אש, קרח ומה שבינהם – יומן משחקי הכס (ע' 7 פרק 7 ואחרון)

מראה מראה שעל הקיר, מי הכי מוסרי בעיר?

זהו, נגמר. לפחות שנה בלי משחקי הכס וכנראה יותר מזה. זה מרגיש כאילו נגמרה עונת הפוטבול – רק עם הפסקה הרבה יותר ארוכה. ועם עונה הרבה יותר קצרה. ואפילו לא היה לנו סופרבול. או קלייגון-בול. בקיצור, אהבתם או לא את העונה – מחכה לנו עכשיו הלילה. וכידוע – ארוך הוא, ומלא בפחדים.

אם נסתכל על הפרק האחרון של העונה, נגלה פרק שונה למדי מרוב העונה הזאת ומזכיר במידה רבה דווקא את הפרקים האחרונים של העונות הראשונות – יותר פרק שמכין אותנו לעונה הבאה מאשר כזה שקורים בו שיאים גדולים. אם נשאיר בצד את הסצינה האחרונה והדי צפויה לסיום העונה הזאת, הרי שהפרק הזה, למרות האורך שלו, כלל מעט מאוד סצנות אפיות בממדים גדולים – למרות שהתחלנו את הפרק עם אלפי ניצבים – והרבה יותר סצנות קטנות יחסית. מלא מעט בחינות, הפרק הזה החזיר את הסדרה לנקודת המוצא שלה. אינטרקציות אנושיות. אני אנסה בסוף הסיכום גם להגיד כמה מילים על העונה בכללותה אבל אני חושב שאם מסתכלים על המכלול של העונה, הרי שהשילוב של הפרק הזה עם הפרקים הקודמים, הגדולים והאפיים, הפך אותה להרבה יותר שלמה. נגיע לזה.

hbo-photo-2

אם יש משהו שהפרק הזה לא סיפק, בניגוד לציפיות של הרבה אנשים – זה closure. הרבה מאוד עלילות נשארו פתוחות לעונה הבאה. ההיסטוריה של הסדרה גרמה לכך שחשבנו שנראה הרבה דמויות – אהובות ולא אהובות – מדממות למוות. אבל היוצרים "הכזיבו" (אישית אני בסדר לגמרי ששומרים את רוב הדמויות בחיים לעונה הבאה, אחרת זה משעמם מדי) ולמעט אולי טורמונד (לא ראינו אותו מת, שומעים? טורמונד לא מת!) הדמות היחידה שקיפדה את החיים שלה בפרק הזה היא כמובן ליטלפינגר.

כבר אמרתי כמה פעמים שאני לא רוצה להסתכל על הסדרה מנקודת מבט שיפוטית אבל צריך להודות שה"טוויסט" בנושא היה די שקוף. אפשר היה לראות אותו בא די מקילומטרים. בעיקר בגלל שסאנסה הרי ידעה בדיוק מיהו ליטלפינגר – היא ראתה אותו משליך את דודה שלה בקן הנשרים, הוא מכר אותה לראמזי לטובתו הפרטית. כן, הוא בא לעזרתה כשהיא ביקשה ממנו בקרב הממזרים אבל סאנסה לא טיפשה ומבינה שהוא עשה את זה כי זה עזר לו ולא יותר. צריך להיות נאיבי כדי לחשוב שפתאום היא מקשיבה לו. אני אדבר על זה בסוף אבל נראה שזה עוד מקרה שבו היוצרים נפלו באחת הבעיות של הסדרה בשלב הזה – פשוט קשה מאוד להפתיע אותנו. אני, למשל, חשבתי שבוע שעבר שאולי המתח בין סאנסה לאריה הוא אמיתי אבל אחרי שקראתי מספיק תגובות, האופציה שמדובר בעצם במלכודת לבייליש היתה ברורה לי.

למרות זאת, גם פה, כמו עם המוות נניח של ג'ופרי, המוות של ליטלפינגר מהידיים של אריה המיומנת (שימו לב כמה מעט היא מדברת, אם בכלל. לא מדובר במישהו מהרשימה שלה שהיא צריכה להנות לראות אותו סובל) היה מספק מאוד. במיוחד כשמדובר בתככן מהסוג הזה שנופל ברשת שהוא בעצמו טווה. היה מספק במיוחד לראות אותו כורע על הרצפה ומבקש רחמים – משהו שבהתחלה נראה לי לא שייך אבל אחרי מחשבה זה הגיוני לגמרי. הרי בייליש הוא לא איזה אביר שעבר הכשרה ויילך למוות בשלווה כמו נניח נד סטארק. הוא אדם קטן שרימה את דרכו לצמרת. בסוף, הוא יחזור להיות בדיוק זה.

(מחשבה שעברה לי בראש רק עכשיו, במעבר המאה על הטקסט – העובדה שסדרה גורמת לי להיות מרוצה מזה שהגרון של מישהו שוסף – עד כמה היא משפיעה על הרף שלנו לסבל של בני אנוש אחרים? סתם תהיה)

נשאלת השאלה – איך כולם ראו את זה בא ורק ליטלפינגר, האיש שידע לתמרן את כולם, לא. ובכן, ההסבר הכי טוב לכך, כמו להרבה מאוד דברים בסדרה (וגם בחיים) – הוא ההיבריס הידוע. בייליש האמין שהוא בלתי מנוצח. שהתחבולות שלו יעבדו לנצח כשלמעשה, הוא כבר קיבל את ההתראה מבראן – ועדיין סירב להאמין לזה. הדבר הראשון שהוא היה צריך לעשות אחרי שבראן אמר לו ש"כאוס הוא סולם" היה לאכוף את הסוס שלו ולברוח מהר (לא יודע איפה הוא יהיה רצוי, עדיין). אבל הוא האמין שמה שעבד לו בעבר ימשיך לעבוד ובסוף זה הביא למוות שלו. יותר מזה – הוא התקשה להבין את מה שעבר על סאנסה. הרי הוא מכיר אותה מאז שהיתה ילדה-פתיה במעלה מלך. הוא תימרן אותה מספר פעמים בעבר, למה שהפעם תהיה שונה, הוא חשב. אקשר את זה, כמו שאני אוהב, לאירועים בספורט – ליטלפינגר מזכיר לי מאמנים מזדקנים, סטייל ונגר של השנים האחרונות, שהעולם משתנה מסביבם אבל הם דבקים בדבר היחיד שהם מכירים. בראן הרי נתן לו את המפתח להבנה שקורים פה דברים שהוא לא מסוגל להבין והוא סירב לקלוט את זה. כל מה שהוא ראה זה שתי ילדות קטנות שאפשר לתמרן אחת נגד השניה.

בכלל, סאנסה יוצאת מהמאבק הזה חזקה מאוד. כמו כל העונה שמהדהדת את העונה הראשונה, גם פה היה הדהוד חזק מאוד (שאישית לא חשבתי עליו עד שסאנסה הזכירה אותו) על כך שליטלפינגר בעבר נכנס בין שתי האחיות הבוגרות למשפחת סטארק וגם הפעם ניסה לעשות את זה. אבל סאנסה הוכיחה שהיא לא קייטלין (ובטח לא אחותה המטורללת). סאנסה חכמה מאוד. היא לא נתנה סתם לאריה לרצוח את ליטלפינגר אלא עשתה לו משפט פומבי בו הוא הודה בהאשמות כלפיו – מה שהביא לה לא רק את המוות שלו אלא גם את התמיכה של אבירי הבקעה. יותר מזה – סאנסה הוכיחה פה עליונות מוסרית. עוד נדבר על זה בהקשר של ג'ון, אבל בעוד ליטלפינגר רימה את דרכו לצמרת, סאנסה נשארה נאמנה לדרכה. נאמנה למשפחה שלה. גם לאריה, עליה היא חושבת שהיא "עדיין מעצבנת וגם קצת מוזרה" (כאחד עם שתי אחיות, זה הרגיש כמו הדיאלוג הכי אמיתי בסדרה) וגם לג'ון, שעכשיו כרע ברך בפני דאניריז ופתח בפניה לגמרי את הדרך להיות המלכה בצפון. אבל סאנסה, מסתבר, לקחה רק את הדברים הטובים שהיא למדה מליטלפינגר. היא למדה איך לתמרן אותו אבל גם נשארה נאמנה לבית שלה.

אולי ג'ון ימלוך על שבע הממלכות אבל סאנסה בלא ספק ראויה למשול בצפון. ועכשיו, כשסאנסה בטוחה (יחסית), נראה לי שהגיע הזמן לאריה לסיים את הרשימה שלה.

game-of-thrones-photos-season-7-finale-g

נעבור לחלק המרכזי של הפרק. כבר אמרנו לא מעט שהעונה הזאת מתחברת לעונות קודמות יותר מכל עונה אחרת והפרק הזה לא היה יוצא מן הכלל. למעשה, הוא היה אפילו יותר "איחוד משפחות מרגש" משאר הפרקים.

ברון וטיריון, ברון ופוד, ההאונד ובריאן, ההאונד וההר, האחים לבית משפחת לאניסטר, כמובן. זה המקום שבו הסדרה חיה בשנים קודמות, האינטראקציות בין הגיבורים. סך הרגשות שלהם, ההיסטוריה שביניהם. זה עבד בהתחלה באינטרקציות החביבות בין הדמויות שהזכרתי בהתחלה, כל אחת עם השנינות שלה, אבל אחר כך עלו השחקנים הראשיים לבמה, כל אחד בדרכו (דאניריז מסתברת כדרמה קווין לא קטנה, חייבת to make an entrance. תכלס, אם היה לי דרקון גם אני הייתי משתמש בו כמה שיותר) ואז התברר עד כמה הם רחוקים אחד מהשני. הרי מה הקשר בין ג'ון האידיאליסט, איש הצפון, לסרסיי? שימו לב איך ג'ון מקפיד לאורך כל המפגש ללבוש את הגלימה החמה שלו למרות היום הקיצי, בעוד דווקא בדרוגסטון הוא נשאר בבגד הרבה יותר "קז'ואל". אלו המדי שרד של ג'ון. הוא המייצג של הצפון פה, על כל המשמעויות שלו. לא פלא, על כן, שאפילו אחרי תצוגת התכלית של הזומבי, מפגש הפסגה הזה, כדרכם של מפגשי פסגה בין אנשים שמגיעים ממקומות שונים לגמרי (אהלן ישראל ופלסטין!), כשל.

המפגש הכה מצופה בין טיריון לסרסיי היה שונה. בעוד שלפני כל האנשים, הם צריכים לשחק משחק, הרי כשזה רק שניהם המסיכות יורדות. על הנייר, לפחות. עד עכשיו קיבלנו את הגרסא של טיריון הבטוחה בעצמה. יד המלכה שהולך לשנות את העולם ומאמין שלא היתה לו ברירה. זה גם הטיריון שמגיע בתחילת הדיאלוג הזה. מטיח בסרסיי שהוא הרג אבא שגזר עליו דין מוות, שאף פעם לא רצה בו. אבל ככל שעובר הזמן בדיאלוג, אנחנו מקבלים טיריון אחר. טיריון ששונא את עצמו לא פחות מאשר סרסיי שונאת אותו. זאת הסיבה שהוא ניגש ל"הר" ואומר לסרסיי – תני את הפקודה. טיריון שונא את עצמו כי הוא הרג את אביו וכי המהלך הזה, מסתבר, יצר תגובת שרשרת שהובילה למוות של האחיינים שלו. אבל יותר מכל, טיריון שונא את עצמו כי הוא טיריון. מגיל אפס אומרים לו שהוא אפס. "כל הגמדים הם ממזרים בעיניי ההורים שלהם" הוא אמר לג'ון בפרק הראשון של הסדרה ובסוף מסתבר שגם טיריון רואה את זה כך. למעשה, הוא מעולם לא התאושש מהלידה שלו, שבה הוא "רצח" את אמא שלו.

ואת השנאה העצמית הזאת, סרסיי מנצלת. גם היא עוברת התפכחות במהלך השיחה הזאת, אבל בניגוד למה שנראה בהתחלה – היא משאירה את טיריון בחיים ומסכימה כביכול להצטרף למאמצי המלחמה במהלכים הלבנים – הרי שההתפכחות שלה היא לכיוון השני. היא מבינה שאין לה באמת אף אחד. עד כדי כך שהיא אפילו דואגת לנכר את ג'יימי מעליה. סרסיי כל כך בטוחה בדרך שלה שהיא נכנעת לשקרים שלה עצמה. היא מזכירה לי קצת אוהדי ספורט (כן, שוב הגענו לספורט) בחוסר היכולת שלה להסתכל על הדברים באוביקטיביות. היא מספרת את הסיפורים שלה כל כך הרבה זמן שהיא באמת מתחילה להאמין שהשופטים עוזרים ליונייטד וששחקני הפועל באר שבע יותר מלוכלכים מאשר שחקנים אחרים (אתם מוזמנים להחליף את שמות הקבוצות פה בקבוצה שאתם שונאים, הדוגמאות ישארו דומות). בשום שלב היא לא מוכנה להודות שגם לה יש אחריות למוות של הילדים שלה או לזה של אביה (הרי זאת היה שדרשה בכל כוח את המוות של טיריון). על סרסיי כנראה אמר ג'ורג' את המשפט האלמותי – "תזכור, זה לא שקר אם אתה מאמין בזה" – משפט שכל פוליטיקאי כנראה משנן לעצמו בוקר וערב. ואין פוליטיקאית יותר מסרסיי. הכל אצלה רמאות על רמאות. אין עצם אחת של אמת בגוף שלה. לא פלא שאפילו את הנוכחות של ג'יימי – האלטר-אגו המוסרי שלה (הכל יחסי, כן, אנחנו עדיין מדברים על בן אדם שאנס אותה ליד הגופה של הבן שלהם וזרק ילד ממגדל) – היא לא מסוגלת לסבול יותר לידה.

_4c06d0a6-8bd0-11e7-a11b-07a9009e9c44

הציניות הזאת עומדת בהיפוך מוחלט ליושר, נאיביות אם תרצו, של ג'ון סנו. היוצרים מעמידים לנו פה, אולי טיפה בצורה בוטה מדי, את הניגוד העז בין הדמויות. למעשה, הם מציירים לנו סקאלה של מוסריות. בצד אחד סרסיי, הצינית לחלוטין. אחריה ג'יימי, שהיה מוכן לעשות הכל בשבילה אבל אפילו לו יש גבולות. אחריהם יש לנו את דאניריז וטיריון – אידאליסטים אבל מוכנים לשקר קצת בשביל המטרה הגדולה. ובסוף – את ג'ון סנו, האידאליסט המושלם. האיש שבשבילו אף מטרה לא מקדשת את האמצעים. הם אפילו אומרים את זה בצורה מאוד מפורשת מהפה של ג'ון – אני יודע שזה מה שגרם למוות של אבא שלי, ועדיין אני לא מוכן לשנות את הדרך שלי.

אני חושב שהיוצרים סימנו לנו פה משהו וזה לא מקרי שבפרק הזה בעצם נחשפה לבראן וסם העובדה שכבר ידענו לפני שני פרקים שג'ון הוא הוא היורש האמיתי לכס הברזל. אם עד עכשיו ההנחה היתה שדאניריז – הרוכבת על דרקונים, לוחמת החופש ומשחררת העבדים – הוא זו שאמורה למצוא את עצמה בסופו של דבר בתור שליטת הממלכות וג'ון הוא לא יותר מהדרך שלה להגיע לשם ובעיקר כדי להביס את ההלכים הלבנים, הרי שעכשיו ג'ון נתפס כאיש הראוי לכך ולא רק בגלל השושלת המשפחתית שלו. היוצרים, אולי בניגוד למורשת המקורית של מרטין (ואולי לא, לך תדע איך הוא רואה את זה) בעצם אומרים לנו כל העונה הזאת – מי שבוחר בדרך המוסרית הוא זה ששורד. וכשהיה מבחן קריטי אחד – ג'ון עמד בו. היחידי שעמד בו. הוא זה שהכי מפחד מהמתים המהלכים – ועדיין הוא בחר לא לשקר, לא לספר שקרים לבנים. דאני נכשלה, טיריון נכשל. ג'ון הוא השליט הראוי היחידי.

דיברתי כבר בפרק הקודם על איך בעונה הזאת, הסדרה הפכה להרבה יותר "פנטזיה סטנדרטית" מכל מיני בחינות, וזאת כנראה עוד בחינה שבה היא בחרה ללכת בדרך הזאת. לא רק שיש לנו הצלות ברגע האחרון או אירועים פנטסטים בלתי מוסברים וכבר אין כמעט מוות של גיבורים טובים (האמת, יש מעט מאוד מוות בעונה הזאת של גיבורים בכלל. או סקס. בעיקר סקס. איפה הסקס, יא HBO?) הרי שהצעד הכי קיצוני שהסדרה עשתה כדי לסטות מהדרך של מרטין הוא הקו הברור שהיא מנסה לסמן בין טובים לרעים. וג'ון – הוא עכשיו הטוב האולטימטיבי. בדיוק כמו נד בעונה הראשונה. רק שנד מת וג'ון נראה בדרך להיות נסיך הכתר. בדיוק כמו עם מקרה סאנסה ואריה, שבהתחלה היתה תהייה לצד מי אתה עומד ובסוף אתה מגלה שהטוב ניצח והרע המוחלט הפסיד, גם פה – הקווים תחומים היטב.

bran-dorne

לפני שאני זורק את שאר המחשבות הקטנות שלי על הפרק הזה, זאת הזדמנות טובה, אני מניח, לסכם את העונה הזאת.

זאת היתה עונה מאוד שונה מהעונות הקודמות, אין שום ספק. יש כמובן את האלמנט הברור מאילו, שהסדרה נפרדה לגמרי מהספרים (בעונה הקודמת עוד קרו כל מיני דברים מהספרים, נניח ההכשרה של אריה וגם דברים שלא קרו בספרים – נניח הודור או התחיה של ג'ון הם כנראה שריד של מרטין) ועל התוצאות של זה כבר דיברנו. אבל אלמנט חשוב נוסף שבה היא היתה שונה הוא ההייפ סביבה. כן, גם בעונות קודמות היה הייפ, שהלך וגדל עם כל עונה. אבל בעונה הזאת הסדרה הפכה לתופעה התרבותית הכי גדולה לדעתי של העשור האחרון. כמובן, זה נובע לא מעט מהרשתות החברתיות שמעצימות כל דבר – אבל אפילו ביחס אליהן, הסדרה קיבלה מעמד כמעט מיתי. לכל מקום שבו הלכת דיברו על משחקי הכס, אנשים שפעם היו מחכים ללילה לראות אותה התחילו לקום מוקדם בבוקר. בלוגים, כמו הבלוג הזה, שעקבו אחרי הסדרה צצו חדשות לבקרים, אנשים המשילו כל דבר שקורה להם לדרקונים וגמדים. תופעה לכל דבר, שאישית לא זוכר כמוה בדברי ימי הסדרות. כן מזכיר תופעות שהיינו רואים פעם בסרטים, למשל, דוגמת מלחמת הכוכבים, או בספרים עם תופעת הארי פוטר (מעניין, כולם פנטזיה מסוג כלשהו)

אני חושב שבמידה רבה הסדרה הפכה לקורבן של עצמה. גם בגלל שמרוב דיבורים על מה יכול לקרות ותיאוריות על תיאוריות היא הפכה לצפויה. כזאת ששום דבר לא יכול להפתיע אותך כבר, כמו בסצינת המשפט של ליטלפינגר אותה ציינתי. יותר מכך, בגלל שהסדרה היתה כל כך מדוברת, נראה שהלחץ על היוצרים להשביע את רצון הצופים היה גדול מדי. אם קודם היה נראה שמרטין ממש מנסה בכח לא לתת לקוראים את מה שהם רוצים (לא רק כשהוא הורג דמויות אהובות אלא גם זה שהוא נמנע בכח מלהפגיש בני משפחת סטארק, למשל) הרי שליוצרים כנראה יש פחות כח רצון וכך ראינו לא מעט פנטזיות צופים מתגשמות.

וזה אולי מזכיר את מה שכל בן אדם מבין בנקודות מסוימות בחיים – פנטזיות לפעמים צריכות להישאר פנטזיות. הגשמה שלהן היא משהו שקשה לבני אדם. לפני כמה שבועות, במסגרת אחד מהטורים של שבתרבות, שאלתי – איך זה שבני אדם כל כך אוהבים דברים שמדכאים אותם? אני עדיין לא בטוח שיש לי תשובה באמת טובה לכך, אבל מה שקרה בעונה הזאת עם התגובות החריפות של הצופים, שוב מזכיר את זה. קיבלנו כל כך הרבה דברים שרצינו לקבל כבר שנים. קרבות עם דרקונים, קרבות בין דרקונים להלכים לבנים, איחודים משפחתיים מרגשים בין הסטארקים, מפגשים מרתקים בין ג'ון ודאני, בין ג'ון לסרסיי וכו' – ועדיין, ככל שזה התקדם, כך אנשים נראה סבלו יותר. התחילו לשנוא את הסדרה יותר.

אם יורשה לי אנלוגיה אחרונה מתחום הספורט, התחושה האישית שלי היא שהסדרה הפכה לסוג של ברצלונה. או מכבי תל אביב כדורסל בתקופות העליזות שלה באירופה. מין סדרה כל כך מצליחה שהיא גוררת אחריה מיליוני "אוהדי הצלחות" שגורמים לצופים המקוריים של הסדרה ובטח לאלו שקראו את הספרים להרגיש כאילו "גנבו" להם אותה. ומאותה שניה, התחרות היתה רק מי מוצא יותר בעיות בסדרה ולמה זה לא דומה למה שמרטין עשה. לפעמים נדמה שאם היו מקרינים את העונה הראשונה עכשיו, אלפי הקוראים המקוריים היו צועקים – איך יכול להיות שזה קרה, מרטין בחיים לא היה עושה את זה!

אישית, גם אם היו לי לא מעט השגות (את חלקן פרסתי פה) על העונה הזאת, אני עדיין חושב שהטוב בה עולה על הרע. בצורה ניכרת. המעבר לשבעה פרקים הפך אותה ליותר מהודקת (כן, אנשים הגיעו מהר ממקום למקום. תתגברו) וקטעי הפנטזיה שלה היו מדהימים. בדיוק השבוע יצא לי לראות את הסרט האחרון של הארי פוטר פה בטלוויזיה ויש סצינה לקראת הסוף שהם עפים על מטאטא בתוך חדר הסודות כשדרקון של אש רודף אחריהם – וזה נראה כל כך מלאכותי ועשוי במחשב! אחרי מה שראינו במשחקי הכס, כל קטעי ה-CGI שראינו בסרטים נראים כל כך ישנים ולא שייכים. וגם אם היו דברים לא מוצלחים בפרקים האלו, הרי ששני קרבות הדרקונים, בפרק הרביעי ובזה השישי, היו שווים את הכל. עכשיו רק נותר לקוות שהיוצרים גם ידעו לסיים את הסדרה כמו שצריך. רק שנה-שנתיים לחכות.

***

בטח גם אתם חשבתם ש:

– טוב, בסדר, שני דרקונים נשארו בחיים. הלכה לפח התיאוריה הזאת.

– ובאמת היה יותר חכם מצד דאניריז להגיע רק עם דרקון אחד ולא עם שניים, כדי שלא יבינו שחסר לה אחד, לא? מי היועץ שלה בדיוק, הוא לא אמור להיות חכם או משהו?

– יורון מחליט ללכת הביתה אחרי ההצגה של הזומבי היתה לגמרי קרטמן. Screw you guys, I'm going home!

– ומזל שאנחנו מגלים אחרי זה שהוא בעצם זמם עם סרסיי כי הבריחה הזאת אחרי שראה זומבי מסכן אחד ("ראיתי הרבה דברים מפחידים, זה הדבר הכי מפחיד שראיתי בחיים שלי" – בחייאת? ראית את הפאקינג דרקון שדאניריז טסה איתו?) היתה די מביכה ולא הגיונית עם הסיפור.

– לא אמרתי מילה על הסצינה עם תיאון כי אין שום דבר חשוב להגיד עליה. מיותרת לגמרי. תיאון קיבל את הביצים שלו בחזרה בזכות זה שאין לו ביצים. תנו לו תואר גיבור ווסטרוז.

– כשבראן מדבר עם סם, הוא אומר לו שהוא יכול לראות כל מה שהיה וכל מה שקורה עכשיו. אבל הוא לא אומר כלום על העתיד. מעניין אם יש לזה סיבה.

– טורמונד לא מת! הוא ובריאן צריכים לעשות ילדים ג'ינג'ים גדולים!

– וואלה ג'יימי, אתה כמו הבחור זה שכל החברים שלו אומרים לו שנים שהחברה שלו לא מתאימה לו ורק אחרי שהם עשו ארבעה ילדים ביחד מבין את זה, הא?

– חסר לך שאתה נוגע בבריאן, כן? היא של טורמונד. אפילו שהיא דלוקה עליך.

– האם בזה שג'ון אמר לדאני בשפת ימי הביניים שאולי כדאי לה לקבל חוות דעת שניה, הפעם מרופא, לגבי היכולת שלה ללדת ילדים, בעצם מסמנים לנו את ההמשך?

– מכירים את הדימוי "זה כמו לנשק את אחותך?" אז אתם מוזמנים להוסיף את הדימוי "כמו לעשות סקס עם דודה שלך". ברצינות, איפה הימים שמשחקי הכס הביאו לנו סקס סוער ואמיתי, לעומת הדבר הדלוח שהגיע היישר מסדרות של שנות השמונים בין דאני לג'ון?

– ובכלל, הקיטש בינהם היה באמת נורא. במשחקי הכס כמעט ואין התאהבויות רומנטיות בכלל. וכשיש, כמו במקרה ג'ורה ודאני, הן לא מתממשות. כל העסק, כולל הדפיקה בדלת של המלון (סליחה, אוניה) היה פשוט לא קשור לסדרה.

– ההגיון אומר, בדיוק כמו שליטלפינגר מציין בפני סאנסה (כמדומני) שבאמת ג'ון ודאני יתחתנו, בלי קשר למידת האהבה בינהם. זה בדיוק מה שהיו עושים בווסטרוז במשך שנים – מאחדים בתים כדי למשול. היית חושב שטיריון יחשוב על זה קודם וגם ידחוף לזה – אז למה הוא נראה כל כך לא מרוצה כשהוא מבין מה קורה בחדר של דאניריז?

– נראה לי שסם ובראן הולכים להיות BFF, איזה חמודים הם ביחד

– ומי אמר שגברים לא מקשיבים לנשים שלהם? מסתבר שסם שמע כל מה שגילי אמרה! רק חבל שהוא לא ידע לתת לה קרדיט על זה. גברים..

אחרון חביב, הדרקון הזומבי שלנו, זה שהפיל את החומה בשעה טובה סוף סוף. כמה מחשבות:

– זה שבכנפיים של הדרקון יש חורים גדולים לא קצת מפריע לו לעוף?

– מה זה בעצם האש הכחולה הזאת?

– יש לא מעט מקרים בהיסטוריה שבהן נשק שניתן למי שנחשב כידיד הופנה נגד הבן אדם שנתן אותו. האמריקאים חימשו את אל קעידא באפגניסטן נגד הרוסים וזה הופנה נגדם. ישראל אחראית להקמה של חיזבאללה ושל חמאס וכולנו יודעים איך זה נגמר. פה מדובר במקרה עוד יותר קיצוני – אם ג'ון לא היה חושב על הרעיון הגאוני של להביא הוכחה לקיומם של ההלכים הלבנים על מנת שיהיה אפשר להלחם בהם – אולי לא היה צריך להידרש להלחם בהם מלכתחילה כי ללא הדרקון – איך הם היו אמורים לעבור את החומה? מזכיר במידה מסוימת את סרטי החזרה בזמן למינהם שבהם אקדח שמישהו הביא איתו בזמן משמש לרצוח אותו עצמו שנים אחר כך.

– טורמונד לא מת, שמעתם?!

נתראה ב-2018. או 19. מתישהו

כך היינו (בשנות השמונים והתשעים)
רק חול וחול

160 Comments

עסק שחור 29 באוגוסט 2017

אריאל – תודה על הבלוג המצויין. זה פעם ראשונה שאני עוקב אחרי בלוג על סדרת טלביזיה וממש נהניתי מהפוסטים ומהתגובות.

שמעון 29 באוגוסט 2017

פרק מאד מאכזב ומעפן. בכלל הייתה עונה מאד חלשה. ציפיתי לכל כך הרבה יותר מהפרק הזה עם ערמת גופות יפה ובסוף זה נגמר בכיפה אדומה לבייליש. הקטע האחרון עם הדרקון היה אחלה אבל חוץ מזה פרק מייגע משעמם וארוך שכל הזמן חיכיתי למשהו וכלום. כולם נהיו נהיו לי רגשניים ורכרוכיים. אכזבה.

משה ו 29 באוגוסט 2017

אוי כמה שאתה טרחן עלוב.
העונה היתה מעולה, פרק הסיום היה מדהים, וזה שכמה מבינים (בעיני עצמם) אומרים אחרת לא ישנה את העובדה הזו.

עסק שחור 29 באוגוסט 2017

זה לא היה טיריון שהציע את הרעיון ה״גאוני״ של יחידת ההתאבדות? באופן כללי זה נראה שכל העצות שלו היו גרועות העונה. קצת מאכזב שהפכו אותו ללוזר כזה.

Sp 29 באוגוסט 2017

תכלס הסיבה היחידה שיצאה משימת ההתאבדות היא לא לשכנע את סרסי, אלא לתת למתים דרקון וזו הייתה הדרך היחידה של היוצרים להביא את הדרקון מעבר לחומה.

יואב דובינסקי 29 באוגוסט 2017

שום קהל ניצחונות.
היה דרקון, היה גמד, היה סקס, אבל מאוד בנאלי ביחס לסטנדרט שמשחקי הכס הציבו בעונות הקודמות.
עונה טובה, כמו העונות הקודמות. לא הופך את הסדרה לטקסט פוטנציאלי בשיעורי מחשבה מדינית בת זמננו במדע המדינה, אבל סדרה מהנה לצפייה. קלות ההגעה ממקום למקום הפריעה לי, אבל זה בקטנה.

הימור שלי, חאליסי עוד תרכב על הדרקון הזומבי או לכל הפחות במפגש המכריע ביניהם, הדרקון הזומבי לא יהרוג אותה, אלא יעשה מעשה דארת' ויידר ויתהפך על האמפרר (מלך הלילה).

Sp 29 באוגוסט 2017

אריאל תודה על סיכומים מצויינים לאורך כל העונה!
– מבחינתי כמה שפחות מתים מהלכים כך ייטב. 5 דקות בפרק להראות אותם וקרב גדול בסוף מספיק לי.
– גם אני תהיתי למה טיריון לא מרוצה, ואז שמתי לב שבעצם לא הראו לנו את איך הסתיימה השיחה של טיריון וסרסי. מה קרה שם ששיכנע אותה ״להצטרף לברית״? כנראה מסתירים מאיתנו כאן מידע חשוב.

NoOne 29 באוגוסט 2017

אני חושב שזה לא עונה שלמה לפי עיני היוצרים זה מין חצי עונה כזאת , משהו בסגנון הסופרנוס.
והסיבה זה כנראה עלויות וזמן ההפקה שלוקח לעשות את כל ה CGI הזה.
יש סיבה שזה נראה כל כך אמיתי , הרבה עבודה והמון כסף.

ולמה אתה אומר שאוהדי ספורט לא אוביקטיבים? ראיתי פעם אוהד ספורט יותר אוביקטיבי ממני?

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

כשזה לא נוגע לקבוצות שאתה אוהד או לקבוצות שאתה שונא – אין אוהד אוביקטיבי ממך!

NoOne 29 באוגוסט 2017

זה בדיוק ההגדרה של אוהד אוביקטיבי במילון אבן שושן

MOBY 29 באוגוסט 2017

פרק סיום סטנדרטי של סדרה אמריקאית.
למרות שכתבתי פה מזמן שאצבעון ימות מהסכין ועל ידי אריה, ניקר בי הספק בתחילת המשפט עד הפניה אליו על ידי סאנסה, נחמד איתי הצלחתם.
כן הייתי מסיים את הפרק בקלייגון-בול, הרי סרסיי מונעת על ידי מניע יחיד, ולא בטוח גם עם המהלכים שכזו הזדמנות תהיה לה שוב. חטא היוהרה, אני הייתי מסיים עם ההר שמנסה להרוג את הטראגרייאנ'ס ומסיים עם דו קרב (לא חייבים לסיים אותו העונה הזו..)
לדעתי, נפילת החומה הייתה חזיון עתידני של בראן.
תחילת העונה הבאה תמשיך במלחמות הנושמים, מעניין עם אריה יכולה להתחפש להלך ולהתקרב אל המלך? אני לא חושב שג'ון ישרוד עד סוף הסדרה, גם דני תמות, הערכתי תוך כדי לידה,ההיסטוריה מתחרזת. בראן סאנסה בריאן וטארליי יהיו החונכים של הבן של אאיגון ככה שמטורלל הוא בטוח יהיה.
ולא שוברים חומת קרח עם…. קרח למרות שזה היה מאוד מרשים.

יוני 29 באוגוסט 2017

הניסיון למצוא לוגיקה בפרטים פנטסטיים הוא מיותר לחלוטין

עומרי (ירוק) 29 באוגוסט 2017

מעולה – המון תודה גרייזס, לפחות אצלי הסיכומים האלו היו חלק בלתי נפרד מחווית העונה הזו.

מסכים איתך מאד לעניין התופעה התרבותית והתיאוריות. זה יצר מצב שאנשים מחפשים שיפתיעו אותם בכל ושכל רגע יהיה אובר-דה-טופ ושרשימת הגופות תיערם. הסצנה עם ליטלפינגר אכן דוגמה טובה – נכון, צפוי. אבל סצנה מעולה וגם כמו שרשמת מספקת (אגב, אריה מזכירה אח"כ לסאנסה למקרה ששכחה – היא רק לחצה על ההדק, מי שבאמת שלחה את ליטלפינגר למותו היא סאנסה).

המפגש בין סרסיי לטיריון היה נהדר בעיניי. אהבתי את הרגע שבו הוא מוזג לעצמו יין – הוא נכנס בטוח בעצמו אבל אחרי הכל הוא יודע שלסרסיי אין גבולות ואין אלוהים. אנחת הרווחה הזו (והיין -זה בכל זאת טיריון) כשהיא בוחרת לא להרוג אותו היה יפה.

גם מסכים לגבי השורה התחתונה – עונה מעולה בעיניי. לא נטולת בעיות ולא מושלמת, אבל מהנה, עם כמה רגעים גדולים מהחיים, מלאה במפגשים ורגעים שחיכינו להם כמה שנים טובות. עם הפקה באמת מדהימה וגם משחק מצויין (ספציפית, נדמה לי שלנה הידי לא מקבלת את ההערכה המגיעה לה, נהדרת).

כוס אמק, מה שנה עכשיו?

S&M 29 באוגוסט 2017

היין היה הקרנה של ההרעלה של ג'ופרי. ראו את זה במבט של סרסיי.

רובי פאולר 29 באוגוסט 2017

והיא לא שתתה, ככה הוא הבין שהיא בהריון
לא ידעתי שהיו אז טקסטבוק׳ס של גינקולוגיה ואמבריולוגיה….

Matipool 29 באוגוסט 2017

טוב! רואים שאתה רופא..
אני חשבתי רק על הקטע שהוא שם לב שהיא ממששת את הבטן.

ran 29 באוגוסט 2017

סיכום מצוין של הפרק והעונה
וממצה את תחושתיי – ברור שהניתוק מהספרים פגם בכתיבה אבל התוצרת היא עדיין ממתק מהנה מאד.
סביר להניח שבייליש של מרטין היה דואג שאבירי הבקעה יתערבו לטובתו במשפט אבל עוצמת האחיות לבית סטארק חמודה ומספקת גם היא.
ואם כבר על מרטין, כמה אאיגון ראייגר השאיר אחריו? לא ברור.
מה שמביא אותי, כמו כל צופה נלהב, לתחזית – כל הפטפוטים על יורש והסיפור אהבה שנרקם לייצר את אותו יורש, גורם לי לחשוד שג'ון לא יסיים בחיים את העונה השמינית.
והערת אגב – הסקס בין ג'ון ודאניריז גרם לי אי נוחות מטרידה, משהו שם לא עבד, כאילו הצצנו לאח ואחות מגלים שאברי הרבייה שלהם הם לא רק להטלת שתן וניתן להשתשעשע בהם יחדיו…

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

אולי זה כי בדיוק שניה לפני כן דאגו להבהיר לנו שמדובר בדודה שלו. ואולי כי זה פשוט לא היה עשוי טוב

Ollie Williams 29 באוגוסט 2017

כתבו את זה פה באחת התגובות (נדמה לי אפילו אתה)
זה הרגיש כמו סצינת סקס מהניינטיז, מאמץ עילאי להסתיר כל שביב פטמה (למרות שהתפלק להם שוט קצרצר).
כנראה לאמיליה קלארק ממש נמאס מהעירום…

Ollie Williams 29 באוגוסט 2017

מרוב חפירה בתגובות לא שמתי לב שזה בכלל בסוף הפוסט המקורי

אורן השני 29 באוגוסט 2017

אני חושב שהיא אמרה את זה בראיון

goamit 29 באוגוסט 2017

הפרק אכן הזכיר את הלך הרוח של העונות הקודמות, בהן תמיד הכינו אותנו למשהו גדול יותר שיבוא בעונה הבאה. העונה לא היה את ׳פרק 9׳ המסורתי בוא כל האקשן מתרחש, במקום היה מספיק אקשן וקרבות גרנדיוזיים לאורך כל העונה, בייחוד בפרקים 4 ו-6. מה שכן, היה את ׳פרק 10׳ של ה-aftermath וסגירת המיני קצוות בעוד השאלות הגדולות נותרות פתוחות.

עלתה בראשי תהיה קיומית משהו במהלך הפרק. מה בעצם רוצה מלך הלילה? מה המטרה שלו? האם הוא חותר להפוך את כל ווסטרוז לזומבים? מה זה ייתן לו? זה מרגיש קצת כמו דאוס אקס בהפוכה. הוא עושה את מה שהוא עושה כי הוא רע. הוא לא דמות (בינתיים) רק מכשיר להניע את העלילה. אמנם לא קראתי את שאר הספרים מעבר לראשון, אך מרגיש לי שגם שם זה כך, מכשיר עלילתי ללא הסבר ממשי.

גם בראן, שכל הרשת מוצאת עשרות אלפי קווים מקבילים בינו ובין מלך הלילה, הוא כזה. מכשיר עלילתי. אך בניגוד לרוע המוחלט של מלך הלילה שאף אחד לא תוהה על מניעיו כי לא באמת צריך, משתמשים בבראן באופן אניגמטי ורנדומלי. למשל משולש סאנסה-אריה-בייליש. בראן הרי היה מודע למניעיו ומעשיו של ליטלפינגר ויש להניח שהוא דיבר עם אחיותיו, אך בחרו לא להראות לנו שום דבר מכך. אם למלך הלילה יש ייעוד ברור ופשוט כביכול, מה הייעוד של בראן? כבר גילינו שג׳ון הוא היורש החוקי לבית טארגריאן, מה הלאה? מתי בראן ישתמש במלוא כוחו ויתחיל להזיז עניינים?

אין לי ממש מסקנות מעבר לכך, רק תהיות. ובהתאם לכך להלן הימורים בקטנה לעונה הבאה:
– יורון מצליח להביא את הגולדן קומפני למעלה מלך וסרסי שולחת אותם לזנב בכל מיני בתים שבגדו / נפלו לידי דאנריז. הם מצליחים לפחות בהתחלה.
– אריה גם היא עושה דרכה למעלה מלך (אחרי איחוד מרגש עם ג׳ון) במטרה לרצוח את סרסי. היא גם תצליח בכך. יש מצב שההאונד מצטרף אליה או עוקב אחריה, עוזר לה ונקבל קלייגון בול.
– סם ובראן חוברים לבניית מחשב על, סתם, מחפשים בספרים, בעבר ובעתיד ומוצאים דרכים לעכב את האוקלנד ריידרס מלהגיע לווינטרפל. לפחות עד פרק 6.
– סאנסה מאוד תתעצבן לשמוע שג׳ון בנד-דה-ני, תעשה ריגשי, אולי קצת תככנות (היה לה מנטור טוב), אך בסוף תתיישר לאחר שיובטח לה הוורדנית של הנורת׳.
– תיאון מצליח להציל את יארה בזמן שיורון לא בפייק.
– ג׳יימי וברון (יש למישהו ספק?) יחברו לטיריון ויספקו לו מודיעין על הגולדן קומפני.
– ג׳ון ודאני יחוו עליות ומורדות ביחסים סטייל אלכס חולה אהבה, רק שבסוף היא לא תחזור לאמריקה. סם בטח ימצא איזה מגילה שתכשיר את גילוי העריות.
– יהיה קרב דרקונים אוויר אוויר על בטוח, אולי אפילו כמה. ג׳ון גם ירכב על דרקון.
– יקריצו כוחות מיוחדים לבראן שיאפשרו לו לכשף את מלך הלילה, מה שיעזור לג׳ון ודאני לנצח אותו. יהיה קרב אפי בין ג׳ון-אזור אהי למלך הלילה וכן, הטובים ינצחו.
– אה וכן, טורמונד חי. הוא זה שיודיע לג׳ון שהמתים חצו את החומה.

NoOne 29 באוגוסט 2017

סנסה כבר יודעת שג'ון של דני , הוא שלח לה מכתב שהוא בדרך לווינטרפל יחד איתה , ראו את זה בפרק.

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

גם היה את הקטע המשעשע שבראן מספר את זה לסם וסם אומר לו "ראית את זה בחזיון?" אז הוא מראה לו את הפתק

goamit 29 באוגוסט 2017

נו ברור שהיא יודעת מהפתק, אבל אני חושב שהשוק של לראות אותם ביחד ולשמוע מג׳ון ישירות שהוא הצהיר נאמנות לדאני יזיז אצל סאנסה משהו, כי זו סאנסה. ייתכן שהכל ייסגר במהרה אחרי שבראן יודיע לכולם שג׳ון שהוא טארגריאן.

matipool 29 באוגוסט 2017

לדעתי, יש לך לפחות 80% הצלחה בהימורים לגבי העונה הבאה.

goamit 29 באוגוסט 2017

יאללה, אני שם כסף.

dk 29 באוגוסט 2017

אאלט גילוי אריות די מקובל במשפחה שלהם.
וגם אני חשבתי שדאני היא הדודה לולה (קוזינה) של ג'ון

עובר אורח 30 באוגוסט 2017

ההימור שלך עם אריה זה לגמרי הפנטסיה שלי. הלוואי וזה יקרה. יש גם הגיון בעלילה כזאת, כי אחרת אני לא יודע מה יש להם לעשות עם אריה בעונה הבאה

אנונימוס 29 באוגוסט 2017

לא הבנתי למה היה צריך לחכות עונה שלמה כדי להרוג את בייליש. אי אפשר היה לעשות את המשפט הזה על ההתחלה?

אלון 29 באוגוסט 2017

כן אבל אז לא היה מה לעשות עם סאנסה ואריה עונה שלמה.הן בגדול סתם היו יושבות בווינטרפל ומשתעממות.

אנונימוס 29 באוגוסט 2017

תכלס

קפטן נאטס 29 באוגוסט 2017

תודה על עונת סיכומים מוצלחת אריאל. הוספת לי המון עומק לסדרה

S&M 29 באוגוסט 2017

אמרתי בעבר, אבל לא מספיק.
הסיכומים שלך כמעט יותר מהנים אותי מהסדרה עצמה.
תודה!

פאקו 29 באוגוסט 2017

מצטרף לתשבוחות על הבלוג. משדרג את הסדרה המשובחת כבר כך.
ורק לי סצנת המכות של תיאון עם הבחור ההוא הזכירה באופן בוטה את מועדון קרב?

no propaganda 29 באוגוסט 2017

לי זה דווקא הזכיר בהתחלה אתcool hand luke אבל אז תיאום ניצח בצורה לא ברורה

פאקו 29 באוגוסט 2017

התכוונתי לקטע בו בעל המחסן שבו הם הולכים מכות מגיע במפתיע, מכסח את טיילר, וטיילר כל פעם קם ודורש עוד. בסוף הוא נשכב מעל בעל המחסן ומטפטף עליו את הדם מהפנים. בדיוק מה שקרה עם תיאון אתמול.

דרקון מתוק 29 באוגוסט 2017

האש הכחולה היא סוכר.

אלון 29 באוגוסט 2017

סיכום מעולה.
סה"כ עונה טובה מאוד חוץ מנקודות בודדות בפרק 6 שהלכו רחוק מדי עם החורים בעלילה. פרק סיום מעולה שמשאיר אותנו עם המון דימיון להמשך.

בסופו של דבר כמו שכתבת ליוצרים של הסדרה נגמר הסיכוי לרצות את כולם.
א. מרטין נטש אותם עם 800 אלף דמויות ומעט מדי זמן לסגור את כל הקווי עלילה שלהם, הם לא סופרי פנטזיה בסופו של דבר.
ב. הסדרה נהייתה גדולה יותר ממה שהיא באמת. אני התאפקתי לא לקרוא תאוריות של אנשים אבל רק הדיונים פה בבלוג עלו כל כך הרבה ניחושים שברור שמשהו תופס.למרות שבכל את יכלו לעשות את סיפור אריה וסאנסנ קצת פחות שקוף.
אהבתי מאוד מה שכתבת על הסרגל של האידיאליסטים. אני מאוד אוהב את הדמות של ג'ון ורציתי להכניס לו בעיטה לראש ושיתחיל לשקר קצת.
הרבה דברים לא ברורים להמשך. 2 דברים היו לי לא ברורים. מה ההאונד אמר להר ? ולמה טיריון נראה מודאג כל כך מהזוג הדביק הזה?

matipool 29 באוגוסט 2017

בגדול – ההאונד אמר להר שהוא יהרוג אותו.
טיריון נראה מודאג כי ככה הוא נראה מרבית העונה וגם להכניס עוד כמה סימני שאלה. זה בטח עדיף על זה שהוא היה מחייך.

אזי 29 באוגוסט 2017

תודה רבה גרייזס על כל העונה הזאת.

מבחינתי הפרק יכל להיות פרק של חצי שעה ולהציג רק את ועידת הפסגה במאר-אל-לאגו של מעלה מלך.
כתבתי שבוע שעבר של משחקי הכס יש את הפריוויליגיה למשוך את הצופים שלה כל כך הרבה עד שכל קטרזיס קטן בא אחרי ציפיה כל כך ארוכה שהוא שווה המון.
אני יכול להבין את מי שאומר שזה היה קיטש, אבל אני נהניתי מכל חצי משפט וכל חצי דיאלוג שהיה שם.
השיא מבחינתי היה כשקלגיין (שהייתי בטוח שנפרד מהם ומסתבר שהוא נפרד מדנדריון) אמר ל טיריון "איך זה שמאחורי כל רעיון גרוע עומד איזה לניסטר מזדיין" וטיריון עונה לו "וגם איזה קלגיין שעוזר לו לבצע את זה". להבין עד כמה אנחנו רואים תמונת ראי של משפחות שלמות שנקרעו ועומדות אחת מול השניה במלחמה הזאת.
אגב, לא הבנתי למה טיריון אומר לפודריק שהם בצדדים שונים של המלחמה אם פודריק הוא נושא הכלים של בריאן, השומרת של סנסה, ממלאת המקום של ג'ון?

חוץ מהפריוויליגה יש לסדרה גיבנת שהיא נאלצת לסחוב. אנחנו.
אני חושב שכמעט ולא פייר לנתח כל משפט וכל חצי רמיזה במשך 7 שנים על ידי צבאות אינטרנטיים, ואז לכעוס שאין הפתעות. הרי כדי לייצר הפתעה אחרי כמות הידע שיש לנו, הם צריכים לעשות משהו כל כך מוזר וכל כך לא קשור (בטח עם מיעוט הדמויות שנשארו) שגם אז היינו מוצאים על מה להתלונן.
בקיצור, גם אם יש לי תלונות על הסדרה, זה שהיא צפויה זה לא אחד מהם.

הקו בווינטרפל מעייף אותי קצת. כן, אני מאוד נהניתי לראות את בייליש סוף סוף מת. העניין הוא שהדמויות בווינטרפל נראות כמו שיעור משחק בנושא אימפרוביזציה. סנסה כלבה מוגזמת, אריה דרטניאן, בייליש ארכי נבל מסרט מצוייר ובראן האספרגר.
אני ממש מתעייף בכל פעם שרואים אותם.
קצת הצחיק אותי שסם נכנס לחדר של בראן וראה אותו צופה ב VOD שלו, מזפזפ בין ערוצים.
לגבי מה שאמרת, שהוא לא אמר שהוא יכול לראות את העתיד, האם באמת ראינו אותו מתישהו רואה את העתיד? או שזו השערה שלנו?

לגבי הדרקון, הוא פשוט יורק אש כחולה.
כמו שיש אש ירוקה.
והחורים בכנפיים הם כדי שיהיה דומה לצבא המתים.

-לא הבנתי איך דרוגון לא השמיד את הסככה שם במאר-אל-לאגו עם הכנפיים שלו
-אייגון. איך אני שונא שמות טרגריאנים
-סם הוא שחקן קומי פשוט משובח! התגובות שלו למוזרויות של בראן פשוט מעולות!
-לא האמנתי בשום שלב שאריה תמות, כן חשבתי שג'יימי ימות (ושהיוצרים יענו לנו על זה שהם פוחדים להרוג דמויות)
-כשכותבים לטיריון מונולוג ראוי הוא מבצע אותי יותר מכל אחד אחר בסדרה. השיחה שלו עם סרסי היתה מושלמת. (למרות שלא הבנתי איך היא נגמרה)

תודה ונתראה עוד שנה וחצי

רני 29 באוגוסט 2017

אזי –

מה דעתך על האפשרות שהשיחה של טיריון וסרסיי נגמרה בזה שהיא לא עבדה עליו אלא בעצם גרמה לו לחבור אליה ובמחנה של ״הטובים״ יש מעכשיו גמד טרויאני ? זה נרמז במשפט שאומרת סרסיי לג׳יימי (״אתה תמיד היית הלאניסטר הטיפש״) וזו תהיה מכת המחץ של הכותבים לטענות נגדם על הבנאליזציה של התסריט.

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

אתה יודע מה הבעיה עם התיאוריה הזאת? שכל פעם שחשבנו על תיאוריה מתוחכמת שבה היוצרים עבדו על כולנו – הסתבר שאין שום דבר מתוחכם מאחורה. נניח הסיפור עם אריה שנה שעברה, כמה תיאוריות מעניינות היו וכמה בנאלי זה נגמר. גם העונה היו מלא תיאוריות על מרגלים במחנה של דאני ובסוף כלום לא השתנה.
ובכלל, למה שטיריון ילך עם מי שהוא שונא?

ניתאי 29 באוגוסט 2017

וזה גם מנוגד לכל שאר השיחה שם. הוא אומר לסרסיי שהוא מאמין שדני תעשה עולם טוב יותר, שהיא בחרה יועץ שירסן את הדחפים הגרועים שלה (וסרסי אומרת לו שלה אין עניין שירסנו אותה). וזה גם מנוגד לדמות שלו לגמרי לגמרי.

מדי 29 באוגוסט 2017

יכול להיות שמשהו השתנה אצלו, כשגילה על ההריון.

NoOne 29 באוגוסט 2017

יכול להיות שדווקא בגלל זה טיריון כל כך מודאג כשהוא מקשיב לדני וג'ון בחדר , הוא יודע שהיא תקשיב לג'ון יותר ממנו והוא מאבד את הכח שלו

תומר חרוב 29 באוגוסט 2017

אבל הוא אוהב את ג'ון

עומרי (ירוק) 29 באוגוסט 2017

בדיוק, זו לא סיבה טובה. זה גם נכון מהצד השני – ג'ון מעריך ומחבב את טיריון, לא חושב שיש לו מה "לדאוג". מה גם שג'ון הוא לא הטיפוס של מרפקים ותככים וטיריון אמור לדעת את זה.

אורי 29 באוגוסט 2017

אם אתה חושה שפה יש ציפיה מתמשכת, לך תראה את העונה החדשה של טוין פיקס
אם כי שם הקטרזיס היה מדהים ושווה את כל ההמתנה

בכלל, איפה איזה בלוג ליצירת המופת שנקראת טוין פיקס עונה 3?????????????

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

אני נשברתי בפרק העשירי. היה שווה את ההמתנה? את פרק שמונה?

אורי 29 באוגוסט 2017

שווה לגמרי
מה שמוזר, כשראיתי את פרק 8, שנאתי אותו
עכשיו בדיעבד אני לא רק מחכה שהסדרה תגמר כדי לראות אות שוב ברצף עם כל התובנות שהצטברו, אני בעיקר מחכה לראות שוב את 8
יום שני הבא אני לוקח יום חופש רק כדי לראות את הפינאלה הכפולה על הבוקר

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

טוב, אולי נחזור לזה מתישהו כשיהיה לי זמן

אסף 30 באוגוסט 2017

מסכים מאוד, טווין פיקס רמה מאוד מאוד גבוהה

תורג׳י 29 באוגוסט 2017

נהניתי מכל שנייה מהסצנה עם בייליש וממש לא ראיתי את זה בא.
כשסנסה פונה אליו היו לי צמרמורות שלא היו לי הרבה זמן בסדרה.

אני נאיבי?

יוני 29 באוגוסט 2017

אני לא חושב שאתה נאיבי. הסדרה הרגילה את הצופה שאך אחד לא חסין ממוות, אז להרוג את אריה זה מעשה קיצוני, אבל היו קיצוניים יותר במהלך הסדרה.
ובכלל. הטוויסט במשפט היה סתמי

רני 29 באוגוסט 2017

שמע, הסיכום שלך טוב כמעט כמו הפרק הזה, שלעתי היה ממש מוצלח. מינון טוב של התקדמויות עלילתיות צפויות עם מחשבות וחששות להמשך.
בראן סוף סוף אומר משהו שימושי ונראה על סף תקשורת סבירה עם בני אדם ולא רק ממלמל קטעי משפטים סתומים לחלל האוויר. בייליש – תמיד הייתה לי תקווה קטנה שבסוף נגלה שהוא המספר והמניע העיקרי של העלילה – אבל גם הוא כבר היה די מאוס.

בהקשר של הטוב האולטימטיבי (ג'ון סנו-נד סטארק) – בעונות האחרונות אנחנו מגלים שסטארק הצעיר היה לא כל כך מוסרי – רימה בדו-קרב מתחת למגדל למשל ועכשיו גילינו שכל החיים הוא שיקר לג'ון, ואולי אפילו מרד עם רוברט בידיעה שהסיבה היא שקר (החטיפה של ליאנה על ידי ראיגר). האם לדעתך נד יצא למרד בידיעה שהוא צודק ואז כאשר גילה שהמרד כל כך מוצלח ורוברט יהיה מלך אבל שהוא שיקר לנד לאורך כל הדרך הוא אומר שהילד שלו כדי להגן על ג'ון מפני רוברט (שכבר הוכיח שאין לו נאמנות לסטארקים עם ליאנה) או שהוא פשוט שותף לקשר של רוברט?

ועוד קו דמיון בין ג'ון לסנו – בפעם הקודמת שהסדרה נתנה לנו סולם ערכי והציבה בצד אחד את הלאניסטרים ובצד השני את נד סטארק – ראינו איך זה נגמר. אז אמנם את העונות האחרונות לא מרטין כותב לבד (או בכלל) וצריך לקרוץ גם למיליוני המעריצים ההוליוודיים שהצטרפו בדרך, אבל אולי "ההיסטוריה חוזרת על עצמה פעמיים – פעם כטרגדיה (נד) ופעם כפארסה (ג'ון/אאגון)"?

ד"א, הטיעון של מליוני המעריצים ההוליוודיים שהצטרפו – תקף גם לסצינות הסקס (היו כאלו העונה? ובעונה הקודמת?) הקרירות שנרשמות. בהחלט היה ניחוח של ניינטיז בסצינה של הטארגריינים…
אולי טיריון לא מרוצה מהשידוך כי ג'ון כבר כרע ברך, ולא צריך להבטיח את הנאמנות שלו יותר (הוא הוכיח שהוא לא יוותר עליה בשיחות השלום הללו) ועכשיו אפשר להפנות את יופייה של חאליסי לכיוון שליט אחר שכדאי לכרות איתו ברית (יורון, מישהו מהממלכות הישנות?).

ואין ספק שטורמונד חי, אם כי הדבר האחרון שהעולם צריך זה ילדים ג'ינג'ים גדולים. מבחינתי אחרי סאנסה אפשר לסיים את הקטע הזה של ג'ינג'ים!

דבר אחרון – המשפט של בייליש היה הזדמנות פז להראות שוב את לידי מורמונט, שנעלמה למדי בעונה הזו. חבל שפספסו את זה. אולי שומרים אותה למפגש מרגש עם הדוד שלה, ז'ורה. מעניין עם היא תגלה אותו שוב.

אזי 29 באוגוסט 2017

נקודה יפה לגבי נד. מעניין באמת מה הוא חשב. הרי ליאנה אומרת 'אייגון טרגריאן' ולא חול, זה אומר שהוא ידע שהם נשואים.

תוחזר ליידי מורמונט לאלתר!

סחבק 29 באוגוסט 2017

יש לך טעות בלוחות הזמנים.

נד הגיע למגדל בדורן בסוף המרד, כשרוברט כבר ניצח את רהאגיר בטרידנט ורק אז גילה שלא חטיפה לא אונס ולא נעליים.

גם בדו קרב הוא לא רימה – האוולנד ריד פשוט הגיע מאחורי דיין ושיסף אותו (הוא כן שיקר לכולם אח"ד שניצח אותו באחד על אחד, אבל יש להניח שזה חלק מהשקר הכללי של לא לספר מה הלך במגדל ומה מצאו שם).

רני 29 באוגוסט 2017

לגבי לוחות הזמנים – נכון שהוא הגיע למגדל בסוף – השאלה היא למה יצא אליו מלכתחילה? יש סיכוי שהוא חושב שאחותו בוגדת והיא חוברת למי שרצחו את אביו ואחיו (הי, ממש כמו הדיאלוג בין אריה לסאנסה) או שהוא חש שהיא נחטפה על ידי ראיגר והוא עדיין אוהב אותה? בסצינה נראה כאילו הם אוהבים אחד את השנייה, אבל אולי זה רק על ערש דווי?

הרמאות היא בדיוק הסיפור שהוא סיפר אחרי. דמותו הגיבורה והמוסרית שמצליחה להתמודד עם הכל תוך שמירה על ערכי כבוד ומוסר לא היתה נוצרת כך אם ידעו שהנצחון על דיין הושג כך.

ועדיין נשאלת השאלה – האם רוברט ידע או לא על נצר טארגריין שגדל אצל סטארק ולמה נד לא סיפר זאת לאף אחד?

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

למה נד לא סיפר על זה זה ברור – רוברט הרי ניסה למחות את זכר הטרגאריין מעל פני האדמה. הוא ניסה להרוג את דאני, אז הוא לא יהרוג את התינוק הזה פה?
השאלה המעניינת היא למה נד החריש את זה מג'ון. אם אני זוכר נכון, לפני שנד יוצא למעלה מלך (וג'ון לחומה) – נד אומר לו שבפעם הבאה שהם יפגשו הוא יספר לו מי זאת אמא שלו. אז כנראה שפשוט לא יצא לו

סחבק 29 באוגוסט 2017

נראה לי שנד רצה לספר לג'ון רק אחרי שג'ון יהיה חבר במשמר הלילה ולא יוכל ("משפטית") להוות איום על רוברט – אולי לפי ההגיון שלו גם רוברט היה משחרר את הרצון להרוג את ג'ון אם הוא במשמר ומנוע מלרשת את בית אביו.

S&M 29 באוגוסט 2017

נד כולו טוב, אז הסיבה שלא סיפר לג'ון נובעת מרצון להיטיב איתו.
אם היה מספר לו, הוא היה נרצח. הן רוברט והן הלאניסטרים לא היו משאירים בחיים מישהו שיש לו טענה חוקית לכס.
לכן הוא מסתיר כל השנים את הזהות שלו.

סחבק 29 באוגוסט 2017

אחלה פוסטים, אחלה סיקור עונתי, תודה.

לגבי הסצנה של תיאון – מניח שהחשיבות היחידה היא שהוא הולך לרדוף אחרי דוד שלו, ואז יגלה שהגולדן קומפני חברו לסרסי, ויעדכן את ג'ון ודני. אם יארה תחיה או תמות זה סרח עודף.

לגבי האמירה של ג'ון לדני שתקבל חוות דעת נוספת מגניקולוג מוסמך – מירי מאז דור אומרת לדני – רק מוות יכול לשלם על חיים – ייתכן והמוות של הדרקון שלה יאפשר לה להתעבר, או שהמוות של ג'ון יאפשר לו לעבר את דני – או משהו בסגנון שישאיר אותנו עם יורש עצר שההורים שלו קרובי משפחה כמו שכולנו רוצים.

ועוד טוויסט שנדמה לי שיכול לקרות – ג'יימי יהיה זה שיהרוג את הדרקון של מלך הלילה (וגם אם לא אז ימצא את מותו בדרך כזו או אחרת) ואז אריה תיקח את הפנים שלו כדי להשלים את נבואת הוולנקוואר ותהרוג את סרסי כשהיא מחופשת לג'יימי.

funfun 29 באוגוסט 2017

טוווווב

אורי 29 באוגוסט 2017

מצד אחד קרה המון בעונה הזאת
מצד שני לא קרה כלום – בהקשר של הקרב על צפון והקרב על הדרום, כולם פחות או יותר איפה שהיו כשהתחילה העונה

אורן השני 29 באוגוסט 2017

לדעתי כבר כמה עונות מלך הלילה הולך במעגלים עד שיגידו לו שהגיעה עונה 7 פרק 7

אורי 29 באוגוסט 2017

טוב בכל זאת לא היה לו דרקון שיפיל את החומה

אורן השני 29 באוגוסט 2017

זה באמת מזל משמיים / אסטרטגיה וזריקת כידון עילאיים. אני התכוונתי לזמן שלקח לו מאז שיצא למסע לקראת החורף ועד עכשיו.

D! כאן ועכשיו 29 באוגוסט 2017

נראה לי הגיוני שהסיפור בצפון ייגמר לפני סוף העונה הבאה והקרב על ווסטרוז יהיה הסוף

מריוס דרייר 29 באוגוסט 2017

תודה אריאל, סיכום מצויין, האנלוגיה לברצלונה מדוייקת.

הפרק עצמו היה די צפוי, אמנם לא היה קלוזר ברמה של עלילות נפטרות לחלוטין, אך כן כל קו עלילה זכה לסיום עונה בצורה אמריקאית, כלומר הפרק הנוכחי בעלילה הסתיים גם אם הסיפור עדיין ממשיך.

ליטלפינגר היה די צפוי, מרגע שבראן ישב לצידה של סנסה היה די ברור שיהיה לו אימפקט. קשה לראות את קרקטי מתרפס ככה, מאז שהוא ביקש תקצוב מחבר הקונגרס הרפובליקני הוא לא היה במצב כה רופס.

כמה נקודות על תיאון.
1- stay down של סנאץ׳ משולב בטיילר דירדן חוטף מכות מלו בסצינה של הballsless fight.
2- קיבלנו תשובה למה חתכו לו. כל החבילה, עכשיו ניתן לתהות מה יש לגרייוורם.
3-לילודי הברזל יש פחות עמוד שידרה מלמצביעי ליכוד, יכול להיות שכל מה שצריך זה שמישהו ינצח את ביבי במכות.

שוב המון תודה על הבלוג!

תורמונד לא מת!

BRT 29 באוגוסט 2017

איך אי אפשר להתאפק בלי ההתנשאות האינפנטילית הזו,גם בפוסט על סדרה כייפית
ופוסט כל כך יפה…..זה כמו הפרעת טורט כנראה אצל אנשים מתנשאים כמוך

מריוס דרייר 29 באוגוסט 2017

אני מצביע ליכוד. לא מחבב את ראש הממשלה שלנו

dk 29 באוגוסט 2017

דווקא ההקבלה המתאימה לדעתי היא אורן חזן וחבר הפרלמנט הירדני שקבעו בגשר אלנבי :)

כחול ישן 29 באוגוסט 2017

אני רק שאלה.
בעונה הראשונה ג'ון הלך לחומה בעידודו של נד.
בזמנו, היה למהלך הזה היגיון. נער ממזר, שחי בין אנשי אצולה, מחליט ללכת ללכת למקום שבו יהיה שווה בין שווים. אבל אם נד ידע שג'ון הוא יורש העצר החוקי, אז למה נד תמך בהליכה של ג'ון לחומה?
נד יודע שאין דרך חזרה לאחר הצטרפות למשמר (למעט מקרים חריגים של תחיית מתים) ושג'ון יפספס את היעוד האמיתי שלו.
תארו לכם מצב שנד היה נשאר בחיים והיה מגיע לחומה לבקר את ג'ון, מה הוא היה אומר לו (בעונה הררשונה נד הבטיח לג'ון בסצינת הפרידה בניהם שבעתיד הוא יספר לו הכל על אמו): שומע ,שכחתי לספר לך שאתה נצר המלוכה. הפאק הזה עלי?

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

חשבתי על זה היום, אני חושב שזה מכוון מאוד מצד נד. זה בדיוק מה שהוא רצה. צריך לזכור – הוא היה חלק מהמרד הזה. הוא חבר קרוב של רוברט והעלה אותו לשלטון וגם רוצה לראות את היורשים שלו ממשיכים את דרכו. מה שהוא עושה עם ג'ון זה בעצם מוודא שזה יקרה. ושאפילו אם תתגלה הזהות האמיתית שלו, אותה הוא החביא בקפדנות במשך כל השנים, הוא יוכל להגיד לרוברט – הוא עכשיו בחומה, הוא לא מהווה איום. בוא נזכור – בחומה כבר יש (כלומר היה) טארגריאן אחד. ורוברט לא ניסה לעשות לו כלום, בניגוד לכל שאר הטראגרייאנס. השליחה לחומה זה בעצם הדרך של נד להבטיח את החיים של ג'ון (וכמובן, מכיוון שאסור לו ללדת ילדים, הוא גם לא מהווה איום בהמשך עם היורשים שלו)

כחול ישן 29 באוגוסט 2017

רעיון מעניין.
אני גם מסכים איתך שזה מהלך הגיוני ו"נדי" עד לרגע שנד יודע שרוברט מת ומבין שג'ופרי הוא לאניסטר משני הצדדים.
בשלב הזה הוא לא אמור לשלוח איזה עורב לחומה ולהגיד לג'ון משהו? במקום זה הוא הולך לחפש בנים ממזרים של רוברט. מוזר.

dk 29 באוגוסט 2017

בשלב הזה ג'ון כבר חבר במשמר ככה שזה מאוחר מדי.

BRT 29 באוגוסט 2017

תודה אריאל על כל הפוסטים מאירי העיניים,
כייף גדול שמצאת זמן לזה ,
חיכתי לזה כבר יום שלם (:

funfun 29 באוגוסט 2017

המון המון תודה גרייזס על בלוג פשוט מהנה ומחכים. נתת (יחד עם המגיבים המופרעים כמובן) עומק ומיקוד שממש תרמו לי לחוויה
למרות אי הדיוקים והעובדה שבעונה הנוכחית לא חתכו לנו איזה לבלב של גיבור כזה או אחר עדיין הצליחו לרתק לנו את הנשמה וזה הישג אדיר.
לי אישית ברור שבעונה האחרונה יגיעו הטוויסטים בכמויות ונזכה לשחיתות כשרות ולא כשרות של פרות קדושות שטופחו בהקפדה במהלך העונות :)
הגמד ערק, הסקס לא משהו והדרקון מעופף עם אש של ג'די – יאללה חגיגה :-)

Ljos 29 באוגוסט 2017

זו הייתה העונה הראשונה שלא נגמרה במפגן כוח של דאינריז.

מפגן הכוח שכן קיבלנו הוא על ראשו של פראוני פייס ג'ון אייגון טרגארייאן סנואו, מפקד משמר הלילה, המלך שבצפון, האיש שחזר לתחייה, האחד שלא למד לחייך, לא שובר ההסכמים, מנתץ העקרות ובעל זאב בלהות בלתי נראה.
המתים המהלכים נוצרו בגלל פחד. ילדי היער שחיו בצפון, אבל איכשהו הגיעו גם לאי בדרום, פחדו מבני האדם ויצרו אותם. עבור הזומבים, הצד היחיד במשחק שהוא נטול קונפליקטים ודרמות, זה היה הדבר היחיד שניפח אותם מעבר למימד האחד שלהם. עכשיו הוא נופח עוד טיפה. אם ג'ון לא היה כל כך מפחד מהם שהוא ניסה לאחד את כל בני האדם כנגדם, אז הם לא היו מגיעים. לא היה להם דרקון לעבור את החומה, והם היו ממשיכים להסתובב ולטייל בצפון לנצח. הרי בקצב שהם נעים בצפון, בדרום הספיקו לחרוש את כל הארץ עם מסרק. האם הם חיכו למפגן פחד של בני האדם?

– מה ההר יודע שאמור להגיע? הכלב מדבר על עצמו (שמתכנן את הנקמה מגיל צעיר) או משהו אחר?
– מה יהיה על ברון? עדיין שווה לו להישאר עם סרסיי כי היא מבטיחה לו הכי הרבה?
– למה ת'יאון?
– סוף סוף בייליש. אמנם לא מדובר במוות בסגנון מרטין, אבל עדיין אחד המהנים.

Ljos 29 באוגוסט 2017

וסרסיי, האם היא יודעת את האמת על ג'ון סנואו? הדרישה שלה שדווקא הוא יישאר מאחור לאחר המלחמה תמוהה קצת. אבל איך היא אמורה לדעת דבר כזה?

אביאל 29 באוגוסט 2017

אז לג׳ון קוראים אאגון, שזה למעשה השם של הבן של ראיגר ואליה מארטל מהספרים, שנשאר בחיים ופולש לווסטרוז בסוף הספר החמישי, מעניין איך יפתרו את זה.

יש לי איזה תחושה של מעגליות כאן, כאילו המעשים הנוכחיים שנעשים כדי למנוע משהו יוצרים אותו, הדרקון שמפיל את החומה (כתבתי בבלוג בפעם שעברה שזה מה שיקרה), הסיפור של הודור ויש תמונה שמסתובבת באינטרנט שרואים שלמלך המתים יש אותו תליון כמו של בראן.

בכל מקרה, למרות החורים בעלילה נהנתי מאוד מהעונה וכמובן תודה אריאל.

אגב, ממה שזכרתי לראיגר היה שיער סגול לא ?

אביאל 29 באוגוסט 2017

ועוד משהו, נראה שרוברט באריתיון הוא חרא לא קטן, הכל התחיל בגללו ובגלל שאלינה סטארק העדיפה את ראיגר, זה טויסט דיי רציני בסופו של דבר, במיוחד שזוכרים שרוברט הרג את ראיגר.

אורן השני 29 באוגוסט 2017

התליון זה פוטושופ

בני תבורי 29 באוגוסט 2017

לא, שיער סגול זה ביבי

shadow 29 באוגוסט 2017

ליטלפינגר אמר לסנסה בפרק 5 או 6 נדמה לי שתשים לב שכל הדברים חוזרים על עצמם.

גור אילני 29 באוגוסט 2017

מעולה אריאל. אני חושב שמי שמגיע לו תואר אבירות זה לך – על הסבלנות הבלתי נגמרת שלך כלפי הסדרה, ואפילו כלפי האולטראס המעצבנים.
בעונה הבאה: נד סטארק חוזר לתחיה, נושא את ליידי סטונהארט לאשה בטקס על הנהר, יוצא צפונה להביא את הגורים של דרקון הקרח, חוזר איתם תוך דקה לקינגס לנדינג ומציע לג׳ון ודאני לשבת יחד על הכס והוא יהיה היד.
וגרייזס יכתוב: היו בפרק קצת דברים לא הגיוניים, אבל עזבו אתכם, הדיאלוג בין דרקונון קרח א׳ ודרקונון קרח ב׳ סימל את המאבק בין האח שתמיד רוצה קוטג׳ לאח שמעדיף גבינה לבנה, זה שאוהב קוטג׳ נשאר נאמן לערכים שלו למרות שיש לו אבא קשוח וזומבי, זה היה בדיוק כמו במשפחה של גיס שלי.

טיפה סרוחה 29 באוגוסט 2017

חחחחחח גדול

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2017

אתה ממש מכיר את המשפחה שלי, הא?

אלעד כ 29 באוגוסט 2017

אני אחסוך את התלונות על כך שהסדרה הפכה לקיטשית. היא עדיין כיפית לצפייה ואני קהל שבוי.
אבל אמירה אחת שאני שומע המון ומעצבנת אותי – אנשים מתעצבנים על כך ש"כבר לא הורגים דמויות טובות".
זה לא מה שהיה מיוחד בסדרה / בספרים! מה שייחד אותה שהיה הגיון בעלילה, ואם ההגיון הזה הכתיב שדמות טובה כביכול צריכה למות, אז מה שקרה, בניגוד לרוב הסדרות או הסרטים האחרים (ההוליוודיים). המלך ציווה על עריפת ראשו של סטארק – אז ראשו נערף, ללא הצלה ברגע האחרון. רוב סטארק הפר הבטחה ונכנס אח"כ למלכודת – הוא וכל צבאו נשחטו. דרוגו נפצע פצע שאין ממנו חזרה – מת! וכן הלאה.
וזה מה שנעלם לגמרי העונה – לא העובדה שדמויות טובות נשארו בחיים, אלא שלרוב נמצאו פתרונות הוליוודיים לכך, שנוגדים את ההגיון העלילתי.

shadow 29 באוגוסט 2017

1+

מה שחשוב הוא שההגיון הפנימי שהסידרה יוצרת ישמר ושהסיפור ימשיך להיות מעניין. לצערי העונה הזו הם קצת איבדו את זה. הפרק האחרון הציל את העונה מבחינתי.

כמו כל סידרה שמתפרסת על כמה שנים טובות מה שמשנה זה איך היא תגמר.

מה שאני קורא לו: מבחן LOST

ארם אבירם 1 בספטמבר 2017

+100

D! כאן ועכשיו 29 באוגוסט 2017

אריאל – תודה על הטקסטים ועל הכר הפורה שיצרת עבור כולנו לדסקס בו.

הפרק אתמול היה ממש טוב, לטעמי, ולא רק כי הגיע אחרי הקודם. היה בו הכל והוא היה עשוי טוב. הסצינה שבה כולם עומדים בשקט משני הצדדים ואף אחד לא יודע מה בעצם לעשות הייתה מעולה. וגם זו של ליטל פינגר, צפויה צפויה אבל תכלס בגלל שכולנו "מכירים" את הסדרה לכולנו היה חשש, ולן לרגע, שאריה תקפח את חייה.

לא חושב שג'ון ירצה להיות המלך, זה לא באופי שלו והעובדה שהוא יגלה את זה תשפיע יותר על דני מאשר עליו. לטעמי. מה שכן – היא תעלה אותו על הדרקון…

יש לי הרגשה שאנחנו נסיים את העונה הבאה עם שני תינוקות עבור הספין-אוף.

דור בלוך 29 באוגוסט 2017

יומן נפלא, מאוד מאוד הסכמתי עם השורה התחתונה.

תודה על ההשקעה כל העונה ונתראה בעונה הבאה

יוסי מזרחי 29 באוגוסט 2017

אריאל, כל הכבוד.
אם הקבוצה שלך היתה כמו רמת הכתיבה שלך, בצד שלי היינו יותר עצובים.

יאיר אלון 29 באוגוסט 2017

חחחחחח

matipool 29 באוגוסט 2017

חכה חכה, השנה הבאה היא השנה שלנו! (נבי קייטה!!!) (-:

יוסי מזרחי 30 באוגוסט 2017

כל שקשה תקוותם, כך קשה התפכחותם
פראפרזה על משפט דומה.

בילבו באגינס 29 באוגוסט 2017

שני דברים
א. נד ידע כל השנים שג'ון הוא היורש החוקי לכס הברזל. אבל הוא הסתיר את זה מכולם. בנוסף שרוברט תיכנן לרצוח את דאני וויסריז הוא ניסה למנוע את זה. יש קשר בין הדברים?

ב. ג'ון אומר לסרסיי שעם המתים בניגוד לחיים אי אפשר לקיים דיאלוג. בפועל מסתבר שדווקא עם סרסיי לא ניתן לקיים דיאלוג אמיתי. בכלל יש קשר בין מלך הלילה לבין סרסיי שניהם רוצים שליטה מלאה לשם שליטה בלי מחשבה על טובת הנשלטים. במשך כל העונות לא ראינו את סרסיי עושה מעשה אחד טוב שלא לתועלתה. בסופו של דבר יש לנו את מלך לילה בצפון ומלכת הלילה בדרום וזה מאוד סימבולי שהחומה שאמורה להפריד בין טוב לרע נשברת.

טולקין כתב את הספרים שלו אחרי מלחמות העולם השנייה והיה ברור שיש טובים ורעים והטובים (בעלות הברית) מנצחים. היום שום דבר לא ברור רוב האנשים לא חושבים שארהב יותר מוסרית מרוסיה ואף אחד לא בטוח שהרע (צפון קוריאה,איראן) לא ינצחו.

בילבו באגינס 29 באוגוסט 2017

דבר נוסף זה שיכול להיות שהנישואים החשאיים בין ליאנה לראיגר הם הסיבה לכך שהמלך המשוגע שרף את ליאנה ואת בראנדון סטארק.

אסף the kop 29 באוגוסט 2017

סליחה על האוף-טופיק…(היותו ואני לא צופה בסדרות כך שאין לי משהו ענייני לכתוב למעט לציין שקצת מוזרה לי תרבות הצפייה בסדרות)

אבל… היות ומדובר בבלוג על טלוויזיה, אני מבקש להתייעץ איתכם ועל הדרך אולי לעשות מעשה טוב עבור מישהו.

ובכן, בירון לונדון עסקנן.
האם לא הגיעה העת לגלות לו שקירשנבוים מת ?
כלומר, הוא קורא לתוכנית שלו 'לונדון את קירשנבוים', אבל האם הוא לא שם לב שכבר כמעט שנתיים קירשנבוים דופק נפקדות ? שהוא לבד בשמירה ?
מה, הוא סוג של אליפלט ?

ניינר / ווריור 29 באוגוסט 2017

לא מבין מה הבעייה בכך שהוא עושה כבוד לעמיתו

D! כאן ועכשיו 29 באוגוסט 2017

שני סמולנים חסרי קשר למציאות

ברקוביץ 29 באוגוסט 2017

אחד מהם ממש חסר קשר

אסף the kop 29 באוגוסט 2017

זה בעיקר מגוחך

D! כאן ועכשיו 30 באוגוסט 2017

למה זה מגוחך לתת כבוד לפרטנר שלך לאורך שנים?

אלעד כ 30 באוגוסט 2017

הזדהות, כבוד וחמלה הן הפגנת חולשה. אסור להפגין חולשה. זה המזה"ת פה, לא שוויץ

אסף the kop 30 באוגוסט 2017

כי צריך לשחרר את המתים

ניתאי 29 באוגוסט 2017

הוא הכריז עם מותו של קירנשבאום שזה לא משנה ושכל עוד שהוא מנחה את התוכנית השם לא ישתנה.

אסף the kop 29 באוגוסט 2017

נהיה חב"דניק

dk 29 באוגוסט 2017

אולי הוא יקום לתחייה בתחילת עונה הבאה סטייל ג'ון סנואו…

שחר 29 באוגוסט 2017

תודה על הסיקור המצוין

כמה השערות לעונה הבאה, אני מסכים עם goamit בתגובה 10 על הרוב –
ג'יימי מצטרף לטובים, הם הרי צריכים גנרלמוכשר. לאחר מאמצים ואיבוד רוב או כל הדרקונים הם יתגברו על מלך הלילה, גם בזכות בראן וסאם.
בינתיים לא קורה הרבה בדרום, מלבד אולי "תככים" שמעכבים את הגולדן קומפני ושות' בעזרת עלילות משנה של תיאון/יורון/יארה ויועצים שונים.
סרסי מתחזקת, אבל עד אמצע העונה אין איך להלחם בה כי עסוקים עם מלך הלילה.
וההימור הפרוע: קייבורן מוצא דרך ליצור מתים מהלכים, כאשר הטובים חוזרים דרומה עם כוחות מדולדלים, הם צריכים למצוא פתרון למאות אלפי תושבי העיר (בת מליון תושבים) שסרסי ושות' הופכים לצבא של מתים (בסגנון של הצפון או בסגנון של ההר). המספרים לטובתם ורק אריה שמורידה את סרסי היא תקוותם (ניחוש אחר ג'יימי, או אריה במראה של ג'יימי).
דאני שורדת עם ילד ומגלה שתמיד רצתה להיות רעיית המלך, כמו שהיה אצל דרוגו.
סאנסה וורדן של הצפון ומתחתנת עם…..בשביל הניחוש הפרוע נלך על גאנדרי

עובר אורח 30 באוגוסט 2017

אהבתי את ההימור הפרוע. היה קטע בפרק שקייבורן לוקח את היד של הזומבי ובוחן אותה…

no propaganda 29 באוגוסט 2017

אני חושב שעדיין אפשר להפתיע את הצופים, למשל אם סרסיי הייתה אומרת לסר גרגור להרוג את ג'יימי זה היה לגמרי מפתיע.

קצת מאכזב אותי שהכותבים של הסדרה לא ידעו לנצל את ליטלפינגר כמו מרטין וסתם הרגו אותו ועוד בצורה צפויה. הוא ללא ספק הדמות האהובה עלי בסיפור, אחת שמזיזה את העלילה אבל במקרים רבים אף אחד לא יודע את זה עוד הרבה זמן.

מה שאמרת על סרגל המוסריות של הגיבורים מעניין וךפי תורת מרטין זה אומר שג'ון הולך למות.

סה"כ הייתצה עונה מהנה מאוד, אף על פי שהיא לא עמדה בסטנדרטים של העונות הקודמות. קרבות אפיים עם דרקונים לא עושים לי את זה, בשביל זה יש את הארי פוטר. מצד שני להעביר דרקון לצד של המהלכים הלבנים זה אחלה טוויסט.

לירוי 29 באוגוסט 2017

הנקודה האחרונה גאונית בעיני! לולא מת הדרקון לא היה חשש מהמתים המהלכים והחומה היתה מספיקה.
קצת מתחבר לגישת ה-laissez faire ומה שאמר המלומד לסם במצודה עוד בפרק הראשון ("החומה עמדה מבעד לכל מה שקרה").

בקשר לביקורת על זה שהסדרה הפכה להיות פנטזיה סטנדרטית – אמנם לא קראתי את הספרים, אז אין לי דרך טובה לאמוד את מה שנאמר, אך אני עדיין חושב שהסטנדרטיזציה הזו אמורה לקרות. אנחנו מתכווננים לקראת הסוף. כשהסדרה היתה צעירה היה מקום להפתעות ותהפוכות. ככל שהסדרה מגיעה לסיומה הכללי, צריך לדאוג לכך שהדברים יבואו על תיקונם…בכל זאת…

נתראה עוד שנה +

D! כאן ועכשיו 29 באוגוסט 2017

אני, דרך אגב, חושב שניתן היה גם לקרוא לפרק הזה "הביצים והביציות"

סאנסה, תיאון וג'ימי קיבלו ביצים לעמוד על שלהם מול הכוחות שסביבם

אורן השני 29 באוגוסט 2017

לגבי הפרק האחרון, שוב מצטער אבל לא התלהבתי מהדיאלוגים של סרסי עם טיריון וג'יימי, בכל עונה אחרת זה היה נשמע הרבה יותר טוב לדעתי וגם מזה שהחליטה לחוס על חייהם (אם זה בגלל איזשהו שינוי עקב הילד שלה אני מקבל, אבל ה"בגידה" הסתמית שלה סותרת את זה).

לדעתי האישית כל הפוליטיקה העונה (ולא היה הרבה ממנה) הייתה יותר מדי צפויה גם בלי לקרוא את כל התיאוריות באינטרנט, בנוסף לזה שה"טובים" באמת שורדים תמיד ברגע האחרון מסיבות לא הגיוניות. התוכניות של הדמויות התככניות שנותרו (ליטלפינגר, סרסי, ואריז) נורא בנאליות או מבולבלות, מה שמקל עלינו להבין מה יקרה, וכל העלילה בווינטרפל הייתה קשקוש לא מותח. אני כבר בעד מלך הלילה, היחיד שיש לו שכל ותוכניות מתוחכמות ע"ס העונה הזו, נמאס מג'ון ודאינריז בגרסה ההוליוודית (רק חבל לי על הדמויות הצדדיות יותר שכן ימותו).

פאקו 29 באוגוסט 2017

עוד שני חורים (או יותר תמיהות) לגבי הפרק:
– כשסאנסה מעלה את כל עוולות ליטלפינגר, היא מזכירה את זה שהרג את לייסה, מה שמן הסתם מהווה את הסיבה הראשית לכך שאבירי הבקעה לא באו לעזרתו ב"משפט". האם גם היא וגם הם שכחו את זה שהיא הגנה על גרסתו לאחר שזה קרה (והציגה גרסה מופרכת משלה)?
– המזימה של יורון וסרסיי נראתה מתוזמנת לחלוטין. כדי שזה יקרה, הם היו צריכים לדעת מה מה יש בקופסה. אומר בעצם שיש להם מרגל.

Ljos 29 באוגוסט 2017

– היא כנראה למדה מפטיר מתי צריך לשקר ומתי לספר את האמת.
– לגמרי. היא עוד נתנה לו הזדמנות לחתוך לפני "תתנהג יפה או תלך". אם אין להם מושג איזו מצגת הם הולכים להעלות, זו הייתה הזדמנות מופלאה לחתוך למשימה הפרטית שלו.

אלעד כ 29 באוגוסט 2017

לגבי יורון, לא בהכרח. הוא ניסה לייצר פרובוקציה מהתחלה, כנראה מתוך מטרה ליצור חיכוך שבעקבותיו הוא כאילו עוזב. ואז הוא ראה את המת ואילתר

אמוץ כהן-פז 29 באוגוסט 2017

באיבחה קצרה ואינטנסיבית של שבועיים ראיתי את כל הסידרה, מעונה 1 פרק 1 ועד לעונה 7 פרק 6 ביום שישי האחרון…
הפרק האחרון היה הראשון שראיתי ב׳זמן אמת׳ ולכן קראתי רק שני פוסטים, על תגובותיהם. תענוג.

D! כאן ועכשיו 29 באוגוסט 2017

וואו.. זה בטח היה אינטנסיבי
ומהנה ביותר

מכבידנט טירון 29 באוגוסט 2017

נו, ובתור מי שראה את כל הסדרה והכל טרי לו מה אתה אומר? יש צדק בתלונות על העונה האחרונה?

אמוץ כהן-פז 29 באוגוסט 2017

בשלב מסויים הכל הופך לעיסה אחת גדולה…
ברצף, כיבושי דאינריז (וגם היא עצמה) די מתישים והאדישות לגרונות משוספים פורחת (מומלץ לטירונות ג׳יהדיסטים).
לעומת זאת, למרות הדחיה הטבעית, קשה שלא להיקשר לסרסיי וג׳יימי, כל אחד וסדרות החינוך אותן הוא עובר.
ליטלפינגר, ברצף, ברור לך שהוא יתקע טריז בין סאלסה לאריה ולכן סצנת תבוסתו כה מענגת.
אריה, אשתי קראה את כל הספרים וטוענת שהכשרתה של אריה היא החלק המשמים באפוס. אני דווקא מאוד נהנתי, בעיקר כשהיא כיבתה את הנר…
ג׳ון סנאו, החתן המושלם, אפילו רבע מום לא נמצא בו.
בראן, מתיש. אבל הסצינה של הודור, Hold the door מרגשת.
תיירון הוא תיירון, בלעדיו אין סדרה.
וכל שאר דמויות המשנה, כל אחת במקומה ורק על אנשי איי הברזל ניתן היה לוותר.

יהודה.א. 4 בספטמבר 2017

אתה בטוח שלא תמצא רבע מום בג'ון (אאיגון) סנואו? ראית אותו פעם בלי חולצה?

Wazza 29 באוגוסט 2017

וואו!!
לך לישון

אמוץ כהן-פז 29 באוגוסט 2017

יותר טוב, נסעתי לחופשה באירלנד…

Matipool 29 באוגוסט 2017

אם בא לך, קראתי שההפקה מכינה את הצילומים לעונה הבאה בצפון אירלנד.

אמוץ כהן-פז 29 באוגוסט 2017

אני במערב האי, ב Connemara…

ק. 29 באוגוסט 2017

גרייזס תודה וכל הכבוד על עוד עונה מצוינת של היומן. ובעונה שקורים בה יותר דברים חוויית הצפיה משתפרת במיוחד

טל 12 29 באוגוסט 2017

תודה על כל הפוסטים במהלך העונה. כיף גדול.

היה פרק סיום טוב לעונה, לדעתי, הפעילו כמעט את כל הדמויות. אמנם הכל היה די צפוי ובכל זאת היה פרק מותח כאשר משחקי הכס ממשיכים כל הזמן- המלחמה הקרה כבר החלה- ולבסוף גם המלחמה הגדולה.. ( על האש הכחולה לא חשבתי). כאוס הוא סולם.

Matipool 29 באוגוסט 2017

גרייזס – תודה. היה תענוג איתך ועם המגיבים כאן.

מוטי 29 באוגוסט 2017

מלך המתים הזה זה האנטי טזה לתפיסת הסיפוריות של מרטין כפי ששמעתי אותה בראיון איתו לפני כמה שנים. הוא אמר שהוא לא מבין את העניין הזה שאנשים רוצים לשלוט בעולם. מה זה אומר בכלל. למה? כדוגמה נתן את סאורון ואפילו את פלפטין ממלחמת הכוכבים. אבל מלך המתים הוא בדיוק זה. אין שום הסבר הגיוני לזה

shadow 29 באוגוסט 2017

לפי מה שהסידרה מספרת הלבנים נוצרו כדי להגן על ילדי היער מבני האדם. מלך הלילה נראה לי כמו רובוט שיצא משליטה של בעליו. עדיין מבצע את המשימה אבל על אוטומט.
אולי זה סוג של אזהרה לגבי פיתוחים אוטונומים שבני אדם ממציאים לעצמם בשביל הגנה/התקפה.

הלבנים בסך הכל באים לעשות ריסט על בני האדם לפני שמתחילים הכל מהתחלה במעגל האינסופי של החיים. אפרופו דיונים קיומים אצל אלפסי.

רטקסס 29 באוגוסט 2017

קודם כל אחלה סיכומים ואחלה דיון.
אני רק לתהיה קטנה.
מה זה עוזר למי שגילינו את זה על ג'ון?
אין בדיקות דיאנאיי ואין רישום משרד הפנים או תעודת לידה או כלום. כל העדים מתים.
למה לעזאזל שמישהו יאמין לזה? כי בראן יוכיח שהוא רואה דברים (נניח בצורה מספקת את הדעת) ואז יאמינו לו לכל דבר?
באופן עקרוני יש לי בעיה בעולמות פנטזיה כשיש שיקולים ביולוגיים מדידים. הרי הנה עובדה, סרסיי עומדת מול דינאריז, מכירה בכך שהיא הבת של טארגריין, אבל עדיין קוראת לה טוענת לכתר לא-חוקית.
את מי זה מעניין? כח זה הדבר שמעניין.
אותנו כצופים זה יכול לסקרן או לרתק אבל במציאות. של העולם הווסטרוזי אני לא רואה שום סיבה שזה ישנה את טענתו לכתר של ג'ון.

סחבק 30 באוגוסט 2017

האולנד, אבא של מירה וג'וג'ן ריד עדיין חי, הוא היה זה שזימבר את ארתור דיין במגדל בדורן והציל את נד, והוא עד ללידה של ג'ון, לכאורה היחיד שהיה שם בזמן אמת ועדיין חי.

אבל יש מצב שפשוט יקחו את המגילה של המייסטר ואת העדות של בראן וזהו. לא כולם צריכים להסכים לזה, מספיק שדאני תוציא צו כזה וזה יהפוך לעובדה בשטח (בהנחה שהיא תזרום עם זה, יש מצב שהיא תתהפך עליו כשתחשוב שגונב לה את הבכורה).

מיקו גוטליב אהלן סבבה 29 באוגוסט 2017

אם מביאים אנלוגיות מעולם הספורט, לי זה מרגיש כאילו לקחו את מילאן של אריגו סאקי ונתנו ליובל נעים לאמן אותה כמה משחקים. עדיין היו להם שחקנים נהדרים אבל בלי התחכום המקורי זה פשוט לא אותו דבר.

yaron 30 באוגוסט 2017

גדול.

רן הנרגן 29 באוגוסט 2017

מי רוכב על הדרקון הלבן? חייבת להיות דמות משמעותית אחרת לא היו מראים אותו. רק לבני טרגריאן הדרקונים מאפשרים לרכוב עליהם.

הפער בין התסריטים בעונות 1 עד 5 לעונה הזו עצום. בנאיליות בהתגלמותה.

shadow 29 באוגוסט 2017

מסכים לגבי התסריטים על הדרקון רוכב מלך הלילה

אייל 29 באוגוסט 2017

במפגש ב- dragon pit בין כל הדמויות היה משהו מהנה מבחינת עצם האופן שבו נותנים לחלק מהן סוף סוף לפגוש דמויות חשבות אחרות ולערוך איתן איזו אינטרקציה, אפילו בלי קשר למה בדיוק קורה שם. זה משהו שבלט בכל העונה (אם כי עד עכשיו בקנה מידה יותר קטן), ככזו שחותרת לקראת סיום של הסידרה, עם כל מיני מפגשים בין דמויות שחיכינו להם הרבה זמן, ו/או רמיזות וקישורים אחורה לחלקים מוקדמים יותר של העלילה.

בעקבות פריצת החומה נראה שהעונה האחרונה תהיה ממוקדת בקרב נגד צבא המתים, מה שמן הסתם מבטיח חיזוק של המגמה שכבר בלטה העונה מבחינת דגש הולך וגובר על ספקטאקל, רגעי וואו ואפקטים מיוחדים על חשבון כל השאר. בהקשר למה שכבר נאמר על ידי לא מעט אנשים לגבי האופי היותר בנאלי ופשטני שהסידרה קיבלה, נראה לי שזה קשור בין השאר בבעיה מבנית שהיתה טמונה בעולם של הסידרה כבר מההתחלה וצפה עכשיו על פני השטח – העלילה שקשורה בפלישת המתים כל כך מוקצנת מבחינת האוירה האפוקליפטית והצורך להילחם נגד איזה רוע מוחלט ולא אנושי, עד שהיא הולכת וחונקת (או מרוקנת מחשיבות אמיתית) את העניין והמורכבויות שיש בעלילות הפוליטיות והמשפחתיות בתוך הממלכה, ככל שהיא תופשת מקום יותר מרכזי והופכת מאיזה רקע מפחיד לעיקר עצמו.

Eyal 29 באוגוסט 2017

תודה רבה על הבלוג . נפלא כרגיל

איאן ראש 29 באוגוסט 2017

כתיבה מעולה. כל הפרשנויות, האנלוגיות והרפרנסים נתנו מימד נוסף לסידרה. תודה.
מה שאותי הפתיע לא היה הדרקון המת-מעופף, זה שהמלך רכב עליו. כנראה קרב אווירי בעונה הבאה מול דינאריז. המוות של אצבעון לא הפתיע אבל עדיין חשבתי שהוא יגלה איזה סוד לפני לכתו. הביצוע המהיר של אריה מבלי לתת לו להמשיך בניסיונות השכנוע היה נפלא.

טל 12 30 באוגוסט 2017

מעניין מה מלך הלילה אומר כדי לפתוח באש? דראקריס? דעאש?

D! כאן ועכשיו 30 באוגוסט 2017

הדרקון שלו פותח בקרח

איאן ראש 30 באוגוסט 2017

כדי לפתוח באש קרה, אומר די-קר-לי?

yaron 30 באוגוסט 2017

סמירנוף :-)

טיפה סרוחה 29 באוגוסט 2017

אני לא עוקב אדוק אחרי הסדרה אבל זכור לי משהו שהדרקונים העתיקים היו קשורים בשלשלאות.יש מצב שמישהו הבין שזו הדרך היחידה של המתים לעבור את החומה ובגלל זה הם נקשרו?

Matipool 29 באוגוסט 2017

הלכת רחוק, מאד רחוק.
אם אני זוכר נכון, דאני מדברת על זה עם ג׳ון בזמן שהם מחכים לטיריון. הדרקונים ״יצאו מכלל שליטה״ ועשו יותר מדי מהומות ובלאגן ולכן קשרו אותם. היא אומרת שזה היה תחילת הסוף של המשפחה שלה. הדרקונים קטנו והתכווצו עם הזמן בשבי והאפקט של המשפחה עם הדרקונים נעלם.

אמיתי 30 באוגוסט 2017

תודה אריאל הכתיבה שלך מוסיפה המון עומק (שחסר לפעמים) לסידרה.
בהחלט נהיית הסידרה של המדינה ואני לא יודע אם זה דווקא בגלל הרשתות החברתיות. מה שכן לדעתי כל ההדלפות והגניבות של פרקים זה תרגיל יחסי ציבור שעבד מצויין.
מקווה שתתפנה לחזור לכתוב על כדורגל אנגלי עכשיו. אתה חסר

The Luzon In The Carmel 30 באוגוסט 2017

טוב אז קצת מחשבות, תאוריות ותחזיות שלי לגבי הסדרה…
א. טיריון עבר צד.
ראינו כמה הוא מצטער על מות הבנים של סרסיי וכמה הוא אכול ייסורי מצפון על כך שהוא הרס את משפחת לאניסטר.
כשהוא מגלה שסרסיי בהיריון הוא מבין שיש לו הזדמנות לפצות על כל מה שהוא עשה.
לדעתי הוא מבטיח לסרסיי שהילד שלה יהיה השליט העתידי. הוא בעצם חוזר לשרת את הלאניסטרים.
מה גרם לסרסיי פתאום לשנות כיוון? טיריון הבטיח לה משהו שקשור להיריון שגרם לזה… לא ברור כל כך מה, אבל לא נראה לי שזה הולך יחד עם האינטרסים של מלכת הדרקונים.
למה הוא נראה מודאג בסוף? או שהוא מבין שילד הצפוי של ג'ון ודני מסכן את התוכנית שלו, או שזה פרצוף של מישהו שמרגיש אשם כי הוא שוב בוגד.

ב. האם מלך הלילה הוא טארגריין במקור? לא הגיוני בכלל, אבל תמיד טחנו לנו במוח שרק טארגריין יכול לרכב על דרקון. מי יודע…

ג. ראינו את הדרקון נשרף כשהחנית של מלך הלילה פגעה בו. אש לא אמורה להרוג סופית את המתים ולא לאפשר את תחייתם מחדש?

ד. האם ג'יימי, כן דווקא ג'יימי, הוא הנסיך שהובטח?
ראשית הוא מתחיל כדמות חרא והופך לסוג של גיבור כזה…
שנית, הוא לדעתי יהרוג את סרסיי (הרג את המלך הקודם בגלל שרצה להשתמש באש פרא, ובסוף חזר לגלות שסרסיי עשתה את זה). הרג את המאד קינג, ויהרוג את המאד קווין.
ואז החלק המסובך… בספרים הייתה נבואה שהחרב המקורית של הגיבור האגדי (החרב הבוערת) נוצרה בשלושה חלקים:
1. בהתחלה הוא קירר אותה במים – ואז היא נשברה. ג'יימי נשבר כשהוא נכנס לג'קוזי שם עם בריאן מטארת' (מספר על הכל, בוכה, ומאבד הכרה).
2. ואז בדם של אריה (Lion). המוות של אבא שלו (לאניסטר=אריה) קרה בגללו. הוא שיחרר את טיריון שהרג את אבא שלו.
3. בדם של אהובת ליבו. יהרוג את סרסיי.
והוא גם נולד מחדש (אחרי שחתכו לו את היד הוא נעשה איש שונה לגמרי).
תכלס תאוריה הזויה שיכולה אולי לתפוס בספרים ולא בסדרה, אבל יש לי אינטואיציה מסוימת שג'יימי הוא הגיבור של הסדרה.

ה. המדען של סרסיי (ברח לי השם) החזיק את היד ובחן אותה. זה לא סתם… לדעתי הוא ירקום וירקח שם משהו. האם ההר הוא לא סוג של מת מהלך? אולי הוא יכול ליצור עוד הרבה כאלה עם תושבי מעלה המלך…

ו. אני לא ממש מבין מה בראן עוד יכול לתרום? ההלכים כבר כאן, כולם ידעו עוד שנייה שהם עברו את החומה. מה המידע של בראן יכול לתרום עוד?
אם הוא יכול ללכת אחורה ולשנות דברים, למה הוא כבר לא עשה את זה? מה הוא מחכה שחצי מהאנשים ימותו והחצי השני יהפכו למתים מהלכים כדי להתחיל לשנות דברים? קצת מוזר קו העלילה שלו.

ז. לא מבין מה הקטע של לסיים את הסדרה עוד 7 פרקים? מה היה קורה אם היו מוסיפים עוד עונה או שתיים כדי לסיים כמו שצריך את העלילה בקצב נורמלי. גם כלכלית וגם אומנותית, למה למהר לסגור את הסדרה? אז מה אם נשארו רק שני ספרים… גם ככה הסדרה כבר נותקה מעלילת הספרים.

ח. בחייאת רבאק בראן, לא תביא לנו עוד איזה חיזיון שבו רואים את נד סטארק (האמיתי – שון בין כאילו). וואלה אני מתגעגע אליו…

ט. מי יתן לבריאן בסוף? טורמונד או ג'יימי?

אלעד כ 30 באוגוסט 2017

עם כל ההילה סביב משחקי הכס, בסופו של דבר זו סדרת טלויזיה, ולסדרות יש נטייה ללכת לאיבוד ככל שהעונות מתמשכות. קשה להחזיק לאורך 5,6,7 שנים אותה רמה של כתיבה, עקביות תסריטאית וכו'. מה גם שבסדרות שהן לא מצויירות, השחקנים לפעמים מתבגרים מהר יותר מקצב העלילה.
אז יכלו להכריז על עוד 10 עונות, סביר להניח שהרמה רק הייתה יורדת.

באופן אישי, הייתי מעדיף שהיו משקיעים פחות באפקטים, כולל קרבות דרקונים בזומבים, ומשקיעים את התקציב בעונות ארוכות יותר ועם דיאלוגים מפותחים ופיתוח דמויות, באופן יותר איטי, רציונלי ומעניין.

D! כאן ועכשיו 30 באוגוסט 2017

סרסיי לא שינתה כיוון. עצרתי פה

איאן ראש 30 באוגוסט 2017

או כמו שאומרים בשפת הכדורגלנים "עשתה שינוי כיוון של 360 מעלות!"
יכול להיות שטיריון סתם עצוב כי לו בעצמו יש איזה קראש על דאני?

רותם 30 באוגוסט 2017

תודה על הכתיבה! היה כיף לקרוא

אני מחכה ל"גשר" עונה 4 הרבה יותר מההמשך לחברי הדרקון אליוט 4-8
העונה האחרונה היתה המשך ישיר למסטיק של העונות האחרונות.

D! כאן ועכשיו 30 באוגוסט 2017

בקריאה נוספת, אריאל,
זה מאד ברור שסף הרגש שלנו עלה מאד ביחס לסבל של אחרים. אני חושב שזה גם מאד קשור לזה שאנחנו צופים בסבל רב אבל מתווך ולא במישרים.

זה היה לפני שני פרקים נדמה לי שדובר על הפער בין ללמוד להלחם לבין להריח את ריח הקרב.. אנשים שחווים את זה מקרוב אולי מאבדים חלק מסף הרגישות אבל יש להם הערכה מאד ברורה של המשמעות.

איציק 2 בספטמבר 2017

קצת באיחור ובלי לקרוא את רוב התגובות, אבל נראה לי קצת מוזר ששני האחים נשארו בחיים לאחר המפגש עם אחותם הנערצת, במיוחד זה עם יד הזהב. אין זה מתאים שהיא משאירה חיים את מי שמסכן אותה וג'יימי מסכן אותה ואת תכניתה אם הוא נוסע צפונה, אלה עם היא סיכמה משהו עם האח הנמוך יותר ויש איזה קומבינה בהשארתם בחיים. בכל מקרה היה יפה לראות ראשים עפים מבית לניסטר.

Comments closed