נו האדל – סיכום שבוע 15 (וגם דירוג עוצמה קצר)

כמה מחשבות על היכולת שלנו באמת להעריך כשרון בספורט כמו פוטבול

הטור השבוע עולה טיפה באיחור אז אני ארשה לעצמי לוותר קצת על ניתוח משחקים ספציפיים ויותר להתמקד בנושא שתמיד מעניין אותי והשבוע עלה בצורה מאוד חזקה.

כידוע, יוסטון החליטה שיש גבול לכל תעלול ואחרי עוד פתיחה איומה סיפסלה את ברוק אוסווילר לטובת טום סאבג' (נשבע שהייתי צריך ללכת לגוגל כדי להיזכר איך קוראים לו) בהחלטה שהוכיחה את עצמה כשיוסטון מנצחת את המשחק נגד ג'קסונוויל ושומרת את הסיכויים שלה לפלייאוף בחיים. זה מעניין שהאירוע הזה קרה דווקא נגד ג'קסונוויל כי בסופו של המשחק גאס בראדלי המאמן של היגוארים הלך הביתה  (סוף סוף) כשאולי ההחלטה הכי גרועה שלו בכל הכהונה הארוכה (באמת, איך הוא החזיק כמעט 4 שנים?) היתה להמשיך עם בלייק בורטלס בתור הק"ב הפותח שלו למרות שבאמת לא צריך להיות סקאוטר מוביל להבין שהוא לא מסוגל להוביל קבוצה.

מהצד השני, יוסטון קיבלה החלטה קשה מאוד של בעצם לזרוק לפח כמות עצומה של כסף (לאוסווילר חוזה של 72 מיליון, מתוכם 37 מובטחים שידפקו לגמרי את התקרה של יוסטון) על מנת להיות תחרותית ובעצם עשתה את אחת ההחלטות הניהוליות הכי קשות שיש – לחתוך את ההפסדים שלך מוקדם. די ברור לכל מי שצפה באוסווילר השנה שזה פשוט לא זה. האיש לא נועד להיות ק"ב ב-NFL. וגם אם יוסטון טפשים גמורים (עוד שניה נבחן את זה) שהם נתנו לאוסווילר כזה חוזה הרי שהם לפחות היו מספיק חכמים כדי לצאת מזה כשעוד יש להם מה להרוויח, בניגוד לג'קסונוויל שהמשיכו עם אותו סוס כושל – ובסוף נפלו איתו.

השאלה שמעניינת אותי היא – האם יוסטון באמת נכשלו פה לגמרי בהערכה של אוסווילר? ועוד יותר מזה, האם אפשר היה לדעת שמדובר בכשלון מראש?

AP JAGUARS TEXANS FOOTBALL S FBN USA TX

עיון קל במספרים יגלה שאוסווילר שנה שעברה עמד על 61% אחוז השלמה, 1.6 יחס ט"ד-אינטרספשן עם ק"ב רייטינג של 86.4. נכון, לא מדובר במספרים של הול אוף פיימר עתידי אבל הנה מספרי הקריירה של ג'ו פלאקו , למשל – 61% אחוז השלמה, יחס ט"ד/אינטרספשנס 1.57 וק"ב רייטינג של 84. המספרים של איליי מאנינג? לא שונים בהרבה. פחות מ-60 אחוזי השלמה, יחס ט"ד-אינטרספשנס של 1.5 וק"ב רייטינג של – ניחשתם נכון – 84. אם הם חולקים שלוש טבעות והרבה מאוד מיליונים בינהם האם היתה סיבה ליוסטון לחשוד שאוסווילר יתדרדר למספרים הנוראיים של השנה – 59.6 אחוז השלמה, 14 ט"ד ו-16 אינטרספשנס, פחות מ-200 יארד באוויר למשחק וק"ב רייטינג דלוח של קצת מעל 70?

ויש עוד מספר אחד ששווה להזכיר – חמישה ניצחונות (כולל על ניו אינגלנד, עדיין עם גרונק) מול שני הפסדים בלבד בחצי עונה שבה פתח בדנבר. האם למספר הזה יש משמעות?

בבייסבול ראינו איך בעשור-שניים האחרונים המספר הזה של ניצחונות והפסדים נזרק לפח כשהגיעו הסטטיסטיקות המתקדמות פשוט כי היכולת של הפיצ'ר לנצח תלויה לא מעט במה עושה ההתקפה שלו ומה עושים המגישים המחליפים. רק מעטים עדיין מתייחסים למספר הניצחונות של פיצ'ר כשהם באים להעריך אותו ולראיה – ראינו את פליקס הרננדז לוקח את פרס הסיי יאנג עם 13 ניצחונות בלבד.

האם בפוטבול זה גם צריך להיות המצב? כמה העובדה שאוסווילר נהנה מהגנה היסטורית בדנבר שהביאה אליפות כמעט לבדה עזרה לאוסווילר להשיג כזה חוזה אחרי שבעה משחקים סבירים בלבד?

בואו נסבך את השאלה עכשיו. אתם בוחרים שחקן מהקולג'. איך ההצלחה שלו שם משפיעה עליכם?

קחו כמה ק"בים בליגה היום, בתור דוגמא. קאם ניוטון, נניח, הוביל את אובורן לאליפות היסטורית. ג'מיס ווינסטון הוביל את פלורידה סטייט לאליפות משלו. איך זה משפיע על היכולת להעריך את ההשפעה שלהם על ההצלחה של הארגון? האם הם אחראים לאותה הצלחה או נגררים אחריה? ואם אתם חושבים שיש להם חלק משמעותי בזה והם מייצרים סביבה מנצחת, אז קחו עוד שני שחקנים – מאט ליינארט ווינס יאנג. כל אחד מהם הוביל את הקבוצה שלו לאליפות קולג'ים משכנעת (כשיאנג גוזל בדקה האחרונה מליינארט את האליפות השניה שלו) אבל בדיעבד – שחקנים שלא מתאימים בעליל לליגה. אם את וינס יאנג היה אפשר עוד להעריך כבעייתי בגלל טכניקת המסירה הגרועה שלו, הרי שסביב ליינארט היה באז מאוד גדול (במיוחד אחרי עונת האליפות, אז הוא נראה כמו בחירה ראשונה ודאית לפני שבחר להישאר עוד עונה) ובסוף הוא הפך להיות הערת שוליים בליגה.

ואתם צריכים להיות מרוצים שעוד לא הזכרתי את ההוא שמתחיל באות ט'

אני לא בטוח שיש שורה תחתונה לדיון הזה. אולי רק שהערכת כישרון בפוטבול היא משימה כמעט בלתי אפשרית. יש כל כך הרבה פרמטרים שבאים לידי ביטוי בהצלחה של שחקן ושל קבוצה – איך הקו שלו שומר עליו, איך הרסיברים שלו, איך המאמן שלו, איך ההגנה שלו משחקת, מי היריבות שלו, מה האופי שלו, האם הוא משתפר כשהמשחק לחוץ או להיפך – שזאת הופכת להיות משימה כמעט בלתי אפשרית. קל מאוד לדון את יוסטון לקו חובה על ההחתמה הזאת, שגם באותה נקודה יש הרבה מאוד אנשים שאמרו שהיא גרועה מאוד, אבל ראיתם את המספרים ששמתי קודם שלא שונים מאלו של ק"בים מובילים בליגה עם חוזים גדולים בהרבה ובואו נזכור – גם דנבר היו מוכנים לשלם לאוסווילר לא מעט, רק קצת פחות מיוסטון, כדי שישאר אצלם. ואין ויכוח בכלל שאלווי הוא אחד מטובי המנהלים בליגה, אם לא הטוב שבהם, ויש לו קצת הבנה בק"בים.

והנה עוד שורה תחתונה אחת – לפעמים, הסיטואציה יותר חשובה מהכל. אוסווילר בדנבר היה הצלחה בסך הכל כי הסיטואציה היתה מתאימה לו בעוד ביוסטון – אולי בגלל מאמן גרוע, אולי בגלל לחץ, אולי בגלל שהוא קיבל את הכסף שלו ואין לו צורך ללמוד ולהשתפר – היא לא. יש מעט מאוד מאוד שחקנים בעולם שיצליחו בכל מקום בלי קשר לסיטואציה. פייטון מאנינג היה מצליח לא משנה איפה שתשים אותו. גם ארון רוג'רס. אפילו לדרו בריס לקח שנתיים לפרוח בסן דייגו. זהו בערך. אפילו טום בריידי אולי היה הופך לק"ב מצוין, אולי אפילו להול אוף פיים – האם היה נחשב לאחד הגדולים בהיסטוריה אם היה נופל למקום אחר עם סיטואציה פחות מתאימה מאשר ניו אינגלנד של בליצ'ק? שאלה מצוינת.

טוב, קצת על השבוע:

– תשמעו, אני אהיה הראשון שאחגוג תואר MVP של בריידי, ככה דווקא בעונה שבה הוא היה בחוץ ארבעה משחקים. הרייטינג שלו עומד על 109 מדהים, הוא מסר רק שני אינטרספשנס לעומת 22 ט"ד וכמובן מוביל את הקבוצה שלו לעוד אליפות חטיבה. אבל כרגע, בטח אם גרין ביי תעלה לפלייאוף (והיא תעלה לדעתי) אני לא רואה איך ארון רוג'רס לא צריך להיות הנבחר. המספרים שלו אולי לא טובים כמו של בריידי אבל כרגיל אצלו עדיין מצוינים. 32 ט"ד, רק 7 אינטרספשנס, ק"ב רייטינג של מעל 100. וזה כשקו ההתקפה שלו גרוע ועד לפני שבועיים גם לא היה לו משחק ריצה בכלל. אבל זה הרבה יותר מהמספרים. האיש הוא ההגדרה של MVP. הפטריוטס ניצחו שלושה מארבעה משחקים בלי בריידי, כמה משחקים אתם חושבים שגרין ביי מנצחים בלי רוג'רס? שלושה? ארבעה? זאת קבוצה עם הגנה איומה שמתמודדת על פלייאוף שנה אחר שנה בזכות שחקן אחד בלבד שמציל אותה פעם אחר פעם. מדהים.

– ראינו שתי קבוצות השבוע הולכות על המרה לשתי נקודות בסוף משחק במקום ללכת להארכה. שתיהן (טנסי ופילי) נכשלו אם כי טנסי עשתה את זה מספיק מוקדם כדי שיהיה לה זמן לקבל את הכדור חזרה ולשים פילד גול מ-53 יארד ולנצח את הצ'יפס. לאור הבעיות שראינו השנה עם האקסטרה פוינט, אני לא אתפלא לראות יותר ויותר קבוצות הולכות על הטקטיקה הזאת.

– בסוף המשחק שנכחתי בו בשבוע שעבר בין הג'איינטס לדאלאס הספקתי לרדת מהר למגרש לפני שמיהרתי בחזרה למשפחה (בכל זאת היה כמעט 12 בלילה) ואיך שנכנסתי קלטתי את הקהל צועק בשמו של אודל בקהאם באטרף. אודל, שעדיין היה על המגרש עבר לידי בספרינט אדיר, בדיוק כמו אלו שהוא דופק אחרי שהוא תופס את הכדור והקהל, איך אומרים, יצא מגדרו. אין דרך אחרת להגדיר את האיש כרגע אחרת מאשר רוק סטאר. עם הפרישה של ג'יטר ועד שפרוזינגס יביא לעיר לפחות גמר מזרח ב-NBA, אני חושב שמדובר בכוכב הכי גדול שיש לתפוח הגדול להציע כרגע. מצד שני, התלות של ההתקפה בו כרגע היא מוחלטת לגמרי. זה לא מתכון בריא כשאתה מגיע לפלייאוף מול הגנות שיודעות לשתק שחקן ספציפי כשצריך.

cz_hyvxxgaenssg

– אם לא ראיתם את זיק אליוט קופץ לתוך הכד של "צבא הישע" אז לא ראיתם חגיגת ט"ד מצחיקה בימיכם. ומסתבר שאחריה גם עלו התרומות לארגון הזה ב-60% לערך.

c0dkolgukaakndt

– מה שכן, ה-NFL החליטה לא לתת לו קנס על החגיגה הזאת, מה שעורר את רוגזם של שחקנים אחרים שכן קיבלו קנסות על חגיגות דומות. רגע, ה-NFL נוקטת איפה ואיפה? לא יכול להיות.

– טוב, אני בטוח שלפחות במקרה של פיטסבורג והכדורים שלא היו מנופחים אנחנו נראה חקירה כמו שהיתה בדיפלייטגייט, לא? ומקאדו הולך לחטוף השעיה של ארבעה משחקים ולאבד בחירת דראפט ראשונה על השימוש בווקי-טוקי במשחק מול דאלאס, לא?

– סליחה, נחזור לפוטבול. כתבתי פה מילה למעלה על ווינסטון והשבוע גם השקעתי את הזמן בצפיה של המשחק של טמפה מול דאלאס. אני מתבייש להגיד שאני חושב שזה המשחק הראשון של טמפה ביי שראיתי השנה. האמת, ממש נהניתי. היה משחק כיפי לצפיה, שאולי לא היה צמוד באמת (לטמפה היו שני דרייבים בפיגור 6 בסוף המשחק אבל לא האמנתי לדקה שהם יצליחו לשים ט"ד) אבל לפחות לא היה בלו-אאוט. האם טמפה על אמת? שאלה טובה. הדבר שהכי בולט לי בקבוצה הזאת זה עד כמה ווינסטון דומיננטי. הוא לא מפחד מכלום והוא סוחף אחריו קבוצה שלא האמינה בעצמה עד לא מזמן. השנה כנראה שזה לא יספיק אבל כן יש להם על מה לבנות לשנים הבאות.

– אותו דבר מאריוטה בטנסי, דרך אגב. אישית אני מעדיף אותם בפלייאוף בהרבה על יוסטון (ובטח אינדי). רוב הסיכויים שאם הם יקחו את הבית הם יפגשו שם את קנזס סיטי – אותה קבוצה בדיוק שהם ניצחו השבוע. יכול להיות מפגש מאוד מעניין.

– לפני כמה שבועות דנבר הלכה על פילד גול מ-63 יארד בהארכה מול אוקלנד במקום להרחיק ולקחת את התיקו במחשבה שהיא חייבת לנצח אותה כדי להשאר במירוץ על ראשות הבית. האם חצי המשחק הזה בסוף הוא מה שיהיה חסר לה כדי לעלות לפלייאוף?

– דיברתי קודם על החלטות ניהול. כבר בזמנו ההחלטה של מינסוטה להביא את בראדפורד בשביל בחירת סיבוב ראשון היתה לטעמי גרועה מאוד. עכשיו היא נראית פשוט נוראית. באמת לא ברור לי מי זה היה שחשב לעצמו שכל מה שחסר למינסוטה זה ק"ב כמו בראדפורד כדי להיות מתמודדת על הסופרבול.

– כמה אירוני זה יהיה אם מיאמי סוף סוף תעפיל לפלייאוף ומי שיהיה מאחורי הסנטר זה מאט מור ולא ראין טינהייל?

– חוץ מזה, האם מיאמי נגד הג'טס שודר פתאום ביום שבת פשוט כדי להחביא את המשחק הנורא הזה מהצופים?

– מה שמזכיר לי – המשחקים של השבוע הקרוב הם בשבת במקום ביום ראשון (כנראה בגלל חג המולד), שזה דווקא לא רע לאור העובדה שאין כדורגל בשבת. שימו לב

– ביקשו ממני דירוג לקראת הפלייאוף, אז הנה מה שאני חושב על הקבוצות שמסוגלות עדיין להגיע לפלייאוף (הדירוג הוא שלי בלבד ומבוסס הרבה על סתם הרגשה פנימית ולא יותר):

1. פטריוטס – הנתון המרשים של הקבוצה הזאת – ההגנה נתנה הכי מעט נקודות בליגה השנה.

2. דאלאס – התאוששו יפה מהנפילה מול הג'איינטס. קשה מאוד לעצור את ההתקפה הזאת כשהיא מתקתקת.

3. ניו יורק ג'איינטס – ראינו פעם אחר פעם עד כמה הגנות דומיננטיות בפלייאוף משפיעות הרבה יותר מהתקפות כאלו. ולג'איינטס יש הגנה דומיננטית, שלא תטעו, שמגיעה בדיוק בזמן לשיא שלה.

4. אוקלנד – פעם אחר פעם מוציאים ניצחונות למרות מצבים קשים, הגיע הזמן להאמין בהם.

5. סיאטל – הפציעה של בנט פגעה מאוד בהגנה אבל מה שיותר חמור זה שההתקפה לא נראית טוב בכלל. אולי הגיעו לשיא מוקדם מדי.

6. קנזס סיטי – ראינו השבוע בדיוק למה זאת קבוצה שקשה לסמוך עליה. הם תמיד יהיה במשחק, זה נכון, אבל הם גם תמיד יהיו מרחק פילד גול מלהפסיד אותו.

7. פיטסבורג – על כל יום טוב יש להם יום רע. בעיה.

8. אטלנטה – אף אחד לא מאמין בהם. גם אני לא. מנצחים בקלות את הגרועות, לא מצליחים באמת להתמודד עם הטובות.

9. דנבר – כבר מוקדם יותר העונה התרעתי על המחלה של ה-3 והחוצה שלהם, מול ניו אינגלנד הם פתחו את המחצית השניה עם לא פחות מ-5 כאלו. לא מספיק טוב.

10. גרין ביי – רוג'רס אדיר אבל ראינו בשנים קודמות שלבד הוא פשוט לא מספיק.

11. בולטימור – מאוד קרובים למצוא את עצמם מחוץ לפלייאוף פשוט בגלל לוז ובית קשה. שבוע הבא מול פיטסבורג מלחמת עולם.

12. דטרויט – אלא אם יקרה משהו מאוד מוזר (הפסד של גרין ביי למינסוטה וניצחון של דטרויט על דאלאס) המשחק בשבוע האחרון של העונה יהיה משחק פלייאוף לכל דבר על העליה

13. טמפה ביי – כמו הריידרס שנה שעברה, נמצאים מרחק עונה מהתמודדות אמיתית.

14. מיאמי – נהנים מלוז קל מאוד וכמו שאני מכיר אותם בטח יצליחו להפסיד בבפאלו שבוע הבא.

15. וושינגטון – מסתבר שהם פשוט לא קבוצה טובה מספיק

16. טנסי/יוסטון/אינדי – למי אכפת?

.

.

.

.

502. מזכרת בתיה סילברבקס – הפסידו במשחק הפתיחה לבאר שבע אבל רק בהארכה

.

.

1034. קליבלנד בראונס – כנראה קבוצת הפוטבול הכי גרועה שראיתי בחיים שלי.

 

וגם ירושלים - יואב ויכסלפיש
יומן פירוק - חלק ה'

139 Comments

NoONE 21 בדצמבר 2016

הוויכוח על אוסווילר הוא עקר כי ברגע שג'ון אלווי ויתר עליו זה היה ברור שהוא כשלון , ומי שהחתים אותו אחרי שאלווי ויתר עליו הוא מטומטם

אח שלו 21 בדצמבר 2016

אם ההגדרה המילונית ל"ויתר" היא "הציע לו 16 מיליון דולר לעונה", אז כן, אתה צודק.

מוטי 21 בדצמבר 2016

אני לא חושב שאלווי ויתר עליו. זו אגדה. אלווי היה מוכן לתת לו $16M לשנה. יוסטון הציעו $17M ואוסווילר אפילו לא נתן לאלווי צ'אנס להשוות.

Maldini 21 בדצמבר 2016

אלוויי לא היה מוכן להתחייב לחוזה בלי אופציית יציאה לאחר שנה (ולא רק לאוזוויילר אלא לכל QB שהוא רצה, כולל קאפרניק) כדי לשמור על גמישות וההצעה של דנבר בכלל לא התקרבה לאיזור ה-37 מובטחים שיוסטון הציעו לו

אנשים שמשתמשים בהגדרות כמו "16M לעונה" לא ממש מבינים איך חוזים ב-NFL עובדים, זה בערך כמו להגיד שבפאלו החתימו באוף סיזן האחרון את טיירוד טיילור על "18M לעונה"

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

הטיעון הזה ביסודו הוא מפגר, תסלחו לי. אלווי הוא גם זה שבחר את אוסווילר בדראפט ואם הוא כזה מנהל גאון שלא טועה אף פעם אז לפי אותה לוגיקה – אם הוא בחר את אוסווילר בדראפט אז ברור שהוא יהיה מעולה. וכן, אלווי לא ויתר על אוסווילר. הוא לא הציע לו חוזה שמתקרב למה שיוסטון הציעו אבל עדיין הציע לו חוזה – אז אולי הוא כן חשב שהוא שווה משהו.

NoOne 21 בדצמבר 2016

דבר ראשון אלווי בחר את אוסווילר להיות ק"ב מחליף , הוא בחר את לינץ' להיות ק"ב פותח בסיבוב הראשון ואת זה נראה בעתיד.
אוסווילר הוא ק"ב מחליף מצוין , הוא ק"ב פותח גרוע ואלווי ידע את זה.
הפאטס בוחרים כל שנה כמעט ק"ב מחליף בדראפט , אני מאמין שמאלט,הויר,בריסט,גארפולו ואפילו קווין אוקנור הגדול לא נבחרו להיות ק"ב פותח של הפאטס.
כמו שמלדיני אמר כל מי שמדבר על סכום לעונה בין אם זה 16 מליון או 18 מליון לא מבין איך חוזים עובדים ב NFL, שני הדברים היחידים שמשנים זה כסף מובטח ואופציית יציאה מהחוזה עם כמה שפחות "דד מאני" מול תקרת השכר.

קח את טיירוד טיילור לדוגמא שחתם על חוזה של 95 או 85 מליון דולר כביכול אבל בחוזה יש רק משהו כמו 20 מליון מובטחים , 17 מהם היו השנה , ויש לו חוזה על הנייר ל 27 מליון דולר שנה הבאה שרק 3 מהם מובטחים ואם הוא יחתך רק ב 3 מליון האלה יהיו "דד מאני".
טיילור בחיים לא יראה 27 מליון שנה הבאה , הוא יעשה חוזה חדש או שהוא יחתך ויקח 3 מליון הבייתה .

אז אלווי הסכים להשאיר את אוסווילר לשנת מעבר עד שלינץ' יהיה מוכן עם כסף מובטח קטן וידע טוב מאד שרוב הסיכויים שאוסווילר לא יחתום וזה לא הזיז לו כי הוא ידע שסימיאן באותה רמה פחות או יותר כמו אוסווילר .

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

אם אוסווילר היה חותם אין מצב שהוא היה לוקח את לינץ בדראפט אחרי שלקח את סימיאן שנה שעברה. ואין פה שום עונת מעבר – לדנבר יש הגנה היסטורית שצריכה לנצח עכשיו, הוא חשב שאוסווילר מספיק טוב כדי להיות הפותח שלו השנה.
הא, כן, וזה אותו מנהל שהביא את מארק סאנצ'ז בשאיפה שהוא יהיה הפותח בינתיים. אלווי מנהל אדיר והכל אבל גם הוא לא ראה שאוסווילר יהיה כל כך גרוע השנה.

NoOne 21 בדצמבר 2016

סימיאן הוא בחירת סיבוב שביעי עם מעט מאד כשרון שלא יהיה יותר ק"ב פותח ב NFL אחרי השנה.
העבודה שסימיאן בדנבר לא השפיעה ב 0.1 אחוז על אם דנבר יבחרו ק"ב בדראפט.
אלווי הביא את סאנצ'ז תמורת כלום ונתן לו להתחרות במחנה אימונים , הוא לא שאף לכלום ולא הבטיח לו כלום , ברגע שהוא הבין אחרי שבוע של אימונים שסימיאן ולינץ' יותר טובים מסאנצ'ז הוא חתך אותו.
אם אלווי היה חושב שאוסווילר יהיה ק"ב סביר כל מה שהיה צריך לעשות זה לשים עליו את הפרנצ'ייז טאג כמו שהרד סקינס עשו לקאזינס ואז זה בכלל לא היה משנה כמה כסף קבוצה אחרת מוכנה לשלם לו.
העובדה שדנבר לא שמו עליו פרנצ'ייז טאג אומרת לך שלאווי לא ממש הזיז אם אוסווילר נשאר או לא

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

די נו, אל תהיה דביל ותעשה צחוק מעצמך – הוא לא שם עליו את הפרנצייז כי הוא כבר שם אותו על וון מילר, שחקן קצת יותר חשוב לקבוצה שלו מאוסווילר

NoOne 21 בדצמבר 2016

אם אלווי היה רוצה להחתים את אוסווילר הוא מגיע איתו להסכם כמו שמלדיני אמר או שהוא היה סוגר את הדיל עם מילר ונותן לו מה שהוא רוצה בתחילת הפרי אייג'נסי בדיוק כמו שהוא נתן לו לפני תחילת העונה.
הרי מילר קיבל מה שהוא רצה , אלווי שם עליו את הטאג כדי לנסות להוריד אותו קצת במשא ומתן וזה לא עבד.
בשורה התחתונה אם אלווי היה רוצה אוסווילר היה היום בדנבר.

Maldini 21 בדצמבר 2016

הוא גם אותו מנהל שחתך את סאנצ'ז אחרי מה שראה ממנו באימונים ובפרי סיזן אז אני מניח שהוא יודע מה הוא עושה

לא נראה לי שאנשים מבינים מספיק את מנטליות סוחר המכוניות של אלוויי. הוא לא מה-GM's האלו שנכנסים לפאניקה או מתאהבים בשחקן כזה או אחר (אפילו לא QB) והולכים להתאבד בשבילו במו"מ או בדראפט. מהבחינה הזו הוא לא שונה בהרבה מבליצ'ק. הוא מציב מספר מסויים לשחקן ולא חורג ממנו. זה נכון שהוא רצה את אוזוויילר, אבל במספר מסויים. ברגע שזה עבר את הגבול לא הייתה לו בעיה לעבור הלאה. אחר כך הוא רצה את קאפרניק במחיר מסויים ואחרי שבאלקי שיחק משחקים ולא התפשר על בחירת סיבוב 4 לא הייתה לו בעיה לעבור הלאה.

ככה שאני לא ממש מבין למה זה משנה לאנשים אם הוא "ידע" שאוזוויילר יסריח בצורה כזו או לא. למי לעזאזל אכפת. השורה התחתונה היא שאם הוא היה רוצה אותו מאמין בו אז הוא היה עושה את האקסטרה מייל ומשאיר את האיש שלו בכל מחיר. והעובדה שהוא לא עשה את זה זה כל מה שחשוב.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

הוא באמת היה צריך את הפריסיזן כדי לדעת שסאנצ'ז אפס? היה מרים לי טלפון הייתי אומר לו בפחות.
שלא יובן לא נכון – אלווי המנהל הכי טוב בליגה ועשה נכון עם אוסווילר אני פשוט לא מקבל את הטיעון שהוא ויתר עליו ולכן ידעת שהוא גרוע. הוא פשוט לא חשב שהוא שווה את המחיר הזה (מעטים חשבו, דרך אגב) וזהו

Maldini 21 בדצמבר 2016

כשמדובר ב-QB, ובמיוחד כזה שבחרת בדראפט וגידלת 4 שנים במערכת ואתה לא מוכן להתאבד עליו זה כמו להגיד במילים אחרות שאתה חושב שהוא גרוע ושהוא יכול לתפקד רק כשמתקיימים סביבו תנאים אופטימליים (שלא יוכלו להתקיים אם תשבור את הבנק עבורו).

אלוויי לא חף מטעויות והוא לא GM מושלם (אין לו מושג בזיהוי כישרון בעמדת הראנינג בק למשל, שזה פאתטי לגמרי בשנת 2016 כשראנינג בק'ס תותחים גדלים על העצים) אבל המקרה עם אוזוויילר הוא דוגמה מצויינת להבדלים בהתנהלות בינו לבין רוב ה-GM's בליגה שבדרך כלל נכנסים לפאניקה ומאבדים את הצפון כשמדובר בעמדת ה-QB

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

שוב, אין לנו ויכוח על זה שרוב המנהלים בליגה הם קלולס. אבל אלווי לא ויתר על אוסווילר, הוא לא היה מוכן לשלם עליו מחיר מסוים.
דרך אגב, אין לי מושג מה מצב תקרת השכר של דנבר אבל עם החוזה החדש של מילר פלוס עוד כמה חוזים לא קטנים, אני בכלל לא בטוח שהם היו מסוגלים להשוות את ההצעה של יוסטון גם אם הם היו רוצים

Maldini 21 בדצמבר 2016

מה זה "לא מוכן לשלם מחיר מסויים" אם לא… וויתור?

היו יכולים. זה לא ה-NBA פה. אפשר לשחק עם מבנה של חוזים כמה שרוצים. תבדוק מה מיקי לומיס עושה בניו אורלינס כבר שנים.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

הוא נתן לו הצעה, זה לא ויתור. זה אומר שהוא חשב שהוא כן ראוי להיות פותח אצלו

urlacher 21 בדצמבר 2016

מלדיני מצד אחד כתבת שאלווי "הוא לא שונה בהרבה מבליצ'ק. הוא מציב מספר מסויים לשחקן ולא חורג ממנו." אבל אז אתה אומר שאם הוא באמת היה רוצה אותו הוא היה מתאבד עליו ומשלם כל מחיר? זה די נוגד אחד את השני.
אני בטוח שהוא היה מעדיף גם לשמור את מאליק ג'קסון ודני טריווית'ן אבל אין כסף לכולם.

אני אישית חושב שאוסווילר עדיין יכול להיות QB טוב בליגה. לא הייתי ממהר להוריד מאובריאן את האחריות פה בסיפור הזה.

Maldini 21 בדצמבר 2016

QB≠כל עמדה שהיא לא QB

במו"מ עם QB יש חוקים אחרים ואם אתה חושב שמדובר בפרנצ'ייז QB או חומר לפרנצ'ייז QB אז אתה תעשה הכל כולל הכל כולל הכל כדי להשאיר אותו גם אם זה יעלה לך ביכולת להאריך חוזה לרסיבר או פאס ראשר בעתיד. ברגע שאתה לא הולך את האקסטרה מייל הזה זה אומר דרשני. לאלוויי הייתה את היכולת הזאת והוא בחר לא לממש אותה פשוט כי הוא לא מאמין שאוזוויילר הוא האיש הזה

אני לא רואה הבדל בין זה לבין ההתנהלות של בליצ'ק מול ריבאס באוף סיזן שהוא חתם בג'טס. הוא הציע לו הצעה נמוכה ולא היה מוכן להשוות את ההצעה של הג'טס והצדדים נפרדו. איך זה שונה בדיוק? האם בהגדרה היבשה בליצ'ק לא וויתר עליו?

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

לא, בליצ'ק לא ויתר עליו. הוא עדיין חשב שהוא יכול לתרום לו. לוותר על שחקן זה לשחרר אותו מהקבוצה שלך, לא לתת לו הצעה. נניח מה שקרולינה עשו עם ג'וש נורמן כשויתרו על הפרנצ'ייז

Maldini 21 בדצמבר 2016

וואטאבר. עניין של סמנטיקה. אם לדעתך בליצ'ק לא "ויתר" על ג'יימי קולינס רק כי דקה לפני שהוא הטיס לו את התחת לקליבלנד הוא הציע לו הצעה שהוא לא קיבל אז סבבה, הוא לא "ויתר" עליו. רק "לא העריך אותו מספיק" או הגדרה כלשהי אחרת שמקובלת עליך. השורה התחתונה זהה. וכשמדובר בק"ב IT SPEAKS VOLUME אפילו יותר.

(אגב, אם כבר נכנסים לזה אז גם קרוליינה הציעו לג'וש נורמן הצעה ארוכת טווח שהוא סירב לה, לפני ששמו עליו את הפרנצ'ייז טאג והסירו אותו. אז אני מניח שגם הם לא ויתרו עליו)

AdamB 21 בדצמבר 2016

אני חושב שאצל חלק מהקב יש חוסר סנכרון בין הצד המנטלי לסגנון המשחק שלהם.
כשאתה מתחיל לפשל בעמדה הזאת אתה חשוף לגמרי. ואם שחקן כמו אוסויילר לא יכול מנטלית להתאושש
מלהביך את עצמו במשך שלוש וחצי שעות בשידור מחוף לחוף, אז או שלא מחתימים אותו. או שמתאימים את ההתקפה
לסגנון שמרני יותר מתוך הבנה שהבחור לא יכול כרגע להתמודד עם משחק של 4 חטיפות ב10 ל25 מסירות

עידן. 21 בדצמבר 2016

אני חושב שהיה קונצנזוס די ברור נגד ההחלטה של יוסטון לתת את החוזה לאוסויילר.

זה פשוט שאלה של עלות מול סיכון. בליגה של תקרת שכר קשיחה, אתה לא נותן חוזה עתק לק"ב ששיחק רק שבעה משחקים שגם בהם, בטח ככל שעבר הזמן, הוא היה רחוק מלהרשים (הוא איבד את המקום שלו לפייטון למען השם). זה לא דומה בכלל לאיליי או פלאקו שקיבלו את הכסף הגדול אחרי שהוכיחו שהם מסוגלים להוביל קבוצה.

לסתום את תקרת השכר לשנים על שחקן שבמקרה הטוב אין לך מושג אם יכול לתפקד כק"ב פותח בליגה (ובמקרה הרע היה ברור מראש שאין לו את זה) זה פשוט ניהול כושל ברמות. אם בא לך להמר עדיף לנסות לעשות את זה בדראפט עם ק"ב בחוזה רוקי (סיבוב שלישי-רביעי נניח).

מה ש"עצוב" אצל יוסטון הוא שסך הכל יש להם קצת כישרון בקבוצה ובהתחשב בבית המחריד שלהם הם אמורים בקלות להגיע לפליאוף באם היה להם ק"ב סביר (ושם לך תדע מה יקרה).

אגב, כל זה לא ימנע מהמטומטם התורן לתת חוזה ענק בשנה הבאה לג'יימי גארופולו.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

בוא נעשה סדר – אוסווילר קיבל חוזה גדול מאוד אבל לא קרוב בשום דבר למה שמקבלים פרנצ'ייז קב היום (לאק אני חושב קיבל 140 מיליון, גם החוזים של פלאקו ואיליי הם צפונית ל-100 מיליון).
אבל גם אם הקונצנזוס היה שיוסטון שילמה יותר מדי (וגם אני חשבתי את זה בזמנו), זאת לא השאלה המעניינת מבחינתי. השאלה היא – האם היתה דרך ליוסטון לדעת שאוסווילר יהיה כזה כשלון?
בוא נסתכל על המספרים מהצד שלהם – הם ראו קב שנבחר על ידי אחד מטובי המנהלים בליגה, שבמשך שלוש וחצי שנים ישב ולמד מאחורי אחד הקבים הטובים בהיסטוריה, שבשבע פתיחות שלו נתן מספרים סולידיים לגמרי ועזר לקבוצה שלו לנצח. הם גם ראו אצלם קבוצה עם הגנה טובה מאוד ומשחק ריצה משופר – למעשה, מצב דומה למה שהיה לו בדנבר, כשכל מה שהם צריכים זה שהוא יעשה בערך את אותו הדבר אצלם. האם ההערכה שלהם לגביו היתה כל כך שגויה ואם כן – אז למה?
התשובה שלי זה שמדובר יותר מהכל בסיטואציה. כשאתה משלם כזה מחיר לשחקן הלחץ עליו להוביל את הקבוצה גדול בהרבה מאשר כשהוא פותח לראשונה בלי יותר מדי ציפיות ממנו.
אני רוצה שנזכור את אלכס סמית, למשל, שנחשב כשלון טוטאלי בזמנו ובסופו של דבר מתברר שאולי הוא לא הול אוף פיימר אבל הוא בטח קב ראוי מאוד בליגה הזאת. הכל תלוי בסיטואציה בסוף.

יובל 21 בדצמבר 2016

לאק קיבל 123 מיליון, 47 מובטח.
פלאקו קיבל 66 מיליון, איליי קיבל 84 מיליון.
העניין הוא הכסף המובטח, רק 7 קוורטרבקים קיבלו יותר כסף מובטח מאוסוויילר.

http://overthecap.com/position/quarterback/

קואלה בר 21 בדצמבר 2016

עזוב חוזה ענק עבור גארופולו (שאגב, יש לו עוד שנה בחוזה רוקי), מישהו בטח יתן עבורו בחירה סיבוב ראשון ורביעי.

רן מפעם 21 בדצמבר 2016

לדעתי יש לארון רוג׳רס QB רייטינג הטוב אי פעם בלעדיו גרין ביי מתחרה רק בקליבלנד. מחצית שלמה הוא שם כדורים בידיים של הרביסרים רק כדי שישמטו כמו רוקיס. איך שחקן כזה לא מעיף מאמן שלא בנוי לכלום אבל ממש כלום נפלא מבינתי.

שי פרנסיסקו 21 בדצמבר 2016

1033. סן פרנסיסקו העונה. זוכרים שכמעט לקחנו סופרבול עם קפרניק? מסתבר שעדיף הרבאו אחד ביד, הפרטים אצל בולטימור.

אלון 21 בדצמבר 2016

דיוויד קאטקליף, המאמן של דיוק ומי שעברו תחתיו כמה ק"ב לא רעים אמר פעם שלקבוצות NFL יש בעיה באיך שהן מעריכות התאמה של ק"ב למקצוענים. לא נראה לי שזה ישתנה.

NoOne 21 בדצמבר 2016

זה משפט סתמי ואפילו טפשי , אם מאמנים כושלים כמו דיוויד קאטקליף(ואפילו מוצלחים כמו אורבן מאייר) היו מלמדים ק"ב ומשחקים פרו אפנס היה יוץר קל להעריך ק"ב.
אבל כל עוד ישחקו ברוב הקולג'ים את זוועת ההתקפה שבה הם משחקים שום דבר לא ישתנה.

אלון 21 בדצמבר 2016

קאטקליף מוציא מהשחקנים שלו לא פחות ממה שמאייר מוציא. יש לו פשוט הרבה פחות כישרון. הק"ב שלו, גם אלו שלא קוראים להם מאנינג יושבים בפוקט ומשחקים משחק שיותר מתאים למקצוענים. בנוסף, מאז שהוא בדיוק עברו דרכו אותו מספר ק"ב שהגיעו למקצוענים כמו לסייבן.

NoOne 21 בדצמבר 2016

יש לו פחות כשרון כי הוא לא מספיק טוב לעשות ריקרוטינג , גרג שיאנו כשהיה בראטגרס קולג' קטן והרבה פחות מפורסם מדיוק עשה ריקרוטינג מצוין , בגלל זה הם היו טובים איתו והתפרקו כשהוא עזב.
אותו דבר המאמן של קלמסון שלא הצליחו להביא 3 סטארס ריקרוטס לפני דאבו סוויני.
אם לדיוק היה שכל היו מפטרים את הסוס עץ שיש להם בעמדת המאמן כי הוא לא מבין איך קולג' פוטבול עובד..

שאני מבין אתה מזלזל בניק סייבן בגלל הק"ב? הגאונות של סייבן שהוא הבין ויודע לגרום לזה לעבוד שהוא בעצם לא צריך ק"ב.
סייבן הבין שמספיק ק"ב בינוני מינוס ,אם אתה בונה OL מסיבי שיתן לך משחק ריצה ולא משנה מי הר"ב( באמה מחליפים ר"ב כמו גרביים) הוא בנה DL חזק שיצור לחץ על הק"ב של הקבוצה השנייה , הוא יודע לבחור רסיברס(חוליו ג'ונס,אמרי קופר) והוא ריקרוטר מצוין.

אהוד 21 בדצמבר 2016

יש קצת הבדל בלעשות רקרוטינג לדיוק לבין לעשות רקרוטינג לאלבמה. אתה גורם לזה להישמע שחוץ ממאמן, אין אף גורם מעורב שמשפיע על החלטות של שחקנים.

תום 21 בדצמבר 2016

ראטגרס זה ממש לא קולג׳ קטן, זו האוניברסיטה הגדולה ביותר בניו ג׳רזי – המקום האחרון בצפון מזרח ארה"ב שבו יש תשתית טובה של פוטבול תיכונים. שיאנו פשוט שכנע את המקומיים להישאר בג׳רזי במקום ללכת לפן סטייט/אוהיו סטייט/סירקיוז/פיטסבורג.

אלון3131 21 בדצמבר 2016

אתה יכול להוריד את אינדי מהדירוג.
בשביל שיעלו צריך לקרות נס(לנצח את אוקלנד בחוץ ולקוות להפסדים של יוסטון וטנסי לסינסי וגקסנוויל בהתאמה או שיהיה תיקו במחזור האחרון בין טנסי ליוסטון,קיצר עוד עונה מוצלחת של פאגנו)

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

אני חושב שלא הדגשתי את זה מספיק – למי אכפת?

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

לצ'יפס/ריידרס.

Eyal 21 בדצמבר 2016

אם אני אןהד אינדי אני לא יודע אם לשמוח או לפחד מלא לעלות לפלייאוף – שמחה אם פגאנו סוף סוף ילך הביתה / פחד כי בסוף יגיע ג'ף פישר להחליף אותו

רוני 21 בדצמבר 2016

קודם כל, באמת ראית משחקים של יוסטון? זה לא ממש משעמם?
וכל הק״ב צריכים את המערכת שמתאימה להם, רק רוג׳רס יכול לעשות מה שהוא רוצה גם עם מאמן וGM מטומטמים.
זה בדרך כלל לוקח כמה שנים עד שמוצאים את ההתאמה, אם בכלל. כמה שנים לקח לבריידי להיות דומיננטי? כמה זמן אלכס סמית׳ הסריח עד שבא הרבאו והפך אותו לסביר+? תראה איך סטאפורד נראה השנה לעומת שנים קודמות.
בגלל זה צריך עוד זמן כדי לראות אם אוסווילר השתלם. גם בורטלס יכול עוד למצוא מאמן טוב, הוא לא היה כל כך גרוע שנה שעברה.
ומה בדיוק היו האפשרויות של יוסטון? יש להם קבוצה לא רעה, בית חלש מאוד, עם ק״ב סביר הם מגיעים לפליאוף, ואפילו עכשיו עוד יש להם סיכוי .

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

כן, ראיתי. זה נורא. ולדעתי לאוסווילר לא יהיו עוד הרבה הזדמנויות. הוא כל כך גרוע השנה שקשה לי להאמין שמישהו יקח עליו צ'אנס, אולי בתור ק"ב מחליף

yaron 21 בדצמבר 2016

כמה שנים באמת לקח לבריידי להיות דומיננטי?

יובל 21 בדצמבר 2016

הורג אותי שאנשים עדיין כותבים שהמאזן של אוסוויילר בשנה שעברה היה 5:2.
זה היה צריך להיות 4:3 , הוא עזב את המשחק נגד ס"ד בפיגור ומאנינג הציל לו את התחת.
לדעתי הוא צריך לתת למאנינג חלק מה-72 מיליון דולר שקיבל, כי רוב האנשים הם כמו המפגרים מיוסטון שמסתכלים רק על השורה הסופית של הנצחונות.
כל מי שראה את אוסוויילר מפסיד לאוקלנד של שנה שעברה או מתקשה פעמיים מול ס"ד המסריחים או מסריח גם באותו משחק מיתולוגי נגד נ"א
(השופטים ניצחו אותו בשביל דנבר ) ידע שהוא יהיה באסט.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

זה המאזן הרשמי שלו, מה לעשות. ניק אנדרסון פתח במקום קאם ניוטון למהלך אחד בדיוק לפני שבועיים-שלושה וה-L נרשם על השם שלו.
וכמו שהראיתי פה למעלה, המספרים של אוסווילר היו לא רעים בכלל בדנבר, זה לא רק מאזן הניצחונות. זה לא מקרה טים טיבו שכל מי שיודע לקרוא דף סטטיסטיקה מבין שאין פה על מה לדבר. הוא נתן מספרים סבירים לגמרי. מצדיק את מה שיוסטון שילמו? ברור שלא. אבל אני לא חושב שאפשר היה לנחש שהוא יהיה כל כך גרוע

Maldini 21 בדצמבר 2016

די גרייזס, אנחנו ב-2016, סטטיסטיקה יבשה ומאזן W-L ל-QB's זה פאסה והדבר הכי עצלני וריק מתוכן שקיים כשמנסים להעריך QB's, זה באמת לא נראה לך מגוחך להגיד ש"פייטון מאנינג היה 3-0 בפלייאוף האחרון" ו"ניצח" את בן רותל'סברגר, טום בריידי וקאם ניוטון? למרות שהרבה אנשים היו רוצים זה עדיין לא בייסבול פה

כל מי שראה את אוזוויילר בדנבר בעונה שעברה ראה שאין לו מושג מה לעשות ברדזון כשהשטח מצטמצם, שהוא בורח מפוקט'ס נקיים ומתרוצץ כמו עכבר מעבדה קטוע ראש בלחץ הקטן ביותר שהגיע. הוא לא מסוגל לתת מסירות עם טאץ' והכל זה FASTBALLS של 100 קמ"ש (כמו קאפרניק, רק יותר גרוע), הוא לא מסוגל לעבור reads אם הראשון לא פתוח והוא צריך הרבה מאוד עזרה מההגנה שתספק לו מיליון פוזשנס במשחק. הדבר הכי טוב שהוא הביא לשולחן זה DEEP BALL וגם ביוסטון זה מה שהציל אותו במשחקים הראשונים עם ההפגזות השבועיות לוויל פולר עד שהגנות התחילו להסתגל לזה ולקחו את זה ממנו

אני צפיתי את הסירחון שלו ביוסטון ועשיתי מסיבת אסיד כשראפשיט צייץ שהוא חתם שם, ואני רחוק מלהיות גאון פוטבול. באמת שזה היה קומון סנס.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

אתה חושב שיוסטון החתימו אותו על סמך מאזן וסטטיסטיקה יבשה? שהם לא צפו בסרט אחד שלו?
ברור שאוסווילר הוא לא הפייטון הבא. אבל אני חושב שהדרך שבה הוא משחק העונה – שזה כנראה הכי גרוע בליגה לק"ב שלא בג'טס (אפילו לקליבלנד לדעתי יש ק"בים עם מספרים יותר טובים) – היא הרבה יותר גרוע מהציפיות של כולם, גם אלו שחשבו (ואני בינהם) שהוא החתמה לא טובה.
בזמנו, אני זוכר שהרבה מאוד אנשים אמרו עליו שהוא טיפש שהוא חותם ביוסטון ולא נשאר בדנבר, קבוצה שבה הוא יכול לקחת אליפות. אני טענתי שהוא חכם מאוד כי הוא יודע מה הוא שווה והוא לוקח את מקסימום הכסף שהוא יכול לקבל כי זה יהיה החוזה הגדול הראשון והאחרון שלו. אז כן, כולם ראו שהוא ק"ב בינוני. אבל כל כך גרוע?

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

דרך אגב, בניגוד לרוב האנשים, אני מכיר את אוסווילר עוד מהקולג'ים כי הוא שיחק בקבוצה שאני אוהד וכבר כשהוא עלה בדנבר אמרתי שהוא לא הולך להיות ק"ב טוב.

Maldini 21 בדצמבר 2016

כל מה שאני יודע זה שהם החתימו אותו בלי להיפגש איתו (אובראיין אמר את זה בעצמו במסיבת עיתונאים כשהציגו אותו) ושאלה אנשים שבחרו בפינצטה את ראיין מאלט ובראיין הוייר שלא הראו כלום לאורך הקריירה (גם לא בפרי סיזן) רק כי ביל אובראיין אמר שהוא מכיר אותם ושהוא מאמין בהם ושאם ביל פאקינג בליצ'ק בחר אותם אז כנראה שיש בהם משהו

אני לא יודע אם היה אפשר לצפות שהוא יהיה כל כך גרוע אבל זה הסיכון שאתה לוקח כשמדובר ב-SAMPLE SIZE כל כך קטן ועוד בסיטואציה ותנאים שלא דומים לשלך. אני חושב שזו הייתה החלטה שנלקחה בפאניקה מסויימת אחרי תצוגת הפלייאוף המזעזעת ביותר בהיסטוריה של הוייר ושאובראיין (שקיבל את המינוי על טיקט של "QB GURU" וסיפק רק כינים בשנתיים בתפקיד)+סמית ה-GM הרגישו שהם חייבים ללכת ALL IN (לבחור QB בדראפט כבר לא על הפרק אחרי שלקחו את סאבאג') ומה שיהיה יהיה. יצליח – אחלה, לא יצליח – בעיה של המחליפים שלהם. למזלם הם נמצאים בדיוויז'ן הגרוע ביותר בליגה וצ'אק פגאנו הוא עדיין צ'אק פגאנו אז יש מצב שהם יינצלו למרות שלא מגיע להם.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

היי, אין ויכוח שהם לא מוכשרים במיוחד. מה שמדהים זה שהם איכשהו כמעט כל שנה, למרות זאת, מגיעים לפלייאוף. וכן, בית חלש והכל. עדיין

יובל 21 בדצמבר 2016

טנסי הולכים לקחת את הדיוויזן הזה. הם ינצחו את הג'אגס ואת יוסטון. לפי השבועיים האחרונים גם מגיע להם.

שי אורן 21 בדצמבר 2016

שים את קליבלנד בבית הזה והם כל עונה בפליי אוף

יובל 21 בדצמבר 2016

אני בהחלט מאמין שהם ראו סרטים שלו.
ואני מאמין שהם ראו איך הוא קיבל 23 סאקס ב-7 משחקים ( לצורך ההשוואה – מאנינג שכבר לא יכל לזוז בגלל פציעה בשתי הרגלים קיבל 16 סאקס ב-9 משחקים , ממוצע של פחות מ-2 ) וזה בדיוק בגלל מה שמאלדיני אמר – אם סוגרים לו את האופציה הראשונה הוא קלולס לגמריי ולא יכול להיפטר מהכדור.
הם ראו שהרייטינג שלו היה בסה"כ 86.4 על 10 טד ו-6 איבודים, בקושי טד אחד למשחק. לא משהו לספר עליו הביתה.
הם מן הסתם חשבו שהוא ישדרג את עצמו אבל הכתובת היתה על הקיר.
רק אידיוט היה יכול לתת לדבר כזה 72 מיליון ל-4 שנים.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

מעשית זה רק חצי מזה אבל זה כן מסבך אותם מאד בעונה הבאה.

אדם בן דוד 21 בדצמבר 2016

לא מבין איך דאלאס שניה אצלך
יש בפלייאוף ערך מאוד גדול לניסיון
אני נותן לסיאטל יותר סיכוי מלדאלס ולריידרס

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

ראית את סיאטל בשבועיים האחרונים?
מה לעשות, דאלאס כרגע קבוצה ממש טובה. ניסיון חשוב אבל לפעמים הוא טיפה אוברייטד. אם יש משהו שפוגע אצלי בדאלאס זה צוות האימון שלהם שאני לא עף עליו. מצד שני, גם אף פעם לא החזקתי מגארי קוביאק והוא לקח אליפות שנה שעברה

אדם בן דוד 21 בדצמבר 2016

לווילסון יש תשע נשמות
קרול הוא עדיין אחד מהטובים בליגה

2 התפקידים הכי חשובים בקבוצה, לטעמי, הם הק"ב והמאמן.

בגלל זה סיאטל גבוה אצלי ברשימה ובגלל זה הפטריוטס שלך הם הטים טו ביט כבר חמש עשרה שנים

YG 21 בדצמבר 2016

אוסיילר הזה לא מתאים להוביל אפילו קבוצת קולג'.

אלא אם זו קבוצה מאוד בינונית רגע, באיזה קולג' הוא בכלל היה? :-)

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

אתה בטוח שאתה רוצה ללכת לשם, מר מארק סאנצ'ז אפילו לא נכנס לרוסטר של דנבר?

YG 21 בדצמבר 2016

אבל יש אחרים שכן.

מי היה הקיו בי הגדול בתולדות הסאן דבילס, השרברב?

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

חביבי, זה השחקן היחיד שמחזיק במאזן חיובי גם מול מאנינג וגם מול בריידי, אל תזלזל

נתי 21 בדצמבר 2016

אני חושב שאתה עושה קצת חסד עם סיאטל. הם בעליות ומורדות כל השנה ופשוט נהנו מבית קל מאד. אם משקללים את ההיעדרות של תומאס, קנזס ולדעתי גם פיטסבורג עדיפות עליה. אנחנו קצת מורידים מהערך של קנזס, כי אלכס סמית', ואנדי ריד, אבל השבוע הם שילמו מחיר, על קריאות קצת יותר אמיצות של אנדי, ומסירות עומק (לא הרבה אבל בכל זאת) של סמית'. בעיניי המחיר הזה ישתלם להם בפלייאוף.
ואני חייב לציין שההחלטה של קוביאק על הפילדגול מ-63 שהזכרת, תמוהה שבעתיים על רק ההחלטה השבוע לעשות פאנט מ-55…

יובל 21 בדצמבר 2016

אלכס סמית' מתעקש להוכיח שבוע אחרי שבוע את מה שאמרתי לגבי הצורך להחליף אותו בניק פולס. אין לו שום יכולת למסור דיפ פאס.
זה פשוט לא יעבוד בפלייאוף.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

כל המוניטין של פולס נבנה על עונת 2013 כשאנשים עוד לא ידעו איך לאכול את ההתקפה של צ'יפ קלי והיה לו את דשון ג'קסון. זה שיש לו יד חזקה לא אומר שהוא טוב בלזרוק לעומק. כל מה שהוא עשה גם לפני וגם אחרי מעיד שהוא פשוט לא מתאים. זה נכון לגבי העונה הראשונה עדיין עם אנדי ריד וגם לגבי השנה השנייה עם צ'יפ קלי ובטח בעונות בראמס ובצ'יפס.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

מה??? זה היה כזה הפסד אנדי ריד קלאסי. על איזה קריאות אמיצות אתה מדבר? גם אלכס סמית' עשה את שלו אם אינטרספשן מפגר בתוך האנדזון של הטיטאנס.

נתי 21 בדצמבר 2016

תוסיף סימני שאלה… אני מדבר למשל על החלטה על דאון רביעי עם אינצ'ים ליד הגול ליין ולא על פילד גול (קנזס הובילה, לא זוכר בכמה). אז הפעם זה לא הלך ויפיקו לקחים, אבל לא עובדים על אוטומאט. ושאלה, וזה מחובב בריידי והפטס: במה נניח, החטיפה שלו באנזון יותר מפגרת מהחטיפה נגד בולטימור של בריידי? אני כמובן לא משווה, אלא רק אומר שאני חושב שיש כאן זלזול לא מוצדק בקבוצה הזאת. סיאטל בעיניך שווה יותר מקנזס?

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

לבריידי יש שני אינטרספשנס כל השנה, מותר לו אחד מפגר פעם בעונה

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

אני ממש לא מזלזל ב-KC ואני דווקא מאד אוהב את אנדי ריד. מה לעשות אבל ששמרנות הפסידה לו את המשחק הזה. ללכת בדאון רביעי ואינצ'ים זו החלטה די סטנדרטית ועובדה שהם קיבלו את השלוש נקודות האלו בסוף. החטיפה של בריידי הייתה לא פחות טיפשית. לסיאטל יש סיכוי יותר טוב מקנזס בעיקר בגלל שלדוגמא המאמן שלה מוכן לאבד את הסופרבול על המהלך הכי לא שמרני שיש.

נתי 21 בדצמבר 2016

אם אנדי ריד אתה מאד אוהב וזה מה שהוא חוטף ממך, אני לא רוצה לדמיין מה קורה למאמנים/שחקנים שאתה לא סובל :)
וברצינות, אני אשאל זאת כך: על רקע השנה של אריזונה שלך, אתה לא מעריך יותר נניח את העקביות שאנדי ריד מביא איתו? אני לא שואל אם היית מחליף אותו באריאנס, מן הסתם לא. אבל כל פעם שריברה או אריאנס מצליחים עם קבוצותיהן הן מועמדים/לוקחים מאמן השנה (הפעם זה בטח יהיה דל ריו). אבל איפה העקביות?

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

העקביות והיכולת להרים קבוצה גם בלי הכוכב שלה הם באמת אחד הדברים שאני מעריך אצל ריד. אריאנס לא פחות עקבי (הוא בדיוק אותו זמן באריזונה כמו שריד ב-KC) הוא לקח מועדון בשפל ו3 שנים רצופות העמיד קבוצה מנצחת למרות לא מעט בעיות בדרך. לא הייתי חושב להחליף אותו לרגע בגלל עונה אחת רעה.

יוסי מהאבטיחים 21 בדצמבר 2016

המאזן של הקארדס הוא כזה בעיקר בגלל עונה מחרידה של פאלמר ופציעות.
לא הייתי משייך את זה לאריאנס.

ריד נוהג להעמיד קבוצות שתקועות על בינוני פלוס (שזה בערך המשפט שמקועקע לאלכסמית על התחת כבר שנים).
הקבוצות שלו הן מראה שלו.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

זה לא רק פאלמר וגם אריאנס לא יוצא נקי.

יוסי מהאבטיחים 21 בדצמבר 2016

זה בעיקר פאלמר.
לא זוכר ירידה כזו חדה משנה לשנה בשחקן מרכזי במערכת כלשהי כבר לא מעט זמן.
אולי דוויין ווייד אחרי 2006.

רוני 21 בדצמבר 2016

הירידה של פאלמר היא בעיקר בגלל האחרים בקבוצה. קו ההתקפה מזעזע לעומת שנה שעברה (וגם אז הוא לא היה מבריק). הוא קיבל כל כך הרבה מכות שזה מפתיע שהוא עומד. כשהוא בכל זאת מצליח לשחרר מסירה נורמלית הרסיברים לא היו במקום הנכון או פשוט הפילו אותן. וכשבכל זאת הצליחו לחבר כמה מהלכים לט״ד אז באו הספיישל טימס וזרקו את המשחק לפח.
וגם בהגנה לא חסר, לא ברור לי איך הם מדורגים כל כך גבוה ביארדים למרות הפאשלות שהם עושים, כל משחק 2-3 טעויות ענקיות.
הייתי אומר שהם break but dont bend .
פאלמר לא כזה צדיק אבל לא הייתי מפיל את זה עליו.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

הוא בהחלט אחד האשמים המרכזיים. הנפילה של הליין הגיעה בעיקר אחרי הפציעה של ולדיר, בתחילת השנה עוד היה לו זמן סביר. אז נכון שפלויד ובראון פשוט נעלמו אבל הוא החמיץ המון רסיברים פנויים וגם זרק לאינטרספשנים לא מובנים ( טוב נו, פאלמר). יש לו נסיבות מקלות אבל הוא צל של השחקן שהיה בעונה שעברה.

7even 22 בדצמבר 2016

מה יוסי???
דוויין ווייד?
הוא רק השתפר מאז 2006 באופן תמידי.
ב 2008 והלאה הוא היה מועמד ל MVP שנתיים רצוף.

ב 2007 אגב הוא נפצע מאד קשה ביד.

נתי 21 בדצמבר 2016

אריאל, בעיניי, את השאלה שאתה מעלה אודות היכולת להעריך ק"ב, חשוב לחדד במיוחד להערכתו אחרי עונה אחת בלבד. זוכרים את עונת הרוקי של RG3? גם לקאם לקח זמן לשחזר את הסנסציה. ודווקא משום כך, ברור שההחלטה להעניק לו חוזה כזה היא לא נכונה. שנה שעברה הוא פעל במערכת מוכרת, עם העובדה שאף אחד לא הכיר אותו. ניתן להשוות זאת למה שהרדסקינס עשו עם קאזינס, וההתעקשות של הג'טס מול פיצפטריק (אצלו זה היה אמנם קל יותר כי ברור שהעונה שעברה הייתה חריגה, ובכל זאת הם עמדו יפה מול הקריאות של ברנדון מארשל למשל), ואז לדעתי כשמשווים להחלטה על אוסווילר מבינים שהיא הייתה כבר אז בעייתית.
על רקע כל הנ"ל יהיה מסקרן מאד לראות מה יהיה עם ג'ימי G הקיץ

אלון3131 21 בדצמבר 2016

יש איזה סרט שאני לא זוכר את שמו שמספר על קבוצת פוטבול שכל ההתקפה שלהם יש איזה סרט שאני לא זוכר את שמו שמספר על קבוצת פוטבול שכל ההתקפה שלהם חוטפת קלקול קיבה ונעדרת חצי עונה או משהו הזוי כזה. ואז כל המחליפים צריכים לעלות וההגנה של הקבוצה הזאת מחזיקה כל משחק את היריבה על כלום נקודות וזה לא מספיק.
אז דנבר.

נתי 21 בדצמבר 2016

כן, זה הטיעון של הגנת דנבר בויכוח הפנימי שפרץ שם. הם שוכחים דבר אחד – זה משהו שהם עצמם אחראים לו במידה מסוימת כי זה משחק סכום 0… רוצה לומר שכשוון מילר מקבל סכומים כאלה, ובאופן כללי, כשמושקעים סכומים דרמטיים בהגנה אז להתקפה לא נשאר… אין מה לעשות עם תקרה קשיחה אתה חייב להיות מאוזן או שאתה על הקצה, פעם זה יהיה סופר בול ופעם תחמיץ פלייאוף

עמי ג 21 בדצמבר 2016

אז איך זה שהפטס כל שנה הפלייאוף, ולרוב גם במקומות 1-2?
זה לא בדיוק משחק סכום 0. וזה לא רק עניין של כסף.
צריך לארגן נכון את הקבוצה, להוציא מכל שחקן יותר. להיות יצירתי.
אצל בליצק כל רנינג בק הוא גם קצת וייד רסיבר ולהיפך. הורסטיליות של השחקנים נותנת לו הרבה יותר גמישות וגיוון, וגם יכולת להתגבר יותר טוב על פציעות, השעיות והרשעות פליליות.

נתי 21 בדצמבר 2016

אדרבא, הפטס הם דוגמא מצוינת לכך. ביליצ'ק ידוע כאחד שאין לו חשבון ותמיד יפיק את הערך הכלכלי המירבי: או חוזה יחסית נמוך (בריידי בעבר, ברוסקי ועוד) או טרייד לפני הסוף כדי לפחות לקטוף פירות ממה שיש.
זה בדיוק המיוחד אצל ביליצ'ק: הוא מבין את הערך הכלכלי בתוך המערך הכולל תחת תקרת שכר קשיחה. והוא לא ישתגע על סכומים שיתקעו עמדות אחרות, זה בדיוק העניין אצלו, לצורך העניין טליב לא המשיך אצלו, לא כי הוא לא היה מרוצה, אלא רק כי טליב רצה סכומי כסף שמבחינתו היו מוגזמים. ניתן למשל להתווכח, אם בהתחשב בהזדמנויות נקודתיות לא עדיף לפעמים לזנוח את השיטה, אבל לאורך זמן אין ספק שזו גישה נכונה

אלעד כ 21 בדצמבר 2016

השאלה אם שווה להוציא סכומי כסף אדירים על ק"ב שהוא לא בריידי/רוג'רס/בריס?
ראינו קבוצות לוקחות סופרבול עם איליי, דילפר, פלאקו, ג'ונסון מטמפה ביי 0לא זוכר שם פרטי). לא חשוב יותר להשקיע בהגנה חזקה ו-OL חזק, ולשים מאחוריו ק"ב בינוני פלוס שמשאיר מספיק מקום בשכר?

גיל שלי 21 בדצמבר 2016

איליי ופלאקו זה ממש לא דילפר וג'ונסון. אם אתה רוצה להיות רציני, הסיכוי לקחת אליפות עם קוורטרבק שהוא מהסוג של דילפר וג'ונסון הוא קטן מאוד, צריך הגנה ברמה של הרייבנס ההיא, הברס של 86, וטמפה, וגם ההגנות האלה הצליחו לקחת רק אליפות אחת עם קוורטרבק חלש, כמו דנבר אגב.

אלעד כ 21 בדצמבר 2016

שכחתי לציין את דנבר של שנה שעברה באמת, קבוצה עם ק"ב חלש.
איליי ופלאקו הם איליי ופלאקו. אי אפשר להחליף אותם עם איזה ריאן טינהייל ולצפות שהוא יעשה את העבודה אם שאר החלקים יתפקדו?

אלעד כ 21 בדצמבר 2016

לחדד – אם הג'איינטס צריכים עכשיו לשפוך סכומים על איליי (מה שהרייבנס אגב עשו עם פלאקו), לא עדיף להם להוציא פחות כסף על ק"ב שאולי לא טוב כמוהו אבל גם לא מחרב משחקים, ולהשקיע את הכסף במעטפת, שהיא בסופו של דבר מה שיביא אותם לרמות הגבוהות?

גיל שלי 21 בדצמבר 2016

התשובה היא שלאיליי ולפלקאו אין תחליף אמיתי זול יותר. מדובר בשני קוורטרבקים שלא רכבו על הגנה חזקה לטבעת (איליי לשתיים), אלא התעלו בפלייאוף לרמה שהביאה את הקבוצה לאליפות ביחד עם ההגנה, זה ההבדל בינם לדילפרים של העולם, יש מעט מאוד כאלה

yaron 21 בדצמבר 2016

ההגנה של 2007 לא היתה הגנה חזקה?
לא שאני חלילה ממעיט מחלקו (הענק) של איליי בשתי האליפויות.
בכל מקרה ובלי קשר – ק"ב שלקח שתי טבעות לעולם לא יוכל להיות מושווה לק"ב שלא הביא טבעת.

גיל שלי 21 בדצמבר 2016

אני כתבתי שאיליי לא רכב על ההגנה גם ב2007, הפלייאוף של איליי ב2007 היה מדהים, לצד ההגנה, ברור שלא הוא סחב את ההגנה, אלא שוויון בינהם

אלעד כ 21 בדצמבר 2016

אבל הם שמו אותו בפוזיציה להיות נהדר בפלייאוף (כלומר, להגיע לשם מלכתחילה)

גיל שלי 21 בדצמבר 2016

נכון, אבל מעט מאוד קוורטרבקים בנעלים של איליי היו עוזרים לג'איינטס לקחת את הלומברדי

FAVRE4EVER 24 בדצמבר 2016

פחחחח
האליפות של 2007 חתומה אך ורק על ההגנה. ועל "תפישת הקסדה".
לנצח סופרבול כשאתה שם 17 על הלוח 7 מתוכם בנס .ולהשאיר את קבוצת ההתקפה הגדולה בהיסטוריה על 14. ולזקוף זאת על איליי ?
בעיניי זאת היתה אליפות דילפר טיפוסית.

Amir A 21 בדצמבר 2016

דנבר מצליחים להציג את אוסווילר כמשהו שמישהו קונה בתור ק"ב לגיטימי בליגה. הם עשו את אותו הדבר עם טיבו. הפטס מצליחים תמיד להציג את הנכה התורן בתור ק"ב לגיטימי. בקיצורו של דבר, כנראה שיש ארגונים שמבינים שלשפוך מיליונים על ק"ב זו רק ההתחלה, ועכשיו צריך לבנות מערכת שתבליט את היתרונות שלו ותכסה על החסרונות שלו. אבל רוב הארגונים כנראה חושבים שהעובדה שהם משלמים מיליונים לאיזה נכה מספיקה על מנת להפוך אותו לבריידי/מונטנה/מאנינג הבא.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

טיבו כזה גרוע שלא היה אפילו אחד שקנה את זה

Amir A 21 בדצמבר 2016

טוב, טיבו באמת היה מקרה מיוחד. אבל מספיק לראות איך ביליצ'יק מצליח למכור סוסים נכים בכל פעם כדי להבין כמה עקום חושבים GMים בליגה הזו. הרי הלוגיקה של "אם ביליצ'יק החזיק ממנו אז כנראה יש בו משהו" היא דפוקה לגמרי. למה אתם חושבים שאתם תצליחו להוציא ממנו את מה שביליצ'יק הוציא ממנו? הרי אם הייתם מסוגלים לעשות אז גם סביר להניח שהייתם מגיעים לפלייאוף בעצמכם ולוקחים גם כמה אליפויות בדרך, לא?

יותם 21 בדצמבר 2016

אמיר מה עם העדכון השבועי על ג'וני פוטבול? התגעגענו

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

יש לו BFF חדש.

Amir A 21 בדצמבר 2016

הסיפור עם דרק קאר? לא מבין למה דרק קאר היה צריך את זה ולא מבין למה אין מישהו בארגון הדפוק הזה שם באוקלנד שאמר לקאר שלא יעיז להתעסק בשטויות שלא קשורות לפוטבול. ומנזיאל לא קשור לפוטבול.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

הוא כנראה אוהב אתגרים.

Amir A 21 בדצמבר 2016

הדבר המזעזע זה שהבראונס נראים יותר זוועה בלעדיו. כמה דפוק יכול הארגון הזה להיות?

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

זה מזמין תוכנית ריאליטי. מי רוצה להיות QB?

סמיר זמפיר 21 בדצמבר 2016

היסטורית שמהיסטורית. ההגנה היחידה שהיסטורית בליגה היא זו מהצפון מערב. וון מילר וטאליב הולכים לשבת בבית בפלייאוף. לא זוכר מתי ההגנה הזו של ההוקס ישבה בבית. אה, היא לא ישבה. היא תמיד דחפה את הקבוצה הפלייאוף. ולהזכיר שבמהלך החמש שנים הללו, ההתקפה לא תמיד הייתה איי יה ייאיי. לא מעט אפילו. ראסל ווילסון הקב עם הכי הרבה הזדמנויות לעשות מהפכים בגלל אותה הגנה. הוא צריך להודות ולחלק וואחד מתנות לחג לחבר'ה האלה שסידרו לו חוזה של הול אוף פיים.

אה, וזה הפציעה של תומאס. לא של בנט. שגם היה פצוע. וחזר ודפק מכות לגוף בחמישי.

עדיין מסכים שדאלאס הטובים ביותר.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

אם לברונוקס היה את ווילסון הם גם היו בפלייאוף.

אורן השני 21 בדצמבר 2016

מצחיק שאתה משווה בין הבית של הניינרס והראמס לצ'יפס והריידרס. תחליף בין הלו"ז של דנבר וסיאטל העונה וההוקס לא עולים לפלייאוף.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

והם עדיין צריכים לעלות מה-NFC מערב? נראה לי שאתה מגזים לברונוקס היה באמת לוח ברוטלי אבל גם לסיהוקס לא היה את הלוח הכי קל בעולם. חוץ מזה ב-5 משחקים מול אותן יריבות הם מחזיקים במאזן זהה. אז גם אם תוריד 2 ניצחונות יישאר להם ייתרון שני משחקים על הקארדס.

סאמיר זאמפיר 21 בדצמבר 2016

כן, תסתכל על הלו״ז שוב. וגם על המאזן. שתי נצחונות מתוך ארבע.

הדגימה שלי היא לאורך זמן. היסטורית. חמש שנים בהם שלוש מהם הnfc מערב הבית הקשה בליגה. רק שלוש מהם גם זכינו בו. ובארבע מהם קבוצה אחת מהבית הגיעה לפלייאוף מהווילד קארד. כלומר לפחות שתי קבוצות חזקות בבית.

בטווח הזמן הזה, דנבר והבית שלה ידעו עליות, מורדות והאימפוטנטיות של סאן דייגו. בטח שלא הבית החזק בליגה. או בafc.

היו הגנות שלאורך טווח זמן קצר היו טובות משל סיאטל. זו של מינסוטה הייתה טובה מזו של סיאטל במשך שישה שבועות. עונה שעברה זו של דנבר הייתה טובה יותר. לקחו את משם את התאקל ההגנתי ונהייתה טיילת יחסית. סיאטל מאבדת בממוצע שחקן וחצי מההגנה שלה כל קיץ ועדיין שומרת על אפקט הפחד. הגנה שנכנסת לכל איצטדיון בידיעה שהקבוצה השנייה חושבת עליה כל הדרך למחלקה האורטופדית.

אורן השני 21 בדצמבר 2016

אין ויכוח, אני התייחסתי לשני המשפטים הראשונים שלך ביחס לעונה שתיים האחרונות.

סאמיר זאמפיר 21 בדצמבר 2016

ולי אין ויכוח עם השנה, שנתיים האחרונות. גם לפתנרס הייתה הגנה אדירה שנה שעברה. נורמן עזב ופתאום אפשר לזרוק רחוק עליהם. אצל דנבר הירידה הייתה הרבה פחות חדה. אבל הם עדיין לא הצליחו לגרום לנצחונות. לא מספיק נצחונות. לכן גם קשה לי לקרוא להם היסטוריות.

אורן השני 21 בדצמבר 2016

שמע, זורם איתך עם ההגדרות אבל עזוב, שנינו מסכימים שההגנה של סיאטל יותר דומיננטית מדנבר ולאורך יותר זמן, ובסוף שתיהן זכו בסופרבול וסיאטל גם הייתה רחוקה יארד מעוד אחד.
ובכל זאת, לדעתי האישית ההגנה של דנבר סחבה לאליפות מדהימה בעונה שעברה עם פייטון זקן וצולע והתקפה חלשה בהרבה מזו של הסיהוקס עם ווילסון ולינץ'.

סמיר זמפיר 21 בדצמבר 2016

עדיין, פייטון מאנינג צולע אך אחראי ושקול. שזה המון. לקח את מה שנתנו. שזה מעט. משחק הריצה של הברונקוס לא היה ביסט מוד, אבל היה טוב ועקבי. ומצבת התופסים של דנבר הייתה טובה משמעותית מזו של סיאטל בריצת שתי הסופרבולים.

אבל כן, זו הייתה בעיקר ההגנה של הברונקוס. ראינו כבר הגנות שלוקחות אליפות. בסיאטל ההגנה בנתה את המועדון. יחד עם לינץ'. וווילסון כתוספת הכרחית. אבל תוספת.

מעטות הקבוצות שמצליחות לבנות קבוצה חזקה, שלא לומר שושלתית, דרך ההגנה. בדרך כלל יותר קשה להחזיק לאורך זמן קבוצת הגנה ממש טובה. וזה בדיוק מה שהליגיון עושים.

אז מגיעים לפלייאוף עם מאט פלין. כן, אמרתי את זה.

אורן השני 21 בדצמבר 2016

הגנות טובות (ובמיוחד היסטוריות) מתפרקות כי למישהו נגמר החוזה והוא חותם במיאמי או וושינגטון לסדר את הנכדים שלו. אתה בקיא יותר ממני איך זה לא קרה אצלכם.

לגבי פלין – אני זוכר שקרול הודיע שווילסון יהיה הפותח ולא פלין, ולא היה מושג מי זה ווילסון ואיך קרול כזה מטומטם. בסוף אני יצאתי המטומטם :)

סמיר זמפיר 21 בדצמבר 2016

לא רק אתה, ידידי. לא רק אתה

התשובה לאיך ההגנה נשארה חזקה כל כך נעוצה בקו ההתקפה של סיאטל. משלמים כלום ומקבלים פחות. כשלינץ' היה, השקיעו בקו כסף גדול. כמובן שעזרו בחירות הול אוף פיים בסיבובים מאוחרים וחוזי רוקי. אבל זה נגמר והיה צריך לתת כסף לגרעין ההגנה. לתת לעודפים ללכת ולהביא מחליפים מעולם הכדורסל והתחנות דלק. כך זה גם נראה.

בגלל זה בשנתיים האחרונות ההגנה עובדת אקסטרא קשה כדי לתת לקבוצה סיכוי.

אורן השני 21 בדצמבר 2016

אגב, לא רוצה לקחת מהקרדיט אבל רק מזיכרון מעומעם היה את הקאמבק מול גרין ביי ואת משחק הביסט מוד מול הסיינטס שההגנה לא הייתה יותר מדי טובה וההתקפה ניצחה את המשחק. בכל מקרה אתה צודק שה-LOB מפחידים יותר מדאלאס או רוג'רס, אבל הקבוצה צריכה להשתפר מאוד בשביל להגיע שוב לסופרבול.

סמיר זמפיר 21 בדצמבר 2016

זה נכון. היו מקרים בהם ההגנה חטפה. אבל ביחס לליגה בכלל, היא נתנה יותר נצחונות מכל הגנה אחרת בפער ניכר

סמיר זמפיר 21 בדצמבר 2016

גם הקאמבק מול גרין היי אגב, ההגנה השאירה את הקבוצה במשחק בפער סביר למרות שראסל ווילסון איבד יותר כדורים משראסל ווסטברוק מאבד.

אורן השני 22 בדצמבר 2016

אמת.

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

איך ארבע? ה-NFC SOUTH והפטריוטס.
בכל מקרה, לי אישית אין ספק שההגנה של הסיהוקס היא היסטורית. לגבי זאת של הברוקוס זה גבולי ודי תלוי במה יהיה איתם בשנתיים הקרובות.

אורן השני 21 בדצמבר 2016

ניסוח גרוע, התכוונתי שאם תחליף בין הבתים והלו"ז ההוקס לא עולים מהבית של הצ'יפס והריידרס, ואילו דנבר עולים מה-NFC מערב. כלומר שהקבוצות פחות או יותר שוות ואחת נדפקת מהסיטואציה לעומת השנייה שמרוויחה.

תומרג 21 בדצמבר 2016

עשיתי ניסוי קטן :)
חישבתי את המאזן של הקבוצות טיפה אחרת בצורה שתקזז את ההבדלים בלו"זים ביניהן.
על כל הפסד של קבוצה חישבתי לה את מספר ההפסדים של הקבוצה שניצחה אותה (כי אין דין הפסד לפטריוטס כדין הפסד לראמס) וכנ"ל בנצחונות (רק להיפך, רשמתי לה את כל הנצחונות של הקבוצה שהיא ניצחה). לדוגמא, אם בסיבוב ה 13 הפסידו האיגלס לבנגלס, נרשמו לאיגלס 8 הפסדים (כמספר הנצחונות של הבנגלס בסוף העונה, כלומר עכשיו) ולבנגלס נרשמו חמישה נצחונות, כמספר הנצחונות של האיגלס. על מקווה שהסברתי ברור.

התוצאות (נכון למחזור הנוכחי, שני משחקים לסיום):
AFC
ראשי בתים: פטריוטס (86.0%), ריידרס (84.5%), סטילרס (69.6%), טקסאנס (59.3%)
ווילד קארד: צ'יפס (75.0%) שילחמו בטקסאנס והברונקוס עם 61.8% שיפגשו את פיטסבורג

AFC
ראשי בתים: דאלאס (82.9%), פלקונס(!) (64.0%), סיהוקס (63.6%), פאקרס (59.8%)
ווילד קארד: ג'איינטס (78.0%) שישחקו נגד הפאקרס והבאקנירס עם 59.0% שיפגשו את סיאטל

לא שהשיטה מושלמת, רחוק מזה, אבל יש בה סוג של פיצוי על בית קל/קשה וכו'
קל לראות שבשתי החטיבות יש בית אחד סופר חזק שבלו"ז הוגן היה יכול לשלוח שלוש נציגות לפלייאוף

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

נחמד, אהבתי.

יריב 21 בדצמבר 2016

המדד הזה, עבור קבוצות עם מאזן זהה, עקבי עם "Strength of Schedule" (שהוא אחד משוברי השיוויון המשמשים את הליגה). סתם, לידיעה.
(עקבי – לא זהה במספרים אבל יוצר את אותו סדר. בין שתי קבוצות עם מאזן זהה, אותה קבוצה תוביל בשני המדדים).

דורפן 21 בדצמבר 2016

האם ניתן לומר שהפורטי-ניינרס הם קבוצת טופ-29 לגיטימית?

עידו ג. 21 בדצמבר 2016

אולי טופ 31 וגם זה מוטל בספק.

Amir A 21 בדצמבר 2016

מה באמת קרה שם במפרץ? איך זה יכול להיות שאחרי שלוש עונות של מספר זוגי של נצחונות, כולל הגעה אחת לסופרבול, הקבוצה הופכת ככה לשטיח? האם הארבו באמת היה כל כך טוב?

תומרג 21 בדצמבר 2016

הם פשוט שחררו כל מי שיכל להחזיק כדור (או לתקל) וללעוס מסטיק בלי לדרוך לעצמו על הרגליים.

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

ניהול מזעזע. שום דבר לא יצמח תחת הבעלים הנורא הזה

דורפן 22 בדצמבר 2016

קרה מה שקרה במישיגן – רק הפוך. ען, נרבאו

דורפן 22 בדצמבר 2016

קרה מה שקרה במישיגן – רק הפוך. אז כן – הרבאו

אח שלו 21 בדצמבר 2016

הערה אחת לעניין ההירואיקה של ארון רוג'רס. טוב, אולי שתיים:

1. קו ההתקפה שלו לא גרוע. למעשה, קו ההתקפה שלו מדורג מספר 1 (כן, יותר מדאלאס) בהגנה על המוסר. אין עוד ק"ב שמקבל הגנה כזו כשהוא הולך למסור.

2. המאמן שלו אכן, בעיני, לא משהו. אבל להגיד שרוג'רס עושה את מה כל שהוא עושה למרות מקארתי זה שכתוב ההיסטוריה. מקארתי במשך 4-5 שנים בנה וגם אשכרה שינה את הדרך בה רוג'רס משחק, כולל את מכניקת הזריקה שלו. זה לא שרוג'רס גדל בסביבה בה ק"ב לא מסוגלים להצליח. נהפוכו.

יוסי מהאבטיחים 22 בדצמבר 2016

נוטה להסכים איתך שלא הכל על המאמן וקו ההתקפה.
לרוג'רס היו כמה משחקים שהוא יעדיף לשכוח מוקדם יותר העונה.
רק על זה לא הייתי נותן לו mvp.

מוזר בעיני שאף אחד לא מדבר על קאר או פרסקוט בעניין הזה.
הם בלי ספק עשו עונה מספיק חשובה לקבוצות שלהם כדי להיכלל בדיון הזה (יחד עם סטאפורד והחשוד המיידי בריידי).

ניינר/ווריור 21 בדצמבר 2016

ההחלטות הגרועות בדיעבד של יוסטון ומינסוטה נובעות מהעובדה הפשוטה שאין בנמצא קבי"ם טובים על המדף. אזה אופציות היו למינסוטה אחרי הפציעה של טדי? את מי הם יכלו להביא? אז אמנם שילמו מחיר גבוה על ברדפורד אבל איזו ברירה כבר היתה להם ? יש להם חלון הזדמנויות עם הגנה מצויינת והם פעלו נכון. כנ"ל יוסטון, עוד קבוצה שלכאורה היה חסר לה רק חלק אחד בפאזל מוצלח למדי. מצד שני שיבוא מישהו שיגיד שידע מראש שפרסקוט הולך לתת כזו עונת על. קל להיות חכמים בדיעבד.
ותיקון טרחני לטעות נפוצה – אין דבר כזה סקאוטר, יש סקאוט.

7even 22 בדצמבר 2016

מסכים.
לפעמים כשאין ברירה אז אין ברירה.
ועוד לחשוב שאחרי 5 מחזורים כולם אמרו שהווייקינגס גאונים.

צחי 21 בדצמבר 2016

אם מדברים על אוסוויילר, בואו נעשה תרגיל:

יש כמה ק"ב צעירים בליגה הזאת שעומדים לקבל כסף של פותחים,
רובם בקבוצה שלהם (ווינסטון, מריוטה) וחלקם בקבוצות אחרות.

נדמה לי שהשם הכי בולט זה גראפולו. עוד אחד שנבחר על ידי מאמן/מנהל מוערך,
שהוציא ממנו לא מעט.

אנחנו באמת יודעים מה ייצא מגראפולו? אנחנו באמת יודעים שהוא טוב מבורלטס לדוגמה?
אני חושב שכן, אבל בפער בין מועדונים ותרבות, ובדוגמה קטנה מאוד של ג'ימי ג'י, קשה לדעת.
במיוחד אם הוא ילך לבראונס, שכבר מדברים עליו.
מה מבדיל אותו מאוסוויילר?

אריאל גרייזס 21 בדצמבר 2016

גארפולו פתח שני משחקים, אוסווילר שבעה. קצת יותר דגימה

7even 22 בדצמבר 2016

על סמך מה שאתה יודע שגארפולו טוב יותר מבורטלס?
אם תשים לשניהם קבוצה כמו הג'אגוארס ל -10 משחקים יהיה הבדל של אולי ניצחון לפה או לשם (אם בכלל) לאחד מהם.

austaldo 21 בדצמבר 2016

אני אולי נכנס לדיון הזה קצת באיחור, אבל אמרתי את זה בעבר: כשרון בלבד לא מספיק בשביל להפוך לפרנצ'ייז קווטרבק בליגה הזו. כדי להצליח, חוץ מכשרון קווטרבק צריך גם מזל.
לפני איזה 12 שנים שיחק בוושינגטון קווטרבק בשם פאטריק ראמזי. הבחור ניראה לא רע בכלל – היתה לו יד טובה והוא לא נכנס לפאניקה מפאס ראש ולא איבד את העשתונות כשהריד הראשון היה מכוסה. רק מה – היה לו מאמן אידיוט שהגיע מהקולג' וחשב שהוא אלוהים – סטיב ספורייר למי שאולי זוכר – שהחליט לעשות רוטציה בקווטרבק ופשוט הרג כל סיכוי שראמזי יתפתח ואולי יצא ממנו משהו. תוך שנה הבחור איבד את זה לגמרי והפך לקווטרבק של 50% שמנסה למסור כשדיפנסיב תאקלס שוכבים עליו.
הרבה מאוד תלוי במערכת מסביב ובצורה בה אותו קווטרבק רוקי נכנס לליגה.קווטרבקים עם כלום כשרון ומערכת טובה מסביבם יכולים לתת תוצאות – כמו אוסוויילר בדנוור או מאט קאסל בניו-אינגלנד. אני בטוח שבקבוצה כמו ניו-אינגלנד, בולטימור, פיטסבורג, ג'יאנטס או סיאטל קווטרבק עם המון כשרון כמו סאם בראדפורד יכל להיות פרנצ'ייז. שנים הוא שיחק בראמס מאחורי קו קדמי מנייר ורסיברים שלא מסוגלים לתפוס כדור (טוב חוץ מדני אמנדולה שכל הזמן ניפצע). אחרי 5-6 שנים בלי להתקדם כשרוב הזמן הוא נימלט על חייו או חוטף סאקים כבר לא יצא ממנו פרנצ'ייז קווטרבק.

דיברו פה על איליי ופלאקו – להם היה מזל והיתה מסביבם מערכת שאיפשרה להם להתפתח ולמצות את הכשרון שלהם. לעומת זאת אם תשימו בקליוולנד קווטרבק רוקי עם ראיית המשחק של בריידי, היד של רוג'רס והרגליים של ניוטון עדיין לא יצא ממנו כלום.

Amir A 21 בדצמבר 2016

נראה לי מנזיאל חושב בדיוק כמוך. "אני יש לי את ראיית המשחק של בריידי את היד של רוג'רס והרגליים של ניוטון. זה רק הארגון המסריח הזה שדפק לי את הקריירה".

austaldo 21 בדצמבר 2016

LOL
גם אם היה למנזל את כל זה והוא היה מגיע לקבוצה טובה עדיין לא היה יוצא ממנו כלום כי הוא דביל.

7even 22 בדצמבר 2016

הנה קאפרניק, נכנס לאחלה מערכת (בזמנו), והתחיל טוב.
ו…מה אח"כ? מזכיר לך שהוא התחיל את הנסיגה עוד לפני שהקבוצה התפרקה לחתיכות.

7even 22 בדצמבר 2016

אגב בגדול אני מסכים איתך

קואלה בר 22 בדצמבר 2016

מסכים לגמרי בעניין המזל.
מה שאותי באמת מעניין אם לשבת על הספסל עונה או יותר טורם בהתפתחות. ואם יש דבר כזה ללמוד מגדולים. לא נראה שאוסווילר למד משהו מפייטון.

austaldo 22 בדצמבר 2016

אני חושב שלשבת עונה על הספסל יכול לעזור לקווטרבק – שנה על הספסל בלי לחץ כשהוא מתאמן ברמה ואינטנסיביות של המקצוענים בהחלט יכול לעזור. לעומת זאת כל הקטע של ה"חניכה" "מנטור" "ללמוד מהגדולים" זה בולשיט – בשביל הקווטרבק הבכיר המחליף זה מישהו שמאיים לקחת לו את הג'וב.

Comments closed