקומם שחקני התקפה, זה היה נגמר בתבוסה.

ran 8 באפריל 2016

אז לשיטתך על קלופ לבסס עליהם את הרכב בשנה הבאה, אחרת הקבוצה עשויה לסכן את הרביעייה הראשונה חס וחלילה ולוותר על מקומות 6 עד 9 המכובדים?

מאיר (חדש בשכונה) 8 באפריל 2016

לא אמרתי שעליהם צריך לבסס הרכב, אבל הם שחקני סגל מהסוג שהוא נכס למאמן שיכול להשתמש בהם במשחקים מהסוג הזה שהקבוצה פחות דומיננטית, ובמשחקים אחרים, אולי רק אחד מהם.

Matipool 8 באפריל 2016

המשחק הכי טוב של סאקו שראיתי . הפתיע אותי ברמות .
אכן משחק מצוין של ההגנה ועזרה נהדרת של הקישור האחורי . כואב הלב על ההחמצה של אוריגי בשניות הסיום של המחצית . יתרון של 2:0 בשנייה האחרונה של המחצית היה יכול לגמור על הגרמנים . לא להאמין שהשוער שלהם אתמול הוא לא השוער הראשון ומשחק רק בליגה האירופית ( ובגביע הגרמני ? ) . אם אני זוכר נכון , הוא גם מאד מבוגר .
לגבי הנדרסון – חבל מאד ועצוב אם הוא אכן גמר את העונה . צריך לזכור שהוא משחק כמעט כל העונה פצוע עם כאבים בכף הרגל וזו כנראה הסיבה שהוא פחות טוב העונה . מקווה שלוקאס כשיר בקרוב מאד כי חייבים גיבוי לצ׳אן , מילנר ואלן .
מאמין שבשבוע הבא פירמינו כבר יפתח בהרכב . הוא צריך להיות זה שיעשה את ההבדל .

אריאל גרייזס 8 באפריל 2016

עצוב לי על הנדרסון במיוחד אם הוא יחמיץ את היורו בגלל זה (ואני לא אוהד אנגליה, אבל חבל לי עליו). מצד שני, אולי זה יתרון אם זה יתן לו קיץ לנוח. מדהים שלפני שנה הוא נחשב לשחקן הכי לא פציע שלנו והכי באנקר בהרכב, כזה שיעלה לך שני משחקים בשבוע במשך עונה שלמה. הוא לא באמת חזר כמו שצריך מהפציעה הקודמת.

אדם 8 באפריל 2016

הוא בן 35 והיה במשך שנים השוער הראשון שלהם…. אז בהחלט אפשר להאמין.

Matipool 8 באפריל 2016

כן , הוא גם היה המחליף של נויר בנבחרת אבל חשבתי שהוא כבר יותר קרוב ל-40 .

רובי פאולר 8 באפריל 2016

35 זה ככ זקן?! :-(

Matipool 8 באפריל 2016

הכל יחסי , רובי .

karim the dream 8 באפריל 2016

הקבוצה משחקת מצוין בלי כדור- ממש ברמה של אריות אירופה. הבעיה היא שאין לנו כישרון בקישור ובהתקפה כמו לאחרות. בקישור אנחנו צריכים קשר אמצא סטייל ג'ו אלן רק טוב יותר, ואני מתכוון לאחד שיכול לשמור על הכדור ולא להסתבך איתו ברגע שמופעל לחץ. צ'אן והנדרסון מוסרים מצוין, אך לא יכולים לטפל בכדור, וכל לחץ שמופעם עליהם היא סכנה לאיבוד כדור. המגנים סולידיים (יחסית כמובן..), לוברן מצוין וסאקו היה טוב היום, אבל משחק הרגל שלו גורם להתקפי לב.
אוריגי היה מעולה היום, מעניין אם יזכה לעוד הזדמנות בגומלין. הטכניקה שלו הרשימה אותי יותר מהכל. לא ראיתי זכר לכך בשום משחק ליגה עד עכשיו. קוטיניו דווקא היה פחות טוב אבל אין תלונות.
אם נצליח להשיג שחקן כנף מהיר וחזק, מה שכל כך חסר, אני חושב שנוכל להתחרות על טופ 4 בעונה הבאה. היסודות של השיטה באמת מונחלים כבר לקבוצה, וטקטית הם עומדים טוב מכל קבוצה באנגליה, חוץ מלסטר. (וכנאה החל מהעונה הבאה סיטי עם פפ שתוכל להתשדרג מאוד באספקט הזה, וצ'לסי היא צ'לסי..)
הקבוצה יכולה לעבור את בורוסיה דורטמונד!! מי היה מאמין..

SG8 10 באפריל 2016

מרקוביץ אמור לחזור

D! פה ועכשיו 10 באפריל 2016

נאמר לו שיקבל הזדמנות בטרום העונה.

עוד שחקן שיכול לפרוח אצל קלופ באגף. אבל הוא לא דומה לג'ו אלן או לקשר אמצע בשום צורה.

רן הסקאוזר 8 באפריל 2016

הכנה נהדרת של קלופ למשחק, עמדנו נהדר לאורך רוב המשחק ולא נפלנו מהם ואף יכולנו לכבוש אפילו עוד שער או שתיים אבל לא נהיה חזירים.
סאקו במשחק מצויין בהגנה אבל קצת מפחיד עם הכדור כרגיל, לוברן מצויין, כמובן גם קליין אבל מי שבאמת היה נפלא הוא מורנו שהיה מאוד ממושמע אתמול, פחות עלה להתקפה אבל הגנה נהדרת פשוט שיתק את מחטריאן.
הנדרסון לדעתי לא היה טוב (חבל שנפצע) ואלן שנכנס דווקא הוסיף לנו והיה טוב יותר. צאן כמו שדיברו מעליי, צריך ללמוד להתמודד עם לחץ.
ועוד מילה כמובן על אוריגי שהיה נפלא – עדיין לא הכי מלוטש אבל כשיהיה בהחלט יהיה אימה על כל הגנה. גם מהיר גם חזק וגם טכני, ואפילו ראינו שהוא חכם (הגול היה יופי של הבנה של חלוץ) . יופי!!!
מאמין שקלופ יבוא לאנפילד לשחק מבוקר יחסית על מנת לא לחטוף ואולי לתפוס את דורטמונד עם המכנסיים למטה, זה מסוכן אבל סוף סוף יש לנו מאמן שהוא גם טקטיקן שאפשר לסמוך עליו.

אריק 8 באפריל 2016

הנתקפה של דורטמונד שווה שער אבל גם ההגנה

בילבו באגינס 8 באפריל 2016

אל תשכחו שמי שזוכה באירופית מקבלת כרטיס לצ'מפיונס . לדורטמונד כבר יש כרטיס בכל מקרה ליברפול צריכה לתת הכול בגביע הזה. אם ליברפול עוברת את דורטמונד המצב שלה לא רע בכלל . לא נשארו המון קבוצות אדירות במפעל. הספרדיות ויאראל וסביליה ובילבאו מאוד טובות אבל זה אפשרי

אריאל גרייזס 8 באפריל 2016

תאמין לי שאנחנו לא שוכחים..

אלי 8 באפריל 2016

אף אחד לא שוכח, טפו טפו טפו.
אחת מהספרדיות תצא בסיבוב הזה, ויש סיכוי שאחת נוספת.

אריאל גרייזס 8 באפריל 2016

בסוף שחטאר תיקח

cookie-monster 8 באפריל 2016

לא שוכחים את זה.. אבל גם לא שוכחים שזה כדורגל והכל יכול לקרות ב90 דקות.לא רק לטוב.. גם לרע. 180 זה לא הרבה יותר מזה. הדרך ארוכה ולוקחים אותה 90 דק כל פעם.

cookie-monster 8 באפריל 2016

האמת זה די הגיוני שקלופ יסתדר עם חיה שיותר מוכרת לו (הזירה הארופאית) מאשר זאת שחדשה לו לגמרי (הפרימייליג)
ובטח לא מזיק שלמועדון שאותו הוא מוביל יש מושג לא רע בכלל איך להתמודד עם החיה המוכרת הזו.

אבי גלברט 8 באפריל 2016

טוב ,כרגיל סיכום מדויק להפליא סהכ .ההינו קונים 1-1 לפני אבל זה ממש לא גמור .
דורטמונד שווה גול באנפילד על הנייר ואנחנו נצטרך שניים ..
מסכים על המחמאות ללוברן ,קליין ואלן .כנראה שקלופ ידע את חולשות והלך חזק על השטחים הריקים שהתפנו לקליין בצד ימין .
אלן חטף ממני חזק שבוע שעבר ובגלל זה היה בסדר גמור היום במסגרת המוגבלויות כמובן .D
השד לא נורא כ"כ ואפשרי ולדעתי פירמיניו יחליף את הנדרסון בהרכב שבוע הבא ויוריד את מילנר אחורה .
קלופ הוכיח שוב עם אוריגי במקום סטארידג' שאצלו אין שמות אלא עבודה .
1-1 לא מספיק ואפשר רק להצטער על ההחמצות של לוברן ואוריגי ועל שתי ההצלות של השוער על קוטיניו (נסגר היטב ) .
נקווה לטוב …

באבא ימים 8 באפריל 2016

די קלעת למחשבותי. ראיתי את ליברפול של בניטס באירופה אתמול. זו כבר התקדמות. עדיין- המבחן הגדול של ליברפול איננו משחקים מהסוג הזה. אלא לנצח משחקים מעמדה של דומיננטיות. אני שבמשחקים מהסוג של המשחק של אתמול אנחנו יכולים להתמודד מול כמעט כל קבוצה. החולשה שלנו במשחקים כאלה תהיה מול קבוצות סופר טכניות דוגמת ברצלונה או קבוצות עם יכולת גבוהה יותר בבעיטות ממרחק. דורטמונד היו די חלשים בנקודה הזו אתמול.

באבא ימים 8 באפריל 2016

וכל משפט שכורך את המילים ״מורנו״ ו"אחראי״ ביחד, צריך להמחק מחמת פגיעה ברגשות דתיים. אלא אם מכן לפני המילה אחראי מופיעה המילה ״לא״.

הוא יצא בזול מעבירה על סף הרחבה והתיקול שלו לקראת סוף המשחק היה מופת של טמטום.

איאן ראש 9 באפריל 2016

כל מילה. אם הילדון של דורטמונד לא מצליח להתחמק זה אדום ואולי גם פציעה לשחקן יריב. העיקר שאחרי שריקה מניף את הידיים בפליאה.

אמיתי 8 באפריל 2016

לדעתי ההצלחה הכי גדולה של קלופ היא מנטלית. המילחמה שליברפול
נתנה בייחוד במישחק חוץ וחוסר ההתבטלות מול הלחץ של דורטמונד
זה הדבר שחסר לאנגליות באירופה.

אריאל גרייזס 8 באפריל 2016

אני לא אוהב את ההגדרה "מלחמה". להיפך, זאת היתה עמידה טקטית לעילא – וזאת לטעמי הבשורה

אמיתי 8 באפריל 2016

תקרא לזה קשיחות מנטלית…רק להשוות את איך שטוטנהאם שיחקו
מולם בלי קשר לטקטיקה ואיכות בסגל. אפשר גם להגיד אמונה עצמית.
בהרבה מקרים בייחוד עם נחיתות זה נה שעושה את ההבדל

cookie-monster 8 באפריל 2016

להעיר את הדרקון שבפנים
הוא שם

רובי פאולר 8 באפריל 2016

השד לא נורא כל כך!!!
מיניולה 6. שלט בעניינים, יציב בסהכ, חייב להיגמל מהשטויות עם הרגל ברחבה! על פרננדו שמעת?
קליין 7. מצוין בשני הצדדים
לוברן 7. ממשיך להפתיע כל שבוע
סאקו 8. היה בכל מקום, זוכר טעות אחת שלו כל ה 90 דקות
מורנו 6. עשה דברים יפים עשה גם דברים טיפשיים
צאן 6. לא בא מספיק לידי ביטוי
הנדו 6. כנל
(אלן 6. בסדר)
מילנר 6. שרף שטחים וחמצן אבל לא מאיים
קוטיניו 5. זה לא ככ סוג המשחקים בשבילו
לאלאנה 6. מילנרית היה בסדר, התקפית לא תרם
אוריגי 6. סבבה, אם היה מבקיע את השני…

אריאל גרייזס 8 באפריל 2016

מילנרית היה בסדר זה מעולה. לאוריגי מגיעה עוד חצי נקודה-נקודה לטעמי. קוטיניו זה באמת מסוג המשחקים שבהם הוא לא עושה הרבה – הוא רק צריך להביא את הקבוצה למצב אחד/שניים וזה בדיוק מה שהוא עשה, רק חבל שזה לא נכנס.

אבי גלברט 8 באפריל 2016

לא עשה הרבה ,אבל אם אחד משתי הבעיטות שלו בפנים אנחנו עם רגל וחצי בחצי גמר ..אהבתי רובי את המילנרית… כן אם היה לנו אתמול טיפ טיפה יותר ברק בהתקפה… .לגבי סאקו ,ההיתי מוריד ל7 ,עדין הבחור הכנה לצינטור בכל נגיעה מתוכננת בכדור… =)

רובי פאולר 8 באפריל 2016

אבל אתמול כל נגיעה למעט אחת הייתה מלמיליאן

טל 12 8 באפריל 2016

מילנר בישל. בגדול אני חושב שהוא נתן עונה לא רעה מבחינה התקפית.ומעבר לזה, צריך מבוגר אחראי בקבוצה.

איאן ראש 9 באפריל 2016

מילנרית זה מעולה.
עם היכולת הטובה של לוברן אני עדיין מתקשה להשתכנע שהוא בלם ראוי. כמובן שגם סאקו. עם מאטיפ אני מקווה שיגיע עוד אחד, האם מותר לבקש את הומלס?

Matipool 8 באפריל 2016

+1 על המילנרית .

D! פה ועכשיו 8 באפריל 2016

לא עלינו אתמול לתקוף. הצוות ההתקפי עלה לרבע שעה ולאתמול זה היה לגמרי מעולה

kirma der faux 8 באפריל 2016

מבחינת איכות הכדורגל, החיבור והזרימה והיכולת ההתקפית בכלל אני לא רואה הבדל כזה גדול בין קלופ ורודג'רס. נראה לי שקלופ והצוות שלו טובים בהרבה בבניית תוכנית הגנתית ברורה שמסייעת לבלמים ולשוער לקבל החלטות מהירות בביטחון. הדבר שאני זוקף במיוחד לטובת קלופ בהשוואה הלא הוגנת לשני הצדדים הזאת הוא היחס למפעל האירופי. שנה שעברה ראיתי את נקודות השפל בויתור מראש על המשחק במדריד והעליה בהרכב משני למשחק בו הודחנו מול בשיקטש. טענתי אז בניגוד לדעת אריאל שהמשחק ההוא היה חשוב בהתחשלות הקבוצה, ואסור לזלזל בו בגלל משחק מול סיטי (שניצחנו) מיד אחרי. לדעתי אחרי ההדחה נחלשנו מאוד מנטלית עד הסיום המבזה של העונה.

kirma der faux 8 באפריל 2016

לגבי העתיד הקרוב, הפציעה של הנדרסון משמעותית מאוד. בלעדיו התקשנו מאוד בלי קשר לעומד מאחורי הקוים.
בליגה צפויים לנו שני משחקים גם בלי צ'אן בגלל השעייה. אני מקווה לראות את סטיוארט ו/או בראנגן/צ'יוירלה (לא סגור עדיין עד הסוף על השם של הבחור) מקבלים הזדמנות כחלק מההרכב הראשון.
פירמינו וסטארידג' ייצטרכו להרוויח את המקום שלהם בחזרה בהרכב, וזה דבר חיובי מאוד. אולי גם בנטקה עוד יכול להחליט שהוא בעניין, אבל יש סיכוי שהוא שיחק את דקותיו האחרונות כשחקן ליברפול. כדור הבדולח שלי מראה סדרת השאלות ביעדים הולכים ומתרחקים.

cookie-monster 8 באפריל 2016

יש שמועה שסימיאונה רוצה את בנטקה והולך לשלם את מה שליברפול דורשת עליו ( 37מ)

kirma der faux 8 באפריל 2016

בקרוב יהיו שמועות על פסז', ריאל, צ'לסי, או כל קבוצה שחסר לה או עלול להיות חסר לה בקרוב חלוץ.

ההימור שלי הוא שאחרי עונה כושלת אף אחד לא ירצה לשלם את הכסף ששילמנו עליו ושאנחנו משלמים לו, לכן נראה לי שגם אם ילך לקבוצה גדולה זה יהיה בהשאלה. אם הוא לא ישכיל להבין שבשביל להצליח בקבוצה גדולה הוא צריך ללמוד לשנות ולפתח את המשחק שלו הוא ימשיך להיות חלוץ של קבוצות קטנות, ובגלל שהשכר שלו יישאר גבוה הוא ייצטרך לנדוד רחוק יותר כדי לקבל אותו.
הלוואי שאיזה אסימון ייפול ונראה אותו פתאום משתלט על העמדה הקדמית שלנו, אבל לא סביר.

D! פה ועכשיו 8 באפריל 2016

הלוואי שהוא ירצה ללכת לעשות ים כסף בסין ונקבל עליו 60

אריאל גרייזס 8 באפריל 2016

זה מה שיקרה עם בלוטלי

cookie-monster 9 באפריל 2016

הם יכולים לקבל את שניהם במבצע
100מליון לשנים!!
מה לא שווה?

Comments closed