התיקו עם צ'לסי (סופו של ינואר הנורא)

זמן לצאת מהתקופה הרעה

מאוחר בלילה אז נעשה סיכום קצר. התוצאה לא רעה אם המטרה שלנו טופ 4. היא בעיקר תוצאה מצוינת לצ'לסי. עדיין, הדבר החשוב במשחק היום היה לא להפסיד ולצאת מהשרשרת הנוראית הזאת. וגם, אם אפשר, לא ללכת לעבודה מחר מבואס רצח. אז נסמן על זה וי.

אחרי המשחק הזה, שבו צ'לסי די החנתה את האוטובוס וכמעט לא הראתה ניצוצות התקפיים (לא מאשים אותם, זה עובד מעולה נגד ליברפול והם היו צריכים תיקו סולידי, אז למה לא?), אני יותר ויותר משוכנע שהחודש האחרון לא נובע מאיזה בעיה מובנית בשיטה של קלופ או בשחקנים שיש לו אלא יותר פשוט בכושר הספציפי שלהם. ראינו את קוטיניו מתקשה להעביר מסירה טובה אחת, את פירמינו מחטיא שתי הזדמנויות מצוינות (יאמר לזכותו שהוא לא מפסיק לרוץ וללחוץ), לאלנה מנסה אבל גם הוא לא מעשי ומצ'אן כבר באמת אין לי יותר מדי ציפיות. זה לא שאין לקבוצה הזאת בעיה מול בונקרים וזה לא שאין לה בעיות בהגנה (מאטיפ נוראי היה היום, גם הוא חלוד מאוד) אבל אני חושב שליברפול של פתיחת העונה היתה מנצחת את המשחק הזה די בקלות (כלומר, היינו מובילים ואז צ'לסי היו יוצאים קדימה ובאמת שאין לי מושג כמה הם טובים בהתקפה כי היום לא ראינו כלום מהם).

כמו שאמרתי לפני שבוע, יש פה פשוט שילוב של כושר רע והמון המון לחץ. בואו נקווה שהמשחק הזה יהיה תחילת הקץ. שחקנים יכנסו לכושר, נפגוש איזה יריבה נוחה בחוץ ונשים כמה גולים ויהיה אפשר להסתכל למעלה בתקווה.

מילה אחת על שני השחקנים שלטעמי היו הטובים במגרש היום ובעצם ניטרלו אחד את השני – הנדרסון וקאנטה. אני לא בטוח תמיד שאנשים מבינים עד כמה הקשר האחורי היום חשוב ושני השחקנים האלו הוכיחו לנו שוב כמה. שניהם היו פשוט בכל פינה על המגרש. קאנטה אולי לא תרם המון התקפית (אולי כן, לא יודע, כשהיריבה בהתקפה אין לי מושג מי מחזיק בכדור מרוב שאני במתח. אבל לא הרגיש ככה) אבל הוא פשוט היה במקום כל פעם כדי לעצור מתפרצות של ליברפול כשהן עוד קטנות. יש לו מיקום עילאי. אני אומר הרבה העונה שלמעשה ההצלחה של צ'לסי נובעת מסגל שזכה באליפות לפני שנתיים אבל אני חושב שבלי ההגעה של קאנטה לא היינו רואים אותה בורחת ככה לליגה בקלות (מגיע להם קרדיט האמת על ההחזרה של דויד לואיז. לא ראיתי את ההצלחה שלו מגיעה ככה). רק תראו את לסטר השנה בלעדיו.

והנדרסון, טוב, כשהוא טוב אז הוא ממש טוב. השחקן היחיד אצלנו שאפשר להגיד עליו שנתן משחק באמת טוב (למיניולה מגיעה מילה טובה, למרות הגול שלדעתי לא היה לו סיכוי מולו לא משנה מה). לא רק שהוא הגיע לכל כדור ראשון ועצר התקפות אלא גם השקיע המון בניווט המשחק מקדימה, משגר מסירות לצדדים שבמגרש קצת פחות רטוב היו הופכות למצבים. לא סתם הגול התחיל ממסירה מצוינת שלו. אם הוא רק היה מאיים קצת יותר על השער. קצת. שער אחד בעונה (מול צ'לסי, דרך אגב), אפילו בתפקיד שבו קלופ שם אותו, זה פשוט מעט מדי.

מה עכשיו? נלך לישון לא מבואסים, זאת כבר התחלה טובה. בשבת, האל.

*

אם תרצו, הפוסט הזה בעצם מגיע אחרי ההדחה מהגביע, המשכו הישיר של ינואר המקולל שבו הודחנו משני מפעלים והצלחנו לייצר רצף מרשים של שלושה הפסדי בית אחרי שנה שלמה שבה לא הפסדנו בבית.

ולמי הפסדנו בבית, כן? לא בדיוק לסיטי או לצ'לסי (טוב, אולי היום). לסוונסי, לסאותהמפטון ולקבוצה מהליגה השניה (וגם שם היא לא בדיוק מהאריות).

אמר קלופ, והאמת בצדק, שעדיף להפסיד שלוש פעמים בשלושה מפעלים שונים מאשר במפעל אחד. אודה גם אני, עם כמה שהייתי שמח לזכות בתארים ולהופיע בוומבלי, אני רואה בגביעים האלו לא יותר מאשר פרס ניחומים לא חשוב. אני יודע שיש אוהדים (בטח של קבוצות אחרות, קצת יותר שבעות תארים מאיתנו) שיעדיפו זכיה בגביע על הופעה בליגת האלופות שנה הבאה, אבל לא אני.

לא רק כי אני מאוד רוצה לראות את ליברפול מופיעה בליגת האלופות ולו כדי להפוך את אמצע השבוע לקצת יותר מעניין עבורי (הערה חשובה – אמצע השבוע זה נחמד, יום חמישי זה דרעק) אלא כי צריך לייצר איזה שהוא שביל של הצלחה. להראות התקדמות. אני כבר לא מאמין כמו פעם שעליה לליגת האלופות היא זו שתביא שחקנים גדולים אלינו והכסף של ליגת האלופות בסופו של דבר הוא מינורי לחלוטין. ובכלל, קלופ לא נראה כאחד שרוצה לקנות שחקנים מעבר לצרכים הכי בסיסיים שלו. אבל חזרה קבועה לליגת האלופות תייצר קבוצה עם בסיס איתן יותר, שמתקדמת משנה לשנה. אף אחד לא מבטיח שעליה לשם תייצר אליפויות או שניתן יהיה לשחזר את זה שנה אחר כך אבל אני חושב שלדוגמא השנה, פתיחת העונה החזקה נבנתה לא מעט על ההצלחה באירופה בסוף העונה הקודמת.

Chelsea v Liverpool - Premier League

כל זה היה הערת אגב בסופו של דבר כדי להגיד שעדיין יש לנו את הליגה ושאפשר להיאבק עליה אם כי את חלומות האליפות אני אשאיר לאחרים כרגע, גם אם ננצח היום. וכמובן, בליגה מצבנו לא רע אם מסתכלים אוביקטיבית.

מצד שני, איפה זה ואיפה המצב שלנו כשנפגשנו עם צ'לסי פעם שעברה. זה בעיקר מעיד על צ'לסי שעברה מהפך מדהים ומעמידה קבוצה עם אופי – ובאופי הכוונה לא רק ליכולת לשים את הגול לא משנה מול מי היא משחקת (הלוואי עלינו) אלא גם שהיא יודעת בדיוק מי היא, איך היא עולה לשחק ומה היא עושה בכל מצב. כשמסתכלים על שאר קבוצות הפריימרליג הגדולות, אני חושב שרק על ארסנל וטוטנהאם אפשר להגיד דברים דומים כרגע. במקרה או שלא, אלו שלושת הקבוצות שמוליכות את הטבלה.

האם ליברפול יודעת מי היא? עד לפני חודש התשובה היתה נראית חיובית. קבוצה עם לחץ בלתי פוסק, חוד שמחליף מקומות והגנה מפוקפקת שתלויה רבות ביכולת של הקישור ההגנתי לעצור התקפות מוקדם.

מאז, נראה שקבוצות רבות בליגה הציבו בפני ליברפול שאלה שהיא עוד לא יודעת לענות עליה. מה קורה אם נסתגר בטירוף, ניתן לכם להחזיק בכדור למוות ואז ננסה לעקוץ אתכם כשכולכם תעלו למעלה? הבעיה היא שהשאלה הגיעה בדיוק בזמן הכי גרוע מבחינת ליברפול, כששני השחקנים הכי חשובים שלה על מנת לפרוץ בונקרים היו לא זמינים – מאנה באליפות אפריקה וקוטיניו עם הפציעה שממנה הוא עדיין לא באמת חזר לכושר. זה השאיר את ליברפול עם יותר מדי שחקנים חסרי יכולת איום על השער ואם תוסיפו את הכושר הבעייתי של מרבית שאר שחקני ההתקפה, הרי שהתוצאה היא מה שראינו. צריך גם להודות שהניהול של קלופ את הקבוצה בתקופה הזאת לא היה מהמרשימים. יותר מדי זמן הוא עלה עם מרכז מגרש מעובה ולא הבין שהקבוצות ממול רק מרוצות. מצד שני, נראה לי שבמשחק האחרון, למרות שהפסדנו, התחלתי לראות קצת יותר רוח לחימה מצידו. לא רק שהוא זרק הרבה כלים התקפיים למגרש, ראית אותו מתעצבן וראית את השחקנים מגיבים אליו. זה עדיין לא מספיק אבל אני חושב שקלופ מבין שמספיק עם תירוצים, הגיע הזמן לצאת מהתקופה הזאת.

*

אז הנה למה אני אופטימי לקראת הערב:

1. מאנה חוזר. נכון, שיחק 120 דקות בשבת וכנראה לא יפתח אבל גם אם יוכל לתת לנו קצת מהירות בחצי השני (ובכלל בהמשך העונה) מצבנו יהיה טוב

2. קוטיניו משתפר לאט לאט. ומול צ'לסי הוא כמעט תמיד טוב.

3. בעקרון, צ'לסי יכולה להרשות לעצמה עכשיו להחנות את האוטובוס מול כל היריבות לצמרת ולגלוש לאליפות בסבבה אבל אני מתקשה להאמין שהיא תשחק כמו קבוצה מליגה שניה. משחק יותר פתוח = יותר הזדמנויות

4. בני תבורי באנפילד. מגיעה לו הצגה, לא?

5. יש גבול כמה רע אפשר לשחק, לא?

האמת שהתשובה לשאלה האחרונה אצל פולני כמוני היא – לא. תמיד יכול להיות יותר גרוע. וגם אם ננצח 3-0 היום (אין לי אשליות כאלו, זה בסדר) הרי שהדברים הבסיסיים לא השתנו. קלופ עדיין יצטרך למצוא תשובות לשאלות שהציבו לו. אבל מכיוון שאני מאמין שקלופ פה לא לעוד שנה או שנתיים אלא הולך להעביר פה הרבה שנים טובות שבסופן גם תגיע האליפות, הרי שאני באמת לא רואה סיבה להיות מודאג.

טוב, אולי קצת.

לא להסיק מסקנות נמהרות
יומן פירוק - פרק 15

50 Comments

גורביץ' 31 בינואר 2017

מצ'אפ קשה מאד עם צ'לסי עוד מאז שמוריניו שפך מלא שמן ליד עיגול האמצע לפני שלוש שנים כדי שהשחקנים של ליברפול יחליקו..
מסכים עם קלופ לגבי הגביע / גביע ליגה שהם לא יותר מפרס ניחומים לעומת הצ'מפיונס.
מקווה שלא יספגו ראשונים ושמאנה ישחק, לסיכום – אני שם אחד או איקס בטופס

אביאל 31 בינואר 2017

לא הבנתי משהו, יש אוהד שמעדיף להופיע בליגת האלופות מאשר לזכות בגביע האנגלי ? לא נשמע לי סביר.

matipool 31 בינואר 2017

ברור שיש והרבה .
אחרי שהיינו רגילים להיות שם באופן כמעט קבוע וגם להגיע לשלבים גבוהים מאד ופתאום אנחנו לא שם כבר כמה שנים ( עד שהגענו לשם בעונת פוסט סוארז , נחלשנו דרמטית והיינו די מבישים ) , אני בהחלט מעדיף הגעה לליגת האלופות על פני הגביע האנגלי .
כשנחזור להיות שם באופן די קבוע , אעדיף לוותר על הגעה לשם מדי פעם לטובת הגביע .

אביאל 31 בינואר 2017

matipool – ברור לי שזה כיף ליגת האלופות והכל, אבל בעידן הנוכחי לליברפול (וגם לצ׳לסי) קשה עד מאוד לזכות בליגת האלופות, לכן אני לא רואה שום סיבה לוותר על המפעל של הגביע, אני מבין מאמנים שמוותרים על גביע הליגה, אבל על הגביע האנגלי, המפעל הותיק בעולם, לא רואה שום סיבה לוותר עליו בשביל העפלה לליגת האלופות.

אריאל גרייזס 31 בינואר 2017

אני מעדיף ולו מהסיבה שעליה לליגת האלופות מסמנת קבוצה שהצליחה במשך עונה שלמה להוות פקטור בצמרת, שזה מה שאני מחפש מהקבוצה שלי כרגע. זכיה בגביע זה יפה אבל זה התעלות רגעית שאומרת כלום על היכולת של הקבוצה להתחרות בצמרת

matipool 31 בינואר 2017

הראש והעובדות היבשות / האובייקטיביות אומרים צ'לסי .
הלב והבטן אומרים ליברפול . 2:1 .

matipool 31 בינואר 2017

דרך אגב – הייתה לי מחשבה שאם מאנה לא יכול לפתוח , כדאי אולי לעבור למערך של צ'לסי עם 3 בלמים , מילנר באגף ימין , מורנו ( אין מישהו אחר ) בשמאל , הנדרסון ואחד מתוך צ'אן / ווינאלדום באמצע כשמקדימה לאלאנה , קוטיניו ופירמיניו .

אריאל גרייזס 31 בינואר 2017

אם עיניי לא היטעו אותי, אז בשבת קלופ שיחק כל החצי השני במערך הזה – קלאבן, גומז ולו-אס היו בלמים ומורנו ווודברן שיחקו על תקן שחקני כנף. זה לא היה מוצלח יותר מדברים אחרים

Matipool 31 בינואר 2017

לא ראיתי את התועבה . הייתי בדרךחזרה מאילת המעוננת והקרירה .
הבעייה שקליין פצוע ואני לא מת על זה שהילד ישחק .

יוסי מזרחי 31 בינואר 2017

שאלה מעניינת, גביע או האלופות?
יש צדדים לכאן ולשם, אני מסכים עם אריאל,שכדי ליצור רצף והשתייכות לגדולות,הופעות רציפות באלופות זה משהו חיוני.

אלי 31 בינואר 2017

אני חושב שבשביל למשוך שחקנים אטרקטיביים, מה שיכול ליצור המשכיות להצלחה, אז הופעות באלופות הן חיוניות יותר.
אף שחקן לא יגיד "היי, הם זכו בגביע אנגלי ולכן אני מעדיף שם מאשר בארסנל".
בנוסף, לונדון הרבה יותר אטרקטיבית לשחקנים (ולמשפחותיהם) על פני ליברפול, אז ליגת האלופות זה עוד משהו שיכול לעזור.

יאיר אלון 31 בינואר 2017

משחק חזק של צ'לסקי איזה 4-0 כזה יהיה עוד חותמת בדרך לאליפות מרשימה ביותר

ניינר/ווריור 31 בינואר 2017

כל וייט הארט ליין מחזיק לכם אצבעות

אמיתי 31 בינואר 2017

בהחלט סוג של דילמה עם הגביע. לי אישית הצ׳מפיונס חשוב יותר כי הוא יותר יוקרתי ומעניין. בכל זאת אני לא אנגלי..
בעד צ׳לסי היום בלי בושה. קשה לראות אותנו מדגדגים אותם. אבל יהיה מעניין ושווה כוחות לדעתי

אריק י. 31 בינואר 2017

תיקו 2-2

אריק 31 בינואר 2017

מתי מי שאשם בירידת ערך הגביע זה קצת הסר ירום הודו.
אני מעדיף זכיה בליגה האירופית כי הפרס זהה. גביע לא אבל תמיד צריך לשאוף לנצח כל תחרות. מקום 4 זה לא הישג שמסב לי נחת גדולה בכלל.

איאן ראש 31 בינואר 2017

מסכים שעדיף להפסיד במסגרות שונות (מה גם שזה יוריד מהעומס על הסגל שלנו) ומעדיף כיום טופ 4 מגביע. לא מסכים שרק בחודש האחרון נתקלנו בקשיים מול מסתגרות. זה קרה מול קטנות אחרות ולצערי לדעתי צלסי לא תשחק יותר מידי פתוח נגדנו כך שגם היום צפויה בעיה דומה ואף חריפה יותר בגלל האיכות שיש להם בהתקפה.

צור שפי 31 בינואר 2017

זה ציפור? זה מטוס? זה סופרמן? לא, זה דיויד לואיז (ו״הגנה״ אדומה)

יואב 1 בפברואר 2017

קאנטה שחקן נהדר. בעשרים הדקות האחרונות הוא פשוט שיחק עם עצמו.
צלסי מעולה. נראה שיש לה מענה לכל. אלופה עם עוצמה.

איאן ראש 1 בפברואר 2017

מסכים שמיניולה לא היה מצליח לקחת בכל מקרה ( בראיון אחרי המשחק טען שלא שמע את השריקה). הײַתי בטוח שסופג את הפנדל, עצירה גדולה. לגבי הנדרסון, רץ המון, מוסר המון אבל עדיין מרגיש לי רך כאחורי. כמובן שרציתי לראות חילוף התקפי אבל הרצון של קלופ להרגיע את רצף ההפסדים באיזה תיקו ברור לי.

אמיתי 1 בפברואר 2017

נתן גליץ מהסרטים על פדרו וכיסח לפאבריגס את הצורה..

אלי 1 בפברואר 2017

ברור שלא שמע את השריקה שהייתה תוך כדי שהוא מסדר את החומה, לא ברור.
וכמובן שלא היה פאול, אפילו הווארד ווב אמר.

stern 1 בפברואר 2017

תהרוג אותי אבל אני לא מבין את ההערצה העיוורת של אוהדי ליברפול להנדרסון.
הוא שחקן לא רע, יש לו את הרגעים שלו ובסך הכל אני מבסוט ממנו, אבל יש לו עדיין הרבה יותר מדי החלטות לא טובות ובגדול הוא לא יציב. הוא משקיע המון ומנווט את הקבוצה מאחור, שזה התפקיד שלו, אבל הוא פשוט לא טוב כמו שעושים ממנו. ובקטע המנהיגותי, לפי מה שראיתי כשהקבוצה בלחץ אז הוא דווקא תורם ללחץ ולא ממש מרגיע.
כשהוא לא נמצא מרגישים בחסרונו כי צ'אן עוד הרבה פחות מדויק ממנו ווינלדום לא לוקח על עצמו את התפקיד של ניהול המשחק מאחורה, אבל התלות הזאת בו אולי מסמלת את ההבדל בין ליברפול לקבוצות צמרת אחרות שתלויות בשחקנים יותר טובים.
שחקן שבהתחלה לא נפלתי ממנו ועכשיו אני מאד אוהב אותו זה ווינלדום, שבהרבה רגעים במשחק שהקבוצה נחלשת הוא דוחף קדימה. הוא מכניס עוד מימד של כח שלשחקנים כמו קוטיניו וללנה אין. חוץ מזה שהוא כובש גולים חשובים במשחקים חשובים.
וקלופ חיב למצוא לסטרידג' מקום בהרכב. מה שהקבוצה הזאת צריכה יותר מהכל זה מישהו שיכניס גולים. סטרידג' יודע יותר טוב מכל אחד אחר בליברפול איך לעשות את זה.

אריאל גרייזס 1 בפברואר 2017

אני רואה את יונייטד שתלויה בשחקן מזדקן כמו קאריק בעמדה הזאת, את הסיטי שמתקשה לייצב שם שחקן ברמה גבוהה, את ארסנל שזאת הבעיה הכי גדולה שלה בערך מאז שויירה עזב – שחקני קישור אחורי שמסוגלים גם לחסל התקפות וגם לנווט את ההתקפה הם נדירים להפליא.

no propaganda 1 בפברואר 2017

דווקא לסיטי יש את פרננדיניו ואת גונדואן, רק ש גונדואן תמיד פצוע, כשהוא לא הם נראים כמו קבוצה מצוינת

גורביץ' 1 בפברואר 2017

דווקא הקבלת החלטות של הנדרסון היא ברמה הגבוהה ביותר, מה שמונע ממנו לעשות עוד קפיצה קדימה לעבר הטופ העולמי זה הבעיטה מרחוק והמסירות על 20-30 מטר. התפקיד של הקשר האחורי שונה בליגה האנגלית בגלל הקצב והשופטים שלא שורקים, ואז אתה רואה שחקני שוליים כמו מאטיץ' וקנטה עולים לגדולה, ולעומת זאת וורלד קלאס כמו פוגבה לא מתפקד. הנדרסון נמצא לדעתי טופ 5 בליגה לתפקידו.

no propaganda 1 בפברואר 2017

קאנטה הוא ממש לא שחקן שוליים. כל קבוצה בעולם תהנה משחקן עם ריאות מפלדה כמו שלו

no propaganda 1 בפברואר 2017

ודבר נוסף: נאבי קייטה, הסיבה שלייפציג הם סוג של לסטר

צביקה 1 בפברואר 2017

שחקן העונה בינתיים.

גורביץ' 1 בפברואר 2017

קאנטה מדהים אין ספק, אני מתכוון שהוא היה שחקן שוליים בכדורגל העולמי שנה שעברה כשהוא היה בלסטר, לעומת פוגבה איש המאה מיליון.
במלים אחרות הקשרים האחוריים שמצליחים בפריימר ליג לא בהכרח עומדים בסטנדרטים הטכניים / מספריים של ליגות אחרות, וגם הנדרסון

אריאל גרייזס 1 בפברואר 2017

העניין עם פוגבה שהוא לא באמת קשר אחורי

אמיתי 1 בפברואר 2017

גם לא מתופקד בדיוק ככזה בלי קשר (לאין) יכולת שלו..

טל 12 1 בפברואר 2017

בדרך כלל אני לא אוהב את הציוות של ווינאלדום וצ׳אן יחד בהרכב,לדעתי אחד מהם צריך לרדת לספסל(נראה שעדיף לפתוח עם ווינאלדום נכון לעכשיו) אבל הפעם אני חושב שקלופ צדק.

במשחק מול קבוצה בכושר כמו צ׳לסי זה נראה טבעי לשחק עם שניהם יחד בהרכב,אבל החלק הקדמי ללא מאנה לא מספיק איכותי ולכן לדעתי היה צריך לוותר על אחד מהשלישיה הקדמית ולשחק עם חלוץ אמיתי- אוריגי או סטארידג׳.אולי לפתוח עם קוטיניו על הספסל ולהכניס אותו במחצית השנייה .

במשחק על 6 נקודות כאשר צ׳לסי מובילה בבטחה את הטבלה,זה תיקו שכולו הפסד.

משה 1 בפברואר 2017

לצערי המשחק הזה חידד לי שמילנר בשמאל זה טוב לעיתים (הבישול לשער לדוגמא) אבל כשיש נגדנו קבוצה אמיתית היא מבינה מהר מאוד איך לתפור אותנו על האגף. תוסיפו לכך שחוסר היכולת שלו לשחק ברגל שמאל תוקע לא מעט התקפות.

איציק 1 בפברואר 2017

קלופ איבד את הבטחון!
אתמול אחרי השוויון היה חיב להכניס עוד חלוץ במקום צ'אן ( אפילו שנתן משחק מצוין). ככה שחקנו כל פתיחת השנה כשהיינו טובים.
צאן וג'יני ביחד זה הרבה כח אבל הרבה פחות כשרון.

וחייבים!! לשמור הרבה כסף לקנות שוער נורמלי בקיץ.

צביקה 1 בפברואר 2017

ברוך הבא.
לא ידעתי שאתה מסוגל לראות משחק שלם בפרמיירליג.

אמיתי 1 בפברואר 2017

תסביר לו את התקנון. סימן קריאה אחד לתגובה אחת. זה לא פרשת השבוע פה. קצת נימוס

צביקה 1 בפברואר 2017

איציק כופר בתקנון, אתה לא יודע?

אמיתי 1 בפברואר 2017

חתרן זה. גם בפיסוק הוא כופר. נעשה לו חינוך מחדש

אריק 1 בפברואר 2017

אריאל. אני לא יודע אם המשחק הזה אומר משהו.הבעיה של ליברפול היא יותר מול קבוצות חלשות מצלסי. ככה שאני לא בטוח ששני התיקואים שליברפול השיגה נגד יריבות טופ 6 אומרים משהו.

אריאל גרייזס 1 בפברואר 2017

אבל היום צ'לסי שיחקה בדיוק כמו סוונזי לפני שבועיים או מי שזאת לא היתה בגביע שהפסדנו לה בשבת. הבעיות הן אותן בעיות והפתרונות צריכים להיות אותם פתרונות.
יש דבר אחד שלא רשמתי בטור וחשבתי עליו אחר כך – ראיתי נתון לפני איזה שבוע על ניצול הזדמנויות בפריימרליג ובו ליברפול היתה ראשונה או שניה עם כמעט 60 אחוז – זה נראה לי מאוד הגיוני כי בתחילת השנה באמת היינו כובשים בצרורות. עכשיו, בגלל עייפות וכושר לקוי ופציעות, אנחנו מפספסים הרבה יותר ואז התוצאה היא כמו שהיא. זה ההבדל בין ליברפול של תחילת השנה לזו של עכשיו – ניצול הזדמנויות. ואני חושב שכדי לפתור את זה הגיע הזמן להביא את מה שאין לנו בעצם מאז שסווארז הלך – חלוץ של 20 שערים בעונה.

אריק 1 בפברואר 2017

זה לגמרי נכון. אבל זאת לא חיה שקל למצוא

משה 1 בפברואר 2017

אני חושב שהבעיה המרכזית בחודש האחרון היא שאנחנו בכלל לא מגיעים למצבים. בכל ההפסדים לא היו תצוגות הירואיות של שוערים או החטאות מסמרות שיער (למעט הבעיטה המחרידה של פירמינו בתחילת המחצית השניה אתמול, מה זה היה ???), סתם הם סגרו ואנחנו נסגרנו.
כשמאנה נכנס והכניס איתו מהירות באגף וחיתוך עד הקו ראיתי שוב כמה זה חסר וכמה ציוות של שני שחקנים עם רגל ימין באגף שמאל מנטרל כל אפשרות לשחק מהר. שניהם חותכים למרכז כל הזמן ופשוט מאבדים את כל השטח שיוצר האגף.

איאן ראש 1 בפברואר 2017

בדיוק מה שרציתי לכתוב. ראינו מה חסרון של שחקן שניים עושה לנו לכן צריך עוד שחקן רוטציה כזה ברמה. סטארידג וגם אוריגי הם סגנון אחר לגמרי.

ran 1 בפברואר 2017

היינו חייבים לנצח אתמול ולצערי התוצאה משרתת את היריבה נהדר.
משהו על הגול של צ׳לסי – שחקני צ׳לסי באחת מזווית הצילום נראו לא פחות המומים משלנו, מבולבלים אם לא לשמוח או לאו, לכן את מיניולה וודאי אין במה להאשים. לעומתו לאלנה הוא אידיוט גמור, להכשיל את האזרד במרחק כזה אחרי ש 25 דקות צ׳לסי לא עוברים את החצי, בידיעה שווילאן הוא בועט מפחיד, זה פשוט חוסר אחריות.
אין כל ספק שהקבוצה בכושר גרוע ובתחילת העונה נהנו מכושר אדיר של קוטיניו ולאלנה ומילנר כג׳וקרים,
אבל הקסם הקלופי נגמר ונותרו עם כדור אחד במחסנית – לחץ בלתי פוסק שבלי מאנה בכושר, הוא די אנרטי.
ביום שקאנטה מחסל לגמרי את קוטיניו וקליין לא קיים התקפית, הקישור היה חייב לעשות כניסות פנימה לרחבה לפנות מקום וזו תמצית הבעיות שלנו -סגל מאד מוגבל ולא אמיץ מספיק לעשות את הפעולות שיכריעו את המשחק (מלבד פירמינו שלמרות ההחמצה ההזויה שלו, גם שהוא מקבל כדור בין 3 שחקני היריב יש הרגשה שהוא מסוגל לייצר משהו).
אני חולק על הדעה שהנדרסון שיחק נהדר אתמול, הגנתית כן אולם התקפית הוא חלק מהבעיה כאשר צ׳אן לא מוצא את מקומו וללאלנה אין משמעות.
נקווה שמשחק הבא קוטינו ומאנה יבואו להוציא את העצבים שהצטברו,
אחרת עוד נלכד בלופ של הקבוצה שלוחצת על היריבה מבלי תוצאות.

אלי 1 בפברואר 2017

לגבי העבירה של ללאנה, שללא ספק לא היתה באמת עבירה, במידה ולוקאס היה עושה אותה, או לחלופין מורנו, אז היינו שומעים על זה הרבה יותר.
הוא גם עשה את העבירה במשחק מול ווסטהאם שהיא לגול של פאייט.
בכלל היה לו משחק לוקאסי להפליא. לפי דעתי היה החלש משחקני ליברפול.

אבי גלברט 1 בפברואר 2017

טוב ,ישנתי על זה לילה ואני דווקא נהנתי אתמול חוץ מהתוצאה בסוף ….לא מהכדורגל אלא מהנחישות והלחימה .הקבוצה היתה באטרף לא להפסיד בכול מחיר וזה ראוי להערכה אחרי התקופה האחרונה .
נכון היו הרבה דברים בינוניים ,הרבה טעויות בהגנה שקורות בגלל שאנחנו כשיטה לא מעיפים סתם כדור אלא מניעים מלמטה למעלה בסבלנות וזה גורם לעיתים לאיבודים מסוכנים .קוטיניו ,פרמינו ,לאלנה ומאטיפ לא חזרו לכושר של לפני הפציעות וזה קריטי .הקישור המעובה של שלנו הוא חזק בלחימה וחילוץ כדורים אבל חלש טכנית והתקפית .צ'אן וג'יני כרגע דורכים אחד לשני על הרגלים ולדעתי בשבת מאנה יפתח במקום אחד מהם אני מקווה .ג'יני היה מצויין אתמול ולא רק הגול .נכון הוא מסורבל עם הכדור ולא טכני אבל שאתה משחק נגד קבוצה חזקה אתה צריך כח באמצע וחילוץ כדורים בלי הפסקה .החילוף של קלופ היה מאוחר אתמול .קוטיניו על הפנים ונסגר חזק מאד ופירמינו נשאר על המגרש רק בגלל שעובד קשה ולא בגלל הכוח ההתקפי שכרגע נראה מינורי …היה מקום להכניס את אוריגי או סטאר לפני .
לגבי סטאר ,דומה שההחלטה כבר התקבלה ותלויה רק בזמינות וזהות המחליף ,הוא לא ישאר אחרי הקיץ .
ניצחון היום של שתי הקבוצות מהעיר ההיא ויש לנו שישית צמרת מטורפת ולא ההיתי מוציא גם את אברטון מהתמונה .מאבק מטורף על מקומות 2-7 ….חבל ,חבל ,ההינו שווים ניצחון אתמול ויחד עם התוצאות של ארסנל וטוטנהאם + המשחק של צלסי וארסנל בשבת וההינו מדברים פה אחרת לגמרי …חייבים עכשיו חודש טוב כדי להגיע לישורת האחרונה בתוך 4 הראשונות ,מה גם שטוטנהאם וארסנל באות אלינו בקרוב ….מבחינת מתח ועיניין אנחנו כנראה מסודרים עד מאי ….

רובי פאולר 1 בפברואר 2017

מסכים בגדול. צ'לסי באה כדי לא לעבור את החצי, לא עברה את החצי, ועדיין איכשהו הבקיעה (מפאול שלא היה) וקיבלה פנדל (מצלילה הזויה שעד עכשיו לא ברור לי איך קלאטנברג, שהיה בזוית נהדרת, קנה את הקשקוש הזה). הנחישות, המסירות, ההתאבדות, הלחץ – הכל טוב ויפה, אבל אנחנו שוב ושוב חסרי כל תכליתיות. מכל הפוזשן ומכל האחזקה ומכל ההכל – קורטואה זינק פעם אחת כל המשחק.
ציונים:
מיניולה – 7. הייתה לי הרגשה שהוא לוקח את הפנדל הזה. אגב, מה הבעיה עם משחק הרגל שלו?
קליין – 6. היה דינמי בשני הצדדים אבל לא מספיק תכליתי.
מאטיפ – 4. אוףףף, איזה יום שלומיאלי.
לוברן – 6. היה בסדר.
מילנר – 6.5. הגול עליו, פעולה נהדרת. מאוד השקיע אבל היה לו קשה עם מוזס
הנדו – 7. יחידת חיסול.
צ'אן – 6. מחצית ראשונה היה אנמי, מחצית שניה היה כמו לוחם גולני עם רעל בעיניים. ככה אנחנו רוצים אותו.
ג'יני – 6.5. השקיע מאוד, אבל עדיין מסורבל מדיי.
קוטיניו – 5. הוא שיחק אתמול?
לאלאנה – 5.5. שוב, מקומו לא באגף.
פירמינו – 6. היה מצוין מבחינה הגנתית וחילץ 5432 כדורים, אבל איפה הפוקוס ההתקפי, איפה…

אלעדוס 1 בפברואר 2017

אובייקטיבי בסך הכל

kirma der faux 1 בפברואר 2017

שני דברים לגבי הגול היפה של ג'יני:
1. זה בדיוק הגול שלאלנה מבקיע השנה כשהוא מתופקד בעמדה הזאת.
2. נמצא פתרון לבעיית ההגבהה בנגיעה בשמאל של מילנר: רק להגביה לו את כדורי העומק והוא כבר יינגח אותם לאיזור מסוכן.

Comments closed