יומן האליפות של הפטס (1) – הניצחון באריזונה

בליצ'ק רק מנצח משחקים

בהחלט לא ציפיתי לנצח במשחק הזה אבל כן ציפיתי למשחק תחרותי. למה? כי הפטס עבדו מאוד קשה בפרי-סיזן. הפותחים שלהם, גם בהגנה וגם בהתקפה, שיחקו המון סנאפים. ראית מהרגע הראשון שכולם מתואמים בינהם.

אריזונה, לעומת זאת, כמעט ולא שיחקה את הפותחים שלה בפרי-סיזן. ראית בחצי הראשון את חוסר התיאום. אם אתה אוהד אריזונה, למרות ההפסד המרגיז (הפסד שהגיע להם, דרך אגב, הם היו הקבוצה הפחות טובה על המגרש רוב המשחק), אין לך יותר מדי מה לדאוג. ברבע האחרון ראינו איך הקבוצה הזאת נראית כשהיא מתואמת וההתקפה שלה באמת מפחידה. גם בהגנה יש להם שיפור בלחץ על הק"ב (צ'נדלר ג'ונס תוספת רצינית) ועם עוד אימון ותיאום הגנתי הם יהיו בסדר גמור.

בכלל, אני לא בטוח שהשיטה של אריזונה לא עדיפה. ראינו לא פעם קבוצות של בליצ'ק פותחות את העונה חזק מאוד ואז דועכות לקראת הסוף. החוכמה היא להגיע לשיא בסוף העונה ולשחוק את השחקנים שלך במשחקי פרי-סיזן זה בטח לא המתכון הכי בריא. משהו לשים לב אליו בהמשך העונה.

אבל אנחנו פה לדבר על הפטס. נתחיל מגארפולו שנתן משחק מצוין. מה זה מצוין – אם היה כתוב לו 12 על הגב והוא היה טיפה פחות כהה אף אחד לא היה שם לב שזה לא בריידי. קור רוח, רץ לדאון ראשון כשצריך, אחוזי המרה בדאון שלישי מעולים, הרבה מסירות קצרות. וכל זה בלי גרונק ובלי חצי מקו ההתקפה. עוד משחק-שניים כאלו ובליצ'ק יוכל לקבל עליו בחירת סיבוב ראשון שנה הבאה כמו שהוא אוהב.

jimmy-garoppolo-new-engalnd-pats-2015

באופן כללי אפשר לומר שההתקפה נראית טוב. התוספת של הוגאן נותנת כוח אש באיום העמוק, וויט נראה מצוין בתור הראנינג בק התופס ואם לא שני פאמבלים טיפשיים המשחק הזה היה נגמר הרבה יותר מוקדם. ציפיתי לקצת יותר מבנט אבל נראה שהוא תופקד היום בעיקר בתור חוסם (ועשה עבודה טובה, כולל בהולדינג שלא היה), אני מניח שכשגרונק יחזור הוא יתפנה יותר למשימות תפיסת כדור.

גם ההגנה נראית לא רע בכלל. לשמור על לארי פיצג'רלד זאת כנראה המשימה הכי קשה ב-NFL עדיין. האיש פשוט מדהים והט"ד השני שלו ללקק את האצבעות. ברוב המשחק ההגנה הצליחה למנוע את המסירה העמוקה שהיא הכלי הכי מסוכן של אריזונה וכשהיה צריך בדרייב האחרון היא הצליחה להגביל אותם לפילד גול ארוך בלבד. יש עוד מקום להשתפר, בעיקר נגד הריצה, אבל כששלוש הקבוצות האחרות בבית הפסידו וניצחנו את המשחק הכי קשה שלנו בלי בריידי – העתיד בהחלט נראה בהיר.

וההחטאת פילד גול בסוף. פאקינג ביליצ'ק. הוא רק מנצח משחקים

ארגון נהדר, קבוצה גרועה
נו האדל - סיכום מחזור ראשון

31 Comments

יואב דובינסקי 12 בספטמבר 2016

פוקסיונרים

צחי 12 בספטמבר 2016

אריזונה אכן נהנו מלא מעט פוקסים כדי להישאר במשחק

Maldini 12 בספטמבר 2016

ניצחון או הפסד לא באמת שינה הלילה כלום עבור הפאטריוטס, המקום הראשון ב-AFC לא בסכנה אמיתית

שתי בחירות הסיבוב ראשון שהם הולכים לשדוד בטרייד דדליין ממייק מקאגנן לעומת זאת זה הניצחון האמיתי.

NoOne 12 בספטמבר 2016

נו , אובריאקשן אחרי שבוע ראשון . תמיד תענוג.

Maldini 12 בספטמבר 2016

מה עם ריבאס גם איתו זה אובריאקשן אחרי ש(נה) ושבוע?

NoOne 12 בספטמבר 2016

אין שום בעיה עם ריבאס , יש בעיה עם שחקנים שלא עושים מה שהם צריכים לעשות ומאמן שמבקש מהשחקן השני הכי טוב שלו לשחק בצורה שהוא לא טוב בה.
מי שראה את המשחק ועוקב אחרי מה שהמאמן הזה עושה במשחקים יודע על מה אני מדבר.
מעבר למהלך הנקודתי של הט"ד הארוך שבו הייתה טעות של הסייפטי(ריבאס היה אמור לשמור על גרין רק ב 20 היארד הראשונים ולאחר מכן הסייפטי היה אמור לקחת אותו , אבל מספר 21 הסייפטי פשוט עשה טעות ובמקום לעשות מה שהוא היה צריך לעשות הוא נתקע באמצע בלי לזוז , למעשה זה היה מהלך די מדהים של ריבאס שכמעט הצליח למנוע ט"ד במהלך שהוא בכוונה מנע את המסירה הקצרה והשאיר את הכיסוי האחורי לסייפטי כמו שתכנית המהלך הייתה)
ריבאס הוא שחקן של באמפ אנד ראן , הוא צריך להיות 5 יארד מקסימום מהרסיבר ולרוץ איתו ולהיות איתו פיזי וטכני , הוא בנה על זה קריירת HOF , משום מה המאמן הזה מחליט להוריד את כל הקורנרס שלו אחורה למרחק 15 יארד מהקו , אין לי מושג למה אבל זה דבר שהוא עושה בהרבה משחקים , ריבאס לא יכול לשחק ככה, אם אין לו את הפיזיות (והמגע המותר ב 5 היארד הראשונים) שבו הוא משבש את הטיימינג של הראוט אז רסיברים מהירים תמיד יאכלו אותו , זה קרה עם הופקינס וסמי ווטקינס שנה שעברה וגם היום.
ראוי לציין גם שגרין הוא הרסיבר הכי טוב ב NFL היום אחרי שקלווין ג'ונסון פרש ומה לעשות גם הקבוצה השניה מקבלת כסף כדי לשחק.

היה משחק שקול וצמוד של שניים מהקבוצות הטובות ב AFC ובסופו של דבר החטאת אקסטרא פוינט ופילד גול מ 22 יארד תמיד יגמרו לך את המשחק.

Maldini 12 בספטמבר 2016

לריבאס הלכה המהירות והזריזות בכפות רגליים יותר מכל דבר אחר שכתבת פה. פעם אף רסיבר לא יכל לנער אותו, היום כל שייק בסיסי מעיף אותו ואז אין לו יותר את ה-CLOSING SPEED כדי לסגור את הפער, במיוחד לא מול הרסיברים הצעירים שמציפים את הליגה. הסיבה היחידה שהוא כמעט עצר את ה-TD הארוך של גרין הייתה בגלל הזריקה הגרועה של דאלטון שהייתה UNDERTHROWN במקום להוביל את גרין שהוביל עליו בלפחות 3 צעדים.

זאת לא בושה להודות לפעמים שהסיפור נגמר והסיפור של ריבאס כטופ קורנר בליגה נגמר, היום הוא אפילו לא טופ 5 ולא מסוגל לעצור אף רסיבר עלית ב-1 על 1 בלי עזרה. בליצ'ק קלט את הדעיכה שלו עוד כשהוא היה בפאטריוטס ותמיד נתן לו לשמור ב1 על 1 את ה-#2 של היריבה בזמן שעל ה-#1 הוא היה מציב את בראונר עם עזרה של מקורת'י, וזה כאמור היה לפני שנתיים. מאז הרבה קילומטרז' עבר על הרגליים האלה.

אני לא אתפלא בכלל אם הג'טס יספגו את ה-8M$ DEAD MONEY בעונה הבאה ויחתכו אותו במקום להמשיך לתת לו לשבת על הפיירול עם מספרים של QB. היה נחמד והכל וההחתמה שלו עזרה תדמיתית ונתנה מכה לפאטס אבל הגיע הזמן לעבור הלאה.

NoOne 12 בספטמבר 2016

לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שריבאס כבר לא בן 27 ומעבר לשיא.
הוא עדיין טופ 5 קורנר ב NFL.
גרין הוביל עליו ב 3 צעדים כי זה היה המהלך , הסייפטי היה אמור לרוץ אחורה ולכסות את גרין דיפ בעוד שריבאס מכסה את המסירה הקצרה.
ריבאס עשה בדיוק מה שהיה צריך לעשות לפי הוראת המאמן והסייפטי נתקע באמצע המגרש במקום לרוץ אחורה.
אז זה נתן פוטואופ יפה שנראה כאילו גרין השאיר אותו מאחור אבל אתה בדיוק כמוני שזה לא מה שקרה.

מעבר לזה הכסף לא מעניין אותי, מעניין לי את התחת אם הכסף יושב בחשבון בנק של וודי ג'ונסון או של ריבאס.

Maldini 12 בספטמבר 2016

אתה מתאר את זה כאילו זה המהלך היחיד שגרין עשה מולו וכאילו לא היו עוד 9 תפיסות ספציפית כשהוא שמר עליו 1 על 1 שבהן ריבאס היה חסר אונים לא רק בקאברג' אלא בקושי הצליח לתקל אותו (הוא תמיד היה מתקל מצויין). זה באמת מדהים איך אחרי התצוגה הכי גרועה בקריירה של ריבאס שאפילו הוא הודה בה בעצמו אחרי המשחק אתה מצליח למצוא תירוצים ולהסביר איך הריצפה עקומה ושזה בכלל לא הוא אלא השיטה והמאמן ושוטי כשאני נותן לך דוגמאות לדעיכה שלו כבר מהתקופה בפאטס שהשתמשה בה בצורה האולטימטיבית.

והכסף צריך מאוד לעניין אותך אם הג'טס מעניינים אותך, 17M$ CAP NUMBER זה 17M$ שלא הולכים על מישהו(ים) אחרים, ובמצב שלו היום הוא בקושי שווי חצי מזה. לראות את הגב של אמארי קופר וסמי ווטקינס כל המשחק גם מרקוס וויליאמס יכול.

בני פ 12 בספטמבר 2016

לריבאס לא היה משחק טוב, אבל לגמרי מגזימים עם ההופעה שלו. הט"ד היה טעות גדולה של הסייפטי, ולגרין היה כמה תפיסות מעולות כשריבאס נתן קאברג' מצויין. קורה

אריאל גרייזס 12 בספטמבר 2016

זה לא רק המשחק הזה (שבו גרין תפס 10 מ-10 ל-180 יארד או משהו כזה כשריבאס שומר עליו, שזה ממש איום). רואים את הירידה כבר שנתיים

אורן השני 12 בספטמבר 2016

אכן, 10 מ-10 ל-152 יארד

עומרי 12 בספטמבר 2016

גרין הכי טוב ב-NFL???
קאם און, ספק אם הוא בכלל טופ 5

בני פ 12 בספטמבר 2016

מה???!!!???!!!???!!!

אריאל גרייזס 12 בספטמבר 2016

ההימור שלי הוא על הניינרס. קשה לי להאמין שהם יתנו שחקן ליריבה לבית.

NoOne 12 בספטמבר 2016

לא חושב שהיריבה לבית רוצה אותו.
הג'טס בוחרים כל שנה ק"ב בדראפט עד שהם ימצאו מישהו.
אולי זה יהיה ברייס פטי אולי האקנברג ואולי שנה הבאה צ'אד קלי
אבל עברו ימי מייק טנבאום שעושה טריידים על בחירות דראפט , לג'טס כמו שאמרתי יש GM מצוין ומאמן בינוני ומטה

אח שלו 12 בספטמבר 2016

ה-ברס יקחו את גארפולו בטרייד. קבוצה לא מאותה חטיבה. וג'"מ שעושה הרבה טריידים עם הפאטס.

וגם – אני שונא להקליד את זה – אבל לא הייתי פוסל את האפשרות שבליצ'יק מאוהב בגישת ה"שנה קודם עדיף מאשר שנה מאוחר מדי", והוא הולך להשאיר את גאראפולו, גם אם זה אומר חוזה/פרנצייז חדש אחרי חוזה הרוקי, כדי להחליף את בריידי. הנה, הקלדתי את זה.

Maldini 12 בספטמבר 2016

הם ייתנו אותו למי שתציע הכי הרבה (אני חושב שבליצ'ק לא באמת מחזיק ממנו ולכן בחר את בריסט בדראפט האחרון. אם גארפולו היה מיועד להיות היורש לא הייתה סיבה לעשות את זה) ובטרייד דדליין הולכות להיות הרבה מאוד קבוצות נואשות. בגלל שהג'טס הולכים לפתוח ב1-5/0-6 ציינתי אותם (וגם כדי להדליק פה איזה מישהו) אבל ברור שזה לונגשוט מטורף כי בכל זאת קבורים להם במעמקי הדפט צ'ארט 3 ג'וקרים שצוות האימון מתקשה להחליט מי מביניהם מסריח פחות אז העניין הזה ידרוש בירור מוקדם מאשר מאוחר.

כשאני חושב על זה אז הסוכנים הכפולים שמפוזרים ברחבי הליגה הם דימיטרוף ופיולי (אטלנטה), רובינסון (טנסי) , אובראיין (יוסטון) ו… לא זוכר (דטרויט) וארבעת הקבוצות האלו כביכול לא זקוקות ל-QB (בעיקר לא אטלנטה. ממש לא. יש שם פרנצ'ייז QB) אז זה יכול להפוך את הקומבינה לבעייתית יותר. בפעמיים האחרונות שבליצ'ק מכר סוסים טוריאנים זה היה עם קאסל ומאלט לחברים שלו פיולי ואובראיין.

נתי 12 בספטמבר 2016

אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה "שיטה" ההשתתפות במשחקי הפרה-סיזן. לא חושב שכל שנה זה כך.
השנה זה היה הכרחי בגלל ההשעיה של בריידי, היה נדרש לשפשף את החדשים, ולהעלות את רמת ההגנה.
אל תשכח שיש כמה שחקנים שדווקא יחזרו בשלב מתקדם יותר, מעבר לבריידי כמובן, יש את נינקוביץ', בהמשך גם לואיס יחזור, כך שיהיו דווקא כמה רעננים…

עומרי 12 בספטמבר 2016

אין ברירה, במיוחד השנה זה קריטי לפתוח בהילוך גבוה. מפחיד לפתוח 1-3 נניח..

7even 12 בספטמבר 2016

גרייזס, ההתרשמות שלי בהתאם לציפיות שלך אתמול מהמשחק ממה שרשמת בפוסט אתמול:

1. הציפייה היחידה שלי מהמשחק הזה היא שגארפולו יסיים אותו בחתיכה אחת.
– משחק טוב מאד של גראפולו.

2. בהעדרם של שניים משחקני קו ההתקפה הכי טובים שלנו יחד עם ההעדרות של גרונק אין לי שום ציפיה לנצח את המשחק.
– עלה על הציפיות

3. אני אשמח לראות את הפטס מריצים טוב את הכדור –
– אחלה משחק של בלאונט. אחריו…מדבר.

4. יהיה מעניין לראות את ההגנה של הפטס, שבסך הכל מגיעה אחרי ששיחקה לא מעט סנאפים בפרי-סיזן. לאריזונה התקפה קטלנית, הם יצטרכו לנסות להתמודד איתה. זאת האינדיקציה היחידה שתהיה לי מהמשחק הזה עד כמה הפטס מסוגלים לשרוד את החודש הראשון בצורה סבירה.
– הגנה סבירה ביותר נגד המסירה. להוציא את ריצת ה 45 יארד של ג'ונסון התקפת הריצה של הקארדינלס כמעט לא היתה קיימת.
– לוידע למה התלהבת מההגנה שלכם נגד המסירה, לדעתי היא היתה שערוריה

אריאל גרייזס 12 בספטמבר 2016

בהתחשב בזה שלקארדינלס היתה התקפת המסירה הכי טובה בשנה שעברה בליגה, אני חושב שהגנת המסירה שלנו תיפקדה בצורה לא רעה בכלל. מה שקצת מטריד זה שבחצי השני לא היה פאס ראש בכלל ולפאלמר היה כל הזמן בעולם למסור – ונגד זה קשה מאוד להגן. עדיין, לקבל רק 21 נקודות מאריזונה, אצלם בבית – בהחלט עבודה יפה הגנתית (אם כי כמובן נובעת גם במידה רבה מהשליטה בקצב המשחק התקפית של הפטס, שלא נתנו לאריזונה יותר מדי זמן בהתקפה)

עמי ג 12 בספטמבר 2016

ואני הייתי מוסיף ומדגיש –
ההגנה קיבלה רק 21 נקודות, ש-14 מהן הגיעו משני איבודים בערך בחצי המגרש.
ההגנה עצרה את הדרייב האחרון שאריזונה נכנסה אליו עם הרבה זמן על השעון.
ההתקפה של הפטס שיחקה יעיל מאוד, לקחה נקודות ב-5 פוזשנים, למרות שלא נהנתה מאף איבוד של המתנגד.

התחלה מצויינת לעונה שבה יש לפטס לוז קשה מול שני הבתים הכי טובים בליגה – אנאפסי מערב (סיאטל, אריזונה, והניירנס שהשנה בטוח ישתפרו) ואיי.אף.סי צפון (סינסי, פיטסבורג והרייבנס עם קאמבק של פלאקו).
בליגה של 16 משחקים בלבד כל משחק חשוב, בטח משחק בית בפתיחת עונה. אריזונה עוד יצטערו על ההפסד הזה.

עידן. 12 בספטמבר 2016

יופי של דרך לפתוח עונה. גם ניצחון שאף אחד לא בנה עליו וגם שאר הבית מפסיד משחקים צמודים של סקור אחד. רק נקווה ששבוע הבא לא תהיה נפילת מתח מול מיאמי שלפחות מבחינה הגנתית נראו מעולה מול סיאטל.

אגב, אולי פיספסתי, אבל מישהו יודע לאן נעלם גיל? זה ממש לא אותו דבר בלי שהוא יספר לנו איך המשחק הזה מלמד שבריידי בכלל לא כזה גדול והכל בזכות המערכת.

7even 12 בספטמבר 2016

גם המפרסמים שואלים. זה הורס את הטראפיק לאתר:)

אורן השני 12 בספטמבר 2016

אתה דמגוג.

עידן. 12 בספטמבר 2016

צחוק צחוק, אבל למרות הכל היה כיף גדול להתווכח עם גיל והוא באמת אהב (וגם הבין) ספורט. אם הוא באמת עזב אז זה הפסד לאתר.

SP 12 בספטמבר 2016

גם גיל וגם איציק נעלמו. חבל. מישהו יודע למה?

עמי ג 12 בספטמבר 2016

כנראה לא שילמו להם על אוגוסט

עמי ג 12 בספטמבר 2016

אריאל, למה אתה כל כך ממהר למכור את גארופולו תמורת בחירות דראפט?
בחירת דראפט היא תמיד נעלם גדול. קווטרבק שכבר נמצא אצלך בקבוצה שנתיים ומתפתח ליד בריידי ובליצ'ק הוא נכס שהולך ומשביח. בגיל המתקדם של בריידי לא הייתי ממהר ולוותר עליו.
גם הויתור מראש כביכול על המשחק נראה לי תמוה (אני מנחש שפשוט הנמכת ציפיות כדי לא להתאכזב). בליגה של 16 משחקים ו-2 משחקי פלייאוף (במקרה הטוב) אסור לוותר על אף משחק. לפחות עד שמבטיחים מקום ראשון בחטיבה. ה"ויתור" כביכול בשנה שעברה על המשחק מול הג'טס בשבוע 16 עלה בסוף לפטס באירוח של דנבר לגמר.
גארופולו הפתיע אותי לטובה. אבל יותר ממנו מפתיע אותי כל פעם לראות כמה ההגנה של הפטס מאורגנת, מתואמת ויעילה. הם לא מפוצצים במכות את היריבים כמו שעושות הגנות אגרסיביות אחרות. הם פשוט מספיק מתואמים ויעילים כדי למנוע את היארד החסר לדאון ראשון. או את החמישה יארד שמבדילים בין ניסיון לשער שדה לפאנט. ככה מנצחים משחקים צמודים. ומכיוון שלפחות חצי מהמשחקים בכל עונה הם כאלה זה מה שעושה את ההבדל בין מאזן של 10:6 בלי פלייאוף (ג'טס, נגיד) ל-4:12 ושבוע ביי.

אריאל גרייזס 12 בספטמבר 2016

לגבי המכירה של גארפולו זה פשוט – הוא נכנס שנה הבאה לעונה האחרונה בחוזה שלו. אף אחד לא יתן חוזה גדול לק"ב מחליף ועם איך שהוא שיחק סביר להניח שהוא יעדיף לחתום במקום אחר ולהיות פותח (ואלא אם בריידי פורש, אף אחד לא ישים עליו פרנצ'ייז). אז מה שאתה עושה זה מוציא את המקסימום ממנו ומשיג בחירת דראפט גבוהה.
לגבי הויתור על המשחק – אתה יודע, אני לא משחק. ההרגשה היתה כשבאנו למשחק הזה שהסיכויים מאוד נמוכים. אבל אצל בליצ'ק אין באמת כזה דבר לוותר. הוא בא עם תוכנית משחק מוכנה והכל. אבל זה באמת מסוג המשחקים שאם היינו מפסידים אז לא היה קורה כלום. הרבה יותר חשוב לנצח את מיאמי שבוע הבא

Comments closed