הניצחון על לידס (גביע הליגה) – חלומות על אואן

יש מעט מאוד דברים שאוהדים אוהבים יותר מאשר ילד שגדל במערכת שמככב בבוגרים

בדרך כלל אני לא כותב על גביע הליגה אלא אם מדובר בשלב ממש מתקדם או ביריבה רצינית, הפעם לא היה לא זה ולא זה. ואפילו לא ראיתי את כל המשחק. אבל היו אנשים שחשבו שהפוסט הקודם שלי אחרי הפציעה של קוטיניו היה אובר-פסימי, אז אני מניח שהפוסט הזה יאזן את זה קצת.

לאורך ההיסטוריה, אם יש משהו שליברפול יכולה להתגאות בו זה העובדה שכמעט תמיד היה לה חלוצי על. את קווין קיגאן לא הכרתי ואני מניח שעוד לפניו היו כמה וכמה, אבל מאז שאני עוקב אחריה, תמיד היה לה אחד. ראש, דלגליש, בירדסלי, פאולר, אואן, טורס והאחרון שבהם סווארז (הערה שבטח כבר כתבתי פעם – דווקא בעונת תפר בין אואן לטורס היא לקחה אליפות אירופה עם חלוצים די בינוניים). מאז שסווארז עזב (אלוהים, כבר עברו שנתיים וחצי?) אין לה אחד כזה ואפילו שמדובר באחת ההתקפות הפוריות בליגה השנה, אין ספק שזה מקור לתסכול לא קטן. התענוג שבלראות שחקן וורלד קלאס מבקיע בשבילך הוא מהגדולים שיש.

התענוג הזה גדול פי שתיים כאשר השחקן הזה גדל במועדון. אני לא יכול לתאר לכם כמה היה כיף לעודד את מייקל אואן בשנים הגדולות שלו. אני יודע שיש לא מעט אוהדי ליברפול שקוראים לו בוגד ודברים כאלו, אבל לי תמיד תהיה פינה חמה בלב בשבילו בזכות אותן שנים. אני תמיד אזכור את העונג שהוא הסב לי. לצערי, בתקופה של פאולר הייתי בעיקר בצבא אז לא יצא לי להנות ממנו באותה מידה, אבל אני מניח שהיה מדובר בעונג דומה לאוהדי ליברפול. מודה, שנה שעברה כשראשפורד פרץ ליונייטד ממש קינאתי בהם על זה. שחקן שגדל במועדון ופתאום פורץ בבוגרים הוא חלום של כל אוהד.

Enter Ben Woodburn.

p160911-029-liverpool_u23_leicester_u23

כן, זה השלב האובר-אולטרה-סופר-אופטימי. אנחנו יודעים מה קורה עם כשרונות מהאקדמיה. לחלקם אין מקום בבוגרים, חלקם לא מסתגלים אף פעם לקצב המהיר, חלקם מושאלים ואף פעם לא מצליחים לממש את הפוטנציאל. אבל בשלב הזה כשיש לך שחקן בן 17 שעושה הופעת בכורה בבוגרים וכבר כובש, אחרי שהוא הוכיח בפרה-סיזן שזה לא חד פעמי, טוב – זה בדיוק המקום שבו כל הפנטזיות הגדולות מתחילות להופיע על המסך.

אני מניח שוודברן לא יקבל יותר מדי הזדמנויות. אפילו עם הפציעה של קוטיניו וזאת של סטארידג', עדיין קלופ נהנה לשחק בלי חלוץ טבעי ויש לו את אוריגי כשצריך אחד כזה. עדיין, העובדה שהוא היה המחליף הראשון בתפקיד הזה גם בשבת וגם היום מוכיחה שקלופ חושב עליו גבוהה.

זה קצת מאוד מוקדם מדי לחשוב איך הוא מככב בבוגרים וכובש 20 שערים בעונה. זה הרבה מאוד להפיל עליו את התקוות של מיליוני אוהדי ליברפול.

אבל לפנטז תמיד אפשר, לא?

 

חוץ מזה, מאחל לכם שיהיה מישהו שיאהב אתכם ויחבק אתכם כמו שקלופ מחבק את השחקנים שלו

קרלסן – קריאקין, משחקים 12-11: לא קרה הרבה, הולכים לשובר שוויון
ניקו, אלוף

53 Comments

kirma der faux 30 בנובמבר 2016

מהר לתקן מהפציעה של אוריגי לפציעה של קוטיניו.
אנשים פה יחטפו שבץ…

יופי של ניצחון. וודברן לא הספיק לעשות הרבה, וגם בגול הוא היה צריך בעיקר לשים את הרגל,
אבל יופי של מיקום וגם אם מטווח אפס סיומת חזקה ויפה.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

כתוב של קוטיניו, לא?

בא בלילות 30 בנובמבר 2016

לא, כתוב אוריגי, ותודה על התקפת הלב… :-)

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

הא, בהתחלה, יש פעמיים. תוקן. תראה עכשיו איך אתה מרגיש טוב כשאתה יודע שאין כלום?

רובי פאולר 30 בנובמבר 2016

גם אתם (מי שנשאר ער) צעק ב MUTE בדקה ה 81 לקלופ "תוריד את אוריגי שלא ייפצע יא מפגר אחרת אנחנו בצרות"?

יריב ס. 30 בנובמבר 2016

לחשתי זאת בשקט כדי שהילדים לא יתעוררו

matipool 30 בנובמבר 2016

רובי – מה שנכתב בווטסאפ , נשאר בווטסאפ … (-: ( סתם – תרגיש חופשי ) .
נרדמתי בסביבות המחצית . התעוררתי קצת אחרי המשחק והשאלה הראשונה ששאלתי את הבן שלי ( אחרי שביררתי את התוצאה ) הייתה אם מישהו נפצע .

אבי גלברט 30 בנובמבר 2016

מתי ! להרדם במשחק של ליברפול ? חמור מאד ….

רובי פאולר 30 בנובמבר 2016

הלו הלו, אני לא עשיתי לך אאוטינג, הכל נכתב בכלליות ובעילום שם!
המצפון שלך ייסר אותך, ובצדק! מי שמתעפץ – שיעמוד!!!

matipool 30 בנובמבר 2016

שניכם צודקים .

קירקגור 30 בנובמבר 2016

לגמרי. מחבק מכל הלב. יש לו מלא קארמה, מקווה שהוא שומר אותה לקדנציה במועדון הבא שלו…

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

תשמע, לאור המעבר נניח של סטרלינג אחרי בקושי שנתיים טובות וכל מה שקורה היום בשוק ההעברות, אני קונה בכל יד את התקופה של אואן במועדון לפני שהוא עזב. כמה שנים היה לנו אותו, מ-98 עד 2004 כזה? תן לי שש שנים של וודברן ברמה של אואן ושילך אפילו שיונייטד

matipool 30 בנובמבר 2016

נראה לי שקירקגור התכוון לקלופ .. ( מחבק וכו' ) .

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

הא. גם ממנו שש שנים אני לוקח בשתי ידיים. חלילה שיילך ליונייטד

קירקגור 30 בנובמבר 2016

באמת התכוונתי לקלופ… אבל לא רמזתי שיעבור ליונייטד, פשוט שיעבור לאן שהוא… (כי הוא סופר סימפטי בעיניי וזה מקשה מאוד לבוז ככה בצורה ראויה…)

אם כבר חיבוקים –
https://www.youtube.com/watch?v=1G25WjrTsZs

צביקה 30 בנובמבר 2016

איחול חשוב. תודה.

בני תבורי 30 בנובמבר 2016

אחד המשחקים הנוראיים של ליברפול בעונה הנוכחית ועם זאת בהחלט מעודד לראות שהקבוצה יכולה לא להפסיד גם עם הרכב נוראי כזה שבו גם השחקנים מההרכב הראשון לא פגעו. ג'יני לא נתן, מאנה תשוש ואם מישהו חשב שהמשחק הזה יוציא אותו מהמשבר, טעה. צ'אן הטוב ביותר ולעל לוקאס אי אפשר להמשיך ולהתייחס בפוסטים על כדורגל.וכפארפרזה על דברעיו של קלופ בתום המשחק בהתייחסו לגול של וודבורן: גם אני הייתי מבקיע את הגול שלו. לוקאס, לא.

רובי פאולר 30 בנובמבר 2016

צ'אן ווינאלדום מקדימה זה שני נגרים שאמנם משתדלים אבל לא באמת מצליחים להפיק משהו יצירתי כדי לפתוח בונקרים-צורבי-עיניים. יוחזר שבלולאנה שלנו לאלתר! (מי היה מאמין)

בני תבורי 30 בנובמבר 2016

צ'אן היה היחיד שניסה אתמול וג'יני פשוט לא הצליח לעשות כלום במה שקשור להתקפה. מקווה שישתפר כי הוא מאוד מוצא חן בעיני בגישה שלו.

אהוד 30 בנובמבר 2016

לי היה הפוך עם פאולר ואואן. את פאולר ראיתי בחטיבה ובתיכון. את ההתחלה של אואן ראיתי, אבל את 2000-2003 פספסתי בגלל הצבא, מה שתמיד שם אותו קצת מתחת בשבילי. אין לי שום טינה אליו על השנים שאחרי. לא משנה מה היה קורה וכמה היה משחק, 18 גולים היה שם.

אבל ליברפול של 95 עוד 97 או 98 תמיד תהיה האהובה עליי. הייתי קטן מדי מכדי ממש לעקוב אחרי האליפות של 1990.

אלי 30 בנובמבר 2016

רק שלא יהיה ניל מלר.

אבי גלברט 30 בנובמבר 2016

סיפורים על ילדי פלא וסינדרלות זה תמיד יפה ומרגש .אני זקן ממכם (חוץ מבני …) וזוכר אפילו עד רוג'ר האנט האגדי ובטח את הייואי ,טושאק ושות .
לדעתי קצת מוקדם ובאמת עדין לא ראינו הרבה מהילד למרות שזה נחמד לכבוש ישר בתחילת הקרירה .
אם אני צריך להתלהב ממשהו זה מהתעוזה והחוצפה של אלכסנדר ואג'ירה בעיקר הראשון .צריך הרבה אומץ (וכשרון) להעיז כמו שעשו אתמול ליזום ,לבשל ובכלל להיות דומיננטים .
כדי שוודבורן יהיה בתפקיד אואן כמו שכולם חושבים ורוצים אני רוצה לראות אותו יותר לוקח כדור עובר שחקן או שתיים או שלוש (אפילו לא ארגנטינאים ,מתפשר ) והולך עד השער .בינתיים זה סיפור טוב לעיתון ולא מעבר ואני מקווה שקלופ אכן יבנה אותו לאט וכמו שצריך .
למען הסר ספק אין כרגע אף אופציה התקפית זמינה אחרת בסגל לפחות עד שובו של אוג'ו וגם אוריגי אתמול בסוף גרם לקלופ להזמין תור לצינטור מחשש שנפצע …
סטיוראט לדוגמא עכשיו במצבו יותר קרוב ללוקאס מאשר להנדרסון וההתקדמות שלו לדעתי בעצירה .
לא מבין מה אתם רוצים מההרכב …זה מה שהיה זמין ,הכי פחות עייף או פצוע וניצחנו קבוצה שנמצאת מקום חמישי בליגה קשה וקשוחה מאד .
אם ההינו צריכים לשחק באלנד רוד לא בטוח שההינו עוברים בהרכב הזה .
לגבי השאר ,ברור שמורנו על הפנים ,לוקאס זה לוקאס ,קלאבן זה בדיוק מה שאתה מצפה מבלם רביעי האכזבה הגדולה אתמול זה דווקא שחקני ההרכב כמו מאנה,ג'יני וצאן .
יש חצי גמר ,לא צריך לנתח יותר מידי ,להנות מהצעירים כל עוד הם צעירים ולקוות שכול החצי פצועים למעט קוטי יחזרו בראשון בכושר טוב .אגב קוטי ,לדעתי יחזור כבר נגד שיטי כלומר עוד חודש .
אכב לידיעת הצעירים . לידס יוניטדקבוצת פאר לכול דבר בשנות השבעים עם בילי ברמנר ,פיטר לורימר ועוד הם הם היו השטן הגדול בדומה לורודים היום …סתם שתדעו

אלי 30 בנובמבר 2016

ואפילו לקחו אליפות בעונה האחרונה שלפני שהפרמייר ליג.

משה 30 בנובמבר 2016

כשהוא יעבור ארגנטינאים זה יהיה קצת פחות אמוציונלי מכיוון שהוא וולשי…

no propaganda 30 בנובמבר 2016

פיטר לורימר האגדי מהפועל חיפה :)

אבי גלברט 30 בנובמבר 2016

שני בלידס רק לאלן קלארק הלא פחות אגדי …..

דובי מילר 30 בנובמבר 2016

חכו עם ההתלהבות, הוא עוד לא עשה כלום.
כבר ראינו יותר מדי צעירים, חלוצים, קשרים ומה לא, שאנחנו מתלהבים מהם והם.. איך נגיד את זה, חיוורים ולא בגלל שאין שמש באנפילד.
וודברן בחור נחמדֿ ביטחון יש שם אבל הדבר הכי טוב שקרה לו במשחק הזה, זה החיבוק והמילים שלחש לו מילנר באוזן בסיום, ממש ככה.
וודברן צריך מנטור, מלווה וותיק שכבר ראה דבר או שניים על המגרש.

ציינתי שאני מתגעגע לקראגר..?

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

אני חושב שציינתי שזה השלב האובר-אולטרה-סופר-אופטימי, לא?
מותר לפנטז, ברור שרוב הסיכויים שזה לא יקרה. אבל אולי, אתה יודע?
דרך אגב, גם אתמול וגם בשבת ישב ביציע איזה בחור צעיר, נראה לי מוכר, ממש לא מזמן הודיע על פרישה מכדורגל. נראה לי הוא יכול לשמש מנטור לצעיר שגדל במועדון, לא?

ארז 30 בנובמבר 2016

תסתכל על התספורת של הילד.
נראה לי שהוא מעריץ שלו…

cookie-monster 30 בנובמבר 2016

האמת שחושבים על זה מילנר בתור מנטור גם נשמע לי הגיוני. לא רע.

matipool 30 בנובמבר 2016

מרגיש כמוך כלפי אואן . לא שוכח את כל השנים היפות שלו והכיף והעונג שהוא גרם לי .
אני קצת יותר מבוגר ממך וקיגן היה הכוכב כשנכנסתי לענייני כדורגל וליברפול בגיל 6-7 . אליל הכדורגל הראשון שלי .
תמיד אהבתי את אלו שגדלו בקבוצה ואת המקומיים ( כל כך רציתי שפלאנגן ימשיך להצליח ולהתפתח אצלנו ) או את אלו שהגיעו בגיל ממש צעיר ושהם שימשו לי דמויות להזדהות איתם . היו כל כך הרבה שנחשבו לכישרונות על שיגיעו רחוק וכל כך מעט מהם הצליחו לבסוף . מקווה שוודברן ואחרים יצליחו להשתלב בקבוצה הבוגרת ולהיות משמעותיים בעתיד שלנו .

אבי גלברט 30 בנובמבר 2016

מסכים על אואן .אהבתי אותו מאד ,גרם לנו הרבה נחת ולפחות את הגביע ב2001 מול ארסנל הביא לבד מכלום .
זה שקיבל שתי החלטות לא נכונות בקרירה זה נכון אבל שאתה שומע אותו מתבטא היום אתה מבין שאיך נאמר ? כנראה לא העיפרון הכי מחודד בקלמר .עדין בזמנו היה וורלד קלאס יחודי מאד והכי חשוב שלנו …

dmc 30 בנובמבר 2016

היה מרגש בסיום כשהמצלמות התמקדו בוודברן, לראות את קלופ ומילנר באים לברך, את ההתלהבות של אלכסנדר איתו ביחד. נקווה שבעוד כמה שנים זה יהיה סרטון שיוצא מהנפטלין ומזכיר איך הקריירה שלו התחילה

אלי 30 בנובמבר 2016

כבר יש סרטון של ממשחק של ליברפול נגד לידס שהילד שמלווה את קראגר הוא אלכסנדר-ארנולד.

רובי פאולר 30 בנובמבר 2016

ענק!! לפחות הילד למד לסדר את המכנסיים ככה שלא ילחצו על הורידים בצוואר….

בליקי 30 בנובמבר 2016

אני חייב לשאול אריאל אם גדלת בליברפול?

לא רוצה להישמע מזלזל, אז אם יש לך תשובה עניינית אשמח, אבל לשמוח כך בשחקן שעלה מהנוער, מעבר לעובדה שמדובר בהוכחה שהמועדון עובד נכון, היא לא ״זכות שמורה״ לאנשים שחיים את המועדון ביום-יום ולא ממרחק אלפי מילין?

קירקגור 30 בנובמבר 2016

לא יודע, לאנשים שמורה הזכות להתרגש מאוד מרדיוהד גם אם לא גדלו באוקספורד וגם לצחוק ממונטי פייטון גם אם לא למדו בקיימברידג׳. הם גם יכולים להיות אספני יין מבלי לחיות בבורדו או לפחד מעלייתו של טראמפ גם בלי זכות הצבעה בארה״ב. סבא שלי גדל במנצ׳סטר, אבא שלי גדל בלונדון, ואני בכלל גדלתי כבר בארץ. נשבע לך שאני אוהד יונייטד יותר רציני מהם, ואני אוהד שטחי יחסית לכמות האהבה וההבנה שמפגינים פה אנשים.

לרוב האתר הזה אין זכות קיום אם נגביל את הכותבים לרקע הגיאוגרפי/תרבותי/מועדוני שלהם. דורפן צריך לחזור לארץ בשביל לכתוב על נבחרת ישראל? יניב פרנקו לא יכול לכתוב על באר שבע כי הוא אוהד הפועל? איציק אלפסי לא יכול לכתוב על שמאלנים כי הוא מנורדיה? (סתם, בצחוק).

בכל מקרה, מה שבטוח זה שאי אפשר לדבר היום על הפרמייר ליג במונחים לוקאלים נטו, לטוב ולרע. ושחקן נוער מבטיח שעולה לשחק ומבקיע בקבוצה שגרייזס אוהד מרגש אותו לאללה, ואני מבין אותו.

matipool 30 בנובמבר 2016

כל מילה , קירקגור .

cookie-monster 30 בנובמבר 2016

מאה אחוז

אמיתי 30 בנובמבר 2016

אם אתה מתרגש מרדיוהד צוחק ממונטי פייתון ומשתכר
מיין אז אין סיבה לפחד מטראמפ..

קירקגור 30 בנובמבר 2016

אבל אם אתה גם סמולן…?

אמיתי 30 בנובמבר 2016

אז אתה גם ככה מפוחד. תעבור למטליקה לואי סיקיי
ועראק

קירקגור 30 בנובמבר 2016

תמיר לי את מטאליקה ואני סבבה

אמיתי 1 בדצמבר 2016

יאללה. מנצסטר וזה..קבל באזקוקס

קירקגור 1 בדצמבר 2016

אתה יודע, עדיף כבר סטון רוזס (כי יונייטד וזה… למרות שגם אד אוברייאן מרדיוהד אוהד יונייטד מושבע)

סימנטוב 1 בדצמבר 2016

+1

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

מעבר למה שנאמר פה, אני חושב שלנסות לנתח אהדת ספורט בכלים רציונליים זה מיותר בערך כמו להסביר לאדם מאמין למה אין הוכחות לקיומו של אלוהים. אני נותן לכל אחד לבחור את הדרך שבה אוהד. האם יש הגיון בזה שטסתי כמה אלפי קילומטרים והוצאתי כמה אלפי דולרים כדי לראות סופרבול של קבוצה אמריקאית בספורט שבבירור לא גדלתי עליו? האם יש הגיון שהיו לי דמעות בעיניים כשהרד סוקס לקחו אליפות ושברו קללה של 86 שנה למרות שהתחלתי לאהוד אותם רק כמה שנים קודם ואף פעם לא חוויתי את הקללה על בשרי?
זה בדיוק המהות של אהדת ספורט. במקרה של ליברפול, אני לפחות יכול להגיד לעצמי שזה אולי לא רציונלי אבל אני עוקב אחריהם כבר יותר מ-30 שנה. אז נראה לי שהרווחתי את הזכות הזאת

באבא ימים 30 בנובמבר 2016

האנלוגיה שלך עובדת חלקית. אתה מודע לחוסר הרציונליות שלך. רוב המאמינים סבורים שלציית לאל בלי לשאול שאלות זה הדבר הרציונלי לעשות.

אריאל גרייזס 30 בנובמבר 2016

לא המאמינים הרציונליים :-)

איאן ראש 1 בדצמבר 2016

אואן באמת היה מעולה, קצת חבל על הבחירות שעשה. מקווה שהילד יתברג בבוגרת וגם חלומות על וורלד-קלאס תוצרת בית זה יפה למרות שאין לי מושג אם הוא פוטנציאל.
מקווה לראות עוד שחקני בית במיוחד על רקע החלל מאז גרארד וקרא. מה קורה עם פלאנו?

אריאל גרייזס 1 בדצמבר 2016

פלאנו בהשאלה, לא הצליחו למצוא לו מקום. הגיוני האמת, כרגע מגן ימני סגור עם קליין לכל העונה ואם צריך מחליף לגביע אז יש לך את אלכסנדר. בכל מקרה, נראה שיש אסופה לא רעה של שחקני בית שיכולים לקבל הזדמנות בקבוצה – וודבורן, אלכסנדר, אוג'ו, סטיוארט, אזריה או איך שקוראים לו. הבעיה היא שהם תמיד יהיו בעדיפות שניה ושלישית לשחקני רכש ששילמתם עליהם הרבה כסף. כמו מקרה ראשפורד – הם צריכים הרבה מזל ופציעות של שחקנים אחרים כדי לקבל הזדמנות אמיתית

אסף the kop 2 בדצמבר 2016

אזריה.
ע"ש אלאור.

Comments closed