הניצחון על ויאריאל – הבוקר שאחרי

זה לא היה ביצוע מבריק, זה היה ביצוע מושלם

13124521_10154307325147573_8925342753906011437_n

גם אתם התעוררתם בשש בבוקר כי הילדים שלכם קפצו עליכם אבל זה ממש לא הזיז לכם כי אנחנו הולכים לגמר הליגה האירופית? גם אתם לא מצליחים להוריד את החיוך מהפנים והאשה לא מבינה למה?

להיות אוהד ספורט כרוך בכל כך הרבה אכזבות, אבל לפעמים זה כל כך שווה את זה.

יש לי לא מעט דברים להגיד על המשחק אתמול, אז אני אעשה את זה בנקודות כמו שאני אוהב.

1. לא יודע בדיוק באיזה שלב זה קרה, אבל מ"מקום בצ'מפיונס שנה הבאה" הפכה הזכיה בליגה האירופית למטרה בפני עצמה, בלי קשר למה שיקרה שנה הבאה. ראיתי את המשחק אתמול יחד עם עוד כמה מאות אוהדי ליברפול ואמרתי לחבר שלי שזה תמיד מדהים אותי שיש פה כל כך הרבה אוהדים. ולא סתם, חבר'ה צעירים – בני 15, 20, 25. אנשים שבחיים שלהם לא ראו אליפות של הקבוצה. איך זה קרה, שאלתי אותו. מה מביא אנשים לאהוד בכלל את ליברפול בתקופה הזאת? "יוסי בניון" הוא אמר לי. "איסטנבול", עניתי לו.

ואם יש סיבה לשמוח על העליה לגמר הרי הנה היא – מועדון כמו ליברפול חייב לתחזק את עצמו כל הזמן. יותר מדי שנים היינו בלי מאבקי אליפות, בלי צ'מפיונס. הניצחון אתמול חשוב כל כך כי בדרך שבה הוא הושג, עם המאמן הזה על הקווים, עם השמחה ביציעים ועל המגרש – כל יום כזה צובר לנו עוד כמה חבר'ה צעירים. שומר אותנו כקבוצה מובילה בעולם. מי היה מאמין רק לפני כמה חודשים שהקבוצה הזאת בכלל מסוגלת לזה. לעבור את יונייטד, דורטמונד, ויאריאל. מדהים.

2. אני מודה, היה טיפה אנטי-קליימקס בסוף המשחק. ככה זה עם מכורים לאדרנלין – קשה מאוד להתרגל לחיים בלעדיו. אחרי הדרמה האדירה מול דורטמונד, פתאום אתמול זה הרגיש כמעט קל מדי. אנחנו אוהדי ליברפול, זה אמור להיות בכפית. התרחיש הכי הגיוני שלי היה שנשים אחד אפס קטן ונגיע לפנדלים. התרחיש האופטימי ביותר שלי כלל גול של הספרדים ו3-1 לנו עם גול דקה תשעים לנצח את המשחק. ככה זה ג'אנקים של אדרנלין – לא מסוגלים בכלל לדמיין ניצחונות קלים.

3. אבל זה שלא היתה דרמה לא צריכה להפחית בעוצמת הניצחון. אם כבר, אז להיפך. אם מול דורטמונד זה היה ניצחון של נחישות, של אמונה, עם מעט מאוד טקטיקה וכדורגל "נכון", הרי שאתמול היה בדיוק ההיפך מזה. ביצוע מושלם לתכנון טקטי אדיר. תשמעו, אחרי הכל, כדורגל זה עניין של השפיץ של הנעל. אם הספרדים מכניסים את ההזדמנות שלהם בדקה השלישית, המשחק הזה היה מתפתח בצורה שונה לגמרי. אם הגול שלנו לא נכנס בדקה השישית, לך תדע איך המשחק מתפתח. אבל בהתחשב במה שקרה, הכל בדיוק עבד לפי התוכנית.

היה לחץ מאוד גדול בהתחלה, שהניב שער שפשוט הוריד כל כך הרבה לחץ מהקבוצה. עכשיו היא יכלה להתחיל לשחק כמו שהיא רוצה. ואז הגיעה קבוצה של קלופ. לא מבריקה בכלל אבל ממושמעת טקטית לחלוטין. לחץ גבוה על הכדור שפשוט ניטרל לגמרי את ויאריאל, הורדנו את ההילוך בחצי השני של המחצית הראשונה, הרדמנו את היריבה ואז בחצי השני לחץ מאסיבי על השער שלהם עד שהגול השני והמכריע הגיע. בשלב הזה הגיע הכרטיס האדום וזה היה סגור למעשה.

זו לאו דווקא התוצאה או ההזדמנויות – אלו היו 90 דקות של דומיננטיות מוחלטת מול קבוצה לא רעה בכלל שנתנה את המשחק הכי חלש שלה השנה – בעיקר בזכות התוכנית המושלמת של ליברפול, שהיתה הפוכה לחלוטין למה שראינו לפני שבוע.

4. לפעמים, כמו אתמול בערב בדרך הביתה, אני תופס את עצמי וקולט שרק לפני שנה היינו עדיין תקועים עם גלן ג'ונסון על קו ימין. אלוהים, איזה הבדל. נתניאל קליין, תעשה לי ילד.

5. אמר לי אתמול פרוסנר הבוגר שקלופ שלף אתמול שפן מבית דוויד שוויצר. לא יכול להיות שצ'אן היה פצוע, אמור לחזור אולי לגמר הליגה האירופית, והנה הוא על המגרש – רץ כמו מטורף במשך 90 דקות, מנווט את ההתקפה מאחורה (שימו לב לגול הראשון, בדיוק הדברים שלוקאס לא יודע לעשות) במשחק הראשון שלו כביכול אחרי הפציעה. או שקלופ פשוט עבד פה על כולם איתו או שליברפול צריכה לשלם הרבה מאוד כסף לרופא שלה.

6. אם מדברים על פצועים – אתם קולטים שעם קצת מזל, בעוד שבועיים אנחנו עשויים לקבל לגמר גם את סטארידג', גם את הנדרסון, גם את אוריגי ואפילו את דני אינגס?

7. הזכרתי את סטארידג', אז מילה עליו – הוא לא היה מבריק אתמול. בגול הראשון הוא פספס את הכדור. בגול השני הוא כמעט החטיא ובמזל זה פגע בקורה ופנימה. בגול השלישי הוא בעט חלש ומזל שלאלנה היה במקום (ושהשחקן של ויאריאל נתקע עם יד בתוך המגרש כדי לשבור את הנבדל) כדי להכניס את הכדור לרשת. וזה בלי לדבר על כמה וכמה החטאות שלו, כולל אחת בדקות הסיום כשהוא לבד מול השוער (אבל ראו עליו שהוא עייף לגמרי). ועדיין, זה פשוט מסוג השחקנים שאין להם תחליף כי היכולת שלו להתפנות ולייצר לעצמו את המצבים האלו היא פשוט אדירה. ועכשיו תסתכלו על החגיגה שלו אחרי הגול השני – כמה אושר יש שם. כמה פריקת מתח של שחקן שצריך להלחם על המקום שלו בהרכב. איזה כיף.

13147503_10154307519112573_3340554033592582288_o

8. כאוהד ליברפול אני די שמח שפירמינו לא הולך להיות בקופה אמריקה הקרוב. שיקח את הקיץ וינוח קצת. כאוהד ברזיל אני שואל את עצמי כמה דונגה יכול להיות מטומטם. כמה קסם יש ברגליים של השחקן הזה. הסיבוב שלו אתמול א-לה ברגקאמפ הוא מסוג הדברים שאוהד כדורגל מתאהב בהם. והבישול שלו לסטארידג', איזה טאץ'. דונגה, יא אידיוט!

9. קולו טורה, מי היה מאמין. כמה ניסיון הוא דבר לא מוערך בימינו.

10. אחרון חביב ג'יימס מילנר. לא משחק גדול שלו אתמול. לא היו לו בישולים (טוב, אם לאלנה היה מכניס את זה אז אולי כן) והוא מדי פעם עשה טעויות, אבל ג'יזס – לפעמים זה נראה שהאיש פשוט בכל מקום במגרש. לא יכול להיות שיש רק מילנר אחד על המגרש. האיש בשמאל, בימין, מאחור. פשוט שחקן שתפור בצורה מושלמת על יורגן קלופ והשיטה שלו.

11. תהרגו אותי אם אני מבין את אופא והשיבוצים שלה. איצטדיון של 37 אלף צופים לגמר הזה, וזאת לא פעם ראשונה. אולי פעם המפעל הזה לא עניין אף אחד, היום? הם היו יכולים למכור חצי מהכרטיסים רק לאוהדים הישראלים. חשבתי על זה אתמול שבגמר יהיה לנו הרבה יותר קשה בלי אנפילד איתנו – אבל יש לי הרגשה שזה הולך להרגיש כמו אנפילד שם. עוד שבועיים!

הפועל ת"א מחזור 2015-2016 - סוף
חידון מספר 500. הפועל באר שבע

92 Comments

בני תבורי 6 במאי 2016

הערה לסעיף 2: בשידור החוזר זה באמת נראה אנטי-קליימקס, עד שריקת הסיום במשחק עצמו הייתי בלחץ שאין לו כל הסבר הגיוני מלבד הזמן שחלף מ 92'…
הערה לסעיף 7: שחקן שמקבל כדור מארבעים מטר ומשתלט עליו ללא כל קושי בעזרת הציפורן של בהן ימין הוא שחקן מבריק שאסור לוותר עליו.

kirma der faux 6 במאי 2016

לפני המשחק תהיתי באיזה תוצאה אני אצליח להרגע קצת, וחשבתי אולי שלוש-אפס בדקה שמונים? ואז דמיינתי אותם בהתקפה, ואם הם מבקיעים הם צריכים רק עוד גול אחד, והרגליים יתחילו לשקשק וכל הנקודות שהפסדנו ממצבים מנצחים יחזרו לתודעה.

במציאות בשלוש – אפס בדקה תשעים ושתיים קצת נרגעתי.

D! פה ועכשיו 6 במאי 2016

כנ"ל לגבי המציאות

כל המשחק לחשתי לחבר שלפני שעוד גול אחד והם חוזרים, רק עוד אחד.

אלי 6 במאי 2016

רק אתמול בשריקת הסיום הודעתי לאישתי שהיא יכולה לחפש אותי ב 18/5.
אצלנו הלו"ז בדר"כ סגור לחודשיים קדימה.

wazza 6 במאי 2016

הייתה לי הרגשה שתעלו לצערי, מברוק

TD 6 במאי 2016

לילה כמו אתמול מחזיר אותי למחשבות על החלפתו של רודג'רס (זה קרה גם אחרי דורטמונד ועוד כמה פעמים). שני המאמנים יודעים כדורגל אבל קלופ מוכיח שוב ושוב כמה ההחלטה היתה נכונה. האישיות והכריזמה שלו לא ניתנות בכלל להשוואה – ליגה אחרת. וכמובן הניסיון שצבר בקריירה שלרודג'רס עדיין אין. בזכותם הוא מוציא מהשחקנים הרבה יותר.

ayalon 6 במאי 2016

משחק נהדר. כולם היו מעולים, גם מורנו שעשה קילומטראז' מטורף בשמאל.
תענוג לראות את הטירוף של הקבוצה: קוטיניו מתעצבן כשהוא לא מקבל כדור, חיגיגה של סטארידג'… טירוף במובן הכי חיובי שלו.

אגב, דני אינגס ולא ג'ו אינגס (אינגלס?).

אריאל גרייזס 6 במאי 2016

נכון, דני.. יתוקן

kirma der faux 6 במאי 2016

נראה לי ג'ו גומז, אבל הוא כבר לא יחזור השנה.

אריאל גרייזס 6 במאי 2016

גם הוא חזר להתאמן אבל כן – לא יחזור למשחקים כנראה

יריב ס. 7 במאי 2016

קלופ אמר אתמול שיתן לו כמה דקות במחזור האחרון, אבל הוא מחכה לו לעונה הבאה.

kirma der faux 6 במאי 2016

נראה לי שאנפילד והמשחק שלנו מול דורטמונד ישבו לספרדים בראש עוד לפני המשחק, וגרמו להם גם ב1:0 להיות אלו שמשחקים על תוצאה.
כתבתי בפוסט הקודם רגע לפני שהעלת את החדש איזה תענוג זה לחץ קדמי שמפעילים להטוטנים כמו קוטיניו ופירמינו (גם לאלאנה כשהולך לו).
לראות שוב את סטארידג' ככה פשוט מרגש.

סביליה אחרי שתי זכיות רצופות תגיע לגמר חזקה יותר מנטלית. אין לי מושג איך הם בכדורגל.

בני תבורי 6 במאי 2016

וסעיף 11 נכון מאוד, מישהו באגף השיווק שם צריך להסביר את ההחלטה. הגמר הזה היה ממלא גם את הברנבאו.

גיא זהר 6 במאי 2016

מצחיק אותי להיות פרקליט השטן אבל אם היה גמר ויריאל שחטאר 37 מקומות היו מספיקים בהחלט. במפעל המשני מצ'פרים מדינות קטנות יותר (גם טדי למיטב זכרוני היה מועמד איזו שנה)

cookie-monster 6 במאי 2016

הם היו אלה שהכניסו את הסעיף של הצ'מפיונס.
למה הם הוסיפו את הטוויסט הזה לליגה הארופית אם לא חשבו שיהיה לזה השפעה?

יונתן 6 במאי 2016

סיכום המשחק בשתי מילים:
Team effort.

בקצת יותר:
זה מה שקלופ הכניס לפני כל דבר אחר, מאמץ קבוצתי ששואף לשלמות. זה מה שניצח לאתלטיקו את בארסה ובאיירן, ואפילו ריאל הפגינו מאמץ קבוצתי לפני יכולות אישיות בכדי להכריע את הסיטי. זה הסוד בספורט קבוצתי וטוב שיש לנו מאמן שמבין ויודע ליישם זאת. השמחה והרגש חזרו לאנפילד!

משה 6 במאי 2016

א. בפראפראזה על סעיף 4, עד לפני 3 חודשים היינו תקועים עם לוברן במרכז ההגנה. לוברן, תעשה לי ילד…
ב. אמרתי לחבר אתמול שהשחקן שמילנר הכי מזכיר בחודשים האחרונים הוא (איכס…) פול סקולס. נמצא בכל המגרש, מעורב בכל פעולה ולא מחייך גם אם חייו יהיו תלויים בזה.
ג. אופ"א פחדנית. מבחינתם החשש מויאריאל-שחטאר גדול מהתקווה לליברפול-דורטומונד/יונייטד/… (מה זה משנה, היינו ממלאים כל איצטדיון גם נגד מכבי פ"ת).

אודי 6 במאי 2016

"…שקלופ פשוט עבד פה על כולם איתו או שליברפול צריכה לשלם הרבה מאוד כסף לרופא שלה…" אחרי מה שקרה עם סאקו, צריך להיזהר

karim the dream 6 במאי 2016

משחק קבוצתי מושלם, פשוט מושלם. יש לקבוצה הזו עתיד ורוד מאוד, לא יכול לחכות לגמר, ועוד יותר לא מסוגל לחכות לעונה הבאה.

ran 6 במאי 2016

כל כך מדויק ״לא משחק מושלם, ביצוע מבריק״…
צ׳אן פתח בעוצמה וקבע את הטון במשחק אולם בדקה ה 20 עד ה 80 היה נראה לי שהוא זז בכבדות (אעפ״י שלקראת סוף המשחק כנראה מישהו זרק לו את הבקבוק מים המפורסם של מארדונה ממונדיאל 90 כי הוא התחיל לרוץ כעכבר מורעל), קליין לא הרשים אותי אבל העלים את דניס סוארז לחלוטין, לוברן וטורה היו די סולידיים אבל חיסלו כל התקפה, קוטיניו סביר מינוס אבל היווה איום תמידי על ההגנה, על סטארידג׳ כתבת ורק פירמינו נתן הופעה אדירה – לא מבריק אבל מושלם :)

איזה כיף, אני לא מעכל
ורוצה להאמין שאשב בבאזל בגמר, מבחינת עבודה זה זמן לא סביר אבל איך אני יכול להרשות לעצמי לוותר? מקווה שביום ראשון אקבל את ההחלטה הנכונה.

יריב ס. 6 במאי 2016

אם תמצא כרטיס בפחות מ 3000 יורו עד יום ראשון.
אתמול שמעתי על כרטיסים בשלשת אלפים שקל, הבוקר כבר ב 2000 יורו

Matipool 6 במאי 2016

מטורף .
לא האמנתי הבוקר לבן שלי שמתכוון להגיע לגמר שמחירי כרטיסים למשחק הגיעו כבר ל-5,000 ש״ח למקומות לא משהו במגרש . אני רואה שהוא צדק .
זה מה שקורה כשמפיצים 9,000 כרטיסים לקבוצה עם קהל אוהדים כזה גדול .

ran 6 במאי 2016

הנחתי שהמחיר יהיה גבוה,
אבל 5000 ש״ח? אם החבילה כולה תהיה פחות מ 7000 ביום ראשון אני מעריך שאסגור…

אסף THE KOP 6 במאי 2016

הציעו לי היום חבילה ב-1,500 יורו.
גדול עלי.

אריק 6 במאי 2016

כדורגל זה לעשירים או אנשים משוללי אחריות כלכלית.
כרטיס לגמר גביע עולה 400 פאונד…

D! פה ועכשיו 6 במאי 2016

מזכיר לי כמה מטופש זה להיות אוהד ספורט מקצועני

Kirma der faux 6 במאי 2016

עדין כשאני חושב על נתנאל קליין עולה לי תמונה של ג'ינג'י עם כיפה וחיוך של פרסומת לברזלים.
מעניין איך יראה הילד שלכם…

ניתאי 6 במאי 2016

אתה אומר שאחד הפרוסנרים לא בוגר?

יריב ס. 6 במאי 2016

אתה אומר שאחד הפרוסנרים כן בוגר?

רומן 6 במאי 2016

מעניין איפה אדון תוהה בדרכים שנהג להסביר לכולם בדרך מאוד מלומדת עד כמה קבוצות הדרג שני בספרד חזקות, ושזאת לא ליגה של 3 קבוצות.. אני לא יודע מה איתכם ועם כל הכבוד לליורפול (ויש, הם פשוט תאווה לעיניים בחודשים האחרונים) החולשה והנחיתות של הספרדים היתה מוחלטת.

אחד מהעם 6 במאי 2016

רומן, זאת ההדחה הראשונה של ספרדייה שלא בידי ספרדייה מאירופה.

אבל למי אכפת? העיקר שברצלונה לא תזכה השנה בליגת האלופות…

אודי 6 במאי 2016

?????

ניתאי 6 במאי 2016

אתה מודע לעובדה שמתוך 4 פיינלסיטיות אירופאיות, שלוש הן ספרדיות?

אריאל גרייזס 6 במאי 2016

אני מבקש לא להאכיל את הטרול

מאנו 6 במאי 2016

+1

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

אם הליגה הספרדית היא ליגה של שלוש קבוצות, הליגה האנגלית היא ליגה של אפס קבוצות.

זה הניצחון השני של קבוצה אנגלית על ספרדית מתוך 19 המפגשים האחרונים. כולל המפגש הזה, קבוצות ספרדיות ניצחו ב46 מתוך 50 המפגשים האחרונים מול קבוצות לא ספרדיות באירופה. בשלוש העונות האחרונות, ספרד הביאה שמונה קבוצות לגמרים אירופאים, אף מדינה אחרת לא הביאה יותר מאחת. להמשיך?

1 Spain 20.857 17.714 23.000 20.214 23.357 105.142 3/ 7
2 Germany 15.250 17.928 14.714 15.857 16.428 80.177 7
3 England 15.250 16.428 16.785 13.571 14.250 76.284 1/ 8
4 Italy 11.357 14.416 14.166 19.000 11.500 70.439 6
5 Portugal 11.833 11.750 9.916 9.083 10.500 53.082 6
6 France 10.500 11.750 8.500 10.916 11.083 52.749 6

הספרדים יכולים לא לשחק בעונה הבאה באירופה והמקום הראשון שלהם לא יעמוד בסכנה. להמשיך? או שעדיף לעבור למורקים על ההופעה של סיטי השבוע?

אריאל גרייזס 6 במאי 2016

למה להתחיל בכלל, אני חושב שהויכוח הזה כבר חתום ונעול, חוץ מכל מיני קיצוניים מימין ומשמאל שמתעקשים..

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

פנו אליי ישירות, אז הגבתי.

הדבר הכי מרשים בהצלחות הספרדיות הוא שהן הפכו לכל כך מובנות מאליהן, שבמצב שבו הם מביאים שלוש מארבע קבוצות לגמרים (שהקבוצה הכי טובה שלהם היא לא אחת מהן) מתייחסים ככישלון לקבוצה אחת שהם לא הביאו. בכל ליגה אחרת חוגגים קבוצה אחת שמגיעה לגמר (תראה את היחס לליברפול היום באנגליה), על הספרדים יורדים שיש להם "רק" שלוש נציגות.

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

ואגב, למרות המיקום בטבלה, אני חושב שליברפול כיום היא הקבוצה החזקה ביותר שהאנגלים יכולים להעמיד לטורניר נוק אאוט, בגלל שילוב משתנים כושר (ברמת הרכב ראשון, לא הרכבים משניים שהם העמידו בליגה במחזורים האחרונים), מאמן, ביתיות, מסורת, רוח מועדון.

מה סיטי, ארסנל ויונייטד של ואן חאל שוות במצבים האלו אנחנו רואים וטוטנהאם לא ניצחה מפגש נוק אאוט משמעותי מאז 2011 בערך. לא מאמין שיש קבוצה אנגלית אחרת שהיה לה סיכוי להדיח את דורטמונד, עם כל המזל שהיה מעורב בזה.

רומן 6 במאי 2016

המספרים שלך לא עושים רושם.
טוטנהאם ואברטון שנה שעברה משחקות עם קבוצות המילואים שלהם בליגה האירופית .
אני באופן כללי לא מבין גדול בסטטיסטיקה, אבל בכדורגל מבין לא רע..
וויאריאל לא היתה שורדת הפרמייר ליג, כמוה כל שאר 14 הקבוצות שמדורגות מתחתיה.
הנחיתות הפיסית של ויאריאל נראיתה אתמול באופן קיצוני, זה היה כמו קרב של משקל כבד נגד זבוב באגרוף, לא באותו עולם בכלל.
ליוורפול היא האנגלית השניה בהיסטוריה שמייחסת למפעל הזה חשיבות כלשהי, הקודמת היתה צ'לסי שזכתה בו עם יוסי בניון(!!) כשחקן הרכב במפעל..
לגבי ההופעה של סיטי.. הפסידה במזל 1-0, קופחה עם פנדל שהיתה יכולה לקבל משופט אחר, ויחד עם זאת אני מסכים שהיא לא ברמה של שלושת מועדוני העל האירופים, והשנה לא היתה אנגליה אחת שהיתה שם. זה לא אומר שום דבר על איכות הליגות, פניתי אליך בכוונה כי זכור לי במיוחד דיון בו אמרת שקבוצות הדרג השני בספרד יותר טובות מהאנגליות, נורא צחקתי וחיכיתי לרגע שנראה קבוצת דרג שני אנגלית(ויסלחו לי אוהדיה) עולה עם הרכב ראשון.
ולגבי קבוצות העל.. ברור גם לי וגם לך שזה אנומליה מה שקורה בשנים האחרונות, עכשיו כשמוריניו מגיע ליונייטד וקונטה לצ'לסי קלופ בליורפול וונגר הלוזר כנראה סוף סוף עף, הענין הזה. הולך להשתנות וגם בצ'מפיונס נראה 3 אנגליות בחצי..
מארק מיי ווורדס נדבר בעוד שנתיים

אחד מהעם 6 במאי 2016

מוריניו היה בצ'לסי בשנתיים האחרונות, מה הם עשו באירופה?

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

אני מציע לך לא לכתוב דברים לא בדוקים, כי אני מכיר את העובדות והשיטה של לכתוב שקרים מתוך הנחה שאף אחד לא יבדוק, לא תעבוד לך.

אברטון שיחקה בהרכב מלא לחלוטין בליגה האירופית (אני אפרסם לינק בהודה נפרדת) והובסה כי פשוט קבוצה מחורבנת, בדיוק כמו רוב הקבוצות האנגליות.
אבל זו שיטת הפורפגנדה של הפרמיירליג: קבוצות אנגליות יכולות להפסיד 20 פעמים ברצף וזה תמיד נובע מסיבה שלא קשורה לכך שהם פשוט לא מספיק טובים, אבל ניצחון אחד מוכיח כמה הם גדולים. שבע קבוצות אנגליות נראו כמו פח אשפה באירופה וזה לא אומר כלום, אחת נתנה הופעה וזה מעיד על הליגה.

הליגה האנגלית חלשה מאד. זו הסיבה שקבוצה כמו לסטר (מעבר לסיפור היפה) יכולה לזכות שם באליפות עם פחות הפסדים מברצלונה. זו הסיבה שהקבוצות שם נכשלות באירופה, שמאמנים שהיו כישלונות בליגות אחרות (ראניירי, פוצ'טינו, קומאן, ביליץ') נראים שם כמו גאוני הדור וה"כוכבים" של הליגה זו לא מסוגלים לעשות כלום במשחקים מול קבוצות צמרת באירופה.
הכדורגל האנגלי בבסיסו הוא זבל מוחלט. זו הסיבה שאנגליה היא כישלון תמידי בכל טורניר כדורגל והליגה זקוקה לזרים בינוניים ומאמנים כושלים כדי להעמיד רמה סבירה בקושי.

אני אזכור את המילים שלך כמו שזכרתי את המילים שארסנל תנצח את ברצלונה אם קוקלאן (!!) ישחק. אני הסברתי לך שעבור ברצלונה לשחק מול ארסנל זה כמו לשחק מול חטאפה והאתגר יגיע ממשחק מול קבוצה כמו אתלטיקו.
ואני יכול להרגיע אותך, מוריניו גמור וקונטה הוא כישלון סדרתי באירופה, לא מהם תגיע הישועה.

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

ההרכב של אברטון בתבוסה מול קייב:

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2015/matches/round=2000589/match=2014615/index.html

סתם מישהו 7 במאי 2016

אין שום דבר "מלא" באלקראז המזעזע בהרכב במקום סטונס.
אטסו בכלל שיחק באברטון העונה חוץ מהמשחק הזה?

אחד מהעם 6 במאי 2016

מוריניו ממש לא גמור, הוא חלם כל השנים להגיע ליונייטד וזה יעיר אותו מחדש.

מעבר לזה, הוא צודק שטוטנהאם לא הגיעה בסגל מלא, יחד עם זה כל שאר האנגליות כן הגיעו בסגל מלא וזה לא ממש עזר להן.

אגב, זאת הייתה הפעם הראשונה בפורמט של הצ'מפיונס שמאותה מדינה זוכים פעמיים ברצף בליגת האלופות והנה זה כבר שלוש פעמים…

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

מוריניו גמור. גם למאמנים יש תאריך תפוגה ושלו הגיע. גם סאקי, קאפלו, ליפי, היצפלד היו לתקופה המאמנים הבולטים בעולם עד שבנקודה מסוימת זה נגמר. פרגוסון מהבחינה הזו הוא היוצא מהכלל והוא מאמן עם אופי וסגנון אחר.

אחד מהעם 6 במאי 2016

בגלל עונה אחת?! בוא נחכה ונראה…

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

זו לא עונה אחת. הוא כבר נמצא בירידה הדרגתית כבר כמה שנים. אני לא כותב שבכל עונה הוא יכשל כמו בעונה הנוכחית, אבל זמנו כמאמן שעושה את ההבדל, נגמר.

אחד מהעם 6 במאי 2016

אם כבר מישהו שלא יצליח באירופה אני חושב שזה פפ…

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

מה זה לא יצליח? הוא לא יהפוך אותם למעצמה כמו ברצלונה או באיירן, אבל להגיע לחצי גמר עם קצת מזל והגרלה טובה, תמיד אפשר.
אני לא חושב שבאירופה הוא יעשה הרבה יותר מפלגריני, אבל הוא יהפוך אותם ליותר יציבים ומחויבים בליגה.

אחד מהעם 6 במאי 2016

אני חושב שפפ לא מסוגל להוציא מהקבוצות שלו "מעבר" למה שהן שוות, זאת הסיבה שהוא הפסיד לשתי יריבות שהיו טובות ממנו שזה ריאל ובארסה ולאחת שמוציאה הרבה מעבר למה שהיא שווה פר שחקן.

תוהה בדרכים 6 במאי 2016

אני מסכים.

בקבוצה כמו אתלטיקו מדריד ההשפעה של המאמן ברורה. בקבוצה עם סגל כמו של ברצלונה יש תמיד שאלה על מידת השפעת המאמן לעומת השחקנים. בשלוש העונות הראשונות של גווארדיולה חשבתי שהחשיבות בהצלחה היא בערך 50-50 בין המאמן לשחקנים. ההצלחה של אנריקה והתקופה של פפ בבאיירן שינתה את דעתי ואני מסכים שהוא הרבה יותר נהנה מהשחקנים שהיו לו מאשר הם נהנו ממנו.

מאנו 6 במאי 2016

אני מציע לך לא להגיב לטיפש שמכנה את עצמו "רומן". הוא פולט שטויות בקצב מסחרר, וחבל על הזמן וההשקעה שבכתיבת התגובות.

רומן 6 במאי 2016

אל תכניס לי מילים לפה, לא אמרתי שארסנל תעבור, אמרתי שיש לה סיכוי ( זה כמו לא להגיד כלום).
ואכן אם היה להם מאמן אמיתי עם הסגל שלהם הם היו צריכים לרמוס את ברסה הבעיה שונגר זה אנטי מאמן, אפס מוחלט

רומן 7 במאי 2016

מעניין מאיפה הסלידה מהאנגלים?
ממש קנאי בנושא הזה.
מה שאתה לא מבין בכל המונולוגים שלך שבגדול הם שמים ז** על אירופה, זכיה בצמפיונס הרבה פחות חשובה מהפרמייר ליג.
מה גם שהחוקים אחרים לגמרי, ואתה פשוט מתעלם מהנושא הסופר חשוב הזה, עבירות שעליהן מזמינים אמבולנס בספרד (ובאירופה) לא תמיד בכלל זוכות לשריקה באנגליה, לכן אין לי שום ספק וויאריאל (אחרי מה שראיתי ב חמישי) היתה מסיימת עמוק מתחת לקו האדום

אלון 6 במאי 2016

ממשחק אחד אתה מסיק מסקנות?אתה יודע מה הסטטיסטיקה של הספרדיות?

ערן (המקורי) 6 במאי 2016

סיכום מעולה.
עוד 3 נקודות מבחינתי;
1) יותר מהכל, אהבתי את הדומיננטיות המוחלטת הקבוצה מול היריבה. היתה לנו דומיננטיות לשנה קסומה אחת ואיבדנו אותה עם סוארז (שהיה מסיים אתמול עם שלושער לפחות אילו היה במצבים של סטארידג׳.).
2) היכולת להתעלות בדיוק כשצריך (נוק אאוט בליגה אירופית) למרות יכולת מקרטעת מאד לאחרונה בליגה- עדות לגדולה של קלופ.
מאד אשמח אם אוריגי יחזור עד הגמר- היה החלוץ הכי חד לאחרונה – אבל מרגיש לי שקלופ יותר חשוב מאשר הסגל הספציפי שיעמוד לרשותו בגמר.
3) לאנפילד יש חלק גדול בהעפלה. כך היה מול יונייטד, דורטמונד, וגם אתמול. יהיה הרבה יותר קשה בבאזל בלי הביתיות.

Matipool 6 במאי 2016

גם לסיביליה יהיה הרבה יותר קשה בלי הביתיות . יהיה בסדר .

ערן (המקורי) 6 במאי 2016

סביליה לקחה כבר בשנתיים האחרונות גמר גביע. מאמין שאצלם הביתיות פחות פקטור מאשר האפקט של אנפילד עבורנו.

אריאל גרייזס 6 במאי 2016

השנה הם היו מאוד ביתיים. עד כדי כך שהם לא ניצחו משחק ליגה אחד מחוץ לבית שלהם

אסף THE KOP 6 במאי 2016

המחירים מטורפים
1,100 יורו לכרטיס הכי זול
הטיסה דווקא זולה יחסית

אופ"א היו צריכים לקבוע שהאיצטדיון המארח גמרים יהיה עם 60,000 מקומות, מינימום.
אם ויאריאל הייתה מעפילה ומשחקת נגד שחטאר דונצייק בגמר, היו הכי הרבה מכניסים חיילים בחינם … (-:

צור שפי 6 במאי 2016

חיילים אוקראינים קצת עסוקים בימים אלה וחיילים שוויצרים….טוב, נעזוב את זה.

אחד מהעם 6 במאי 2016

דווקא יש לשוויצרים צבא…

אסף THE KOP 6 במאי 2016

יש שם גיוס חובה

ניינר / ווריור 6 במאי 2016

וגם מילואים עד כמה שזה נשמע מופרך

אמיתי 6 במאי 2016

וגם הכי הרבה מטווחים פר קפיטה.
יש גם את הקטע של החברה מהצבא כמו פה

רן הסקאוזר 6 במאי 2016

אני חושב שמקצועית יש הרבה על מה לדבר עד מחר, ועל קלופ ועל פירמינו.
השינוי שנעשה בקבוצה מקצועית כמובן הוא עצום. אבל אני חושב שזה הרבה יותר מזה – למעשה, מאז שההנהלה הגיעה להסדר עם האוהדים רואים שינוי עצום בעוצמה של אנפילד, עוצמה שנראתה רק בעשור הקודם בו היינו קבוצה חזקה ובכלל בבית. הדגלים חזרו, הבלאגן לפני כל משחק הרבה יותר גדול ונראה כי החבר'ה יצאו מהאדישות שהקיפה את ליברפול וחזרו להיות הקהל שאנחנו מכירים. מה גם שהצדק שנעשה ל-96 סוף סוף נתן עוד הרבה כוחות להמשך..
בשנה הבאה עם עוד 13 אלף, אנפילד יהיה מקום עוד יותר מפחיד אפילו.

red sox 6 במאי 2016

דונגה יא אידיוט, מה אתה מזמן את קאוטיניו?!?

אבי גלברט 6 במאי 2016

מה קדם למה הביצה או התרנגולת ? מי הדליק את מי ,הקבוצה את הקהל או להפך ? .היה ברור לחלוטין שצריך להתחיל הכי מהר שאפשר ולאט לאט להגביר ….
ההרכב נבנה נכון למשימה זאת ומהרגע הראשון היה ברור שזה שלנו עד הסוף !
נכון אנחנו אוהדי ליברפול ופחדנו מאיזה גול מקרי אבל ,היה לי לפחות ברור אחרי עשר דקות שבאטרף שנוצר ,כל תוצאה שנצטרך נשיג .
כל שחקן בנפרד והקבוצה ביחד היו מחויבים למשימה ופשוט לא נתנו לויאריאל להיכנס למשחק בשום שלב .
מבחינתי שלושת המצטיינים הם לוברן -צ'אן-ופירמינו .שימו לב אחד בכול קו מערך .
סטארידג' וקוטיניו אולי לא במשחק גדול אבל מעסיקים את ההגנה כל הזמן מושכים תשומת לב ופותחים את הדרך לאחרים .
מורנו מהיר מאד אבל פזיז ולא חכם ,על לאלנה אמרנו כבר הכול .זה שחקן שבשנה הבאה צריך להיות מחליף ולא באנקר בהרכב אם נרצה להתקדם .
טורה תופעה וכנל מילנר ,ניסיון ,קור רוח ,מנהיגות ובעיקר עבודה ,עבודה ו…עבודה .
חלמתי על נסיעה לגמר אבל הכרטיסים במחירים מטורפים .ב1500 יורו רק כרטיס + טיסה הלוך חזור ליממה אני מבלה שבוע + באלפים או בפירנאים עם האופניים ! מחיר מטורף והזוי !
הייתה לי בקשה למשחק טוב סוף סוף של פרמיניו וזה הגיע .אם אינגס חוזר זה בדיוק השחקנים של קלופ .עבודה ,לחימה ,קבוצתיות וגם סקורר .
חיזוק רציני שישבית את בנטאקה סופית .
האם אתמול התחיל עידן הרנאסאנס בין קלופ לסטארידג ' ?

קאז 6 במאי 2016

כל עוד מוראנו על המגרש – היה חשש. אם יש אחד שאשמח לא לראות בשנה הבאה- זה הוא. שחקן טיפש וחסר אחריות שבטוח שהוא בועט טוב מרחוק.

Matipool 6 במאי 2016

מסכים . הוא לא צריך להיות בהרכב .
בהנחה שמאטיפ ישתלב בהצלחה ועם לוברן האדיר לאחרונה ( רק שימשיך ככה ) וקליין המצוין , אנחנו מסודרים בהגנה מלבד עמדת המגן השמאלי .

DS 6 במאי 2016

נראה לי שהכתיבה שלך גם צוברת אוהדים חדשים לליברפול, אפילו לא צריך לראות את המשחק כדי להתחבר לתשוקה.

אריאל גרייזס 6 במאי 2016

תודה, זאת המחמאה הכי גדולה!

אחד מהעם 6 במאי 2016

אגב, אני אוהד ליברפול מ2001 אין לי מושג למה…

dor 6 במאי 2016

אז במקום איסטנבול נתאים לך "וסטפאלנשטדיון" :)

אני אוהד ליברפול מ98, אין לי באמת תירוץ :)

אחד מהעם 6 במאי 2016

עוד מלפני הזכייה, סתם התאהבתי.

dor 6 במאי 2016

אני מאמין גדול במשפט "קבוצה ואמא לא בוחרים"
כנראה שאף אחד שפוי בדעתו לא יבחר בליברפול כקבוצה שלו בתקופה שלפני 15-20 שנה

צור שפי 6 במאי 2016

+1

אלי 6 במאי 2016

אני מהייזל.
הגמר הראשון שלי… בחרתי את המפסידים.

dor 7 במאי 2016

אני מאותה סיבה שונא את יובנטוס (אחרי גמר 96 נגד אייאקס)

יריב ס. 7 במאי 2016

אוהד הצלחות, אני פה מ 77

ניינר / ווריור 6 במאי 2016

לא מחבב בכלל את ליברפול אבל שמח עבור כל אוהדיה פה. האהבה והמסירות שלכם לקבוצה מרגשת. יאללה שיהיה לכם בהצלחה, גם סביליה היא לא כוס הבירה שלי וחמש אנגליות בצ'מפמיונס זה דבר מבורך

טל 6 במאי 2016

אריאל תגיד לי בבקשה, איפה נערכים מפגשי האוהדים האלה ואיפה אפשר להתעדכן לגביהם בעתיד?

אריאל גרייזס 6 במאי 2016

בשנה האחרונה במייקס פלייס בהרצליה פיתוח. יש קבוצת אוהדים בפייסבוק, נקראת "חוג האוהדים של ליברפול בישראל" או משהו כזה

ריצ'י מקאו 7 במאי 2016

בפייסבוק: חוג האוהדים הרשמי של ליברפול בישראל

טל 8 במאי 2016

תודה!

אסף THE KOP 6 במאי 2016

תוהה
אני מסכים איתך שהכדורגל הספרדי טוב מהכדורגל האנגלי, עם התוצאות האחרונות אי אפשר להתווכח.
יחד עם זאת, לליברפול סטטיסטיקה לא רעה מול הספרדיות:

עם ריאל היא נפגשה 5 פעמים במסגרות אירופאיות. ניצחה 3 והפסידה 2.
עם ברצלונה היא נפגשה 8 פעמים. ניצחה 3, תיקו 3 והפסידה 2.
עם אתלטיקו מדריד נפגשה 4 פעמים. ניצחה 1, תיקו 2 והפסידה 1.
עם ולנסיה 4 פעמים. תיקו 2 והפסידה 2.
עם אתלטיק בילבאו 4 פעמים. ניצחה 2, תיקו 1 והפסידה 1.

איאן ראש 6 במאי 2016

איזה כיף באמת בלי ג'ונסון.
לגבי מילנר, לא מבין למה הוא עדין מרים קרנות?

יריב ס. 7 במאי 2016

הרע במיעוטו, קוטיניו לא מגיע לסף הרחבה.

פורד פרפקט 6 במאי 2016

לצערי פיספסתי את רוב המשחק מרוב עייפות. נרדמתי והתעוררתי מרוצה. אבל אתה שוכח מה עושה אנשים צעירים אוהדים של קבוצה שכבר שנים לא ראתה אליפות אחרי ששנים שלטה ללא עוררין בליגה. ואלה האבות שלהם שישבו איתם וחפרו להם על אותה קבוצה שהייתה לפני שמנצ'סטר יונייטד סחפה את הליגה האנגלית ושלטה בה. אז עדיין מחכים אבל הציפייה עולה כי כבר רואים שיש עם מה לעבוד ושאפשר להתקדם.

D! פה ועכשיו 6 במאי 2016

אכן. גם. כנראה.

יריב ס. 7 במאי 2016

לילדים שלי לא הגדרתי אופציה אחרת, יש להם חליפה של ליברפול מגיל חצי שנה.
אם יבואו יום אחד ויאמרו לי שהם אוהדים של יונייטד או ריאל מדריד, אארוז להם מזוודה ואוהל ואלח אותם עם בעיטה בישבן. אם זו קבוצה אחרת, הם פשוט ינושלו מהצוואה.

Comments closed