הניצחון על ווסט ברום

מה אפשר ללמוד מהניצחון של הקאבס על ליברפול

היה יום שמש היום בפורטלנד – מי שהיה פה יודע כמה זה נדיר בתקופה הזאת של השנה – אז לא בזבזנו את זה וישר לקחנו את הילדים לטייל אחרי המשחק. ואז הקאבס ניצחו את הדודג'רס ועלו לוורלד סירייס לראשונה מאז 1945, ופתאום זה נראה קצת טפשי להעלות פוסט על מין משחק כזה קצת חסר משמעות. אני אולי לא אוהד קאבס אבל הניצחון הזה של הקאבס והשמחה של האוהדים שלהם הזכירו לי כמה כיף זה יכול להיות אוהד ספורט. אז כדי שלא נשאיר את הקאבס רק לדורפן, הנה תמונה שלא קשורה למשחק של ליברפול אבל פשוט מקסימה בעיניי, השיקגו קאבס של 1908 (האחרונים לקחת אליפות) יושבים ומחכים:

f06f1281-3fec-4224-b5da-155d060d9f3c

אבל העליה של הקאבס היא כן משהו שיכול ללמד אותנו משהו בהקשר של ליברפול. וזה שאם תעמיד קבוצה טובה, עם מאמן טוב, שטובה בכל האספקטים של המשחק – אז שום קללה שבעולם לא תשנה את הדרך שלה לאליפות (בתקווה שאני לא מנחס את הקאבס). זה היה נכון לגבי הבוסטון רד סוקס בזמנו ונכון גם עכשיו לגבי הקאבס.

האם הליברפול הנוכחית היא קבוצה מספיק טובה כדי לרוץ לאליפות? נראה לי שלא. אבל היא בדרך הנכונה. יש לה את המאמן הנכון, יש לה דרך ניהולית מאוד ברורה. יש לה שיטת משחק. היא רק צריכה להתמיד ולא להתייאש. לא תמיד זה עובד – גם המשחק היום לא היה רחוק להיגמר בצורה שאנחנו מכירים כל כך טוב – מחמיצים המון ואז חוטפים גול בדקה התשעים, אבל לפחות כרגע המזל בצד שלנו, כמו שהיה מול סוונסי (וקצת פחות מול יונייטד).

כמובן, קבוצה שרוצה לזכות באליפות לא צריכה להסתמך על המזל ואני מקווה שקלופ מבין את זה. אתה לא יכול להעלות את לוקאס בדקות האחרונות של המשחק ולקוות לטוב כל פעם.

*

לגבי המשחק. המשחק הראשון שראיתי באנפילד לפני 4 שנים היה משחק נגד ווסט ברומיץ שנגמר ב-4-1 לנו, עם שלושער של סווארז וגול מצ'יפ גאוני של סטארידג'. חשבתי על זה היום שמשחק בית מול ווסט ברומיץ הוא אינדיקציה מצוינת למצב שלנו. קבוצה שרוצה לרוץ לאליפות חייבת לדרוס משחק מהסוג הזה.

האם דרסנו היום? זה הרגיש ככה בחלקים רבים מהמשחק אבל עשר הדקות האחרונות הראו שיש לנו עדיין דרך מאוד ארוכה. יש גבול לכמה פעמים אפשר להגיד "ספגנו ממצב בודד לא מחויב המציאות". זה נכון, אבל זה קורה כל משחק. קבוצה טובה צריכה לדעת להרוג משחקים כאלו. להבקיע את הגול השלישי ואז להחזיק את הכדור בסבלנות עד שיגמר המשחק בלי לספוג. אנחנו עדיין לא שם.

הרביעייה ההתקפית שלנו מצוינת, צ'אן היום נתן משחק טוב מאוד ושיחק הרבה יותר קדמי ממה שראינו במשחקים קודמים – עדות ליכולת המצוינת השנה של הנדרסון לסגור את הקישור האחורי לבדו (והוא גם היה חכם מספיק לקבל את הצהוב שיביא לו הרחקה במשחק גביע הליגה השבוע). גם ההגנה סך הכל יציבה ולא ראינו את ברום מגיעים ליותר מדי הזדמנויות.

אבל השוט הזה על הספסל על סטארידג' מבואס אולי מזכיר לי את מה שחסר לנו. מין חלוץ כזה שיוכל לעשות גול מרבע מצב ויחסל משחקים או יכריע משחקים כמו זה של שבוע שעבר. תזכרו את סטארידג' של לפני ארבע שנים, ששם את הגול מול יונייטד בבית שניצח לנו את המשחק.

 

d1

 

בינתיים, אנחנו מרחק שער מהמקום הראשון (לפחות עד המשחק של הסיטי) ונראים טוב סך הכל. תסמכו על אוהד ליברפול שיראה את חצי הכוס הריקה, לא?

 

המשחק המושלם
שישתוק ויילך לעבוד. (מוריניו, על התבוסה בגשר)

43 Comments

בני תבורי 23 באוקטובר 2016

את המשחק ההוא שראית באנפילד לפני ארבע שנים ראיתי בפאב היחידי בלונדון ששידר את המשחק שהיה ממש מתחת לבית בו גרתי והיה כמובן מעוזם של אוהדי ווסטברום בלונדון. חברי לצפייה היה אוהד יונייטד ששיתף אתי פעולה ושמר לי על המקום בכל פעם שרצתי לשירותים לצרוח אחרי עוד שער שלנו.
לגבי הקבוצה של היום, הלב נכמר על סטארידג' אבל כיום, עם פירמינו בכושר שיא, עם לאלאנה שאני פשוט לא מצליח לסגור את הלסת כשאני רואה מה הוא עושה ועם קוטיניו שאין מילים לגביו, אין לו מקום על המגרש. חבל רק שלא קיבל אתמול הזדמנות מדקה 65. עכשיו זה העניין שלו להוכיח מה הוא עשוי והפרצופים על הספסל מעידים שהתשוקה בוערת בו.
קריוס מציק לי. מצד אחד, בשלושת המשחקים האחרונים הוא לא עמד בפני שום איום רציני שיכול להצביע על יכולות או אי-יכולות, אבל הוא מנפק את הטעות היסודית הקבועה וקשה ללמוד מזה על ההיגיון בהחלפה של מיניולה. אני מקווה שהוא לא יהיה הגרוש ללירה שיחסר לנו בתום העונה.
לגבי הקבוצה, ובכן אני לא חושש לומר, אנחנו קבוצה טובה עם סגל שיכול לתת תשובות למצבי חסר ועם מאמן מצוין. זה מספיק כדי להגדיר קבוצה שיכולה להתמודד על אליפות, אבל את הנבואות אני משאיר לאלה שהנבואה ניתנה להם.

ניינר / ווריור 23 באוקטובר 2016

אין על האלביון! אחלה פאב

בני תבורי 23 באוקטובר 2016

אכן כן, ממש מקום מקסים ובעלים נחמדים מאוד. אחרי המשחק "יצאתי מהארון" הליברפולי והוזמנתי לפיינט על חשבון הבית.

D! פה ועכשיו 23 באוקטובר 2016

כל מה שבני אמר (חוץ מהסיפור על הפאב בלונדון). בעיקר קריוס

אני חושב שדבר אחר עשוי להפריע לנו וזו הרוטציה. אני סומך על קלופ אבל תכלס כל החלוצים שלנו, למשל ולא רק, לא רואים מגרש. אני מחכה לראות את ההרכב מול טוטנהאם. יש לי הרגשה שזה יהיה הרכב דומה מאד לעכשיו כי קלופ כבר הראה שהוא רוצה לרוץ לכל הכיוונים.

אני כן חושב שאנחנו צפויים לראות בינואר עוד החתמה אחת לרוטציה (יען – לא סתם החתמה לסגל).

Matipool 23 באוקטובר 2016

יש לי הרגשה שסטארידג׳ ואוריגי יעלו ביחד בהרכב מול טוטנהאם .
קוטיניו ופירמינו לא קיבלו מנוחה מאז החזרה מברזיל בחמישי שעבר ושלושה משחקים בשמונה ימים זה יותר מדי .
מניח שנראה בהרכב גם את ווינאלדום ואולי גם את לוקאס במקום הנדרסון .

D! פה ועכשיו 23 באוקטובר 2016

צודק. וככה זה נראה עכשיו – ישמח אותי מאד

ran 23 באוקטובר 2016

אנחנו משחקים ועומדים טוב אבל לא מצוין
וברור לי כמו לכל צופה אחר – קבוצה שמתבססת על לאלנה (שהפך לברומטר של הקבוצה) ומילנר כמגן לא תתמודד באמת על האליפות.
מאנה למרות הסיומת המצוינת שלו בשער התחיל לשחק רק באזור הדקה ה 80 שהתחילו להיווצר שטחים פנויים עקב הלחץ של ברומיץ, עד אז לא היה קיים, דבר שמותיר את ההתקפה שלנו בחוסר של שחקן תמידית ומחייב את הפעולה הגאונית של קוטיניו או פירמינו כדי לכבוש.
לא מבין לחלוטין את מדיניות החילופים של קלופ, לאלנה היה גמור מתחילת המחצית השנייה ושינוי היה הכרחי.
אוריגי עולה למגרש בדקה ה 90 כמו רוטוויילר ואני משוכנע שהיה מסיים עם שער אם היו לו 30 דקות משחק.
קריוס היה קצת פחות היסטרי ממשחקים קודמים אבל הפרצוף של לוברן כאשר הבין שהרחקה שלו יצרה קרן הבהירה במדויק מה דעת הבלמים על השוער החדש. קצת הכעיס שחלוצי ברומיץ התעמתו עם קריוס ואף שחקן של ליברפול לא בא לעזרתו כמקובל. לא ברור הסיפור שם.
אני אקדים את אלה שיאמרו בהמשך העיקר שניצחנו…

Matipool 23 באוקטובר 2016

צודק לגמרי לגבי אוריגי .
לא נעים לראות אותו הופך לשחקן מחליף בתוספת זמן . הוא הרבה יותר טוב מזה .

cookie-monster 23 באוקטובר 2016

אנחנו בהחלט צריכים ללמוד להרוג משחקים..הקבוצה בפעם האחרונה שהיינו קרובים בהחלט ידעה לעשות את זה (בעיקר בחצי השני של העונה כשכל החתיכות של הפזל נפלו למקום)

אבל זה לא מזל שאנחנו מסתמכים עליו. זו כמות ההזדמנויות. יותר גבוה – גם אם אתה מממש אחוז קטן עדין הסיכוי שתבקיע יוצר מהקבוצה שמנגד יותר גבוה.

היה קטע באחד ההזדמנויות האחרונות של פירמינו שחשבתי שאם סטארידג היה במקומו הסיכוי שהיה ברשת הרבה יותר גבוה.

צ'אן שיחק יפה אבל יש לו עוד דרך לעבור כדי להיות מקודם לדרגת חתיכה בפאזל שנפלה למקומה. הרבה דרך.

גיא זהר 23 באוקטובר 2016

כרגע זו קבוצת לצ'מפיונס, לא לאליפות. ולגבי הרד סוקס ששברה את הקללה, היה שם הרבה מזל, אל תשכח מאיזה בור יצאנו.

אריאל גרייזס 23 באוקטובר 2016

אם זה לא היה קורה באותה עונה, זה היה קורה עונה אחר כך. תזכור ששנה קודם היה לנו חוסר מזל היסטרי. כשאתה טוב, המזל יבוא אליך

גיא זהר 23 באוקטובר 2016

בזה אני מסכים, למרות שבייסבול הוא ענף מיוחד. קח סיטואציה חלופית שהיינו חוזרים ל3-3 ואז מפסידים בעקבות טעות סטייל ג'רארד.

בני תבורי 23 באוקטובר 2016

החלקה זו טעות רק אם אתה אוהד יונייטד.

Matipool 23 באוקטובר 2016

הטעות שם היתה של הבלמים שרצו למעלה כמו משוגעים בתוספת הזמן של המחצית במצב של תיקו .

רני 23 באוקטובר 2016

הטעות היתה בכלל משחק קודם של הטמבל ששכחתי את שמו שבינתיים חזר לצ׳לסי, שאיבד כדור במרכז המגרש בכדרור מיותר ובעצירה של התקפת הנגד הנדרסון חטף את הצהוב שעלה באליפות.

Matipool 23 באוקטובר 2016

נכון . לטמבל קוראים ויקטור מוזס ונדמה לי שהוא עשה את זה ממש בתוספת זמן .
כמה מאיתנו כתבו אז בזמן אמת שזה עוד יעלה לנו ביוקר .

אלי 23 באוקטובר 2016

מוזס לא שיחק בגלל שהוא היה מושאל מצ'לסי.

משה 23 באוקטובר 2016

הוא עשה את הטעות נגד סיטי והנדו הורחק.

משה 23 באוקטובר 2016

כשאני רואה אותו עולה בצ׳לסי אני משוכנע שהם לא יגיעו רחוק.

D! פה ועכשיו 23 באוקטובר 2016

אכן

אמיר 23 באוקטובר 2016

התמונה של הקאבס… לפנתיאון

גיא זהר 23 באוקטובר 2016

יש בתקציר של espn אישה מאוד מבוגרת (שמן הסתם זוכרת את הws ב45) שמריעה בישיבה לכל מהלך גדול של הקבאס. http://www.espn.com/

אריאל גרייזס 23 באוקטובר 2016

כן, כמעט דורסים אותה במהלך האחרון

משה 23 באוקטובר 2016

עשר הדקות האחרונות היו מתסכלות, לאחר ההחמצה של פירמינו ראיתי את הטרגדיה מתקרבת.
עד השער המצמק שלהם אמרתי לעצמי שאולי אפשר עם עוד איכות אבל אני לא חושב שחסר לנו הרבה. ברגע שהבלמים נותנים משחק כל כך יציב ורגוע, כמו שנתנו גם נגד יונייטד בסה"כ אפשר להגיע רחוק. הדיבורים על לאלנה מצחיקים אותי, הוא כרגע אחד השחקנים הכי טובים בליגה וכולם מתעקשים לדבר עליו במונחים של שתי העונות הקודמות.
קריוס מדאיג מאוד, שלושה משחקים, אפס עצירות משמעותיות (גם לא היו לו הרבה הזדמנויות לעשות כאלה ), משחק רגל בעייתי ויציאה לכדורי גובה בסגנון דודו אוואט. לא יודע לגבי הקבוצה, עליי הוא משרה הרבה חוסר ביטחון.
אולי נצטרך את סטאר ואולי לא, עם פירמינו בחוד המשחק שלנו נראה הרבה יותר טוב. עם כל הכבוד לפרצופים, הוא לא מרכז העניין, שיתמודד עם הסיטואציה כמו שחקן בוגר או שיירד ברוטציה אחרי מישהו שמסוגל להתמודד כמו אוריגי.

D! פה ועכשיו 23 באוקטובר 2016

לגבי סטאר – לגמרי

בני תבורי 23 באוקטובר 2016

בוא נגיד שאם קריוס היה עומד בהצלחה במצבים כמו פוסטר אתמול, הייתי יותר רגוע לגביו.

Matipool 23 באוקטובר 2016

משה – כל מילה .

ריצ'י מקאו 23 באוקטובר 2016

חשבתם אולי על זה שהסיבה ששלושה משחקים השוער שלנו לא עמד מול מצב שדרש עצירה משמעותית, קשור גם אליו? הבלמים שלנו דוחפים קדימה והשוער משחק כבלם בצורה בוטחת ועם משחק רגל מצוין (מי שאמר שהמשחק רגל של קריוס גרוע כנראה שכח מזמן איך זה להחזיר כדור למיניולה). קבוצות לא מגעות למצבים מולנו כבר כמה משחקים ולשוער יש חלק עצום בזה. הבלמים סומכים עליו ומשתמשים בו כמו שחקן שדה ועד כה זה עובד. מציע לכם להקשיב קצת למה שקלופ אומר בנושא במקום לדמיין שדים שלא קיימים. בשורה התחתונה, תתרגלו לזה, קריוס כאן להרבה זמן גם במחיר של טעות של צעירות פה ושם.

משה 24 באוקטובר 2016

חשבתי על זה והגעתי למסקנה שזה לא המקרה.
תפקידו של קלופ הוא לנסוך בו ביטחון והוא עושה את זה מצוין, אני לצערי סתם יושב על הספה ונותן עצות לעצמי. בינתיים קריוס הוא התקף לב מתמשך בכל פעם שהכדור מתקרב לרחבה ואני לא רואה איך משחק הרגל שלו טוב ממיניולה, הוא מסבך את הבלמים פעם אחר פעם עם מסירות מסוכנות.
אני מקווה שלטווח ארוך הוא יהיה הצלחה מסחררת, בינתיים הוא חוליה חלשה.

גורביץ' 23 באוקטובר 2016

זה הזמן לדעתי למכור את סטארידג' – המניות שלו סוג של בעלייה אחרי היורו, הוא לא פצוע ולא חסרות קבוצות אנגליות שישימו את ה-30 מיליון פלוס עליו. הוא לא מוצא את עצמו בשיטה של קלופ, וברור שברגע שהוא ייכנס לקצב הוא גם ייפצע. זה הזמן לדעתי להגיד יפה שלום.
פירמינו החמיץ בערך שלוש פעמים באחד על אחד, אין הרבה מה לעשות נגד זה (חוץ מלשים גול..), ז"א הקבוצה שיחקה נכון ולחצה גם אחרי השני כדי לסגור את המשחק, הגיעה להזדמנויות ממש טובות, אבל ווט טו דו, כשלא מבקיעים בליגה שהשחקנים משחקים בה עד הסוף ולא מושכים זמן מדקה-70..
לגבי אליפות ודרך נכונה אני מסכים ולא מסכים – רואים את העבודה של קלופ, ואת האמונה של השחקנים, אבל הליגה האנגלית זאת ליגה כאוטית והזדמנויות צריך לקחת. שנה אחת מוריניו בונה קבוצה ושנה אח"כ הוא לוקח אליפות, שנה אחת יאיא טורה מסוכסך עם סיטי ושנה אח"כ הוא השחקן הכי טוב בליגה האנגלית, שנה אחת אחת על טופ העולם עם השחקן הכי טוב בעולם ומאמן צעיר ומבטיח, ושנה אח"כ אתה מוצא את עצמך עם ריקי למברט ובאלוטלי בחוד, ואף אחד בליגה לא רוצה לגעת במאמן.
מה שאני בא להגיד.. מקווה שבינואר עדיין נהיה בתמונת האליפות, כי כרגע אף קבוצה לא נראית יותר טובה או בשלה לאליפות.

dmc 23 באוקטובר 2016

אם גווארדיולה ואגוארו ימשיכו לריב יש מצב לסיים מעליהם

אבי גלברט 23 באוקטובר 2016

אני מאד נהנתי מהמשחק אתמול ,עד הגול המסריח התורן .הקבוצה משחקת באופן שיטתי ועקבי כבר כמה משחקים ,כדורגל יצירתי,מהיר והעיקר שמח .
האם זה שווה אליפות ? אולי לא ,אבל שווה בטוח היום טופ 4 .
קוטיניו גאון אנחנו יודעים אבל הצוות מסביב אתמול היה מעולה .מאטיפ קלאסה ,קליין היה מצוין אתמול וצ'אן יהיה יותר טוב שידע לשחרר יותר מהר כדור ולבעוט מרחוק יותר טוב .
לגבי סטארידג ,לדעתי הוא מודע למצב ועוד ייתן תרומה אולי כבר בשלישי הקרוב בגביע החלווה .
קחו בחשבון איזה חלוצים לא שיחקו (אוריגי דקה ,אינגס לא לבוש וסטאר לא שיחק) מי אמר שאין עומק ?
העומק היחידי שנדרש כרגע זה קצת בהגנה ויש לנו קבוצה שבא יש הרכב ראשון של 15 שחקנים .לא צריך יותר מזה בעונה שאין אירופה ובינתיים (טפו טפו) אין פציעות רציניות .
לאלנה כבר אמרנו ? הברומטר ,כספית , שחקן חיזוק חדש !

אבי גלברט 23 באוקטובר 2016

שבא= שבה

Matipool 23 באוקטובר 2016

נאמר כבר הכל ובכל זאת – תודה על הסיכום ( לא מובן מאליו ) המדויק .

יותם 23 באוקטובר 2016

ליברפול קצת מזכירים את הסלטיקס העכשווית.
הסגל לא שווה אליפות, אבל יש שיטה, מאמן ודרך, והמשימה העונה היא לעשות "הוכחת היתכנות" (מקום בליגת אלופות) כדי להנחית כוכב או שניים בקיץ 2017 (רויס מתאחד עם קלופ??)

בני תבורי 23 באוקטובר 2016

'צטער, אבל עם כל הכבוד לרויס, ב 2017 הוא כבר לא רלוונטי לקבוצה שרוצה להיאבק על אליפות בליגה האנגלית.

אסף the kop 23 באוקטובר 2016

הכי חשוב לנצח את פאלאס בחוץ.

יריב ס. 23 באוקטובר 2016

100+
אנשים מדברים על ינואר, ליגת אלופות וכו'. אני כמאמר הקלישה חי משבת לשבת, טרם בדקתי נגד מי המשחק שאחריו.

רני 23 באוקטובר 2016

עשרים נקודות מעשרים ושבע. שמונים וארבע נקודות יספיקו לאליפות ?

אסף THE KOP 23 באוקטובר 2016

84.444…:-)

אסף כלשהו 23 באוקטובר 2016

84 זה מה שצברנו בעונת הסוארס… :(

cookie-monster 24 באוקטובר 2016

לא
נצטרך 88

ע.נ. צפון 25 באוקטובר 2016

תיסלם על הצילום!

Comments closed