אש, קרח ומה שבינהם – יומן משחקי הכס (ע' 7 פרק 2)

ההיסטוריה לא חוזרת על עצמה, אבל היא מתחרזת

e168b50b88933eb2475b4a6d4edb8951e80076876ec4a72e41bd9c92a966808fa7230001dad787f27cf7fe95a40a794d

שיעור במנהיגות

גם אם החלק שנזכור מהפרק הזה הוא הפינאלה המצוינת של הקרב הימי הרי שכמעט כל מה שקדם לאותו קרב היה משחקי הכס במיטבם. מעל הכל, מעבר לסקס ולאלימות, משחקי הכס היא סדרה מתמשכת של שיעורים בשאלה "מהי מנהיגות". והפרק הזה לא רק שלא היה יוצא דופן, אלא הוא כמעט היה רטרו מהבחינה הזאת עם שלוש דוגמאות שונות לאיך מנהיגים אנשים, כל אחד על היתרונות והמגרעות שלו.

הדוגמא הראשונה היא סרסיי. אולי השליט הקלאסי. היא מבינה שאין שום קשר בין כמה אהדה היא מקבלת ליכולת השלטון שלה. למעשה, היא מבינה שכדי לשלוט היא חייבת להיות מאיימת. מה היא עושה? מה שעושה כמעט כל שליט שרצה להישאר בשלטון אי פעם – מייצרת אויבים מבחוץ על מנת לאחד את השורות. לא שזה כזה קשה כאשר בצד השני יש את דאעש ואל קאעידה של ווסטרוז – דרקונים ודות'ראקים, ועדיין – סרסיי לא בוחלת בהפחדות. היא מכנסת את הלורדים שהיא רואה בהם פוטנציאל ומספקת להם פריטי מידע שהיא בוררת בקפידה ומתאימים לתיאוריה שלה. למשל, על איך דאניריז צלבה את האצילים, איום מאיים במיוחד על הלורדים, מן הסתם – בלי לספר להם שזה היה בגלל שהם החזיקו עבדים. פייק ניוז, מסתבר, קיימים גם בווסטרוז.

ניגוד מוחלט כמעט לסרסיי היא דאניריז. היא מסרבת להפוך ל"מלכת האפר" (דווקא אחלה כינוי לטעמי). היא רוצה לנצח בצורה ה"נכונה". היא מסרבת לשרוף את העיר, מטילה את המצור רק עם כוחות ווסטרוזים כדי לא להפחיד את האוכלוסיה המקומית (באמת אכפת להם מי מרעיב אותם?) וגם מוחלת לואריז על הנאמנות המשתנה שלו (בחייאת, חאליסי, היתה לך את כל החציה של הים הצר לבדוק את הנושא, עכשיו נזכרים?). אם סרסיי מנסה כמה שיותר להדמות לאביה, הרי שחאליסי מנסה בכח לא. כמובן, זאת לא הפעם הראשונה שנתקלנו בחאליסי הזאת, שמנסה לעשות את הדברים בצורה שונה. במירין, למשל, היא סירבה לפתוח את בורות הלחימה – ובסוף ויתרה וגם שילמה על זה מחיר. אבל זה לא מרתיע אותה מלהמשיך לנסות. היא באמת מאמינה – תקראו לזה נאיביות או תמימות – שאפשר לשלוט גם בצורה רחומה. שלא חייבים להשמיד את הכל בדרך.

דאיניריז עדיין צעירה ולא מנוסה. לסרסיי, לעומת זאת, יש את כל הניסיון בעולם. היא ראתה שלושה מלכים שונים מנסים לשלוט ונכשלים. קל לחשוב על סרסיי כעל דמות "רעה" אבל אם נוריד את השיפוט המוסרי שניה מעל הפרק, הרי שלמרות הנחיתות המשמעותית שלה בכח אדם (או כח דרקון) דווקא היא זאת שעושה את הכל נכון עד עכשיו, בעוד דאניריז מתמהמהת מאחור. לדאניריז היה את כל המומנטום בעולם לכבוש את ווסטרוז – והיא מבזבזת אותו לצורך צבירת כח, שכמו שראינו בקרב האחרון – רק הולך לפח. למי אכפת עכשיו מצוק קסטרלי? האם זה רק מקרה שהתוכנית שנהגתה על ידי טיריון יועדה לכבוש את המקום שבו גדל?  אמנם זה עבד לדאניריז עד עכשיו – אבל כמה זה עוד יכול להימשך? ויותר מכך, האם התוצאה של הקרב הימי בסוף הפרק תשנה את התוכניות שלה?

game-of-thrones-season-7-stormborn-image-2

וכמובן שיש לנו את ג'ון סנו שמתעקש, כך נראה, לעשות כל טעות אפשרית בדרך.

אם יש דבר אחד שלמדתי בתקופת העבודה שלי במשך השנים זה שמנהל או מפקד טוב זה אחד שמאציל סמכויות. אבל סנו הוא בדיוק כמו הרבה מאוד מנהלים שהיו לי – לא סומך על אף אחד שיעשה את העבודה טוב כמוהו.

יותר מזה, נראה שהקטע של למשול הוא לא באמת בשביל ג'ון. הוא לא נהנה מזה. הוא אוהב להיות בדרכים, הוא אוהב להלחם. והנה עוד דבר שלמדתי בשנות העבודה שלי – הסקיל סט שנדרש ממנהל ומעובד – בכל תחום – הוא שונה לגמרי. זה שאתה מהנדס טוב לא אומר שתהיה מנהל טוב – ולהיפך. זה נכון לא פחות לגבי חיילים ומפקדים כאשר לוחמים מעולים מתגלים כגנרלים גרועים להפליא. קיבלנו לזה הוכחה מצוינת בקרב הממזרים על וינטרפל – ג'ון תמיד היה לוחם גדול אבל טקטיקן מחורבן. ומסתבר שזה לא השתנה מאז.

כן, הוא היחיד שיודע מה מגיע מעבר לחומה בעוד שכל השאר לא – ועדיין, זאת פשוט לא סיבה לעזוב ברגע כל כך קריטי את הפקודים שלך ולא משנה בכלל רמת הסיכון. למעשה, יש לי הרגשה הולכת וגוברת שזה מה שג'ון רוצה – את הסיכון. הוא יצא לקרב על ווינטרפל בלי סיכוי אמיתי לנצח בו. הוא מקבל החלטות שמעצבנות את האנשים שלו ועכשיו הוא משאיר את סאנסה עם ליטל פינגר בווינטרפל, שזה בערך כמו שאני אשאיר לבד את שלושת הילדים שלי בבית עם מגירת הממתקים פתוחה. האם לג'ון יש משאלת מוות? היית חושב שמישהו שכבר מת פעם אחת ירצה להמנע מסיכונים עד כמה שאפשר  – איפה הוא ואיפה תיאון שבורח ברגע שסכנה צצה לו באמת מול העיניים – ובמקום זה נראה שג'ון רץ ישר לתוכם. אולי ג'ון פשוט רוצה לחזור להיות מת?

ויש עוד דבר אחד שג'ון לא למד – אתה רוצה את ליטלפינגר בצד שלך. אם יש פתגם חביב עליי הוא "ההיסטוריה לא חוזרת, אבל היא מתחרזת" (במפתיע, זה נשמע יותר טוב בעברית). הפרק הזה היה מלא חריזות. ראינו את אריה (עוד שניה עליה) פוגשת את פשטידה ואת טיריון מזכיר לג'ון סנו את המפגש בינהם, אי שם בפרק הראשון. אבל החריזה הכי עדינה היא בין ג'ון סנו לאבא שלו (או דוד שלו, לא נהיה קטנוניים). בעונה הראשונה, כזכור, ליטלפינגר הביא את נד סטארק שיפגוש את אשתו בבית הזונות שלו ונד, שנעלב קשות שהוא מביא אותו למקום כזה, הצמיד אותו לקיר ואיים עליו. בדיוק כמו ג'ון סנו בפרק הזה. כבר ראינו איך זה עבד לנד בזמנו, כשהוא לא למד את הלקח וסמך על ליטלפינגר. סנו, שלא מודע להיסטוריה, מן הסתם, לא מבין את זה. ליטלפינגר לא יניח את האצבע שלו על סאנסה, בטח לא אם היא לא תרצה בזה – הוא לא ראמזי כמובן. אבל מכולם, זה האיש ממנו סנו צריך להיזהר הכי הרבה. בטח ובטח עכשיו. ראש העיר של בולטימור לא מגיב טוב לאיומים.

Helen-Sloan-HBO-Photo-6-1

גר בארץ נוכריה

שתי הסצינות עם אריה אמנם לא נראו משמעותיות ביותר להתקדמות העונה (אולי יהיו בסוף, לך תדע) אבל הן היו נהדרות לטעמי, אולי הטובות בפרק (שהיה באופן כללי טוב מאוד, לטעמי).

בראשונה, אנחנו רואים למה אריה הפכה. היא לא רק רוצחת קרת דם, היא נהיתה ממש חייל לכל דבר ועניין. איך היו אומרים במילואים? כשאתה לובש חאקי אתה נהיה אוטומטית עייף, רעב וחרמן (הלו תולע אפור!). אז אריה יושבת לה בפאב ובולסת את הפשטידה כמו חייל מורעב ואז גם מורידה פיינט בירה בשביל הכיף. נכון, אריה תמיד היתה תום-בוי, אבל נראה שכרגע היא איבדה כמעט כל שריד לנשיות שלה. בדיוק בגלל זה האמירה של הוט-פאי: "אני לא מבין איך חשבתי שאת בן, את ממש יפה" היא כל כך מצחיקה – הוא עדיין, בזכות המראה החיצוני, רואה בה אשה. אנחנו יודעים שאריה היא כבר לא כזו. היא חייל לכל דבר.

גם הסצינה השניה של אריה היא סצינה נהדרת ולו בגלל שהזאבה מחליטה בסוף לא ללכת אחריה. בסדרה שבה הרגילו אותנו בעבר לכך שדברים לא קורים כמו שאנחנו רוצים ואז בעונות האחרונות זה כבר לא היה ככה, טוב לראות שליוצרי הסדרה עדיין נשאר הניצוץ הזה של להשאיר אותנו מעט מאוכזבים.

חוץ מזה, הסצינה הזאת היתה המשך ישיר לזו שקדמה לה מבחינת מה שהיא מלמדת אותנו על אריה. אחרי הפרק הקודם טענתי שאריה החליטה על היעוד שלה – למרות שהאחים שלה בווינטרפל, היא מעדיפה לרכב למעלה מלך ולהתנקש בסרסיי. עכשיו מסתבר שאריה בכלל לא ידעה את המצב לאשורו בצפון. וכשהיא מגלה אותו, היא בסופו של דבר מחליטה לשנות כיוון. אולי היא בעצם סטארק אחרי הכל?

ובכן, אני לא חושב. וגם יוצרי הסדרה לא, לדעתי. למרות שנימיריה, הזאבה שלה, מזהה אותה בבירור היא בסופו של דבר מחליטה לא להצטרף לאריה. היא כבר לא שייכת לשם, אלא ללהקה שלה. אריה משכנעת את עצמה שזאת לא נימיריה (שכנוע די עלוב, אחרת מה מנע מהזאבים לתקוף אותה?) אולי כי היא מסרבת להבין שגם היא כבר לא שייכת לווינטרפל. מה שהיא עברה מאז העונה הראשונה שינה אותה לגמרי. במקום שבו הוט-פאי רואה אישה יש חיילת. ובמקום שבו אריה רואה סטארק יש בעצם רק אלת נקמות עם מטרה אחת בלבד. מעניין מתי אריה תבין את זה בעצמה.

***

מיליון דברים שבטח גם אתם חשבתם:

– אביו ואחיו של סם טארלי שלנו מתייצבים לצידה של סרסיי והנה אנחנו מקבלים בהמשך ישיר לשבוע שעבר עוד משפחה שניצבת משני צידי המתרס. מה הסיכויים שלא נראה אותם אחד מול השני באיזה שהוא שלב? או כמו שצ'כוב היה אומר – חרב ואלרינית שהופיעה במערכה הראשונה, תוריד ראש במערכה השלישית.

– קצת צבוע מצדך לדבר על "אנחנו לא הורגים אורחים שלנו בחתונות" אחרי ששלחת את הבן שלך לחומה באיום שהוא יילך למסע ציד שלא יחזור ממנו, לא ככה לורד טארלי?

– ובכלל, בזמן שאבא שלו שוקל בגידה, מראה לנו סם נאמנות מהי כשהוא מטפל תוך סכנת מוות בבן של הלורד שלו ממשמר הלילה.

– אחרי שהגעילו אותנו עם סירי הלילה שסם צריך לשטוף בפרק הקודם, הרי שהפעם עברו היוצרים היישר מהדלקת של ג'ורה לאוכל בפונדק. תודה לכם על התמונה המלבבת באמת.

– אם מרטין היה כותב את הסדרה, אין סיכוי שמשהו מהדלקת של ג'ורה לא היה עף ישר על הפנים של סם ומדביק אותו. הרי המייסטר הזהיר אותו, מה אתה מצפה שיקרה לך?

– מיליסנדרה, תגידי, הקטע שג'ון סנו קם לתחיה, את לא חושבת שהיה שווה לציין אותו?

– וטיריון – אתה בחור חכם ויודע הכל. לא נראה לך מוזר שג'ון סנו פתאום נהיה מלך אחרי שהוא נשבע למשמר הלילה? הרי מלך ראוי היה צריך להוריד את הראש של סנו על הבגידה ולא להזמין אותו לפגישה.

– שני דברים קטנים שהפכו את הפרק הזה למעולה לטעמי – הרגע של בלשנות על ואלריאנית גבוהה וסאם שחושב שהכותרת של הספר של המייסטר שלו "פואטית מספיק"

– אמרתי שהיה פרק מעולה, על סף המושלם, אבל אם היה חלק לא מושלם בו הרי אלו הציצים של מיסנדריי. כלומר, הם כשלעצמם מושלמים ואני מעריך אותם כמו כל גבר לא אימפוטנט לגמרי (כן, תולע אפור, אני מדבר עליך), אבל הסצינה עצמה – איזה ערך היה לה בדיוק? למעשה, היה פה פספוס גדול מאוד של היוצרים לטעמי. היתה אפשרות לייצר פה אהבה א-מינית אמיתית והנאום של תולע אפור על איך לא היו לו פגמים עד שמיסנדריי הגיעה היה מעולה, הקטע המיני היה מיותר לחלוטין.

– וחוץ מזה, אתה סריס! אין לך תשוקה מינית!

– הקרב הימי היה נהדר באמת, אבל מאיפה לסירות של יורון יש אש לירות על הסירות של יארה ותיאון? ראינו כבר שאש פרא היא מוצר די יקר ערך בווסטרוז.

– להלחם בהר רצית? פחחחח, לנצח את יורון את לא מסוגלת!

– ובכן, לפחות שתיים מנחשיות החול הלכו להן. ברוך שפטרנו, בהחלט. רק על ה"אמאאאא" בקול צייצני הגיע לך סכין בקיבה.

– הדבר הראשון שאתה חושב כשתיאון קופץ למים ובורח מהקרב זה שאפשר להוציא את תיאון מהמרתף של ראמזי, מסתבר, אבל הרבה יותר קשה להוציא את "סרחן" מתיאון. אבל כשחושבים על זה לעומק, אולי זה בעצם הפוך. הרי תיאון תמיד היה פחדן. אולי "סרחן" תמיד היה בתוכו והיה צריך רק את ראמזי כדי להוציא אותו החוצה. פחדן נשאר פחדן.

– אחרון חביב: "אי תפקוד לא יכול להענות בנאמנות עיוורת" אומר ואריז לדאניריז בתחילת הפרק. אולי יש איזה שר בליכוד שמקשיב?

האומץ להיות מי שאתה
גשם באלפסי

135 Comments

אביב 24 ביולי 2017

הסצינה עם מיסאנדריי היתה פורנוגרפית יותר מכל סצינה אחרת בכל הסדרה. פורנו הארדקור. חשבתי שגם מה שהלך בספינה הולך למקום הזה.

ישראל 24 ביולי 2017

אני חוב שהסצינה הזו היא הכנה לזה שגריי וורם ימות בקרוב.

אורן השני 24 ביולי 2017

כנ"ל

NoOne 24 ביולי 2017

ימות בקרב או ימות מהתקף לב בין הרגליים שלה?

matipool 25 ביולי 2017

חבל שיורון הפריע לקטע בספינה.. היה יכול להגיע שעה יותר מאוחר.
קצת מוזר איך הצי שלו נצמד לצי של יארה בלי שאף אחד ישים לב שהם מתקרבים.

יואב 24 ביולי 2017

ולפינת הטלוויזיה הבריטית,
In the dark נראית מבטיחה מאד…

אריאל גרייזס 24 ביולי 2017

זאת הנקמה שלך בי על התגובות שלי בפוסטים על יונייטד, הא? טושה

יואב 24 ביולי 2017

חחח, חלילה. באמת שלא.
יש פשוט כל כך הרבה טלוויזיה טובה ולא אמריקאית שדווה לנסות אותה.

בובו 24 ביולי 2017

תן לנו פוסט!

matipool 25 ביולי 2017

ואם אפשר – גם השמות בעברית של הסדרות שאתה ממליץ עליהן.

D! כאן ועכשיו 26 ביולי 2017

אנימצטרף לבקשת הפוסט. המלצות שוות תמיד

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

זה בסדר, אני לא לוקח קשה. להיפך. אולי תשלח לי מייל מסודר ונעלה פוסט שלך לשבתרבות? הקהל דורש
ariel.greisas בג'ימייל. קדימה

סימנטוב 25 ביולי 2017

מעולה! תודה

Mot 24 ביולי 2017

סיכום נהדר ומרתק

דני 24 ביולי 2017

לא בטוח שמדובר בנימריה

אולי רצו להראות שהם זאבים והזאבים לצידם (הסטארקים)

Ljos 24 ביולי 2017

"אריה משכנעת את עצמה שזאת לא נימיריה"
צדקת בפירוש של הסצנה אבל פספסת את החרוז הכי עדין לעונה הראשונה – נד מספר לאריה על החיים שלה בעתיד כנסיכה ועיסוק בשמלות, והיא עונה לו "זו לא אני". נמיריה לא הולכת לשחק אותה כלבת בית מאולפת, היא תחכה שם בטבע, תתקוף אויבי סטארק נודדים ותקפוץ על כל הזדמנות לעשות דאוס אקס נשרים גדולים.

אריאל גרייזס 24 ביולי 2017

יפה, באמת פספסתי

תומר חרוב 24 ביולי 2017

יש המון אזכורים לעונה הראשונה. גם המשפט של טיריון על הממזרים, גם נימיריה, גם העימות של בייליש עם ג'ון.

תומר חרוב 24 ביולי 2017

אחלה סיכום.
בעיני הסצנה של מיסנדיי וגריי וורם הייתה הכי רומנטית וסקסית בסדרה…

מיקו גוטליב אהלן סבבה 24 ביולי 2017

נד דווקא כן היה בצד של בייליש, ראינו לאיפה זה הוביל אותו.

אריאל גרייזס 24 ביולי 2017

הוא היה בצד של בייליש, בייליש לא היה בצד שלו..

מיקו גוטליב אהלן סבבה 24 ביולי 2017

בייליש בצד של בייליש, בסוף הוא יעשה מה שטוב לו וידפוק את מי שהוא לא הוא.

matipool 25 ביולי 2017

כמלך הצפון, ג'ון סנו צריך לדאוג בעיקר מצבא ההלכים הלבנים.
כג'ון סנו, הוא צריך לדאוג בעיקר מבייליש.

איציק 25 ביולי 2017

שכחת לתת אמדן למספר התגובות ולוח זמנים להשגתו ;)

אמיתי 25 ביולי 2017

מתנשא עליו עם סמיילים אה?
אהבתי

matipool 25 ביולי 2017

מסתלבטים, הא?

איציק 25 ביולי 2017

חס וחלילה, מה פתאום :-) :-) :-)
הכי רציני שיש.

אסף שלום 24 ביולי 2017

לא סובל את ואריז
אבל התשובה שלו לחוסר הנאמנות פשוט מושלמת

ברור שסנאו ירצה לפגוש את חליסי. כמו שסוארז רוצה לשחק עם מסי. זו שאיפה אנושית להיות עם הטובים ביותר
ותכלס הם חולקים אותם ערכים. הם זוג מושלם (כל כל יפה לה שחור)

סרסי נראית שהיא נהנית מכל רגע.

בחיים לא הייתי גר בוינטרפול. יותר מדי שלג

יואב דובינסקי 24 ביולי 2017

בעיני הדיאלוג הכי חזק היה בין הזקנה לחאליסי, כשהזקנה מפקפקת בטיב עצות הגמד ואומרת לחאליסי שהיא צריכה להפסיק להתנהג כמו כבשה ולהתחיל להתנהג כמו דרקון. זה בעיני היה הקדימון לכשלון התכנית הטקטית של הגמד, כפי שמתבטאת בקרב הימי בסוף הפרק, מה שאולי עומד לדחוק בחאליסי לזנוח את הרצון שלה להיות מנהיגה נקיה ולהתחיל לשרוף.

אריאל גרייזס 24 ביולי 2017

להרגשתי מרגע שג'ון סנו יגיע והיא תבין את עוצמת האיום בצפון אז סרסיי תעניין אותה הרבה פחות

אורן השני 24 ביולי 2017

מסכים, לדעתי היא תיאלץ להשתמש בדרקונים ואלו יכריעו את קאסטרלי רוק לאחר קרב קשה בו גריי וורם ימות

ישראל 24 ביולי 2017

שנבין רגע: מה המשמעות של זה שהלך לחאליסי הצי? ובעצם, היא איבדה עכשיו גם את הצבא הווסטרוזי המתוכנן שיועד לצור על מעלה מלך. מה משמעות על התוכניות שלה?

tazza 24 ביולי 2017

לא כל הצבא של טיירל יערו'. אני רואה את דאינריז שולחת את הדרקונים שלה לעשות שם שמח ותוך שנייה הם מתיישרים.

אורן השני 24 ביולי 2017

זה אכן דופק את התוכניות, הטיירלס בתמונה אבל יכול להיות שג'יימי ייצא להילחם בהם לפני שהם יגיעו למעלה מלך

עובר אורח 25 ביולי 2017

האמת היא שגם הצבא של דורן לא נפגע. רק המנהיגים שלו נהרגו או נשבו.

tazza 24 ביולי 2017

הפרק התחיל מבחינתי מאוד גרוע, כי חשבתי ששוב לועסים עבורנו הכל אחרי שתכננו לראות את הברית בין ג'ון לדאינריז נרקמת אט אט, ופתאום באה הג'ינג'ית ומודיעה שעוד מעט הבן של ראיגר (טארגריין) וליאנה (סטארק) שכנראה התחתנו בסתר, יפגוש במישהי שמשוועת לבעלי ברית. והנה מביאים לה את ריבון הצפון וריבון 7 הממלכות החוקי קומפלט. פויה במאים, פויה.
ואז היה קטע שלא היה מבייש סרט מלחמה גאוני, קודם עורב לג'ון לבוא לדרגונסטון ואז לאחר מכן העורב מאולדטאון על המחצבות זכוכית דרקון מתחת לטירה בדרגונסטון. מבריק ושינה לי את כל הדעה על הפרק לטובה.

הסצינת קרב של יורון:
יורון הוא הפיראט החזק ביותר והחכם ביותר, הוא האיש הרע של העונה הזו (מלבד באיליש) והוא עשה הכל נכון- מתקפת פתע, השתמש באש במה שמאוד מאוד מזכיר לי את קרב הצוקים האדומים (הקרב הימי הגדול בהיסטוריה). אולי כמו שעשו את קרב הממזרים כקרב קניי.
אריאל שים לב שלא מדובר באש פרא שהיא ירוקה, אלא פשוט תקיפה ימית עם אש רגילה,לא דבר קשה מדי לצי רציני.
תיאון עשה מעשה חכם, אחרת גם הוא היה נלקח בשבי ואז מה היינו עושים בזה? הרי יורון לא יודע שהוא מסורס וגם אם כן לא היה מודה בזה, ובכך עובד על סרסיי שהנה הוא תפס את הבן הבכור של באלון.

למה תוקפים בקאסטרלי:
כי אם תתקוף עם כל הכוח שלך בנקודה אחת ליריב קל להתגונן מולך, אם תתקוף במעלה המלך (דרום מזרח היבשת) ובצוק קאסטרלי (מרכז מערב היבשת), אתה תוכל לתמרן את היריב שלך. בנוסף, שליטה בלאניס פורט יכולה להחליש את אזורי השליטה של איי הברזל (פייק, צפונית ללאניס פורט באותו הצד של היבשת).
בנוסף יש כאן מהלך חברתי הגיוני: הבדל התרבויות בין הצבאות האסוסים של דאינריז שהיא הביאה "מהבית" לבין הצבאות המקומיים עלול ליצור חיכוך. למשל נושאי הדגל של טיירל יודעים שהדותראקים האלו כאן כדי להישאר ולאכול להם את האוכל. ההפרדה ביניהם תשריר דבקות במטרה בכוחות. מאותה סיבה בדיוק רצחו את ג'ון סנואו, אז אין לזלזל בה.
צריך לזכור שכשמרטין כתב את הספרים הוא לא כתב אותם לבדו אלא נעזר במומחים, אני בטוח שהתייעצו עם מומחים כדי לבנות עלילה הגיונית בנושא הזה. צבא במלחמה הוא מכונה חברתית מורכבת לא פחות מהמערכים שהיא מציבה בקרב.

tazza 24 ביולי 2017

ועוד נקודה כמה יורון גאון:
המתנה שהוא הבטיח לסרסיי היא כנראה השמדת הצי של תיאון ויארה (וכן יארה והדורנית),אבל היא בעצם מתנה עבורו ומסייעת לו לבסס שליטה בנחלה השוממת שלו אי שם באיי הברזל. בכך, גם אם סרסיי תסרב עדיין לשירותיו הוא יצא מורווח עבור עצמו. win win

BlindTree 25 ביולי 2017

המתנה העיקרית לסרסיי זו אלרייה. זו שהרעילה את הבת שלה.

ברק 25 ביולי 2017

המתנה של יורון לסרסיי היא אלאריה שהרעילה את הבת שלה (כשגיימי בא לקחת אותה הביתה לווסטרוז).

אריאל גרייזס 24 ביולי 2017

רק דבר אחד – יורון יודע שתיאון חסר זין, הוא קורא לו פחדן חסר זין..

tazza 24 ביולי 2017

כתבתי- אם הוא כן יודע הוא ישמור על זה בשקט.
ולגבי השאר מה יש לך להגיד?

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

אפשר למצוא סיבות לתקיפה בקאסטרלי, עדיין נראה לי משהו יותר נוסטלגי – מי שהוגה את התוכנית הזאת זה טיריון, ובכלל בצפיה שניה רואים איך הוא ממש מדבר מהפה של דאניריז (רק אז שמתי לב שהוא המציא את הכינוי "מלכת האפר", למשל, והיא אימצה אותו). ואולי מרטין נעזר במומחים, אבל בשלב הזה לא יודע כמה say יש למרטין על העלילה, נראה שהיא יצאה מהידיים שלו לגמרי

רובי פאולר 24 ביולי 2017

עוד נקודה (חוץ מהעניין האישי של טיריון) זה שקשה מנטלית לחייל לאניסטר להילחם במעלה מלך או בטיז אלנבי כשהוא שומע שבבית צבא של מחורעים-לא-רואים-בעיניים חוגגים לו על הנשים והילדים

ארז (דא יונג) 25 ביולי 2017

וגם : הקרב הימי הזה הוא הרבה אחרי מה שמרטין הגיע אליו בספרים, אז לא בטוח לגבי המומחים.

מה שכן: הייתכן שליארה ות'יאון והצוות שלהם לא היה שמץ של מושג שליורון יש צי חדש משלו? הם הפליגו כאילו הם בקרוז בקריביים והופתעו לחלוטין מהתמתקפה

עובר אורח 25 ביולי 2017

האמת היא שגם כשהמאסטרס תקפו אצ מירין

עובר אורח 25 ביולי 2017

האמת היא שגם כשהמאסטרס תקפו את מירין בסוף העונה הקודמת, הם השליכו מהספינות אבני קלע. לא זוכר אם הם היו עם אש או לא. בכל אופן זו טכניקה דומה.

אזי 24 ביולי 2017

אין ספק שכל מה שקורה עם יורון חורג מכל גבולות ההיגיון ואני בהחלט מקווה שהוא סיים את תפקידו המרכזי בסדרה עכשיו כשלדינריז אין יותר צי ימי.

אני קצת כועס על עצמי שכשנחשות החול דנו מי תהרוג את מי, לא הבנתי שהן הולכות למות עוד הפרק הזה.

משהו במשחק של אריה בפונדק היה נראה לי מוגזם, נראה כאילו לא נשאר בנאדם בפנים. בסצנה עם נימיריה קרה בדיוק הפוך.

מעניין יהיה לראות אם איבוד חצי מהצבא של דינריז יגרום לה לוותר עם תוכנית א' ולעבור לתוכנית ב' – השמדה טוטאלית. מלכת האפר.

כשג'ון מחליט שהדרקונים של דינאריז נחוצים להשמדת צבא המתים, לא יכולתי שלא לתהות אם שלושה דרקונים לא יספיקו רק למלחמה אחת, במתים או בסרסיי. לא בשניהם.

ג'ון סנואו עושה כל מה שהוא יכול כדי לקחת את ההחלטות ההפוכות ממה שהבתים שלו רוצים. אני לא רואה איך הוא נשאר בשלטון ככה (אם אי פעם סנסה תחזיר לו את השלטון)

(ומה קרה שם עם זה שכל עורב מגיע מתי שבא לו)

שני שינויים בולטים ברמת הבימוי והעריכה לעומת עונות קודמות:
רמזים – כמו שבפרק הקודם לעסו את הנקמה של אריה עד דק כדי שהצופים יבינו שזו היא, הפעם גם האזכור של מירסלה מזכיר למה סרסי תרצה את בנות החול.
סגנון – שוב קיבלנו המון סגנון אומנותי שלא היה בעונות קודמות. הרצף שבו מהסקס עוברים ליד של המייסטר על ספר ואז דרך סצנה חשוכה לג'ורה ואז דרך המוגלה לתבשיל זה משהו שלא היה בעבר, וגם המבט של סם כשג'ורה שואל אותו אם הוא עשה דבר כזה בעבר מתכתב עם סגנון קומי לא נהוג בסדרה.

נ.ב.מסכים שהסצנה בין תולע אפור אפור למיסנדיי היתה צריכה להסתיים בלי מין, אבל שמח שהסתיימה עם!

ישראל 24 ביולי 2017

הקטע עם המוגלה שעוברת לאוכל היה מזוויע אפילו בסטנדרט של משחקי הכס

איציק 24 ביולי 2017

לא יודע, לא הפריע לי בכלל, ואני עוד אכלתי באותו זמן.

אורי 25 ביולי 2017

תכלס לא ג'ון ולא סנסה אמורים לשלוט בצפון ברגע שבראן יגיע לווינטרפל

רובי פאולר 24 ביולי 2017

נהדר כרגיל, אריאל, אבל…
* למה בעולם שבו רפא״ל מפתחת בבונקר נשק נ״מ לדרקונים ופצצות אש (כמה פשוט) ים-ים, אף אחד לא טרח להמציא עדיין את התחתונים?!
קשקשת אפורה? גרבצת החולות!!!
* הקאט-ווק של יורון אדיר, אני בונה לי גשר כניסה כזה הביתה
* למה סאם , שמגיע עם העגלה הגנובה של הביקור רופאים באמצע הלילה,לא מפנק את ג׳ורה ומוגלת הג׳ורה שלו בקצת חלב פרגים לפני העקירה הכירורגית?
* זה רק אני או שילד הפשטידה נהיה, ובכן, פשטידה….

אריאל גרייזס 24 ביולי 2017

חלב פרגים זה רק לרופאים מוסמכים, לא לימדו אותך כלום בבית ספר לרפואה??

רובי פאולר 24 ביולי 2017

לימדו אותי איפה המפתחות של הטוקסיקה :-)

אורן השני 24 ביולי 2017

יורון לא הולך לשום מקום, לדעתי הוא הרע הראשי עד סוף הסדרה (בנוסף למלך המתים המהלכים) ולא שם על סרסיי. אמנם היה לי ספק בתגובות לפוסט הקודם אבל לפי הספר ייתכן שהוא יוכל באמת לשלוט בדרקון ויש תיאוריות משוגעות יותר שקשורות אליו.

אריאל גרייזס 24 ביולי 2017

לדעתי הוא הרשע של העונה הזאת, ימות בסופה

אזי 24 ביולי 2017

אילו יכולות יש לו ברגע שהמלחמה בים נגמרה?

אורן השני 24 ביולי 2017

לא דווקא יכולות אבל אני מעדיף לא להיכנס לזה כי אם הדברים האלה יתבררו כנכונים זה סתם יהרוס למי שלא מעוניין לדעת מראש.

מה שכן אני לא אוהב את זה שהוא בנה את כל הספינות האלה דקה וחצי אחרי שיארה ותיאון לקחו לו את כל הצי. לא אמין

שי ס. 24 ביולי 2017

לכאורה יש לו קרן שיכולה להשתלט על הדרקונים

אלון3131 24 ביולי 2017

הוא דמות חשובה אבל בלתי נסבל איך דחפו לנו אותו בגרון. הוא פשוט עץכל פעם מופיע משום מקום ועושה מלא באלגן בלי יותר מדי רקע הסברים או אינטרסים. אפילו לרמזי ולגופרי היה קצת הסבר ורקע. פה זה פשוט איסטנט רשע כאילו מדובר ברשע שנלחם בספיידרמן.

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

גם בספרים הוא בערך הגיע משום מקום

גילי פלג 24 ביולי 2017

פרק אדיר, הסיכום בהתאם))

דן דן 24 ביולי 2017

אני הייתי קורה לפרק הזה the episode of the dick-less

התחלנו בואריז, חסר הזין החכם, עברנו לתולעת אפורה, חסר הזין האמיץ, וסיימנו עם תיאון, חסר הזין הפחדן

איציק 24 ביולי 2017

ועל זה נאמר, זין גיזונט.

גדליה רבע איש 25 ביולי 2017

יש הבדל בין חסר זין (תיאון) שרק אלוהים יודע איך הוא משתין לבין סריס חסר אשכים (ואריז ותולע אפור). עובדה שסצינת הסקס מתרחשת – איך זה קורה בפועל? לאלוהים ולתולעת הפתרונים. בטח יש איזו קטגורית פורנו כזו.

חולוניה 24 ביולי 2017

וואו, איזה פוסט שעושה שטיפת מנוע למוח… כל הכבוד. יחד עם כל זאת, הזיון של ג'ון סנואו וחאליסי לקראת סוף העונה בלתי נמנע. היה באמת פרק על סף השלמות…

אורי 25 ביולי 2017

איכס, היא דודה שלו

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

זה לא כמו אלכס חולה אהבה?

אביאל 25 ביולי 2017

כשר גם לפי היהדות אם אני לא טועה.

איציק 25 ביולי 2017

יש עוד סוגי כשרות, פרט ליהודית?

יאיר 26 ביולי 2017

אחיינית מותר דודה אסור.

איציק 26 ביולי 2017

תודה, אך לא זו הייתה השאלה.

קירקגור 25 ביולי 2017

הם לא אחים?

אריאל גרייזס 26 ביולי 2017

לא, הוא הבן של אחיה הגדול ראייגר

דמוסתנס 24 ביולי 2017

כמו שציינו מעלי, פספסת קצת בקטע של אריה ונמירייה. יוצרי הסידרה אמרו במפורש בראיון שיצא אחרי הפרק שכשאריה אומרת "its not you" היא מתכוונת לכך שהיא מבינה שזה לא הטבע של ניימירייה להיות מבוייתת ולחזור איתה הביתה, אלא להישאר בטבע כחיית פרא, בדיוק כתמונת מראה של הדמות של אריה, כפי שהיא אמרה סעונה הראשונה לנד "its not me". ברור לחלוטין שזו באמת ניימירייה.

כמו כן יש הבדלים מהותיים בין תפקידם של הזאבים בספר לבין תפקידם השולי והדועך בסידרב, ומסתבר לכך הוא חוסר בתקציב והעלויות הגבוהות שנדרשות בכדי לייצג זאב ענק באופן מציאותי. הסידרה כה פופולרית ועם תקציב עתק, נשמע לי פשוט הזוי ובזוי שדבר כזה מונע מאיתנו עוד סצינות עם הדמויות הכי אהובות בסידרה )-:

אלוהים ישמור אני לא מקנא במה שהאמא של נחשות החול עומדת לעבור ברגע שהיא תגיע לסרסיי.

ובנוגע לאבא של סם, כמו שהגרמני אומר בהצגה של הגברת הזקנה "אנחנו אירופאיים! אנחנו לא ברבריים!" אז רק בווסטרוז.

אורן השני 25 ביולי 2017

אין מה לעשות, הם שומרים על תקציב הCGI לדרקונים

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

אני מאוד משתדל לא לקרוא שום סיכום אחר לפני שאני כותב את שלי כדי שהוא לא "יוכתם", המחיר זה שמדי פעם מפספסים דברים. לא נורא

דמוסתנס 25 ביולי 2017

בכלל לא. כתבת מעולה

יוסי מזרחי 25 ביולי 2017

מסכים עם דמוסתנס, כתיבה מעלה.

איציק 24 ביולי 2017

הכל ספקולציות. הדבר היחיד שברור זה שג'ו סנואו ויתר על המלוכה כי הוא באמת ובתמים מעדיף אתונות. הוא יודע שאחותו הפכה לביצ'ית ולא תחזיר לו את המלוכה, וזה עושה לו הקלה גדולה. כשסנסה אומרת לו שהמלך צריך להישאר ומישהו אחר צריך ללכת לחליסי הוא מבצע בדיוק את מה שהיא אומרת לו. כל השאר ספקולציות.
לדעתי בפרק הסיום של העונה הבאה, הסריס והעצבעון ישבו במסבאה עם כוס רום ויצחקו איך קימבנו את כל העולם. בין לבין, הכל יתכן, רק שמישהו יסביר לי איך העורבים יודעים לאן לעוף, הם מגיעים לחורים הכי נידחים גם כאשר האנשים בתנועה. אולי אפשר לסדר כמה עורבים לדואר ישראל?

שי ס. 25 ביולי 2017

לדעתי אתה מפספס בגדול, ואריס הוא טוב, והשאיפות שלהם שונות לחלוטין, לואריס אין שום שאיפה להיות מלך

איציק 25 ביולי 2017

לדעתי לאף אחד מהם אין סיכוי אמיתי למלוכה, אבל שניהם ימשיכו לסובב את כל העולם ולקמבן אותו. המלכים הם רק המריונטות אותן הם מפעילים.

Eyal 25 ביולי 2017

יאריס ואצבעון כבר ישבו (בעונה השלישית אם אני לא טועה ) ואצבעון צחק על ואריס שהוא בחר בטיריון ככלי משחק שלו . הם בתכלס מזיזים את כל העולם הזה

ישראל 24 ביולי 2017

רק בקריאה אצל פישלר שה"אחת או שתי פשטידות"!של אריה, הם פשטידות הפריי שלה…

אורן השני 25 ביולי 2017

"בייליש מתבלש כהרגלו" :)

matipool 25 ביולי 2017

היה לי ברור שלזה מתכוונת אריה.

חיים שרגא 24 ביולי 2017

רק לי נראה ברור שהבלונדה והממזר אמורים להתאחד במיטב מסורת גילויי העריות של משפחתם?

עקיבא 25 ביולי 2017

שתי הערות:

כשג'ון חנק את בייליש ואז עזב אותו, קפצה לי בראש הסצנה של מייק משובר שורות.
NO HALF MEASURES

טיריון על ג'ון סנו:
I TRUST HIM.
AND I'M AN EXCELLENT JUDGE OF CHARACTER
ספר את זה לשיי, מומחה אופי קתלק.

סחבק 25 ביולי 2017

גם אצל מומחי אופי, כשהזין עומד, השכל בתחת.
מה גם שבכל מה שקשור לזונות – טיריון פסול לעדות

סחבק 25 ביולי 2017

לא מבין למה אנשים מאוכזבים/מתרשמים מהעובדה שנימיריה לא הלכה עם אריה.
מוכן לשים את הבית שלי על זה שעוד בעונה הזו אריה תתיקל בסיטואציה שהיא אוטוטו נרצחת ובאופן מפתיע כמו גול ממצב נייח שסופגת הנבחרת, נימיריה והחבורה תגיע להציל אותה.

סחבק 25 ביולי 2017

ועוד יותר לא מבין איך התגובות פה משתרשרות באופן חצי אקראי :/

7even 25 ביולי 2017

+123

שי ס. 25 ביולי 2017

אריאל סיכום אדיר לפרק אדיר.
אני מאוד שמח שיוצרי הסדרה החליטו סוף סוף לחשוף אותנו לואריס האמיתי. אני באמת חושב שהסיפור הגדול הוא בכלל בין ואריס לליטל פינגר. שניהם התחילו יחסית מלמטה, אבל בעוד ואריס התחיל באשפתות ולכן הוא רוצה את הטוב ביותר למי שנמצא באשפתות. לילטלפינגר התחיל סתם בתור בן בת אצולה קטן, והוא פשוט רוצה לשלוט ולא מעניין אותו כלום ושום דבר מבלד סאנסה/קייטלין. אם ג׳ון היה מסוגל להבין את זה אולי הוא היה יכול לתמרן אותו באמצעות סאנסה, חבל שיקרה בדיוק ההפך.

טל 12 25 ביולי 2017

נהדר

אני חושב שהגישה של ג'ון סנו היא סוג ריאל פוליטיק. הוא רואה לנגד עיניו את האיום הגדול ביותר לדעתו ומחליט לקחת סיכון מחושב כדי לנסות להשיג את מה שחשוב. האיום הגדול של צבא ההלכים הלבנים אמור להוביל לאיחוד הכוחות.

נראה שניתוח אופיו של טיריון בעזרת סאנסה המשפיע על קבלת ההחלטה, אבל בעיקר ג'ון סנו שוב הראה שהוא לא מקובע, לא מושפע יותר מידי מהיסטוריה.( מה שהורים עשו לא משפיע על היחס שלו לילדים שלהם, ראינו בפרק הקודם ) מה שהיה לא בהכרח גם יהיה, ולפי גישה זו דאינריז טארגאריין היא לא בהכרח אבא שלה. על אף ההיסטוריה- ההזהרות שהוא מקבל – הוא בכל זאת מחליט לקחת את הסיכון ( ולא בפעם הראשונה) כדי לשנות מאזן כוחות ולהגן על הבית.

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

אין ספק שזה כל מה שסנו רואה מול העיניים – אבל זה בדיוק הרי מה שקרה קודם כשהוא היה מפקד משמר הלילה וזה נגמר בזה שהרגו אותו. אתה חייב לאבטח את האגף שלך לפני שאתה יוצא למתקפה.

רובי פאולר 25 ביולי 2017

הא! ספר את זה לגלן ג'ונסון!!!!

Matipool 25 ביולי 2017

רובי – טוב!

איאן ראש 27 ביולי 2017

אוי, כמה צחקתי… :)

MOBY 25 ביולי 2017

הסדרה נהייתה צפויה למדי (כמעט כל מה חשבתי שיקרה,קרה).
נראה לי שאנחנו בדרך להיפרד מבייליש, הוא יבצע מהלך עם סנסה של חתונה או משהו דומה , עכשיו כשהמלך רחוק, איחוד של ה"הבתים" ויסיים את תפקידו כשאד משלושת ילדי סטארק (אריה?) ישחררו אותנו ממנו.
ג'ון לא רוצה את תפקיד המלך הוא הלוחם הכובש (אלכסנדא), הדקירות של אולי גמרו את הרצון הזה. עכשיו יהיה איחוד לניסטרי, והעונה תסתיים באיחוד כנגד המהלכים, כל התככנים הקטנים יסולקו.

אורי 25 ביולי 2017

בייליש יכול להתחתן עם סנסה אלף פעם, עדיין שליט וינטרפל זה בראן

MOBY 25 ביולי 2017

זה לא משנה, לדעתי בייליש יגמור את התפקיד לפני, בראן הוא העורב בעל שלושת העיניים, העתיד שלו הוא חיבוק מקרוב של עצים, לא?
בראן לדעתי לא יכול להישאר בוינטרפל הרבה זמן, המהלכים וג'ון יעסיקו גם אותו יותר ממי נמצא/שולט בוינטרפל/צפון.

אלון3131 25 ביולי 2017

אני חושב שקצת עושים לדמות של ג'ון אבל. חוץ ממנו אף אחד בווסטרוז לא באמת ראה את המהלכים וכמה מפחידים הם. ואני באמת חושב שזה גורם לכל השאר להראות זניח בעיניו(אולי חוץ מלהגן על סאנסה). בייליש יבגוד בו? שיבגוד. חושבים שהוא מלך גרוע? שיחשבו.
הדבר היחידי שמעניין אותו זה איך מונעים מכולם למות, מלוכה זה הדבר האחרון שבראש שלו.

MOBY 25 ביולי 2017

האמת שהיחיד שעוד יכול להבין אותו, זה בראן שכנראה אד אפילו לא נתן לו סוס והוא מזדחל לאיטו (תרתי..) הביתה.

אמיתי 25 ביולי 2017

וואלה צודק. גם ככה מלכתחילה הוא לא בעניין של למלוך אבל הוא היחיד שמבין שאם
הם לא יתאחדו לא יהיה על מה למלוך. והוא גם היחיד שמכיר וסומך על סאם והידע שלו
ושבטוח שטיריון הוא זה שכתב את המברק. אם הוא לא היה הולך לחאליסי הוא היה מתאבד

עסק שחור 25 ביולי 2017

לא הצלחתי להנות מהיופי של מיסנדריי בעירום כי כל הסצנה הרגשתי לא בנוח שהם השאירו את הדלת פתוחה.

7even 25 ביולי 2017

אוי גרייזס גרייזס…איפה אזהרות הספוילר לאנשים שנמצאים רק בתחילת עונה 4 של הסמוייה????
למה…למה עשית לנו את זה?

ran 25 ביולי 2017

אחד הדברים היותר חכמים שהסדרה או גרר מרטין עשו בהתחלה
היה להציג את המיקום של נשים בתוך עולם הגברי – סרסיי המושפלת ע"י רוברט, דאני שנמכרת כסוסה לדוקראקים וסאנסה שכל חלומה בחיים להתחתן עם הנסיך היפה.
תפקידם הסתכם בלפסק רגלים ולהשריץ ילדים.
מהר מאד הן עברו תיקון ונכון לעונה 7 השליטה היא נשית כמעט באופן טוטאלי (מועצת המלחמה של דאנירז) ואפילו ג'ון, הגברבר היחיד שבשליטה, מאחוריו אורבת סאנסה.

אני מאד אהבתי את הקפיצה ההיסטרית של ת'יאון למים,
הסדרה לא מספקת לו רגע אחד של מנוחה אלא רצופה התעללות בו ודי ברור שהגאולה שלו קרובה.
פרק מצוין.

ניתאי 25 ביולי 2017

אני לא מסכים עם הטענות של פחדן על תיאון. לדעתי אם כבר אז המהלך הזה מרמז על ההבנה שלו לא להילחם במה שגדול עליו. מעריך שתהיה לו עוד תרומה משמעותית בהמשך.

matipool 25 ביולי 2017

מסכים עם ניתאי.
הופתעתי לקרוא כאן (גם בתגובות) על זה שהוא פחדן. ברור שהוא עדיין מושפע ממה שראמזי עשה לו ושהוא נותן ל"סרחן" להשתלט עליו אבל לא חושב שהוא פחדן.
קודם כל, הוא נלחם כמו אריה נגד אנשיו של יורון.
שנית – אני בטוח שהפרק לא סתם הסתיים עם זה שהוא במים מביט מסביב. הולך להיות לו תפקיד מפתח (אולי יהיה זה שיציל את יארה או שינקום בשמה) ואולי גם ינצח את הסרחן שבתוכו.

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

יותר מזה, קראתי במקום אחר (רק היום) שליורון יש קטע של לחתוך לשונות (כל הצוות שלו אילמים בגלל זה) ואחרי מה שתיאון עבר אצל ראמזי, הגיוני שהוא לא רוצה לראות עוד איברים חתוכים

איציק 25 ביולי 2017

למה? הוא כבר התרגל לזה, אצלו זה הכי פשוט.
אצל אחרים זו הפעם הראשונה שחותכים להם משהו.

אורן השני 25 ביולי 2017

אהבתי שבסצינה קודמת יארה אמרה עליו שהוא ה"מגן שלה" (או אלריה, לא זוכר). יש הרבה קריצות עין בסדרה הזו.

עומרי (ירוק) 25 ביולי 2017

מעולה כרגיל אריאל, היה פרק מצוין לדעתי.

יהיה מעניין לראות את הדינמיקה והקשר בין טריון לדאינריז – בנתיים זה נראה שהיא מאד מושפעת ממנו וקשובה לו (כמו שאריאל הזכיר הקטע שהיא חוזרת על הביטו שלו – המבט שלו היה פרייסלס – וגם כשהיא מגינה עליו מול הדורנית), מצד שני ידעה להעמיד אותו קצת במקום בקטע עם ואריז. נראה איך זה יתפתח.

מסכים עם אלו שרשמו למעלה שג׳ון דווקא עושה את מה שהוא חייב לעשות. חייבים בריתות (גם ג׳יימי אמר את זה), במיוחד עם האויב מעבר לחומה. לא מעניין אותו משחקי מנהיגות מיותרים אלא המטרה – יכול באמת להיות שהוא ישלם על זה מחיר אבל האם זו לא מנהיגות אמיתית?

א.ב 25 ביולי 2017

הפוסט שלך מדהים, הרבה יותר טוב מהפרק המשעמם שהיה,
זה היה בערך כמו לראות את ערוץ הכנסת מרוב פוליטיקה רק שאנשים דיברו פחות בצעקות.
ואז לעבור לראות פורנו רך.
ואז קצת אקשן שלא היה מבייש סדרות סוג ז ב AXN….

אורי 25 ביולי 2017

"זו לא את" לא התייחס לזה שזו לא נימרייה אלא הדרך של אריה להגיד לנימרייה שהיא (נימרייה) השתנתה וללכת עם אריה זה לא מי שהיא היום.
זה חזרה לשיחה של אריה עם נד בעונה הראשונה וכנראה הדרך של הכותבים להזכיר לאריה שגם היא "לא היא" ואין לה מה לחפש בווינטרפל.
אני צופה פניית פרסה דרומה בשבוע הבא

נתי 25 ביולי 2017

2 הסנט שלי:
1. בענייני המנהיגות
א. מעניין שיש כאן יותר ויותר מנהיגות נשית. האם היא שונה במהותה מהמנהיגות הגברית? נראה שממש לו, ואם כבר היא עוד יותר תוקפנית
ואכזרית ממקבילתה הגברית.
ב. גם אני חושב שאתה עושה עוול לג'ון סנואו. ראשית, להשאיר את סנסה עם ליטל פינגר זה יותר בטוח מאשר כשג'ון בסביבה, כי היא מכירה אותו
ולמדה מדרכיו, יותר מאשר ג'ון. יתרה מזאת, השאלה בדבר האצלת סמכויות למשל. עדיין יהיו דברים רגישים שהמנהל ישאיר לו ואת העבודה
המלוכלכת הוא יאציל. וזאת הנקודה שפוספסה כאן בעיניי. עבור סנואו יש מטרה אחת והיא ארגון של העימות העתידי עם ה-whites. בזה הוא
מטפל בעצמו. את הניהול היומיומי של ממלכת הצפון, דבר שגם ככה אינו מצטיין בו הוא משאיר לסנסה, שבה הוא בוטח. החלטה יותר מלגיטימית
גם אם מסוכנת. גם הלורדים שבצפון, כך אני מתרשם, מכבדים את החלטותיו, בעיקר בדרך בה הוא מתקשר אותם אליהם, גם אם אינם מסכימים
איתו, וזו יכולת מנהיגותית לא מבוטלת לכשעצמה.
2. האם יתגלה יום אחד לדאיינריז ע"י ואריז שנד סטארק היה היחידי שהתנגד להחלטה להתנקש בה בעונה הראשונה?
3. גם אני לא אוהב תוך כדי העונה לראות רפרנסים, סקירות הפרקים של היוצרים וכד' (משאירים משהו לאוף סיזון ההולך ומתארך). אולי זה סתם בדמיון שלי אבל מה שאולנה אומרת "את לא כבשה את דרקון" הזכיר לי את טאיווין בשיחתו האלמותית עם ג'יימי בזמן פשיטת עור סוס (או משהו דומה): אריה לא מתעניין בדעתה של כבשה. אבל הוא צריך שהיא תפחד ממנו. מה שמוביל אותי לנקודה העיקרית והמרכזית בעיניי:
4. אני מסכים איתך בהחלט שלאורך כל הסדרה, עניינים מנהיגותיים נידונים בהרחבה. אחד לדוגמה קשור בשאלת אופן השליטה של מלך: מבוסס על פחד, או מבוסס על אהבת ההמון והאנשים אותם אתה מנהיג. אם מצד אחד ניצבים הלאניסטרס, טיירל, הנחשיות (בניגוד אולי לאוברין ודורן, אבל בסדרה הדמויות האלה לא פותחו מספיק), ליטלפינגר אז מהצד השני יש את נד בעבר ג'ון סנואו כיום, המלך מעבר לחומה ששמו ברח לי, ואריז ועוד (האחים בארת'יאון נעו על הסקאלה למשל). פועל יוצא מרכזי בולט הוא שאצל הראשון השליטה היא עבור המלך, שושלתו, שימור הגמוניות עתיקות וכד'. זוהי הצדקת המלוכה ללא קשר לנתינים. אצל השניים שאיפת השלטון היא להיטיב עם הנתינים, המלך כשליח. אגב, השלכה נוספת היא שאלת המוסר. כשמטרה היא להיטיב עם נתינים ממילא מלוכתך שלך לא תכשיר פעולות לא כשרות מוסרית. בניגוד למלוכה כשלעצמה שלמעשה מכשירה מעשית כל מעשה נתעב מבחינה מוסרית (דוגמת החתונה האדומה ועוד).
זה גם נדמה לי הדילמה במובן מסויים בפניה ניצב רנדל טארלי.
אצל דאיינריז, זה בולט מאוד ששני הצדדים מקננים בקרבה. היא רוצה להיטיב מחד, אבל עצם תפיסת השלטון, להחזיר אליה את מה ששיך לה מכוח "הזכות", חזק לא פחות. והפרק אומר שהיא מתקרבת לנקודה בה היא צריכה להכריע באיזה צד היא.
ברור מאוד, שהפרק חותר לכך שהיא כביכול צריכה לקבל הכרעות מה יותר חזק עבורה, ומה יותר נכון.
נדמה לי, שלפחות בדרך בה הלכה הסדרה
השני הוא שאלת המוסריות: פעם אחר פעם

נתי 25 ביולי 2017

נא להתעלם משתי השורות האחרונות…

יוסי מזרחי 25 ביולי 2017

האם טעיתי כשחשבתי שיארה מסיימת את הפרק כשהיא תלויה על חרטום האניה?

אורן השני 25 ביולי 2017

יארה נגררת ע"י יורון למעלה מלך ברגעים אלה ממש.

matipool 25 ביולי 2017

כנראה שאלו היו שתי נחשיות החול.

תומאס 25 ביולי 2017

שתי הנחשיות – כל אחת עם הנשק שלה: אחת תלויה מהשוט והשנייה משופדת ע"י חנית.

סימנטוב 25 ביולי 2017

סיכום מעולה! וציון של ראש העיר של מבולטימור העלה חיוך

עובר אורח 25 ביולי 2017

איזה כיף שיש את הסיכום שלך. נורא מבאס אחרי שמסתיים פרק כל כך מהנה להיכנס לכל מיני כתבות ולראות איך כולם חובטים בסדרה.
מה שכן, חן חדד כתבה משהו מעניין בהארץ – יש משמעות לאיך שסנסה אוספת את השיער שלה. זה משהו שסופי טרנר הזכירה בראיון.
כשסנסה היתה במעלה מלך היא אספה את השיער בצורה שנוהגים שם, וכשהיא הגיע לצפון היא אספה את השיער כמו קייטלין סטארק. היא מנסה להידמות לאנשין שהיא מכירה ומעריכה וזה מתגלם בתסרוקת שלה. בעונה הנוכחית היא אוספת את השיער בשתי צמות מעל שיער פזור, כמו שסרסיי אהבה לעשות.

אורן השני 25 ביולי 2017

אריאל, מה לגבי פוסט פנטזי משחקי הכס? :)

אבי 25 ביולי 2017

ברור שג'ון מכור לסיכון ואולי אפילו יש לו משאלת מוות – אבל ההחלטה שלו רציונלית, מוצדקת והגיונית לחלוטין – והוא גם נימק אותה היטב ובצורה משכנעת. למה לא קנית את ההסבר שלו? האם מנהיגות צריכה להעדיף את הטווח הקצר, את אהבת הקהל ואת ההישרדות האישית על פני הטווח הארוך וטובת הכלל?

איציק 25 ביולי 2017

אתה לא רואה זאת אפילו בפוליטיקה הקרובה?

אריאל גרייזס 25 ביולי 2017

קניתי את ההסבר שלו לגמרי – זה פשוט החלטה מאוד בעייתית לטעמי. למשול אומר גם להתעסק עם פוליטיקה, סנו מתעלם מזה לגמרי

MOBY 25 ביולי 2017

ג'ון סנאו ימות עוד לפחות פעם אחת עד סיום התוכנית.
אני לא סגור על זה האם הוא יקום שוב לתחיה…..
ואחרי קריאה של התגובות, שלטון הנשים הוא לא פחות מבחיל משל הגברים.
סרסיי מבצעת את הציווי של המלך המשוגע, בקורטוב של תוספות מבית מדרשו של הדרור העליון יחד עם גילוי עריות וחיסול המלך/ימיני המלך .
משפחת החול של דורן מתעללות עד מוות בנכה/ילד תמים/ואיש אצולה חדש ושכיר חרב ישן בלי בעיות ושורפות לנו את הזמן עם קו עלילה לא חשוב שיסתיים בפרק הבא או הבא אחריו. וכמובן הורגות את מרסאלה אולי הדמות הכי תמימה בסדרה.
סנסה מבצעת ברמזי את מה שרמזי מבצע באחיו החורג ואימו החורגת. בתוספת אין לה בעיה להקריב את אחיה החורג למען השלטון בווינטרפל.
אריה היא בכלל רוצחת מבשלת משפדת ומרעילה אנשים על ימין ועל שמאל (לא ראיתי מקבילה גברית לנושא הבישול וההרעלה, היא ממש דומה להאונד…)
הטיירלית הזקנה מרעילה את המלך.
הטיירלית הצעירה מחליפה טוענים לכתר כאילו היו גרביונים.
דאיניריז – חיסול האח, חיסול הבעל, זריקה של מאהבים צעירים ומזדקנים לצידי הדרך לאנחות, דרקאריז על ימין ועל שמאל.

שי ס. 25 ביולי 2017

הסדרה נקראת שיר של אש וקרח, ג׳ון סנו הוא אש וקרח, הוא הגיבור, במקסימום הוא ימות בסוף וייציל את העולם או משהו

עירן 25 ביולי 2017

מתי מתחילים לזהות בבירור שלסדרה מתחילה להיות בעיה ? כשהניתוח/פרשנות שלה (גם כאן וגם אצל שטנדל, שניהם מצויינים) מתחיל להיות (הרבה) יותר מעניין מהעלילה עצמה.

אמיתי 25 ביולי 2017

בגדול יש בזה משו אבל הפרק של אתמול דווקא היה טוב. החלקים על הלוח סופסופ זזים

רן הנרגן 25 ביולי 2017

רק אני חושב שלסאנסה יש חשבון פתוח עם ביליש על ששלח אותה לזרועותיו של ראמזי?

Handsome Dick Manitoba 25 ביולי 2017

ג'ון הוא היחיד ששולט מבלי שהוא באמת רוצה לשלוט, לטוב ולרע – בתקופה סופר-צינית בתרבות, של סדרות שמלמדות אותנו שהדרך היחידה לנצח היא לבטל לגמרי ערכים אנושיים לטובת האינטרס האישי (בית הקלפים כמובן, וגם בוס או אפילו ויפ, העונה המוזכרת לעיל של הסמויה.. ושאר המלכים במשחקי הכס) הוא מתעקש להשאר נאמן לעצמו, ויש לזה מחיר כשהוא פועל כלוחם בזמן שהוא צריך לפעול כמנהיג. הסדרה שואלת אם מנהיג טוב יכול להיות אדם טוב, או צריך לשחק לפי חוקים אחרים.

ניק 25 ביולי 2017

טוב את נושא ההפחדה העתיקו פה בצורה בוטא מאוד מביבי שלנו (אירן, ערבים נוהרים וכו')…

מה שהפריע לי זה שפמליית דאניריז לא ידעו כלום על סנואו, כאילו יש לכם את הרכלן הכי גדול בממלכה ולא שמעתם על זה??
עוד דבר שקצת תלוש (יותר קשור לפרק הקודם) זה שסם בביקור אחד באגף הסגור של הספרייה (שאגב אם הוא כל כך סודי וממודר אז איך אין שם שומר?) מוצא את הפתרון לכל בעיות היקום של הממלכה בלי שאף אחד לא הצליח לעלות על זה לפני

ק. 26 ביולי 2017

יופי של סיכום, גם מרחיב את נקודת המבט וגם מצחיק לפרקים

אלון 27 ביולי 2017

סקירה מעולה ושרשור תגובות מופתי.
עשיתם לי את הישיבה של הערב
(אתה חייב למצוא לעצמך חיים, אלון)

Comments closed