זמן האגדות

הנה הוא בא, פלייאוף הבייסבול

ספטמבר נגמר, אוקטובר הגיע ויחד עם השלכת (הנה משהו שלא מספרים לכם על השלכת ה"יפה" – היא מטנפת בטירוף) מגיע גם פלייאוף הבייסבול. חודש מרוכז של משחקים שתמיד נגמרים בדרמות וסיפורים מרגשים למכביר.

לפני שנגיע לפלייאוף, שווה לדבר שניה על העונה שזה עתה נגמרה. זאת היתה, לטעמי, אחת העונות היותר מוזרות שראינו בבייסבול מאז שאני עוקב לפחות.

התופעה הכי בולטת בעונה הזאת היתה, בהמשך לעונה שעברה, כמות הומראנס חריגה בטירוף. כמה חריגה? ובכן, זאת העונה שבה נחבטו הכי הרבה הומראנס אי פעם – יותר מאשר בכל עונה בשיא תקופת הסטרואידים. כמה חריגה? שיא הרוקי להומראנס, גם ב-NL וגם ב-AL נשבר לרסיסים (על ידי קודי בלינג'ר ואהרון ג'אדג'). כמה חריגה? לסינסינטי רדס היו לא פחות משישה שחקנים לחבוט 24 הומראנס ומעלה – לראשונה בהיסטוריה – ועדיין היא סיימה מקום אחרון בבית שלה. כמה חריגה? לראשונה מאז עידן הסטרואידים ראינו חובט מתקרב ל-60 הומראנס המיתולוגיים של בייב רות (סטנטון מפלורידה עם 59 כאלו).

כדי להבין במה מדובר, אפשר לבחון את הגרף למטה. יש את שיא תקופת הסטרואידים בתחילת שנות ה-2000 שלאחריו אפשר לראות ירידה קבועה בכמות ההומראנס – עד השנתיים האחרונות שבהן אנחנו רואים פשוט כמות הומראנס חריגה לחלוטין. מין קפיצת מדרגה עצומה.

קשה מאוד למצוא הסברים ברורים לעליה החריגה הזאת. אני יודע מה רובכם חושבים עכשיו – סטרואידים. הרי נפלנו עם זה כבר פעם בבייסבול. אבל אני מתקשה להאמין שזה העניין. או לפחות שמדובר בחלק משמעותי ממנו. גם כי הליגה מנהלת תוכנית סמים מאוד מאוד הדוקה (כל שנה יש לא מעט שחקנים שנתפסים. שאלתם את עצמכם מתי בפעם האחרונה נתפס שחקן NBA על סמים? ולפני שאתם אומרים ששם לא לוקחים, לכו תסתכלו עוד פעם על רוחב הידיים של לברון ג'יימס והחברים שלו) וגם כי מדובר בקפיצת מדרגה שקשה להאמין שאיזה שהוא סם חדש שנכנס ותפס את כולם גרם לה.

הסבר אלטרנטיבי אחד שהרבה מייחסים לו חשיבות הוא תיאורית ה"פליי בול" שאומרת שחובטים צריכים לכוון הרבה יותר להעיף את הכדור באוויר, בניגוד לחבטה על הקרקע שאחוז ההצלחה שלה הולך ויורד עם השימוש ההולך וגובר בשיפט ההגנתי (מיקום שונה של המגנים בהתאם לחובט). בהחלט יתכן שזה חלק מהעניין אבל גם זה יתקשה להסביר קפיצת מדרגה עצומה. הסבר נוסף שידוע מאוד הוא שחובטים היום מהמרים הרבה יותר על הומראנס, על חשבון סטרייקאאוטס, בהשפעה ישירה של הסטטיסטיקות המתקדמות. הדוגמא הכי טובה לכך היא אהרון ג'אדג', הרוקי של היאנקיז שהוליך את ה-AL גם בהומראנס וגם בסטרייקאאוטס (וגם בהליכות). אם תסתכלו על גרף דומה של סטרייקאאוטס (פה למטה) תגלו שיש עליה קבועה בכמות הסטרייקאאוטס, אבל בניגוד להומראנס אין פה קפיצת מדרגה ולכן זה עשוי להיות גם עוד הסבר חלקי.

ואולי זה פשוט, כמו שהרבה מומחים מאמינים, פשוט שינוי שנעשה בכדור. מספיק שהתפרים על הכדור יהיו נמוכים בכמה מ"מ כדי שתהיה השפעה עצומה על התעופה של הכדור (וגם האחיזה של הפיצ'ר). אני מניח שזה משהו שנגלה בשנים הקרובות.

ועכשיו לפלייאוף.

לראשונה מאז שאני עוקב, אנחנו מגיעים לפלייאוף בלי קללות. אין יותר קללת הבמבינו ואחרי שנה שעברה אין יותר קללת העז על הקאבס. היחידים שנשארו קצת מקוללים הם אוהדי קליבלנד, שהגיעו קרוב קרוב לזכות באליפות לראשונה מאז 1948 אבל נראה שהם לא לקחו את ההפסד במשחק שבע קשה מדי, אולי בגלל האליפות שלברון הביא להם שנה שעברה.

מה שכן נקבל השנה זה פלייאוף איכותי במיוחד. בניגוד נניח לשנה שעברה, אז הקאבס הגיעו כפייבוריטים ברורים (ואיכשהו גם ניצחו, משהו שלא קורה הרבה בפלייאוף הבייסבול) הרי שהשנה יש לנו לפחות ארבע קבוצות שנראות מועמדות ללכת עד הסוף:

  • יוסטון אסטרוס עשו את אחת עבודות הבניה המדהימות של השנים האחרונות – למעשה חוץ מג'סטין ורלנדר שהגיע לפני כחודש כל השחקנים המשמעותים שלהם הם שחקנים שגדלו אצלם. נדיר לראות את זה בבייסבול.
  • הדודג'רס, לעומת זאת, הם קבוצה שכבר חמש שנים רצוף לוקחים את הבית שלהם ובמהלך העונה נראו כמעט בלתי מנוצחים – עד לחודשיים לפני הסוף כשפתאום נכנסו לרצף הפסדים מטורף (הפסידו 15 מ-16) והם נראים עכשיו קצת יותר מנוצחים.
  • הקליבלנד אינדיאנס לא לקחו קשה את ההפסד בוורלד סירייס שנה שעברה והמשיכו בריצה שלהם גם העונה כשבמהלך החודש האחרון הם שוברים את שיא רצף הניצחונות ב-AL שהעמידו האוקלנד אייז ב-2002 (אם ראיתם את "מאניבול", אתם יודעים על איזה רצף מדובר) והם נראים מוכנים מאוד לעשות את הצעד הבא. הם גם מחזיקים באחד המנג'רים הכי טובים במשחק, אם לא הטוב שבהם, בדמותו של טרי פרנקונה, האיש ששבר בבוסטון את קללת הבמבינו.
  • ויש גם את וושינגטון נשיונלס שאולי לא מופיעים על הראדאר של הרבה אנשים כי הם ניצחו את הבית שלהם כבר לפני שלושה חדשים אבל מציגים ליין אפ מפחיד ואולי גם את הרוטציה הכי טובה בפלייאוף (בהנחה ששרצר יהיה בריא)..

וחוץ מהארבע המצוינות הללו, יש לנו גם את האלופה של שנה שעברה, השיקגו קאבס, שעשו עונה בינונית יחסית אבל בעצם לא איבדו כמעט אף שחקן מקבוצת האליפות, את הניו יורק יאנקיז עם רוקי השנה (ואולי גם ה-MVP) ובולפן חזק מאוד, את בוסטון רד סוקס שתמיד מאיימת וגם את אריזונה די-באקס שהפתיעו את כל המומחים ועוד שניה נרחיב עליהם.

כמו תמיד, קשה לכסות את כל מה שקורה בפלייאוף הזה, אז הנה כמה סיפורים לשים לב אליהם:

הגאולה של דאסטי

מי הוא דאסטי בייקר? אחד המנג'רים הכי טובים במשחק או אולי אחד הלוזרים הכי גדולים?

הנה מה שדאסטי בייקר הספיק בקריירה שלו בתור מאמן – הוא לקח את סן פרנסיסקו ג'איינטס ב-2002 לוורלד סירייס. ב-2003 הוא לקח את שיקגו קאבס לפלייאוף ומשחק אחד מהוורלד סירייס. בסינסינטי רדס הוא לקח את הקבוצה פעמיים למקום הראשון בבית ועכשיו בוושינגטון הוא לוקח את הקבוצה למקום הראשון בבית ולפלייאוף שנה שניה ברציפות.

הנה גם מה שהוא הספיק לעשות בפלייאוף בתור מאמן: להפסיד עם הג'איינטס ב-2002 במשחק 7 בוורלד סירייס לאנהיים. בקאבס הוא לא הצליח לעלות לוורלד סירייס למרות יתרון 3-2 ב-NLCS על פלורידה (משחק הבארטמן המפורסם). בסינסי הוא נכשל גם להגיע לוורלד סירייס פעמיים ושנה שעברה בוושינגטון לא היתה שונה.

נראה שאם אתה רוצה מנג'ר שייקח את הקבוצה שלך לפלייאוף – דאסטי בייקר הוא בדיוק האיש לכך אבל בפלייאוף עצמו? אולי כדאי לך לחשוב על מישהו אחר.

העניין בפלייאוף בייסבול, כמו שהרבה יגידו לכם, שזה קראפ שוט. עניין של מזל. פה כל הסטטיסטיקות, בגלל שהמספרים כל כך קטנים, לא שוות לכלום. ועדיין, התחושה היא שדאסטי הוא פשוט לא האיש המתאים לאימון בפלייאוף. יש שתי סיבות לכך:

  • לדאסטי יש נטיה לשחוק את הפיצ'רים שלו במהלך העונה. דאסטי בייקר תמיד היה אולד-סקול, כזה שמאמין פחות בשימוש בבולפן ויותר בלתת לפיצ'ר הפותח לעשות את העבודה. התוצאה? בצורה מקרית או שלא, כמות די גדולה של פיצ'רים מעולים סיימה את הקריירה שלהם הרבה יותר מדי מוקדם תחת דאסטי. ג'ייסון שמידט בסן פרנסיסקו, קרי ווד (אחד הבודדים בהיסטוריה לזרוק משחק של 20K) ומארק פריור בקאבס ואחר כך גם קרלוס זמבראנו. אני די בטוח שהיה גם אחד ברדס אבל מתקשה לזכור עכשיו.
  • המשך ישיר לבעיה הראשונה – ניהול של פלייאוף שונה לחלוטין מניהול בעונה הסדירה. בעונה הסדירה יש לך תמיד עוד משחק מחר ואחד אחריו אז אתה מנהל את הפותחים והבולפן שלך בצורה מאוד סדירה. הפותח מגיש שבעה אינינגים, הקלוזר עולה באינינג האחרון ביתרון וכו'. בפלייאוף לעומת זאת, כמו שטרי פרנקונה הנהדר של קליבלנד הראה לנו בפלייאוף האחרון, אתה לא יכול לדאוג אף פעם למחר. מנהל טוב בפלייאוף ימשוך את הפותח שלו ברגע שהוא מתחיל לפקשש, לא יהסס לתת לקלוזר שלו להגיש שניים ואפילו שלושה אינינגים (ארולדיוס צ'פמן שהיה הקלוזר של הקאבס שנה שעברה עשה בדיוק את זה במשחק 6 בוורלד סירייס) או להעלות את הפותח הכי טוב שלך באינינג התשיעי לסגור משחק (כמו שקלייטון קרשאו עשה שנה שעברה).

האם דאסטי למד את הלקח מהעבר? לא ממש בטוח. על הנייר לוושינגטון יש אולי את הרוטציה הכי טובה בליגה, עם מקס שרצר (הסיי יאנג הכמעט בטוח ב-NL), סטיפן שטרסבורג שנתן סוף סוף עונה נקיה מפציעות וג'יו גונזאלס שפתאום נתן עונה מצוינת. אבל בדיוק לפני הפלייאוף שרצר נפצע ועכשיו הוא לא בטוח לסיבוב הראשון – ולך תדע מה יעלה בגורלו של דאסטי. הלנצח יאכל חרב?

מחיר הכשלון

בשבע מתוך שמונה העונות האחרונות שלו (ושמונה מתוך עשר עונות שלו בליגה)  דיוויס פרייס, הפיצ'ר של הבוסטון רד סוקס, הגיש בפלייאוף. הוא עשה את זה במדי טמפה ביי, שם התחיל את הקריירה, במדי דטרויט טייגרס שהביאו אותו בטרייד, במדי טורונטו בלו ג'ייז שהביאו אותו במיוחד לפלייאוף ושנה שעברה במדי הרד סוקס ששמו עליו בשוק החופשי לא פחות מ-210 מיליון דולר.

טוב, לא? ובכן, עד שמסתכלים על המספרים שלו בפלייאוף.

כבר אמרתי שפלייאוף הוא קראפ-שאט. מספרים קטנים. אבל המספרים של פרייס בפלייאוף לא קטנים בכלל. הוא הגיש ב-15 משחקי פלייאוף בקריירה, פותח בתשעה מהם. ה-ERA (ממוצע ראנס למשחק שהוא נתן) שלו? 5.54. רק בשביל פרופורציה, ERA של פחות מ-3 הוא מצוין, 4 הוא בינוני ויותר מ-5 הוא איום ונורא. ולא שדיוויד פרייס הוא פיצ'ר רע – הוא זכה בסיי יאנג אחד (והגיע שני בעוד שניים) וה-ERA קריירה שלו עומד על 3.2. יש סיבה שהרד סוקס שילמו עליו כל כך הרבה.

ואיכשהו – בפלייאוף הוא פשוט לא מצליח להביא את עצמו לידי ביטוי. למעט בעונה הראשונה שלו בטמפה ביי, אז בכלל שימש כקלוזר, כל פעם שדיוויד פרייס פותח בפלייאוף הוא חוטף בראש. הוא היה כל כך גרוע בזה שטורונטו לפני שנתיים העדיפו להעלות אותו כרליבר במשחק 4 שהיה כבר גמור נגד טקסס (בסדרת הטוב מ-5) כדי שחלילה לא יצטרכו לפתוח איתו במשחק 5 המכריע.

השנה, פרייס היה פצוע רוב העונה. הוא התחיל את העונה עם פציעה במרפק שרבים חשבו שמחייבת ניתוח טומי ג'ון (ניתוח מסובך שבו לוקחים רצועה מהרגל ומשתילים במרפק וההחלמה ממנו היא של שנה וחצי בממוצע כשיש כאלו שאף פעם לא מחלימים) ולאורך העונה היה און אנד אוף. בעיקר אוף. וזה אחרי ששנה שעברה היה גרוע למדי (ERA כמעט 4 בשנה הראשונה בבוסטון). אבל הוא חוזר לפלייאוף ובשבועיים האחרונים הוא נראה דווקא מעולה. רק מה? בתפקיד ישן-חדש. רליבר.

זה לא שהרוטציה של הרד סוקס כל כך טובה השנה – יש להם את כריס סייל המצוין שהגיע משיקגו וויט סוקס בתחילת העונה (ונראה בינוני בחודשיים האחרונים אחרי פתיחת עונה אדירה) ואחריו הרבה פיצ'רים בינוניים. אבל פרייס לא הגיש מספיק העונה והוא סכנת פציעות גדולה מדי מכדי לתת לו לפתוח. לרד סוקס כבר יש קלוזר מצוין (קרייג קימברל) אבל דווקא התפקיד של הרליבר שמגשר בין הפותחים נראה כתפור על פרייס. מישהו שנכנס לאינינג-שניים ולא מאפשר לקבוצה השניה הזדמנות לחזור למשחק. בשנה שעברה אנדרו מילר בקליבלנד (גם הוא פותח לשעבר שלא הצליח בתפקיד הזה ועבר הסבה לרליבר) עשה את התפקיד הזה והיה כנראה השחקן הכי טוב בפלייאוף. אולי דיוויד פרייס יצליח למלא את התפקיד הזה הפעם ולעשות את מה שהוא אף פעם לא הצליח לעשות – להיות טוב בפלייאוף?

נחשים במדבר:

בין העונה האדירה של הדודג'רס שלקחו את הבית שלהם די בקלות, לעונה המצוינת של וושינגטון ולעונה הבינונית אבל הם עדיין האלופים של הקאבס, יש קבוצה אחת שיושבת מתחת לראדאר בנשיונל ליג, וחבל. מדובר באריזונה דיבאקס.

הסיפור של הדיבאקס, על פניו, לא כזה מרתק. לא מדובר באחת מהקבוצות הותיקות בליגה, למעשה, זאת הקבוצה הכי חדשה בה (נוסדה ב-1998). גם לא מדובר בבסיס אוהדים שסבל רבות – הדיבאקס לקחו אליפות בקושי שלוש שנים אחרי שנוסדו, בוורלד סירייס האדיר של 2001. ועדיין, הסיפור שלהם די קסום בעיניי. אולי פשוט כי גרתי שם ב-2006, ואולי כי בייסבול הוא מקום שבו אגדות כאלו יכולות לקרות.

מאז האליפות ההיא של 2001, עם קורט שילינג ורנדי ג'ונסון, לא יותר מדי קרה בפיניקס. הם חזרו לפלייאוף ב-2002, אחר כך היתה הפסקה עד 2007 ועוד עליה ב-2011 – ומאז כלום. הלחץ על הנהלת הקבוצה לייצר משהו גבר מאוד  אחרי שנים רבות במדבר (כן, משחק מילים נורא. תתגברו) והם הלכו על כל הקופה שנה שעברה כשהחתימו את הפיצ'ר המעולה זאק גרינקיי, זוכה הסיי יאנג של לוס אנג'לס דודג'רס, לחוזה עתק ואז הוסיפו צ'יפים לקופה כששלחו נכסים רבים, בינהם בחירת סיבוב ראשון גבוהה, לאטלנטה בתמורה לפיצ'ר שלבי מילר שהגיע מעונה מצוינת.

כמו שקורה הרבה פעמים בבייסבול – זה פשוט לא עבד. דיוויד פולק, החובט המצוין, נפצע כבר בפרי-סיזן, גרינקיי נתן את אחת העונות הכי גרועות בחיים שלו ושלבי מילר היה כנראה הפיצ'ר הפותח הכי גרוע בליגה, כל כך גרוע שאפילו נשלח לתקופה למיינורס. בסיומה של העונה הנוראית שבה סיימו הדי-באקס עם מאזן נורא של 93 הפסדים נשלחו הביתה אחר כבוד גם המאמן וגם ה-GM, כשצוות מקצועי חדש מגיע. באוף סיזן הדי-באקס, למרות הכשלונות של שנה שעברה, לא עשו יותר מדי. הם שלחו את אחד האינפילדרים שלהם (סגורה) לסיאטל בתמורה למגיש (טיחואן וולקר) ובזה בערך זה נגמר. לא פחות גרוע – שלבי מילר אפילו לא קיבל הזדמנות להתאושש כשעם תחילת העונה הוא נפצע ונאלץ לעבור ניתוח טומי ג'ון.

העונה המומחים לא נפלו בפח ולא נתנו לדיבאקס יותר מדי סיכוי אבל הפלא ופלא – הם, למרות מעט מאוד שינויים, פתאום קרעו את הליגה. זאק גרינקיי חזר לעצמו ואמנם לא נתן את המספרים המדהימים מלוס אנג'לס אבל היה מספיק טוב כדי להוביל את הרוטציה. נוסף אליו רובי ריי שכבר שנה שעברה היה מכונת סטרייקאאוטס אבל השנה גם למד איך לשלוט בכדור ופטריק קורבין המצוין. תוסיפו את פול גולדשמידט האדיר (שעשוי לקחת MVP, אבל התחרות פשוט קשה נורא השנה), את פולוק שחזר מפציעה, את ג'ייק לאמב המצוין, את ג'יי די מרטינז שהגיע באמצע העונה ונתן עונת שיא ואת ארצ'י בראדלי שעשה הסבה מפותח לרליבר אולי הכי טוב בליגה וקיבלתם קבוצה טובה משני צידי הכדור.

עכשיו הם גם רוצים להוכיח שהם מסוגלים לעשות את הצעד הנוסף, רק שקודם הם יצטרכו לעבור במשחק בודד את קולורדו רוקיז, עוד קבוצה שנתנה עונה מדהימה נגד כל הציפיות.

***

טוב, זמן הימורים. כרגיל, פלייאוף זה המקום שלהגיון אין בו שום מקום. מעטים היו מוכנים להמר על קליבלנד שנה שעברה להגיע לוורלד סירייס, ודווקא השנה הם פייבוריטים. הנה ההימורים שלי, שכנראה יהיו שווים כקליפת השום בעוד יומיים:

AL:

ווילד קארד – יאנקיז על פני מינסוטה

יוסטון על בוסטון, יאנקיז על קליבלנד

יוסטון על יאנקיז

NL:

ווילד קארד – אריזונה על קולורדו

אריזונה על הדודג'רס, הקאבס על וושינגטון

אריזונה על הקאבס

וורלד סירייס: יוסטון על אריזונה. כי גם לג'סטין ורלנדר מגיעה אליפות.

The End of the Line
תסביך אב

38 Comments

ב"פ 3 באוקטובר 2017

אני לא רואה שום סיכוי שהיאנקיז עוברים את קליבלנד, לא עם הליינאפ הפותח הזה, אין סיכוי.
ביום טוב שלו, אין שום פיצ'ר בליגה (וזה כולל את קרשאו) שאני לוקח לפני קלובר. כשהוא מצליח לשים את 98 מל"ש בפינה של הסטרייקזון עם התזוזה, אתה יכול לרשום שזה שאטאאוט עם 12 סטרייקאוטס. עוד שנת סיי יאנג מוצדקת לפנומן.

Amir A 4 באוקטובר 2017

לא יודע למה, אבל חיבבתי את סטיפן שטרסבורג מהרגע שהוא הגיע לליגה. הלוואי וייקח אליפות. מצד שני גם חיבבתי מאוד את גריידי סייזמור וכולם יודעים איך זה נגמר.

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2017

אמיר, אתה יודע שאתה עדיין רשום כמנג'ר משנה של קבוצת הפנטזי שלי? אז שתדע שהשנה הגענו לגמר והפסדנו בארבע נקודות אחרי קאמבק פראי ביום האחרון כי שטרסבורג לא הצליח להחזיק עוד אינינג. למי הפסדנו? לינון.
אני מקווה שאתה מוכן לאפוקליפסה

Amir A 4 באוקטובר 2017

כמו שנאמר, שחקן אימפוטנציאל

Sp 4 באוקטובר 2017

תודה. מושקע. כיף לקרוא!

אור 4 באוקטובר 2017

מינסוטה מנצחת את היאנקיז ומפסידה לקליבלנד
יוסטון מנצחת את בוסטון ומפסידה לקליבלנד

אריזונה מנצחת את הרוקיז ואת הדודג'רס
וושינגטון מנצחים את הקאבס ואת אריזונה

וושינגטון מנצחת את קליבלנד וזוכה באליפות

עידן. 4 באוקטובר 2017

אם פרייס לא פצוע אז אני לא יודע איך בוסטון יכולים לא לתת לו לפתוח.

עם כל המספרים הרעים בפליאוף עדיין מדובר על אס פוטנציאלי וזה לא שלרד סוקס יש משהו אחר.

למי תעדיף לתת פתיחה אחרי סייל, לפומרנץ? פורסלו המגעיל? דאג פאקינג פיסטר?

פרייס הוא לגמרי הרע במיעוטו.

אריאל גרייזס 4 באוקטובר 2017

הוא חוזר מפציעה, לא הגיש יותר משני אינינגים מאז שחזר. הוא לא יכול לתת לך אינינגים של פותח. סך הכל מה שאתה אומר נשמע בדיוק כמו מה שאמרנו על הרוטציה של קליבלנד שנה שעברה. אס אחד ומלא סימני שאלה.

עידן. 4 באוקטובר 2017

הבעיה שלבוסטון, חוץ מהמחסור הברור בפותחים איכותיים, גם אין כמעט כוח בהתקפה (היו במקום הרביעי מהסוף בכל הליגה בהומראנס). תכלס, אני לא בטוח איך בכלל סיימנו ראשונים בבית.

בקשר לפרייס, הוא חזר מהפציעה כבר לפני חודש. אז היו זהירים אתו ובצדק, אבל ראבק, אנחנו במאני טיים.

והנה בלייב דוגמא למאמן פלייאוף- ג'ו גירארדי ראה שאס שלו לא מתפקד ושלף אותו אחרי פסילה אחת (אלא אם פספסתי פציעה).

ניר לוין 4 באוקטובר 2017

אני טרי בענייני הבייסבול – בתור תושב בוסטון טרי, והסקירה הייתה מעולה (ואפילו יצא לי לראות את פרייס בפעולה שבוע שעבר).
תודה

אהוד 4 באוקטובר 2017

מה יהיה. כל פעם שמים למינסוטה את היאנקיס על ההתחלה והם עפים. אפילו עם פור של 3-0 זה לא הספיק.

ניינר/ווריור 4 באוקטובר 2017

התחיל רע מאד הפלייאוף הזה עם הניצחון של היאנקיז.
אינשאללה בוסטון לוקחים אבל את הז'יטונים אני שם השנה על וושינגטון כי הגיע הזמן

shohat 4 באוקטובר 2017

סקירה מעולה.
Go Mets!

בני תבורי 4 באוקטובר 2017

להיות אוהד המטס זה כמו לרצות שלפיד יהיה ראש ממשלה :)

shohat 4 באוקטובר 2017

חח. שניהם בגלל שלח (אוהד המטס).

7even 5 באוקטובר 2017

סיינפלד בוחר לפיד ?

גריידי ליטל 4 באוקטובר 2017

גמרים אזורים: קליבלנד-יוסטון ודודג'רס-קאבס. וורלד סיריס: קליבלנד מנצחים את קאבס ב6 בשחזור של הגמר משנה שעברה.

אלון 4 באוקטובר 2017

בתור שחקן פנטסי בינוני ומבין מאוד קטן בביסבול אני מהמר על קליבלנד. הכי חשוב שבוסטון לא ינצחו, אני לא חושב שאני אעמוד בעוד אליפות של קבוצה מקומית. נמאס לי לראות אנשים מחייכים בעבודה.

7even 5 באוקטובר 2017

תמיד אפשר להתפטר ואז לראות את האשה לא מחייכת בבית

אלון 6 באוקטובר 2017

גו סוקס.

קלבדוס 4 באוקטובר 2017

סקירה מעולה, תודה רבה.
לציין את המובן מאליו – גם במשחקי העונה הרגילה, קבוצה חזקה מאוד זוכה רק ב-60% מהמפגשים שלה, וחלשה ב-40%. בפלייאוף, גם כשמדברים על מישהי פייבוריטית, זה משהו כמו 55% אחוז סיכוי נצחון במפגש מסוים. עכשיו תעשו את המתמטיקה, לגבי סדרה, שתיים, שלוש. כמעט בלתי אפשרי לניבוי.
עוד החלטה מעוררת עניין היא הצבת הפיצ'ר מס' 3 (באוור) של קליבלנד, לפני קלובר, לפני קראסקו, כמי שיפתח את הסדרה עם היאנקיז (שנראו מצוין בווילד-קארד, אחרי השביקה המוקדמת). זו החלטה נועזת ביותר שאני לא זוכר כמותה, ונועדה – אם אני מבין נכון – לתת לקורי קלובר עוד יום מנוחה חמישי לקראת משחק מס' 2, וחישובים של תאריכים בסדרה הבאה. זה מסוכן – הפסד ראשון בבית ליאנקיז, ואתה בצרות צרורות. הסיבוב הראשון, שוב לציין, הוא הטוב מ-5 משחקים בלבד.
הימור לאללה:
קליבלנד על היאנקיז (5), בוסטון על יוסטון (5), קליבלנד על בוסטון (6)
אריזונה על קולורדו, דודג'רס על אריזונה (5), קאבס על וושינגטון (4), קאבס על דודג'רס (6)
קאבס על קליבלנד ב-6, ריפיט של וורלד סירייס, ריפיט אלופה, ואני בכלל לא אוהד שיקגו. איכשהו הם בכושר מעולה בסוף העונה, וזה נדבק.

red sox 5 באוקטובר 2017

קראסקו פשוט מגיש טוב יותר בחוץ מאשר בבית. אני חושב שהשיקול, בין היתר הוא לתת לו את משחק 3 ביאנקי סטדיום. אם ממילא בשני המשחקים הראשונים בבית יפתחו קלובר ובאוור אז כבר עדיף לתת לקלובר עוד יום לנוח וגם להרוויח יותר גמישות להמשך.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2017

די מדהים הספליטים בית-חוץ של קארסקו. חשבתי שזה רק השנה אבל זה כל הקריירה. בחיים לא ראיתי כזה דבר, כזה הבדל משמעותי (למי שהוא לא מגיש של הרוקיז, נניח). עדיין, תן לקלובר להגיש ראשון ותהיה לך את הגמישות לתת לו להגיש על שלושה ימי מנוחה במשחק הרביעי אם אתה בפיגור 2-1 או בחמישי והמכריע.

פלה קוטי 5 באוקטובר 2017

איך לעזעזל משלמים 210 מיליון לפיצ׳ר שלא מסוגל להגיש בפלייאוף? מה גם שהוא ילדותי, האמבוש שהוא עשה לאקרסלי גועל נפש. לדעתי, הוא נחנק גם בתור רליבר.

red sox 5 באוקטובר 2017

אם מנגנים את מדיסון בומגרנר לאחור שומעים את דיוויד פרייס.

Amir A 5 באוקטובר 2017

נצבט הלב בשביל הרוקיס. בכל פעם הם התקרבו קצת רק בשביל שהמגישים שלהם מיד יחרבו להם.

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2017

בדרך כלל לא חובב של משחקים עם מלא ריצות אבל היה כיף של משחק. מזלם של הדיבאקס ששמו עוד שלוש ריצות בשמיני כי אין מצב שרודני מחזיק יתרון ראן בתשיעי

Kirma der faux 5 באוקטובר 2017

אני ממש לא חובב בייסבול, כנראה בגלל זה אני לא מצליח להבין את המשפט ״בדרך כלל לא חובב משחקים עם מלא ריצות״. אתה בעצם אוהב לראות במשך שלוש שעות אנשים לא מצליחים לחבוט בכדור?

Amir A 5 באוקטובר 2017

בדיוק. אם יש הרבה ריצות סימן שהמגיש שממול הסריח. זה מצב שגורם הנאה רק אם הוא נגדך בפנטזי אבל בכל סיטואציה אחרת זה לרוב מעצבן.
לעומת זאת משחק שבו החובטים לא מצליחים לעשות כלום מול מגיש זה שירה צרופה.

Ljos 5 באוקטובר 2017

נשמע נורא. כאילו מצדיק את כל הסטריאוטיפים על בייסבול – "משחק בייסבול טוב הוא כזה שלא קורה בו כלום".

אריאל גרייזס 5 באוקטובר 2017

הייתי שואל אם אתה נהנה ממשחק האולסטאר בכדורסל אבל זה יותר מזה. כן, משחק בייסבול מוגדר הרבה יותר לפי איכות ההגשה מאשר החבטה. קשה להסביר את זה

kirma der faux 5 באוקטובר 2017

חשבתי שזה יותר כמו 0:0 בכדורגל, אבל באמת שזה בא מחוסר הבנה, או הבחנה בניואנסים. כנראה שזה הספורט היחיד שאני לא מצליח להביא את עצמי לצפות בו יותר מעשר דקות רצוף. מאוד נהנה לקרוא עליו בכל זאת.

קלבדוס 6 באוקטובר 2017

באופן מוזר, טיטו פרנקונה מבין בבייסבול ובקבוצה שלו, יותר מאשר אנשים ברשת (בראשם אני). באואר היה מדהים, קליבלנד בשאטאאוט על היאנקס. וקלובר מחר.

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2017

כבר מזמן למדתי לא לפקפק בטיטו

מירון 6 באוקטובר 2017

שאלת צפייה בשביל האבא הטכנופוב שלי.
הוא בהוט וזה אומר שהשנה הוא לא יוכל לראות את הפלייאוף בגלל שאין פוקס.
מה הדרך הכי פשוטה שהוא יכול לראות את המשחקים או שידורים חוזרים, אפשרי בתשלום?

קלבדוס 6 באוקטובר 2017

mlb tv, לאחרונה המנוי (עד סוף העונה) הועמד במחיר מבצע, 3.99$. לכל המשחקים. שיזדרז, היום כל 4 המשחקים הגדולים בק-טו-בק :)

Amir A 12 באוקטובר 2017

אני לא יודע על מה אוהדי היאנקיס שמחים יותר הבוקר. על זה שהם עברו את האינדיאנס או על זה שבוסטון עפו מול האסטרוס. חבל, אם בוסטון היו עוברים היינו מקבלים עוד סידרה של היאנקיס מול הרד-סוקס.
היום קייל הנדריקס עולה בשביל הקאבס ועדיין לא ברור מי יפתח לנשיונאלס. ג'יו גונזלס או טאנר רואק. יהיה משחק גדול.

Comments closed