סיכום עונה אדומה-שחורה-אופטימית

מחלקים ציונים לעונה של ליברפול וחושבים מה הלאה. עם חזי שמואלי

סיכום העונה הזה היה אמור לעלות כבר לפני שבוע, כשחזי שמואלי, הידוע בכינויו רובי פאולר, שלח לי אותם אבל מקוצר זמן וגם מחשש לניחוסים (אפילו כשאני מנסה לא לנחס אני לא מצליח) זה נדחה עד היום. אבל זה בסדר, כי היום אנחנו קצת חכמים יותר (יודעים מי יהיו המאמנים) וקצת עצובים יותר (אין צ'מפיונס ליג). גם קצת מפוכחים יותר (שוב, אין צ'מפיונס ליג).

אז הסיכום יתחלק לשני חלקים. נתחיל בציונים לשחקנים ואחר כך נדבר על מה הלאה.

כל הציונים פה הם של חזי, דברים שמופיעים בהבלטה הם תוספות קטנות שלי. בחלק השני שיעלה מאוחר יותר השבוע ננתח את מה שצריך לעשות הלאה.

להלן הציונים:

מיניולה – 5. בסך הכל עונה מאוד מאכזבת. המשיך בקו הירידה והחוסר יציבות שלו מהעונה הקודמת ולא מצליח לחבר כמה משחקים טובים ובטוחים ברצף. ממש הפסיד לנו נקודות ותואר. מצד שני כן מבליח פה ושם וגם ייאמר לזכותו שחצי הגנה רוב העונה לא תפקדה. סימן שאלה לגבי העונה הבאה. אני מאוד אוהב את מיניולה והייתי נותן לו אקסטרה חצי נקודה כי הוא כן יודע לעשות הצלות יפות אבל הגיע הזמן לעבור הלאה או לפחות להביא שוער שיאתגר אותו. עם שוער וורלד קלאס העונה הזאת היתה מסתיימת בליגת האלופות.

קליין – 7. טוב, גם עמוד חשמל שיכור היה מקבל פה ציון מצטיין כמחליף של גלן ג'ונסון, אבל קליין הוא מה שאנחנו רוצים ממגן – דינמי, נחרץ, אחראי, תורם בשני צידי המגרש, לא מתחכם ולא עושה דברים שהוא לא יודע. בסה"כ אחלה, בטח בהשוואה לעמיתו מהאגף השני.

סקרטל – 4. עונה חלשה מאוד, הפציעה לא הוסיפה. נראה שלא ימשיך ואולי בצדק. הגיע הזמן לרענן כי ההגנה בראשותו בשנים האjרונות לא הצליחה להתרומם בשום עונה.

טורה – 6. לא אמור להיות פה בכלל, איטי וכבר הרבה אחרי השיא אבל מצליח בכל זאת לנפק מעצמו אחריות ומנהיגות כשנקרא פה ושם לדגל.

לוברן – 8. שחקן העונה שלי (יחד עם מילנר). שמח להזכיר שלא נתתי לגולם משנה שעברה סיכוי להשתפר, ועל אפי וחמתי ובני תבורי הפך להיות בלם נפלא. חבל שאין לנו עוד אחד כזה. דווקא יש, הוא בדרך.

סאקו – 6.5. מצד אחד תותח על, קיר חסון. מצד שני פאשלונר פה ושם, מפספס כדורים ושחקנים והכי מרגיז הסיפור המטופש הזה עם התרופה. מאוד מאכזב. עונה של עליות ומורדות. כנראה ייחתך אם יושעה לתקופה ארוכה. אני פשוט הייתי נותן לו אפס. איזה חוסר אחריות.

מורנו – 4.5. הייתה אמורה להיות עונת פריצה בשבילו אחרי שהתאקלם אבל זה לא היה זה. פזיז, חסר אחריות, הגנה חלשה רוב הזמן וגם אם מהיר ונמרץ בהתקפה עדיין לא מדויק מספיק ובדר"כ לוקח את ההחלטה הלא נכונה. פלאנגן בכושר (וכנראה גם ג'ו גומז) עדיף עליו, סימן שאלה גדול לעונה הבאה. החוליה החלשה בהגנה. שחקן מושלם ל3-5-2 כשחקן כנף, פשוט מגן גרוע. יש אומרים שאחת הבעיטות שלו מרחוק גם פעם נכנסה לשער.

מילנר – 8. בצוותא עם לוברן שחקן העונה. מנוע שקט שלא נגמר, נמצא בכל מקום, מחויב, מבשל וגם כובש (וגם בועט קרנות איום ונורא). לפעמים לא מספיק תכליתי ולא יודע מה הוא אמור לעשות איפה. שחקן מצוין. ויש יגידו שהעובדה שהוא השחקן המצטיין שלנו העונה מעידה יותר מכל על העונה הזאת.

james-milner_ap_m

הנדרסון – 5. גם בשבילו זו הייתה אמורה להיות עונת פריצה. בפועל היה פצוע הרבה ולא כ"כ מצא את מקומו, לא השפיע מספיק ולא היה דומיננטי. לא בועט ולא כובש מספיק. עונה הבאה עונת מבחן בשבילו.

לוקאס – 6. נו, השנים חולפות ורק ביבי והוא עדיין כאן. בסה"כ היה די סולידי – קשר אחורי סביר, עבירות מטופשות דקה 90 ליד הרחבה, הפתיע בתור בלם בהופעות אורח ועשה את זה לא רע. השאלה מה הלאה איתו.

ג'ו אלן – 6. יובש רוב העונה, הפתיע בשליש האחרון עם לוק של נד סטארק ונחישות של שבט דות'ראקים. בסה"כ שחקן טוב ומחויב, שהשתלב נהדר אצל קלופ בהנחה שלא שכחנו שהוא היה "בן טיפוחיו" של רודג'רס עוד מימי סוואנסי.

צ'אן – 6.5. השתדרג העונה, ולו רק בגלל שמשחק בתפקיד שלו… צבר נסיון ולקראת סוף העונה גם מנהיגות ואחריות. מצמצם לאט ובעקביות את כמות הטעויות שלו ובסה"כ עונה לא רעה. העתיד שלנו במרכז המגרש.

אייב – 4. הלך אחורה העונה, לא לקח את הקרדיט שקיבל מקלופ, לוקה מאוד בקבלת החלטות וחייב להשתפר בכל האספקטים אחרת במקום סטרלינג החדש הוא יהיה מושאל בסטרלינג וחצי.

לאלאנה – 6.5. שחקן מאוד מוזר, מצד אחד חמור, מחמיצן, שבלול שמכדרר עצמו לדעת, לא תכליתי. מצד שני רץ ומשקיע כמו מטורף, עושה לחץ נהדר בחלק הקדמי ומפעם לפעם אפילו מבשל וכובש. מתאים לשיטה של קלופ, חייב להשתפר מבחינת בישולים וכיבושים. אני הייתי מוריד לו חצי נקודה, אולי אפילו נקודה שלמה. לחץ והשקעה זה נחמד, לאלנה הגיע לפה בשביל הדבר הזה המוזר, אתם יודעים – לעזור לשים את הכדור ברשת. תשעה שערי ליגה בשנתיים זה פשוט לא זה.

קוטיניו – 7. סחב את הקבוצה על הגב הצנום שלו רוב העונה, השתפר מאוד בהרבה אספקטים, עדיין חסר גרוש ללירה כדי להיות וורלד קלאס, ובראש הנטיה המעצבנת להיעלם לפרקי זמן גדולים / משחקים שלמים.

פירמינו – 7. בחצי הראשון של העונה היה עוף מוזר, רץ כמו בלרינה ולא כ"כ היה מעורב. בחצי השני של העונה נתן מופע שכלל לחץ מושלם בחצי הקדמי, חילוצים, תיקולים, בישולים וכיבושים. עושה הכל בהתקפה, שחקן נהדר.

סטארידג' – 6.5. כשהוא לא פצוע הוא מראה מה הוא שווה. קצב כיבושים מצוין גם כשסוארס לא לידו, הוא וקוטי היחידים שיכולים לתת גול מכלום. חייב להיות פחות אנוכי ויותר סבלני ובעיקר בריא!

בנטקה – 5.5. בינוני מאוד, מאכזב ולא לגמרי באשמתו. לא התאים לשיטה של רודג'רס ובטח לא של קלופ. לא מהיר ולא נייד מספיק אלא חלוץ מטרה טנק. יכול לשנות מומנטום של משחקים או לנסות לפרוץ בונקר בהגבהות, השאלה אם שחקן כזה שווה 32 מיליון פאונד? לא

אוריגי – 7. לקח לו זמן לקבל צ'אנס, אבל כשקיבל פרח בגדול. חזק, נייד, מבקיע מחונן וגם מבשל. יופי!

אינגס – 6. כשהתחיל לפרוח ולמצוא את מקומו נפצע וסיים את העונה. ערס קטן וחיובי, בהחלט יכול להיות מחליף בסגל שלנו.

***

ועכשיו, לשלב הבא. מה הלאה?

הדבר לדעתי הכי חשוב שצריך להבין הוא שבעולם של היום אין לקלופ את הלוקסוס של לחכות 3-4 שנים לבניה של קבוצה. בעולם אידאלי הבעלים היו אומרים – קלופ הוא המאמן שלנו לחמש השנים הקרובות, לא משנה מה קורה. במצב כזה היו לקלופ שני יתרונות מאוד גדולים. אחד, השחקנים ידעו שהוא שם ולא הולך לשום מקום – דיברתי על זה בטור שלי ביום שישי. דבר שני, הוא יוכל לבנות באיטיות ולטפח שחקנים כמו שהוא עשה בדורטמונד.

לצערי, זה פשוט לא הולך לקרות. עוד עונה כמו השנה האחרונה והכסא שלו יתחיל להתנדנד, עוד שנתיים כאלו והוא ימצא את עצמו בחוץ. וכשזוכרים את התחרות האדירה שעומדת בפניו – יונייטד עם מוריניו, סיטי עם פפ, ונגר בארסנל לא הולך לשום מקום (למגינת ליבם של אוהדי ארסנל – אבל זאת עדיין קבוצת טופ-4), צ'לסי עם מאמן חדש וצעיר שישפוך לא מעט כסף וזה בלי שאני מדבר על טוטנהאם שהתקדמה המון בשנתיים האחרונות, סאות'המפטון ו-ווסטהאם שמתייצבות בצמרת וגם איזה אחת לסטר – הרי שלהגיע לטופ 4 זאת חתיכת משימה ולהתחרות על האליפות – טוב, זה כבר ממש קשה.

אז הסכמנו שלקלופ אין זמן להתחיל להפוך כל מיני אייב ואוג'ו לשחקני וורלד קלאס. מצד שני, די ברור שלמרות שיעמוד לו תקציב רכש שמן, הרי שאין לו שום יכולת להתחרות בכסף שיוציאו הגדולות. ולדעתי, גם לא רצון. הייתי שמח לראות חצי מתקציב הרכש הולך לקניה של וורלד קלאס אמיתי, אבל צריך להפנים שזה לא הולך לקרות.

מה שכן, יש שני יתרונות – אולי לא גדולים, אבל קיימים – שאיתם אנחנו מגיעים לעונה.

הראשון, שהוא גם חסרון מסוים בפיתוח שחקנים (אבל אמרנו כבר – למי יש זמן להתחיל לפתח שחקנים), זה שהשנה אין לנו אירופה. זה אומר שלא צריך יותר מדי רוטציה, צריך שלד בסיסי שאפשר לרוץ איתו לאורך זמן. בואו נזכור – חלק נכבד מההצלחה של לסטר השנה נבע מכך שכמעט ולא נפצעו לה שחקני מפתח. כמובן, אצלם גם פגרות הנבחרות השפיעו הרבה פחות אבל אין שום ספק שהורדת כמות המשחקים (ראיתי באיזה שהוא מקום שליברפול שיחקה השנה הכי הרבה משחקים באנגליה) אמורה לשפר את הפציעות המטרידות וגם לתת לסגל הבכיר יותר זמן ביחד.

יתרון שני, שראינו אותו לפני שנתיים, בניגוד לחלק נכבד מקבוצות הצמרת, ליברפול לא מגיעה עם מאמן חדש. אפילו מוריניו תמיד נזקק לעונה אחת של התארגנות לפני שהוא לוקח אליפות בעונה השניה שלו, ולקלופ היה בדיוק את זה. בהנחה שמרבית הסגל יישאר, הרי שהם כבר מכירים את השיטה של קלופ וכל מה שצריך זה להכניס לעסק את השחקנים האחרים. זאת אחת הסיבות שאני לא רואה סיבה ברכש מאסיבי אלא רק בהשלמות פה ושם.

איזה השלמות?

קודם כל בהגנה.

שוער חדש יגיע ובקרוב. מיניולה קיבל את ההזדמנויות שלו ולמרות שיש לו את רגעים יפים, הרי שהבעיה העיקרית שלו נשארה – הוא משרה חוסר ביטחון על ההגנה. במיוחד בכדורים החופשיים. גם היום, כל כדור קרן שמטייל ברחבה שלנו הוא מקור להתקפי לב. מה שכן, השם שנזרק כרגע (קריוס משהו, מהליגה הגרמנית) כנראה שיגיע להתחרות במיניולה על האפודה של השוער הראשון – ולא בטוח שזה דבר רע. שנה שעברה כשברנדן ספסל אותו הוא חזר טוב יותר. אולי חוסר התחרות האמיתי כרגע הוא חלק מהסיבה לחוסר היציבות שלו.

במרכז ההגנה, מאטיפ כבר חתם ויחד עם לוברן הם אמורים לייצר צמד בלמים מצוין שגם יוכל לשלוט בכדורי הגובה. יתרון נוסף – מאטיפ נוגח מצוין שכל שנה מבקיע כמה שערים, ויוכל לפצות על הגרעון שלנו מהשנה הזאת. כמובן, סקרטל וטורה יעזבו, ויחד עם ההשעיה של סאקו (שאני מניח שישוחרר) הרי שצריך למצוא בלם שלישי, בהנחה שג'ו גומז הצעיר יחזור לעמדת הבלם הרביעי. לא פשוט אבל נראה טוב.חוץ מזה, בר דיברנו על כך שמורנו חלש מאוד והגיע הזמן להחליף אותו, הבעיה היא שצריך מישהו שיכול גם לתת הגנה כמו שצריך וגם לייצר התקפות, כי השיטה של קלופ בנויה על הרבה מאוד התקפה מאגפים. לא פשוט בכלל, אבל לא הייתי בונה על שם גדול פה, יש דיבורים על ילד בשם צ'ילוול מלסטר. נשמע כמו פרויקט של קלופ.

בקישור, הבעיה שלנו היא בינוניות. צ'אן ימשיך להוות את המרכז שלו, עם פירמינו וקוטיניו לפניו, אבל לגבי כל השאר שם – זה המקום העיקרי שבו אנחנו יכולים להשתפר. לאלנה ומילנר הם צמד נחמד אבל הם פשוט לא מייצרים מספיק שערים והזדמנויות. במיוחד הדברים אמורים לגבי לאלנה. הגעה של גצה, שקלופ מאוד אוהב, תסגור את עמדת הווינגר מהצד השני של קוטיניו, אבל גם אם לא – חייבים מישהו שם שהוא מהיר ושהוא סקורר. ליד צ'אן, אני מניח שהנדרסון ומילנר יתחלפו בתפקיד (בהנחה שלוקאס וג'ו אלן יעזבו) כשיש גם את ג'רוגיץ' שאני מניח שקלופ מייעד לו תפקיד.

אז עם מה נשארנו? בסך הכל, עם אותה קבוצה. הגנה מחוזקת בשוער, בלם ומגן שמאלי חדשים. קישור מחוזק בווינגר וקשר אחורי חדשים. והתקפה. טוב, פה זאת הדילמה הגדולה.

אם היו מתחייבים לי שסטארידג' נשאר בריא, הייתי אומר – יאללה, הוא ואוריגי ואינגס (בנטקה יימכר, אין לי ספק בזה) מספיקים לנו. אבל מכיוון שזה לא המצב – זה המקום לשים בו את הכסף. החדשות הטובות לליברפול השנה הן שהיו לה חמישה שחקנים עם 10 שערים ויותר העונה (קוטיניו, פירמינו, בנטקה, סטארידג' ואוריגי). החדשות הרעות – לאף אחד מהם, אם זכרוני אינו מטעני, אין יותר מ-15. ליברפול צריכה, זקוקה נואשות לסקורר.

האם זה יספיק לתחרות אמיתית? ובכן, זה קלופ. זה אפשרי. צריך סבלנות, אמונה והרבה יותר יציבות מאשר השנה. סך הכל, בחצי השני של השנה הקבוצה הזאת הבקיעה הכי הרבה בליגה. עם שיפור של ההגנה, יש סיבה שלא נאמין?

מוריניו מגיע
גודיונסן וקראבליו: שרידים קדמונים

36 Comments

אבי גלברט 22 במאי 2016

סיכום יפה חזי /רובי ואפילו נכון ברובו הגדול .
אני מטבעי לא אופטימי כידוע ולא יהיה כזה גם לקראת העונה הבאה אלא אם כן יהיה רכש משמעותי שכרגע נראה רחוק .
לפי ה"ניקיון " שקלופ עושה באקדמיה נראה לי שאנחנו הולכים למיני מהפכה בסגל אבל ,וכאן אבל גדול ,לא רואה את קלופ מוותר על אלן ,לוקאס בנטאקה ואפילו אייב מבלי להביא משהו אחר במקום ברמה יותר גבוהה בהרבה .
מי כן ? כנראה שקרטאל ,טורה זה ברור ,יאסיל ,ראנדל ,טשיירה ,סינקלר בוגדאן וסאקו תלוי בנסיבות כמובן .
אם אלן ולוקאס יעזבו בסוף אז בראגאנן וסטיוארט ישודרגו לשחקני רוטציה לגיטימיים באופן קבוע .
מסכים איתך על התפקידים שחייבים חיזוק מידיי .
שנה הבאה הולכת להיות שנת מבחן לכולם כולל כולם .עוד שנה כזאת וקוטי אומר לנו שלום והולך ללמוד ספרדית וכנל אולי עוד משהו או שניים .
כולנו תקווה שקלופ אכן יודע מה הוא עושה ומבין את גודל האתגר .
שלא נתבלבל בחיבוקים שלו והפרגון לשחקנים במשחקים .הרבה פעמים השנה הפרצוף שלו שידר "פאק מאיפה הביאו לי את היצורים האלו " .
בואו נראה מי הולך ,מי בא ונתחיל לעשות השערות מה יהיה .
לגבי מה היה ….עזבו בואו נדפדף יכול היה להיות יותר טוב אבל לא היה ….

זה משנה 22 במאי 2016

אפילו קוטיניו לא היה נותן לעצמו שבע על העונה הזו. הוא היה צריך למשוך את המועדון קדימה העונה, במקום זה הוא פשוט נעלם ככל שהעונה התקדמה. שש וגם זה נדיב. הציונים של השחקנים חייבים לשקף יכולת מול ציפיות, ולכן למשל לא אתווכח עם הטיעון של אריאל נגד סאקו על אף שהוא לדעתי אחד השחקנים שהיו הטובים ביותר העונה עד שפישל בענק.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

החודש האחרון קצת מאפיל על העונה של קוטיניו שבה הוא היה השחקן הכי טוב שלנו וגם אחד היציבים. הוא קפץ בכמות הגולים, ניצח את צ'לסי בחוץ, ניצח את סיטי בחוץ, ניצח את יונייטד בחוץ, שם גול אדיר נגד דורטמונד. שווה לגמרי את השבע שלו.

אבי גלברט 22 במאי 2016

לחלוטין ,שידרג את המשחק שלו והרבה זמן עשה את ההבדל

זה משנה 23 במאי 2016

לצערי, קוטיניו ממש לא היה יציב, היו לו חודשיים-שלושה טובים שגם הם לא בהכרח באו אחד אחרי השני. וחוץ מזה, העונה הוא היה אמור לקחת את הקבוצה קדימה. כשהוא כשיר הוא אמור להיות השחקן הראשון בהרכב שאת היתר מרכיבים מסביב בהתאם למה שנדרש במשחק, והוא אכזב בכך בגדול. בגילו ועם ניסיונו הוא כבר צריך לעבור מפוטנציאל להיות כוכב לכוכב בפני עצמו, וזה טרם קרה.

משה 22 במאי 2016

מסכים לגמרי, קוטיניו נעלם לגמרי בסוף, לא עונה גדולה שלו.
לוברן השחקן המשתפר, חצי העונה הראשונה שלו היתה הצשך הזוועה מהעונה שעברה, לא מספיק כדי להצטיין.
מבחינתי המצטיין הוא קליין, יציבות זה כנראה אנדרייטד.

אסף THE KOP 22 במאי 2016

סיכום די קולע.
צריך להעיף את מורנו, לספסל את לאלאנה ולהביא בלם ליד לוברן. חיזוקים נוספים בגזרת הספסל גם חשוב שיהיה.
יחד עם זאת, אני חושב שעיקר ההצלחה/כישלון של ליברפול בעונה הבאה תלויה במאמן.
כפי שכתבתי, יש משהו לא נעים בקלופ, כל העימותים עם מאמני היריבות, החגיגות המוגזמות. זה נראה ששחקנים לא מוכנים למות עבורו אלה שהם מפחדים ממנו. מאוד.
אני בהחלט מקווה שיטפלו בזה כי זה מביא לחץ לא בריא למערכת.

נ.ב.
אני מבסוט שמוריניו הלך ליונייטד.

אריאל גרייזס 22 במאי 2016

אני לא מרגיש כמוך, שחקנים מתים עליו. האמת שגם אני די מרוצה ממוריניו ביונייטד, יהיה מעניין

אסף THE KOP 22 במאי 2016

אתה תדבר אחרת אם הוא ימשיך להתעסק ולהיות אלים כלפי מאמני היריבות.
אלים הוא אלים הוא אלים.

אריאל גרייזס 23 במאי 2016

אלים? הוא הלך מכות? הוא intimidating, שזה משהו שאני רוצה ממאמן שלי, סטייל פרגוסון. השחקנים מתים עליו וזה מה שחשוב

איאן ראש 22 במאי 2016

אם לקראת העונה הבאה קלופ לא משחרר את לוקאס וג'ונסון יש מצב שיורד לי ממנו.

אסף THE KOP 22 במאי 2016

לוקאס דווקא שחקן ספסל חשוב.
את ג'ונסון חייבים להעיף.

טל 12 22 במאי 2016

איזה ג'ונסון? עשיתם לי צמרמורת בגב

אסף the kop 23 במאי 2016

ג'ונסון מורנו

טל 12 23 במאי 2016

:-)

מני מסמטת פני 22 במאי 2016

ראשית אריאל, יישר כוח על הבלוג – הלוואי והקבוצה הייתה מפגינה כזאת יציבות במהלך העונה…
שנית, מס' הערות שיש לי –
אני חייב לציין שאני לא שותף להתלהבות מקליין. נכון אחרי ג'ונסון זו באמת התקדמות אבל לדעתי הוא לא יותר ממגן לגיטימי לקבוצת אמצע טבלה. ההגנה שלו לא מושלמת וגם בתור ווינגר הוא לוקה בחסר (לא זוכר הרמה אחת מוצלחת שלו מהאגף במהלך כל השנה, שלא לומר איום על השער).
סטארידג'. אוי סטארידג'. מכונת שערים, זה נכון. אבל אם הוא היה מוסר חמישית מהניסיונות שלו להבקעה היו לנו עוד 20 שערים. אני לא מצליח להימנע מהתחושה שהוא מרגיש את עצמו מעל הקבוצה. אולי זה משהו בפנים שלו אבל נראה לי שהוא חושב שהוא עושה לנו טובה שהוא משחק אצלנו – ונראה לי שגם קלופ מרגיש כך.
האם אנחנו לא מעט אכזריים מדי כלפיי מינולה וסקרטל ?
סקרטל לא הצליח לחזור מהפציעה. נכון. אבל עדיין יש לו הרבה כדורגל לתת והוא רק בן 31. סוג של סמל בקבוצה. לא חותכים אחד כזה כל כך מהר (לעומת לוקאס שאני באמת לא מבין למה הוא עדיין מסתובב באזור חדרי ההלבשה ואפילו רואה מגרש – ועוד בתור בלם !).
מינולה שוער לגיטימי. מאוד לגיטימי. מודה שגם הלב שלי החסיר הרבה פעימות במהלך העונה עם כל קרן ובעיטת עונשין אבל זה בגלל שיש לנו קבוצה של גמדים או סתם כאלה שלא יודעים לנגוח (ובאותו עניין, שיעשו משהו עם הקרנות שלנו למען השם !). אם להחליף את מינולה אז זה רק מול שוער מוכח כמו קורקטואה (שספג יותר ממינולה השנה, דרך אגב, ואף אחד בצ'לסי לא קורא להיפטר ממנו). לא בטוח שהשוער הגרמני בן ה 22 הוא בהכרח שדרוג, ולא בטוח שתחרות על האפודה מס' 1 תבנה בטחון אצל מינולה.
חייבים לשמור על אמרה צ'אן שלא יברח לשום מקום. הייתי מוותר על כל שחקן אחר (כן, אפילו על קוטיניו ופירמינו) לפני שאוותר עליו. הוא בדרך להיות שחקן ענק. ראוי להתמנות לקפטן.
אפרופו קפטן, עונת מבחן להנדרסון. מחבב את השחקן הזה מאוד וכשהוא בריא אז הקבוצה מנצחת – תורם המון בדברים שלא רואים בסטטיסטיקה. חייב לחזור לעצמו.
עונת מבחן לאייב. לא הצליח לעלות ונראה שקלופ לא אוהב אותו. אולי כדאי להיפרד כידידים (השאלה ארוכת טווח ?).
חובה להגיד שלום ולא להתראות ללוקאס, למורנו, לאלן.
הילדים ששיחקו אצלנו השנה טובים לגביע הליגה. לא יותר מזה. אולי רק את אוג'ו שווה לשמור.
לסיום, אני לא מסכים איתך בנוגע לכך שהקבוצה לא צריכה חיזוק משמעותי. שים ריאליזם בצד את מי אפשר להביא ובכמה. גמר הגביע מול סביליה צריך להכות בגונג ענק על הראש של כולנו. אנחנו קבוצה די בינונית עם הבלחות של אנרגיות מעולות אבל לא מצליחים למצוא את הגרוש החסר ללירה. קבוצה שהשחקן המצטיין שלה הוא מילנר. זה אומר הכל. חייבים להשתדרג בכמה שחקנים טובים כי אני חושש שבעתיד לא נצליח לתפוס את שאר היריבות שלנו בעונה כל כך רעה.

אריאל גרייזס 23 במאי 2016

לא אמרתי שהקבוצה לא צריכה חיזוק משמעותי, אמרתי שאני לא רואה חיזוק כזה מגיע. כתבתי במפורש שיש המון בינוניות בסגל הזה. זאת פשוט לא השיטה של קלופ ולא של הבעלים של ליברפול להפציץ בשוק ההעברות (ובוא נודה באמת – כשהם מנסים לעשות את זה, זה בדרך כלל נכשל, ראה ערך בנטקה, קארול)

D! פה ועכשיו 23 במאי 2016

מצטרף לדעתך על קליין ומיניולה.

קליין כמו איווניר, פשוט הגיע אחרי זוועה חשוכה. בינוני מינוס.

שוער בלב של מינולה לא מגיע בקלות. יש לו את הבעיות שלו אבל יש לו גם המון יתרונות. עם משחק הגנה נורמלי וכמה נוגחים טובים ומאורגנים יותר בהגנה הוא היה נראה יותר כמו קורטואה של אתלטיקו ולא של צ'לסי. תחרות זה טוב, להחליף תמורת עוד מאותו הדבר זה מיותר. וכמה שוערים באמת יותר טובים מסתובבים שם?

matipool 23 במאי 2016

אחלה ניק – מני מסמטת פני …
לא מסכים שצריך לשחרר את אלן . שחקן סגל לגיטימי לכל דבר ועניין . היה מצוין בחלק האחרון של העונה כשעלה כמחליף או כשפתח בהרכב כשקלופ הפעיל את הרוטציה .

טל 12 22 במאי 2016

אין לי כמעט מה להוסיף,רק דבר אחד לגבי מאטיפ,הוא משחק בנבחרת קמרון .אחת לשנתיים יש את אליפות אפריקה לאומות באמצע העונה.מבאס.

אריאל גרייזס 23 במאי 2016

נכון, באסה. אבל לא שינו את זה לפעם בארבע שנים?

טל 12 23 במאי 2016

לפי ויקיפדיה זה גביע אפריקה לאומות ולא כמו שכתבתי.בכל אופן הטורניר הבא ב 2017,הקודם היה ב 2015.

אמיתי 23 במאי 2016

הבעיה של ליברפול ולדעתי זה לא חדש היא בסגל..
אם נתעלה מעל כל הבאנטר פה על יונייטד וזה אני בתור מנגר
גם של השיטי וגם של ארסנל לא לוקח אפילו שחקן אחד ממכם
להרכב שלי. כולל קוטיניו.סגל יותר אפור מהשמיים מעל אנפילד.
עכשיו אם לא מביאים שמות אז לפחות תנסו יותר צעירים בסגל
מהאקדמיה או ממקומות אחרים. פה הכישלון של העונה שלכם:
אף שחקן צעיר לא פרץ אף שחקן וותיק (למעט קוטיניו) לא ממש
התקדם..קלופ חייב רכש מסיבי וצעיר. לבנות עתיד.
יאללה תרדו לגביע הקורץ שנה הבאה אמן

אריאל גרייזס 23 במאי 2016

אני לא מסכים עם הכל איתך – קלופ כן קידם את אוריגי, מילנר כן נתן את העונה אולי הטובה בקריירה שלו, לוברן הפך מפלופ טוטאלי לבלם אדיר – אבל אני כן מסכים עם השורה התחתונה. יותר מדי בינוניות. אולי קלופ הוא גאון ויכול להוציא מהסגל הזה יותר ממה שאנחנו רואים בהם, אבל גם אם כן – עדיין חסרים פה שחקנים וורלד קלאס אמיתיים. מישהו סטייל סווארז (או טורס. או אואן. או פאולר – איכשהו תמיד ליברפול הצליחה להחזיק בחלוץ וורלד קלאס) שיהיה דיפרנס מייקר. כרגע אין לנו את זה

אמיתי 23 במאי 2016

היחיד שממש דילגתי עליו הוא צ׳אן..
והוא באמת התקדם אבל לא שם עדיין.
מילנר משחק יותר עם יותר אחריות אבל
הוא לא ילד ובטח לא הוסיף איזה משהו למשחקו. הוא תמיד היה בראבק

אריאל גרייזס 23 במאי 2016

זה לא רק הרבאק, הוא בישל הכי הרבה שערים ב-2016 בפריימרליג, למשל. וצ'אן באמת בדרך להיות שחקן מצוין – כשאתה אומר שאין שחקנים שהיית לוקח מאיתנו, אני בכלל לא בטוח שמה שחסר ליונייטד זה שחקן כמו צ'אן במרכז המגרש. אם הוא היה אצלכם הייתם עפים עליו.
אבל מסכים שבתמונה הכללית יש פה יותר מדי בינוניות. הייתי מת שנשקיע באמת כסף ונביא מישהו כמו לאקזט למשל

אמיתי 23 במאי 2016

עם צ׳אן אולי.. בתחילת העונה היה לו איזה בישול על חצי מגרש עם הפאלש. מדהים. מאז לא ראיתי אותו תורם מספיק בהתקפה. בגרמניה הוא יעלה מאחורה לדוגמה..

ran 23 במאי 2016

הסיכום שלי לעונה הוא מיניולה – פני הקבוצה כפני הכלב,
רגעים של עצירות נפלאות (הלחץ האימתני של צ'אן על היריב, הקסמים של קוטיניו את פירמינו) לצד בלבול, לחץ וחוסר בטחון (מורנו, לאלנה ושות').
ההפסד בגמר יצר אצלי חשש,
לאן קלופ מכוון? השקעת כסף גדול בשחקנים מוכרים או שיוף בוסר ליהלומים ומה מצפה לנו בשנה הבאה.
לקבוצה חסר שוער, שני בלמים, מגן שמאלי, קשר אחורי, קשר קדמי וחלוץ = 7 שחקנים וזה המון.
לא מכיר את גרואיץ' ואת מאטיפ יצא לי לראות במשחק אחד של שאלקה נגד דורטומונד, מספר ימים לפני הנצחון הגדול שלנו על דורטומונד והוא היה חושך, באשמתו הישירה שני גולים. הוא אכן נראה אתלטי אבל לא זיהיתי בו דבר אחד מרשים מלבד הנתונים הקרים- יחסית צעיר, משחק 6 עונות בבונדסליגה והגיע בחינם. נקווה שהמשחק ההוא לא מייצג…
השמות שנזרקים לאוויר יחסית אלמוניים עבורי ובהתאם הסכומים,
ברור שהסגל לא מספיק טוב, גם אם ימצאו כמה שחקנים זולים כנראה יהיה צורך בכסף הגדול תמורת לכל הפחות שחקן מוביל אחד.
אמרו כבר מעלי שזו הולכת להיות עונה קשה מאחר שהקונקורנטיות התחזקו מאד,
אבל אני צריך את זה – עונה של ליברפול אימתנית, עונה בה היא מפרקת את היריבות.

דרך אגב, מרקוביץ' אמור לחזור השנה? כיצד הוא ישתלב?

אריאל גרייזס 23 במאי 2016

הוא היה חלש מאוד בליגה הטורקית לפני שנפצע וגמר את העונה, לא רואה אותו משתלב. או עוד השאלה או שיימכר לדעתי

רובי פאולר 23 במאי 2016

אריאל –
לגבי מיניולה, גם אני אוהב אותו אבל אנחנו חייבים שוער שהוא משפיע על המשחק – או הוא או מישהו אחר… מגיע לו צ'אנס עם הגנה נורמלית (כמו לכל אחד) אבל אל תשכח שגם בעונה הנפלאה שלו ושלנו לפני שנתיים ההגנה לא הייתה גרוייסע-מציאה, פשוט כשספגנו זה בדר"כ היה אחרי שכבר הובלנו 3-0…
לגבי מילנר – כל מילה במקום.
לגבי לאלאנה – הוא שחקן מאווווווד בינוני, אבל מתאים לקלופ מבחינת הלחץ שהוא מפעיל מקדימה.
אין ספק שבנטקה הולך.
לגבי מאטיפ – אני מקווה שהתקוות אכן יצדיקו את עצמן.
לגבי הדיון על קוטיניו – זה בדיוק העניין, רגעים ואפילו שבועות של דומיננטיות (היה באיזשהו שלב המבקיע הדי יחיד שלנו) לצד חודשים של נפקדות. זה עדיין לא אומר שכשהוא שם הוא לא עושה את זה בגדול.

רובי פאולר 23 במאי 2016

ואף מילה על הרפרנס של ג'ו אלן למשחקי הכס?… :-)

איאן ראש 23 במאי 2016

אותי הצחקת לכמה דקות. אחלה יציאה.

matipool 23 במאי 2016

להלן הערותיי לציונים :
מיניולה – 5.5 . היו לו הצלות נפלאות ומשחקים טובים מאד בחלקים של העונה . 5 זה נמוך מדי .
קליין – 6.5 . אני אוהב אותו אבל הוא עושה חורים מדי פעם בהגנה . כמובן שהוא שיפור עצום מקודמו .
סקרטל – 5 . 4 זה נמוך מדי ומושפע מהיכולת שלו אחרי הפציעה . עד הפציעה הוא היה הבלם המוביל שלנו .
לוברן – 7 . 8.5 מעולה על החצי השני של העונה . 5 על החצי הראשון .
צ'אן – 7 . לא פחות טוב וחשוב מהאחרים שקיבלו 7 .
עונה קריטית לפנינו . מקווה שקלופ יודע מה צריך לעשות ( דבר ראשון – מגן שמאלי ) .

cookie-monster 23 במאי 2016

באמת קולע
קיץ מסקרן הולך להיות. נראה לאיפה רוחות הקלופ נושבות.

איאן ראש 23 במאי 2016

מיניולה, שוער שמתאים לרמה שלנו כעת ולא לרמה שאנחנו שואפים אליה.
קליין, לא מבריק, אבל לא חור. פחות טוב התקפית.
סאקו, החוצה.
סקרטל, בלם רביעי.
טורה, פרישה.
לוברן, הפתיע והתגלה כבלם לא רע על רקע שנה שעברה.
מורנו, ג'ונסון 2. להחליף דחוף.
מילנר, ברגע שהוא שחקן מוביל ולא רול פלייר אנחנו בבעיה.
הנדרסוו, שהוא ומילנר יעשו תורות.
לוקאס, המשלים לצמד "ג'ונסון ולוקאס". אם יש מי שמתעניין משום מה ישר לשחרר.
אלן, נחישות והקרבה לא מרשימים אם אין ערכים מוספים אחרים. עד החודש האחרוו חשבתי שאין לו כלום אבל אז קיבל קצת חופש מקלופ והראה למה קנו אותו בכלל. עדיין לא קרוב להיות שחקן הרכב.
צ'אן, כפי שנכתב יש עתיד.
אייב, אין עתיד. להשאיל.
לאלנה, לא שוס אבל אי אפשר להחליף את כולם.
קוטיניו, חייב עזרה לידו. כמה הוא יכול לבדו עם כל הנגרים סביבו?
פירמינו, מראה ניצוצות.
סטארידג', אוי איזו דילמה! שחקן קלאסה. הצקופה האחרונה גורמת לרצות שישאר אבל אני גם זוכר את התקופות הרבות שלו בחוץ. אם השייחים מפריז יציעו לשחרר. בכל מקרה חייבים חלופה ברמה.
בנטקה, כולנו ידענו שזה לא ילך (חוץ ממי שקיבל את ההחלטה לקנות אותו).
אוריגי, הוכיח את עצמו.
אינגס, הרוויח את ההזדמנות לחזור מפציעה אצלנו.

the bird 23 במאי 2016

תודה רבה על הסיכום המעניין !
לדעתי כל עוד לא יביאו 2 שחקני על (לא ברמה של מסי רונאלדו אלא אחת מתחת)
בקישור ובהתקפה
שני שחקנים יציבים בהגנה כיאה למועדון (מגן ובלם)
ועוד שוער
המצב שם ימשיך להיות בינוניות מעצבנת (:
זאת האידיליה
אבל במציאות
הלוואי וקלופ אכן יצליח לגדל/להשביח כמה לכאלו (:

Comments closed