פרידה מוזרה

הבלוג נפרד מלוקאס

חיכיתי וחיכיתי שבני יעלה פוסט אבל הוא לא בא, והבחור כבר מצטלם במדים הכחולים ומחפש דירה ברומא אז כנראה שאין ברירה אלא לעשות את העבודה המלוכלכת בעצמי.

האמת, היו לא מעט חששות בימים האחרונים. בכל זאת, אנחנו יודעים שלא אומרים "יש" לפני הגול ושום דבר לא סגור עד שהשחקן מצטלם עם החולצה. ולכו תדעו, אולי במדיקל יגלו את מה שכולנו יודעים זה שנים, שהוא בכלל לא ברזילאי. אבל הנה, בסוף זה הגיע:

DFCvQ4BWsAEVn8w

אז איך זה שאחרי כל כך הרבה זמן שחיכיתי שזה יקרה, אני מרגיש את התחושה המוזרה הזאת בחזה, סוג של עצב קל?

בואו נודה באמת – לוקאס לייבה לא שחקן כדורגל טוב. יש יאמרו, לא שחקן כדורגל בכלל. במידה רבה, העובדה שהוא החזיק 10 שנים (10!) במועדון היא עדות לדשדוש שלו בבינוניות בתקופה הזאת. אולי זה מקרי, אולי לא, אבל מאז שלוקאס הגיע אמנם התמודדנו פעמיים על האליפות אבל רוב הזמן דשדשנו בתחתית הצמרת. גם הביקורים בזירה האירופית הפכו דלילים יותר ויותר. הבינוניות של לוקאס התבטאה בעובדה שמבחינה התקפית הוא היה חור מוחלט – חסר כל יכולת לאיים על השער, כמו שאקיל אוניל שנשאר לבד על קשת השלוש – ומבחינה הגנתית הוא היה, ובכן – לפעמים בסדר, לעתים נהדר, יותר מדי פעמים בעייתי. יותר מדי טעויות, יותר מדי "לוקאס ספיישל" – אתם יודעים על מה אני מדבר, כמובן, העבירות הלא הכרחיות על סף הרחבה, איכשהו נדמה שהן תמיד בנקודה הכי קריטית במשחק (אפילו מול דורטמונד, בקאמבק האדיר שלנו שנה שעברה הוא הצליח לעשות אחת בשניות הסיום שלקחה לנו את הלב מהמקום).

Lucas-Liverpool-2015

ועדיין, אני קצת עצוב.

יש שיקראו לזה סינדרום שטוקהולם (או שמא זה הלסינקי? אני תמיד מתבלבל בינהם) אבל עובדה שכשגלן ג'ונסון עזב לא היה בי תא לב אחד שלא עלז. אולי זה כי לוקאס באמת תמיד נתן את הנשמה שלו בשביל הקבוצה, אף פעם לא התלונן, תמיד עבד קשה ונראה שהיה מאוד אהוב על שאר השחקנים. אולי כי לוקאס באמת היה פה הרבה זמן. שוב, 10 פאקינג שנים. בעידן שבו מעט מאוד שחקנים מחזיקים כל כך הרבה זמן במועדון אחד. האיש, במידה לא קטנה, נשאר החוליה האחרונה שמקשרת אותנו לקבוצה ההיא של בניטז, לסטיבי, לטורס, קארגר, אגר. עכשיו שהוא הלך, השחקן הכי ותיק במועדון אם החישובים שלי לא מטעים אותי, הוא ג'ורדן הנדרסון. מי זה הנדרסון? ילדון. זה כאילו כל הדור הזה פשוט נעלם לנו. ואין לנו יותר במה להחזיק.

אבל יותר מכך, אני חושב שלוקאס הוא גם סוג של תקווה. או הוכחה. הוכחה שעם הרבה כח רצון, משמעת עצמית ודרכון ברזילאי*  גם שחקן די חסר כשרון מסוגל להגיע רחוק מאוד. ולא רק להגיע רחוק, אלא גם להישאר שם לאורך זמן. שחקנים באו והלכו ואיכשהו לוקאס, למרות שבכל חלון העברות הוא מקושר לקבוצה כלשהי (תמיד זאת קבוצה טורקית או איטלקית, משום מה), מחזיק איתנו. ולא רק זה, איכשהו למרות שתמיד מיועד לו תפקיד של המחליף השלישי לעמדת הקשר האחורי, כשמגיע ינואר או פברואר אתה מגלה אותו פותח במשחקים הכי חשובים של העונה. ועוד בעמדת הבלם. תודו שגם זה כשרון די מדהים.

אז היה שלום לוקאס. קשה לי להגיד שבעוד שלושה שבועות כשתיפתח העונה (עוד שלושה שבועות!) ואני לא אראה אותך על הספסל או חלילה על המגרש אז אני אתגעגע. אבל עכשיו, בשניה זו, אולי פשוט זה החוסר בכדורגל כבר חודשיים, אני טיפה עצוב.

ועכשיו, לאתגר הגדול – קדימה צ'רלטון, נראה אותכם עושים מרתון המשחקים הגדולים של לוקאס כמו שעשיתם עם ווין רוני.

 

*גם בעל הבלוג אוחז באפשרות להנפיק דרכון ברזילאי. קדימה קלופ, אני מחכה לטלפון.

הצלחה מפוספסת
נוואקמה

79 Comments

משה 18 ביולי 2017

נכון.
חבר אמר לי שאני מתחסד כי אחרי עשר שנים של קללות פתאום קצת עצוב לי עליו אבל אף לא כעסתי עליו אישית, כעסתי על כל המאמנים שהשאירו אותו בקבוצה כל השנים.
אי אפשר לא להרגיש חיבה לשחקן שמבחינתו עשה את הכי טוב שהוא יכול בכל פעם שעלה למגרש.

D! כאן ועכשיו 18 ביולי 2017

בני העלה את הפוסט שלו בפייסבוק ואמר בתכלס את אותם הדברים בדיוק.

לא יודע, אני בדרך כלל לא אוהב שחקנים שכל המאמנים השאירו בקבוצה וכל האוהדים רוצים שילכו אבל גם לי לוקאס נתפס תמיד כמיוחד. 10 שנים. וואו. זה מלא זמן. ויחד עם זאת. עוד מלא זמן שבו לא זכינו בכלום. לצערנו זה שהלך גם לא מבטיח כלום

בקיצור

את מי מביאים במקומו – על זה תקום ותפול העונה

צביקה 18 ביולי 2017

אחד השחקנים האהובים עליי. ;-)

אמיתי 18 ביולי 2017

נפלה עטרת ראשינו. סמל

גלעד בלום 19 ביולי 2017

עכשיו סוף סוף נפסיק לשמוע את אוהדי ליברפול בוכים על לוקאס כאילו הוא הבעיה של הקבוצה. העובדה שמאמן אחרי מאמן הביעו בו אמון והחתימו אותו על חוזה חדש. הוא באמת תופעה, כמעט ולא עשה פעולות כדורגל חוץ מלהיפטר מהכדור או לסגור שטח, אני לא זוכר אותו עובר שחקן בדריבל או נותן מסירה מתוחכמת לשער, שלא לדבר על כיבוש (אני בטוח שכבש כמה אבל לא בשנים האחרונות).

ה״גדולה״ שלו היא האופי שלו והוורסטיליות שלו, כן הוורסטיליות במובן של למלא 2-3 תפקידים אפורים הגנתיים, מעין מגן/קשר/בלם שממלא את תפקידו בנאמנות, בלי להתלונן ובבינוניות מרהיבה. לפי המראה והשם שלו יש לו בטח עבר גרמני וכזה הוא- נחוש, חזק מנטלית, כשרון של נגר אבל הנחישות והאופי חיפו על זה, הלוואי עלינו קריירה כזאת, לקח ליגת אלופות, לא?

אריאל גרייזס 19 ביולי 2017

לא, הגיע אחרי הזכייה

בני תבורי 19 ביולי 2017

גלעד, לרענון הזיכרון הנה בישול יוצא מן הכלל, לצערי עשה זאת מעט מדי פעמים:
https://www.youtube.com/watch?v=fcyITe0msYM

אדם 19 ביולי 2017

אומר זאת כך – אם הוא היה מגיע לפרגסון אז ג'ון אושה

דנידין 19 ביולי 2017

בדיוק חשבתי עליו, אשכרה אושה, מעט כדורגל, לוחם שיכול לתפקד ב 3 תפקידים שונים.

אסף THE KOP 20 ביולי 2017

גלעד מציאות. שלום, תכירו.

איזה אוהד ליברפול האשים רק את לוקאס בתור הבעיה של הקבוצה ?
וכן, הוא שחקן ספסל לגיטימי.

D! כאן ועכשיו 19 ביולי 2017

אז אולי זה הזמן שמישהו יסביר כיצד הפך הנער לקפטן של ברזיל?

matipool 19 ביולי 2017

נחשב לשחקן מעולה בזמנו.
שיחק אז בכלל בתפקיד קשר התקפי ושיחק טוב. תראה סרטונים שלו מאותה תקופה. עבר שחקנים, בישל, הבקיע.
לדעתי הוא הגיע בכלל כיורש לעתיד של סטיבי ובתחילת דרכו אצלנו הראה ניצוצות ודברים טובים אבל אח"כ בניטז הסב אותו לקשר הגנתי וכאילו יצא ממנו כל האוויר בכל מה שקשור לחלק ההתקפי שקשור גם לדעתי לאיבוד הביטחון העצמי.
אני זוכר שבזמנו הייתה נסיעה מאורגנת של כמה ח'ברה ממועדון האוהדים הישראלי של ליברפול ובין השאר, ארגנו להם פגישה עם יוסי בניון שבמהלכה עלה גם הנושא של לוקאס והוא אמר להם שגם בקבוצה עצמה לא ברור להם למה לוקאס לא בא לידי ביטוי במשחקים כי באימונים הוא היה מעולה.

D! פה ועכשיו 19 ביולי 2017

אני זוכר את ההגעה שלו, אף פעם לא באמת הבנתי איך זה התמוסס

איאן ראש 21 ביולי 2017

גם אני זוכר הגעה מבטיחה וזה התמוסס כי קורה ששחקן לא מממש פוט'. חייב להודות שאצלנו בטוח היתה השפעה של המע' ומאמנים כאלו ואחרים שלא היו צריכים להיות/להישאר במועדון זמן רב כל כך.

זה משנה 19 ביולי 2017

סלח לי אריאל, אבל אין לי ברירה אלא להתקומם נגד מה שכתבת.
אני אסביר מדוע. זה בסדר לא להעריך שחקן מסוים, לחשוב שהוא מועד לטעויות ובאופן כללי לא ברמה שאתה מצפה משחקני הקבוצה אותה אתה אוהד. אבל כאשר אותו השחקן זכה לאמונם של כ"כ הרבה אנשי כדורגל שאתה עצמך מעריך, חלקם אולי אפילו מעריץ, השאלות צריכות להיות מופנות כלפיך כאשר אתה מגדיר את אותו השחקן "לא שחקן כדורגל טוב. יש יאמרו, לא שחקן כדורגל בכלל". אולי אתה זה שלא ממש מבין מה מול עיניו.
לוקאס לייבה הוא שחקן כדורגל מקצוען מהמעלה הראשונה, גם אם איכותו מוטלת בספק ע"י חלק מאוהדי ליברפול (ושיהיה ברור, זה חלק קולני, אבל לא בהכרח רוב, בטח לא בעיר עצמה). יתרה מכך, בעונה ההזויה שהתחילה עם הינשוף והסתיימה עם קני, לוקאס היה השחקן המצטיין עד הפציעה הקשה שעבר. פציעה שממנה חזר כמו ענק.
בני כתב דברים יפים בקבוצת האוהדים על אהדתו המסתייגת לשחקן, גם אם לא הסכמתי עם רובם. אבל הוא לא זילזל בו כמו שהמשפט הזה מזלזל. אז אני אבהיר כך, גם אם לוקאס הוא שחקן שנטה לעשות טעויות ברגעים קריטיים ועצובים, נוכחותו היא לא זו שמנעה מליברפול הישגים משמעותיים כלשהם בעשור שלו במועדון. הוא תמיד אבל תמיד נתן את כל מה שיש לו, וזה לא מעט כדורגל איכותי ונבון אבל רחוק מלהיות פנטזיסטי או משלהב, ולכן לצערי זוכרים בעיקר את מה שלא עבד. הוא פתח במשחקים מכריעים ושיחק במספר עמדות בגלל שבסופו של יום הוא כאמור מקצוען איכותי שהביא אופי ייחודי שיש למעט שחקנים. אופי של שחקן שאינו מוותר כשמוצבים מולו מכשולים, ושייאבק מול כל מה שבא מולו, גם אם אלו שחקנים שגבוהים ממנו בראש וחצי כמו פלאיני או אנזונזי.
לוקאס אם כבר הוא בעיניי הסמל של הטרנספורמציה שהמועדון עובר מהפיאסקו של ג'ילט והיקס שגרמו לרפא לנטוש ולמועדון להגיע כמעט לפשיטת רגל, עד לתחייה המחודשת תחת FSG והתקווה שמינוי קלופ הביא למועדון. בני קרא לו 'סמל לבינוניות' כמדומני, אני אקרא לזה הישרדות והכותרת המתאימה לפוסט פרידה ממנו היא "השורד האחרון".

אריאל גרייזס 19 ביולי 2017

אבל כתבתי עליו דברים טובים… :-(
עם כל הכבוד לאנשי המקצוע, יש לי עיניים. לוקאס היה שחקן בינוני שלא ידע לעשות אפילו דבר אחד טוב באמת. מקצוען אמיתי ואיש טוב – הכל נכון, אבל לא שחקן טוב. וכן, הוא הסממן לבינוניות שלנו. לא מבין מה לא נכון במה שכתבתי

זה משנה 19 ביולי 2017

ציינתי במדויק מה חרה לי בפוסט שלך. משפט וחצי שמבטא זלזול שאינו ראוי בעיניי.
ועכשיו ראיתי כיצד סטיבי נפרד ממנו באינסטגרם:
stevengerrard – A player who gave his all for the club and shirt . Passion , desire , commitment, are a few words that spring mind , a great professional with an attitude that is an example to young aspiring players and those around him . I wish you all the luck in your future at Lazio . Thank you for being a great servant to LFC . YNWA @leivalucas

dmc 19 ביולי 2017

הטקסט של ג'רארד מראה בדיוק איך הוא נתפס בליברפול. כשאומרים על שחקן שהוא מקצוען ודוגמא לצעירים – לא מתכוונים לכישרון או יצירתיות.

זה משנה 19 ביולי 2017

וגם לא מתכוונים לומר שהוא לא שחקן כדורגל טוב או לא שחקן כדורגל בכלל.
ראבאק, כדי להישאר 10 שנים במועדון שחווה בתקופה הזו בין היתר את טורס, סוארז, קוטיניו, וכמובן ג'רארד, צריך להיות כדורגלן ברמה הגבוהה ביותר.

אריאל גרייזס 19 ביולי 2017

אפשר לדבר עד מחר על המחויבות שלו וההשפעה שלו בחדר ההלבשה והכל יהיה נכון, וגם דיברתי עליהם, זה לא ישנה את העובדה שחסרו לו את הכישורים הבסיסיים שאתה מצפה משחקן כדורגל ברמות האלו. אני זוכר קטעים שהוא עומד לבד על סך ה-16 עם הכדור ומסתכל על השער ומבין שהוא פשוט לא מסוגל. הוא לא ידע לייצר מסירות עומק, לא ידע לדחוף את הכדור קדימה, בטח לא ידע לייצר מצבים או לבעוט לשער. היית אומר – מילא, הוא קשר אחורי, אבל גם להיות גרזן איכותי הוא לא באמת ידע. יותר מדי טעויות. אוהב את לוקאס, מאוד מעריך את מה שהוא עשה למועדון – ועדיין, לרמה שאליה אנחנו שואפים הוא פשוט לא היה מספיק טוב

משה 19 ביולי 2017

תן לי הזדמנות לשחק בלי רפול ואני מעריך שניתן יהיה להגיד עליי את אותן מילים, אני מבטיח לעבוד קשה ולתת הכל.

אופיר מ 19 ביולי 2017

אני זוכר את החוד האימתני שלנו עם שרון ורפול לפני שעברנו לאירופה. אימת אסיה.. :)

משה 19 ביולי 2017

מוטה גור היה קיצוני סופה בזמנו.

רובי פאולר 19 ביולי 2017

שלא לדבר על גנדי

no propaganda 19 ביולי 2017

אני זוכר שלפני שנפצע קשה בפעם הראשונה, הוא נתן חצי עונה מעולה ונראה כמו קשר אמצע מצויין, מאז לא חזר לעצמו.

אבי גלברט 19 ביולי 2017

אני לא זוכר באיזה עונה ,לדעתי לפני שנתיים עשו בסקאי אני חושב סטיסטיקה וגילו שליברפול צוברת יותר נקודות עם לוקאס במגרש מאשר הוא לא משחק .
זה אומר הכול .חוץ מפאולים על סף הרחבה בדקות האחרונות הוא שחרר שחקנים לצידו למשימות התקפיות ועשה המון דברים שלא נרשמים בסטיסטיקה .

אבי גלברט 19 ביולי 2017

כולנו עם תחושות דומות ,כולנו קיללנו אותו לא פעם ,כולנו האשמנו אותו בכול הצרות והגולים שקיבלנו ,כולנו תמימי דעים על הבינוניות שלו אבל ,אגיד משהו לא פופלרי ,ולא אני לא חכם אחרי מעשה .
שלוקאס הגיע חשבתי שיהיה שחקן יותר התקפי ,כמעט מתחת לחלוץ ,הוא הגיע עם כדורגל ברגלים ,הרבה יותר מאיגור בישקן בזמנו ולדעתי גם יותר מדיטמר האמן.כן זאת דעתי .לוקאס היה שחקן שבשיאו שיחק גם בנבחרת ברזיל קצת .
אתה גודל עשור לצידו של ג'אררד וכאן הסיפור .
לאט ,לאט לוקאס איבד את הביטחון ,הפך אפרורי ולמעשה הפך גם בקבוצה לשעיר לעזאזל שנוח להאשים .יש
לו כנראה אופי מאד נוח ,חיוך מבויש ונבוך , סוג של ילד טוב ירושלים ובחדר הלבשה שחקנים אהבו אותו מאד אבל כנראה גם מנוחות .
תגידו שאני עושה פה ניתוח מופרך אולי אבל זאת תחושתי בתור מאמן לשעבר שמכיר דינמיקות בחדרי הלבשה .
לאט ,לאט לוקאס נכנס לתפקיד שיועד לו וככה זה נראה במגרש .
נכון הוא לא טכני מידי ,מעולם לא עשה דריבל ועבר שחקן ,לא בישל יותר מידי וכמובן שגם לא כבש יותר מידי אבל עדין עשה הרבה דברים לא רעים בעיקר דווקא בעמדת הבלם ובשתי העונות האחרונות .
יכול להיות שמאמנים אחרים היו מוציאים ממנו יותר בנסיבות אחרות .
תגידו בטח שבקבוצה מקצוענית בטח ברמות הגבוהות שחקן צריך להתמודד עם הכול ,צודקים .זאת הסיבה שהוא לא הגיע יותר רחוק ועדין אנחנו עושים עליו סיכום כמו על קאוט למשל .
מסכים שהוא היה סמל לבינוניות ודריכה במקום ועדין כולנו כמעט למרות הכול אוהבים אותו כבן אדם וכשחקן נשמה וזה המון .

זה משנה 19 ביולי 2017

אבי, תראה דברים שהוא עשה בעונות הראשונות. העז לעשות דריבלים וכו'. הוא הגיע כשחקן התקפי שבניטז החליט להסב למרכז הקישור. אגב, כנראה החלטה מאוד נכונה שהבטיחה לו קריירה משמעותית בפרמיירליג. לא בטוח שהוא היה שורד בליגה כ"כ הרבה זמן כפליימייקר התקפי.

משה 19 ביולי 2017

העניין הוא שבתפקיד שהוא מילא לא הייתה שום הצדקה לזמן שהוא שרד בקבוצה שרואה עצמה כקבוצה גדולה.

בני תבורי 19 ביולי 2017

כשנפטר אחד מזקני הקיבוץ, איש נרגן וכעסן, איש לא רעים להתרועע, שמעולם לא ביקש, וממילא לא קיבל את חברתו של אף אחד אחר, התבקש המזכיר – כחלק מתפקידו, להספיד את המנוח. מה אומר בשבחו, תהה המזכיר, ולאחר התלבטות לא קצרה אמר: הוא היה איש עבודה.

אבי גלברט 19 ביולי 2017

מכיר את זה ….נולד ב …..גדל ב …..עלה לארץ ב ….עבד כך וכך שנים ב ….אהב בארוחת צהרים את ה ….טיפח את הגינה וכו …
בשביל זה(ולא רק…. ) בחיים לא יהיה מזכיר בקיבוץ שלי ..חח …

wazza 19 ביולי 2017

מעולה בני

רובי פאולר 19 ביולי 2017

לוקאס לייבה, האיש והאגדה
הייתה לו פעם רעמת שיער צהובה
באמת ניסה לעשות דברים עבור הקבוצה
אבל תמיד זה הסתכם בלהפיל אנשים ליד הרחבה
אמנם לאמרה צ'אן הוא דפק במקרה וואחד בישול
אבל באותה עונה בישל גם לוארדי כמו איזה מהבול
עם לוקאס זה תמיד צעד קדימה שניים לאחור
ואיפה שלא היה (ויהיה) משאיר אחריו בור
בסך הכל בחור טוב, מין גולם באמצע המגרש
שגרם לי למרוט את שערותיי כל פעם מחדש
באמת השתדל, לא עשה מהומה, אבל לא לזה הקבוצה מפללת
שילך עכשיו ויעשה את מה-שהוא-לא-עושה בצבעי התכלת
רק עוד דבר אחד נבקש, אלוהים הטוב שבשמיים
בבקשה תעיף לנו גם את אלברטו מורנו הדפקט-כפליים
יום לו נכספנו, אפילו לוקאס לייבה כבר לא אדום
ולכו תדעו, אולי חזירים יעופפו ונביט על הליגה ממרום….

ירושלמי 19 ביולי 2017

אמן בכותל

איאן ראש 19 ביולי 2017

ענק, כל מילה.

נדבושקה 19 ביולי 2017

בשבילי זה מאד פשוט.

שחקן בינוני להחריד שלא אתגעגע אליו לעולם….אבל לעולם!!!!!

AS SIMPLE AS THAT

אלי 19 ביולי 2017

בעונה שמייקל אואן עזב זכינו בצ'מפיונס ליג.
עכשיו השמיים הם הגבול.

ניינר / ווריור 19 ביולי 2017

העיקר שלא עבר לאחת הקבוצות שלי.

no propaganda 19 ביולי 2017

הוא לא מספיק טוב לווריורס ולא ממש מתאים לניינרס

ניינר / ווריור 19 ביולי 2017

יש מצב שכמו שהסגל של הניינרס נראה יש לו מקום

D! פה ועכשיו 20 ביולי 2017

מחסל מעולה ליד הרחבה. מתאים מאד להגנה של מטר על הקו

בני תבורי 20 ביולי 2017

הקבוצות שלך מוכרים בלבד

cookie-monster 19 ביולי 2017

פלאנגן
לא הנדרסון

אריאל גרייזס 19 ביולי 2017

עלה לבוגרים לפני שהנדרסון הגיע?

ישראל 19 ביולי 2017

בחיים לא. הוא עלה לבוגרים ב13-14. וחוצמזה שהוא לא ממש שחקן ליברפול פעיל

אריאל גרייזס 19 ביולי 2017

למה לא פעיל, שיחק היום בהונג קונג או איפה שלא נמצאים

cookie-monster 19 ביולי 2017

שיחק בשביל king kenny
10-11
לא אשכח את המשחק ההוא מול ארסנל לקראת סוף העונה. הוא היה ילד והוא פתח
היו פציעות.מרטין קלי וג'ונסון. הוא שיחק גם מול סיטי עוד בשבוע לפני.

משה 20 ביולי 2017

עלה למשחק בכורה בגיל 17 לצד קרא שהיה המנטור שלו. הוא היה מצויין וזה בהחלט היה מרגש.

Dorigil 20 ביולי 2017

תודה לוקאס שהחלפת את הנדרסון בעונה של האליפות ודאגת שגם בלעדיו הקבוצה לא תפשל ותביא צלחת היסטורית ששברה בצורת ארוכה מדי.

matipool 20 ביולי 2017

אאוצ'. כמה מלח על הפצעים.

טל 12 20 ביולי 2017

איחלתי לחייל בהצלחה

משה 20 ביולי 2017

מה הסיפור עם הקייטה הזה ? לא הגזמנו בשביל שחקן שנתן עונה וחצי טובות ? בכסף הזה אפשר לקנות שחקנים מוכחים (ואולי יותר מאחד).

D! פה ועכשיו 20 ביולי 2017

מילא הגזמנו – אבל אנחנו לא מצליחים להביא אותו ועושה רושם שגם לא נצליח. אולי בינואר בקצב הזה.

מצאנו עם מי ללכת ראש בראש – קבוצה שכל פעם שמישהו דופק שוט הקופה שלה עושה קאצ'ינג

בני תבורי 20 ביולי 2017

אתה רוצה אולי לשאול את קונטה על שחקן שנתן עונה אחת טובה בלסטר ואחר כך הביא לו אליפות?

משה 20 ביולי 2017

א. הוא נתן עונה טובה באנגליה ולא בגרמניה, יש לזה משמעות בטח בזמן הסתגלות.
ב. קאנטה עלה לצ׳לסי פחות מחצי ממה שהצענו אחרי שהוביל קבוצה אלמונית לאליפות.
ג. כנראה שיש לקייטה פוטנציאל אדיר אבל אני אשמח אם תמצא לי דוגמא לשחקן ששולם עליו כסף דומה בלי ששיחק עדיין ברמות הגבוהות, אולי צ׳אקה, אבל הוא גם נראה כמו בזבוז כסף עד כה.

no propaganda 20 ביולי 2017

כמות השחקנים בעולם ששולם עליהם כסף דומה היא מאוד קטנה אז קשה למצוא.
איך אתה מגדיר רמות גבוהות, לסיים מקום שני בגרמניה זה די גבוהה, מעל זה יש רק את ליגת האלופות ואז יש לא מעט שחקנים(וגם המון פלופים) ששילמו עליהם הרבה כסף. אם ליברפול שילמה את מה ששילמה על אנדי קארול ועל בנטקה אז המחיר של קייטה הוא סביר מאוד. מה גם שהוא בפוטנציאל הקטליזטור שליברפול צריכה כדי להתפוצץ. דוגמא לשחקן שלא שיחק בליגת האלופות, עלה הון תועפות והיה הצלחה מסחררת היא בופון. עוד דוגמאות: חאבי מרטינז, קאריק, רוני, כמובן שהיו גם פלופים כמו דנילסון

matipool 20 ביולי 2017

אין ברירה. צריך לעבור הלאה לפלאן B.
לקלופ יש קראש מטורף עליו בשביל להציע כאלו סכומים. לא ראיתי אותו במשחקים אבל הדיבור הוא שהוא יעשה אצלנו את העבודה שקאנטה עשה בלסטר ועושה בצ'לסי + יכולות התקפיות יותר טובות משל קאנטה כולל בישולים והבקעות.
שחקן שעושה עבודה של שניים על המגרש.
חבל שזה לא מסתדר אבל מבחינתי, ההנהלה עשתה הכל במקרה שלו בשביל לענות על הרצון של קלופ והגיעה להצעות של סכומים שלא היו בספירה שלנו בכלל.
צריך להביא דחוף בלם. בתקווה את ואן דייק. המגן השמאלי שמביאים מהאל יהיה כנראה רק מחליף למילנר, לפחות בתחילת העונה. לא ברור למה לא הלכו על מגן שמאלי פותח.
במצב שכולם בריאים ובהרכב של: 4-2-3-1 , יהיו לנו את צ'אן, הנדרסון וג'יני על שני מקומות באמצע הקישור (אולי גם שחקן חדש במקום קייטה), סלאח ומאנה בצדדים, קוטיניו מאחורי החלוץ (פירמינו או סטארידג').
לא רע אבל לא מספיק טוב מול ההתחמשות של הקבוצות ממנצ'סטר.

משה 20 ביולי 2017

לאלקנה ?

משה 20 ביולי 2017

אוףףף עם ההשלמה האוטומטית הזו.
לאלנה ?

matipool 20 ביולי 2017

לאלאנה יהיה המחליף הראשון לשלישייה של מאנה / קוטיניו / סלאח.

משה 20 ביולי 2017

אין מצב שלאלנה הופך למחליף אצל קלופ. הסבב על 3 עמדות הקישור יהיה הנדו/ג׳יני/צ׳אן/לאלנה ועל 3 הקדמיות פירמינו/סלאח/מאנה/סטאר. קוטי בסבב של 2 השלישיות בתלות במערך.

אסף the kop 20 ביולי 2017

ואוריגי ?

Matipool 20 ביולי 2017

אני לא חושב שנשחק העונה 4:3:3.
אני כמעט בטוח שזה יהיה 4:2:3:1 ולכן כתבתי את הנ״ל. לאלאנה יפתח בהרכב בתחילת העונה כי מאנה לצערי עדיין לא יהיה כשיר במאה אחוז.
אם סטארידג׳ כשיר, אוריגי חלוץ שלישי.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2017

אצל קלופ יש כמעט רק 4-2-3-1. פירמינו מקדימה, קוטיניו באמצע, סאלח ומאנה מהצדדים. לאנה, אוריגי, סטארידג ואולי הבחור מצלסי (נראה טוב אתמול) יהיו מחליפים. לא רואה את לאלנה נכנס לקישור האחורי, שם זה יהיה רוטציה של הנדרסון, צ'אן, ווינלאדום, גוריץ ואולי בסוף גם קייטה

אבי גלברט 21 ביולי 2017

אריאל ,גרואיץ' השנה אם יקבל מספיק צ'אנס לדעתי ייתן פריצה גדולה .הוא שחקן מצוין וצעיר עדין .
גם אלכסנדר לדעתי השנה יפרוץ ,אולי אפילו להרכב .

בני תבורי 20 ביולי 2017

אולי הבעיה של לוקאס נעוצה בדיסוננס בין היכולת שלו וההשקעה שלו על המגרש, ותחסכו ממני את הבדיחה על התרנגולת. לא ראיתי הרבה שחקנים מחויבים כל כך כמותו בכל רגע בקבוצה אם באימונים ובוודאי במשחקים. לא סתם ארבעה מאמנים האריכו לו חוזים בקבוצה.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2017

זאת כנראה הסיבה שהוא נשאר כל כך הרבה. אבל הדיסוננס היה כשהוא היה אצלנו בקבוצה ונשאר גם עכשיו כשהוא הולך. כמו שאמרתי, זה לא גלן ג'ונסון שחגגנו עם שמפניות כשהלך. יש פה גם עצב מסוים למרות שאתה יודע שהוא לא מספיק טוב

אסף THE KOP 20 ביולי 2017

גרייזס,
דווקא בתור אוהד ברזיל את יודע היטב ששחקן כמו לוקאס היה יכול לעזור לכם בגביע העולמי האחרון.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2017

פחחחח
בתור מה? היה מכניס מוטיבציה לשחקנים?

אסף THE KOP 20 ביולי 2017

אתם מקרה אבוד, שום שיחת מוטיבציה לא תעזור.
יחד עם זה, הוא לא פחות טוב מהקשרים האחוריים המצ'וקמקים ששיחקו אצלכם בטורניר.

אריאל גרייזס 20 ביולי 2017

הבעיה של הנבחרת היתה המאמנים שלה, שגם זימנו את השחקנים הלא נכונים. תראה מה היא עושה בשנה האחרונה

אסף THE KOP 20 ביולי 2017

זה בדיוק מה שכתבתי…
לא זימנתם את לוקאס

יואב 20 ביולי 2017

דה קופ לבלבלב

אורן השני 20 ביולי 2017

אתה קורא לפרד "שחקן"?

אריאל גרייזס 20 ביולי 2017

יו פרד, למה הזכרת לי את הדבר הנורא הזה

באבא ימים 20 ביולי 2017

אני חושב שאת כל הדיון הזה צריך לנהל כאילו הוא לא שחקן ברזילאי. זה הכל.

איאן ראש 20 ביולי 2017

כל עונת המלפפונים אני מחכה לקרוא על התעניינות בלוקאס וכמעט איבדתי תקווה (גמלתי בליבי שאצא נגד קלופ אם הוא משאיר אותו בסגל) עד שלאציו באו לגאול אותנו ועוד שילמו לנו דמי כיס! לי אין כל רגשות מעורבים בנושא שלו למרות שכמו שציינו כולם הוא נלחם וכו'. הגיע כפוט' ויש לי הרגשה שישתחרר בלאציו.

איתן 21 ביולי 2017

לוקאס זה פשוט סוג של אלמוג כהן,טכניקה ועזרה להתקפה שואפים לזה של שחמטאי,מנטלית תמיד קורס תחת לחץ אך מוסר ומחוייבות עבודה גבוהה.

במקרה של לוקאס צריך לשאול לא מה לוקאס עשה בשביל ליברפול אלא מה ליברפול עשתה בשביל לוקאס….ספק אם קלופ היה מגיע מוקדם יותר אם הוא היה מחזיק עונה במועדון…אולי זה מסמל את השאיפות הגבוהות יותר של ליברפול כיום

Comments closed