אש, קרח ומה שבינהם – יומן משחקי הכס (ע' 7 פרק 3)

שאלות על מוסר ובחירה חופשית

איך לעזאזל מסכמים כזה פרק? אירוע רודף אירוע ונדמה שיש כל כך הרבה דברים לדבר עליהם. אני יודע שיש לא מעט ביקורות על העונות האחרונות אבל נראה לי שדווקא המעבר לעונה עוד יותר מתומצת של שבעה פרקים בלבד מצליחה להוציא מהם את המיטב.

כן, פרק אחד אלינה טיירל (לא את אלינה, לא!!!) נמצאת בדרגונסטון ופרק אחריו כבר היא יושבת בבטחה (?) בהייגארדן, ג'ון סנו מגיע מווינטרפל לדרגונסטון תוך כלום זמן (זוכרים שלאריה לקח שתי עונות להגיע ממעלה מלך לתאומים, חצי הדרך לווינטרפל) וז'ורה מורמונט הופך מחולה אנוש לבריא כמו שור בטווח של דקותיים. אבל האמת, למי אכפת? בטח לא לי. העניינים זזים בקצב הרבה יותר מהר עכשיו וכמות ההתרחשויות בפרק אחד שווה לפעמים למה שהיה קורה בעונות קודמות בחצי עונה. רק תסתכלו למטה את רשימת הדברים שבקושי הספקתי לדבר עליהם. במידה רבה, זה מזכיר את העונה הראשונה שבעיניי היא עדיין הכי טובה בסדרה.

got7.3jondany.0

בכל מקרה, החלק המרכזי בפרק הזה היה כמובן המפגש המצופה מאוד בין האש לקרח, בין ג'ון סנו לדנאיריז טארגריין. תראו את התמונה למעלה ואז תתבוננו עליה שוב. כמה ציפינו לה? מתחילת הסדרה בערך. אבל כדרכה של הסדרה, היא לא תמיד מגשימה את משאלות ליבנו. מי שציפה לניצוצות ו"הם חיו באושר ועושר" התבדה מהר מאוד. למעשה, למה היה אפשר לצפות ממפגש בין שני הפכים כל כך גדולים אם לא התנגשות ראשים? כבר בפרק הקודם רציתי לכתוב (ולצערי שכחתי, אז אין לי הוכחה לכך) שהיה הבדל די גדול בין מה שדאניריז ביקשה מטיריון שישלח בעורב לג'ון סנו לבין מה שסנו קיבל. דאניריז אמרה במפורש לטיריון לכתוב שסנו צריך לבוא ולכרוע ברך אבל ב"מברק" שג'ון קיבל לא היה אפילו רמז לכך. כמובן, טיריון לא טיפש. הוא ידע מצוין שאם זה מה שהוא יכתוב במברק, אין סיכוי שסנו יבוא.

וכצפוי, גם כשהוא מגיע, סנו מסרב לכרוע ברך. שזה כביכול מוזר מאוד. הרי ראינו אותו מוכן לוותר על הרבה מאוד דברים בשביל להילחם נגד המהלכים הלבנים, כולל מה שבסופו של דבר הביא למותו. כריעת ברך קטנה, זה מה שמפריע לו?

אפשר לראות את סנו באמת מתלבט. הוא לא עשה את כל הדרך הארוכה הזאת כדי לחזור בידיים ריקות. אבל אני חושב שיש שתי סיבות טובות מאוד לג'ון לא לכרוע כרגע. הראשונה והפרקטית היא שגם כריעת ברך לא תשכנע את דאינריז בקיומם של המהלכים הלבנים (דרך אגב, את רוכבת על דרקונים אבל מתים מהלכים זה איפה שאת מותחת את הגבול?) ועל כן אין שום טעם לוותר על מה שהוא אולי הקלף היחיד שיש לך במשא ומתן כרגע.

אבל לדעתי יש פה משהו מעבר. ג'ון, בואו נזכור, הוא שליט "אולד סקול". הוא יהיה מוכן לוותר על הכבוד או על הבטחון שלו כשזה נוגע בו עצמו או בדברים שהם בתחום אחריותו. כמפקד המשמר הוא יכניס את הפראים לתוך ווסטרוז כי זה בסמכותו. בתור מלך בצפון הוא ימחל על כבודו ויילך לדבר עם דאניריז למרות הסיכון – סיכון שהוא לוקח על עצמו בלבד. אבל התואר – "מלך בצפון" – זה לא משהו שהוא לקח לעצמו אלא תואר שניתן לו על ידי האבירים שלו. זה לא תואר שהוא מרגיש שהוא יכול לוותר עליו בעצמו. ג'ון מזכיר לי לא מעט את שאול המלך שהלך לחפש אתונות ומצא מלוכה. הוא לא רצה את זה ועל כן הוא גם לא יכול לוותר על התואר – אפילו לא בשביל הנעלה במטרות.

sophie-turner-as-sansa-stark-with-aidan-gillen-as-peter-baelish-in-a-still-from-episode-3-of-got-s7

כל כך שמחנו על המפגש בין דאניריז וג'ון סנו שכמעט שכחנו מפגש מרגש אחר – זה של סאנסה עם בראן, אותו היא לא פגשה מאז הפרק השני בעונה הראשונה, אללי, אין כמו מפגשים בין סטארקים בשביל הלחלוחית בקצה העין. אצל כולם חוץ מאצל בראן סטארק, מסתבר, שהפך לאדם אחר לגמרי. כמו אטלס, הוא סוחב את כל העולם על כתפיו.

המפגש עצמו בהחלט מעניין (אולי כשאריה תגיע לווינטרפל נקבל קצת דמעות) אבל אל תתנו לו להאפיל על השיחה של סאנסה עם ליטלפינגר שקדמה לו. ליטלפינגר קצת מזכיר לי את לארי בירד. כן, לארי בירד, שהיה ידוע כאחד הטראש טוקרים הגדולים בתולדות המשחק, היה נוהג לפעמים להגיד לשחקנים ששומרים עליו בדיוק איזה מהלך הוא הולך לעשות – ואז מבצע אותו. גם ליטלפינגר, ייאמר לזכותו, מזהיר לפניי שהוא מבצע. "כולם חברים שלך וכולם אויבים שלך" הוא אומר לסאנסה, בדיוק כמו שאמר לאביה לפניה – "אל תסמוך על אף אחד" (במידה רבה, כל העונה הזאת היא התכתבות ארוכה עם העונה הראשונה). סאנסה היא לא אבא שלה, כמובן, ויש לקוות שהיא תיקח את העצה של ליטלפינגר בהרבה יותר רצינות. במיוחד כלפי ליטלפינגר עצמו.

החלק הכי מעניין אולי באפיזודה הזאת לטעמי היתה הדרך שבה ליטלפינגר תיאר בפני סאנסה את הדרך להמנע מטעויות – תדמייני כל דבר שיכול לקרות ואז שום דבר לא יפתיע אותך.  במידה רבה, המונולוג הזה של ליטל פינגר הזכיר לי את מה שאני מחשיב אולי כספר המדע בדיוני הכי טוב אי פעם, "חולית", כמובן. בספר, פול מואד'דיב הופך לנביא תחת השפעת הסם ובעצם יכול לראות כל מה שהולך לקרות. כשהוא מנסה לתאר את זה, הוא מספר שהוא יכול לראות לאן כל שביל עתידי הולך וכל פיצול שלו. הוא לא יודע לחזות את העתיד בודאות, רק להגיד לאן כל בחירה תיקח אותך – מה שהשאיר לו רק נתיב אחד מעורפל ללכת בו כאשר כל שאר הנתיבים הובילו לאובדן. החיבור להמשך הסדרהשלנו  נעשה בדיוק שתי דקות אחר כך כאשר בראן, על תקן מואד'דיב, אומר לסאנסה שהוא יודע הכל וראה הכל.

כמובן, אם הוא נע על ציר הזמן זה אומר שהוא לא רק ראה את העבר אלא גם את העתיד, מה שמעלה את השאלה – אם כבר ראית את העתיד, כמה בחירה חופשית יש לך בדיוק? ומה כבר אתה יכול לשנות בו?

אני מאמין שהפתרון לשאלה הזאת יהיה דומה לזה של חולית. כלומר, בראן רואה את הנתיבים האפשריים בעתיד אבל רק אחד מהם מוביל לפתרון הרצוי. בראן בסופו של דבר יצטרך להיות זה שינווט את החלקים לכיוון של הפתרון היחיד האפשרי – ומכאן חשיבותו הרבה להמשך הסדרה.

Ellaria-and-Tyene

ועכשיו בואו נדבר על נקמה. שתיים כאלו מתקיימות בפרק הזה. הראשונה, כשסרסיי נוקמת על מות ביתה על ידי נשיקת מוות לביתה של אילרייה סאנד ומקיימת את הציווי הפשוט של "עין תחת עין". השניה מתרחשת בסוף הפרק כאשר ג'יימי משקה את אלינה טיירל (לא אלינה, לא!!!) רעל במה שמתברר בדיעבד כנקמה רטרואקטיבית על מותו של ג'ופרי (וסוף סוף אנחנו יודעים בודאות מי אחראי למוות שלו).

יש משהו מאוד מפתה בנקמה. היא אולי לא תחזיר לחיים את אלו שמתו אבל היא מאפשרת קתרזיס מסוים. סוג של סגירת מעגל. כמובן, מי שחושב על זה טיפה מבין שהמעגל אף פעם לא באמת נסגר. שימו לב למעגל העכשווי – סרסיי הרגה את הבת של אליריה סאנד כי זו הרגה את מירסלה, הבת שלה. אליריה סאנד הרגה את מירסלה כי ההר, תחת הפיקוד של סרסיי, הרג את המאהב שלה אוברין. ולמה אוברין בכלל הלך לקרב הזה? כי הוא רצה לנקום את המוות של אחותו אליה שנהרגה ונאנסה על ידי ההר. נקמת דם על נקמת דם על נקמת דם שאף פעם לא באמת מסתיימת.

נקמה היא אולי רעיון יפה על הנייר, אבל כמו שפמבלטון (אני חושב) אמר פעם ב"רצח מאדום לשחור" – טינה היא גלולת רעל שאתה לוקח בעצמך ומקווה שהשני ימות. לנקמה אין שום ערך חוץ מאשר פורקן רגעי.

דבר נוסף שחשוב לומר על נקמה מהסוג של סרסיי (וכמובן של אילריה לפניה) זה שהיא לא מוסרית. מה שאוברין מרטל רצה לעשות היא נקמה שעוד אפשר לחשוב שיש בה סוג מסוים של מוסר (ואם היה לי כח הייתי גם דן בה בהקשר של הדרישות לעונש מוות למחבלים בשבוע האחרון). מישהו רצח את אחותו והוא רוצה להרוג אותו בחזרה. אבל מה שאיליריה וסרסיי עושות – הורגות את הילדים של- כדי לנקום בהורים – זאת לא נקמה שמוגשת קרה, זה סתם רצח בדם קר. זה לא מקרה, אני חושב, שבסצנות בפרק הזה בין ג'ון לדאניריז הם מקפידים להגיד אחד לשני שהם לא מענישים ילדים על החטאים של האבות שלהם. ג'ון ודאניריז, הם אלו שאמורים להוות את המצפן המוסרי של הסדרה הזאת והם מבינים שילדים לא אשמים במה שההורים שלהם עשו. יש להם הרבה חשדות הדדיים להתגבר עליהם אבל הניגוד בינם לבין סרסיי האכזרית ברור וחד.

הבעיה היא תמיד מה קורה כאשר המוסר פוגש את המציאות. אני חושב שאצל ג'ון אי אפשר לטעות. כבן למשפחת סטארק, הוא יעדיף תמיד את ההחלטה המוסרית על פני זו התועלתנית – לפעמים עד כדי קיצון. אבל אצל דאניריז המצב הרבה פחות ברור. ג'ון משבח אותה על ההחלטה המוסרית לא להרוג אלפים במעלה מלך אבל מה יקרה עכשיו כשכל התוכניות "המוסריות" שלה נתקלו בחומת המציאות ובזו של סרסיי שלה אין שום עכבות מוסריות? ובכלל, האם באמת יש כזה דבר "מוסר" כשעוסקים בענייני מלחמה? מה יותר מוסרי – אלפי אזרחים מתים מהצד השני או מאות חיילים הרוגים מהצד שלך?

מסתבר שכל צבא לוחם נתקל בדיוק באותן שאלות. אולי כדאי שטיריון יכתוב איזה קוד אתי או משהו.

screen shot 2017-07-30 at 103025 pm

עוד מיליון דברים שבטח גם אתם חשבתם:

– קחו את כולם, אבל למה את אלינה טיירל??!!!

– העירה את תשומת ליבי שבוע שעבר הקוראת (ולעתים רחוקות מדי, כותבת) איה שורק שהיוצרים של הסדרה נוקטים פעם אחר פעם עמדה שלילית כלפי הומוסקסואליות, אם זה ההשפלה של לוראס טיירל בסוף העונה הקודמת או אפילו הסצינה הלסבית שבוע שעבר בין איליריה ויארה גרייג'וי שהעונש עליה היה מיידי. אי אפשר שלא לחשוב שיש ממש בטענות האלו כשרואים איך גם בפרק הנוכחי נשיקה בין נשים הופכת לנשיקת מוות ואילו כשג'יימי רוצה להרעיל את אלינה הוא פשוט מוזג לה את הרעל לכוס.

– בראן אומר לסאנסה שהוא צריך לדבר עם ג'ון. אפשר לנחש את מה שהוא רוצה להגיד לו. לא יכולת להגיע לפני שהוא יצא לדרוגסטון?

– מליסנדרה אומרת לואריז שהיא אמורה לבקר עוד פעם אחת בווסטרוז. נותר רק לתהות למה.

– כמעט מאכזב שאחרי הפרידה שלו שבוע שעבר ממיסנדריי תולע אפור נשאר בחיים, אבל לאור ההתפתחויות בצוק קאסטרלי, אפשר לצפות גם למוות שלו בקרוב, נראה לי.

– ושוב מסתבר שטיירון לאניסטר הוא לא המצביא המבריק שהוא חושב שהוא. כן, אתה יודע לפרוץ לצוק קאסרלי אבל אתה הרבה יותר מדי זחוח – ושילמת על כך. כשטיריון יבין שהוא לא הבן אדם היחיד החכם בווסטרוז, מצבו ישתפר בהרבה.

– מה שכן, מסתבר שג'ון סנו, לא הקומיקאי מספר אחד בווסטרוז, מצליח להוציא מטיריון את המיטב. חילופי השנינויות בינהם בתחילת הפרק הזכירו כמה טיריון הוא דמות נפלאה.

– בכלל, היה פרק עתיר הומור, בניגוד די גדול לספרים, יש לומר. אפשר לראות את ההתרחקות של היוצרים מהמקור. אני בטוח שיש הרבה שלא יאהבו את זה, בעיניי זה דווקא מצא חן. במיוחד ההצגה של שני המלכים אחד בפני השני (אלפי התארים של חאליסי לעומת "ג'ון סנו, מלך בצפון")

– למה ג'ון סנו לא מוכן להזכיר את המוות שלו? אחרי שמליסנדרה נזהרה מלהזכיר את זה שבוע שעבר וגם הפעם, די ברור שיש פה דברים בגו.

– שימו לב איך פעם אחר פעם "אביר הבצל" הופך להיות מליץ היושר של הבוסים שלו. פעם עם סטאניס (אז, בבנק הברזל, כזכור) ועכשיו עם סנו. האיש נואם בחסד.  חוץ מזה, סנו, אם כל כך רצית לשכנע מישהו בזה שיש הלכים לבנים, אולי היה כדאי לך לקחת איתך עוד מישהו שראה אותם?

– באמת מזל שטיריון מזכיר לסנו שהיתה עוד סיבה לכך שהוא בא לדרוגונסטון. זה כאילו הוא ממש ידע שג'ון צריך את זכוכית הדרקון.

– למה אלינה, למה??

– רק לי מערכת היחסים בין סאם לגראנד מייסטר מזכירה את זו של הארי פוטר ודמבלדור? בכלל, אני חושב שהייתי מסוגל לצפות בפרק שלם רק של סאם עושה את פרצוף התלמיד הנזוף שלה.

– רעל, כבר נאמר בסדרה לא פעם, הוא כלי המוות של נשים. אבל שימו לב מי משתמש בו בסוף – ג'יימי לאניסטר, פעם הלוחם הכי גדול בווסטרוז. תוסיפו לזה את הסצינה שבה הוא רוצה להחזיר את יד הזהב שלו כשסרסיי מגיעה אבל היא מונעת את זה ממנו (אקט של סירוס)  ומתעלמת מההתנגדות שלו לסקס, ואת יורון שרוצה לתפוס את מקומו במיטה של סרסיי ותקבלו פה שבר כלי של הלוחם האדיר של פעם. הסיפור הזה של ג'יימי בדרך להתפוצץ בדרך זו או אחרת.

– ג'יימי אומר לאלינה שהוא עשה לה מה שרוב סטארק עשה לו ושהוא למד מהכשלונות שלו (וכמובן שאלינה הנהדרת לא מסוגלת שלא לעקוץ אותו – בטח למדת המון) אבל בואו נזכור שרוב סטארק ניצח בכל הקרבות שלו – אבל הפסיד בסופו של דבר במלחמה.

לס מארי ו״המשחק העולמי״
שחיה (סוף)

230 Comments

בני תבורי 31 ביולי 2017

אז הם הזדיינו בסוף?

אסף שלום 31 ביולי 2017

סרסי ואחיה כן… השאלה אם הפעם זה היה הגוף שלה בערום…

אסף שלום 31 ביולי 2017

על פי המפג האחרון בינהם והמבט היא מפנה לגבו נראה לי שמשהו זז אצל אם הדרקונים . לא התאהבות עדיין אבל הציקצוק הזה שפוגשים מישהו עם פוטנציאל. היא שיחקה מצוין בפרק הזה כביכול בטוחה בעצמה ומאד קשוחה אבל לא ממש בעצם

Leonidas 31 ביולי 2017

רצח מאדום לשחור- סדרה ענקית

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

טופ 10 בהיסטוריה לטעמי והמבשרת של הסמויה

red sox 31 ביולי 2017

טופ 1 בהיסטוריה.

נפתלי חד העין 1 באוגוסט 2017

1. הסמויה
2. סופרנוס
3. אוז

לא כולל קומדיות שם סיינפלד עומדת בדד בפסגה

רובי פאולר 31 ביולי 2017

אמן

tazza 31 ביולי 2017

אבל המשפט עם הטינה הוא של בודהה, תקנו אותי אם אני טועה

Lord Anthony 31 ביולי 2017

דבגר נוסף שמעניין זה שקיבלנו נבואות על מוות של שתי דמויות גם מליסנדרה וגם וואריז.

עדי אבני 31 ביולי 2017

פרק מצויין
כמה דברים:
א. לדעתי במקרו בראן מניע את העלילה. לא אתפלא אם בראן הוא זה שגרם למלך המשטגע להשתגע ולעוד היפוכי גורל בגלל חובר יכולתו לשלוט בכוחותיו. מצפה לו תפקיד חשוב בהמשך.
ב. אני בכלל לא בטוח שאילונה טיירל מתה. כבר למדתי שבמשחקי הכס אין מוות אם אין גופה.
ג. כל הסצנה של דאני וג'ון היתה כמו התחלה של קומדיה רומנטית, כשבהתחלה הדמויות לא מסמפטות זה את זאת, אח"כ מתאהבות, אז בא הטוויסט ובסופו סוף טוב.
ד. אני חושב שהתיקון של ת'יאון קרוב. שלקראת סוף העונה הוא יעשה משהו דרמטי שיחזיר אותו מריק לת'יאון. אולי במחיר חייו.
ה. טוב שלא הראו את אריה הפרק. היא צריכה קצת להתבשל עם הלקח שקיבלה מהזאב שלה, ולא אתפלא אם היא תחזור בה ותלך בסופו של דבר למעלה מלך.
ו. היו חייבים לתת לסרסיי לנצח קצת, אבל מראה שנכון לרגע זה היא עושה לדאני מעשה רמזי לת'יאון.

איאן ראש 1 באוגוסט 2017

באמת מוזר שהיתה הזדמנות להראות מוות של דמות ולא עשו זאת, אולי באמת טיירל הזקנה שולפת איזה קלף מהשרוול? ואני חושב שתיאון יהרוג בסופו של דבר את הדוד.

הארי פוטר ודאמבלדור 31 ביולי 2017

או סאם\פרודו וגאנדאלף….

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

אוי אני דביל

איציק 31 ביולי 2017

7. לפי הפוסט שלך, ההרגשה שלי שלליטל פינגר בעונה הבאה מאד יכאב הגב והוא יבלה את רוב הזמן בשכיבה על הבטן ועיסוי.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

איבדתי אותך

איציק 31 ביולי 2017

ההשוואה ללארי בירד.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

הא, יצאתי מפגר פעם שניה היום

מיקו גוטליב אהלן סבבה 31 ביולי 2017

הכותבים לא רומזים שום דבר על יחסים הומוסקסואלים, זה היחס שהם היו זוכים לו בדת ששולטת במדינה בתקופה יחסית חשוכה שהסדרה מבוססת עליה. נכון שיש דרקונים, אבל זאת לא סיבה לעוות את המציאות.
חייב להגיד שהשיפורים הטכנולוגים עזרו מאוד לסדרה לרוץ. הרבה יותר קל להלחם כשיש לך מזל"טים שרואים את תנועת האויב ויכולת לשנע אלפי חיילים וסוסיהם על רכבות לאורך ווסטרוס. אני מניח שעיקר המימון הגיע מבנק הזהב בבראבוס.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

היה לי את הדיון הזה עם איה בשבוע שעבר ולמרות שאני לא מסכים איתה על הכל, אני כן חושב שיש הרבה במה שהיא אומרת על נקיטת העמדה של היוצרים פה. אני מזמין אותך לעיין בדיון הזה:
https://twitter.com/aya_sorek/status/889775865957142529

מיקו גוטליב אהלן סבבה 31 ביולי 2017

חושב שהדעה שלך די סבירה.
זאת רק הוכחה לכך שכל אחד רואה מה שהוא רוצה.

צחי לוז 31 ביולי 2017

ועוד שאלה מעניינת (באמת היה פרק עם המון התפתחויות): איזה מידע מעניין סאם עומד לגלות במגילות שהוא הולך להעתיק?

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

וואלה, לא חשבתי על זה

איאן ראש 1 באוגוסט 2017

גם חשבתי על זה (מה שאומר שזה לא יקרה).

אמיתי 31 ביולי 2017

איזה פרק בפאסטפורוורד.. זה היה אפילו מוגזם. אנטיתזה לקצב של רוב העונות עד עכשיו.
המפגש של חאליסי עם גון סנו היה די מאכזב. פארווה.
מה שהכי חסר לחברה שם בצבא של חאליסי ובכלל זה מודיעין. ממש ועדת אגראנט

tazza 31 ביולי 2017

לא מודיעין אלא עבודת מטה.
טיריון מפקד מדרגונסטון, ג'יימי מפקד בשטח, וגם כאשר נמצא במעלה המלך יש לו גנרלים מעולים תחתיו שעושים בשבילו את העבודה. שנית, כוחות לאניסטר היו צריכים להיערך למתקפה והיה להם הרבה זמן לזה, דאינריז הייתה צריכה לגלות יוזמה. לכן המלכודת של ג'יימי הייתה יחסית קלה לביצוע מהרגע שהבין שהם הולכים על צוק קאסטרלי.

אמיתי 31 ביולי 2017

משה דיין אהלן ערב טוב (-:

yaron 1 באוגוסט 2017

לגמרי חוסר במודיעין ולגמרי נפילה בתסריט, אי אפשר להעביר ככה סתם צבאות אדירים בלילה אחד בהיר.
דרך אגב, לממשלת גולדה לא היה חוסר במודיעין אלא חוסר רצון להתמודד איתו.

יוני 1 באוגוסט 2017

מה בעלילה גרם לך לחשוב שזה ״בוקר למחרת״ ולא ״בוקר בעוד שבועיים״?

MOBY 31 ביולי 2017

עכשיו אין מניעה לאיחוד (המרגש?) של בית לניסטר. האחים יכולים לשבת ולשוחח עם האחות.
ג'ון צריך להביא הוכחה לדרום הקרוע לגבי החברה בלבן. אז החצים של תנועות הצבאות ינועו לכיוון החומה.
אריה תחזור הביתה, מישהו צריך לחבר את בראן עם ג'ון וזה כנראה לא יקרה בוינטרפל.
משעשע ליד, דרקונים יש, קשקשת אפורה יש, אנשים יוצאים מאש יש, חזרה מהמתים יש (ההר) ויש (ג׳ון והאחווה) , הלכים לבנים? צבא המתים? לא זה משהו בלתי אפשרי!

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

חוץ מזה שטיריון הרג את אבא שלהם, לא אין מניעה..

עדי אבני 31 ביולי 2017

שכחת דבר חשוב- טיריון גלה ממעלה מלך משום שכל החצים הופנו אליו ואל סאנסה ברצח ג'ופרי. זאת הסיבה שסרסיי רצתה במותו עוד לפני שהרג את אביו.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

לא שכחתי בכלל. אבל אחרי שהוא הרג את אבא שלהם, לא נראה לי שהדרך חזרה פתוחה

MOBY 31 ביולי 2017

האבא שגזר עליו גזר דין מוות. שיבש ראיות ולקח את האישה שאהב?
האח לפחות נראה שיסלח לו (בודאי ברון ישמח לחדש את קו הידידות המתחמם. והאחות? הנבואה אומרת שסופה קרב, לא?
בפרק הבא מקסימום זה שאחריו נראה לי שנפגוש את צבא המתים על החומות או בקרבתם.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

ההימור שלי זה שהפרק האחרון בעונה יראה את החומה נופלת. חוץ מזה, אין לי שום מושג מה יקרה. ההגיון אומר שסרסיי לא גומרת את העונה אבל עד עכשיו דברים לא הולכים בדיוק לפי הציפיות

אורן השני 31 ביולי 2017

הלוואי שתיפול, אולי זה כבר יזיז שם למישהו. לגבי סרסי היא מחזיקה את הסדרה בבט"ש אבל זה נראה שג'יימי יתהפך עליה מתישהו.

ניתאי 31 ביולי 2017

זה גם הניחוש שלי לגבי סרסיי. הרימו אותה ככ גבוה שהיא חייבת ליפול.

איציק 31 ביולי 2017

אי אפשר עכשיו להרוג את סרסיי, אחרת מה, יורון סתם בשביל הכייף עשה את מה שעשה?

אורן השני 31 ביולי 2017

אפשר לא לאהוב אותה אבל אי אפשר שלא להעריך אותה :)

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

דווקא יורון בוגד בסרסיי בסוף נשמע כמו אחלה תסריט. כולם מזהירים אותה שהוא לא נאמן, הרי. והיתה לו פעם תוכנית להתחתן בכלל עם דאניריז

אורן השני 31 ביולי 2017

זה כבר שלושה תסריטים אפשריים למותה של סרסי (כולל קרב חורמה עם דאינריז ולא כולל האפשרות שתשרוד איכשהו) שגם כל שילוב שלהם ביחד ייתכן. הימור נועז, גם היא וגם יורון ממשיכים איתנו לעונה האחרונה.

שימי 1 באוגוסט 2017

החומה לא תיפול, ההלכים יעקפו אותה ממזרח. הקרח כבר מכסה את כל הים באזור הזה. יש לזה רמז בפתיח.

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

כן, מכיר את התיאוריה הזאת – לדעתי עושים לנו פה טריק

אמיתי 1 באוגוסט 2017

ממש קו מאז׳ינו

דן דן 31 ביולי 2017

הרג את אבא שלהם ומייעץ לאויבת מספר אחת שלהם נכון לעכשיו (ועזר לה לכבוש את טירת המשפחה שלא נכבשה מעולם), חוץ מזה הכל טוב

ערן (המקורי) 31 ביולי 2017

יוצרי הסדרה היו צריכים לאזן בין ״לא כוחות״ בתחילת העונה- דאינריז עם צבא + דרקונים + צי + בריתות מכל כוון, נראתה חזקה בהרבה מסרסיי (גג 3 ממלכות מתוך 7).
אך המהירות וקלות בה דאינריז מוכה ומובסת מדהימה.
אין לך מודיעין? ומה בכלל עושה לורד ואריז שזו התמחותו? כמה פעמים תופתעי מהתקפות בזק – מירין, ים, היי גארדן? או מעורמה (קאסטרלי רוק)?
וכמובן רואים שוב שבהיעדר סר ג׳ורה אין אדם אחד שמבין אסטרטגיה בחצרה של המלכה דאינריז. טיריון טוב בדיבורים ופוליטיקה, לא בגייסות ומלחמות.
מנגד, סרסיי, שעשתה לאורך כל הסדרה כל טעות אפשרית בגלל שפעלה מיצרי נקם ורשעות בלבד – ובכך לא היתה דומה כלל לאביה – פועלת נכון. כולל מול בנק הברזל.
וכשאנו מבינים שגם הדרקונים של דאינריז כנראה לא חסינים,פתאום הסיכויים של סרסיי נראים הרבה פחות גרועים.
אחלה בילד-אפ לקראת הקליימקס.

אביאל 31 ביולי 2017

ערן – אני עדיין חושב שהדרקונים + הדותרקים יוכלו להביס את הלאניסטרים.

ארז (דא יונג) 1 באוגוסט 2017

בונים את הרקע לחזרה של ג'ורה. בכל ממשלה מתוקנת גם טיריון וגם ואריז היו צריכים להתפטר. מילא ההתעקשות וחוסר ההבנה לגבי צוק קאסטרלי – אבל לא להגן על עתודות הזהב של בני בריתך החלשים? ויותר מזה – צבא לאניסטר מתנייד עד להייגארדן בלי שאף אחת מהציפורים של ואריז תצייץ?

yaron 1 באוגוסט 2017

ההגיון אומר שהציפורים צייצו והוא נדם.
לא מפתיע במיוחד.

אבי 1 באוגוסט 2017

דניאריז מנהלת גרוע את המלחמה. פשוט בזבוז סדכ. במקום לנחות איפשהו ופשוט לגרוף פנימה היא מתפזרת. יש לה כוח מושלם. רגלי, רכוב ואווירי ואפילו היה לה צי ימי. כל אחד מהם בפני עצמו הוא פגיע. יחד הם בלתי עצירים. כל עוד הם קרובים… הרכב יכול לאגף ולשנות תמונה בכל קרב. הרגלי יכול לשרוד קרבות ארוכים ולרתק את האויב. הימי יכול לחסום גישה מהים. והדרקונים יכולים להכריע כל מוקד עם כוח האש שלהם. במקום דניאריז פועלת כמו מחיר מיושן ששולח כל כלי להתרסק בנפרד. מרוב אסטרטגיה ותחכום היא תאבד הכל. הריח ברור שיורון איכשהו ישתלט או יפגע הדרקונים שלה כשהם יעמדו מולו בדד.

איציק 31 ביולי 2017

כל אלו שרואים את כל הנתיבים האפשריים של העתיד, למה הם לא משתמשים בטכניקה כמו ב"קץ כל זמן" של אזימוב. עושים שינוי קטן, לשבור גלגל בעגלה כדי שתצא באיחור, שליחת עורב עם פתק ריק, משהו ממש קטן אבל שישנה את מסלול ההיסטוריה לנתיב הרצוי, ולא לאיזה אסון קולוסלי. במקום זה הם רק מספרים שהם רואים דברים, ממליצים על פעולות גרנדיוזיות עם המון סכנות בדרך. נורה מסורבל ולא אלגנטי. ואני מדבר על כולם, עורב בעל שלושת העיניים, המכשפה האדומה, כולם רואים וכולם מבולבלים ומבלבלים.

ישראל 31 ביולי 2017

רק דבר קטן – אולנה הודתה מזמן, בפני מרג'רי, שהיא זו שהרגה את ג'ופרי כי היא בחיים לא היתה נותנת לה להתחתן עם כזה מנוול.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

זה נכון, אבל היו עוד שכביכול אמרו שעשו את זה, כולל ליטלפינגר אם אני זוכר נכון. היה עדיין בלבול מסוים

רובי פאולר 31 ביולי 2017

אם אני לא טועה, בייליש היה המבצע אבל הרעיון היה של אלינה או אילנה או אלונה או איך שקוראים לה

אורן השני 31 ביולי 2017

0/3 :)

תומר חרוב 1 באוגוסט 2017

הם שיתפו פעולה. אילנה אומרת למרג'ורי שהיא דאגה לה שלא תתחתן עם ג'ופרי הקאנט ושהיו לה שותפים ואז יש קאט לבייליש.

Ahak 31 ביולי 2017

אחלה סיכום. כמו שאמרת, ההומור והעקיצות הוסיפו המון לפרק, מקווה שימשיכו בקו הזה, כי העונות הקודמות לעיתים היו רציניות עד כאב.

נ.ב.
אולנה טיירל, לא אלינה

tazza 31 ביולי 2017

הערה על הזמנים בסדרה, כי התלונות בנושא כבר הגדישו את הסאה:
1) בחייאת, יש הפרש זמן בעולם הסדרה. כלומר לאלינה טיירל ברור שלקח זמן, וזה הזמן בין הפרקים.
2) הצי של תיאון הושמד קרוב לדרגונסטון, הצי של גריי וורם שתקף את צוק קאסטרלי היה צריך להקיף את רוב היקפה של היבשת, מדרגונסטון, מתחת לסאסנפיר, אולדטאון ואז לצוק קאסטרלי. חשוב לשים לב לזה.
3) תעשו חישובים לבד. יש המון מידע על העולם, ומי שלא טורח לעשות חישובי מרחקים (ידוע שמרטין כן עשה את זה בארבעה ספרים הראשונים וכנראה גם בחמישי שלו מאחר והם אותו זמן אך עלילות שונות ומקבילות) שלא יטיף.
מצטער על הבוטות אבל הצופים עוברים סף של בכיינות שמעכיר את חווית הצפייה והדיון בסדרה.

tazza 31 ביולי 2017

וחשוב להוסיף- הביקורת שלי היא דווקא לא בעיקר אליך אריאל, וסחתיין על עוד טור נהדר :)

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

בוא נגיד שכל הבכיינות מסביב לסדרה כבר מזמן עברה את הגבול. כן, זאת כבר לא הסדרה של מרטין, תתגברו. אני רק רוצה להזכיר שכל ספר של מרטין הוא באורך אלף עמודים שברובם התקדמות העלילה היא אפסית. הספר הרביעי, ובמידה מסוימת גם החמישי, הם הדבר הכי מייגע ביקום. אז הזמנים לא תמיד בדיוק מסתדרים והעבירו חלק מהם במהירות, זה בסדר גמור. גם לא צריך לחשוב שהכל מתרחש בדיוק במקביל. סאם באולדטאון אנחנו רואים הפרש של יום בין מה שקרה בפרק הקודם למה שקורה הפעם, עם אולנה טיירל יש הפרש של חודשים. לא קרה כלום.

אבי 1 באוגוסט 2017

סתם לידע כללי: ב"אנה קארנינה", שנחשב לאחד הרומנים הכי גדולים אי-פעם, יש חוסר התאמה בין הזמנים של שני הזוגות הראשיים (אנה ו-ורונסקי – קיטי ולוין) – ושם כולה היה צריך לתאם בין שני זוגות בסך הכל, ולא בין עשרות דמויות שונות. אם סלחו לטולסטוי, אפשר לסלוח גם כאן.

איציק 1 באוגוסט 2017

סתם לידע כללי, רומן בלתי נסבל, נמתח כמו מסטיק, אי אפשר לשרוד אותו. איך בכלל שמת לב לזמנים אצל טולסטוי.
בו נחזור למשחקי הכס.

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

וואו, כמה שנאתי אותו

איציק 1 באוגוסט 2017

אני לא שרדתי אותו עד הסוף.

עדי אבני 1 באוגוסט 2017

מחכה שהיא כבר פאקינג תרד מהרכבת

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

כל כך שמחתי כשהיא התאבדה..

אורן השני 1 באוגוסט 2017

"רומן בלתי נסבל" – זהו איציק נחשפת, הלכלוך מתחיל לצאת.

איציק 1 באוגוסט 2017

אני זוכר איך מטולסטוי עברתי לדוסטויבסקי, אז אם אנה קרנינה היה החאט, אז שם קיבלתי את העונש. אבל אז עברתי לבוגקוב וזה היה התגמול הענק על הסבל שנגרם לי.

אורן השני 1 באוגוסט 2017

עזוב, לא הבנת… (רמז: לא הרומן הזה)

איציק 1 באוגוסט 2017

הבנתי, אבל למה את רוצה בכח להכניס ראש חולה למיט(ת)ה בריאה?

אורן השני 1 באוגוסט 2017

רק רציתי לפרסם לכל את המסרים הסמויים שלך.

איציק 1 באוגוסט 2017

הבנתי, המסרים שלי הם גלויים, ככה אף אחד לא חושד בהם.
כמו שבתי קלמנוביץ'.

אורן השני 1 באוגוסט 2017

הוא זכאי

איציק 1 באוגוסט 2017

מי מהם?

אורן השני 1 באוגוסט 2017

שבתאי כמובן. זו עלילת דם של אמריקקים

רומן 1 באוגוסט 2017

נאלץ להסכים איתך בלב כבד.

איציק 1 באוגוסט 2017

תנחומי, אשתדל שלא יקרה יותר.

yaron 1 באוגוסט 2017

אריאל, לא יודע על איזה בכיינות אתה מדבר, אצלי זאת פעם ראשונה ובגלל הפרק הזה שהוא אחד המאכזבים לדעתי.
כל הסדרה מבוססת על תהליכים ופתאום מסתבר שאפשר לכבוש מדינות בין ארוחת הצהריים לתה של ארבע..היתה הרגשה שג'יימי יוצא מהמיטה, כובש מדינה וחוזר לארוחת בוקר.
למתים המהלכים לוקח כמה פרקים להגיע לחומה.
לאם הדרקונים לוקח כמה עונות לבנות צבא ולחצות אוקיינוס.
בכלל, פתאום היא טירונית פוליטית וצבאית…
אפשר להמשיך עם דוגמאות עד מחר.
מצטער, משהו בפרק הזה התפספס.

איציק 1 באוגוסט 2017

עונות קצרות, דוחסים יותר לפרק, אם היה להם תקציב גדול יותר היה אפשר לפרוס על יותר פרקים.

Ollie Williams 1 באוגוסט 2017

בספק שתקציב זו הבעיה שם

איציק 1 באוגוסט 2017

זה היה בציניות.

Ollie Williams 2 באוגוסט 2017

ועוד היה נראה לי שבדיבורים על משחקי הכס מנגנון הסרקזם שלך נפגם ;)

איציק 2 באוגוסט 2017

יתכן, אבל לא עד כדי כך ;)

אורן השני 31 ביולי 2017

בכיינות? להטיף? לקחת קשה. אתה גם לא חייב להתייחס לכל תגובה. עכשיו תסביר לי, איך בדיוק ג'ון סנואו שיגר את עצמו לדרגונסטון? למרות שהקטע עם הunsullied יותר הזוי. איך אמרת – תעשה את החישוב.

tazza 31 ביולי 2017

כי ווינטרפל ודרגונסטון לא כאלו רחוקות. פתח מפה:
יש דרך ישירה ונקייה מווינטרפל לנמל הלבן, משם בשייט (מאוד מאוד מאוד מהיר, למשל בספר הראשון קייטלין וסר רודריק ברחו ממעלה המלך מהר מאוד דרך ספינות כאלו) לדרגונסטון. מיותר לציין שבימי הביניים יש תחנות להחלפת סוסים עייפים ברעננים.

אורן השני 31 ביולי 2017

אני מכיר את המפה, לא מסכים אבל נגיד. שוב, זה עוד פחות מופרך לעומת המסעות בים מסביב לכל היבשת שעברו הunsullied ויורון שעוד לא החליף תחתונים וכבר הגיע להשמיד להם את הצי. פשוט נזכרו שם שהסדרה צריכה להיגמר בקרוב.

tazza 31 ביולי 2017

יורון כנראה פיצל את הכוחות, חלק שלח למזרח היבשת, חלק השאיר בפייק. מפייק קל לצי שלו להגיע לקאסטרלי.

אורן השני 31 ביולי 2017

אולי. עדיין לא מסביר את שאר המסעות שפעם לקחו הרבה יותר, או שבראן חי וקיים ובדרך ואת זה אף אחד לא טורח להודיע לג'ון וסאנסה. גם היו עוד דברים שאני כבר לא זוכר. בכל מקרה הדברים האלו די בולטים העונה אז לא חושב שלהצביע על בעיות לוגיות זה בכיינות או הטפה, אולי קצת טרחנות.

Lord Anthony 1 באוגוסט 2017

בדקתי, ופרק זה לא יחידה סטנדרטית למדידת זמן.
יש פה הנחה כאילו כל קווי העלילה מתנהלים במקביל, לא ברור על מה היא מבוססת. רק כשקווי העלילה נפגשים ניתן לראות איפה הם ממוקמים בציר הזמן אחד בהתאם לשני.
בכלל כל התלונות על הזמנים נראות לי קצת של אנשים שלא ראו טלוויזיה בחיים. אם ההתקדמות של הזמן היה לינארית היינו מקבלים מצלמת רשת לא סידרה עלילתית.

אורן השני 1 באוגוסט 2017

רק שאחרי שהזמן זז לאט בכל עונה פתאום זה על 10x, כאילו מרחו הרבה עלילות ועכשיו ממהרים לסיים.

Lord Anthony 1 באוגוסט 2017

אה, לזה יש הסבר נורא פשוט: חמש עונות מרחו את הזמן ועכשיו צריך לסים אז מהר מהר סוגרים את כל קווי העלילה.

אורן השני 1 באוגוסט 2017

סבבה, אז אתה מסכים שזו טענה לגיטימית. ברור שפרק לא בהכרח שווה זמן מסוים אבל דמויות יוצאות ומגיעות לאותו מקום (למשל ווינטרפל) ב"יחידות פרק" לא הגיוניות בשביל שדברים מסוימים בעלילה יקרו כך שלדעתי זה מפריע (ובעבר לא היו בעיות כאלה בצורה בולטת).

yaron 1 באוגוסט 2017

עזוב מסעות, גם פתאום כובשים מדינות כבדרך אגב.

רובי פאולר 31 ביולי 2017

1. בייליש לא רציני… מה זה הנאום סטייל צ׳רלי למיקו – פה זה לא אמריקה, למורה אין אנגינה…. מדבר ומדבר דברים ברורים, איפה התככנות בנאדם? (מן הסתם במוחו אבל עדיין, דיבור ככ לא מתוחכם לא מתאים לו)
2. בראן יצא טינאייג׳ר כעוס וקריפי… דווקא על זה שהצצת לסטנסה באונס היית חייב להגיד? יכולת לשכנע אותה בדברים קצת אחרים
3. מצטרף לקריאות להעמדת טיריון לועדת אגרנט
4. איך יורון (נכנס עם סוס להיכל?! לא מצאת כחול לבן בחוץ?!) מתגנב כל פעם עם הרוגטקות אש שלו ואף אחד לא שם לב לתרגיל הכי בסיסי בספר

tazza 31 ביולי 2017

לחימה בצי, בניגוד ללחימת יבשה, אינה שווה בשום צורה אם יש צי מיומן מול צי תעבורה (transport), פשוט אין לך אנשים שיודעים לנהל לחימה ימית. בקרב יבשתי או יש לך כל מיני דרכים להתגבר על כוח מיומן. בים אין.
אתה לא יכול להתקין קטפולטות על ספינות משא סתם ככה, זה עלול לשבור את הסיפון מהמשקל וצריך מהנדסים וניסיון כדי להוציא דברים כאלו לפועל.
בנוסף, הצי של יורון פשוט יודע להתחבא טוב, אם זה לנוע בלילה איפה שלא רואים אותך, אם זה ערפל בוקר…

רובי פאולר 31 ביולי 2017

אם רק היה שם מנהיג דגול, שהיה מארגן כמה צוללות!

matipool 1 באוגוסט 2017

2. באמת לא ברור לגבי בראן. הרגליים לא עובדות אבל לעזאזל, תן חיבוק לאחותך שלא ראית שנים!
3. טיריון לא היה צריך לסמוך על פיקוד מהעורף עם פלזמות. זה הוכח כבר במלחמת לבנון השנייה. תלמד מהניסיון!
4. תמוה מאד הסיפור עם הצי של יורון. גם בפרק הקודם הוא פתאום הגיע משום מקום והפריע ליארה ואיליריה לקיים את תשוקתן. איפה התצפיתנים? ברגע שהוא נכנס עם הסוס להיכל, הדבר הראשון שחשבתי עליו היה, מה קורה אם עכשיו הסוס מחרבן.

yaron 1 באוגוסט 2017

הוא כנראה יודע מה היא מתכננת או גרוע מכך, למה היא הולכת להפוך…

אורי 1 באוגוסט 2017

כשטייוין נכנס עם סוס אחרי BLACKWATER הסוס שלו אכן חירבן מול הכניסה לחדר המלוכה

https://www.youtube.com/watch?v=lMuksNLYfGA

matipool 1 באוגוסט 2017

(-:)

איציק 1 באוגוסט 2017

לא התלהבתי, המשחק של הסוס היה מלאכותי משהו. סצנה מחורבנת למדי.

D! כאן ועכשיו 2 באוגוסט 2017

זה כי לא מינו אותו לימין המלך

איציק 2 באוגוסט 2017

או לפחות שר בממשלה.

איציק 2 באוגוסט 2017

סליחה, סנטור כמובן.

red sox 31 ביולי 2017

הצעת יעול אגואיסטית לגמרי – כמו הפוסטים של סגל על שחמט: פסקאות עם סיפורי הרקע והפרשנות (ואותן אני קורא) ופסקאות שמתארות את המשחק/הפרק עצמו (ועליהן מדלג). פשוט קצת מתיש לחפש את פמבלטון בטקסט כזה ארוך…
;-)

אורן השני 31 ביולי 2017

אלינה? היא רוסייה??

שמחתי לגלות שכל מה שניחשתי לא קרה (חוץ מג'יימי והייגארדן), עכשיו בכלל אין לי ניחוש למה יקרה.

חוץ מזה פרק מאכזב ומרוח (כבר עברה כמעט חצי עונה אם לא שמתם לב) וכפי שציין פישלר חוסר ההיגיון הגאוגרפי ועוד בעיות כמו ואריז חסר המושג כן צורמים לעין.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

לא מבין איך אפשר להגיד על פרק כזה שהוא מרוח כשכל כך הרבה קרה בו. לגבי פישלר – חיבבתי בעבר את הפרשנויות שלו, בשתי העונות האחרונות הוא בעיקר מתמקד בלמצוא פגמים בסדרה. אני משתדל לא להיכנס לדקדוקים האלו, בעיני הם לא כאלו משמעותיים

אורן השני 31 ביולי 2017

נכון ונכון אבל הפעם זה פעם ראשונה מזה הרבה פרקים שהפריע לי משהו. אפילו תוך כדי הפרק כבר הרגשתי שמורחים אותנו עד הקרבות בסוף – אופס לא משנה אין זמן לזה, או שדמויות עוברות מסעות בחצי שעה שאחרות עברו בעונה שלמה, או שדמויות חשובות לא יודעות מהחיים שלהן בזמן שאחרות כן. בקיצור, הפעם אני מסכים איתו

yaron 1 באוגוסט 2017

אריאל, זה לא בגלל שכ"כ הרבה קורה בו, זה בגלל שקורה בו הרבה יותר מדי…
אולי מרוח לא המילה הנכונה אבל כמו שכתבתי למעלה, הסדרה הזאת עוסקת תמיד בתהליכים. הפרק הזה פשוט דילג עליהם.

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

תשמע, כל אחד ומה שמתאים לו. אני לא חושב שהוא דילג על התהליכים – כן דילגו די מהר על המלחמות וזה דווקא משהו שעושים לא מעט. כשרוב ניצח בעונה הראשונה ושבה את ג'יימי – אנחנו לא רואים כלום מהקרב. זה קורה מהר מאוד כל העסק. סתם בתור דוגמא.
בכל מקרה, הבעיה שלי היא לא עם מי שפרק ספציפי לא הסתדר לו אלא עם הקנטרנות האינסופית ברשת על כל צעד בסדרה. צריך להסתכל עליה במבט הציפור. מי שמחפש סדקים ימצא כאלו למכביר.

yaron 1 באוגוסט 2017

לגמרי אריאל.
היו גם דברים שריתקו אותי. סאנסה לדעתי הולכת להפוך למפלצת בעתיד הקרוב, לא סתם היא לא קיבלה חיבוק.
לא יודע עם לשלג יהיה לאן לחזור.
בנוסף, הסירוב שלו לכרוע נראה כמו הכנה למערכת ערכת יחסים ארוכה עם הבלתי נשרפת :-)

אמיתי 1 באוגוסט 2017

קצת הקרבה ירון

איציק 1 באוגוסט 2017

נראה אותך מקריב משהו, מתישהו לטובת משהו/מישהו.

אמיתי 1 באוגוסט 2017

משתדל להמנע

yaron 1 באוגוסט 2017

מה שבטוח זה שאם ווסטרוז תיפול זה יהיה בגלל שנאת חינם.

איציק 1 באוגוסט 2017

יכריזו על צום, רק כיוון שכולם שם דוברי אנגלית אך יש עם בעיות מבטא, הם יכולים להתבלבל בין "fast" ו-"feast" ;)

tazza 31 ביולי 2017

לא סיכמו כבר שקייברון פשוט עשק לואריז את כל הרשת במעלה המלך?

אורן השני 31 ביולי 2017

לקח לו את הילדים וזהו, פרש? אז בשביל מה צריך אותו?

tazza 31 ביולי 2017

נו זה הקטע, שקייבורן התחזק מאוד על חשבונו. ולמה צריך את ואריז?
תשאל את דאינריז,אולי יש לה פאטיש לקרחים אחרי החאל עם הצמות, אבל מה אני יודע ;)

אורן השני 31 ביולי 2017

שמע, הזיכרון שלי כנראה פחות טוב משלך אבל לואריז כביכול יש קשרים בכל פינה, לא חושב שקייבורן השתלט על הכל. בקיצור זה קצת מצחיק שואריז / דאינריז לא שמעו בכלל על המתים המהלכים או אריה על רמזי בולטון. אבל בסדר, שחררתי

איציק 31 ביולי 2017

שאלה, איך הודיע לתולעת על תעלות הביוב כדי לפרוץ? הוא הרי כבר היה הרחק הרחק מכאן כאשר טיריון סיפר עליהן. אולי הדרקונים העבירו פתקה.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

מה זאת אומרת, הסביר לו את זה עוד לפני שהם הלכו, זה לא ברור?

איציק 31 ביולי 2017

ודאי, עכשיו רק מסבירים לאם הדרקונים.

tazza 31 ביולי 2017

נראה לי שמדובר באלמנט די מוכר בסדרות וסרטים, שבה הדמות כאילו מסבירה משהו לדמות אחרת, אבל בפועל זו דרך של היוצרים לספר משהו לצופה. כמו בתוכניות טלוויזיה שהמנחה שואל שאלה אבל בעצם המטרה היא להחכים את הצופה.

איציק 31 ביולי 2017

אהההה, לקח להם הרבה עונות לעלות על הטריק.
אבל זה סתם היה בקטנה, לא באמת הפריע לי.

אזי 31 ביולי 2017

למעט הבעיה הקטנטנה שכל הסיפור מתחיל בזה שעכשיו סרסי כבר מצפה להם ולכן צריך תחבולה.
כשהם יצאו לדרך סרסי עדיין לא חיכתה להם.

איציק 31 ביולי 2017

היא חיכתה להם, היא רק לא ידעה את זה עדיין.
לה להבדיל מאם הדרקונים יש מודיעין, אז דווקא עם זה אין בעיה.

הצרפתי האמיתי 1 באוגוסט 2017

הסיקוונס המסיים – מהחלק שטיריון מדבר על התעלול בחדירה לצוק עד לרגע שרואים את ג'יימי והמצלמה הולכת איתו בהייגארדן בתוך ערימות של גופות ואנשים פצועים עד שהוא מגיע לחדר של אולנה (אלונה?) מצויין. הזכיר לי קצת את הדרך של כריס נולאן לספר סיפורים במקביל. קולנועי מאוד וכמעט בלי דיאלוגים.
עכשיו קצת טרחנות-הבנק הזה שכולם חוששים ממנו אם הם חייבים לו כסף? איזה מינוף יש לו כלפי החייבים? לא נראה לי סביר שיש למישהו [בטח לא לבנק הברזל] צבא חזק יותר (כרגע לפחות) מהלאניסטרים או מהבלונדה עם הצמות. אז למה כולם כל כך מפחדים מהבנקאים? הרי אם סרסיי קמה בבוקר על הצד הלא נכון היא יכולה להגיד לכולם פאק יו אין כסף ועוד מילה אחת אני נכנסת לפשיטת רגל או משפדת את השליח של הבנק על מוט ויוצאת ברק כהן…

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

עניתי על השאלה עם הבנק במקום אחר – שים לב שסרסיי מאוד מתאמצת לשכנע אותו למה דאניריז היא השקעה גרועה. אני מניח שזה החשש שלה – שהבנק יתן כסף ליריבים שלה

Ljos 1 באוגוסט 2017

נראה לי שהבעיה עם הבנק היא אחרת – אין לנו מושג מה הוא תורם. כן, אנחנו יודעים מה כסף שווה בעולם האמיתי, אבל לא קיבלנו מושג איזה יתרון נותן הכסף בווסטרוז. אנחנו יודעים שהשם, התוא, הצבא הגדול לאוכל נותנים יתרון למי שמחזיק בהם, אבל לא קיבלנו הוכחה בפועל ליתרון של זה שיש לו כסף או ההשפעה שלו על היתרונות הללו.

Lord Anthony 1 באוגוסט 2017

כולם מפחדים מהבנקאים, כי מלחמות הן דבר שצריך מימון תמידי, זה לא הלוואה אחת וגמרנו, והדבר הכי גרוע שיכול לקרות לסרסי זה שיסגרו לה את הברז.
סרסיי למעשה עורכת משא ומתן לא המימון שכבר ניתן אלא על המימון העתידי ועל "מסגרת האשראי" שיש לה בבנק.
ובהתאם יכול הלחץ של הבנק היא לא לגבי ההלוואה שניתנה אלא לגבי ההלוואה הבאה שבטוח תגיע.

איציק 1 באוגוסט 2017

דווקא ברזים נראה לי שסרסי יודעת לפתוח. נראה לי שהיא יותר מודאגת מהברזים שיפתחו לטובת האויבים שלה.

Lord Anthony 1 באוגוסט 2017

הכל שאלה של מחיר, גם המגנה כרטא בסך הכל היתה דרך לממן קמפיינים בצרפת.

יריב 1 באוגוסט 2017

זה נקרא חוסר סטייל וחוסר סאבטקסט אבל מפצים על זה יופי במוזיקה בלתי פוסקת, זיוניום ורציחות. ו סדרה טובה אבל לא יותר מזה. גם רצח וגם הסמוייה טובות פי כמה מהגימיק הזה

אלעד כ 1 באוגוסט 2017

אני לא חושב שמשחקי הכס נתפסה אי פעם כסדרה איכותית (במובן הקולנועי של המילה). די ברור שיש איכותיות ממנה.

אבל היא פשוט כיפית לצפייה. וככזו אפשר לסלוח לה על הפגמים כגון שימוש בטלפורטרים וכיו"ב.

יואב דובינסקי 31 ביולי 2017

לסיכום הפרק: הרבה זמן מסך לגמד, היו קצת דרקונים, הרבה מאוד קשקשת, לא היה עירום בכלל ורמת וכמות האלימות היתה בינונית.

איציק 31 ביולי 2017

קשקשת לא הייתה כלל, הכל ירד בפרק הקודם. הפעם צלקות בלבד.

ניתאי 31 ביולי 2017

סרסיי הייתה ערומה. קצת. מהצד.

matipool 1 באוגוסט 2017

קיבלנו אותה גם במלוא תפארתה מאחורה.

אורדוניה 31 ביולי 2017

היי יואב
הציצים של סרסיי (גם אם לשניה) עדיין פרייסלס

דניאלה 1 באוגוסט 2017

אם יורשה לי, גם ישבנו הנאה של ג'יימי נחשף לפרק זמן קצר. אולי עירום גברי שקוף לכם.

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

מנסים להתעלם ממנו, אבל שיהיה בכיף לכן..

D! כאן ועכשיו 1 באוגוסט 2017

טוב שיש איזון (לא מספיק כנראה, אם כי בעונות קודמות היה יותר)

איציק 1 באוגוסט 2017

בקיצור, שני תוחסים לרגע, וכמה דיבורים.

MOBY 1 באוגוסט 2017

סופסוף פרשנות רצינית

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

רק על המילה תוחעסים מגיע לך פרס

איציק 1 באוגוסט 2017

איך אתה יודע לאן לדחוף ת'אות 'ע' באידיש?

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

באידיש ע' היא תנועה ששווה לאות e, זה בא במקום ניקוד. כמו דרעק למשל. זה בערך מה שאני זוכר מהשניים וחצי שיעורים בקורס אידיש שלקחתי בחטיבה (אל תשאל, באמת)

איציק 1 באוגוסט 2017

:-)

אזי 31 ביולי 2017

העונה הזאת היא משחקי הכס כמו שהאביר האפל ובאטמן ורובין הם שני סרטי באטמן.
אותן דמויות, אותם קוי עלילה, שום קשר בניהם.

10 הדקות הראשונות של הסדרה הם קומדיית מצבים.
הפגישה בין ג'ון לטיריון, היבוש של מיסנדיי לסיוורת', ההשתטחות שלהם כשדרקונים עפים מעליהם וכמובן ההכירות בין סנואו לדינאריז.
אלמנטים קומיים מההתחלה ועד הסוף.

אחר כך, הפרק הוא תקציר של 4 עונות.
הבלתי תמאים כובשים את צוק קסטרלי, הלניסטרים כובשים את הייגרדן והצי של יורון נמצא בכמה מקומות בכל העולם בו זמנית. כל זה קורה פחות או יותר עם קריין שמסביר מה קורה כי הכל קורה מהר נורא.
שום דבר ממה שמשחקי הכס היתה עד היום. לטוב ולרע.

בנקודות
דינאריז הרבה יותר מעצבנת כשהיא עפה על עצמה מול דמויות ראשיות. מול עבדים ודותרקים זה עוד היה מתקבל.

מרתק איך כל הצבא והתוכניות של דינאריז התרסקו בפרק וחצי. קצת חבל שאלו תוכניות שאנחנו מחכים לביצוען כבר 4 עונות.

סצנת הנקמה של סרסיי היתה מושלמת ושוברת לב.

לא הבנתי למה סם חושב שלהעתיק כתבים זה עונש כשכל מה שהוא רוצה זה לקרוא מגילות גם ככה (וברור שהוא יקרא שם עוד איזה קסם שרק הוא יגלה, כמו זכוכית הדרקון וריפוי הפסוריאזיס)

אכן כואב לראות מה נהיה מג'יימי. אני מקווה שהתפוצצות תגיע בקרוב.
(למרות שבניגוד לרמיזה שלך אני חושב שהוא השתמש ברעל בגלל שהוא לא חשב שזה ראוי להרוג את אולנה בחרב גברית)

ולסיום, בניגוד לדעת כולם – כן, הוידוי של אולנה טיירל היה מדהים. היא דמות מושלמת שנתנה מונולוג מהגדולים בתולדות הסדרה.
אבל למי אכפת למען השם מי הרג את ג'ופרי לפני שלוש עונות שלמות???
חוץ מזה שאין שום היגיון בלהרוג את הבעל של הנכדה שלך בחתונה שאת בעצמך ארגנת.

אריאל גרייזס 31 ביולי 2017

למה בניגוד לדעת כולם? היה אחלה מונולוג. והבחירה להרוג את ג'ופרי היתה נכונה כי היא רצתה להשיא את הנכדה שלה למלך אבל הבינה שהוא מפלצת אז הרגה אותו – וחיתנה את הנכדה עם האח הנורמלי שלו.

אזי 31 ביולי 2017

בניגוד לדעת כולם כי אני חושב שזה לא וידוי כזה מרעיש כי זה כבר לא מעניין.

Ollie Williams 2 באוגוסט 2017

מה שקצת מרעיש בו זה מול מי היא מתוודה.
הרי מבחינת ג'יימי וסרסיי, מי שהרג את הבן הבכור שלהם היו סאנסה וטיריון.
אז אותם זה כן מעניין.

איציק 31 ביולי 2017

סם לא חושב שזה עונש. המר"ן חושב שסם חושב שזה עונש.

אזי 31 ביולי 2017

נ.ב.
"הבלתי נשרפת" קוראים לדינאריז.
האשה נכנסה עם 3 ביצים של דרקונים לתוך מדורה ויצאה משם בחיים עם 3 חיות שאף אחד לא ראה 1000 שנים.

אבל צבא מתים? מי זה הממזר התמהוני הזה שמספר מעשיות??

אני אומר לכם, שופטים אותו כי יש לו מבטא מוזר.
כולם גזענים.

אנונימוס 31 ביולי 2017

אין מה לדאוג, בפרק הבא ז'ורה מורמונט ישוגר עם הטרנספורטר של האנטרפרייז לדרגונסטון, ויכניס קצת סדר לחדר המלחמה החובבני של חאליסי

7even 1 באוגוסט 2017

שייזהר שם בכניסה לאטמוספרה

בובו 31 ביולי 2017

בעצם הספינה היחידה שנותרה לדינאריז היא של ג'ון. והיא נשארה רק עם דרקונים והדותרקים. הממ

דן דן 1 באוגוסט 2017

כמובן שנשאר לה הצבא של המסורסים.., הם פשוט קצת רחוקים ובלי ספינות, אבל לא מתים. צריכים קצת מסע יבשה

yaron 1 באוגוסט 2017

לפי הפרק הזה חמש דקות והם חוזרים :-)

טל 12 1 באוגוסט 2017

הישג לא רע לג'ון סנו במסעו הזריז משהו. בינתיים בזמן דיבורים על סכנה גדולה הצפויה מהצפון סרסיי מכה בדאינריז פעם נוספת.
אבל אני מנחש שבפרק הבא – שובו של הג'ורה – טיריון יועבר לתפקיד חדש ( אולי מתאם הפעולות בצפון ;-) ונראה שינוי במהלך הקרבות בהובלת סר ג'ורה מורמונט.

טל 12 1 באוגוסט 2017

וגם הגיע הזמן שאריה כבר תגיע למחוז חפצה.

איציק 1 באוגוסט 2017

קודם שתחליט מה מחוז חפצה.

אורי 1 באוגוסט 2017

מי שיסתכל על הבקרוב של פרק 4, יראה מייד מה מחוז חפצה

יהודה.א. 1 באוגוסט 2017

איפה רואים?

איציק 1 באוגוסט 2017

בסוף פרק 3, אחרי הכתוביות.
מעדיף לא לראות.

אורי 1 באוגוסט 2017

0:20

אורי 1 באוגוסט 2017

ביוטיוב, 20 שניות לתוך הקדימון

יהודה.א. 1 באוגוסט 2017

תודה

yaron 1 באוגוסט 2017

האקרים גם פרצו ל-hbo ופרסמו את כל התסריט של פרק 4

YG 1 באוגוסט 2017

מה עם איזה כמה מילים על סטיב בארטמן?

נו מה 1 באוגוסט 2017

איך אתם מעיזים לשלוח בלוג כזה בתפוצה לתיבות מייל של אנשים? אני משתדל להמנע מספוילרים ולקבל אי מייל כזה בהפתעה לא עוזר לי. בבקשה לא לעדכן להבא!

ליכטר 1 באוגוסט 2017

כמה מילים:
1. סאנסה מתבררת כמנהיגה מלידה, שמה לב לפרטים הקטנים ביותר ומכינה את הצפון.
ג'ון לא רוצה להיות מלך הצפון.
המתח שלהם היה בולט מאוד בפרקים 1-2 – במפגש הבא שלהם לדעתי כבר יהיה מפגן כח רציני לגבי מי שולט בצפון.

2. האכילו אותנו כל הפרק שג'ימי חלש, נאיבי, תמים והולך אחרי אהבה.
כמו כל דבר שמאכילים אותנו – מתברר שההפך הוא הנכון.
גם הצלחה צבאית מעולה, שכנראה רשומה בעיקר על שמו (מבחינה אסטרטגית וגם טקטית). בנוסף, מה שאתה ראית כאילו הוא מסורס על ידי סרסיי, והדרך בה אולנה הקטינה אותו – לדעתי זה לא נכון -זה מדגיש שהוא כבר לא אוהב אותה ולא עיוור. הוא רואה הכל, מבין הכל, יודע הכל והולך אחריה כרגע כי זה מה שהוא יכול לעשות.
בסופו של דבר הוא יצא נגד סרסי וידו תהיה על העליונה.

3. הדמות של ג'ון הייתה קצת עצובה.
מגיע לאחר מסע ארוך, זנח את הבית בשבילו, לקח על עצמו סיכונים – והוא מגיע בלי אמונה , בלי תכנית, בלי דרך.
ניסיונות השכנוע שלו היו קלים. הוא נכנע לדאני במהירות, הפך להיות "אסיר".
איך יכול להיות שהוא מגיע והוא מגמם? בלי הוכחות, בלי נאום מוכן מראש, בלי מחשבה.
אפילו נושא כריית אבן הדרקון לא היה במחשבה שלו וכבר אחרי יום הוא רצה לעזוב בלי שום הישג.

4. מבקש הבהרה לגבי כל הנושא של "הבנק". נניח והבנק זונח את הלאנסיטרים ודורש את הכסף בחזרה – איזו יכולת יש לו לעשות זאת? יש לו צבא שיכול לגבות? יש לו כח לנצח במלחמה? או שהדבר היחיד שהוא יכול לעשות זאת תספורת סטייל תשובה?
זה מרגיש לי יותר שהיוצרים מנסים לייצר בעיה ולצייר אותה גדולה, למרות שבפועל גם טיווין וגם סרסיי לא התרגשו ממנה, ואז להראות שסרסיי כבשה את טיירל בשביל לקחת את כל העושר שלה ובכך להנציח עוד יותר את פועלה.

אם המטרה של כל המהלך הייתה רק להגביה ולהדגיש את ההישג – הרי ברור לנו שהיא בשיא, ושבקרוב תגיע הנפילה

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

לגבי הבנק, כבר אמרו גדולים ממני שאם אתה חייב לבנק מיליון שקל אז זאת בעיה שלך אבל אם אתה חייב לו 100 מיליון – זאת בעיה של הבנק. אני מניח שהכלי היחיד של הבנק זה לעצור את כל המימון מאותו רגע, או – וזה נראה לי האיום שסרסיי ניסתה למנוע – לממן את המתחרים שלה

matipool 1 באוגוסט 2017

הנציג של הבנק מול סרסיי זה אח של שרלוק הולמס או שאני טועה?

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

לא טועה

יהודה.א. 1 באוגוסט 2017

אתה לא טועה

איציק 1 באוגוסט 2017

זה אח של שרלוק, עכשיו ממתינים לאחות.

בובליק 1 באוגוסט 2017

אתה לא טועה

קפיטולניק 2 באוגוסט 2017

תודה! זה ישב לי בקצה הלשון כבר יומיים

איציק 1 באוגוסט 2017

איזה יד של ג'ימי תהייה על העליונה?
לדעתי הוא הופך יותר ויותר דומה בהתנהגותו לתיאון רק עם יותר יכולות ויותר קלאסה.

אורי 1 באוגוסט 2017

יד הזהב, כמובן
עם אצבע בחור של ה

יריב ס. 1 באוגוסט 2017

קשה לי להבין את התלונות על הסדרה. מבחינתי יש יותר מדי ניתוחים של כל סצנה וחיפוש הקשרים.
מבחינתי הסדרה היא פאן גדול, סצנת הנקמה של סרסיי היתה נפלאה ואני נהנה מבית הספר שג'יימי עושה לדנאריז בניהול הלחימה.
התלונה היחידה שלי היא איך אני שורד עוד חודש בסיום העונה ועוד לאור החדשות שהעונה הבאה תשודר רק ב 2019!!!

matipool 1 באוגוסט 2017

בדיוק.

יהודה.א. 1 באוגוסט 2017

כמה הערות, ברשותכם.
כפי שהוזכר למעלה באחת התגובות, עד שלא רואים גופה לא בהכרח יש מת (וגם אז לא תמיד). האם ישנה וודאות שבלאק פיש מת?
ובעניין מתים שכן ראינו, תורוס ממיר וס.קלגיין עדיין מטיילים אי שם בצפון. מו הסתם בסוף תהיה לזה משמעות עלילתית.
איך מורמונט ירגיש בפגישה עם דנאיריז ליד ואריז? או אולי איך הוא ירגיש בפגישה עם ואריז ליד דנאיריז?

בהמשך לניתוחי אסטרטגיות שעלו כאן לעיל, אין ספק שמצבה של סרסיי השתפר מאוד, אבל עדיין אין לה ביטחון שלא תבוא התקפה מדורן. אין לה את החיילים שם ואין לה מספיק צבא לשלוט שם ולנהל קרבות ברחבי הצפון והמזרח.

אין ספק שסרסיי ויורון מתכוונים להרוג את השני ברגע שיתאפשר, ולאחר עוד שניים שלושה נצחונות. אני מהמר על סרסיי, אם לא יאכל אותה דרקון לפני כן. וכן, גם יורון בתפריט..

יאיר אלון 1 באוגוסט 2017

היה פרק מסעיר, הפוסט והתגובות נהדרים כתמיד.
מצד אחד אני אוהב את ההתפתחויות המהירות, מצד שני קשה לי איתן זה קצת נוגד את מה שליווה את הסדרה לאורך רב הדרך.

DS 1 באוגוסט 2017

הימור: איחוד מרגש בין אריה להאונד. ואז, חזרה דרומה להרוג את סרסי ועימות בלתי נמנע עם האח, ההר.

איציק 1 באוגוסט 2017

דרך אגב, גם לכלב וחבורת הפורעים שאיתם הולך צריך עוד להיות תפקיד. אין לי מושג איזו אבל הם לא אמורים להיות אתנחתא קומית או מוזיקלית.

MOBY 1 באוגוסט 2017

ההימור שלי הוא שזה יקרה בצפון, המשקל של הסדרה יתחיל להתמקד באזור החומה צפונית/דרומית לה.
כל שאר הכסאות יאוכלסו בישבני הגבירות השולטות שאר הלוחמים/קצבים/נושאי נשק ויועצים יתכנסו בחומה.
ג'ון יביא הוכחה למהלכים, הלניסטרים וברון יחד עם ההר יתאחדו ויעלו צפונה עם כל שאר הירקות.

תומר חרוב 1 באוגוסט 2017

כרגיל אחלה סיכום.
כן, זו העונה שמנסה להתכתב ולחזור לעונה הראשונה. בגלל זה מחסלים לאט לאט את כל העלילות שלא היו בעונה הראשונה (דורן, טיירל) ורוצים שנישאר עם שלושת הבתים המרכזיים שהובילו את הסדרה הזו (לאניסטר, סטארק וטרגריאן).
יורון לא יבגוד בסרסי, אם כבר סרסי תבגוד ביורון. היא אומרת לו שהיא תתחתן אחרי שהם ינצחו במלחמה אבל זה די ברור ש(אם הם ינצחו) אז היא תרצח אותו רגע לפני או רגע אחרי החתונה, היא לא הולכת לתת עצמה לעוד רוברט.
בייליש נודניק רציני (ומשוחק ממש גרוע), פשוט נמאס לשמוע אותו, אבל זה די ברור שבהשפעתו יקרה משהו עם סאנסה, גם ג'ון אמר לטיריון שהיא כבר לא מסתירה את החכמה שלה.
מה שמעניין זה מה יקרה עם ג'יימי, את מה שאילנה אומרת לו הוא כבר יודע, היא מצביעה בדיוק על הדברים שהוא חשב עליהם. לג'יימי יש מוסר מאוד גבוה, הפעם היחידה שהוא לא התנהג באופן מוסרי הייתה כשהוא דחף את ברנדון סטארק בפרק הראשון ("הדברים שאני עושה בעבור האהבה") והוא כל הזמן נע בין סרסי וטיריון. הוא אוהב את שניהם והוא לא מסוגל לדמיין את חייו בלי אף אחד מהם. בחלומי אני רואה את טיריון עומד שוב לאיזשהו משפט וג'יימי סוף סוף בא להיות האלוף שלו במשפט קרב ומנצח אבל זה לא באמת הולך לקרות. ג'יימי כבר ידע לפני כן שטיריון חף מפשע, גם טייווין ידע את זה, רק סרסי האמינה שהוא אשם. עכשיו כשלג'יימי יש הוכחה, זה פתח לעימות עם סרסי בנוגע לאח האהוב. סרסי תמשיך לנצח בקרוב, היא צריכה את הכוח כדי להשתגע (כמו שאמרו פעם בסימפסונס: האם ניסיתי פעם להשתגע בלי כוח? זה מאוד עלוב) ואז ג'יימי ילך עם המוסר כמו שהוא הלך עם המד קינג.

איציק 1 באוגוסט 2017

כדי שסרסי תבגוד ביורון היא תחילה צריכה להיות נאמנה לו, והיא לא. היא מנצלת אותו כל עוד יכולה, ותנסה לזרוק אותו ברגע שלא יהיה בו צורך.
גימי אכן אדם מוסרי, חוץ מזה שמזיין את אחותו. האמת, איך שהיא נראית, הוא לא היחיד שהיה רוצה לעשות זאת.

yaron 1 באוגוסט 2017

איכסה איציק!

איציק 1 באוגוסט 2017

למה???

yaron 1 באוגוסט 2017

כי יש בעולם הרבה גברים עם אחיות יפות.

איציק 1 באוגוסט 2017

והרבה גברים אחרים רוצים את האחיות שהם. זה מפליא בעיניך?

D! כאן ועכשיו 2 באוגוסט 2017

איזו מין הוכחה זו – "היא אמרה"?

שחר 1 באוגוסט 2017

השאלה המרכזית של העונה היא האם הלאניסטרים כלולים בקואליצית "הכל כלול" שאמורה להלחם במתים שיעברו את החומה, או שצריך להכניא אותם קודם
נכון לאכשיו מלך המתים הוא ה"טים טו ביט" בעלילה, ובראן לא יציל את העולם ברגע האחרון, כי זה לא שר הטבעות

איציק 1 באוגוסט 2017

בראן לא אמור להציל, הוא אמור להתוות נתיב מועדף ללכת בו. השאלה האם יקשיבו לו, ומי יקשיב לו.

אבי 1 באוגוסט 2017

דניאריז מנהלת גרוע את המלחמה. פשוט בזבוז סדכ. במקום לנחות איפשהו ופשוט לגרוף פנימה היא מתפזרת. יש לה כוח מושלם. רגלי, רכוב ואווירי ואפילו היה לה צי ימי. כל אחד מהם בפני עצמו הוא פגיע. יחד הם בלתי עצירים. כל עוד הם קרובים… הרכב יכול לאגף ולשנות תמונה בכל קרב. הרגלי יכול לשרוד קרבות ארוכים ולרתק את האויב. הימי יכול לחסום גישה מהים. והדרקונים יכולים להכריע כל מוקד עם כוח האש שלהם. במקום דניאריז פועלת כמו מחיר מיושן ששולח כל כלי להתרסק בנפרד. מרוב אסטרטגיה ותחכום היא תאבד הכל. הריח ברור שיורון איכשהו ישתלט או יפגע הדרקונים שלה כשהם יעמדו מולו בדד.

אריאל גרייזס 1 באוגוסט 2017

היתה הולכת לבהד 1, ישר היו מלמדים אותה שאחד מעקרונות המלחמה הוא ריכוז הכח

איציק 1 באוגוסט 2017

עד כמה שאני יודע, את תורת הלחימה שלה היא למדה בדאעש.

אורי 1 באוגוסט 2017

אני רק שאלה

איפה קונים אוניות עם WARP SPEED + CLOAKING DEVICE כמו שיש ליורון?

S&M 2 באוגוסט 2017

בסטארק טרק

NoONE 1 באוגוסט 2017

דני הולכת להשתגע על העולם אחרי שהקשיבה לכל העצות הגרועות שטיריון נתן לה(הוא בכלל לא יועץ מלחמתי , הוא יועץ מצוין לזמן שלום,אין לו מושג איך לנהל מלחמה)
סצינת הקרב שראינו לפני תחילת העונה בקדימון , שבה רואים את הדוטרקים דוהרים לקרב עם הדרקונים מלמעלה קרובה מתמיד

טרנטה 2 באוגוסט 2017

The field of fire 2
לדעתי כבר בפרק הקרוב.

MOBY 2 באוגוסט 2017

סטאניס מתרעם

טרנטה 2 באוגוסט 2017

לא הבנתי…

רותם 1 באוגוסט 2017

200 תגובות לפרק
ללא ספק זה הקלאסיקו החדש והממי הלאומית
:)

אריאל גרייזס 2 באוגוסט 2017

חצי מזה זה איציק, שבכלל לא אוהב את הסדרה

איציק 2 באוגוסט 2017

לא מדוייק. עד שנה שעברה לא צפיתי בה. אם תיזכר, שנה שעברה המליצו לי שויקינגים טוב בהרבה ממשחקי הכס וכדאי לראות אותו. אתה זה שאמרת שזו שטות ועדיף משחקי הכס. קניתי את ההמלצה ובקייץ השלמתי את החסר. באמת סדרה מהנה.
אתה רואה, לפעמים אפשר לסמוך עליך, ואז אתה בא ומלכלך ללא סיבה נראית לעיין. לא שצריך סיבה כזו.

אריאל גרייזס 2 באוגוסט 2017

סליחה, זה לא שאתה לא אוהב את הסדרה. סתם נהנה לקטר עליה

איציק 2 באוגוסט 2017

אני סתם אוהב לקטר…

אמיתי 2 באוגוסט 2017

פעם ראשונה שאני מסכים איתך

איציק 2 באוגוסט 2017

לפי תגובתך, אני עכשיו צריך לא להסכים איתי.

אמיתי 2 באוגוסט 2017

לא התכוונתי לסכסך ביניכם

tazza 2 באוגוסט 2017

זה שויקינגים טובה ממשחקי הכס לא אומר שלא ניתן ליהנות ממשחקי הכס.

איציק 2 באוגוסט 2017

לא זה העניין. אני לא משקיע יותר מידי זמן לסדרות, והחלטתי לראות אחת. אז הייתי צריך לבחור, והמליצו לי על ויקינגים. בא גרייזס ואמר, מה פתאום, אל תבזבז זמן על ויקינגים. ייתכן והוא טעה, אבל החלטתי ללכת עם המלצתו, ונהניתי. יתכן שמהוויקינגים הייתי נהנה יותר, אבל לא ראיתי. אולי אראה בעתיד, בלי להקשיב שוב לגרייזס.

אריאל גרייזס 2 באוגוסט 2017

לי ויקינגים מיצה את עצמו די מהר. לא מתקרב בכלל למשחקי הכס, לדעתי. אפילו דרקון או גמד אחד אין שם!

חיים שרגא 1 באוגוסט 2017

לא הבנתם את הסדרה. הכל מוביל לזה שג'יימי יתפוס את המלוכה וימנה את טיריון ליד שלו.

איציק 1 באוגוסט 2017

איזה מהן? לוותר על הזהב חבל, גם על היד הטבעית היחידה שנותרה. יש שלישית, זה לא משחק קלפים. חוץ מזה, ג'יימי אמור למות אז הוא לא יכול גם למות וגם לתפוס את המלוכה.

קלבדוס 2 באוגוסט 2017

המשפט של פמבלטון הוא פרפרזה על הדלאי למה, כעס וגחל בוער.

S&M 2 באוגוסט 2017

יש הימור על איך סרסיי תמות?
אני מהמר שג'יימי יהרוג אותה.
אני עוד עובד על הפרטים… לא סגור אם זה יהיה נקמה (סירוס ואונס) או תפקיד (קוטל המלך) או חמלה (כדי שלא תיפול בשבי).

איציק 2 באוגוסט 2017

זה יהיה כעונש על קיום יחסים לזבים עם אם הדרקונים.

טרנטה 2 באוגוסט 2017

לפי הנבואה הוא אמור לחנוק אותה אם אני זוכר נכון.

DS 2 באוגוסט 2017

האם הרעל שג׳יימי נתן לאולנה זה אותו הרעל שג׳ופרי קיבל? יכול להיות שיש לה את הנוגדן??
כמה שאני רוצה להאמין שזה אפשרי ושהיא תמשיך איתנו, זה לא סביר, גם כי הרעל פועל מהר מאוד וגם לא נשארו לה חיילים ברמת גן שיגנו עליה. והאמת שהדמויות המרכזיות זוכות בדרך כלל למוות שמזוהה איתן, כך שהיא דפקה יציאה אולנה סטייל לגמרי.

אריאל גרייזס 2 באוגוסט 2017

אני לא קונה את הגישה של "לא ראינו אותו מת אז יש סיכוי שהוא חי" לגבי משחקי הכס. אני לא זוכר כמעט מקרים כאלו של מישהו שכביכול לא ראינו אותו מת ואז פתאום צץ. יש כאלו שראינו אותם מתים וקמו לתחנה. יש פה ושם כאלו שנעלמו ואז צצו שוב. היחיד שאני זוכר שראינו כאילו הושאר למות ואז פתאום חזר זה סנדרור קלגיין (בזמנו אריה השאירה אותו למות). כל השאר שלא באמת ראינו את הסוף שלהם, נניח סטאניס או אפילו ראמזי אם תרצה – באמת מתים. נראה לי שמי שמת בדרך שהתאימה לו – ואולנה לגמרי נופלת תחת הקטגוריה הזאת, כמו שאמרת – מתים באמת בסוף

DS 2 באוגוסט 2017

ואגב, שוב חזר פה עניין החוסר בסאבטקסט, וחבל, כשאולנה מנחשת נכון את התחבולה של הלאניסטרים ואת כל אשר התרחש וג׳יימי מאשר, כל זאת רק כדי שאם במקרה אחד הצופים לא הבין באותה השנייה את המתרחש, אז הם מבטיחים זאת שהוא יבין, בדומה לשאר העונה עד כה.

אבי 2 באוגוסט 2017

אולנה באה לקלל ויצא מברכת. היא רק גרמה לגיטימי להרגיש חייב לטיריון. בספרים אחד הפרקים החזקים הוא הפרק בו ג'יימי עוזר לטיריון לברוח. ואז ג'יימי מתוודה על משהו שגורם לטיריון לשנוא אותו. בכיס טיריון מחליט לתסבך את ג'יימי וטוען שהוא הרעיל את גופרי. כעת ג'יימי חייב לטיריון… ג'יימי יהרוג את סקסיים. שקוף.

איאן ראש 2 באוגוסט 2017

איך זה יכול להיות שהמודיעין של חאליסי לא עובד? אולי הוא עובד עבור הצד השני? איך פתאום התכנונים של הגמד ברורים לסרסי/ג'ימי? אולי כי הוא לאניסטר? בקיצ' סרסי חוברת ללבנים המהלכים. ג'יימי משתכנע לאחר שרואה את ידו הכרותה משרתת בצבא המתים.

עמי ג 2 באוגוסט 2017

עם כל הכבוד למשחקי הכס, אריאל – מחר טום בריידי חוגג 40 קיצים.
אני חושב שמגיע לו טור חגיגי ליום חגו.

Comments closed