על תקלות סלולריות ותוכניות ריאליטי

אם היו שואלים אותי – מהם שני הדברים שאם היית יכול היית מעלים מהעולם הזה? התשובה שלי היתה קלה – סלולרי וריאליטי. אין שתי המצאות של העולם המודרני שאני מתעב יותר.

סלולרי, כמו לשאר בית ישראל, גם לי יש, אבל רק בשלוש שנים האחרונות ורק בגלל שהעבודה שלי מחייבת אותי. למעשה, הריב הגדול ביותר שהיה לי עם אשתי מאז שאנחנו ביחד התרחש כשהיא קנתה לי סלולרי ליום הולדת ופחות או יותר הכרחתי אותה לחזור לחנות ולהזדכות עליו. אני לא מסוגל להבין את האובססיה של אנשים למכשירים הקטנים והמטופשים הללו. העולם המודרני הוא נפלא, יש לנו כל כך הרבה זמן פנוי שלא היה לנו פעם – אנחנו לא צריכים לשאוב מים מהבאר במשך שעה ביום, לא לרדת לנהר כדי לעשות כביסה ולא ללכת לישון ברגע שיורד החושך, כי יש לנו חשמל ואור. ובמה אנחנו מעדיפים למלא את כל הזמן הפנוי שלנו? שליחת מסרים מטופשים ושיחות בלתי פוסקות בטלפון על דברים לא חשובים.

אתמול, לאנשים היה מזל עצום. למשך 12 שעות, כשלושה מיליון איש (לצערי, אני לא אחד מהם, יש לי סלולרי של חברה מתחרה) קיבלו את המתנה שבה הטלפון שלהם לא יצלצל והם לא יוכלו לדבר עם אנשים אחרים – אלא אם זה פנים אל פנים. אנשים התחרפנו. הם לא ידעו מה לעשות. מה נעשה עם כל הזמן הפנוי הזה, הם אמרו? הם בדקו את המכשירים שלהם כל דקה, ניסו לשלוח מסרים לאחרים – אבל אפס, אין תשובה. אז עכשיו הם רוצים לתבוע את סלקום במיליארד שקל, שהיא שחררה אותם מעולו של הסלולרי לחצי יום ובתמורה סלקום נותנת להם שבוע שיחות חינם, רק לצערם זה רטרואקטיבי כדי שהם לא ינצלו את זה לרעה ויבזבזו עוד יותר זמן פנוי על שיחות לא חשובות. רק תחשבו כמה דברים הייתם יכולים להספיק אם הייתם סוגרים את הסלולרי שלכם לחצי מהזמן. מה הייתם יכולים לעשות. לצערי, מרבית האנשים כנראה היו פשוט צופים בעוד תוכנית ריאליטי.

אני אוהב טלוויזיה, באמת. יש דברים נהדרים שאפשר לעשות בטלוויזיה, דברים מרגשים, דברים מותחים וגם דברים מצחיקים. שלא לדבר על כל הספורט הזה. אבל כדי לעשות טלוויזיה טובה צריך להשקיע כסף, הרבה כסף. וזמן. ומחשבה. כל הדברים שאנשים שרוצים להרוויח הרבה כסף לא רוצים להשקיע. והופה – קיבלנו את הריאליטי. לא הייתי נדרש לסוגיית הריאליטי, לולא היתה עולה בסוף השבוע הקרוב "עונה" (עלאק, עונה, יש התפתחויות מעונה לעונה, חוץ מהזחיחות של ארז טל?) חדשה של "האח הגדול"  – כנראה הריאליטי הנחות מכולם.

אם בריאליטי כמו כוכב נולד או מאסטר שף נדרשת מהמתמודדים איזו שהיא יכולת בסיסית – לשיר או לבשל, ואפילו בריאליטי כמו הישרדות יש משהו שהמתמודדים צריכים לדעת לעשות (אני עוד לא בטוח מה זה, אני חושב שמדובר ביכולת להחזיק הרבה זמן כשהם תלויים מעצים) הרי שבאח הגדול אין שום תכונת אופי או ידע שמכשירים אותך להתמודד, שלא לדבר על לנצח, כל מה שאתה צריך זה פשוט להיות שם. גם למתמודדים עצמם אין שום רצון להוכיח את עצמם בשום צורה. זאת לא תחרות מי הכי טוב. הם לא רוצים לנצח, הם רוצים להיות בטלוויזיה. הם רוצים להיות מפורסמים והם לא צריכים לעשות כלום בשביל זה, חוץ מאשר לשבת בחדר סגור במשך כמה חודשים – ולתת לכל העולם להסתכל עליהם. וכמובן, ככל שהכלום גדול יותר, כך צריך לצפות בו יותר זמן, וכך נוצר לו ערוץ מיוחד שמשדר במשך 24 שעות ביממה אנשים שעושים כלום. יובל נתן אמר בזמנו שגם אם ערוץ 2 היה משדר ערבי אוכל חסה בפריים טיים היה לזה 30 אחוז רייטינג. אז ערוץ 2 הוכיח לו שהוא טועה, ומשדר ערבי אוכל חסה לא רק בפריים טיים אלא מסביב לשעון – ועדיין מקבל על זה 35 אחוז רייטינג. ואחר כך ארז טל מסביר לי, שאם אני חושב שזה זבל, אז אני בעצם גזען:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

כן, גם אני לא אוהב את כל אותם אומללים שמסתכלים על העבר בנוסטלגיה ומדברים על כמה פעם היה יותר טוב. לא, פעם לא היה יותר טוב, החיים היום קלים יותר, נוחים יותר וגם מענינים יותר. אבל אם מישהו רק היה יכול לעשות קצת בעיות ליבה במנהל התוכניות של קשת ובמקביל לשתק לנו את הסלולריים לכמה שעות בכל יום, אולי לא הייתי צריך להתחרפן מהרכב שנוסע לפני במסלול השמאלי על שישים קמ"ש כי הוא עסוק בלשלוח הודעה, וגם לא לשמוע את השכן שלי בהסעה צועק על אשתו, שלא לדבר על כל אותן ארוחות צהריים מבוזבזות עם שיחות על מה בן אדם א' שאני לא מכיר אמיר לבן אדם ב' שאני לא מכיר.

וכמו תמיד, יש מישהו שיודע להגיד את זה יותר טוב ממני:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כך זה עובד באמת 3 - הכסף על השולחן, עכשיו כבר לא
קטאר 2022

No Comments

תומר 5 בדצמבר 2010

אני לא רוצה להתייחס לנושא הריאליטי, גם כי לדעתי זה זבל (אבל ערוך בצורה גאונית – הרי אנחנו יודעים טוב מאוד שההפקה היא-היא הכוכב האמיתי של התוכניות האלה), אבל מה שכן, נושא הסלולרי, והנגזרות שלו, הועבר בצורה מדויקת על ידי הקומיקאי הכי מצליח היום בראיון בתוכנית האירוח הכי טובה.

תהנה

http://www.youtube.com/watch?v=8r1CZTLk-Gk

אריאל גרייזס 5 בדצמבר 2010

Nice! מי זה הבחור הזה, בחיים לא שמעתי עליו אבל העברתי עכשיו שעה טובה בלראות סרטים שלו ביו-טיוב

תומר 5 בדצמבר 2010

קונאן או'בריאן, אתה לא מכיר???
סתם

זה לואיס סי.קיי (Louis CK). קומיקאי די ותיק, רק בשנים האחרונות התחיל להצליח ממש בגדול, עם הגל החדש של הסטנדאפיסטים המבוגרים (לואיס בלאק לדוגמא). הייתה לו תכנית (נדמה לי בפוקס) שבוטלה אבל עכשיו יש לו תכנית חדשה ב-FX ממש טובה. הקטע שלו על DEER פשוט מעולה וגורם להשתנה לא רצויה מרוב צחוק. מומלץ.

Comments closed